PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon Mimarlar Odası 'nın Derdi Nedir?

Vkgz
18.09.2011, 23:27
Kuzeyin büyüyen takımı Trabzonspor...
Ancak nedense kendi içinden bunu bir şekilde durduranlar var.
Biliyorsunuz oda stad inşaatının durması için dava açtı,
Peki bunlar neden? amaçları nedir? Kıskançlık mı, nemalanmak mı, Trabzonu çok sevmelerimi.. Ben çözemedim.. Varmı Çözebilen?

Bu arada Timsah Arena Akyazıdan önce bitirilecek böyle giderse...

zaferyıldız
18.09.2011, 23:30
14 yillik mimarim sunu soyleyebilirim onlar da bilmiyor

Onlara kalsa timsah arena da olmazdi

Tipik muhalif

ibrahim
18.09.2011, 23:59
Istenirse 15 dakikada halledilir diyomus odabasi bey... :)

Fatih Öztürk
19.09.2011, 00:03
ıhaleden kendıne pay çıkaramayanların dayatmalarından başka bır şey değıl.

mda61
19.09.2011, 00:04
Istenirse 15 dakikada halledilir diyomus odabasi bey... :)

15 dakika dövecen bu beyi, hallolur sonra.

Tolga Kurt
19.09.2011, 00:05
ıhaleden kendıne pay çıkaramayanların dayatmalarından başka bır şey değıl.

Katılıyorum elleri boş kaldı ya çırpınıyolar..

Misina
19.09.2011, 00:21
Benim burada anlamadığım bir husus var.Her gün HES projeleri için mahkemelerden durdurma ve iptal kararları çıkıyor.Ancak bir tane inşaat durmuyor gece güzdün adamlar meydan okuyarak durdurma ve iptal kararlarını iplemeyerek Hes yapmaya devam ediyor.Hukuk mukuk dinlemiyor.Ancak konu Akyazı Stadı olunca hukukun verdiği durdurma kararı anında uygulanıyor.

Anlamıyorum aynı hukuk aynı devlet bu çifte standart neyin nesi

Samet Türkmen
19.09.2011, 00:25
Çok basit ; Siyasi çekişme. Başka birşey değil.

Ha-kan
19.09.2011, 01:26
Türkiye'de plansız yerleşmede dünyada önde giden şehirler mevcut.bunun nedeni o şehirlerdeki mimarlar odalarıdır.plansız yapılanmalara onay vermeleriyle ünlülerdir.faydalarından çok zararlarının olduklarına en son örnek olarak Akyazı projesini mahkemeye vererek göstermelerini verebiliriz.proje zaten yoluna devam edecek.tekere çomak soktular.olan Trabzon'a ve Trabzonspor'a oldu.zaman kaybedildi,oysa zaman nakit demektir.geçmiş olsun.(ayrıca mimarlar odasının siyasi duruşunu sanırım bilmeyen yoktur,yani siyasi emeller uğruna Trabzon ve Trabzonspor kullanılmış,zarara uğratılmıştır)

TekfurÇayır 61
20.09.2011, 12:41
Ne üzücü ki ülkemizde meslek odalarının yönetimleri benimsedikleri ideolojileri ön plana çıkararak hareket ediyorlar.

Çok şahit oldum, dünyaya ideoloji penceresinden bakan insanlar karar mevkiinde bulunduklarında birbiri ile taban tabana çelişen kararlar verebiliyorlar, ideoloji maalesef at gözlüğü vazifesi görüyor.

Oysa akıl var mantık var, hangi ideoloji olursa olsun, bir ideoloji bir insanın hayata, dünyaya bakışını düzenleyebilecek kadar zengin, o derecede geniş olabilir mi..

Hadi benim ideolojim bütün hayatı kavramama yeterli diyorsun, bana sağladığı çok geniş bakış açısı ile hareket ediyorum diyorsun, tamam, hayırlı uğurlu olsun ama bunu başkalarına niye dayatırsın be güzel kardeşim.

Bu yüzden bâzı doğru söylediklerin de, yalancı çoban hikâyesindeki gibi güme gidiyor, inanılır bulunmuyor.

Trabzonspor'un bir stada ihtiyacı var ve şehir stad yapılabilecek alanlarla dolu değil. Adamlığından şüphen mi var ki, kendini adam yerine koydurtmak için zorluk çıkartıyorsun. Köstek olma, bırak yapılsın.

İHSAN
20.09.2011, 13:13
Sorsanız, "Trabzonsporluyuz!" derler. Bana kalsa, bunların yaptığını şikeci bir ezik "bile" yapmaz. Trabzonspor'a ne kadar büyük bir zara verdiklerini gayet iyi biliyorlar aslında... e Bile bile yaptıkarına göre...

bahse girerim, aynı adamlar (babaları) avniaker'e de zamanında karşı çıkmıştır.

bir cacık olmayacak ya işte, en fazla iş gecikecek...

Murat GENEL
20.09.2011, 13:25
hiç kıvırmayalım konunun özünde Trabzonspor olduğu için haksızlar desekte ben haklı olduklarını ama bunu hakkı savunmak için değil para için yaptıklarını düşünüyorum..Sormazlar mı adama Karadeniz sahili katledirken sahil yoluyla neredeydiniz diye ? ha dogru oradan yediniz değil mi ? yok birbirinizden farkınız o yüzden bırakın Trabzonspor'u rahat..

Mehdi
20.09.2011, 14:30
Tabiki oradaki ağaçları,sahili,plajı düşünüyorlar.Duygusal insanlar sonuçta.

http://img155.imageshack.us/img155/4525/39352123007.jpg

fikriliman
20.09.2011, 14:31
Sıkıntı Çözüldü biliyorum Ben yanılıyomuyum?

f1bekir
20.09.2011, 15:12
Sıkıntı Çözüldü biliyorum Ben yanılıyomuyum?

Sıkıntı çözüldü ama iş durdu bir kere. Yaz ayları boşa gitti. Resmi yazı ulaşınca yeniden başlayacak dolgu.

Onur Akyüz
20.09.2011, 15:23
hiç kıvırmayalım konunun özünde Trabzonspor olduğu için haksızlar desekte ben haklı olduklarını ama bunu hakkı savunmak için değil para için yaptıklarını düşünüyorum..Sormazlar mı adama Karadeniz sahili katledirken sahil yoluyla neredeydiniz diye ? ha dogru oradan yediniz değil mi ? yok birbirinizden farkınız o yüzden bırakın Trabzonspor'u rahat..
Hay ağzına sağlık,tam da bunu yazıyordum sen yazmışsın.

Dünyada tek örnektir herhalde,şehirle denizin arasını bıçak gibi kesen o katliam sırasında nerelerdeydi bu muhteremler?

graylight
20.09.2011, 15:25
Kesinlikle rant ve ideoloji! Biz yaptık olduya getirdiler. Hiçbir bir şekilde bu konuyla ilgili ne bir kamuoyu görüşü aldılar ne de bir bilgi, dosya paylaştılar. İnsanlara tepeden bakan zihniyet, halka rağmen yaparımcıların örnekleri bu odada fazlasıyla mevcut. Haklı olabilirler düşüncesiyle istememize rağmen hiçbir bilgi paylaşılmadı. Velhasıl birşey de soramıyorsunuz.

Mehdi
20.09.2011, 15:32
Akyazı'yı gördünmü sen abi?:)Niye denizin yarısını doldurduktan sonra böyle bir şeyi akıl ettiler merak ettim.Veya hemen hemen her ile stad yapıyorlar da neden Trabzon'a yaparken mimarlar odasına karşı çıkın paramız yok diye yalvarsınlar.Siyaseti şu sitede şuana kadar hiç yapmamışımdır ama eğriye eğri doğruya doğru diyelim.

Edit.Silebilirsiniz.

Silinen bir mesaja istinaden yazılmıştır

Bu da bana gelsin:)

http://inciswf.com/1291922076.swf

bkandil
20.09.2011, 15:48
Bu tür karşıtlıklar genelde siyasi ve ideolojiktir.
Burada yapılanın katliam olduğunu, sahilin, doğanın öldürüldüğünü ileri sürenler, sahil bölgelerinde otel, villa tarzı inşaatlar yapılırken ses çıkarmazlar.

Bu tür olaylara karşı çıkanların hiçbirinin yazlığı, villası v.s. yok mudur? Bu inşaatların hiç biri ağaçlara, sahile doğaya zarar vermemiş midir?

Hükümet-Meslek Odaları husumetinin ortasında kaldı Akyazı, şimdilik Meslek odaları kazanmış görünse de, mahkemenin durdurma kararına kadar Akyazı'da yapılan dolgu işlemi, bilirkişi heyetinin raporu sonucunda mahkemenin isteyebileceği düzeltme/düzenleme yapılması kaydıyla durdurma isteminin iptali kararının çıkmasına sebep olacaktır.

Bu arada hükümet odalarla iligili olarak boş durmamakta, belli değişikliklerle meslek odalarının denetim yetkilerini en aza indirme çalışmaları yapmakta...

Bu kavga daha çok proje durdurur...

bkandil
20.09.2011, 15:52
Akyazı'yı gördünmü sen abi?:)Niye denizin yarısını doldurduktan sonra böyle bir şeyi akıl ettiler merak ettim.Veya hemen hemen her ile stad yapıyorlar da neden Trabzon'a yaparken mimarlar odasına karşı çıkın paramız yok diye yalvarsınlar.Siyaseti şu sitede şuana kadar hiç yapmamışımdır ama eğriye eğri doğruya doğru diyelim.

Edit.Silebilirsiniz.

Aslında denizin yarısı doldurulmadan akıl ettiler, fakat durdurma kararına kadar dolguya başlanmamış olsaydı, Akyazı projesinin rafa kalkması kuvvetle muhtemeldi. Şimdi savunmanın bir kozu da, dolgunun yarısından fazlasının zaten yapılmış olması. Bilirkişi raporu da dolgunun zaten yapıldığından hareketle hazırlanmışsa, proje devam edecektir.

colman
20.09.2011, 15:55
bundan sonra bir engel çıkmaz inşallah....

Adem Erdoğan
20.09.2011, 16:57

Edit.Silebilirsiniz.

Silinen bir mesaja istinaden yazılmıştır

Bu da bana gelsin:)

http://inciswf.com/1291922076.swf

Nerden bulursun bunları arkadaş. :)

inadına_Trabzon
20.09.2011, 19:22
reklam çabaları ,her zurnaya atlıolar olmaz diye.

yalniz adam
20.09.2011, 19:53
şimdi bir şey olacak bunlara üzerime kalacak.. allah ıslah etsin...

TekfurÇayır 61
20.09.2011, 20:34
şimdi bir şey olacak bunlara üzerime kalacak.. allah ıslah etsin...

Allah ıslah etsin sözü ne güzel, ne mübarek bir sözdür.

Travelair
20.09.2011, 21:07
Mimarlar odası diyor ki; benim fikirlerimi dinlemeyip uymazsanız ben de zıt yönde hareket ederim

A.Gökhan AKIN
21.09.2011, 00:43
Mimarlar odası diyor ki; benim fikirlerimi dinlemeyip uymazsanız ben de zıt yönde hareket ederim
Bana kalırsa şöyle düşünüyor içlerindeki belli bir güruh "bizide mamalamazsanız bizde yolunuza taş koyarız"

Selçuk Aydın61
21.09.2011, 00:50
insan inanamıyor kendimize yaptıgımıza bak....14 lü ile laz ruleti resmen...

talsuv61
21.09.2011, 10:58
Bunlar zamanında boğaziçi köprüsüne de karşı çıkmışlardı.
Tek dertleri nemalanmak. Başka birşey değil.