PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soner Öztürk (Great White) Artık Canlı Gool'de Yok! Fb Sansürü İş Başında!

Sayfa : [1] 2

Great White
18.09.2011, 12:22
arkadaşlar merhaba..

bu sezon sadece bloggerların katıldığı ve kesintisiz futbol sohbeti içeren bir program var artık. kanaltürk' ün yan kuruluşu bugüntv' de yayınlanacak olan programın teması, 2 sezondur katıldığım yenilsen de yensen de' nin formatına çok benziyor, fakat burada daha az kişiyiz. yani burada da taraftarın sesini, düşüncesini rahatça, sansürsüzce dile getirebildiği bir format var..

ben de bu sezon boyunca her pazar saat 15.00-17.00 arası diğer arkadaşlarımızla beraber orada olacağım. ilk programımızı geçen hafta gerçekleştirdik ve gayet de doyurucu bir sohbet çıktı ortaya. bugün de ikincisi gerçekleşecek, ilgi duyanlar izleyebilir, dilerlerse programın twitter hesabından (http://twitter.com/#!/canligool) sorular yönelterek, anında cevapları almak yoluyla katılımcı olabilir..

tv ekranlarında trabzonspor ile ilgili yorumların kıtlık çektiği bir ortamda ilgilenenler olacağını düşünerekten bilgilendirmek istedim. görüşmek üzere :)

SEDAT
18.09.2011, 12:33
- Hayırlısı olsun Soner abi :)

OLCAY ÇAKIR
18.09.2011, 12:36
Hayırlı olsun dostum... Geçen programın sonuna denk gelmiştim, bu kez kaçırmam...

Burak Tokal
18.09.2011, 14:06
Hayırlı olsun Soner abi,dün yenilsen de yensen de'de yerini doldurmaya çalıştım ama olmadı :D

SEDAT
18.09.2011, 15:18
- Yayındayız , müsait olanlar izleyerek destek olabilir :)

Kereşenli
18.09.2011, 15:37
Hayırlı olsun.

İzliyorum. :)

Gamze
18.09.2011, 15:47
İzlemedeyim :)

Kaya
18.09.2011, 15:52
Göbekli olan Fenerbahçeli'nin Şenol Güneş hakkındaki yorumu gerçekten uzak, çok taraflı ve kötüleme niyeti taşıyordu.

Hazımsız!

Great White
18.09.2011, 20:22
tesekkurler arkadaslar :)

2 saatlik program suresinin ilk bir saatinde sadece trabzonsor konustuk. inter macindan taraftar goruntuleri de gayet keyifliydi..

program zamanla daha da form tutacaktir..

Kaya
18.09.2011, 22:43
http://www.facebook.com/pages/Norstadt/243555232357158?sk=wall

Burada 5 part halinde izleyebilirsiniz arkadaşlar...

Sanırım programın son 15 dakikasını sadece kaçırdım ama o bölümde zaten Trabzonspor konuşmadı diye hatırlıyorum... ;)

Gamze
19.09.2011, 00:01
Tebrikler Soner abi :)

Ömer Kibar
19.09.2011, 01:07
Tekrarını izledim şimdi..

Ağzına sağlık Soner abi :)

Fatih BALTA
19.09.2011, 01:14
Başarılar Soner.
Şimdi izleyebildim.Kayıt edip izlememizi sağlayanlarada teşekkürler.

Külünkoğlu
19.09.2011, 08:55
Soner başarılar, o konuya da el atarsan çok sevineceğim.

Gökçebey
19.09.2011, 09:06
Başarılar :)

Great White
19.09.2011, 16:17
sağolun arkadaşlar. özellikle de kaya' nın ellerine sağlık..

bu kanalda programların tekrarı verilmediğinden dolayı izleyememiştim. ben de o sayede izleyebildim..

bu arada elde mikrofon olayı konuşurken elini kolunu sürekli sallayan biri olarak beni biraz kasıyor ama idare edeceğiz artık :)

ayrıca söylediklerimizin bi' kısmına ya da tamamına katılmayan arkadaşlar da fikir beyan edebilir, hatta programa da mail, twit atabilirler..

selamlar..

Bıyıklıoğlu
25.09.2011, 15:57
Program şu anda yayında...

İlk saati geride kaldı.

DeAgLeMaNyAq
25.09.2011, 16:56
Ufak arkadaş kimdi?

Kaya
26.09.2011, 01:33
Ben kaçırdım ama evdekilere kayıt ettirmiştim...

Sadece Soner abinin kısımlarını hemen aktarıcam facebook'a izleyemeyenler için...

;)

Kaya
26.09.2011, 02:09
http://www.facebook.com/photo.php?v=10150318795092561

İzlemek için tıklayın arkadaşlar...

Sadece Soner abinin kısımlarıdır...

Great White
26.09.2011, 09:26
kaya' cım çok teşekkürler..

valla sayende ben de izleyebiliyorum. eline sağlık :)

Kaya
28.09.2011, 01:16
Bu arada programa bir çocuğun çıkartılması oldukça gereksiz bir hareketti. Bunu maalesef Lig Tv'de yapıyor ve bence hiç hoş durmuyor...

Aslında programı baştan sona yayınlayacaktım ama Soner abinin dışında kalan bu çocuklu bölümler çok boştu...

:)

Umarım gelecek hafta bu şekilde renk katmazlar programa...

SEDAT
02.10.2011, 14:12
- Yayın yaklaşıyor :)

Kaya
02.10.2011, 15:25
Yayın başladı...

Soner abi ekranda...

Great White
03.10.2011, 13:05
bu haftaki program biraz daha hararetli ama bi' o kadar da keyifli geçti..

kaya sağolsun uğraşmış ve facebook' da yayınlamış.

izlemek isteyenler için linkler burada.. teşekkürler :)

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150327104192561

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150327091912561

bu arada linklerin sonu da 61 :)

Sibel
03.10.2011, 23:22
Başarılar ve tebrikler.:)

Kaya
16.10.2011, 09:52
"Great White" kullanıcı adlı Soner abi (Soner Öztürk) bugün saat 15.10'da BugünTV'deki CANLI GOL programına katılacak...

Tüm değerli üyelerimizin bilgisine!

:)

İlker Akçay
16.10.2011, 10:42
Takipteyiz :) İyi yayınlar Soner Abi :)

OLCAY ÇAKIR
16.10.2011, 11:05
Takipteyiz:)

Barış Burak
16.10.2011, 11:09
Soner Abi akar gider:) Abi takipteyiz,istersen bugüntv nin önüne de geliriz yani:)

Berat Akçay
16.10.2011, 11:27
Oraya gitmeye izin alabilecek misin Barış :) :D

İyi yayınlar Soner abi

Barış Burak
16.10.2011, 11:34
Oraya gitmeye izin alabilecek misin Barış :) :D

İyi yayınlar Soner abi

Heee demek ki sıginti yayılıyor:) olum hepinizi Allaha havale ediyorum:)

Fatih Öztürk
16.10.2011, 11:48
ver coşkuyu ver coşkuyu.beklıyruk.

Kaya
16.10.2011, 14:33
Program yarım saat sonra başlayacak...

;)

Bıyıklıoğlu
16.10.2011, 14:39
Takipteyiz abi. :)

Kaya
16.10.2011, 15:07
Haberler sona erdi...

Az sonra program başlıyor...

Canberk
16.10.2011, 15:10
Saat 15.10
Beklemedeyiz Soner abi :)

Cafer KILIÇSOY
16.10.2011, 15:19
Soner ''Doğrudan Satış'a'' geldi:)

Canberk
16.10.2011, 15:24
Başladı nihayet :D

Kaya
Program başladı!

İlker Akçay
Yayın başladı :)

Canberk
16.10.2011, 15:26
Ve Soner abi açılışı yaptı :)

-Samet
16.10.2011, 15:37
Soner abi de , yanındaki gözlüklü abi de çok iyi konuştu.

Berat Akçay
16.10.2011, 15:41
Mikrofonu Soner abime verin ula ..

Kaya
16.10.2011, 15:44
Soner abinin arkasındaki elemanın programa katılması yazık olmuş...

Almanya karşısında 2 mağlubiyeti normal karşılayan bir zihniyet. Tebrik ederim...

İbrahim Gökhun Öztürk
16.10.2011, 15:59
Topoş savunmaya geçti...Başka adam mı bulamamışlar sanki...

brushfield
16.10.2011, 16:11
link..............

Uluç
16.10.2011, 16:11
İzliyoruz Soner abi :)

http://www.bugun.com.tr/bugunTv/

Metin Sağır
16.10.2011, 16:16
Takipteyiz...

İdris Toksoy
16.10.2011, 16:34
iyi konuşuyo :)

Canberk
16.10.2011, 16:39
Hobaaa :D Helal olsun Soner abi :alkış:

İlker Akçay
16.10.2011, 16:50
Soner Abi giydiriyor Zürriyet'e alttan alttan yakışır :)

Şenol Altunsoy
16.10.2011, 16:56
Yürü be Soner seviyoruz seni.

sametbey
16.10.2011, 16:58
bitti mi program? kacirdim ya...

Kaya
16.10.2011, 17:10
bitti mi program? kacirdim ya...

Bitti ancak kaçıranlar için kayıtı yayınlayacağız ilerleyen saatlerde...

sametbey
16.10.2011, 17:11
Bitti ancak kaçıranlar için kayıtı yayınlayacağız ilerleyen saatlerde...

süper,iyi olur.

Uğur GEMİCİOĞLU
16.10.2011, 17:16
Ben de kaçırdım yeni geldim eve :)

Kaya
16.10.2011, 20:31
http://www.facebook.com/photo.php?v=10150344429052561

Part 1,

Soner abinin özellikle Hiddink ve Milli Takım hakkındaki yorumları bu bölümde...

Kaya
16.10.2011, 20:35
http://www.facebook.com/photo.php?v=10150344445362561

Part 2,

Taraftarımızın bıçaklanması ve Hürriyet Gazetesi hakkındaki yorumları bu bölümde...

Great White
16.10.2011, 22:28
öncelikle programı üşenmeden kaydedip bir de üzerine upload eden kaya' ya ve yorumlarınız için hepinize çok teşekkürler arkadaşlar. ydyd' deki programları sonradan ntvspor sitesinden izleyebiliyordum ancak şu anda programla ilgili yegane kayıtlar kaya' nın paylaştıklarından ibaret :)

bugün özellikle tribündeki talihsiz olaya ve başta hürriyet gazetesi olmak üzere ulusal medya' nın bizi adeta asimile etmeye yönelik yakışıksız tavırlarına detaylıca değinmek istiyordum.

fakat ne yazık ki medya eleştirisi konusu vakit darlığı sebebiyle neredeyse güme gidiyordu. aslında orada daha geniş bir konuşma planlamıştım ancak sağlık olsun. belki bi' dahakine..

bu arada konuştuklarımla ilgili eksik ya da yanlış gördüğünüz noktaları da burada açık yüreklilikle dile getirebilirsiniz. yapıcı olunduğu sürece bütün eleştirilere açığım ve katılsam da katılmasam da dikkate alırım.

selamlar :)

SEDAT
16.10.2011, 22:33
- Soner abi şöyle forma atkı felan takarsan kanal gezerken en azından aha bizden biri deyip programa ilginin çoğalıcağını sanıyorum :)

Şenol Altunsoy
16.10.2011, 22:53
Soner bir daha ki programda ister kendi kafanda ki istersen de buradan da görüş alarak transfer edilecek futbolcuların sadece mevkilerini değilde isimlerini de verirsen sevinirim :)

Great White
16.10.2011, 23:14
haklısın sedat. ntvspor' da 2 sene boyunca formayla çıkınca burada biraz tedbili kıyafet giyesi geliyor insanın ama dediğin şey de önemli tabii.

şenol abi o dediğin şeyi transfer dönemine yakın düşünsek daha iyi olur. sıcağı sıcağına yani :)

Ali Özcan
16.10.2011, 23:18
programı izledim, çok başarılı buldum, tebrikler...

yalnız sandalye koltuk düzeninden "Yenilsen de yensen de" deki gibi tribün formatına dönülürse daha güzel olur bence...Olmayacaksa da katılımcılara daha rahat bir oturma düzeni sağlanmalı...

Kereşenli
17.10.2011, 02:26
Ağzına sağlık Soner abi. Her zaman izlemeye çalışıyorum, izleyemediğimde Kaya abi sağolsun izletiyor bir şekilde. :)

lazzz61
17.10.2011, 03:32
soner abi medyada yorumcuyum dıyen gezenlerden bın kat daha ii yorum yapıyor futbola bakıs acısı çok iyi farklılıgını bellı edıyor

DeAgLeMaNyAq
17.10.2011, 03:37
Tolga Becer size niye durmadan abi çekiyor... :D

Barış Burak
17.10.2011, 10:28
Soner Abi tebrik ederim çok güzeldi... Ama abi hiddinkin yaptığı iyi yahu,cidden bu medyaya falan çok iyi laflar söylüyor ingilizce olarak ama o çevirmen çevirmiyor. Muhteşem tespitler.Oyuncuların ambalajlanması...:)

Sibel
17.10.2011, 20:52
İlk defa izleme fırsatım oldu bu pazar izledim.
Her şey iyi güzel de, nasıl sabrediyorsun sağ arkandaki o fenerliye Soner abi?:)
Bir ara bu sezon geldikleri noktadan ve başarılı olduklarından bahsetti. Dip not da düştü peşi sıra. Geçen yıl ki haklı(!) şampiyonluklarından.
Bu yıl ispat yapıyoruz demeye getirdi. Ben olsam dayanamazdım. Hangi haklı şampiyonluk diye sorardım hemen.:) Allah kolaylık versin.

Great White
17.10.2011, 23:17
@sibel

sağ arkamdaki fenerli dediğin avukat olan göksel ise ben onunla aynı halı saha takımına da oynuyorum ve çevremde gördüğüm en objektif fenerliler' den biridir açıkçası. istanbul' da yaşadığımız için biz ne modeller görüyoruz buralarda :)

sözünü ettiğin mevzuyu da tam hatırlayamadım açıkçası. yani o anlamda demişse de insanın kendi takımını artık o kadar övmesine de karışamayız şimdi. zaten şike ilgili mevzu açıldığında bi' önceki hafta ben o konuda yeterince ve uzun uzadıya konuşmuştum.

@deaglemaniaq

gerçi kendisi benden küçük ama bu hafta öyle hitap etti nedense :)

@barış

yani bence hiddink trip atmay hak edecek bi' şeyler yapmalı be barış. yoksa medya tabii ki çok daha fazlasını hak ediyor, doğru..

@ali özcan

hocam boşver, ben koltuklardan memnunum açıkçası :)

bu arada soru soranlar haricinde düşüncelerini ileten arkadaşlara teşekkürler..

son olarak, ben kaya' nın eklediği videoları bir kez daha izleyince gereğinden biraz fazla "bana göre" kalıbını kullandığımı hissettim. mesela buna bi' çare bulmam lazım :)

ayrıca gene ekleyeyim. programa twitter ya da mail aracılığıyla soru veya görüş bazında katılım sağlayabileceğinizi hatırlatayım tekrardan. selamlar..

Sibel
17.10.2011, 23:28
@sibel

sağ arkamdaki fenerli dediğin avukat olan göksel ise ben onunla aynı halı saha takımına da oynuyorum ve çevremde gördüğüm en objektif fenerliler' den biridir açıkçası. istanbul' da yaşadığımız için biz ne modeller görüyoruz buralarda :)

sözünü ettiğin mevzuyu da tam hatırlayamadım açıkçası. yani o anlamda demişse de insanın kendi takımını artık o kadar övmesine de karışamayız şimdi. zaten şike ilgili mevzu açıldığında bi' önceki hafta ben o konuda yeterince ve uzun uzadıya konuşmuştum.

..
Ben ilk defa izleyebildim Soner abi. O an çok kızdım o kişiye. Eleştirimi affet o halde.:) Zaten bu konuda konuşmuşsanız sorun yok. Tekrardan başarılar.:)

Great White
17.10.2011, 23:36
yok ben hatırlayamadım aslında sibel..

bi' de şöyle durum var. malumunuz bizim orada hani şu spor yorumcularının önlerinde bulunan kağıtlar ya da laptop şeysi falan olmuyor..

program da canlı. hal böyle olunca oraya girerken kafanda ya da hafızanda ne varsa onları konuşmak durumunda olduğun için ben bazen bi' başkası konuşurken onu can kulağıyla dinlemeyip bir sonra hangi mevzuyu konuşacağımı kafamda şekillendirdiğim oluyor. bu da arada bir iki repliği kaçırmama sebep olabiliyor haliyle. belki o anıma denk gelmiştir, bilemedim :)

ESER
17.10.2011, 23:44
yeni izleme firsati buldum . agzina saglik Soner abi. zamani mundar etmeden tiki tikina kullanma becerini cok taktir ettim :)

Great White
23.10.2011, 10:30
bu gün saat 15.15 gibi yayındayız, aklınızda bulunsun arkadaşlar

o saatte tv' de başka bi' halt olmaz zaten, izleyiverin :)

İlker Akçay
23.10.2011, 11:07
Takipteyiz Abi :) İyi yayınlar..

Canberk
23.10.2011, 12:04
Son 3 saat
İyi yayınlar abi

Great White
23.10.2011, 17:22
van' da patlak veren deprem haberiyle programın saati çakışınca bir haber kanalı olmasının da sebebiyle bu haftaki program ertelendi.

konuşulacak çok şey vardı, haftaya kaldı.

van ve civarındaki tüm vatandaşlarımızın başı sağolsun ve büyük geçmiş olsun

Great White
12.11.2011, 23:18
yarın saat 15.00 de milli fiyaskomuzu konuşacağız arkadaşlar

bu da maç sonrası bloga yazmış olduğum yazı

Biraz Düşünmek Yeter

Bir futbol kulübü başkanı düşünün; takımının mücadele ettiği ligdeki on küsür maça şike - teşvik yoluyla şaibe karıştırmış olmakla suçlanıp etrafındaki yöneticileriyle, eski futbolcularıyla ve işbirliği içerisinde olduğu iddia edilen diğer futbol adamlarıyla birlikte tutuklu yargılanmak suretiyle aylardır cezaevinde yatıyor olsun.

Bir futbol federasyonu başkanı düşünün; göreve getirildiği günden itibaren futbolun önünü açabilmek adına hiçbir kararı gününde ve sağlıklı bir biçimde verememiş, şike sürecinde sağlam bir duruş muhafaza edememiş, krizi yönetmek bi’ yana daha da içerisinden çıkılamaz bir kaosun içine sokmuş ve bir de üzerine play-off da dahil olmak üzere almış olduğu her kararda ülke futbolunu çok daha çekilmez bir hale getirmiş olsun.

Bir milli takım sorumlu yardımcısı düşünün; sözümona sorumluluğu sadece başarıdan ibaret sayılsın, yardımcısı olarak görev yaptığı her teknik direktör başarısızlık neticesiyle gönderilirken o görevine her halükarda devam edebilsin ve o mevkiiye getirilmiş olmasının kariyerindeki hangi kritere ya da özelliğe bağlı olduğu hiçbir şekilde izah edilemesin.

Bir milli takım kalecisi düşünün; şampiyonluğu kutladıkları gün ağzından çıkan ilk laf sahadaki rakiplerine hakaretten ibaret olsun, şike yapmakla suçlanan kodesteki başkanı hatırına sakal orucu tutsun, hemen her futbolcuya gösterilen rutin tribün tepkilerine daha üst perdeden cevap versin ama her türlü formsuzluğuna ve arkasında bekleyen diğer meslekdaşlarının yükselen form grafiklerine rağmen milli takım kalesini kimselere kaptırmasın.

Bir milli takım kaptanı düşünün; sadece futbol kamuoyunun çoğunluğu tarafından nefret ediliyor olmakla kalmayıp neredeyse kendi taraftarının dahi büyük kısmı tarafından sevilmesin, zamanında basın tribününe kol çıkararak ettiği küfürün çok daha ağırını sözümona tribünleri sakinleştirmek adına milyonların gözü önünde taraftara açıkça yöneltebilsin ve saha içerisinde de fazlasıyla tahammül edilen tüm bu çirkinliklerine rağmen gerek kendi, gerekse milli takım kaptanlığı’ na layık görülüyor olsun.

Bir futbol yorumcusu düşünün; kendisi ülkedeki en sözüne riayet edilir spor adamlarının başında gelsin, her fırsatta taraflı olduğunu kabul etmesine rağmen sonuna kadar objektif olmasıyla kendini tanımlasın ama kendi takım kaptanıyla kalecisinin tribünlere ettiği galiz küfürlere tepki göstermek yerine topu dışarı vurarak kart gören bir oyuncu üzerinden niyet okumaya girişsin, kendileri gibi maçlara ücretsiz akredite olarak değil o soğuk havada tribünleri para ödeyerek dolduran ve karşılığında güzel futbol ya da iyi bir sonuç bulmak yerine kendi futbolcusundan küfür yiyen taraftarı neredeyse ihanetle suçluyor olsun.

Bir futbol medyası düşünün, objektif yayın ilkelerini tamamen bir kenara bırakıp kendilerine en büyük rantı sağlayan futbol figürlerini el üstünde tutsun, gerçekleri tüm çıplaklığıyla aktarmak yerine diledikleri şekilde sansür uygulasın, kendi gözünde en büyük gördüğü takımın derdini tasasını tutmayı, kendilerine göre yeterince büyük olmayan diğer takımların elde ettiği başarı hikayelerinin önüne çıkarsın ve bırakın dünya futbolunu, iki üç takım haricinde kendi ligindeki hiçbir takım hakkında en ufak bir mesai harcayıp dirhem bilgi birikimi edinemeyen şahısları salt ahbap-çavuş, hısım-akraba kredisinden spor yazarı kimliğiyle istihdam ediyor olsun.

Son olarak, yukarıda bahsi geçen kişi ve oluşumların ortak bir özelliğini düşünün ve gene bunların sadece ülke futbolu, sözde marka değeri, fair play anlayışı ve futbolseverlik kavramına değil ortaklaşa gönül verdikleri camiaya da açtıkları ağır hasarların hangi boyutlarda olduğu gerçeğini kabullenmeye başlayın artık.

İşte o zaman birşeyleri değiştirmeyi başarabiliriz belki. Tüm bu yanlışlardan biraz olsun utanmak ve ilerisi için ders çıkarmak için halâ az da olsa şansımız var.

Kaya
13.11.2011, 11:56
Eline sağlık Soner abi...

Ben de okuyunca düşünüyorum da; hepsinin rengi aynı yau... :)

15.00'de ekrandayız...

yaranozlu
13.11.2011, 13:24
çok güzel bir yazı, %75ini maç sonrası ben de aynen düşündüm fakat aklıma gelmeyen yakalayamadığım baı noktalar da bu yazıda belirtilmiş. rasgele bir yazı olmadığı için bu yazıyı forumdaki herkese okutmakta fayda var. Trabzonspor açısıyla oldukça hoş bir yazı, kendi adıma teşekkür ederim.

Mehmet BAL
13.11.2011, 13:30
yarın saat 15.00 de milli fiyaskomuzu konuşacağız arkadaşlar

bu da maç sonrası bloga yazmış olduğum yazı

Biraz Düşünmek Yeter

Bir futbol kulübü başkanı düşünün; takımının mücadele ettiği ligdeki on küsür maça şike - teşvik yoluyla şaibe karıştırmış olmakla suçlanıp etrafındaki yöneticileriyle, eski futbolcularıyla ve işbirliği içerisinde olduğu iddia edilen diğer futbol adamlarıyla birlikte tutuklu yargılanmak suretiyle aylardır cezaevinde yatıyor olsun.

Bir futbol federasyonu başkanı düşünün; göreve getirildiği günden itibaren futbolun önünü açabilmek adına hiçbir kararı gününde ve sağlıklı bir biçimde verememiş, şike sürecinde sağlam bir duruş muhafaza edememiş, krizi yönetmek bi’ yana daha da içerisinden çıkılamaz bir kaosun içine sokmuş ve bir de üzerine play-off da dahil olmak üzere almış olduğu her kararda ülke futbolunu çok daha çekilmez bir hale getirmiş olsun.

Bir milli takım sorumlu yardımcısı düşünün; sözümona sorumluluğu sadece başarıdan ibaret sayılsın, yardımcısı olarak görev yaptığı her teknik direktör başarısızlık neticesiyle gönderilirken o görevine her halükarda devam edebilsin ve o mevkiiye getirilmiş olmasının kariyerindeki hangi kritere ya da özelliğe bağlı olduğu hiçbir şekilde izah edilemesin.

Bir milli takım kalecisi düşünün; şampiyonluğu kutladıkları gün ağzından çıkan ilk laf sahadaki rakiplerine hakaretten ibaret olsun, şike yapmakla suçlanan kodesteki başkanı hatırına sakal orucu tutsun, hemen her futbolcuya gösterilen rutin tribün tepkilerine daha üst perdeden cevap versin ama her türlü formsuzluğuna ve arkasında bekleyen diğer meslekdaşlarının yükselen form grafiklerine rağmen milli takım kalesini kimselere kaptırmasın.

Bir milli takım kaptanı düşünün; sadece futbol kamuoyunun çoğunluğu tarafından nefret ediliyor olmakla kalmayıp neredeyse kendi taraftarının dahi büyük kısmı tarafından sevilmesin, zamanında basın tribününe kol çıkararak ettiği küfürün çok daha ağırını sözümona tribünleri sakinleştirmek adına milyonların gözü önünde taraftara açıkça yöneltebilsin ve saha içerisinde de fazlasıyla tahammül edilen tüm bu çirkinliklerine rağmen gerek kendi, gerekse milli takım kaptanlığı’ na layık görülüyor olsun.

Bir futbol yorumcusu düşünün; kendisi ülkedeki en sözüne riayet edilir spor adamlarının başında gelsin, her fırsatta taraflı olduğunu kabul etmesine rağmen sonuna kadar objektif olmasıyla kendini tanımlasın ama kendi takım kaptanıyla kalecisinin tribünlere ettiği galiz küfürlere tepki göstermek yerine topu dışarı vurarak kart gören bir oyuncu üzerinden niyet okumaya girişsin, kendileri gibi maçlara ücretsiz akredite olarak değil o soğuk havada tribünleri para ödeyerek dolduran ve karşılığında güzel futbol ya da iyi bir sonuç bulmak yerine kendi futbolcusundan küfür yiyen taraftarı neredeyse ihanetle suçluyor olsun.

Bir futbol medyası düşünün, objektif yayın ilkelerini tamamen bir kenara bırakıp kendilerine en büyük rantı sağlayan futbol figürlerini el üstünde tutsun, gerçekleri tüm çıplaklığıyla aktarmak yerine diledikleri şekilde sansür uygulasın, kendi gözünde en büyük gördüğü takımın derdini tasasını tutmayı, kendilerine göre yeterince büyük olmayan diğer takımların elde ettiği başarı hikayelerinin önüne çıkarsın ve bırakın dünya futbolunu, iki üç takım haricinde kendi ligindeki hiçbir takım hakkında en ufak bir mesai harcayıp dirhem bilgi birikimi edinemeyen şahısları salt ahbap-çavuş, hısım-akraba kredisinden spor yazarı kimliğiyle istihdam ediyor olsun.

Son olarak, yukarıda bahsi geçen kişi ve oluşumların ortak bir özelliğini düşünün ve gene bunların sadece ülke futbolu, sözde marka değeri, fair play anlayışı ve futbolseverlik kavramına değil ortaklaşa gönül verdikleri camiaya da açtıkları ağır hasarların hangi boyutlarda olduğu gerçeğini kabullenmeye başlayın artık.

İşte o zaman birşeyleri değiştirmeyi başarabiliriz belki. Tüm bu yanlışlardan biraz olsun utanmak ve ilerisi için ders çıkarmak için halâ az da olsa şansımız var.

eline sağlık süper yazı :alkış::alkış::alkış:

Canberk
13.11.2011, 15:04
Yazı şahane olmuş Soner abi ellerine sağlık .

Yayın neden başlamadı 15:00 değil miydi ?

Kaya
13.11.2011, 15:14
Program başladı...

Öncesine haber sıkıştırıyor sürekli Bugün TV...

;)

Canberk
13.11.2011, 15:18
Program başladı...

Öncesine haber sıkıştırıyor sürekli Bugün TV...

;)

Abi teşekkürler :)

Milli hezimet'e yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum Soner abi

Kaya
13.11.2011, 16:56
Program sona erdi...

İlerleyen saatler Soner abinin kısımlarını foruma aktarıcam...

Ömer Faruk61
13.11.2011, 17:09
Süperdi.Her hafta ilgiyle izliyorum...

Great White
13.11.2011, 18:09
yazi hakkindaki gorusleriniz icin tesekkurler arkadaslar. firsat buldukca karaliyoruz bir seyler.

bugunku program g. ozdenak, sanli kaptan ve g. kurtar'in da canli telefon baglantilariyla daha bi keyifli oldu acikcasi

ayrica su ana dek nedense kimselerin deginmedigi konulara da derinlemesine girip irdelememiz acisindan hayli doyurucu oldugunu dusunuyorum

bu sebepledir ki, ne kadar kisiye ulasabildiysek o kadar iyi :)

Ömer Faruk61
13.11.2011, 18:36
Soner Abi,Şenol Güneşin ahını alan fenerasyonun bunları hakettiğini söyleseydin keşke ;)

Kaya
13.11.2011, 20:07
[PART 1] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380352727561
[PART 2] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380382132561
[PART 3] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380407012561
[PART 4] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380433722561
[PART 5] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380455492561

Kaya
13.11.2011, 21:14
[PART 1] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380352727561
[PART 2] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380382132561
[PART 3] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380407012561
[PART 4] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380433722561
[PART 5] http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150380455492561

Tamamlandı...

;)

Great White
13.11.2011, 21:29
kaya' cim ellerine saglik

disaridayim, cepten bakamiyorum su an, artik yarin izlerim ben de :)

eyvallah kardesim

Mollasalihoğlu
13.11.2011, 21:30
babam hasta oldu abi yorumlarına..
Snooker'ı bırakıp sizin programı izledi düşün.. :)

Great White
13.11.2011, 21:32
peder beye saygilar, selamlar :)

Cafer Bulur
13.11.2011, 21:38
Great white sonunda senide dünya gözüyle gördüm ya,sükürler olsun.:D

Bu arada bir soru,yattarayi ariyormusun?

lazzz61
13.11.2011, 21:47
abi yaptıgıın yorumlar medyadaa spor programlarında yorumculuk yapanlara göre 10 kat daha kalıtelı konuyu cok iyi yerden yakalayıp bizllere aktarıyorsun ntv deykende sırf senın ıcın ızlerdım..

Great White
13.11.2011, 21:48
daha once obur taraftan mi goruyordun cafer? programlari falan gectim her organizasyonakatiliyorum neredeyse :)

yattara'nin yeri bende ayridir. sag kanada robben gelmedigi surece onu her daim ararim ben :)

Great White
13.11.2011, 21:52
Eyvallah lazzz61

tabii ozgur ve bagimsiz olmanin da avantaji var

gebe degilsin, birileri kizar diye derdin yok

Cafer Bulur
13.11.2011, 21:56
daha once obur taraftan mi goruyordun cafer? programlari falan gectim her organizasyonakatiliyorum neredeyse :)

yattara'nin yeri bende ayridir. sag kanada robben gelmedigi surece onu her daim ararim ben :)
Tv den görmek bir baska oluyor abi.:D

Tolga Kurt
13.11.2011, 21:57
Programın tamamını izledim. Objektif olma bakımından Türkiyenin 1 numaralı programını yapıyolar gerçekten orada bulunan herkes objektif. Çok keyif aldım daha önceden rast gelirse izliyodum ama bundan sonra sürekli takip edicem. Ayrıca Soner abinin söylediklerinin tamamına katılıyorum ancak bir nokta hariç. '' Abdullah Avcı veya Ertuğrul sağlam milli takımın başına getirilsin. '' İkiside çok formda hocalar ama milli takımın başına geçmeleri sorunu çözmeyecek. Kim gelirse gelsin bu değişmez. Öncelikle milli takımı yönetenlerin düşüncelerini değiştirmeleri ve adaletli seçim yapmaları gerekir. İ.B.B'de istikrar yaratmış bir adamı bu kaos ortamında Milli takımın başına geçirip ondan mucizeler beklemek herkese saçma gelir. Bu duruma zemin hazırlamış suçlular bulunup milli takımdan arındırılmalı daha sonra teknik direktör getirilmeli yoksa şu zamanda hangi hoca gelirse gelsin yazık olur..

Kaya
13.11.2011, 22:15
GS'li Cüneyt'in hayli taraf yorumuna dair eleştirisini beğendim ben Soner abinin özellikle..

hodlu
13.11.2011, 23:55
Ne kadar güzel bir haber.Vallahi çok önemli bu program.Hayırlı olsun.............

İlker Akçay
20.11.2011, 11:08
Bugün saat 16:00'da..Lig,Milli Takım ve Gündem konuşulacak..

İyi yayınlar Soner Abi,Takipteyiz :)

Kaya
20.11.2011, 16:08
Program birazdan başlayacak...

Kaya
20.11.2011, 16:25
Program başladı...

Chiko
20.11.2011, 16:33
Azize yedi küfürleri canli yayinda :D

28TS61
20.11.2011, 16:37
ne dediler :D

Chiko
20.11.2011, 16:39
Florya'ya baglanildi ve bir gs taraftari röportaj verirken arkadan O.C Aziz Yildirim tezahüratlari geldi :D

MahmutHSO
20.11.2011, 18:16
Soner dostum, ilk defa izliyorum seni, programin dominantisin :) .Tebrik ediyorum seni.

colman
20.11.2011, 18:51
bende beğenerek izliyorum tebrik ediyorum çok güzel yorumlarınız..

Canberk
20.11.2011, 19:17
Kaçırdık programı ya Kaya abinin kayıtları atmasını bekleyeceğiz maalesef :o

Great White
20.11.2011, 22:37
arkadaşlar bugünkü programda bjk-gs derbisinin yanında milli takım ve lig özelinde şampiyonlar ligi' ne de değinecektik ancak programın yarım saat geç başlaması ve gerek florya' dan gerekse inönü' den canlı yayınlarla maç saatine kadar sürekli bir irtibat halinde oluşumuz sebebiyle hayli keyifli de geçse genelde derbi çerçevesinde bir program oldu.

her ne kadar deplasman taraftarını kısıtlayan yasakçı zihniyete ve buna çanak tutan kulüp yönetimlerine de değinmiş olsak bile özellikle şampiyonlar ligi maçımızla ilgili bi'kaç kelam edemedik. ben de açıkçası üstünkörü ve yüzeysel bir şekilde girerek geçiştirmek istemedim ve programın sonunda da bu duruma inceden bir gönderme yaptım. artık haftaya daha geniş bir şekilde değiniriz umarım.

ilginiz için çok teşekkürler :)

Kaya
20.11.2011, 22:56
Yaklaşık yarım saat snr Soner abinin kısımlarını yayınlamış olurum.
Bunun yanı sıra, deplasmanların yasaklanmasına ilişkin olarak GS taraftarının Florya'daki coşkulu ama bu duruma yönelik sessiz kalmalarına Soner abinin yaptığı eleştiriyi ayrıca video olarak ayırdım...
Derbinin olduğu akşam özellikle çok fazla stad çevresine dönmeleri programın derbi odaklı geçmesine neden oldu...

Madem öyle; dediğimiz gibi biz de sadece Soner abinin kısımlarını aktaracağız... :))

Kaya
20.11.2011, 23:00
Deplasman yasağına ilişkin eleştiri...

http://www.facebook.com/Norstadt#!/photo.php?v=10150392708847561

Kaya
20.11.2011, 23:15
Soner Öztürk: "4 takım kendi aralarında anlaştı diyorlar. Bunların arasında Trabzonspor'da varsa; 'Bize Her Yer Trabzon' jargonu nereye gitti?"

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150392732967561&saved

Kaya
21.11.2011, 00:10
Soner abi ile ilgili tüm kısım...

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150392689092561

Haftaya görüşürüz...

Sırada Inter maçının kaydı var...

;)

Great White
21.11.2011, 12:52
eyvallah kaya, ellen dert görmeye :)

bu arada çarşamba günü, yani inter maçımızdan bir gün sonra saat 15.00' de tivibu üzerinden yayın yapan sportivi' deki blogtivi programının konuğuyum.

bu kez stüdyoda tek başıma olacağım için detaylıca inter maçını ve trabzonspor' u konuşup forum, blog, sosyal medya dahil farklı konulara da girebileceğiz.

izleme imkanı olanlara hatırlatayım dedim, selamlar :)

Canberk
21.11.2011, 21:56
Soner abi başlığı değiştirerek duyurabiliriz foruma. Tek olacaksın sonuçta izlemek lazım kaçmaz o program :)

Kaya
22.11.2011, 01:42
Soner abi, tivibu sistemini çok bilmiyorum ama Digiturk platformunda var mı sportivi?

Great White
22.11.2011, 01:45
inan ben de ta olarak bilmiyorum be kaya

ama sanırım sadece tivibu üyeleri izleyebiliyor olsa gerek

tivibu 77 nci kanaldaymış spor tv

Great White
23.11.2011, 20:36
bugün sportivi' deki blogtivi programı beklediğimden de keyifli geçti :)

sadece inter maçını değil, blog dünyasını ve tabii daha öncesini de konuşurken bordomavi.net ortamından da bahsettik. forumdaki paylaşım ve fikirlerin sadece sanalda kalmayıp sosyal hayata nasıl yansıdığı ve futbol ile taraftarlık algımızı nasıl etkilediği üzerine de dopdolu bir sohbet oldu.

tivibu üyeliği olanlar dilerlerse yarın saat 23.30' da ve pazar günüyse 18.30' da programın tekrarını izleyebilirler.

selamlar :)

SEDAT
23.11.2011, 20:40
* Keyifle izliyoruz Kaya sağolsun :)

Kaya
04.12.2011, 19:37
Çok bomba bir program oldu.

Kaçıranlar ve izleyemeyenler kesin izlesin...

Özellikle 2. part... :)

Canlı Gool, 04.12.2011 | @GreattWhite [PART 1] (http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150420127787561)

Canlı Gool, 04.12.2011 | @GreattWhite [PART 2] (http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150420135987561)

Canlı Gool, 04.12.2011 | @GreattWhite [PART 3] (http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150420150047561)

Erbay
04.12.2011, 19:50
"Şikem geldi" ççç

Ekleme:

Meryem Ana :D

Valla Soner abi, hiç teklemeden müthiş konuşmuşsun hiç abartmıyorum.

İlker Akçay
04.12.2011, 20:04
Soner Abi..Harika bir program olmuş,diline sağlık :)

hami08
04.12.2011, 20:29
O arkadaki beşiktaşlıya uyuz oldum.Birde o ''0 tolerans''kuralının sadece şike ve bahis davalarında uygulandığını bilmeyen kuş kafalıya o beşiktaşlıdan daha fazla uyuz oldum :)

Great White
04.12.2011, 23:42
buünkü program hararetli gündemin de etkisiyle gayet keyifli geçti, ilginiz için teşekkürler arkadaşlar :)

programla ilgili beni hoşnutsuz bırakan tek mevzu, hayati derecede önemli olan lille maçımızla ilgili konuşmak adına yeterli zaman bulamamamız oldu.

programın neredeyse % 80' ini canlı telefon bağlantılarıyla beraber doğal olarak şike sürecine ayırmış olmamız gs-fb arasındaki "dünya derbisi" ne de sadece 10 dakika ayrılmasına sebep oldu ki ben de o bölümde ancak 2 kelam edebildim.

ancak sonuçta bilhassa şike süreciyle ilgili doyurucu bir program oldu. son olarak görüntülerin binlerce taraftarımızla paylaşılmasında emeği geçen kaya' ya da teşekkürler..

programın reytingindeki en büyük pay bi' nevi ona ait aslında :)

cahana
05.12.2011, 08:58
programın sonuna doğru yetiştim ama izlediğim kısmı itibariyle gayet güzel program oldu arkadaşların da örnek verdiği gibi "şikem geldi" ve "meryem ana" başlı başına takdirlik cevaplardı yalnız o beşiktaşlı zibidinin ilk etapta ki çemkirmesine nezaketi elden bırakmamak adına verilen cevap beni tatmin etmedi çünkü iş o noktaya geldikten sonra objektiflik ve nezaketten ziyade taraftarlık ön plana çıkmalıydı ve ona göre oturtmalı bir cevap verilmeliydi "meryem ana" iğnelemesi gibi mesela.bu konuya değinmemden dolayı kusuruma bakmayın zira o zibidiye acayip ayar oldum

maxim
05.12.2011, 09:52
Great White, ağzına sağlık gayet güzel bir program olmuş ben de kayıtlardan izledim sonra.

Yalnız bir noktada nacizane tavsiyem olacak;

Arkandaki eleman vicdanlarda Trabzonspor'un CL'ye gitmesi de rahatsız etmiyor mu vs. gibi sana yüklendiğinde, cevap olarak sadece Trabzonspor'un oraya gitmek için çaba sarfetmediğinden ve UEFA tarafından davet edildiğnden dolayı rahatız argümanından gittin. Bence biraz da bize isnat edilen suçun (teşvik vermeye teşebbüs) en kötü ihtimalle doğru olsa bile diğer takım ve suçlarla eşit olmadığını, yani şike değil teşvik, ayrıca o da yapmak değil teşebbüs, bu sebepten cezanın da küme düşmek veya CL'den men olmasının ağır olacağını vurgulamak güzel olabilirdi. Çünkü sonuçta en kötü durumda dahi Trabzonsor'un talimatlarda yer almayan derecede ağır şekilde cezalandırılmasını kimse bekleyemez. Bu dürüstlük falan da olmaz yani. En kötü durumda dahi ceza neyse odur. Tabi biz farklı olarak, en ufak bir pisliğe bulaşan idarecilere en ağır şekilde yükleniriz o boyut ayrı.

Great White
05.12.2011, 15:32
@cahana

yani açık söylemek gerekirse orada ço da fazla rencide edici ifadelerden uzak durmaya çalışıyorum, zira tv' deki tartışmanın bi nevi kayıkçı kavgasına dönmesi oradaki hiçbir arkadaşın işine gelmez zira.

kaldı ki ben aslında sonradan farkettim ki aziz yıldırım için meryem ana ve kaçakçı elebaşısı gibi göndermeler yaparak dün biraz ayarı da kaçırmışım hatta :)

yani kısacası elden geldiğince seviyeyi tutmaya çalışıyoruz, yoksa daha söylenecek nice şey var

@maxim

eyvallah hocam. zaten o dediğin noktaya ben değindiğim için arkadaş o soruyu sormuştu, o yüzden yinelemek istemedim

zira hemen öncesinde "ben kendi başkanımı sadece teşebbüs iddiasıyla dahi eleştirirken fenerliler içerideki başkanı için bunu yapmıyor" minvalinde şeyler söylemiştim

teşekkürler

cahana
05.12.2011, 16:17
evet özellikle azizin maskesini takmakla ilgili iğneleme çok güzeldi çok sağlam oturmuştur yüreklerine eminim

Kaya
11.12.2011, 17:19
Şu an yayında arkadaşlar...

Yayın kayıt ediliyor...

;)

Kaya
18.12.2011, 17:49
Kaçıranlar için maç sonu videosunu yayınlıcam ama Soner abinin yorumu Selçuk Yula'yı kudurttu... :)

Sinirlerine hakim olamadı denyo Selçuk Yula!

KAPAKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK!

İlker Akçay
18.12.2011, 17:52
Heyecanla Bekliyoruz :))

Kaya
18.12.2011, 17:59
Selçuk Yula'nın tam kelimelerini hatırlamıyorum ama Trabzonspor'a şöyle bir sitemi oldu...

Bu süreçte F.Bahçe zor durumda iken ufacık bir destek veya geçmiş olsun mesajı gelmedi Trabzonspor'dan, dedi...

Soner abi de; geçen sene Aykut, Trabzonspor'u irdeleme mevzularında kızdırırken bile Şenol Güneş misafir takımın hocası olarak yerinden kalkıp Aykut'un elini sıktı. Aykut ise o ele bile soğuk yaklaştı, dedi...

Bu açıklamadan snr Selçuk Yula kudurdu, sen kimsin be bile dedi manda!

A.Hilal Çakıroğlu
18.12.2011, 18:05
Mağdurun hırsızı teselli ettiği nerde görülmüş?
Cidden kuş beyinli bunlar...

inadına_Trabzon
18.12.2011, 18:06
Videosunu bekliyoruz. saygılar :)

outlaws61
18.12.2011, 18:16
Lütfen videoyu verin çok izlemek istiyorum :)

Kaya
18.12.2011, 18:18
Maçtan snr arkadaşlar.
Şu an program devam ediyor ve kayıttayız...

;)

cahana
18.12.2011, 18:28
nedir bu selçuk yulanın bizlerden çektiği :) beter olsun

Kaya
18.12.2011, 23:56
Selçuk Yula denen zibidiye Soner abiden kapak!

Adam resmen kudurarak telefonu kapadı!

:D

OehhFYGMFqE

Sacit
19.12.2011, 00:10
bu zibidiyi, canlı yayına bağlayıp konuşturmak daha büyük bir hata..

bir insan bu kadar utanmaz nasıl olabilir, göz göre göre yalan konuşuyor ve hayret ediyorum.. bunlar hiç bir zaman doğruları öğrenemeyecek gibi geliyor bana..
cevabını da çok iyi şekilde aldı bu zibidi

Canberk
19.12.2011, 00:21
Ya tamam tamam kapat neydi o adamın adı Trabzonspor yöneticisini bağlamışsınız benle konuşturuyorsunuz bu ne ya...

Ben böyle bir olay görmedim duymadım :D Hay kurban olayım o lafları diyen ağza Soner abi ayakta alkışlanacak adamsın yahu :alkış:

Yasin Altuntas
19.12.2011, 00:23

OehhFYGMFqE

Fenerbahce Tribününden birini baglamis gibi hissetdim :alkış: :alkış: :alkış:

Atakan
19.12.2011, 00:30
çççççççççççç

Soner abi helal olsun gerçekten :D

Erkan
19.12.2011, 00:35
Agzina saglik soner abi :D :D

Erdem Koltuk
19.12.2011, 00:40
Selçuk Yulayı Fenerbahçelilerin bile sevdiğini düşünmüyorum. Ne kadar antipatik ne kadar iğrenç bir adamdır bu ya.

Chiko
19.12.2011, 00:42
Helal olsun Soner Abi, biktirdin adami :D Bir daha TV'de bir yerde konusmaz bu Yula efendi..

sanatik
19.12.2011, 00:43

OehhFYGMFqE

Aynen böyle konusacaksin iste. Helal olsun.

Gökhan Uzun
19.12.2011, 01:15
çok tebrik ediyorum çok güzel şeyler söylemiş soner abi bireysel tanımıyorum ama gerçekten böyle platformlarda sesiizi bu şekilde duyuracak saygılı ama zeki trabzonsporlulara ihtiyacımız var tekrar teşekkürler.

Sefa
19.12.2011, 01:17
Soner Abi bombalamış.. Bu Fenerliler saçmalamaya ve mort olmaya başladıklarında böyle kuduruyorlar zaten. Genel bir durum..

Hami-Ünal-Orhan
19.12.2011, 01:19
Ulan Selçuk Yula sen topçuykende adam değildin. Yaşın ilerledikçe biraz olgunlaşırsın diye beklerdim. Ama iyice ham bir armut oldun çıktın.

Yaşar
19.12.2011, 01:25
Selçuk yula'nın konuşma tarzından ne kadar ezik, haysiyet ve şeref yoksunu bir insan olduğunu anlamak zor değil.
''Şike yaparak şampiyon olan ve yaptığı şikeler ortaya çıkınca cezaevine giren bir başkanı, yapılan şikeler sonucunda şampiyonluğu elinden alınan bir kulübün başkanı veeya temsilcileri ziyaret edebilir veya geçmiş olsun diyebilir '' mantığı benim 8 yaşındaki öğrencilerimin mantığından bile daha aşağıda.
Cuma günü bir öğrencim bana aynen şunu dedi.
''Fb şike yaptı ya öğretmenim. Pazar akşamı yine şike yapacaklar diye çok korkuyorum.Küme düşselerdi de ben de korkmasaydım''
Bu çocuk alnından öpülecek çocuk.
Selçuk Yula yüzüne tükürülecek insan.

Ağzına sağlık Soner Abi.

Eren Karaahmetoğlu
19.12.2011, 01:26
Ahaha. 16 Mayıs'ta oradaki Trabzonspor taraftarlarına tek küfür bile edilmedi demiş ya la bu.

Oradaydım. Hayatımdaki en güzel dakikalardı sanırım.

Anlatmıyorum bile maç sonu makarayı. Metrobüs eğlencesini.

Çok başkaydı çok. Kuş beyinli Selçuk seni.

Bu arada kralsın Soner abi.

Özge
19.12.2011, 01:26
Soner abi on numara konuşmuş , adam kafayı yedi :D:D:D

Yiğit Gayretli
19.12.2011, 01:37
Bu Selçuk Yula ne saçma bir adam yahu...

E. Cumur61
19.12.2011, 01:40
Programı izlerken gulmekten çalışamadım.

Ahmet Başkaya
19.12.2011, 01:41
Soner Abi'ye gerek yok yahu , adam kendi kendini rezil etmiş zaten :D

MehmeTS_ADANA
19.12.2011, 01:59
Soner Abi'ye gerek yok yahu , adam kendi kendini rezil etmiş zaten :D

keşke adam olsa

Morpheous61
19.12.2011, 02:01
Çok doğru bir argümana değinmiş ama medya işin bu kısmını hiç irdelemiyor. Burada mağdur olan takım biziz ama buna rağmen bize teşebbüsünüz var gibi şeylerle şantaj yapılmaya kalkılıyor. Haketmediği halde Fenerbahçeyi savunmak adına mağduriyetimiz artırılıyor. Kim bunlardan hesap soracak?

no NAME
19.12.2011, 02:24
tenis diliyle buna; "oyun-set ve maç, kazanan "GREAT WHİTE" SONER derler. Ağzına sağlık.
selam ve hürmetle

sirkan
19.12.2011, 02:34

OehhFYGMFqE

hahahahah Trabzonlu laflari otutrunca adam telefonu kapatti vallahi :D
zora gerince kacmak buna derler iste tam bir fenerli :D
sonunda: gule gule gule :D

61_Serhat_61
19.12.2011, 02:40
Kapak !!!!!
Kapak !!!!!
Hemde ne
kapak !!!!

Oğuzhan
19.12.2011, 02:43
işlerine gelmeyince telefonu kapatıp kaçarlar böyle alçak bunlar işte açıklayamadıkları şeylerden kaçarlar.

Yasin Altuntas
19.12.2011, 03:13
Kendine birsey yapmasa acaba ??

My
19.12.2011, 03:27
Şu an iş yerimdeyim. Buradan izleyemiyorum. Soner daha bizimkiler konuşmaya başlamadan çok evvel kapak takmaya başladıydı. Helal olsun valla.

61_Serhat_61
19.12.2011, 04:24
Kendine birsey yapmasa acaba ??
gebersin ya... bi ezik eksik olur fena mi...
biri öldürürsede direk cennetlik be ya...
yahudiler nede olsa...

DeAgLeMaNyAq
19.12.2011, 04:27
Selçuk Yula kadar nefret toplayan bir FB'li var mı bilemiyorum. Soner abi az bile konuştu...

Sinan Ayaz
19.12.2011, 04:27
Ömer Çavuşoğlu ve Selçuk Yula geberse 1 gr üzülmem insan mal olabilir amenna ama hiç mi muhakeme yeteneğiniz yok pisilik herifler

İsmail Çavuşoğlu
19.12.2011, 09:39
Helal olsun Soner ağzına yüreğine sağlık.bunlara daha çooook söylenecek laf var şimdilik bununla idare etsinler gerisi gelir inşallah.

Serdar Dilekoğlu
19.12.2011, 10:01
Soner abi ne yapsın adama sen ya zati hastaymış adam bak :))

Mehmet BAL
19.12.2011, 10:20
hahahahah Trabzonlu laflari otutrunca adam telefonu kapatti vallahi :D
zora gerince kacmak buna derler iste tam bir fenerli :D
sonunda: gule gule gule :D

bide kapatırken beni trabzonlu yönetici arasın cvp versin gibi bişeyler söyledi lan salak sen kimsinde trabzonspor lu yönetici sana cevap vericek

tebrikler soner abi ağzına sağlık

cahana
19.12.2011, 10:33
güle güle :alkış::alkış::alkış:

SEDAT
19.12.2011, 10:49
* Soner abi seni ayakta alkışlıyorum :) ağzına sağlık abi...

Badaloğlu
19.12.2011, 10:52
Selçuk Yula birşeyler söylüyor ama ne söylediğini kendi de bilmiyor. Adam diyor ki: ''ben ligin ikinci yarısı Galatasara'yı, Beşiktaş'ı, Trabzon'u yendim, şampiyonluğu hak ettim'' iyide adama sorarlar kardeşim. Sen, şampiyonluğu ligin ikinci yarısında Beşiktaş'ı, Galatasaray'ı, Trabzon'u yendiğin şampiyon olmadın. Evet bunlardan da 3 puan aldın ama bu 3 maçla şampiyon olunmuyor. Bu saydığın takımlardan Trabzonspor olarak, Fener'in her iki maçta da yenemediği Bursa'yı da yendik. Hatta ligin ilk yarıda Fener'i Avni Aker'de3-2 yendik. Madem şampiyonluğu Selçuk efendi böyle belirliyor, o zaman soralım... Toplamda bu maçlarda 7 galibiyetim var, Fener'in kaç galibiyeti var??? Ben söyleyeyim 3, o zaman şampiyon kim?

Geçen sene deplasmanda Beşiktaş'ı 2-4, Galatasaray'ı 1-2 yendik diyor da, Trabzon'un galibiyetlerini neden es geçiyor? Deplasmanda bizde Beşiktaş'ı 1-2, Trabzon'da 1-0 yendik. Hele de, İstanbul'daki Beşiktaş maçı nasıl bir yenmeymiş? Burak'ın burnu kırılıdı, Serkan kırmızı kart gördü, Şenol hoca tribüne gönderildi, kafasına ne idüğü belirsiz bir yaratık tarafından ayakkabı atıldı.

Galatasaray'ı içerde 2-0, deplasmanda 0-1 yendik. Bursaspor'u deplasmanda 0-2, Trabzon'da 1-0 yendik.

Fenerbahçe ne yaptı peki? Kadıköy'de ligin ilk yarısında Galatasaray ve Beşiktaş ile berabere kaldı! Bursa ile deplasmanda 1-1, Kadıköy'de 0-0 berabere kaldı.

Fenerbahçe ayrıca Trabzon'da bize 3-2 kaybetti. Bunu neden görmezden geliyor? Bu mudur anlı şanlı köşe yazarının şampiyonluk kriteri?

Senin başkanın ne Fenerbahçe'ye, ne de futbolcularına güvendi. O yüzden adam işi sağlama almak adına ligin ikinci yarısı başlar başlamaz şike, teşvik ne kadar pis işler varsa, hepsini yaptı.

Bunlar ne yüzsüz, utanmaz adamlar. Önce bizi küme düşürün dediler, sonra düşürmeyin diye kıvırmaya başladılar. TFF'na ağzı alınmayacak hakaretler yaptılar, sponsorluğunu iptal ettiler, şimdi ''biz başkanımızı çok severiz, çok değerli bir Fenerbahçelidir'' diyorlar. TFF'yle anlaşarak şampiyonlar ligine gitmeyeceğiz kararı aldılar sonra UEFA Trabzon'u alınca ortalığı ayağa kaldırdılar.

Tapelerden anladığımız göre ligin ikinci yarısında Fenerbahçe başkanının Galatasaray'a bile teşvik girişiminde bulunacak kadar yüzsüzleşeceksin, sonrada çıkıp Kadıköy'de Trabzon'u 2-0yendik, şampiyonluğu hak ettik diyeceksin öyle mi?

Herkes kendi sahasında yendiği maçlarla şampiyon olunuyorsa, o zaman biz herkesten daha çok şampiyonuz...

Soner, az bile söylemişsin...

Mehdi
19.12.2011, 10:57
İş yerimden izleyemiyorum.Akşam bakacağım.Ama gönlüm rahat.O kapak yerine oturmuştur eminim.:)

Alp Yavuz 13
19.12.2011, 11:07
Ya ne kapak arkadaşlar nasıl kudurdu hislerimize tercüman olduğun için teşekkürler Soner Abi :)

ozturk
19.12.2011, 11:09
Güzel kapak olmuş.:)

bordoylamavi
19.12.2011, 11:12
az bile demiş. zaten selçuk kekemedir bizim arkadaşın söylediklerinden sonra iyice eli ayağına dolaştı dağıldı. ya o değil de şampiyonluğu küme düşürmeyi geçtim şu uefa bunları bi 5 yıl almasın da bunlara veirelcek en iyi ceza bu

Great White
19.12.2011, 11:26
geri dönüş ve eleştiriler için hepinize tek tek teşekkürler arkadaşlar

dün çok uzun bi' program olmasına karşın gayet keyifli geçti. dilimizin döndüğünce gündeme ait ne varsa konuşmaya çalıştık. ancak selçuk yula' nın programdaki üslubu maalesef pek de şık değildi.

çok agresif ve taraflı yorumları ardı ardına dizerek kendilerini bi' nevi zarara uğramış, mağdur edilmiş, daha sonra da teselli edilmemiş gibi gösterirken tüm gerginliğin trabzonspor tarafından kaynaklandığını ima edince dayanamadım açıkçası.

bana göre hiç oynanmaması ve başka takımın başına gelmesi halinde şu anda fikstürdeki her rakibinin karşısına 3-0 hükmen galibiyet yazılacağı bir karşılaşmaya çıkıyor olmalarının dahi lütuf olduğunu ve hiç de mızırdanmaya hakları olmadığını bilmeleri gerekiyordu.

aslında "neden bir kere bile geçmiş olsun demediler" sitemine karşılık "hasan yener ve sadri başkan dahi fenerbahçe' nin bu süreçte mağdur edildiğini söyledi" diyecektim ama adama cevap verirken kendi yönetimimizi de arada harcamayayım diye vazgeçtim :)

aslında çok daha fazla söylenecek şey var ama tv üslubu biraz engelliyor illa ki. az da olsa seviyeyi muhafaza edebilmek adına biraz frenlemek durumunda hissediyorsun kendini.

Koray
19.12.2011, 11:50
Utanmaz herife bak çıkışamayınca bu adam Trabzonspor Yöneticisi mi nedir diye laf atıyor, sen kimsin ki karşında Yönetici istiyorsun godoş herif.

TSelif
19.12.2011, 11:52
Çıkarmışlar yönetici ile konuşturuyorlar beni falan gibi bişey diyor.. Sinirden ne dediğini bilmiyor ki :D

orhan42
19.12.2011, 18:21
Bu selçuk denen zibidi ile bizim efsanemiz İskender Günen Ankara şekersporda oynarken Trabzonspor Selçuk yerine iskender'i alınca bu zibidide Trabzonspor antipatisi oluşmuş diye biliyorum.Soner kardeşimiz de layık olduğu cevabı vermiş bu amigoya..Ağzına sağlık...:)

Mehmet Cihan Kocaman
19.12.2011, 18:36
Sonsuz kere helal olsun :)
Ayakta alkışladım.

Taner Tonbil
19.12.2011, 18:39
Selçuk Yula birşeyler söylüyor ama ne söylediğini kendi de bilmiyor. Adam diyor ki: ''ben ligin ikinci yarısı Galatasara'yı, Beşiktaş'ı, Trabzon'u yendim, şampiyonluğu hak ettim'' iyide adama sorarlar kardeşim. Sen, şampiyonluğu ligin ikinci yarısında Beşiktaş'ı, Galatasaray'ı, Trabzon'u yendiğin şampiyon olmadın. Evet bunlardan da 3 puan aldın ama bu 3 maçla şampiyon olunmuyor. Bu saydığın takımlardan Trabzonspor olarak, Fener'in her iki maçta da yenemediği Bursa'yı da yendik. Hatta ligin ilk yarıda Fener'i Avni Aker'de3-2 yendik. Madem şampiyonluğu Selçuk efendi böyle belirliyor, o zaman soralım... Toplamda bu maçlarda 7 galibiyetim var, Fener'in kaç galibiyeti var??? Ben söyleyeyim 3, o zaman şampiyon kim?

Geçen sene deplasmanda Beşiktaş'ı 2-4, Galatasaray'ı 1-2 yendik diyor da, Trabzon'un galibiyetlerini neden es geçiyor? Deplasmanda bizde Beşiktaş'ı 1-2, Trabzon'da 1-0 yendik. Hele de, İstanbul'daki Beşiktaş maçı nasıl bir yenmeymiş? Burak'ın burnu kırılıdı, Serkan kırmızı kart gördü, Şenol hoca tribüne gönderildi, kafasına ne idüğü belirsiz bir yaratık tarafından ayakkabı atıldı.

Galatasaray'ı içerde 2-0, deplasmanda 0-1 yendik. Bursaspor'u deplasmanda 0-2, Trabzon'da 1-0 yendik.

Fenerbahçe ne yaptı peki? Kadıköy'de ligin ilk yarısında Galatasaray ve Beşiktaş ile berabere kaldı! Bursa ile deplasmanda 1-1, Kadıköy'de 0-0 berabere kaldı.

Fenerbahçe ayrıca Trabzon'da bize 3-2 kaybetti. Bunu neden görmezden geliyor? Bu mudur anlı şanlı köşe yazarının şampiyonluk kriteri?

Senin başkanın ne Fenerbahçe'ye, ne de futbolcularına güvendi. O yüzden adam işi sağlama almak adına ligin ikinci yarısı başlar başlamaz şike, teşvik ne kadar pis işler varsa, hepsini yaptı.

Bunlar ne yüzsüz, utanmaz adamlar. Önce bizi küme düşürün dediler, sonra düşürmeyin diye kıvırmaya başladılar. TFF'na ağzı alınmayacak hakaretler yaptılar, sponsorluğunu iptal ettiler, şimdi ''biz başkanımızı çok severiz, çok değerli bir Fenerbahçelidir'' diyorlar. TFF'yle anlaşarak şampiyonlar ligine gitmeyeceğiz kararı aldılar sonra UEFA Trabzon'u alınca ortalığı ayağa kaldırdılar.

Tapelerden anladığımız göre ligin ikinci yarısında Fenerbahçe başkanının Galatasaray'a bile teşvik girişiminde bulunacak kadar yüzsüzleşeceksin, sonrada çıkıp Kadıköy'de Trabzon'u 2-0yendik, şampiyonluğu hak ettik diyeceksin öyle mi?

Herkes kendi sahasında yendiği maçlarla şampiyon olunuyorsa, o zaman biz herkesten daha çok şampiyonuz...

BUDUR :alkış::alkış::alkış:

Mehmet BAL
19.12.2011, 18:58

:alkış::alkış::alkış:

Hüseyin Çümen
19.12.2011, 19:12
hoşşt la hoşşt kudurma sil salyalarını yula

61viya
19.12.2011, 19:59
Hahahaha :D:D

Soner abim, bi kısmını izleyebildim yayının ama bu faslı kaçırmışım :D Saygılar!

sbay
19.12.2011, 20:27
acayip güldüm yaaaa:) telefonu kapatırken ne dedi acaba bu kim lsnfjksfhwfdf falan bişeler dedi....

Bordo_MaviM_61
19.12.2011, 21:00
Kerhen bağlanmış, beni bu adamla ne konuşturuyorsunuz havalarında..
Tabi alıştılar yandaş medyanın pohpohlamalarına ve zıt görüşten kimsenin konuşturulmamasına..
Tipik bir fanatik febeli duruşu..
Gerçeklerin G sini duyduğu anda kuduran karşı tarafı ciddiye almayan garip bir canlı..

Misina
19.12.2011, 22:05
Helal soner abi

Fatih BALTA
19.12.2011, 22:46
Ekranlarda Selçuk Yula gibi karakter yoksunlarına haddini bildirecek daha fazla isme ihtiyacımız var.
Tebrikler Soner.Ağzına sağlık.

slmn
19.12.2011, 22:48
Ya bu adam cidden spor yazarımı ? Yazıyormu cidden bi yerde ? Yani yuh diyorum bu nedir ya zeka seviyesi çok düşük görünüyor,cümle kuramıyor,kurmaya çalıştığı cümleler düşük vs cidden yazık bunun aldığı nefes zarar :)

ophius
19.12.2011, 23:12
fenevlilerin bile bu adamı dikkate aldıklarını düşünmüyorum...iğrenç bir adam ya..usluba falan bakın

Hakan Karadirek
19.12.2011, 23:23
Soner abi, sen ne mukemmel bir adamsin yahu.

Mert67
22.12.2011, 21:20
Soner abi ilerde yönetici de olursun inşallah. :)

brushfield
22.12.2011, 21:34
Soner beyi yakında o spor programından uzaklaştırırlarsa hiç şaşırmam. Trabzonspor'u hakkıyla savunan insanları barındırmazlar bu arenada...

Great White
23.12.2011, 13:12
Soner abi ilerde yönetici de olursun inşallah. :)

öyleyim zaten mert

şu an oturduğum apartmanda :)

Kaya
26.12.2011, 02:45
Arkadaşlar yeni program... ;)

İyi seyirler...

ZZFicgkHImg . iPTJxIsUczQ

9eXmTsALcUk . B7bpCOWRizA

Great White
26.12.2011, 12:45
çok teşekkürler kaya :)

ilk yarı değerlendirmesiyle ilgili notlar alarak açıklamaya çalıştığım bu kısım çok önemli

26 maçlık koca bir periyodu sadece 13 futbolcunun sırtına binerek geçirmişiz

B7bpCOWRizA

bakalım devre arasında nasıl bir önlem alınacak

cahana
26.12.2011, 13:19
aslında format olarak konuşulacak çok şey var programda ama ne yazıkki bu lanet şike meselesi herşeyi gölgeliyor.konuşmacıların bildiğimiz kadarıyla hiçbir göbekbağı olmaması cesur çıkış ve yorumları beraberinde getirebilir birçok üstü örtülü meseleyi günışığına çıkartabilir ama dediğim gibi ah bu lanet şike lanet lanet şike...

DeAgLeMaNyAq
26.12.2011, 18:22
Soner abiyi ayrıca tebrik etmemiz gerekiyor. Onun sayesinde Selçuk Yula'dan kurtulduk. Kendisi ekranlara bir süre çıkmayacağını açıklamış. Bu süreçte çok yıpranmış... :)

oflubektas
27.12.2011, 11:19
Bu selçuk denen zibidi ile bizim efsanemiz İskender Günen Ankara şekersporda oynarken Trabzonspor Selçuk yerine iskender'i alınca bu zibidide Trabzonspor antipatisi oluşmuş diye biliyorum.Soner kardeşimiz de layık olduğu cevabı vermiş bu amigoya..Ağzına sağlık...:)

Olay tam olarak şöyle gelişir;

Özkan Sümer Anadolu'da hangi futbolcuyu izlemeye giderse parası bol olan fener teklif yapar ve kapar oyuncuları. Bunun üzerine Özkan Sümer taktik değiştirir. Esas istediği Şekerspor'dan İskender'dir ama Ankara'nın bir ikinci lig takımından (adını hatırlayamadım) kaleci Yaşar ile Şekerspor'lu santrafor Selçuk'u izlediğini söyler. Fener de Yaşar ve Selçuk'u transfer eder, İskender'i Trabzonspor alır :)

Aslen Kastamonulu olan İskender Trabzonspor'da efsane olurken, Yaşar Türk Futbol Tarihi'ne "Kova Yaşar" ismiyle kazınır. Selçuk ise fenerde bir kez gol kralı olur ama attığı 13 golün 8'i penaltıdan atılmıştır. Trabzonspor ise onun kabusu olur. Kadıköy'de bir fener deplasmanında İskender'in Yaşar'ı defalarca yatırıp kaldırdığı, yerleri süpürttüğü bir maçta atılan golle kazanmışlığımız da vardır.

Selçuk'un Trabzonspor'a olan kuyruk acısı buradan gelir...

Kaya
08.01.2012, 20:25
Arkadaşlar yeni program... ;)

İyi seyirler...

O6vPbnd_sps . eE_dqm4dWKU

3dM2-JnmEII . ZQcsjSzINjs

1q2i403D7TA . pB35DGc_9i4

Yiğit Gayretli
08.01.2012, 23:29
Gece izlemeye çalışacağım :)

Great White
09.01.2012, 10:48
teşekkürler kaya :)

program git gide çok daha fazla izlenir ve yorumlanır olmaya başladı ve biz de sohbetten daha fazla keyif alıyoruz tabii

Yiğit Gayretli
09.01.2012, 11:12
Soner abi avatarını her gördüğüm parmaklar o konumdayken jileti çekesim geliyor. :) :) Saygılar... :)

Süleyman Eruyar
09.01.2012, 11:33
Soner abi ye katılmadığım taraf, Burak konusunda ( Aykut a yapmış olduğu hareket) olası Şenol Güneş in ceza olarak yedek başlatma fikrine bakışıydı,

bu olay Burak Yılmaz ın defalarca özüründen sonra artık son bulmalı..

Great White
09.01.2012, 11:48
eyvallah yiğit :)

süleyman, ben illa da ceza vermeli demedim yalnız

eğer tek maçlık dinlendirme verirse ben anlayışla karşılarım dedim

her ne kadar özür dilese de bunu alışkanlık haline getirmemeli. ben aykut' un yerinde olsam çok bozulurdum açıkçası

Yasin Altuntas
09.01.2012, 12:50
Taraftarin düsündügünü Televizyonda söylemek o kadar zor degilmis. Zaten cogu konuda gercekten Hem Fikiriz (58. Madde, Transfer POlitikasi) ama nedense Öteki Futbol Programlarinda herkes kivirtiyor.

Agziniza saglik gercekten :)

cahana
09.01.2012, 12:51
güzel program olmuş ağzınıza sağlık sıpayla uğraşayım derken kaçırmışım programı :)

Cengiz Çubukcu
09.01.2012, 13:22
Soner hocam, ekrana çok ısındın ve bu benim gururumu aşırı okşuyor... :) teşekkürler....

Kaya
05.02.2012, 22:27
Arkadaşlar bugünki yayının kaydıdır...
Seste problem var mı bu arada? Bilgi verirseniz iyi olur...
Sevgiler...

Gs değerlendirmeleri...
5Y_ocUtakJ8

Trabzonspor değerlendirmesi ve yorumları...
irn6XmOK2Ww

Fb-Bjk yorumları...
XEG5DTTgEjA

bordo61
05.02.2012, 22:33
Seste sıkıntı yokta şu yukardaki video düzeni nasıl yapılıyor çok hoşuma gitti :)

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918271075&postcount=203

Kaya
05.02.2012, 22:37
Seste sıkıntı yokta şu yukardaki video düzeni nasıl yapılıyor çok hoşuma gitti :)

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918271075&postcount=203

xxx . xxx

Kodlaması bu Giray... ;)

İlk yt'den snr bir boşluk bıraktım kodlamayı görmen için...

bordo61
05.02.2012, 22:38
xxx . xxx

Kodlaması bu Giray... ;)

İlk yt'den snr bir boşluk bıraktım kodlamayı görmen için...

Neden bilmiyorum ama

Çok iyimiş çok beğendim ya Kaya abi :)

Yiğit Gayretli
06.02.2012, 01:43
Ağzına sağlık Soner abi :)

Great White
06.02.2012, 12:02
eyvallah yiğit ve tabii eline sağlık kaya :)

evet, dünkü programda gs ve derbi dışında kalan ts ile ilgili bölümde şu süreçteki bütün düşüncelerimi özetlemeye çalıştım

şenol hoca' nın neredeyse hepimizin mutabık kaldığı rotasyonu dar tutması ve formsuz oyunculara ısrarla şans tanırken kenarda bekleyen oyunculara yeterince şans vermemesi gibi hatalarını belirttim ancak eleştiride birinci sırayı asla hoca' nın almaması gerektiğini de söylemeden geçemedim.

sonuçta şenol hoca sezon başında bu takıma asla kefil olmamıştı ve gerek gelen, gerekse giden transferlerden memnuniyetsizliğini açıkça söylemişti

tabii ki bu durum şenol hoca' yı dokunulmaz yapmaz ancak eleştiride ilk sırayı yönetim' in alması gerektiği gerçeğini de ortaya koyar sanırım

Kaya
06.02.2012, 19:49
Canlı Gool'den sonra az sonra saat 20.00'da Soner abi BMN Radyo'da... :)))

Saat 20.00'de tıkla > http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/418461_10150641019276815_8715106814_11599257_86853 9826_n.jpg

Kaya
19.02.2012, 20:25
Soner abi, 2 haftadır Canlı Gool'e neden çıkmadığı yönünde blogunda bir yazı paylaşacak...
Biz de forumumuzda bahsettiyi yazıyı paylaşarak yorumlayacağız...

Kaya
20.02.2012, 20:11
Canlı Gool'de artık Soner abi yok!
FB'li yaratıkların baskısı ile bir Trabzonsporlu isim daha sansürlendi...

Konuya ilişkin Soner abinin yazısı...

-

Canlı Gool' e Fenerbahçe Sansürü!

Öncelikle belirteyim ki bu yazıyı son günlerde bana sıkça sorulan “Artık pazar günleri neden Canlı Gool programında yoksun?” gibi sorulara maruz kalmamak ve bi’ nevi toplu cevap teşkil etmesi amacıya yazıyorum. Ancak bunun yanında benim programda dahi sıkça vurguladığım medyadaki Fenerbahçe faşizminin küçük bir kanıtı olarak da tarihe not düşülmesi açısından önemli görüyorum. En nihayetinde “Söz uçar yazık kalır” demiş atalarımız.

Belli bi’ kısmınızın bildiği gibi sezon başından bu yana reyting açısından pek iddialı olmasa da herhangi bir sansür ya da telkine maruz kalmaksızın gayet dobra bir taraftar programı gerçekleştiriyorduk. Önceleri sadece Bugüntv canlı yayını ile seyirciye ulaşan programın videoları Trabzonspor taraftar oluşumlarından Bmn’ nin facebook ve twitter sayfasından binlerce taraftara paylaşılmasıyla somut izleyici geri dönüşleri de alınmaya başlandı. Lakin çok geçmeden bu sansürsüz dobralık, özellikle şike sürecindeFenerbahçe ile ilgili bazı acı gerçeklerin ekranlardan objektif ve sansürsüzce zikredilmesine alışık olmayan dimağları fazlaca etkiledi.

Programın gidişatıyla tarafıma son zamanlarda Fenerbahçe cenahından giderek artan tehdit ve küfür mesajları gelmeye başladı . Bu arkadaşların kimileri beni kanalın çıkışında karşılamayı, kimileriyse evimin adresini bularak biraz gezdirip dolaştırmayı vaad ediyorlardı. Daha öncesinde blogdan da alışık olduğum boş beleş küfür, hakaret ve beddualar da cabası. Fakat bu goygoycular muhtemelen yeterli kalabalığı sağlayamamış olacaklar ki bol keseden salladıkları o vaadlerini bir kez olsun gerçekleştiremediler. İşin daha ironik tarafı, ömrümün neredeyse tamamı Kadıköy ve civarında geçerken bu tayfanın beni Mecidiyeköy’ de marizleme planları kurmasıydı tabii ki.

Gerçi ben onları da anlıyordum aslında. Zira bu tip bir Trabzonsporlu profiline hiç alıştırılmamışlardı. Onların kafalarında canlandırdığı Trabzonsporlu imajı, sadece kendisine söz hakkı verildiğinde iki kelime konuşup gerisinde susan, başta Fenerbahçe olmak üzere büyük takımları kesinlikle eleştirmeyen ve tavşan boku misali ne kokan ne bulaşan mizacta olmalıydı. Yani yıllardır TV’ lerde boy gösteren kendinden emin, güçlü ve mağrur Fenerbahçe özgüvenine tamamen zıt bir profil teşkil etmeliydi. Oysa ben “yangına” körükle gitmeye ve bir Trabzonsporlu olarak kendi doğrularımızı anlatmaya kararlıydım. Orası bir taraftar programıysa sokaktaki taraftarın ne düşündüğünü birileri açıkça söyleyebilmeliydi. Zaten TV ekranları sansürlenmiş ve tembihlenmiş onlarca spor programıyla doluydu. Biz karşılıksız ve gönüllü birer katılımcı olarak daha dobra, daha çekincesiz ve çok daha hesapsız olabilmeliydik.Göstermelik fikir birliktelikleri, sözde objektif taraftar pozları ve göz yaşartan centilmen taraftar jestleri bi’ yere kadar inandırıcı olabilirdi. Gerçekler de sansürsüzce konuşulmalıydı. Kaldı ki tam iki sezon boyunca katıldığım ve reyting açısından çok daha göz önünde bulunan Ntvspor’ daki YDYD programında dahi böyle bir kısıtlama, sansür ya da telkine asla maruz kalmamıştım.

Neyse efendim, en nihayetinde benim umursayıp da ciddiye almadığım bu tehditler kanala da sirayet etmiş olmalı ki programın moderatöründen halâ posta kutumda duran ibretlik bir mail aldım. Mail’de programdaki duruşumdan uzun süredir rahatsız oldukları bilinen bazı Fenerbahçeliler’ in son dönemlerde sosyal medyada yazdıklarıma da ciddi anlamda sinirlendikleri ve bunu da mazeret göstermek suretiyle kanalı arayarak şikayetçi oldukları yazıyordu. Hatta canlı yayında programdaki diğer Fenerbahçeliler ile aramızda gerginlik olabilme ihtimali dahi dillendiriliyordu. Yani açıkça Fenerbahçeli diğer katılımcıların “Ya o ya biz” resti çekmiş oldukları bana ima edilirken benim programlara bir süre ara vermemi anlayışla karşılamam bekleniyordu. Şu an ismini vererek prim yaptırmak istemediğim ve bazı üyelerinin programa da katıldığı küçük bir FB oluşumundan uzun süredir twitter üzerinden onlarca küfür ve tehdit aldığımı ve bu durumun mail’ deki içerikle örtüşüyor olmasını da hayli manidar bir tesadüf olarak eklemiş olayım bu arada.

Uzun lafın kısası, kimlikleri dahi belirsiz üç beş kişinin tehditi ya da isteğiyle bana açıkça bir Fenerbahçe sansürü uygulanmış ve Lube, Çavuşoğlu, Yula gibi onlarcası internet ve TV ortamında her türlü pervasızlığa o dokunulmaz FB kimlikleriyle imza atarken nedense bizim varlığımız bazı bünyeleri derinden sarsmıştı. Bilhassa yasak ve kısıtlanmaya karşı ne derece hassas olduğumu beni yakından tanıyanlar çok iyi bilirler. Üstelik gönüllü katıldığımız bir programda böyle aleni bir sansürü asla kabullenemezdim ve cevaben attığım mail’de bunu net bir dille belirttim. Ancak karşı taraftan bu güne dek halâ cevap gel(e)medi. Sonuç olarak yukarıda detaylıca bahsettiğim üzere tarafıma uygulanan bu sansürden dolayı söz konusu program ile ilişiğimi tamamen kesmeye karar verdim. Bu arada katılımcı bulamadıkları haftalarda telefon ve mail aracılığıyla beni rica minnet programa davet edenlere de aylardır karşılık gözetmeksizin verdiğim emeğimi ve hakkımı da helal etmiyorum yani, kusura bakmasınlar.

Fazla uzatmadan bu yazıyı noktalarken kendime düstur edindiğim sözümü de buraya iliştireyim

“Söylediklerin ya da yazdıkların kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbi’ şey anlatmıyorsun demektir”

Yani vaziyet bundan ibarettir dostlar. Bazı kesimlere verdiğimiz "rahatsızlık" gerek blog gerekse sosyal medya üzerinden artarak devam edecektir. Bilginize sunulur

Soner Öztürk / 20.02.2012

Misina
20.02.2012, 21:37
Soner Abi hakkındaki düşüncelerimi izninle paylaşmak istiyorum.

Daha bu program yokken sadece forumda gördüğüm bazı yazılarından dolayı hakkında biraz artis kendini beğenmiş gibi düşüncelere kapılmıştım.

Program vasıtasıyla seni takip etmeye başladıktan sonra gerek bilgi birikimin gerek olaylara yaklaşımın hazır cevap oluşunla düşündüklerimin çok aksine bambaşka bir insan olduğunun farkına vardım.

Selçuk Yalamaya yaptığın kapaktan müthiş keyif almıştım.Hakkında düşündüğüm olumsuz şeylerlerden dolayı senden özür diliyorum.

Ahmet Ağaoğlu dışında spor medyasında sesimiz temsilcimiz olmayan bir ortamda umarım sansürsüz cesurca yayın yapabilen başka bir kanalda sesimiz olmaya devam edersin.

SEDAT
20.02.2012, 21:49
* Tarih bunuda yazar, proğrama adam bulamayınca Soner nerdesin demesini biliyorlar ama. Soner abi sonuçta yine bizim hislerimizi bir şekilde medyada yansıtacaktır. Hayırlısı olsun...

agahozlu
20.02.2012, 21:55
Soner abi teşekkürler. Bu ve bunun gibi sözde yazarların sadece adı yazar kalemleri başkalarının ellerinde. Konuşmalarında herhangi bir taraftardan farkı olmayan kişiye verdiğin cevaptan dolayı bir kez daha teşekkürler. Muhtemelen hala daha kaçıyordur.

Kaya
20.02.2012, 21:57
Açıkçası ben de çok kısa bir yorumda bulunmak istiyorum.
Bu program genelinde Türkiye'de sözü en çok geçen 4 takımın yorumcularına yer verildi.
Bunun yanı sıra, Trabzonspor diğer 3 takıma göre görmezden gelinmeye çalışılan tek kulüp idi.
Ancak bu porgram içerisinde Soner abinin konulara olan hakimiyeti, yaklaşımı, tarzı ve bilgisi ile bence her haftanın ezici lideri Trabzonspor oldu.
Belki de en samimi, en temiz ve en öz söylemlerle Trabzonspor'un haklılığı sadece programda dile getirilebildi.
Bunun için Soner abiye ayrıca teşekkür etmek gerekiyor. Zira, bu pis süreçte çok temiz yorumlandık ve çok temiz kalabildik bu programda.

Özetle, Soner abinin samimiyetine ve duruşuna çok inandık. Şahsi olarak da çok inandım ve keyif aldım...

Kısa dönemde videolarını yayınlama imkanını kaybetmenin keyifsizliğini yaşıyorum açıkçası...

Umarım en kısa sürede daha vurucu bir yayında karşımıza çıkar...

DeAgLeMaNyAq
20.02.2012, 22:04
Bunlar çok şaşırtıcı durumlar değil aslında. Ahmet Ağaoğlu da benzer nedenlerden NTV Spor Radyo'dan gönderildi...

SEDAT
20.02.2012, 22:04
* Muhtemelen diğer arkadaşlar ezik kaldıkları için böyle bir yola başvurdular, zaten Soner abi konuşurken Soner abi'ye değil diğer konuşmacıların suratlarına bakın, o ifade herşeyi anlatıyor zaten :)

.....
20.02.2012, 22:06
Gün gelir devran döner...........

Moralini bozma abi.

Gurpas
20.02.2012, 22:14
her zaman yanındayız, ve kendisini tekrar sesimiz olacak şekilde başka ulusal kanallarda görmek isterim. teşekkürler

Koray
20.02.2012, 22:19
Bizde rahatsız olduğumuz yorumcular için baskı uygulayalım.

Heriflerde her türlü çirkeflik var.

Bize de oyunu kuralına göre oynamak düşer.

Fatih BALTA
20.02.2012, 22:56
Dim dik yürümeye devam et Soner.

Ve kendinle gurur duy.Biz seninle gurur duyduk program süresince Trabzonspor u en iyi şekilde temil ettiğin için.

Teşekkürler emeklerin için.

Barış Burak
20.02.2012, 22:58
Soner Abi...

Emin ol hiç bir şekilde desteksiz hissetmeyeceksin seni.Bu duruşun,hepsine örnek olman gereken bir dik duruştur...

Cengiz Çubukcu
20.02.2012, 23:17
Soner Hocam şimdi seni daha da çok sevmeye başladım, inşallah sana mail atanlara kendine has bir şekilde lafını koymuşsundur :) umarım bir gün Trabzonspor Tv kurulur ya da daha özgür tv'ler yayın hayatına başlar ki insanlar sizler sayesinde gerçekleri öğrenir...

Gamze
20.02.2012, 23:18
“Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”

Murat Hızal
20.02.2012, 23:19
Soner Abi yakışanı yapmışsın eyvallah, fakat seni şu tehdit eden güruh için bir şeyler yapmak istiyorsan, mekanımızı biliyorsun, Kadıköy merkez:)

Hemen toplanıp bir durum değerlendirmesi yapabiliriz.

Ömer SEVİNÇ
20.02.2012, 23:26
İyi olmuş. Herkes kendini belli etmiş yani. Haysiyetsiz insanlara daha fazla reyting kazandırmaya gerek yok. Biz Soner abiyi seyrediyorduk Bugün Tv'yi değil. Yarın başka bir kanala geçersin oradan takip ederiz. Gerisini Bugün tv düşünsün.

TS-FAN
20.02.2012, 23:36
Sesimiz olacak,biz olacak,bizim olacak bir kanal gerekli.
Trabzonspor tv zararına da olsa şart.
Bursaspor bizden zengin mi ki televizyonları var.

Soner Öztürk,"Trabzonsporlu kimdir"i ifade ettiğin için çok teşekkürler..

Özge
20.02.2012, 23:39
En iyisini yaptın abi , bu programı senin Selçuk Yula2ya yaptığın kapak ile hatırlayacağım. :)

Yaşar
20.02.2012, 23:48
Spor programları Sürekli 3 İstanbul takımlarının etrafında dönen, o takımların futbolcularının evlerine kadar girip, Play-Station oyunlarını yayınlarken, Trabzonspor'un konuşulmak zorunda bırakldığı programlara dönüşünce ve Trabzonsporlu'nun da her anlamda diğerlerinden aşağı kalmadığı anlaşılınca ''sansür'' yapma yoluna gidiyorlar.

OLCAY ÇAKIR
21.02.2012, 00:06
Seviyoruz seni Soner...
Her daim yanındayız...

Yiğit Gayretli
21.02.2012, 00:34
Bizi en fazla biraz kenara ittiklerini zannederler. Oysa biz hep olduğumuz yerdeyiz...

Sana yakışanı yaptığın için teşekkürler Soner abi...

SALDIRAY
21.02.2012, 00:50
Şeref yoksunlarının oyunlarına aldanmamak gerek. Boşver abi.

61trabzonomer
21.02.2012, 01:02
yanlış yere yorum yaptım :) bir gün dönecek yine inş

Burak Sahin
21.02.2012, 03:14
bu serfsiz düzenin bir parcasi olmadigin icin seninle gurur duyuyoruz soner abi....her zaman yanindayiz.....

Mollasalihoğlu
21.02.2012, 07:44
Her bünye gerçekleri dinlemeye dayanamaz.

Oradan vurmaz da, twitter'dan vurur, BMN'den vurur, adam gibi yorumcu arayan çıkarsa onun kanalından vurur..

Soner abinin çok sevdiği bir laf vardır. "Söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbir şey söylemiyorsun demektir." şeklinde.

Mesaj yerine ulaşmış..

Turgut Çelik
21.02.2012, 08:47
BMN her zaman yanında olacaktır.

Travelair
21.02.2012, 09:39
Trabzonspor ulusal medyası başını kaldırmadıkça bu işler devam eder. Sesimizi duyuracak birileri lazım.

Gs ile kritik maçımız varken Trabzonspor teknik direktörü gs'ye transfer oluyor diye haber yapana değil, esaslı ve etkin şekilde sesimizi duyurabilecek gerçek gazetecilere, televizyonculara ihtiyacımız var ki kamuoyunda sesimiz duyulsun, hakkımızı kolayına yiyemesinler

Kaya
21.02.2012, 09:45
BMN her zaman yanında olacaktır.

Kesinlikle Turgut abi...
Umarım en kısa zamanda başka ve daha bağımsız kalabilecek bir kanalda görürüz...

Furkan Dündar
21.02.2012, 12:11
umarım daha iyisini elde edersin abi

Şenol Altunsoy
21.02.2012, 12:48
Soner bu camiada susacak en son kişilerden biridir tamamıyla baltayı taşa vurmuşlardır.

Bu camia Soner'e sözde değil özde sahip çıkmalıdır.

ezgi cubukcu
21.02.2012, 13:49
Program zaten senin klasmaninin oldukca gerisinde kaliyordu, gerci senin klasmaninda spor programi var mi? O da ayri mevzuu,,,

'Varsin herkes alkislamasin',, gibi bi laf etmisti vakti zamaninda beyaz sakalli buyuk dusunur, o yuzden kod adi; great white kaldi...