PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Hakemlerinin Oyunun Temposunu Düşürmesi

Yunus Emre SEYHAN
17.09.2011, 22:17
Öncelikle yenildigimizden doğan sinir ile bu yazıyı yazmadığımı, mağlubiyetin bahanesi olarak göstermediğimi söyleyeyim.

Her zaman olduğu gibi özellikle bizim maçlarda oyunu sürekli faul ile durduruyorlar, oyuncuların yavaş hareket etmesine musade ediyorlar. Tempoyu düşürmek için elinden gelenleri yapıyorlar. 90 Dk 'lık maç 60 - 65 dakika oynanıyor.

İşin korkunç tarafı bu geçen sürelerin uzatma sürelerine eklenmemesi.

Örneğin Bugun tam rakip takıma baskıyı kurduk, Hakem 2 oyuncuyu yanına çağırdı gereksiz yere sohbet edip uyardı.

Bir serbest vuruş , faul 30 saniyede kullanılıyor.

Türk hakemleri maç içinde yoruluyor olsa gerek.

Sefa
17.09.2011, 22:29
Halis Özkahya'nın temel görevlerinden biridir bu..

Murathan
17.09.2011, 22:42
Hele ilk yarı mahvetti oyunu,yeni kurallardan sonra mı oldu bilmem de futbolun içine ...... yani.

Samet Türkmen
17.09.2011, 22:42
Hele bir de faul atılacakken topun önüne dikilmiyor mu hakemler... Sırf ben buradayım demek için. Oyun akıcılığı sıfır ligimizde.

Efendioglu
17.09.2011, 22:45
Federasyona bir yazı hazırlasak diyorum ama ciddi bir yazı...

Arkadaş faul yapıyor adam topu dışarı doğru yavaşça vurunca kart yok öküz gibi abanıp 50 metre uzağa atarsa zorla bir sarı kart çıkıyor bu kartıda illa yanına çağırarak çıkarmak zorundamısın ben bunu anlamıyorum pozisyon karışık değilse adam sana yüzünü dönünce göster kartı nedir bu anlamıyorum , topun oyun alanı içerisinde hareketli olarak oynandığı dakikaların sayısı azalıyor...

Ilelioglu
17.09.2011, 23:12
Bunu en iyi yapan hakem Hüseyin Göcek'tir.

macka61
17.09.2011, 23:13
sinir etti beni hakem zırt pırt ne bu futbolun güzelliği oynanmasında

volkan_627
17.09.2011, 23:14
bırakın bu işleri. inter maçından, deplasmanda 3 puan alan takım kendi evinde İBB ye yeniliyor. bunun ne hakemle ne de başka bir şeyle alakası olamaz. yok hakem oyunu yavaşlattı yok sarı gösterdi yok bilmem ne? bahaneye gerek yok. çözüm bulunmalı...

ysfemr
17.09.2011, 23:33
bence asıl sorun hakemlerden cok takımların cok faulle oynanması ıspanyada bır macta 20 faul zar zor yapılırken bızım ulkede 60 faul gecılıyor bazen bunun sonucunda da dogal olarak tempo falan kalmıyor oyunda...

Yunus Emre SEYHAN
17.09.2011, 23:39
bence asıl sorun hakemlerden cok takımların cok faulle oynanması ıspanyada bır macta 20 faul zar zor yapılırken bızım ulkede 60 faul gecılıyor bazen bunun sonucunda da dogal olarak tempo falan kalmıyor oyunda...

Faullere izin verenlerde hakemler...
Kartlık mudaleler es geçiliyor

Ali Yerlikaya
17.09.2011, 23:40
Arkadas ne temposundan bahsediyor anlamadim ama Türkiyede futbol disinda hersey yapiliyor sahada...
Tekvando, Kick-Box, Wing-Tsung ve buna benzer spor branslarini Futbol bransina eklediler herhalde, futbol zevki diye birsey kalmadi cunku sahada öyle bisey yok...

Hürgün Aygün
17.09.2011, 23:59
Ohoo her şey bitti de tempo kaldı.Alayı aynı bunların.Avantaja bile bırakmıyorlar faulleri ayıptır be Türk futbolundan hiçbir şey olmaz 10 sene sonra bakın yine yerimizde sayıyo olucak Türk Futbolu.

ibrahim
18.09.2011, 03:00
Bu birazda bizden kaynaklaniyor. fenerin maclarina bir bakin bakalim hakemlerin g.. yiyomu oyunu sogutmaya. Bunlara nerede olduklarini göstermedikce daha cok kizariz oyunun temposunu düsürmelerine. Birde farkettinizmi bilmiyorum ama hakemin bu macta verdigi kararlar bizim takimda herkesi sinirden catlatti. Sanki bilerek yapti bunu gaybana..

Mustafa Yılmaz.20
18.09.2011, 07:31
Hüseyin Göçek bir, Halis Özkahya iki numara bu konuda.. Adamlar futbol oynatmıyor.

Salih Edip
18.09.2011, 11:10
bırakın bu işleri. inter maçından, deplasmanda 3 puan alan takım kendi evinde İBB ye yeniliyor. bunun ne hakemle ne de başka bir şeyle alakası olamaz. yok hakem oyunu yavaşlattı yok sarı gösterdi yok bilmem ne? bahaneye gerek yok. çözüm bulunmalı...

Bahane aramıyoruz bu başlık kazandığımız maçlar için de geçerli. Ben de çok şikayetçiyim bu konudan...

colman
18.09.2011, 11:24
bu sene anlaşılan bayağı yoracaklar bizi...

M.S.SOFU
18.09.2011, 12:06
bir hakem maçı nasıl daha heyecanlı ve akıcı hale getirilir dersleri 1

göztepe-karşıyaka maçı
2.yarısı
abitoğlunun muhteşem hakem performansı

Tangerine Dream
18.09.2011, 12:25
Hüseyin Göçek bir, Halis Özkahya iki numara bu konuda.. Adamlar futbol oynatmıyor.

Geriye doğru dönüp özellikle Avni Aker'de puan kaybettiğimiz maçlara bakıldığında bu iki hakemin yönettiklerinin sayısının oldukça fazla olduğu rahatlıkla görülebilir.

Armağan Dere
18.09.2011, 12:42
Işıkları da mı hakem kesti!..
Tamam Halis pek doğru bir hakem değil..
Ama dön bir kendine bak..

İskender YILMAZ
18.09.2011, 12:43
Bu o kadar göze battı ki dün, Metin Şentürk bile hissetmiştir yani. Rezalet bi idare, kendini maçın içinden soyutlayıp, futbolun seyir zevki verecek şekilde oynanması adına çabalayacağına kendini hep en ön planda tutmaya çalıştı rezil hakem. Yenildiğimiz ya da kötü oynadığımız için değil bu, çok can sıkıcıydı maçın her anında. Bi İnter maçındaki hakemi gözümün önüne getiriyorum, bi dünki Halis Bey'i, Halis hakemse o adam neydi ?

Çağatay_
18.09.2011, 14:33
Bir İnter maçının hakemine bakıyorum , bir de dünkü maçın hakemine..Her pozisyonu yerinde inceleyen, her pozisyonda avantajı uygulayan, ve avantaj uygularken "Yuh lan pozisyon geçeli 1 dakika oldu" denmeyecek kadar iyi zaman ayarlaması yapan, kendini unutturan bir hakem.

Ülkemizdeki futbol anlayışına uygun bir hakem anlayışı var hakemlerimizde.Geçen yıl bu "oynatmama", "tempo düşürme" felsefesiyle oynayan rakiplerden çok çektik.Gelmeyen kartlar ve uygulanmayan avantajlar yüzünden.

İnter maçında aslında oynatmamaya çalışan taraf olan Trabzonspor'du, rakibin gücüne bakıldığında.Ama hiçbirimiz hakem neden böyle yapıyor demedik, çünkü olması gereken oydu.Ve oyunun temposunun düşmemesi sayesinde 2 takım da oyundan kopmadı, keyifli bir mücadele oldu.

Ülkemizde hakemler oyunu çok durdurarak kontrolü ele alabileceğini zannediyor.Bu anlayışla işimiz zor.

Yabancısı fazla olan ve uyum sürecindeki bir takım olmamız işleri daha da zorlaştırıyor.Tempoyu zor buluyoruz, bu anlayış yüzünden kolay kaybediyoruz.