PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 3. Hafta | Samsunspor 1 - 1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15

UĞUR DURTAŞ
22.09.2011, 10:22
**tolga kaptan gibi davranmıyor.
**serkanda inanılmaz form düşüklüğü var.
**hucüm esnasında futbolcularımız ne yapacakları konusunda çok hata yapıyorlar.
**volkan şen dünyanın diğer ucundan gelmiş gibi bir şaşkınlık içinde...
**burak bencikliğini bırakması lazım dün rakip bastırıyor kontra ataklarımızda
3 defa 3-4 kişinin arasına giriyor ne gerek var pas versene
**golü yiyeceğimizi manisa maçında olduğu gibi dünde bildik,,şenol hocamızında bilmesi ve önlem alması gerekiyordu
**şenol hoca ünal hocaya birşeyler söylüyor ünal hoca futbolculara hiç hoş durmuyor
**adrian dışarı çıkmaz skor 1-0 her an 1-1 olur olduda zaten duran topları kim kullanacak yaratıcılığı kim yapacak aykut değil dir herhalde?
**giray o boyuna rağmen her hava topuna çıktığında eli rakibin sırtında yapma kardeşim dün kaç tane rakip duran top kazandı
**ligde iyi şeyler yapmıyoruz 3.hafta bitti gerçi puan farkı az
**inşallah karabük çıkış maçımız olur yoksa durum çok kötü olabilir.

Eren Karaahmetoğlu
22.09.2011, 10:24
dün şenol hocanın konuşmasını dinleyenlerin dikkatini çektimi bilmiyorum ama hoca ligde ki durumumuzla ilgili bişey düşünmüyoruz planımız yok dedi .hoca belli ki bu sene lige önem vermiyor son yaşananlardan sonra

O zaman Aykut, Eren gibi oyuncularla başlamalıydı Hoca lige. As kadroyla 3 maç galibiyet alamadıktan sonra planımız yok demek sadece komik olur. Ötesi değil.

Alican Altunbaş
22.09.2011, 10:26
Konu ile alakasız ama bir şey sorabilirmiyim arkadaşlar ??
Bununla ilgili başlık olmadığı için soruyorum.
Biletleri iade edip parası yatmayan varmı nerdeyse 1 ay oldu para yatmadı ihtiyacım olmasa umrumda olmaz ama 200- 300 lira para insan sıkışınca arıyor.
Şimdiden kusura bakmayın konuyu böldüğüm için...
Herkese hayırlı günler..

Napoli
22.09.2011, 10:28
Vay arkadas senol gunes yargılanmaya baslamıs.Cıldırmamak elde degıl.Hoca elestırlır katılırım,ama yok hoca degıl yok taktık bılmıyor,yok sunu bunu bılmıyorum,hadı hep berbaer 10 sene daha gerıye gıdelım.

Külünkoğlu
22.09.2011, 10:29
Dün akşam TRT-3 yada spor kanalı olması lazım. Türkiye’de atılan frikik gollerini gösteriyorlardı. Nostalji görüntüleri de denebilir.
Görüntüleri seyrederken içim burkuldu. Şampiyonlukta her daim rakibimiz olan takımda Oğuz Çetin, Okocha, Revivo, Alex tam manasıyla 10 numara bölgesinin oyuncuları. Yani bu mevkileri hiç boş kalmamış. Bizde ise 15 seneden beri bu bölge boş.

Bu kronik sorun mutlaka aşılmalı.

Sercan Yaylı
22.09.2011, 10:29
şenol güneş hocamınzın acilen bazı tıkıntılarından vazgeçmesi gerekir. karşımızda barcelona yokki her maç 1-0 üstüne yatmayı oynuyoruz
hocam serkana kadroda yer açmayı bırakıp volkan şeni oynatıp takıma alıştırmalısın

kacandan
22.09.2011, 10:30
Vay arkadas senol gunes yargılanmaya baslamıs.Cıldırmamak elde degıl.Hoca elestırlır katılırım,ama yok hoca degıl yok taktık bılmıyor,yok sunu bunu bılmıyorum,hadı hep berbaer 10 sene daha gerıye gıdelım.

sevmeyenlere konuşmak için fıtsat doğdu.bırak onlar da konuşsunlar.bi konuşmayan onlar kalmıştı.

zahido
22.09.2011, 10:31
Zaman lazim bu takima..

En az 1sene lazim..

Napoli
Bu takım elbet 3 ay ıcınde duzelır,eskisi gıbı olurda,bu taraftar ızın verırse eger.Surda en son elestırelcek ınsan Hocadır.Yonetım CL on elemlerı ıcın bır tane adam almadı.Son ıkı gune transfer yapıldı.kadroya oturması vs vs.bu nerden baksan 3-4 ay demek sabır sabır.
ek olarak takım haftada 3 mac oynuyor,bukadar ınsafsız olmayın

snn61
takımın gol yükünü çeken jaja-burak ve kaleyi kapatan onur-tolga yı da ersun hoca keşfetmişti zaten.

evet oyuncuları özellikle selçuk-egemen-colman onun zamanında getirdik bu takıma ama sanki adam çok iyi TD miş gibi de yazmayın bence. Şenol Hoca nın yarısı etmez... kıstas yapacaksan milli takıma bakabilirsin. ikisi de milli takım hocalığı yaptılar. kıyaslayabilirsin.

bu arada ersun hoca dönemindeki selçuk la şenol hoca dönemindeki selçuğu da kıyaslayabilirsin. istersen. ya da egemeni.

Şenol Güneş her anlamda bu ülkedeki en iyi TD dir. Her anlamda...

bi tarafından sallayan keza futbolu çok iyi bilen arkadaşlarımız var burda kardeşim, ikinci bi selçuk vardı da senol hoca özellikle almayın dedi zaten ya da şenol hoca kovdu selçuğu ya da aynı şekilde egemeni, bu adamlar kiminle milli takıma yükseldiler bu performansa çıktılar. Transfer kolay iş değil, malesef kadro dağıldı ve yenilendi bence eskisinden daha kaliteli bi kadro ama birlikte oynayamıyolar şu an, ki bunun içinde zamana ihtiyaç var, ulan azıcık sabır ya sabır sabır, ""barcelonanın şu anda iskeletini oluşturan 6 adamın 12 yaşlarında birlikte fotoğrafları var altyapıda!"" futbol kolay değil sabredin biraz öğrenin bunu artık

Napoli
22.09.2011, 10:34
Dün akşam TRT-3 yada spor kanalı olması lazım. Türkiye’de atılan frikik gollerini gösteriyorlardı. Nostalji görüntüleri de denebilir.
Görüntüleri seyrederken içim burkuldu. Şampiyonlukta her daim rakibimiz olan takımda Oğuz Çetin, Okocha, Revivo, Alex tam manasıyla 10 numara bölgesinin oyuncuları. Yani bu mevkileri hiç boş kalmamış. Bizde ise 15 seneden beri bu bölge boş.

Bızım Kronık baslıca sorunumuz taraftar abi bi rahat dursalar,guzel gunler gorecegız.Gecen sene ıle yasarsa,bır arpa boyu ılerleyemeyız.Cok degıl 4-5 ay beklemek lazım

Napoli
22.09.2011, 10:36
Hoca sımdı neye yansın-karabuk macı kapıda akabınde arkadan gurubun en zor takımı Lıle macı var,hoca oyuncu dınlendırmesinde ne yapsın 70.dakikadan sonra zokoroyu gormedınız heralde adam yorgunluktan dokuldu

a f s

Sadece orta yapan değil, ayrıca o ortaya doğru kafa vuruşu yapacak forvet te lazım. Dün akşam Burak o kafa vuruşlarını doğru şekilde yapabilse fark yapacağımız bir maçı göz göre göre verdik kendi ellerimizle.

Alican Altunbaş
Bir takım sürekli son dakikalarda gol yiyorsa bunu şansızlıkla açıklayamayız. Belki şenol hocanında hataları olabilir ama takım genel anlamda konsantre sorunu olduğunu düşünüyorum. Yoksa büyük bir sorun yok bnce takımda. 3 maçtada benzer puan kayıpları yaşıyoruz.Güven sorunu oluşmuş olabilir takım galip gelemiyor çünkü. 2 gol atmışız ikiside buraktan.Geçen sene takımdaki her oyuncu nerdeyse gol atmıştı.Bu açıdanda eksik kalıyoruz. Ama kolay değil hem sıkışık maç trafiği hemde yeni takım kurmamız hemde üstüne basarak söylüyorum iğrenç zeminlerinde bunda büyük payı var..

Celal Demir
Zaman lazim bu takima..

En az 1sene lazim..

ve o 1 sene içinde ligde kalmamız lazım :D

İdris Toksoy
22.09.2011, 10:38
ne etcuk uşaklar?

Napoli
22.09.2011, 10:39
Rakıbın sert oyunuda buna dahıl Burakın yedıgı tekmeler hıcde az degıl,Samsunspor dun top falan oynamadı dırek tekme tokat,3 kontra atak dırek faulerle kesıldı,kı bunlardan net bırtanesı gol olabılırdı. %100 kacan net 2 gol var.Goller olsa kopar gıderdı mac.

su takımın tek eksıgı ,mac ıcınde konsantırasyon sorunu yasıyor.Dıyorum net 4-5 aya ıhtıyac var,sabrederseniz eger guzel olucak

el fanatico
22.09.2011, 10:39

Sapara olur belki... en azından şimdilik.

a f s
22.09.2011, 10:40
Zaman lazim bu takima..

En az 1sene lazim..

O kadar sürmez takımın oturması. Lig bir maraton önemli olan sonunu doğru tamamlamak. Tökezlemeler sonda olacağına başta olsun.

Bizim takımı demini almamış çaya benzetiyorum. Takım oturmaya başladıkça daha çok keyif verecektir. Ligde ve avrupada çok daha büyük işler yapabilecek kapasitesi var hepsinin. Mesele tüm takımın bu potansiyelini ortaya koyması ve kendini aşmak için çaba sarfetmesi.

Bizim takım yok yere kart görme noktasında neden bu kadar istekli çözebilen var mı?

el fanatico
22.09.2011, 10:42
Rakıbın sert oyunuda buna dahıl Burakın yedıgı tekmeler hıcde az degıl,Samsunspor dun top falan oynamadı dırek tekme tokat,3 kontra atak dırek faulerle kesıldı,kı bunlardan net bırtanesı gol olabılırdı. %100 kacan net 2 gol var.Goller olsa kopar gıderdı mac.

su takımın tek eksıgı ,mac ıcınde konsantırasyon sorunu yasıyor.Dıyorum net 4-5 aya ıhtıyac var,sabrederseniz eger guzel olucak

kemal topu eliyle kesti burağa gelecekken, kart bile vermedi hakem... hem de bildiğin 1 metre açıktan gelen topu kesti.

snn61
22.09.2011, 10:42
bu nasıl mesaj kardeşim. yabancı sınırı var kimi oynatacan orda? tayfunu mu?

Çok mu meraklıyım serkan yazmaya. Hasbinallah.

ya serkan ya mustafa ya ferhat oynayacak seç birini. ben demiyorum ha federasyon diyor, küfretme sonra.

serkan malesef orta alanda oynayabilcek bi oyuncu değil baskı anında top yapcak yeteneği yok onun yerine aykutu hazırlamalı bence şenol hoca, volkan şen geçen maç iyi performans gösterse onla başlardı ama o da iyi değil takıma zaman lazım ve öncelikle bir galibiyet karabük maçını bi şekilde içerde kazanmak gerekiyo bu kesin, bunun içinde trabzondaki taraftara biraz sabırla takımı desteklemesini rica ediyorum

Burhan61
22.09.2011, 10:44

Bence geçen yıl o bölge doluydu ve şampiyon olduk. Ancak adam disiplinsiz, sanki kız vereceğiz arkadaş.

O tip bir adamı bir daha bulabilir miyiz? Zor, çok zor.

iso61
serkan acayip formsuz dinlendirilmesi lazım.
orta sahada acayip top kaybediyoruz.
takım geçen yılki gibi topu rakip ceza alanına pas yaparak çabucak taşıyamıyor bu yıl izlediğim takımın hugo bross zamanındaki takımdan bir farkı yok.
en önemlisi ise geçen yıl takım son dakikalara yenik yada berabere girdimi ataklarla rakibi bunaltırdı
giden futbolculara birde eldekilerin formsuzluğu eklenince olacak olan bu kadar....

burak 30 koşu yapmışsa defan arkasına 1 bilemedin 2 tane top atabilmiştirler ona oda topla fazla buluşamayınca bu kez geriden gelip top alıp gitmek istiyor tek başına ama onada tekniği izin vermiyor

bu takımın çok uzun zamana ihtiyacı var. biran önce serkanın kesilmesi sağ bek celutska sağ açık burak olması lazım ilerde halil tek santrafor olmalı solda ise yine yaratıcı izellikleri olan alanzinyo sapara ayarında birisi olmalı biz geçen yıl bu şekilde başarılı olduk.

kadroda heran iyi bir pasla takımı pozisyona sokabilecek selçuk-engin-colman
ve sürekli sağa sola koşarak rakipi dağıtan ve burak'a pozisyon hazırlayan umut gibi futbolcular vardı...

ayrıca defansta bir oyuncunun lider olması lazım çok bireysel duruyorlar...

arifberkay
32 adam var takımda forvet yok anlayan varsa beri gelsin....

el fanatico
22.09.2011, 10:46
serkan malesef orta alanda oynayabilcek bi oyuncu değil baskı anında top yapcak yeteneği yok onun yerine aykutu hazırlamalı bence şenol hoca, volkan şen geçen maç iyi performans gösterse onla başlardı ama o da iyi değil takıma zaman lazım ve öncelikle bir galibiyet karabük maçını bi şekilde içerde kazanmak gerekiyo bu kesin, bunun içinde trabzondaki taraftara biraz sabırla takımı desteklemesini rica ediyorum

serkan orta sahada hiç oynayamıyor o ayrı mesele de, yabancı kontenjanını da göz önüne alırsak, çünkü kesintiyi defans bölgesinde yapacağız muhtemelen, tayfun sağ bek oynayacağına serkan oynasın. göbekte de yumlu olmuyor bence. glowacki daha iyi.

Eren Karaahmetoğlu
22.09.2011, 10:46
Şenol Hoca eleştiriliyor diye sitem edip Şenol Hocamın söylediği her şeyi, yaptığı her şeyi sanki dogmatik bir şekilde doğru bulanlar, eleştirmeye bile teşebbüs etmeyenler yararı olduğunu zannediyorlarsa çok yanılıyorlar. Ben Şenol Hoca'nın bu takımın teknik heyetinden ayrıldığında başkan olarak ayrılmasını istediğimi defalarca belirttim. Şenol Hoca hatalarıyla, hatalarından çok daha fazla olan doğrularıyla bizim Hocamız.

Napoli
22.09.2011, 10:48
kemal topu eliyle kesti burağa gelecekken, kart bile vermedi hakem... hem de bildiğin 1 metre açıktan gelen topu kesti.

Takım Kotumu? Gecen seneye gore kotu,ama lıg standartlarına gore kotu degıl, gayet ıyı,gecen seneki Trabzonsporda kusura bakmasın kımse Lıg standartlarının cok ustunde bır takımdı.O farklı bır takımdı.he suda var gecen seneki takımıda bukadar olan mac programına koy,o takımda tokezlerdi...
Yahu gormuyormu kımse bu hafta butun maclar berabere bitti.bu demek oluyroki haftada 2- mac kaldıramaz turk takımları,Ki trabzonspor avrupa macı dahıl bır tanede ust duzey mac yapıyor su programda.Bune ragmen,su tempoda bu takım Samsun deplasmanında,3 net gol pzosyonu artı bır gol atıyorsa,mıllete bır sussun artık.

Kaldıki Cogu takım cok fazla dusus yasayacak.Sımdı serı yaklayan Bursa Eskisehir 8-9 hafta sonra gorecegız...

el fanatico
colman-zokora-serkan ortasahası çok defansifti ve samsun gibi bir takıma böyle neden çıktık anlamadım. serkan ortasaha da sıfırları oynuyor zaten. ben hücum orta sahasından yanayım.

colman-zokora önlerinde sapara

forvette burak-halil-henrique. eskisi gibi 4-3-3.

Serdær
Sapara mutlaka takıma monte edilmesi gerekiyor.

Gerek Adrian'dan daha fazla katkı sağlayacağından gerek duran topları çok iyi kullandığından dolayı.

Napoli
22.09.2011, 10:51
Hocayı tek soyle elestırım fazla rotasyon yapmasın.Bıze genis kadro yaramıyor...

Serkan acıl eski yerıne geri donsun,Celuska Gıray defansa monte edılsın.. Adrıan yerınede Sapara gecerse,devam ederiz ..Lıgler soyle bıraz tatıle gırse ılac gıbı olucak

cahana
22.09.2011, 10:52
Şenol Hoca eleştiriliyor diye sitem edip Şenol Hocamın söylediği her şeyi, yaptığı her şeyi sanki dogmatik bir şekilde doğru bulanlar, eleştirmeye bile teşebbüs etmeyenler yararı olduğunu zannediyorlarsa çok yanılıyorlar. Ben Şenol Hoca'nın bu takımın teknik heyetinden ayrıldığında başkan olarak ayrılmasını istediğimi defalarca belirttim. Şenol Hoca hatalarıyla, hatalarından çok daha fazla olan doğrularıyla bizim Hocamız.

senin bu yazdıklarına bu forumda kastettiğin kişiler dahil karşı çıkacak kimse yoktur eminim

mesele şu ki ortada bariz bir art niyet var sadece mağlubiyet veya beraberlik sonucu foruma uğrayıp şenol hocaya sallayayım da şöle iyice bir rahatlayayım zihniyetinde ki insanlar ister istemez benve benim gibi düşünenlerde otomatik bir savubnma mekanizmasını devreye geçiriyor

kimse şenol hocayı bay doğru olarak görmüyor bende kendimce birçok eksik sayarım ama bu yazılanları görünce eldekini muhafaza derdine düşüyorum şahsen

iso61
22.09.2011, 10:53
halil

adrian

sapara colman zokora burak

cech mustafa giray celutska

tolga

iç saha maçları için iyi bence sizce nasıl

snn61
Hocayı tek soyle elestırım fazla rotasyon yapmasın.Bıze genis kadro yaramıyor...

Serkan acıl eski yerıne geri donsun,Celuska Gıray defansa monte edılsın.. Adrıan yerınede Sapara gecerse,devam ederiz ..Lıgler soyle bıraz tatıle gırse ılac gıbı olucak

rotasyon olmadan da bu tempoyu kaldıramazlar ki her takım bu tarz rotasyonu dener ki bizde bide şampiyonlar ligi var

mda61
Takimin fizik problemi basimizi cok agritacak. Daha sezonun basinda 3 mactada golleri son dakikada yiyorsak biz sezon sonunda ne yapacagiz acaba ?

Ayrica Senol Hoca iyisin hossun da 3 macta da oyuncu degisikliklerin takima yarar saglamadi, hatta gol yememize sebep oldu. Hem takimin hem teknik heyetin formunu bulmasi gerekiyor.

Takima guveniyorum, Karabuk macini kazanarak lige yeniden baslayabiliriz.

Napoli
22.09.2011, 10:54
Evet dun bende macı ızlerken cok sırnılendım kızdım,elestırdım,ama sakın kafayla dusununcede bu takım cokta kotu bır takım degıl

Konsantırasyon sorunu atlatıılmıycak sorun degıl.Lıgler bıraz yavaslarsa eger ılac olur bızım ıcın...Kendımıze gelırsın.Yenı gelenler acaba kac kez ıdmana cıktı.

al 3 gun sonra mac var hocanın dedgı gıbı,bır gun ızın kalan ıkı gunde hoca ne yapsın? Kondısyonmu yuklesın?Taktıkmı calıssın?Yeni gelenleri adaptemi etsin?

Yahu biraz ınsaflı olun Allah askına Lutfen...

Cunku adım gıbı emınım 4-5 ay sonra hepınız utancaksınız (Hocayı agır elestırenlere lafım)

Yunus Danışmaz
ya bu Adrian'a 5 milyon euro vermediler mi ben mi öyle biliyorum??

Eren Karaahmetoğlu
senin bu yazdıklarına bu forumda kastettiğin kişiler dahil karşı çıkacak kimse yoktur eminim

mesele şu ki ortada bariz bir art niyet var sadece mağlubiyet veya beraberlik sonucu foruma uğrayıp şenol hocaya sallayayım da şöle iyice bir rahatlayayım zihniyetinde ki insanlar ister istemez benve benim gibi düşünenlerde otomatik bir savubnma mekanizmasını devreye geçiriyor

kimse şenol hocayı bay doğru olarak görmüyor bende kendimce birçok eksik sayarım ama bu yazılanları görünce eldekini muhafaza derdine düşüyorum şahsen

Dediğiniz tarzdaki insanları biliyorum, ama onları kâle alıp yorum dahi yapmaya değmez. O nedenle onlar hakkında yazmıyorum bile. Demin yazdığımı size söylemiyorum, kimse üstüne alınmasın. Genel olarak gözlemlediğim bir şeydi. Sonuç olarak aynı şeyi düşünüyoruz.

bahadır2561
22.09.2011, 10:55
Anlamadıgım tek sey dün Serkan o bölgede neden oynadı?

Adam zaten maclarımızın cogunda oynadı. Öyle ahım şahım bi oyunda sergilemiyor uzun süredir. Dinlendir o da rahatlasın bizde rahatlayalım.

Koy yerine Volkan'ı,Eren'i,Sercan'ı bi de onlar oynasın. .

el fanatico
22.09.2011, 10:56
halil

adrian

sapara colman zokora burak

cech mustafa giray celutska

tolga

iç saha maçları için iyi bence sizce nasıl

güzel, adrian yerine henrique de olabilir ayrıca. klasik 4-3-3 olsun da:)

ozturk
22.09.2011, 10:59
Tam manasıyla 9 numaralı bir oyuncu lazım bize..

gerisi teferruat..

el fanatico
22.09.2011, 11:00
şu an adrian formsuz yerine sapara, eğer o formsuz olursa yerine adrian oynasın. adrian çok kaliteli bir futbolcu ama şu an formsuz. bir de saparayı görsek fena olmaz, eğer sakatlıktan çıktıysa tabi.

iso61
güzel, adrian yerine henrique de olabilir ayrıca. klasik 4-3-3 olsun da:)

yani 4-3-3 zaten formsuz olanı keseceksin bu kadar basit bence yakın zamanda gençlerden birisini kadroda görürsek şaşırmayalım

metehan
Bence TFF'ye başvuralım, maçların 80 dakikaya indirilmesini isteyelim :D

el fanatico
22.09.2011, 11:01
--zokora-colman--

---sapara/adrian---

burak-halil-henrique

bahadır2561
22.09.2011, 11:04
Elimizdeki tek ''9'' numara olan Pawel Brozek takıma monte edilmeli

hevesli
22.09.2011, 11:06
takım bence ilk yarı çok iyi oynadı. celustkanın yerini kaybettiği taç atışından verdiğimiz pozisyonu saymaz isek kötü görüntü vermedik.

ancak 2. yarı tempoya ayak uyduramadık. fiziksel yorgunluğumuz oluşuyor. son dk. iyi oynasak alacağımız belki 7 puan vardı. galibiyet alamamak sanıyorum bir güven kaybı yaratıyor.

karabük maçında seyircimize iş düşecek. gittiğimiz her deplasmandaki seyircileri görüyorsunuz.

şenol hocaya yüklenilecek bir durum göremiyorum. orta sahada serkanın yerine kim oynayabilirdi.

bu arada ben en çok cech i beğendim..

magicyattara
22.09.2011, 11:07

Halil Burak bence yeterli..Halil çok daha iyi olacaktır çünkü çok çalışıyor..ben çok güveniyorum..bu sezon ilerleyen haftalarda bir Halil fırtınası izleyebiliriz..

Glowacki sakatlanmadan devam edebilse stoperde de sıkıntımız olmaz..tek sıkıntı Selçuk..onun yerini dolduramadık maalesef..mesela şu son 10 dakikalarda ki dağınıklığımızı toparlayan adamdı o..

zeki gursoy
22.09.2011, 11:07
adamlar özel pankart hazırlamışlar boydan boya burası her yer değil falan diye..ne acı varmış arkadaş bunlarda..istanbul takımları gelse havaalanına karşılamaya giderlerdi...işleri güçleri biz olmuşuz alemin..

f1bekir
22.09.2011, 11:08
ya bu Adrian'a 5 milyon euro vermediler mi ben mi öyle biliyorum??

Ben de maç boyu bu soruyu sordum kendime.

el fanatico
22.09.2011, 11:08
Halil Burak bence yeterli..Halil çok daha iyi olacaktır çünkü çok çalışıyor..ben çok güveniyorum..bu sezon ilerleyen haftalarda bir Halil fırtınası izleyebiliriz..

Glowacki sakatlanmadan devam edebilse stoperde de sıkıntımız olmaz..tek sıkıntı Selçuk..onun yerini dolduramadık maalesef..mesela şu son 10 dakikalarda ki dağınıklığımızı toparlayan adamdı o..

Sapara onun boşluğunu doldurabilir.

kürşat şen
22.09.2011, 11:09
şans yok bizde..çok iyi oynamıyoruz ama şansda yanımızda yok.colman ve halilin orda o golleri atması lazımdı arkadaş..döndü hiç pozisyonu olmayan bir şekilde gol oldu hemde fantastik bir goldu..karabük maçında patlama yapacağına inanıyorum..birde liglerin geç başlamsı çok etkiledi..benfica maçında bu takım böylemiydi özellikle deplasmanda..şenol hocaya falan kızmayın arkadaşlar morinho bile hata yapıyor hata yapmayan t.direktörmü var..kazandığı zaman kral yapıp kaybettiği zaman soytarı yapmayın..trabzonsporun kahrını şenol güneşten başka kim çeker allah aşkına..kimi getireceksiniz allah aşkına var mı isimler alalım?

bahadır2561
22.09.2011, 11:12

Halil'i bende cok begendim iyi oynuyor ama tam anlamıyla 9 numara degil. .

Halil-Pawel-Burak üclüsü cok daha iyi olur kanımca. .

Pawel'in bileklerine hakim olması ve top dagıtabilmesi ikisinin daha da verimli olmasını saglar.

En önemli ekslikligimiz (benim gördüğüm) ilerde top tutamıyoruz. .

Bence tek dolduramadıgımız yer Jaja'nın yeri. .

vatandas61
22.09.2011, 11:14
Ben de maç boyu bu soruyu sordum kendime.

bunu bende düsündüm, her kötü mactan sonrada bircok kez düsünecegiz. Transferi asla yanlis degil, 5 milyon da bu oyuncu icin fazla degil. Suanki tek sorun form durumu. Bu sene yildiz degil, bircok yildiz adayi aldik. Bunlarin yildiz olmasi en az 2-3 sene sürer. (Henri, adrian, celutska)

metehan
22.09.2011, 11:15
adamlar özel pankart hazırlamışlar boydan boya burası her yer değil falan diye..ne acı varmış arkadaş bunlarda..istanbul takımları gelse havaalanına karşılamaya giderlerdi...işleri güçleri biz olmuşuz alemin..
Sorma ! Bir takımın taraftarının kullandığı bir slogana bu kadar takılmak nasıl bir ruh halidir ?

vatandas61
22.09.2011, 11:16

Pawel'in bileklerine hakim olması ve top dagıtabilmesi ikisinin daha da verimli olmasını saglar.

buna umutu da ekleyebiliriz bence. Forvet umutu degil, önde pres yapan, rakip savunmayi dagitan ve top tutabilen umutu.

iso61
22.09.2011, 11:17
bizler sabırlı olursak ve gerekirse bu yılı böyle atlatırsak bu takım 1 yıl içinde sağlayacağı uyum ve varolan kadro derinliği ile çok iş yapar ama mesele taraftarda bitiyor. şenol hocaya sahip çıkmalıyız geçen yılki başarı olmamış olsa idi şimdi homurdanmalar başlamıştı tekrar başarının gelmesi için sabretcez... nede olsa sene sonu 1 şampiyonluk alcaz :) ha 7 ha 8 ne farkeder :)

nakzo
22.09.2011, 11:18
Senol Hoca Türkiyenin en iyi hocasi demek, ben Senol Hocanin Türk Futboluna verdigi emeklerine büyük saygim var, ama türkiyenin en iyi hocasi degil!!!

Son sene Sampiyon nasil olduk, takima bir bakalim. Takimin iskeleti halen Ersun Yanal in birakdigi takim. Bu Takimin alt yapisi cok iydi. o Takim simdi dagildi gitdi o baska.

Simdi sira Transfer lere gelelim. Simdiye kadar en isabetli futbolcu Zokora. Diger Futbolcular siradan! Yapilan transferler hep ayni yerlere. Kaliteli bir Forvet halen alinmadi, bunlar 20 Milyon Euro yu ne yapacak bakacaz.

Trabzonsporun kanat oynunu siz en son hangi macta gördünüz? Sol ve Sag kanata kaliteli Transfer yapildi mi? Bunu eskiden iyi zamanlarinda Yatattara yapiyordu. Özledik kanat oynunu. Transferleri bosverleim Kanatlar hic kulanilmiyor! Oynadigimiz Takimlarin Teknik Direktörleri Trabzonsporumuzu ezberledi artik. Bunar kanat kulanamiyorlar ortayi kalabalik tutup oyun sansi vermeyelim (4-5-1).

... daha cok seyler var bu ama yeterli olmasi lazim.
Etmeyin gözünüzü seveyim, şampiyon olduğumuz felan yok ne şampiyonluğu,kupa nerede kulpumu düştü. Şampiyon olsaysıdık bu takımın beş sene daha bir kredisi olurdu kimsede eleştirmezdi takımı. Şampiyonluk sana veya bana göre olmaz tarihte yazan takımdır şampiyon 2011 senesi şampiyonu fener yazıyor ,bu federasyon o kupayı bize vermeyecek bunu anlamak bu kadar mı zor. Bu kendimizi kandırma huyumuz yüzünden şenol güneşte beyin felci geçirdi oynattığı futbola bak, bu takım hülyalardan uyanıp kendine gelmezse bu sene küme düşmeme mücadelesi verir bu kesin.

chener
22.09.2011, 11:20
takım uyumunu bi yakalasak herşey güzel olacakta takımı izlerken bir yumsuzluk gözüme çarpıyor ama net olarak şudur diyemiyorum.kolay rakip kaleye gidemez olduk,kolay pozisyon verir olduk.sorun orta saha mı desem değil defans desem değil hucum desen değil.çok ilginç takım olduk velhasıl.hayırlısı bakalım.

magicyattara
22.09.2011, 11:21
Sapara onun boşluğunu doldurabilir.

Sapara teknik bir oyuncu..fazla izleyemedim açıkçası..Ankaragücünde de takip edemedim çok fazla..İnter maçında gördüğüm kadarıyla defansın arkasına ve arasına top atmakta usta..bu özelliğiyle Jaja'nın attığı topları atabilir diyebiliriz..

Ama bir Selçuk değil..defansif manada Selçuk'un işini yapamaz..oyunu sahiplenemez onun gibi..

Barış Burak
Dünkü maç sonrası ortamdan daha iyi ortam.eleştiriler yapıcı olmaya başlanmış,bu güzel ya. hoca defol vs tarzı sözler yok buna sevindim :)

Ben takımın geçen seneden daha iyi takım olduğunu, ama takım kurgusunu 90 dakikaya yaymakta zorlandığını görüyorum.İyi takımız.Allahın izniyle,bu süreçi atlattığımızda geçen senekindendaha iyi sonuçlar alaibliriz.

Yeni kurulan takımın hemen istikrar yakalanması zor olur biraz.1 sene oynamak gerekir.

Ben bu takımın yinede 70 puan civarı toplayacağını düşünüyorum.

L.Burrows
Sağ açıktan santrafor, santrafordanda sol açık yapmaya çalışmak bence mantıksız. Burak tam bir santrafor değil. Gezici bir hücum oyuncusu. Bence gol yollarında etkili olamamızın en büyük nedenlerinden biridir bu. Birde dün maçı izlerken dikkat ettinizmi bilmiyorum burak-adrian-halil-colman dörtlüsü forvet bölgesine çok yakın oynadılar. Top ileri taşımak sadece zokoraya kaldı oda defansif kalınca saçma sapan işler yaptık. Serkanı saymıyorum bile 3 maçtır ne oynadıgından hiçbirşey anlamadım. Nerde o geçen seneki serkan.

ibla6167
22.09.2011, 11:22
Halille ilgili genelde olumsuz düşünceler hakim gibi.
milli takıma çağrıldığı dönemlerde benimde hoşuma gitmiyordu. ama şuan da eğer Şenol hoca beni yanıltmazsa hocanın vazgeçmeyeceği oyunculardan biri olur gibime geliyor.
takım savunmasına umut kadar pres yapmasa da katkı yapabilecek orta saha özellikleri olan bir forvet.fazla gol beklemden attığına eyvallah dersek çok faydalı olur. kanımca.

f1bekir
22.09.2011, 11:23
bunu bende düsündüm, her kötü mactan sonrada bircok kez düsünecegiz. Transferi asla yanlis degil, 5 milyon da bu oyuncu icin fazla degil. Suanki tek sorun form durumu. Bu sene yildiz degil, bircok yildiz adayi aldik. Bunlarin yildiz olmasi en az 2-3 sene sürer. (Henri, adrian, celutska)

İnşallah dediğin gibi olur ama benim çok umudum yok. Orta kesmenin formla bir ilgisi var mı mesela? Duran toplarda bir orta kesiyor mübarek, top zorla ceza sahasına gidiyor. Bir Alex'in bir Selçuk'un kestiği toplar ise kimse dokunmasa bile tehlike yaratıyor. Yani ne bileyim ben 5 milyonluk bir adam göremiyorum sahada. Culio belki de daha faydalı olabilirdi Adrian'dan. Çok sinir oldum akşam ona, belki ondan çok kötümserim.

Alican Altunbaş
22.09.2011, 11:23
Halil Santrafor, Burak sağda, Henrıque solda oynamalı bence...

Colman - Zokora ortada önlerinde Adrian

sağbekte Serkan yada Celustka

sol bek Cech

stoperde Giray - Glowacki ( yada Mustafa - Celustka rotasyonda stoperde yer alabilir diye düğşünüyorum..

Takımın iskeleti korunmalı ufak tefek değişiklikler yapılmalı bence..

Erol Karadeniz
22.09.2011, 11:24
En büyük sorunumuz kondisyon eksikliği ve ileride topu saklayamamak.

Takımımızdaki kondisyon eksikliği haftada bir maç yaptığımız geçtimiz senelerde de mevcutken bu yoğunlukta daha da fazla olmaya başladı.Ayrıca Şenol Hocanın normalde de takımla fazla oynamayıp belli bir kadro üzerinden yol alma düşüncesini bildiğimizden bu bizi dahada fazla zorlayacak gibi duruyor.Ve bu kondiyon sorununun sezon öncesi veya sonrası kamp çalışmalarındaki eksiklikten mi kaynaklanıyor iyice irdelemek lazım.

Son durum malum.Tekkeden sonra ileride top tutucak bir forvetimizin olmayışı.Tam belki derken Vittek in sakatlanması ve Pawel den çok çabuk vazgeçilmesi.Dün topu tutamadığımızdan dolayı samsundan bile çok fena baskı yedik.Savunmadan dönen her top tekrar samsun atağına dönüştü.Çok üretken olmasalar bile savunmada başarılı olsak bile bu baskı sonuç itibariyle gol getirdi.

Alican Altunbaş
22.09.2011, 11:25
Dünkü maç sonrası ortamdan daha iyi ortam.eleştiriler yapıcı olmaya başlanmış,bu güzel ya. hoca defol vs tarzı sözler yok buna sevindim :)

Ben takımın geçen seneden daha iyi takım olduğunu, ama takım kurgusunu 90 dakikaya yaymakta zorlandığını görüyorum.İyi takımız.Allahın izniyle,bu süreçi atlattığımızda geçen senekindendaha iyi sonuçlar alaibliriz.

Yeni kurulan takımın hemen istikrar yakalanması zor olur biraz.1 sene oynamak gerekir.

Ben bu takımın yinede 70 puan civarı toplayacağını düşünüyorum.

Bu yüzden babamla birbirmize girdik resmen akşam Şenol bıraksın artık diyo küfürle karışık:):) Bizim bu sabırsız ve skora dayalı taraftarlık anlayışı olduğu sürece zaten yol alamayız:D

iso61
22.09.2011, 11:26
halil belki dün tutuk olabilir ama bence takımdaki son maçlarda en çok çıkış gösteren oyuncu nereye koyarsan orda oynuyor aslında forvete koyulsa burakla biraz alışsın birbirine sürekli koşularla birbirlerine yer açabilirler. ortasahaya çok iş düşüyor ilerinin iyi beslenmesi lazım sol tarafada mümkünse sapara monte edilsin takımda birden çok yaratıcı topçu olsun öteki türlü biri durdumu takım duruyor 11'de insiyatif alacak topçu sayısının artması gerekiyor zokoranın defansif olarak yaptıklarını hucumsal anlamda yapacak birileri olmalı

Mesut
22.09.2011, 11:27
Şanssızlıkda yakamızı bırakmıyor 2 maçdır direkleri dövüyoruz

magicyattara
22.09.2011, 11:28

İkili forvet bence yeterli..Burak da Halil de hücum presi yapan oyuncular..Halil henüz formunu yakalayamadı ama mazisi belli adamın..Alman disiplini ile yetişmiş..alt yapısı iyi..bunu da maç içinde gösteriyor zaten..fakat henüz tam anlamıyla gücünü yakalayamadı..iyi çalışıyor ve sanırım Burak-Halil forvetiyle devam edeceğiz lige..bu yabancı kontenjanı konusunda da bize kolaylık sağlayacak..

Sapara yerli forvetle oynadığımız müddet içinde orta sahada kullanabileceğimiz bir oyuncu olacak..orta saha üretkenliğimiz bu sayede artabilir..komple yabancılardan kurulu bir orta saha izleyebiliriz..

Zokora-Adrian-Sapara ve Colman dörtlüsünü izleyebiliriz..defansta da Glowacki ve Cech banko gibi..bu durumda Celustka yedek kalabilir yine..

Badaloğlu
22.09.2011, 11:29
Halil'in kaçırdığı o gol pozisyonunu Umut kaçırsaydı acaba burada neler yazardık? Burada Umut'u savunuyorum anlamı çıkmasın. Yani demem o ki, hangi futbolcu olursa olsun bu tip pozisyonları kaçırabileceğine en güzel örneklerini sağolsunlar Halil ve Colman kaçırınca şans eseri bir golle maç berabere bitti. Ergün Teber, hayatında böyle bir gol atmış mı? Bırakın gol atmayı, profösyonel futbolculuk hayatında acaba kaç gol atmıştır?

Görünen o ki, bu takım ikinci golü bulamadıktan sonra, sahada oyuncuların kendine olan güveni azalmaktadır. Bu yüzden pas hataları ve tedirginlik maçın sonlarına doğru yorgunluk ve konsantrasyon eksikliğinden dolayı da en üst seviyeye çıkmaktadır. Dikkatlerin dağıldığı o son bölümlerde çok zor anlar yaşıyoruz.

Haliyle bu tabloya bakıp, müneccim olmaya gerek yok. Bu takım bu görüntüsüyle her an gol yiyecek gibi hatalar yapıyor. Bizlerde her maçı tedirgin izlmekteyiz.

Takım olarak özellikle ikinci yarı çok kötü bir maç çıkardık. Sadece orta saha da Zokora ve Colman'ın pas hataları takımı çok yormuştur. Özellikle Zokora'dan artık orta sahaya ağırlığını koymasını bekliyoruz. Ama İnter maçından beri (ikinci yarısı) Zokora'yı araki bulasın.

Özellikle takım olarak geri dönüşlerde sıkıntılar yaşadık. Sol tarafımızda Cech yalnız kalmıştır. Yalnız kaldığı içinde çok fazla ileri çıkamamış ve bindirmeler yapamıştır.

Celuska ve Giray'ın ilk yarıda bir pozisyonda taç atışında ilerde olmalarından dolayı Samsun'lu oyuncunun vuruşu şans eseri gol olmazken, bu hatayı yapan oyuncuların hatası affedilir gibi değildi. Şenol hocamızın ya da yardımcılarının Celuska'ya taç atışından ofsayt olmadığını acilen öğretmesi lazım. Maç boyunca çok kere arkasına adam kaçırdı. Tabi bunların en büyük nedeni daha takım olamayışımızın göstergesidir. Kadro yeni ve bu kadro birlikte oynadıkça birbirlerinin açıklarını daha iyi kapatacaklardır. Sahada kimin ne oynadığını, nasıl oynaması gerektiğini oyuncular birlikte oynadıkça daha iyi anlayacaklardır.

Burak'ı defansın arkasına kaçıracak topları Colman'dan başka atan yok. Zokora ve Adrıan'dan bu tip varyasyonlar yapmasını beklemek hata mı? Tamam Adrıan bir kaç kez orta yaptı Burak'a ama asıl Burak'ın en büyük özelliği olan defansın arkasına hızlı koşular yapmasını daha öğrenenemiş. Bunları öğrendiği anda bilekleri yumuşak olan Adrıan'dan ben çok gol pası bekliyorum.

Şenol hocamızın maç sonu yaptığı açıklamalarda biraz sitem, biraz kinaye, biraz eleştiri vardı. Özellikle ''lig'le ilgili bir planım yok, Şampiyonlar ligine bakıyoruz'' demesi kafamı karıştırdı. Her ne olursa olsun şampiyonlar ligine gitmek için bu senede şampiyon olamamız gerekmektedir. O yüzden hocamızın 3 günde bir yapılan maçlardan dolayı dağılan konsantrasyonunu bir an önce toplamalı. Yoksa ligin ikinci yarısı bizim için formalite olursa o zaman sezon sonu gelmez bizim için...

Bu arada maçın hakemi Fırat Aydınus efendi maalesef Samsunspor'un resmen sert futboluna prim tanımıştır. Bir çok kez kartları zamanında kullanmadığından ve eksik kullandığından dolayı çok tekme yedik.Bunların en başında da Burak gelmektedir. Burak hızlı bir oyuncu olduğu için onu durdurmakta ancak tekmeyle olacağından, çok tekme yemiştir. Ama hakem bunların bir çoğunu görmezden gelmiştir.

Bu takım daha iyi olacaktır, ama birlikte oynadıkça bu takım daha iyi olacaktır. Ertuğrul Sağlam'ın geçen sene yaptığı hatayı umarım Senol hocamız yapmaz. Ben bu rotasyon işinden çok anlamam. Takımda çok değişiklik yapmak bana göre doğru değil. Bursa'da geçen sene aynı hatayı yapınca lig'den kopmuşlardı!

Guroni
22.09.2011, 11:30
Şenol Hoca'nın bu işi belli kıstaslarda bildiğini düşündürmeye başladı. Kadroda Forvet elemanını sol açık gibi oynatmaya çalışıyor. Sonra takım forvetsiz kalıyor. Adrian Jaja'dan daha iyi diye bekliyoruz daha Jaja kadar geriye defansa yardım yapmadı bile. Defans çok kötü, nasıl düzeltilir bilinmez. Birde biz adrianla oynayacağımıza Saparayla oynamamız lazım.

Tolga
Celustka - Giray (Mustafa) - Glowacki - Marek

Colman - Zokora

Sapara

Volkan - Burak

Halil

sonra bunu üstünde denemeler yapsın hoca. Takımda kaybetme alışkanlığı yerleştimi hiç bir faydası olmaz yapacaklarının.

Hoca takımda yorgun bahanesine sığınmasın. Elindeki 30 oyuncunun yarısını kullanarak takım kuruyor. Giren çıkan oyuncular aynı. Takımın tamamından yararlanamıyorsa bu sadece hocanın suçu zaten kendide kabul ediyor. Başkanda (ayrı bir havada) Ünal'ı kulübeden almalı. Bırakın adam Sportif direktörlük yapsın. Ünal olduğu sürece Şenol sanki kulübeye demir artmış gibi duruyor. 70-85 arası kulübeden çıkıp biraz oyuncuların üstünde baskı kursa oyuncuda hocanın ciddi olduğunu anlar. Şenol Ünal'a anlatıyor oda gidip oyuncuya anlatıyor. Bununla ilgili bir atasözü var zaten ama neyse.

Diyeceksinizki Giray kafa topunu taça doğru atsaydı bunları demiyecektiniz. atsaydı ben mi tuttum onu. O topun geriye doğru aşırarak taça atılmasını 14-16 yaş grupları bile biliyor. Bir futbolcu profesyonel olmuş ve hala yandan gelen ortada topu ceza sahası yayının olduğu tarafa doğru atıyorsa TRABZONSPORDA işi yok o adamın. Taça atılacak topu rakibe ver sonra gol olsun. Veya yanındaki arkadaşına verilecek topu git uzun kullanıp rakibe at sonra tekrar savunma yap... Eeeee buna güç dayanmaz. İnsan kenarda otururken bunları görür ya.

Hiç bir şey bilmiyorsan Bayer Lewerkusen maçını izleseydin. İlk yarı bir sıfır öne geçti adamlar ondan sonra devamlı top çevirdi. İkinci yarı 70 dakkadan sonra rakip bitti maçı 3-1 kazandı. Biz ise böyle yapmıyor topu tekrar rakibe nasıl veririz diye düşünüyoruz. Takım bir ara top yaptı samsun izledi ama bunu genele yayamadıktan sonra bir anlamı yok. Bazılarımız takım yeni, alışmaları lazım demesin kimse. Çünkü bunlar 300 bin euroluk oyuncular değil içinlerinde sadece 5 milyon euro bonservis bedeli olan oyuncular var unutmayın.

Ben adrian'ın artık maçın başından beri oynamasına karşıyım ikinci yarıları girsin kondisyonu yetmiyorsa başından beri oynamasın. Hocada artık belli bir 11 iskeletini kursun geri kalanlar değişsin. Her hafta hücumda farklı oyuncular oynuyor.

cahana
22.09.2011, 11:34
serkan geçen sene ikinci yarıdan beri yokları oynuyor ve bu formsuzluğuna rağmen oynatılmasının tek sebebi yerli bir alternatifinin olmaması

sağbekte celudan yaralanmak istediğinde serkanı ya yedek bırakacaksın ya da orta sahaya çekeceksin

orta sahada zokora ve colmanın yanına yapılabilecek tek takviye serkan gözüküyor çünkü sapara sakat bildiğim kadarıyla yada diğer alternatif 4-2-4 e dönmek yani colman ve zokoranın önünde burak adrian henriq halil

worldmaster
Tamamen kaliteli yerli sıkıntısından bu hallerdeyiz diye düşünüyorum. Aynı takım Avrupa maçlarında bu kadar dağınık oynamıyor(Olimpiyat Benfica maçı dışında)

İsimler üzerinde tartışmayacağım. Selçuk ve Egemen'in mevkiilerinde iki tane kaliteli yerli oyuncumuz olsa çok daha organize bir takım sürebiliriz sahaya.

Bu yıl Türkiye Liglerinde işimiz zor maalesef!

f1bekir
En büyük sorunumuz kondisyon. 30 kişilik kadro var hesapta ama Colman'ı gönül rahatlığı ile dinlendirecek bir alternatfin yok. Zokora, Colman, Halil, Adrian çok yorgun. Bence Lille maçını düşünüp Karabük maçında bu oyuncuları oynatmamalıyız. Eğer oynarlarsa Lille maçında son yarım saat yürüyerek oynarız. Futbolcular çok yorgun. Bir tarafı seçmeliyiz, yoksa ikisi de elimizden gidecek.

kacandan
22.09.2011, 11:35
bu nasıl mesaj kardeşim. yabancı sınırı var kimi oynatacan orda? tayfunu mu?

Çok mu meraklıyım serkan yazmaya. Hasbinallah.

ya serkan ya mustafa ya ferhat ya tayfun oynayacak seç birini. ben demiyorum ha federasyon diyor, küfretme sonra.

akşamdan beri ve daha öncesinden beri serkan'a sinirim geçmemiş.kadro yapıyorsan serkan'ı koymadan yapabilirsin.bu mesaj senin şahsına değil ayrıca.tamamen serkan'a.senin üstüne alınmana gerek yok.ve gerçekten kadrona rica etcem koyma...

vatandas61
22.09.2011, 11:36
İnşallah dediğin gibi olur ama benim çok umudum yok. Orta kesmenin formla bir ilgisi var mı mesela? Duran toplarda bir orta kesiyor mübarek, top zorla ceza sahasına gidiyor. Bir Alex'in bir Selçuk'un kestiği toplar ise kimse dokunmasa bile tehlike yaratıyor. Yani ne bileyim ben 5 milyonluk bir adam göremiyorum sahada. Culio belki de daha faydalı olabilirdi Adrian'dan. Çok sinir oldum akşam ona, belki ondan çok kötümserim.

vucüdün yogun tempoya hazirlikli degilse gücü de kaybedersin. Bu durumda orta yapmak bile zor gelir insana. Suanda hem gücsüz hemde formsuz.
Bu durumu da coktan asmasi gerekiyordu o ayri. Okadar mac yaptik, artik yavas yavas hazir hale gelmeleri gerekiyor oyuncularin.

bordolumavi
22.09.2011, 11:37
kımse ama hıc kımse senol hocaya tek kelıme dahı etmesın edemez etmemelı,şu 3 macta tamamen futbolcuların hatalarından verıldı,bu kadronun kalıtesındende hıcbır suphem yok kadro gayet ıyı ama konsantrasyon eksıklıgı ve emın olunkı şu kaybettıgımız 2 macın bır sebebıde ınter galıbıyetı...oyuncularada kızmıyorum ama senol hocaya kımse dıl uzatmamalı cunku senol hoca cok kırılgan bırısı(bana gore senol hocanın en buyuk zaafıdır bu)bu nedenle onu kırmak onun ıcındekı heycanı bos laflarla oldurmemek lazım...ayrıca bu sene playof dıye salak bırseyde var bu lıg cok seye gebe,hepsnı bır kenara bırakın bu sene sampıyonlar lıgınde bı seyler yapalım varsın lıg gıtsın sorun degıl ama seneye bu kadro bırkac takvıye ıle 3-4 sene kafaya oynar cunku hem genc hemde cok yeteneklı oyuncularımız var...gecen senekı kadroda 2-3 senede kendını bulmustu bu kadro senol hoca ıle 1 sene ıcınde kendını fazlasıyla bulur...senı her daım sevıyoruz senol hocammm...ha unutmadan tartısmasız turkıyenın en ıyı hocasıdır senol gunes,trabzonlu oldugu ıcın soylemıyorum uefa kupasını alanların hocasını daha sonra gs de ve mıllı takımda tekrar gorduk emınım bu senede bırsey yapamayacak

Tekke
22.09.2011, 11:38
Şenol Hocam maç sonu ligden beklentisi olmadığını söyleyince ben sıkıntıyı anladım, heyecanı BİTMİŞ ve KÜSMÜŞ Şenol Hocam gibi oynuyor takım, lakayt ve savruk. Colman şutu antrenmanda çekiyor sanki, Halil bomboş plase yapıyor yavaşça, Burak sol ayakla plase deniyor vs.

Bir an evvel lige CİDDİ bakmamız lazım hocam, yoksa 1 senemiz heba olur.

Kemal Tokak hıyarını da iyi ki almamışız, Burağı sakatlamaya oynadı, sarı kartlı iken elle uçarak kontrayı kesti atamadı fırat. Resmen fenerasyon bizi sindirmeye oynuyor, Burağa sarı kart verdi cezalı olsun diye, Tolgaya da ağzını açmadan kart verdi.

Dikkatli olmazsak bu sene sarı-kırmızı kartlar, penaltılar havada uçuşur...

f1bekir
22.09.2011, 11:40
vucüdün yogun tempoya hazirlikli degilse gücü de kaybedersin. Bu durumda orta yapmak bile zor gelir insana. Suanda hem gücsüz hemde formsuz.
Bu durumu da coktan asmasi gerekiyordu o ayri. Okadar mac yaptik, artik yavas yavas hazir hale gelmeleri gerekiyor oyuncularin.

Abi ama orta bu ya, 1 saniyelik iş. Depar at demiyoruz ya adama. Bence bu, vuruş tekniğiyle alakalı bir durum. Colman da aynı, ortaları yumuşak, asla Selçuk gibi orta yapamıyor, dediğim gibi bu teknikle alakalı. ve Adrian'da da bu teknik yok, o da yumuşakçalardan :)

kacandan
22.09.2011, 11:40

en azından bu kadar rotasyon'un için e şans verilmeli.bu adam bu kadar kötüyse neden satmadık.

Yaldız61
22.09.2011, 11:41
Şenol Hocam maç sonu ligden beklentisi olmadığını söyleyince ben sıkıntıyı anladım, heyecanı BİTMİŞ ve KÜSMÜŞ Şenol Hocam gibi oynuyor takım, lakayt ve savruk. Colman şutu antrenmanda çekiyor sanki, Halil bomboş plase yapıyor yavaşça, Burak sol ayakla plase deniyor vs.

Bir an evvel lige CİDDİ bakmamız lazım hocam, yoksa 1 senemiz heba olur.

Kemal Tokak hıyarını da iyi ki almamışız, Burağı sakatlamaya oynadı, sarı kartlı iken elle uçarak kontrayı kesti atamadı fırat. Resmen fenerasyon bizi sindirmeye oynuyor, Burağa sarı kart verdi cezalı olsun diye, Tolgaya da ağzını açmadan kart verdi.

Dikkatli olmazsak bu sene sarı-kırmızı kartlar, penaltılar havada uçuşur...

bunun nedenini play off systeminnden dolayı oldunu düşünyorum hocam bir planım yok derken belkide onu kastetti

Guroni
22.09.2011, 11:41
Halil'in kaçırdığı o gol pozisyonunu Umut kaçırsaydı acaba burada neler yazardık? Burada Umut'u savunuyorum anlamı çıkmasın. Yani demem o ki, hangi futbolcu olursa olsun bu tip pozisyonları kaçırabileceğine en güzel örneklerini sağolsunlar halil ve Colman kaçırınca şans eseri bir golle maç berabere bitti. Ergün teber, hayatında böyle bir gol atmış mı? Bırakın gol atmayı, profösyonel futbolculuk hayatında acaba kaç gol atmıştır?

Görünen o ki, bu takım ikinci golü bulamadıktan sonra, sahada oyuncuların kendine olan güveni azalmaktadır. Bu yüzden pas hataları ve tedirginlik maçın sonlarına doğru yorgunluk ve konsantrasyon eksikliğinden dolayı da en üst seviyeye çıkmaktadır. Dikkatlerin dağıldığı o son bölümlerde çok zor anlar yaşıyoruz.

Haliyle bu tabloya bakıp, müneccim olmaya gerek yok. Bu takım bu görüntüsüyle her an gol yiyecek gibi hatalar yapıyor. Bizlerde her maçı tedirgin izlmekteyiz.

Takım olarak özellikle ikinci yarı çok kötü bir maç çıkardık. Sadece orta saha da Zokora ve Colman'ın pas hataları takımı çok yormuştur. Özellikle Zokora'dan artık orta sahaya ağırlığını koymasını bekliyoruz. Ama İnter maçından beri (ikinci yarısı) Zokora'yı araki bulasın.

Özellikle takım olarak geri dönüşlerde sıkıntılar yaşadık. Sol tarafımızda Cech yalnız kalmıştır. Yalnız kaldığı içinde çok fazla ileri çıkamamış ve bindirmeler yapamıştır.

Celuska ve Giray'ın ilk yarıda bir pozisyonda taç atışında ilerde olmalarından dolayı Samsun'lu oyuncunun vuruşu şans eseri gol olmazken, bu hatayı yapan oyuncuların hatası affedilir gibi değildi. Şenol hocamızın ya da yardımcılarının Celuska'ya taç atışından ofsayt olmadığını acilen öğretmesi lazım. Maç boyunca çok kere arkasına adam kaçırdı. Tabi bunların en büyük nedeni daha takım olamayışımızın göstergesidir. Kadro yeni ve bu kadro birlikte oynadıkça birbirlerinin açıklarını daha iyi kapatacaklardır. Sahada kimin ne oynadığını, nasıl oynaması gerektiğini oyuncular birlikte oynadıkça daha iyi anlayacaklardır.

Burak'ı defansın arkasına kaçıracak topları Colman'dan başka atan yok. Zokora ve Adrıan'dan bu tip varyasyonlar yapmasını beklemek hata mı? Tamam Adrıan bir kaç kez orta yaptı Burak'a ama asıl Burak'ın en büyük özelliği olan defansın arkasına hızlı koşular yapmasını daha öğrenenemiş. Bunları öğrendiği anda bilekleri yumuşak olan Adrıan'dan ben çok gol pası bekliyorum.

Şenol hocamızın maç sonu yaptığı açıklamalarda biraz sitem, biraz kinaye birarda, eleştiri vardı. Özellikle lg'le ilgili bir planım yok, Şampiyonlar ligine bakıyoruz demesi kafamı karıştırdı. her ne olursa olsun şampiyonlar Ligine gitmek için bu senede şampiyon olamamız gerekmektedir. O yüzden hocamızın 3 günde bir yapılan maçlardan dolayı dağılan konsantrasyonunu bir an önce toplamalı. Yoksa ligin ikinci yarısı bizim için formalite olursa o zaman sezon sonu gelmez bizim için.

Bu arada maçın hakemi Fırat Aydınus efendi maalesef Samsunspor'un resmen sert futboluna prim tanımıştır. Bir çok kez kartları zamanında kullanmadığından ve eksik kullandığından dolayı çok tekme yedik.Bunların en başında da Burak gelmektedir. Burak hızlı bir oyuncu olduğu için onu durdurmakta ancak tekmeyle olacağından, çok tekme yemiştir. Ama hakem bunların bir çoğunu görmezden gelmiştir.

Bu takım daha iyi olacaktır, ama birlikte oynadıkça bu takım daha iyi olacaktır. Ertuğrul Sağlam'ın geçen sene yaptığı hatayı umarım şenol hocada yapmaz. Ben bu rotasyon işinden çok anlamam. Takımda çok değişiklik yapmak bana göre doğru değil. Bursa'da geçen sene aynı hatayı yapınca lig'den kopmuşlardı!

Halil'in kaçırdığı golle eğer umutunkileri kıyaslıyacaksak ki ben Umut'u bu sene çok aradım. Umut sittim sene Halil gibi o topu önüne alamazdı. O yüzden bence bunu tartışmaya açmayalım. Birde işin şans tarafına çok dokunuyorsunuz. Şans oynarsan doğar samsun ikinci yarı daha aktif gözüktü ama pozisyonu yoktu. Futbolda bir gerçek var BASİT OYNA bizim giray eğer topu geriye doğru aşıraka taça doğru atsaydı Ergün'ün hayatında böyle bir gol olmazdı.

Takımın kendine güvenmesi için ikinci golü bulmasına gerek yok. Pas dediğiniz en boştakine atacaksın diğerleride pas almak için devamlı girip çıkacak yani hareketli olacak. Ama sen uzun şişirirsen pas yapamazsın. Bunuda hoca görüp müdahale edemezsen sezon sonuna kadar böyle oynarsın.

Takım illa çift ön liberoyla oynaması şart değil koy kanat elemanı almışsın sen bu senede devamlı kanatlar ve verkaçlarla oyna ne olacak. Sanki Colman süper oyuncu oynamasada olur.

Gurpas
22.09.2011, 11:42
En büyük sorunumuz %100 pozisyonları atamamak...%100

kürşat şen
22.09.2011, 11:46
kemal tokak kontra atağa çıkarken elle topu kesti!niye atılmadı bunuda konuşmak lazım!

Eto'o
22.09.2011, 11:47
Alacan findik cubugunu oynamayana verecen anca oyle oynarlar

f1bekir
22.09.2011, 11:47
Halil'in kaçırdığı golle eğer umutunkileri kıyaslıyacaksak ki ben Umut'u bu sene çok aradım. Umut sittim sene Halil gibi o topu önüne alamazdı. O yüzden bence bunu tartışmaya açmayalım. Birde işin şans tarafına çok dokunuyorsunuz. Şans oynarsan doğar samsun ikinci yarı daha aktif gözüktü ama pozisyonu yoktu. Futbolda bir gerçek var BASİT OYNA bizim giray eğer topu geriye doğru aşıraka taça doğru atsaydı Ergün'ün hayatında böyle bir gol olmazdı.

Takımın kendine güvenmesi için ikinci golü bulmasına gerek yok. Pas dediğiniz en boştakine atacaksın diğerleride pas almak için devamlı girip çıkacak yani hareketli olacak. Ama sen uzun şişirirsen pas yapamazsın. Bunuda hoca görüp müdahale edemezsen sezon sonuna kadar böyle oynarsın.

Takım illa çift ön liberoyla oynaması şart değil koy kanat elemanı almışsın sen bu senede devamlı kanatlar ve verkaçlarla oyna ne olacak. Sanki Colman süper oyuncu oynamasada olur.

Abi pas almak için girip çıkacak halleri olsa girip çıkarlar herhalde. İnter maçının ikinci yarısı kimse 1 saniye yerinde durdu mu mesela, herkes boşa çıktı, pas istedi.

Ama takım yorgun artık, koşacak halleri yok ve Karabük maçına da aynı kadroyla çıkarsak Lille maçından puan almamız imkansız. Bu yüzden Karabük maçının gözden çıkarılması taraftarıyım. Zokora,Colman, Adrian, Halil, Henriuqe Lille maçına diri bir şekilde çıkmalı. Yoksa akşamki eziyetin çok daha büyüğünü çekeriz.

emin61
22.09.2011, 11:48
Biz nerde rotasyon yaptik arkadaslar?
Bizim Kadro 31-33 Futbolcu biz ilk 11 zor kuruyoruz kaldiki Rotasyon uygulanacak! Bizde olan problem Yabanci sayisi fazla yerli az.
Biz de daha Sercan var Eren var bu futbolcular hem genc hem yetenekli Trabzonspora bu fultbolcularimizi kazandiracagiza adamlari kulübede cürütüyoruz!
Sol Kanata Eren i ve sag kanata Aykut u yetisdirmesi lazim Senol Hoca.

matrix5782
22.09.2011, 11:49
Geçen Seneden Daha İyi takım ? Bunu Söylemek için Çok Erken Hem Daha takım olmamış Daha yeni oluşturulan takım Hakkında erken karar veririz.Hem de 3 Sene takım Olma geçmişi olan Futbolcu Topluluğuna Haksızlık Etmiş oluruz.

Kadromuzda iyi Futbolcular Var.Daha takım Olmadan geçen Senenin Kadrosuyla karşılaştırmak Hataya Götürür.Bir Otursun,Bütünleşsin,takım Olsun Sonra Karşılaştırmayı Hep Birlikte yaparız.Bu hemen olmuyor uzun Sürecek Bunun İçin Sabır Göstermeliyiz.

Yani geçen seneden Daha iyi bir takım Demekle de Bir nevi Şunu Diyoruz : Ben Jajayı,Umutu,Yattarayı,Engini,Selçuğu,Egemeni Aramıyorum.

Bu Yanlış olur gibi Çünkü ben çok Arıyorum..

beklemek gerek Karşılaştırma yapmak ve eleştirmek için 3 maçta Kelle Almanın Yıkıcı olmanın Kimseye Faydası olmaz.

Kendi Ayağımıza Kurşun Sıkarız..

Zaman HerŞeyin İlacıdır.

Guroni
22.09.2011, 11:49
Tamamen kaliteli yerli sıkıntısından bu hallerdeyiz diye düşünüyorum. Aynı takım Avrupa maçlarında bu kadar dağınık oynamıyor(Olimpiyat Benfica maçı dışında)

İsimler üzerinde tartışmayacağım. Selçuk ve Egemen'in mevkiilerinde iki tane kaliteli yerli oyuncumuz olsa çok daha organize bir takım sürebiliriz sahaya.

Bu yıl Türkiye Liglerinde işimiz zor maalesef!

İyi tüm bu olanları unutalım. Yeniden başlayalım. Takım Şampiyonlar ligine kalırsa 20 milyon euro alacak. Peki başkan üçün beşin hesabını yapacağına Alper, Ozan, Cenk bu adamlara pası neyse verip alsaydı.

Neden UEFA bizi direk aldığını açıkladıktan sonra transfer yaptılar. Bunun tek manası var bazıları KULÜPTEN PARA YİYOR. Başkanda buna dahil. Ama direk ama dolaylı yoldan içinde bu işlerin. Sen 20 milyon euro alacaksınneden 10 milyon euro harcamıyorsun Türk oyuncularına.

Birde Şenol hocanın takımı oyun olarak değil ama mantık olarak küçülttüğünü düşünüyorum buda başkanın işine geliyor. Nasıl diye açıklayayım.

Şimdi takıma yüksek ücretli birini almayın takım içinde denge bozulmasın. Ya TRABZON BÜYÜK BİR CAMİA bu takıma gelen oyunculardan biri 10 alır diğeri bir alır buna oyuncu değil kulüp karar verir. Ama sen böyle davranırsa oyuncuda bende isterim der. Marek veya sapara bizim ilgilendiğimiz oyuncu değildi sadece denge amaçlı transferlerdi. Başkan yıldız sözü vermişti ne oldu. Yıldızlar gelmedi veya artık malum başka şeyler oluşmadı onların üzerinde ki biz bunları aldık.

heygidiTrabzon
22.09.2011, 11:50
Bence konsantrasyon sıkıntısı yaşıyoruz. Zamanla taşlar yerine oturacaktır. İlk dörde girip, sezon sonu şampiyonluk maçlarında formda olmamız kafidir. Şampiyonlar ligi önemli, şikecilere inat.

ozturk
22.09.2011, 11:52
Serkana verilen para 1 trilyon + x

bilet parasını kulübe bağışlayın diyenlere duyrulur..

emin61
22.09.2011, 11:58
[QUOTE=bordolumavi;1918065678]kımse ama hıc kımse senol hocaya tek kelıme dahı etmesın edemez etmemelı,... ama senol hocaya kımse dıl uzatmamalı cunku senol hoca cok kırılgan bırısı(bana gore senol hocanın en buyuk zaafıdır bu)...

Senol Hoca Profesyonel bir Futbol Adami ise kirilamaz, bu o zaman demek tir ki kendi ni Trabzonspor dan daha önemli sayiyor. Öyle bir Lüks ümüz yok!!!

MahmutHSO
22.09.2011, 11:58
Dün maçı statta izledim.Adrian koskocaman bir sıfırdı.Bu adam sol kanatta oynamaz,oynayamaz.Serkan başı kesik tavuk gibi sağa sola koşuyor ama ne bir top kesme,ne bir top çalma ne de isabetli bir pas yapabildi.Volkan varken,Serkan a bukadar tahammül etmesini anlayamadım Şenol Hoca nın.Bir parantez de Colman a açıyorum.Bu adam ya çok iyi oynuyor yada çok berbat.Ortası yok.Bütün takım Burak ı bekliyor,Burak koşsun yırtsın,parçalasın.

ozturk
22.09.2011, 11:59
Dün maçı statta izledim.Adrian koskocaman bir sıfırdı.Bu adam sol kanatta oynamaz,oynayamaz.Serkan başı kesik tavuk gibi sağa sola koşuyor ama ne bir top kesme,ne bir top çalma ne de isabetli bir pas yapabildi.Volkan varken,Serkan a bukadar tahammül etmesini anlayamadım Şenol Hoca nın.Bir parantez de Colman a açıyorum.Bu adam ya çok iyi oynuyor yada çok berbat.Ortası yok.Bütün takım Burak ı bekliyor,Burak koşsun yırtsın,parçalasın.

Transfer döneminde manejerlerin cebini doldurmak amaçlı transferler yapılırsa olacak bu..

Ne bekliyoruz ki..

Guroni
22.09.2011, 12:00
Geçen Seneden Daha İyi takım ? Bunu Söylemek için Çok Erken Hem Daha takım olmamış Daha yeni oluşturulan takım Hakkında erken karar veririz.Hem de 3 Sene takım Olma geçmişi olan Futbolcu Topluluğuna Haksızlık Etmiş oluruz.

Kadromuzda iyi Futbolcular Var.Daha takım Olmadan geçen Senenin Kadrosuyla karşılaştırmak Hataya Götürür.Bir Otursun,Bütünleşsin,takım Olsun Sonra Karşılaştırmayı Hep Birlikte yaparız.Bu hemen olmuyor uzun Sürecek Bunun İçin Sabır Göstermeliyiz.

Yani geçen seneden Daha iyi bir takım Demekle de Bir nevi Şunu Diyoruz : Ben Jajayı,Umutu,Yattarayı,Engini,Selçuğu,Egemeni Aramıyorum.

beklemek gerek Karşılaştırma yapmak ve eleştirmek için 3 maçta Kelle Almanın Yıkıcı olmanın Kimseye Faydası olmaz.

Zaman HerŞeyin İlacıdır.

Üç senelik takım geçen sene başarılıydı. Ama nokta atışı vardı Jaja eksik yerimizdi cuk oturdu. Şimdi eksik yerimiz çok ve yeni bir takımız. Ama dikkat ederseniz Şenol Güneş tarihinde kurduğu ve 3 sene sonra başarı getiren takım yok. Başkaları kurdu Şenol başarıya taşıdı. Kimler mi bunlar

95-96 yılından önce arka arkaya Urbain ve Lekens'in kurduğu takımla başarı.

2002-2003 dünya kupasında 2000 yılı UEFA kupası kaldırmış kadro

2004-2005 gene üç yıl bir arada kurulmuş kadro e sezon gene ikinciyiz.

2010-2011 Ersun yanalın topladığı ve iki yıl bir arada oynamış kadro üçüncü yılında İkincilik

Şimdi biri bana şenolun kurupta iki yıl sonra iyi giden bir kadrosu var mı onu göstersin. Bence yapamaz. Ama bekleyeceğiz elden bir şey gelmez.

Sacit
22.09.2011, 12:00
colman'ın lakayit futbolunu, Şenol hoca neden görmüyor..
yine hak ettiğimiz bir sonucu aldık..

ozturk
22.09.2011, 12:03
"Trabzonspor Düşmanı" Halil Şanlı bir kez daha haklı çıktı :rolleyes:

KRİTİK VİRAJDAYIZ !

Trabzonspor’un bugün yaşadığı sıkıntılar, yanlış transfer politikasının eseridir. Lakin bu konuları defalarca irdelediğimiz için yeniden eleştiri yapmaya gerek görmüyorum. Elimizdeki mevcut oyuncu kadrosundan en iyi şekilde yararlanmaktan başka çıkar yol da yoktur .
Ligde geride kalan üç haftanın toplamına bakıldığında tam bir hayal kırıklığı yaşanmaktadır. Özellikle İnter zaferinden sonra hiç kimse Trabzonspor’dan bu kadar kötü futbol ve netice beklememekteydi.

Ne yazık ki beklenen sonuçlar gelmedi ve büyük bir mutsuzluk tablosu ile karşı karşıyayız. Son Samsunspor müsabakasında da Trabzonspor futbol olarak sınıfı geçememiştir. Kısaca özetleyecek ve detaya girmeyecek olursak, maçı iki üç cümle ile şöyle özetlememiz mümkündür.

Takımın beyni konumundaki Colman, Zokora, Andrean üçlüsü yani orta alan, sefilleri oynadığından Trabzonspor da hayal kırıklığı yaşamıştır. Bir takımın en önemli organı orta saha olduğuna, söz konusu oyuncuların yetersiz performansları da göz önüne alındığında ana sorunu bulmak zor olmazsa gerek. Sorunun ana kaynağı orta alandır! İkincisi, Trabzonspor kanat oyuncuları yani bekler, ileri çıktıklarında geri dönüşlerde büyük sıkıntılar yaşadı!

Kanatlarda düşündürücü boyutta boşluklar verilerek önemli sorunlar ortaya çıktı!Cech’in ofansa dönük iyi niyetli gayretine karşın, koruduğu alanın koridora dönmesi gözlerden kaçmadı! Bir başka önemli sorun ise diğer maçlarda olduğu gibi hala ‘takım olamayışımız’ biçiminde karşımıza çıktı !
Transferde yapılan yanlışları , takımın iskeletinin bozulmasının yanlışlığını haftalarca izah ettik. Tekrar haykırmamıza gerek yok. Şu saatten sonra transfer yapma, yapılan yanlışları komple değiştirme gibi bir şansımız bulunmamaktadır. Bu sebeple eleştiriyi bir kenara koyup kritik maçlara bakmak lazım. Evet ligin başı olmasına karşın kritik virajdayız!

Trabzonspor Cumartesi akşamki Karabükspor müsabakasını kazanamaz , haftaya Çarşamba Şampiyonlar Liginde Lille ile oynayacağımız karşılaşmada mağlubiyetle tanışırsa , var olan huzursuzluk bizi derin bir depresyona itebilir. O sebeple Bordo mavili takımımız, Karabük müsabakasını kazanıp Fransız ekibinden en kötü ihtimal bir puan almayı başarmalıdır. Hemen arkasından gelecek bir lig galibiyeti daha olursa takım sıçrama yaparak nefes almaya başlar.

Velev ki tersi olursa, daha yeni oluşan bu takım derin krizlere giden yolda heba olup, her iki kulvarda da pes etmek durumu ile karşı karşıya kalabilir. Bu sebeple Karabük ve Lille maçları Trabzonspor’un krizden çıkması için önemli bir fırsat ve kritik bir dönemeç olacaktır.
Trabzonspor teknik heyetini sakin ve soğukkanlı olmaya, oyuncuları sevgi ile terapi etmeye davet ediyorum. Trabzonspor yönetiminin de futbolcularla bu bir haftalık süreci bire bir yakın ilişki halinde geçirmesini öneriyorum. Varsa ödenmemiş alacakları, derhal gereği ifa edilmelidir diyorum. Taraftarın, antrenmanlarda takımına moral vermesini bekliyorum. Karabükspor karşılaşmasında da coşkulu ve tribünleri doldurmuş bir taraftar kitlesinin 12. Adam rolünü en iyi şekilde oynamasını diliyorum.

Halil Şanlı

arifberkay
22.09.2011, 12:03
Bu Pawel Brozek bu kadar kötü bir futbolcu mu hocam?Nedir bu inat allah aşkına ?

Badaloğlu
22.09.2011, 12:05

Ne münasebet! ben Halil'in kaçırdığı her gol pozisyonu tartışmaya açmak gibi bir niyetim yoktu. Anladığım kadarıyla siz anlamak istediğiniz kısmı almışsınız yazdıklarımdan.Oysa devamında her oyuncu bu tip golleri kaçırabileceğine vurgu yapmaya çalıştırm. Umut belki sittin sene o topu önüne almazdı ama her oyuncuda o topu Halil'e bırakmazdı, öyle hata yapmazdı. Yani benim amacım Umut ve Halil'i karşılıklı tartışmaya açmak değildir...

Evet, Giray konusunda ben sizin gibi düşünüyorum. O mevkide oynayan bir oyuncu futbolculuk hayatında ya da tv ekranlarından izlediği bir çok maçta dönen topların bu şekilde olmasada gelişine vuruşlarla gol olduğunu görmüştür. Stoper oynayan bir adam böyle rahat bir topta, top havadayken topu nasıl kesmesi gerektiğini kafasında tasarlamalı. Çünkü etrafında kimse yok!

Eğer sizin dediğiniz gibi benimde aynı düşüncede olduğum şekilde ileriye doğru değilde, kafasından sıyırarak arkasına doğru topa vursaydı en kötü ihtimalle taç olurdu. Hatta Ergün Teber, bu pozisyonda kaleye dikine değilde kanattan gelseydi, bu topu yakalayamazdı. Yakalasa bile kanattan gelmek zorunda kalacaktı. Bu pozisyonda bende senin gibi düşünüyorum ve Giray'a bu hatasından dolayı açıkcası kızgınım.

Çeluskayla birlikte taçdan kalmemizde gördüğümüz tehlike kadar olmasada bu pozisyonda iyi niyetli olsa bile bu kesinklikle bana göre hatadır. Ama dediğim gibi Ergün Teber'in bu vuruşu şans eseri olarak gol olmuştur. Bazen futbolda şans da lazımdır.

Pas dediğin şey kondisyon varsa olur. Senin kondisyonun yoksa Zokora gibi 5 metre yakınındaki arkadaşın yerine topu taç'a atarsın. Bu arada yanlış anlaşılmasın ben topu şişirelim demiyorum. Uygun pozisyonda Burak'la topu buluşturmak gerektiğini söylüyorum. Bunuda aslında en güzel deplasman maçlarında yapabiliriz diye düşünüyorum. Zira, rakip evsahibi takımlar oyunu ileride kurmaya çalıştıkça, bizi baskı altına almak için defansı ileride kurduklarında Burak'ın önünde geniş bir alan olmakta. Benim derdim onun önüne doğrudürüst pasların atılması ya da atılamaması. Geçen sene bir çok maçta bu şekilde çok rahat goller bulduk.

cahana
22.09.2011, 12:05
şenol hoca şimdiye kadar kaç kere kadro kurma şansı yakaladı ki onu kurduğu kadroların başarısızlığıyla suçluyoruz

sayılan hazır kurulu kadrolar madem o kadar "başarılı" idi neden şenol hoca gelene kadar başarı yakalayamadılar

Turgay Atalay
22.09.2011, 12:07
Orta sahada top tutamıyoruz top...Adamlar 3-5 saniyede top kapıp ceza sahamız önüne kamp kuruyorlar...Dönen toplarda rakibi sinir krizlerine sokacak bir orta sahaya ihtiyacımız var. Alanzinho demesin kimse Serkanla birlikte bu takımın en kötü oyuncularından biri.

Murat Erdem
22.09.2011, 12:09
Colman dün akşam ki bencilliğin aynısını geçen sezon içerde ki BJK maçının son dakikalarında da yapmıştı...bomboş 3 e 1 pozisyonda pas vermeyip topu direğe nişanlamıştı...dönen pozisyonun gelişiminde Teofilo kırmızı görüp, Toraman'la boks müsabakasına girişmiş, ertesi gün de valizini toplayıp, Kolombiya'ya topuklamıştı...

Guroni
22.09.2011, 12:11
Abi pas almak için girip çıkacak halleri olsa girip çıkarlar herhalde. İnter maçının ikinci yarısı kimse 1 saniye yerinde durdu mu mesela, herkes boşa çıktı, pas istedi.

Ama takım yorgun artık, koşacak halleri yok ve Karabük maçına da aynı kadroyla çıkarsak Lille maçından puan almamız imkansız. Bu yüzden Karabük maçının gözden çıkarılması taraftarıyım. Zokora,Colman, Adrian, Halil, Henriuqe Lille maçına diri bir şekilde çıkmalı. Yoksa akşamki eziyetin çok daha büyüğünü çekeriz.

Ne yaptın kadeş sen beni öldür daha iyi. Bu sezonun böyle yorucu geçeceği belli. Her takım bizim gibi bir fazlamız var şampiyonlar ligi ondada bir maç yaptık. O zaman bu işin çözümü belli bu işte uzman olan kondisyonerler var. Özellikle İngilterede. Bul getir hiçbir şeyin kalmaz. Bunun ikinci bir yolu daha var. OYNAYACAKSIN. Takım pas yapar oynarsa yorulma olmaz. Zevk alır ve yorulma olmaz. Biz yorgunuz çünkü puan kaybederken iyi oynamıyoruz. ve bu böyle sürecek. Biz yanlış transferlerde yaptık. Biz bildiğimiz ve ilgilendiğimiz Cernat'ı değil Adrian'ı aldık. Bu birtakım için bir soru işaretidir ne yapacağı belli olmayan bir oyuncu. Bunun gibi bir kaç oyuncu aldık en sonuncusu Vitek. Adam tüm sezon sakat geçirmiş biz onu transfer ettik. Bunları önceden görebiliyorsan kötümser ilan ediliyorsun. Takımın hiçbir maçında rahat izlemedim. Halbuki bu takım geçen sene ikinci bitirmiş sen niye kadronu bozuyorsun. Adam para istemiş ver gitsin ona vermedin kat ve kat fazlasının yeni aldığın oyuncuların bonservislerine verdin. Bu şirket yönetmek. Sadri kendi şirketinde iyi elemanın istediği ücreti vermiyip başkasını onun iki katına mı getiriyor. Yok burda hesap verecekleri kimse olmadığı için böyle oluyor.

Ben şuna inanıyorum. Trabzonda futboldan anlayan zengin bir aile çıksın bir amatörden bir takım alsın inanın Trabzondan daha başarılı olur. Çünkü profesyonel olarak o işi yapacakları için. Örnek Altınbaş ailesi Göztepe. 5 sene önce aldılar Amatörden nereye geldi görün. Denetleme mekanızması Divan bizde iyi işlemiyor.

Mustafa ÖZDEMİR
22.09.2011, 12:12
zokora denen adam ne işe yarar acaba...

magicyattara
22.09.2011, 12:13
kemal tokak kontra atağa çıkarken elle topu kesti!niye atılmadı bunuda konuşmak lazım!

Sadece o mu..kemal tokak 2 kez kırmızıdan atılacak kadar sarı kartlık hareketler yaptı maç içinde..

Sağolsun taraftarlarımız hakeme toz kondurmuyorlar..takım zaten yorgun ona rağmen 2. yarının ortalarından itibaren-beraberlik için o ana kadar saldıran ve durulan-samsunun üzerine gitmeye başlamıştı ki fırat aydınus burda sahaya ağırlığını koydu..
Havada açıkça topu kesti adam kart yok..Adrian'ı biçti kart yok..Burak'ı tekwandocu gibi indirdi kart yok..bir de samsuna ucuz ucuz onlarca serbest atış imkanı verdi..maçı ağırlaştırdı..avantajlarımızı kesti..samsunun faullerle kazandığı topları sırf atak yapıyorlar diye oynattı..

Ben 2 puan kaybını hakeme bağlıyorum..maçı katletti..

Kısacası değişen bir şey yok..bu sezon yıllardır izlediğimiz sezonlardan çok daha kirli..tffnin bizden özellikle intikam aldığını düşünüyorum..Platini'nin bizi CLye davet etmesi,bizi şampiyon olarak ilan etmesi adamlara acayip dokunmuş..

Manisa maçı da İBB maçı da aleyhimize hakem hatalarıyla geçti..bizden ağzını açana kart gösteriyorlar..oyuncularımız pfdk tarafından cezalandırılıyor..başkanımız hocamız konuşunca ceza veriyorlar..sabrımızı teste çıkmışlar kısacası..bu tff gitmeden hiç bir şey düzelmeyecek..
Hala Şenol hoca içine atıp bir şey söylemiyor..en son söylediği "ligle ilgili planım yok" açıklaması tffye göndermedir de anlayana tabii ki..

Murat Erdem
22.09.2011, 12:14
skor kısırlığımıza en kestirme çözüm...Colman'ı H.Bross gibi şu anda oynadığı yerin bir 15-20 metre ilerisinde oynatmak...o tek devre yanılmıyorsam 10 gol-10 asistle oynamıştı.... Adrian biraz otursun...arkayı Zokora-Aykut'la götürüz...

matrix5782
22.09.2011, 12:14

Ne yapmasını Bekliyordun ?

abcabca
22.09.2011, 12:15
takım defans yaparken hücum oyunları burak da dahil kimse topun arkasına geçme zahmeti göstermiyor, zokora da savunmaya gömülünce, colman ortasaha çok yalnız kalıyor, elini sallayan orta sahayı geçiyor.

Özge
22.09.2011, 12:16
Dün hem ortasahanın hem de defansın açıklarını kapatmak için elinden geleni yaptı.Başka ne yapacaktı?Hmm doğru gol atmadı.:rolleyes:

Mütebessim
22.09.2011, 12:18
cok iyi oynamiyoruz. Takimin üzerinde sanki ölü topragi var.

Takimin genel anlamda özgüven sorunu var. Acayip formsuz bir Serkan izliyoruz. Iyi niyetli bir sekilde cok mücadele ediyor, ama paslarin yüzde doksani yanlis tercih o yüzden de

cok fazla pas hatasi yapiyor.

Pas yapamiyoruz, Zokora cok fazla defansin arasina giriyor. Celustka defansin saginda oynamak yerine defansif orta saha oynuyor sanki. (TV'den öyle gözüküyor)

Eger defans ortasaha ile pas alisverisi yapamaz ise, topu otomatikmen öne vurur. Zaten isabetsiz olan bu toplarin önde tutulabilmesi cok zor, bu sekilde kaptirilan toplarla gereksiz

baski yiyoruz. Gecen sene Selcuk ve Colman defansi oyunlariyla disari cikmaya zorluyorlardi. (Bunda Egemen'nin cesaretinin payi büyüktü) Hatta zaman zaman Jaja, Burak, Umut

defansa kadar gelip pas alisverisi yapiyorlardi. Ayni oyun tarzini Zokora ve Colman'da yapabilir. Zokora defansin arasina girecegine, onlari öne cikmasini saglamalidir. Gömülü

oynamak belki Glowacki'nin isine gelebilir, cünkü bu sekilde daha rahat oynuyor, ama Trabzonspor oynayamaz oynamamali..

Halil dün de gösterdiki, Trabzon'un teknik kapasitesi en yüksek topcusu. Top alis verisini cok iyi yapiyor, o yüzden topu da cok iyi saklayabiliyor. Keske Senol hoca onu en önde

denese, Burak'i da yine gecen seneki gibi kanatta oynatsa.

Adrian'in kumasi cok iyi, ama bu defansif ortasahadaki sorunla verimli olmasi cok zor, cok geri cekilen ortasaha ile kendisi de takim savunmasinin aksamamasi icin otomatikmen

geri gelmek zorunda kaliyor. Bu sekilde de öne cikarken cok fazla mesafe katetmek zorunda kaliyor ve dolayisiyla yoruluyor.

Cesaret defanstan baslar, önde cogalamayan takimin takim savunmasinda da zaafiyet olusur.

Bu sorunlara ragmen, bu üc mac sonunda biraz sans ile 7 puan da toplayabilirdik.

vatandas61
22.09.2011, 12:19

oynan 4 macta ayakta kalabilen tek adam. Sürekli baskalarinin hatalarini kapatmakla mesguldü adam.
20 lik gecnlerin 4 macta yoruldugunu görünce zokoraya helal olsun demek geliyor icimden

Ömer Faruk61
22.09.2011, 12:19
Colman,Zokora,Cech e yazık oluyor.Bu adamları dinlendirmek gerekiyor!!! Sorunumuz Motivasyon Başka bir sorun yok.İkinci yarıya 2 değişiklik Pawel ve Alanzinho girse idi.Bugün 3-4 farklı galibiyeti konuşurduk.Aykut hamlesini anlıyamadım.Ancak ne olursa olsun ne hata yaparsa yapsın malesef Bu takıma Şenol Hocadan başkası yalan.Varsa alternatifi olan şu 28 senede söylesin...

Guroni
22.09.2011, 12:20
Ne münasebet! ben Halil'in kaçırdığı her gol pozisyonu tartışmaya açmak gibi bir niyetim yoktu. Anladığım kadarıyla siz anlamak istediğiniz kısmı almışsınız yazdıklarımdan.Oysa devamında her oyuncu bu tip golleri kaçırabileceğine vurgu yapmaya çalıştırm. Umut belki sittin sene o topu önüne almazdı ama her oyuncuda o topu Halil'e bırakmazdı, öyle hata yapmazdı. Yani benim amacım Umut ve Halil'i karşılıklı tartışmaya açmak değildir...

Evet, Giray konusunda ben sizin gibi düşünüyorum. O mevkide oynayan bir oyuncu futbolculuk hayatında ya da tv ekranlarından izlediği bir çok maçta dönen topların bu şekilde olmasada gelişine vuruşlarla gol olduğunu görmüştür. Stoper oynayan bir adam böyle rahat bir topta, top havadayken topu nasıl kesmesi gerektiğini kafasında tasarlamalı. Çünkü etrafında kimse yok!

Eğer sizin dediğiniz gibi benimde aynı düşüncede olduğum şekilde ileriye doğru değilde, kafasından sıyırarak arkasına doğru topa vursaydı en kötü ihtimalle taç olurdu. Hatta Ergün Teber, bu pozisyonda kaleye dikine değilde kanattan gelseydi, bu topu yakalayamazdı. Yakalasa bile kanattan gelmek zorunda kalacaktı. Bu pozisyonda bende senin gibi düşünüyorum ve Giray'a bu hatasından dolayı açıkcası kızgınım.

Çeluskayla birlikte taçdan kalmemizde gördüğümüz tehlike kadar olmasada bu pozisyonda iyi niyetli olsa bile bu kesinklikle bana göre hatadır. Ama dediğim gibi Ergün Teber'in bu vuruşu şans eseri olarak gol olmuştur. Bazen futbolda şans da lazımdır.

Pas dediğin şey kondisyon varsa olur. Senin kondisyonun yoksa Zokora gibi 5 metre yakınındaki arkadaşın yerine topu taç'a atarsın. Bu arada yanlış anlaşılmasın ben topu şişirelim demiyorum. Uygun pozisyonda Burak'la topu buluşturmak gerektiğini söylüyorum. Bunuda aslında en güzel deplasman maçlarında yapabiliriz diye düşünüyorum. Zira, rakip evsahibi takımlar oyunu ileride kurmaya çalıştıkça, bizi baskı altına almak için defansı ileride kurduklarında Burak'ın önünde geniş bir alan olmakta. Benim derdim onun önüne doğrudürüst pasların atılması ya da atılamaması. Geçen sene bir çok maçta bu şekilde çok rahat goller bulduk.

Futbolda paslı oynamak bence kondisyon sadece rakibinizde sizin gibi kondisyonluysa gerekli ama futbol oynamayı seven bir adam kondisyonu çok üst seviyede bile olmasada istek ona o imkanı tanıyacak. Vereceğim örneğin biri pis olacak ama Emre diğeri Arda yahu arda şu son milli maçta dökülüyordu 3 hafta içinde bizim gibi hem çarşamba hem cumartesi maç oynuyor. Sizce kondisyondan mı. Bence hayır iyi oyuncular ve top aynamayı seviyorlar. Bizdeki eksiklik bu kondisyonda olsa bizde olacak olan şu rakibi ablukaya almış gibi gözükücez ama bakıcaz görüntü var ses yok hayal kırıklığı

Ömür Karadeniz
22.09.2011, 12:20
Kemal Tokakın sarı kartı yoktu bin defa söyletmeyin adama,ezbere konuşmayın.

TheCrow
22.09.2011, 12:21
Colman dün akşam ki bencilliğin aynısını geçen sezon içerde ki BJK maçının son dakikalarında da yapmıştı...bomboş 3 e 1 pozisyonda pas vermeyip topu direğe nişanlamıştı...dönen pozisyonun gelişiminde Teofilo kırmızı görüp, Toraman'la boks müsabakasına girişmiş, ertesi gün de valizini toplayıp, Kolombiya'ya topuklamıştı...

O pozisyonda Burak ofsayttaydı, pas veremezdi.

Mert Oğuzlu61
Kemal Tokakın sarı kartı yoktu bin defa söyletmeyin adama,ezbere konuşmayın.

kemal in sarısı vardı, el pozisyonundan önce miydi sonra mıydı onu bilmiyorum ama sarısı vardı.

Guroni
oynan 4 macta ayakta kalabilen tek adam. Sürekli baskalarinin hatalarini kapatmakla mesguldü adam.
20 lik gecnlerin 4 macta yoruldugunu görünce zokoraya helal olsun demek geliyor icimden

İbb maçında iyidi ama bu maçta vasatlar arasındaydı. Kötü değildi ama iyi de değildi

Ömür Karadeniz
22.09.2011, 12:22
kemal in sarısı vardı, el pozisyonundan önce miydi sonra mıydı onu bilmiyorum ama sarısı vardı.
Yoktu kardeşim Kemalin sarısı.Mustafa Sarpındı o sarı.

kürşat şen
22.09.2011, 12:23
"Trabzonspor Düşmanı" Halil Şanlı bir kez daha haklı çıktı :rolleyes:

KRİTİK VİRAJDAYIZ !

Trabzonspor’un bugün yaşadığı sıkıntılar, yanlış transfer politikasının eseridir. Lakin bu konuları defalarca irdelediğimiz için yeniden eleştiri yapmaya gerek görmüyorum. Elimizdeki mevcut oyuncu kadrosundan en iyi şekilde yararlanmaktan başka çıkar yol da yoktur .
Ligde geride kalan üç haftanın toplamına bakıldığında tam bir hayal kırıklığı yaşanmaktadır. Özellikle İnter zaferinden sonra hiç kimse Trabzonspor’dan bu kadar kötü futbol ve netice beklememekteydi.

Ne yazık ki beklenen sonuçlar gelmedi ve büyük bir mutsuzluk tablosu ile karşı karşıyayız. Son Samsunspor müsabakasında da Trabzonspor futbol olarak sınıfı geçememiştir. Kısaca özetleyecek ve detaya girmeyecek olursak, maçı iki üç cümle ile şöyle özetlememiz mümkündür.

Takımın beyni konumundaki Colman, Zokora, Andrean üçlüsü yani orta alan, sefilleri oynadığından Trabzonspor da hayal kırıklığı yaşamıştır. Bir takımın en önemli organı orta saha olduğuna, söz konusu oyuncuların yetersiz performansları da göz önüne alındığında ana sorunu bulmak zor olmazsa gerek. Sorunun ana kaynağı orta alandır! İkincisi, Trabzonspor kanat oyuncuları yani bekler, ileri çıktıklarında geri dönüşlerde büyük sıkıntılar yaşadı!

Kanatlarda düşündürücü boyutta boşluklar verilerek önemli sorunlar ortaya çıktı!Cech’in ofansa dönük iyi niyetli gayretine karşın, koruduğu alanın koridora dönmesi gözlerden kaçmadı! Bir başka önemli sorun ise diğer maçlarda olduğu gibi hala ‘takım olamayışımız’ biçiminde karşımıza çıktı !
Transferde yapılan yanlışları , takımın iskeletinin bozulmasının yanlışlığını haftalarca izah ettik. Tekrar haykırmamıza gerek yok. Şu saatten sonra transfer yapma, yapılan yanlışları komple değiştirme gibi bir şansımız bulunmamaktadır. Bu sebeple eleştiriyi bir kenara koyup kritik maçlara bakmak lazım. Evet ligin başı olmasına karşın kritik virajdayız!

Trabzonspor Cumartesi akşamki Karabükspor müsabakasını kazanamaz , haftaya Çarşamba Şampiyonlar Liginde Lille ile oynayacağımız karşılaşmada mağlubiyetle tanışırsa , var olan huzursuzluk bizi derin bir depresyona itebilir. O sebeple Bordo mavili takımımız, Karabük müsabakasını kazanıp Fransız ekibinden en kötü ihtimal bir puan almayı başarmalıdır. Hemen arkasından gelecek bir lig galibiyeti daha olursa takım sıçrama yaparak nefes almaya başlar.

Velev ki tersi olursa, daha yeni oluşan bu takım derin krizlere giden yolda heba olup, her iki kulvarda da pes etmek durumu ile karşı karşıya kalabilir. Bu sebeple Karabük ve Lille maçları Trabzonspor’un krizden çıkması için önemli bir fırsat ve kritik bir dönemeç olacaktır.
Trabzonspor teknik heyetini sakin ve soğukkanlı olmaya, oyuncuları sevgi ile terapi etmeye davet ediyorum. Trabzonspor yönetiminin de futbolcularla bu bir haftalık süreci bire bir yakın ilişki halinde geçirmesini öneriyorum. Varsa ödenmemiş alacakları, derhal gereği ifa edilmelidir diyorum. Taraftarın, antrenmanlarda takımına moral vermesini bekliyorum. Karabükspor karşılaşmasında da coşkulu ve tribünleri doldurmuş bir taraftar kitlesinin 12. Adam rolünü en iyi şekilde oynamasını diliyorum.

Halil Şanlı

bu halil şanlı barcelona taraftarı olsa bile bu kadro ne,yetersiz diye eleştiri yapar..neymiş yetersiz transfer politikası..şunu unutma halil şanlı bu takım şl ye gireceğini kuradan 1 gün önce öğrendi 5 gün içinde yıldız transferi beklendi..işin b.. yiyen fener ve tff yzünden bu halde transfer yapamadı..zokora,adrian,volkan,aykut,celutska bunları beğenmezsiniz ama şunu söyleyin kimi getirecektiniz pardon...daha iyisi geliyormu..bizamanlar marcelinho geldi ne oldu..canı sıkıldı gitti...onun için kadro yetersiz metersiz hikaye..türkiye ligi için çok yeterli..şl için idare eder..apoelin,kopenhagın çok iyi mi kadroları var yook..eee nedir dertleri..ben anlamıyorumki..

mahmuter61
22.09.2011, 12:24
Burda mesele çok kötü oynamak değil,takım iyi oynuyor.Kötüde oynama hakkı var amma! sen iyi yada kötü oynarken eline %100 lük gol fırsatı geçtimi bunu ya atacaksın ,yada attıracaksın!!!Colman o pozisyonu harcama hakkın yok ver pasını neyin riskine giriyorsun?Kızdığım konu bu.Şut atarsın kaçar,kafa vurursun kaçar,karşıkarşıya kaldığın o pozisyonda tek olursun anlarım,yanında arkadaşın var versen ona pası olay bitti.

exelans_25
jajanın yerine alınan kadife bilek!! adrian adam geçemiyor adam.yaratıcı oyuncu olarak aldık adam zarar

Mustafa ÖZDEMİR
cicncon 10 kişi kaldı...malpaçino muslera uçan tekme attı...

Dün hem ortasahanın hem de defansın açıklarını kapatmak için elinden geleni yaptı.Başka ne yapacaktı?Hmm doğru gol atmadı.:rolleyes:
2 maçtır her topu rakibe veriyor...

Ömer Faruk61
22.09.2011, 12:26

Zaman HerŞeyin İlacıdır.

Abi Kesinlikle katılıyorum.Yalnız aradığımız oyuncular bana göre Egemen,Jaja ve Umut ben diğerlerini aramıyorum..

champions
Bu takım kazanacaksa, hocasına rağmen kazanacak. Yüce bilgin Şenol Güneş hazretleri izin verirse Karabük maçını alırız yani. Bir de sonuçları takmamak lazım. 7 ya da 9 puanda da olabilirdik şu an. Sorun şu ki takım top falan oynamıyor. Geçen yıl da oynamıyordu ama Burak-Selçuk-Egemen gibi isimlerin üst düzey katkısıyla ve Jaja faktörüyle bir şekilde kazanıyorduk. Bu 4 isimden 3'ü burada değil ve sonuç; ıkınarak kazanmaya yaklaşan ama bir türlü beceremeyen bir takım. Hani 86 transfer yapmayıp, transfere bilmem kaç milyon euro harcamasak hadi bi nebze kabul edilebilir. Ama mesela sen Adrian diye bir oyuncu aldın ve bu adama beşmilyonikiyüzellibin avro verdin. Hani nerede Adrian? Vittek sakatlandı, şaşırdınız mı? Piotr-Pawel-Alan hangi akılla takımda tutuldu? Yerli kadromuzun yetersiz olduğunu en az 2-3 kaliteli yerliye ihtiyaç duyduğumuzu göremeyecek kadar kör müydünüz? Hiçbir yerliyi bırakmam diyen hoca, Sezer-Ferhat-Tayfun gibilerin yıllıklarını cebinden mi veriyor? Uzar gider ve neresinden tutarsan elinde kalır, bu şartlarda herşey mümkün.

vatandas61
Burda mesele çok kötü oynamak değil,takım iyi oynuyor.Kötüde oynama hakkı var amma! sen iyi yada kötü oynarken eline %100 lük gol fırsatı geçtimi bunu ya atacaksın ,yada attıracaksın!!!Colman o pozisyonu harcama hakkın yok ver pasını neyin riskine giriyorsun?Kızdığım konu bu.Şut atarsın kaçar,kafa vurursun kaçar,karşıkarşıya kaldığın o pozisyonda tek olursun anlarım,yanında arkadaşın var versen ona pası olay bitti.

burak passiv ofsaytdan aktif alana gecti. Yani pasi verse niye pas verdi atsaydi diyecektik. Sorun colmamin vurusta kendini antremanda gibi hissetmesi.

Ömer Faruk61
22.09.2011, 12:28
Celutsaka da Kontrasyon eksikliği vardı bu maçta.Serkan ayrı bir alem.Artık Eren,Sercan,Barış Ataş,Sezer Badur hatta gerekirse Murat Tosun oynamalı.

Ömür Karadeniz
22.09.2011, 12:28
Ben haleda bu takımın geçen seneden daha iyi olduğunu düşünüyorum,İnter galibiyetinin bizi bozguna uğrattığını düşünüyorum.

Zafer Fidan
22.09.2011, 12:30
jajanın yerine alınan kadife bilek!! adrian adam geçemiyor adam.yaratıcı oyuncu olarak aldık adam zarar

Buyur, bu takimin taraftari ol istersen. Bak kupalari felan'da varmis

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/thumb/a/af/Al_Ahli_Club_Dubai.svg/120px-Al_Ahli_Club_Dubai.svg.png
http://www.alahliclub.ae/

Guroni
22.09.2011, 12:30

Bunu doğruyu görüp kabullenen kaç kişi var acaba çok merak ediyorum. Manisa maçında attırdığı golle çok zeki oyuncu havası uyandırdı ama sonra. Bakacaz neler olacak???

Onur Akyüz
22.09.2011, 12:34
Arkadaş birileri lütfen defans oyuncularımıza top uzaklaştırmayı öğretsin lütfen!

Giray'ı Mustafa'sı Glo'su hatta son maçta Zokora bile neredeyse bütün ani topları rakibe doğru karşıladı,

Golü de öyle yedik,kafa topunda 1sn de olsa düşünme fırsatın var,atacağın yere karar verme şansın var,niye rakibin önüne atıyorsun ki topu?

Geçen hafta Mustafa her topu taca attı,bu haftada gelen bütün topları rakibe verdik,nasıl iş anlamadım!

sessizkral_1
22.09.2011, 12:34
Geçen yıl da oynamıyordu ama Burak-Selçuk-Egemen gibi isimlerin üst düzey katkısıyla ve Jaja faktörüyle bir şekilde kazanıyorduk.

kusura bakma ama katımıyorum

top oynamayarak okadar puan toplanmaz.biz geçen yıl gayette iyi oynuyorduk sadece bazı maçlarda kötü oynadık

geri kalan tüm maçlarda hep rakibe baskı kurduk.çok pozisyona girmediğimiz maçlar elbet oldu ancak dışardaki fb maçı hariç hiçbi maçta rakipten baskı yediğimiz kapandığımız tek 1 maç hatırlamıyorum buna deplasmandaki liverpool maçı dahil !!

Sorun şurdaki ligde 3 maçımızdada rakipten baskı yiyoruz 1-0 öne geçtiğimiz 2 maç var ikisininde 2. yarısında 1-0 a yattıp ve 45 dakika baskı yedik.

SORUN BURDA.

yoksa halil ve colmanın topları girseydi ne olacaktıki 3-0 kazansan ne olacak.dün 50 dakıka rakıbe teslim oldukdan sonra, ki karşındaki senden 10 kat daha az bütçeli bir takım hiçbir mazeretin olamaz.

Trabzonspor rakibine kapanacak bir takım değildir olamazda.bu takımdan kontra atak takımı yaratılamaz.bunun sebebi elbet şenol hoca değil transfer kalitesi buda yönetimle alakalı.

fatihmazlum
22.09.2011, 12:38
sampıyon takımı dağıtan yonetımın 32 kısılık kadroya rağmen aynı oyuncularla ve sıstemle devam etme ısrarında olan senol gunesın armağanı bıze bu sonuc...

Ömer Faruk61
22.09.2011, 12:45
Ben haleda bu takımın geçen seneden daha iyi olduğunu düşünüyorum,İnter galibiyetinin bizi bozguna uğrattığını düşünüyorum.

Aynen bencede.Ancak Bence İnterle alakası yok.Fizik kondisyon olarak bir kaç futbolcu harici geçen senenin çok gerisindeyiz.Yeni bir takım içinde bu çok normal...

Ilelioglu
22.09.2011, 12:47
Beyler bozmayin moralinizi. Bos yere birbirimizide kirmaya gerek yok.

Zamanla hersey daha iyi olacak.

Ömer TOPAL
22.09.2011, 12:48
ne gidenler gelenlerden çok fazla yetenekli nede gelenler gidenlerden kötü...Teknik kadro aynı gelenin belki gidenden eksisi var ama başka bir yönde artısı mevcut...Uşaklar sorun o degil...Bir şey eksik..Kişi degil şahsa baglamayalım...oyun olarak iyiyiz belki istekliyiz zaman zaman aksamalar oluyor ama bir yerde bir şey eksik...Ne Ne Ne ? ?

emin61
22.09.2011, 12:50
Biz Adrian gibi adama 5,5 Mio. Euro verdik! Jaja yi 4,5 Mio satdik!

Jaja disziplinsiz mis!

Biz daha cok arariz....

Ömer Faruk61
22.09.2011, 12:51
ne gidenler gelenlerden çok fazla yetenekli nede gelenler gidenlerden kötü...Teknik kadro aynı gelenin belki gidenden eksisi var ama başka bir yönde artısı mevcut...Uşaklar sorun o degil...Bir şey eksik..Kişi degil şahsa baglamayalım...oyun olarak iyiyiz belki istekliyiz zaman zaman aksamalar oluyor ama bir yerde bir şey eksik...Ne Ne Ne ? ?

Kondisyon?? ve Alışma devresi ?

anth
22.09.2011, 12:54
Takıldığım tek nokta var. Serkan'ın ısrarla oynatılmak istenmesi.

Serkan nerede oynadı? Sağ kanat...

Kaç maçtır banko oynayan adam hem formsuz hem de yorgun artık.

Yerine oynaması gereken kim? Volkan...

Volkan, Serkan'dan kötü mü? ŞL de oynayacak mı?

Hem Serkan'ı dinlendir, ŞL de daha verimli kullan, hem de hücum özellikleri daha iyi olan Volkan'ın takıma adapte olmasını kolaylaştır.

Volkan iyi değil o da ayrı konu gerçi...

emin61
22.09.2011, 12:55
Celutsaka da Kontrasyon eksikliği vardı bu maçta.Serkan ayrı bir alem.Artık Eren,Sercan,Barış Ataş,Sezer Badur hatta gerekirse Murat Tosun oynamalı.

Barış Ataş ve Sezer Badur haric hepsine katiliyorum!
bunlarin ikisinde yetenek denen bisey yok, zaten ikisi de 2 sozondur gönderilecekdi. Elimizde kaldi.

Bosu bosuna para harciyoruz!!! Karsilikli anlasma fesedilse daha iyi olurdu.

UĞUR DURTAŞ
22.09.2011, 12:58
tüm yabancı oyuncularımız Türkiyede sizden daha iyi oyuncu olmadığı burda
ve yurt dışında bize katkı yapmanız için alındınız bizler sizlerden çok şey bekliyoruz bonservislerinize ve sizlere ciddi paralar ödendi karşılığı bumu diye uyarılmaları gerektiğini düşünüyorum.

Mütebessim
22.09.2011, 13:01
sunu unutmamak lazim, takim yeni ve bu takimin düzgün futbol oynayabilmesi icin pas yapmasi gerekiyor.

Dikkat ederseniz, Giray ve Glowacki'nin oynadigi maclarda genellikle ortasahada zaafiyet yasiyoruz. (yanlis anlasilmasin bu topculara kötü demiyorum)

O yüzden Egemen'in sakatligindan sonra cok fazla önde baski kuramadik. defans oyuncularinin sadece rakip forvetlerle mücadele etmek degildir görevleri.

Ayni zamanda da öne cikararak alan daraltarak, ortasahanin yükünü azaltmalari gerekiyor. Geriye yaslanirsan pas yapamazsin, baski kuramazsin, Samsun macinda oldugu gibi rakip

takim oyuncularinin peslerinden kosarsin, hamlelerde gecikirsin. Bu sekilde ortasaha oyunculari pas yaparak degil, topla mesafe kadederek oynamak zorunda kalirlar.

fatihmazlum
22.09.2011, 13:04
volkana verılen her kurus haram hayatının kazığını attı bıze bursa..

Erbay
22.09.2011, 13:06
Dün dönen topların hepsi Samsunlu oyunculara gitti nefes alamadı defansımız.

kelteminar
22.09.2011, 13:06
şampiyon takımı dağıtmanın faturası. korkarım kendimize gelmekte zorlanacağız.

Bdeniz_61
22.09.2011, 13:07
Her maç faulden değil ama itirazsan kart görüyoruz.Dün de 3 kartın 3 ü de itirazdandı.Bu kadar gereksiz kart görülmez.

Tabi sahada futbolcu diye gezinen ama asıl amacı tekme atmak olan futbol özürlüleri de yok değildi hani.

Samsunsporlulara bir sözüm olsun.Delikanlı adam bir takım tutar.Samsun forması giyip fenev yalakalığı yapmaz.Ulan i.ne nedir onu da mı bilmiyorsunuz?

Ömer Faruk61
22.09.2011, 13:07
volkana verılen her kurus haram hayatının kazığını attı bıze bursa..

Malesef :(

Sacit
22.09.2011, 13:09
Şenol hocayı eleştirenlere hak veriyorum, eleştirecez tabiki..
fakat Şenol hocadan önce futbolcuları ön plana alalım..
3 metreden topu direğe vuranları önce eleştirelim, lakayit ve sorumsuz oynayanları göz önüne alalım.. rakibini geçip kaleye gidecek yerde, çalım atmayı deneyip topu kaptıranları eleştirelim..

ferhat odabaş
22.09.2011, 13:10
bence... hiç birimiz yani bu forumda yazan, yazmayan, okuyan, katılan yani üye olan herkes ama herkes Şenol Güneş kadar Trabzonsporlu değildir..
kendisi tartışılabilir taktik olarak. sistem olarak. oyuncu değişiklikleri olarak.. ama bence hepimizden daha çok Trabzonsporlu dur..

Sinan Ayaz
22.09.2011, 13:14
nedir bu jaja söylemi yaa adamın 1 gr umrunda değilde Trabzonsporun şampiyonluğu evet iyi futbolcu bunu kimse tartısmaz ama adam buraya keyif yapmaya gelmişti ve keyfini yaptı gitti Jajayı övenler geçen sezonki ligin en kritik maçı olan Eskişehir maçını izlesinler bakalım aynı şeyleri düşünmeye devam ediceklermi o maçta kafamda Jaja ile ilgili çok büyük soru işaretleri var

Semih Kırsüleymanoğlu
22.09.2011, 13:19
Samsunspor cok iyi bir takim. Sistem olarak kondisyon olarak ligimizde en önde gelen takim suan. Petkovicin sistemi böyle. Adamlar cok iyi oynadi. Samsun deplasmanindan 1 puan bana göre iyi. Diger takimlar kaybeder Samsunda rahat olun

Sinan Ayaz
22.09.2011, 13:19
Şenol Güneşin tabiki hataları oluyor ama hiç kimse bu takımı Şenol Güneş gibi yönetemez bu bir gerçek bu arada kadromuz bırakn 32 kişiyi 60 kişide olsa Şenol Güneşin mantalitesi her zaman aynıdır 14-15 adamla sezonu götürür yanlış bişey ama Şenol Güneşin başımızda olduğundan beri bunu yaptıgını gördük

Erbay
22.09.2011, 13:20
Dün de yazdım, ilk önce geriden top çıkarmayı öğrenmemiz lazım. Geçen sene Egemen-Selçuk'la çıkıyordu top. Ki, yani o zaman da inanılmaz zorlanıyorduk oyun kurmada açın izleyin maçları. Artık rakipler bize önde çok adamla pres yapınca oyunumuzun düştüğünü ezberledi. Dikine pas atamıyoruz, geri oynayınca da tempo düşüyor. En bariz kontrada bile uzaktan pres yiyince yana geriye oynuyor oyuncular. Bir maçlık sorun değil bu. Önde çok adamla basan her rakip zorluyor bizi. Adamlar orta sahada yaka paça, tekme tokat indirerek 3 faul yaptı. Sarı görmeyi göze alıyorlar. Ne oluyor tempomuz düşüyor o faul atışlarını berbat şekilde kullanıyoruz. Rakibin işine geliyor yani. 50 maçtır çözüm bulamadık buna. Real Madrid de Barcelona'ya önde basınca, orta sahada kademeli 3-4 kişi koyunca Barcelona bile oyun kuramıyor.

Fatih
22.09.2011, 13:22
32 oyuncumuz var bol bol kadro kuralım belki birisi tutar...

Sinan Ayaz
22.09.2011, 13:23
Dün de yazdım, ilk önce geriden top çıkarmayı öğrenmemiz lazım. Geçen sene Egemen-Selçuk'la çıkıyordu top. Ki, yani o zaman da inanılmaz zorlanıyorduk oyun kurmada açın izleyin maçları. Artık rakipler bize önde çok adamla pres yapınca oyunumuzun düştüğünü ezberledi. Dikine pas atamıyoruz, geri oynayınca da tempo düşüyor. En bariz kontrada bile uzaktan pres yiyince yana geriye oynuyor oyuncular. Bir maçlık sorun değil bu. Önde çok adamla basan her rakip zorluyor bizi. Adamlar orta sahada yaka paça, tekme tokat indirerek 3 faul yaptı. Sarı görmeyi göze alıyorlar. Ne oluyor tempomuz düşüyor o faul atışlarını berbat şekilde kullanıyoruz. Rakibin işine geliyor yani. 50 maçtır çözüm bulamadık buna. Real Madrid de Barcelona'ya önde basınca, orta sahada kademeli 3-4 kişi koyunca Barcelona bile oyun kuramıyor.

bunun tek çözümü defansın arkasına uzun top atmak özellikle kanatlardan adam kaçırmak bunun üzerine çalısma yapıyolardır ama henüz göremedik stoperde uzun pas atabilcek bi adamımız olsa rakipte önde bu kadar rahat basamaz 1-2 cezalandırdıktan sonra orta sahada pas yapmamıza izin verir

Sefer A.
22.09.2011, 13:24
Biz Adrian gibi adama 5,5 Mio. Euro verdik! Jaja yi 4,5 Mio satdik!

Jaja disziplinsiz mis!

Biz daha cok arariz....

yasa al ahli yasa Jajà, hakikaten özledim arkadas, varsin topun pesinden gitmesin, hatta sahaya sarhos çiksin, sahada da akli manitalarda olsun !! Adrian takim oyuncusuymus ta mücadele ediyormusmus ta güyaaa, topun pesinden gidiyormusmus taaa ^^ gördük hee, adam iyi gününde olacak ta oynayacak billmem ne yapacak yoksa fooooss ölme esegim ölme, Jajà berbat olsa bile bir anda meydana çikip isi bitirebilecek bir oyuncuydu, ya peki Adrian ?? dün çok az katki sagladi takima, yalandan yere de sakat numarasi yapti sandim dizi gitti.....
fark apaçik ortada, Jajà uyusa bile bir müsabakayi leyhimize çevirip kazandirebilecek yetenek ve güçte bir topçu, Adrian ise takima uyacak ta gününde olacak ta rakip ona fazla baski yapmazsa eger belki rahat rahat bir seyler yapabilir, tabi canim :) :alkış::rolleyes:

Barış Ataş ve Sezer Badur haric hepsine katiliyorum!
bunlarin ikisinde yetenek denen bisey yok, zaten ikisi de 2 sozondur gönderilecekdi. Elimizde kaldi.

Bosu bosuna para harciyoruz!!! Karsilikli anlasma fesedilse daha iyi olurdu.

Baris'a laf yok, geçen sene son saniyelerde satilmissehir'de oynadigimiz karsilasmada Umut'a yaptigi ortayi hayatim boyunca unutmam unutmak ta istemem, Jajà pas verseydi Burak atsaydi denilen firsat vardi bir tane neredeyse olay oldu burada, ama Umut o saçma sapan kafayi vurunca bir sey yok olur öyle seyler, günah keçisi de Baris Atas ilan edilsin, inadina Baris diyorum ben, oynadigi her karsilasmada az çok fayda sagladi, ve her türlü iddiasina girerim ve kefil de olurum (büyük yazmam pek ama dikkat çeksin diye yaziyorum) : SERKAN'DAN DAHA IYI OYNAR - HEM SAG ACIKTA HEM DE SAG BEKTE

o kkadarr .

Mert Oğuzlu61
22.09.2011, 13:24
nedir bu jaja söylemi yaa adamın 1 gr umrunda değilde Trabzonsporun şampiyonluğu evet iyi futbolcu bunu kimse tartısmaz ama adam buraya keyif yapmaya gelmişti ve keyfini yaptı gitti Jajayı övenler geçen sezonki ligin en kritik maçı olan Eskişehir maçını izlesinler bakalım aynı şeyleri düşünmeye devam ediceklermi o maçta kafamda Jaja ile ilgili çok büyük soru işaretleri var

izledik, bir topu direkten döndü son dakkalarda bir şutu var direği sıyırdı geçti şanssızdık o maç. umut un harcadığı bir pozisyon var orda pası jaja mı atmıştı hatırlamıyorum. adam potansiyel tehlikeydi maç içinde sorumluluktan hiç kaçmıyordu, adrian ne yaptı 3 maçtır manisa maçı dışında adamın 2 maçtır kaleye şutu yok :D:D

volkan_627
22.09.2011, 13:25
Ne ÇaliŞmasi yapacaklar. MaÇ oynamaktan İdman yapmaya zaman mi kaliyo???

Ilelioglu
22.09.2011, 13:26

Buna en iyi cözüm oyunu rakip sahaya yikmak, buda ayaginda top tutabilen adamlar ile olur. Yada alacaklari fauller ile. Yine is duran topa geliyor.

Nasil duran top calisilmaz anlamiyorum, her mac onlarca serbest vurus kazaniyoruz ama ne bir organizasyon nede baska birsey var.

Erbay
22.09.2011, 13:27
Adrian'ın bu performansıyla Jaja'yı da ararsın en sıradan futbolcuyu da. Bence hazır değil. Ama o fizikle işi çok zor. Alanzinho gibi çabuk da değil ki topu o şekilde kurtarır diyesin. Colman-Zokora ile bütünleşemiyor, Sapara bu işi çok iyi yapmıştı Inter maçında.

Enes Başkaya60
22.09.2011, 13:29
Bence Türkiye liginin en kötü takımlarından biriyiz kesinlikle yani Samsun,Ordu vb takımlar bile daha yeni takım kurdular bizden çok daha iyiler aferin sana yönetim be ne süper kadro kurmuşun...

Emre GÜRDAL
22.09.2011, 13:30
maç hakkında yorum yapmayacagım burdan şenol hoca'ya saydıranlara tek lafım var en son şampiyonlugumuzdan beri bu takımı şenol hocadan başka şampiyobnluga yaklaştıran hoca kım? bukadar olmayın hoca daha ne yapsın? o mu çıkıp oynasın tamm bidaki maça ünal hoca oorta sahada ooynar şenol hoca kalede oyuncu oynamıyosa hoca ne yapsın? bence şöle bir tez var kafamda bu play offffff sistemi futbolcuyu rahatlatıyoo lig böle bitse fb 4 puanla başlıcak biz 1 puanla baişıcaz arada 3 puan var buda 1 maç demek futbolcu bu konu yüüznden maça asılmıyo....bence

Sefer A.
22.09.2011, 13:31
izledik, bir topu direkten döndü son dakkalarda bir şutu var direği sıyırdı geçti şanssızdık o maç. umut un harcadığı bir pozisyon var orda pası jaja mı atmıştı hatırlamıyorum. adam potansiyel tehlikeydi maç içinde sorumluluktan hiç kaçmıyordu, adrian ne yaptı 3 maçtır manisa maçı dışında adamın 2 maçtır kaleye şutu yok :D:D

Baris Atas ceza sahasinda bulunan belki de 10-15 kisi arasindan topu mükemmel bir sekilde Umut'un kafasina resmen kondurdu, Umut ta sagolsun topu güzel bir sekilde o topu staddan disari çikarmaya çalismisti ama olmadi, ama günah keçisi Baris Atas, takim oyuncusu olmayan ise Jajà :) :alkış: büyüksün Senol hoca büyüksün Trabzonspor taraftarinin bir kismi, sizi 15gol atsa da 35 gol kaçiran Umut lazim ;)
(( Umut'u severim, lakin Umut'u ileride tek basina oynatip ve de takimimizin en çok oynayan oyuncusu yapanlarin yüzünden bu hale geldik, kimse de kusura bakmasin, ne adami rahat biraktilar ne de bize rahatlik verdiler, hem teknik heyetlerimiz hem de yönetimlerimiz, onun için gitmesine çok sevindim ve de Hayirlisi oldu bence, hem o rahatladi hem taraftar yani bizler ))

Sinan Ayaz
22.09.2011, 13:31

çok iyi izlemişsin belli sizin için hersey zaten ilerde 1-2 şut çeksin sonra yatsın aşağıya adamın yüzünden kalemizde 5-6 tane pozisyon vermiştik orta sahanın ortasında kaptırdı hiçbir topa kosmayan sorumsuz adamın tekiydi Jaja iyi futbolcuydu ama yola çıkılabileck bi futbolcu değildi bide bu kadar iyi bi futbolcunun henüz 25 yasında Arbistanlarda ne işi var onuda bi düşünün isterseniz

ONUR BEKAR
22.09.2011, 13:32
Samsunspor cok iyi bir takim. Sistem olarak kondisyon olarak ligimizde en önde gelen takim suan. Petkovicin sistemi böyle. Adamlar cok iyi oynadi. Samsun deplasmanindan 1 puan bana göre iyi. Diger takimlar kaybeder Samsunda rahat olun

bence hiç güzel oynamadılar sürekli bizim adamlarımızı sert faullerle durdurdular ve hakemde buna göz yumdu. ben seviniyorum bu maçta ciddi sakatlık olmadı. Allah korusun kaybedilen iki puandan sonra adam da kaybetseydik ne olurdu.:confused::confused:

Berat Akçay
22.09.2011, 13:35
Ben Jaja'yı beğenenlerdendim ama Adriana haksızlık yapılıyor.3 macla değerlendirilmez.Jaja ne yaptı oynadığı ilk 3 maç :( Zamanla iyi olacaktır Adrian

worldmaster
22.09.2011, 13:35
Sivri yorumlardan uzak durmalı kanaatimce. Transferler hakkında da "şu adam 5 milyon eder miydi" diye 3 maçlık performansa dayalı çıkarımlar yapılmamalı

Aldığımız oyuncular için - özellikle kapalı kutu diye tabir ettiğimiz Adrian-Celu-Henri gibi - erken ve katı değerlendirmeler 1 maç sonra gösterecekleri iyi bir performansla aynı kişiler tarafından zıttı yorumlarla kendini gösterecek. Buna kesinlikle eminim.

Eleştiri yaparken en çok yanlışı sadece maç günü gözlemlerine dayanarak herhangi bir futbolcuyu ve dolayısıyla antrenör ve yönetimi vezir/rezil ilan etmekle yapıyoruz.

Uzun süre izlemediğimiz, üst limiti ve optimum performansı hakkında fikir sahibi olmadığımız oyuncularla ilgili bu kadar keskin ifadelerde bulunmak hangi mantıkla izah edilebilir? En azından ben bu kadar ileri görüşlü olamıyorum çoğu taraftarın olabildiği gibi.

Ama kendimce şu yorumlarda bulunabilirim. Dün maçtan hemen sonra da yazdım. Giray hiçbir zaman Egemen olamayacak (Egemen gitti diye söylemiyorum,en yakın ve bildiğimiz örnek o). Yine Serkan'ın ARTIK Trabzonspor'a verebileceği herhangi bir fayda olduğunu düşünmüyorum.

Buna rağmen Mustafa gibi yedeğin olunca Giray altın değerinde oluyor haliyle... Yanlış anlaşılma olmasın kendi oyuncumuzu kötülemek falan değil amacım lakin Mustafa ilk çıktığı andan bu sezona bir düşüş içinde. Geçen yıl hiç sırıtmadan oynuyordu neredeyse. Hoş bunda geçen yıl ki takımın "takım olma" özelliği kuşkusuz önemli bir etkendi.

Zokora'nın süper lig performansı ise tam anlamıyla 3 maçta da facia . Umarım devamlı bir hal değildir. İnter maçında neler yapabileceğini gösterdi. Türkiye'de de bunu yapmalı. Aksi halde X KİŞİ oynasa da farketmez benim için.

unal.hso
22.09.2011, 13:37
Bizim taraftar kadar eleştiren bir taraftar olamaz.Hep eleştiri hep eleştiri başka bişe yok.

Geçen sene ilk devre takımın en iyisi Burak Yılmaz.2.yarı ilk maçta kötü oynadı diye yuhalandı.Sonradan herkese cevabı verdi.Millet Burak dedi başka bişe demedi.Aynı şey Şenol Güneş içinde geçerli.Şimdi herkes Şenol Güneş'i eleştiriyor.Evet hataları var yok değil.Ama belli ki bi eksiklik var bunu bizden iyi Şenol Güneş bilir.

Bence tüm suç federasyonundur.Zamanında karar verilseydi kaliteli futbolcular alırdık.FIFA geldi 2 günde işi bitirdi.Ancak geç kalındı.En azından kaliteli bir golcü alınabilirdi.

Gerçi alınan futbolculara kötü demiyorum.Hatta iyi.
Celutska çok iyi.
Adrian biraz düşüş var ancak Manisa maçında attırdığı golü unutmayalım.
Henriqe ilk zamanlar çok iyidi ondada düşüş var kadro dışı kaldı.Yakın zamanda düzelir.
Zokora pasları çıkışları iyi.
Marek Cech Inter maçında kalitesini belli etti.

vs vs

3 maçta 7 puan kaybettik.Telafi edilir mi ? Edilir.Ancak Aranır da.İyi günde olduğu gibi kötü gündede takımımızın yanında olalım.Inter gibi takımı deplasmanda yenmişiz.Şampiyonlar Liginde iyi başlamışız.Ligde kötüysek zamanla düzelir.

Zaman köstek değil destek zamanıdır.

Sinan Ayaz
22.09.2011, 13:38
Samsunspor ilk 10 girerse büyük başarı olur yabancıları tam anlamıyla bomba biraz Domingez iyiydi diğer yabacıları tam anlamıyla bomba özellikle sağbeklerini nerden bulmuslar merak ediyorum adam orta kesmekten acizdi forvet oyuncuları Bance çok yetersiz dün en çok üzüldüğüm konu Bance bu kadar fazla faul yapmamız adamın tehlike felan yaratcağı yok biz faul yaparak duran toptan tehlike yaratıyoruz kalemizde

Guroni

Aynı soru işaretleri Fenerli yönetici işadamlarıyla iş ilişkisi olan yöneticilerimizle de var mı? Sen oyuncuya vereceğini yüksek tut bir şey olmaz. Futbolcu dediğin biraz para bir gazla gider. Bak Yattara bunu bize güzelce açıkladı. Aylardır para alamıyoruz. Burdan ders çıkartırlar inşallah. Bursayı izlediniz şampiyonluğu giderken bütün zengin bursalıların kapısını aşındırdılar neden bu işlerle uğraşmamak için. Sizde bunları dikkate alın. Onun için bize yönetici olacak adam Zengin olmasın eğer Zenginse Trabzonspor için herkesin kapısını aşındıracak kadar Trabzon sevdalısı olsun

mavikan
şikecilerin halen oynatıldığı ve sonunun ne olacağı belli olmayan play-off uydurmalı bir lige kim konsantre olabildi ki.. ne hoca ne futbolcu ne taraftar.. şampiyonlar ligi hatrına kimseye bi laf etmemek lazım! volkan demirel adisinin maç bitiminde "yeter , hala hakkımız yeniyor" diye bağırması bile yeterince utanç verici.. hiçbirşey yokmuş gibi!? Bence şenol hocanın bu "tiyatro"ya devam etmek zoruna gidiyor ve yeterince oyuna konsantre olamıyor!!!

tturan
22.09.2011, 13:39

Bir maça niye takılıp kalıyorsunuz. Aldğı maçlarda ortada Bursa maçı. Gs maçı Burak'a asisti. Bunun gibi çok fazla örneği var. Hatırlarsan eskişehir maçında da Jaja nın frikiği direkte patlamıştı. Adam keyif yapıyordu ama yetenekleri vardı bu sayede bize çok şeyler verebiliyordu. Bunu da gözönünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Bu sene bize birşeyler verebilecek oyuncu sayısı çok az. Hepsi benzer tip adamlardan oluşan bir takımız maalesef.

Sefer A.
22.09.2011, 13:40
çok iyi izlemişsin belli sizin için hersey zaten ilerde 1-2 şut çeksin sonra yatsın aşağıya adamın yüzünden kalemizde 5-6 tane pozisyon vermiştik orta sahanın ortasında kaptırdı hiçbir topa kosmayan sorumsuz adamın tekiydi Jaja iyi futbolcuydu ama yola çıkılabileck bi futbolcu değildi bide bu kadar iyi bi futbolcunun henüz 25 yasında Arbistanlarda ne işi var onuda bi düşünün isterseniz

katilmiyorum ve katiliyorum ^^ söyle : tamam dogru Jajà bu yaslarda ordaysa biraz skinti var gibi gözükebilir ama hiç takimda tutmak istemedik ki onu, kendisinin de hoopp hemen kabul ettigini de düsünmüyorum sanmiyorum, buralarda bekledik kaç hafta hatta 1ay oraya gitmesi için, öyle kosa kosa gitmedi, kal desek kalirsi seve seve, sonra da samp liginde kendini gösterirdi kesinlikle....
yanlis >>, renkdasim Adrian topun pesinden çok mu kosuyor ?? ne yapiyor ?? hücumda yok ki zaten neredeyse, 1-2 orta kesiyor ooo tamam muhtesem Mubarek, Baris Atas ta kesiyor ortalari ama günah keçisi o oluyor ;) :) hem Jajà yilda 750bin€ mu ne aliyordu, Adrian 1m€ veya fazla, ve Jajà'yi 4.2'ye aldik ayni fiyata veya 4.5'a mi ne sattik hem de Araplar'a, tam 10m€ alabilecekken (gerçi o iste bir seyler var ama neyse), Adrian'i ise 5.250m€, hem de Polonya'dan, rekorlarini kirarak aldik (utanilacak bir rekor, ancak biz yapariz böyle rezillikleri :rolleyes: ), ki Adrian Jajà'nin 1-2 gömlek gerisindedir .....

Telha TANYILDIZI
22.09.2011, 13:41
benim anlayamadığım bişey var neden bir oyuncu pas verdikten sonra olduğu yerde bekler sağa sola kaçıp top istemez kardeşim langirt oynamıyosunki pası verice kaç boşa bu nedir ya

Sefer A.
22.09.2011, 13:44
Forum sayfalarınızı dünden bu yana takip ediyorum. Samsunspor aleyhinde söylemediğiniz kalmadı. (Hakaretler, küfürler, aşağılayıcı sözler.)
Değerli arkadaşlar ; Size bir SamsunSpor taraftarı olarak şunu yazmak istedim. Umarım çok görmezsiniz.
Bırakın arkadaşlar Fenerbahçe, Samsunspor,Bursaspor, Beşiktaş ve Aziz Yıldırımı filan. Şu iyimiş, bu kötüymüş, kendinize gelin.
Takımınıza ve oyuncularınıza odaklanın. Takımınızın durumu çok kötü.
Bence Samsunsporun elinden 1 puanla kurtulduğunuza dua edin.
Her iki takımada spor totoda başarılar dilerim.

sen de dün stadda bize sövenlerdensin degil mi :) biz yaziyorsak çiziyorsak konusuyorsak o da sizin serefsizliginizin yüzünden, baska da bir sey degil, Trabzon'a geldiginizde bakalim ne olacak, ufak bir küfürde basinla beraber hepten tepemize bineceksiniz biliyoruz ama olsun, dün sövmekten baska bir sey yapmayan seref yoksunu mahluklar bizden iyi niyet miyet beklemesin, ve artik samsun'la dost most diyen yazan her renkdasima yaziklar olsun diyorum, hatta siddet olmasin diyene de yaziklar olsun, bizi öldürmedikleri kaldi p.z.v..k totos "samsunspor" hiyarlarinin.........

tturan

Bence sorun oyun kurmaktan çok ilerde top tutamamızdan kaynaklanıyor. Geçen sene ileri uçta Umut rakibi zorluyordu. Rakip çıkamıyordu. Jaja top ayağındayken yeteneğiyle gidebiliyordu. Bu sene ileri attığımız bütün toplar defansa geri geliyor. Bunu aşmanın yolu bence Pawel i ilerde oynatırsak hava toplarında iyi hem de sırtı dönük de topla oynayabilen bir yapısı var. Şu anda tek çözüm Pawel gibi gözüküyor.

Mütebessim

gecen sene oyun kurmakta zorluk cektigimiz neden, kanatlarin cok fazla oyuna katilmamasiydi. Bu sene daha iyi beklerimiz var, ama bu sefer ortasaha öne cikmakta zorlaniyor.

Barcelona'nin oyun anlayisindaki güzellik, top rakipdeyken en az 10 saniyede topu kapabilmeleri. Önde yayilmalariyla, sahayi parsellemeleriye ve de defansin öne cikmasiyla gecen macta Milan dogru düzgün pas yaptirmadilar, defanstan kolay kolay cikarmadilar. Bu anlayis hem defansi rahatlatiyor hem ortasahayi.
Dar alanda pres yapip top kapmakla, genis alanda pres yapip top kapmak daha zor ve yorucudur, bu sekilde yardimlasma da zordur.
Teknik kapasitesi iyi bir ortasahamiz var. Alan daraltarak teknigimizi ön plana cikarabilmemiz gerekir. Senol hoca'nin oyun anlayisi da bu zaten, bunun en kisa zamanda uygulanmasini saglayacaktir insallah.
Henüz takim olamadik. Zaman ve destek gerek.

ccd6167
Takim da sikinti var yok degil..

Blki maclar 85 dk oynansa simdi 7 puanimiz vardi belki de..

Takimn top oynamadigi akillarin cl oldugu belli..

Yine soyluyorum ilk yari 32-35 puan bana gore yeterli 2 . Yari daha ii olabiliriz.

Su anda ligin en cok resmi mac oynayan takimiyiz..

Biraz rahat olun cl liginin tadini cikarin..

pusu61
22.09.2011, 13:45
15-20 sayfa geriye doğru okudum...

kimi renktaşlarımız jaja demiş, kimisi zamanla olacak demiş, kimisi lligden umudunu çoktan kesmiş.. son dakikalarda puan kaybetmek insana gerçekten koyuyor... artık bunun nedenini hoca bulup halledecek.

colman o pozisyonu kaçırdıktan sonra gol yiyeceğimize çoook emin oldum birden,atamayana atarlar denilir bu böyle gerçekten...

çok fena bi maç trafiği içerisindeyiz Allah yardımcımız olsun

worldmaster
22.09.2011, 13:46
En önemli nokta şu ki ; kötü oyuncu ile kötü oynayan oyuncu ayrımını yapmaktır asıl mesele...

Guroni
22.09.2011, 13:46
şikecilerin halen oynatıldığı ve sonunun ne olacağı belli olmayan play-off uydurmalı bir lige kim konsantre olabildi ki.. ne hoca ne futbolcu ne taraftar.. şampiyonlar ligi hatrına kimseye bi laf etmemek lazım! volkan demirel adisinin maç bitiminde "yeter , hala hakkımız yeniyor" diye bağırması bile yeterince utanç verici.. hiçbirşey yokmuş gibi!? Bence şenol hocanın bu "tiyatro"ya devam etmek zoruna gidiyor ve yeterince oyuna konsantre olamıyor!!!

Bu olaya katılıyorum konsantre eksikliği hocanın yüzündeki mimiklerden ve halinden anlaşılıyor ama bir garip durum daha var. Hoca puan kaybettik geçti önümüze bakıcaz diyorsa bu şike olayına ve önündeki durumada öyle bakmalı o sezon geçti artık saldır oraya takılıp kalma. Yok yapamıyacaksan bırakma ara ver koordinatör olarak devam et sonra gene gel olmuyor mu oluyor aha örnek ortada Ünal Kahraman adamın hala görevinin ne olduğunu anlamıyorum

Mert Oğuzlu61
22.09.2011, 13:48

jaja 1-2 şut çekip yatıyordu öyle mi ? geçen sene burakla birlikte 28 senedir şampiyon olamayan takımı şampiyon yaptı bu alemci, yalan mı ? açın bakın burak tan sonra en verimli oyuncu kim.

sorumluluk almıyormuş, buna sadece gülerim. maçlarda rakip 2-3 adamla basıyordu iş o noktaya gelmişti yinede tutamıyorlardı adamı hiçbir şey yapamadığı gs maçını hatırlayın durdu durdu 88 de burak a nasıl pas attı o kadar oyuncu arasından, al sana basit bir örnek.

topa koşmuyormuş, geçen seneki takımda herkes görevini yapıyordu jaja da görevini yapıyordu, onun görevi hücum bölgesiydi top kaptırınca umut gibi forvetten defansa kadar koşup gelmesini mi bekliyordunuz, onuda yapmasın ne olmuş yani motor mu bu adam 90dk hücumdada defanstada etkili olacak, serbest oyuncuydu jaja ve görevini en iyi şekilde yapıyordu. adamı yolladık millet bayram etti daha bulabilecek misiniz böyle bir topçu diye, 4.5 e sattık 5.2m € verip adrian ı aldık sonuç ortada, 3 maçtır hüsran.

MaHMuT_61
22.09.2011, 13:48
Herkese Merhaba ;

Trabzonspor'un son iki maçınıda yerinde izlemiş birisi olarak nacizhane tespitlerim ;

1- Bu Hakemler ve Bu anlayışla lig çok zor :

Aralarınızdan bazılarınızı duyar gibiyim ne alaka diye sesleniyordur bazı futbol duayeleri. Trabzonspor-Benfica maçını iyi izleyin Samsun ve İBB öyle yapmış (taç atışlarıda dahil) takım daha orta sahadan çıkmadan çok sert müdehalelerle karşılaşmıştı. Oyun kuramadığımız için organize şekilde gelemiyorduk da şimdi son iki maçı canlı izlemiş birisi olarak iddaam aynen şu Kemal Tokak ve dün kırmızı kart yiyen Efe inanç Samsun ve Belediyeden iki isim diğerleride bunlar kadar faul yaptı ama bunlarınkiler inanılmazdı. Bu iki adama Trabzonspor ne zaman çıkacak olsa hep fauller kasti hareketler ve basiretsiz sadece itiraza kart veren hakemlerle karşılaştık. Yani orta sahada o kadar çok faul yapılıyorki bize oyun dahi kuramıyoruz. Dün maç sonu Şenol Güneş'de bunları söyledi aslında ama duyan kulaklara söyledi 2 maçtır tekme yiyoruz dedi. Bilmem anlatabildim mi?

2- Yabancılar Meselesi :

Sene başında yeni Ronaldo'yu bu sefer biz keşfettik demiştim. Dilimi eşek arısı soksun ne oldu bu oğlana ? Bu ne güçsüzlüktür yahu ! Bu ne yavaşlıktır Henriq'e sana ne oldu böyle gecelerde mi hızlı akmaya başladın. Dİkkatle araştırılması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. İBB maçında ben ondan daha çok koştum diye bilirim.
Marek ve Celluska iyi birer oyuncu bence yalnız onlarda takıma ayak uydurmaya başlamış gibiler umarım yapmazlar yine de Trabzonspor Abdullah Ercan'dan sonra bir bek oyuncusu görmüş oldu.
Vittek ve Sappara kardeşler :) bunların kardeşliği Cam kardeşliği sanki izocam fabrikasından çıkmışlar ikisi toplam 1 yarı oynamadan sakat. Ben ikisini de çok beğeniyorum Sappara'yı canlı izlemedim ama Vittek'i izledim gerçekten büyük takım forveti bizde çok iyi iş yapar ancak kırılMASSA!
Son UMUT BROZEK KARDEŞLER :S Bulan duyan gören biri varsa bize haber versin Giray forvet oynadı dün akşam .. . .
Zokkora : İlk Benfica maçında çok eleştirdim haklıymışım çok daha iyisini yapabiliyormuş, zamanla daha iyi oynuyor ve ilginçdir gençlerden daha iştahlı.
COLMAN: Yeteneğini senin kadar vurdum duymaz kullanan yoktur herhalde bence Türkiye liginin en kaliteli oyuncusu ama o aldırmıyor bile umrunda değil yada çok rahat çok alakasız yerlerde top kaybediyor alakasız işler yapıyor ama dedimya ben hocası olsam 2 tokat atarım ama tek pasıyla hayatı değiştirecek bu adamı dışarı almam.
Adrian : 5 M € ? İnşallah beni yanıltırsın Adrian bana iyi niyetli istekli ama yetersiz gibi geldin, yanılmayı çok isterim.
3- Ersun Yanal ve dönemi :

Sayfaları okurken gözlerim takıldı geçen sene Trabzonspor'un top oynamadığını söylüyorlar. Geçen senenin ilk yarısından herhangi bir maçı izleyin sonra konuşun eğe konuşabilirseniz. Peki bu takım nereden geliyor ?

Ersun Yanal Trabzonspor ile 25 transfer yaptı ve resmen yeni bir oluşumu başlattı Trabzonspor'da ve şunu söyledi bu sene takım olacağız ve seneye şampiyon olacağız dedi. Ancak Fener ve Gayse bizim şanssızlığımız olarak o sene şampiyonluk yarışı dışında kaldılar BaJK biz ve Sifas yarışta kalıp Sivas'ta yenilince Ersun Yanal KOVULDU ! ! ! İşte biz ne yazık ki böyleyiz...

Geçen sene Serdar Bali programda anlatıyor Trabzonspor'u övüyor aklı sıra efendim konuşuyorlarmış devre arasında bu Trabzon yıldızı bile olmadan nasıl böyle oynarmış maşallahlar şaklabanlıklar gırla gibiyor. Bahsettiğim Ersun yanal Yıldızlı kadro yarattı oynatmak Şenol'a nasip oldu o yıldızsız kadro vardıya o kadrodan Selçuk 21 M € ya anlaştıda gitti Umut Fransa'da Egemen senin gururla gittiğim yer dediğin BJK nin değişmez oyuncusu oldu, Jaja'yı 4.5 M € ya sattık, Ceyhun'da Gayse de Tolga ile Onur'u bu gün istemeyecek bir takım var mı ? Burak hakkında konuşan var mı ? Ya Serdar Bali demekki bu takım yıldız doluymuş tek eksiği adam gibi yorumcusuymuş geçen sezon.

Son söz : Teşekkürler Ersun Yanal senin yarattığın ağacın son ve en güzel meyvelerini 7dik geçen sene bundan sonra Şenol Hocamın hamsilerinin tadına bakacağız umarım senin meyveler kadar geç olgunlaşma ama en az onlar kadar tatlı olur .. Bundan sonrasıını Şenool GÜneş yazacak..

Erbay
22.09.2011, 13:49
benim anlayamadığım bişey var neden bir oyuncu pas verdikten sonra olduğu yerde bekler sağa sola kaçıp top istemez kardeşim langirt oynamıyosunki pası verice kaç boşa bu nedir ya

Aynen valla. Başka sorunlarda var sürekli olan.

Mesela bir oyuncu ileride tek başına boğuşur ama bizimkilerden kimse yanına yaklaşmaz yardıma gitmez. Burak 5-6 saniye topu saklıyor en son yanına Halil gitti yardıma.

Rakipten 2-3 kişi bastırıp bir adamdan top alamamalar. Pres yapınca yerine kaybediyor, pres yapmasa topu alamıyor bizimkiler. Bir yerde büyük yanlışlık var ama nerede işte. Top çalan oyuncumuz yok.

Bunla bağlantılı ikili mücadelelerde güçlü oyuncu sayımızın çok az olması.

Ceza sahasına hep az adam sokuyoruz, bu sorun taa en geriden oyun kurmadaki sorundan kaynaklanıyor. Topu kişisel becerisiyle çıkaran oyuncumuz ani bir pas atıyor, o atak kontradan çok aceleyle yapılmış bir atağa dönüşüyor ve sonuç alınamıyor.

Şimdi bir de taçtan atak yeme sorunu başladı.

Guroni
22.09.2011, 13:49
15-20 sayfa geriye doğru okudum...

kimi renktaşlarımız jaja demiş, kimisi zamanla olacak demiş, kimisi lligden umudunu çoktan kesmiş.. son dakikalarda puan kaybetmek insana gerçekten koyuyor... artık bunun nedenini hoca bulup halledecek.

colman o pozisyonu kaçırdıktan sonra gol yiyeceğimize çoook emin oldum birden,atamayana atarlar denilir bu böyle gerçekten...

çok fena bi maç trafiği içerisindeyiz Allah yardımcımız olsun

Çok fena bir maç trafiği içindeyiz lafını serkan, Giray ve Alanzinho'nun takımda olmasını hazmedemediğim gibi hazmedemiyorum. Biz şu an diğer takımlardan BJK hariç bir maç oynadık bunu görün!!!!! Atla deve değil. Görende biz yaptığımız maç sanki diğerlerinin iki katı!!!!!!

okg_53
22.09.2011, 13:52
Her ne kadar mücadele etsede, Serkan'ın mevkisinde ne yapmak istediğini anlamış değilim. Neden Volkanla başlamadı hoca hayret doğrusu.
Takıma bir tam manasıyla sol kanat veya sol forvet alınmadı. Bununda sıkıntısını yaşıyoruz.

Emre GÜRDAL
22.09.2011, 13:53
bir oyuncu 48 saate kendini diger maça yatiştirebilir bu test edilmiştir bunu unutmuyalım he zokora yaşı itibariylen kaldıramayabişlir aynısı glo içinde geçerli ama diger ooyuncular öle bir lüxs yok sen trabzonspor'un oyuncuusun çıkıcaksın inatcılııgını,hırısnı sahaya yansıtım alıçaksın bukadar basit...

bordo08
22.09.2011, 13:53
Herşeye rağmen ben bu takımdan umutluyum zamanla daha iyi olacağız..

Yeni kurulmuş bir ekibiz ve 11 de oynayan oyuncularımızın kalitesinden şüphem yok..

Geçen yıl kadroda olup şimdi olmayaları arayarak ahlanarak vahlanarak bir yere varamayız..

Jajayı selçuğu göklere çıkartıp bu çocukları tu kaka yapmanın bir anlamı yok yakışmıyor..

Sanki o takım tüm rakiplerini ezerek yenniyordu hatırlamıyormusunuz kaç maçı son dakikadaki istek kondisyon ve şansımızla kazndığımızı..

Oynadığımız bu 3 maçta kazanmaya yakın olan taraf bizdik ufak ayrıntılarda kaybetdik maçları..

Skora göre yorum yapmayalım son bir ayda üst düzey 7 maç yaptı ve yük 13-14 oyuncuya bindi biraz insaflı eleştirin..

Kolay değil bu tempoyu kaldırmak biraz sabırlı olmayı deneyelim..

Erbay
22.09.2011, 13:56
Geriden top çıkarma konusundaki alıntıların hepsini okudum. Hepsine katılıyorum. İleride uzun topları tutacak oyuncu eksikliği ve kanatlara oyunu açamama sorunu... Jaja geriye gelip oyun kurmaya çalışıyordu tek başına, bazen topu kurtarıyordu ama çoğunlukla bir tık faulle durduruyorlardı. Bir faul ve yine tempo düştü.

Bu takımın en önemli özelliği pas yapmak, topa rakipten daha fazla sahip olmaktı. Bir takımın en önemli özelliği en büyük zaafına dönüştü.

Guroni
22.09.2011, 13:56
Herkese Merhaba ;

Trabzonspor'un son iki maçınıda yerinde izlemiş birisi olarak nacizhane tespitlerim ;

1- Bu Hakemler ve Bu anlayışla lig çok zor :

Aralarınızdan bazılarınızı duyar gibiyim ne alaka diye sesleniyordur bazı futbol duayeleri. Trabzonspor-Benfica maçını iyi izleyin Samsun ve İBB öyle yapmış (taç atışlarıda dahil) takım daha orta sahadan çıkmadan çok sert müdehalelerle karşılaşmıştı. Oyun kuramadığımız için organize şekilde gelemiyorduk da şimdi son iki maçı canlı izlemiş birisi olarak iddaam aynen şu Kemal Tokak ve dün kırmızı kart yiyen Efe inanç Samsun ve Belediyeden iki isim diğerleride bunlar kadar faul yaptı ama bunlarınkiler inanılmazdı. Bu iki adama Trabzonspor ne zaman çıkacak olsa hep fauller kasti hareketler ve basiretsiz sadece itiraza kart veren hakemlerle karşılaştık. Yani orta sahada o kadar çok faul yapılıyorki bize oyun dahi kuramıyoruz. Dün maç sonu Şenol Güneş'de bunları söyledi aslında ama duyan kulaklara söyledi 2 maçtır tekme yiyoruz dedi. Bilmem anlatabildim mi?

2- Yabancılar Meselesi :

Sene başında yeni Ronaldo'yu bu sefer biz keşfettik demiştim. Dilimi eşek arısı soksun ne oldu bu oğlana ? Bu ne güçsüzlüktür yahu ! Bu ne yavaşlıktır Henriq'e sana ne oldu böyle gecelerde mi hızlı akmaya başladın. Dİkkatle araştırılması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. İBB maçında ben ondan daha çok koştum diye bilirim.
Marek ve Celluska iyi birer oyuncu bence yalnız onlarda takıma ayak uydurmaya başlamış gibiler umarım yapmazlar yine de Trabzonspor Abdullah Ercan'dan sonra bir bek oyuncusu görmüş oldu.
Vittek ve Sappara kardeşler :) bunların kardeşliği Cam kardeşliği sanki izocam fabrikasından çıkmışlar ikisi toplam 1 yarı oynamadan sakat. Ben ikisini de çok beğeniyorum Sappara'yı canlı izlemedim ama Vittek'i izledim gerçekten büyük takım forveti bizde çok iyi iş yapar ancak kırılMASSA!
Son UMUT BROZEK KARDEŞLER :S Bulan duyan gören biri varsa bize haber versin Giray forvet oynadı dün akşam .. . .
Zokkora : İlk Benfica maçında çok eleştirdim haklıymışım çok daha iyisini yapabiliyormuş, zamanla daha iyi oynuyor ve ilginçdir gençlerden daha iştahlı.
COLMAN: Yeteneğini senin kadar vurdum duymaz kullanan yoktur herhalde bence Türkiye liginin en kaliteli oyuncusu ama o aldırmıyor bile umrunda değil yada çok rahat çok alakasız yerlerde top kaybediyor alakasız işler yapıyor ama dedimya ben hocası olsam 2 tokat atarım ama tek pasıyla hayatı değiştirecek bu adamı dışarı almam.
Adrian : 5 M € ? İnşallah beni yanıltırsın Adrian bana iyi niyetli istekli ama yetersiz gibi geldin, yanılmayı çok isterim.
3- Ersun Yanal ve dönemi :

Sayfaları okurken gözlerim takıldı geçen sene Trabzonspor'un top oynamadığını söylüyorlar. Geçen senenin ilk yarısından herhangi bir maçı izleyin sonra konuşun eğe konuşabilirseniz. Peki bu takım nereden geliyor ?

Ersun Yanal Trabzonspor ile 25 transfer yaptı ve resmen yeni bir oluşumu başlattı Trabzonspor'da ve şunu söyledi bu sene takım olacağız ve seneye şampiyon olacağız dedi. Ancak Fener ve Gayse bizim şanssızlığımız olarak o sene şampiyonluk yarışı dışında kaldılar BaJK biz ve Sifas yarışta kalıp Sivas'ta yenilince Ersun Yanal KOVULDU ! ! ! İşte biz ne yazık ki böyleyiz...

Geçen sene Serdar Bali programda anlatıyor Trabzonspor'u övüyor aklı sıra efendim konuşuyorlarmış devre arasında bu Trabzon yıldızı bile olmadan nasıl böyle oynarmış maşallahlar şaklabanlıklar gırla gibiyor. Bahsettiğim Ersun yanal Yıldızlı kadro yarattı oynatmak Şenol'a nasip oldu o yıldızsız kadro vardıya o kadrodan Selçuk 21 M € ya anlaştıda gitti Umut Fransa'da Egemen senin gururla gittiğim yer dediğin BJK nin değişmez oyuncusu oldu, Jaja'yı 4.5 M € ya sattık, Ceyhun'da Gayse de Tolga ile Onur'u bu gün istemeyecek bir takım var mı ? Burak hakkında konuşan var mı ? Ya Serdar Bali demekki bu takım yıldız doluymuş tek eksiği adam gibi yorumcusuymuş geçen sezon.

Son söz : Teşekkürler Ersun Yanal senin yarattığın ağacın son ve en güzel meyvelerini 7dik geçen sene bundan sonra Şenol Hocamın hamsilerinin tadına bakacağız umarım senin meyveler kadar geç olgunlaşma ama en az onlar kadar tatlı olur .. Bundan sonrasıını Şenool GÜneş yazacak..

Şenol Güneş o kadroyu kuramaz. takım böyle gitsin kendisi istifa eder. Yani ben kalıyım bunu düzelteyim diye çaba bile gösteremez. Şenol güneş en iyi yaptığı şey önceden hazırlanan ama takım olamamış iyi oyuncuları takım halinde makineye dönüştürür onun dışında bir takım kurma yeteneği yok. Öyle olsa direk oynattığı 18 - 22 yaş arasında geç oyuncu var mı?? Yabancıları es geçin. Onları oynatır çünkü onları kendini ispatlamış biri olarak görüyor.

L.Burrows
22.09.2011, 14:00

Sonuna kadar katılıyorum. Şevki kırılmış gibi görünüyor şenol hoca. Geçen sezon selçuğun sivasa attığı golden sonra küçücük cocuklar gibi sevinen şenol hoca sanki bu sezon atsak ne olur der gibi gollerden sonra. Bu ülkeye fazla bu insan her zaman söyledim.

Berke6198
22.09.2011, 14:00
Serkan'a çözüm bulmalıyız.. İsabetsiz paslar atıyor... Yardıma gelmiyor Celustka'ya... Koşmuyor... Vurmuyor... Geri dönmüyor en önemlisi onun yeri bomboş kalıyor rakipte 3 kişi o kanattan bastırınca Celustka'da hata yapıyor...

İsa
22.09.2011, 14:04
Takımda cezasahası içinde gol atmayı düşünen tek bir oyuncumuz var.

Cezasahasında kalabalıklaşmayı öğrenmeden bir nane olmaz bu takımdan...

MahmutHSO
22.09.2011, 14:05
Serkan'a çözüm bulmalıyız.. İsabetsiz paslar atıyor... Yardıma gelmiyor Celustka'ya... Koşmuyor... Vurmuyor... Geri dönmüyor en önemlisi onun yeri bomboş kalıyor rakipte 3 kişi o kanattan bastırınca Celustka'da hata yapıyor...

Şu Serkan a baktığımızda,Şenol Hoca onun yerine bırak Volkan ı ,kadroda bulunan hangi futbolcuyu koyarsa koysun ,kesinlikle doğru bir iş yapmış olur.

Berke6198
22.09.2011, 14:06
Takımda cezasahası içinde gol atmayı düşünen tek bir oyuncumuz var.

Cezasahasında kalabalıklaşmayı öğrenmeden bir nane olmaz bu takımdan...

Bu düzenlede gitmez bu iş takım bir oturmadı kim nerede oynuyor belli değil ben anlamadım bu işten hiç bir şey... 4. hafta oldu takım oturdumu oturmadımı belli değil... Artık köşede bekleyenlerin oyuna girme zamanları... birazda oyundakiler köşede otursunlar...

İsa
22.09.2011, 14:07
Şenol Hocanın yapacağı tek bir şey var ne yapıp edip Pawel ve Henrique'yi hazır tutup Burak'la oynatmalı...

-------Zokora--Colman---

Burak-----Adrian-----Henrique

---------Pawel-----------

Berke6198
22.09.2011, 14:07
Şu Serkan a baktığımızda,Şenol Hoca onun yerine bırak Volkan ı ,kadroda bulunan hangi futbolcuyu koyarsa koysun ,kesinlikle doğru bir iş yapmış olur.

Samsun maçında Babam,Abim,Ben ve kim bilir kaç bin Trabzon'luyu çıldırttı bencede doğru bir karar olur inşallah hocamız Serkan'a tercih edecek birini bulur.

OFLU_79
22.09.2011, 14:08
Cok eminim , Lille macindan galibiyet cikarsa herkez bu maclari unutur!:D

Mert Oğuzlu61
22.09.2011, 14:09
Şenol Hocanın yapacağı tek bir şey var ne yapıp edip Pawel ve Henrique'yi hazır tutup Burak'la oynatmalı...

-------Zokora--Colman---

Burak-----Adrian-----Henrique

---------Pawel-----------

5 yabancı.. defansta cech in oynayacağını düşünürsek celuskta ve glowacki yerine serkan ve m.yumlu oynar. bu ikiliden biride büyük ihtimal tribüne gönderilir.

61trabzonomer
22.09.2011, 14:10
Bence Türkiye liginin en kötü takımlarından biriyiz kesinlikle yani Samsun,Ordu vb takımlar bile daha yeni takım kurdular bizden çok daha iyiler aferin sana yönetim be ne süper kadro kurmuşun...

katılmıyorum renktaş,biz sadece şuanda mental olarak gerideyiz sadece ve şuan eleştiriye en müsahit takımız tabeladan dolayı ama,
Türkiye'nin en iyi kadrosu bizde
Rotasyona en müsahit kadrosu da bizde ,
En iyi yabancıları bizde(genel bireysel iyiler var) q7,webo,melo,batasa....
ilk 11 deki Türk oyuncularımız Türkiye deki her takımda oynayabilcek kapasitede (şu formuyla serkan hariç)

Dünyanın her takımı böyle düşüşler yaşayabilir,biz değişimin hemen yarın olmasını isteyen sabırsız bir milletiz hele ki biz Trabzonlular daha da sabırsızız ama bekleyin sabırlı olun 3-4 hafta sonra her şey güzel olacak.

Ayrıca giden gitti bırakın artık jaja,selçuk,egemen muhabbetini bu kadroyu analiz edin,
Dün HAKLI olarak takımı, kişileri eleştirenler burdaki yazılarımızı da eleştirebilir ama bu takımı DESTEKLEYİN ümidinizi yitirmeyin,bir kaç puan kaybıyla şevkiniz kırılmasın.

metehan
Inter maçında da en çok bunu yapabildiğimiz için övgü almıştık. Hıncal Uluç, yazısında bu duruma vurgu yapmıştı. Inter gibi bir rakibe karşı bunu yapıp lig maçlarında yap(a)mamak beceriden ziyade beyin ile ilgili. Demek ki takım lig maçlarını aynı iştah ve ciddiyetler oynayamıyor.

fatihmazlum
senol guens 3 maçdada ıyı oynadık dıyor bu maç daha ıyıydık ama oyun olarak hakıkaten oynadığımız oyunun ıyı oluduğunu yanı senol gunes gıbı dusenen varmı acaba..ben kesınlıkle dusunmuyorum..

Berke6198
22.09.2011, 14:11
Şu Pawel'i denemenin zamanı geldide geçiyor sanki... Birde Volkan'a ilk 11'de şans tanımamız lazım.. Bir de bence Şu Aykut'a biraz sabır göstermeliyiz. Bana çok iyi işler yapacak gibi geliyor... Gerçekten yetenekli bir oyunucu...

İsa
22.09.2011, 14:11
senol guens 3 maçdada ıyı oynadık dıyor bu maç daha ıyıydık ama oyun olarak hakıkaten oynadığımız oyunun ıyı oluduğunu yanı senol gunes gıbı dusenen varmı acaba..ben kesınlıkle dusunmuyorum..

Rakibe göre daha iyiydik üç maçtada.Kastı o...

Ilelioglu
22.09.2011, 14:12

Aslinda haksiz sayilmaz...Mesela Samsun macinda Halil yada Colman %100 pozisyonlari atsaydilar maci rahat kazanirdik.

bordo08
22.09.2011, 14:14
Karabük galibiyeti ve lilleden alınacak bir beraberlikle takımı yerin dibine sokanlar şampiyon ilan eder alıştık artık..

fatihmazlum
22.09.2011, 14:16
Aslinda haksiz sayilmaz...Mesela Samsun macinda Halil yada Colman %100 pozisyonlari atsaydilar maci rahat kazanirdik.
benım bıldığım maç gırılen pozısyonlarla değerlendırılmez zira bu yanıltıcı olur..onemlı olan 90 dakıka nın en az 70 dakıkası oyunu forse edebılmek rakıbe top yaptırmamak gerıye yaslanıp rakıbı ustune cekmemektır..bunların hıcbırını 3 maçdır yapadık..

Oğuzhan
22.09.2011, 14:16
Karabük galibiyeti ve lilleden alınacak bir beraberlikle takımı yerin dibine sokanlar şampiyon ilan eder alıştık artık..

Alakası yok.

Burası bir forum ve herkes fikrini söyleyebilir. Bunun adı takımı yere sokmak değildir. Futbolcular ligi önemsemez bir tavırla futbol oynuyorlar, özellikle de Colman.

O pozisyon kaçırılacak bir pozisyon değildi malesef atamadı.

SEDER
22.09.2011, 14:17

hocam takımı yerin dibine sokan skor değil oyun..rezil futbol oynuyoruz..karabük maçını bu oyunla alacağımızı hiç düşünmüyorum...

metehan
22.09.2011, 14:18
Tamam şu an kötüyüz de, mesela akşamki Samsun'un bizden daha iyi bir takım olduğunu söyleyenler bunu neye dayanarak söylüyor, çok merak ediyorum ! Bizim kötü oyunumuz nedeniyle ikinci yarıda biraz kıpırdandılar hepsi bu, nesi bizden daha iyi?

Berke6198
22.09.2011, 14:20
Haydi Trabzonspor'umuz utandır bizi...

Yaldız61
22.09.2011, 14:23
Bizim taraftarımızıdan bişe olmaz seyirciyi stada ceken takımmıs vay arkadas tersden düşünün bide takımı ateşleyende seyircidir taraftardır trabzon bu takımı hak etmiyor okadar abi

fatihmazlum
22.09.2011, 14:23
oyun umut vermıyor bu tespıtı yapmak takımı yere sokmak değıldır takım bı tek burağa bakıyor hatlar arası kopukluk cok organıze olamıyoruz.. gecen senekı gıbı tek farkın ustune yatarak bu sene gecılmez bellı cunku gecen senede kadro yapımız kalıtemız daha dusuk benım gorusum bu..

bordo08
22.09.2011, 14:24
hocam takımı yerin dibine sokan skor değil oyun..rezil futbol oynuyoruz..karabük maçını bu oyunla alacağımızı hiç düşünmüyorum...

Bizim oynadığımız futbol rezilse rakiplerimizin futbolunu nasıl açıklayacağız..

Geride kalan 3 maçtada oyunun büyük bölümünde üstün olan taraf bizdik..

70 den sonra takım düşüyor bunu hepimiz görüyoruz fakat değişiklik yapıp direnci artıracak kalitede bir kadro zenginliği mevcut değil..

Ligde hiç bir takım ahım şahım futbol oynamıyor ilk dörde girelim futbolcular gibi benim önceliğimde avrupa..

Süleyman50
22.09.2011, 14:25
bu sefer kazanacağız diye düşünüyordum ama yine olmadı...

Guroni
22.09.2011, 14:26
Halil'ki atılabilirdi ve yüzde yüz değildi. Pası aldı döndü vurdu iyide vurdu bence birazda kavis verseydi kaleci öne çıkmıştı tutabilirdi ama colman tam bir %100 dü ben burda burağada kızıyorum biraz kendine bakıp ofsayttan çıksaydı hatanın tamamını Colmanın üstüne yıkabilirdik. Ama bence takım iyi oynamadı ve iyide değil. Geçen sene hoca takımı beğenmezdi daha iyi olmamız lazım derdi biz ise beğenirdik şimdi biz beğenmiyoruz hoca beğeniyor. Enteresan Ben konuşmak yerine çok çalışmalıyız çok.

OFLU_79
Dün Aksam bana bir Ts-Taraftarinin (iyi gün dostu) aynen bunu söyledi:

1. Bize gecen sene Takimlar yatti, ondan ligi iyi götürdük.
2. S.Günes hep kurulan takimlari samp. oynatir, kendi takim kuramaz.
3. Senol G. Ersun yanala dua etmesi lazim,cünkü ersun ona takimi keklik gibi eline vermis.

Ey gidi ey... Bunlar TS düsmani.

bordo08
Oğuzhan ve fatih yazdığım sizin sorularınızında cevabı dediğim gibi bu takım iyi olacak bence rahat olun..

Oğuzhan
22.09.2011, 14:30

70 den sonra takım düşüyor bunu hepimiz görüyoruz fakat değişiklik yapıp direnci artıracak kalitede bir kadro zenginliği mevcut değil..

Ligde hiç bir takım ahım şahım futbol oynamıyor ilk dörde girelim futbolcular gibi benim önceliğimde avrupa..

Abi biz büyük takımız zaten onlardan iyi oynamak boynumuzun borcu. Fakat skor da almak lazım iyi oyunun yanında. Bunun için de net gol fırsatlarını değerlendirmemiz lazım.

1-0 yaptıktan sonra geriye yaslanmak oldukça saçma. Çünkü sen saldırmaya devam edersen bir gol yesen bile maçı çevirme şansın olur. Böyle kapanınca adamlar son dakikada bir atıyor bir daha çevirme şansın sıfır. Ayrıca 1-0 ' dan sonra saldırırken 2. golü bulma ihtimalin de çok yüksek ve bulacak kadromuzun da olduğunu düşünüyorum.

SEDAT
22.09.2011, 14:31

- Özellikle bu arkadaşın yorumlarını kesip saklayın gerçek bir futbol dehası kendisi ...

Guroni
22.09.2011, 14:32

Sizde Sadri Bey gibi düşünüyorsunuz. O da ben nasılsa şampiyonlar Ligine gidemem diye abuk sabuk adamları doldurdu takıma. Sizde bu zihniyetle giderseniz Her sene olduğu gibi ilk avrupa maçında geri gelirdiniz. Biraz geniş düşünün ligde kadron iyi değilse Avrupada ne yapabilirsin? Yok yeni oyuncu alınır ahada aldık yeni oyuncuları ne hayrını gördük!!!!!!! Bu zihniyet değişmeli Burası büyük takım kimseyle ilişkilerim bozulmasın diye oyuncularını almamazlık yapamazsın. Herkesle ilişkim bozuk olsun umrumda olmazki yeterki ben her maçımı kazanacak kadro oluşturayım sonrası kimin umrunda. Sol kanatta sıkıntımız var ve Bursadaki Ozan belki bir nebze çare olurdu ama baskı kurup alamadılar ee sen nasıl büyük kulübün büyük başkanı olabilirsinki. Ne oldu GS sana etik mi davrandı verdi ağzının payını geçti. Zavallı bu kulübün başına geçmeyi haketmeyen zavallılar.

Yaldız61
kardeşim futbolu bilmediniz burdan belli gol kaçıryoruz gol kaçırmak rezil oyun oluyor.Biz iyi top oynuyoruz gol atamıyoruz rezil oyun nedir ben yemn ediyorm nefret ettim böle taraftarlardan sizin yüzünüzden trabzonspor dan sogudum böle tarafta olmaz olsun

Gurpas
bi sakin olun arkadaşlar güzel günler yakındır...

Harun-61
22.09.2011, 14:33
Milan= Trabzonspor

2 puan;)

Guroni
22.09.2011, 14:35
Dün Aksam bana bir Ts-Taraftarinin (iyi gün dostu) aynen bunu söyledi:

1. Bize gecen sene Takimlar yatti, ondan ligi iyi götürdük.
2. S.Günes hep kurulan takimlari samp. oynatir, kendi takim kuramaz.
3. Senol G. Ersun yanala dua etmesi lazim,cünkü ersun ona takimi keklik gibi eline vermis.

Ey gidi ey... Bunlar TS düsmani.
İkinci madde doğru bence diğerleri insan aptal olsa kabullenmez. Şenolun en güzel yaptığı iş yetenekli oyuncularla oluşan bir kadroyu takım haline dönüştürebilmek. Kendisi yeni bir takım kurup oynatamaz.

Sibel
22.09.2011, 14:35
Takımımıza kalitesiz diyenleri asla anlamıyorum.
Ligin en iyilerindeniz, hatta ligin en iyi kadrosu bizde.
Aksi bir sonuç gelirse lig sonu, ben bu sözlerimi yutmaya hazırım.
İnşallah en kısa sürede toparlanacak takım. Her şey yoluna girecek.

bordo08
22.09.2011, 14:37
Abi biz büyük takımız zaten onlardan iyi oynamak boynumuzun borcu. Fakat skor da almak lazım iyi oyunun yanında. Bunun için de net gol fırsatlarını değerlendirmemiz lazım.

1-0 yaptıktan sonra geriye yaslanmak oldukça saçma. Çünkü sen saldırmaya devam edersen bir gol yesen bile maçı çevirme şansın olur. Böyle kapanınca adamlar son dakikada bir atıyor bir daha çevirme şansın sıfır. Ayrıca 1-0 ' dan sonra saldırırken 2. golü bulma ihtimalin de çok yüksek ve bulacak kadromuzun da olduğunu düşünüyorum.

Hoş diyorsun has diyorsun güzel kardeşim ama 1-0 öne geçtikten sonra saldıracak gücümüz varmıydı sence..

Kaldıki maçı koparacak pozisyonlarıda bulduk halil ve colmanla ama şanssızdık..

Yoğun maç trafiğinden dolayı futbolcular geriye çekilip ekonomik oynamaya çalışıyorlar bu durumda başımıza iş açıyor hepsi bu..

Dünkü maçta ergün teber 100 kere vursa o golü atamazdı ama futbol bu her an herşey değişiyor bilemiyorsun..

Yaldız61
22.09.2011, 14:39
Takımımıza kalitesiz diyenleri asla anlamıyorum.
Ligin en iyilerindeniz, hatta ligin en iyi kadrosu bizde.
Aksi bir sonuç gelirse lig sonu, ben bu sözlerimi yutmaya hazırım.
İnşallah en kısa sürede toparlanacak takım. Her şey yoluna girecek.

ya bırak kime ne anlatıyosun bizim taraftarımız kadar sabit düşünceli bir topluluk dhaa dünyaya gelmdi. Anlatamzsın onlara sen en iysini onlar bilir, ligde hiç bir takım sevmez bizi kendi tarftarımızda bazen aynı saflara geçer onlarla farkında olmadan bunun farkında olmuyorlar, sayip cıkma yok takıma iyi sonuclar alan her takımın seyircisi gider maça biizimkiler kız gibi naz yapar takım yenilsin yada berabere kalsın bu hafta maca gitmem ben diyor bu kafa yapısı var cok yazık valla bu takım bu kente fazla

buserkan61
22.09.2011, 14:40
Trabzonsporlular biraz daha sabır!
Trabzonspor’un Şampiyonlar Liginde İnter’i 1-0 mağlup ederek aldıkları başarı Trabzonsporluları adeta kuş edip uçursa da ligde alınan kötü sonuçlar taraftarı isyan ettirmeye başlamış durumda.
ÖNCE SEN TİTRE TARAFTAR!
Öyle bir takım düşünün ki Milyonlarca taraftarı var. Sadece şehrinde değil dünyaya yelken açmış bir kitlesi var. Öyle bir takım ki 6 şampiyonluk kupası, 7 şampiyonluğu var. Öyle bir takım ki kendinden başka dostu yok!
Başarılarla dolu Trabzonspor tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligine gitti. Siftahı galibiyetle yapan Bordo- mavililer Trabzon’da ve Trabzonsporluların olduğu her yerde bayram havası yaşattılar. Bu galibiyetten sonra ligde kötü performans sergileyen ve özellikle dün akşam Samsunspor’la berabere kalan takım, taraftarı çileden çıkardı. Ama burada görülmesi gereken bir nokta var. “Bizim bizden başka dostumuz yok ve başka da Trabzonspor yok”
Şimdi destek zamanı
Taraftarın böyle davranması normal. Yıllardır şanssızlık ve haksızlıkların yakasını bırakmadığı bir Trabzonspor’la karşı karşıyayız. Bordo- mavililer geçen sezon ve Şampiyonlar Liginde iyi bir çıkış yakaladı ve yeni sezondaki bu başarısızlıkları göz ardı edelim. Birliğimizle beraberliğimizle başarıya koşalım. TFF Başta olmak üzere tüm spor camiası üzerimize oynarken Trabzonspor camiası bu durumun üstesinden ancak birlik beraberlikle gelir.
Düşündüğümüz şeyler eleştiriler değil de; stadın full dolu olması, Trabzon halkının Trabzonspor’u en iyi şekilde temsil etmesi, takımın başarmak için canla başla oynaması ve Lille maçı sonrası Trabzon sokaklarını coşkuyla nasıl inletecek olmamız olmalı. Tabi bir de gazetelerdeki başarı manşetleri…
Sizce de öyle değil mi?

Guroni
22.09.2011, 14:40
kardeşim futbolu bilmediniz burdan belli gol kaçıryoruz gol kaçırmak rezil oyun oluyor.Biz iyi top oynuyoruz gol atamıyoruz rezil oyun nedir ben yemn ediyorm nefret ettim böle taraftarlardan sizin yüzünüzden trabzonspor dan sogudum böle tarafta olmaz olsun

Bende soğudum kötü oynayan takıma hala inatla iyi diyenlerden bizim bulduğumuz pozisyonlardan golün dışında halilin ve colmanın kaçırdığı organize bir atak değil kaldıki daha doğru dürüst bir organizemiz bile yok. EE bunun üstüne iki top yapamadık ikinci yarı sanki adamlar hep üstümüze geldi. Defans yaptığı hataları sayalım. Direkten dönem topta Girayın orada ne işi var 3 metre geride dursa adam öyle bir atağa kalkışmaz. Glowackinin yaptığı bir hata vardı topu boş pozisyonda ileri atacaktı bi acayip dondu adam sonra topa dokundu rakibin önüne düştü allahtan şu an tam hatırlamıyorum ama Zokara olabilir yakındı da engelledi. Topu oyuna sokamamak ve uzun topla çıkmak. Şimdi bu takım mı iyi ben anlamıyorum. Diyeceksinki hep kötü yönleri görüyorsun iyi yön varsa maçla ilgili ben göremedim sen bana biraz hatırlatsana

bordo08
22.09.2011, 14:41
@GURONİ

Ben yönetimin yaptığı her iş doğru demedim kendiniz çıkarım yapmışsınız..

Alınan oyunculardan hayır görmediğimizi 3 haftada tespit etmişseniz diyecek sözüm yok..

Oğuzhan
Hoş diyorsun has diyorsun güzel kardeşim ama 1-0 öne geçtikten sonra saldıracak gücümüz varmıydı sence..

Kaldıki maçı koparacak pozisyonlarıda bulduk halil ve colmanla ama şanssızdık..

Yoğun maç trafiğinden dolayı futbolcular geriye çekilip ekonomik oynamaya çalışıyorlar bu durumda başımıza iş açıyor hepsi bu..

Dünkü maçta ergün teber 100 kere vursa o golü atamazdı ama futbol bu her an herşey değişiyor bilemiyorsun..

Abi tamam da geri yaslanınca takım daha çok yoruluyor yav top sürekli rakipte adam kovalıyor bizim adamlar direniyor öyle daha zor.

Oyunun kontrolünü ele alalım en azından, orta sahada pas falan yapalım. Tamam şanssızız ama hatalarımız da yok değil.

worldmaster
Cok eminim , Lille macindan galibiyet cikarsa herkez bu maclari unutur!:D

O maçtan galibiyet çıksın yemişim Samsun'u Manisa'yı :)

Yaldız61
22.09.2011, 14:44
Bende soğudum kötü oynayan takıma hala inatla iyi diyenlerden bizim bulduğumuz pozisyonlardan golün dışında halilin ve colmanın kaçırdığı organize bir atak değil kaldıki daha doğru dürüst bir organizemiz bile yok. EE bunun üstüne iki top yapamadık ikinci yarı sanki adamlar hep üstümüze geldi. Defans yaptığı hataları sayalım. Direkten dönem topta Girayın orada ne işi var 3 metre geride dursa adam öyle bir atağa kalkışmaz. Glowackinin yaptığı bir hata vardı topu boş pozisyonda ileri atacaktı bi acayip dondu adam sonra topa dokundu rakibin önüne düştü allahtan şu an tam hatırlamıyorum ama Zokara olabilir yakındı da engelledi. Topu oyuna sokamamak ve uzun topla çıkmak. Şimdi bu takım mı iyi ben anlamıyorum. Diyeceksinki hep kötü yönleri görüyorsun iyi yön varsa maçla ilgili ben göremedim sen bana biraz hatırlatsana

geriye takılı kalmaya devam et sen tamam izleme maçları ozaman kardeşim burayaada yazıp canımızı sıkma.benim uslubumu bozucaksn pozisyon vermeden maçmı oynamasını bekliyorsun takımın barcelonamsın sen şayet oda veriyor pozisyon sen neyin peşindesn kime ne anlatıyosn hala daha kendini haklı cıkarmaya calısıyorsn 1 sıfır öndeyiz deplasmanda oynuyoz gelicekelr tabi hangi dunyada yasıyosn sen her takım her takımı yenebiliyor bunu kafana yerleştir tmm mı ilk önce ondan sonra buraya gel yorum yaz lig eski lig deil birbirini yenebiliyor herkez

OFLU_79
22.09.2011, 14:44
İkinci madde doğru bence diğerleri insan aptal olsa kabullenmez. Şenolun en güzel yaptığı iş yetenekli oyuncularla oluşan bir kadroyu takım haline dönüştürebilmek. Kendisi yeni bir takım kurup oynatamaz.

1993/1994 Senol takimin basina gelmis ve 1995/96 takimi Sam. oynatmis
ozmanda zanda genclerde ara sira sans bulurdu. Fatih tekke ve Hüseyin Cimsir gibi (Kupa Maci: Samsun - TS 1995/96).
O geldigi zaman Arcil ve Sota yokdu.

O takimi Senol gürmustu.

Birakin bu isleri ve traftar olun.

bordo08
22.09.2011, 14:45
Abi tamam da geri yaslanınca takım daha çok yoruluyor yav top sürekli rakipte adam kovalıyor bizim adamlar direniyor öyle daha zor.

Oyunun kontrolünü ele alalım en azından, orta sahada pas falan yapalım. Tamam şanssızız ama hatalarımız da yok değil.

Mesela bu dediğini inter maçında uyguladık..

Demekki bu takım her tür oyunu oynayabiliyor birazda pozitif yanlarını görelimm..

Hüseyin Sahtiyan
22.09.2011, 14:46
Takım kötüyse, tercihler genel olarak yanlışsa elbetteki eleştiri olacak arkadaş ya. Bu fırsat kollamak, takımı sevmemek veya çokbilmişlik değildir.

Takım İnter'i yendi eyvallah. Ama üç haftadır berbat oynuyor. Belediye karşısında organize bir tane gol pozisyonumuz yok. Dün Samsun'a karşı geriye yaslandıkta yaslandık, çok aciz duruma düştük. Manisa maçında 55 dakika rakip 1 kişi eksik oynadı üstelik öndeydik ve gene geriye yaslanarak golü yedik galip gelemedik. Sürekli ofanstan adam çıkarıp geriye yaslanıyoruz. Golü yedikten sonra ne zaman ne de oyunu çevirecek hücum oyuncusu kalmıyor elimizde. Bu şartlar altında herhalde eleştireceğiz.

Yarın Karabük, Lille karşısında galip gelirlerse de iyi yönleri değerlendireceğiz. Bunun farklı bir modeli yok ki.

Çocuk lise 3 e kadar karnesinde hep 5 getirir, çalışır örnek biridir. Fakar Lise 3 de bir bakarsınız 10 tane zayıf ilk dönemde. Bu çocuk eleştirilmez mi sizce ? Yoksa ikinci dönem düzeltir ne de olsa o zaman ne diyeceksiniz mi der insanlar..

arifberkay
22.09.2011, 14:50
Başörtülü Fb tarfatarı gerçekten kadınmış:)

Sibel
22.09.2011, 14:51
Kötü futbola iyi demiyoruz. Ama daha yeni başladı lig. Ard arda maçlar var. Alışkın değiller. Yorgunluk, yanlış seçimler vesaire vesaire böyle kötü sonuçlar getiriyor. Oyuncularımızda stres ve ruhsuz bir görünüm var. İnter maçında nasıl oynadıklarını gördük.
İsteyince oluyormuş. Kendilerine gelmeleri lazım, bu da zaman alacak.
Ama daha yolun başı. İlerki zamanı beklemek çok zor olmasa gerek. Hep böyle devam edeceksek eyvallah, asıp keselim ama biraz daha sabırlı olmakta fayda var. Kaldı ki, her maçın yorumu kendine. Evet, kötüydük, yuh olsun bize. Ama bu kadromuzu berbat, ilerki maçları da kötü yapmaz. Şuanlık fazla kızmak çok hoş bir durum değil.

fatihmazlum
22.09.2011, 14:51
polıyana mıllet ya sankı ..3 hafta sonra takım boyle gıderse kımse kalmaz bunlardan burda onceden tespıt yapmak hataları gormek soylemek takım dusmanlığı olmus vay anam benım..

bordo08
22.09.2011, 14:56
Takımın hatalarını görüp söylemek kendimizce çözümler aramak tabiki hakkımız..

Burada bazen öyle yorumlar yapılıyorki rakip taraftarlar bile bu kadar acımasızca vurmuyorlar..

Bu takımın iyi günlerinide biliyoruz taraftar olarak en iyi bildiğimiz şey eleştirmek...

3 gol atsak neden 5 olmadı diye eleştiririz ki bunlarıda gördük vaktiyle..

Hiç birşeyi beğenmiyoruz beğenemiyoruz gel görki bizi kim beğensin..

Sefer A.
22.09.2011, 14:59
bir daha "samsun taraftarini genellemeyin yok bilmem ne yok 3 - 5 çapulcu bize laf atiyor baska bir sey yok" gibi laflari edecek mi sayin samsun yalakasi bir kisim taraftarimiz ??? merak ediyorum dogrusu....

Arda'
22.09.2011, 14:59
Bu sezon resmi maçlarda henüz 1'den fazla gol atamadık maalesef.

Sefa Murat Dokuz
22.09.2011, 15:01
Şenol Güneş'in göreve geldiği günü, halimizi hatırlayanlar kimler, cidden balık hafızalı olduğumuzu düşünmeye başladım.
Utanır insan biraz yorum yazarken,

Şenol Güneş Rehabilitasyon Merkezi sayesinde, çökmüş takım Ligin 2.devresinde 2. en çok puan topladı hatta son Kupa finaline doğru kaybettiklerimiz olmasa çok daha iyi puan alacaktık. O takımla derbi kaybetmedi o yıl. Burak'ı getirdi takıma ısrar etti, herkes için istenmeyen adam Burak bugün , Türkiyenin en iyi 2-3 oyuncusundan ben demiyorum, M.Demirkol Arda ve Burak 2 si diyor.
Ertesi sezon takımı Şampiyon yaptı, Paraya karşı Emeğin mücadelesini verdi. Bu sezon yaşadığımız şansızlık ki sezon başı Ş.Ligine gideceğimiz kesin olsa bazı isimler takımda kalacaktı. Yerlerine alınan adamlar hiçde yer dolduracak adamlar değil, Gidenin yerine adam alınmayan bölge bile var. Egemen'in yerine mesela. Ş.Güneş gibi büyük bir hocanın sorunu şu Fatih Terim gibi garanti kadroyu oluşturtmuyor, Bana şu şu şu alın yoksa gelmem oynatmam demiyor, Trabzonspor için elimizden geleni yaparız diyor. Hocam Suçlusun.

Şenol Güneş istifa ederse ve Ersun Yanal dışında, yabancı yada yerli biri gelirse cidden soğurum artık bu takımdan, bıktık artık zırt pırt herkesin futboldan anlayıp yaptıkları yorumlardan. Burda yorum yapanlar önce Futbol bilgisi ile Şenol Güneş'in futbol bilgisini mukayese etsin, önce eleştirme hakkı olduğuna vicdanını inandırsın.

Guroni
22.09.2011, 15:02
@GURONİ

Ben yönetimin yaptığı her iş doğru demedim kendiniz çıkarım yapmışsınız..

Alınan oyunculardan hayır görmediğimizi 3 haftada tespit etmişseniz diyecek sözüm yok..

Bakın ben taraftarım 28 senedir şampiyonluk bekliyorum. Olamadınız sorun yok onun için sevmedim. Ama bana forma al denip forma alıyorsam tişört al denip alıyorsam taraftar kart denilip taraftar kartı alıyorsam, deplasmanda takımı yalnız bırakma deniliyor ve ben yalnız bırakmıyorsam. İstanbulda oturmama rağmen kombine al denilip kombine alıyorsam benimde istediğim tek şey var.

Ligin ilk haftasından son haftasına beni skor olarak değil ama zevk olarak tatmin eden bir takım olması. Bu takım isterse bundan sonra her maçını bu şekilde oynayarak kazansın zerre beni mutlu edemez. Çünkü ben zevk yapmak istiyorum. Futbol oynanırken verkaçlar, ara pasları ortadan gelip kenara inen kanat oyuncuları ve yaptığı güzel ortaları harika kafa vuruşları olan forvet elamanları futbol budur dedirten bir takım izlemek istiyorum.

Eğer istediğim suçsa ve herkes bu takımı beğenip bir tek ben beğenmiyorsam bu takımın oynadığı oyununu, transfer ettikleri futbolcuları ve hocanın maç sonrası yaptığı açıklamaları

BEĞENMİYODRUUUUUUUMMMMMMMMMMMMMM

Onun için oyuncuların ilk haftadan itibaren, biz nasıl her şeyimizi vermek için uğraşıyorsak onlarda bunun karşılığını vermek zorunda.

Çıkar amaçlı değilim ama ben 3 yaşındaki çocuğumla gittiğim her yerde çocuğum "Bize her yer Trabzon" diye kendini yıpratıyor ve ben bu çocuğa maç sonrası yanıma geldiğinde benimle oynamak istemisine rağmen mutsuz, huzursuz, üzgün ve çocuğa karşı olmasa bile sinirli oluyorsam bende biraz konuşma ve eleştiri yapabilirim kaldıki eleştiri yapıyorum hakaret yok hiçbir zaman için.

Ben şampiyonluk görmedim görmekte umrumda değil ama Trabzon her sezon ilk ikinin içinde olsun, Avrupa'yada giderken eleniriz diye değil turlar atlıyacaz diye transferler yapsın ve bizleri oynadığı oyunlu daha ilk haftasından mest etsin o zaman derizki bu takım yenilsede önemli değil. Öyle düşünmeseydik herhalde aynı puanla şampiyonluk gitti kulübü yöneticileri topa tutardık.

Sibel
22.09.2011, 15:04
Takımı normal eleştirenlere kızanları anlamıyorum.
Tabii ki kötü oyunu eleştirme hakkım var. Lay lay lom diyip geçemem.
Ama benim kızdığım nokta çok acımasızca yapılan eleştiriler.
Yoksa şurda sinir oluyorum 1 sıfıra yaslanan oyun anlayışımıza. Allah kahretsin ki hep aynı şeyi yaşıyoruz.
Bir farkla rahatlık taslayan bir takımı nasıl eleştirmeyeyim. Eleştirirm elbet, hataları tespit edip tartışmak herkesin hakkı.
Vur dedik öldürme hesabında kalmak şartıyla ama.
Kendi kendine böyle kavga eden bir başka taraftar yok.:)
Alemiz.

Guroni
22.09.2011, 15:04
1993/1994 Senol takimin basina gelmis ve 1995/96 takimi Sam. oynatmis
ozmanda zanda genclerde ara sira sans bulurdu. Fatih tekke ve Hüseyin Cimsir gibi (Kupa Maci: Samsun - TS 1995/96).
O geldigi zaman Arcil ve Sota yokdu.

O takimi Senol gürmustu.

Birakin bu isleri ve traftar olun.

1993-1994 Lenksle başlayan sezon Şenolla bitmişti Şenol Tek başına takımı götürmedi.

Takımada bakarsanız Abdullah bir kaç sezon yedek bekledi Tolunay keza öyle.
Eski maçları nostaji olsun diye tekrar tekrar izleyin görürsünüz Abdullah ve Tolunay yedek kulübesinde nasıl bekliyorlar.

korcanility
22.09.2011, 15:07
Asıl sorunumuz takım dengesi...

Kızsakta sövsekte Egemen, Selçuk gibi adamlar bu takımın omurgasıydı...

Onları elde tutmak lazımdı, ne pahasına olursa olsun...

İyi oynayan, dengesini bulmuş bir takım olmuşken omurgamızı kaybettik...

CL'ye gideceğiz diye aceleye gelmiş ve hesapsız transferler yaptık...

Belki aldıklarımız takıma uyacaklar ve yeniden dengeyi bulacağız ama kabul etmek gerekir ki biz yeni bir takım haline geldik... GS ile aramızda çok fark kalmadı...

Alınanlar çok çok iyi adamlar ama takım olmak başka bir iş ve futbol takım oyunu...

Şimdi bakın fenerle beşiktaşa;

fener kaza bela kazanıyor en son manisayla berabere kaldı... ama bir takım görüntüsü var... ellerinden 3 en önemli adamları gitti ama düzenleri hala işliyor... kötü oynuyorlar, hatta manisa maçında golü atana kadar resmen yoklardı sahada ama düzen bozulmuyor... çok önemli eksikleri var ama düzen sabit... manisa ilk 40 dk resmen tek başına oynadı, sahada yoktu sanki rakibi ama hatırlayın o hakimiyete rağmen kaç tane ciddi tehlike yaşatabildi? İşte bu düzenin sonucu...

beşiktaş; onlarda kayıplardaydı ilk hafta... ama kaybederken bile belli bir düzeni koruyorlar...

biz ise sistemsiz düzensiz kaldık... Colman sanki Burakla yeni tanışıyor gibi... Adrian yetenek akıyor ama sadece kendine... Halil parlayıp sönüyor... Biz bu yetenekleri takım düzenine sokamazsak bir an önce işimiz zor... Bakın 3 maçtır son 5 dakikada yiyoruz... bu tesadüf olamaz... Düzenimiz yok, dengemiz yok dolaysıyla disiplin yok...

İnşallah bir an evvel bu dengeyi kurarızda bu sene bize zehir olmaz...

Sibel
22.09.2011, 15:10
Her şey güzel olacak.
Sabredelim, inanalım ve güvenelim.
:ts:

Guroni
22.09.2011, 15:10
Şenol Güneş'in göreve geldiği günü, halimizi hatırlayanlar kimler, cidden balık hafızalı olduğumuzu düşünmeye başladım.
Utanır insan biraz yorum yazarken,

Şenol Güneş Rehabilitasyon Merkezi sayesinde, çökmüş takım Ligin 2.devresinde 2. en çok puan topladı hatta son Kupa finaline doğru kaybettiklerimiz olmasa çok daha iyi puan alacaktık. O takımla derbi kaybetmedi o yıl. Burak'ı getirdi takıma ısrar etti, herkes için istenmeyen adam Burak bugün , Türkiyenin en iyi 2-3 oyuncusundan ben demiyorum, M.Demirkol Arda ve Burak 2 si diyor.
Ertesi sezon takımı Şampiyon yaptı, Paraya karşı Emeğin mücadelesini verdi. Bu sezon yaşadığımız şansızlık ki sezon başı Ş.Ligine gideceğimiz kesin olsa bazı isimler takımda kalacaktı. Yerlerine alınan adamlar hiçde yer dolduracak adamlar değil, Gidenin yerine adam alınmayan bölge bile var. Egemen'in yerine mesela. Ş.Güneş gibi büyük bir hocanın sorunu şu Fatih Terim gibi garanti kadroyu oluşturtmuyor, Bana şu şu şu alın yoksa gelmem oynatmam demiyor, Trabzonspor için elimizden geleni yaparız diyor. Hocam Suçlusun.

Şenol Güneş istifa ederse ve Ersun Yanal dışında, yabancı yada yerli biri gelirse cidden soğurum artık bu takımdan, bıktık artık zırt pırt herkesin futboldan anlayıp yaptıkları yorumlardan. Burda yorum yapanlar önce Futbol bilgisi ile Şenol Güneş'in futbol bilgisini mukayese etsin, önce eleştirme hakkı olduğuna vicdanını inandırsın.

Şenol bırakmasın bundan sonra kulübün başına gelen hoca Türk olsun ve uzun yıllar istikrar sağlansın ama hocada hatalarını görsün. Göz göre göre takım iyi diyor kime göre iyi kötü oynayan İBB ve Samsuna göremi Yoksa şampiyonlar ligindeki rakiplere göre. Bana göre İBB ve Samsundan iyi ama bana göre takım gene kötü. Geçen sene göre kıyaslamıyorum. Bir kaç sene oynamış araya eksik yerlerine iyi transferler yapılmış o takım tabii iyi olacak ama bu takımda bir maçın en yarım saatini çok iyi oynamalı yok ben daha böyle bir şey görmedim. Yarım saat iyi oynarsın maçı kurtarırsın sonra sını idare ederek galip bitirirsin. Bizde şu an böyle bir şey yok.

OFLU_79
22.09.2011, 15:17
1993-1994 Lenksle başlayan sezon Şenolla bitmişti Şenol Tek başına takımı götürmedi.

Takımada bakarsanız Abdullah bir kaç sezon yedek bekledi Tolunay keza öyle.
Eski maçları nostaji olsun diye tekrar tekrar izleyin görürsünüz Abdullah ve Tolunay yedek kulübesinde nasıl bekliyorlar.

Senol 93/94da 26mac Takimin basindaydi.

Arcil,Sota,K.Orhan,Osman, Cengiz, Iskender... bunlari kim takima katmisti??