PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öteki Dünyada Trabzonsporlu Olmak

Berat
17.09.2011, 02:10
Var mıdır acaba öteki tarafta böyle bir yaşam? Ahirete göç edenler orada da futbol oynayabiliyor mudur? Eski futbolcuların oynadıkları bir lig var mıdır? Öyle bir lig varsa orada da Trabzonspor vardır mutlaka, ve pek tabi ki sadık taraftarları da.

Bunlar biraz uçuk gelmiş olabilir.

Peki öteki taraftakiler bu tarafı izleyebiliyorlar mıdır? Olup bitenlerden haberdar olabilirler mi? Güzel olurdu değil mi? Belki sevdikleri insanların yaşadıkları olumsuz şeyleri görüp üzülürlerdi ama mezuniyetini göremeden veda ettikleri çocuklarının mezuniyetlerini görüp mutlu olabilirlerdi yanlarında olamasalar da. Ya da düğünlerini..Askerde yemine ederkenki hallerini...Torunlarını..v.s...

Nerden mi aklıma geldi tüm bunlar?

Kazım Koyuncu...Serhat Kırkayak...Bünyamin Kahriman...Mehmet Dalman...Neşat Akyazı...Kürşat Akyazı...İsmail Akyazı...Yusuf Sevgi...Hasan Sevgi...Ziya Kara...Turgay Demirkaya...Hüsnü Civelek...Alaaddin Aygün...Gökmen Karakullukçı...Bülent Dönmez...Kemal Yılmaz...Faruk Genç...Mesut Keleş...Ve hatta Fenerbahçeli kardeşimiz Muhammed Demirel...

Kimbilir ne hayalleri vardı Trabzonspor'un ilk Şampiyonlar Ligi maçına dair.

Kazım Abi o meşhur Şampiyonlar Ligi müziğinden hemen önce Avni Aker'in "Uy Aha" ve "Dalga Dalga Fırtına"yla coştığunu hayal etmemiş midir sizce? Peki Bünyamin, Serhat, Mesut Avni Aker'deki ilk Şampiyonlar ligi maçında insanın tüylerini diken diken eden o müziği canlı canlı dinlemeyi, devre arasında kolbastı oynamayı, ilk Şampiyonlar Ligi zaferinden sonra Yeni Mahalle'den Meydan'a akmayı hayal etmemişler midir ? Belki yanlarına Muhammet'i de alırlardı yine, ona nispet yapmak için... Eğer yaşasaydı Hüsnü Civelek 27 yaşında olacaktı..Ve kendisine sıktığı kurşunları gökyüzüne saydıracaktı belki de herkesle beraber 14 Eylül gecesinde...

İşte onları düşünürken aklıma geldi "Acaba öteki dünyadakiler bu dünyada olup bitenler izleyebiliyorlar mı?" sorusu. Ve neredeyse hayatımda hiç bir şeyi istemediğim kadar istedim bu sorunun cevabının "Evet" olmasını...En azından 14 Eylül gecesine mahsusen...

Kazım Abi'de toplanmışlardır belki maçı izlemek için. Öncesinde marşlar..Maç esnasında tezahüratlar..Maç sonrasında ise coşku...

Kazım Abi galibiyetten sonra 3'lü bile çektirmiştir belki de onlara, kimbilir?

Ruhunuz şad olsun!

TSkaplanTS
17.09.2011, 09:31
Ruhlari Şad olsun hepsİne allah rahmet eylesİn

bİze heryer trabzon

mda61
17.09.2011, 10:11
Ruhlari Şad olsun hepsİne allah rahmet eylesİn

bİze heryer trabzon

Bu başlığa da bize her yer Trabzon yazmak garip oldu. Temel'in fıkrasına döndü :)

Semra
17.09.2011, 11:09
Ellerinize sağlık, okurken duygulandım!

Mert67
17.09.2011, 11:10
Tüylerim diken diken oldu. Çok güzel bir yazı olmuş.

Bizim kadar sevinmişlerdir onlarda, mekanları cennet olsun.

ilhan
17.09.2011, 11:16
Yıktın geçirdin bizi Berat abi.
Saygıyla eğiliyorum duygularının, hislerinin ve kaleminin önünde.

Ahmet KESKİN
17.09.2011, 12:19
.................................................. .......

Taner Gündoğdu
17.09.2011, 13:32
yapma bunu Berat, en mutlu günlerimizde de bizi ağlatıyorsun ya, tüylerimizi diken diken yapıyorsun ya helal olsun, eline sağlık kardeşim

U.Sadıkoğlu
17.09.2011, 13:35
Yazıyı dün gece okumuştum mükemmel bir yazı...

Ahmet Öztürk
17.09.2011, 13:38
Yüreğinize sağlık. Çok güzel bir yazı..

Futbol şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Ruhları şad olsun...

Furkan EMRE
17.09.2011, 13:39
çok güzel bir yazı eline yüreğine sağLık

İlker Akçay
17.09.2011, 13:42
Ruhları Şad Olsun...

Offf offff..

Selim Turan
17.09.2011, 13:47
Ruhları şad olsun... Ara sıra öteki taraftakilerin bizi izleyip izlemediği gibi düşüncelere bende dalıyorum...

Sibel
17.09.2011, 14:33
Tebessümle girdim başlığa, gülümseyerek okumaya başladım.
Derken, gözlerim doldu, şöyle bir titredim.
Elinize sağlık, onlar bir yerde, her daim Trabzonspor'la...

Armağan Dere
17.09.2011, 15:20
Yanlış anlamayın ama ahırette buradan kaç kişi Trabzonspor'u düşünecek acaba...
Allah Rahmet Eylesin ama yok öbür tarafta 3'lü çektiriyordur,yok maçı izliyorlardır falan..
Hesap çok büyük..Allah Yardımcımız Olsun..
Dünyevi birşeyi uhrevi gibi göstermek de nerden çıktı?

Ömür Karadeniz
17.09.2011, 15:36
Çok güzel bir yazı olmuş,çok anlamlı gerçekten.

SEDAT
17.09.2011, 15:52
- Ruhları Şad olsun , çok büyük insanlardı çok...

Enes Ünal Kaya
17.09.2011, 16:05
Kazım Abi oLunca İşin İçinde Ağlamamak İçin Zor Tutuyorum Kendimi :S

Ömer Faruk61
17.09.2011, 16:15
İçimi cız ettiniz.Geçmişimizle yüzleşmemizi sağladığınız , Unutturmadığınız için size gönülden bir Teşekkürü borç bilirim.

ugurTS1989
17.09.2011, 16:30
cok ılgınc bır baslık ama orada bunlar aklımıza gelırmı ? dur yada caktırmadan dedemın agzını bır arıyım aksama ,ınter macı kac kac bıttı ? ne cevap verıcek....

Canberk
17.09.2011, 19:55
Ağlattın Berat abi :(

ibrahim
18.09.2011, 03:20
Allah Rahmet Eylesin ama yok öbür tarafta 3'lü çektiriyordur,yok maçı izliyorlardır falan..
Aynen katiliyorum...

Zafer Keskin
18.09.2011, 13:29
Berat muhteşemsin....... :(

Fatih
18.09.2011, 13:38
Eline sağlık kardeşim...

ewsalsizduygu
18.09.2011, 14:32
içimizde yaşayan öLümsüz sevgimiz sonsuz hayranLıkLa her daim yanımızda oLan kazım koyuncu yerii geldii seninn şarkılarınla o eşsiz yorumunla neler yaşamadık kii ?? en çokta sevmeyii ögrendik güzel bir duygu seninn varlıgını sonsuzluga adayabilmek <3<3<3 sonuna kadar ölümüne kadar senin rahmetle anıorum sen aslında ölmedin içimizde bir yerde en güzel yerdesin
payLaşımLar çok güzeL... sevgiyLe kaLın

Samet Türkmen
18.09.2011, 19:45
Ölümden sonrasını ciddiye almamak ...

The_Storm
18.09.2011, 20:11

Aynen katılıyorum.

Tekke
18.09.2011, 20:27
Var mıdır acaba öteki tarafta böyle bir yaşam? Ahirete göç edenler orada da futbol oynayabiliyor mudur? Eski futbolcuların oynadıkları bir lig var mıdır? Öyle bir lig varsa orada da Trabzonspor vardır mutlaka, ve pek tabi ki sadık taraftarları da.

Bunlar biraz uçuk gelmiş olabilir.

Peki öteki taraftakiler bu tarafı izleyebiliyorlar mıdır? Olup bitenlerden haberdar olabilirler mi? Güzel olurdu değil mi? Belki sevdikleri insanların yaşadıkları olumsuz şeyleri görüp üzülürlerdi ama mezuniyetini göremeden veda ettikleri çocuklarının mezuniyetlerini görüp mutlu olabilirlerdi yanlarında olamasalar da. Ya da düğünlerini..Askerde yemine ederkenki hallerini...Torunlarını..v.s...

Nerden mi aklıma geldi tüm bunlar?

Kazım Koyuncu...Serhat Kırkayak...Bünyamin Kahriman...Mehmet Dalman...Neşat Akyazı...Kürşat Akyazı...İsmail Akyazı...Yusuf Sevgi...Hasan Sevgi...Ziya Kara...Turgay Demirkaya...Hüsnü Civelek...Alaaddin Aygün...Gökmen Karakullukçı...Bülent Dönmez...Kemal Yılmaz...Faruk Genç...Mesut Keleş...Ve hatta Fenerbahçeli kardeşimiz Muhammed Demirel...

Kimbilir ne hayalleri vardı Trabzonspor'un ilk Şampiyonlar Ligi maçına dair.

Kazım Abi o meşhur Şampiyonlar Ligi müziğinden hemen önce Avni Aker'in "Uy Aha" ve "Dalga Dalga Fırtına"yla coştığunu hayal etmemiş midir sizce? Peki Bünyamin, Serhat, Mesut Avni Aker'deki ilk Şampiyonlar ligi maçında insanın tüylerini diken diken eden o müziği canlı canlı dinlemeyi, devre arasında kolbastı oynamayı, ilk Şampiyonlar Ligi zaferinden sonra Yeni Mahalle'den Meydan'a akmayı hayal etmemişler midir ? Belki yanlarına Muhammet'i de alırlardı yine, ona nispet yapmak için... Eğer yaşasaydı Hüsnü Civelek 27 yaşında olacaktı..Ve kendisine sıktığı kurşunları gökyüzüne saydıracaktı belki de herkesle beraber 14 Eylül gecesinde...

İşte onları düşünürken aklıma geldi "Acaba öteki dünyadakiler bu dünyada olup bitenler izleyebiliyorlar mı?" sorusu. Ve neredeyse hayatımda hiç bir şeyi istemediğim kadar istedim bu sorunun cevabının "Evet" olmasını...En azından 14 Eylül gecesine mahsusen...

Kazım Abi'de toplanmışlardır belki maçı izlemek için. Öncesinde marşlar..Maç esnasında tezahüratlar..Maç sonrasında ise coşku...

Kazım Abi galibiyetten sonra 3'lü bile çektirmiştir belki de onlara, kimbilir?

Ruhunuz şad olsun!

Arkadaslar bu tip dini konularda başlık açmayalım lütfen, burası genel açık bir forum, ben çok rahatsız oldum bu konudan, ne demek öteki dünyada Trabzonlu olmak, "öteki taraf" tabirini oyuncak mı sandınız, Trabzonu mu kalacak öbür tarafta???

Ölmeyi bayılmak sanmak olmuş bu, ölümle ve öteki tarafla bu tip şeyleri lütfen özdeşleştirmeyin...Yazdığınız isimler imanla gittiyse ne mutlu ne TRABZONU ne başka şeyi düşünecek halde ASLA olamazlar, ama zaten imansız gittilerse arkalarından değil üzülmek, konuşmamamız lazım.

Bir kardeşiniz olarak ve dini konularda fazlaca bilgili olarak ukalalık yapma hakkımı kullandığımı düşünmenizi umuyorum...

ugurTS1989
18.09.2011, 21:40
Arkadaslar bu tip dini konularda başlık açmayalım lütfen, burası genel açık bir forum, ben çok rahatsız oldum bu konudan, ne demek öteki dünyada Trabzonlu olmak, "öteki taraf" tabirini oyuncak mı sandınız, Trabzonu mu kalacak öbür tarafta???

Ölmeyi bayılmak sanmak olmuş bu, ölümle ve öteki tarafla bu tip şeyleri lütfen özdeşleştirmeyin...Yazdığınız isimler imanla gittiyse ne mutlu ne TRABZONU ne başka şeyi düşünecek halde ASLA olamazlar, ama zaten imansız gittilerse arkalarından değil üzülmek, konuşmamamız lazım.

Bir kardeşiniz olarak ve dini konularda fazlaca bilgili olarak ukalalık yapma hakkımı kullandığımı düşünmenizi umuyorum...
bence cok guzel acıklama yapmıssın kapatılması lazım bu baslıgın

Fatih Öztürk
18.09.2011, 22:13
fazla hassasıyet içeren başlık.vefat eden arkadaşlarımıza Allah rahmet eylesın.

Berat
18.09.2011, 23:44
Yazımdan rahatsız olan arkadaşlar; bu yazıyı mantık süzgecinde değerlendirmeyin. Bu yazıyı kaybettiğimiz o arkadaşların/abilerin Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçımızı ve o maç sonrasında yaşadığımız coşkuyu yaşayabilmelerini çok fazla isteyen birisinin hislerini anlatması olarak değerlendirin.

Ben de kendi çapımda dini hassasiyetleri olan bir insanım. Hiç bir değere saygısızlık yapmak için yazmadım yazıyı. Umarım bu açıklamamdan sonra bu yazıyı yazmamdaki asıl niyetimi daha iyi anlayabilirsiniz.

vahapbesir
19.09.2011, 22:11
off diyorum başka birşey demiyorum. Yüreğine sağlık

duhan3580
22.12.2011, 16:20
Her çocuk fenerli doğar beşiktaşlı yaşar galatasaraylı ölür......ama cennete Trabzonsporlu olarak girer:))

Great White
22.12.2011, 21:02
başlığı görünce aklıma şu fıkra geldi :D

bu arada eline saplık berat

temel ve dursun her gün saatlerce maç yaparmış. bir gün dursun temel' e "acaba öbür tarafta da futbol oynayabilecez mi?" diye sorar ama temel cevap veremez. bu iki kafadar her gün olduğu gibi yine buluşup maç yaparken temel kalp krizi geçirerek ölür. dursun buna çok üzülse de futboldan kopmadan hergün arkadaşlarıyla maç yapmaya devam eder.

derken yıllar sonra dursun' un telefonu çalar,arayan temel' dir

temel "ula dursun nasılsın? ben temel"

dursun "uyy temel sen nasıl aradın beni öbür taraftan?"

temel "orasını karıştırma, sana bir iyi bir de kötü haberim var" der.

dursun heyecanla "önce iyi olanı söyle temel" diye haykırır.

temel "bana yıllar önce bir soru sormuştun ya şimdi cevap veriyorum evet burda da futbol var her gün maç yapıyoruz" der.

dursun havalara uçar mutluluktan fakat kötü haberin ne olduğunu da merak eder "peki ikinci haberin ne?"

temel "haftaya kadrodasın"

güneyli
22.12.2011, 21:43
Bu dünyada Trabzonsporun hakkını yiyenlerin kul hakkı çerçevesinde hesap vereceğine inanıyorum..Bu dünyada birçok şey oyun ve eğlenceyse...Futbolda onlardan biri...Hayatın esası değil...Allah hepimize yardım etsin...Renkler uğruna vefat edenlere Allah,tan rahmet diliyorum..

Barış Burak
22.12.2011, 21:53
Ellerine sağlık Berat Abi...Bravo.

61kralfatih
23.12.2011, 14:01
eline sağlık

Ahmet Ertuğrul SÖNMEZ
24.12.2011, 10:31
Volkan konaĞin seslendİrdİĞİ Şİİrİnİn son satirini atfetmek İstİyorum........................ Unutmadan, bu senede ŞampİyonluĞa oynuyoruz...

Emirhan Yazıcı
24.12.2011, 12:00
Ruhları Sad Olsun Kalemine saglık abi