PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hıncal Uluç'tan Şenol Hoca'ya Çok Gecikmiş Bir Özür...

Tekke
16.09.2011, 14:02
"Şenol Güneş işsizdi. Haluk Ulusoy, Karadenizli hemşehrisini Türk Milli Takımı"nın başına getirerek onu işsizlikten kurtardı." "Şenol Güneş, Türk Milli Takımı"na birkaç gömlek dar gelir." "Şenol Güneş"in karizması yok. Üstelik giyinmesini de bilmiyor. Onun Türk Milli Takımı"nda başarılı olması imkansız."

,diyen Hıncal Uluç geç de olsa kendini tekzip edip özür diledi bugün:

Barcelona değil, Trabzon!..
Milli takım dahil, son yıllarda bir Türk takımının bu kadar mükemmel bir futbol oynadığını görmedim.. Hatta bir dünya takımını da görmedim..
Futbol deyince, hemen herkesin aklına Barcelona geliyor. Bitmez tükenmez paslar yaparak rakibi, bu arada benim gibi anlamsız pas seyretmekten hoşlanmayan seyirciyi de bıktıran Barcelona..
Trabzon, maçın ikinci yarısında o Barcelona'yı da gölgeleyen bir futbol ortaya koydu..
Mucizeydi.. Neden?..
Ne ligin ilk maçında Manisa önünde, ne de İnter deplasmanının ilk yarısında böyle bir futbolun izi, ihtimali yoktu.. Ne olduysa devre arasında oldu..
Büyüye, sihire inansam, "Trabzonlu futbolcuların omuzlarına bir sihirli değnek dokundu" derim..
Öylesi..
Cezası dolayısıyla maçı tribünden izleyen Şenol Güneş ve kenardan yöneten Ünal Karaman, ne söylediler ve anlattılarsa, ikinci yarıda futbol anlayışı tamamen değişmiş bir takım gördük sahada..
Trabzon tıpkı Barcelona gibi, bol pas yaparak, ayağa oynayarak, topu koruyor, durmadan top peşinde koşan rakibini yoruyor ve dakikalar geçtikçe sinirlenmesine ve paniklemesine sebep oluyordu.
İkinci yarının onuncu ve otuzuncu dakikaları arasında tam bir kedi fare, ortada sıçan oyunu izledik.
Durmadan yana ve geriye oynayan zevksiz Barcelona'dan farkı.. Trabzon çok daha zorunu yapıyordu. Dar ve kalabalık alanda, çok hızlı, çok tempolu paslaşıyor ve topu çok hızlı hücuma aktarıyordu.
Bu futbolu seyretmek, insana bıkkınlık, gına değil, tam tersine müthiş bir keyif ve heyecan veriyordu.
Trabzon orta sahasının göbeğinde daha önce ne adını duyduğum, ne dikkatimi çeken, muhteşem bir adam vardı.. O futbolun beyni, komutanı, yöneteni.. Zokora..
Tüm futbol yorumcularına sormak isterim.. Bu maçtaki Zokora'ya 10 vermezseniz eğer, bu not kim için saklanır, neden?.
Ön libero gibi akın kesiyor, müthiş bir oyun kurucu olarak, geriden çıkan topları topluyor ve dağıtıyordu.
Top bir Trabzonlunun ayağına geldi mi, ötekiler, müthiş bir hızla, sağa sola atak yapıp, boş kalıyor ve topu rahatça almaya hazır oluyorlardı.
Top, İnterliler şaşkın koşuştururken, şimşek hızıyla bu boş adamlardan birine geliyor, Trabzon'un hızı devam ettiğinden, bu yeni adam da, topu ayni hızla çıkaracak bir başka Trabzonluyu rahatça buluyordu.
Trabzon "Topsuz oyun"un nasıl oynandığı konusunda da bir şov yapıyordu.. İlk yarıda yedi korner kazanan, 14 hücum atağı yapan, nerdeyse tüm 45 dakikayı Trabzon yarı alanında geçiren İnter, ikinci yarıda topu bulamaz, göremez hale geldi ve Trabzon bu müthiş 30 dakika dolarken, ilk kornerini kazandı. Savunma oyuncuları ilk defa, bu korner sayesinde İnter ceza alanına girdiler.. Halil'in muhteşem volesi direkte patlayıp bizlere "Ah" çektirirken, Trabzon sağbeki Celustka pozisyonun içinde kaptığı topa, çaprazdan ve üç kişinin arasından akıl boyutlarını çok aşan bir "Akıl vuruşu" yaptı.
Maçın son bölümüne imza atan isim ise, harika kurtarışlar yapan Tolga oldu..
"Bir maçı her zaman takım kazanmaz. Bazen de kaleciler imza atarlar" diyenler de haklı çıktılar..
Her Türk takımı, her dünya takımını yenebilir. Defalarca yendi de..
Bu o kadar şaşılacak bir şey değil..
Ama özellikle ikinci yarıdaki o futbolu oynamak?..İşte o Barcelona dahil, kimsenin pek harcı değil..
İşte asıl bu sebeple..
Trabzon'u kutluyorum. Trabzon'la gurur duyuyorum.. Trabzon'a teşekkür ediyorum. Şenol ve Ünal Hocaları, bize böyle bir futbol seyrettirdikleri, dünyanın gözlerini bir kez daha Türkiye'ye çevirttikleri için alınlarından öpüyorum..
Bu futbol, tam antrenör işi çünkü.

Diğer yazarların sözlerini de buraya koyayım:
"Bazı yazarların eleştiri boyutunu aşan ve Güneş"i teknik direktör sınıfına sokmayan tenkitleri de şu şekildeydi: Hıncal Uluç (Sabah): "Bu takımın başında bu kadar dünyadan habersiz bir teknik direktör görev yaparsa nasıl iyi oynayabilirsin ki?" Can Bartu (Sabah): "Balık baştan kokmuş. Kulübedekilerin kıyafetinden forvetine kadar felaketiz." İsmet Tongo (Fanatik): "Bu ülkenin bir ferdi olarak, Güneş"in Milli Takım"ın başında olmasını istemiyorum." Turgay Şeren (Star): "Şenol Güneş, palavrayı bırak da bu takıma doğru dürüst futbol oynat." Vedat Okyar (Hürriyet): "Şenol, sen beceriksizsin. Zaten beceremedin de..." Kazım Kanat (Akşam): "Ulusal Takım"ın başına Bay Güneş getirildiği gün gerekçeli kararımı açıklayarak itiraz ettim. Dedim ki: "Kariyeri yok, karizması yok, misyonu ve vizyonu yok!.. Ayrıca, kaleciden antrenör olmaz." Bir kez daha söylüyorum. Eliyle top oynayandan futbol antrenörü olmaz. Kaleciden antrenör olursa, iki kere ikiye beş eder diyen benden de ekonomi profesörü olur. Bay Güneş, bu göreve torpille geldi. Bay Güneş"in kariyeri, kasaba antrenörlüğünden öteye geçmez. Bunları dün söyleyen bendim. Bugün de söyleyen benim. Şimdi gelinen noktaya bakın."

Bdeniz_61
16.09.2011, 14:25
Medyada hala duruşunun ne olduğunu anlayamadığım yorumcular var.İşin garibi bunlarda en popüler olanları.Mesela Ahmet Çakar,Erman Toroğlu,Hıncal Uluç gibi.

En azından şimdilik Hıncal Uluç doğruların farkına varabilmiş.Hadi hayırlısı...

Onur Akyüz
16.09.2011, 14:30
Özür dilememiş ki,tükürdüğünü yalamış sadece.

ozturk
16.09.2011, 14:35
Özür dilememiş ki,tükürdüğünü yalamış sadece.

Aynen,

Bence bu adam için başlık açmaya bile değmez...

littlebighorn
16.09.2011, 14:44
olsun yine de olumlu gelişme...

Şenol Güneş'e bu ülkede büyük haksızlık yapıldı ne yazık ki. hala da yapılıyor... hatta bizim içimde de haksızlık yapan olmadı değil...

ama kendisi hem insan hem spor adamı olarak gerçekten hani derler ya "adam gibi adam"

Külünkoğlu
16.09.2011, 14:52
Hıncal ölene kadar Hıncal'dır. Önceki söylediklerinin değeri bugünkü söyledikleri ile eşdeğerdir.
Yarın görürsünüz U dönüşünü...

omer61
16.09.2011, 14:53
hiç biri Şenol Güneş'in seviyesinde insanlar değiller ki şenol güneş hakkında yorum yapıyorlar. bu sıradan bir insanın Shakespeare'ın oyununu eleştirmesi gibi bir şeydir.

Mahmut Keleş
16.09.2011, 14:56
hıncal ismini duyunca aklıma hem ceyhun gülselam geliyor... oynatmıyoruz diye hep laf söylerdi... :D bakalım fatih terim oynatmayınca ne diyecek diye merak ediyorum...

Salih Edip
16.09.2011, 14:57
Aman eksik kalsın birşeyi de bilmesin... O birşey söylüyosa siz tersinin doğru olduğunu anlayın yeter. Bilmeniz gereken bu.

hamdi_61
16.09.2011, 14:59
Nerde özür ? eksik mi okuyorum

Kaya
16.09.2011, 15:02
Bu özür değildir...

Zira, adam gibi özür dilese bile ben sadece Şenol hocanın bir seveni olarak affetmem...

Hatta, şu alt paragrafta Şenol hoca hakkında söylenenri okuyunca bazı isimlerden nefret etmeyi unutmuşuz.

Bu bakımdan bu başlık epey faydalı oldu...

Bu şaklabalara daha çok ders vereceğiz...

Hele hele Şenol hocanın kariyerinin sonlarına doğru gelen teşekkürlerin hiçbir kıymeti yoktur.

Bu tip yazılar uzun süredir adam gibi yazar olmadıklarını kanıtlamaktadır.

Doğan Şahin
16.09.2011, 15:04
Hıncal da, Erman da bu aralar doğruları yazıyorlar ama bu işte bir gariplik yok mu???
Bayram değil seyran değil, bunlar niye bizi öptü şimdi???

Yaldız61
16.09.2011, 15:05
Hıncal da, Erman da bu aralar doğruları yazıyorlar ama bu işte bir gariplik yok mu???
Bayram değil seyran değil, bunlar niye bizi öptü şimdi???

belkide bu zamana kadar yaptıkları onca haksızlık ve emek hırsızlarına göz yummaları nedeniyele olabilir aşka gelmiş olaiblirler herkesin içinde iyi niyet vardır önemli olan onu dısara cıkarabilmektir inş. doru yolu bulmusturlar bize onjektif olsn lar yeter bizi kimsenin övmesine gerek yok biz zaten kendimizn bilincindeyiz

mahmuter61
16.09.2011, 15:07
Özür dilese ne olacak?it ittir! Traş edip süslemeyle it itlikten vazgeçmez.Özrüde kendinin olsun sirk maymunları bunlar.

Adem Erdoğan
16.09.2011, 15:17
Tüm godoşlara inat Şenol Güneş !

Oğuz B.
16.09.2011, 15:20
Şu son paragraftakiler unutuldu gitti Şenol hoca o zaman da zirvedeydi şimdi de ey gidi..

mit_o
16.09.2011, 15:21
Trabzon orta sahasının göbeğinde daha önce ne adını duyduğum, ne dikkatimi çeken, muhteşem bir adam vardı.. O futbolun beyni, komutanı, yöneteni.. Zokora..

yuhhh duymadıysan Zokora'yı bırak yorumculuğu !

Erkin Ekşi
16.09.2011, 16:05
Hıncal Uluç dediğiniz adam bu ülkenin en değerli 3-5 köşe yazarından biridir. Bu ülke insanının çoğunun hoşuna gideceği türden amigo bir futbol yazarı olmadığı için, sporun her dalını konuşabildiği bunun dışında da siyasetten, sanata ; sanattan magazine kadar her konuda konuşabilecek donanımı olduğu için pek sevilmez. Bu kadar donanımlı her insanda olduğu kadar optimum düzeydeki arrogantlık onda da vardır haliyle.

Kendisi çıkıyor ve takımımız ve hocamızla ilgili daha bırakın genel anlamıyla bir yazarı, bir Trabzonsporlu yazarın yapamadığı kadar bir methiyeyi yapıyor ve bizler bunu (geri vites) olarak (özür) olarak, (dank etmek) olarak nitelendiriyoruz. Vallahi pes.

Bu basın için (ulusal basın değil Bizans basını) diye yakınır dururuz, bu basının en önde gelen ismi böyle bir yazıyı spor sayfalarında da değil hem de kendi köşesinde yazar ve bizim taraftarın tepkisi bu şekil olur, gerçekten pes.

Şenol Güneş için zamanında dedikleri doğruydu, bugün de dedikleri doğru. Bu bir özür değil, bir vites değil, değişim yaşayan kendini geliştiren bir insanın hakkının teslimidir. O düşünceler nasıl o gün için doğruysa bu düşünceler de bugün için doğrudur. Bir insan hakkındaki önyargılardan kurtulacak olgunluğa sahip olmayan insanlar o insanın gelişimini göremez, görse de söyleyemez. Zira bu değişimi gören insanın yaptığı olgunluğu anlayabilmek de ayrı bir olgunluk konusudur.

Hıncal Uluç öyle bir isimdir ki her takım taraftarı içinde seveni vardır, her takım taraftarı içinde sevmeyeni vardır. Bu da demek oluyor ki kendisi doğru yoldadır. Üzerine forma giyip şöven yazılarla veya dikte ettirilerek yazılan yazılarla kendisine sempati toplamaya çalışan birisi olmamıştır.

Herşeyden öte bizim şimdiki başkanımız, kimi yöneticilerimiz, kimi eski yöneticilerimiz bugün bizim Şikebahçe dediğimiz takımın başkanı Aziz Yıldırım için gözlerinin içi parlayarak (o bizim dostumuz) derken, Hıncal Uluç bu medyada Aziz Yıldırım ile onun bu hukuk dışı yönünü bildiği için 10 yıldır göğüs göğüse çarpışan tek adamdır. Erman gibi de işsiz kalınca eleştirmeye başlayanlardan değildir

Kendisi Trabzonspor'a veya Trabzon şehrine sempati duyar mı duymaz mı bilmem. O kısmı da beni ilgilendirmez zaten. Varsayalım ki duymuyor olsun, o zaman 2 kat daha fazla alkışlayacaksın arkadaşım bu yazıyı yazanı. Kimileri gibi yazdığına veya okuduğuna kişisel nefretini bulaştırman işini yapıyor diye.

Ha bu arada bir not, daha devre arasında Aziz Yıldırım demeç verdikten sonra (Trabzonsporlular ayakta uyuyorsunuz, geçmiş olsun şampiyonluk gitti) diyen bu medyadaki tek adamdı. Öyle veya böyle manen hiç bir hükmü kalmasa da kağıt üstünde hala şampiyon fener. O gün ona (ortalığı bulandırmaya çalışıyor, dikkat çekmeye çalışıyor) diyen kimi taraftarımız lig sonunda (ulan herif haklı çıktı bee) diyebildi mi acaba ?

Gerçekten bazen bazı olaylara çok enteresan bakış açılarımız olabiliyor.

theo
16.09.2011, 16:11
zaten o son kısımdaki yazar müsfettelerinin yarısı öldü... geri kalanlarının da zaten yazarlıkları unutuldu...

zeki gursoy
16.09.2011, 16:14
Trabzona gelebiliyomu bu zaat?
hayır..
Hoca lehine, takım lehine bikaç janjanlı laf edersem taraftara şirin falan görünürüm böylece şampiyonlar ligi maçlarını küfürsüz gelip seyrederim diye beyhude çaba bunlar...
yerseniz yani...
ben malımı bilirim..

Bu özür değildir...

Zira, adam gibi özür dilese bile ben sadece Şenol hocanın bir seveni olarak affetmem...

Hatta, şu alt paragrafta Şenol hoca hakkında söylenenri okuyunca bazı isimlerden nefret etmeyi unutmuşuz.

Bu bakımdan bu başlık epey faydalı oldu...

Bu şaklabalara daha çok ders vereceğiz...

Hele hele Şenol hocanın kariyerinin sonlarına doğru gelen teşekkürlerin hiçbir kıymeti yoktur.

Bu tip yazılar uzun süredir adam gibi yazar olmadıklarını kanıtlamaktadır.

Gurpas
16.09.2011, 16:15
iyi yazmış ama

SARGONALI61
16.09.2011, 16:24
Hıncal Uluç dediğiniz adam bu ülkenin en değerli 3-5 köşe yazarından biridir. Bu ülke insanının çoğunun hoşuna gideceği türden amigo bir futbol yazarı olmadığı için, sporun her dalını konuşabildiği bunun dışında da siyasetten, sanata ; sanattan magazine kadar her konuda konuşabilecek donanımı olduğu için pek sevilmez. Bu kadar donanımlı her insanda olduğu kadar optimum düzeydeki arrogantlık onda da vardır haliyle.

Kendisi çıkıyor ve takımımız ve hocamızla ilgili daha bırakın genel anlamıyla bir yazarı, bir Trabzonsporlu yazarın yapamadığı kadar bir methiyeyi yapıyor ve bizler bunu (geri vites) olarak (özür) olarak, (dank etmek) olarak nitelendiriyoruz. Vallahi pes.

Bu basın için (ulusal basın değil Bizans basını) diye yakınır dururuz, bu basının en önde gelen ismi böyle bir yazıyı spor sayfalarında da değil hem de kendi köşesinde yazar ve bizim taraftarın tepkisi bu şekil olur, gerçekten pes.

Şenol Güneş için zamanında dedikleri doğruydu, bugün de dedikleri doğru. Bu bir özür değil, bir vites değil, değişim yaşayan kendini geliştiren bir insanın hakkının teslimidir. O düşünceler nasıl o gün için doğruysa bu düşünceler de bugün için doğrudur. Bir insan hakkındaki önyargılardan kurtulacak olgunluğa sahip olmayan insanlar o insanın gelişimini göremez, görse de söyleyemez. Zira bu değişimi gören insanın yaptığı olgunluğu anlayabilmek de ayrı bir olgunluk konusudur.

Hıncal Uluç öyle bir isimdir ki her takım taraftarı içinde seveni vardır, her takım taraftarı içinde sevmeyeni vardır. Bu da demek oluyor ki kendisi doğru yoldadır. Üzerine forma giyip şöven yazılarla veya dikte ettirilerek yazılan yazılarla kendisine sempati toplamaya çalışan birisi olmamıştır.

Herşeyden öte bizim şimdiki başkanımız, kimi yöneticilerimiz, kimi eski yöneticilerimiz bugün bizim Şikebahçe dediğimiz takımın başkanı Aziz Yıldırım için gözlerinin içi parlayarak (o bizim dostumuz) derken, Hıncal Uluç bu medyada Aziz Yıldırım ile onun bu hukuk dışı yönünü bildiği için 10 yıldır göğüs göğüse çarpışan tek adamdır. Erman gibi de işsiz kalınca eleştirmeye başlayanlardan değildir

Kendisi Trabzonspor'a veya Trabzon şehrine sempati duyar mı duymaz mı bilmem. O kısmı da beni ilgilendirmez zaten. Varsayalım ki duymuyor olsun, o zaman 2 kat daha fazla alkışlayacaksın arkadaşım bu yazıyı yazanı. Kimileri gibi yazdığına veya okuduğuna kişisel nefretini bulaştırman işini yapıyor diye.

Ha bu arada bir not, daha devre arasında Aziz Yıldırım demeç verdikten sonra (Trabzonsporlular ayakta uyuyorsunuz, geçmiş olsun şampiyonluk gitti) diyen bu medyadaki tek adamdı. Öyle veya böyle manen hiç bir hükmü kalmasa da kağıt üstünde hala şampiyon fener. O gün ona (ortalığı bulandırmaya çalışıyor, dikkat çekmeye çalışıyor) diyen kimi taraftarımız lig sonunda (ulan herif haklı çıktı bee) diyebildi mi acaba ?

Klavyene sağlık bu kadar güzel yorumlanabilirdi.

DeAgLeMaNyAq
16.09.2011, 16:34
Etrafta mamalanan o kadar çok köşe yazarı varken, beğensek de beğenmesek de Hıncal Uluç gibi kişiler bu memlekete lazım...

Kaya
16.09.2011, 16:34
Şenol Güneş için zamanında dedikleri doğruydu,

Farklı bakış açımız burada geliyor zaten...

Dünya 3. olduğumuz zaman da Hıncal Uluç'un yorumlarını destekliyordunuz o halde...

"Şenol Güneş işsizdi. Haluk Ulusoy, Karadenizli hemşehrisini Türk Milli Takımı"nın başına getirerek onu işsizlikten kurtardı." "Şenol Güneş, Türk Milli Takımı"na birkaç gömlek dar gelir." "Şenol Güneş"in karizması yok. Üstelik giyinmesini de bilmiyor. Onun Türk Milli Takımı"nda başarılı olması imkansız."

dedi Hıncal...

ancak Türk Milli Takımı 3. oldu...

Sağolsun, varolsun...

Erkin Ekşi
16.09.2011, 16:44
Farklı bakış açımız burada geliyor zaten...

Dünya 3. olduğumuz zaman da Hıncal Uluç'un yorumlarını destekliyordunuz o halde...

(Şenol Güneş işsizdi) : Doğru. İşsiz değil miydi ?
(Haluk Ulusoy hemşerisini aldı) : Doğru. Haluk Ulusoy olmasa kimse Şenol Güneş'i almazdı zira o mecki için yeterli olacak düzeyi bırakın, teknik direktör olarak hiçbir başarısı yoktu.
(Şenol Güneş milli takıma dar gelir) : Doğru. Milli takımın başına gelene kadar ki kariyerini masa üzerine yatırın dar mı geliyo geniş mi geliyo görürsünüz. Sevginizle değil mantığınızla bakın olaya.
(Karizması yok) : Bence de doğru. Ancak bu çok değişken birşeydir. İspatlancak bir şey değildir. Teknik konulardaki cesaretinin onda biri idari konularda gösterememektedir o yüzden de benim gözümde de karizmatik değildi ki hala daha da değil.
(Giyinmesini bilmiyor) : Tartışmam bile nasıl giyinirse giyinir. Bu lafı diyene de niye böyle dedin demem.
(Milli takımda başarılı olması imkansız) : Bu bir öngörüden ibarettir. Ki Fatih Terim kendi elleriyle öyle bir jenerasyon yetiştirip teslim etti ki kaymağını tüm ülke futbolu senelerce yedi. Ben kendisinin yerinde olsam o tarihte Şenol Güneş'e güvenmesem bile sırf bu kadroya olan güvenimden bu lafı etmezdim.

ozturk
16.09.2011, 16:45
......Şenol Güneş için zamanında dedikleri doğruydu, bugün de dedikleri doğru. Bu bir özür değil, bir vites değil, değişim yaşayan kendini geliştiren bir insanın hakkının teslimidir. O düşünceler nasıl o gün için doğruysa bu düşünceler de bugün için doğrudur......

Yok daha neler :rolleyes:

O günleri araştırmanı öneririm.Kantarın topuzunu çok kaçırmışlardı..

Erkin Ekşi
16.09.2011, 16:46
Yok daha neler :rolleyes:

O günleri araştırmanı öneririm.Kantarın topuzunu çok kaçırmışlardı..

Ben o yazıda altta diğer isimlerin de söylediklerini kast etmiyorum. Konuya Hıncal Uluç ve onun yazıları özelinde baktım.

bkandil
16.09.2011, 16:49
Hıncal Uluç bugün söylediğini yarın değiştirebilir, sonraki gün tekrar değiştirebilir.

Cyzio hocam'ın bu konudaki görüşü nedir acaba? Unutturdu kendisini buralarda...

Kaya
16.09.2011, 17:09
(Haluk Ulusoy hemşerisini aldı) : Doğru. Haluk Ulusoy olmasa kimse Şenol Güneş'i almazdı zira o mecki için yeterli olacak düzeyi bırakın, teknik direktör olarak hiçbir başarısı yoktu.
(Şenol Güneş milli takıma dar gelir) : Doğru. Milli takımın başına gelene kadar ki kariyerini masa üzerine yatırın dar mı geliyo geniş mi geliyo görürsünüz. Sevginizle değil mantığınızla bakın olaya.
(Karizması yok) : Bence de doğru. Ancak bu çok değişken birşeydir. İspatlancak bir şey değildir. Teknik konulardaki cesaretinin onda biri idari konularda gösterememektedir o yüzden de benim gözümde de karizmatik değildi ki hala daha da değil.
(Giyinmesini bilmiyor) : Tartışmam bile nasıl giyinirse giyinir. Bu lafı diyene de niye böyle dedin demem.
(Milli takımda başarılı olması imkansız) : Bu bir öngörüden ibarettir. Ki Fatih Terim kendi elleriyle öyle bir jenerasyon yetiştirip teslim etti ki kaymağını tüm ülke futbolu senelerce yedi. Ben kendisinin yerinde olsam o tarihte Şenol Güneş'e güvenmesem bile sırf bu kadroya olan güvenimden bu lafı etmezdim.

İşsiz bir tek Şenol hoca mı vardı memlekette...

Ulusoy'un önceliği her zaman için şehir olarak İstanbul, takım olarak da Galatarasay olmuştur. Sırf hemşeri diye Şenol hocayı getirdiğine inanıyorsanız bu zaten Şenol Güneş'e yapılmış bir haksızlıktır. Zira, Şenol hoca böyle bir durumu zerre hissetse bu görevi kabul etmezdi.

Bu karizma kimlerde var Şenol hoca dışında merak ediyorum. Ve yeşil sahaya etkisi nedir dünya 3. lüğü ve G.Saray'ın UEFA zaferi dışında...

Şenol hocadan öyle bir nefret edilmişki hazımsızlar küfür etmek yerine giyimine laf sokmaya çalışmışlar.

Fatih Terim'in 96 Avrupa Kupası'na götürdüğü kadroyu da Terim'in önüne koyan Şenol hocadır...

Salih Edip
16.09.2011, 17:15
@ Erkin Ekşi

Hıncal Uluç aziz yıldırımla çarpışan tek kişiydi doğru ancak kendisi her sene fenerbahçe şampiyon olacak diyo zaten. İlk defa bu sene tutturdu bozuk saat hesabı...

Onur Akyüz
16.09.2011, 17:18
Hıncal kadar ota boka maydonoz olan,futbolun fu sundan anlamayan bir adam daha görmedim.

Geçiniz bu işleri,Hıncal'ın kalibresi,değil Şenol Hoca'ya,

Hoca'nın ayakkabısına,saçına,kılına,tüyüne laf etmeye bile yetmez.

Sinyör terimin milli takımın başına gelene kadar ki kariyerini de bir açsınlar da görelim bir zahmet,

kaldı ki 96 kadrosunun temeli ne tevafuktur ki Şenol Hoca'nın Trabzonspor kadrosunun temelidir.

Yapmayın ağalar,Şenol Hoca'ya yapılanlar hep bel altı vurmaktır,hazımsızlıktır,pisliktir.

Erbay
16.09.2011, 17:23
Dünya Kupasında 3. olmuşuz hala nasıl geldiği tartışılıyor. Şenol Güneş'in kaldırdığı kupa kadar çay kupası kaldırmamıştır çoğu hoca hadi araştırın.

Davut Özdemir
16.09.2011, 17:24
Dışarıdan bakan bir adam ister istemez Şenol Güneş milli takımın başına torpille geldi der, diyebilir.Torba değil büzemeyiz.
Bence daha önce yapılan onursuz eleştirileri dikkate almamamız gerektiği gibi, şimdi de aaa bak adam ne güzel yazmış dememeliyiz.
Burada hıncal daki değişimi, haklılık haksızlığını konuşmak yerine; bize ön yargılı bakan nice hıncal gibi yazarlara dudaklarını kemirme hissini yaşatan Şenol Hocanın o günden bu güne gelişim ve başarılarını konuşmalıyız.
Şenol hocayı ne ilahlaştırmalı nede onların zamanında yaptığı gibi yerin dibine sokmamalıyız.

Onur Akyüz
16.09.2011, 17:25
Haluk Ulusoy'mu torpil yapacakmış,

yok daha neler:)

ESER
16.09.2011, 17:35
zamaninda butun gucunu kullanip kazim kanat isimli insanimsi ile ele ele verip yalaklandiklari kolpatore sinyorita icin lobi yapiyorlardi, var gucleri ile ayagini kaydirmaya calisiyorlardi hocanin.nederen vursalar hoca veriyordu ayari. o bicim basarili sekilde ilerliyordu. hele o hayatta ismini duymaya bile tahammul edemedigim ve tiksindigim k. kanat zimbirtisi senol hocanin kiligini kiyafetini , diksiyonunu elestirecek kadar asagilik bir adam oldugunu gostermisti.. senol hoca dun de bugun de ayni hoca.
demek ki neymis hincal,.. kiyakciligin sonu ayakcilikmis. ne kadar kasarsan kas gunesi balcikla sivayamiyormussun. ha soyle adam ol , hizaya gel...

Tekke
16.09.2011, 17:37

Erkin bey "Gerçekten bazen bazı olaylara çok enteresan bakış açılarımız olabiliyor" muş demek ki. Hıncal da ancak bu kadar aklanabilirdi, sürekli kendini tekzip eden bir adama ancak bu kadar methiye olurdu. Ben birşeye inanırım, toplumun genelinin sevmediği monşerler, bunu her zaman haketmiştir...

ESER
16.09.2011, 17:47

fatih terim hoca bile degildi milli takima hoca oldu o nasil oluyor peki? yani piontekin yardimcisi hoca oluyor da Trabzonsporda hocalik yapmis ve goreceli olarak da basarili olmus bir kisi milli takima hoca olamiyor mu?

hincal yagcilik ve kiyakcilik yapmak icin lobisi olmayan ve bu kirli basinda destegi olmayan senol hocayi kurban secip uzerinden reyting yapmaya calismisti. Trabzonsporu sevmeyenlerce de desteklenmisti. hatta onun bu reyting pastasindan pay kapmaya calisan K.K gibi sumsukler bile turedi o devirde.

bu da benim bakis acim. o kendinde hocanin kiligini kiyafetini elestirme hakki buluyorsa bende onun omurgasiz durusunu elestirme hakki buluyorum. hincal herseyi biliyor gecinen ama hicbirsey bilmeyip biliyormus gibi yapan bir kisiden de fazlasi degil benim icin.

İdris Toksoy
16.09.2011, 17:48
özür diledi ya,hıncal'ada özür dilettik ya futbolumuzla.çok iyi yoldayız inşallah.

Devrim Arslan
16.09.2011, 17:51
yahu Allah askina anlayin artik hincal bizi sevdiginden dolayi degil sirf fenere giciklik olsun diye yazdi o yaziyi ......

bu donemde herkes fenere giydirme telasinda kinlerini ofkelerini kusuyor

Bülent AKBULUT61
16.09.2011, 17:56
Yuh be zokoranın ismini duymamış ha sintir git senin özürün sana kalsın

MonteCristo
16.09.2011, 18:03
Medyada hala duruşunun ne olduğunu anlayamadığım yorumcular var.İşin garibi bunlarda en popüler olanları.Mesela Ahmet Çakar,Erman Toroğlu,Hıncal Uluç gibi.

En azından şimdilik Hıncal Uluç doğruların farkına varabilmiş.Hadi hayırlısı...

Dansöz seviyoruz galiba.

sessizkral_1
16.09.2011, 18:05

Katılmıyorum bana göre Şenol hoca türkiyenin en karizmatik hocasıdır.

MonteCristo
16.09.2011, 18:09
Yuh be zokoranın ismini duymamış ha sintir git senin özürün sana kalsın

2-3 sene önce gs isteyip alamadığında zamanlarda gazete okumayı bırakmıştı demek. 2006 dünya kupasını da izlememiş Hıncal bey. O dünya kupasının en çok göze çarpan en çok çıkış yapan oyuncularından biriydi Zokora. Acaba diyorum İlker Yasin Zokoro Zokorro dedi de ondan mı çıkartamadı.

hermann hesse
16.09.2011, 18:14
hıncal bunağın tekidir, yazısı gereğinden fazla poh poh içeriyor.
böyle insanlar hayatta maalesef çokça bulunmaktadır. şahsen ben böyle insanları samimiyetten çok uzak ve omurgasız bulurum. rüzgar nereye eserse oraya doğru kıvrılırlar. hıncal ın okuyanı çoktur, düz mantık gider. muhakkak bizim teknik ekip ve futbolcularda okumuştur. böyle poh poh yazılarına itibar etmeyip, işlerini çok ama çok ciddi bir şekilde yapmalılar.
senelerdir söyleyip dururum; şampiyonlar ligi takımları büyüten, ciddileştiren ve saygınlaştıran bir organizasyondur.
ve biz artık oradayız, umarım kulübün a dan z ye ruhuna bu ciddiyet yerleşir.

S.Seymen
16.09.2011, 18:19
Şenol Güneş takımıyla şamp lar yaşamış milli takımla defalarca maça çıkmış: teknik direktörüyle dünya kupası kaldırmış pereria ile başa baş ve paraya karşılık emekle mücadele etmiş ve sadece bir maç ( 2. si van maçıdır ) şamp kaybetmiştir o zamanki ist basını ve hakemleri de düşünürseniz bence yine şampiyon olmuştur size tek örnek veririm fenerin kalesinde rüştü bizim kalede metin vardı tüm sezon boyunca; hıncal uluç Şenolu değil eleştirmek ve yorumlamak yanından bile geçemez futbol bilgisi konusunda dünya kupası 3. lük apoletine bile laf söylemeye çalışmışlardı terimin takımı diye aynı takım şenoldan sonrada devam etti sonuçları hatırlıyormuyuz peki konfederasyon kupasında Şenol takımı değiştiriyordu brezilya maçı falan hatırlayın: evet uluç değişmiş olabilir bir çeşit af dilemede olabilir bu ama uluç asla Şenol Güneş yazabilecek yeterlilikte bir adam değildir o zamanda haksızdı şimdi de haksız; karizmaymış karizma fular takmak metro seksüel olmaya çalışmak değildir karizma Şenol Güneş olabilmektir başka tanıma gerekmi var...(her kim onlardan 6 şamp luğu kanırta kanırta alır ona düşman olur bunlar Trabzonspor düşmanlığı bizans basını ve takımlarınınn genlerine kadar işlemiştir yıllardır çıkaramadılar çıkartamıyacaklar .işte bu yüzden TrABZONSPOR BAŞKALDIRIDIR İSYANDIR TAMDA BU YÜZDEN 4 BÜYÜK DEĞİL EN BÜYÜKTÜR...

Mustafa Yılmaz.20
16.09.2011, 18:31
Erkin Ekşi sadece galatasaray ve fatih terim sayesinde dünya 3.'sü olduk demediğin kalmış. Onu da söyle içinde kalmasın bence ;)

hasona
16.09.2011, 18:35

yok arkadasim yok.... eger hincal denen adami bu ülkenin en degerli yazarlarindan biri olarak nitelendirirsen, sana sadece okuma yazmani ilerletmeni tavsiye ederim....
Cünkü bu adam ülkemizin gercek bilgi ve entellektüel birikimine sahip herkesce sadece bir sarlatan olarak degerlendirilir... hatta sirk soytarisidir....
entellektüel birikim ve CAP acisindan Senol Günes adiylada hicbir zaman yanyana gelemez.... cünkü onun entelligi manken yorumlari capindadir...

Yeniden Senol Günese o gunlerde yapilanlari olumlamani ise tartismayacagim cünkü ne zaman böyle birsey duysam elim ayagim titrer.... ve bu günler o günleri yasayan her trabzonsporlu icin unutulmamasi gereken günlerdir... Cünkü yapilan bütün hakaretlerin özünde GÜNES`imizin Trabzonsporlulugu vardir... ve bir Trabzonsporlu senin gibi konusamaz... yada senin gibi konusan biriyle konusmaz....
neyseki bu konu Her trabzonspor taraftari icin bitmistir...

Trabzonsporumuzun hicbir degerine laf söyletmemeli , söyleyenleri affetmemeliyiz....

mesele bu kadar basittir....

Hürgün Aygün
16.09.2011, 18:45
Hıncal,Erman Toroğlu,Ahmet Çakar gibi ön planda bulunan isimler nabza göre şerbet vermesini bilirler bu çok açık.Yoksa hepsinin yeri geldiğinde nasıl döndüğünü biliyoruz.Ama bu yazısını çok beğendim Hıncal Uluç'un teşekkürler yine de...

ESER
16.09.2011, 18:47
bir de bu karizma ne demek yahu ?nedir olcusu, yapmaciktan kasilmak , agir abi tripleri yapmak midir? nedir yani? senol hocada olmayan karizma kimde var? efendi ve duzgun adam olunca karizmatik olunmuyor mu?

Serdar A
16.09.2011, 18:52
Şu başlık ve sözde tekzip yazısı , bana sadece Şenol Güneş'e zamanında yapılanları ve aşağılık aktörlerini hatırlattı .

Şenol Güneş'in içindeki ülke ve ülkenin gençlerine olan sevgisi sayesinde hala usanmadan daha aydınlık günler için çabalıyor . Ona yapılanlar , bu ülkenin %99'u için çekip gitmeye yeter sebeplerdir .

Şenol Güneş Türk sporunun devrimci önderlerindendir . Dolayısı ile onu anlayacak olan da bu dinazorlar değil , gelecek nesillerdir .

Koray
16.09.2011, 18:55
Şuraya gelse bi fbli yazsa ancak onun kadar saçmalayabilirdi, bu kadar herşeye muhalefet bi toplukluk olur mu arkdaş, Şenol Hoca'ya bir tek sövmediği kalmış.

Burdaki abilerimiz arkadaşlarımızda çok normal bişeymiş gibi hiç istifini bozmuyor.

Kusura bakmayında iyice laytlaştık, deminki mesajımdaki ağır ithamlar onun siniriyle yazıldı.

Kaya
16.09.2011, 18:59
Uygunsuz ifade ve alıntılar kaldırılmıştır...

Sadece yorum lütfen...

Onur Akyüz
16.09.2011, 19:07
bir de bu karizma ne demek yahu ?nedir olcusu, yapmaciktan kasilmak , agir abi tripleri yapmak midir? nedir yani? senol hocada olmayan karizma kimde var? efendi ve duzgun adam olunca karizmatik olunmuyor mu?
yok hocam yanılıyorsun,

Şenol Hoca öncelikle şu saçlara bir çare bulmalı,

Bir avuç kadar jöleyi saça boca edip güzelce yedirdikten sonra arkaya doğru taraması lazım,

Sonra o kılık kıyafet nedir?Öncelikle o kravattan ya da eşofmandan bir an önce kurtulup 2 düğmesi açık bir göynek giymeli ve altın kolyeyle bu kombinezon tamamlanmalı,

Pantolon ve ayakkabı tercihi ise pek önemli değil,

Biraz göbek yapmalı ki saha kenarında dururken heybet daha bir artsın,

Gelelim hal ve hareketlere;

Öncelikle 1 el cepte ve daima ayakta durulmalı,cepte olan bilekte 1 adet altın bileklikte şart tabi,

Sonra boşta olan diğer el devamlı havada ve hareketli olmalı,sağa sola devamlı hareket çekmeli ki dehası daha bir ortaya çıksın,

Bu işin olmazsa olmazı mimiklerdir,şöyle ki;

1 kaş devamlı yukarıda diğer kaş aşağıda göz de hafif kısık olmalıdır ki,bakışlarda ki dehşet düşmana korku vermelidir.

Bunun dışında dudaklar devamlı hareket halinde olup kah sıkılmalı,kah öpücük pozisyonunda olmalı,kah ısırılmalıdır,ara ara sağa sola dil atılmak suretiyle bu pozisyonlar zenginleştirilmelidir,

Son olarak gol sevinçlerinde cool olmalı ve yer yer rakip teknik direktöre,bazen seyirciye,uygun oranda da hakemlere posta koyulmalıdır.

Ara ara da üst ön 2 dişin arasından böyle ıııssssttt diye tükürülürse,bu karizma denen şey tamamına ermiş olur vesselam.

Serdar A
16.09.2011, 19:10
Bu dinazorların karizma dedikleri şeye örnek :
http://www.internethaber.com/images/other/1.20080508215756.jpg

Biraz ağzını burnunu yamultup , birazda italyan atasözü ezberledin mi tamamdır .

gtem
16.09.2011, 19:13
güzel bir yazı, hoşumuza gidiyor lakin abartılı olduğunu düşünüyorum, belli sürelerde paslaşmalar iyi olsada çoğu zaman pas hataları bize saç baş yoldurdu. Hıncalın dünyada son yıllarda böyle bir oyun izlemediğini söylemesinin başka sebepleri olabilir, belki fenerlileri daha fazla deli etmek gibi. Çünkü bizim yıllardır tanıdığımız hıncal trabzonsporu ve trabzonu günahı kadar sevmez, tabii bizde onu.. bilemiyorum ama yine de okuması zevkli idi...

ESER
16.09.2011, 19:13
yok hocam yanılıyorsun,

Şenol Hoca öncelikle şu saçlara bir çare bulmalı,

Bir avuç kadar jöleyi saça boca edip güzelce yedirdikten sonra arkaya doğru taraması lazım,

Sonra o kılık kıyafet nedir?Öncelikle o kravattan ya da eşofmandan bir an önce kurtulup 2 düğmesi açık bir göynek giymeli ve altın kolyeyle bu kombinezon tamamlanmalı,

Pantolon ve ayakkabı tercihi ise pek önemli değil,

Biraz göbek yapmalı ki saha kenarında dururken heybet daha bir artsın,

Gelelim hal ve hareketlere;

Öncelikle 1 el cepte ve daima ayakta durulmalı,cepte olan bilekte 1 adet altın bileklikte şart tabi,

Sonra boşta olan diğer el devamlı havada ve hareketli olmalı,sağa sola devamlı hareket çekmeli ki dehası daha bir ortaya çıksın,

Bu işin olmazsa olmazı mimiklerdir,şöyle ki;

1 kaş devamlı yukarıda diğer kaş aşağıda göz de hafif kısık olmalıdır ki,bakışlarda ki dehşet düşmana korku vermelidir.

Bunun dışında dudaklar devamlı hareket halinde olup kah sıkılmalı,kah öpücük pozisyonunda olmalı,kah ısırılmalıdır,ara ara sağa sola dil atılmak suretiyle bu pozisyonlar zenginleştirilmelidir,

Son olarak gol sevinçlerinde cool olmalı ve yer yer rakip teknik direktöre,bazen seyirciye,uygun oranda da hakemlere posta koyulmalıdır.

Ara ara da üst ön 2 dişin arasından böyle ıııssssttt diye tükürülürse,bu karizma denen şey tamamına ermiş olur vesselam.

ayrica yamyamca ile karisik ingilizcesi ile ingilizce mulakat vermeli basina.

" look at the tabela...."

" we have some okazyon. "

:D

OzcanHan61
16.09.2011, 19:34
en nefret ettigim yorumculardan biridir hincal uluc...
gereksiz gereksiz konusmalari ve tripleri beni sinir ediyor...
bos bos gülmesi beni cileden cikariyor...
senol günes türkiyenin en adam teknik direktörü, konusmasini bilir kimseyi kirmadan konusarak herkesi düsündürür...
siradan gereksiz bir kisi senol hocamizdan özür dileyecek nolcak dilemeyecek nolcak...
bizim senol hocamiz giyinmesinide bilir teknik direktörlügüde, türkiyenin en has teknik direktörüdür kendisi....

GULER
16.09.2011, 19:51
Objektif acidan guzel bir yazi ama bu adamin gecmiste ne soylediklerini bilmiyorum ki burdaki yorumlari okuyunca az cok tahmin edebiliyorum. Bu gectigimiz surecte zaten Turk spor kamuoyu gercek kimligini apacik gosterdi. Ben bir (1) durust spor yazarina (Olcay Cakir haric :D) rastlamadim, siz?

Armağan Dere
16.09.2011, 19:57
Fatih Terim'in 96 Avrupa Kupası'na götürdüğü kadroyu da Terim'in önüne koyan Şenol hocadır...

Bir konuya açıklık getirmek isterim,
Trabzonspor'un 1996 kadrosu Şenol Hoca'nın değil
Georges Leekens'in kadrosudur..

Mustafa AYDIN
16.09.2011, 20:56
Yavaş yavaş hepsi yola gelecek.

Onur Akyüz
16.09.2011, 21:08
Bir konuya açıklık getirmek isterim,
Trabzonspor'un 1996 kadrosu Şenol Hoca'nın değil
Georges Leekens'in kadrosudur..
Leekens'in kadrosunda Ogün-Apo-Hami-Ünal vardı evet,

Şenol hoca bu kadroya Tolunay-Osman-Cengiz'i monte etmiş ve bu isimler 96 Avrupa Şampiyonasına giden kadronun temelini oluşturmuştu.

6-7 futbolcumuz direkt oynuyordu Milli takımda ve bence bu adamları Milli Takım seviyesine Şenol Hoca çıkarmıştrı.

Tıpkı Ersun Yanal'ın kadrosu dediğimiz isimleri şampiyon yaptığı gibi.

inadına_Trabzon
16.09.2011, 21:45

bilmeyen de şenol güneş son dünya kupası şampiyonu milli takımı aldı zanneder :D

SALDIRAY
16.09.2011, 22:02
boş adam kendisi

Adem Erdoğan
16.09.2011, 22:06
bilmeyen de şenol güneş son dünya kupası şampiyonu milli takımı aldı zanneder :D

Ayakta alkışlıyorum bu yorumu..

Logarmıydı neydi.

SensitiveLord61
16.09.2011, 22:12
Hıncal kim ya adam yerine koyan mı var onu ?

Y.Sert
16.09.2011, 23:11
hıncal her boktan anlar.evet gerçekten anlar.ama sadece futboldan anlamıyor bence.ben mesela seyrettiği filmlerle ilgili yorumlarını hep beğenmişimdir.yada hıncalla film zevklerimiz bir.
Şenol hocaya gelince: bende futboldan anlamıyorum ki, şenol hocanın ısrarla fenerden burak yılmazı istemesine kızıyor ne gerek var.ya önder turacı yada uğur boralı alsalar diyordum.o zamanlarda bende şenol güneşin iyi hoca olmadığını sanıyordum.ama buraktaki gelişmeyi ve geçen yıl o kadroya oynattığı futbolu görünce.anlamayanın şenol güneş değil ben olduğumu anladım.

Fatih Öztürk
16.09.2011, 23:50
benım anlamadığım şey hıncal uluç veya dığer godoşlar kımdırkı mesleklerı karıyerlerı nedırkı şenol hocayı eleştırecekler.o öğretmen,gelmış geçmış en ıyı kalecı,en ıyı teknık dırektör,dünyanın en ıyı teknık dırektörü seçılmış felsefeyı tarıhe gömmüş üstadımızın adını dılıne kötü amaçlı dolayanları önce eşşek arıları soksun.sonrasını yazmaya gerek yok!

avukat
17.09.2011, 04:26
Bu dinazorların karizma dedikleri şeye örnek :
http://www.internethaber.com/images/other/1.20080508215756.jpg

Biraz ağzını burnunu yamultup , birazda italyan atasözü ezberledin mi tamamdır .

Aynen..

Şenol hoca yüreğimizin yansıması, o bizden biri yapmacık değil , gönülden Trabzonsporlu bundan daha büyük karizmamı olur..

malig
17.09.2011, 09:01

şenol güneş için dedikleri zamanında doğruydu demişşsin doğru olan hangisi anlamadım.şenol güneş'i teknik taktik olarak eleştirse anlarım saygı duyarım.aama adamın saçıyla başıyla uğraştı.yok giyinmeyi bilmiyormuş yok saçını taramayı bilmiyormuş yok giydikleri hacı kıyafetine benziyormuş bunlar mı? doğru bunlar şenol güneş'in kişisel tercihleri ve ne hıncal uluç'u ne de başkasını ilgilendirir.

colman
17.09.2011, 09:41
TrABZONSPOR BAŞKALDIRIDIR İSYANDIR TAMDA BU YÜZDEN 4 BÜYÜK DEĞİL :sevinç:EN BÜYÜKTÜR burası çok hoşuma gitti...

TSkaplanTS
17.09.2011, 09:43
Kalecİden antranÖr olmaz dİyen Şahis
aslinda Şenol gÜneŞİn bİr ÖĞretmen olduĞunu unutmuŞ

Togrul
17.09.2011, 10:13
Hıncal Uluç benim Azerbaycandan en zevkle izlediğim spor yorumcusudur. Son derece seviyyeli ve inandığını doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen ender spor yazarlarından en önde gelenidir bana göre.

Ömür Karadeniz
17.09.2011, 11:04
Kimse bu hınçal kerizine inanmasın çünkü yarın 360 derece dönebilir,dönek bir adamdır yani yazdıklarındanda bu bellidir.

sarman61
17.09.2011, 11:18
Hıncal Uluç un yazısını okuyunca tüylerim diken diken oldu bize ne kadar büyük bir şey yaptığımızı hatırlamamıza sebep oldu. Bu insanlar bile bizi takdir ediyorsa biz gerçekten çok büyük bir şey yapmışız. Yaptığımız şey o kadar büyük ki Trabzon sınırlarını aştı tüm Türkiye yi kapsadı.
Şenol hocamızın dediği gibi biz Türkiye yi temsil ediyoruz. Benim güzel ülkemin dünya futbolunda gerekli saygıyı tekrardan görmesini sağladığı için Şenol hocamıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah (cc) ın yardımıyla inşallah daha güzel zaferler yaşayacağız.

macuka
17.09.2011, 11:29
Hincal Uluc Turkiyede reytingi yuksek olan yazarlardan biridir.Zamaninda Ortakoy de sapkali arkadasi ile barlarda viski icer, mankenlerle tiyatroya gitmis, medyada kendini piyasaya iyi satmistir.
Bu adamin yazdigi bir seyi kaale almak, aklibasinda bir taraftarin yapacagi bir sey degildir. Emin olun yazdiklarinin hic bir yerinde "ozur" falan yoktur. Bu tip adamlar ozur dilemezler, dileyemezler.
Zamaninda Senol Gunes icin yazdigi herseye cevap varsa, su an yazdigi herseye de cevap vardir.

Yazdiklarini okuyunca, oyle sacmalamis ki, kasitli olarak "Barselonadan iyi" diye yazark, diger takim taraftarlarinin Trabzonspor a antipati duymasinin onunu acmistir.

Kendi sahsim bile, yazisini okuyupta sacmaladigi ovguleri duyunca "h...tir" diyebilecek bir hisse kavustum. Trabzon kentindeki insanlari "alt kultur insani" olarak goren ve yillarca bolgeye gelmeyen bir insanin sozleri kaale almaya degmez.

SARGONALI61
17.09.2011, 11:41
(İtalya'da Bologna teknik patronu Mihajloviç'in "Mourinho ile futbol konuşmam Futbol oynamamış biri bazı şeyleri anlayamaz" lafına cevabı) " Jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"

Mourinho biraz karıştırmış, At burada binicilik sporunun yapılması için bir araçtır,tıpkı Top'un futbolda olduğu gibi. Onları kullanan sporculardır ve tabiki pek çok şeyi ,bunları hiç kullanmayanlardan daha iyi bilebilirler.

Salih Edip
17.09.2011, 11:45
Hincal Uluc Turkiyede reytingi yuksek olan yazarlardan biridir.Zamaninda Ortakoy de sapkali arkadasi ile barlarda viski icer, mankenlerle tiyatroya gitmis, medyada kendini piyasaya iyi satmistir.
Bu adamin yazdigi bir seyi kaale almak, aklibasinda bir taraftarin yapacagi bir sey degildir. Emin olun yazdiklarinin hic bir yerinde "ozur" falan yoktur. Bu tip adamlar ozur dilemezler, dileyemezler.
Zamaninda Senol Gunes icin yazdigi herseye cevap varsa, su an yazdigi herseye de cevap vardir.

Yazdiklarini okuyunca, oyle sacmalamis ki, kasitli olarak "Barselonadan iyi" diye yazark, diger takim taraftarlarinin Trabzonspor a antipati duymasinin onunu acmistir.

Kendi sahsim bile, yazisini okuyupta sacmaladigi ovguleri duyunca "h...tir" diyebilecek bir hisse kavustum. Trabzon kentindeki insanlari "alt kultur insani" olarak goren ve yillarca bolgeye gelmeyen bir insanin sozleri kaale almaya degmez.

bu kadar güzel anlatılabilirdi. :alkış::alkış:

Yok barcelona bilmem ne uçmaya gerek yok bize hakkımızı ver biz fazlasını istemeyiz.

Ayrıca bu adam değil miydi sebebi ne olursa olsun ölmüş kadının arkasından laf atan. Sanane be adam ölmüş gitmiş ne hesabı varsa Allaha verir hatırladıkça sinirleniyorum zaten...

Tekke
17.09.2011, 11:57
yok arkadasim yok.... eger hincal denen adami bu ülkenin en degerli yazarlarindan biri olarak nitelendirirsen, sana sadece okuma yazmani ilerletmeni tavsiye ederim....
Cünkü bu adam ülkemizin gercek bilgi ve entellektüel birikimine sahip herkesce sadece bir sarlatan olarak degerlendirilir... hatta sirk soytarisidir....
entellektüel birikim ve CAP acisindan Senol Günes adiylada hicbir zaman yanyana gelemez.... cünkü onun entelligi manken yorumlari capindadir...

Yeniden Senol Günese o gunlerde yapilanlari olumlamani ise tartismayacagim cünkü ne zaman böyle birsey duysam elim ayagim titrer.... ve bu günler o günleri yasayan her trabzonsporlu icin unutulmamasi gereken günlerdir... Cünkü yapilan bütün hakaretlerin özünde GÜNES`imizin Trabzonsporlulugu vardir... ve bir Trabzonsporlu senin gibi konusamaz... yada senin gibi konusan biriyle konusmaz....
neyseki bu konu Her trabzonspor taraftari icin bitmistir...

Trabzonsporumuzun hicbir degerine laf söyletmemeli , söyleyenleri affetmemeliyiz....

mesele bu kadar basittir....

"cünkü onun entelligi manken yorumlari capindadir" alkışlar, teşekkür eder, imzamı atarım.

Hıncal Anadolu insanını tanıyamamış bir monşerdir, ona göre klasik müzik dinlemeyen-balo seyretmeyen adam değildir.

Ben nefret ediyorum klasik müzikten ve balo saçmalığından, var mı ötesi???

Zorla Avrupai oldurulmaktan nefret ediyorum var mı?

Tekke
17.09.2011, 12:08
Diğer yazarların sözlerini de buraya koyayım:
"Bazı yazarların eleştiri boyutunu aşan ve Güneş"i teknik direktör sınıfına sokmayan tenkitleri de şu şekildeydi: Hıncal Uluç (Sabah): "Bu takımın başında bu kadar dünyadan habersiz bir teknik direktör görev yaparsa nasıl iyi oynayabilirsin ki?" Can Bartu (Sabah): "Balık baştan kokmuş. Kulübedekilerin kıyafetinden forvetine kadar felaketiz." İsmet Tongo (Fanatik): "Bu ülkenin bir ferdi olarak, Güneş"in Milli Takım"ın başında olmasını istemiyorum." Turgay Şeren (Star): "Şenol Güneş, palavrayı bırak da bu takıma doğru dürüst futbol oynat." Vedat Okyar (Hürriyet): "Şenol, sen beceriksizsin. Zaten beceremedin de..." Kazım Kanat (Akşam): "Ulusal Takım"ın başına Bay Güneş getirildiği gün gerekçeli kararımı açıklayarak itiraz ettim. Dedim ki: "Kariyeri yok, karizması yok, misyonu ve vizyonu yok!.. Ayrıca, kaleciden antrenör olmaz." Bir kez daha söylüyorum. Eliyle top oynayandan futbol antrenörü olmaz. Kaleciden antrenör olursa, iki kere ikiye beş eder diyen benden de ekonomi profesörü olur. Bay Güneş, bu göreve torpille geldi. Bay Güneş"in kariyeri, kasaba antrenörlüğünden öteye geçmez. Bunları dün söyleyen bendim. Bugün de söyleyen benim. Şimdi gelinen noktaya bakın."

Arkadaşlar, bir de buraya dikkat çekmek isterim, konu dağıldı aslında, birileri Hıncalı sevebilir, severim diye rahatça söylemelidir, ama ben nefret ederim, bunu da söyleyince alınmasın insanlar. Biz ülkede çoğunluk olan Anadolu insanları, hep azınlık gibi GÖZARDI edildik, Şenol Hoca BİZİZ aslında. Anadolu insanı gibi giyindi diye, içki içmedi diye, baloya partiye katılmadı diye, Bale sevmiyor diye başarısını bile Fatih Terimin sistemini devam ettirmesine bağladılar.

Bunun nedeni, Avrupai yaşamı seven, genç kızlara atlamayı kendine şiar edinen bu adamların, toplumu bir yöne çekme çabasıdır. Ahlaklı-dürüst adam bunların işine gelmez, çünkü bunlar kandan-ahlaksızlıktan-namertlikten beslenir. Bunlar toplumda ASKERE GİDEN EŞİNİ ALDATAN PINAR ALTUĞU, KADIN KAHRAMAN olarak lanse ederken PORNO FİLM ÇEKMEDİ DİYE CÜNEYT ARKINI dalga geçerek Battal Gazide uçak geçiyordu derler.

Bir insan başarılıysa Avrupada, klübede karı gibi sakız çiğner(Ferguson) kimse eleştirmez, amele gibi giyinir(Wenger) saygı duyulur, ağızda kürdanla gezer(Tigana)haber bile olmaz. Ama bizde ANADOLU insanı başarılı olsun, şivesiyle bile dalga geçerler. Ne kadar ayıp birşeydir düşünün, YARATILIŞTA SEÇME ŞANSI OLMAYAN birşeyi eleştirmek ALÇAKLIKTIR. İşte bu yüzden Şenol Hoca:

ADAMIM, TRABZONLUYUM DEMEK ZORUNDA KALMIŞTIR. Şivesiyle bile dalga geçildiği için.

Ben çok doluyum, açtırmayın beni, bu başlığı koyma nedenim, hepimizin aynı hissettiğini görmekti, %90 aynı hissediyormuşuz gördüm, amaç yerini buldu :)

Selçuk Sarı
17.09.2011, 12:08
Son paragrafta vefat etmis kisi de var Ölünün ardindan biseyler sallamak bize yakismaz...Diger goruslere de katiliyorum Hincal her zaman Hincal ama cok takilmayalim sessiz sedasiz hepsi cevaplarini aliyor zaten..

yakın
17.09.2011, 12:20
Arkadaşlar,
Medya dünyasının kendi içindeki işleyişi farklıdır. Orada bir konuda bir şey söyleniyorsa, bilinmelidir ki söylenmek istenen yalnızca o konyla ilgili değildir; başka ilişki ağları, çıkarlar vardır.

Dolayısıyla bu adamların sözlerinin içeriği, bir "taraftar" olarak bizleri pek de ilgilendirmemelidir. İlgilendirme kısmı da, "medyada başkasını çatlatmak için kullanılabilecek etkin figür" olarak görüldüğümüzle sınırlı kalmalıdır. Bundan hoşlandığım düşünülmesin, dediğim gibi o dünyanın iç işleyişi beni ilgilendirmiyor ama bu yazı, takımımızın gücünü de gösterir niteliktedir bana göre ve bence bu yeterlidir. Fazlası Hıncal'a reyting kazandırır...

winner
17.09.2011, 12:26
Defne joy olayında yazdığı yazıdan sonra "Şenol Hoca ben bir eşeklik yaptım,affet" şeklinde bir yazı da yazsa kıymet-i harbiyesi yok.

Adına başlık açılması bile ona değer vermektir.