PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Artık Dillere Destan Bir Marş Yapılmalı"

SEDER
13.09.2011, 15:49
Şampiyonlar liginden yaklaşık 20-25 milyon euro para gelecek.Bu parayı transferde kullanamadığımız aşikar. Kulübümüzün bana göre en büyük eksiği dillere destan bir marşının olmaması.Bu paradan küçük bir miktar ayrılarak profesyonel bir ekiple çalışılmalı ve bu açık bir an önce giderilmelidir.

Bana göre Marş yaparken dikkat edilmesi gerekenler:
1- Yöresel sanatçılarla kesinlikle çalışılmamalı. Zira hem yeterince çalışma mevcut(50 ye yakın) hemde Trabzonsporumuz sadece bir yörenin takımı değil tüm türkiyenin takımıdır.

2- Marşın içinde "gool goollll trabzonn, oy oyyy trabzon, bordo- mavii bordo mavii şampiyon, haydin uşaklar, şampiyon..." v.s gibi artık klasikleşmiş müziğe uydurulmaya çalışılan kelimeler geçmemeli. marş herkesin içine sinmeli. içinde şampiyon, bordo-mavi bordo- mavi, golllll, hatta trabzon bile geçmeden de süper marşlar yapılabilir. örnek sarı çiyanların marşı(şikeci köpeklerinki)

3-sözler kolay olsun diye dili zorlaştırmadan uydurmadan nakaratının tüm stad tarafından söylenebileceği, söylerken insanın tüylerinin diken diken olacağı, trabzonspor taraftarı olmayanların bile dillerine pelesenk olacak sözlere ve melodiye sahip olmalı. yani sözleri değil dili kolay olmalı.

4-Marş yapmak demek hareketli, duyanın kıpır kıpır olacağı müzik yapmak değildir. Hareketli olsun diye zorlama yapılmamalı. Marş müziği kemençe olmak zorunda da değil.Tüm türkiyeyi hatta futbolla ilgilenmeyenlerin bile duyunca "ne güzel Şarkıymış" diyebileceği bir şey pekala ortaya çıkarılabilir. Ayrıca futbol genelde erkeklerin ilgilendiği bir spor olduğu için solist bayandan ziyade erkek sesi olmalı.

benim aklıma gelenler bunlar. ülkemizde bence çok kaliteli işler yapacak kişiler mevcut.yönetimin istemesi yeter. daha önce denenelerden de ders çıkarılarak ucuz olsun maliyetli olsun denilmemeli ve bu eşsiz taraftara artık bir Marş kazandırılmalıdır.

(başlıktan rahatsız olmuş arkadaşlar düzelttim)

Ali Bektaş
13.09.2011, 15:54
Gerçekten şampiyonluğumuz açıklanınca şöyle gümbür gümbür çalıcak doğru drüst bir marşımız yok

colman
13.09.2011, 15:58
evet büyük eksiklik....

Mehmet Yusuf
13.09.2011, 15:59
IcFGcBfAaaQ

Necat Ulusoy
13.09.2011, 16:03
her zaman eksikliğini hissettiğim boyle güzel bir düşünceye ilk destek veren olmak çok güzel.

fikirlerin çok yerinde.. belki bazı arkadaşlar yerel ifadelerden kaçınılması konusuna takacaklardır ancak düşününce çok akıllıca

şu ana dek yalnızca Kazım Koyuncu-Hayde geliyor aklıma, tabii o da nispeten karşılıyor

tüm Türkiye'nin ezberleyebileceği, hatta bize karşı olanların bile kendilerini bu melodiyi mırıldanırken bulacakları bir beste !!!

umarım bu konu kaynamadan yönetime sesimiz ulaşır...

Travelair
13.09.2011, 16:22
Hevesinizi kırmak istemem ama bir marşa 1-2 milyon € verilmez. Yani eğer Metallica gibi ünlü gruplara yaptıracaksanız ayrı :)

Marş söz ve müziği için adayım Murat Göğebakan, Murat Kekilli

SEDER
13.09.2011, 16:30
Hevesinizi kırmak istemem ama bir marşa 1-2 milyon € verilmez. Yani eğer Metallica gibi ünlü gruplara yaptıracaksanız ayrı :)

Marş söz ve müziği için adayım Murat Göğebakan

Daha iyi ya işte demek daha uzuca halledilebilir. Benim burda anlatmak istediğim yönetim ucuza kaçmasın. Ucuz etin yahnisi tencere yakar. Daha önce denendi sonuç kazım koyuncu dışında hiç birini hatırlamıyoruz. İnşallah brozek kardeşlere ve tomas juna milyonlar veren yönetimler 100 lerce yıl söylenecek bir marş için maliyet hesabı yapmazlar.

bangkook_61
13.09.2011, 16:31
SzSDgSP4SWQ

MaHMuT_61
13.09.2011, 16:35
1-2 m Euro ya marş mı ? :)

Merhaba ilk önce fikrinizi beğendiğimi söylemeliyim ancak bu para mevzusuna takmış durumdayım 1-2 m Euro marş ? İstiklal marşına ve konan para ödülünü inceleyin, fener e o marşı kimin neden yaptığını inceleyin. Sanat ve para farklı şeylerdir. 1-2 m Euro ya Michael Jackson ı mezarından çıkartır Moon Marşı yazdırırsın ama kim beğenir bilemem ?

Ben sizin aksinize daha da amatöre inilmesinden yanayım, çok büyük bir kulubüz ve bir o kadar büyükte taraftar topluluğumuz var. Bu taraftarların içersin gerçekten müzikle uğraşan insan sayısı oldukça fazla. Benim Trabzonspor için yazılan marşlardan veya şarkılardan aklımda kalan sadece iki adet var 1. si K. Koyuncunun "74 de başladı Karadenizin Fırtınası,En büyük onurdu bize Kıbrısın maviş kupası,BİR AVUÇ GENÇ YÜREK YAZDI BORDO MAVİ DESTANI NI , UY UY UY AHA " diyerekden devam eden parçasını çok severim üstelik sizin orada kullandığınız "Marşın içinde "gool goollll trabzonn, oy oyyy trabzon, bordo- mavii bordo mavii şampiyon, haydin uşaklar, şampiyon..." v.s gibi " cümledeki bir çok kelime bu marşın içindedir. İkinci olarak aklıma gelen ise bir arkadaşımızın çalışması sanırım onuda bilen sayısı burada fazladır. Rap tarzında olan bu çalışma Ziya Doğan F. Tekke Gökdeniz li dönemimizde geliyordu bir kısmı "Haydi Gökdeniz deme bana bunlar kalite, kalite sen kalite ben kalite biz kalite taraftar, Trabzonspor'u hakkıyla sevenlere selamlar" cümleleriyle son buluyordu.

SONUÇ : Ben taraftarımızın bağrından çıkacak bir marşın daha uygun olacağı görüşündeyim. Ödül olarak düşüncem ise yine şampiyonlar ligi ile alakalı kazanan Trabzonspor'un bir şampiyonlar ligi maçına tüm masrafları dahil olmak üzere misafir olarak gidecek ve TS Clubdan 5-10-20 artık ne ise bir hediye çeki alsın ....

Son Söz : PARAYLA SAADET OLMAZ, sadece kiralanır :D

zafer6161
13.09.2011, 16:35
mrpqiIOuf88

valla tarafsız olmak gerekirse ben bu marşı ve sözlerini çok beğeniyorum,değim gibi bana belki kızabilirsiniz,fakat tarafsız kulakla dinlerseniz bu marşın üstüne marş tanımam,adamlar yapmış gerçekten :)

Hürgün Aygün
13.09.2011, 16:44
Katılıyorum Zafer abi mesela Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin Bjk'nin her kitle tarafından bilinen benimsenen marşları var biz henüz böyle bir marşa sahip değiliz.

murat
13.09.2011, 16:48
Bu parayla HES projesini yapsinlar bence. Devamli gelir kaynagi olur madem transfer yapmadik gelecegi yatirim olsun kimseyle ortaklik falan da yapmaya gerek kalmaz...

Doğan Şahin
13.09.2011, 16:50
mrpqiIOuf88

valla tarafsız olmak gerekirse ben bu marşı ve sözlerini çok beğeniyorum,değim gibi bana belki kızabilirsiniz,fakat tarafsız kulakla dinlerseniz bu marşın üstüne marş tanımam,adamlar yapmış gerçekten :)

İmzamdaki marşta onun uyarlaması.

SEDER
13.09.2011, 16:50
tamam düzeltim madem para fazla geldi 1 milyon tl olsun. ya arkadaşlar para konusuna takılmayın para fazla ise bir kaset yap sat. İlla bir marş olacak değil ya.çeşitli sanatçılara şarkı yaptır ama yaptır. kazım koyuncunun yaptığı yetmiyor. bunu hepimiz biliyoruz yetse zaten istemezdik bazen stadda bile çalmıyolar. yani adam gibi bir marş yap, bir kaç tane yap adına zafer marşı, destan marşı, onur marşı de. gollerden sonra çalınacak müzik bile sana özel olsun..zor mu bu? ee zor tabi daha en baştan bu kadar tepki aldığına göre biz yöresel sanatçılarımızın yedili kayde ile yaptıkları iyiniyetli uydurma şarkılara devam ederiz..parada cebimizde kalır.

Batuhan
13.09.2011, 16:53
mrpqiIOuf88

Aynen katılıyorum. Bizim de böyle bir marşımız olmalı :o

Cagdas Topal
13.09.2011, 16:57
Para ve marşı nasıl bağdaştırdığını merak ediyorum doğrusu :rolleyes:

ts61gogo
13.09.2011, 16:57
Bizim mars gercek bir mars olmali.
Liverpool'un "You will never walk alone"
Barcelona'nin "Himne del Barca" gibi.

Arkasinda orkestra ve sözleri derin olan bir mars. Senol Günes cok iyi söz yazabilir aslinda :D

.....
13.09.2011, 17:00
Harbi çok güzel bir marşa ihtiyacımız var. Diğerlerinden ayrı olması lazım.

Mustafa Umut
13.09.2011, 17:00
Nevizade Geceleri-galatasaray
100.yıl marşı-fener
gücüne güç katmaya geldik-beşiktaş

çok var bu takımların ama benim beğendiklerim bunlar. özellikle;

mqNN5MqakcI

canım sıkıldıkça açar dinlerim bilgisayardan. kulağa hoş geliyor. müthiş bir marş.

SEDER
13.09.2011, 17:03
Para ve marşı nasıl bağdaştırdığını merak ediyorum doğrusu :rolleyes:

bilmiyorum bedava yapıldığını bilseydim bağdaştırmazdım.

Sacit
13.09.2011, 17:03
Bu kadar parayı marş yapımı için mi kullanacaksınız..
marş hazırlamak için de yüksek miktarda paraya gerek yok..

ayrıca şikecileri örnek almak da bize yakışmaz..
dünyada takım mı kalmadı..

river plate en güzel örnek..

Alihan Ertürk
13.09.2011, 17:07
Yusuf Güney ve Rafet El Roman nerelerde Şampiyonluk Marşı yazacağız diyen, peki ya Şampiyonluk Belgeseli çekeceğim diyen Fatih Akın?

mit_o
13.09.2011, 17:09
evet güzel kaliteli yeni bir marşımızın olması gerek

Travelair
13.09.2011, 17:11
Marş yapalım güzel fikir ama ona sahip çıkıp tribünde gürle ezberletene kadar seslendirmemiz lazım. Yoksa birşey farketmez

bordo08
13.09.2011, 17:17
İyide marş hazırlatmak için ş.liginden gelecek parayamı kaldık...

Enteresan bir yaklaşım olmuş doğrusu..:)

mawro61
13.09.2011, 17:19
ben 90 dk bağırabilen ücretli taraftar kiralanmasından yanayım :) lay lay ahh trabzon diye de bağırmayan :)

muribbi
13.09.2011, 17:22
100.yıl marşı-fener

mqNN5MqakcI

canım sıkıldıkça açar dinlerim bilgisayardan. kulağa hoş geliyor. müthiş bir marş.
bu mu güzel olan? bir kere bu arabesk. arabesk marş mı olurmuş?

Mehmet Yusuf
13.09.2011, 17:26

bu marşın çalıntı olduğunuda biliyosunuzdur heralde :)

böyle olacağına hiç olmasın daha iyi bana göre.

B55by_RZ630

muribbi
13.09.2011, 17:32
bu marşın çalıntı olduğunuda biliyosunuzdur heralde :)

böyle olacağına hiç olmasın daha iyi bana göre.

B55by_RZ630
bide komünist marşından araklamış :D:D:D

61trabzonomer
13.09.2011, 17:35
şampiyonlar ligi parası ne alaka yahuu tamam marş gerekli ama parayı biz vermiyek gönülden olsun yada sponsorla,bu kadar yüklü para yatırım yapılmalı gelecek yıllar için.

Emirhan Makul
13.09.2011, 17:37
Marşın parayla ne alakası var bence Trabzonspor TV kurulmalı orda 24 saat herkes istediği marşı söyler

Alihan Ertürk
13.09.2011, 17:57
'eWo ile anlaşalım bence, o yapsın.

Ali Sırrı
13.09.2011, 18:01
Yine de en güzel marş budur;

http://www.youtube.com/watch?v=ep3IpNY3kCU :)

bilmeyen var mı?

Tanju
13.09.2011, 18:03
ben 90 dk bağırabilen ücretli taraftar kiralanmasından yanayım :) lay lay ahh trabzon diye de bağırmayan :)
Hakkaten ya şöyle bize özgü atma türkü gibi marşlar lazım bize:)

Dawsofield
13.09.2011, 18:04
zaferlerle doluyuz
zirvelerde damgamız
Trabzonsporluyuz
Onurludur kavgamız

vefakardır taraftar,
gitmez bir yere gitmez
bu aşk sonsuza kadar
bu efsane hiç bitmez...

Tunay ERDEM
13.09.2011, 18:06
o nasıl bir başlıktır öyle? ş'den para gelmese marş yapılamıyor mu?

Hürgün Aygün
13.09.2011, 18:10
Ben bunu da çok beğeniyorum...

EuSiM_9L6nc

OYılmaz
13.09.2011, 18:11
Çarşı grubu bedava beste yapıyor onlara söyleyelim bize marş yapsınlar o zaman ceplerine de 3-5 kuruş sıkıştırırız.

Alihan Ertürk
13.09.2011, 18:12
Ben bunu da çok beğeniyorum...

EuSiM_9L6nc

ççç Ujfalusi.

Hürgün Aygün
13.09.2011, 18:18
ççç Ujfalusi.
Sigthorsson ;) :D :D :D

Tunay ERDEM
13.09.2011, 19:04
5 gol atar herkese oyy oyy Trabzon diye marşımız vardı bizim.

colman
13.09.2011, 19:15
hey gidi rahmetli osman yağmur dereli olsaydı bize çok güzel marş yapardı...

macka61
13.09.2011, 19:19
bir o kalmıştı kasamızda 200 trilyon paramız vardı gelen parayı marşa harcayalım Allah akıl fikir versin her şeyimiz tam çünkü

Asi Çaykaralı61
13.09.2011, 19:21
Marşın parayla ne alakası var bence Trabzonspor TV kurulmalı orda 24 saat herkes istediği marşı söyler

Trabzonspor Tv kurulmalı bencede

Mustafa Umut
13.09.2011, 19:28
bu mu güzel olan? bir kere bu arabesk. arabesk marş mı olurmuş?

o sözlerden arabeski nasıl çıkardınız anlayamadım doğrusu.tribündekiler jilet falan mı atıyorlar da ben mi göremiyorum?

Sibel
13.09.2011, 21:23
Marşımız olsun isterim ben de ama, başlık biraz, e yok artık dedirtiyor.
O para kasamızda kalsın, zira bu yıl baya ceza yiyeceğimiz kesin.

Hasan YAYLI
13.09.2011, 22:00
http://www.youtube.com/watch?v=gGMxnUzR69M

bide böyle birşey var :D

A.Gökhan AKIN
13.09.2011, 22:05
En büyük eksikliğimiz adam gibi bir stad ve o stadda okunacak adam gibi bir marş...
Herşeyin adam gibisi bizde ama yukardakiler eksik :D

A.Gökhan AKIN
13.09.2011, 22:07

Müzik iyiydi de keşke parçaya hiç girmeseydi girdiği an kapattım :D

mawro61
13.09.2011, 22:57

klipsiz olsaymış keşke :) mr.bean geldi aklıma

Selçuk Aydın61
13.09.2011, 23:05
GÜZELbir fikir gerçekden bütün traftarları kıpır kıpır yapacak bi marş harıka fikir ...fikrin sahibinede tebrik...

Hasan YAYLI
13.09.2011, 23:09
Müzik iyiydi de keşke parçaya hiç girmeseydi girdiği an kapattım :D

klipsiz olsaymış keşke :) mr.bean geldi aklıma

Aslında hiç fena değil dimi...Ama Karadavut işte :p

Cem Akyüz
13.09.2011, 23:22
Mesela Beşitaş'in gücüne güç katmaya geldik marşını çok beğeniyorum.

Fatih Öztürk
13.09.2011, 23:31
marşımızı yapması gerekenlerın başında Rafet El Roman geliyor.yaparmı?pekala kralını yapar.istemesıni bilmeliyiz.yönetime kuvvetlı baskı yapmamız şart.

omer61
13.09.2011, 23:45
100.yıl marşı-fener

mqNN5MqakcI

böyle bir marşı hiç bir zaman trabzon'da duyabileceğimizi sanmıyorum maalesef. bence başlı başına sorun çılgınların kale arkasında oturuyor olmasıdır.

28TS61
14.09.2011, 00:52
o paraya mars yaparsa yönetim, neden transfer yapmadi diye elestirilik bu sefer :)

gercekten pes dedirten bir baslik olmus. o kadar paraya bir marsa yapilacaksa oooooo :)

Sefer A.
14.09.2011, 04:35
nevizade geceleri meceleri nefret ediyorum berbat bir mars, dumduz cumle kuruyolar konusuyolar sanki, bir seye benzedigi yok, takimi da gaza getirmez, ise yaramaz, adam gibi gaza getiren mars ariyorsaniz bjk'nin gucune guç katmaya geldik marsina bakin, takim sahaya girerken hep bir agizdan gucune guuuç katmaya geldiiiiikk, formanda teeeeerrrr.............. o formanda teeerr bagirmalari tuyleri diken diken eder beee, ben diger marslarda oyle bir etki goremiyorum, ne fb'nin ve gs'nin, onlar hikaye, sozleri guzelmis de bilmem ne, alt yazi olmasa sozleri anlamayacam anasini satayim, bjk'ninki açik ve net, ilk dinlemede anliyorsun ne dediklerini, fuzuli cumleler de yok, nevizade geceleri de nedu köyam....

SALDIRAY
14.09.2011, 04:42
1 milyona gerek yok. bu aktivitenin ederi kadar bir bütce ayırsalar yeterlidir.

Celal Demir
14.09.2011, 08:53
kesinlikle katılıyorum adam gibi marşımız yok yav mutlaka yönetim bununla ilgili bir çalışma yapmalı...

SEDER
14.09.2011, 10:58
abi ne okumadan anlamdan yorum yapan taraftarımız varmış yaa.sanki 20 milyon euronun tamamı marş için ayrılsık dedik.ne kadar tutuyosa kardeşim. 300 bin dolara 100 bin TL ye her ne ise..ama adam gibi bir marş olsun tek dileğimiz bu. bir orkestra ile anlaşılsın profesyonel olsun dedik adam biz yaparız diyor..ee yapda görelim..sanki paranın hepsi ile marş yapılsın dedik.oku bir zahmet sonra eleştir.

demek istediğim: bu kulüp maliyetli diye basketi kapatmaya kalktı. 100 trilyona yakın borç var..hazır ş. liginden para gelmişken saçma transferlere harcadığınınız paranın 100de birini ayırın ve bu kulübe bir marş kazandırın. sadece bunu demek istedik bir dövülmediği miz kaldı..

MaHMuT_61
14.09.2011, 11:40
Ulan bu 100. yıl marşına ayar oluyorum :S adamın kanını donduruyor ne yazık ki çok güzel oturtmuş çalıntı malıntı bilmem insanı gaza getiriyor. :S

muratali
14.09.2011, 11:58
KIRAÇ bu konuda çok yetenekli bir sanatçı. 100. yıl marşını da o yapmış.
Ben şahsen çok dinledim. ( Müzik Niyetine Sadece :-)
ATENA nın "Holigan" şarkısı da çok güzel bu anlamda. Bu çocuklar fanatik taraftar olduğundan tribünü ne coşturur iyi biliyorlar.
12 dev adam parçası da onların , yine aynı şekilde harika. Amaca uygun. Herkes ilk duyduğundan itibaren benimsedi.
Marş yapmak başka bi şey. Ne yazık ki yöresel sanatçılarımızın eserlerini ne kadar çok sevsek ta marş formunda pek eserleri yok.
Ben de çok isterim Kazım'ın şarkılarından bir olsun . Ama genelde çok yumuşak, yavaş parçalar. Stadyuma ise gümbür gümbür bir şeylerler lazım.

Para verilecekse Kıraç'a verilsin . 100 yıl marşının daha güzelini bize yapsın.

muratali
14.09.2011, 12:01
nevizade geceleri meceleri nefret ediyorum berbat bir mars, dumduz cumle kuruyolar konusuyolar sanki, bir seye benzedigi yok, takimi da gaza getirmez, ise yaramaz, adam gibi gaza getiren mars ariyorsaniz bjk'nin gucune guç katmaya geldik marsina bakin, takim sahaya girerken hep bir agizdan gucune guuuç katmaya geldiiiiikk, formanda teeeeerrrr.............. o formanda teeerr bagirmalari tuyleri diken diken eder beee, ben diger marslarda oyle bir etki goremiyorum, ne fb'nin ve gs'nin, onlar hikaye, sozleri guzelmis de bilmem ne, alt yazi olmasa sozleri anlamayacam anasini satayim, bjk'ninki açik ve net, ilk dinlemede anliyorsun ne dediklerini, fuzuli cumleler de yok, nevizade geceleri de nedu köyam....

Ben geçen seneki BJK-Trabzon kupa maçında İnönü'deydim.
"Gücüne güç katmaya geldik" müthiş söyleniyor. Çok etkili.

Yanlız şunu ayırmak lazım. Marş başka bişey, tezahürat başka bir şey.
Beşiktaşın söylediği marş değil tezahürattır. Marş ise FB'nin 100 yıl marşı gibi sözü, müziği , altyapısıyla bi sanat eseridir.

Yaldız61
14.09.2011, 12:02
http://www.youtube.com/watch?v=EwP4hUkrA74

hepsinden güzel göstepenin isyan marşı 10 numara :)

muratali
14.09.2011, 12:08

Beşiktaşın söylediği marş değil tezahürattır. Marş ise FB'nin 100 yıl marşı gibi sözü, müziği , altyapısıyla bi sanat eseridir.

Mesela ben Fenerbahçe 100 yıl marşının stadyumda tamamen söylendiğini duymadım. Zaten söylenebileceğini de sanmıyorum. Ama "lay lay la lay lalay ..." diye devam eden nakarat benzeri kısmı tüm stadca söylenebiliyor. Çok ta güzel oluyor.

Her ne kadar ben beğenmesem de "Y... Fenerbahçe" marşları da buna uygun. Askerde "Yaylalar" söyler gibi :-) Marşta bir cümle geçiyor. Tüm Stad "Y... Fenerbahçe" diye söylüyor. Bu da form olarak çok uygun.

Quenn , "We will rock you" şarkısı da bi örnek. Toplulukça harika söylenir. Söylenir derken şarkı söyler , sen "Rock you !" kısmını topluca söylersin.

Tekrar vurgulayayım, tribün tezahüratı -ki buna marş, beste vs. diyor taraftar- ile gerçek marşı karıştırmamak lazım.

Recep Alkan
14.09.2011, 12:19
Bu zamana kadar adam gibi bir marşın olmayışı para yüzünden miydi yani ?

Hiç inandırcı değil. Biz ne yazık ki böyle şeylere önem vermiyoruz.

Kaldı ki o kadar para ile Trabzonspor'un altın çağının temelini atamayan insanların, dediğiniz miktarları vererek marş yaptırması da ayrı bir tartışma konusudur benim için.

Sibel
14.09.2011, 13:12
Şikecilerin 100.yıl marşını beğenenlerdenim. Gerçekten çok güzel bir marş.

Sefer A.
14.09.2011, 13:17

katiliyorum agabey ama bizim öyle bir tezahüratimiz bile yok, ayrica aslinda o tezahürat basta sarki olarak çikmisti, sonra stadda farkli sekilde bagirip tezahürata dönüstürdüler, ama mesele o fb'nin olsun gs'nin olsun ne stadda denir ve dense bile gaza maza getirmez, o marslarla gaza gelen ztn gaza gelmeyi çok seven biridir bence, hele o nevizade midir ne fuskidir berbat bir mars, uyuyasin gelir yahu ^^
bize mars degil adam gibi tezahürat lazim, ben netten Sakarya Kocaeli atismalarini dinliyorum adamlar isi biliyor, biz ise 1 2 3 Trabzon Trabzon 2defa lalala Trabzon'dan sonra bizim usaklarin sesi kisiliyo, sanirim biraz aci yememiz lazim seslerimiz kalinlassin diye, yoksa bu is boyle olmayacak, nefret edecem bu gidisle bizim taraftarin 1dkda sesinin kisilmasina, uzun süren bir tane tezahürat görmedim.... hele Avni Aker'de

aseld
14.09.2011, 13:18
bugüne kadar en iyisi kazım koyuncunun yaptıgı ama son dönemde karmatenin yaptıgı marsta güzel bence kulüp dikkate alıp stadlarda çalabilir biraz düzenlemeyle

Sacit
14.09.2011, 13:19
bu başlığın düzeltilmesi gerekiyor

muratali
14.09.2011, 13:29
Milli takımımızın "Hep Seninleyiz Türkiye" şarkısını da unutmamak lazım.

Ben bu şarkının orijinalini ( bu şarkı uyarlamadır, bilmeyenlere ) çok severdim. Türkiye'ye uyarlanmışı da harika olmuş.

Sanırım bu gibi şeyler kulüp ya da taraftar organizasyonuyla pek olamıyor.
Bu şarkı da , 12 dev adam da hep tv reklamı için yapılmış , profesyonel reklamcı çalışmaları.
Belki de doğrusu bu. işin profesyonellerce yapılması.

http://www.youtube.com/watch?v=8njGRsYyXkE

muratali
14.09.2011, 13:39
katiliyorum agabey ama bizim öyle bir tezahüratimiz bile yok, ayrica aslinda o tezahürat basta sarki olarak çikmisti, sonra stadda farkli sekilde bagirip tezahürata dönüstürdüler, ama mesele o fb'nin olsun gs'nin olsun ne stadda denir ve dense bile gaza maza getirmez, o marslarla gaza gelen ztn gaza gelmeyi çok seven biridir bence, hele o nevizade midir ne fuskidir berbat bir mars, uyuyasin gelir yahu ^^
bize mars degil adam gibi tezahürat lazim, ben netten Sakarya Kocaeli atismalarini dinliyorum adamlar isi biliyor, biz ise 1 2 3 Trabzon Trabzon 2defa lalala Trabzon'dan sonra bizim usaklarin sesi kisiliyo, sanirim biraz aci yememiz lazim seslerimiz kalinlassin diye, yoksa bu is boyle olmayacak, nefret edecem bu gidisle bizim taraftarin 1dkda sesinin kisilmasina, uzun süren bir tane tezahürat görmedim.... hele Avni Aker'de

Ben zaten o " bir ki üç ... Trabzon Trabzon 2defa lalala " tezahüratını hiç sevmedim. Anlamsız bişey .
OOOOO Trabzon ne demek yaa ... OOOO ne ???

Bunu sanırım Fenerbahçe çıkardı yıllar önce. Fenerbahçe 4 hece olduğundan FEE NER BAH ÇEEEE şeklinde söyleniyor. Ama nedense karşı takım ne söylese aynını taklit etmeye meyilli bizim millet. Sanki çok matah bişeymiş gibi her takım kendine uydurmaya çalıştı. Uymayan da başına Oooooo koydu.

Bu konuda son yıllarda özgün bişeyler yapan Beşiktaş taraftarları var. Diğer takımlar da biz dahil taklit etmeye çalışıyoruz.

Mesela "Kartal Gooll gool gooll" tezahüratı çok bariz bi şekilde onlara ait. Çıkıp ta biz "Bordo gooll goll goll , Mavi gool gooll golll" diye bağırınca bana komik geliyor.

Belki de tribünlerin suskunluğu , bize özgün olmayan, dolayısıyla bize uygun olmayan , taraftarımızı heyecanlandırmayan tezahüratlar yüzündendir.

Mahmut Yilmaz
14.09.2011, 13:58
Bu işi ciddiye alıp,profesyonel kişilere emanet edilmeli.
Marş dediğimiz zaman:Kitlelerin yürürken çıkardığı ritimi anlatmalı Marş sürüklemeli,biryerler götürmeli.
Trabzonsporun Türk futbolunda yaptığı devrimin ayak seslerini yansıtmalı.
Bunun için birçok aday sıralayabiliriz,ama en bariz örnekleri radikal müzik gruplardan bulabiliriz:
http://www.grupyorum.net/node/413

bordo61
14.09.2011, 14:02
Para ile olmuyor bu işler.

Kazım Koyuncu neden bu kadar iyi beste yaptı.

Para için mi , hastalıktan ayağı kalkamayacağı zamanda bile Trabzonspor'u destekleyecek kadar fanatik Trabzonsporlu olduğu için mi

Ne kadar para versende ruh katmadın mı marş olmaz.

Şarkı olur marş olmaz

bordo61
14.09.2011, 14:08
Şöyle yaparız.

Bir Marş yarışması düzenleriz.

Herkes yollar internet sitesinde oylanır fln sonra kazanana ödül veririz

Doğan Şahin
14.09.2011, 16:31
Şöyle yaparız.

Bir Marş yarışması düzenleriz.

Herkes yollar internet sitesinde oylanır fln sonra kazanana ödül veririz

Arkadaşlar beste yapmak yürek işidir, ilham işidir.
Para işin içine girince ilham kaybolur...

Ancak para ile bestenin altyapısı, düzenlemeler vs.. kaliteli yapılabilir.

Bugün yapmış olduğum TRABZONSPOR BESTESİ'ni beğenilerinize sunuyorum(1 M€ için hesap numaramı daha sonra iletirim ;) )

Kafamdaki düzenlemesi yapılabildiği taktirde
Şakoğlu Beste 1 bahsetmiş olduğunuz kriterleri karşılıyor sanırım.
Şakoğlu Beste 2 ise ise eğlencelik( parçalamalı :) )
Şakoğlu Beste 3 ise geçen sezon ki şampiyonluk bestem.

Şakoğlu Beste 1 : Dinle (http://www.megakatalog.com/tv/Oynat.aspx?ref=bmn20110914&bnr=dogansahin-ts-mars-20110914.mp3) (yeni genel beste)
Şakoğlu Beste 2 : Dinle (http://www.megakatalog.com/tv/Oynat.aspx?ref=bmn20110914&bnr=hdstsmars.mp3) (eğlencelik)
Şakoğlu Beste 3 : Dinle (http://www.megakatalog.com/tv/Oynat.aspx?ref=bmn20110914&bnr=do-ts-geliyor20110521.mp3) (geçen sezon için yazmıştım)

A.Gökhan AKIN
14.09.2011, 17:04
http://www.youtube.com/watch?v=EwP4hUkrA74

hepsinden güzel göstepenin isyan marşı 10 numara :)

her nekadar sözleri farklı kaide tanıdık olsada çok çok güzel.

Oğuzhan İnce
14.09.2011, 17:09
Kazım'ın marşı var bence dudyğum en güzel müzilk

vahapbesir
14.09.2011, 18:00
http://www.izlesene.com/video/trabzonspor-marsi-2011/2991515

arkadaşlar bu da benim naçizane Trabzonsporumuz için yaptığım bir çalışma. Şimdi sese takılmayalım. Amatör bir çalışma. Kendim çalıp kendim söyledim. ufak bir stüdyoda kaydettik. Ama destek verilirse bu marşı 10 numara yaparım. Müzik ve sözlere yorum yaparsanız sevinirim.

vahapbesir
16.09.2011, 11:12
Galiba benim mars tutmayacak

Barış Cem
16.09.2011, 11:20
mrpqiIOuf88

adamlar çalmış resmen

http://www.youtube.com/watch?v=B55by_RZ630

böyle melodi çalarak gaz marş yapılacaksa, boş bir günümde venceramos dan esinlenip! bir çırpıda bir marş hazırlayayım hem daha da gazını bulamazsınız

http://www.youtube.com/watch?v=BVlNB_7HqbI

Guroni
16.09.2011, 11:31
Ulan bu 100. yıl marşına ayar oluyorum :S adamın kanını donduruyor ne yazık ki çok güzel oturtmuş çalıntı malıntı bilmem insanı gaza getiriyor. :S

İşte sorun bu. Öyle bişe yapılmalıki slow bile olsa adamı çok fena gaza getirmesi lazım

Bdeniz_61
16.09.2011, 11:35
Resmen 1 Mayıs marşı.

Adamlar güzel çalmış ama:D

emre6167
16.09.2011, 11:43
Kazım Koyuncunun yaptığı marş şu ana kadar yapılmışlardan en iyisi ancak neden stadlarda hep beraber söylenmedi anlmamış değilim.
Inter maçından önce yayılan Oyna,Dik Oyna gerçekten müthiş bir slogan.Oyna dik oyna kollar çubuk olacak...diye devam eden parçanın melodiside gerçekten tezahürat olarak hepberaber söylenecek cinsten.
Bence bordomavi.netin hatırı sayılır üyelerininde kulüp ve diğer taraftar gruplarıyla iletişime geçerek.''OYNA,DİK OYNA''sloganı üzerini anlamlı sözler yazarak her yaştan taraftarımızın ezberleyebileceği bir marşımız olmalı.''Dik oynamak'' hem yöresel külürümüzün en önemli öğesi olan horonun ilk kuralı hemde takımımızın, karanlık işlerin döndüğü bu piyasada İstanbul ve yandaşları olan anadolu takımları karşısında gösterdiği duşuruşun simgesidir.

OYNA,DİK OYNA!!!

gülsüm
16.09.2011, 11:49
Kazım Koyuncunun yaptığı marş şu ana kadar yapılmışlardan en iyisi ancak neden stadlarda hep beraber söylenmedi anlmamış değilim.
Inter maçından önce yayılan Oyna,Dik Oyna gerçekten müthiş bir slogan.Oyna dik oyna kollar çubuk olacak...diye devam eden parçanın melodiside gerçekten tezahürat olarak hepberaber söylenecek cinsten.
Bence bordomavi.netin hatırı sayılır üyelerininde kulüp ve diğer taraftar gruplarıyla iletişime geçerek.''OYNA,DİK OYNA''sloganı üzerini anlamlı sözler yazarak her yaştan taraftarımızın ezberleyebileceği bir marşımız olmalı.''Dik oynamak'' hem yöresel külürümüzün en önemli öğesi olan horonun ilk kuralı hemde takımımızın, karanlık işlerin döndüğü bu piyasada İstanbul ve yandaşları olan anadolu takımları karşısında gösterdiği duşuruşun simgesidir.

OYNA,DİK OYNA!!!

:alkış:
kesinlikle katılyıorum.
OYNA,DİK OYNA'dan yola çıkılarak bi marş yapılırsa süper olur.

Travelair
16.09.2011, 11:56
Taraftar bütünlüğünü sağlamada katkısı olabilir iyi bir marşın

vahapbesir
16.09.2011, 12:27
Arkadaslar su benim marsi dinleyen var mi aranizda. ses kotu olabilir ama muzik ve sozlere bakin lutfen

erdeme61
16.09.2011, 14:38
Beyler bu besteler güzel ama önce bizim bunları ezberleyip okuyacak taraftar kitlesi bulmamız gerekmez mi çekirdek tayfasının yerine ve bizim tribünler hep birlikte ne zaman bir şey yaptı?

Ortak bir şeyler yapmak içinde taraftar guruplarının birbirini düşman olarak görmemesi lazım. Taraftar gurupları ortak olarak sadece yağmur yağarken yağmurluk giyiyor oda mecburiyetten.

Şu besteler bilgili ve bu konularda becerikli birinin elinden geçirilirse bazı eklemeler ver çıkarmalarla kral top 10 da zirveye oynar :)

Sonra tek önemli sorun taraftar kalır.

Belki eksik olan söylemediklerim olabilir ama haksız olduğumu sanmıyorum.

vahapbesir
16.09.2011, 19:56
http://www.izlesene.com/video/trabzo...i-2011/2991515

şu yaptığım marşı bi dinleyin arkadaşlar. Sesim gitmemiş olabilir marşa ama söz ve müzik nasıl onun hakkında biraz yorum yapabilir misiniz

Legolas77
16.09.2011, 22:07
kazım ın hayde hayde gol hayde onu seslendirsek bile hep bir agızdan farklı olur stadda

yalniz adam
16.09.2011, 22:16
oooyna dik oyna forma çubuk olacak...biraz değiştirilerek borçka hemşini harika olur...

mawro61
16.09.2011, 22:36
Arkadaslar su benim marsi dinleyen var mi aranizda. ses kotu olabilir ama muzik ve sozlere bakin lutfen

dinledim ben. gayet güzel olmuş emeğine sağlık. ritimde gayet güzel. böyle fıkır fıkır bişey olmalı. daha iyileride olabilir.

aurora
16.09.2011, 23:02
Marş derken atkıları açıp söylenecek Liverpool taraftarının söylediği You'll never walk alone tarzı bir şarkı olmalı diye düşünüyorum. Aklıma "Ben Varım Şarkısı geliyor. Bu şarkıyı sözlerini bile değiştirmenize gerek yok 20 bin kişinin atkılarını açıp söylediğini hayal edin. Müthiş bir atmosfer olur.

http://www.youtube.com/watch?v=UhXLRv21I7E

mawro61
16.09.2011, 23:11
bu konulara hep olumsuz yorumlar yapıyorum. bende istemiyorum böyle yapmak ama tirübünde birlik sağlamak şart. gençler maçlara özendirilmeli ve çekirdekçi orta yaş statdan tecrid edilmeli. o zaman marşta olur avni akerde cehenneme dönüşür.
verdiğin şarkı güzel evet. bu şekilde güzel bir hazır şarkıda seslendirilebilir.

ts_tuncay_ts
16.09.2011, 23:13
Güzeler besteler...Besteler çok ama stadda söyleyen yok...Mesela 41. yıl marşımızda iyi bence ama stadda söylendiğini hiç duymadım...

http://www.youtube.com/watch?v=Nj5NJnbJ8EY

ibrahim
16.09.2011, 23:19
Oyna dik oyna marsi kafama yatti. Bir iki gün önce Twitter'dada yazmistim hatta. Ilk denememde aklima "#oynadikoyna (http://twitter.com/#%21/search?q=%23oynadikoyna) kollar cubuk olacak. Soysuzlar yamulacak. Toprak BORDO kokacak. Tarih bizi yazacak!" ve "#oynadikoyna (http://twitter.com/#%21/search?q=%23oynadikoyna) intere koyda yamulsun avrupa!!! Saldirrrr Firtina!!" gibi seyler geldi. Bu isten anlayan ve Trabzonu Trabzonsporu taniyan bir besteciye para karsiligi yaptirdikmi ortaya cok güzel bir marsin cikacagindan eminim.

Serap G.
17.09.2011, 00:35
Senelerdir stadlarda marslarimiz hep ayni. Ustte verilen orneklerde bestelerinde bol oldugunu goruyoruz, keske butun stad hep bir agizda bu guzel marslari soyleyebilsek..

MforMasterChief
17.09.2011, 13:16
kesinlikle organşze olup hep bir ağızdan söylemeliyiz bu marşları acil çaresine bakılmalı

SEDER
17.09.2011, 17:16

şu yaptığım marşı bi dinleyin arkadaşlar. Sesim gitmemiş olabilir marşa ama söz ve müzik nasıl onun hakkında biraz yorum yapabilir misiniz

bencede güzel olmuş düşünüp emek vermen bile güzel evde defalarca dinledim..ama marş mı? tartışılır. daha profesyonel olmalı bana göre..

hunevren
17.09.2011, 19:00
Tıpkı Liverpool taraftarı gibi olmalıyız... Liverpool'lular Elvis Presley'in "You'll never walk alone" şarkısını hep bir ağızdan söylüyorsa, biz de bunun gibi bir şeyler, atıyorum "bereber yürüdük biz bu yollarda" gibi bir şarkıyı söyleyebilmeliyiz.. bu da aynı zamanda sloganımız olurdu..

newrocki
19.09.2011, 22:23
you tube'da bir yorum...

"40 tane taraftar grubu olan bir türübine amadeus mozart beste yapsa da boş."

Zeki Şevik
19.09.2011, 22:59
Bu grupların birleşmesi, tek bir grup olması, tabiki güzel olur ama bu forumdan okuduklarım bu işin "olmayacak dua" olduğunu öğretti bana dolayısı ile "amin" demeye gerek yok. Tamam gruplar birleşmesin ama en azından bu grupların temsilcileri maçlardan önce bir araya gelip tribün faaliyetleri konusunda görüşemezler mi ? Tribünlerde herkesin bir ağızdan bağırdığı "bordo-mavi" den başka bir tezahüratımız olmayacak mı bizim? "haydi arkadaşlar takımızı destekleyelim" şeklinde anons duyunca utancımdan yerin dibine giresim geliyor.

asilhamsi
19.09.2011, 23:22
gözgöz isyan marsı olaganustu ve carsının formanda ter olmaya geldim marsı...

abcabca
19.09.2011, 23:25
marş iyi olur da kim söyleyecek o marşı :)

trabz10ur
19.09.2011, 23:28
yaparsa VOLKAN KONAK yapar

Hasan YAYLI
19.09.2011, 23:29
yaparsa VOLKAN KONAK yapar

Evet yapmıştı bir tane uzun uğraşlar sonunda :rolleyes:

SEDER
20.09.2011, 14:16
bana göre edip akbayram veya haluk levent in sesleri tribüne iyi gider.

Tahir61
20.09.2011, 15:58
rafet el roman

Mehdi
20.09.2011, 15:59
Ben şart olduğunu düşünmüyorum.Zevke,o anki duruma,başarıya,o seneki havaya,ilhama bağlıdır bu tür şeyler.40'ıncı yıl 41'inci yıl falan filan derken zorla yaptırılan marşların ne kadar tuttuğunu gördük.Ben bu tür şeylerde kendisini o şeyi yapmak zorunda hissetmeden o rahatlıkla yapan amatör ruha daha çok güveniyorum.

Ahmet Başkaya
20.09.2011, 16:04
Ben şart olduğunu düşünmüyorum.Zevke,o anki duruma,başarıya,o seneki havaya,ilhama bağlıdır bu tür şeyler.40'ıncı yıl 41'inci yıl falan filan derken zorla yaptırılan marşların ne kadar tuttuğunu gördük.Ben bu tür şeylerde kendisini o şeyi yapmak zorunda hissetmeden o rahatlıkla yapan amatör ruha daha çok güveniyorum.

Kesinlikle katılıyorum .

İlham işi bu işler .

Doğan Şahin
20.09.2011, 16:04
Kafanızda canlanmayacak ama yine de dinlerken profesyonel bir çalışma ile düzenlemesinin yapıldığı halini hayal edin...

Bugün yapmış olduğum TRABZONSPOR BESTESİ'ni beğenilerinize sunuyorum(1 M€ için hesap numaramı daha sonra iletirim ;) )

Şakoğlu Beste 1 : Dinle (http://www.megakatalog.com/tv/Oynat.aspx?ref=bmn20110914&bnr=dogansahin-ts-mars-20110914.mp3) (yeni genel beste)
Şakoğlu Beste 2 : Dinle (http://www.megakatalog.com/tv/Oynat.aspx?ref=bmn20110914&bnr=hdstsmars.mp3) (eğlencelik)
Şakoğlu Beste 3 : Dinle (http://www.megakatalog.com/tv/Oynat.aspx?ref=bmn20110914&bnr=do-ts-geliyor20110521.mp3) (geçen sezon için yazmıştım)

domivamis
20.09.2011, 16:11
http://www.youtube.com/watch?v=3izLqM_jKG0&feature=related

Bence gelip geçmiş en iyi çalışma..

cahoe
21.09.2011, 00:43
http://www.youtube.com/watch?v=3izLqM_jKG0&feature=related

Bence gelip geçmiş en iyi çalışma..

Aynen katılıyorum. En güzeli en anlamlısı bence.

MonteCristo
21.09.2011, 03:21
Bu kadar sanatçının çıktığı yerden bir tane benimsenecek marş çıkmaması tuhaf.

Serdar Dilekoğlu
21.09.2011, 08:37
Bir beste çalışması da benden.

Senin gücün karanlığı yırtacak.

Seninle yıldızım parlayacak.

Trabzonsuz hayat olmaz olsun.

Trabzonum canım feda olsun.

vahapbesir
24.09.2011, 00:28

şu marşım bi tutulmadı gitti :(( tamam sesim gitmedi marşa ama müzik olarak ve sözler olarak gayet güzel yaptığımı düşünüyorum. Biraz destek olsa keşke canlı enstrümanlar ve daha güzel bi aranje ile ve başka bir soliste söyletip on numara bi hale getirebilirdim. Trabzonspora bile yolladım cd'sini ama bir cevap yok. Bizim kulüp pek ilgilenmiyor bu işle

bakın bu sözlerde bana ait ve bu sözlerle bir marş çalışması içerisindeyim yine

HAYATIMA DOĞDUN BİR GÜNEŞ GİBİ
İÇİME ÇEKTİM SENİ BİR NEFES GİBİ
KOLAYCA BULUNAN BİR ADRES GİBİ
HER YOL SANA ÇIKIYOR TRABZONSPOR

BORDO MAVİ RENGİMİZ NE KADAR ASİL
AŞKINLA BÜYÜYOR BAK KOCA BİR NESİL
OYNADIĞIN FUTBOLLA BİR BİR REZİL
EDERSİN RAKİPLERİ TRABZONSPOR

yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar

OzcanHan61
24.09.2011, 00:58

harika bir sesin var masallah...

OzcanHan61
24.09.2011, 01:02
Güzeler besteler...Besteler çok ama stadda söyleyen yok...Mesela 41. yıl marşımızda iyi bence ama stadda söylendiğini hiç duymadım...

http://www.youtube.com/watch?v=Nj5NJnbJ8EY

bizim taraftar gruplari malesef bir carsi gibi organize degil, ilk önce büyük bir taraftar grubu kurmamiz gerekiyor tüm gruplari icinde barindircak...

OzcanHan61
24.09.2011, 01:03
bildigim kadariyla rafet el roman trabzonsporlu, arkadaslar bir sekilde ulasirsaniz ve teklif ederseniz harika bir eser cikarcagana eminim...

Yiğit Gayretli
24.09.2011, 01:14
Kafanızda canlanmayacak ama yine de dinlerken profesyonel bir çalışma ile düzenlemesinin yapıldığı halini hayal edin...

İlk beste gerçekten dikkate değer. Fakat ritimsel hatalar var. Altta enstruman olmadığından net şekilde koyamıyorum adını fakat prozodi sıkıntısı gibi algıladım... Yine üstünde çalışılmalı. Piyasadı milyon tane işe yaramayacak çalışma varken kesinlikle ilgiyi hakediyor...

adnan35
21.10.2011, 23:56
Seder kardeşimin yukarıda 4 madde ile özetlediği marş özelliklerine aynen katılıyorum. Takım sadece Trabzon'un değil, tüm Türkiye'nin...
Hatta Kıbrıs'ın da desem abartmamış olurum. Kıbrıslı Türklerden de tutan var.Gitmiş olduğu Kıbrıs'ta bir Jipin aynasında küçük TS bayrağını görünce özellikle sahibini beklediğinde oranın yerlisi bir vatandaş olduğunu ve takımın hastası olduğunu öğrendiğinde ne kadar gurur duyduğunu anlatır eniştem.
Üniversiteden arkadaşım olan taraftarlardan biri Hataylı diğeri Ankara'lı bir başkası Diyarbakır'lıydı. Üçünün de Trabzonsporu benden az sevdiklerini sanmıyorum.
Diyeceğim sözlerinin ve müziğinin yöresel ve yöreyi andıran özellikler taşıması diğerlerini dışlamak gibi olur ve tutmaz. Yine diğer arkadaşların da belirttiği gibi çok uzun ve karmaşık sözleri olmayan anlamlı ve herkesin aklında kalabilecek sözlere sahip, ezgisi yine çok beğendiğimiz güncel parçalar gibi akılda kalabilecek, hatta bir anaokulu çocuğunun bile mırıldanabileceği özellikte olmalı. Sevmesekte Fenerbahçenin marşı bu özelliklere sahip. Kıraç bu marş için ücret aldı mı bilemem ama her şeyin bir bedeli var. Herkesin katılabileceği Türkiye çapında bir yarışmadan inanın çok güzel sonuçlar çıkar. Ben şahsen birçok yöresel özellikte TS marşımız olmasına rağmen hiçbirinin ne sözlerini biliyorum nede ezgisini çıkartabilirim...Yönetim bu konuda maalesef çok beceriksiz. Ayrıca madem 4.büyüğüz bizimde TV kanalımız olmalı. Türkiye'de bunun altından kalkabilecek kapasitede birçok Trabzon sevdalısı iş adamı var.Bunlar klüp bünyesinde teşvik edilebilir.
Sadece koltuk işgal edip sadece futbolcu alıp satan ve maçlardan sonra da kasılarak maç yorumu yapan yönetici tipleri istemiyoruz. Ve maalesef bana göre TS'nin başındaki yönetim kadrosu hala 1970 lerin klüp yünetim kafasıyla hareket ediyor. Sadece cebinden verdiği parayla klüp yönetilebileceğini sanıyorlar. Artık uyanmaları gerek, zaman ve şartlar çok değişti.Bunu ne zaman görecekler.
Hala erkek voleybol takımımız yok, hala bayan voleybol ve basket takımlarımız yok. Diğer branşlarda da boy göstermemiz gerek. Büyük takım olduğumuzu iddia ediyorsak eğer bunların da olması gerek. Bazılarınızın, bunların hepsi paraya bakar değinizi duyar gibiyim. Artık günümüzde sponsor denen firmalar var. Bazı klüpler aldığı futbolcuyu bile bunlara aldırıyor hepimiz görüyoruz.
İşte tüm bunları organize edebilecek profesyonel tipte yöneticilere ihtiyacımız var. Günahım kadar sevmediğim Aziz Yıldırım işte böyle bir yönetici. Onun başkanlığı ele aldıktan sonra kulübün tesisleşme ve gelir elde etme açısından geldiği noktayı hepimiz görüyoruz. Ondan önce Ali Şen vardı oda öyleydi. Adam şimdi bile UAFA'dan ceza almasın diye Avrupada kıçını yırtıyor, Fener için lobi yapıyor.
"Bize her yer Trabzon" diye slogan atmayla iş bitmiyor. Ama benim en çok sevdiğim slogan bu...Başkasını da bilmiyorum. İşte böyle bir marş olmalı. hepinize İzmir'den selamlar.

Mayls
22.10.2011, 04:02
Öncelikle; Kazım Koyuncu'nun Uy Aha'sı kadar güzel bir marşın yapılacağını sanmıyorum bir daha.

Ama; Uy Aha, tribünde söylemek için fazla hareketli. Trabzon tribünlerinin ihtiyaç duyduğu şey daha çok You'll Never Walk Alone tadında bir şarkı.

Ayrıca yöresel değil, ulusal olsun önerisine şiddetle karşı çıkıyorum. Trabzonspor her ne kadar ülke genelinde taraftara sahip olsa da, Trabzon'u ve Doğu Karadeniz'i temsil eden bir değerdir. Hiçbir çalgı Trabzonspor'u kemençe ve tulum kadar iyi simgeleyemez.

Şahsen isterim Marsis gibi bir grubun dillere destan bir şarkı yazmasını. Ama ha deyince de olmuyor. Çok sevdiğimiz Volkan Konak bile rezalet bir marş hazırladı bize.

Aleyna Yemenici
22.10.2011, 09:56
Yenildiği zaman küfür edip susan bir taraftarız yeri geldiğinde..
Ki bunun içerisine bende giriyorum.. Adam gib Tezavrat yapacak bir grup toplanırsa
Marşı besteleyecek çok adam var. Bknz: Rafet el Roman,Marsis (gerçe Rafet el romandan marş gibi hareketli bir şarkı beklemekte benim ne heddime :D)

fındıkoğlu
26.10.2011, 17:49
Şakoğlu'nun (1) bestesi kayda değer. Tebrikler kardeşim..:alkış::alkış:
Üzerinde çalışılırsa güzel bişey ortaya çıkar..;)

bordo61
27.10.2011, 12:27
http://www.youtube.com/watch?v=QknZc74UuOA

Erman Akyüz
27.10.2011, 13:07
We Are The Champions tadında bişeyler olsun :)) barcelona falan bizden çalsın istiyorum :)

ibrahim
16.12.2011, 00:16
Kalu Bela'dan beri Trabzonsporluyum, böyle mars duymadim ben. Heyecandan pencereden firliyordum. Firtinalar yaratip ihtilaller yapmak geliyor su an icimden!

TQf1s4A2GQs

Ender Kuyumcu
17.12.2011, 12:21
ah kazım ah, her zaman diyorumçok erken gittin diye. şimdi sağ olsaydın marşların en anlamlısını en çoşkulusunu yarapdın trabzonspor'un için.

okan6161
17.12.2011, 21:34
acaba kaç tane ses sanatçısı tarabzonlu yada karadenizli ama bir tane insan marş yapamazmı trabzonluyum karadenizliyim diye övünmeye gelince mangalda kimse kül bırakmıyor

e-mercan
18.12.2011, 12:36
Kalu Bela'dan beri Trabzonsporluyum, böyle mars duymadim ben. Heyecandan pencereden firliyordum. Firtinalar yaratip ihtilaller yapmak geliyor su an icimden!

TQf1s4A2GQs

bu lay lay layyy lardan bıktım artık bu iğrenç kelime olmadan adam gibi başka bir şarkı yapılamazmı illada herşeyin kolayına kaçıp layy layy layyy mı demek lazım ... tabi her boşluğu doldurmaya kolay oluyo ''ŞEY'' gibi

Samet Türkmen
18.12.2011, 12:39
Parçanın başı İsmail yk, devamı Serdar Ortaç şarkısı gibi olmuş :D

Mayls
18.12.2011, 12:48
Şu üstteki hiç yapılmasaymış daha iyi olurmuş.