PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadda Yabancı Müzik İstemiyoruz!

krdnz
11.09.2011, 22:06
Cumartesi akşamı Hüseyin Avni Aker Stadı yeni sezona merhaba diyecek.

Önceki yıllarda önemli bir sorun olarak gördüğüm maç öncesi ve devre arasındaki müzik seçimleri bu sene Şampiyonlar Liginde oynamamız nedniyle daha önemli hale geldi.

Önceki yıllarda maç öncesi bayrak veya atkı şovlarında hep yabancı müzik çalınmasına şahit olduk.Artık kulağımıza hoş gelen bu müzikler yerine bizi coşturacak,rakipleri başka bir yerde (deplasmanda) olduklarını hatırlatacak müzikler seçilmeli.

Kazım Koyuncu,İbrahim Can,Fuat Saka ve daha nice milyonlar tarafından sevilen sanatçılarımız varken warchant dinlemek istemiyoruz.

Kemençe,tulum,horon
Şampiyon Trabzon :)

Cengiz Çubukcu
11.09.2011, 22:11
güzel başlık hatta türkçe pop da olmasın, bize has parçalar olsun....

myildirim77
11.09.2011, 22:11
ne alaka ya

bladex61
11.09.2011, 22:40
madem taraftar istedigi şarkıyı çadırıyor benim favorim : linkinpark-new divide :D

Burak DERELİ
11.09.2011, 22:44
madem taraftar istedigi şarkıyı çadırıyor benim favorim : linkinpark-new divide :D

başlıkta yabancı müzik istemiyoruz yazıyor :)

mda61
11.09.2011, 22:44
Bence önemli bir konu. Apaçi müziği çalıyordu geçen sene. Ben utanıyorum şahsen Avni Aker'de bu müzikleri duyunca.

Burak DERELİ
11.09.2011, 22:50
Şimdi işin içine Şampiyonlar Ligi giridi gerçektende çalacak şarkılar özenle seçilmeli
Bizi yansıtacak şarkılar çalınmalı

bangkook_61
11.09.2011, 22:55
Destekleyeceğim önerme. Hatta saçma sapan Türk şarkılarda çalmasın. Fuat Saka çalsın :)

Gurpas
11.09.2011, 23:07
apaçi müziğini şalan bir zihniyetten bahsediyoruz. inşallah düzelir

Chiko
11.09.2011, 23:16
Tulum ve Kemence. :)
Ama en önemlisi bu:
http://www.youtube.com/watch?v=BgomX3qD-iA&feature=related

ibrahim
11.09.2011, 23:17
Cendere calinsin gene! :D

krdnz
11.09.2011, 23:23
Tulum ve Kemence. :)
Ama en önemlisi bu:
http://www.youtube.com/watch?v=BgomX3qD-iA&feature=related

Biri bu müziği kemençe yada tulumla yeniden yorumlamalı :)

Uefa bize teşekkür eder.

yalniz adam
11.09.2011, 23:28
oyna dik oyna forma çubuk olacak...güzel başlık...

T.B_1461
11.09.2011, 23:42
Biri bu müziği kemençe yada tulumla yeniden yorumlamalı :)

Uefa bize teşekkür eder.

şahane bir fikir aslında. kemençe versiyonunu yapsa biri çalsa stadda çok şahane olurdu.

Yılmaz
11.09.2011, 23:43
yabancı müzikten kasıt apaçi sıtayla'larsa eyvallah , ama maksat taraftarı motive etmek , çoşturmaksa yabancıda çalınsın ,
kemençe-tulumda , kolbastıda

gibi ;
http://www.youtube.com/watch?v=s1AcESk7JBA&feature=player_embedded#!

şimdi şu müziği duyunca kim çoşmaz ki ? =))

http://www.youtube.com/watch?v=NOVMQurpaBY

dıdıdıdııtdıdıdıdııdıtt =)

krdnz
12.09.2011, 00:12
Ben yabancı müzik derken hepsini söyledim hatta daha da ileri gittim yerli pop şarkısı da çalınmasın dedim.

Kimin hangi müzikle coşacağını bilemem ama Avni Aker Stadına yakışan o yöreye has müziklerdir.

http://www.youtube.com/watch?v=dbhmlsVQVpU
http://www.youtube.com/watch?v=THf76TpHvss&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=DhYLAdepLLg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ubSf3LrOpz0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=zVKVv6pUk7E&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=EzMyOImGGZY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gFMUscNngi0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=B-u_V33HS9M

ibrahim
12.09.2011, 00:13
Tek bu calsin yabanci olarak :)

gOUqUOyntt0

bladex61
12.09.2011, 00:18
şimdi burda tulum - kemençe - horon'a laf edersem asarlar en iyisi susmak :D

EMiRHAN61
12.09.2011, 13:28
güzel başlık hatta türkçe pop da olmasın, bize has parçalar olsun....
altına imzamı atarım

tamam belki müzik konusunda 20bin insanı birden memnun etmek imkansız ama bu müzik işini de bi tane adamın keyfine bırakmak da doğru değil. ortak noktamız trabzon ve trabzonspor. daha "bizden"bişeyler olması en doğrusu.

EMiRHAN61
12.09.2011, 13:29
Destekleyeceğim önerme. Hatta saçma sapan Türk şarkılarda çalmasın. Fuat Saka çalsın :)

misal göç adlı parçada kemencenin girişi takım sahaya çıkarken... oyoyoyoyoy

Ilelioglu
12.09.2011, 13:57
Neden calmasin ki?

Takildigimiz seylere bakin...:rolleyes:

Ufku genisletmek lazim;)

Misina
12.09.2011, 14:01
Çok doğru bir konu.Yabancı müzik olmasın.Yerli olanlarda özenerek seçilsin.Karadeniz müziğini yozlaştıran popüler kültürün oyuncağı olan hepsinden önemli fbli olan Davut Güloğlu gibi tiplerin müzikleri çalınmasın.

Yerli müzikten kastımız da Hayri Yaşar Karagülle Sait Uçar Pala Dayı değildir.Kazım Koyuncu Fuat Saka Volkan Konak Karmate bir çok uygun alternatif var.

Ilelioglu
12.09.2011, 14:03
Simdi bu calmasin mi???

BgomX3qD-iA

EMiRHAN61
12.09.2011, 14:04
o müzikte dahi rakip hangi şehire geldiğini hissetmeli... deplasman olduğunu hissetmeli...

Bera B.
12.09.2011, 14:08
Ben de Trabzon'a has şeylerin çalmasını istemiyorum. Bu takım Trabzon'la sınırlı değil neden illa kemençeye hapsedelim? Kolbastı mevzusu bile yapıştı kaldı takımın üstüne.

EMiRHAN61
12.09.2011, 14:10
gKVovIUN5vA

2. dkaikadan sonrası :)))))

barisb
12.09.2011, 14:42
neden çalınmasın ki? tamam, içerik iyi seçilerek düzenlensin ama çok kapalı düşünmeyelim. bu bizi giderek statükocu yapar.

bursa yerel olmaya çalışacağım diye maç öncesi olmasa da maç sonrası oyun havası adı altında romen havası çalıyor :) buyrun bakalım :)

ama içeriği iyi seçilmiş safi karadeniz müziği çalınmasının arkasında her daim dururum. şu an ki uygulamalar olmuyor bence.

İlker Akçay
12.09.2011, 14:48
Fuat Saka-Göç önerisini kesinlikle destekliyorum..Biraz sıkıştırılarak takım çıkmadan 30 saniye önce başlasa takım tünelde göründüğünde hızlanıp ve çıktığında coşkunun zirvesine varsa..Mükemmel olur tek kelimeyle..

Birtan Karaman
12.09.2011, 14:52
Ne çalacaklar, Hayri Yaşar Karagülle mi?

Hürgün Aygün
12.09.2011, 14:57
Neden çalınmasın yahu taraftarı havaya sokuyor en azından çok gereksiz şeylere takılıyoruz.

Yılmaz
12.09.2011, 22:15
takılmamak lazım böyle şeylere , ne çalınsın ne çalınmasından çok ne tür yenilikler yapılabilir onu düşünüp , yapıcı çözümüretmek lazım ;

http://www.youtube.com/watch?v=KKvwemLvrYc&feature=related

eminim böyle birine kimse hayır demez !

( şimdi fener'i örenek verdimdiye bana kızanda olur =)) )

cemoli5408
12.09.2011, 22:17
Stadyum atmosferine uygun her parça çalınabilir bence. en güzeli de we are the champions.

Kasım Hilal
12.09.2011, 23:07
kQHQBT7tdyo

Benim favorim uzun zamandır.

krdnz
12.09.2011, 23:23
Aşağıda bir Liverpool taraftarının kamerasından Trabzon maçı öncesi çekilmiş video var.Müziklere dikkat ederseniz cendere dışında hepsi yabancı.

ByicGysmRh8

Sefa
12.09.2011, 23:25
Müslüm Baba çalsın.. :cool:

Harun CAN
12.09.2011, 23:26
takılmamak lazım böyle şeylere , ne çalınsın ne çalınmasından çok ne tür yenilikler yapılabilir onu düşünüp , yapıcı çözümüretmek lazım ;

http://www.youtube.com/watch?v=KKvwemLvrYc&feature=related

eminim böyle birine kimse hayır demez !

( şimdi fener'i örenek verdimdiye bana kızanda olur =)) )

Hoşuna gide gide bu rezillik mi gitti ??? Bizim nelerimiz var yahu, sorun ne müzik çalındığı değil zaten, mesele çalınan müziğe taraftarın uyum sağlayabilmesi, hep birden söylenebilcek ortak birşey olmalı... Maça gelenlerin ancak % 5 i ingilizce biliyodur... Kaldı ki Türkçe gibi dil varken stadda yabancı müzik çalmak tamamen bir özenti ve küçüklük ibaresidir.

Yılmaz
12.09.2011, 23:41
Hoşuna gide gide bu rezillik mi gitti ??? Bizim nelerimiz var yahu, sorun ne müzik çalındığı değil zaten, mesele çalınan müziğe taraftarın uyum sağlayabilmesi, hep birden söylenebilcek ortak birşey olmalı... Maça gelenlerin ancak % 5 i ingilizce biliyodur... Kaldı ki Türkçe gibi dil varken stadda yabancı müzik çalmak tamamen bir özenti ve küçüklük ibaresidir.
şimdi ne benim sana derdimi anlatacak takatım var , nede sende anlayabilecek takat . . .

eyvallah

MonteCristo
13.09.2011, 01:38
Herşeyi lokal şeylere hapsediyosunuz. Bu takımın taraftarı sadece Karadenizliler değil. Hayatında hiç oralara gelmemiş de Trabzonsporlu olan "çok fazla" Trabzonsporlu var. Trabzonspor 40 sene önceki Trabzon'un takımı değil artık Türkiye'nin takımı.

Ben hep yabancı çalsın demiyorum, her telden çalabilir. Karadeniz müzikleri de çok güzeldir. Fuat Saka da çalsın, yabancı şarkı da çalsın. Ben "yabancı müzik istemiyoruz" anlayışına şiddetle karşıyım.

Trabzon'lu olarak yazdım bunu. Çünkü Trabzonspor'un Trabzonlulara veya Karadenizlilere hapsolmasını istemiyorum. Trabzonspor'u yerelleştiren(yani sınırlayan) herşeye karşıyım. Bu stadda çalan bir müzik gibi bir detay da olabilir önemli birşey de olabilir. Ben bu takımın daha da büyümesini, tüm Türkiye'yi kapsamasını istiyorum. Rakiplerimizin en önemli gücü Türkiye'nin her yerinde milyonlarca taraftarı olmasıdır, bunu unutmayalım.

EMiRHAN61
13.09.2011, 10:26
Gelenekleri olan ,kendine özgü olan bi klüp olacaksak diğerlerinden farklı olan yanlarımızla var olmalıyız.

Serdar Ortaç , Demet Akalın gibi şeyler mi çalınsın stadda?

Külünkoğlu
13.09.2011, 10:36
Şampiyonlar Ligi müziği de yabancı müzik, çalınmasın mı ?

Serdær
13.09.2011, 10:50
Şampiyonlar Ligi müziği de yabancı müzik, çalınmasın mı ?

Ama o Şampiyonlar Ligi müziği :p

Cengiz Çubukcu
13.09.2011, 11:41
Herşeyi lokal şeylere hapsediyosunuz. Bu takımın taraftarı sadece Karadenizliler değil. Hayatında hiç oralara gelmemiş de Trabzonsporlu olan "çok fazla" Trabzonsporlu var. Trabzonspor 40 sene önceki Trabzon'un takımı değil artık Türkiye'nin takımı.

Ben hep yabancı çalsın demiyorum, her telden çalabilir. Karadeniz müzikleri de çok güzeldir. Fuat Saka da çalsın, yabancı şarkı da çalsın. Ben "yabancı müzik istemiyoruz" anlayışına şiddetle karşıyım.

Trabzon'lu olarak yazdım bunu. Çünkü Trabzonspor'un Trabzonlulara veya Karadenizlilere hapsolmasını istemiyorum. Trabzonspor'u yerelleştiren(yani sınırlayan) herşeye karşıyım. Bu stadda çalan bir müzik gibi bir detay da olabilir önemli birşey de olabilir. Ben bu takımın daha da büyümesini, tüm Türkiye'yi kapsamasını istiyorum. Rakiplerimizin en önemli gücü Türkiye'nin her yerinde milyonlarca taraftarı olmasıdır, bunu unutmayalım.

yabancı veya dandik türkçe pop çalarak da uluslararası bir kurum olamayız :) biz özgün yani bize has bir şeylerimiz olsun istiyoruz...volkan Konak ne yaptı da bütün Türkiye onu sevdi? rakip takım Avni Akere geldiği zaman havaya girmesin, oraya deplasmana geldiğini anlasın.... yabancı da çalınacaksa yine güzel, kaliteli şeyler olmalıdır mesela queen'den we are the cahampions'a kim karşı çıkar? :)

Yılmaz
13.09.2011, 12:05
stadyumda yabancı müzik istemiyoruz demekle , sahada yabancı futbolcu istemiyoruz demek arasında bence pek bi fark yok ! =)

MonteCristo
13.09.2011, 13:53
yabancı veya dandik türkçe pop çalarak da uluslararası bir kurum olamayız :) biz özgün yani bize has bir şeylerimiz olsun istiyoruz...volkan Konak ne yaptı da bütün Türkiye onu sevdi? rakip takım Avni Akere geldiği zaman havaya girmesin, oraya deplasmana geldiğini anlasın.... yabancı da çalınacaksa yine güzel, kaliteli şeyler olmalıdır mesela queen'den we are the cahampions'a kim karşı çıkar? :)

Ben öyle birşey demedim. Yabancı çalarak uluslarası oluruz gibi saçma birşey söylemedim. Yanlış anlamışsınız. Sadece yöresel müzik çalınsın zihniyetine karşıyım dedim. Her türlü müzik çalınsın diyorum. Volkan Konak da çalsın Queen de çalsın.

Benim karşı olduğum nokta kulübün yalnızca Karadenizle özdeşdirilmesi ve diğerlerine karşı dışlayıcı olmasıdır. Elalem çıkar gs Türkiye'dir, fb Türkiye'dir diye sloganlar çıkartır. Herkesi kapsayıcı şeyler bunlar. Bizde çıkıp Trabzonspor'u sürekli bir bölgeyle sınırlandırıcı işler yapıyoruz. Bırakın yabancı müzik de çalsın. Size göre dandik olan birşeyi seven çok kişi var. Bakın ben Türkçe pop hayatta dinlemem ama çalmalıdır diyorum. Çünkü bazı öğelere hapsolmak kota koymaktır. Bakın Manchester niçin uzakdoğuya gidiyor her yıl ? Çünkü endüstriyel futbolda ne kadar taraftarın varsa o kadar paran olur, ne kadar paran varsa o kadar güçlüsün. Ne kadar taraftar, o kadar sponsor, o kadar medya desteği, o kadar lobi... En başında dediğim gibi bunlar küçük detaylar ama bu gibi şeylerin sayısı artınca etkisi hissediliyor.

bordo08
13.09.2011, 14:33
Erkan ocaklı-hapishane içinde çalsın şikecilerin maçına özel:)

TekfurÇayır 61
13.09.2011, 14:37
Yabancı müzik çalınmayacaksa, yabancı futbolcu da oynamasın takımda. (?)

colman
13.09.2011, 16:27
bence tarihimizi ve büyüklüğümüzü anlatacak bir müzik olmalı....

Cengiz Çubukcu
13.09.2011, 16:43
Ben öyle birşey demedim. Yabancı çalarak uluslarası oluruz gibi saçma birşey söylemedim. Yanlış anlamışsınız. Sadece yöresel müzik çalınsın zihniyetine karşıyım dedim. Her türlü müzik çalınsın diyorum. Volkan Konak da çalsın Queen de çalsın.

Benim karşı olduğum nokta kulübün yalnızca Karadenizle özdeşdirilmesi ve diğerlerine karşı dışlayıcı olmasıdır. Elalem çıkar gs Türkiye'dir, fb Türkiye'dir diye sloganlar çıkartır. Herkesi kapsayıcı şeyler bunlar. Bizde çıkıp Trabzonspor'u sürekli bir bölgeyle sınırlandırıcı işler yapıyoruz. Bırakın yabancı müzik de çalsın. Size göre dandik olan birşeyi seven çok kişi var. Bakın ben Türkçe pop hayatta dinlemem ama çalmalıdır diyorum. Çünkü bazı öğelere hapsolmak kota koymaktır. Bakın Manchester niçin uzakdoğuya gidiyor her yıl ? Çünkü endüstriyel futbolda ne kadar taraftarın varsa o kadar paran olur, ne kadar paran varsa o kadar güçlüsün. Ne kadar taraftar, o kadar sponsor, o kadar medya desteği, o kadar lobi... En başında dediğim gibi bunlar küçük detaylar ama bu gibi şeylerin sayısı artınca etkisi hissediliyor.

stadyumda bize ait bir şey olmalı, özgün olmalıyız ki diğer takımlardan bir farkımız olsun..endüstriyel futbol en nefret ettiğim şeydir benim, globalleşen dünyada herkes cola içiyor herkes pop dinliyor işte ben buna karşıyım :) Trabzonspor Trabzon dışında da seviliyorsa herkes gibi olduğu için değil kendine has olduğu için sevilmektedir... belki bu sayede de karadeniz kültürüne insanlar sempati ile bakıyorlar.... rock müzik çalınsın ama lütfen pop olmasın, nefret ediyorum bu kelimeden :) hatta benim önerim queen'den ''another one bites the dust'' çalsın, dire straits'den ''sultans of swing, money for nothing'' maçlardan önce çalınsın :)

Mustafa Umut
13.09.2011, 16:52
bence tarihimizi ve büyüklüğümüzü anlatacak bir müzik olmalı....

tersten bakarsak, büyüklüğümüzü ve tarihimizi bir müzikle anlatabilir miyiz peki?

muribbi
13.09.2011, 16:55
notaların dili olmaz.

EMiRHAN61
13.09.2011, 17:04
Yabancı müzik çalınmayacaksa, yabancı futbolcu da oynamasın takımda. (?)

Alakasını çözemedim.

O zaman klübün formasından başka takımlara ait forma da giysinler.

EMiRHAN61
13.09.2011, 17:07
notaların dili olmaz.

O halde herkes kemenceyi tulumu kabul etmeli , lakin etmiyolar :D

Tanju
13.09.2011, 17:40
MARSİS'e söyleseler eminim süper bir marş çıkarırlar, adamlar çok fena müzik yapıyor.

MonteCristo
13.09.2011, 19:54
stadyumda bize ait bir şey olmalı, özgün olmalıyız ki diğer takımlardan bir farkımız olsun..endüstriyel futbol en nefret ettiğim şeydir benim, globalleşen dünyada herkes cola içiyor herkes pop dinliyor işte ben buna karşıyım :) Trabzonspor Trabzon dışında da seviliyorsa herkes gibi olduğu için değil kendine has olduğu için sevilmektedir... belki bu sayede de karadeniz kültürüne insanlar sempati ile bakıyorlar.... rock müzik çalınsın ama lütfen pop olmasın, nefret ediyorum bu kelimeden :) hatta benim önerim queen'den ''another one bites the dust'' çalsın, dire straits'den ''sultans of swing, money for nothing'' maçlardan önce çalınsın :)

Abicim ben mi derdimi anlatamıyorum :) Bize ait birşey elbette olsun, bize ait şeyler her zaman olsun yoksa özümüzü kaybederiz. Karşı olduğum fikir "yalnızca Karadeniz müziği çalsın" fikri. Karadeniz müziği dahil her türden olsun diyorum. Bu düşünceye de neden özellikle karşı olduğu açıklamaya çalıştım.

Ben sanmıyorum ki biri çıksın populer kültürü seviyorum desin :) Ama futbol değişti ve bu değişime ayak uydurabildiğimiz ölçüde iddalı olucaz. Bu gerçekle yüzleşelim. Endüstriyel futbolun gereklerini yerine getirmek zorundayız. Dünyanın bir numarası Barcelona'nın benim formam katalan bayrağıdır diyerek 100 sene reklam almadığı formasına reklam almak zorunda kaldı, hatırlatırım. :)

Anadolu'nun çeşitli yerlerindeki çocukları biz kapmak zorundayız tabiri caizse. Yeni nesiller fb, gs değil Trabzonspor taraftarı olsunlar istiyorum. Bu yüzden pop da çalalım, rock da çalalım, kemençe de çalalım. Doğma büyüme Ankaralı bir çocuk da Trabzonspor'da kendinden birşey bulmalı.

Şunu da söyliyim. Futbolun endüstri haline gelmiş olmasının futbolun ruhunu öldürdüğünü düşünüyorum. Trabzonspor'un son 20 yılda rakiplerinin gerisinde kalmasını da çok büyük ölçüde buna bağlıyorum. İşte tam da bu yüzden dediğim gibi düşünmek zorundayız. Yoksa önümüzdeki 20 senede de aynı şeyler yaşanması olasıdır :) Daha da birşey demiyorum yoruldum gayri :D

Yiğit SARI
13.09.2011, 20:18
Bence bi problem yok. Kazım koyuncu falan çalacaksa Türkçe çalsın tabiki de Türkçe pop uyduruk şarkılar çalacaksa yabancı çalsın

SALDIRAY
14.09.2011, 03:41
pop sarkı calınacaksa bence yabancı daha iyidir. ama en iyisi karadeniz muzikleridir.

Barış Cem
14.09.2011, 09:32
Çok klişe bir söze inat savunuyorum müzik evrensel değildir, insanlar alıştıkları bildikleri sesleri severler, Trabzonspor'un tulumu kemeçesi davulu varken bunları dinletmeli oranın farklı bir yer olduğu hissiyatını da rakiplere vermeliyiz.

Ha derseniz ben yabancı sözlü pop şarkılarını, rock'n roll u seviyorum, size derim ki tvler radyolar yıllarca bu parçaları trend moda diye bize dinletmese bu kulak aşinalığını edinemez şimdiki kadar sevemezdiniz, kötü mü yaptılar hayır içlerinde çok kaliteliler de var çalacaksa Smooth Criminal Çalsın Michael Jacksondan :) ama Dalga Dalga Fırtına gibi bir marş da her takıma nasip olmaz.

Barış Cem
14.09.2011, 09:33
O halde herkes kemenceyi tulumu kabul etmeli , lakin etmiyolar :D

yorum ve avatar uyumuna çok güldüm :)

Deniz Tosunoğlu
14.09.2011, 09:39
Apachide calinmasin lutfen..

snn61
14.09.2011, 10:14
kesinlikle katılıyorum, yabancı şarkıda çalabilir ama ağırlık karadenize verilmeli kemençeyi duyduğunda havaya girmeyen var mı ya aramızda? :eek: Mesela İstanbul'da club brugge maçında İsmail Türüt'tten Tavuklar pulli pulli çalmıştı daha öyle havaya girdiğimi hatırlamam :D:D ya da Kazım Koyuncu'dan Hayde çalsa :alkış: mükemmel olur. Şimdi yapmıyolar ama eskiden gol attığımızda uy aha çalardı! Gayet güzeldi

M.S.SOFU
15.09.2011, 09:03
maçtan önce gaz müziklere devam
yoksa taraftarı hazırlayamıyorsun maça
war craft güzel
daya war craft ı coşsun millet :D

Hasan Cubukcu
18.02.2012, 16:20
Söyle saflam kemence kaydesi umut ayvaz mehmet tak isamil cumhur özgur selcuk gibi hareketli bizi ritime getirecek parcalar olmasi lazim tam mac baslamdan önce olmasi gerekiyor o hizimizi kesmeden maca yansimasi lazim !!!

EMiRHAN61
23.03.2012, 21:23
Özellikle şikecilik eden klüplerle oynanan maçlarda bu çalınmalı.

HKlOOmuOoTQ

only ts
23.03.2012, 21:29
bence önce stattaki hoparlör kalitesi artırılmalı hatta komple değiştirilmeli. 2 tane düğün hoparlörüyle iş görüyoruz. bu nasıl iş

EMiRHAN61
23.03.2012, 21:30
Stada daha çok masraf etmeye değmez bence astarı yüzünü geçti :)

evrents
23.03.2012, 21:36
Cumartesi akşamı Hüseyin Avni Aker Stadı yeni sezona merhaba diyecek.

Önceki yıllarda önemli bir sorun olarak gördüğüm maç öncesi ve devre arasındaki müzik seçimleri bu sene Şampiyonlar Liginde oynamamız nedniyle daha önemli hale geldi.

Önceki yıllarda maç öncesi bayrak veya atkı şovlarında hep yabancı müzik çalınmasına şahit olduk.Artık kulağımıza hoş gelen bu müzikler yerine bizi coşturacak,rakipleri başka bir yerde (deplasmanda) olduklarını hatırlatacak müzikler seçilmeli.

Kazım Koyuncu,İbrahim Can,Fuat Saka ve daha nice milyonlar tarafından sevilen sanatçılarımız varken warchant dinlemek istemiyoruz.

Kemençe,tulum,horon
Şampiyon Trabzon :)
Çok muhteşem bir fikir.Kazım Koyuncu'nun trabzonsporla ilgili çok güzel marşları var.

Hayri Yaşar Karagülle'den de çalınıp taraftar coşturulabilir.

Bülent Bayraktar
24.03.2012, 23:39
bence önce stattaki hoparlör kalitesi artırılmalı hatta komple değiştirilmeli. 2 tane düğün hoparlörüyle iş görüyoruz. bu nasıl iş

Gecen sene basinda yenilendi stadin heryerinde var bildigim kadariyla..

only ts
25.03.2012, 01:45
Gecen sene basinda yenilendi stadin heryerinde var bildigim kadariyla..

en son maça ne zaman gittiniz bilmiyorum ama stadın heryerinde hoparlör olmasına imkan yok bile yok. maraton ve kale arkalarının üstü zaten açık hoparlör neresine konacak. sadece kapalının çatısında bi kaç yerde hoparlör var. onlarda 3 liralık radyolar gibi ses çıkarıyor. kısacası yenilenen bişey yok

EMiRHAN61
15.04.2012, 15:26
Şikecilerin ve düzen'cilerin maçlarında özellikle sahte patlıcan çalınsın eli dili uzanabilecek olanlar iletsinler klübe allah aşkına :)

Çağdaş DENİZ
04.05.2012, 16:31
bayanların izlediği maçlarda çalınan müziklerden istiyorum ben.benim bile oynayasım geldi.

mertacar
08.05.2012, 22:18
kazım koyuncu gibi üstadımız varken ..

tuncay1984
22.06.2012, 15:04
akcaabatli pala dan calsin bence pulim

ardasa61
22.06.2012, 15:33
Kazım Koyuncu, Fuat Saka, Marsis, Karmate gibi bize ait olan değerler varken başka bir şey çalınmasını anlamsız buluyorum.

Nihat K.
20.07.2012, 17:20
ben yabancı şarkılara bayılıyorum

Emirhan Çorumlu
20.07.2012, 18:50
ben yabancı şarkılara bayılıyorum

Aynen bende :)

bASTURk
20.07.2012, 19:21
''Ne anlıyorsunuz yabancı şarkı dinlemekten ne malum size küfretmediği?'' kafasında olan ilkokul hocalarını hatırladım da bugün biraz farklı düşünüyorum.''..İki şarkı okundu birisi çok dokundu..'' ''Son bir akşam daha çirkin olalım'' vs. gibi usta sözleri işitmektense, adam bana kendi dilinde dümdüz kaysın yeğlerim yani.

Hasan Cubukcu
02.08.2012, 02:02
bende bayiliyorum hemde öyle bir bayiliyorumki ! kemencenin sesi geldigi zaman geri hemen diriliyorum !

yigits
02.08.2012, 02:32
Ben bu müzik konusunda şöyle düşünüyorum forumda da bir kaç kez düşüncemi paylaşmıtım.

Maçtan önce müzik çalınsın.Yerli yabancı fark etmez taraftarın vakit geçirmesi için. Ancak maçın başlamasına 15 dk kala müzik kesilmeli.

Müziğin yerini taraftarın sloganı almalıdır.Taraftar hem kendini hem de oyuncuları maça hazırlamalı.

krdnz
05.08.2012, 11:49
Ben bu müzik konusunda şöyle düşünüyorum forumda da bir kaç kez düşüncemi paylaşmıtım.

Maçtan önce müzik çalınsın.Yerli yabancı fark etmez taraftarın vakit geçirmesi için. Ancak maçın başlamasına 12 dk kala müzik kesilmeli.

Müziğin yerini taraftarın sloganı almalıdır.Taraftar hem kendini hem de oyuncuları maça hazırlamalı.

Çok doğru.

Her stadda müzik var ama hiçbiri bizdeki gibi hakem düdüğü çalana kadar devam etmiyor.

Ilelioglu
05.08.2012, 15:22
Yo ben istiyorum sahsen, yabanci müzik calinsin. Sonucta yabanci Futbolcularimizda var, tanidiklari sarkilar calininca kendilerini daha iyi hissederler belkide. Ayrica onlarin aileleri felanda geliyor, yabanci seyircilerde var.

Daha öncede belirttim; Gereksiz bir Baslik olmus..

..

Murat SİSMAN
05.08.2012, 18:10
İlham verici Ganzilis tv bir videosunda bu muziği çalmıştı çokta mükemmeldi buyrun.
http://www.youtube.com/watch?v=xFfJwS3jlJU

The final countdown ilham verici eski olmasına rağmen,yabancı oyuncularımızda var nihayetinde

krdnz
05.08.2012, 18:31
Yo ben istiyorum sahsen, yabanci müzik calinsin. Sonucta yabanci Futbolcularimizda var, tanidiklari sarkilar calininca kendilerini daha iyi hissederler belkide. Ayrica onlarin aileleri felanda geliyor, yabanci seyircilerde var.

Daha öncede belirttim; Gereksiz bir Baslik olmus..

..

Burda gereksiz bişey varsa senin yorum yapmandır.

Gereksiz başlığa yorum yaparak 21 bin mesajı nasıl bulmuşsun öğrenmiş olduk.

Ilelioglu
05.08.2012, 18:45
Burda gereksiz bişey varsa senin yorum yapmandır.

Gereksiz başlığa yorum yaparak 21 bin mesajı nasıl bulmuşsun öğrenmiş olduk.

Baslik kalabilir ama ismi degismeli, cünkü herkesin düsüncesi bu yönde degil. Ayrica bence bu Baslik pek gereklide degil, ama sen icin gerekli olabilir, saygi duyarim.

Forumda her türlü konu tartisilir zaten, ama Basligin ismi mesaj verir cinsten. Bu dogru degil.

Son cümleni anlamadim, daha acik yazarsan anlama sansim olur.

..

krdnz
05.08.2012, 19:00
Zaten başlık açma sebebim mesaj vermek.Mesaj vermek doğru değilse forumda işimiz ne :)

Son cümlem açık.Gereksiz gördüğün yere mesaj yazarak hiç kimseye faydan olmaz tek değişen mesaj sayın olur.

Yiğit SARI
05.08.2012, 19:00
Kemença, Kazın Koyuncu falan çalacaksa bende istemiyorum. Ama uyduruk türkçe pop şarkılar çalacaksa Yabancı müzik çalmasını istiyorum

Ilelioglu
05.08.2012, 19:03
Zaten başlık açma sebebim mesaj vermek.Mesaj vermek doğru değilse forumda işimiz ne :)

Son cümlem açık.Gereksiz gördüğün yere mesaj yazarak hiç kimseye faydan olmaz tek değişen mesaj sayın olur.

Bu Basligin zaten bir faydasi yokki, benim olsun, sadece fikrimi belirtiyorum ben ayrica..:)

Sen mesaj vermek icin actinda, herkes bu düsünceyi temsil etmiyor, yani herkes bu mesaji vermek istemiyor olabilir, sonucta Forumda tek düsünce temsil edilmiyor. Onun icin ismi degismeli bence.

..

krdnz
05.08.2012, 19:10
Bu Basligin zaten bir faydasi yokki, benim olsun, sadece fikrimi belirtiyorum ben ayrica..:)

Sen mesaj vermek icin actinda, herkes bu düsünceyi temsil etmiyor, yani herkes bu mesaji vermek istemiyor olabilir, sonucta Forumda tek düsünce temsil edilmiyor. Onun icin ismi degismeli bence.

..

Madem faydası yok zararıda yoktur heralde.Okuyup geçersin olur biter.

(Bu arada bu gereksiz başlıkta 3 mesajın var!)

Joacivil
05.08.2012, 20:23
hızır acil çalacagına hiç çalmasınlar

Veysel
05.08.2012, 20:31
Daha fazla yabanci muzik calinmali

Nokia 5110 cihazimdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Burak Seyitoğlu
06.08.2012, 03:35
arkadaşlar isterseniz stadımızda ses konusuyla çalışan arkadaşa isteklerinizi veya istemediklerinizi iletebilirim. Bu başlığa ayrıntılı şekilde yazarsanız ben kendisine iletirim...

Hasan Cubukcu
08.08.2012, 02:26
her zaman kemence calsin benim istegim , bu konularda biraz radikalim , dedelerimiz nenelerimiz bu calgilan büyümüsler . Kendi yöresini kendi müzigini kendi takimini kendi sehirini kendi örf ve adetlerini sevmeyenin aklindan süphe ederim !

Erbay
08.08.2012, 04:01
''Ne anlıyorsunuz yabancı şarkı dinlemekten ne malum size küfretmediği?'' kafasında olan ilkokul hocalarını hatırladım da bugün biraz farklı düşünüyorum.''..İki şarkı okundu birisi çok dokundu..'' ''Son bir akşam daha çirkin olalım'' vs. gibi usta sözleri işitmektense, adam bana kendi dilinde dümdüz kaysın yeğlerim yani.

Hay Allah iyiliğini versin çok güldüm ya :D İki şarkı okundu birisi çok dokundu :D

Cihan Kibar
05.09.2012, 23:19
kazım koyuncu fuat saka volkan konak marsis apolas vb sanatçılar varken ne gereği var yabancı müziğin kendi müziğimizi dinleyelim stadımızda çok güzel bi konu açandan Allah razı olsun.

Gurpas
06.09.2012, 08:16
Yabanci müzikte çal ama bizim staddaki müzikler tam apaçi müziği bu kadar rezillik olmaz

Hamza Milet
08.10.2012, 17:24
_Lp7oRi7egk

Bu müzik, Avni Akere gelen rakip takimlar için ''AKILLI OLUN TRABZONDASIN'' hissi veriyor. Benim bile tüülerim diken diken oluyor :)

Mayls
08.10.2012, 18:59
Pop müziğin her türlüsüne karşıyım. Pop müzik kitlelerin müziğidir. Azınlıkların takımı Trabzonspor, stadında yerel müzik kullanmalı bence. Takım sahaya girerken de BMN'nin bir flaşında kullanılan, daha sonra uzun bir süre Avni Aker'de takım sahaya girerken kullanılan, yanılmıyorsam İpsiz Recep dizisinin jeneriği olan müzik çok iyiydi.

Gollerden sonra da Uy Aha baştan başlamamalı bence. "Hayde hayde vur hayde Trabzon"la başlayan hareketli kısımdan başlamalı şarkı. Çünkü her ne kadar aşık da olsam o şarkıya, başı gol coşkusunu yansıtamıyor bence.

Hasan Cubukcu
12.10.2012, 15:42
Trabzon kendi hasligindan uzaklastikca bizim trabzon özelliklerimizde yavas yavas kayip oluyor , buna her trabzonlu engel olmasi gerekiyor .
Ben bir Trabzonsporlu ve Trabzonlu olarak bizim kendi özelliklerimize sahip cikmam gerekiyor sizce ne gibi özelliklerimiz var baskalarindan bana cevap verirseniz cok sevinirim hem güzel bir muhabbet olur insallah .

Yasin Altuntas
15.10.2012, 19:01
_Lp7oRi7egk

Bu müzik, Avni Akere gelen rakip takimlar için ''AKILLI OLUN TRABZONDASIN'' hissi veriyor. Benim bile tüülerim diken diken oluyor :)

Eger yanlis dumuyorsam su an stadda bu müzik caliniyor :) :) :)

Demekki kulüp gerektigi zaman taraftari dinliyormus.

ofluoglu
15.12.2012, 18:33
Cok sacma bir baslık ! Takımınızı dünya takımı olarak düşünüyorsanız abartılmaması kaydı ile her tür müzik dinlenebilir. Müzik evrenseldir. Trabzonsporda :)

bestrafer
15.12.2012, 20:05
Konu şöyle bir yere gelse sonucu ne olur acaba çok merak ettim. :)

Yabancı müzik mi yoksa Demet Akalın-Serdar Ortaç-Sinan Akçıl triosu mu?

Hasan Cubukcu
27.10.2013, 23:19
türk pop olacagina gavur pop olsun daha iyi olur