PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cevaplanamayan Sorular

ugurTS1989
08.09.2011, 08:09
-Yoğurt yapmak için yoğurt gerekiyor.O zaman ilk yoğurt nasıl yapıldı?

-Kahverengi bir renkse, kahve hangi renktir?

-Neden insanlar gökyüzünde 400 milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde 'yeni boyalı' yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

-Neden insanlar telefonu açmak için telefonun bi kere daha çalmasını beklerler ?

-Neden bir dakikalık saygı duruşları otuz beş saniyeyi geçmez?

-Neden erkekler bağrını açtıkça takozlaşırken kadınlar seksileşir?

-Neden süt ve peynir reklamlarındaki inekleri erkekler seslendiriyor?

-Eve gelen misafir iyi hoşta tam giderlerken kapıda açılan muhabbet nasıl açıklanabilir ? O ara ne oluyor yani merak ediyorum kapı arasında daha mı güzel muhabbet ?

-Mısır yağı mısırdan, ayçiçek yağı ayçiçeğinden elde ediliyorsa; güneş yağı nereden elde edilmektedir?

-Neden yanlış çevrilen numara hiç meşgul çıkmaz?

-Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep "ti"dir ? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

-Bir ortama girdiğimizde neden herkes bize bakıyormuş gibi hissederiz ?

-Deniz gökyüzünün yansımasıyla mavi oluyorsa bir bardak suya neden gökyüzü yansımıyor ?

-Atatürk gibi adamlar neden dünyaya bir kez gelir ?

-Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında 'gerçek limon suyu' kullanılmaktadır?

-Eğer uçağın kara kutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

-Niçin fare kokulu kedi maması yok?

Gökhan KAN
08.09.2011, 08:16
ççç Süpermiş...

-Eğer uçağın kara kutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

yorumsuz6117
08.09.2011, 08:45
ççç Süpermiş...

Onun malzemesi pahalı hacı.. :D

ugurTS1989
08.09.2011, 08:54
bence goze hos gelmedıgı ıcın yapmıyorlar kapkara ucakmı olur bıraz karızma lazım ...

Oktay AKKUŞ
08.09.2011, 09:03
bence goze hos gelmedıgı ıcın yapmıyorlar kapkara ucakmı olur bıraz karızma lazım ...

Boya teknolojisi yok mu ağa :D

zafer6161
08.09.2011, 09:31
tavukmu yumurtadan çıkar,yumurtamı tavuktan çıkar :D

barisb
08.09.2011, 09:52
karakutu denen şey çabuk bulunsun diye turuncu yapılır :)

Harun-61
08.09.2011, 11:25
ilginc, vesselam :)

Yasin Altuntas
08.09.2011, 11:30
Ceza neden Trabzonsporlu ??
Cale niye her mac cezali ??
Bizim Stadyum Basliginda "Kosu Pisti Yok" yazilmasina ragmen niye her ikinci kisinin ayni bu Konuyu sormasi

Sefa
08.09.2011, 12:42
Ceza hangi takımlı ? yazacaktım Yasin kısmen bu konuya değinmiş.. :)

Turgay Atalay
08.09.2011, 14:14
Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

Samet Türkmen
08.09.2011, 14:48
Evrende kaç yıldız var ? Allah bize bildirmedikçe öğrenemeyeceğimiz birşey işte :)

TheCrow
08.09.2011, 15:01
tavukmu yumurtadan çıkar,yumurtamı tavuktan çıkar :D

Horoza sormak lazım :)

TheCrow
08.09.2011, 15:02
ççç Süpermiş...

Uçağı parçalanmayan maddeden yapıp bir de havalanmasını mı bekliyorsunuz, yerinden bile kımıldatamazsınız. :)

macuka
08.09.2011, 15:05
seyircilerin hepsi, orta hakemin dudugunden getirse mac nasil oynanir?

İdris Toksoy
08.09.2011, 15:10
'seni dövmem için bir sebep söylemezsen seni döverim' derdi küçükken abim bana.- :)

Mert Oğuzlu61
08.09.2011, 17:06

soruyu soruna bağlı. erkek soruyorsa kız açıyorsa erkeğin gözünde o kız soyunma oranı arttıkça seksileşir, yok kız soruyorsa erkek açıyorsa bu kez kızın gözünde erkek seksileşir.

beyin bedava.

-Samet
08.09.2011, 17:20

soruyu soruna bağlı. erkek soruyorsa kız açıyorsa erkeğin gözünde o kız soyunma oranı arttıkça seksileşir, yok kız soruyorsa erkek açıyorsa bu kez kızın gözünde erkek seksileşir.

beyin bedava.

bedava ya.

Semih Aydın
08.09.2011, 19:40
Neden anneanne/babaanne var da babamızın/annemizin babasına dede diyoruz?

KübraÖztürk*
08.09.2011, 20:29
2-Eve gelen misafir iyi hoşta tam giderlerken kapıda açılan muhabbet nasıl açıklanabilir ? O ara ne oluyor yani merak ediyorum kapı arasında daha mı güzel muhabbet ? '

sahii bu neden böyledir nedense otururken birşey konuşulmaz kapıya varınca herşey konuşulur :D Gelen misafiri kapıda bırakmak lazım o zaman daha güzel muhabbet yaparız :D:D

ugurTS1989
08.09.2011, 20:46
goz doktorları neden tedavı olmazlar butun hayatı boyunca gozlukle dolasırlar yoksa lazer tedavısıne ınanmazlarmı (bızzat kendım sordum guvenmıyorlar lazere felan ama bıze tavsıye ederler)

ugurTS1989
09.09.2011, 08:22
CVP:Nasrettin hoca-Akşehir gölü-Ya tutarsa:p

Taner Gündoğdu
09.09.2011, 08:48
ceza hangi takımlı? bence bu da cevapsız soru :)

KübraÖztürk*
09.09.2011, 12:37
Şu Yoğurt sorusunu bende merk etmişimdir hep ama güzezl cevap vermişsiz UğurTS1989 hehe :D

A.Hilal Çakıroğlu
09.09.2011, 13:07

Konuya hakim değilim ama yoğurt mayalamak için (ilk maya) çok alternatif olduğunu duymuştum. Hatta bunların içinde karınca yumurtası da var. Geçenlerde Rafet İnce (milli aşçı) televizyonda bu konudan bahsetmiş ve şimdilerde yoğurdu ilk mayalarken genellikle peynir suyu kullanıldığını söylemişti.

bASTURk
09.09.2011, 14:29
Risk nedir?

Mustafa Umut
09.09.2011, 16:06
herkesin ama herkesin izlemesi gereken videodur. bu videoyu izledikten sonra dersanede, okulda hizmetlilere olabildiğince selam vermeye çalışıyorum.

aDdzAdDjydw

KübraÖztürk*
09.09.2011, 18:41
Şu hizmetlinin adını soran hoca demi bu :) Cidden ne hocamış yaa sevdim bunu kesinlikle izlenmeli bencede :)

Sibel
09.09.2011, 20:21
Bir kaç cevap:D

Yoğurt yapmak için yoğurt gerekiyor.O zaman ilk yoğurt nasıl yapıldı?

Suni ya da başka koşullarda:)

-Neden insanlar gökyüzünde 400 milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde 'yeni boyalı' yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

İnsanoğlu üşengeçtir .400milyon yıldızı saymak zor,ama boyaya dokunmak kolaydır.

-Neden insanlar telefonu açmak için telefonun bi kere daha çalmasını beklerler ?

Belki bir daha çalmaz da konuşmaktan kurtuluruz diye:D

-Neden süt ve peynir reklamlarındaki inekleri erkekler seslendiriyor?

İneklerin sesi kalın olduğu için:rolleyes:

-Eve gelen misafir iyi hoşta tam giderlerken kapıda açılan muhabbet nasıl açıklanabilir ? O ara ne oluyor yani merak ediyorum kapı arasında daha mı güzel muhabbet ?

Kesinlikle evet.Ayaküstü her zaman daha iyi oluyor.

-Mısır yağı mısırdan, ayçiçek yağı ayçiçeğinden elde ediliyorsa; güneş yağı nereden elde edilmektedir?

Mısır ve ayçiçek yağı malzeme belirtirken,güneş yağı önlem belirtir.:p

-Neden yanlış çevrilen numara hiç meşgul çıkmaz?

Ya bir ya da iki rakamı farklı olduğundan,yüzde 90 ihtimalle olağan bir numara çevirmiş olursunuz.Milyonlarca abone var.

-Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep "ti"dir ? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

Üfleyince ti'ye benzer ses çıkıyordur:o

-Bir ortama girdiğimizde neden herkes bize bakıyormuş gibi hissederiz ?

Hisseden var hissetmeyen var.Ruh haline bağlı.

-Deniz gökyüzünün yansımasıyla mavi oluyorsa bir bardak suya neden gökyüzü yansımıyor ?

Ortam farklı:D

-Atatürk gibi adamlar neden dünyaya bir kez gelir ?

Birilerinin farkı yaşansın diye.

-Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında 'gerçek limon suyu' kullanılmaktadır?

Gazoz içmek için,deterjan ise temizlik amaçlı kullanılıyor.:rolleyes:

Havada uçmanın da bir şartı var öyle değil mi?Malzeme farkı.

-Niçin fare kokulu kedi maması yok ?

İkisi farklı yemekler olduğu için.Turşu kokulu pasta gördünüz mü hiç:p

Erbay
09.09.2011, 20:30

Pat diye açılır mı ya, hele cepse belki çağrıdır diye beklerim ben :) Sonra bi açarım ödemeli :D

Mehmet Ç.
09.09.2011, 20:31
Alfabe'yi belirlerken b niye a olmadida a yi a yaprilar??

Buna benzer cok soru var aklimda... Yukari asagi da olabilirdi ama yukari neden yukari bunu kim belirledi?

Sibel
09.09.2011, 20:40
Risk nedir?
Okuduğum bir kitaptan unutmadığım bir bölümdür.
Kahramanımız okulda sınava girer.Sınav kağıdına uzun uzun bakar.Bomboş bir sayfa ve tek bir soru vardır.
''Risk nedir?''
Düşünür ve sınav sonuna doğru kağıdın arkasına büyük harflerle tek bir cümle yazar.
''İŞTE RİSK BUDUR.''

Tabii ki en yüksek geçerli notu o alır.:)

Erbay
09.09.2011, 20:42
Risk nedir?

İnci Sözlük'e gel hocam :D

Sibel
09.09.2011, 20:58
Zafer abinin(zafer6161) avatarındaki adam kim?

Erbay
09.09.2011, 23:26
Zafer abinin(zafer6161) avatarındaki adam kim?

"Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb" filminde oynayan George Scott. "Diye biliyorum" diyerek hata payı da bırakayım :) Zafer abi kadar komik bir filmdir :D

Sibel
10.09.2011, 13:49
Bir meraktan kurtuldum o halde.:)Teşekkürler.:D

Murat SİSMAN
10.09.2011, 13:57
Belki bilen arkadaşlar olabilir,konuya biraz yakın olabilir.Sormak istedim bakalım sizlerin görüşleri ne olucak.
Bilgisayarınızda ' con ' adında klasör açabilen varmı.?

Sibel
10.09.2011, 14:05
Belki bilen arkadaşlar olabilir,konuya biraz yakın olabilir.Sormak istedim bakalım sizlerin görüşleri ne olucak.
Hayır, bu isimde klasör açılmıyor.:)
Bir şeyler duymuştum bu konuda ama unuttum.:o

Sefa
10.09.2011, 14:24
İnci Sözlük'e gel hocam :D

Risk budur.

bordo61
10.09.2011, 14:25

Açamazsın bunun gibi bir çok dosya türünde de açamazsın işletim sisteminden kaynaklanan bir bir sorun.

Bu soruyu sormana yol açan izlediğin video ile hiç alakası yok yani :D

bordo61
10.09.2011, 14:27
Videoyu yapan arkadaşın açıklaması

2007 yılında sadece eğlenmek için yazdığım bir metinin ciddiye alınması sonucu video hazırlayıp youtube'a yükledim ve olay çığrından çıktı. Fazlasıyla ciddiye alınan Contorium, binlerce sitede yer alırken Taraf'a, Türkiye Gazetesi'ne ve Açık Radyo'ya haber oldu. Taraf'ta 1 Mayıs'ta çıkan haber her şeyi özetliyor:
"türkiye’nin en vatansever elementi contorium... boğaziçi öğrencisi can g. kuseyri, biraz eğlenmek için contorium diye bir mineral uydurdu. 23 trilyon dolar da değer biçti. ve internette fırtınalar koptu. can g. kuseyri, eğlence için “sadece türkiye’de bulunan çok değerli” bir element uydurdu, videosunu youtube’a yükledi. herkes elementin peşine düşünce şaka kontrolden çıktı.
her şey boğaziçi üniversitesi kimya bölümü öğrencisi can g. kuseyri’nin windows işletim sisteminde “con” isminde bir klasörün açılamayacağını keşfetmesiyle başladı. 2006 yılında aktüel dergisi tarafından uydurulan, saadet partisi’ni seçim kampanyasına kadar giren “feomidyum” şakasından esinlenen can, biraz eğlenmek için “contorium” adıyla kendi uydurduğu mineral üzerine hazırladığı videoyu youtube’a yükledi. türkiye’nin maden zenginliği hakkında türetilmiş komplo teorileriyle dalga geçen videoya göre, dünyada yalnızca istanbul boğazı’nın derinliklerinde bulunan “contorium” 23 trilyon dolar değerindeydi ve amerikan emperyalizmi contorium’un çıkarılmasına izin vermiyordu. türk nazi partisi’nin propagandası oldu ancak contorium şakası bir süre sonra kontrolden çıktı. video, contorium’a inananların bir takım eklentileriyle google’da 15 bin sonuca ulaştı. kuseyri’ye bir yandan tehdit mesajları, diğer yandan arkadaşlık istekleri yağmaya başladı. hakkında soruşturma açılsın diye savcılığa bile başvurulurken, contorium ‘türk nazi partisi’ tarafından propaganda malzemesi haline getirildi. baştan sona inandırıcılıktan uzak olan videoda istanbul boğazı’nın derinliklerinde contorium isminde 23 trilyon dolar değerinde bir maden olduğu, bu madenin istanbul’dan başka hiçbir yerde bulunmadığı, abd ve israil’in contorium’un çıkarılmasına izin vermediği, yabancı bankaların ve arap petrol zenginlerinin kazı yapmak için boğazdan yalı satın aldığı, erguvanların rengini bu madenden aldığına varıncaya kadar bilgiler yer alıyordu. video yer yer soros, obama, tuncay güney, israil bayrağı, avrupa parlamentosu gibi görsellerle zenginleştirilerek 9.5 dakikalık bir "ikna sağanağı" haline getirilmişti. fakat contorium videosu "internet ortamına düştükten sonra" katlanarak çoğaldı ve komplo teorisini imal eden adamın kontrolünden çıkarak bir "toplumsal kanaat" haline geldi.

contorium'un mucidi mendeyelev türk'tü
can, önce "contorium mineraline sahip çıkalım" isminde bir facebook grubu oluşturarak yüzlerce kişiyi buluşturdu. bunu ekşi sözlük'e peşpeşe girilen entryler izledi. ilgiyi gören can, iddialarına daha komiklerini ekledi. buna göre contorium'un mucidi dmitri mendeleyev türk'tü. babasının sibirya türklerinden olduğunu öğrenen mendeleyev, rusya'nın sıcak denizlere inmek istediğini bildiği için rus hükümetini yanıltmıştı ve istanbul boğazında bulunan contorium'u periyodik cetvele torium olarak gizlemişti. can, artık "cann tiersen" takma adını kullanıyordu ve "bir yerde iki günden fazla duramıyordu". çok geçmeden "contorium gerçeğine kendisini adamış" yurtsever vatandaşlar msn üzerinden can'a yağmaya başladılar.

bozkurtlar contorium'u sahiplendi
bozkurt66: contorium hakkında ne biliyorsun?
cann tiersen: çok şey biliyorum
bozkurt66: bana anlatabilir misin?
cann tiersen: abi anlatırım ama çok sakat gerçekler bunlar, yaşatmazlar bizi…
bozkurt66: bak canım önce kendimi tanıtayım (…) hiç bi halt yiyemezler bu ülke bizim.
bozkurt66: sadece bu kadarını mı biliyorsun?
cann tiersen: evet abi çoğu insan sadece bu kadarını biliyor.
bozkurt66: o zaman ben biraz bilgi vereyim. yaptığımız araştırmalara göre 15 gr. contorium minerali atom bombasından sekiz kat güçlü bomba haline dönüştürülebiliyor. 1 ton contoriumla bütün dünya yok olabilir. silah üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
cann tiersen: tüm dünya türklerini birleştirebilecek bir silah yaratabiliriz bence.

komplo iddiası kontrolden çıkmıştı… öfkeli vatandaşlar tepkilerini can’ı bulup ona göstermek yerine, iddiayı paylaşan 3. kişilere göstermeye başladılar. contorium videosu modifiye edilmiş sayısız versiyona ulaştı. çoğu kopyasına gerilim dolu fon müzikleri, türk bayraklı grafik animasyonlar eklendi ve cann tiersen’in imzası çıkarıldı. böylelikle contorium, kaynağı bilinmeyen gizemli bir iddia olarak internet ortamında dolaşıma girmiş oldu. can, şimdi kalan ömrünü contorium’un gerçek olmadığına insanlığı inandırmaya adamış bir toplum gönüllüsü… hala elini kolunu sallaya sallaya aramızda dolaşıyor. ileride bunu kitap vatana millete ettiği bunca kötülükleri kitap projesi haline getirme düşünceleri var. bütün bunlardan sonra söyledikleri ise şunlar: “hakkaten terbiyesizlik ettim. onlarca tehdit telefonu aldım. hakkımda savcılığa başvuruldu. bugün contorium yok diye çıkıp bağırırsan taksim’de dayak yiyebilirsin. can güvenliğimden endişe ediyorum. fakat eminim ki başından beri her şeyin arkasında amerika vardı. belki benim arkamda da amerika vardır. bunu bilemiyorum. bu yüzden ben masumum. anam bacım beni affetsin. önümüzdeki günlerde yeni bir contorium videosu yayımlayacağım”

Murat SİSMAN
10.09.2011, 17:03
Videoyu yapan arkadaşın açıklaması

Evet daha öncede bunu okumuştum uzun zaman oldu ama gerçekten çok etkileyici.