PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF'den lig planlaması rezaleti

winner
04.09.2011, 21:09
Tff lig planlamasında hangi haftanın ne zaman oynanacağı belli oldu.

Buna göre şampiyonlar ligi gruplarında 5 ve 6.maçlarını oynayacağımız hafta içine ligin 12.ve 15.hafta maçları konulmuş.Dolayısıyla bizim maçlar ertelenecek.Maçlar ise bjk ve gs maçları.

Şampiyonlar ligi maçı oynarken aynı saatte lig maçı da oynatmanın garabeti bir yana erteleme maçlarını oynatacak yer takvimde yok.Tek boş yer 25 Aralık-4 Ocak arası yani devre arası.Ama bu tarihte christmas dönemi.Erteleme maçını oynayacak 3 takımın toplam 30 yabancı futbolcusu var.Kimi tutacaksın burada da oynatacaksın, üstelik devre arası.

İkinci saçma durum ise Ocak ayında çarşamba-pazar tam 7 hafta oynanacak.Neyse ki ekvatarol iklim kuşağındayız da kar yağıp maçlar ertelenmeyecek!Eğer kış şartları çok değil 3-4 gün maç oynanmasını engellerse 2 hafta oynanmamış olacak ve takvimde yer olmadığı için belki de lig tamamlanamayacak.

Hele bir de şampiyonlar liginde gruptan çıkarsak Türkiye Kupası ve 8 Haziranda başlayacak Avrupa Şampiyonasını da düşünürsek play off'lu ilk(belki de son) sezonu yüzüne gözüne bulaştırmış olacak Tff.

Bu konuya spor yazarı Kemal Belgin'in getirdiği yorumla bitireyim:

"Tff Trabzonspor elensin ve kar yağmasın diye dua edecek."

yaranozlu
04.09.2011, 21:28
3 kupa da bizim, şikecilerin duasıyla olmaz bu iş.

altinkaya08
04.09.2011, 21:41
Tam bir ahmak bunlar bi b..k beceremezler.Türk futbolunun düştüğü duruma bak.

Durun durun siz daha bu günler iyi günler!! mum gibi arayacağız bu günleride..

DeAgLeMaNyAq
04.09.2011, 22:12
Fikstür başlığında şu çakışan maçlarla ilgili çözümü sunmuştum. BJK ve GS maçlarını devre sonuna veya ligin ikinci yarısına erteleyeceklerini düşünmüyorum. Zaten 22 Kasım'da bizim Şampiyonlar Ligi, 1 Aralık'ta da BJK'nin Avrupa Ligi maçı var. GS maçı açısından çok fazla sıkıntı yok. 7 Aralık'taki maçımızı, boş olan 14 Aralık haftasına kaydırıp çözerler. Ama 23 Kasım'daki BJK maçının oynanması mümkün olmayacağı için ufak tefek oynamalar yapacaklar. Bunun için BJK'nin 27 Kasım'da oynayacağı Ordu maçını 23 Kasım'a, bizim de o hafta oynayacağımız Sivas maçını boş olduğumuz 30 Kasım haftasına atacaklardır. Böylelikle BJK maçımızı da 27 Kasım'da oynarız diye tahmin ediyorum...

SDanışmaz
05.09.2011, 00:45
Buna göre şampiyonlar ligi gruplarında 5 ve 6.maçlarını oynayacağımız hafta içine ligin 12.ve 15.hafta maçları konulmuş.Dolayısıyla bizim maçlar ertelenecek.Maçlar ise bjk ve gs maçları.

Artık erteleme yok ki. Eskidendi o işler..

MehmeTS_ADANA
05.09.2011, 00:53

ewet artık erteleme yok

DeAgLeMaNyAq
05.09.2011, 00:53

Ne demek erteleme yok. Bal gibi ertelenecek işte. GS ve BJK maçlarına A2 takımımızla çıkacak halimiz yok...

volkan_627
05.09.2011, 00:56
aynı tarihte hem gs ile hem de şampiyonlar liginde nasıl oynayacağız da erteleme olmuyor...

POYRAZ
05.09.2011, 01:28
Ya TFF sen ne adi, ne yavsak, ne serefsiz, ne is bilmez bir kurumsun ya.
Türkiye'nin yüzkarasisin. Ulan her türlü yavsakligi yaptinda bari sampiyonlar ligi
maclarimizin oldugu gün derbi karsilasmasina cikamayacagimizi, daha dogrusu hic bir
karsilasmaya cikamayacagimizi o kus beyinin anlasaydi. Beyinsiz MAA, fiziken bir insanin ayni anda
degisik mekanlarda futbol oynamasi mümkün müdür? Hani bilmiyorsan ögren diye söyledim.
Türk futbolunun anasini bellediniz elaleme rezil kepaze ettiniz ülkemizi. Avrupa'da insanlar
"Siz futbolda böyle seyleri örtmekte tecrübelisinizdir" diyorlar. Defol TFF gözüm görmesin seni mendeburlar.

bkandil
06.09.2011, 15:45
Çakışan maçlar mecburen ertelenecek...

Erteleme olmaması konusunda eski usule göre TFF haklı olabilir, fakat gerek sezon başlangıcının ertelenmesi, gerekse play off maçlarının sıkıştırılmasıyla lig fikstürünün haftada 3 maç olarak düzenlenmiş olması Avrupa'da oynayan kulüplerin lig maçlarının ertelenmesini kaçınılmaz kılacaktır. Hele ki ikinci yarıda takımlar Avrupada yoluna devam eder ise sıkışık lig fikstürü ve Türkiye Kupası maçları ile ertelemeler başka polemiklere yol açacaktır.

Ayrıca ülkemiz futbolunun haftada 3 maçı kaldıramayan kondisyonundan şikayetçi olacak kulüplerin baskısıyla play off maçları önümüzdeki sezondan itibaren tarihe karışır diye düşünmekteyim...

28TS61
06.09.2011, 15:47
http://www.izlesene.com/video/eyup-karakus-kemal-belgin-fikstur-rezaleti-04092011/4432633/fbshare_360

metehan
06.09.2011, 15:55
Ayaküstü planlanan lig bu kadar olur :)

winner
06.09.2011, 15:57
Özellikle bizim takvim çok sıkışık olacak.

Çarşamba-Pazar maç.Hele milli oyuncular milli maçlar arasında da nefes alamayacak.

34 haftalık ligde Mayıs'ın sonuna doğru lig bitereken bu sezon 8 Haziranda başlayacak Avrupa Şampiyonasından en az 20-25 gün öncesinden bitmesi gerekecek lig (15 Mayıs gibi) 40 hafta oynanacak.

Bu takvimde kış koşullarından dolayı ertelemelerde olursa maç koyacak yer bulamayabilir Tff.

metehan
06.09.2011, 16:07
Çarşamba-Pazar maç.Hele milli oyuncular milli maçlar arasında da nefes alamayacak.

Futbolcuların nefes alıp alamaması önemli değil, yeter ki DIGITURK kayba uğramasın !

Ahmet ÇOLAK
06.09.2011, 16:12
http://www.izlesene.com/video/eyup-karakus-kemal-belgin-fikstur-rezaleti-04092011/4432633/fbshare_360

rezillik resmen yaa bu hafta sonu bizim için maraton başlıyor millli takım haftaları hariç aramız hiç yok ocaka kadar üstelik gs ve bjk maçları oynatacak yer yok hele hele türkiye kupasını direk geçtim onu direk final oynasak ancak.. birde kar tatili olursa bazı maçlarda.. rezil ettiler ligi..

winner
06.09.2011, 16:12
Dünyanın hangi futbol ülkesinde kendi takımı şampiyonlar ligi maçı oynarken aynı gün hatta saatte yerel ligin tamamı oynatılıyor.

İstanbul takımlarından birisi oynasaydı şampiyonlar liginde ülke ilgisini ve reytingi açıkça baltalayan böylesi bir saçmalık yapılabilir miydi?

Şampiyonlar liginin yayıncı kuruluşunu ciddi reyting kaybına uğratacak bu hamleye onların bile sessiz kalması İstanbul'un 3 semt takımından birisi olmadığımız için mi acaba?

Adem Erdoğan
06.09.2011, 16:22
Yeterince batırdılar; play-off muhabbetiyle de tüyü diktiler.

Bu arada Süper kupa vardı o ne oldu yahu?

Hasan ZAİMOĞLU
06.09.2011, 16:28
tuvalette mi aklına gelmiş bu planlamayı yapanın. yada pardon kaçarken yapmış. ya kaçarken ya sıvarken gelir ya aklımıza.

sarman61
06.09.2011, 18:33
Tam bir komedi.

Paksoy
06.09.2011, 18:40
Derbilerin ve özellikle fb-Ts maçlarının son haftalara özellikle atılmış...

Tangerine Dream
06.09.2011, 18:52

Teşekkürler. Eyüp Karakuş gayet güzel bir çalışma yapmış ve lig fikstüründe bizi bekleyen tehlikeleri bir bir ortaya çıkartmış.

Ahmet Faruk
06.09.2011, 18:55
Bunu medyaya taşımalıyız.

h@msi61
06.09.2011, 18:57

Eskiden hafta ici Avrupa maclari sebebiyle bir onceki hafta sonu olan maclar erteleniyordu. Bu ise ayni gune denk gelen maclar, elma ile armudu karistirmayalim...

arifemre
06.09.2011, 18:59
Biz oyle Büyük kulubuz iste oynariz biraz kuantum cozer bu isi yasasin Planck be arkadaslari

Onur Akyüz
06.09.2011, 19:22
önce çıkar ligde topumuzu oynarız,

maç sonu uçağa atlayıp CL maçına da çıkarız nolmuş..!

takacan
06.09.2011, 20:18
Aynen bilgisayar oyunlarındaki (FM / CM) gibi olmuş. Aferin sana federasyon.

İşin ilginci paylaşıldı mı bilmiyorum ama geçenlerde Milliyet'te belirtilmişti, Federasyon'un lig başlayana kadar play off uygulamasını yasal zemine (sözlü beyan değil) oturtması gerekiyor(muş). Yoksa kendimiz oynayıp kendimiz eğleneceğiz.

(Bunun yazdım ama hala ne kadar geçerlidir bilemiyorum).

Ertan1982
06.09.2011, 20:29
Videoya baktim simdi.Tam rezalet.Zaten Derbiler hafta ici.bjk maci ne zaman oynanir Allah bilir.Kaza maza Gruplardan ciktik o zaman iyi cümbüs var.

En iyisi takimi 2 bölelim Paf takimli takviyelen bir takim derbileri oynasin öbür takim SL oynasin ayni gün.

Cenk ÇAÇAN
06.09.2011, 20:45
O değilde sırf lig tv zarar eder diye beşiktaşın avrupa maçlarının olduğu günlere maç konulmamış sebeb o maçların perşembe oluşu mu yoksa beşiktaşın avrupa macerasını daha fazla gündemde olmasını mı sağlamak....

Sami Kuk
06.09.2011, 21:02
SkandaL resmen CL,Türkiye Kupası,Lig karıştı birbirine

Emirhan Ömeroğlu
06.09.2011, 22:38
christmas bayramı var diye ligler tatil edilecek ramazan bayramı kurban bayramı olunca oynanıcak. saçmalık burada başlıyor.

GAVUR ülkelerde bile liglere 1 hafta ara veriliyor oyuncular bir yere gitmiyor. çıksınlar toplarını oynasınlar gitmesinler bir yere.

DeAgLeMaNyAq
06.09.2011, 22:45
O değilde sırf lig tv zarar eder diye beşiktaşın avrupa maçlarının olduğu günlere maç konulmamış sebeb o maçların perşembe oluşu mu yoksa beşiktaşın avrupa macerasını daha fazla gündemde olmasını mı sağlamak....

Nasıl yani tam anlamadım. Normal olan zaten BJK'nin Avrupa maçı varken hafta içi maçlarının olmaması değil mi?

Yaşar
07.09.2011, 02:09
mevcut federasyondan bu çakışma olayını 2 farklı şekilde çözüm bekliyorum.
1. Uefa'ya rica edip, Şampiyonlar Ligi maçımızın ertelenmesini istemek
2. Eğer ilk madde kabul edilmez ise Lig maçlarının saatlerini aynı gün 13:30 olarak belirlemek.

Travelair
07.09.2011, 07:45
17 günde 6 karşılaşmaya çıkacakmışız, zor günler bizi bekliyor

snn61
07.09.2011, 09:31
iki takımla çıkarız abi gerekirse aynı günde iki yerde birden oluruz, digiturk de para kazanmaya devam eder napalım!

bkandil
07.09.2011, 09:40
Aynen bilgisayar oyunlarındaki (FM / CM) gibi olmuş. Aferin sana federasyon.

İşin ilginci paylaşıldı mı bilmiyorum ama geçenlerde Milliyet'te belirtilmişti, Federasyon'un lig başlayana kadar play off uygulamasını yasal zemine (sözlü beyan değil) oturtması gerekiyor(muş). Yoksa kendimiz oynayıp kendimiz eğleneceğiz.

(Bunun yazdım ama hala ne kadar geçerlidir bilemiyorum).

CAS üyesi idi bunu söyleyen, hatta yanlış bilmiyorsam aynı adam zamanında Beşiktaş'a Del Bosque davasında "gidip Bosque ile uzlaşın, yoksa çok sıkıntı çekersiniz" demiş, Beşiktaş uzlaşmamış ve davayı kaybetmişti...

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=92994

maxim
07.09.2011, 10:07
Nasıl yani tam anlamadım. Normal olan zaten BJK'nin Avrupa maçı varken hafta içi maçlarının olmaması değil mi?

Çakallar bizim CL maçı varken o hafta arasına hep maç koymuşlar ama :)

Yasirsafa
07.09.2011, 10:46
Tff lig planlamasında hangi haftanın ne zaman oynanacağı belli oldu.

Şampiyonlar ligi maçı oynarken aynı saatte lig maçı da oynatmanın garabeti bir yana erteleme maçlarını oynatacak yer takvimde yok.Tek boş yer 25 Aralık-4 Ocak arası yani devre arası.Ama bu tarihte christmas dönemi.Erteleme maçını oynayacak 3 takımın toplam 30 yabancı futbolcusu var.Kimi tutacaksın burada da oynatacaksın, üstelik devre arası.

İkinci saçma durum ise Ocak ayında çarşamba-pazar tam 7 hafta oynanacak.Neyse ki ekvatarol iklim kuşağındayız da kar yağıp maçlar ertelenmeyecek!Eğer kış şartları çok değil 3-4 gün maç oynanmasını engellerse 2 hafta oynanmamış olacak ve takvimde yer olmadığı için belki de lig tamamlanamayacak.

Hele bir de şampiyonlar liginde gruptan çıkarsak Türkiye Kupası ve 8 Haziranda başlayacak Avrupa Şampiyonasını da düşünürsek play off'lu ilk(belki de son) sezonu yüzüne gözüne bulaştırmış olacak Tff.

Bu konuya spor yazarı Kemal Belgin'in getirdiği yorumla bitireyim:

"Tff Trabzonspor elensin ve kar yağmasın diye dua edecek."

Mukemmel yorumlamıssın abı bunu fenerın sıke olayı kapansın dıye yaptılar ve yuzlerıne bulastırdılar bu sene mıllı takım avrupa'dakı futbolcular dısında Tsl'de oynayanlardan verım alamaz.

Yasirsafa
07.09.2011, 10:53
Play-off ile ilgili Cas uyesınden acıklama gelmıs.Ya Tff medyayı takıp etmıyor yada Turkıye'yı takmayıp sadece Fener'le Dıgıturk'un bıseyler kazanmasını saglıyor ama sonunda olan Federasyona deıl Turkıye'ye Olcak.

Konuyla ilgili olarak kamuoyuna yazılı bir açıklamada bulunduklarını kaydeden Erkiner, ''Açıklamamızda, süper lig fikstür çekimi sırasında bu play-off sisteminin işleyişi sözlü olarak izah edilmiş olmasına ve TFF'nin sitesine 'play-off statüsü' şeklinde bir açıklama konmasına rağmen, bu hususu yürürlüğe koyacak olan hukuki gereğin, yani 'Süper Lig Müsabakaları Statüsü' değişikliğinin, usulüne uygun şekilde hâlâ yerine getirilmediğini belirttik. TFF bu işi atladı.
!!BİR ÇOK HUKUKİ HATA YAPIYORLAR!!. Bu durumun farkına varmaları ve düzeltmeleri için uzun süre bekledik'' dedi.[Anlamıyorlar ıste] :) :)

DeAgLeMaNyAq
07.09.2011, 15:02
Çakallar bizim CL maçı varken o hafta arasına hep maç koymuşlar ama :)

Onu koyanın kafasında sanırım Süper Lig'de hiçbir takımın şampiyonlar ligine katılamayacağı düşüncesi yatıyordu... :)

canna52
07.09.2011, 15:14
tff artik sivamaya basladi. istifalari yakindir.

Mustafa AYDIN
08.09.2011, 20:36
Süper zeka MAA bunada bir çözüm ( çözümzüzlük) bulacaktır.Siz takmayın kafanıza.

Taner Gündoğdu
09.09.2011, 08:42
bunlar yıldırma politikaları mı acaba? bizim ŞL den çekilmemizi mi bekliyorlar? :D:D:D

bkandil
09.09.2011, 10:16
Yapılan fikstür planlaması ile ilgili bizim kulübün TFF'ye bir bildirimi ya da talebi var mı acaba?

Faruk UYSAL
09.09.2011, 10:24
35 yıldır ligleri takip ediyorum ve bu kadar rezalet bir maç takvimi hatırlamıyorum.
Futbolcuların robot olmadıklarını umarım öğrenirler.

Vkgz
09.09.2011, 11:47
tff attıgım faksı dikkate almış galiba ve avrupa ligi playoffunu eleminasyon değil grup usulü yapmış

Sami Kuk
05.10.2011, 00:11
Bu lig n.h biter:)

Lig maçımızın oldugu gün CL maçımız var, ondan sonrada bjk ile maçımız var ama o günde bjk nin uefa maçı var.Bunun guruptan çıkması,türkiye kupası,kar'ı,kışı var bunun altından nasıl kalkacak bunlar gelecek sezon hemen başlıcak sanırım arasız:)

Mustafa Ayazoğlu
05.10.2011, 00:13
aynı gün 2 maçımız var

bir kadro cska için bir kadro lig için

aynı gün 2 takımımız maç yapsın ;)

şenol hoca , şampiyonlar liginde , ünal hoca süper ligde işi götürür.

Tangerine Dream
05.10.2011, 00:29
Kemal Belgin: "LigTV ve TFF. Beraber futbolu katlettiniz; farkında değilsiniz"

http://vimeo.com/29770453

ibrahim
05.10.2011, 00:36
Ulan ciksak iki macada, ikisinide alsak, bunlari mal gibi oturtsak, nede güzel olur. :)

Sefaenes
05.10.2011, 01:04
tff basli basina skandal zaten hem fiktür derti var diyorlar hemde sacma sapan play off sistemi uyguluyorlar gökyüzünden sanki indi bu kural 1 günde herkeze kabul ettirdiler sormadan etmeden

Ceyhun Dündar
05.10.2011, 01:07
Bosuna 30 kısılık kadro kurmadık))

DeAgLeMaNyAq
05.10.2011, 01:24
Aslında fikstürün çekildiği ilk gün bu çakışmaları bizler dile getirmiştik. Ama ne yazık ki basın daha yeni uyanıp gündeme getirebildi. Önceki planlama da rezaletti yeni düzenlemeleri de. İşin olacağı belli aslında. Gençlerbirliği maçını bir sonraki hafta içine koyacaklar. FB 1 hafta dinlenmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Yenilginin faturası şimdiden hazır. Şenol Hoca'nın basın toplantısında neler söyleyeceğini şimdiden tahmin edebiliyorum...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=33321