PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası -5-

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170

asilhamsi
22.10.2011, 11:00
Bahsettiğin özellikte yerli isim kim olabilir benim aklıma gelmedi.:)

tolga cigerci

Eren Karaahmetoğlu
22.10.2011, 11:52
O Sadri Şenere Göre yıldız Değil :)

1-gelmez.

2-Almaz.

Uğur abi Gökdeniz'in gelmeyeceğinden emin misin? Ben Sadri Şener'e rağmen seve seve geleceğini düşünüyorum. Ama Sadri Şener yıldız değil diyerek gönderdiği bir adamı tekrar alır mı bilemiyorum. Şenol Güneş isterse almıyorum demez ya heralde?

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1935209493565

Gökdeniz'in yazın verdiği bir röportaj.

Arif Timurcioğlu
22.10.2011, 12:46
Gökdeniz bedavaysa almamak ahmaklık olur başka birşey değil.

karaozgur
22.10.2011, 12:47
Bu konuda, yani menajer konusunda sizler kadar bilgili değilim ama sanıyorum dünyada menajersiz çalışan ne bir kulüp, nede bırakın orta düzeyi, sıradan bir topçu bile yoktur. Yani kim olsa bu menajerlere para kaptırmak zorundadır diye düşünüyorum.

BJK ile bizim kıyaslamamız sonucunda arada 2 katına yakın bir fark konulmuş ortaya ama sanırın oda bizim yıllardır bu menajerle çalıştığımız ama BJK'nın yanlızca 1,5 bilemedin 2 sezonluk çalışması ortaya sunulmuş.

Bizim anlaşmalarımız neticesinde oyuncularımıza ödediğimiz yıllık ücretleri baz aldığımızda, BJK tarafından sadece Simao'ya ödenen yarım sezonluk 3, tam sezonluk 3,5 (belki 4) milyon euro'luk ücreti görmezden gelirsek çooooook büyük bir hata yapmış oluruz.

Fiyat performans açısından bakıldığında ise tüm Portekiz çetesinin ne yaptığını -ki buna Q7+Fernandes dahil- sadece Celustka'nın verdiği katkıdan bile az olduğu meydandadır.

Aslına bakarsanız bende Mithat HALİS engelinden yada herhangi bir para tuzağından kurtulunması taraftarıyım. Mithat HALİS'i savunma taraftarı yada bazı arkadaşların dediği gibi onu şakşaklayanlardan da değilim. Ama ortaya bir tez atılıyorsa bunun antitez'inin de araştırılması taraftarıyım.
Yani en basit deyimiyle tamam vuralım, kıralım, kulübü basalım ama bunuda sağlam bir nedene dayandıralım.
Tekrar söylüyorum, menajerlik konusunda bir bilgim yok, verilen rakamlarla ilgili bir bilgim yok. Tek bilgim var, oda bu kıyaslamanın yanlış olacağı, elimizdeki bulgurun dimyattaki pirinçten daha iyi olduğudur.

Chiko
22.10.2011, 12:54
tolga cigerci
Kesinlikle ilgilenmemiz lazim.
Alper diyoruz ama olmayacak gibi.
Geriye kaliyor sadece Orhan G. ve Tolga.
Bu adamda büyük yetenek var.

Eren Karaahmetoğlu
22.10.2011, 12:56
Bu konuda, yani menajer konusunda sizler kadar bilgili değilim ama sanıyorum dünyada menajersiz çalışan ne bir kulüp, nede bırakın orta düzeyi, sıradan bir topçu bile yoktur. Yani kim olsa bu menajerlere para kaptırmak zorundadır diye düşünüyorum.

BJK ile bizim kıyaslamamız sonucunda arada 2 katına yakın bir fark konulmuş ortaya ama sanırın oda bizim yıllardır bu menajerle çalıştığımız ama BJK'nın yanlızca 1,5 bilemedin 2 sezonluk çalışması ortaya sunulmuş.

Bizim anlaşmalarımız neticesinde oyuncularımıza ödediğimiz yıllık ücretleri baz aldığımızda, BJK tarafından sadece Simao'ya ödenen yarım sezonluk 3, tam sezonluk 3,5 (belki 4) milyon euro'luk ücreti görmezden gelirsek çooooook büyük bir hata yapmış oluruz.

Fiyat performans açısından bakıldığında ise tüm Portekiz çetesinin ne yaptığını -ki buna Q7+Fernandes dahil- sadece Celustka'nın verdiği katkıdan bile az olduğu meydandadır.

Aslına bakarsanız bende Mithat HALİS engelinden yada herhangi bir para tuzağından kurtulunması taraftarıyım. Mithat HALİS'i savunma taraftarı yada bazı arkadaşların dediği gibi onu şakşaklayanlardan da değilim. Ama ortaya bir tez atılıyorsa bunun antitez'inin de araştırılması taraftarıyım.
Yani en basit deyimiyle tamam vuralım, kıralım, kulübü basalım ama bunuda sağlam bir nedene dayandıralım.
Tekrar söylüyorum, menajerlik konusunda bir bilgim yok, verilen rakamlarla ilgili bir bilgim yok. Tek bilgim var, oda bu kıyaslamanın yanlış olacağı, elimizdeki bulgurun dimyattaki pirinçten daha iyi olduğudur.

Bu istatistik yalnızca Haziran-Ağustos ayları arası için geçerli. Yani sadece bu yazki transfer ücretleri.

karaozgur
22.10.2011, 12:57
Bu istatistik yalnızca Haziran-Ağustos ayları arası için geçerli. Yani sadece bu yazki transfer ücretleri.
Gördüm. 2 sayfa geride olunca unutmuşum. Kusura bakmayın. Ama o kısmını sileyim, gerisini tekrar düşünelim.

karaozgur
22.10.2011, 13:04
Bu olay aslına bakarsanız neye benzemiş biliyormusunuz, güzel bir ev görmüşsün, beğenmişsin ama ev sahibi 650 tl kira istiyor. Emlakçıya diyorsun ki,
"Sen bana bu evi 500'e bağla, bende senin 650 olan komisyonunu 1000 yapayım."

Menfaatmi, kuralmı?
Bizim için ise, Kulübün menfaatimi, yoksa ne? :confused:

Eren Karaahmetoğlu
22.10.2011, 13:13
Gördüm. 2 sayfa geride olunca unutmuşum. Kusura bakmayın. Ama o kısmını sileyim, gerisini tekrar düşünelim.

Siz kötüyü örnek göstermişsiniz. Kimsenin Beşiktaş'ın transfer politikasına, ödedikleri ücretlere pozitif baktığını düşünmüyorum. Genel olarak Türk Futbolu'ndaki en büyük problemlerden biridir bu. Biz o devamlı menajerlerin konuşulduğu Beşiktaş'tan bile 3, 4 kat daha fazla para kaptırıyorsak bu adamlara ortada çok büyük bir yanlış var demektir.

Şampiyonlar Ligi'ne kaldığımız açıklandığında başkan koşarak bu adamlara gidiyorsa, bu adamlar da kralını alırız başkanım diyorsa daha da büyük bir sıkıntı var demektir. O hafta başkanın 3 gün içinde değişen açıklamalarını hatırlıyorsunuzdur eminim? Kralı olmayınca, menajerin oyuncularına tutunuşumuzu. Bunun için de 2 günde adama birkaç yıllık futbolcu maaşı kazandırışımızı.

Menajerler öyle bir noktaya gelmiş ki, kulübün izleme komitesi boşu boşuna adam izliyor. Buna nasıl razı oluyorlar, hala anlayabilmiş değilim. O izledik de aldık dedikleri de yine menajer önerisiyle izleniyordur. Tamamen onların insafına bakar vaziyetteyiz. İşin kötüsü Şenol Hoca bunu sezon başında basın toplantısında dile getirmesine, mutsuzluğunu anlatmasına rağmen, sanırım o da pek fazla sesini çıkarmıyor.

Bakalım ne zaman bu bataklıktan kurtulacağız. Veya kurtulabilecek miyiz.

Eren Karaahmetoğlu
22.10.2011, 13:14
Bu olay aslına bakarsanız neye benzemiş biliyormusunuz, güzel bir ev görmüşsün, beğenmişsin ama ev sahibi 650 tl kira istiyor. Emlakçıya diyorsun ki,
"Sen bana bu evi 500'e bağla, bende senin 650 olan komisyonunu 1000 yapayım."

Menfaatmi, kuralmı?
Bizim için ise, Kulübün menfaatimi, yoksa ne? :confused:

Değil işte. Sahiden dediğiniz gibi değil. Bize evi bu adamlar buluyor. Maksimum komisyonu alabilmek için de ellerinden geleni ardına koymuyorlar.

Bu arada çok olumsuz konuşuyorum, normalde böyle konuşmazdım. Ama Şampiyonlar Ligi'ne alındığımız hafta yaşananlar Trabzonspor'un transfer planı olmadığını çok net bir şekilde ortaya koydu. Verilen demeçlerin 3 gün içinde değişkenlik göstermesi de aslında ne şekilde transfer yaptığımızı.

Alınan oyuncuları sırf bu nedenle beğenmiyor muyum? Sevmiyor muyum? Öyle bir şey yok tabi.

matrix5782
22.10.2011, 13:46

Dünyada menejersiz çalışan Kulüp yoktur Doğru.Ancak ne şekilde menejerler ile iritbat oluyor buna Bakılmalı.Kulüp kendi Bünyesinde bir oyuncu tesbit eder araştırır.Olumlu ise oyuncunun menejeri ile İrtibata Geçer.yada bizim Gibi menejerlere bize oyuncu bulun diye iritbata geçer.

birinde Menejer odaklı transfer politikası,Diğerinde kulübün kendi Araştırması Sonucu Oluşan Transfer politikası..

Kötüyü kötüyle Örnek vermek Baz alamak hataya Sürüklüyor ya bizi..bunu yıllardır yapıyoruz.

Mithat halis yada başkası..Trabzonsporun transfer Pİyasasında En büyük engel Şuan.Trabzonspor Alacağı Oyuncuların En Asgarisini Alıyor Diyebiliriz..

Önerilen ve Alınana oyuncular Arasında çok Büyük fark var.Gittiğimiz Yol Yanlış bence .
Şölde bir Zihniyet var buna karşı çıktığın Zaman Sen niye Karşı çıkıyorsun Yoksa ''nemalanamadın mı '' Bu Trabzonspor içinde Yıllar boyu Süre gelen Bir Görüş..

Pankart yapasın Stada Asarsın Senin bunka çıkarın ne Sorulur

Kitap yazarsın tanımıtını yaparsın Yine Aynı Soru

transfere karşı Çıkarsın Yine Aynı Soru

Yıllar Boyuı Kulüp Bu şekilde Yönetildiği için Sorular bu şekilde oluyorya

Kısaca Trabzonspor Bacasız sanayi...

A.Kemal Göksu
22.10.2011, 14:13
Göldeniz'i isterim takımda. Şenol Hoca bu konuda neden bu kadar tutucu anlamış değilim. Fatih'in bende alınmasını istemedim ama Gökdeniz farklı. Fatih çok yetenekli, mükemmel bir oyuncu fakat, Fatih'in kişiliğinin bozuk olduğunu hepimiz biliyoruz. Gökdeniz öyle değildir ama takıma abilikte yapar,yüreğiyle oynar her türlü işimize yarar hemde bedava..

Travelair
22.10.2011, 15:04
Gökdeniz'in Trabzonspor'a gelmesi bence mümkün değil

Ceyhun Öncü
22.10.2011, 15:07
sike yapmis bir adami bu takimda istemiyorum sahsen

Cihan_61
22.10.2011, 15:12
sike yapmis bir adami bu takimda istemiyorum sahsen

Aynen bende istemiyorum

Travelair
22.10.2011, 15:12
6.7 milyon TL büyük rakam. Çok büyük rakam.

Bu konuya çözüm bulmak gerek. Başkan borsa yükünden kurtardım diyor ama bu da borsa kadar yüklü bir miktar. İnanılmaz!

futbalski60
22.10.2011, 15:32
Maccabi Haifa'nin 19 yasinda ki sol bek'ini izleyen oldumu ?
G. Gönül gibi bir yetenek.

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_60761_1064_2010_1.jpg

Taleb Twatiha - Maccabi Haifa

Ülke - İsrail
D.Tarihi - 1992
Mevki - sol bek

Twatiha Sudan asıllı bir oyuncu. Kendisi İsrail genç milli takımlarında defalarca oynamış ve suan da İsrail A Milli takımında yer alan bir isim. Twatiha sol kanadı etkili kullanan bir bek. Hızı, tekniği gayet iyi,bire birde de etkili, maç içinde de sık sık hücuma katılıyor. Defansif açıdan çevikliğiyle ve sezgileriyle ön plana çıkan bir oyuncu kolay kolay hata yapmıyor ilerleyen yıllarda ismi birçok takımla anılabilir takip edilmesi geren bir oyuncu.

Daha önce hakkında bilgi vermiştim gerçekten dediğiniz gibi çok iyi bir yetenek Gökhan Gönül'e benzeyen yönü çok ama bence ondan teknik kapasitesi daha iyi Genk maçlarında izlemiştim çok iyi oynamıştı o maçlarda. Sezon başında Genk alacaktı bu oyuncuyu 3 milyon € verdi son anda vaz geçti Maccabi kulübü.

Sedan'ın yıldızları Diaby ve Florentin Pogba bu sene Fransa Ligue 2'de öne çıkan isimler. Diaby kanatlarda oynayabilen bir isim çok süratli ve son vuruşları çok iyi olan bir oyuncu Pogba da güçlü, hücum gücü iyi olan bir solbek Fransa U21 takımına da çağrıldı. Bu oyuncuları Ligue 1 ekipleri kapmadan kadromuza katabiliriz tabi komitemizin de buralara el atması lazım ilk etapta. Daha önce Demba Cisse, Giroud gibi isimleri de Ligue 2'deyken alabilirdik burda bu isimler defalarca yazıldı şimdi Cisse Bundesliga'da Giroud da Ligue 1'de estiriyor izleme komitesinin burdan çok iyi oyuncular bulacağını düşünüyorum ben.

hofsaale
22.10.2011, 16:20
http://transfermarkt.de/de/maximilian-beister/profil/spieler_58379.html

bu oyuncuyu alalim!
her gecen hafta daha da iyi oynuyor!
bu sezon hamburgtan fortuna düsseldorf takimina kiralandi ve inanilmaz bir perfomrmans ortaya koyuyor!
böyle devam oynarsa hamburg takimi onu zaten satmaz ve ilerleyen yillarda milli takima cagrilacaltir!

61karradeniz61
22.10.2011, 17:03
arkadaslar su manisasporlu ahmet ilhan özeki cok övüyorlar ...taniyan var mi?

A.Kemal Göksu
22.10.2011, 17:09
Bugün mükemmel bir gol attı. İzleyeceğim maçlarını bakalım.

Sefa
22.10.2011, 17:12

Bugün olumlu işler yaptı maçta attı 1-2 tane de kaçırmasına rağmen iyi pozisyona girdi..

Ama yaş olmuş 23 Süper Lig'deki 3. maçı. Genç diyemem bu adam sürekli yükselişte olsa 25 yaşında Trabzonspor forması giyecek seviyeye gelir..

Mert Oğuzlu61
22.10.2011, 17:20

Bugün olumlu işler yaptı maçta attı 1-2 tane de kaçırmasına rağmen iyi pozisyona girdi..

Ama yaş olmuş 23 Süper Lig'deki 3. maçı. Genç diyemem bu adam sürekli yükselişte olsa 25 yaşında Trabzonspor forması giyecek seviyeye gelir..

o zaman salla gitsin zaten ismindende belli yıldız olamayacağı, ahmet ilhan isimli yıldız mı olur beyler... bank asya topçusu kıvamında bir adı var.

Batuhan
22.10.2011, 17:22
Bu arada Manisaspor'dan Ahmet İlhan Özek dikkatimi çekiyor 2 haftadır...

https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KisiresimleriTemp/327177.jpg

3. hafta oldu ve dikkatimi çekmeye devam ediyor. Güzel bir gol attı bugün. Keşke daha genç olsaydı :)

Samet Yildirim
22.10.2011, 18:27
Kopenhagenli N`Do(a)ye izledim persembe günü...Begendigimi söyleyemem hele hele 4-5 vermek kesinlikle yanlis...Genel olarak alinmasi taraftarimiyim ? hayir...

Tabiki bir maca göre ama oyun stilini cok begenmedim aradigimiz adam degil..

asilhamsi
22.10.2011, 18:28
lacina traore,tolga cigerci,anele,ahmet kamil corekci.

----------------tolga-----------------
celustka----giray--------anele------cech
------tolga cigerci------colman------
--volkan-----------------------adrian--
---------burak-------lacina----------------

zokora milli takımdayken gözümüz arkada kalmaz..

asilhamsi
22.10.2011, 18:30
bucaspor mehmet incebacak potansiyeli oldukca yuksek

FC-ST-PAULI-61
22.10.2011, 18:32
Bizim aradigimiz Adam bu
http://www.transfermarkt.de/de/olivier-occean/profil/spieler_24155.html

30 Yasinda Ikinci Ligde oynuyor ama süper oynuyor.Zaten böyle devam ederse Fürthü birinci Lige tek basina cikaracak.

hofsaale
22.10.2011, 22:12
Ferhat Öztorunu bu mac iyi oynadi, oynadigi süre kisa olsa bile!
ben begendim!
bize iyi bir stoper, hatta iki tane, sol acik tipki ozan ipek gibi, zenci bir forvet ve colmani kesebilecek bir oyuncu lazim!
INSALLAH sampiyonlarliginde gruplardan cikarizda baskan patlatir bombalari! :D

Muhammed
22.10.2011, 22:20
Hücum anlamında çok zayıfız. Sürekli santrafor istiyorduk ancak görüldüğü üzere Burak bu sezon o mevkide hem milli takımda hemde biz de çok iyi oynuyor. Sadece attığı goller nedeniyle söylemiyorum. Geriye gelip oyunu açması, arkadan gelen oyunculara duvar olabilmesi ve top dağıtmasıda çok iyi. Dolayısıyla bize skorer kanat oyuncuları lazım. Elimizde buna uygun Henrique var. Kalitesini hazırlık maçlarında ve Benfica maçlarında fazlasıyla kanıtlamıştı. Ondan sonra sakat sakat oynadığı maçlar bizi yanıltmasın. Sakatlıktan tam kurtulduktan sonra yine çok iyi olacaktır, çok şeyler bekliyorum ondan. Bunlara üçüncü bir oyuncu eklemeliyiz. Çünkü ne Volkan ne de Halil bu ihtiyacımızı tam karşılayamıyor. Devre arasında birde herkesin bildiği stoper ihtiyacı var.

Celustka-Giray-Transfer-Cech
-------Colman-Zokora-------
Transfer----Adrian---Henrique
------------Burak-----------

Ancak görüldüğü gibi yabancı kontenjanı sıkıntımız çok büyük. Gökdeniz sağ tarafa cuk otururdu ama transfer edileceğini hiç sanmıyorum. Volkan ya da Halil'den birisinin kendisini çok geliştirmesini beklemek zorunda kalabiliriz malesef. Stopere de yerli bir transfer gerekiyor. Gurbetçilere göz atmalıyız yoksa Serdar Aziz gibi bir oyuncuya astronomik bonservis ödemek zorunda kalabiliriz.

bugrahankazaz
22.10.2011, 22:27
ibb li holmen,iyi bir stoper ve sağlam bir henrique li takım çok iş yapar

Asi Çaykaralı61
22.10.2011, 22:30
Ozan ipek kalitesini gene gösterdi onun gibi bir oyuncuya ihtiyacımız var

Gökdenizi almamız lazım

yektakurtulus
22.10.2011, 22:46
ben serdar azizi cok ama cok begendim
yine müthis oynadi

geri pasina ragmen

Muhalif
22.10.2011, 22:57
Devre arasında Tayfun, Sezer, Barış Ataş, Barış Özbek, Murat Tosun,Sercan,Alanzinho,Pawel,Piotr gönderilip Serdar Aziz, Cenk Tosun, Hasan Ali,Alper Potuk 4 lüsü alınmalı her şeyden önce.
Önümüzdeki seneye gidecekler kervanına Serkan-Glowacki-Vittek-Sapara falan da eklenebilir muhtemelen. Sağlam bir Vittek kesinlikle gönderilmez ama ondan daha hayır geleceğini sanmıyorum. Yine Cech de gönderilmeli. Ziegler Cech'den 3 gömlek daha iyi bir solbekmiş, bence Fener düşerse seneye alalım hemen.
Celustka-Colman-Zokora-Adrian kalitesinde olmalı yabancılarımızın tamamı. Hatta onlardan da üstün olarak maça etki edebilecek adamlar olmalı.

Asi Çaykaralı61
22.10.2011, 23:00
Sercan - Barış Özbek forma şansı bulmadan gönderilmeleri doğru olmaz

fernandez
22.10.2011, 23:12
Öncelikle kadroda daraltma yapılmalı. Stoper lazım, forvete Burak tipinde bir oyuncu lazım, ortasahada ilk 11 oynayabilecek bir yerli lazım, kanatlara yerli lazım. İnşallah Avrupa'da devam edebiliriz yoksa sanmıyorum ki yönetim transfer dönemini verimli geçirsin. Oyuncular yavaş yavaş mental olarak da yorulmaya başladıklarını gösterdiler bu maçta. Rakip Bursaspor herkesin puan kaybetme ihtimalinin yüksek olduğu bir deplasman ama oyuncular öyle bi durumdaki çok sıradan herkesin rahatlıkla puan alabileceği bir deplasmanda önemsiz bir maç oynuyoruz sanki.

kncyalcin
22.10.2011, 23:16
Arkadaşlar bugün Dortmund - Köln maçını izleyen oldu mu ? Bir de bizim maçı izleyip kıyas yaparsak herşey çok net ortaya çıkacaktır. Tamam bu takıma stoper santrafor şart ama ondan önce neden pozisyona giremediğimizi anlamamız gerekiyor. Bursa takımı oyunu kanatlara yıkınca pozisyon benzeri durumlar oluştu. Günümüz futbolunun yıldızlarına dikkat edersek çoğunlukla kanat oyuncuları. Bütün takımlar Skora etki eden, yetenekli, bireysel başarı düzeyi yüksek ve mücadeleci kanat oyuncuları ile oynamaya çalışıyor. Bence en eksik yönümüz sadece defans arkasına atılan toplar ve defans göbeğinden pozisyon aramamız dışında hiçbir pozisyon üretme yöntemimiz yok. Sağ kanat oyuncumuz yok, sol kanat zaten yok.. Bence bu takımın çok iyi oyunculara ihtiyacı var..Şöyle ki isim vermeyeceğim artık :

Celustka_____Giray_________******________Cech / *****

********_________Colman_______Zokora_______*******

______________________Burak_______________________ _

____________________*******_______________________

Sol ve sağ kanatta Olcan tipinde oyuncular olmalı. Gerektiğinde hem teknik becerisi hem de mücadeleci yapısı ile hücum dönüşü karşılaşılan kontra durumlarda ortasaha daki sayıyı arttırmalı. Böylece Colman'ı daha önde kullanabiliriz. Colman'ın kimsede olmayan şok pres yeteneğinden yararlanılmış olur ve gerekirse baklava şeklinde bile oynayabiliriz. Ancak ne yazık ki takımımızın sağ-sol kanatlarının geri dönüşü olmadığı için beklerin canı çıkıyor. Serkan gibi adam sağ kanatta oynuyor düşünün takımın halini.. Dortmun takımının oyun yapısına hayran kaldım... İsmi duyulmamış birçok yetenekli oyuncuları var. Sol kanattaki oyuncularına bayıldım mesela..Großkreutz, Kevin

Fatih
22.10.2011, 23:23
Eskişehir'in gidişi iyi değil Alper için şimdiden girişimleri başlatalım.

Asi Çaykaralı61
22.10.2011, 23:23
alper orta sahamızı canlandırabilir

kncyalcin
22.10.2011, 23:27
Alper'i Eskişehir ucuza bırakmaz hele ki piyasası bu kadar yükselmişken. Bence ona verilecek para ile, Jem Karacan, Tolga Ciğerci ve Mervan Çelik alınmalı. Bu 3 oyuncuyu takıma kazandırmak çok daha önemli. Herkes Alper ve Yiğitlerin derdinde iken biz aradan sıyrılabiliriz.

-Samet
22.10.2011, 23:39
İnadına serdar aziz , inadına ozan ipek

kncyalcin
22.10.2011, 23:40
Bu arada arkadaki sayfalarda bazı önerilen oyuncu isimleri vardı. Eğer bunların hepsi önerildiyse hiç durmasınlar hemen alsınlar. Carlton Cole, Mensah ve Tomic.. Sola Olcan'ı sağ ve solbeke, Kamil Ahmet ve Hasan Ali yi önlibero bölgesine Tolga Ciğerci yi alır kapatırsın transferi. Harika teknik mücadeleci takım oluruz..

Cel......Gir........Men.......H.Ali
...............Zokora
Tom........................Olcan
...............Colman..............
........Bur.............C.Cole.....
Colman' çıkar Adrian'ı al, Tomic'i çıkar Volkan Şen'i oynat. Olcan'ın yerine bir de Mervan Çelik çaktın mı.. Ohhh taş gibi takım..
Ama bu Brozex, Vittek, Sapara fazla olacak bence.. Olcan ve Hasan Ali için bir ton oyuncun var takasta kullanabileceğin. Biraz iş bilmek yeterli olur..

FC-ST-PAULI-61
22.10.2011, 23:56
kncyalcin

tomici tanimiyorum ama diger Oyuncularin hepsi süper.Bence Giray degil Glowacki oynamali.
Sol Tarafta Hasan Ali ve Olcan cok iyi olur.Tolga da süper bir yetenek.Carlton Cole bu Yönetim alamaz maalesef ama keske alabilse.

Asi Çaykaralı61
22.10.2011, 23:59
serdar aziz bir hata yaptı onu da Burak değerlendirdi iyi bir stoper oyuncusu

Semih Aydın
23.10.2011, 00:11
--------------Tolga/Onur----------------
Celustka----Giray-----????????-----Cech
-----------Zokora------Colman----------
Volkan------------Adrian-------------Halil
------------------Burak-----------------

Sakatlık olmadığında böyle oynarız, güzel bir ilk 11 bence.
Serkan eski formunu yakalasa sağ beke geçer, Celustka sol bekte oynar, sol açıkta da Henrique'yi kullanabiliriz. Halil'i yerli olduğu için dahil ettim kadroya.

Stoper adayım ise Douglas, olmazsa Sébastien Bassong.

Fatih
23.10.2011, 00:20
Serdar Aziz'li kadrolar hayalden öteye geçmez.:)

Bir değil iki stoper alınmalı bir yerli bir yabancı...

Yerli olarak Manisaspor'dan Hüseyin Tok aklıma gelen ilk isim.

TSKara61
23.10.2011, 00:20
Takımımızda hiç forma giymeyen oyuncuları direk gönderip yerine ligimizde o pozisyonlarda parlayan oyuncuları almamız lazım. Bunun üstüne de yurt dışından yaptığımız yabancı transferlerle takıma sınıf atlatmamız gerekir.

Bizim ligden yaptığımız transferler ancak koltuk ısıtıyor. Antreman için adam lazımsa onu bende yaparım. Aldığımız yabancılar ise ligimizdeki yabancıların yanında çok bir artısı yok.

Burağ'ın olağan üstü performansıylan günü kurtarıyoruz resmen. Kadromuzda ne yeterli teknik kapasite ne de dengeli bir yapı var. Bunu anlatmaktan dilimde tüy kalmadı.

-Giray maalesef ancak iyi bir yedek olur. Ama şu an kadromuzda 1 numaralı stoper yerinde.

-Kaç hafta geçti hala beklerimiz belli değil. Celutska pozisyon değiştirmekten feleğini şaştı. Serkan dökülüyor. Ferhat yıllardır bir adım ilerleme kaydetmedi.

-Takımımıza sınıf atlatmak istiyorsak Colman'ı yedek bırakacak kapasitede bir orta saha almamız gerekir. Yıllardır çuvalla orta saha oyuncusu alıyoruz, oynatmadan takımdan gönderiyoruz. Ligde bu kadar yetenekli orta saha oyuncusu var. Holmen, Yiğit'ler, Orhan Gülle, Mehmet Güven bile, Alper Potuk, vs, vs. Parlayabilecek bu oyuncular yerine, ucuz diye ancak reserv oyuncusu olacak kapasitede oyuncuları alıyorsan alternatifli bir kulübem var diyemezsin.

-Takımda Volkan dışında kanat oyuncun yok. Sol açığımız yok. Takımımızın tek kanadı Serkan Balcı. Dünyanın en trajikomedik durumlarından biri. Amrabat, Olcan, Grosicki. Bu adamlar mevcut kadromuzda rahat rahat iş yapacak adamlar. İlk başta bunları al, sonra ihtiyacın olursa bunları yedek bırakacak adamları yurt dışından getirirsin.

-Artık takımdaki çöplük oyuncular atın gitsin. Ferhat, Tayfun, Barış, Sercan, Eren, Murat, Sezer. Bu adamların oynamayacağı besbelli. Oynamayacak adam istemiyorum kadroda. Yer dolduracak adam istemiyorum.

Asi Çaykaralı61
23.10.2011, 00:24
Manisaspor'un genç oyuncuları gelecek vadediyorlar

Legolas77
23.10.2011, 00:37
Ferhat Öztorunu bu mac iyi oynadi, oynadigi süre kisa olsa bile!
ben begendim!
bize iyi bir stoper, hatta iki tane, sol acik tipki ozan ipek gibi, zenci bir forvet ve colmani kesebilecek bir oyuncu lazim!
INSALLAH sampiyonlarliginde gruplardan cikarizda baskan patlatir bombalari! :D

bizim başkan anca espri patlatır tüm medya falan güleriz mesala
gs ile ilişkileri dondurduk demişti meğer espriymiş 2 ay sonra anladık..
ama colman ı kesmekten ziyade oraya daha avrupai topcu almamız lazım colman kötü mü şartlar baz alındığında colman iyi ama daha yukarılara oynamak icin colmanın bi üstü oyuncu almamız lazım örnegin montolivo olabilir porto dan Steven Defour (bu ikisinden biri keşke takımımızda olsa ama porto onuda yakında yüksek paraya satar ) yine yabancı oyunculardan brozekler de istenilen kazanım sağlanamadı glo iyi ama yaş ve hız itibari ile yine artık daha yüksek hedeflere oynayan bir takımda ondan daha iyisi çevik hızlı ve sağlam bi stoper şart örnek vermek babında lugano gibi mesala fenevde oynadı ama kabul edelimki ligteki en iyi yabancı defanstı bana göre.
sapara umarım takıma katkı saglar vasatlarda kalmaz vittek bence kariyerine başka takımda sürdürmeyi düşünmeli sakatlık çok şanssız hale getirdi
sol kanada ya ereni kazancaz ya ereni kazancaz o çocugu heba etmek icin mi aldık bence sol tarafa transfer yapılmayıp onu kazanmaya calısmalıyız ama ne zaman hazır hale gelecek ya da geldide kadroya mı giremiyor????????
forvette iyi bi henrique iş yapar belli seviyede daha halil golleri sıralamadı bi ort. sayıda sadece burak a bakıyoruz ama takıma tam manasıyla forvet almamız lazım buna örnek roman pavlyuchenko ( keşke alınsa ) iyi bi transfer olabilir ve defans a serdar aziz şart şuanda Türkiye liglerinden gelecek vaadeden en iyi yerli o bir aralar eren vardı kayseride 2 kere aynı sakatlık gecirdi ve ismi unutuldu milli takıma kadar cıkmıstı o da alınıp bir kumar oynanabilir??? yerli kalitesini arttırmamız şart

Onur/Tolga

Celutska Giray Serdar Aziz Cech

Zokora Montolivo

Burak Adrian Eren

Roman Pavlychenko
yedekler Onur / Tolga (kalede hangisi varsa digeri kulübe )-- Eren sağbek transferi volkan şen colman halil altıntop cenk tosun
yabancı transferlerinde ise henrique sapara kadroda olabilir ama digerleri valla tırt onlardan daha iyileri alınmalı burada ismi olmayan yerlilerde yeterli degil bana göre

FC-ST-PAULI-61
23.10.2011, 00:38
"colmani kesebilecek Adam lazim "

Yahu Allah Askina colmanla derdiniz ne? Bu Takimin Beyni Colman

serdaracıl
23.10.2011, 00:41
Ozan ders verdi

Legolas77
23.10.2011, 00:42

kesecek degil ondan daha iyisi lazım takım olarak yukarılara oynuyorsan takımdaki 5 6 adamın zokora kalitesinde olmalı colman şartlar altında cok cok iyi ama senin hedefin daha yükseklere oynamaksa o zman alacaksın ondan daha iyisini ama formda colmana da hayır demem

Harun-61
23.10.2011, 00:59
Manisa'li Ahmed Ilhan birkac haftadir göze batiyor.
Bugün harika gol atmis.

Takip eden varmi ???

.

srmnlii
23.10.2011, 01:13
arkadaşlar ş.liginde gruplardan çıkılması halinde önceki takımlarında avrupada oynamış oyuncuları eleme maçları için kadromuza yazabiliyor muyuz.? bunun kuralları nelerdir.? ben araştırayım dedim ama beceremedim bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..

srmnlii
23.10.2011, 01:18
almanya da yaşayan arkadaşlar 2. bundesliga da oynayan Kevin Volland nasıl bir oyuncudur.? bana istatistikleri ve bir kaç maç özeti hiç de fena gelmedi..

Atakan
23.10.2011, 01:19
arkadaşlar ş.liginde gruplardan çıkılması halinde önceki takımlarında avrupada oynamış oyuncuları eleme maçları için kadromuza yazabiliyor muyuz.? bunun kuralları nelerdir.? ben araştırayım dedim ama beceremedim bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..
Benim bildiğim kadarıyla gruplardan çıkınca yeni listeler gönderiyorsun ve oynayan oyuncuları da yazabiliyorsun.

srmnlii
23.10.2011, 01:23
Benim bildiğim kadarıyla gruplardan çıkınca yeni listeler gönderiyorsun ve oynayan oyuncuları da yazabiliyorsun.
sınır var mı yoksa istediğin kadar yazabiliyor muyuz renktaş.?

Fatih
23.10.2011, 01:26
Manisa'li Ahmed Ilhan birkac haftadir göze batiyor.
Bugün harika gol atmis.

Takip eden varmi ???

.

Ahmet İlhan Özek geçen sezonun sonlarından itibaren çıkışta olan bir futbolcu ancak Trabzonspor'da direkt oynayacak yeterlilikte değil henüz.

ysfemr
23.10.2011, 01:32
manısalı ahmet ilhanın bebce en onemlı ozelligi ortaları ozan ipekle bırlıkte bana gore ligde en iyi orta açan kanat oyunculları ayrıca guclu ve 2 ayagını da iyi kullanması diger artıları...

sametaydin
23.10.2011, 01:49
Yahu her yerde eksiğimiz var. Defansta oyuncu yok. Orta sahada oyuncu yok. Forvette oyuncu yok. Sağ tarafı iyi kullanabilecek oyuncu yok. Çok transfer yaptık ama şu an 4 tane eksik saydım. Demek ki transferde yanlışlar da yapmışız. Yerli kalitesi düşük.
Devre arasına kadar ligi iyi bir yerde götürüp şl de de tur atlarsak bence 4 tane transfer lazım bu takıma.

FC-ST-PAULI-61
23.10.2011, 02:14
almanya da yaşayan arkadaşlar 2. bundesliga da oynayan Kevin Volland nasıl bir oyuncudur.? bana istatistikleri ve bir kaç maç özeti hiç de fena gelmedi..
Cok yetenekli bir Oyuncu ama Bonservisi Hoffenheimda.

TSKara61
23.10.2011, 03:35

Kendi adıma şunu söyleyebilirim. Colman'lan hiç bir derdim yok. Ben uzun vaadeli bir yapılanmadan bahsediyorum. Colman bence de takımın beyni, göbekteki en başarılı oyuncumuz. Doğal olarakuzun vaadede bu bölgeyi daha da güçlendirmek istiyorsak Colman'dan daha iyi bir oyuncu gerekir.

Yoksa takımın şu anki haliyle Colman dokunulması gereken en son oyunculardan.

TSKara61
23.10.2011, 03:40
Yeniden olarak ilk hamlemiz kadromuzdakı bütün vasat ve vasat altı oyunculardan kurtulup, yerleri ligimizdeki yetenekli kendini ıspatlamış oyuncular ya da potansiyel gösteren gençlerlenlen doldurmalı. Artık sırf ucuz ya da kontratsız diye alınan oyunculardan bıktım.

SALDIRAY
23.10.2011, 03:41
sınır var mı yoksa istediğin kadar yazabiliyor muyuz renktaş.?

Bir sınırı var diye biliyorum. Ama sayısı kaç onu bilmiyorum. 25 veya üstü olduğu kesin.

Asi Çaykaralı61
23.10.2011, 09:45
defans hattımıza en azından bir tane sağlam bir defans için iki tane takviye şart

orta sahamızın güçlenmesi gerek sol açık sağ açık orta alan oyuncularına ihtiyacımız var

forvet hattında da çok kaliteli bir yerli golcü lazım

Travelair
23.10.2011, 10:36
Takım sirk gibi. Uzunu var kısası var şişmanı var zayıfı var, ağırı var hızlısı var, güçlüsü var güçsüzü var, yeteneklisi var yeteneksizi var...

kncyalcin
23.10.2011, 10:41
defans hattımıza en azından bir tane sağlam bir defans için iki tane takviye şart

orta sahamızın güçlenmesi gerek sol açık sağ açık orta alan oyuncularına ihtiyacımız var

forvet hattında da çok kaliteli bir yerli golcü lazım

Kale hariç her bölgeye oyuncu lazım... :)) Yalan da değil.. lazım da lazım.. Şöyle Dortmund gibi genç dinamik dengeli bir takım oturtamadılar gitti.

Asi Çaykaralı61
23.10.2011, 10:54
Manisaspor'dan

stoper Hüseyin Tok

orta saha göbek Yiğit İncedemir

sol açık Yiğit Gökoğlan

forvet Simpson

Takip edilmesi gereken futbolcular

Punisher-61
23.10.2011, 11:05
devre arasi satilmasi gerekenler:

1.Tayfun Cora
2.Sezer Badur
3.sercan kaya
4.piotr Brozek
5.Pawel Brozek
6.Murat Tosun
7.Eren Albayrak
8.Baris Atas

bunlarin hepsi bosuna alindi ve bosuna kadroda tutuluyor...kadro genis ama kalitesiz bunlarin hicbiri kadroya giremez....
madem su an yenilemedeyiz o zaman adam gibi yenilensin takim...

transfer gerektiren bölgeler:

kesinlikle 2 defans..
orta alana bir iyi sol acik göbekte oynayabilecek ofansif orta saha ve iyi bir forvet sart...

A.Kemal Göksu
23.10.2011, 11:10
Manisaspor'dan

stoper Hüseyin Tok

sol açık Yiğit Gökoğlan

forvet Simpson

Manisa'yada birşey kalsın ama da.

Asi Çaykaralı61
23.10.2011, 11:13
Manisa'yada birşey kalsın ama da.

alt yapısı sağlam olan takımlardan bir tanesi.Ben sadece takip edilmeliler dedim :)

delikoyun
23.10.2011, 11:28
bence mevcut oyunculara fatura kesmek yerine yapılan transferde yanlışlığa değinmeliyiz sol ve sağ kanada iki oyuncu şart ambraabat kamil grosicki alınmalı maniadaki oyuncu yiğit gökoğlanda düşünülebilir sola ama bana sorarsanız kamil ve ambrabat bence şart açamıyoruz soldan rakibi sağdanda kaliteli yıpratıcı iki kanat oyuncumuz yok biz şampiynlar ligindeyiz yazık

Travelair
23.10.2011, 12:00
Altyapıda reform demiyorum, evrim demiyorum, devrim şart

Muhammed
23.10.2011, 12:20
Altyapıda reform demiyorum, evrim demiyorum, devrim şart

Altyapıdan ilk 11'de sırıtmayacak oyuncu çıkartmak yakın dönem içerisinde malesef hayali geliyor bana. Bunun onlarca sebebini sıralayabiliriz. Bundan önce yapmamız gereken doğru oyuncuları transfer etmek olmalı. Paramız var, Şampiyonlar Ligi sayesinde isim de yapıyoruz. Hele bir de ikinci tura çıkarsak tarihimizin en prestijli dönemini yaşarız.

anth
23.10.2011, 13:35
Son maçı izlerken Burak'ın bencilliği sadece benim mi gözüme çarptı? Hiç pas düşünmedi ya kaleye vurdu, ya da çalım denedi. Bu çok tehlikeli olabilir. İyi bir forvet alınırsa Burak'ın ayakları yere basar, tek adam olmaktan çıkar.

Tolga Kurt
23.10.2011, 13:47
http://www.transfermarkt.de/de/roman-pavlyuchenko/profil/spieler_15072.html

Bir İhtimal ?

Legolas77
23.10.2011, 14:13
http://www.transfermarkt.de/de/roman-pavlyuchenko/profil/spieler_15072.html

Bir İhtimal ?

keşke keşke alınsa
zaten kendisi röportajında demiş 11 de oynamıyacaksam başka takıma gidebilirim diye avrupa da yola devam edersek bence ilk hamle roman ın almak olmalı ya da kiralama satın alma opsiyonu ile

sessizkral_1
23.10.2011, 14:38
Manisaspor'dan

stoper Hüseyin Tok

sol açık Yiğit Gökoğlan

forvet Simpson

Diğerleri için birşeydiyememde Simpson kesinlikle alınması gereken bir oyuncudur.Adrianla müthiş ikili olabilirler.

ANIL
23.10.2011, 14:38
sol stoper-sol açık-santrafor bekliyorum devre arası

sessizkral_1
23.10.2011, 14:47
sol stoper-sol açık-santrafor bekliyorum devre arası

bana sorsalar santrafor mu ofansif ortasahamı (jaja tipinde) 2. sini seçerim çünkü henruqie nin iyileşmesi ile halil,burak,henruqie çeşitli formasyonlarda yeterli olabilir.

ancak kaleye yakın bir ortasaha oyuncusuna hayır demem.adrian iyi fakat 60 dakikadan fazla oynayamıyor.her maçın adamı değil.

o bölgeye daha efektif birini bekliyorum ben.kanat ve stoper zaten alınacaktır.

Ligos61
23.10.2011, 15:06
devre arası orta sahada colman ve zokorayı tamamlayabilecek bir transfer şart.

sessizkral_1
23.10.2011, 15:08
ben olsam kesinlikle yurt dışından çok yurt içinden yabancıları yabana atmazdım.

simpson ve abramat kesinlikle ilaç olur.

Chiko
23.10.2011, 15:18
ben olsam kesinlikle yurt dışından çok yurt içinden yabancıları yabana atmazdım.

simpson ve abramat kesinlikle ilaç olur.
Bence bu oyuncular bizde is yapamaz. Avrupa deneyimli oyuncular lazim, citayi yükseltmeliyiz.
Simpson ve Amrabat, özellikle Amrabat, cok begendigim oyuncular ama kücük takimlarin büyük oyunculari.
Bize Zokora tipinde (tecrübeli, takima güven veren, nerde ne yapacagini bilen) 1 defans, 1 orta saha ve 2 forvet lazim. Forvet derken biri santrafor digeri forvet arkasi.

61_Hasan_69
23.10.2011, 15:20
Alper , Webo , Dany

Batuhan
23.10.2011, 15:32
Yahu hangi Süper Lig'den aldığımız yabancı oyuncu bize faydalı olmuş da Simpson, Amrabat yazıp duruyorsunuz. Şampiyonlar Ligi'ndeyiz, çok daha iyilerini alabiliriz. Ne diye diretiyorsunuz şu isimlerde?

Legolas77
23.10.2011, 16:03
kayserispor dan furkan özçal a ne dersiniz ben beğeniyorum orta sahada koşuyor agresif oynuyor sık sık ataklara kalkıyor defansifde görev yapabiliyor tolunay hoca cıkarmıstı piyasaya bugün sivasada attı bir tane

Ertan1982
23.10.2011, 16:07
Devre arası yerli ve Gurbetci oyuncular lazım.4-5 tane yabancı gödere bilirsek 1 yabancı alabilirşz.Bana Yedekte veya Tribüne yabancı lazım değil ilk 11 lazım.

oflu06
23.10.2011, 16:17
Henrique'yi gören var mı???

Sadece koşan,pres yapan bir orta saha(futbolcu olmasana gerek yok,maraton koşucusu da olur) + ekstra golcü (semih gibi)...

ysfemr
23.10.2011, 16:18
burak tan bile iyi topsuz koşu yapan tek oyuncu furkan öçaldır dır türkiyede...

kncyalcin
23.10.2011, 16:24
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/bram-nuytinck/profil/spieler_104597.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/ted-van-de-pavert/profil/spieler_129551.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/alex-schalk/profil/spieler_186228.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/rodney-sneijder/profil/spieler_93405.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/leandro-bacuna/profil/spieler_126014.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/glynor-plet/profil/spieler_80073.html

kncyalcin
23.10.2011, 16:31

Furkan'ı adamlar 1860 Münih takımının U19 takımından aldılar. İşte vizyon.. Ama büyük takımlarda bunu yapamıyorsunuz. 23 yaşına geldiğinde Yumlu bile yeni yeni forma şansı buluyor.

Legolas77
23.10.2011, 16:31

ben furkanı bayagıdır begeniyorum zamanında tolunay hoca bayagı arkasında durmustu hatırlıyorum 18 yasındaydı furkan bir sivas macında mehmet yıldıza taban girdi kırmızı yedi tolunay hoca ona sarılmıştı sonra şimdilerde metrissporun teknik direktörlügüne gecen bülent uygunsuz da mac sonunda demişti futbolcu iyi birşey yapmış gibi ona sarılıyor birde falan gibisinden konusmustu tolunay hoca da artistlik yapmasına gerek yok gelsn yüzüme söylesin o genç bir oyuncu hataları olabilir bizlerin destek olması lazım gibisinden konuşma yapmıştı furkanı real madrid istedide yaşı kücük oldugu icin kulüp satmadı bence bizim orta saha icin bicilmiş kaftan onuda yıldız yapabiliriz selcuktan daha iyi noktaya gelebilir furkan özçal

sessizkral_1
23.10.2011, 17:10
Bence bu oyuncular bizde is yapamaz. Avrupa deneyimli oyuncular lazim, citayi yükseltmeliyiz.
Simpson ve Amrabat, özellikle Amrabat, cok begendigim oyuncular ama kücük takimlarin büyük oyunculari.
Bize Zokora tipinde (tecrübeli, takima güven veren, nerde ne yapacagini bilen) 1 defans, 1 orta saha ve 2 forvet lazim. Forvet derken biri santrafor digeri forvet arkasi.

yönetimin o tarz oyuncular aldığını hiç görmedim (zokora örneği verilebilir ama 20 yabancı aldık 1 tane zokorayımı örnek göstereceğiz? )

yönetimin yurt dışı yabancı oyuncu transfer vizyonu ortadayken herzaman belirli kapasite üzerinde oynayan ve istatistikleri ortada olan (örneğin simpson) a asla hayır demem.ki adam manisada oynuyor daha ofansif ve teknik bir takımda neler yapar."anadolu topçusu" deyip ön yargı ile bakıyorsunuz.yönetimde aynı vizyona sahip.

sonra gidip brozek,henruqie,sapara alıyorlar. onlar çok üst düzey !! doğru

ysfemr
23.10.2011, 17:13
ben furkanı bayagıdır begeniyorum zamanında tolunay hoca bayagı arkasında durmustu hatırlıyorum 18 yasındaydı furkan bir sivas macında mehmet yıldıza taban girdi kırmızı yedi tolunay hoca ona sarılmıştı sonra şimdilerde metrissporun teknik direktörlügüne gecen bülent uygunsuz da mac sonunda demişti futbolcu iyi birşey yapmış gibi ona sarılıyor birde falan gibisinden konusmustu tolunay hoca da artistlik yapmasına gerek yok gelsn yüzüme söylesin o genç bir oyuncu hataları olabilir bizlerin destek olması lazım gibisinden konuşma yapmıştı furkanı real madrid istedide yaşı kücük oldugu icin kulüp satmadı bence bizim orta saha icin bicilmiş kaftan onuda yıldız yapabiliriz selcuktan daha iyi noktaya gelebilir furkan özçal

top kullanması ve topla dripling yetenekleri üst düzey degil ama golü süzen bi adam(alex gibi) ,böyle adamlar herzaman işe yarar al sıkıstıgın macta 70 de sok oyuna illa pozisyon bulur bu arada real madrıd işini furkanı takıp etmmeme ragmen hiç duymadım ama avrupalı boyle oyuncuları sever ...

Chiko
23.10.2011, 17:22
yönetimin o tarz oyuncular aldığını hiç görmedim (zokora örneği verilebilir ama 20 yabancı aldık 1 tane zokorayımı örnek göstereceğiz? )

yönetimin yurt dışı yabancı oyuncu transfer vizyonu ortadayken herzaman belirli kapasite üzerinde oynayan ve istatistikleri ortada olan (örneğin simpson) a asla hayır demem.ki adam manisada oynuyor daha ofansif ve teknik bir takımda neler yapar."anadolu topçusu" deyip ön yargı ile bakıyorsunuz.yönetimde aynı vizyona sahip.

sonra gidip brozek,henruqie,sapara alıyorlar. onlar çok üst düzey !! doğru
Bende bunu diyorum. Dedigim gibi, artik citayi yükseltmeliyiz. SL oynadigimiz icin avantajimiz olabilir devre arasinda. Polonyali veya Slovak oyuncular (Cech haric) bizde faydali olmaz.
Simpson ve Amrabat gibi oyunculari alip SL icin iyi oyuncu mu almis olacagiz?

Almanya, Ispanya, Ingiltere, (Fransa)

Bu ülkelerden oyuncu almamiz latim.

kncyalcin
23.10.2011, 17:30
Bence biz yetenekli youncu transfei yapmasını bilmiyoruz (yönetim olarak söylüyorum). Shatkar örneği alınabilir. Yetenekleri ve iş ahlakı üst düzeyde Brezilyalılar alınabilir. Eksik bölgelere bakıyorum da: stoper, sol açık, santrafor ortasaha ..
Santrafor: Fred - Leandro Dimiao
Orta Saha: Elkeson, Paulinho, Oscar sayılamayacak kadar çok..
Defans: Bu bölge için zaten bir isim geçmişti. fabricio mu neydi..
Bilmiyorum ama takımdaki kaliteyi artırır. Jaja ayarında bir oyuncumuz hala yok malesef.

Legolas77
23.10.2011, 17:31
top kullanması ve topla dripling yetenekleri üst düzey degil ama golü süzen bi adam(alex gibi) ,böyle adamlar herzaman işe yarar al sıkıstıgın macta 70 de sok oyuna illa pozisyon bulur bu arada real madrıd işini furkanı takıp etmmeme ragmen hiç duymadım ama avrupalı boyle oyuncuları sever ...

Furkan Özçal
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Furkan Özçal (d. 3 Eylül 1990, Münih) Türk futbolcu. Kayserispor'da forma giymektedir.
Kariyeri [değiştir]

Furkan Yılmaz futbola 1860 Münih altyapısında başlamıştır. İlk olarak 1860 Münih genç takımında profesyonel sözleşme imzalamıştır. Bu takım ile 26 maçta forma giymiştir. 2006 yılından itibaren U-16 Milli takım forması giymeye başlamıştır. Milli takımlarda 46 maçta görev yapmıştır. 2008-09 sezonunda Kayserispor takımına transfer olmuştur. Kayserispor da ilk maçına Turkcell Süper Lig'in 16. Haftasında oynanan Hacettepe maçında çıkmıştır. 2008-09 sezonunun 2. yarısında ilk 11 de yer bulmaya başlamıştır. Oynadığı futbol ile gelecek vaad eden gençler arasına ismini yazdırmıştır. Kayserispor forması ile ilk golünü 2008-09 sezonunda Kayserispor-Denizlispor maçında atmıştır. Ailesi 20 yıl kadar önce Konya'dan Almanya'ya göç etmiştir.Furkan Özçal Real Madridten teklif aldı fakat kulübü furkanın yaşı küçük oldugu için göndermedi.Furkan Özçal Şuanda Kayserispor'da Top Koşturuyor.

ysfemr
23.10.2011, 18:22
Furkan Özçal
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Furkan Özçal (d. 3 Eylül 1990, Münih) Türk futbolcu. Kayserispor'da forma giymektedir.
Kariyeri [değiştir]

Furkan Yılmaz futbola 1860 Münih altyapısında başlamıştır. İlk olarak 1860 Münih genç takımında profesyonel sözleşme imzalamıştır. Bu takım ile 26 maçta forma giymiştir. 2006 yılından itibaren U-16 Milli takım forması giymeye başlamıştır. Milli takımlarda 46 maçta görev yapmıştır. 2008-09 sezonunda Kayserispor takımına transfer olmuştur. Kayserispor da ilk maçına Turkcell Süper Lig'in 16. Haftasında oynanan Hacettepe maçında çıkmıştır. 2008-09 sezonunun 2. yarısında ilk 11 de yer bulmaya başlamıştır. Oynadığı futbol ile gelecek vaad eden gençler arasına ismini yazdırmıştır. Kayserispor forması ile ilk golünü 2008-09 sezonunda Kayserispor-Denizlispor maçında atmıştır. Ailesi 20 yıl kadar önce Konya'dan Almanya'ya göç etmiştir.Furkan Özçal Real Madridten teklif aldı fakat kulübü furkanın yaşı küçük oldugu için göndermedi.Furkan Özçal Şuanda Kayserispor'da Top Koşturuyor.

klüplere bak artık yasın küçük hava soguk aç kalırsın orda deyip transferlere izin vermemeye başlamıs ha :D

Legolas77
23.10.2011, 18:37
klüplere bak artık yasın küçük hava soguk aç kalırsın orda deyip transferlere izin vermemeye başlamıs ha :D

bende oradan okumustum furkan iyi topcu bizde oynabilir rahatlıkla bence üzerinde durulması gereken bir oyuncu.

ysfemr
23.10.2011, 18:39
bende oradan okumustum furkan iyi topcu bizde oynabilir rahatlıkla bence üzerinde durulması gereken bir oyuncu.

oynar canım kimler oynuyo furkan mı oynayamayacak...

Samet Yildirim
23.10.2011, 19:26
Stoper-Forvet...biri yerli biri yabanci...belki 1-2 yerli sayisindan dolayi alinabilir.

Turgut Altun
23.10.2011, 19:45
Tosun Paşa yedek, Muhammet Demir kadroda ve golünü de atmış.

Olcan, Ozan derken ikisi de olmadı. Ama hangisi olmalı tartışması artık daha net cevap bulabilir. Tabi cevabın netleşmesi maliyetler arasında da epey fark oluşturmuştur.

anth
23.10.2011, 20:23
muhammet 2 ledi

trabzonguldakk
23.10.2011, 20:28
jaja:D getirin bu adamı geriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Ceyhun Öncü
23.10.2011, 20:50
Simdi tüm forum Muhammeti ister..

Alihan Ertürk
23.10.2011, 20:52
Simdi tüm forum Muhammeti ister..

Aylarca istedik.. Fena mı ettik. :)

Almayanlar utansın.

SDanışmaz
23.10.2011, 20:54
Aylarca istedik.. Fena mı ettik. :)

Almayanlar utansın.

Trabzonspor almayı çok istedi. Hatta Muhammet Antep'e gidince Ünla Hoca Muhammet'in babasına darıldı.

Alihan Ertürk
23.10.2011, 20:56
Trabzonspor almayı çok istedi. Hatta Muhammet Antep'e gidince Ünla Hoca Muhammet'in babasına darıldı.

Çocuk oynama garantisi istemiş.
Gerçi Trabzonsporlu bunu kulübüne yapmaz ama bir şekilde ikna edilmeliydi.

İnşallah önümüzdeki yıllarda kadromuzda görürüz.

Cengiz Çubukcu
23.10.2011, 21:01
arkadaşlar cenk tosun'u alalım mı ne dersiniz? 5 milyon euro'ya alırız, sudan ucuz :)

MaDDoX_61
23.10.2011, 21:06
Reza Ghoochannejhad-forvete
Christian Brüls-orta sahaya

Kaan
23.10.2011, 21:39
Fenerbahçe - Samsunspor maçını izleyenlere soruyorum; Adem Alkaşi nasıldı sizce?

Bana göre yaşı dışında problemi yok. O da pek problem değil ya neyse...

Ceyhun Öncü
23.10.2011, 22:45
Sakaryali Saban nasil?

sessizkral_1
23.10.2011, 22:47
arkadaşlar cenk tosun'u alalım mı ne dersiniz? 5 milyon euro'ya alırız, sudan ucuz :)

cenki alacağımıza muhammeti alalım oyun yapımıza çok daha uygun ve genç

Bilâl ÇOBAN
23.10.2011, 22:51
Fikrimde güncelleme yapıyorum, Muhammed Demir - Alper Potuk - Serdar Aziz için 15 milyon euro ilaveten;

Sezer - Piotr - Alanzinho - Pawel - Barış - Ferhat vs. verirdim...

Zaten üstteki isimlere halihazırda ödediğimiz meblalar ile 15 milyon euro, 10 milyon civarına düşecektir...

sametaydin
23.10.2011, 23:01
Sözleşmeleri bu sezon sonunda bitenler: Tolga, sezer, murat tosun, alanzinho, glowacki, ferhat.

Tolga ile anlaşıldı sanırım sözleşmesi uzatıldı. Alanzinho için sezon sonuna kadar ki performansı beklenmeli kalıp kalmayacağına öyle karar verilmeli. Ferhat iyi bir yedek oyuncu görev verildiğinde çıkıp oynuyor kalmasında sakınca yok. Diğer oyuncular istedikleri yere gidebilir.

Sözleşmeleri 2012-2013 sezonu sonunda bitenler: Barış ataş, colman, onur, brozek kardeşler, vittek, serkan, tayfun.

Bu oyunculardan onur ve colman ile kesinlikle sözleşmeler uzatılmalı. Diğer oyuncular ise alabileceğimiz kaliteli oyuncularla takaslarda kullanılmalı veya en az zararla elden çıkarılmalı bence.

Fatih ÇOLAK
23.10.2011, 23:09
Bu arada Ambarat çok çok iyi oynuyor...Devre arasında onu kaparlar tahminime göre...

Batuhan
23.10.2011, 23:20
Tunus'un son dönemde yetiştirdiği yıldız adayı Youssef Msakni (Msekni diye yazan da var)

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/252497_10150285465786147_238399996146_9642782_2464 092_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/312797_10150414287496147_238399996146_10763390_360 396093_n.jpg

j1X4xt5dPEQ
8uoSGYuNtpY

*Youtube'da çok daha ayrıntılı, uzun videoları mevcut.

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/youssef-msakni/profil/spieler_69110.html

*

Bence böyle bir adama ihtiyacımız var. Yaşı da genç üstelik...

sessizkral_1
23.10.2011, 23:21
Kemal tokak bugün maçın adamıdır bence

yektakurtulus
23.10.2011, 23:25
samsunsporlu ufuk´u bugün ilk kez izledim ve begendim
duran toplarida cok iyi kullandi

düzenli takip eden varmi?

FC-ST-PAULI-61
23.10.2011, 23:27
Samsunsporlu Ufuk eskiden bizde degilmiydi?

Fatih ÇOLAK
23.10.2011, 23:31

Evet o...Ufuk Bayraktar...

atillati
23.10.2011, 23:33
http://www.youtube.com/watch?v=-_xEi4230zQ eğer bir forvet alıncaksa kesinlikle bu brugge dan björn vleminckx olmalı geçen sezon nec nijmegendeydi...tozu dumana katar.

Ali İhsan
23.10.2011, 23:55
Kemal hakkaten de bizim aradığımız stopermiş...

yektakurtulus
23.10.2011, 23:57

vay be 1-2seneye aykuttaki gibi milyonlari döküp geri aliriz:mad:

yektakurtulus
23.10.2011, 23:58
Kemal hakkaten de bizim aradığımız stopermiş...

kemal fena degil ama oyun kurabilen stoper lazim bize.
serdar azizin üstünde yerli stoper tanimam bizim ligde (egemen haric)

r9emre
23.10.2011, 23:59
Cenk Tosun şöyle inanılmaz hazır golcü,şöyle gelecek vaadeden oyuncu 7-8 milyon euro feda edilip alınabilir diyenler..Sadece alternatif olarak düşündükleri Muhammet Demir 2 gol atınca hemen Cenk'i unutup Muhammet'i biz dememiş miydik? Demeye başladılar.Ama biz Muhammet'i alsak 3 maç bile oynayamayacağını bal gibi onlar da biliyor.Muhammet sözleşmesi bitene kadar pişsin zaten bize gelecek rahat olun.Ama Cenk'e o paralara kesinlikle karşı çıkan en fazla 3 milyon euro eder derken laf atanları yine bekliyorum meydanlara. :)

MuratJ
24.10.2011, 00:07
Kemal, Egemen'in yokluğunu tamamen kapatabilecek bir isim. Kemal'i yazın almamak bizim adımıza tam bir acizlik. Hemde Egemen gitmişken.

Fatih Öztürk
24.10.2011, 00:31
Karabükspordakı cernat bızdekı alanzınho adrıan colmandan çok daha kalıtelı.yaşını bılmıyorum ama her topu olumlu kullanıyor.

Dogan
24.10.2011, 00:50
Serdar Aziz, Kemal Tokak, Aykut Demir

Alper Potuk, Furkan Özçal, Orhan Gülle

Bir kişi üstten bir kişi alttan, hem gelecek vaadeden hem de direk katkı sağlayabilecek futbolcular. Fanteziye gerek yok.

irfan61
24.10.2011, 01:09
Devre arası Alanzinho'yu takas da kullanıp Kayseri den Ambarat alamazmıyız ? hem biz kurtuluruz hem de Serkan.Sol kanat'a adam gibi birini almış oluruz. :)

SALDIRAY
24.10.2011, 01:13
Kayseri toparlandı. Bence bunda en büyük etken Amrabat. 2 maçtır üst düzey futbolu var. Keşke Sapara,Vittek gibi oyuncuları alana kadar bu adamı isteseydik. Bu arada Kayseri gurbetçi oyuncularıyla çok iyi. İleride tıpkı Almanya gibi sağlam bir takım olurlarsa kimse şaşırmasın.

SALDIRAY
24.10.2011, 03:37
---------------------Onur

---Celustka----Giray---Serdar Taşçı----Cech
-----------------Zokora---Colman
-----Burak----------Gökdeniz-------Adrian
-----------------Gignac

kalavara
24.10.2011, 03:43
bursa maçına bakarak yorum yaparsak stoper bizim için birinci öncelik gibi duruyor. iki açıdan: birincisi; defans oyuncularımız sürekli birbirlerini perdeliyorlar ve rakip avantaj sağlıyor, ikincisi; teknik yetersizlik nedeniyle top çıkarmakta zorlanıyorlar ve genelde panik halindeler...sorun bu bence, çözüm ise yönetim ve teknik ekipte.

aynı zamanda vittek'in sakatlığından sonra yeterli bir santraforumuz yok. burak kendini parçalıyor, oysaki geriden yapacağı koşular daha etkili kılar burak'ı.

ve genel olarak bence en önemli eksiğimiz zokorayı dinlendirecek, colmanın yükünü hafifletecek bir merkez oyuncusu...zokora şl de gerçekten iyi çünkü orada dar alanda oynuyoruz ve maçı sıkıyoruz ama stsl de zaman zaman oyunu açıp mesafeyi arttırıyoruz, zokora bayılıcakmış gibi oluyor ve oyuna girmiyor.idare eder pozisyonda kalıyor. ofansif olarak bütün işi colman yapmaya çalışıyor ve olmuyor. adrian ise efektif değil kesinlikle. alan 11 oyuncusu değil! neyse, işin özü orta alana transfer bence hayatidir ve yapılacak transferlerin mümkün kısmı yerli olmalıdır!!!

bilgehan83
24.10.2011, 08:55

Bir kişi üstten bir kişi alttan, hem gelecek vaadeden hem de direk katkı sağlayabilecek futbolcular. Fanteziye gerek yok.

bence hepsini tutup alacaksın büyük takımsan....

bilgehan83
24.10.2011, 09:07
dün kütüphanemi düzenlerken bir yerel gazetenin verdiği bir maç öncesi seramonide çekilmiş dev trabzonspor posterini buldum. çıkarıp duvara astım..on birimiz şöyleydi..onur-serkan-egemen-giray-cale-colman-selçuk-yattara-burak-jaja-umut. bu geçen yıl onur sakatlanmadan önce çekilmiş bir maç fotusuydu..maalesef şimdi iyi bir takımımız yok..ve en önemlisi de çok oyuncu olmasına karşın bunu değerlendirebilecek farklı formatlarda oynatabilecek bir düşüncemiz de yok..

bilgehan83
24.10.2011, 09:11
bizim sezon öncesi transfer anlayışımız barış özbek gibi birini transfer etmemizden belliydi 1. sınıf topçulardan ziya doğan ön liberolarına dönüş güzeldi...jaja neden gönderildi bu takımdan..selçuk,egemen,umut gitmek istedi de jaja neden gitti alandan daha mı kötüydü de gitti.cale neden gitti ferhatan kötü müydü.

bilgehan83
24.10.2011, 09:16
devre arası falan dinlemem takımda kim işe yaramıyorsa hepsine güle güle derim...biz yatmaya gelen oyunculara para verecek kadar zengin bir kulüp değiliz..sezer,barış ataş, barış özbek,murat tosun,ferhat,serkan,pawell, piotr,alan, tayfun, halil,..işe yaramaz herkes gitsin..yedek sağ bekimiz tok, yedek sol bekimiz yok, yedek stoperimiz yok..yedeği bırak on birde oynayacak sol açığımız yok, on numaramazı yok, yedek yerli golcümüz yok..

Murat'
24.10.2011, 09:49
Şu anda kadromuzda 31 tane oyuncu var, bu rakam gerçekten de çok fazla, en az 6 ismin gönderilmesi gerekiyor bana göre böylece aşırı külfetten de kurtulmuş oluruz.

bugrahankazaz
24.10.2011, 10:38
ibb li holmen'i alın gerisine karışmayın

Ertan 51
24.10.2011, 10:47
Şu anda kadromuzda 31 tane oyuncu var, bu rakam gerçekten de çok fazla, en az 6 ismin gönderilmesi gerekiyor bana göre böylece aşırı külfetten de kurtulmuş oluruz.
Evet malesef dediğiniz gibi ve en az 6-7 tanesi 1 kez olsun forma yüzü göremeyecekler,
devra arasının ilk günü satabilirsek satılmalı olmadı sözleşmeleri fesh edilmeliki onlar da işine gücüne baksın.

Sonrası,
Barış Özbek-Stoper ve Golcü ile alternatifli güzel bir kadromuz olur.

vatandas61
24.10.2011, 10:57
sezer, baris, piotr, pawel, tayfun bunlari gidecekler listesine yazabiliriz sanirim

kemal tokaki dün cok begendim, macin yildiziydi. Öyle hamleler yaptiki takimini kurtardi. Kemalin yanina olcan i da ekleyebiliriz sanirim.
Orta sahaya da derleyip toparlayacak bir adam lazim. Forvete de Kaliteli bir yabanci aldik mi degmeyin keyfimize

delikoyun
24.10.2011, 11:10
bence ambrabat,kamil grosicki,olcan,alper emin olun hepsine 5ile 8 milyon euro isterler alamayız keşke ambrabat ve kamil i alabilsek ben derim ki rusya ,çekoslovakya,slovakya,slovenya sırbistan ligleri taransın şimdiden yoksa işimiz yaş
sağa ve sola kanatlara iki adam şart

Legolas77
24.10.2011, 11:20

bu 2si bizim takımda direkt oynar furkan ve aykut u iyi bi ikili yapabiliriz üzerinde ısrar edipte ama alınmaz işte 2side giderler uyduruktan adam alırlar aldıklarıda inş celutska gibi tutar diyeyim ne denebilir başka transfer politikamız yanlış malum

sametaydin
24.10.2011, 11:57
Walla çok eksiğimiz var. Ligde playoffa girmede sıkıntı yaşamayız ama bu kadro ile playoff ta ne yaparız bilemiyorum. Onun dışında şl de umarım üst tura çıkarız. Devre arasında yapacağımız takviyelerle takım çok iyi hale gelebilir.

Asi Çaykaralı61
24.10.2011, 12:10
Samsunlu Kemal Tokak dün çok iyi mücadele etti defansımızın zamanla değişilmezi olabilir

Ayrıca az önce G.antep maçının özetini izledim Muhammet'de tek başına maçı almış

10 numara
24.10.2011, 12:34
cernat,batalla tarzında oyuncularıe beğenmesemde,alanzinho ve adriandan daha faydalılar....bence önceliğimiz stoper ve jaja vari bir oyuncu eolmalı...adrian alan ve colman'ın yapması gerekeni serkan yapmaya kalkıştı gördük ne oldu...

Cem Akyüz
24.10.2011, 13:20
Yaratıcı bir 10 numaraya ihtiyacımız var bir stoper birde forvet almamız gerekiyor.Forvete Mikael Forssell'i alsak aslında yada hayalim olan Samaras :).Alper Potuk'u kaçırmamamız gerekiyor

Harun-61
24.10.2011, 13:37
Yaratıcı bir 10 numaraya ihtiyacımız var bir stoper birde forvet almamız gerekiyor.Forvete Mikael Forssell'i alsak aslında yada hayalim olan Samaras :).Alper Potuk'u kaçırmamamız gerekiyor

Mikael Forssell bitti artik Cem.
Gladbach zamaninda neydi öyle ;)

Travelair
24.10.2011, 13:43
Transferleri Özkan Sümer yapsın ya da Ersun Yanal. Şenol hoca nasıl olsa müdahele edemiyor, kerhen onaylıyor. Geldi çöpe atacak değilim diyor. O halde işinin ehli birisi transferde yetkili olsun. Başkan veya x menejer değil

Ceyhun Öncü
24.10.2011, 13:58
Arne Friedrich i alalim ve mac basi ücretle oynayalim
kalite olarak süper ama sakatlik sorunu var
denesek fena olmaz aslinda, glowacki kadar sik sakatlaniyor ama ondan daha iyi

sametaydin
24.10.2011, 15:10
Çok kaliteli bir santrafor almalıyız. Takımda gol yükü burakın üstünde. Ondan başka bizim takımda şu gol atar diyebileceğimiz bir oyuncu yok. Gol olmazsa da maç kazanamayız. Kesinlikle golcü bir oyuncu almalıyız.

Defansta glowacki, mustafa ile bu işler gitmiyor. Bana göre 2 tane çok sağlam defans oyuncusu almalıyız. Devre arasında 1 tane kesin almalıyız zaten.

Orta sahada colman veya zokora kötü oynadığı zaman yerine geçebilecek takımı kaldırabilecek oyuncu yok. Allah korusun içlerinden biri sakatlansa ya da cezalı filan olsa yandık. O yüzden orta sahaya çok kaliteli bir transfer gerekiyor.

sessizkral_1
24.10.2011, 15:27
kaliteli bir santrafor lazım ama 1. öncelikmi ?

bence değil.henruqie dönecek onun performansı bu yönde önemli halil,henruqie burak dönüşümü yaşanabilir.

bence yabancı transferde kanat oyuncusu ve forvet arkası gole yatkın bir oyuncu almamız gerekiyor (jaja tipinde).adrian iyi ancak 60 dakka oynayabiliyor.ve her maç etkili olamıyor fiziki açıdan.

onun bölgesinde çok daha etki yaratabilecek bir oyuncuya ihtiyacımız var bence.ve iyi bir sol açık.

nbay
24.10.2011, 15:37
Transferleri Özkan Sümer yapsın ya da Ersun Yanal. Şenol hoca nasıl olsa müdahele edemiyor, kerhen onaylıyor. Geldi çöpe atacak değilim diyor. O halde işinin ehli birisi transferde yetkili olsun. Başkan veya x menejer değil

özkan sümer le ersun yanalın iyi transfer yaptıkları kalıplaşmış bir kelime oldu,20-30 tane transferden elbette 3-4 ü iyi çıkar ,hadi özkan sümer neysede ersun yanalın ben iyi transfer yaptığına inanmıyorum.. herkes selçuk inan der,ama selçuk zaten yıldız ve alınabilecek durumda bir adamdı,iyi transfer yapan bir hocadan ben oyuncunun potansiyelini ve geleceğini farkedebilmesini anlarım... ersun yanalında işi değil bu

Fatih ÇOLAK
24.10.2011, 16:08
Ersun Yanal teknik direktörlüğü iyi olmasada transfer işini biliyor hiç laf etmeyelim...

Adam Manisa'yı yönetirken de...GS'de oynatılmayacak Arda'yı bana verin dedi ve oynattı (Arda'yı Arda yapan adamdır), Burak'ı aldı...Selçuk, Uğur İnceman ve bir çoğu...

Bizde alınan oyunculara bir bakın...Kaçı fos çıktı o zamandan? Cale? başka gelmiyor aklıma...Selçuk, Egemen, onun zamanında istenen ama geç alınan Burak, Colman, Giray, Onur...Bunlar hep Ersun Yanal tarafından alınmıştır...Mesela şu an bir takımın (örn bjk) başına geçsin adam direk Alper'i, Kemal'i aldırır, bundan eminim...Şimdi Şenol Hocam deseydi arkadaşım Alper ile Kemal alınacak ne olursa olsun alınmazmıydı???

Hüdai Pervaneli
24.10.2011, 16:16
Kayserideki Abdullah Durak Ortasahaya Nasil Olurdu?

Ömer Faruk61
24.10.2011, 16:30
---------------------Onur

---Celustka----Giray---Serdar Taşçı----Cech
-----------------Zokora---Colman
-----Burak----------Gökdeniz-------Adrian
-----------------Gignac

Bu kadroyu tuttum :D ama Gignac :confused: nasil alınır??

Cem Akyüz
24.10.2011, 16:34
Mikael Forssell bitti artik Cem.
Gladbach zamaninda neydi öyle ;)

Çok beğeniyordum futbolunu Chelsea zamanından beri takip ederdim kendisini son 1-2 yıldır takip edemedim.Belki bizde kendini bulabilir diye düşündüm abi :).

nbay
24.10.2011, 16:35
Ersun Yanal teknik direktörlüğü iyi olmasada transfer işini biliyor hiç laf etmeyelim...

Adam Manisa'yı yönetirken de...GS'de oynatılmayacak Arda'yı bana verin dedi ve oynattı (Arda'yı Arda yapan adamdır), Burak'ı aldı...Selçuk, Uğur İnceman ve bir çoğu...

Bizde alınan oyunculara bir bakın...Kaçı fos çıktı o zamandan? Cale? başka gelmiyor aklıma...Selçuk, Egemen, onun zamanında istenen ama geç alınan Burak, Colman, Giray, Onur...Bunlar hep Ersun Yanal tarafından alınmıştır...Mesela şu an bir takımın (örn bjk) başına geçsin adam direk Alper'i, Kemal'i aldırır, bundan eminim...Şimdi Şenol Hocam deseydi arkadaşım Alper ile Kemal alınacak ne olursa olsun alınmazmıydı???

burağı holosko karşılığında aldı manisa,ersun yanal almadı oraya,uğur incemanı da mustafa denizli ikinci ligdeyken o takım getirdi,selçuk da giray zaten büyük takımların gözdesiydi,yöneticilerimizin başarısı aslında selçuğun bu takıma kazandırılması,egemen büyük takımlarla görüştü anlaşamadı bize geldi sonra, caleyi bizim gözlemciler izlediler serdar bali bile izlemişti o dönem,colman bryan ruizi izlemeye giden gözlemcilerin beğendiği bir oyuncu idi,bakın ruiz nerelerde şimdi,bu dönem yeni bir takım kuruluyordu türkiye piyasında gündemde olan oyuncular zaten alındılar ,bunların dışında buğra ismail vb oyuncuları da unutmayalım.kaldı ki bu dönem transferlerin çoğunu yönetim yapmıştır.alanzinho da ersun yanalın transferi ama yıllardır ne katkısı var saçbaş yoldurmaktan başka bilmiyorum.
şenol hoca görmüyomudur alperi ya da kemali,zaten istedik sezon başında ikisinide ama alamadılar,ersun yanalın ikna kabiliyeti mi var ki gidip alacaktı bu adamları ?

Cem Akyüz
24.10.2011, 16:42
burağı holosko karşılığında aldı manisa,ersun yanal almadı oraya,uğur incemanı da mustafa denizli ikinci ligdeyken o takım getirdi,selçuk da giray zaten büyük takımların gözdesiydi,yöneticilerimizin başarısı aslında selçuğun bu takıma kazandırılması,egemen büyük takımlarla görüştü anlaşamadı bize geldi sonra, caleyi bizim gözlemciler izlediler serdar bali bile izlemişti o dönem,colman bryan ruizi izlemeye giden gözlemcilerin beğendiği bir oyuncu idi,bakın ruiz nerelerde şimdi,bu dönem yeni bir takım kuruluyordu türkiye piyasında gündemde olan oyuncular zaten alındılar ,bunların dışında buğra ismail vb oyuncuları da unutmayalım.kaldı ki bu dönem transferlerin çoğunu yönetim yapmıştır.alanzinho da ersun yanalın transferi ama yıllardır ne katkısı var saçbaş yoldurmaktan başka bilmiyorum.
şenol hoca görmüyomudur alperi ya da kemali,zaten istedik sezon başında ikisinide ama alamadılar,ersun yanalın ikna kabiliyeti mi var ki gidip alacaktı bu adamları ?

Doğru söze alkış tutulur:alkış:

Travelair
24.10.2011, 16:45
Ersun Yanal'ın isteyip de aldırtamadıkları var, istemeyip de alınanlar var. Bence birçok otoriteyim diyenden daha iyi gözlemleri var (Transfer konusunda)

FC-ST-PAULI-61
24.10.2011, 16:51
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=100678

Onuru Ruslar istiyormus

nbay
24.10.2011, 16:56
şenol hocanında vardır izleyipde aldıramadığı bir çok oyuncu Ki Sung-Yueng var mesela,eminim ki park ı da istemiştir. belki daha kimler vardır,her teknik direktörün vardır gözlemleri elbette

Bilâl ÇOBAN
24.10.2011, 16:56
Onur'u da bedavaya kaçırırsak seyreyle cümbüşü.. Tolga Zengin'in Madrid'e satılacağını, Onur ile de 5 yıllık sözleşme imzalayacağını düşünüyorum.. Tolga Zengin, sözleşmesindeki maddeyi dikkate almaz ve 6-8 milyon euro arası satılır.. Tabi sadece Real Madrid'e..

Legolas77
24.10.2011, 17:05
Kayserideki Abdullah Durak Ortasahaya Nasil Olurdu?

furkan özçal var kayseride oda iyi

Koray
24.10.2011, 17:08
Furkan Özçal denen adam orta sahanın Umut Bulut'udur, hiç çekemem onu uzak dursun.

Mert Oğuzlu61
24.10.2011, 17:13
Onur'u da bedavaya kaçırırsak seyreyle cümbüşü.. Tolga Zengin'in Madrid'e satılacağını, Onur ile de 5 yıllık sözleşme imzalayacağını düşünüyorum.. Tolga Zengin, sözleşmesindeki maddeyi dikkate almaz ve 6-8 milyon euro arası satılır.. Tabi sadece Real Madrid'e..

tolga yı keşke real madrid e gönderebilsek büyük gurur olur ve onur umuzuda hemen kaleye sokardık her açıdan süper olurdu ama sanmıyorum madrid in tolga yı isteyeceğini.

Legolas77
24.10.2011, 17:15
Furkan Özçal denen adam orta sahanın Umut Bulut'udur, hiç çekemem onu uzak dursun.

:) koray abi umut olsaydı en azından burakın yanına gol atacak ya da karşı takıma ileride pres yapanımız olurdu şimdi umutu aramıyor degiliz bana göre ben zaten gitmesini istememiştim ama . Furkanın yanına playmaker koyarsın daha verimli olur furkan kesici digeride kurucu olur daha efektif orta saha olmaz mı?

Koray
24.10.2011, 17:18
:) koray abi umut olsaydı en azından burakın yanına gol atacak ya da karşı takıma ileride pres yapanımız olurdu şimdi umutu aramıyor degiliz bana göre ben zaten gitmesini istememiştim ama . Furkanın yanına playmaker koyarsın daha verimli olur furkan kesici digeride kurucu olur daha efektif orta saha olmaz mı?

Bizde kesicinin ağa babası var zaten kardeşim, Zokora'yı kim kesebilir bu ligde ve arkadan gelen Aykut var taş gi,bi çocuk.

İlla biri alınacaksa Trabzonspor için yanıp tutuşan Alper Potuk'u alalım.

Sefa
24.10.2011, 17:20
Muhammet Demir aklın varsa menajerini değiştir.

Bu adam iyice parlarsa o şerefsiz yüzünden önceliği Trabzonspor olmayabilir..

uemit
24.10.2011, 17:22
bizim yöneticiler dese : biz anadoludan oyunculari istiyoruz ancak bize 5 verip bjkeye 2 ye veriorlar oyüz den alamiyoruz desseler kötü mü olur..

alper kemal olcan iicin en azindan 10 million isterler

Turgay Atalay
24.10.2011, 17:28
Alper mi Trabzonspor için yanıp tutuşuyor...Soluğu gs de almasın?

Legolas77
24.10.2011, 17:29
Bizde kesicinin ağa babası var zaten kardeşim, Zokora'yı kim kesebilir bu ligde ve arkadan gelen Aykut var taş gi,bi çocuk.

İlla biri alınacaksa Trabzonspor için yanıp tutuşan Alper Potuk'u alalım.

olabilir de türkiye liginde futbolcular bulunmaz hint kumaşı gibi muamele ediliyor alper 2m euro ya alırsın taş çatlasa isteyelim 5m euro isterler ????

Fatih
24.10.2011, 17:30
Türk futbolunun yeni Egemen'i Kemal Tokak'tır kendini geliştirmeye devam ederse Serdar Aziz'le beraber Türkiye'nin en iyi stoperi olur.

Devre arası transferi için Mithat Halis'e yetki verilmiş durumda o yüzden yabancı transferi konusunda fazla umutlanmayın zaten takımları taşıyanlar yerli futbolcular devre arası gerekirse fazla para ödeyerek genç ve kaliteli yerli transferi yapmalıyız elimizdeki fazlalıkları göndermek şartıyla.

MaDDoX_61
24.10.2011, 17:49
Eduardo Vargas,21 yaşında devre arası alınırsa büyük icraat olur kanat forvet oynuyor süratli,teknik ve bitirici.şilide 35 maç 19 gol ve 11 asistle oynuyor yani takımı adına 31 golde katkısı var

http://www.youtube.com/watch?v=ogVpRgT6Uh8

A.Kemal Göksu
24.10.2011, 18:01
Alper mi Trabzonspor için yanıp tutuşuyor...Soluğu gs de almasın?

Kardeşim bende Trabzonspor'a gelmek istediğini biliyorum. Ayrıca senin bu millete lafını yalanlama huyunu hiç sevmiyorum.

anth
24.10.2011, 18:20
Muhammet ve Eren geleceğin yıldızları diye lanse ediliyorlardı. Muhammet ilk maçına çıktı, Eren ise A2 de futbolu unutur. Neden Muhammet gelmedi? Bence en iyisini yaptı? Eren hazırlık maçlarında kötü müydü? Kimse genç oyuncu yazmasın transfer listesine bence.
Ayrıca genç oynatacak olsaydık bu sıkışık trafikte Aykut'u oynatırdık.

futbalski60
24.10.2011, 18:21
Burak,Adrian ve Colman takımı hücuma götüren isimler bu oyuncuların biri olmayınca takımın ne sıkıntılar çektiğini gördük. Şimdi forumda Colman ve Adrian neden gol atamıyor soruları moda oldu. Senin Burak dışında dikine giden kaleyi düşünen başka oyuncun var mı ki bu oyunculara yükleniyorsun. Halil'i forvet diye oynattık mücadelesi top saklaması iyi onda sıkıntı yok ama bu oyuncu toplasan 5 şut çekmemiştir kaleye, Brozek de aynı şekilde Volkan forvetlere destek verilsin diye alındı hücuma desteği yetersiz, şimdi anlamışızdır umarım takımın neden hücumda zayıf kaldığını. Orta alanda bu ligde en sağlam oyuncular bizde alternatif sıkıntımız var bu doğru ama asıl problem hücumda zayıf kalmamız. Hücumda daha diri olsak emin olun rakibe o pozisyonarı da vermeyiz.

Travelair
24.10.2011, 18:27
Eğer isim Trabzonspor'sa işler farklı oluyor. Trabzonspor hep başa oynar. Bu sene takım da dağıldı. Yeni takım kuruldu. Hoca futbolcular birbirine alışsın diye fazla rotasyon yapamıyor ve aynı zamanda şampiyonluğa oynuyoruz. Onun dışında Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi mücadelelerimiz var. Mutlaka sırası gelecektir. Gaziantepspor rahat bir konumda. Şu an ki yapıları elveriyor. Fakat bu demek değildir ki gençler Trabzonspor'u seçerse hata yapar. Sadece bazı durumlardan ötürü şu an için görev alamıyor. Ona bakarsanız geçen sene de Muhammet görev alamıyordu. Şartlara koşullara göre bu dedikleriniz değişim gösterir. Ama Şenol hoca kaliteli çalışkan efendi gençlere hele de Türkler'se her zaman önem gösterir. Durum yanıltmasın

Chiko
24.10.2011, 18:33
Onur imzalamayacak gibi.
Deja-Vu. ;)

FC-ST-PAULI-61
24.10.2011, 18:36
Onur kesinlikle imzalalayacak.Selcuk gibi karaktersiz degil.Ama artik Onur oynamali !!!!

Fatih
24.10.2011, 18:45
Şenol Hoca genç oyuncuları oynatmıyor tezi Celustka'yla çürümüştür.

Mollasalihoğlu
24.10.2011, 18:55
Onur'un sözleşmesinin sezon sonunda bitmediğinin farkında mıyız?

Harun CAN
24.10.2011, 19:19
Şenol Hoca genç oyuncuları oynatmıyor tezi Celustka'yla çürümüştür.

Çürümedi, genç yabancı olursa oynatır biraz da mecburiyet, ama hani nerde Sercan-Barış-Aykut-Eren... Kaldıki biz Brüls ve Papy gibi iki genç yabancıyı da harcadık Şenol Güneş yüzünden....

Sefa
24.10.2011, 19:23

Olur mu yahu çok geç kaldık maalesef elden gitti Onur!

Samet Yildirim
24.10.2011, 19:43
Kemal dün iyi oynadi...

Alirsak dogru yapmis olabiliirz. Olcanda yerli olarak mantikli olabilir.
Birtanede hucum bölgesine bir yabanci.

Fakat

-----------------Burak-----------
Henrique---------------Volkan(Halil)
---------------Adrian--------------
---------Colman--Zoko---------

Oturdugu zaman cok is yapariz diye düsünüyorum...

futbalski60
24.10.2011, 20:02
Kemal dün iyi oynadi...

Alirsak dogru yapmis olabiliirz. Olcanda yerli olarak mantikli olabilir.
Birtanede hucum bölgesine bir yabanci.

Fakat

-----------------Burak-----------
Henrique---------------Volkan(Halil)
---------------Adrian--------------
---------Colman--Zoko---------

Oturdugu zaman cok is yapariz diye düsünüyorum...

Yabancı sınırı işimizi zorlaştırıyor Cech ve Glowacki arasında gidip geliyor Hoca. Hücumda yerli alabileceğimiz iyi oyuncu yok Olcan'ın Volkan'dan bir artısı yok bence zaten ikisi de tam aradığımız oyuncu değil o da ayrı bir konu.

Chiko
24.10.2011, 20:03
Farkindayiz. Ama soruyorum, illaki son anlarda mi sözlesme uzatalim?
Selcuk da bizi oyaladi, Egemen de oyaladi ve sonunda cekip gittiler.
6 ay sonra uzatmak istersek ama Onur'un aklini baska takimlar celse ne yapacagiz?
Satmak istesek bile dogru dürüst bir bonservis alamayiz.
Sözlesmesi 1 sene icinde biten kaleciye hangi takim 5Milyon+ öder?

Samet Yildirim
24.10.2011, 20:11
Yabancı sınırı işimizi zorlaştırıyor Cech ve Glowacki arasında gidip geliyor Hoca. Hücumda yerli alabileceğimiz iyi oyuncu yok Olcan'ın Volkan'dan bir artısı yok bence zaten ikisi de tam aradığımız oyuncu değil o da ayrı bir konu.
Tam aradigimiz oyuncu yerli olarak zaten yok. Alanzinho veya bence iyi olan ama serbest oynatilmasi gereken adrian solda oynayacagina olcani oynatirim daha iyi mesela yerli avantajida bonus.

Volkan Sen daha formunu yakalamadi onunda faydasi olacakdir.

Vittek in sakatligi ve pawelin yetersizliginden dolayi takima forvet lazim yerli yok yabanci olmali.

Olcan yazarken zaten sart demedim olursa iyi olur olmazsa sorun degil.

Su an yerli stoper ve yabanci forvet lazim.

Samet Yildirim
24.10.2011, 21:06
Mersini izliyorum...

Cagdasi kesinlikle almamiz lazimdi...

Topu oyuna sokmada örnek alinabilecek oyuncu olmus...Sadece bir mac oynamis olmasi gülünc...

hofsaale
24.10.2011, 21:33
ara transfer döneminde bir cenk tosun hamlesi bekliyorum, insallah yanilirim!
bize muhammet demir gibi biri lazim!
topu sürebilen, alip dagitabilen, yanindaki forveti oynatabilen ona bos alanlar acabilen bir forvet!
bu özellikler fatih tekkede vardi ve simdi muhammet demir bunlari tasiyor!
cenk ve burak bence yeterli olmaz cünkü ikiside kreatif oyuncu degiler! :D

sessizkral_1
24.10.2011, 21:34
muhammet demir şenol hocayla beraber 2-3 yıl sonra real madride falan gider abartmıyorum :) acayip bir oyun görüşü var

hofsaale
24.10.2011, 21:39
bu arada kemal tokak yukarda dendigi gibi bana egemenin biz geldigi ilk dönemini hatirlatti ve daha 21 yasinda!
alcaktik bu adami, insallah ara transfer döneminde aliriz, senol hoca onu cok daha iyi yerlere tasiyabiliir!
topu oyunca sokamiyor ama hizli, topa ve rakibe sert ve giray gibi kazma tipli degil!
girayi begeniyorum ama cok kolay hata yapiyor, yanina cok üst düzey bir stoper lazim ozm siritmaz ama glowackilen olmuyor bu isler!

hofsaale
24.10.2011, 21:40
wIGQq4YDuhQ

izlemeyen kalmasin!
muhammet demir inanilmaz bir performans sergiledi!
kendisine bir fatih tekke havasi var!

ysfemr
24.10.2011, 22:02
muhammet demir şenol hocayla beraber 2-3 yıl sonra real madride falan gider abartmıyorum :) acayip bir oyun görüşü var

muhammet son macta ıyı oynadı 2 gol attı falan diye demıyorum şimdi belki o mesajımı bulamam ama yaklasık 2 sene once daha tek resmi maça çkımamışken arda dahil Türkiyedeki en yetenkli oyuncu demiştim ve sanırım böyle düşünen de tek ben degilimdir o zamanlar çünkü adam milli maclarda messi barca da ne yapıyorsa aynılarını yapıyordu ve sık sık sakatlanma sıkıntısını yasamazsa benzemayla hıguaın in forma için çok çalışması gerekebilir .... :D

Metin Sağır
24.10.2011, 22:23
Amrabat'ı yineliyorum, geçen maçta yine iyiydi.
Bize faydalı olur mu?

Emre ÖZTÜRK
24.10.2011, 22:30
Hurşut'u alalım.Yerli kanat adamı.Kalitesi tartışılır belki ama en azından Anadolu takımlarıyla olan maçlarda iş yapar.

Defans hattına ise yine yerli olarak Yalçın Ayhan alınabilir.Takasla bu iki adamı alabiliriz.Bedavadan yapılabilecek transferler bunlar.Boşuna duran Sezer'lerden Barış'lardan on kat daha fazla katkı yaparlar

Harun CAN
24.10.2011, 22:42
En büyük transferimiz Serkan-Pavel-Piotr-Tayfun gibi adamlardan kurtulmak olacaktır. Serkan bu takımdan gitmeden kimse sağbek almaya kalkmaz...

Proof
24.10.2011, 22:57
Amrabat'ı yineliyorum, geçen maçta yine iyiydi.
Bize faydalı olur mu?

Amrabat PSV'deyken alinmaliydi. 1 Milyon avroya geldi Kayseriye.
Su an Amrabti kayser, 4 ten 5 ten asaa birakmaz.

Onun yerine Assaidi alalim, amrabattan daha yetenekli. Dahada genc, o da 5 6 milyon eder en fazla

Bunun haricinde:
Holman (AZ) mukavelesi bitiyo sene sonu. (Colmana cok benziyor oyun tarzi, hirsli, oyunu iyi okuyabiliyor)
Narsingh var Heerenveende, Sag acik, cok suratli.

Boyle oyuncular degerlendirlmeli.

Ha bu arada Porto 7 Milyon avro teklif goturdu Teó ya..
Racing red etti, buyuk bi ihtimal 10 milyon avro civarinda yeni bir teklif gelecek. Yanilmiyorsam satis opsiyonunun %40i Trabzonsporda. 10 milyona satirilirsa 4 milyon, arti 1,5 bonservis ucreti. 5.5 milyon avroya satmis oluyoruz..

Asi Çaykaralı61
24.10.2011, 22:58
orta sahaya göbeğe Holmen diyorum tam aradığımız alternatif

Bekir
24.10.2011, 23:36
Bu Muhammet 3-4 maç daha böyle oynasın abartmıyorum 30 Milyon euro ister bunlar.

Cenk'e de 20 Milyon istemişlerdi.

Bu arada biz de Eren'e şans vermeye başlarsak bu şekilde çıkış yapabilir;
Şenol Hoca herhalde en iyi zamanı bekliyor..

Fatih
24.10.2011, 23:51
Yurt içinden yabancı transferi fikrini bir türlü silemedik akıllardan...

Asi Çaykaralı61
25.10.2011, 00:01
Karekteri düzgün oyuncular almaya özen göstermeliyiz

Başarıya aç futbolcular almalıyız

Ne yaptığını bilen futbolcu almalıyız

İstekli arzulu tekmeye gerektiği zaman kafasını uzatacak oyuncular takımımıza kazandırmalıyız

Kadir
25.10.2011, 00:19
Tayfun Cora
Piotr Brozek
Serkan Balcı
Sezer Badur
Alanzinho
Murat Tosun
Pawel Brozek

gönderilmeli..

Ceyhun Öncü
25.10.2011, 00:51
Aslinda devre arasi maksimum 5 transfer istiyorum
Cenk Tosun, Orhan Gülle ve Kemal Tokat
Glowacki nin yerine Arne Friedrich veya Papa Guaye
Pawel Brozek yerinede Lacine Traore (Rusyada olan Santrafor)

Öyle büyük degisikler olacaksa
Sezer Badur, Murat Tosun, Piotr, Tayfun gidebilir
Yukardaki oyunculari almak icin Alanzinho takasda kullanilabilir

Onur
Serkan Kemal Guaye Celustka
Zokora
Colman Orhan
Volkan Burak Henrique

benim ideal onbirim sahsen

5 yabanci var, yani istedigimiz zaman buraki sag kanata cekip lacine traoreyi macada alabiliriz

tabi biraz fm sohbetine döndü :)

İsa
25.10.2011, 01:06
2 kaliteli stoper.

1 kaliteli forvet.

Sonra istedğiniz kadar genç yetenek yazın...

Ceyhun Öncü
25.10.2011, 01:21
2 kaliteli stoper.

1 kaliteli forvet.

Sonra istedğiniz kadar genç yetenek yazın...

santrafor gelse kimi kesip oynatacaksin?
henrique benfica macinda takimin en iyisiydi

devre arasinda tamamen iyilestikten sonra oynar diye düsünüyorum
bence santrafor konusunda pawel ve vittek yerine vittek stilinde saglikli bir santrafor lazim, buda lacine olabilir

10 numara
25.10.2011, 10:03
Burak,Adrian ve Colman takımı hücuma götüren isimler bu oyuncuların biri olmayınca takımın ne sıkıntılar çektiğini gördük. Şimdi forumda Colman ve Adrian neden gol atamıyor soruları moda oldu. Senin Burak dışında dikine giden kaleyi düşünen başka oyuncun var mı ki bu oyunculara yükleniyorsun. Halil'i forvet diye oynattık mücadelesi top saklaması iyi onda sıkıntı yok ama bu oyuncu toplasan 5 şut çekmemiştir kaleye, Brozek de aynı şekilde Volkan forvetlere destek verilsin diye alındı hücuma desteği yetersiz, şimdi anlamışızdır umarım takımın neden hücumda zayıf kaldığını. Orta alanda bu ligde en sağlam oyuncular bizde alternatif sıkıntımız var bu doğru ama asıl problem hücumda zayıf kalmamız. Hücumda daha diri olsak emin olun rakibe o pozisyonarı da vermeyiz.zoko ,adrian colman oyun kurmada zorluk çektiler bursa maçında , hareketli kanat oyuncularımız yada iyi hücüm oyuncularımız olsa farklı olabilirdi ama adrian tercihi bana göre hata...

bugrahankazaz
25.10.2011, 10:06
içimden bir ses bu takım devre arasından sonra fırsat kalırsa çok daha iyi olacak

Travelair
25.10.2011, 10:17
Vittek'i tek Inter maçında seyrettim ve hiç beğenmedim. Ağır. Ağır.

10 numara
25.10.2011, 10:47
Eduardo Vargas,21 yaşında devre arası alınırsa büyük icraat olur kanat forvet oynuyor süratli,teknik ve bitirici.şilide 35 maç 19 gol ve 11 asistle oynuyor yani takımı adına 31 golde katkısı var

http://www.youtube.com/watch?v=ogVpRgT6Uh8bu tarz oyuncuya ihtiyacımız var....

Ertan 51
25.10.2011, 11:13
----------Tolga---------

Çelustka---Glo----Giray---Çeh

-------Zoko---Colman----

Volkan-----Adrian-------Halil

----------Burak--------

İyi bir stoper,iyi bir golcü ve biraz daha zaman ile bu takım uçar.
(2 tane de alternatif bek,sağa ve sola)

Sezer-Ferhat-Murat-Sercan-Alan ve Brozekler 1 dakka tereddüt etmeden kar zarar yollanacak.

Asi Çaykaralı61
25.10.2011, 11:29
Transfer çalışmalarına erkenden başlamalyız kimi istiyorsak istekli ve arzulu olmalıyız

delikoyun
25.10.2011, 12:07
enteresan yapılan kadrolarda sağ ve solda oyuncu yok sanki kanatlardan çok iyiyiz kanatlardan rakibin üzerine gidemiyoruz bunu göremiyor arkadaşlar sol açık ve sağ açık lazım bu takıma

Travelair
25.10.2011, 12:11
Sağ açıkta Volkan'ın keyfinin gelmesini bekliyoruz

Koray
25.10.2011, 12:12
Devre arası Ozan İpek ve Olcan için bastırmalıyız, özellikle Ozan cuk oturur bizim takıma.

Ve tabiki en önemli sorun stoper.

Travelair
25.10.2011, 12:27

http://www.youtube.com/watch?v=ogVpRgT6Uh8

http://www.cezasahasi.net/2011/10/eduardo-vargas.html

CEMEFKER
25.10.2011, 12:29
Bize şu an acil olarak defansı toparlayacak bir santrafor, orta sahada Zoko tarzı alternatif bir kaleci, ilerde Burak'ı tamamlayacak Vittek tarzı fiziki olarak oyunu oynayan yanındaki hızlı forvet partnerine pas hazırlayacak, oyunu vücudu ile oynayan bir stoper lazım. (umarım mesaj yerine ulaşır. mevkiisinin ismi önemli değil işlevi önemli olan ne de olsa. yönetim duy sesimi.)

futbalski60
25.10.2011, 12:39
zoko ,adrian colman oyun kurmada zorluk çektiler bursa maçında , hareketli kanat oyuncularımız yada iyi hücüm oyuncularımız olsa farklı olabilirdi ama adrian tercihi bana göre hata...

Bursaspor maçını örnek gösterip oyun kuramıyoruz demek yanlış olur aynı oyuncular CSKA maçında 8-9 tane net pozisyon hazırladı Bursaspor maçında takım halinde yorgunduk bu zaten koşu mesafelerinden belli oluyor CSKA maçında 5 oyuncumuz 11 km'nin üzerindeyken Bursaspor maçında 1 oyuncumuz bile 11 km'yi bulamadı. Trabzonspor'un orta saha oyuncuları iyi zaten onlar da olmasa bu defans ve hücumla ayakta durmamız zor olurdu.

futbalski60
25.10.2011, 13:00
Şuan next generation cup var ve birçok takımın temsilcileri orda bizden kimse yok sanırım ya da Mithat Halis bizim adımıza izliyor bilmiyorum. Böylee turnuvalar kulüpler için büyük fırsat Danimarka'da U21 turnuvasını takip ettik Celustka'yı aldık hatta Bjelland'ı bile alıyorduk iki oyuncu da şuan nerden baksan 4-5 Milyon €'ya çıkardı fiyatını.

10 numara
25.10.2011, 13:15
Bursaspor maçını örnek gösterip oyun kuramıyoruz demek yanlış olur aynı oyuncular CSKA maçında 8-9 tane net pozisyon hazırladı Bursaspor maçında takım halinde yorgunduk bu zaten koşu mesafelerinden belli oluyor CSKA maçında 5 oyuncumuz 11 km'nin üzerindeyken Bursaspor maçında 1 oyuncumuz bile 11 km'yi bulamadı. Trabzonspor'un orta saha oyuncuları iyi zaten onlar da olmasa bu defans ve hücumla ayakta durmamız zor olurdu.OYUN kuramıyoruz değilde kuramadık dedim...o kadar oyuncu arasında bir tek serkan(burak hariç) dikine oynamaya çalıştı , işte bunu kabüllenemiyorum...

kncyalcin
25.10.2011, 14:37
http://www.cezasahasi.net/2011/10/eduardo-vargas.html

Harika tespitler ve takımımız da eksik olan bölgeyi tamamlayacak bir oyuncu ..

-----------------Santrafor----------------

Olcan------------Burak------------E. Vargas

-----------Zoko----------Colman-----------

Gil. Wijnaldum----Tokak-----Giray------Celustka

kncyalcin
25.10.2011, 14:45
Muhammet Demir in yetenekleri istatistiklerinden anlaşılıyor zaten. Genç yaş milli takımlarda attığı gol sayısı inanılmaz derecede üst düzeyde. Ben Sercan ve Eren in yeteneklerine inanan biriyim. Şansa ihtiyaçları olduğu açık. Lig kupası maçlarında Şenol Hocamız umarım bu şansı onlara verir.

matrix5782
25.10.2011, 14:54
Şuan next generation cup var ve birçok takımın temsilcileri orda bizden kimse yok sanırım ya da Mithat Halis bizim adımıza izliyor bilmiyorum. Böylee turnuvalar kulüpler için büyük fırsat Danimarka'da U21 turnuvasını takip ettik Celustka'yı aldık hatta Bjelland'ı bile alıyorduk iki oyuncu da şuan nerden baksan 4-5 Milyon €'ya çıkardı fiyatını.

Ne Zaman oldu bu takip Tuğberk.

oeince
25.10.2011, 15:03
------------------------------tolga-----------------------------
celustka---------serdar-----------giray--------------cech
----------------------zokora-----------alper-----------------
burak-----------------------adrian--------------------olcan
----------------------------muhammet----------------------
Yed: onur, serkan, yümlü, colman, volkan, halil, aykut
devre arası transferleri ile takımı bu hale çevirmeliyiz. tabii doumbia ve dzagoev'e de kimse hayır demez.

Süleyman50
25.10.2011, 15:04
devre arası 2-3 tane direk oynayabilecek futbolcu almalıyız...

Arda'
25.10.2011, 15:06
Muhammet Demir diyorum.. Cenk Tosun'dan daha yetenekli bence ve Trabzonlu. Keşke zamanında alsaydık. Son maçta 2 gol atmış.

Hüdai Pervaneli
25.10.2011, 16:14
Muhammet Demir i istedik ve Oynama garantisi istedi Alamayinca Antep e gitti

futbalski60
25.10.2011, 16:35
OYUN kuramıyoruz değilde kuramadık dedim...o kadar oyuncu arasında bir tek serkan(burak hariç) dikine oynamaya çalıştı , işte bunu kabüllenemiyorum...

O konuda haklısın zaten genel anlamda bakıldığında takımda bu sorun var Burak dışında ki hücumcuların ilerde daha baskın olması lazım özellikle Volkan'ın toplarlaması lazım kendini Hoca Volkan'ı bu amaçla aldı ama şuana kadar bunu yapamadı artı Henrique'nin sakatlanması da bu konuda etkiledi takımı

Ne Zaman oldu bu takip Tuğberk.

O turnuvayı izlediğimize dair basında haberler çıkmıştı.

matrix5782
25.10.2011, 17:49
O konuda haklısın zaten genel anlamda bakıldığında takımda bu sorun var Burak dışında ki hücumcuların ilerde daha baskın olması lazım özellikle Volkan'ın toplarlaması lazım kendini Hoca Volkan'ı bu amaçla aldı ama şuana kadar bunu yapamadı artı Henrique'nin sakatlanması da bu konuda etkiledi takımı

O turnuvayı izlediğimize dair basında haberler çıkmıştı.

Tuğberk Celustka 1 Günde Malum Şahıs ile Gündeme Geldi 2.Gün Alındı. Gazetelere Yönetim tarafından Attırılan ''Trabzonsporun yeni Stoperi'' diye Atılan manşetleri Ortada..

hatta o günlerde Oyuncunun Orjinal Sağ bek olduğunuda Sık Sık Söylüyordum Aldanmasınlar diye..

Bunun Haberini veren benim, Alınışını Çok iyi biliyorum.

Herhangi bir izleme yapıldığını düşünmüyorum.

FC-ST-PAULI-61
25.10.2011, 19:40
Sahin Aygünesi Hertha Berlin israrla istiyormus.

Mert Oğuzlu61
25.10.2011, 20:18
kemal tokak + ozan ipek için şartlar zorlansa şenol hocada rahatlar bizde rahatlarız.. ikiside bence nokta atışı olur. gerçi kemalle sözleşme yenilediler sezon sonu adamın sözleşmesi bitiyordu kozlar elimizdeydi adam gelmek için kadro dışı kaldı yine alamadı bizimkiler, şimdi istesek kim bilir ne kadar isterler. ozan a için söylencek birşey yok ben çok beğeniyorum cuk diye oturur sol kanatta cech te rahatlar sağdan soldan içerden geliriz güzel bir hücum hattı olur daha dengeli bir takım olur ama zor tabi...

A.Kemal Göksu
25.10.2011, 20:23
Sahin Aygünesi Hertha Berlin israrla istiyormus.
O adamı izliyorum, Hiçbir özelliği yok. Aham şaham bir futbolcu değil. Nedir bu ona olan merak anlayamadım.

yaranozlu
25.10.2011, 22:41
ibb: doka, taner, holmen(!)
bursa: s.aziz(!)
antalya: emrah, u.inceman
mersin: nduka(!)
g.birliği: hurşut(!)
ordu: irfan, sedat(!)
sivas: ziya(!), grosicki(!), kıvanç, cihan
kayseri: h.ali(!), amrabat(!), sefa
manisa: simpson(!), akaminko, yiğ.incedemir, m.güven, a.ilhan
a.gücü: ediz(!)
g.antep: danny(!), serdar, olcan, cenk(!)
samsun: zenke(!)
gurbetçi: m.ekici, s.taşçı, g.töre, ö.toprak

amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, bildiğimiz tanıdığımız oyuncular.

TSKara61
25.10.2011, 23:18
Transfer Politikamız 3 kulvar'dan oluşmalı.

-Ligimizde parlayan oyuncular
-Altyapımız
-Yurt Dışından takımımıza sınıf atlatacak oyuncular.

Yaranozlu kardeşimizn belirttiği gibi ilk başta kadromuzu bu tarz listelerdeki oyuncularla doldurulmalı.

Bunun yanına, altyapımız bu kalibrede oyuncular üretmesi gerekir.

Ve nihayetinde, bu oyuncularlan arasinda belirli bi kalite farkı olan oyuncuları yurt dışından kadroya dahil edilmesi gerekir. bu oyuncular takıma hem sınıf atlatır hem de tecrübe eksikliğini giderebilir.

Fatih
25.10.2011, 23:38
Bildik tanıdık yabancılar...

Omar Dieng
Maxim Romashchenko
Agustine Ahinful
Alexander Löbe
Alban Bushi
Emanuel Tetteh
İsaac Promise
Ayman Abdelaziz
Fredrik Risp
Daouda Jabi
Razundara Tjikuzu
Marek Sapara
Robert Vittek

matrix5782
26.10.2011, 02:48
Bildik tanıdık yabancılar...

Omar Dieng
Maxim Romashchenko
Agustine Ahinful
Alexander Löbe
Alban Bushi
Emanuel Tetteh
İsaac Promise
Ayman Abdelaziz
Fredrik Risp
Daouda Jabi
Razundara Tjikuzu
Marek Sapara
Robert VittekDaha Fazla (http://forum.bordomavi.net/newreply.php?do=newreply&p=1918117472#)

Rigebert Song :cool:

SEDAT
26.10.2011, 02:53
- Giray'ın yanına Celsutka kalibresinde bir adam şart, orjinal olmasada bir sağbek işimizi görür , sol taraf için ise kesin kanaat getirdim Ozan İpek ,tam aradığımız oyuncu...

Ceyhun Öncü
26.10.2011, 03:10
Daha Fazla (http://forum.bordomavi.net/newreply.php?do=newreply&p=1918117472#)

Rigebert Song :cool:

Abi sen bari demeseydin sunu

Lig icinde yabanci alipda faydalandigimiz nadir oyunculardandir song
Zokora neyse Songda aynisidir benim gözümde

Ceyhun Öncü
26.10.2011, 03:12
- Giray'ın yanına Celsutka kalibresinde bir adam şart, orjinal olmasada bir sağbek işimizi görür , sol taraf için ise kesin kanaat getirdim Ozan İpek ,tam aradığımız oyuncu...

Almak istedikleri fabricio olabilir
O cocukda maya var

SEDAT
26.10.2011, 03:16
- Song bu takıma o sayılan isimlerden çok ama çok fazla katkı yapmıştır , Ceyhun'a katılıyorum...

bilgehan83
26.10.2011, 09:57
ibb: doka, taner, holmen(!)
bursa: s.aziz(!)
antalya: emrah, u.inceman
mersin: nduka(!)
g.birliği: hurşut(!)
ordu: irfan, sedat(!)
sivas: ziya(!), grosicki(!), kıvanç, cihan
kayseri: h.ali(!), amrabat(!), sefa
manisa: simpson(!), akaminko, yiğ.incedemir, m.güven, a.ilhan
a.gücü: ediz(!)
g.antep: danny(!), serdar, olcan, cenk(!)
samsun: zenke(!)
gurbetçi: m.ekici, s.taşçı, g.töre, ö.toprak

amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, bildiğimiz tanıdığımız oyuncular.
bu listede takıma alınmasını çok istediğim oyuncular var eyvallah ama uğur inceman,hurşut,irfan,sedat,kıvanç,cihan,akaminko,y .incedemir,ediz,zenke bunlar bizde ne kadar oynar hadi tartışırız da mehmet güvenin bu listede olması tartışılmaz sanırım..
serdar aziz,serdar kurtuluş,h. ali,m. ekici,danny,nduka bu altı ismi tartışmasız alırım...

Murat'
26.10.2011, 10:27
Bence öncelik stoper transferi olmalı, iki tane yerli stoper almalıyız.Bence Samsunspor'dan Kemal ve Gaziantepspor'dan Emre çok ama çok iyi transferler olurdu.

DJTT
26.10.2011, 11:34
Kemal , Potuk, Incedemir diyorum baska birsey demyorum....

matrix5782
26.10.2011, 11:58
Abi sen bari demeseydin sunu

Lig icinde yabanci alipda faydalandigimiz nadir oyunculardandir song
Zokora neyse Songda aynisidir benim gözümde

Song'un Katkıları Olmuştur tabi..

Ancak Ligde stoper Oynayıpta kart Göremeyen Nadir Stoperlerdendir.

taktiği yaşı icabı Kaçak Güreşmektedir, gözden Düşmesinin Sebeplerinden biride budur.

delikoyun
26.10.2011, 12:39
kanatlar çalışmıyor kanatlar çalışmıyor ne stoperi ya kanatlardan rakibi boğamıyoruz hala stoper sayıklıyoruz
acilen sağ ve sola adam şart

Travelair
26.10.2011, 13:31
Kaliteli oyuncuları vasat oyunculardan ayırmadığımız ya da ayıramadığımız sürece ileri gidemeyiz. Bu içerden de öyle, dışardan da öyle
Kalite yetenek anlamında, altyapı anlamında, mental anlamda, disiplin anlamında, ahlak anlamında, fizik anlamında...

Ertan1982
26.10.2011, 14:50
Bu sezon resmi maclarda bizim icin oyniyan oyuncular,kac lig maci,ne kadar süre vs verileri.Genis Kadroya bak.

http://www.transfermarkt.de/de/trabzonspor/leistungsdaten/verein_449.html

Travelair
26.10.2011, 14:58
Eskişehirspor'dan Veysel Sarı ile ilgileniyormuşuz. Kaynak Dha

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/veysel-sari/profil/spieler_88374.html

kncyalcin
26.10.2011, 15:09
Görünen o ki devre arası da pek hayırlı bir transfer sezonu geçirmeyeceğiz. Geçmiş olsun...

Tolga
26.10.2011, 15:09
Eskişehirspor'dan Veysel Sarı ile ilgileniyormuşuz. Kaynak Dha

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/veysel-sari/profil/spieler_88374.html
haberdeki fotoda hasan aHMET SARI =))

delikoyun
26.10.2011, 15:57
devre arası transfer nokta transfer olmalı iki kanat oyuncusu şart kaliteli olmalı bence süper ligden zor transfer yaparız 5-10 çekerler 1 milyon euroluk oyunculara biz istiyoruz diye
yurtdışında ciddi çalışma başlatılmalı