PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006-2007 l Transfer Dosyası

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

selcuk
20.08.2006, 18:20
yaptigimiz transferi bari izleyib sakinleselim
http://www.youtube.com/watch?v=DU4KdfnKTmk&mode=related&search=
akcaabat1-1

Berat
20.08.2006, 18:52
Konu transfer.. Bilginize..

since1967_
20.08.2006, 19:01
yazıklar olsun

Burçak
20.08.2006, 19:02
dün diyordikki brezilyadan haber bekleniyor. o yüzden bu saatlere kadar anlaşma olmadı. peki brezilyadan nasıl haberler var. orda bi gelişme yokmu. alex ne oldu ?? ne yapıyor bunlar yaa

yusuf atalay
20.08.2006, 19:23
Tam Bİr Rezİllİk .yaziklar Olsun Bİzİ Kandiran İnsanlara.

tsligenc
20.08.2006, 19:54
Zeyyat Kafkas 1 Eylül e kadar kesin bir yabancı alacagımızı söyledi Lligtv de.
GEne kaleci düşünmüyoruz dedi.
Kaynak : Ligtv mac oncesi

Özkan Erdem
20.08.2006, 20:52
Almasın kaleci daha, yediğimiz gole bak..

Volkan Albayrak
20.08.2006, 20:55
bunların yöneticiliğine de .....yarabbim şu mübarek gece yine beni ne hallere düşürdüler...defolun hepiniz defolun kafkası kancası albayrakı defolun gölge etmeyin yeter

marcelinhots
20.08.2006, 21:00
fenerbahçe anelkayı satmış diyorlar hemde aldığından 3 milyon fazlaya.Hiç oynamayan adamı fazlaya sattılar.Bir kerede bizim yönetim böyle başarılar gösterse.Ya bıraktım başarıyı bari fatihin parasını çıkaesınlar meydana.

Nytre
20.08.2006, 21:18
alex-musampa derken iyice düşürüyoruz kaliteyi..
mustafa keçeli derler şimdi.

Rasim YILMAZ
20.08.2006, 22:14
abi yeter artık yaa...
nuri albayrak denen başkanlık yaptığını sanan saygın kişilik:
1- yattara ile başlamayan
2- bu takımın tek forvet oynamadığını 3 maçta göremeyen
3- hasan ve hüseyini yan yana oynatıp orta sahayı felç eden
4- takımın yararlı oyuncularından syzmeki takımdan küstüren
5- takımın kaleciye ihtiyacı yok diyen
6- takım 2-1 yenikken ve dakika 85 olmuşken ömer rıza yerine musa büyüğü alıp hala gol yememeyi düşünen
7- takım 2-1 yenikken murat ocağın sakatlanmasından sonra kendisi gibi bi işe yaramayan ama yinede isminden korkulan marcelinho yu gol yememek için solbeke çeken
8- daha sayayımmı???

bu lazaroni denen antrönör müsfettesinide al ve bırak trabzonumun yakasını derhal...

Ahmet ağaoğlunuda bmn üyeleri olarak göreve çağıralım.. trabzonun iyiliği için bunu yapmalıyız arkadaşlar.. bu işin şakası kalmadı..her maç yönetim ve lazaroni aleyhinde tezahürat yapın ..yazıkki ben trabzonda değilim ama bu işe artık el koymalıyız.. çoğu işi kendimiz hallettik bmn üyeleri olarak..istenmeye istenmeyede hala takımın başında duramazlar...haydi arkadaslar lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!

The Legend
20.08.2006, 22:51

acaba ne düşünüyorlar ??? Trabzonsporu bitirmeyi mi ? :mad:

Nytre
20.08.2006, 22:51
aynı şey her konuya yazmayınız...

Jackdaniels
20.08.2006, 22:52
Faruk kanca allahından bul...Nuri Albayrak fatih parası boğazında kalsın.

karayamayman
20.08.2006, 22:53
Kalsin ben artik transfer falan istemiyorum...bu saatten sonra ne yapalim transferi... gecen sezonun ortasindan bu yana iddiamiz yok... onca zaman ne yaptiniz???

Bundan sonra da transfer yapmayin, yeni yonetim ve teknik direktorun de elini kolunu baglamayin, kendi tercihlerini kendileri yapsinlar

coolank
20.08.2006, 23:01
sayın başkan kaleci al KALECİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ İİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ İİİİİİİİİ

bırak kim ne derse desin yönetimden kaleci al kaleci başkan .. sola zaten adam almak zorundasın hadi başkan hadi 10 gün var şu masaya vur yumrugunu kaleci aldır artık .. bari bunu yap ...staddan vs vazgeçtik ...

zafer6161
20.08.2006, 23:04
yönetim musampadan vazgecti yıllık peşinatını istemesinden dolayı
rotayı tekrar alex se cevirdi oda 3 yıl için 250 bin dolar istemiş yönetim pahalı buldu tekrar musambaya gecmişler musampada demişki s gidin ulan siz benlen d şakmı geciyonuz demiş

Rasim YILMAZ
20.08.2006, 23:11
lee yong ile elleri geri çağıralımm..napalım artık:):):)::)

Rasim YILMAZ
20.08.2006, 23:12
he bu arada petkovicide sivastan geri alalım:):)..

cemka
20.08.2006, 23:17
Almasın kaleci daha, yediğimiz gole bak..
yediğimiz gole değil, yediğimiz gollere bak..nunlar karar vermişler herhalde. trabzonu bitirmeye gemişler.... bu kadar rezillik yeter artık... nerey gidiyoruz yaaa... Bizi bu duruma getiren yönetimlerin Allah belasını versiin...
Bizim suçumuz nedir yaaa... Dha ligin başı... ne umutlarla lige giriyoruz ve 3. hafta havlu atıyoruzzz....
yeter artık yeter... lig başlamış 3 hafta geçmiş biz hala transfer yapıyoruuz... Bir çobanımız eksikti..onuda getirip koydular takımın başına...
takımın başarısız olması için elinden geleni yapmaya çalışan ve lobi oluşturan lemi gibiler ve yanmdaşları...sizde kına yakın şimdi... ama anlamazsınız gitti bir sene daha... haklısınız sizin için o önemli değilki... Trabzondan ne kadar nemalanırızın peşindesiniiz...
Bende diyorum işte, hepinzi Allahınızdan bulun...

Erinç
20.08.2006, 23:21
Szymek i çok severim. Ama artık misyonunu tamamladı

littlebighorn
20.08.2006, 23:46
Kalsin ben artik transfer falan istemiyorum...bu saatten sonra ne yapalim transferi... gecen sezonun ortasindan bu yana iddiamiz yok... onca zaman ne yaptiniz???

Bundan sonra da transfer yapmayin, yeni yonetim ve teknik direktorun de elini kolunu baglamayin, kendi tercihlerini kendileri yapsinlar
Kesinlikle. Bu yönetimin yapacağı en iyi şey hiçbir şey yapmadan istifa etmektir. Transfer falan yapmasınlar.

marcelinhots
20.08.2006, 23:48
ben kalede oynarım trabzonum için vallaha.tolga ile jeffersonuda cebimden çıkartırım bu halimle.

trapesus
21.08.2006, 00:22
abi ne konuşuyorsunuz daha 10 binn mesaj yazılmış buraya 10 binn.
giden fatih, gelen marce
yazıktır bu taraftara, ayıptır...

Mustafa Ayazoğlu
21.08.2006, 00:28
abi ne konuşuyorsunuz daha 10 binn mesaj yazılmış buraya 10 binn.
giden fatih, gelen marce
yazıktır bu taraftara, ayıptır...
Fatih Tekke satıldı parası ne oldu.. Nuri Albayrak kendisine şirket kurmasın sakın :)

ihsanbayram
21.08.2006, 01:12

ne düsünüyor bu beyinsizler ????????????????????????????????????????????senol günes den beri bu beyinsizlerin yüzünden pfaff haric dogru dürüst bir kalecimiz oldumu???????????????????????????????????????????? ??????????????

her macta dokuz dogruyoruz,tolga daha genc ama bir sey olacagida yok ,bugün kaleye 3 top geldi ikisi gol oldu
kaleci dedigin ,takim kötü oynarken takimi ayakta tutabilmeli bir kac mutlak pozisyonu önlemli tutulacak toplari tutmali ,bizimkiler birak mutlak pozisyonu önlemeyi ,tutulacak toplari bile tutmuyorlar .

rezil olduk rezil !!!!!!!!!

ah ulan yillardan beri BEYINSIZ YÖNETICILER sayesinde cektigimiz kahira bak

aklima gelenler

kanca : iki aydir brezilyada ,sonuc sifir
ömer sari : kendi kaprisleri yüzünden ,murat bozoglu gibi ici ts aski dolu birini küstürdü
özkan sümer :aurelio yu 50000 dolar yüzünden fenere kaptirdi (yaziklar olsun)
faruk özak 93- 96 yilllarinda süper ilk 11 e alternatif 3-4 oyuncu alamadi kulübeye (sampiyonluklar gitti)

mali :83-2000 yillari arasinda her zaman ts nin önde geleni oldu ama iyi bir kadro hic bir zaman kuramadi ,ÜNAL ve CAMPELL haric hep vasat futbolculari bize süper star diuye yutturdu

nuri albayrak : tamam fatihi sattin hani nerede onun yerine aldigin golcü????
abdullah tan beri bir sol kanat oyuncusu bulamadik kis geldi sen hala brezilyada
bedava futbolcu arattiriyorsun.
allah askina su kalecilerin hangisine güveniyorsunuz ??? masaya parayi vurup ta alsaniza iyi yapili biraz deli hirsli takimi atesleyecek bir kaleci

ahmet agaoglu :bu sene yönetimin yaptigi en büyük hata lee eul yongu göndermesidir diyor ,burada iste bu adamin futboldan hic birsey anlmadigi ortaya cikyior
ts sampiyon olmak istiyorsa bu isler lee gibi vasat sol aciklarla olmaz

senol günes : o da hep ts nin icindeydi kendisi kaleci idi ,bir tane kaleci su takima kazandiramadi ,gecen sezon jefferson gibi cahil bir kaleciye onay verdi
96yi yanlis taktik le mahvetti ,4 sene milli takimin basindaydi ,türkiye genelinde ekibi ve kendisi tarafindan o kadar futbolcu izlenesine ragmen ,baska takimdan ts ye hic bir oyuncu kazandiramadi

ziya dogan :tolga ,szymkoviak
halilhodzic :stepanov
samet aybaba :fatih tekke

fatih terim olmasaydi murat ocak i almayacaktik ,oysa gecen sezon murati hüsnü özkara calistiriyordu ,,,ama nerede bizimkilerde futbolcuyu kesfetme kabiliyeti ?????

DİNÇ
21.08.2006, 09:40
Bir yıldız kaçtı

Musampa "Buraya imza için gelmiştim, çok küçük rakamları tartıştık. Komik bir pazarlıktı, Trabzon kötü bir anı oldu" dedi.

Trabzonspor ayağına kadar gelen bir Avrupa yıldızını elinden kaçırdı... Peşinatta anlaşılamayan Kiki Musampa'yı havaalanında sadece FOTOMAÇ yolcu etti. Şaşkınlığını gizleyemeyen Kiki "Trabzon benim için çok kötü bir anı oldu. İki Avrupa kulübünün teklifine rağmen Türkiye'ye gelmeyi kabul ettim. Çünkü
Trabzon'un futbola aşık bir kent olduğunu duymuştum. İnsanların ilgisi de beni büyülemişti" diye konuştu.

GELDİM, HATA YAPTIM
KÜÇÜK rakamların tartışılmasına şaşırdığını belirten Musampa "100 bin-50 bin euro'ların pazarlığı yapıldı. Çok komik bir pazarlıktı. Büyük kulüplerde benim gibi Avrupa geçmişi yüksek bir futbolcu için böyle rakamlar asla konu olmamalıydı. Belki de ben Türk insanının sevecenliğine aldanıp tüm resmi yazışmaları bitirmeden gelmekle hata yaptım" dedi.

BONSERVİSİ YOKTU!
MUSAMPA "Türk futbolseverlerle buluşmak güzel olacaktı ama olmadı hoşçakalın" diyerek Hollanda'ya gitti. Kiki'nin Feyenoord ile masaya oturacağı öğrenildi. Bonservis ücreti olmayan ve yıllık 800 bin euro isteyen Kiki'yi geri yollayan Trabzonspor yönetimi "Kulübün parasını sokağa atamazdık. Peşinatı çok istedi" açıklamasını yaptı.
M.Yılmaz ŞENOL

Menajerler önerdi
Hollandalı yıldız Kiki Musampa ile anlaşamayan Trabzonspor rotasını Alves Pereira Leandro'ya çevirdi. Brezilya'da ligin başlamasıyla futbolcu fiyatlarının ikiye katlanması bordo- mavililerin transfer arayışlarını menajerlerin önerileri şekline dönüştürdü. Yeni önerilen futbolcu ise genç Leandro
oldu.

Bonservisi elinde
Ara transferde kulübü Santos'tan Meksika'nın F.C. Puedro takımına giden Alves Pereira Leandro 24 yaşında. 1.80 boyundaki genç futbolcu sol kanatta oynuyor. Bonservisi elinde olan Leandro'nun Trabzonspor'a maliyetinin düşük olması da bordo-mavili yönetimin anlaşmasını kolaylaştıracak.

bordox
21.08.2006, 09:44
Yönetim kendi kuyusunu kazmaya devam ediyor,bravo doğrusu.

DİNÇ
21.08.2006, 09:49
Faruk'un intikamı

Trabzonspor'u yıkan isimlerden olan Faruk, bordo-mavili ekibin kapısından dönmüştü. Genç oyuncu, başkan Albayrak ile görüşmeye kısa pantalon, terlik ve ağzında sakızla geldiği için transferinden vazgeçilmişti. Dünkü maçta ise Antep, Faruk'un güzel futbolu ve asistiyle 3 puanı aldı.

bordox
21.08.2006, 09:53
Faruk'un intikamı

Trabzonspor'u yıkan isimlerden olan Faruk, bordo-mavili ekibin kapısından dönmüştü. Genç oyuncu, başkan Albayrak ile görüşmeye kısa pantalon, terlik ve ağzında sakızla geldiği için transferinden vazgeçilmişti. Dünkü maçta ise Antep, Faruk'un güzel futbolu ve asistiyle 3 puanı aldı.

Hikaye anlatmasın kimse ne Antep ne de faruk top falan oynamadı yediğmiz goller kendi mallığımız o kadar.

Medya gazlar şimdi.

emre81
21.08.2006, 10:01
Gerçekten kararlımısın şampiyonluğa inanıyor musun o zaman kimsenin üzerinde tartışamayacağı adam gibi bir teknik direktör alırsın ve onun talepleri doğrultusunda transefer yaparsın. Daha ortada hiç bir şey yokken 11 milyon euro maliyeti olan adamın peşindeyiz diye sağda solda atıp tutmazsın, sonra o adamı el oğlu 4 milyon euroya mal edince kafanı deve kuşu gibi kuma gömmezsin, daha futbolcuyla anlaşmadıysan adamı taraftara karşılatıp imza attırmadan göndererek bu takımını cümle aleme madara etmezsin, yıllardır bu takımı tek başına ayakta tutan oyuncuyu satıp bunu ekonomik bir zafer gibi göstermezsin. Tek doğrumuz yok yanlışımız çok 3. haftadan havlu attık bu zihniyetle bizden hiç bişey olmaz yazık bize daha ne diyeyim ki nerde iş bilmez şovmen var gelip bu takıma yönetici oluyor olan bize oluyor.

selcjK
21.08.2006, 10:04
GELDİM, HATA YAPTIM
KÜÇÜK rakamların tartışılmasına şaşırdığını belirten Musampa "100 bin-50 bin euro'ların pazarlığı yapıldı. Çok komik bir pazarlıktı. Büyük kulüplerde benim gibi Avrupa geçmişi yüksek bir futbolcu için böyle rakamlar asla konu olmamalıydı. Belki de ben Türk insanının sevecenliğine aldanıp tüm resmi yazışmaları bitirmeden gelmekle hata yaptım" dedi.

BONSERVİSİ YOKTU!
MUSAMPA "Türk futbolseverlerle buluşmak güzel olacaktı ama olmadı hoşçakalın" diyerek Hollanda'ya gitti. Kiki'nin Feyenoord ile masaya oturacağı öğrenildi. Bonservis ücreti olmayan ve yıllık 800 bin euro isteyen Kiki'yi geri yollayan Trabzonspor yönetimi "Kulübün parasını sokağa atamazdık. Peşinatı çok istedi" açıklamasını yaptı.

bunun üzerine kimse yorum yapmasın musampayla ilgili.

DİNÇ
21.08.2006, 10:07
Hikaye anlatmasın kimse ne Antep ne de faruk top falan oynamadı yediğmiz goller kendi mallığımız o kadar.

Medya gazlar şimdi.

Doğru...Golün pasını da hüseyin vermişti...
Biz ancak böyle kendimizi kandırırız...
Faruk top oynamamış...
Adam bizim sağ kanadı felç etti...
Yattara oyuna girince sağ taraf biraz kıpırdadı...
Biraz da objektif olalım...Tek taraflı bakmadan...

ozayarda
21.08.2006, 10:26
hayret bişey ya şu takıma bir kaleci almak bu kadar zormu meksika ,urugay,hatta yunanistan milli takım kalecilerinden birini alamıyorlarmı....bence lazorunun yanına jeffi katıp acilen yollamak lazım....anlamadığım nokta tek forvet oynuyor yada marcelinhoyu da forvet oynatıyor..kardeşim bu adam herthada serbest oynuyordu.hiçmi izlemedin

champions
21.08.2006, 10:35
herşey ortada
1-jefferson acilen gitmeli yerine iyi bi kaleci gelsin pletikosa iyi bi kaleci ama o olmazsa d.k iyi kaleciler vardı benim beğendiğim ekvador kalecisi vardı mesela
adı mora ydı galiba çok güven veren bi kaleci 26 yaşında ekvadorda quito takımında oynuyo çok uygun bi rakama alabiliriz bu sadece bi örnek
2-szymek de aynı şekilde acilen gitmeli yerine defansif yönü kuvvetli ama ileriye doğru oynayabilen mineiro gibi bi futbolcu alınması lazım
3-diğer kontenjanada sol kanat alınabilir ama bence oraya muratı koyup beke keçeliyi alıp yabancı hakkımızı çok iyi bi forvetden yana kullanmak daha mantıklı tabi 2 forvet oynamalıyız

Jester
21.08.2006, 10:52
Champions kardeşim aynen katılıyorum, bu kadar basit, sorun ve çözümü tabak gibi ortada.

Tek bir noktada alternatif yorumum olacak, iyi transfer yapma konusundaki başarı şansımızı da dikkate alarak bence önce kaleci ve ön libero halledilsin, Szymek üç-beş hafta yedek oturtulsun, hem bu arada kendisini toparlar hem de bu arada takım toparlanır, Szymek de malum iyi bir takımda daha iyi oynayacak futbolcu. Ondan sonra bu şansını yine kötü kullanırsa devre arasında gönderir çok sıkı bir adam alırsın.

Ha, mutlaka üçüncü yabancıyı da istiyorsan o zaman da Türkiye'den nokta transfer yaparsın(Örnek: Kaleye Orkun veya ileriye Ü.Karan), kalan kontenjanla da eksik kalan mevkine yabancıyı getirtip koyarsın.

gerçekefsane
21.08.2006, 10:55
Jevriç boşta jevriç'i alsınlar. Alex'i ve Giray bulak'ı alsınlar. Jefferson ve t.direktör gitsin.

Özer Öztekin
21.08.2006, 10:57
Transferin bitimine şurda kaç gün kalmış....biz hala yeni aday peşindeyiz...Allahaşkına Kanca ne iş yapar orda....Şu Wagner bile 200.000 euro (yanlış duymadınız ikiyüzbin) bonservisle Betis e gidiyor....Ayağımıza kadar gelen, bonservisi olmayan oyuncuyu elimize yüzümüze bulaştırıyoruz...
Bizimkiler gelecek oyuncudan üste para istiyolar kesin...bunun başka açıklaması yok...transfer hikayelerimizin hepsi bir komedi...

Bu arada bizim Kanca beyimiz yumruk vuracak başka masalar arayadursun, fener Corinthians dan Roger i getiriyor (Brezilya sitelerinden son dakika)...Fener in orda adamı bile yok....Yoksa bizim Kanca fenere mi çalışıyor?

Bahtiyar
21.08.2006, 10:58
ben sağını solunu geçtim her maç boş jkaleyle maça çıkıyoz ilk önce delikler kapatılmalı. ve bir de sol kanat. zaten bu saatten sonra bence ikisi bir gelir.

Özer Öztekin
21.08.2006, 11:01
Champions ve Jester bence bu işi bizim transfer komitesinden daha iyi biliyorsunuz....Kesinlikle katılıyorum son söylediklerinize....daha öncekilere de...

GULER
21.08.2006, 11:08
Gerçekten kararlımısın şampiyonluğa inanıyor musun o zaman kimsenin üzerinde tartışamayacağı adam gibi bir teknik direktör alırsın ve onun talepleri doğrultusunda transefer yaparsın. Daha ortada hiç bir şey yokken 11 milyon euro maliyeti olan adamın peşindeyiz diye sağda solda atıp tutmazsın, sonra o adamı el oğlu 4 milyon euroya mal edince kafanı deve kuşu gibi kuma gömmezsin, daha futbolcuyla anlaşmadıysan adamı taraftara karşılatıp imza attırmadan göndererek bu takımını cümle aleme madara etmezsin, yıllardır bu takımı tek başına ayakta tutan oyuncuyu satıp bunu ekonomik bir zafer gibi göstermezsin. Tek doğrumuz yok yanlışımız çok 3. haftadan havlu attık bu zihniyetle bizden hiç bişey olmaz yazık bize daha ne diyeyim ki nerde iş bilmez şovmen var gelip bu takıma yönetici oluyor olan bize oluyor.

Abi dediklerine tamamen katiliyorum, bu yonetim guruslarla ugrasiyor adamlarda transfer ruhu sifir, en iyisi bagullarini alip gitsinler yoksa trabzonun inisi devam eder ve bu sene yine husran yasariz yeter artik ya bu buyuk camianin bu tip insanlarin yuzunden kahrolmasi cok uzucu gercekten.
bence lazaroniyi okadar elestirmemek lagzim adam emvcut kadroyla yapacagi fazla birsey yok, cunku futbolcularda kendilerine guven sifir ya da kalite yetersiz. Bize gercekten bir super 10numara lazim ve iyi bir forvet
saygilarimla

oskanonur
21.08.2006, 11:11
Arkadaslar transfer ile ilgili soylediklerinize katiliyorum ama unutmamamiz gereken bi nokta var.Oda 4 aydir gerekli noktalara takviye yapamayan bir yonetim ile 9 gunde nasil bu kadar koklu degisiklige sebeb olacak transferler bekleriz.Kaldi ki yapildi, gelen adamlarin uyum sorunu ne olacak.Bu sezonu kurtarmak adina iyi bir kaleci ve sola adam alsinlar yeter.

Jester
21.08.2006, 11:12
Trabzonolog kardeşim ben de seni takdirle izliyorum ve yorumlarını her okuyuşumda demek ki yanlış görmüyormuşum diyorum.

Ne yapsak Champions'u da alıp bir alternatif transfer komitesi falan mı kursak?

Şaka gibi ama gerçekten faydalı olacağımızı, en kötü ihtimalle yanlış transferleri önleyebileceğimizi düşünüyorum...

İslam Sezer
21.08.2006, 11:12
Arkadaşlar yıllardır Trabzonspor da maç kurtaran veya maça damgasını vuran bir kaleci görmedim.Kalecilerimizin yaşı oldukça genç.3.kaleci ise yaşına rağmen tecrübesiz.En son dün oynanan 20/08/2006 tarihli Gaziantep maçı da gösterdi ki Tolga 2 golü de tamamen büyük bir hata ile yedi.Jefferson da tıpkı Tolga gibi inanılmaz hatalı goller yiyor veya hiç bir maçı kurtaracak güveni ne önünde oynayan defansa ne de taraftara veriyor.3.kaleci Ahmetin geçen sene ki Kayseri maçında yediklerinden sonra kimse ona şans vermeye cesaret edemez.Benim görüşüm Jefferson ın satılması veya kiralanması onun yerinede kaliteli bir yabancı alınması.Eğer yerli, güven veren bir kaleci bulursak yabancı kontenjanını baska bir mevki içinde kullanabliriz.Kale gibi mühim bir mevki bu mevcut kalecilerle gitmez.Ben Trabzonsporumda rakibin her futbolcusuna gol atma arzusu veren kaleci görmek istemiyorum.
lütfen kaleci hususunda daha cok tepki koyalım.bu brezilya ya giden mister kanca geri dönsün.olacak olan şu:yanına sıradan bir oyuncu alıp geri gelecek.biz yine boş kaleye oyanamaya devam edeceğiz.şu elden çıkan işe yaramaz hasan bile emin olun mevcut kalecilerden daha iyi idi.tabi bu benim görüşüm.Tv de Zeyyat kafkas hala kalemiz emin ellerde diyor ama bu gidişle daha çok maç verir bu kaleciler....
YÖNETİM ACiL KALECİ TRANSFERİ YAP

karayamayman
21.08.2006, 11:15
herşey ortada
1-jefferson acilen gitmeli yerine iyi bi kaleci gelsin pletikosa iyi bi kaleci ama o olmazsa d.k iyi kaleciler vardı benim beğendiğim ekvador kalecisi vardı mesela
adı mora ydı galiba çok güven veren bi kaleci 26 yaşında ekvadorda quito takımında oynuyo çok uygun bi rakama alabiliriz bu sadece bi örnek
2-szymek de aynı şekilde acilen gitmeli yerine defansif yönü kuvvetli ama ileriye doğru oynayabilen mineiro gibi bi futbolcu alınması lazım
3-diğer kontenjanada sol kanat alınabilir ama bence oraya muratı koyup beke keçeliyi alıp yabancı hakkımızı çok iyi bi forvetden yana kullanmak daha mantıklı tabi 2 forvet oynamalıyız

Hakikaten seni tebrik ediyorum...Senin düşündüğün, araştırdığın, kafa yorduğun kadar yöneticiler çaba sarfetse transfer şimdiye kadar 10 kere bitmişti...

Ya bizim oraların adamları akıllı, tez canlı, iş bitirici, hareketli, uyanık vs. bilinir, ya cidden de öyledir aslında, yönetici olunca mı değişiyorlar ne?

firidin
21.08.2006, 11:17
Jevriç boşta jevriç'i alsınlar. Alex'i ve Giray bulak'ı alsınlar. Jefferson ve t.direktör gitsin.

sıradan bi kaleci diiiillll TRABZONSPORUMA avrupadan,mili takım kariyeri yapmıs bi kaleci alsınlar yoksa senin bahsetigin gibi düz topcudan bol ne var !!!!!!!!

bu kadar bizleri kahrettikten sonra bari bunu bize çok görmesinler!!!!

YÖNETİM İSTİFAAAAAA!!!!!!!!

İslam Sezer
21.08.2006, 11:19
Hakikaten seni tebrik ediyorum...Senin düşündüğün, araştırdığın, kafa yorduğun kadar yöneticiler çaba sarfetse transfer şimdiye kadar 10 kere bitmişti...

Ya bizim oraların adamları akıllı, tez canlı, iş bitirici, hareketli, uyanık vs. bilinir, ya cidden de öyledir aslında, yönetici olunca mı değişiyorlar ne?

Bende tebrik ediyorum arkadaşı.Yönetimde böyle biri olsa şimdiye transferler bitmişti.Sezon başladı bitecek biz hala açıkları kapatmaya çalışıyoruz.kale boş forvet yok bize bir kanca türküsü tutturdular gidiyor.
yönetim 1 eylül gelmeyecek sanıyorsa yanılıyor.şurda kaldı 10-11 gün bişey...

Travelair
21.08.2006, 11:20
Tolga'ya yüklenmeniz faydasız. Defans kurgusu forvetten başlar bunu herkes bilir. Bir bizim yöneticiler bilemedi ( idari+teknik) Ortasaha defans yapmadığıu için bütün iş defansa kalıyor. Ağır, adam kaçıran ve dengesiz defans hattımız yüzünden de kaleciye çok top geliyor. Kalecilik için ilk önce tecrübe lazım. Biz ise genç çocuklara Trabzonspor gibi bir takımda staj yaptırıyoruz. Üstelik önündeki defans bu kadar hata yaparken defansına güvenemeyen Tolga'nın hata yapması çok normal. Kaleci için güven de çok önemli bir kavram. Rahat oynayamıyor.

Petkovic'de de aynı hata yapıldı. Adam 10 tane top çıkartıp 1 tane yiyince kötü kaleci oluyordu. Halbuki defans kurgusu her zamanki gibi yol geçen hanıydı. Gidince anladı bazıları ne yazık ki. Trabzonspor menfaatini ön planda tutan insanlar iş başına gelmediği sürece Petkovic'i de yollarız Adem Koçak'ı da yollarız... Çok yazık

MahmutHSO
21.08.2006, 11:20
Çok defalar dedim.Bir futbol kulübünü ticarethane gibi yönetirsen senden bi halt olmaz.Futbolun gerçekleri farklıdır.Mal alıp mal satmaya benzemez.
Hedefler ve stratejiler vardır.Hedefe ulaşmanın yolları vardır.Herşey para değildir.
Herkes ne anlatmak istediğimi zaten anlıyor.
Ama başkan bunları bilmiyor

halil ibo
21.08.2006, 11:30
Adamakıllı bir transfer politikamız olmadığı kesinleşmiştir.Fakat bu şampiyonluklarımızın sona ermesi ile birlikte tüm yönetimlerin aynı beceriksiziliği ve basiretsizliği sonucunda ortaya çıkan bir politikasızlıktır.Sezonu yarıladık hala şuraya mı takviye yapılacak ? buraya mı ? deniliyorsa yazıklar olsun sizin yönetiminize.Aktuğ'un şaşkın yönetimi belkide ! 3.kez aynı hataları yapmayıp gerekli transferleri zamanında yapardı.Kimbilir belkide yapacaklardı !...

İslam Sezer
21.08.2006, 11:31
Tolga'ya yüklenmeniz faydasız. Defans kurgusu forvetten başlar bunu herkes bilir. Bir bizim yöneticiler bilemedi ( idari+teknik) Ortasaha defans yapmadığıu için bütün iş defansa kalıyor. Ağır, adam kaçıran ve dengesiz defans hattımız yüzünden de kaleciye çok top geliyor. Kalecilik için ilk önce tecrübe lazım. Biz ise genç çocuklara Trabzonspor gibi bir takımda staj yaptırıyoruz. Üstelik önündeki defans bu kadar hata yaparken defansına güvenemeyen Tolga'nın hata yapması çok normal. Kaleci için güven de çok önemli bir kavram. Rahat oynayamıyor.

Petkovic'de de aynı hata yapıldı. Adam 10 tane top çıkartıp 1 tane yiyince kötü kaleci oluyordu. Halbuki defans kurgusu her zamanki gibi yol geçen hanıydı. Gidince anladı bazıları ne yazık ki. Trabzonspor menfaatini ön planda tutan insanlar iş başına gelmediği sürece Petkovic'i de yollarız Adem Koçak'ı da yollarız... Çok yazık

güven açısından defans ve kaleci ilişkisi hatta diğer 10 futbolcu ile kalecinin ilişkisi önemli.yani bu konuda haklısın.ancak Tolga dün olmayacak yopları elinden kaçırdı.başlarda şanslıydı ama sonunda gol oldu.burda bide şöyle bir durum var.kaleci de defansa katkıda bulunmalı.nerde duracakları hususunda veya posizyon alırken hırslandırıp motive olmaları için.Ama Tolga daha çocuk.Hatta yüzüne bakarsak daha bebek.o bir melek.gelde gol atma...

MAÇKA_61
21.08.2006, 11:35
Faruk KANCA Brezilya sahillerinde!!37 gün oldu tatilde enaz 10 futbolcu listedeydi hatta plaseler de vardı.Ne oldu"0"Eğer tatile gidecekseniz bu aylarda bizim güney sahillerimiz daha iyidir oraya gidin hem orda daha iii amatörler bulursunuz plajlarda, bu saatten sonra Brezilyada bulacağınızdan iyi olacağı garanti.

Travelair
21.08.2006, 11:35
Demek istediğim yöneticiler aklını başına almazsa futbolculara suç bulmak yanlış olur

Telha TANYILDIZI
21.08.2006, 11:37
arkadaşlar kızmayın ama artık tolga genç değil genç dediğin oyuncu 17 yaşındaki oyuncudur 22 yaşındaki adama genç diyemezsiniz bende 22 yaşındayım ama hiç kimse bana genç demiyor

frango
21.08.2006, 11:39
bu hafta bakalım yonetım hangı futbolcuyu zorlu otelde misafır edıp yedırıp ıcırecekler daha sonrada anlasamadık dıye gerı gonderecekler

firidin
21.08.2006, 11:40
Abi dediklerine tamamen katiliyorum, bu yonetim guruslarla ugrasiyor adamlarda transfer ruhu sifir, en iyisi bagullarini alip gitsinler yoksa trabzonun inisi devam eder ve bu sene yine husran yasariz yeter artik ya bu buyuk camianin bu tip insanlarin yuzunden kahrolmasi cok uzucu gercekten.
bence lazaroniyi okadar elestirmemek lagzim adam emvcut kadroyla yapacagi fazla birsey yok, cunku futbolcularda kendilerine guven sifir ya da kalite yetersiz. Bize gercekten bir super 10numara lazim ve iyi bir forvet
saygilarimla

ya arkadasım ALLAH askına sen bu satırları nasıl yazarsın yaaa neymiş lazaronin hiç suçu yokmus

1-senın elindeki en iyi hücümcunu oyuna sokmayarak zaten beraberliye yatmıs bi görüntü çiziyosun.....(YATTARA)

2-oyunda kaldığı sürece TRABZONSPORa hiç bi faydası olmayan umutu çıkarmak aklına bile gelmiyor......

3- hüseyin musa degişikligide ne oluyor gülermisin aglarmısın!!!

4-mac 2 1 olmus murat sakatlanıyor marcelinhoyu 4 lü savunmanın soluna çekiyorsun !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!3 lü savunma yapmak aklına bile gelmiyor zaten geridesin bi tane daha yesen ne olur:mad: :mad: :mad:

arkadas futbolcu kaletesi olarak şu oynadıgımız 3 takımında 10 kat ilerisindeyiz!!!!kimse kimseyi kandırmasın sen YATTARA yı oynatmassan bi deplasmanda ben senın futbol bilgini sorgularım arkadas!!!!!YATTARA girene kadar sag taraf felç ti bunudamı görmüyosun be adam!!!!!!!

yazık ,yine bana hüsran sarkılarını daha 3. haftadan söylemeye başladık:( :( :( :(

acilen kaleye, sol kanata bide TEKNİKDİREKTÖRE ihtiyacımız var!!!!
istedigin futbolcuyu getir bu getirdigin oyuncu brazilyalı olmassa lazaronı onuda yedek bırakacaktır.. o yuzden TEKNİKDİREKTÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖR:mad: :mad:

Özer Öztekin
21.08.2006, 11:40
Kaan TS, Sen de doğru söylüyosun kardeşim...17 futbolcu almışlardı....yakında 2-3 tane daha alırlar...20 olur...Yani iki takım kuracak kadar yeni futbolcu...ama biz hala bir onbir oluşturamıyoruz...Halbuki geldiklerinde elde olan kadroya kaliteli ve direk oynayacak bir kaleci, iki defans, bir ön libero, bir orta saha, bir sol kanat, bir forvet alınacaktı...Yani 7 oyuncu...8. ye gerek yoktu...
Kulübün parasını sokağa atmayız diyenlerin bu yaptığı biraz hovardalık değil mi? Yarın Lazaroni yi gönderirken vereceğiniz tazminat parası bu kulübün kasasından çıkmayacak mı? Bunların ticareti bildikleri de şüpheli....sadece pazarlık yapmayı biliyorlar...

Doğan BULAT
21.08.2006, 11:52
ya bisey sorucam arkadaşlar, dünkü maçtan sonra bizim başkan bi açıklama yaptımı bilen varmı?

Burçak
21.08.2006, 11:58
ne açıklaması yapacak. artık kameralara çıkacak durumdalarmı ki sanki .

unyelimetin
21.08.2006, 12:30
Musampa "Buraya imza için gelmiştim, çok küçük rakamları tartıştık. Komik bir pazarlıktı, Trabzon kötü bir anı oldu.100 bin-50 bin euro'ların pazarlığı yapıldı. Çok komik bir pazarlıktı. Büyük kulüplerde benim gibi Avrupa geçmişi yüksek bir futbolcu için böyle rakamlar asla konu olmamalıydı. Belki de ben Türk insanının sevecenliğine aldanıp tüm resmi yazışmaları bitirmeden gelmekle hata yaptım" demiş.

Ama bilmiyorki bizimkiler çingene pazarlığı yapmadan transfer yapmaz!

iyattara
21.08.2006, 12:50
Musampa "Buraya imza için gelmiştim, çok küçük rakamları tartıştık. Komik bir pazarlıktı, Trabzon kötü bir anı oldu.100 bin-50 bin euro'ların pazarlığı yapıldı. Çok komik bir pazarlıktı. Büyük kulüplerde benim gibi Avrupa geçmişi yüksek bir futbolcu için böyle rakamlar asla konu olmamalıydı. Belki de ben Türk insanının sevecenliğine aldanıp tüm resmi yazışmaları bitirmeden gelmekle hata yaptım" demiş.

kucuk kafalı herifler bilmiyoki 3 un 5 in hesabını yapmasak kadromuzu ii kursak her galibiyette o paralar fazlasıyla geri donecek!

keles76
21.08.2006, 12:56
Dünkü maçta kalede tolgadan başka kim olsaydı maç bizimdi Allah bu beceriksiizi kulübün yönetimin ve bizim başımıza bela etti.

Ömer Aydın
21.08.2006, 13:00
Dünkü maçta kalede tolgadan başka kim olsaydı maç bizimdi Allah bu beceriksiizi kulübün yönetimin ve bizim başımıza bela etti.

Ahmet Sahin kaleye girseydi daha iyi olurdu dimi?!

keles76
21.08.2006, 13:03

Arkadaşım küçük hesap dediğinde neredeyse 1 milyon euro (800 binde 1.1 çıkmışlar yarısınıda peşin istemiş). Bu paranın ne anlama geldiğini bil trabzonda bu parayı kaç kişi kazanmış tarihinde kimin parasını kime verecekler.adam lafından dönüyor adamın iş ahlakı yok lafında durmuyor adam kulübü küçümsüyor sen işi çingene pazarlığı diyorsun.Adam babasının parası değil ya kulübün parası tabi yapacak pazarlığı lafından dönen adamla pazarlığa devam etmeleri bile çok sıkıntıda olduklarını gösterir az kalsın hata yapıyorlarmış. İnşallah brezilyadan gelir ahlaklı bir topçu.

keles76
21.08.2006, 13:05
Ahmet Sahin kaleye girseydi daha iyi olurdu dimi?!

Hayır olmazdı.Benim kastım pletikosa ve diğer ismi geçen ve alınmayan yazılar.Ha birde şu var birbirimize saygımızı yitirmessek iyi olur ortamın sanallığı örfümüzü unutturup kardeşimizle dalga geçtirmesin

ofkan
21.08.2006, 14:06
rum maçı biletleri ne zaman çıkıyoo

iyattara
21.08.2006, 14:57
Arkadaşım küçük hesap dediğinde neredeyse 1 milyon euro (800 binde 1.1 çıkmışlar yarısınıda peşin istemiş). Bu paranın ne anlama geldiğini bil trabzonda bu parayı kaç kişi kazanmış tarihinde kimin parasını kime verecekler.adam lafından dönüyor adamın iş ahlakı yok lafında durmuyor adam kulübü küçümsüyor sen işi çingene pazarlığı diyorsun.Adam babasının parası değil ya kulübün parası tabi yapacak pazarlığı lafından dönen adamla pazarlığa devam etmeleri bile çok sıkıntıda olduklarını gösterir az kalsın hata yapıyorlarmış. İnşallah brezilyadan gelir ahlaklı bir topçu.

evet evet dogru her kuruşun hesabını yapalım nası olsa burası sportif başarı amacında olan bir spor kulubu diil düpedüz kar amacı guden bir TİCARETHANE!!!

Ozan
21.08.2006, 15:15
yaa bu yönetimin amacı para kazanmak . takıma katkı yapmak değil düşünceleri . fatihi satarlar o kadar para olur ama bi kaç milyar ın hesabınıo yaparlar takıma katkı yapabilecek biriyle . paraya değil başarıya bakacaksın . paraya bakdınmı paran olur ama başarın olmaz bu taraftarda kafayı yer :mad: . böyle yönetim olmaz olsun !!!

Ahmet Erkan Sezgün
21.08.2006, 15:19

Açıkcası ben inanmıyorum böyle bir olayın varlığına acaba yönetim adamı alamayınca tepki olmasın diye böyle şeyler çıkarmış olamaz mı ? Diyeceksiniz ki kardeşim yönetime mi inanayım yoksa elin adamına mı ? Şimdiye kadar söylenenlere ve icraatlara bakılırsa elin adamına inanmak daha mantıklı ve akla uygun geliyor insana ! Yönetimin söylemlerinde ne kadar güvenilir olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz sanırım ! Daha doğrusu görmek isteyenler görüyor görmek istemeyenler ise hala sabır türküsünü söylemeye devam ediyorlar...

gerçekefsane
21.08.2006, 15:30
Szymek ülkesinin milli takımına seçiliyor. Teknik heyet Szymkowiak'ın mevkisinin ne olduğunu bilmiyorsa, Trabzonspor teknik direktörü olamaz.

Ziya Doğan H. Üçüncü'den sol bek yaptı, Lazaroni'de Szymkowiak'ı

Lazaroni ve teknik heyet istifa, yanında Jefferson'u da götür

since1967_
21.08.2006, 15:31
ya burası bile transfer haberlerinden çıkmış konuya dönelim lütfen.

since1967_
21.08.2006, 15:32
tamam transfer falan yapamaz bu basiretsizler kabul ama hiç olmazsa boş kalsın ikide bir bakıyoruz varmı bişey diye. :)

keles76
21.08.2006, 15:33
evet evet dogru her kuruşun hesabını yapalım nası olsa burası sportif başarı amacında olan bir spor kulubu diil düpedüz kar amacı guden bir TİCARETHANE!!!

Yönetimin görevlerinden biride parayı çevirmektir bunu nasıl kötü anlıyabiliriz.Ticarethanedir haklısın.FAkat başarıyı yönetim değil takım ve oyuncular sağlar sen bu kadro ile kayseri ,vesteli ve antepi yenemiyorsan suçlu kimdir Allah aşkına en son suçlanacak yönetimdir. Para önemlidir paran kadar ligde konuşursun trabzonu 4 büyükten bir yapan etkenlerden biri harcadığı paradır hiçbir anadolu takımı bizden daha çok para vermez. Hiç bir futbolcu eğer trabzonspor sevdalısı değilse bize sadece duygusal sebeblerle gelir. Parayı çarçur edersen 3*5 taraftar memnun olacak diye o zaman ne stad yapılır ne iyi tranferler.Geyse bile senin gibi düşünen yöneticiler tarafından bitirildi adamlar tek transfer yapamıyorlar avrupa markası iflas etti sebebi sadece duygusal başarı dersen geçen senenin şampiyonu.
Benim demem şu biz katar arap emirliği değiliz böyle paralar verip topçu almayız.bize arap şeyhi muamelesi yapan musampanın alınmayışı iyidir.

gerçekefsane
21.08.2006, 15:38
En büyük transfer Teknik Direktör olacak. :mad: :mad:

Gökteki Yıldızımız teknik direktör olacak. :eek: :eek:

keles76
21.08.2006, 15:41
Açıkcası ben inanmıyorum böyle bir olayın varlığına acaba yönetim adamı alamayınca tepki olmasın diye böyle şeyler çıkarmış olamaz mı ? Diyeceksiniz ki kardeşim yönetime mi inanayım yoksa elin adamına mı ? Şimdiye kadar söylenenlere ve icraatlara bakılırsa elin adamına inanmak daha mantıklı ve akla uygun geliyor insana ! Yönetimin söylemlerinde ne kadar güvenilir olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz sanırım ! Daha doğrusu görmek isteyenler görüyor görmek istemeyenler ise hala sabır türküsünü söylemeye devam ediyorlar...

Yönetim kesinlikle sözünde durmuştur adam yıldız dedi parayı verip aldı tek sorun fatihi satmıyalım diye uğraştı olmadı. Ben yönetimin eleştirilmesine değilde iftira edilmesine kızıyorum sen yönetim olsaydında bu böyle olurdu takımdaşımı bu kulüb için geceli gündüzlü çalışan adamı kollarım ve eğer adam bunu yapmasaydı bende eleştirirdim şimdi saha skorları üzerinde yönetime saldırmayı ben bizans uşaklığı olarak görüyorum.Atatürk ne demiş ben bu millete herşeyi öğrettim uşak olmayı öğretemedim.Ben de bu taraftara diyorumki isteyerek ve istemeyerek uşaklık yapmayın sevdanızı takıma zarar verecek şekilde kullanmayın. yaptığınız negatif etki sadece bize zarar verir bizim transfere ihtiyacımız var fakat bu fenerle geyseyle bjk ve avrupanın ciddi takımları ile başedebilmek için antep için değil.

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&PN=1&FID=3&PR=3) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
Kardeş, burası taraftar forumu ve sen burada taraftarlara uşaklık yapıyorsun diyorsun,hemde Bizans uşaklığı.Sebep?Yönetimi eleştirdi diye...Öyle saçma şey olmaz,taraftarımıza hakaret etmene müsade edemem...

Telha TANYILDIZI
21.08.2006, 15:45
pletikosa
wenger
mineiro muydu onun adı neydi gelecekler
jeff ------kiralık verilmeli
symek para ediyoken satılmalı
devre arasında stepanov ii bi paraya chelsee ye verilip eller dönmeli

gerçekefsane
21.08.2006, 15:51
transfermi o da ne ? Yıldızlar gökyüzündedir. 1 Eylül'e kadar transfer yapılacakmış. 1 Eylül'de transferin bittiğini biliyoruz, Kaleciye ihtiyacımız yokmuş. Maçtan sonra ihtiyacımız olup olmadığını anlamışlardır.

Yıldızlar gökyüzündedir diyen teknik direktörümüz, en büyük yıldızımız.

Naim
21.08.2006, 16:08
Yönetimin görevlerinden biride parayı çevirmektir bunu nasıl kötü anlıyabiliriz.Ticarethanedir haklısın.FAkat başarıyı yönetim değil takım ve oyuncular sağlar sen bu kadro ile kayseri ,vesteli ve antepi yenemiyorsan suçlu kimdir Allah aşkına en son suçlanacak yönetimdir. Para önemlidir paran kadar ligde konuşursun trabzonu 4 büyükten bir yapan etkenlerden biri harcadığı paradır hiçbir anadolu takımı bizden daha çok para vermez. Hiç bir futbolcu eğer trabzonspor sevdalısı değilse bize sadece duygusal sebeblerle gelir. Parayı çarçur edersen 3*5 taraftar memnun olacak diye o zaman ne stad yapılır ne iyi tranferler.Geyse bile senin gibi düşünen yöneticiler tarafından bitirildi adamlar tek transfer yapamıyorlar avrupa markası iflas etti sebebi sadece duygusal başarı dersen geçen senenin şampiyonu.
Benim demem şu biz katar arap emirliği değiliz böyle paralar verip topçu almayız.bize arap şeyhi muamelesi yapan musampanın alınmayışı iyidir.

Evet Yönetimin Başlıca görevi Saha başarılarından ziyade Sürdürülebilir ekonomik büyüme sağlamaktır
bunu yapmanın Tüm dünyada ki metoduda Saha gelirleri Yayın gelirleri ve Lisanaslı ürün Satışıdır

Saha gelirleri açısından Trabzonspor rakiplerinden en az kazanandır

Takım olarak saha içi başarıların düşük seyretmesi sebebiyle ve trabzonda ki ekonomik durumda göz önüne alınarak bu gelir kalemi trabzon için büyük rakamlar ifade etmemektedir
Yeni Yönetim Bu konuyu Stad Projesiyle aşmayı planlamış şimdilik göründüğü kadarıyla suları durdurmuş ama bu konuyu sürüncemede bırakarak diğer konulara Karşılık kullanabilecek bir kartı hazır hale gelmiştir.

Yayın gelirleri
Yayın Gelirleri Türkiyede Klublerin Ekonomik Yapıları arasında en büyük gelir kalemidir Türkiyede Özellikle 4 takım bu yayın kaleminden Cok büyük paylar almaktadırlar Federasyonun belirlediği gelir paylaşımı seebiyle Trabzonsporda Bu gelir kaleminden Çok büyük gelirler elde etmiştir fakat u gelir kalemi trabzonspor için sürdürülebilir bir kalem halinden yakında çıkacaktır
Çünki
diğer 3 takımın yayın gelirlerine ağızlarını açmayan diğer klubler Trabzonsporun aldığı gelirlere Göz dikmiştirler
Geçensene bu konuda yapılan gelirlerin başarıya endeksli hale getirilmesi uygulamasını başlamadan bittiği için Trabzonspor için şimdilik kaydıyla tehdit görünmemekte ama gelecek sene ve diğer senelerde bu gelir kaleminden gelecek miktarın Trabzon aleyhine azalması mutlaktır
Pastanın Büyümesine binaen alınan ücret artacak olsada diğer rakiplerle aradaki makas daha da büyüyecektir Saha başarısızlıkları sebebiylede TS .A.Ş malının maddi değeri Düşmektedir

Lisanslı ürün
Türkiyede Lisanslı ürün satışı emekleme dönemindedir
Bugun gs nin düştüğü durumun en büyük müsebbibi uefa kupası döneminde bu olgunun türkiyede gelişmemiş olmasıdır
diğer 2 takım bu konuda diğer rakiplerine karşı öndedirler
fb nin basın ve pazarlama gücü ile bjk nin tasarım yenilikci ve hırçın pazarlama stratejisi sebebiyle bu konuda fb ve bjk yoğun bir rekabet içerisinde dir
Trabzonspor diğer konularda olduğu gibi bu konudada başlattığı hamleyi sürdürememiş
Trabzonsporun forma geliri 150.000 $ nakit + 150.000 $ malzeme (Senelik )
haline gelmiştir
Bunun en büyük sebebi Trabzon taraftarının ekonomik gücü,Yönetimsel olarak Pazarlama yanlışları ve taraftarının her boka kulb bulma hastalığıdır.
Kendi markasını oluşturma yönünde büyük bir adım adan Atay aktuğ yönetimin peşine gelen Albayrak yönetimi hiç bir şekilde Profesyonelleşmenin önemini anlamamış görünmektedir.
bu salt bir kuru eleştiri değildir Klub Şirketinde Hala bir genel müdür Bulunmamakta Pazarlama kadroları boş durmaktadır
bunun yanında Klubde ve şirkette idari anlamda bir sıkıntı bulunmaktadır
Şirketlerin fiili yönetimleri başkan danışmanlarına geçmiş durumdadır
Saha sonuçlarının taraftarın alım ve destek üzerinde diğer takımlardan daha cabuk etki göstermesi ile de geçen sene sezon başında yakalanan forma satış rekoru Ş.L ön elemesi sonrası bıcak gibi kesilmiştir
Bu 3 maddeden de Trabzonun büyük gelir kayıpları oluşmaktadır

Bu anlattıklarım ışığında Yönetimin Trabzonspora Katması gereken Katmadeğeri nereye kattığını bunu bizim neden göremediğimizi söylersen sevinirim keleş76
Bizde öğrenelim büyük yönetim kurulu kişisel reklam pastalarının artması dışında futbolcu satışı dışında nasıl bir gelir katmıştırlar Trabzonspora?

canh55
21.08.2006, 16:14
arkadaşlar geyiğine bi yazı yazdım :D

denizlispor başkanı: alo nuri başkanla mı görüşüyorum
nuri albayrak: evet ben nuri
denizlispor başkanı : geçen hafta gaziantepe ilk 3 puan kazandırmışsınnız bize de yaparmısınız bi kıyak
nuri albayrak: tabi ama bu biraz da size bağlı oyuncu verin bize o zaman size kıyak yaparım
denizlispor başkanı : ama onlardan hiçbirşey istemediniz
nuri albayrak: bu aralar canım sıkılmamıştı ama şimdi sıkılmaya başladım. aslında bu konuyu kimseye açmamıştım .bende bir transfer hastalığı var yani bazen hayat çok durgun oluyor ve hayatıma heyecan katmak istiyorum. marchelinho transferinden önce hayatımda büyük bir boşluk vardı ama onu transfer ettik taraftar sırtına aldı coşku oldu ben de eğlendim . bu bende vazgeçemediğim bir hastalık haline geliyor . ne zaman hayatın sırandanlığında kendimi bir boşlukta hissetsem transfer yapıyorum.
denizlispor başkanı : pekiyi bir oyuncumuzu verelim hangisini istersiniz?
nuri albayrak: stephanovun olduğu bölgede oynayan biri olabilir. bilmiyorum stephanov nerede oynuyor
denizlispor başkanı : defansta oynuyor nuri bey . fakat o adam çok iyi neden o bölgeye oyuncu istiyorsunuz ki orta sahaya bir adam alsanız sola alsanız kaleci alsanız daha iyi olmaz mı sizin için?
nuri albayrak: bizim yönetici zaten 40 gündür brezilyada istesek çoktan o bölgelere adam almuştık ama o zaman trabzonspor başarılı olur diye korkuyorum teknik direktöre rağmen.aslında iyi çakallık yaptım lazaroniyi göreve getirdim :) ronaldhinyoyu bile yedek çıkaracak cesareti var :) zatn güzel de tazminat anlaşması yaptık . taraftar teknik direktörü beğenmezse bi bahanem olsun diye
denizlispor başkanı : peki nuri bey selametle kalan detayları sizin kupa maçından sonra konuşuruz sanıyorum ki kafanız şu an tamamen kupada
nuri albayrak: hehe tabi tabi . ulen alem adamsın:D

Özer Öztekin
21.08.2006, 16:44
...yorumsuz

Volkan Albayrak
21.08.2006, 17:14
bu mantıktadaki adamlarsdan hiç bişi olmaz kenimizi kandırmayalım artık küçüldük

firidin
21.08.2006, 17:25
arkadaşlar geyiğine bi yazı yazdım :D

denizlispor başkanı: alo nuri başkanla mı görüşüyorum
nuri albayrak: evet ben nuri
denizlispor başkanı : geçen hafta gaziantepe ilk 3 puan kazandırmışsınnız bize de yaparmısınız bi kıyak
nuri albayrak: tabi ama bu biraz da size bağlı oyuncu verin bize o zaman size kıyak yaparım
denizlispor başkanı : ama onlardan hiçbirşey istemediniz
nuri albayrak: bu aralar canım sıkılmamıştı ama şimdi sıkılmaya başladım. aslında bu konuyu kimseye açmamıştım .bende bir transfer hastalığı var yani bazen hayat çok durgun oluyor ve hayatıma heyecan katmak istiyorum. marchelinho transferinden önce hayatımda büyük bir boşluk vardı ama onu transfer ettik taraftar sırtına aldı coşku oldu ben de eğlendim . bu bende vazgeçemediğim bir hastalık haline geliyor . ne zaman hayatın sırandanlığında kendimi bir boşlukta hissetsem transfer yapıyorum.
denizlispor başkanı : pekiyi bir oyuncumuzu verelim hangisini istersiniz?
nuri albayrak: stephanovun olduğu bölgede oynayan biri olabilir. bilmiyorum stephanov nerede oynuyor
denizlispor başkanı : defansta oynuyor nuri bey . fakat o adam çok iyi neden o bölgeye oyuncu istiyorsunuz ki orta sahaya bir adam alsanız sola alsanız kaleci alsanız daha iyi olmaz mı sizin için?
nuri albayrak: bizim yönetici zaten 40 gündür brezilyada istesek çoktan o bölgelere adam almuştık ama o zaman trabzonspor başarılı olur diye korkuyorum teknik direktöre rağmen.aslında iyi çakallık yaptım lazaroniyi göreve getirdim :) ronaldhinyoyu bile yedek çıkaracak cesareti var :) zatn güzel de tazminat anlaşması yaptık . taraftar teknik direktörü beğenmezse bi bahanem olsun diye
denizlispor başkanı : peki nuri bey selametle kalan detayları sizin kupa maçından sonra konuşuruz sanıyorum ki kafanız şu an tamamen kupada
nuri albayrak: hehe tabi tabi . ulen alem adamsın:D

arkadasım yaa doru soyle bizim baskanın tlf filanmı dinledin bence bu olay kesin olmustur bu olmasa bile buna benzer bi olay kesin olmustur:) :) :)

ellerine saglık:)

canh55
21.08.2006, 17:29
arkadasım yaa doru soyle bizim baskanın tlf filanmı dinledin bence bu olay kesin olmustur bu olmasa bile buna benzer bi olay kesin olmustur:) :) :)

ellerine saglık:)
ben çok fazla üretken bir insan değilim yani anlatabildim sanırım.. yaşanmış şeylerden yola çıkarak yazdım....

firidin
21.08.2006, 17:30
ben çok fazla üretken bir insan değilim yani anlatabildim sanırım.. yaşanmış şeylerden yola çıkarak yazdım....

ellerine saglık....

töre61
21.08.2006, 18:30
sayın başkanımız seçilirken yıldız sözü vermişti kiki musampa gibi bir oyuncuyu bile alamadık.Adam 90 lı yıllarda parlamış bir oyuncu 2 senedir oynamıyor ve futbola susamış.biz onu da alamıyoruz.hayırlısı diyelim.

champions
21.08.2006, 18:49
2-3 transfer yapmak bu kadar mı zor merak ediyorum hala yapılmamasının nedeni ney alın alexi gelin işte hem teknik bi oyuncu hem de defansif yönü var (sadece 1 maçta izleyerek söylüyorum kanca brezilyada 5-6 maçını izlemişdir herhalde ) pletikosayı almak bu kadar mı zor 1 yıllık kiralayalım parada vermiyoruz tolgadan dolayı satın alma hakkınıda alalım sonra sorun olmasın

bu 2'sini yaptınmı sonra szymeği gönderirsin yerine forvet alınırsa çok iyi olur(önliberoda alınabilir)

firidin
21.08.2006, 18:50
:( :( arkadaşlar hiçmi transfer haberi yok medyada ya ALLAH rızası için bişeyler yazın transferle ilgili şuraya!!!!:( :(

champions
21.08.2006, 18:53
halil şanlı haberleri yokmu ya yerel tvlerden bi haber verin arkadaşlar

cipses
21.08.2006, 18:56
trabzon transfere doymaz. onu alalım bunu da alalım. ama yok iyi adam gelmiyor, gelen oynamıyor. bir kısır döngünün içine girdik gidiyoruz.

cipses
21.08.2006, 18:58
yani bir senede 20ye yakın oyuncu gelmiş trabzona, 10dan fazla adam gitmiş. bu işte bir yanlışlık olsa gerek. bu transfer komitesindekiler kendilerini menajerlik oyununda filan sanıyorlar heralde. bir takımın yapısıyla hele hele 2 sene üst üste ikinci olmuş bir takımın yapısıyla bu kadar da oynanmaz ki
beşiktaşın 2 sene önceki haline döndük.

Travelair
21.08.2006, 19:00
Valla bizimkilerin bu kısır çekişmeler içinde bişey yapacağı yok. Şeytan diyor ki getir Sinan Engin'i menejerliğe, Samet Aybaba'yı da teknik direktör yap. En azından çatır çatır profesyonelce işlerini yaparlar. Yoksa bu amatör düşüncelerle kan kaybından gideceğiz

cipses
21.08.2006, 19:01
szymkowiak bu takımın en iyi oyuncularından biri değil miydi ? ne oldu ki bu adama göndermek istiyoruz. formda olmayan her adamı göndermeye kalksak takımda adam kalmaz. szymkowiaktan daha iyisini nerden bulucaz, nasıl alıcaz, trabzona nasıl gelecek ? zor. önemli olan elindeki oyuncuları maksimum seviyede kullanabilmektir. adamları forma sokacak, formda tutacak teknik kadro lazım bu takıma. bir iki adam formsuz olsa bireysel der geçersin de bütün takım formsuzsa sorun takımı çalıştıranlardadır. yanılıyor muyum ?

since1967_
21.08.2006, 19:01
ben katılmıyorum. beşiktaş iki sene önce önüne geleni aldı, bizimkiler almadı bizi verem etti.

cipses
21.08.2006, 19:05
almadı mı
fatih nereden geldi, peki çağdaş. stepanovla djokaj nereden geldi? ömer rıza neyin nesi ? murat ocak, umut bulut, ersan martin? cem demir ? musa büyük ? nereye adam almadı ki trabzon. her tarafa aldı ? ama ilaç olacak adamları almadı

cipses
21.08.2006, 19:08
ya zaten sorun adam almak da değil. alsın, her sene 2-3 transfer yaparsın. onlar takıma katkı sağlar. ama transfer başka şeydir önüne geleni almak değildir ? biz bu yönetim zamanında önümüze geleni aldık. hem teknik direktör olarak hem oyuncu olarak. uzun uzun araştırıyorlar hesapta, bir bakıyorsun başka bir yerden kel alaka bir transfer çıkıyor

cipses
21.08.2006, 19:10
bakın trabzonun geçen sene başarısız olmasının tek sebebi defansta tolganın boşluğu, gönderilen petkovicin boşluğu. petkoviç yerine kaleci aldık adam çıkmadı, tolga yerine elleri aldık o da adam çıkmadı. e tamam sorun belli çözüm belli, onları da göndereceksin yenisini alacaksın.

tabi şike olayının takımda bıraktığı etki de geçen seneki rezaletin başrollerinden.

şimdi hiç bir şey söylemeyin, en son 2. olduğumuz kadroyu aynen korusak, ve marcelinhoyu da eklesek trabzon şampiyonluğa oynar mıydı oynamaz mıydı ?

since1967_
21.08.2006, 19:16
almadı mı
fatih nereden geldi, peki çağdaş. stepanovla djokaj nereden geldi? ömer rıza neyin nesi ? murat ocak, umut bulut, ersan martin? cem demir ? musa büyük ? nereye adam almadı ki trabzon. her tarafa aldı ? ama ilaç olacak adamları almadı

biz bu sene alınanlardan bahsediyoruz. bu sene alınıp direk oynayan murat ocak ve marcelinho ve umut var. beşiktaş senin bahsettiğin sene 7 oyuncusunu birden değiştirdi. bu senede öyle. bilgine.

cipses
21.08.2006, 19:22
bu sene diye bir ayırım mı var. bu sene dediğinden 3 ay önce alınmış diğerleri de
hiç durmadan transfer istiyorsun ?
kimi alacak trabzon ?
kim trabzona gelecek ?
trabzonun parası kime yetecek ?
birilerini almadan önce birilerini elimizde tutmayı öğrenmemiz gerek.
senin dediğin gibi trabzon 3-4 tane daha adam alırsa beşiktaşın o gün kü konumuna düşmeyecek mi ?
direk oynayan kelimesini kullanma bence. o teknik direktörden teknik direktöre değişir.
cem demir?
o bütün hazırlık maçlarında ve ilk maçta oynamadı mı ?
çağdaş?
musa gelir gelmez ilk maçta oynamadı mı ?
bilgine

since1967_
21.08.2006, 19:25
bak dostum yönetim fatih tekkeyi sattı 8 milyon avro aldı. aldığı bütün topçuları topla bakalım ne eder. gelirken iki yıldız sözü verdi bir sattı bir aldı elde ne var sıfır. neyse burası tartışma başlığı değil. yönetim ve teknik direktör tam bir facia ve derhal gitmeliler. burası trabzonspor kimsenin deneme tahtası değil. bu takıma sokaktan insanları getirsen en kötü bu olur. zaman maman yok. ben her maça giderim deplasmanda dahil. yıllardır aksatmadan maçlarını takip ediyorum. toparlanma diye bir şey yok. görünen köy kılavuz istemez. bize topçu lazım diyorum ama öncelikle teknik direktör ve iyi bir başkan lazım. hemen istifa....

cabri
21.08.2006, 19:26
Bu akşam yönetim kurulu olağan toplantılarından birini yapacak. Gündemde 1 yerli 1 de yabancı transferi varmış. Gizli görüşmeler yapılıyor 2 transfer için.

Not:Bence futbolcu yerine td baksalar daha iyi olur.

cipses
21.08.2006, 19:27
ayrıca beşiktaşın rezillik yaşadığı sene aldığı bütün oyuncular bizim aldıklarımızdan iyiydi
beşiktaş da bizim yanlışımıza düştü. bir sene önce şampiyon olmuş, bir önceki sene de türlü oyunlarla şampiyonluğu fenere kaptırmış beşiktaşa 1-2 oyuncu ve hatta psikolojik tedavi yeterli olabilirdi. beşiktaş onun yerine ne yaptı bütün kadroyu değiştirdi, kimsenin saçmadığı kadar para saçtı ? borç arttı ve beşiktaş sezonu yine fener ve galatasarayın neredeyse 30 puan gerisinde kapadı.
demek reçete herkesi satmak herkesi almak değilmiş

trabzon ne yaptı?
üst üste ikinci olmuş, şampiyonluğu kaybettiği fener maçlarıyla elinden kaçırmış kadrosunu bozdu. yerlerine aldıkları işe yaramadı ?
artık hala adam alalım adam alalımla olmaz bu iş
gelen gideni aratıyor ?
dün petkovic büyük maçlarda bizi satıyor gitmeli diyenler, bugün petkovice imrenerek bakıyor

orası doğru, lazaroni zaten yetersiz bir kadroyu iyi bir yere getirebilecek bir adam değil.
bize kazanma hırsı aşılayacak bir adama ihtiyacımız var. takım hırslı olmalı, agresif olmalı. gerekirse kırmızı görmeli ama en küçük taviz vermemeli agresifliğinden.
trabzon kaç senedir doğru düzgün kırmızı kart görmüyor ? yattaranın gereksiz hareketleri haricinde

yani sanarsın ki takım süper top yapan bir takım, o yüzden fazla koşmayan adamlardan kurulu! en küçük bir pres yok, tek top yok. bütün furbolcular birbirlerini ilk kez çıktıkları maçta görüyor gibiler

Ali Özcan
21.08.2006, 19:36
szymkowiak bu takımın en iyi oyuncularından biri değil miydi ? ne oldu ki bu adama göndermek istiyoruz. formda olmayan her adamı göndermeye kalksak takımda adam kalmaz. szymkowiaktan daha iyisini nerden bulucaz, nasıl alıcaz, trabzona nasıl gelecek ? zor. önemli olan elindeki oyuncuları maksimum seviyede kullanabilmektir. adamları forma sokacak, formda tutacak teknik kadro lazım bu takıma. bir iki adam formsuz olsa bireysel der geçersin de bütün takım formsuzsa sorun takımı çalıştıranlardadır. yanılıyor muyum ?

arkadaşım seni kutluyorum...olay budur işte...

Gürkan
21.08.2006, 19:43

HAKLISIN...

devbey
21.08.2006, 19:54
Yeryüzünde bütün canlıların bir omurgası vardır ve bu omurgaları sayesinde ayakta durabilir,yürüyebilir,koşabilir veya uçabilirler.11 Değişik uzuvdan oluşan ve tek bir canlı gibi hareket etmesi gereken futbol takımlarınında da, amaçlarına ve hedeflerine ulaşabilmeleri için öncelikle sağlam bir omurgaya sahip olması kaçınılmaz bir gereklilik arzetmektedir.

Bütün futbol düşünürlerinin üzerinde hemfikir olduğu üzere; bir futbol takımının omurgasıda şu 4 saçayak üzerine oturmaktadır.

1- İYİ BİR KALECİ.(Bir çok otorite iyi bir kalecinin bir takımın başarısında % 50 etkisi olduğuna inanmaktaktadır.)

2- Defansın göbeğinde savunmayı çekip çevirecek,defans elemanlarını yönetecek ve kazanılan topları ön hatlara olumlu bir şekilde aktarabilecek İYİ BİR LİBERO-STOPER.(Buna defansın kaptanı da diyebiliriz.)

3-Orta sahanın ortasında hem takım savunmasına katkı yapacak hemde savunmadan gelen topları kanatlara ve hücüm hattına en pozitif şekilde dağıtabilecek,takımın ritmini ve ahengini düzenliyecek İYİ BİR ÖN LİBERO.(Günümüz mücadaeleci ve hızlı-tempolu futbolunda bu mevkinin önemi okadar artmıştırki,artık bir çok takım bu mevkiide çift ön libero kullanmaktadır.)

4-Hücüm hattının en ucunda,yerden ve havadan gelen topları en etkili bir şekilde ,futbolda kazanmanın tek şartı olan golle sonuçlandırabilecek son vuruşları başarılı İYİ BİR SANTRAFOR.

---Bu ana omurgayı örnekliyecek olursak : Efsane Trabzonsporun kadrosunu ve son dönemdede UEFA kupasını kazanmış olan GS yi verebiliriz.Yalaka medyanın ısrarla belirttiği gibi bu başarının gerçek aktörü asla Fatih Terim değil, o takımın omurgasını oluşturan Taffarel-Popescu-Hagi-H.Şükür den oluşan 4 lü sacayağıdır.---

Ana omurgayı oluşturan bu 4 mevkiinin dışında kalan tüm unsurlar ne kadar iyi olursa olsun, eğer omurga sağlam değilse gereken etki ve başarıyı sağlayamazlar.Ayrıca ne kadar maharetli olursa olsun, bir T.Direktörün de omurgası sağlam olmayan böyle bir yapıya katkısı sınırlı ve kifayetsiz olacaktır.(Futbol üzerine kafa patlatan herkesin paylaştığı ortak bir nokta varki o da , hiç bir T.Direktörün sahadaki bir takıma, % 5 ile % 30 aralığında değişebilen bir orandan daha fazla katkısının olamayacağıdır.)

"Başarılı takım ve antrenör yoktur, başarılı başkan ve yönetim kurulu vardır." Bu temel prensipinde gösterdiği gibi esas başarıyı sağlayan ,bir takımı oluşturan ana omurgayı ve onu tamamlayıp bütünleştiren diğer elemanları vede bu organizmayı antrene eden t.direktörü bulup,parçaları tamamlayan ve sonunda oluşan organizasyonu tekmil ve idare eden yönetim kurullarıdır.Yani BEYİN dir.

Bir takımın başarısındaki temel faktörleri oluşturan yukarıdaki unsurları şimdi birde Trabzonspora uygulayalım :

Omurganın 1. ayağı olan kaleci unsuru Şenol Güneş ten beri neredeyse boştur ve halihazırdada doldurulamamıştır.

Tolga Seyhan ve Stepanov gibi iyi kesiciler bulunmasına rağmen defansa liderlik edecek ve kademeye girip savunma emniyetini sağladıktan sonra kazanılan topları oyuna olumlu şekilde sokabilecek bir oyuncu takıma kazandırılamaıştır.Dolayısıyla omurganın 2. sacayağıda eksiktir.

Nerdeyse bütün Trabzonspor taraftarlarının hemfikir olduğu bir konu varki,o da; "Bu takımda Hüseyin'in ne işi var" şikayeti ve serzenişidir. Oysa şöyle bir düşünecek olursak takımda 90 dakika boyunca koşup mücadele eden,sahada basmadık yer bırakmayan ve bütün istatistiklerde Türkiyede en fazla top kazanan futbolcu(tabii en fazlada kaybeden) olarak geçen tek futbolcunun Hüseyin olduğunu farkedebiriz.Trabzonsporun maçlarını TV den izleyenler nerdeyse bütün ekran karelerinde Hüseyinin bulunduğunu müşahede edebilirler.Veya maçı izlerken gözlerini kapatarak sadece spikerin anlatımıyla maçı takip ederlerse,spikerin her 30 saniyede bir Hüseyinin adını mutlaka zikrettiğini duyabilirler.Bütün bu olumlu yönlerine karşın bu oyuncumuzun topu kazandıktan sonraki aşamada oldukça büyük yetersizlikleri ortaya çıkmaktadır maalesef.Topu kullanmada karar verme yetersizliği ve bu kararı verene kadar geçen süredeki zaman kaybında rakibin kademeye girmiş olması, bunun sonucunda topu ileri değilde yana ve geriye kullanmak zorunda kalması ve en sonundada kısıtlı top tekniği yüzünden isabetli pas kullanamaması.Bu şartlar altında yapılması gereken birçoğumuzun dediği gibi Hüseyinin gönderilip yerine başkasının alınması değilde,Hüseyinin bu olumlu özelliklerinden faydalanmaya devam edip topu kazandığında ortaya çıkan sorunu ortadan kaldırabilecek bir futbolcunun Hüseyinin yanına monte edilmesi olacaktır.Eğer Szymek in ilk geldiği dönemdeki futbolunu oynayan veya fenerdeki Appiah gibi,hem mücadele eden hemde kazanılan topları hızlı ve isabetli paslarla hücüm hattına aktarabilen bir futbolcuyu bu bölgeye koyabilirsek omurganın 3.sacayağını da tamamlamış olabileceğiz.

Ana omurgayı oluşturan 4 sacayaktan sadece dördüncüsüne yani forvetteki santrafor kısmına sahip olan ve senelerdir diğer 3 ayağı tamamlayamayan Trabzonspor, bu yıl sahip olduğu bu ayağıda Fatih i satarak kaybetmiş ve tamamiyle omurgasız kalmıştır.(Böylece takımdaki tek DENGE unsurunu da ortadan kaldırarak ,ortada DENGE-MENGE bırakılmamıştır.)

Omurgasız bu takımda tamamlayıcı unsurlar olarak birde Gökdeniz,Yattara,Marcelinho ve son haliyle Szymek gibi hemen hemen aynı özellikleri taşıyan futbolcuları aynı anda oynattığımızda takımın hem ofansif hemde defansif zaafları bariz bir şekilde ortaya çıkmakta, gol atmakta zorlanan buna mukabil kolay gol pozisyonu veren kısır bir takım görüntüsüne bürünmekteyiz.(Geçen sezonlarda bu takımın sadece Yattara yı absorbe etmekte bile ne kadar zorlandığı herkesin malumudur.) Bir makinenin çalışabilmesi için farklı işlevleri olan ve ahenkle çalışan dişliler olması gerekirken aynı özellikteki dişliller ne kadar kalitelide olsa çarkın dönmesini engelledikleri gibi bazen çomak vazifesi bile görebilirler.Marcelinho tipinde bir futbolcu Fatih Tekkenin yerine değil de, ancak gönderilmesi halinde Gökdeniz veya Yattaranın yerine düşünebilinecek bir futbol karakteri taşımaktadır.Bu sebepten dolayı da takımın süregelen sıkıntılarının hiçbirine deva olacak bir transfer olamamıştır.

Yönetimimiz yana yana yabancı bir sol kanat oyuncusu aramaktadır.Şüphesizki takımda böyle bir oyuncuya ihtiyaç bulunmaktadır.(Tıpkı Milli takım ve Türkiye ligindeki diğer takımlarda olduğu gibi) Ama böyle omurgası olmayan bir takımda tek eksik kalan sadece bir sol kanat oyuncusumudur sizce? Omurgasız bir insanın 3 kolu 4 bacağı olsa ne yazar ki?
PEKİ NE YAPILINABİLİR ?..
Bu aşamada ,zaten kısıtlı olan yabancı oyuncu hakkımızı sol kanat yerine takımın omurgasını oluşturan bölgelere takviye yaparak doldurmak daha akıllıca bir hareket olacaktır zannımca.Sol kanada Denizliden M.Keçeliyi alırsak, bence M.Ocakla birlikte o kanattaki sorunumuzu ortadan kaldıracaktır.

Şu anda bir boş olan yabancı hakkımızıda ,takıma gerçek anlamda bir katkısı olamıyacağı artık iyice belli olan Jefferson ve Szymeki de göndererek 3 e çıkartıp omurganın 4 ayağından en azından 3 üne vasıflı ve yerinin adamı(yıldız-mıldız da olmasada olur) takviyeler yapılması gerekmektedir.Ancak bu şekilde gerçek anlamda takım gibi takım görüntüsüne bir nebze ulaşabiliriz.(Ondan sonra istenirse T.Direktör değişikliğinede gidilinebilir) Tabii ki bu saatten sonra yapılacak transferlerin karşılaşacağı takımdaşlık, uyum sorunu vs. gibi problemleri artık hiç saymıyorum...

Eğer bunlar yapılmasa ne mi olur ?Merak etmeyin küme düşmeyiz (takım ısrarla düşmek istese bile bizi düşürmezler.Ancak 3-5 yıl daha bu mantaliteyle devam edip de artık TS taraftarıda gına getirip bütün ilgisini kaybederse ve örneğin lig tv ye abone olmayıp gasteleri takip etmeyi bırakıp satın almazsa ozaman gözden çıkartabilirler) 5. likle 15. lik arasında bir yerde bu sezonu bitiririz...

"BEYİN" olması gereken ve bu takviyeleri şimdiye kadar çoktan yapması gereken yönetim hakkındaki görüşlerimi(ve bu makama nasıl GETİRİLDİKLERİNİ) de başka bir yazıda sizlerle paylaşmayı umuyorum...

NOT : Okuma kültürünün pek gelişmediği(daha çok sohbet ve dinleme kültürünün hakim olduğu) toplumuzda, bu yazıyı sonuna kadar okuma sabrını gösteren herkese de tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla...

champions
21.08.2006, 19:54
1 yerli 1 yabancı alınacakmış hadi ya almayın onada gerek yok resmen dalga geçiyolar zaten 1 yabancı hakkı var onuda alma 5 yabancıyla oynayalım jeffersonun bu takımda işi yok biran önce gönderilmeli yani demek istediğim en az 2 yabancı şart bu takıma

KuĞu
21.08.2006, 20:16
oy oy oy
nası anlatsam
ttv spor haberleri
öyle karışıkki bu musampa transferi haberlerde anlatılanları yazsam aklının döner!!
yani bu adam 2 kere imza atacak duruma gelmiş imza attırmamışız eski menejeri imzasını taklit ederek 800 bin avro fiyat biçmiş, musampa başkanla görüştüğünde bu imza benim değil demiş 1 milyon istemiş, sonra trabzona göndermiş başkan. 1200 peşin istemiş haşim s 500 vermiş adam kalkmış gitmiş telefonda 700 demiş haşim s musampa kabul etmemiş istanbula döndüğünde telefonla kabul ediyorum demiş, haşim s bekleyin başkana sorayım demiş, başkan sen aradan çık ben daha ucuza yapacağım bu transferi demiş, vs.vs. iddaalara göre istanbulda bekliyor diğer iddaya göre feynorda imzaya gitmiş..bayram tutmlu ayhan yeşilbaş başkanın aklını çelmiş hakan yoloğlu çıldırıyor bu adamlar değilmi marcoyu fenere gençlere satan ts yi zarara uğratan lazoroniyi ayhan yeşilbaş saldı başımıza hala bu menejerlerle çlışılıyor ekmek yediriyolar diyor..devamı gelecek.

The Legend
21.08.2006, 20:22
jefferson gönderilmeli ve yerine hasegiç yada petkovic alınmalı.(eğer pletikosa alınamıyorsa)

Thedoors
21.08.2006, 20:23
...kaynak?

cipses
21.08.2006, 20:32
arkadaşlar
bu sene şampiyon olabilir miyiz sizce önce bunu bir söyleyin
trabzonun bu sene şampiyon olma şansı var mı ?

Murat Acar
21.08.2006, 20:36
Yönetim kesinlikle sözünde durmuştur adam yıldız dedi parayı verip aldı tek sorun fatihi satmıyalım diye uğraştı olmadı. Ben yönetimin eleştirilmesine değilde iftira edilmesine kızıyorum sen yönetim olsaydında bu böyle olurdu takımdaşımı bu kulüb için geceli gündüzlü çalışan adamı kollarım ve eğer adam bunu yapmasaydı bende eleştirirdim şimdi saha skorları üzerinde yönetime saldırmayı ben bizans uşaklığı olarak görüyorum.Atatürk ne demiş ben bu millete herşeyi öğrettim uşak olmayı öğretemedim.Ben de bu taraftara diyorumki isteyerek ve istemeyerek uşaklık yapmayın sevdanızı takıma zarar verecek şekilde kullanmayın. yaptığınız negatif etki sadece bize zarar verir bizim transfere ihtiyacımız var fakat bu fenerle geyseyle bjk ve avrupanın ciddi takımları ile başedebilmek için antep için değil.

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&PN=1&FID=3&PR=3) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
Kardeş, burası taraftar forumu ve sen burada taraftarlara uşaklık yapıyorsun diyorsun,hemde Bizans uşaklığı.Sebep?Yönetimi eleştirdi diye...Öyle saçma şey olmaz,taraftarımıza hakaret etmene müsade edemem...
Tebrikler BADALOĞLU SANA...
Bende şunu eklemek istiyorum halilhocanın gitme sebebi olarak ailevi problemlerini öne sürende bu yönetimdi güya adam ailevi problemlerini öne sürerek sözleşme imzalamadı diyenlerde bu yönetimdi.KOCA bir yalan bu...
O halil hoca listesini verdi bu transferler yapılacaksa ancak bu takım kafaya oynar yoksa ben yokum dedi.onlarda hocanın listesini alamayacaklarını anlayıonca yalanla dolanla gönderdiler adamı.Daha ne diyeyimm

firidin
21.08.2006, 20:38
arkadaşlar
bu sene şampiyon olabilir miyiz sizce önce bunu bir söyleyin
trabzonun bu sene şampiyon olma şansı var mı ?

arkadasım ne sampıyonlugu gecen sene 34 maçta adamlar 2 yenilgi aldılar biz 3. haftadan bu sınırı doldurduk geri kalan tüm maçlarımızı kazanırsak puan puana oluruz ancak:(

coolank
21.08.2006, 20:38
arkadaşlar önce şunu unutmayınız bu yönetim istifa etmezzzzzzzzzzzzzzzz mümkün değil etmez ... artık bunu unutun ....kapatın o konuyu etmezler mümkün değil .. bir çok sebep var sadece birini yazayım şu an agustos sonu zaten aralık sonu kongre var ... ve ikinci konu lazaroni gitmezzzzzzzzzz mümkün değil 2 sebebi var bunlar vahit denen adamı dahi neredeyse başımıza bela edeceklerdi iki lazaronişn saglam tazminatı var hiç vermezler öle ceplerinden ... hem de aralıkta kongre varken ... ama umut etmek güzel tabii ki ... fakat iki durumun da olma ihtimali % 1

eren_61
21.08.2006, 20:43
Bu akşam yönetim kurulu olağan toplantılarından birini yapacak. Gündemde 1 yerli 1 de yabancı transferi varmış. Gizli görüşmeler yapılıyor 2 transfer için.

Not:Bence futbolcu yerine td baksalar daha iyi olur.
dün akşamki maçı görünce herşey ortaya çıktı aslında takıma iyi bir santrafor iyi bir sol açık iyi birde kaleci lazım.kaleciyi jef yollayıp alırsın.forvete iyi bir yabancı şart.alınan adam mutlaka çok iyi biri olmalı ve sol kanat ise denizliili mustafa keçeliyi öneriyorum.bu üç mevkiye transfer yaparsak galibiyet serisine başlarız.yoksa lig yeni başladı ama bizim için çekilmez bir çile olur

firidin
arkadaşlar önce şunu unutmayınız bu yönetim istifa etmezzzzzzzzzzzzzzzz mümkün değil etmez ... artık bunu unutun ....kapatın o konuyu etmezler mümkün değil .. bir çok sebep var sadece birini yazayım şu an agustos sonu zaten aralık sonu kongre var ... ve ikinci konu lazaroni gitmezzzzzzzzzz mümkün değil 2 sebebi var bunlar vahit denen adamı dahi neredeyse başımıza bela edeceklerdi iki lazaronişn saglam tazminatı var hiç vermezler öle ceplerinden ... hem de aralıkta kongre varken ... ama umut etmek güzel tabii ki ... fakat iki durumun da olma ihtimali % 1

%1 umut bile güzel bee o günleri düşleyerek yasıcam. yönetim istifa etsin duvardakı bayrakları dısarı asıcam:)

Bahtiyar
oy oy oy
nası anlatsam
ttv spor haberleri
öyle karışıkki bu musampa transferi haberlerde anlatılanları yazsam aklının döner!!
yani bu adam 2 kere imza atacak duruma gelmiş imza attırmamışız eski menejeri imzasını taklit ederek 800 bin avro fiyat biçmiş, musampa başkanla görüştüğünde bu imza benim değil demiş 1 milyon istemiş, sonra trabzona göndermiş başkan. 1200 peşin istemiş haşim s 500 vermiş adam kalkmış gitmiş telefonda 700 demiş haşim s musampa kabul etmemiş istanbula döndüğünde telefonla kabul ediyorum demiş, haşim s bekleyin başkana sorayım demiş, başkan sen aradan çık ben daha ucuza yapacağım bu transferi demiş, vs.vs. iddaalara göre istanbulda bekliyor diğer iddaya göre feynorda imzaya gitmiş..bayram tutmlu ayhan yeşilbaş başkanın aklını çelmiş hakan yoloğlu çıldırıyor bu adamlar değilmi marcoyu fenere gençlere satan ts yi zarara uğratan lazoroniyi ayhan yeşilbaş saldı başımıza hala bu menejerlerle çlışılıyor ekmek yediriyolar diyor..devamı gelecek.

bu nerde yazıyo kaynak neresi.

Seyit Hoca
21.08.2006, 20:46
...puan cetvelinde 1 basamak yükseldik...

cipses
21.08.2006, 20:52
transfer filan hikaye artık
bu saatten sonra hangi yabancı kurtaracak trabzonu,hangi teknik direktör?
adam gelecek takıma adapte olacak, takımı ve oyuncuları tanıyacak ve verimli olacak! bu satten sonra sırf bizim değil diğer ligler de başladıktan sonra alacağın adam zaten kimsenin işine yaramayan adamdır ki bu saatte adamı bırakıyorlar.
transfer için çok geç. hem takıma fayda sağlaması bakımından, hem de boşta ya da satılık iyi oyuncu bulma bakımından.
trabzonun yapacağı şu anda hiç bir takımı çalıştırmayan bir teknik direktörle anlaşıp varolan kadrosuyla yola devam etmek. zaten ligde çok büyük hedefleri yok. yattaralı marcelinholu bu takım anadolu takımlarını öyle ya da böyle geçer en azından dördüncü olur. ama takımın bu sene ruh kazanması herşeyden önemli bence.
trabzon uzun zamandır ruhunu sahaya yansıtmıyor. koşan, pres yapan, arzu dolu, başarıya aç bir takım yaratılmalı. zamanı geldiğinde alınacak hem kaliteli hem de genç yabancılar trabzonu geleceğe taşıyabilir. başarıya doymuş, miyadını tamamlamış, emekli olmaya gelmiş sönük yıldızlarla ancak günü kurtarır

KuĞu
21.08.2006, 20:53
oy oy oy
nası anlatsam
ttv spor haberleri

yahu nasıl okuyorsunuz arkadaşlar yazıyorya ttv spor haberi diye...
lazoronşnşn alternatifi ziya doğan olduğu iddaa edilmiş, lönümüzdeki son 2 maç lazoroninin son şansıymış.
lazoroni sol kanattan vazgeçmiş önlibero olduğu tahmin edilen yeni bir liste göndermiş kancaya.(hayırlı olsun)

champions
21.08.2006, 20:57
bu listeler ne zaman biter o zaman bizim dertde biter bu ne ya bi liste bitti
diğerine geçmişler elde var koca bir 00000000000000000000

majes
21.08.2006, 20:58
President Fernando Carvalho confirmed, at the beginning of the afternoon of this monday, the contract rescission with the player Jorge Wagner. The International did not wait the exit of the athlete before the end of the year, with who had firmed contract of six months recently. The stocking goes to defend the Betis now, of the Spain, that will pay about 500 a thousand euros as a type of indemnity for the four remaining months that it still would have in Side-River. - The Jorge Wagner is a loss because when we firm contract with it did not foresee its exit before the end of the year. We have the Rubens Cardoso, the Ramon and the Alex inside of the group who act in that position. But now it is natural that the Inter looks a replacement - says Fernando Carvalho. The president also disclosed the amount that goes to enter in the safes of the club with the negotiation of the aggressor Rafael Sobis with the Spanish soccer - whose probable destination is the Valencia. The Inter goes to pocket 2 million euros of a total of 9 million euros for venda of the player. www.globoesporte.globo.com

Bizim aleximiz var diolar yani Alex i sittin sene vermezler!!!! Jorge Wagner Betis'te

Ali Özcan
21.08.2006, 21:04
President Fernando Carvalho confirmed, at the beginning of the afternoon of this monday, the contract rescission with the player Jorge Wagner. The International did not wait the exit of the athlete before the end of the year, with who had firmed contract of six months recently. The stocking goes to defend the Betis now, of the Spain, that will pay about 500 a thousand euros as a type of indemnity for the four remaining months that it still would have in Side-River. - The Jorge Wagner is a loss because when we firm contract with it did not foresee its exit before the end of the year. We have the Rubens Cardoso, the Ramon and the Alex inside of the group who act in that position. But now it is natural that the Inter looks a replacement - says Fernando Carvalho. The president also disclosed the amount that goes to enter in the safes of the club with the negotiation of the aggressor Rafael Sobis with the Spanish soccer - whose probable destination is the Valencia. The Inter goes to pocket 2 million euros of a total of 9 million euros for venda of the player. www.globoesporte.globo.com

...

Bizim aleximiz var diolar yani Alex i sittin sene vermezler!!!! Jorge Wagner Betis'te
ingilizce bilmeden atmayalım...Zamanında konrat yapmadıkları için Wagner i komik bi paraya kaybettiklerinden ve diğer 3 oyuncuyu (orada adları geçiyo) aynı şekilde kaybetmekten korkuyorlar

champions
21.08.2006, 21:04
http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1251837-4410,00.html

yukardaki haberde galiba santanderin sobisle ilgilendiği yazıyo vay be ispanya liginin sıradan bi takımı bu adamı alabiliyosa gerçi ben milanla anlaştığını duymuştum ama neyse

littlebighorn
21.08.2006, 21:06
Yeryüzünde bütün canlıların bir omurgası vardır ve bu omurgaları sayesinde ayakta durabilir,yürüyebilir,koşabilir veya uçabilirler.11 Değişik uzuvdan oluşan ve tek bir canlı gibi hareket etmesi gereken futbol takımlarınında da, amaçlarına ve hedeflerine ulaşabilmeleri için öncelikle sağlam bir omurgaya sahip olması kaçınılmaz bir gereklilik arzetmektedir.

Bütün futbol düşünürlerinin üzerinde hemfikir olduğu üzere; bir futbol takımının omurgasıda şu 4 saçayak üzerine oturmaktadır.

1- İYİ BİR KALECİ.(Bir çok otorite iyi bir kalecinin bir takımın başarısında % 50 etkisi olduğuna inanmaktaktadır.)

2- Defansın göbeğinde savunmayı çekip çevirecek,defans elemanlarını yönetecek ve kazanılan topları ön hatlara olumlu bir şekilde aktarabilecek İYİ BİR LİBERO-STOPER.(Buna defansın kaptanı da diyebiliriz.)

3-Orta sahanın ortasında hem takım savunmasına katkı yapacak hemde savunmadan gelen topları kanatlara ve hücüm hattına en pozitif şekilde dağıtabilecek,takımın ritmini ve ahengini düzenliyecek İYİ BİR ÖN LİBERO.(Günümüz mücadaeleci ve hızlı-tempolu futbolunda bu mevkinin önemi okadar artmıştırki,artık bir çok takım bu mevkiide çift ön libero kullanmaktadır.)

4-Hücüm hattının en ucunda,yerden ve havadan gelen topları en etkili bir şekilde ,futbolda kazanmanın tek şartı olan golle sonuçlandırabilecek son vuruşları başarılı İYİ BİR SANTRAFOR.

---Bu ana omurgayı örnekliyecek olursak : Efsane Trabzonsporun kadrosunu ve son dönemdede UEFA kupasını kazanmış olan GS yi verebiliriz.Yalaka medyanın ısrarla belirttiği gibi bu başarının gerçek aktörü asla Fatih Terim değil, o takımın omurgasını oluşturan Taffarel-Popescu-Hagi-H.Şükür den oluşan 4 lü sacayağıdır.---

Ana omurgayı oluşturan bu 4 mevkiinin dışında kalan tüm unsurlar ne kadar iyi olursa olsun, eğer omurga sağlam değilse gereken etki ve başarıyı sağlayamazlar.Ayrıca ne kadar maharetli olursa olsun, bir T.Direktörün de omurgası sağlam olmayan böyle bir yapıya katkısı sınırlı ve kifayetsiz olacaktır.(Futbol üzerine kafa patlatan herkesin paylaştığı ortak bir nokta varki o da , hiç bir T.Direktörün sahadaki bir takıma, % 5 ile % 30 aralığında değişebilen bir orandan daha fazla katkısının olamayacağıdır.)

"Başarılı takım ve antrenör yoktur, başarılı başkan ve yönetim kurulu vardır." Bu temel prensipinde gösterdiği gibi esas başarıyı sağlayan ,bir takımı oluşturan ana omurgayı ve onu tamamlayıp bütünleştiren diğer elemanları vede bu organizmayı antrene eden t.direktörü bulup,parçaları tamamlayan ve sonunda oluşan organizasyonu tekmil ve idare eden yönetim kurullarıdır.Yani BEYİN dir.

Bir takımın başarısındaki temel faktörleri oluşturan yukarıdaki unsurları şimdi birde Trabzonspora uygulayalım :

Omurganın 1. ayağı olan kaleci unsuru Şenol Güneş ten beri neredeyse boştur ve halihazırdada doldurulamamıştır.

Tolga Seyhan ve Stepanov gibi iyi kesiciler bulunmasına rağmen defansa liderlik edecek ve kademeye girip savunma emniyetini sağladıktan sonra kazanılan topları oyuna olumlu şekilde sokabilecek bir oyuncu takıma kazandırılamaıştır.Dolayısıyla omurganın 2. sacayağıda eksiktir.

Nerdeyse bütün Trabzonspor taraftarlarının hemfikir olduğu bir konu varki,o da; "Bu takımda Hüseyin'in ne işi var" şikayeti ve serzenişidir. Oysa şöyle bir düşünecek olursak takımda 90 dakika boyunca koşup mücadele eden,sahada basmadık yer bırakmayan ve bütün istatistiklerde Türkiyede en fazla top kazanan futbolcu(tabii en fazlada kaybeden) olarak geçen tek futbolcunun Hüseyin olduğunu farkedebiriz.Trabzonsporun maçlarını TV den izleyenler nerdeyse bütün ekran karelerinde Hüseyinin bulunduğunu müşahede edebilirler.Veya maçı izlerken gözlerini kapatarak sadece spikerin anlatımıyla maçı takip ederlerse,spikerin her 30 saniyede bir Hüseyinin adını mutlaka zikrettiğini duyabilirler.Bütün bu olumlu yönlerine karşın bu oyuncumuzun topu kazandıktan sonraki aşamada oldukça büyük yetersizlikleri ortaya çıkmaktadır maalesef.Topu kullanmada karar verme yetersizliği ve bu kararı verene kadar geçen süredeki zaman kaybında rakibin kademeye girmiş olması, bunun sonucunda topu ileri değilde yana ve geriye kullanmak zorunda kalması ve en sonundada kısıtlı top tekniği yüzünden isabetli pas kullanamaması.Bu şartlar altında yapılması gereken birçoğumuzun dediği gibi Hüseyinin gönderilip yerine başkasının alınması değilde,Hüseyinin bu olumlu özelliklerinden faydalanmaya devam edip topu kazandığında ortaya çıkan sorunu ortadan kaldırabilecek bir futbolcunun Hüseyinin yanına monte edilmesi olacaktır.Eğer Szymek in ilk geldiği dönemdeki futbolunu oynayan veya fenerdeki Appiah gibi,hem mücadele eden hemde kazanılan topları hızlı ve isabetli paslarla hücüm hattına aktarabilen bir futbolcuyu bu bölgeye koyabilirsek omurganın 3.sacayağını da tamamlamış olabileceğiz.

Ana omurgayı oluşturan 4 sacayaktan sadece dördüncüsüne yani forvetteki santrafor kısmına sahip olan ve senelerdir diğer 3 ayağı tamamlayamayan Trabzonspor, bu yıl sahip olduğu bu ayağıda Fatih i satarak kaybetmiş ve tamamiyle omurgasız kalmıştır.(Böylece takımdaki tek DENGE unsurunu da ortadan kaldırarak ,ortada DENGE-MENGE bırakılmamıştır.)

Omurgasız bu takımda tamamlayıcı unsurlar olarak birde Gökdeniz,Yattara,Marcelinho ve son haliyle Szymek gibi hemen hemen aynı özellikleri taşıyan futbolcuları aynı anda oynattığımızda takımın hem ofansif hemde defansif zaafları bariz bir şekilde ortaya çıkmakta, gol atmakta zorlanan buna mukabil kolay gol pozisyonu veren kısır bir takım görüntüsüne bürünmekteyiz.(Geçen sezonlarda bu takımın sadece Yattara yı absorbe etmekte bile ne kadar zorlandığı herkesin malumudur.) Bir makinenin çalışabilmesi için farklı işlevleri olan ve ahenkle çalışan dişliler olması gerekirken aynı özellikteki dişliller ne kadar kalitelide olsa çarkın dönmesini engelledikleri gibi bazen çomak vazifesi bile görebilirler.Marcelinho tipinde bir futbolcu Fatih Tekkenin yerine değil de, ancak gönderilmesi halinde Gökdeniz veya Yattaranın yerine düşünebilinecek bir futbol karakteri taşımaktadır.Bu sebepten dolayı da takımın süregelen sıkıntılarının hiçbirine deva olacak bir transfer olamamıştır.

Yönetimimiz yana yana yabancı bir sol kanat oyuncusu aramaktadır.Şüphesizki takımda böyle bir oyuncuya ihtiyaç bulunmaktadır.(Tıpkı Milli takım ve Türkiye ligindeki diğer takımlarda olduğu gibi) Ama böyle omurgası olmayan bir takımda tek eksik kalan sadece bir sol kanat oyuncusumudur sizce? Omurgasız bir insanın 3 kolu 4 bacağı olsa ne yazar ki?
Bu aşamada ,zaten kısıtlı olan yabancı oyuncu hakkımızı sol kanat yerine takımın omurgasını oluşturan bölgelere takviye yaparak doldurmak daha akıllıca bir hareket olacaktır zannımca.Sol kanada Denizliden M.Keçeliyi alırsak, bence M.Ocakla birlikte o kanattaki sorunumuzu ortadan kaldıracaktır.

Şu anda bir boş olan yabancı hakkımızıda ,takıma gerçek anlamda bir katkısı olamıyacağı artık iyice belli olan Jefferson ve Szymeki de göndererek 3 e çıkartıp omurganın 4 ayağından en azından 3 üne vasıflı ve yerinin adamı(yıldız-mıldız da olmasada olur) takviyeler yapılması gerekmektedir.Ancak bu şekilde gerçek anlamda takım gibi takım görüntüsüne bir nebze ulaşabiliriz.(Ondan sonra istenirse T.Direktör değişikliğinede gidilinebilir) Tabii ki bu saatten sonra yapılacak transferlerin karşılaşacağı takımdaşlık, uyum sorunu vs. gibi problemleri artık hiç saymıyorum...

Eğer bunlar yapılmasa ne mi olur ?Merak etmeyin küme düşmeyiz (takım ısrarla düşmek istese bile bizi düşürmezler.Ancak 3-5 yıl daha bu mantaliteyle devam edip de artık TS taraftarıda gına getirip bütün ilgisini kaybederse ve örneğin lig tv ye abone olmayıp gasteleri takip etmeyi bırakıp satın almazsa ozaman gözden çıkartabilirler) 5. likle 15. lik arasında bir yerde bu sezonu bitiririz...

"BEYİN" olması gereken ve bu takviyeleri şimdiye kadar çoktan yapması gereken yönetim hakkındaki görüşlerimi(ve bu makama nasıl GETİRİLDİKLERİNİ) de başka bir yazıda sizlerle paylaşmayı umuyorum...

NOT : Okuma kültürünün pek gelişmediği(daha çok sohbet ve dinleme kültürünün hakim olduğu) toplumuzda, bu yazıyı sonuna kadar okuma sabrını gösteren herkese de tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla...
Yazdıklarının hepsine katılıyorum. Yalnız bir ilave yapmak istiyorum:

Ben bu senenin artık kaybedildiğini düşünüyorum. 14 transfer yapmasına rağmen hala bu türden yazılar yazılmasına neden olan bu yönetimin kesinlikle hiçbir transfer yapmadan bu işi bırakmasını rica ediyorum. Bundan sonra yapacakları her icraatın bizi G.S. nin bugün düşdüğü duruma düşürmesi kuvvetle olasıdır. Nasıl olsa harcadıkları kendi paraları değil. Bırakın Enislerle, Ufuklarla 4. ya da 5. olalım bu sene. Transferi gelecek yönetim doğru dürüst düşünerek(yukarıda yazdıkların gibi) yapsın.

Çok ciddiyim şu forumdan yönetim çıksa bundan çok daha iyi yönetir Trabzonsporumuzu.

Lütfen istifa...

Thedoors
21.08.2006, 21:07
Erken konuşmayı sevmiyorum..konuşmıcamda..ama şunu söyleyebilirim..takım kamp döneminde yeterince hazırlananamış,çalışamamış..hazırlatılamamış yada çalıştırılmamış da olabilir..bilmiyorm..zaman vermek suanda en mantıklısı..

gerçekefsane
21.08.2006, 21:51
T.Direktör yabancı sol kanattan vazgeçtiyse M.Keçeli'yi alıyorlar, Minerio'yu al gel işte olmuyor mu. Jefferson gitsin diye çok yazdım futbol cahili olarak söylüyorum. Kaleci, sol taraf, sağ taraf ve ön libero

Futbol cahiliyim

Teknik heyet istifa

TameRHan
21.08.2006, 22:43
az önce kanal mavide konuk olan lig tv muhabiri söyledi; hırvat kaleciyle tamamen anlaşılmış imza için apoel maçının oynanması bekleniyormuş

Emre B.
21.08.2006, 22:46
Kaleci için ATV'de altyazı geçti.Gailba kiralamışız.

Kasım Hilal
21.08.2006, 22:48
Rivayet edilen geçmiş zaman..
Bakalım inşalah!
Trabzon'a gelip de geri dönen Mushampa'dn sonra benim ümidim iyice kırıldı (tamam adamın yanlışı ama ne bileyim, olmamalı)..
İnşallah Jeff de gider..
Tolga da iyi bir takıma pişmesi için kiralanır..
uyduruk bir yedek kaleci de olsa bizi idare eder Pletikosa'nın arkasında..
Ama sakatlanmaması şart!

AyhanPe
21.08.2006, 22:53
Kaleci için ATV'de altyazı geçti.Gailba kiralamışız.

ne geregi var bu kadar acele ediyorlar..beklesinler biraz daha..en iyisini secmek icin biraz daha zamana ihtiyaclari var :D

İslam Sezer
21.08.2006, 22:59
doğruysa,eleman kaliteliyse ve transfer gerçekleşirse güzel haber

Semih GÜL
21.08.2006, 23:04
Erken konuşmayı sevmiyorum..konuşmıcamda..ama şunu söyleyebilirim..takım kamp döneminde yeterince hazırlananamış,çalışamamış..hazırlatılamamış yada çalıştırılmamış da olabilir..bilmiyorm..zaman vermek suanda en mantıklısı..

Ne kadar daha zaman gerekiyor 3 haftada 1 puan alarak, oyun diye bişey yokken. Uefa gittikten sonramı?

daha kaç puan kaybı daha kaç yenilgi gerekiyor.

TameRHan
21.08.2006, 23:06
doğruysa,eleman kaliteliyse ve transfer gerçekleşirse güzel haber

jeffden ve tolgadan iyi olduğu kesin

karayamayman
21.08.2006, 23:17

Saygılarımla...

Eline sağlık...Spor sayfalarında köşe yazarlığı yapanlar ders alsınlar...

gerçekefsane
21.08.2006, 23:27
pletikosa anlaşmışsan, yarın Trabzon'a getirsene, hafta sonuna kadar lisansını çıkartırsın, arkadaşlarıyla kaynaşır, yedek takımın kalesini korur. Öneleme maçından sonra neden çağırırsın, jefferson'u gönder.
M.Keçeli'yi de alın neyi beklersin, sabır, çile

Kaan Dilek
21.08.2006, 23:28
suan haciosmanoglu haber türkte

Selman
21.08.2006, 23:31
Bu pletikosa'yı izleyen varmı aranızda?

Ömer Aydın
22.08.2006, 00:16
Bu pletikosa'yı izleyen varmı aranızda?

Abi Adam bence cok iyi bir kaleci.

Ciplak gözle izledim her macini dünya kupasinda.Dedigim gibi cok iyiye benziyor.

dennis1967
22.08.2006, 00:48
herkese ıı aksamlar yaklasık 3 5 gundur kayıtlıyım ama sınırden agzımdan ılkgunlerde kotu soz cıkmasın dıe sessız kaldım msampa olayından sonra zaten az olan karızmamızda yerle bır oldu yonetım takımı dusunmuosan taraftarı dusunnnnnn

Travelair
22.08.2006, 01:31
Arkadaşlar geçen Nobre konusunda anlaşmazlığa düşmüştük. Aşağıda bununla ilgili bir makale var

http://www.milliyet.com.tr/sabitimg/06/gazete/yazar/ic/k_yersen.gif Yoksa Nobre MİT ajanı mı?

Medyada Aurelio ile Nobre yüzünden bir haftadır kıyasıya bir savaş yaşanıyor.
Birbirlerini faşistlik, ırkçılık ve anti-milliyetçilikle suçlayan yorumcular, sokakta karşılaştıklarında selamlaşmayacak kadar düşman oldular kısa sürede!
Ancak kim ne derse desin, hemfikir olmamız gereken bir nokta var;
Diğer spor branşlarında onlarca devşirme sporcu yıllardır ay-yıldızlı forma ile madalyaları toplarken sesini çıkarmayan ve ayakta alkışlayanlar, Aurelio'nun Türk vatandaşlığına geçmesine itiraz edemez.
Yasalar ortada.
Levent Bıçakcı Federasyonu'nun sırf "Ömer Rıza milli takımda oynasın" fantazisi nedeniyle yaptığı talimat değişikliği de orada.
Fenerbahçe kulübünün yabancı kontenjanını boşaltmak için Aurelio'yu Türk statüsünde oynatma girişimi, beğenseniz de beğenmeseniz de yasa ve talimatlara uyuyor.

Biri açıklasın
Uymayan, daha doğrusu etik olmayan, Beşiktaş'ın ezeli rakibinden geri kalmamak için başvurduğu yöntem.
Marcio Nobre'nin Türk vatandaşlığına geçme isteğine itirazım yok.
Kuralına göre ve vakti gelince hay hay.
Ancak ortada, yarın tehlikeli gelişmelere neden olacak bir uygulama var.
Şimdiden Nobre'yi örnek gösteren bir dolu yabancı futbolcu vatandaşlığa geçmek için sıraya girdi.
403 sayılı Türk vatandaşlığı yasasında kimlerin hangi koşullarda T.C. kimliği alacağı son derece net.
Aurelio'nun yararlandığı "Genel olarak vatandaşlığa alınma" başlıklı 6. maddenin (b) fıkrası "Müracaat tarihinden itibaren geriye doğru Türkiye'de 5 yıl ikamet etme" zorunluluğu getirirken, Nobre bu koşula uymadığı için Beşiktaş kulübü "İstisnai haller" başlıklı 7. maddenin (e) fıkrasını devreye soktu ve benzeri görülmemiş bir şekilde Brezilyalıya vatandaşlık yolunu açtı.
(Bu arada Nobre'nin aynı yasa maddesinin (d) fıkrasındaki "Türkiye'ye sanayi tesisi getiren, sosyal, ekonomik alanlarda veya bilim teknik veyahut sanat alanlarında olağanüstü hizmeti geçmiş ve geçeceği düşünülen kişiler" kaleminden vatandaş olduğu yorumları, yanlış bilgilenmeden kaynaklanıyor. Çünkü bu fıkra spor alanını kapsamıyor)
Yani Nobre'ye - buraya dikkat edin - sadece olağanüstü durumlarda kullanılan "Vatandaşlığa alınması Bakanlar Kurulunca zaruri görülenler" fıkrası uygulandı.
Şeytanın bile aklına gelmezdi ama, babası İçişleri bakanı olan Beşiktaş ikinci başkanı Murat Aksu'nun aklına geldi.
Söyler misiniz, Nobre'nin vatandaşlığa alınmasındaki "zaruret" neydi?
Biri çıkıp açıklasın, Nobre cebinde Türk futbolunun kurtuluş reçetesini mi taşıyordu?
Yoksa Brezilyalı oyuncunun bizim bilmediğimiz bir misyonu, özel bir görevi mi vardı futbolun dışında?
Neydi Nobre'nin ayrıcalığı?
Milli İstihbarat Teşkilatı ve ülke çıkarlarına hizmet eden yabancılara uygulanan bu yasa maddesi, neden Nobre için kullanılmıştı?
Sırf siyah-beyazlılar Fenerbahçe'den bir adım geri kalmasın diye mi?
"Aldık sana ne?" diyorsanız susarım.
Ülkede yasalar bu kadar keyfi yorumlanıyor, adamına göre uygulanıyorsa pes doğrusu.
Yarın Ankarasporlu Jaba'nın da aynı maddeden yararlanarak vatandaşlığa geçme talebi gündeme geldiğinde, Nobre'nin başvurusunu elden ele dolaştırarak jet hızıyla imzalayan Bakanlar Kurulu kendisine ne yanıt verecek, merak ediyorum.
Acaba "Boyun kısa, senden istihbaratçı filan olmaz" mı denecek?
Nobre'ye böyle bir hak tanıdıysanız, gerisine "dur" diyemezsiniz.
Açtığınız kapının menteşeleri yerinden fırlayıncaya dek geleni buyur edeceksiniz...
Bakanlar Kurulu'nun Nobre ile ilgili kararnameyi imzalamasından sonra gözlerim bir umut, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e çevrilmişti.
İyi bir hukukçu olan Cumhurbaşkanı'nın "Nobre'nin vatandaşlığa alınmasındaki zarureti sorgulayacağını" düşünüyordum ki...

İş başa düştü
Sayın Sezer'in bizimle aynı kaygıyı taşımadığını gördüm. Şaşırdım...
Anlaşılan iş başa düştü.
Bu abukluğa son vermek yine Futbol Federasyonu'na kaldı.
Federasyon derhal harekete geçip talimattaki " A milli takımda oynama uygunluğu" ifadesini kaldırmalı ve işin cılkını çıkaranların önünü kesmeli.
Ocak ayını beklemeden hemen yarın yapmalı bu değişikliği.
Yoksa bir tarafta yeni Mertler, Mehmetler ve Ahmetlerle tadının neye benzediği belli olmayan bir SÜPER ligimiz...
Öte tarafta ise "çok milliyetçiler", "az milliyetçiler" ve "milliyetçi olmayanlar" diye sınıflara ayrılmış bir spor medyamız olacak.

Çete'ye tavır

Cem Deda'nın dinlendirilmesi gereken maçın ardından yeni bir görev almasının tek açıklaması vardı;
Bu sezon farklı bir duruş sergileyen ve her fırsatta hakeminin arkasında olduğunu vurgulayan MHK Deda'ya yöneltilen "çete suçlamasına" tepki ataması yapmıştı.
Trabzonspor kulübü başkanı Nuri Albayrak'ın maç sonrası açıklamaları her ne kadar disiplin kurulu tarafından cezalandırılmış, Cem Deda tazminat davası açılması için avukatlarına yetki vermişse de, MHK hatalı maç yönetmesine karşın hakemine sahip çıkmıştı.
İlk iki haftada FIFA kokartlı hakemler Selçuk Dereli, Fırat Aydınus, Bülent Demirlek ve Yunus Yıldırım'ın gözünün yaşına bakmayan kurul, kritik bir kararla Deda'yı dinlendirmek yerine sahaya sürmeyi tercih etmişti.
Bu tavrın doğru olduğunu düşünenlerdenim.
Ancak uygulamasının hakem kararlarındaki gibi standarta bağlanması gerektiğine inanıyorum.
Ayrım yapılmadan her kulüp, her yönetici için aynı tepkinin gösterilmesi, Türk hakeminin yitip giden saygınlığının yeniden kazandırılmasında önemli rol oynayacaktır.
Aksi takdirde, durum içinden çıkılmaz bir hal alacaktır ki...
Düşünmek bile istemiyorum!

Vazgeçtim kardeşim

Doksan dakika bitiminde Ankaraspor yöneticileri bas-bas bağırıyordu;
"Hakem Ankaragücü'nün golünde kural hatası yaptı. Maçın tekrarını isteyeceğiz"
Bekliyorduk ki ertesi gün federasyona başvuru yapılsın, iddiaların peşinden gidilsin.
Ama o ne?
Aradan dört gün geçti çıt yok.
Öğreniyoruz ki, başkent ekibi yöneticileri, birileri tarafından "Hakemin kural hatası yapmadığı yönünde" ikna edilmiş!
O akşam nasıl çıkıp ortalığı birbirine katıyorsan, itirazdan neden vazgeçtiğini de açıklamanı bekliyor kamuoyu.
Yoksa insanın aklına başka şeyler geliyor vallahi!

wasp
22.08.2006, 02:03
Arkadaşlar bu Musampa nerede?? Ülkesine döndü deniyorda uzun yıllardır ülkesinde futbol oynamıyor ki, görünüşe bakılırsa Feyenoord la da anlaşamadı yoksa haberi gelirdi. Acaba diyorum görüşmeler sürüyor olmasın.. Hani Pletikosa+Musampa aynı anda imza atarsa hiç fena olmaz. Hem bu adamın önliberoda oynayabileceği (davids'in, seedorf un kardeşi nede olsa :) )yönünde duyumlar aldım. Bİ bilgisi olan varsa paylaşsın..

Mustafa Ayazoğlu
22.08.2006, 02:10
Arkadaşlar bu Musampa nerede?? Ülkesine döndü deniyorda uzun yıllardır ülkesinde futbol oynamıyor ki, görünüşe bakılırsa Feyenoord la da anlaşamadı yoksa haberi gelirdi. Acaba diyorum görüşmeler sürüyor olmasın.. Hani Pletikosa+Musampa aynı anda imza atarsa hiç fena olmaz. Hem bu adamın önliberoda oynayabileceği (davids'in, seedorf un kardeşi nede olsa :) )yönünde duyumlar aldım. Bİ bilgisi olan varsa paylaşsın..
Yok öyle bişi hikaye.. gitti adam..
Öle bişi olsa yönetim imza show yapardı.. kelle koltukta çünkü.. utançlarından olsa gerek..

Nuri Albayrak "Gökteki yıldızları sayalım elli elli, aldılar güzelleri kaldı yaramazları"

dennis1967
22.08.2006, 02:11
arkadasım musampa gıttı hemde bızım ne kadar para goz dengelı bı klup oldugumuzu bagıra bagıraaa

wasp
22.08.2006, 02:25
Gitti diyorsunuzda transfer döneminin kapanmasına fazla zaman kalmadı adam kiminle görüşüyor ne yapıyor bilginiz var mı? Sonuçta bizim yönetim nasıl olsa elimize düşecek diye bi çakallık politikası izlemiş olabilir.. Tabi böyle bi adamıda niye almazlar onuda hiç anlamış değilim.

Oğuzhan Görkan
22.08.2006, 03:09
Gitti diyorsunuzda transfer döneminin kapanmasına fazla zaman kalmadı adam kiminle görüşüyor ne yapıyor bilginiz var mı? Sonuçta bizim yönetim nasıl olsa elimize düşecek diye bi çakallık politikası izlemiş olabilir.. Tabi böyle bi adamıda niye almazlar onuda hiç anlamış değilim.

walla öyle bir karanlık içindeyiz ki bizde hiç bir yeri görmüyorz albayrak efendi ve transferden sorumlu kişiler bi yerden ışık yakıyorlar oraya doğru yöneliyorz hop kararıyor daha sonra başka bi yerden yine oraya doğru yönel sonuç hüsran...bu karanlıktan çkabilene aşkolsun...

Özkan Erdem
22.08.2006, 06:25
Jefferson gönderilip Pletikosa, Sol tarafa M.Keçeli, önlibero'ya da bir yabancı alınırsa çok iyi olur.
Forvetlere güveniyorum, zamanla olacaktır, gol sıkıntısının baskısını taşıyorlar..

selçukabi
22.08.2006, 08:23
az önce kanal mavide konuk olan lig tv muhabiri söyledi; hırvat kaleciyle tamamen anlaşılmış imza için apoel maçının oynanması bekleniyormuş

O da tüm alacağı paranın yarısını peşin ister ondan da vazgeçeriz

Gürkan
22.08.2006, 08:43
anlamadığım biz adamlarla anlaşamıyoruz özellikle para konusunda adam mesela 1,5 da diretiyo sonra aynı adam bu paranın yarısına baska takımla anlasıyo.veya bizödemede sorun yasıyoruz baska akım adamı ıkna edıyo.neiş ya

yöneticilik bu olsa gerek.söz değil iş üretmek.

Jester
22.08.2006, 08:58
Devbey kardeşim, tespitlerine aynen katılıyorum, hatta ben de bu omurga konusunda bir yazı yazmak üzereydim, neyse eline sağlık, umarım gerekli kişiler de yazını okur.

Burada benim altını çizmek istediğim nokta omurgada bu kadar eksiklik varken gerçekten de gidip sol kanada yabancı alınmaz. Yani senin bir kazada akciğerin ve sol kolun zarar görse önce hangisini tamir/tedavi edersin?

Kötü yönden bakarsak omurgadaki 4 parçanın tamamı eksik, iyi yönden bakarsak omurga dışındaki organlar oldukça iyi durumda. Bu anlamda bu 4 mevkiye yapacakları her nokta transfer takıma ciddi nefes aldırır.

Benim şu andaki realist formülüm Pletikosa + Keçeli + Mineiro. Bu operasyon yapılırsa omurgadaki 4 eksikten ikisi tamamlanır, sol kanat sorunu da biter.

Daha da önemlisi maçları en azından korku ve ızdırap içinde seyretmekten kurtuluruz. Diğer iki eksiğin kapanmasını normalde gerekli ama şu an için çok zor görüyorum. Zaten uyum süreci meselesi de olacak. Szymek düzelmezse devre arasında da 3. sorun(Step'in partneri veya santarfor, o an hangisi öncelikliyse) çözülebilir.

Akşam Hacıosmanoğlu Habertürk'te konuşuyordu, tam transferden bahsettiği bölümü kaçırdım, lütfen izleyen varsa bize de aktarsın.

Bu arada okumayanlar için haber vereyim, bugünkü Fanatik'teki Kanca haberi inanılmaz! Biz burada adamla ilgili şamatasına fantazi kurduğumuzu zannediyorduk, meğer az bile yapıyormuşuz, haberi okuyunca gülsem mi ağlasam mı bilemedim...

Badaloğlu
22.08.2006, 08:58

Muşambanın alınmamasına sevindim.Bizim ilacımız o değildir.

UZLU
22.08.2006, 09:13

sevgili kardeşim, keşke bu yönetimde dediğin çakallığı yapabilecek zeka kapasitesi ve iyiniyet olsa!!! yok işte ikiside, fatihi sat tut problemli birini al, kaleci yok, sağ sol bek ve libero yok, sol açık yok, yok yok yok.... Bence adamların bu takıma bir hıncı var ve öyle yada böyle yönetimi kongrede bazı gözleri kör ederek ele geçirdiler. Şimdi onlara verilen misyonu (zaten beceriden yoksunlar, bıraksalarda bunlar yine böyle rezil ederdi) tamamlıyorlar. KEndileri gibi kaliteli!!! hoca ve oyuncular aldılar bomba diye, alın size bomba şimdi, hala bu yönetim ve hoca hakkında "iyi niyetliler" deme saflığını gösteren bir kardeşim varsa onuda saygı ve sevgi ile bağrıma basıyorum, biliyorum ki o hala bu hain seferberliği kendimize yakıştıramayanlardandır....

emre81
22.08.2006, 09:18
Ya bu Musampa söylenildiği gibi Yattara'nın sol ayaklısı değil adam zaten Malaga'da önlibero oynadı M.City'de de öyle. Bu adam tam bizim aradığımız adamdı Davids'in stiliyle aynı: Ortasahada oyun kuran rakibe baskı yapan ve sol kanattan bindirme de yapabilen bir oyuncuydu doğrusunu söylemek gerekirse geçen sene 2 kere seyrettim ama 41 maç oynadığına göre yine iyi olmalı öncesindeki futbolu üzerine konusursakta tam bize lazım olan bir oyuncuydu umarım herşeye rağmen alınabilir. Eğer alınmayacaksa da bizim ihtiyacımız olan adam tam olarak Musampa'nın bahsini ettiğim özelliklerine sahip olmalı. (Mümkünse sol ayaklı ön libero mevkinde oynayan,mücadeleci,teknik ve ileri etkili çıkışları olan, kısaca Appiah'ın sol ayaklısı)

melrok
22.08.2006, 09:21
arkadaşlar bu yönetimi savunmak adına değil yanlış anlayıp bu yönde cevap vermeyin diye yazıyorum. fatihin satılışını artık yönetime yada x kişiye yüklemeyin, ne derseniz deyin fatih sezonun son maçı jimnastik maçından sonra giti. kimse göndermedi kendisi giti. fatih başka yönetimde olsa gidecekti zenit çıkmasa (yine kendi ağzıyla söyledi) devre arasında gidecekti. kısacası artık fatihi satınız, fatihi gönderdiniz söylemlerini bırakalım, fatihe gitiği yerde başarılar ama yaptığı açıklamalar ve tavırlarıyla bu sezon bizde olmayacağı çok açıktı ve satılması gerekliydi. yeri dolduruldumu diye sorarsanız ben yeni forvetlerden umutluyum ama hiçbiri fatih kadar topa hakim ve teknik değil olmasını beklememiz ve karşılaştırma yapmamızda anlamsız diye düşünüyorum. artık takım olarak gol atmamız gerekiyor bunu şu ana kadar yapabilmiş değiliz.

Keleşoğlu
22.08.2006, 09:33
transfer sezonunun bitmesine 10 gun kaldi yonetime duyrulur... tarihi unuttuk geciktikte der bunlar

tirabzonli
22.08.2006, 09:47
Faruk Kanca büyük tehlike atlattı!
Brezilya’da 39. günü dolduran yönetici Faruk Kanca, polisler tarafından silah çekilerek durduldu ve kimliğine bakıldı.
Transfer için gittiği Brezilya’da 39. günü dolduran yönetici Faruk Kanca, önceki gece ciddi bir tehlike atlattı. Türkiye’den gelecek haberi dört gözle bekleyen Trabzonspor idarecisinin, kendisine bu ülkede yardımcı olan menacerlerle sohbet ettiği bir sırada hiç hesapta olmayan bir gelişme yaşandı. Kanca ve beraberindekilerin içinde bulunduğu aracın etrafını sarıp silahlarını çeken polisler, “dışarı çıkın” ikazında bulundular. Sıkıntı dolu anları FANATİK ile paylaşan Faruk Kanca, olayın devamını şöyle anlattı:

Polisler silah çekti
“Bir anda ne olduğunu anlamadık ve büyük bir şaşkınlığa uğradık. Ardından kendimizi tanıtıp, kimliklerimizi gösterdik. Doğrusu büyük bir tehlike atlattık. Çünkü bulunduğumuz bölgede çetecilik olayı bir hayli yaygın. Emniyet kuvvetleri de bu nedenle çok katı tutum sergiliyor. Soğukkanlı tavrımızla belki daha ciddi bir tehlikeden kurtulduk. Türkiye’den gelecek haberi bekliyorum. Takımdaki eksikler doğrultusunda temasta olduğumuz futbolcular var. Bu hafta sonuna kadar yurda dönmeyi planlıyorum.”

karayamayman
22.08.2006, 09:49
Faruk Kanca büyük tehlike atlattı!
Brezilya’da 39. günü dolduran yönetici Faruk Kanca, polisler tarafından silah çekilerek durduldu ve kimliğine bakıldı
22.08.2006

TOP 20 Hepsini Göster

Transfer için gittiği Brezilya’da 39. günü dolduran yönetici Faruk Kanca, önceki gece ciddi bir tehlike atlattı. Türkiye’den gelecek haberi dört gözle bekleyen Trabzonspor idarecisinin, kendisine bu ülkede yardımcı olan menacerlerle sohbet ettiği bir sırada hiç hesapta olmayan bir gelişme yaşandı. Kanca ve beraberindekilerin içinde bulunduğu aracın etrafını sarıp silahlarını çeken polisler, “dışarı çıkın” ikazında bulundular. Sıkıntı dolu anları FANATİK ile paylaşan Faruk Kanca, olayın devamını şöyle anlattı:

Polisler silah çekti
“Bir anda ne olduğunu anlamadık ve büyük bir şaşkınlığa uğradık. Ardından kendimizi tanıtıp, kimliklerimizi gösterdik. Doğrusu büyük bir tehlike atlattık. Çünkü bulunduğumuz bölgede çetecilik olayı bir hayli yaygın. Emniyet kuvvetleri de bu nedenle çok katı tutum sergiliyor. Soğukkanlı tavrımızla belki daha ciddi bir tehlikeden kurtulduk. Türkiye’den gelecek haberi bekliyorum. Takımdaki eksikler doğrultusunda temasta olduğumuz futbolcular var. Bu hafta sonuna kadar yurda dönmeyi planlıyorum.”

Hasta oldum bu habere, transfer harekatımızın geldiği son nokta budur...Kendisini bizler için tehlikeye atan Kanca'ya teşekkürler...

kolombo
22.08.2006, 09:53
bu taraftarın ynetime sabır göstereceği en son gün transferin son günüdür.apoele elenmessek tabiki.SANIRIM O GÜNDEN SONRA BMN NİN YÖNETİCİLERİ EŞLİĞİNDE YAPILMASI GEREKENLER YAPILIR.

Mehteroğlu
22.08.2006, 09:55
geçen gün hem mustafa denizli, hem mehmet demirkol, hem ömer üründül , hem bilgin gökberk hem de hıncal uluç açık ve seçik şunu dediler:"

bu yattara oynatılmıyorsa bu ancak ahlaki bir suç işlediğinden dolayı olabilir, yoksa bu trabzonspor için bir intihardır...sağ kanatta türkiye çapında bile rakibi olmayan bir süperstar oynatılmıyorsa bunun sebepleri araştırılmalı, soruşturulmalıdır..."

ve kıskandırırcasına yattara ilk topa dokunuşu asist yaptı... sonra iki kez daldı iki yüzde yüz gol pozisyonu oldu...bu onun gecesi olmalıyken salak bir golle başı önde sahadan ayrıldı...yazık...

sola bir oyuncu alındığında onun şu an 3 kişiye rağmen yaptıklarını daha az kalabalığa karşı yapacağını da unutmamak lazım...iyice döktürür, aralarda da dinlenir...trabzon da alır yürür..ama kanca hala orada ve sanırım polisler artık ne geziyosun buralarda boş boş diye silah çekmişler...yazık...ölmeden gelse bari...

Bahtiyar
22.08.2006, 10:11
arkadaşlar hiç bi şey beklemeyin şimdi fotomaç ı oudum söylemlerine göre yönetim ikiye bölünmüş t.d. transferi için birisi araştırırken öteki tutmuş vazoroniyi getirmiş. vazaronide kendi vatandaşında ısrar edince lig başladı, uefa başladı ts hala kadro kuramadı.
yani welhasıl bunlara kökten bi temizlik şart.

melrok
22.08.2006, 10:13
fotomaç okudun ve ona göre hareket edeceksin vay halimize vay. fotomaçın siyah dediği beyazdır, beyaz dediği siyah, kör dediği badem gözlüdür

chota
22.08.2006, 10:16
Fotomaçın yine yanlışı var.Yönetim ikiye değil bir kaç parçaya bölünmüş durumda.Zaten ikiye bölünmüş bir yönetimde bizim için başarı olur...

gerçekefsane
22.08.2006, 10:18
a
Akşam Hacıosmanoğlu Habertürk'te konuşuyordu, tam transferden bahsettiği bölümü kaçırdım, lütfen izleyen varsa bize de aktarsın.

Sayın yöneticimiz transfer komitesinden istifa ettiğini söyledi. Lazaroni'nin Trabzonspor teknik direktörü olduğu için yönetim kurulu üyesi olarak Lazaroni'nin arkasında duracağını söyledi. Lazaroni ile geçenlerde tekne gezintisi yapmışlar:eek: transfer komitesinden istifa ettiğini bir çok kez söyledi:eek: Başkan ve transfer komitesinin futboldan anladıkları için kuruldan istifa etmiş:eek: Şimdiye kadar kimse sayın yöneticimizi eleştirmemiş:eek:

Açıklamaları duyduktan sonra sayın yönetici istifa etmeli. :mad:
Sayın yönetici kuruldan istifa etmiş olabilirsin ama Trabzonspor yönetim kurulu üyesisin:mad:

Bahtiyar
22.08.2006, 10:20
fotomaç okudun ve ona göre hareket edeceksin vay halimize vay. fotomaçın siyah dediği beyazdır, beyaz dediği siyah, kör dediği badem gözlüdür

hayır fotomaç a göredeğil ts yi takip ediyorum ve her ne kadar trabzon da olmasam da bunların doğruluğu hissediliyor.
ama fotomaçda olayı çok abartmış yine bu takım 1 veya 2 takviyeyle bide t.d. yi değiştir bence yine kafaya oynar hiç bir şey içinde okadar geğ değil. yani durumumuz içler acısı gösterilmiş ama ben hala umut var diyorum.

yusuf atalay
22.08.2006, 10:49
bunların şu aşamadfan sonra yapacağı transferin .................................................. ............ transfer yapılsa ne olur kimsede heyecan kalmadı ki. öyle bir hale geldiki sinir sistemim bozuldu.apoel e yenilsek te farketmez.bu adamların yanlışlarını gördük çe çıldırıyorum.BİR YÖNETİCİ DE ÇIKIP DEMİYORKİ BU İŞLER BUNDAN BÖYLE.

champions
22.08.2006, 10:54
habere göre brezilyadaki herşey tamam sadece isim bildirilecek haftasonuna kadar burdaymış bu doğru olsun bari
MUSAMPA OLMAYINCA...
Trabzonspor?da yabancı oyuncu transferi konusunda olumlu bir adım atılamazken, Brezilya?da bulunan yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca, kendi listelerini hazırladıklarını ve transfer edecekleri oyuncu için teknik direktör Lazaroni?den onay beklediklerini söyledi. Kanca, transferi 2-3 gün içerisinde bitirmeyi planladıklarını belirtirken, ?Musampa?nın transferi gerçekleşmeyince burada daha önce görüştüğümüz oyuncularla yeniden temasa geçtik? dedi.
ORTA SAHA İSTEĞİ
Teknik Direktör Lazaroni?nin orta saha için de kendilerinden oyuncu talebinde bulunduğunu dile getiren Faruk Kanca, ?Buradaki izlenimlerimiz doğrultusunda tespit ettiğimiz yabancı oyuncuların isimlerini de kendilerine bildirdik. Alacağımız oyuncuların isimlerini bize bildirmeleri halinde transferi noktalayıp Türkiye?ye döneceğiz? diye konuştu. Trabzonspor?un transfer listesinde öncelikle İnternac
ionallı Alex, Sao Paulolu Mineiro ve Fluminenseli Juliano bulunuyor.

gerçekefsane
22.08.2006, 11:00
Faruk Kanca, ?Buradaki izlenimlerimiz doğrultusunda tespit ettiğimiz yabancı oyuncuların isimlerini de kendilerine bildirdik. Alacağımız oyuncuların isimlerini bize bildirmeleri halinde transferi noktalayıp Türkiye?ye döneceğiz? diye konuştu.

daha isim bildirmemişlermi. :eek: :eek: :eek: isimler diyor birden fazla oyuncumu alacağız:eek: . Alamazlarda kazara, oyuncu alırlarsa :D :D

MahmutHSO
22.08.2006, 11:13
İnsanı o okadar bezdirdilerki,artık bu transfer haberlerinden midem bulanmaya başladı.
Artık duymak ve okumak istemiyorum.Gelsin,görelim.
Gemiyi albayrak a teslim ettik,bakalım yüzdürecek mi batıracak mı?

Telha TANYILDIZI
22.08.2006, 11:53
arkadaşlar ben erseniçok beğendim adam nasıl kafa vuruyor yaw inanın onun toplara kafa ile vurması hüseyinin ayakla vurmasından daha düzgündü

Zurawski
22.08.2006, 11:54
Şu an ihtiyacımız olan adam Lee young.Kim ne derse desin oyuncu almadan yollanması çok yanlıştı.Şu anki takımda ihtiyacımız olan bir adam ortasahada oyun kurucu olrak da oynuyor sol kanat olarak da.Takımın kalitesini yükseltcez diye canını di,şine takarak bir adamımızı yolladık.Teknik olarak yetersiz bir adamdı belki ama takım oyunu oynatan bir futbolcuydu.

Zurawski
22.08.2006, 11:56
Ersen gerçekten de yeni bir transfer gibi gözüktü gözüme çok güçlü bir futbolcu.Geçen maç da 2 maçtır oynatılmamanın hırsıyla çok etkili oynadı.Umut hafta içi Rum takımına 3 gol atmazsa Denizli maçında ilk 11 başlar.

TSknbkTS
22.08.2006, 13:53
Şu an ihtiyacımız olan adam Lee young.Kim ne derse desin oyuncu almadan yollanması çok yanlıştı.Şu anki takımda ihtiyacımız olan bir adam ortasahada oyun kurucu olrak da oynuyor sol kanat olarak da.Takımın kalitesini yükseltcez diye canını di,şine takarak bir adamımızı yolladık.Teknik olarak yetersiz bir adamdı belki ama takım oyunu oynatan bir futbolcuydu.

sen ne yaptın yaa...Astın resmen kendini.Lee Young ne vermiştir yıllarca trabzona.al amatörden koy bi topçu yada beni alsın trabzon lee young un oynadığı futbolu arkamla oynarım ben...

Mustafa Ayazoğlu
22.08.2006, 13:56
sen ne yaptın yaa...Astın resmen kendini.Lee Young ne vermiştir yıllarca trabzona.al amatörden koy bi topçu yada beni alsın trabzon lee young un oynadığı futbolu arkamla oynarım ben...
lazbalıkçı sen bu işi bilmiyon.. Lee belki çok büyük bir yıldız futbolcu değildi ama.. 2kez üstüste 2. olan takımda büyük işler yaptı..

Fatih Akgün
22.08.2006, 14:11
bu yönetim bizimle alay ediyo bizde burda kendimizi paralıyoruz bize yazık trabzonuma yazık trabzonumu sıradan bir takımdan daha kötü yaptılar yazıklar olsun

AyhanPe
22.08.2006, 14:27
kimi almislar bi bakalim..hala kimse yok
neyse devre arasinda yine transfer dönemi basliyor ama biliyorsunuz devre arasinda transfer yapmak cok zordur.hic bir takim iyi oyuncusunu kaybetmek istemez..simdiden söyleyimde

frango
22.08.2006, 14:34
evet transfer donemı hızla bıtmeye yanasıyo bızımkılerde hala tık yok nbede olsa bu haftaya konsantıre oldular onlarda haklılar

Mehteroğlu
22.08.2006, 15:40
turkiye brezilya : 73-71...valla unuttum biraz olsun trabzonu : )

karayamayman
22.08.2006, 15:45
turkiye brezilya : 73-71...valla unuttum biraz olsun trabzonu : )

Bu da M. Okur'la Hidayet'e, kapak pardon KANCA olsun

Telha TANYILDIZI
22.08.2006, 16:12
ricardinho geldi
bu beşiktaş güzel takım oldu bence şu anki kadrosu fenerden çok çok iyi ama onlardada tigana var
bizdede lazaroni nolacak sonumuz bilmiyorum

lazaroni allah senin belanı versin inşallah

Bahtiyar
22.08.2006, 16:43
ben vazaroni için i.yk dan Git hadi Git parçasını
yönetim ve transferler için i. yk dan allah belanı versın i istiyorum

İslam Sezer
22.08.2006, 16:45
bugün ayın 22 si.
kaldı son 9 gün.
hala tık yok.
bir kaleci.
bir sol kanat.
bir forvet.
bir defansive orta saha şart.
bu 4 eksikten kaçını tamamlarsak ligdeki ve uefa daki durumuz ona göre değişir.
inanıyorum ki 4 eksiği de kaliteli oyuncularla kapatlım.4-4 lük takım oluruz.

ctmeoy
22.08.2006, 16:46
ben vazaroni için i.yk dan Git hadi Git parçasını
yönetim ve transferler için i. yk dan allah belanı versın i istiyorum

ben iki ay önce bu söze benzer birsey yazdıgımda ilgili ilgisiz yönetici olan olmayan herkes tarafından cocuk gibi azarlanmıstım.
sana uyarım bosver bu dünya top olmus dönüyor

TSknbkTS
22.08.2006, 16:46
lazbalıkçı sen bu işi bilmiyon.. Lee belki çok büyük bir yıldız futbolcu değildi ama.. 2kez üstüste 2. olan takımda büyük işler yaptı..

beni 2.lik kesmez dostum ben 28 yaşındayım çok ikincilikler gördüm ama şampiyonluğumuzu hayal meyal hatırlıyorum.beni 2. yapacak topçuyuda istemem.bana bizi şampiyon yapacak maç kazandıracak topçu lazım.Kaç maç kazandırdı li yang kerestesi 1 tane söyle kafi...

İslam Sezer
22.08.2006, 16:54
beni 2.lik kesmez dostum ben 28 yaşındayım çok ikincilikler gördüm ama şampiyonluğumuzu hayal meyal hatırlıyorum.beni 2. yapacak topçuyuda istemem.bana bizi şampiyon yapacak maç kazandıracak topçu lazım.Kaç maç kazandırdı li yang kerestesi 1 tane söyle kafi...
fb ye bi gol atmıştı geçen sene deplasmanda.aklıma bi o geldi.zaten o maçta berabere bitmişti.yanlış anlama cevap olsun diye yazmadım zaten bende gitmesini istiyordum.artı çok para istemişti ondan uzatmadılar sözleşmeyi.fakat yeni gelen ve gelemeyenlere bakınca bu kadroda garanti oynardı onuda söyliyim.

Adem CAKIR
22.08.2006, 17:03
Trabzonspor?un transfer listesinde öncelikle İnternacionallı Alex, Sao Paulolu Mineiro ve Fluminenseli Juliano bulunuyor.

Yada bizi böyle oyalıyorlar. Yine hiç hesapta olmayan biri pat diye getirilirse şaşırmam. Kimse yanlış anlamasın ama eğer olsaydı Musampa transferine değil transfer yöntemine karşıydım. Bu nedenle olmamasına çok da şaşırmadım. Ama korkarım ki benzer bir filmi izlemeyede hazırlıklı olmak gerekiyor...

ISTS
22.08.2006, 17:04
Bize ne forvetide ne sol kanadı. Bize hepsinden önce kaleci gerekli. Bu Tolga konusunda da bizi uyutuyorlar. Yok milli takımın gelecekteki kalecisiymiş de, tecrübeye ihtiyacı varmışda bilmem ne hikaye. Kaleci rakip futbolcuya korku vermeli, kalede heybetli durmalı, defansı yönlendirmeli Mondragon gibi Cordoba gibi. Bizimkilerin gel buyur der gibi hali var. Rakip futbolcu kaleyi gördümü sallıyo hemen.

Ama ben yine korkuyorum; bizim yönetim ne yapar ne eder Jefersondan daha beterini bulur getirir. Petkoviçi aradığımız gibi mumla ararız Jeffi.

Hem belki yeni kaleci gelirse Lazoronide kızır, istifa eder.

Nerdeee

tunganyan
22.08.2006, 17:10
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2006/08/22/im/A9E3E478EB390C4A88F1D716b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifRoger bombası
Globo Esporte gazetesine göre; F.Bahçe Roger'i resmen istedi, Corinthians ve sambacı da bu teklife 'Evet' dedi.

Corinthians'a faks
Dün Uruguaylı Diego Lugano ile 3+1 yıllık sözleşme imzalayan Fenerbahçe, bir büyük dünya yıldızını daha kadrosuna katıyor... Brezilya basını, Fenerbahçe'nin Corinthians'ta forma giyen Roger Galera Flores'i transfer ettiğini duyurdu. Brezilya'nın yüksek tirajlı spor gezetelerinden Globo Esporte, Fenerbahçe Kulübü'nün iki http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)gün önce Corinthians Kulübü'ne faks çekerek Roger'i resmen istediğini yazdı. Gazeteye göre Corinthians'lı yöneticiler, Fenerbahçe'nin teklifine "Evet" cevabını verdi.

İmza için geliyor...
Globo Esporte gazetesi, Corinthians'ın 7 numaralı forveti Roger'in de F.Bahçe'nin teklifini kabul ettiğini kaydederek, sambacının cuma gününe kadar İstanbul'a giderek resmi sözleşme imzalayacağını savundu. Brezilya'da yayınlanan diğer gazeteler de Roger'in F.Bahçe'ye transfer olduğunu manşetlerine taşıdı. Esportivo ve Lancenet gazeteleri, "Ricardinho'dan sonra Roger de Türkiye yolunda" başlığı ile verdikleri haberde bu futbolcunun F.Bahçe'ye transfer olduğunu duyurdu.

Roger kimdir?
1978 doğumlu ve 1.70 m. boyundaki Roger, geçen sezon Benfica'dan Corinthians'a 7 milyon dolara transfer oldu. Brezilya Ligi'nde geçen sezon oynadığı 46 maçta 12 gol attı, 18 asist yaptı. Brezilya basını, asistleri ile ünlü Roger'i Brezilya Ligi'nin en hızlı ve en teknik futbolcusu olarak gösteriyor.

:mad: :mad: :mad: :mad:

Doğan BULAT
22.08.2006, 17:16
Bize ne forvetide ne sol kanadı. Bize hepsinden önce kaleci gerekli. Bu Tolga konusunda da bizi uyutuyorlar. Yok milli takımın gelecekteki kalecisiymiş de, tecrübeye ihtiyacı varmışda bilmem ne hikaye. Kaleci rakip futbolcuya korku vermeli, kalede heybetli durmalı, defansı yönlendirmeli Mondragon gibi Cordoba gibi. Bizimkilerin gel buyur der gibi hali var. Rakip futbolcu kaleyi gördümü sallıyo hemen.

Ama ben yine korkuyorum; bizim yönetim ne yapar ne eder Jefersondan daha beterini bulur getirir. Petkoviçi aradığımız gibi mumla ararız Jeffi.

Hem belki yeni kaleci gelirse Lazoronide kızır, istifa eder.

Nerdeee

Zamanında bence Cordoba bu takıma alınmalıydı.. Adam antalyasporda daha gol yemedi.. uf yönetim yaptığın transfere de yapacağın transferede emi..

İslam Sezer
22.08.2006, 17:20
Zamanında bence Cordoba bu takıma alınmalıydı.. Adam antalyasporda daha gol yemedi.. uf yönetim yaptığın transfere de yapacağın transferede emi..
tıpkı yönetimin hatası gibi burda bir çok kişi ne cordoba sı bize tolga yeter yazdı burda.demek ki hata yapan yanlış düşünen sadece yönetim değilmiş.
şurda kaldı 9 gün,yönetim uyuma en azından kaleyi doldur vakit geç olmadan.diğer transferleri de tamamlarsınız umarım ama kalite kaleci olmadan durumumuz üstünde Armani olup fermuarı açık gezen ....a benzer

cipses
22.08.2006, 17:22

katılıyorum aynen.

Trabzonspor_29
22.08.2006, 17:24
ricardinho geldi
bu beşiktaş güzel takım oldu bence şu anki kadrosu fenerden çok çok iyi ama onlardada tigana var
bizdede lazaroni nolacak sonumuz bilmiyorum

lazaroni allah senin belanı versin inşallah

ne güzel söyledin;)

cipses
22.08.2006, 17:26
ya zaten trabzon gazların takımı
ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama chelsea istiyor diye söylenti çıkarılan stepanovda yediğimiz gollerin hemen hepsinde hatalı.
rumlara golü o hediye etti, penaltıyı o yaptırdı vestele. garip garip faulleri var ceza sahası çevresinde. bence onun da kesilmesi lazım, adamı chelsea istedi diye bir söylenti çıktı, adam her maçta 11de oynuyor.

Jester
22.08.2006, 17:28
Tahminen yazıyorum, yarın akşam Standart Liege St. Bükreş ile ş.ligi ön eleme rövanş maçında sürpriz yapmaz da elenirse(ilk maç Belçika'da 2-2), Pletikosa hafta başı Trabzon'da.

Eğer aksi olur da S. Liege elerse Pletikosa onları tercih eder, adını şu ana kadar hiç duymadığımız iyi bir kaleci yine hafta başına Trabzon'da olur.

Ayrıca yine en geç hafta başına Kanca'nın bir yabancıyla döneceğini ve bu arada Keçeli'nin de biteceğini tahmin ediyorum..

cipses
22.08.2006, 17:29
ya lazaroni lazaroni diyoruz ama bence adama da biraz hak vermek lazım
adam geldi transfer listesiyle
hesapta kampa yetişecekti adamlar
kamp bitti istediği adamlardan bir tanesi bile alınmadı. üstüne üstlük "sakatlıktan dönünce en büyük transferimizi yapmış olacağız" dediği fatihi de sattık. herif bütün planlarını onun üstüne kurmuştu.
yani yiğidi öldür ama hakkını ver, trabzon bu konumdaysa bunda en az suçlu bence lazaronidir. tamam takım top oynamıyor ama yani bomboş kalelere atamadıklarımızı atabilseydik bugün bu konumda da olmazdık, orası da bir gerçek

cipses
22.08.2006, 17:31
Tahminen yazıyorum, yarın akşam Standart Liege St. Bükreş ile ş.ligi ön eleme rövanş maçında sürpriz yapmaz da elenirse(ilk maç Belçika'da 2-2), Pletikosa hafta başı Trabzon'da.

Eğer aksi olur da S. Liege elerse Pletikosa onları tercih eder, adını şu ana kadar hiç duymadığımız iyi bir kaleci yine hafta başına Trabzon'da olur.

Ayrıca yine en geç hafta başına Kanca'nın bir yabancıyla döneceğini ve bu arada Keçeli'nin de biteceğini tahmin ediyorum..
biraz fazla iyimsersin gibi geldi bana.
bize onun bunun adamla dönmesi yetmez. işe yarayan adamla dönmesi gerek. ikinci bir jun vakası yaşamayalım,hatta 3 tane jun birden!
allah korusun

ISTS
22.08.2006, 17:44
Bu Lazoroni Jeff'de bi numara olmadığını anlamıyorsa teknik direktör değildir.
Yok anlıyorda işine gelmiyorsa o zaman adam değildir.

İslam Sezer
22.08.2006, 17:47

tahminlerinin tutması için 9 gün var,3 tane oyuncu oldukça mükemmel olurdu,özellikle kaleci transferi hayati bir durumda.Pletikosa nasıl bir kaleci?
Gerçekten ihtiyacımızı giderir mi bilgisi olan varsa lütfen yazsın...

Telha TANYILDIZI
22.08.2006, 17:49
ya zaten trabzon gazların takımı
ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama chelsea istiyor diye söylenti çıkarılan stepanovda yediğimiz gollerin hemen hepsinde hatalı.
rumlara golü o hediye etti, penaltıyı o yaptırdı vestele. garip garip faulleri var ceza sahası çevresinde. bence onun da kesilmesi lazım, adamı chelsea istedi diye bir söylenti çıktı, adam her maçta 11de oynuyor.

hadi yaa senmi çıkıp oynayacan defansta ne dersin istersen erdinçle yan yana ii bi ikili olursunuz

cipses
22.08.2006, 17:52
hadi yaa senmi çıkıp oynayacan defansta ne dersin istersen erdinçle yan yana ii bi ikili olursunuz
evet gerçekten çok çarpıcı yaklaşmışsın olaya

firidin
22.08.2006, 17:55
ya ben bu yönetim zerre kadar anlamıyorum yaaaa...

bu yenilgilerden sonra defolup giderler yada utançlarından bi tane göz boyamak için transfer yaparlar dedim bu yüssüz herifler 2 sinide yapmadı!!!!!!!!!

yuh ya baska hiç bişey demiyorum yuhhhhhhhh

Vkgz
22.08.2006, 18:00
step çok iyi murat oturunca pek sorun kalmaz defansta ama sola kaleye adam kesin lazım... go home smek

Bahtiyar
22.08.2006, 18:05
Bu Lazoroni Jeff'de bi numara olmadığını anlamıyorsa teknik direktör değildir.
Yok anlıyorda işine gelmiyorsa o zaman adam değildir.

gerçekten bravo

Bahtiyar
22.08.2006, 18:08

bende böyle düşünmek istiyorum işte böyle düşünen birini buldum.ama o zaman yabancılarda birinin gitmesi gerekmiyormu.

firidin
22.08.2006, 18:14
step çok iyi murat oturunca pek sorun kalmaz defansta ama sola kaleye adam kesin lazım... go home smek

ya arkadasım ne kadar kolay ya........bu adam sana kaç maç kazandırdı bula bula szymkowiakı mı buldun? TRABZONSPORDA ayagına top gelince en rahat ettigimim ve bi çogumuzunda ettigi adam szymek(yattaradan sonra)

zaten 4 tane topcumuz var(gökdeniz.yattara.szymk.stepanov)

bula bula bunlardan birini buldun helal sana....

smek gidicekse yerine emersonu getiriceksi,n......getiremiyosan smek ayarında diil ondan daha iyi bi adam getiriceksin......

sen daha kalecini gönderip yerine bi adam getiremiyosun nerde szymk den ii adam getiriceksin buna gülerim işte:) :) :)

Vkgz
22.08.2006, 18:18
smek iki senedir topmu oynuyor. 8-9 ay top oynadı o kadar. geçen seneki fener maçında trübünde çoldırttı bizi kadıköyde dünya kupasındada gorduk. o gitmese bile orta sahadan birinin gitmesi şart çok adam birikti orta sahanın ortasına

Vkgz
22.08.2006, 18:20
bende böyle düşünmek istiyorum işte böyle düşünen birini buldum.ama o zaman yabancılarda birinin gitmesi gerekmiyormu.

liege çok kötü romanya cehenneminden çıkamaz

since1967_
22.08.2006, 18:23
yine bir pazartesi hikayesi. sonrası cuma gününe kadar bitecek denilen bir transfer bombası. hepsi hayal boşuna ümitlenmeyin.

emre1inci
22.08.2006, 18:33
yönetim transferdeki başarısını yine gösterdi,musampayı getirdi sonra gönderdi,bu ne beceriksizlik ya,adamlar takır takır getiriyo bizimkiler ona pahalı buna pahalı..kimi alcaksınız ya?bilal e pahalı dendi ankaraspor aldı,ricardinho ya pahalı dendi bjk aldı..ozaman alın alt yapıdan oynatın veya başkalarının artıklarını toplayın öle şampiyon olabiliyosanız olun bakalım!!!

Küçükalioğlu
22.08.2006, 18:35
yine bir pazartesi hikayesi. sonrası cuma gününe kadar bitecek denilen bir transfer bombası. hepsi hayal boşuna ümitlenmeyin.
işe bide iyi yanından bak haftaya pazartesi geldiğinde cumaya halledecez diyemiyecekler :D çünkü cuma eylül 1 transfer yok. :D

emre1inci
22.08.2006, 18:37
evet öle olcak,yine son anda sallama birini getircekler o da elimzde patlıcak!

emre1inci
22.08.2006, 18:44
bizim alamadığız oyuncular birer birer rakiplerimiz alıyo,bizim yönetim akıllıya ucuz futbolcu alıp takımı şampiyon yapacak..allahın akıllıları!!!

since1967_
22.08.2006, 18:45
işe bide iyi yanından bak haftaya pazartesi geldiğinde cumaya halledecez diyemiyecekler :D çünkü cuma eylül 1 transfer yok. :D

evet bunlar yalana iyi alışmışlardı. en büyük yalan bombasıda ricardinho ile patladı. yuh yani bu kadarda yalan söylenmez kardeşim. 10 milyon avroymuş. ne oldu söylediklerinin 4 te biriymiş adam. şimdi cumada diyemezler yalanda söyleyemezler. bunlar işi pişkinliğe vurup bi açıklama yapmadan geçer giderler görürsün bak. zeyyat ağa çıkar dengeler var beyler ayıp oluyor der. nede olsa ricardinho çok denge bozucu bir rakamda, bizim topçular onbin avroya oynuyorlar ya o yüzden. gıcık oldum acayip.

Travelair
22.08.2006, 18:47
Richardinho'nu gelmesini beklemiştir bizimkiler. Yoksa transferimiz hazır, onun yanında gürültüye gitmesin diye bekletiyolardır. Öyle değil mi? Lütfen öyle deyin :( Ah ahh Nereden nereye

emre1inci
22.08.2006, 18:48
sen mi ben ya ricardinho yu türkiye gündemine getiren bizdik,adamlar şov yaparak getirdiler.izliyorum bir yandan delleniyorum ya..çok beceriksiz yönetimimiz var çok....

Özer Öztekin
22.08.2006, 18:48
Standard Liege, geçenlerde Ekvador dan Espinoza diye bir kaleci almıştı...Bu Pletikosa bize demiş olmasın Apoel i geçerseniz gelirim diye...

emre1inci
22.08.2006, 18:50
ya brezilya milli takımında oynayan bir adama 1.7milyon dolara çok gören biyönetimimiz var..getirecekleri adamı ben merek ediyorum..nekadar verecekler?

Özer Öztekin
22.08.2006, 18:52
Transferdei durumumuz ve takım içi dengelerimiz

since1967_
22.08.2006, 18:56
ya brezilya milli takımında oynayan bir adama 1.7milyon dolara çok gören biyönetimimiz var..getirecekleri adamı ben merek ediyorum..nekadar verecekler?

yav yeteneksiz bunlar yeteneksiz.

emre1inci
22.08.2006, 18:58
yanıyorum yanıyorum yine şampiyon olamıcaz ona yanıyorum ya...

Özer Öztekin
22.08.2006, 19:02
Şu fb nin alacağı Roger dazlak kafalı olan değil mi ya? Eğer oysa süper bi adam....Geçen yıl iki maçını izlemiştim...Çok teknik ve süratli, çok iyi adam geçiyor...Orta sahadan topu alıp direk ceza sahasına dalıyor...Geçen sene biimkiler Eller le falan uğraşırken bu adamı görüp hayıflanmıştım, neden böyle bi adam alamıyoruz diye...

Gürkan
22.08.2006, 19:07
''''Siz tslilere de yaranılmıyor gerçektenhttp://www.turkyasam.com//images/smilies/smile.gif Yahu hırvat miili takım kalecisi alındı. Jefferson diyorsunuz, tolga diyorsunuz. Bjk hırvat milli takıma bile çağrılmmayan kaleciyi baştacı yapıyor siz dünyaca ünlü pletikosayı beğenmiyorsunuz'''

bu baska bır sıtenın forumunda rastladığım bır yazı.bence haklı dısarıdakı adam bunu soyluyo...

champions
22.08.2006, 19:09
pletikosayı ne zaman aldık daha kesin bişey yokki

Kasım Hilal
22.08.2006, 19:09
Üç ayda yapamadıklarını üç günde nasıl yapacaklar acaba?

firidin
22.08.2006, 19:10
''''Siz tslilere de yaranılmıyor gerçektenhttp://www.turkyasam.com//images/smilies/smile.gif Yahu hırvat miili takım kalecisi alındı. Jefferson diyorsunuz, tolga diyorsunuz. Bjk hırvat milli takıma bile çağrılmmayan kaleciyi baştacı yapıyor siz dünyaca ünlü pletikosayı beğenmiyorsunuz'''

bu baska bır sıtenın forumunda rastladığım bır yazı.bence haklı dısarıdakı adam bunu soyluyo...

pletikosa geldimi_?

kaynak ne_?

TSelif
22.08.2006, 19:29
Şuanda TRABZONSPOR umun kaptanlığını yapacak bana göre kimse yok. :(

diskus
22.08.2006, 19:34
bize yabanci iyi bir bir kaleci,birde kesinlikle yabanci ön libero lazim,denizliden mustafa keceliyi aldikmi transfer sezonu kapatilir.ve devre arasi kesinlikle transfer olmamasi lazim.cünkü bu kadar futbolcu al veya gönder futbolcular arasi uyum diye bir sey kalmadi.birde celo +erdinc gönderilebilir ben bunlarin faydasini görmüyorum.

Travelair
22.08.2006, 19:56
Mustafa Keçeli güzel de Murat Ocak ile aynı kanada 2 ofansif eleman olmaz. Sol bek açığımız kapanmadı eğer Murat Ocak defansif olarak kendisini geliştiremezse. Ama eğer geliştirirse Christian Panucci tipinde çok değerli bir ofansif bir bekimiz olur

Hami_41
22.08.2006, 20:01
pletikosa bizdemi..? Bi bilgisi olan varmı..?Ben hiç sanmıyorum ama demin arkadaşlar öle dedi ama kaynak falan göstermediler

sulo61gun
22.08.2006, 20:07
kiki musampa ile bağlar tam kopmamış haberiniz olsun
kaynak ttv

sulo61gun
22.08.2006, 20:09
biraz komik bir deyiş olacak ama "cuma günü veya haftasonu belli olur"

Özer Öztekin
22.08.2006, 20:17
Musampa ile aramızdaki bağlar çok sağlam...öyle kolay kolay kopmaz...

Özkan Erdem
22.08.2006, 20:20
Tabi kopmasın bağlar, istediği zaman gelsin uğrasın yine kafasına göre.. Kalsın otelde.. Kanca'da brezilya'da kalsın, devre arasında tekrar yollarız nasılsa..

Özer Öztekin
22.08.2006, 20:24
Aslında bu duruma çok sevinemedim çünkü bence bu haber Brezilya da işler iyi gitmediğinden Musampa da geri adım atıyoruz anlamında...

Bahtiyar
22.08.2006, 20:34
Tabi kopmasın bağlar, istediği zaman gelsin uğrasın yine kafasına göre.. Kalsın otelde.. Kanca'da brezilya'da kalsın, devre arasında tekrar yollarız nasılsa..

tabi kopmaz ben demiştim ona başka yerden o parayı veren olmaz diye millet enayi mi form da olmayan bi oyuncuya paranın yarısını peşin vermeye. şimdi üçte bire düşer anlaşırlar. hem burayıda sevdi biz misafirperveriz yine ara sıra iki gece zorluda misafir ederiz ne olcak.

Bahtiyar
22.08.2006, 20:36
şaka bi tarafa da aslında alınsa kiki ile pletikosa bize bayağı güç katar.ilaç gibi gelir.

Selman
22.08.2006, 20:40
Tekrar sorayım.Pletikosa'yı izleyen varmı aranızda?

Hami_41
22.08.2006, 20:40
kimi alırsak alalım takımda uyum yok.Takım oyunu denen birşey yok.En önemlisi takımı takım yapacak td yok :(

Bahtiyar
22.08.2006, 20:45
kimi alırsak alalım takımda uyum yok.Takım oyunu denen birşey yok.En önemlisi takımı takım yapacak td yok :(

evet takımı takım yapan t.d. dir. nasıl ki hiç bir yıldızı olmadığı halde Ersun hoca ile gençlerbirliği şampiyonluğa oynadıysa.

Özer Öztekin
22.08.2006, 20:49
Tabii bu kadar yeni oyuncu (alınacaklarla birlikte) ile başarılı olmak mümkün değil (bu sezon için)...O yüzden bu yıl için 4.lük iyi sayılmalı ...seneye için de en fazla iki transfer yapılmalı...Hatırlarsınız en az transfer yaptığımız dönemlerde daha başarılı olduk...Takımda istikrar sağlanmalı...Oyuncular ne kadar süre birlikte olurlarsa o kadar verimli olur.

Jester
22.08.2006, 20:50
Musampa falan gelmesin, ihtiyacımız olan adam değil, adamın adının duyulmuş olması onu iyi transfer de yapmıyor, hem o kadar iyi olsaydı başka bir takım talip olurdu.

Kanca 40 gün kaldıktan sonra Brezilya'dan adam alınmadan dönülmesine ihtimal veremiyorum. Kanca şöyle koşan, canavar gibi bir adam getirsin artık. Gönlümden geçen Mineiro, ama isim önemli değil, bir sürü alınabilecek adam var, yeterki menajer kastırması olmasın.

Şu saatte kaldıramayacağım tek şey vasat veya yanlış mevkiye adam alınması olur.

Travelair
22.08.2006, 20:55
evet takımı takım yapan t.d. dir. nasıl ki hiç bir yıldızı olmadığı halde Ersun hoca ile gençlerbirliği şampiyonluğa oynadıysa.

Hani şu Ankaragücü'nde iken teşvik primi dolu çantayı gördüğü halde parayı takıma dağıtmakta bir zarar görmeyen zat değil mi? Olan Cafer'e oldu

Hami_41
22.08.2006, 20:56
katılıyorum sana Jester kardeş ama transfer yapsakta bizim durumuzun hemen düzeleceğini sanmıyorum.Tabiki iyi bir kaleciyle sol kanadın takıma çok faydası olur.Bence bu saatten sonra takıma Ziya Doğan lazım geçmişte bizi satsada o adam bu takımı adam eder bence

Jester
22.08.2006, 21:06
Trabzonolog kardeşim uyum meselesi tabii ki çok önemlidir ama bence şu an yapılacak iş takıma çok iyi 2-3 oyuncu kazandırmaktır, çünkü:

1-Bu sene zaten şampiyonluk iddiamız yoktur, o yüzden riske edilecek birşey de yoktur. Hem takımda şu an oturmuş bir düzen yok ki yeni oyuncularla bozulsun.
2-Takımın çok kritik 3-4 eksiği var, eğer bunlardan en az 1-2'si kapatılmazsa bu yılı çok büyük sıkıntılar içinde geçireceğimizi ve hoca ister aynı kalsın ister değişsin sıralamadaki yerimizin şu anki tahminlerden de geride olacağını düşünüyorum.
3-Alınacaklar aslında önümüzdeki sezonun ilk transferleri olur, böylece seneye uyum süreçleri kalmaz
4- Normalde işin doğrusu her sezon 1-2 sağlam adamla transferi kapamaktır ama bu ancak oturmuş takımlar için geçerlidir, önreğin şu anki cincon gibi. Ne zamanki takımın omurgası oturur(=kritik mevkilerin hepsinde sağlam adamların olur) o zaman transferde sayısal azalmaya gidersin.

İşte bu sebeplerden dolayı dua ediyorum ki şu dakikada yanlış adam alınmasın(özellikle yabancı olarak).

Özer Öztekin
22.08.2006, 21:12
Haklısın Jester, aklımla klavye arasında irtibatlandıramadığım şeyleri yazıyosun...Zaten şu kalan günlerde -çok akıllıca- 2-3 takviye yapıldıktan sonra beklemekten başka şansımız yok...

Hami_41
22.08.2006, 21:15
Bu sene sağlam bir kadro ve teknik heyet yamak lazım ama ancak bu sene takımda uyum problemi aşılır gerçekten iyi oyuncular alınırsa ve birbirlerine uyum sağlarlarsa seneye özlemin sona ermesi hayal değil dimi arkadaşlar..?

Bahtiyar
22.08.2006, 21:15
Hani şu Ankaragücü'nde iken teşvik primi dolu çantayı gördüğü halde parayı takıma dağıtmakta bir zarar görmeyen zat değil mi? Olan Cafer'e oldu

of offffffff bu türkiye liglerinde hiç temiz adam yokmu. topçusundan t.d. sine kadar hepsi mafya.

Muhalif
22.08.2006, 21:31

'The Londoner' el ayak çekmeden önce şu transfer konusunda görüşlerini en çok önemsediğim kişiydi.. Jester sizi tanımıyorum ama transfer konusunda itibar edeceğim bir kaç kişiden birisiniz yazdıklarınızla.. sağlam tüyolar olmalı ki yukarıdaki gibi yazdınız ya da toz pembe hayallere daldınız bir ara:)
Nedense ben de sizin gibi düşünüyorum.. Ve bu transferler olursa şampiyonluğu sonuna kadar kovalamak için tek gerek ve yeter şart kalıyor geriye Lazaroni'nin gitmesi.. Yukarıdakilerin alındığını varsayarsak BMN'den herhangi birini koyun biizm kulübeye şampiyonluğa oynatır takımı:)
Umarım yazdığınız gibi olur herşey..

Özer Öztekin
22.08.2006, 22:14
Geçen seneki Brezilya seferini beğenmezdik ama Brezilya sitelerinde sürekli bizimle ilgili filancaya teklif götürüldü diye bir haber çıkardı...Yahu bu sene numune için tek bir haber yok...Adı bizimle geçen (yerli basında) adamlar başka kulüplere gidiyor...Son haber; kulübü Mineiro ya sözleşmesini uzatmak için teklif götürmüş, o da kulübünde kalmak istiyormuş...Internacional ise Bolivar, Tinga,Jorge Wagner ve Sobis ten sonra Elano yu Shakhtar a, Sylvinho yu Barcelona ya veriyomuş...Bundan sonra Alex i de bize vermez heralde ellerinde topçu kalmayacak...

KuĞu
22.08.2006, 22:52
zeyyat kafkas kuzey tv ye bağlandı
transfer işini cumaya kadar dondurduk önümüzdeki hafta 1 2 transfer yapmak istiyoruz dedi
kalecilere güveniyorlarmış kaleci alınmayacakmış
kanca eller işini hala çözememiş eller ocakta gelecem oynayacağım diyormuş
çubuku formalar apoel maçına yetişecek demiş puma ama görünürde bişey yokmuş yetişmeyebilirmiş

Özkan Erdem
22.08.2006, 22:54
Bu Zeyyat Kafkas'a katlanamıyorum artık.

coolank
22.08.2006, 23:01
hırvat kaleci çok iyi kaleci bu tartışmasız bütün türkiye bunu görecek ....... ben yaklaşık 15 gün önce bunu foruma yazmıştım ve kaynagım gerçekten çok ciddi ve güvenilir kaynak idi ama nedense apoel maçının arkasına bıraktılar geçen gene yazdım dün gene söylediler (yönetime ciddi anlamda yakın bir arkadaşım ) bitti diye hafta sonu ya da pazartesi imza atacak diye .. umarım yalancı çıkmam ... şimdi biraz da son konuşulanları yazayım yönetim kaleciden başka sola m. keceli yi almak istiyormuş ve epey yol almışlar bu konuda 2 ya da 3 futbolcu takas yapacaklarımış kimi bonservis kimi kiralık bedeli ile ....jeff gittikten sonra kiiii başkan bedelsiz dahi vermeyi göze almış bu sefer tartışma varmış forvet mi alalım yoksa önlibero mu ? bu konu hala belli değilmiş hocaya güven sıfırın altına inmiş ama 2 3 iyi sonuç olursa ses çıkmıyacakmış ...ha son bomba şu ricandinho yu hoca istememiş evet öle öle hoca istememiş marcelinho ve ricandinho ikisi anlamsız olur demiş gerek yok demiş ...

sonuç jeff gidecek hırvat gelmiş artık gelecek demiyim ...m keceli hafta sonuna kadar ya da bizim maçtan sonra % 90 imza atacakmış takas futbolcuları konuşulyormuş para da olabilirmiş ve ya ön libero ya da forvet ama orası belli değilmiş ..ön libero agırlıklı diyorlar mış .....

bu arada dün habertürk de ilk okunan mail benim mailimdi arkadaşlar ama soruyu eksik sordu tugrul bey sorularım şöle idi...

sezon başında can çobanoglu ile menajerlik konusunda görüşme yapıp anlaşamadınız acaba sorun ne idi ? ve menajerlik konusunda görüşme yaptıgınıza göre bunu düşünüyorsunuz o zaman sinan engin e niye teklif götürmediniz ...?

bu soruya cvp olarak sadece görüştük olmadı anlamında bir cvp verdi sayın 2. başkan zaten sorunun ikinci kısmını sormadı yönetmen ....

ikinci sorum mustafa denizli ismi gündeme gelince niye bu kadar sert yanıt verdiniz idi ..

o soruya da sayın 2. başkan sert yanıt verdim demek olmaz dedim ki işte avrupa da işi bitmiş topçular bize gelir bizde de işi bitmiş hocalar iran a gidiyor dedim dedi ... bu zaten basında çıkmıştı bu cvb aynı cvb verdi ammaaaaaaa şunu dedi sayın başkan biz hiç görüşmedik işte sayın 2 . başkan burada ya bilmiyor ya da söylemek istemedi .. sayın nuri albayrak istanbul da mustafa denizli ile görüşmüştü ....

saygılarımla

Hami_41
22.08.2006, 23:03
ya s... yetr yaaa utanmıyormu bunlar ya