PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006-2007 l Transfer Dosyası

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

mahmuter61
16.08.2006, 14:42
Lazoroninin bize yeteceği aklıma sığmıyor.Biz Ünal Karaman diye yırtındık ama dinleyene yine diyorum bu hoca TRABZONA göre değil!!!

champions
16.08.2006, 14:53
brezilyadan 2 oyuncu almamız durumunda 1 kontenjanı nasıl boşaltıcaz bence en mantıklısı jeffersonu satmak (alıcamız oyuncunun takımına satmak iyi olur mesela)tabiki yerine yerli bi kaleci kanca gündeme gelmeyen bi isim demişti ama bi yandanda final maçı bekleniyo ve alexle anlaşıldığı söyleniyo ama alex yaklaşık 105 gündür konuşulan bi isim acaba hangisi doğru belki carlos alberto olur bu nedenle ozaman finali niye bekliyoruz belkide hem carlos hemde finalden bi oyuncu bu da ihtimaller arasında

zisinoli
16.08.2006, 15:09
dünyanın en iyi futbolcularını bile alsak bu hocayla hiçbirşey olmaz. Trabzonda 1-0 yeniliyorusn son 15 dk ve takımın en iyi 2 adamı umut ve yattarayı dışarı alıyorsun. Akıl işi değil. Hocalık ise akıl işidir.

Uğurtan
16.08.2006, 15:12
Arkadaşlar şunu artık anlayınve kavrayın bir futbolcuya iyileştirme ya-pıl-maz!!!! Profesyonel bir kulüpseniz böyle bişey olmaz..2 sene önce yaptı yönetim gördük halimizi...Ama eğer Smek in parasal bir sorunu varsa o zaman dersin gel kardeşim kaç sene sözleşmen kaldı 2 senemi bunu 4 sene yapıoruz alacağın parada her sene 100 bin euro artıo..böyle olur ama aldın parayı yeniden düzenlemek amatörce bişeydir sözleşmelerin hükmü kalmaz o zaman!!!

Ne yani o zaman bir futbolcu kötü oynadığı takdirde de bizde indirme bekliyelim onlardan? Yattara ya iyileştirme yapılmadı aslınd aonun sözleşmesi uzatıldı..Ama diğerlerine yapıldını biliyorum...

İyileştirme olmaz söleşme yenileme uzatma olabilir..

Uğurtan
16.08.2006, 15:12
dünyanın en iyi futbolcularını bile alsak bu hocayla hiçbirşey olmaz. Trabzonda 1-0 yeniliyorusn son 15 dk ve takımın en iyi 2 adamı umut ve yattarayı dışarı alıyorsun. Akıl işi değil. Hocalık ise akıl işidir.

1-0 yenilirken mi aldı? burdan sırf eleştiri yapmak için yaptını anlıyorum... maçı takip etmemişsin...

keles76
16.08.2006, 15:18
sözleşmesi devam eden bi oyuncunun iyileştirme istemesi nasıl oluyo anlamıyorum sözleşme biter o zaman zaten yeni anlaşma için iyileştirme olabilir

bide hüseyin gibi bi futbolcu iyileştirme istiyoya fıtık oluyorum bizde senden futbolunda iyileştirme istiyoruz o zaman

fazla para futbolunu iyi yapamaz ancak hayat standardını artırır buda trabzonda mümkün değil çünkü şehrin yaşam standartı ortada parayı artırmaya gerek yok. Oynuyacak adam paraya bakmaz oynar oynunu menejeri ile kulüb futbolcunun performansına ve ülke standardına bir para teklif eder ve anlşaşılır daha sonra artırın demek işgüzarlık hatta şerefsizzlik anlaşma o zaman kimsenin maaşı kimseyi ilgilendirmez herkes aynı alacak diyede birşey yok. Bu iyileştirme bizi hep kötüye götürüyor. Birileri daha çok kazansın diye ücretler artırıldı 50 puan topladılar . Para istiyeni uygun şekilde satacaksın yoksa bu işle baş edilemez.

metehan
16.08.2006, 15:49
1-0 yenilirken mi aldı? burdan sırf eleştiri yapmak için yaptını anlıyorum... maçı takip etmemişsin...

Hata etmiş, 1-1 diyeceğine 1-0 demiş. Peki ama ne farkeder ki? 1-1 olması, bu yaptığının doğru olduğu anlamına mı geliyor? Manisa maçında Yattara'nın oyundan alınıp yerine Ö. Rıza'nın sokulmasında bir mantık bulabilen arkadaş varsa rica ediyorum bana da anlatsın.

ISTS
16.08.2006, 15:49
Arkadaşlar, hepinize selamlar. Forumu yaklaşık bir aydır takip ediyorum ve yeni üye oldum.
Ben takımın yeni transferlerle düzeleceğine inanmıyorum. Bunu anlamak için çok kafa yormaya da gerek yok. Bakınız geçen seneki Beşiktaş ve GS. Beşiktaş bir tomar transfer yapmıştı geçen sene ama hiçbir sonuç alamadı. Bence bu sene de Beşiktaş ve bizim takım aynı sonu yaşayacak. Ne kadar fazla transfer yapılırsa yeninden takım oyununu kurmak o kadar güçleşiyor. Futbolcuların birbirlerinin oyun stillerini anlamaları uzun zaman alıyor. Diğer taraftan doğru dürüst transfer yapamayan GS’ın futbolunu hepimiz görüyoruz. GS’nin futbolcuları bizimkilere göre daha mı üstün? Bence tam tersi.
Adı üzerinde bunlar takım. Takım oyununu kuramadığınız sürece isterse dünyanın en iyi futbolcularını bir araya toplayın sonuç olmak çok güç olur.
Bizim yapacağımız tek şey teknik direktöre güvenip, sabırla sistemini kurmasını beklemek.
İllada bir transfer yapacaksak bu bence kaleci olmalıdır. İyi, tecrübeli bir kaleci defansı da yönlendirerek organizasyonunu, adam paylaşımını sağlar. Bu da bizim defans hatalarını önemli ölçüde azaltacaktır.

TSigalko
16.08.2006, 16:02
Adnan Trabzon'un gündeminde
Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, daha önce transferini gerçekleştiremediği Samsunsporlu Adnan Güngör'ü tekrar gündemini aldı. Sezon öncesinde bonservis sorunu çözülemeyen oyuncu konusunda bordo-mavili kulübün 3 gündür Samsunspor ile görüşme halinde olduğu kaydedildi.

İki kulüp arasında görüşmelerin sürdüğü, ancak arada fiyat farkı bulunduğu öğrenildi.

littlebighorn
16.08.2006, 16:07
Bu takıma tek yabancı alınacaksa kesinlikle ve kesinlikle ön libero olmalıdır. Neden mi? Çünkü elimizdeki oyuncuların özellikleri nedeniyle.

Farkındaysanız saymaya gelince hepimiz en az 3-4 mevkide eksik görüyoruz. Bunun nedeni de asimetrik ve atipik bir kadromuzun olması. Kadromuzda ne yok: Stoper, sol kanat, sağ kanat vs. hepimiz sayıyoruz. Peki kadromuzda ne var: Hiçbir takımda olmayan hücüma yönelik becerili orta saha oyuncuları(Yattara, Gökdeniz, Szymek, Marce). O zaman zorunlu olarak bunlardan yararlanmaya bakmamız gerekiyor.

Bu da şu demek, bu dörtlüden en az üçü her maç yan yana oynamalı. Bu da zorunlu olarak tek forvet demek. Peki bu forvet arkası hat nasıl oynayabilir? Arkalarında defansif yönü güçlü iki tane çapayla. Bu iki çapanın da en az birinin ileriye doğru top kullanabilmesi şart.

İşte buraya çok iyi bir adam alabilirsek hem bu sorunu çözeriz, hem de yanında Hüseyin ve Hasan'dan kim formdaysa onu oynatabiliriz. Böylelikle takımın genel organizasyonu oturmuş olur. Bunu yaptıktan sonra geri 4'lüde de Stepanov hariç o gün kim formdaysa onu oynatırsın, çok farketmez(çünkü kaliteleri birbirine yakın futbolcular). Bu durumda diziliş şöyle oluyor:

------------------Kaleci-------------------

Sağbek---- Stepanov ----Stoper-----Solbek

-------Hüseyin(Hasan)----Mineiro---------

Yattara-------Szymek(Gökdeniz)------Marce

------------------Umut--------------------

Bu kadro kafadan şampiyonlar ligine oynar. Ha bunu yaptın, hala paran mı var, gider sırayla alırsın bir solbek, kaleci, sağbek vs..

Bunu yapmazsan ne mi olur? Şu anda olduğu gibi İsayla, Musayla uğraşır durursun..

Bir de ön liberoda sürekli ısrar ettiğim Mineiro'nun neden alınması gerektiğine dair ek bir bilgi daha. Libertadores'in ilk maçını seyredenler hatırlayacaklardır, maçın hemen başında Mineiro çok sert bir darbeye maruz kaldı, kesin adam hastanelik oldu falan derken adam kalktı ve 90 dk oynadı. Basındaki bilgilere göre acılar içinde kıvranarak maçı tamamlamış , hatta hala sakatlığı geçmemiş ama bu akşamki maç için ayağım kopsa da oynarım türü bir demeç vermiş.

Yani demem o ki siz bakmayın 31 yaşında olduğuna, böyle bir adam hem oynar, hem oynatır hem de takımın direncini artırır. Belki yaşı küçük birilerine de örnek olur..
Jester, yorumlarına katılıyorum.

Peki özellikle içerdeki maçlarda çift forvet oynayıp, şimeki Hüseyin'in yanına ya da yerine kullanmaya ne dersin. Hele bu ikinci forvet kalecinin yerine alınacak kaliteli bir yabancı olursa bence daha iyi olur....

metehan
16.08.2006, 16:09
Ya bu Adnan, ne büyük oyuncu ki 3 aydır alamadık gitti. Yani Marcelinho için bile bu kadar uğraşmadık ha :-)

firidin
16.08.2006, 16:14
Lazoroninin bize yeteceği aklıma sığmıyor.Biz Ünal Karaman diye yırtındık ama dinleyene yine diyorum bu hoca TRABZONA göre değil!!!

arkadasım ii diosunda yerli hocaya transfermi soruyolar alıp geliyolar sonra bunları oynatacaksın diye diretiyolar once bu anlayıs degişmeli...

ama yabancı hoca bu konuda agırlıgını koyabiliyo şimdi ünal karaman olsa kım bilir adamcagıza nasıl bi kadro vermişlerdii..........:o ..saygılar

Ali Özcan
16.08.2006, 16:14
Symek'teki düşüş büyük ihtimal parasal

şimdi şöyle bir durum var...Hüseyin'in,Gökdeniz'in hatta takımdayken Emrah ın,Mehmet Yılmaz ın,Volkan Bekiroğlu'nun aldığı paralarla Szymkowiak ın aldığı para ile yaptıkları katkıları bir kıyaslayalım...Evet sorun parasaldır ve teknik direktördendir...Adam ısrarla ben solda oynayamam demekte ve ısrarla solda oynatılmaktadır...En son da kulübeye çekilmiştir.Trabzonspor Lazaroni yüzünden malesef tarihinin en Trabzonsporlu olabilmiş futbolcusunu kaybetmek üzeredir...Bunu sadece taraftar değil yönetimden de İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu görmektedir ve bu konuda önlem alınmazsa olan yine Trabzonsporumuza olacak ve Türkiye liginden Antalyaspor gibi üçüncü sınıf takımlar Szymkowiak a talip olacaktır...Görünen köyün uzağı yoktur...Trabzonspor Lazaroni döneminde 3 maçtır belki de tarihinin en sistemsiz maçlarını oynamaktadır ve sistemsizliğin acımasız sistemine bir yıldızımız kurban edilmektedir...Takıma hiçbir şey verememiş olan Jeff in kulübede bile olsa yeri sağlam gibi görünürken formsuz (?!?!?!?!?!?!?!) da olsa kendini oynadığı 10 dakika içinde hırstan yırtan Szymek in altı oyulmak istenmektedir...Son transfer edilmek istenen Alex le birlikte Lazaroni artık aleni bir şekilde Szymek i istemediğini dillendirecektir....

Umarım aynı hataya yönetim düşmez...Szymek Lazaroni den bin kat daha Trabzonsporludur...Bunu bugüne kadar hep ispatlamıştır...

sermin simsir
16.08.2006, 16:18
Arkadaşlar, hepinize selamlar. Forumu yaklaşık bir aydır takip ediyorum ve yeni üye oldum.
Ben takımın yeni transferlerle düzeleceğine inanmıyorum. Bunu anlamak için çok kafa yormaya da gerek yok. Bakınız geçen seneki Beşiktaş ve GS. Beşiktaş bir tomar transfer yapmıştı geçen sene ama hiçbir sonuç alamadı. Bence bu sene de Beşiktaş ve bizim takım aynı sonu yaşayacak. Ne kadar fazla transfer yapılırsa yeninden takım oyununu kurmak o kadar güçleşiyor. Futbolcuların birbirlerinin oyun stillerini anlamaları uzun zaman alıyor. Diğer taraftan doğru dürüst transfer yapamayan GS’ın futbolunu hepimiz görüyoruz. GS’nin futbolcuları bizimkilere göre daha mı üstün? Bence tam tersi.
Adı üzerinde bunlar takım. Takım oyununu kuramadığınız sürece isterse dünyanın en iyi futbolcularını bir araya toplayın sonuç olmak çok güç olur.
Bizim yapacağımız tek şey teknik direktöre güvenip, sabırla sistemini kurmasını beklemek.
İllada bir transfer yapacaksak bu bence kaleci olmalıdır. İyi, tecrübeli bir kaleci defansı da yönlendirerek organizasyonunu, adam paylaşımını sağlar. Bu da bizim defans hatalarını önemli ölçüde azaltacaktır.

senin gözden kaçırdığın, geçen devre arasından bu yana bizde tomarla transfer yaptık.ancak nokta transfer diyeceğin, marce,step ve umut var.gerisi bir sürü tomar!!!!

Jester
16.08.2006, 17:19
littlebighorn, şöyle ki, benim yazdığım klasik maç başı dizilişi, varyasyonu da sen hatırlatmışsın teşekkürler.

Takımın risk alması gerektiği veya almak isteyeceği maçlarda ve durumlarda bu düzene bir hamle yapılabilir hatta yapmak gerekir. O da ya senin dediğin gibi Szymek'i biraz daha geride biraz daha kontrollü oynatıp forveti ikileyerek veya forveti yine tek bırakıp yukarıda belirttiğim 4 ofansif oyuncuyu birarada oynatarak olur.

Bunu da yapabilmek için -yine aynı yere geliyoruz- çapanın çok sağlam biri olması gerekir.

Ama açık söyliyim böyle bir adam alınırsa, bundan 1-2 ay sonra bu orta saha uyum sürecini de atlattıktan sonra bu takımın hücüm varyasyonlarını seyretmek müthiş keyifli olur.

sarman61
16.08.2006, 17:29
Arkadaşlar güne bakış gazetesini okudumda bugün yahu bu bizimkilerde ne komik adam roberto carlosu alıyorlarmış. Ula fotomacı mı örnek alıyor bizim bu gazeteciler anlamadım. Yok yönetim kurulu toplanmış alınması için yok öyle olmuş yok böyle olmuş. Güldürmeyin beni bea. :D :D

Rasim YILMAZ
16.08.2006, 17:35
Senelerdir böyle birşey olmamıştı..2 hafta sonunda trabzonspor son sırada..oynadığımız rakiplerde kayseri ve vestel...bu haftada pek farklı olmayacak..tek umudum antebinde yeni bir ekip olması ve daha bizim gibi takım oyunu oynayamamaları..bu hafta antepede puan kaybedilirse lazaronide yönetimde gitsin..transferde istemiorum ben yeterki gitsinler..bu kadar eleştiri almış bir hoca ve yönetim bundan sonra ne yaparsa yapsın başarısız gözükecek..daha yolun başındayken hoca ve yönetim değişmeli kim ne derse desin..

veya antep maçından galibiyetle ayrılıp bir yıldız oyuncu alıp uefada yola devam edip 5. haftada bjk yı yenmemiz lazım..yoksa sular dahada kaynayacak..
bende delirdim bir dediğim bir dediğimi tutmuo...ama hepsi trabzonspor için...
yönetim ve lazaroni delirtti biziiiiiiiii!!!!!!:mad:

Travelair
16.08.2006, 17:36
littlebighorn, şöyle ki, benim yazdığım klasik maç başı dizilişi, varyasyonu da sen hatırlatmışsın teşekkürler.

Takımın risk alması gerektiği veya almak isteyeceği maçlarda ve durumlarda bu düzene bir hamle yapılabilir hatta yapmak gerekir. O da ya senin dediğin gibi Szymek'i biraz daha geride biraz daha kontrollü oynatıp forveti ikileyerek veya forveti yine tek bırakıp yukarıda belirttiğim 4 ofansif oyuncuyu birarada oynatarak olur.

Bunu da yapabilmek için -yine aynı yere geliyoruz- çapanın çok sağlam biri olması gerekir.

Ama açık söyliyim böyle bir adam alınırsa, bundan 1-2 ay sonra bu orta saha uyum sürecini de atlattıktan sonra bu takımın hücüm varyasyonlarını seyretmek müthiş keyifli olur.

Çapa belli, ama alabilecek bir babayiğit çıkmadığından artık Feyenoord'da

Anatoliy Tymoschuk

Başkan 2 yıldız sözün hala duruyor

champions
16.08.2006, 17:47
Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin raporu doğrultusunda Brezilya'da transfer çalışmalarını sürdüren yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca'nın, biri sol kanat biri de forvet olmak üzere iki oyuncu üzerinde durduğu öğrenildi. Brezilya'da sol kanat oyuncusu üzerinde yoğunlaşan Kanca, daha önce tespit edilen forvet oyuncusu için de girişimlerini hızlandırdı. Trabzonspor sol kanat için yaptığı yabancı oyuncu arayışında ise Brezilya'nın Internacional takımında oynayan Alex transferini sonuçlandırmak istiyor. Bu transferin hafta sonuna kadar bitmesi beklenirken, teknik direktör Sebastiao Lazaroni'nin de Alex konusunda ısrarını sürdürdüğü öğrenildi. Bordo-mavili yönetimin yerli oyuncu konusunda ise sürpriz bir isim üzerinde durduğu belirtiliyor

KAYNAK:İHA

sermin simsir
16.08.2006, 18:03
Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin raporu doğrultusunda Brezilya'da transfer çalışmalarını sürdüren yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca'nın, biri sol kanat biri de forvet olmak üzere iki oyuncu üzerinde durduğu öğrenildi. Brezilya'da sol kanat oyuncusu üzerinde yoğunlaşan Kanca, daha önce tespit edilen forvet oyuncusu için de girişimlerini hızlandırdı. Trabzonspor sol kanat için yaptığı yabancı oyuncu arayışında ise Brezilya'nın Internacional takımında oynayan Alex transferini sonuçlandırmak istiyor. Bu transferin hafta sonuna kadar bitmesi beklenirken, teknik direktör Sebastiao Lazaroni'nin de Alex konusunda ısrarını sürdürdüğü öğrenildi. Bordo-mavili yönetimin yerli oyuncu konusunda ise sürpriz bir isim üzerinde durduğu belirtiliyor

arkadaşlar verdiğiniz haberlerin, kaynağını yazarsanız iyi olur.

Y.Sert
16.08.2006, 18:04
Bu takıma tek yabancı alınacaksa kesinlikle ve kesinlikle ön libero olmalıdır. Neden mi? Çünkü elimizdeki oyuncuların özellikleri nedeniyle.

Farkındaysanız saymaya gelince hepimiz en az 3-4 mevkide eksik görüyoruz. Bunun nedeni de asimetrik ve atipik bir kadromuzun olması. Kadromuzda ne yok: Stoper, sol kanat, sağ kanat vs. hepimiz sayıyoruz. Peki kadromuzda ne var: Hiçbir takımda olmayan hücüma yönelik becerili orta saha oyuncuları(Yattara, Gökdeniz, Szymek, Marce). O zaman zorunlu olarak bunlardan yararlanmaya bakmamız gerekiyor.

Bu da şu demek, bu dörtlüden en az üçü her maç yan yana oynamalı. Bu da zorunlu olarak tek forvet demek. Peki bu forvet arkası hat nasıl oynayabilir? Arkalarında defansif yönü güçlü iki tane çapayla. Bu iki çapanın da en az birinin ileriye doğru top kullanabilmesi şart.

İşte buraya çok iyi bir adam alabilirsek hem bu sorunu çözeriz, hem de yanında Hüseyin ve Hasan'dan kim formdaysa onu oynatabiliriz. Böylelikle takımın genel organizasyonu oturmuş olur. Bunu yaptıktan sonra geri 4'lüde de Stepanov hariç o gün kim formdaysa onu oynatırsın, çok farketmez(çünkü kaliteleri birbirine yakın futbolcular). Bu durumda diziliş şöyle oluyor:

------------------Kaleci-------------------

Sağbek---- Stepanov ----Stoper-----Solbek

-------Hüseyin(Hasan)----Mineiro---------

Yattara-------Szymek(Gökdeniz)------Marce

------------------Umut--------------------

Bu kadro kafadan şampiyonlar ligine oynar. Ha bunu yaptın, hala paran mı var, gider sırayla alırsın bir solbek, kaleci, sağbek vs..

Bunu yapmazsan ne mi olur? Şu anda olduğu gibi İsayla, Musayla uğraşır durursun..

Bir de ön liberoda sürekli ısrar ettiğim Mineiro'nun neden alınması gerektiğine dair ek bir bilgi daha. Libertadores'in ilk maçını seyredenler hatırlayacaklardır, maçın hemen başında Mineiro çok sert bir darbeye maruz kaldı, kesin adam hastanelik oldu falan derken adam kalktı ve 90 dk oynadı. Basındaki bilgilere göre acılar içinde kıvranarak maçı tamamlamış , hatta hala sakatlığı geçmemiş ama bu akşamki maç için ayağım kopsa da oynarım türü bir demeç vermiş.

Yani demem o ki siz bakmayın 31 yaşında olduğuna, böyle bir adam hem oynar, hem oynatır hem de takımın direncini artırır. Belki yaşı küçük birilerine de örnek olur..

yüzde yüz katılıyorum. ah birde yönetim katılsa..

Rasim YILMAZ
16.08.2006, 18:17
ahanda size kadro antep maçında.....

.................................tolga............ ...........................
musa............milan................akyel........ ..........ocak
................................hüso.............. ...................

yattara......................syzmek............... .......gökdeniz

...............................marce.............. .....................

.............................. umut....................................

fatih akyel stoper oynamalı neden mi?? kayseri maçında stepanov gökhan eşleşmesinde stepanovu her top alışında geçti..diawara da her topta milanı geçer. milan hava toplarında ve son müdahelerde mükemmel fatih ise su anda türkiyenin en hızlı defans oyuncusu..lazaroni bunu göremiomu yahu..gecen sene fatih akyel stoper oynadı ve milli takıma yükseldi.. ya bu lazaroni abi ineğin erkeği ök.z yani...fıtık etti beni yahu...
ve bide şu var artık futbolcularda silkelenip kendilerine gelmeleri lazım...tamam puan kaybedioruz ama hırs yok takımda..ahh be eski trabzonummmmmmmm nerdesinizzzz...şota ünal ogün hamiiiii...adamların gözünden ateş çıkıyodu maç esnasında hırstan...
artık utanın ve oynayın..................

transferle ne ilgisimi var bu yazımın???
siz hala iyi bir transfermi bekliorsunuzzzzz...
yazık yönetimimize...
bari elimisdeki takımı yaziim dedim kendimceeee:)

sanatik
16.08.2006, 18:38

KAYNAK:İHA

enteresan durum, pletikosa haberi dogruysa 3 yeni yabanci, ama bir yerimiz var simdilik.

hesaplar jeffersonu verip ve yattarayi türk yapmak üzerinemi kuruldu ?

yeni türk oyunucusu haberi ne kadar dogru olabilir ?

Rasim YILMAZ
16.08.2006, 18:54
trt demi dalga gecio bizle? pletikosa kiralanmış denmiş trt2 nin spor haberlerinde:)

KeLLoO
16.08.2006, 19:00
Hata etmiş, 1-1 diyeceğine 1-0 demiş. Peki ama ne farkeder ki? 1-1 olması, bu yaptığının doğru olduğu anlamına mı geliyor? Manisa maçında Yattara'nın oyundan alınıp yerine Ö. Rıza'nın sokulmasında bir mantık bulabilen arkadaş varsa rica ediyorum bana da anlatsın.

1)aldigi tüm toplari calim yapma sevdasi ve son yarim saat aldigi her iki toptan birisini kaptirmasi...
2)muhtemelen sahada yaptiklarinin, hocanin veridigi taktikle uyusmamasi(kafasina göre takilmak da diyebiliriz)
3)kendisine takimda bir tane hoca oldugunu göstermek istemesi
diye siralayabiliriz...
hoca olsam ben de tahammül edemeyebilirdim... bu kafasiz oldugumu göstermez

MahmutHSO
16.08.2006, 19:21
nezaman bitiyordu transfer zamanı,
kanca nın başı döndü heralde sambacı kızlardan,rio sahillerinden

gerçekefsane
16.08.2006, 19:43
1 eylül'de bitiyor

diskus
16.08.2006, 20:31
ahanda size kadro antep maçında.....

.................................tolga............ ...........................
musa............milan................akyel........ ..........ocak
................................hüso.............. ...................

yattara......................syzmek............... .......gökdeniz

...............................marce.............. .....................

.............................. umut....................................

fatih akyel stoper oynamalı neden mi?? kayseri maçında stepanov gökhan eşleşmesinde stepanovu her top alışında geçti..diawara da her topta milanı geçer. milan hava toplarında ve son müdahelerde mükemmel fatih ise su anda türkiyenin en hızlı defans oyuncusu..lazaroni bunu göremiomu yahu..gecen sene fatih akyel stoper oynadı ve milli takıma yükseldi.. ya bu lazaroni abi ineğin erkeği ök.z yani...fıtık etti beni yahu...
ve bide şu var artık futbolcularda silkelenip kendilerine gelmeleri lazım...tamam puan kaybedioruz ama hırs yok takımda..ahh be eski trabzonummmmmmmm nerdesinizzzz...şota ünal ogün hamiiiii...adamların gözünden ateş çıkıyodu maç esnasında hırstan...
artık utanın ve oynayın..................

transferle ne ilgisimi var bu yazımın???
siz hala iyi bir transfermi bekliorsunuzzzzz...
yazık yönetimimize...
bari elimisdeki takımı yaziim dedim kendimceeee:)
aynen katiliyorum kadroya.fatih akyel su an göbekte cok daha iyi oynar.musa da kisa süre oynamasina ragmen sagbekte iyi göründü.

canh55
16.08.2006, 20:47
trt demi dalga gecio bizle? pletikosa kiralanmış denmiş trt2 nin spor haberlerinde:)
az önce trt haberlerini izledim hiç bahsetmedi.

firidin
16.08.2006, 20:49
1)aldigi tüm toplari calim yapma sevdasi ve son yarim saat aldigi her iki toptan birisini kaptirmasi...
2)muhtemelen sahada yaptiklarinin, hocanin veridigi taktikle uyusmamasi(kafasina göre takilmak da diyebiliriz)
3)kendisine takimda bir tane hoca oldugunu göstermek istemesi
diye siralayabiliriz...
hoca olsam ben de tahammül edemeyebilirdim... bu kafasiz oldugumu göstermez

arkadasım bence sen yanlıs düsünüosun...bu takım yattarasız bi macta en fazla kaçtane gol pozisyonuna girebiliyor_?kaçtane orta yapabiliyor_?takımda kaçtane oyuncu birebirde(yattara için 1 e 3 de farketmez) adam geçebiliyor_?

sen zaten topu hücümcuna tasıyamassan 10 tane ömerle çıksan kaçtane gol üretebilirsin_?

arkadaslar görünen koy klavuz istemez bu takım yattarasız iice sıradanlaşıyor....dikket ettiyseniz yattarasız oynadıgımız maçlarda karsımızdakı takım kım olursa olsun 7 8 kişiyle yukleniyorlar yattaranın sırf bunun için bile ilk 11 oynaması gerektigini düsünüorum...

gecen sene f b macında son 10 dk girdi ve fatihe 2 kişiyi geçerek bi pas attı ve gol oldu...yattara bunu turkiyede en ii yapabilen oyuncu....sırf o maçta diil bi çok maçta bunu yaptı...

onun kalıtesi ve yaptıklarını ve trabzona kattıklarını bile sormak sorgulamak bence yersiz türkiyedeki her takım istisnasız ona sahip olmak ister...

o bir TRABZONSPOR efsanesi.....sarı saçı siyah kafa o bir ibrahim YATTARA

.................................................. ...............

Adnan Mollasalihoğlu
16.08.2006, 20:54
Trabzonspor Alex'ten vazgeçti...Yeni hedef Kiti Musampa

Uzun zamandır Brezilya'da bulunan yönetici Faruk Kanca İnternacional klubüyle Alex'in bonservisi konusunda anlaşamadı.Ve bu olayın ardından Trabzonspor yönetimi rotayı A.Madrid'in 29 yaşındaki Kongo asıllı Hollandalı oyuncusu Kiti Musampa'ya çevirdi.Bu oyuncuyla daha önce her konuda anlaşan Bordo-Mavili yöneticiler Alex transferinden dolayı bu transferi askıya almıştı.Yeniden harekete geçen yöneticilerin bu oyuncuyu en geç Cumartesi günü Türkiye'ye getirmeyi planlıyor.

Kaynak: TTV

littlebighorn
16.08.2006, 20:54

Bir şey daha eklemek istiyorum:

Bence geçen yıl saha içi için en büyük problemlerimizden bir tanesi 4 oyuncumuzun savunma anlamında hiç bir katkısının olmamasıydı. (Fatih Tekke, Gökdeniz, Yattara bir de onlara sonradan katılan Şimek). Artık günümüzde takımlar bu tip en fazla 1 oyuncu kaldırabiliyorlar. Bu sene Fatih yok yerine Marce var ki onun da bu anlamda bozulmayacağı şüpheli. Geçen sezonki problemi bu kadroyla yaşamamız için bu adamların bir şekilde hücum pres+savunma yapmalarını sağlamak gerekiyor.

oguzkoc
16.08.2006, 21:55

Uzun zamandır Brezilya'da bulunan yönetici Faruk Kanca İnternacional klubüyle Alex'in bonservisi konusunda anlaşamadı.Ve bu olayın ardından Trabzonspor yönetimi rotayı A.Madrid'in 29 yaşındaki Kongo asıllı Hollandalı oyuncusu Kiti Musampa'ya çevirdi.Bu oyuncuyla daha önce her konuda anlaşan Bordo-Mavili yöneticiler Alex transferinden dolayı bu transferi askıya almıştı.Yeniden harekete geçen yöneticilerin bu oyuncuyu en geç Cumartesi günü Türkiye'ye getirmeyi planlıyor.

musampa he... adam yattaranın sol ayaklısı yaw... inşallah gelir...

Punisher-61
16.08.2006, 22:02
Trabzonspor Samsunsporlu adnan ile Transfer calismalarini baslatti...
kurtariciyi bulduk..hadi hayirlisi

Kaynak:Lig TV alt yazi gecti...

Punisher-61
16.08.2006, 22:04

KOMADIIIIIIIIIII SADECEEEE KOMEDIIIIIIIIIIIIIIIIII....

Brezilyada Alexe anlasilamadi simdi rota Ispanya.. ben bunlarin transfer calismalarindan bi b.k anlamadim valla..
Google`dan mi seciyor bunlar futbolculari ne??

vse61
16.08.2006, 22:30
Arkadaşlar bir de şu şaibesarayda fln arda, marda, bilmem ne can falan die birileri çıkıyo.. bizim trabzon lisesi dünya şampiyonu olup duruyo.. yıllardır altyapıdan bi tane adam gelmiyo.. bence trabzonun asıl sorunu burda.. alttan gelen adam olmayınca rotamızı çewirmediğimiz ülke kalmıyo.. bence trabzon lisesi müdürü futbol şube sorumlusu olsun..

Nytre
16.08.2006, 22:59
eğer alexle anlaşamadıysa 1 aydırı aşkındır brezilyada ne .ok yiyor bu adam

Ugur Kurucelik
16.08.2006, 23:05
bencede trabzonsporun altyapisindan cok az oyuncu cikiyor cikanda zaten fazla birsey yapmadan veya yapma sansi verilmeden gönderiliyor su an ümit milli takimda galiba bir ufuk var.

tunganyan
16.08.2006, 23:17
Trabzonspor Samsunsporlu adnan ile Transfer calismalarini baslatti...
kurtariciyi bulduk..hadi hayirlisi

Kaynak:Lig TV alt yazi gecti...
İYİ VALLA ÇALIŞMALAR BAŞLADIĞINA GÖRE 1 SENE İÇİNDE EGER BAŞKA Bİ TAKIM İSTEMESSE ALIRIZ BU OYUNCUYU:mad: :mad:

KeLLoO
16.08.2006, 23:32
arkadasım bence sen yanlıs düsünüosun...bu takım yattarasız bi macta en fazla kaçtane gol pozisyonuna girebiliyor_?kaçtane orta yapabiliyor_?takımda kaçtane oyuncu birebirde(yattara için 1 e 3 de farketmez) adam geçebiliyor_?

sen zaten topu hücümcuna tasıyamassan 10 tane ömerle çıksan kaçtane gol üretebilirsin_?

arkadaslar görünen koy klavuz istemez bu takım yattarasız iice sıradanlaşıyor....dikket ettiyseniz yattarasız oynadıgımız maçlarda karsımızdakı takım kım olursa olsun 7 8 kişiyle yukleniyorlar yattaranın sırf bunun için bile ilk 11 oynaması gerektigini düsünüorum...

gecen sene f b macında son 10 dk girdi ve fatihe 2 kişiyi geçerek bi pas attı ve gol oldu...yattara bunu turkiyede en ii yapabilen oyuncu....sırf o maçta diil bi çok maçta bunu yaptı...

onun kalıtesi ve yaptıklarını ve trabzona kattıklarını bile sormak sorgulamak bence yersiz türkiyedeki her takım istisnasız ona sahip olmak ister...

o bir TRABZONSPOR efsanesi.....sarı saçı siyah kafa o bir ibrahim YATTARA

.................................................. ...............

Yattara nin faydasini zaten tartismiyorum. Belki Fatih Tekke bir yattara iki benim icin.
Ama Baktigin zaman yattara 90 dakika degil 45 dakika oynadigi maclarda daha etkili olmus. Pek cok macta oyunun sonlarina dogru oyundan kopmus. bütün bunlari yanyana koydugun zaman, bir futbolcu simdiye kadar ne kadar yararli olmus olursa olsun o futbolcu baska bir oyuncu ile degistirilebilir. Ben bunu, yattara nin o an oyundan cikmamasi gerektigini düsünen biri olarak söylüyorum.

Uluhan
16.08.2006, 23:39
iyide maçta geri düştükten sonra yani kapalı alan bulmakta zorlaşınca yattaranın etkisi azalıyor..Bence her maça ilk 11 başlaması lazım ve takımda hucuma top taşıyabilecek adam olmadığı surecede oyunda kalmalı

KuĞu
16.08.2006, 23:54

ben demiştim demek istemiyorum ama size pazartesi - cuma taktiğinden defalarca bahsettim ve şimdi sanırım sırada muşamba nın:D cumartesi olmadı pazartesi geleceği söylenecek, pazartesi geldiğinde bir sorun uydurulacak yeni bir isim ve cumaya gün verilecek:D

oguzkoc
16.08.2006, 23:58
Arkadaşlar bir de şu şaibesarayda fln arda, marda, bilmem ne can falan die birileri çıkıyo.. bizim trabzon lisesi dünya şampiyonu olup duruyo.. yıllardır altyapıdan bi tane adam gelmiyo.. bence trabzonun asıl sorunu burda.. alttan gelen adam olmayınca rotamızı çewirmediğimiz ülke kalmıyo.. bence trabzon lisesi müdürü futbol şube sorumlusu olsun..

benim arkadaşım istanbulda bir liesede okuyordu ve bu lise türkiye yarı finaline çıktı. rakipleri trabzon lisesiydi bundan 3 sene önce. ve bana feridundan ve erginden bahsetmişti... kendisi sol kanat oynadığı için feridunla çok kez karşılaşmış maçta ve çok ukala sizin alt yapı oyuncuları dedi... bilmiorum belkide ukala olduklarından kaybediolardır. önemli olan mütevazi olmak....

tunganyan
17.08.2006, 00:01
benim arkadaşım istanbulda bir liesede okuyordu ve bu lise türkiye yarı finaline çıktı. rakipleri trabzon lisesiydi bundan 3 sene önce. ve bana feridundan ve erginden bahsetmişti... kendisi sol kanat oynadığı için feridunla çok kez karşılaşmış maçta ve çok ukala sizin alt yapı oyuncuları dedi... bilmiorum belkide ukala olduklarından kaybediolardır. önemli olan mütevazi olmak....
oo özellikle feridunun ukalalıkarına laf yok adam belki de dünyanın en ciddiyetsiz en komik futbolcusudur:):)yazın zamanımızın coğunu feridunun kamplarda yaptığı muzurlukları konuşarak geçiririz:D adam genç milli kampında mısırda idman zamanı idmana cıkmıyor herkes feridunu arıyor feridun 1 saat sora devenin üstünde kampa geliyor hocanın yanına var mı böyle bişe yaa heheheh:D

Emre B.
17.08.2006, 00:03
Kanca gerçekten dönüyor mu?O dönsün en büyük transferi yapmış oluruz

gerçekefsane
17.08.2006, 00:04
Adnan'ın transfer edilmesinin nedeni Trabzonspor takas ve para teklifinde bulundu. Samsunspor para istedi. Transferinin olmayışının sebebi bu. Adnan iyi futbolcudur, Adem ve Hasan Üçüncüden daha iyidir, keşke alsalar.

hırvat kalecinin transferi için alex'in transferinin netleşmesini bekleyecekler. Dengeler sözkonusu:) fazla para vermek istemeyecekler için Alex tranferinden vazgeçmiş gibi görünecekler. Artık bu transfer hikayelerine alıştık. Alex gelsin, Kalecide gelecek :)

Altan 61
17.08.2006, 00:07
Bir isimiz oyuncu alirler oyle biter

P.S.: su son dakika haverler topic'i ne olmus daha bulamiyom
Bu arada stepanov kirmizi yemis
FT Czech Republic [1 - 3] Serbia

3' [1 - 0] J. Stajner

41' [1 - 1] Lazovic

54' [1 - 2] Pantelic

70' [1 - 3] Trisovic

76' Red card Stepanov

Özer Öztekin
17.08.2006, 00:10
Bir saat önce böbrek taşı düşürdüm, ama forumdan ayrı kalamıyorum...nasıl iştir anlamadım...Transfer haberleri arttı, haberler arasında tutarsızlıklar var, anlaşılan sona yaklaştık....Pletikosa konusunu bir süreden beri, hırvat basınından takip ediyorum, Shakhtar 3 milyon dolar istiyor, D.Zagrep 2 milyon veriyor, daha önce talip olan S.Liege Ekvador dan bir kaleci aldı...Hırvat basınında Trabzonsporun da adı geçiyor ancak bugün bir haber göremedim...

Murat Acar
17.08.2006, 00:11
Bir isimiz oyuncu alirler oyle biter

P.S.: su son dakika haverler topic'i ne olmus daha bulamiyom
Bu arada stepanov kirmizi yemis
FT Czech Republic [1 - 3] Serbia

3' [1 - 0] J. Stajner

41' [1 - 1] Lazovic

54' [1 - 2] Pantelic

70' [1 - 3] Trisovic

76' Red card Stepanov
serbest kürsüye taşınmış bende ara ara bi hal olmuştum ama sonunda buldum hatta orada yakındımda ama adminler orda olmasından yana hala.ne olursa olsun o topic genelde olmalı bencede.spr dışı konular için serbest kürsü diyorlar ama son dakika topiğini oraya alıyorlar.Sorunda yorum yazılmasıymış haber değilde ...:))

Travelair
17.08.2006, 00:16
Geçmiş olsun Trabzonolog

son dakika serbest kürsüde..

Ortasahaya aklı başında 1 2 adam şart, ön liberoya aynı şekil şart. Forvete o kadar değil ama Nobre türü fırsatçı bir futbolcu en azından baya bir işe yarar

Defansa Song türü dengeli bir adam şart. Yoksa bu Çağdaş'tan Akyel'den Celaleddin'den çok penaltı yeriz hepsi dengesiz ve sorumsuz oynuyorlar

gerçekefsane
17.08.2006, 00:20
Geçmiş olsun Trabzonolog

son dakika serbest kürsüde..

Ortasahaya aklı başında 1 2 adam şart, ön liberoya aynı şekil şart. Forvete o kadar değil ama Nobre türü fırsatçı bir futbolcu en azından baya bir işe yarar

Defansa Song türü dengeli bir adam şart. Yoksa bu Çağdaş'tan Akyel'den Celaleddin'den çok penaltı yeriz hepsi dengesiz ve sorumsuz oynuyorlar

Üstad, denge denlince artık para aklımıza geliyor.:)

@Trabzonolog

geçmiş olsun

trabzonspor'da beni ne hale getirdi :(

Özer Öztekin
17.08.2006, 00:21
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...Allah kimsenin sıhhatini bozmasın...

Remzi
17.08.2006, 00:34
#Trabzonolog
Geçmiş olsun.

Travelair
17.08.2006, 01:06
Üstad, denge denlince artık para aklımıza geliyor.:)

Öyle gerçekten :D Bir de cambaz geliyor benim aklıma... Yine de dengeyi dengeli adamlarla sağlamak lazım heyhat :(

TSelif
17.08.2006, 01:17
Kanca efendi artık dönsen de bizde işimize baksak .Yok yani futbolcu falan almayacaksan bizi kandırıp durmayın bari de elimizdekilerle ideal bir kadro kuralım

omam bıyık
17.08.2006, 01:25
Efendim şimdi TTV ye göre Alex için Eller+1 milyon dolara anlaşmışız ama Eller sözleşmemdeki tüm parayı almadan bir yere gitmem diye tutturmuş.İnter de benim sorunum değil beni ilgilendirmez siz ikna edin havalarına girmiş.Başkan da çok kızmış bu adamlarla ticaret yapılmazmış diyerekten Kanca’ya tiz zamanda geri gel demiş.Öte yandan hemen biri İspanya’ya Musampa’nın yanına gönderilmiş.Zati bu topçuyla evvelinden el sıkışılmış ama Kanca efendi teknik direktör olduğu için ille de Alex olsun ister çamurdan olsun diyerek bu işi yatırmış.Şimdi bu yüzden yeniden Musampa’ya dönünce adam “fakir ama gururlu genç” tavırlarında beni istemeyeni ben de istemem diyebilirmiş.Fakat alınan haberlere göre şu anlık böyle bir durum yokmuş.Bu yıl Atletico Madrid ile anlaşma yapmış ama sözleşmesinde Avrupa’dan!! teklif gelirse gidebilirmiş diye bir madde varmış.Bu yüzden Madrid’e bonservis ödemeden sadece futbolcuyla anlaşılmış yılda da Musampa 1.2 milyon avro alacakmış.(Haberin son kısmına yarıldım tabii.Yav adam Irak liginde mi oynuyor ki Avrupa’ya gitme hayalleri kursun?Koskoca Madrid’de oynuyor.Böyle bir madde sözleşmede olabilir mi?Öte yandan sevgili TTVciler düz mantık kurarsak böyle bir madde olsa bile maalesef biz yine bonservis vermek zorunda kalırız.Çünkü Trabzonspor Asya’da bulunan bir takım.Atletico Madrid bunun yüzünden bize kolaylık sağlıyor görünmesin!!).Haber aynen böyle inanıp inanmamak size kalmış.Öte yandan başka bir yerel kanal ise hala Alex’in geleceğini söylüyor bunu da ekleyeyim.Eveeeet bir transfer masalının daha sonuna geldik.Sürç-i lisan ettiysek affola efendim

poetricus
17.08.2006, 01:32
Arkadaşlar bu akşam TTV'nin Şanlı muhabirinin aktardığı haber:
"Doğru ve tarafsız spor haberciliğinin tek adresi TTV Spor servisi...." [Geçelim her bültende 99 defa zikrediliyor].
"Rafael Alexs -Böyle yazdılar günahı vebali boyunlarına]- işi olmadı. Oyuncu ve kulübüyle her konuda anlaşan yönetim Fabiano Eller'in; "Bonservisimi Internacional'e verecekseniz, sözleşmedeki bütün alacağımı Trabzonspor'dan isterim." demesi üzerine sıkıntıya girdi. Trabzonspor yönetimi İnternacional yönetimi arayarak Elleri kadro dışı bırakmakla tehdit etmesini istedi. Ancak Internacionalli yöneticilerin; "Eller'le aranızdaki sorun bizi ilgilendirmez." demesi üzerine çok sinirlenen başkan N. Albayrak'ın Brezilya defterini kapattığı öğrenildi. Rota Athletico Madrid'in Kongo asıllı Hollandalı oyuncusu Kiki Musampa'ya çevrildi. Kendisiyle daha önce anlaşılan ancak yaşı daha genç olan Alexs'e yönelinen Musampa'nın transferine kesin gözüyle bakılıyor. Yalnız başlangıçta kendisinden vaz geçilen oyuncunun şimdi pürüz çıkarmasından ya da fiyat artırmasından endişe ediliyor. Yönetimin yetkili bir kişiyi Almanya'dan İspanya'ya bu transferi bitirmek için gönderdiği öğrenildi. Musampanın Cumartesi Trabzon'da olup bordo mavili kulüple sözleşme imzalaması bekleniyor."

Bu haberin yalan oluşu da doğru oluşu kadar iğrenç ya neyse. Doğruysa iyi haber:Faruk Kanca dönüyor. Kötü haber ise adı bile saklanan başka bir yönetici kayıp demektir. Öte yandan Musampa transferinin olmama gerekçesi de şimdiden hazır.
İşin daha ilginç tarafı ise yanı kanalın müteakip haberlerinde Yattara'nın Türk vatandaşlığı başvurusunun yapıldığını, şayet başvuru kabul edilirse yönetimin ön libero ya da forvet transfer edeceğini söylüyordu. Habere göre: Alexs transferinin olumlu sonuçlanması üzerine yönetimde hücuma yönelik oyuncunun çok olduğu bu yüzden Yattara'nın Türk vatandaşlığına geçmesi halinde açılacak kontenjanın ön libero alınarak değerlendirilmesi görüşünün ağırlık kazandığı öğrenildi."
Buyurun buradan yakın!
Allah'ım ne olur bir defa da iyi olsun! Kahırsız, isyansız bir transfer haberi seyredelim ve sonunda uzun sürdü ama değdi diyelim.

Özer Öztekin
17.08.2006, 01:41
Kanca olayı gerçekten bir fiyasko ya dönüyor anlaşılan..Bizimkiler Eller için Internacional i aramışlar ya kadro dışı bıraksınlar diye, bari ''ekmeğini suyunu da kesin akıllanıncaya kadar zindana yollayın'' deyip İntrnacionalin ilk onbirini de açıklasalarmış, adamlar bi de Eller in yerine kimi oynatacaz diye düşünmesin..Bu arada haberin içeriğinden Musampa nın da olmayacağına 'kesin gözüyle'' bakıyorum ben.Cem Yılmaz duymasın bu haberi...

Sefaenes
17.08.2006, 01:52
ya kanca dönuyorsa yengeye yakalanmistir da ondan insan orada tek basina ne yapiyor. Isin sakasi aylardir orada transfer yapamiyorsa gelmeden istifasini versin. ben inamiyorum bunlarin transfer edecegine. Insallah ben yanilirim da iyi bir transfer ederler. transfer sozenun kapalmasina kadar umut edecem

poetricus
17.08.2006, 01:56
Kanca olayı gerçekten bir fiyaskoya dönüyor anlaşılan...Bizimkiler Eller için Internacional'i aramışlar ya kadro dışı bıraksınlar diye, bari ''ekmeğini suyunu da kesin akıllanıncaya kadar zindana yollayın'' deyip İntrnacionalin ilk onbirini de açıklasalarmış, adamlar bir de Eller'in yerine kimi oynatacaz diye düşünmesin...Bu arada haberin içeriğinden Musampa'nın da olmayacağına 'kesin gözüyle'' bakıyorum ben. Cem Yılmaz duymasın bu haberi...

Sevgili Trabzonolog Kardeş,
Haber'in kaynağı TTV ve Halil Şanlı. Ben daha önce onun söylediklerinden: "Allah bir!.. İnsanlar ölümlüdür..." gibi herkesçe kabul görmüş doğrular dışında hiçbir şeye inanamadığımı söylemiştim. Bu arada haberleşme dilinde kullanılan "öğrenildi", "alınan bilgiye göre", "adının açıklanmasını istemeyen bir yöneticiden alınan bilgiye göre", "bilgisine ulaşıldı" gibi edilgen çatılı cümlelerin tamamına yakını yalandır. Ama benim sıkıntım bu haberin yalan olması da doğru olması da ne kadar acınacak durumda olduğumuzu gösteriyor. Eğer bu haber doğruysa yönetim bir sonraki yalanının tüyosunu şimdiden veriyor demektir.

canh55
17.08.2006, 04:54
alex ilk yarı sahada yok gibiydi. sobisin avrupa takımlarının yeni gözdesi olması normal.çok iyi futbolcu.alex solda oynamadı wagner oynadı? neden haberlerde hep alex ismi geçiyor anlayamadım .adam defansa yakın oynuyor.

hermann hesse
17.08.2006, 07:31
Bugün işim olmasına rağmen Saat 04.00 da kalkıp maçı izledim.Süper dedikleri adam Alex bizim Lee Yong dan iyi bir görüntü vermedi bana.tek maçla futbolcu değerlendirmek belki doğru değil ama bu futbolcu bu maçta paso defans yaptı.Nadiren ileriye çıktı.
Bu maçta ayrıca luganoyu da izleme fırsatı buldum.Hani şu istanbul medyasının dünya starı diye lanse ettiği adam.Bu adam dünya starı ise bende Maradona yım. Aziz Yıldırım hiç kimseyi satın alamasa Medyayı satın alıyor ya helal doğrusu. Sözün kısası bize Alex malex lazım değil kardeşim yapabiliyorlarsa Sobis i alsınlar.

Mehmet
17.08.2006, 08:01
Bor'un pazarı geçti.
Üsküdar geçildi.
Bayram geçti.
Kınayı neylesinler?

sarman61
17.08.2006, 08:29
Bugün işim olmasına rağmen Saat 04.00 da kalkıp maçı izledim.Süper dedikleri adam Alex bizim Lee Yong dan iyi bir görüntü vermedi bana.tek maçla futbolcu değerlendirmek belki doğru değil ama bu futbolcu bu maçta paso defans yaptı.Nadiren ileriye çıktı.
Bu maçta ayrıca luganoyu da izleme fırsatı buldum.Hani şu istanbul medyasının dünya starı diye lanse ettiği adam.Bu adam dünya starı ise bende Maradona yım. Aziz Yıldırım hiç kimseyi satın alamasa Medyayı satın alıyor ya helal doğrusu. Sözün kısası bize Alex malex lazım değil kardeşim yapabiliyorlarsa Sobis i alsınlar.

Bende sabah namazına kalkınca bir bakayım dedim. Biraz izledim çok zevksiz di ama o sobis yokmu dehşet bir futbolcu birebirde çok rahat adam geçiyor. İki ayağınıda kullanıyor. Bu adamı alırsa trabzon Transfer tarihi boyunca aldığı en kaliteli futbolcu olur. Tabiki nerde bizimkilerde bu meziyet.

Jester
17.08.2006, 08:58
Ya arkadaşlar sizde de ciddi bir 'Kancalaşma' seziyorum. Yani Inter'in maçını seyreden 'Ya bu sobis çok iyi futbolcu, bunu alalım çok iyi olur' falan demeye başlıyor. Kardeşler yapmayın etmeyin bu iş için görevlendirilmiş bir adamımız zaten 2 aydır Brezilya'da, tüm dünyanın bildiği adamları kupa finallerinde izleyip keşfeden önemli bir futbol bilgini o. Size mahal yok, Kanca hafta sonu buraya döndüğünde de 'bu Lugano çok iyi topçu, kulübüne teklifimizi ilettik' derse şaşırmayın..

Tekrar gelelim Sobis'e. Bu adam şu anda başta Milan olmak üzere Avrupa'nın önemli kulüplerinden gelen teklifleri inceliyor, hangisine gitsem diye, bilginiz olsun. Ha, yok bizim Kanca Milan filan dinlemez işi bitirir diyorsanız o başka..

Bugün uzun bir gün olacak, hepimizin aklımıza mukayyet olması lazım, sakin olmaya çalışalım diyorum..

sarman61
17.08.2006, 09:02
Tamam madem milan teklif yaptı o zaman bizimkide tekilf yapsın. Yüksek bir fiyat söylesin dikkatleri çekmiş oluruz.

Özer Öztekin
17.08.2006, 09:22
Sobis i Monaco da istiyormuş, Milan 10 milyon euro teklif etmiş, aslında tam bizim başkanın cebine göre...
http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1250136-4410,00.html

emre81
17.08.2006, 09:35
Bence Musampa tam olarak bize gerekli olan adam ama ben inanmıyorum alınacağına Alexten daha faydalı olur kanımca ön liberoda oynuyor sol ayaklı oyun kurabiliyor mücadeleci tam ihtiyacımız olan adam bana kalırsa alınırsa çok iyi olur diye düşünüyorum, M. city de seyredip kşke şöyle bir adamımız olsa demişimdir kendisi için çok zaman. Alınırsa

...........................................Jef

..........................Fatih.....Step....Çağdaş ....Murat

....................................Hüseyin.....Mu sampa

.........................Yattara.................. .......Gökdeniz

........................................Marcelinho

...........................................Umut

Şeklinde bir oyun kurgusuyla oynayabiliriz, burada en yumuşak karnımız gökdeniz olur çünkü futbol oynamaktan başka herşeyi yapıyor son dönemde.

Travelair
17.08.2006, 09:49
Tarihi Takas

Anelka ile sorun yaşayan F.Bahçe'nin, Zenit Kulübü'ne Fransız yıldızını teklif edip, karşılığında Fatih artı 5 milyon euro talep edeceği belirtildi

Murat Acar
17.08.2006, 10:10
Yeni bir teknik direktör alınıyor hemen eleştirmeye başlıyoruz daha adam memlekete ısınamadan hemen şutlamak için uğraş veriyoruz.Bunu lazaroni için değil genel manada söylüyorum.Ben lazaroninin Bize fayda sağlayamayacağını düşünmeme rağmen keşke şu olsa demeyi taraftarlıkla bağdaştıramıyorum.Hiç sabrımız yok hiç hoşgörümüz yok,mutlaka biryerlerden bişeyler bulup GO HOME demeyi iyi biliyoruz.Bana sorarsanız daumdan çok daha iyi bir hoca lazaroni ama eldeki bu kadroyla kimsenin elinde sihirli değnek yokki birşeyler yapsın.Hemen beni eleştireceksiniz biliyorum adam doğru kadromu kuruyorki onu savunuyorsun diye.Ama ben lazaroninin doğru kadro kurmadığını ve en azından Miroslaw gibi bir futbolcuyu yedek oturtmasını 90 dk dökülen Hüseyini oyunda tutmasını eleştiriyorum.Yani Lazaroniyi desteklemiyorum ama KEŞKE yi kullanmak yerine varolan hocayı desteklemek daha mantıklı gibi geliyor bana.
KEŞKE denecek birşey varsa oda şudur bence;
TRABZONSPORUMA gerekli transferleri yapacak gözü pek delikanlı bir yönetim kurulu olması için söylenebilir.
Bu takım üç maçtır bağırıyor ortasahaya forvete sol açığa hatta kaleye bile TRANSFER LAZIMM diye ama hala bizim yönetim fiyat almakla hocaya ne olacak bu takımın hali diye sormakla yada trasfer görüşmesi yaptıkları isimler için hocadan olur almaya çalışmakla meşgüller.Benim anlamadığım bu bizim sevgili yönetici Faruk Kanca görüşme yaptığı futbolcuları hocanın isteği doğrultusunda yapmıyormuda hoca olur verirse transfer gerçekleşecek deniliyor.Lig başladı hala hocanın istediği futbolcuları bile bilmiyorlarmıki hoca okey çekerse transfer gerçekleşir deniliyor.Hadi biz hala hocaya kabahat bulup onuda postalamak için bi kaç keşke daha açalım..
Keşke bi rus milyonerde bizim takımı satın alsa he olmasmı?Ne dersiniz UŞAKLAR

Tansu Onur Erdoğan
17.08.2006, 10:14
trabzonlu zengin o kdr adam almıyo elin rusu gelip ts yimi alıcak boşversene

sanatik
17.08.2006, 10:20
aman aman 5 milyonda üstüne, kim uydurmus bunu ama iyi uydurmus, herkes biliyorki fatih anelkaya 10 basar. fener üstüne kesn 5 milyon vermeli.

halen uyuyamiyorlar alamadilar diye.

Tansu Onur Erdoğan
17.08.2006, 10:22
Tarihi Takas

Anelka ile sorun yaşayan F.Bahçe'nin, Zenit Kulübü'ne Fransız yıldızını teklif edip, karşılığında Fatih artı 5 milyon euro talep edeceği belirtildiyılın esprisini yapmıslar

zenith dünya kdr para verdiği 2macta 2 gol atan adamını anelkayla takas edicek üstede 5 verecekmiş puhahaha

champions
17.08.2006, 10:30
dünkü final maçını izledim anlaştığımız söylenen alex bana göre iyi oyuncu ama dün nedense daha çok defansta kaldı ayrıca bu oyuncunun nerde oynadığını anlayamadım sol diye alıyoruz ama adam solun dışında heryerde oynadı daha çok ortadaydı halen bizim futbolcumuz olan eller dün sahadaki en iyi oyunculardan biriydi hatta ilk golde payı büyük hem rakibi karşılamada hemde topu oyuna sokmakta çok başarılıydı sobis forvette değil kanatlarda oynamasına rağmen müthişdi merak ediyorum acaba hangi takıma gidecek sahadaki en iyilerden biride tingaydı bana göre adam manyak bişey
hem ofansif hemde defansif mükemmel bi adam tam bize göre oynadığı süre içinde sürekli mücadele etti çok rahat adam geçebiliyo manyak paslar veriyo alınmasını en çok istediğim ve bize çok lazım olan oyuncu tinga sao paolo daki mineiroda yine canavar gibi oynadı müthiş bi önlibero ama ben tingayı ona tercih ederim

Jester
17.08.2006, 10:58
Şimdi bizim transfer ve iş bilmezliğimize bir örnek daha. Bugünkü haberlerden anlaşıldığı kadarıyla Alex işi bitme noktasındayken Eller çıkıp diyor ki madem buradaki sözleşmem uzayacak, ben de garanti paramı isterim vs. iş kilitleniyor, son dakika restleşmeler falan...

Ya kardeşim bu kadar olur. Anladık Inter'den oyuncu alıp Eller'in parasını saydırarak bonservisi ucuz almak istiyorsunuz. Tamam olabilir. Ama sen neden son dakikaya kadar Eller ile konuşup anlaşmıyorsun. Madem niyetlisin adamı Inter'e vermeye, üstelik iyi oynadığından piyasası da hazırken, gidersin önce Eller'in kiralık sözleşmesini uzatırsın veya adamı satarsın, böylece kontenjanın açılır, rahat hareket edersin. Ondan sonra çok meraklıysan yine gider Inter'in kapısını çalarsın şu adamı istiyorum diye, parasında anlaşırsın, Ellerin parasını düşersin veya düşmezsin ama alacağın adamı ertesi gün getirirsin.

Hep söylüyorum bizim yönetim bir kendilerini akıllı ve uyanık herkesi de salak zannediyor, başımıza ne geliyorsa bundan geliyor.

Telha TANYILDIZI
17.08.2006, 11:02
arkadaşlar farkındamısınız yinede bi gelişme var takımızda eskiden brezilya 3.liginden futbolcu bakardık artık en önemli kupasında oynayan iki takım futbolcularından bahsediyoruz dikkatinizi çektimi

Mehteroğlu
17.08.2006, 11:08
geceki kupa maçı bana gösterdi ki hangi 3 futbolcuyu alsan bizde çok iyi oynar... adamların futbol hızına hayran kaldım...bizdekiler gibi uyuşuk oynayan bir tane futbolcu yoktu sahada, pire gibiydi hepsi...

alex ten çok wagner i beğendim ben, tam lider gibi oynuyor, sol tarafta ileri de çıkıyor geri de geliyor, ama tam kanat değil...
tinga muhteşem bişiy, her yerde! mineiro ya da baktım biraz ama pek kendini gösteremedi...

başka bir noktaya da değineceğim, futbolda takım olmak birinci kural! bizim milli takım lüksemburg önünde ne hallere düştü gördük...

6 yeni direk oyuncusu olan trabzon'a da biraz zaman tanımalı diye düşünmeden edemedim..

Ali Özcan
17.08.2006, 11:11
size şu kadarını sölüyim ben dün gece maçı izledim ve eğer biz dün oynayan Eller i Trabzona getirip Stepanov un yanında oynatmazsak büyük aptallık yapmış oluruz...Adam mükemmel oynadı hem defansif hem ofansif...Hele bu adamı öldüm parasına takasta kullanırsak salaklığın daniskası...ü

Dün sahada oynayan 22 futbolcudan hangisini alırsak alalım bizde çok iş yapar...Benim beğenmediğim bir oyuncu yok...

Bu arada maç 2-2 bitti.Internacional kupayı aldı...

not : Her an Brezilyalı Kanca dan bi telefon gelebilir ve adam şöyle der :

"Yaw şu Internacional de sol kanat değil de süper bir stoper var Eller diye...Prensipte anlaşayım mı ne dersin Nuri başkan ?"

champions
17.08.2006, 11:14
dünkü maçı izleyenler tingayı beğendilermi bilmiyorum ama bence süper bi futbolcu tam bize göre defans dersen defans hücum dersen hücum her 2 yöndende çok iyi bi futbolcu dortmund istiyo galiba istersek alabileceğimiz bi oyuncu sola da kimi alırlarsa alsınlar ister alex ister musampa 2 side iyi oyuncu interden istediğmiz oyuncuyu alabiliriz eller gibi bi oyuncuyu onlara vericez dünkü maçta süperdi hiç hata falan yapmadı brezilyanın en iyi savunma oyuncularından biri

Jester
17.08.2006, 11:46
Aslında dünkü takımlardan adam almak kadar faydalı bir etkinlik şöyle olabilir; dünkü maçı alıp bizim futbolculara ders niyetine seyrettirmek lazım, takım nasıl olunur, kazanmak için nasıl tekmeye kafa atılır, yıldız bile olsan sonuna kadar müzadele etmezsen sen sahada bir hiçsin, vs.

Maçı seyredemeyen arkadaşlar için üç çarpıcı örnek vereyim;

1) Defansif yönü yeterli değil dediğimiz Alex Hüseyin'den daha fazla top kesti, rakibe tekmeden sarı kart gördü.
2) Sakatlığı yüzünden dün sahaya iğneyle çıkan ve diğer maçlarına göre nispeten daha az etkili görünen Mineiro, spikerin adını telaffuz etmediği en az 30 pozisyonda topa müdahale etti(küçük gözüken ama hammaliye isteyen pis işler, arkadaşının hatasını kapayıp oyun kurucuya top atmak gibi)
3) Maç o kadar hızlı oynandı ki spiker genelde top ayağında olan adamı değil, ondan bir veya iki önce oynayan adamın ismini söyleyebildi. Yani adamı tanıyıncaya kadar iki pas daha yapılıyordu.

Bir de seyredenlerin herhalde şu dikkatini çekmiştir, çoğu oyuncunun mevkiini tanımlamak çok zordu, çünkü herkes heryerdeydi. Bu da ancak oyuncuların çok yönlü olması ve de toplu hücum toplu defans anlayışıyla mümkün oluyor.

İster istemez maça bakarken aklıma Yattara topu alınca onu trene bakar gibi seyreden bizim futbolcular geldi..

Burçak
17.08.2006, 11:50
size şu kadarını sölüyim ben dün gece maçı izledim ve eğer biz dün oynayan Eller i Trabzona getirip Stepanov un yanında oynatmazsak büyük aptallık yapmış oluruz...Adam mükemmel oynadı hem defansif hem ofansif...Hele bu adamı öldüm parasına takasta kullanırsak salaklığın daniskası...ü

Dün sahada oynayan 22 futbolcudan hangisini alırsak alalım bizde çok iş yapar...Benim beğenmediğim bir oyuncu yok...

"Yaw şu Internacional de sol kanat değil de süper bir stoper var Eller diye...Prensipte anlaşayım mı ne dersin Nuri başkan ?"

Başkan ellerin bizim futbolcumuz olduğunu biliyodur heralde dimi :confused: acaba? :rolleyes:

Travelair
17.08.2006, 11:53
Ben olsam Eller'i geri çağırırdım Aralık'ta Inter'e de feyk atıp başka takımdan kaliteli bir ortasaha ile anlaşır geri dönerdim. Sol kanatı da devre arasına Yattara da Türk olur. Tamam işte devre arasında Jeff uçar sol kanat gelir

champions
17.08.2006, 11:54
takım olmak içinde en önemli olan şey takım olarak hücum takım olarak savunma bunu başarabilirsek o zaman güzel futbol ve iyi sonuçlar alabiliriz diğer türlü 3 oyuncu hücum yapacak diğerleri sadece kendi sahanda dur top gelirse ileri vur bu şekilde hiçbir yere varamayız dünkü maçta inanılmaz hızlıydı
çoğu kişi daha önce wagner ve alex için defansif yönü yok demişlerdi dünkü maçta hem alex hem wagner gereken defansı yaptılar zaten inter takım olarak savunmadaydı ilerde fernandao sobisde bir sağda bir solda

poetricus
17.08.2006, 12:17
Arkadaşlar farkında mısınız yine de bir gelişme var. Takımızda eskiden Brezilya 3.Ligi'nden futbolcu bakardık artık en önemli kupasında oynayan iki takım futbolcularından bahsediyoruz dikkatinizi çekti mi?

Sonucu fiyasko olduktan sonra ne fark ediyor ki? Roberto Carlos, Del Piero ya da Tierry Hanry'den de bahsedebiliriz. Ne değişir ki? Onlar başka takımlarda oynamaya devam ederler. Ya da Ricardinho'dan bahsederiz Beşiktaş'a gelir.
Eğer bu ilerleme ya da gelişmeyse benim on sene önce 22 bugün 32 yaşında olmam çağ atlamak demektir.

sanatik
17.08.2006, 12:17
Aslında dünkü takımlardan adam almak kadar faydalı bir etkinlik şöyle olabilir; dünkü maçı alıp bizim futbolculara ders niyetine seyrettirmek lazım, takım nasıl olunur, kazanmak için nasıl tekmeye kafa atılır, yıldız bile olsan sonuna kadar müzadele etmezsen sen sahada bir hiçsin, vs.

Maçı seyredemeyen arkadaşlar için üç çarpıcı örnek vereyim;

1) Defansif yönü yeterli değil dediğimiz Alex Hüseyin'den daha fazla top kesti, rakibe tekmeden sarı kart gördü.
2) Sakatlığı yüzünden dün sahaya iğneyle çıkan ve diğer maçlarına göre nispeten daha az etkili görünen Mineiro, spikerin adını telaffuz etmediği en az 30 pozisyonda topa müdahale etti(küçük gözüken ama hammaliye isteyen pis işler, arkadaşının hatasını kapayıp oyun kurucuya top atmak gibi)
3) Maç o kadar hızlı oynandı ki spiker genelde top ayağında olan adamı değil, ondan bir veya iki önce oynayan adamın ismini söyleyebildi. Yani adamı tanıyıncaya kadar iki pas daha yapılıyordu.

Bir de seyredenlerin herhalde şu dikkatini çekmiştir, çoğu oyuncunun mevkiini tanımlamak çok zordu, çünkü herkes heryerdeydi. Bu da ancak oyuncuların çok yönlü olması ve de toplu hücum toplu defans anlayışıyla mümkün oluyor.

İster istemez maça bakarken aklıma Yattara topu alınca onu trene bakar gibi seyreden bizim futbolcular geldi..

tskrlr. maci izleyemedim gece.

izleme konusu önemli sorun ancak cözülemeyecek bir sey degil, hersey kafada bitiyor.

poetricus
17.08.2006, 12:22
Hep söylüyorum bizim yönetim bir kendilerini akıllı ve uyanık herkesi de salak zannediyor, başımıza ne geliyorsa bundan geliyor.

Hayır, bizim yönetim herkesi değil, bir tek biz taraftarları salak zannediyor.

Analyzer
17.08.2006, 12:29
http://www.verkac.org/?p=1606

Burada Corinthians ve Ricardinho ile ilgili bir yazı var. Geçen sezonu şampiyon bitiren Corinthians bu sene Ricardinho'yu almış ve şu an ligde 17 maçta 16 puanla 19. sırada.

İki defa Brezilya dışında oynamaya kalkışıp ikisinde de ciddi başarısızlıklar yaşamış. 2001'de yine Corinthians'tayken futbolcular arasında konuşulanları teknik direktör Parreira'ya aktarıp ispiyoncu damgası yemiş. 2006 Brezilya kadrosuna seçilmesi Parreira ile arasının iyi olmasına bağlanıyor.

Geçen yıl Brezilya'da en nefret edilen futbolcu seçilmiş kendisi. Sorunlu bir adam.

Biz Marcelinho'yu alarak çok daha iyi bir futbolcuyu transfer ettik bana göre. Bjk'ya gitti diye üzülmek yersiz. Büyük ihtimalle Ailton, Anelka gibi problem çıkarmaktan başka bir işe yaramayacak.

Selman
17.08.2006, 12:44

Eller bizde zaten stoper oynadığı için başarısız olmadı mı?Eller'in yeri dünkü maçtada görüldüğü gibi sol kanattır.Tayfun'dan iyi stoper olduğu da kesin(bkz:Famagusta maçı)

zisinoli
17.08.2006, 12:56
sonunda olacağı buydu, baktık ki yönetim bu işi beceremiyor, biz başladık futbolcu seçmeye, plan yapmaya-sola onu alalım, eller gelsin, alex olabilir, jefi gönderelim vs...:) Allah yardımcımız olsun. Yürekler aynı ama şansımızı ..keyim

zisinoli
17.08.2006, 12:58
Bu arada bir yorum da benden.
2 değil 20 futbolcu alsak bu hocayla hiçbirşey olmaz...Bilgilerinize...

bahadır2561
17.08.2006, 13:00
dün biraz geç kalktım açtım maçı bi baktım alex oyundan cıkıyor ilk izlenimim cok iyi oyundan çıkıyor adam :D agır agır iyi zaman geciriyodu
ben bunu gördum dün

champions
17.08.2006, 13:14
bu arada liverpool 18 milyon euroya dirk kuyt'u almış
valenciada empoliden tavanoyu bu tavano çok iyi bi golcü

Muhalif
17.08.2006, 13:17
Zenginin malı çenemizi yormasın champions:)
Her eklenen habere bir gelişme var diye girip bakıyoruz Liverpol'un Kyut'u aldığı gelişmesiyle karşı karşıya kalıp daha da moralimiz bozuluyor.. hele 18 milyon euro gibi rakamlar! Aman Ya Rabbi:)
Bence 'Kyut'un 18 milyon ettiği yerde Fatih 30 ederdi' diyerek milleti yönetime veryansın ettirmekkten başka bir işe yaramaz bu haber:D

champions
17.08.2006, 13:20
haklısın ama en azından transfer haberi her ne kadar bizim olmasada

Jester
17.08.2006, 13:29
champions kardeşim, sabah Tinga falan diyordun, haberini vereyim maçtan sonra Tinga Dortmund'a gideceğini açıklamış, üzme canını.

Bu arada enteresan değil mi maç bitti, elalem sırayla nereyle anlaştığını açıklıyor, bizimkilerden ses yok.

Yok mu yerel basından, Şanlıdan, içeriden bilgi vs? Ne oluyor ne bu sessizlik?

Travelair
17.08.2006, 13:51
Faruk Kanca yeni bir oyalama yöntemi geliştirmiş. Anlaştım diyormuş ama ismi soranlara söylemem çok gizli diyormuş :D Bu arada bu şahsın Albayrakların şirketinde bir çalışan olduğu söyleniyor Radyosporda birisi söylemişti. Acaba kendi işlerini de bu kadar yavaş mı yapıyorlar?

champions
17.08.2006, 13:59
Jester
dortmundun ilgilendiğini biliyodum ama kesin olduğunu bilmiyodum ne diyelim geçmiş olsun tam bizlik adamdı acaba hangi şartlarda gitmiş oraya herzamanki gibi nerde iyi bi adam varsa biz onları almayız zaten çok bilmiş kanca acaba kimleri alıp gelecek yada sadece kendini mi getirecek bu durmda hiç gelmesin daha iyi olur

3 maçtada iyi sonuç ve iyi futbol yoktu transferin gerekli olduğu apaçık ortada ama hala transfer yok antep maçındada kötübi sonuç almamızı ve yarıştan tamamen kopmamızı bekliyolar herhalde bide uefa ordanda elenelim ozaman gerekli transfrler kesin yapılır

sanatik
17.08.2006, 14:05
champions kardeşim, sabah Tinga falan diyordun, haberini vereyim maçtan sonra Tinga Dortmund'a gideceğini açıklamış, üzme canını.

Bu arada enteresan değil mi maç bitti, elalem sırayla nereyle anlaştığını açıklıyor, bizimkilerden ses yok.

Yok mu yerel basından, Şanlıdan, içeriden bilgi vs? Ne oluyor ne bu sessizlik?

maalesef BELESE kimse gelmiyor sevgili jester.

bu yüzden beklemedeyiz, belki biri isterde ....

Fatih Akgün
17.08.2006, 14:14
burda gerçekten sinirlerim harap olmuş bir şekilde yorumları okuyorum ve sonra düşünüyorum şu trabzonumu bizim kadar düşünen yok trabzonumu bim kadar düşünen ve seven insanlar şu takımı yönetseydi bizim son 20 yılda en az 10 şampiyonluğumuz vardı ama ne yazıkki yok

atlantis
17.08.2006, 14:41
Gözlerim ağırdı walla transfer haberlerini okumaktan sabretmekten yoruldum.
Bizim sabrın sonu selamete ermiycekmi yoksa!!

Murat Acar
17.08.2006, 14:43
Bizim şirkete 6 ay önce bi genel müdür yardımcısı atandı 6 ayda 26 tane yeğeni şirkette iş başı yaptı.
Atay başkan başkan oldu geçen yıl brezilyaya tatile gitmeye başladı birileri...Vebalinden kalkamayınca yönetimden gitti.yerine nuri başkan geldi ama oda gerçekleri görmüyorki brezilyada tatil furyasına oda kapıldı. lakin bi fark var bu kanca çok büyük olunca takıldığı yerden kurtulup vatana dönmesi baya zaman alacak sanırım ama döndüğündede herhalde nuri başkan bavulunu toplamaya başlayacak sanırım.Yinede bizim yeğenler en azından çalışıyo valla.. Nasıl bağlantı ama dimi uşaklar...

Orhan_Gazi
17.08.2006, 14:46
arkadaslar su Alex' i aldiktan sonra baska yabanci transferi yokmu ya? Ben bir iki yabanci transferi daha bekliyorum...

bahadır2561
17.08.2006, 14:50
bu yönetim kurulu transfer felan zor işler bunlar..
arkadasın dediği gibi valla gözlerim bozuldu..herkes bizim kadar düsünse bu durumda olmazdık..

Burçak
17.08.2006, 14:53
yarın cuma. bakalım neler olacak öyle merak ediyorumkii.
gelen varmı ben serbest kürsüde Faruk Kanca gelmişmi diye bakacam hayde. :)

Punisher-61
17.08.2006, 14:57
biz neden zafer biryolu almadik?? zaten Gol sikintimiz var..bursa aldi simdi

cIlgInIm
17.08.2006, 15:00
arkadaslar su Alex' i aldiktan sonra baska yabanci transferi yokmu ya? Ben bir iki yabanci transferi daha bekliyorum...

alexi aldılarda sen bi tane daha istiyorsun bırak isteme ne olursun ya.. adam bu istedigini duyarsa varya bi 3 ay daha kalır brezilyada yerin kulagı var sus kardeş suss

Emorfo
17.08.2006, 15:26
Can Karyağdı bağlandı az önca Lig Tv'ye muşamba Trabzonspor'da.:)

Bu gün ve ya yarın Trabzon'a geliyormuş.

omam bıyık
17.08.2006, 15:26
Musampa olursa güzel olur.Adam fiziğiyle,ciğeriyle oynuyor.Makelele’nin yandan yemiş bir modeli bu arkadaş.Son yıllarda takip edemedim ama Malaga’da oynarken İspanya gibi sert bir ligde karşısına geçen adamları lobut gibi devirirdi.Tipi de zebellah gibidir ayrıca.Karşısına alacağı adamın ondan tırsmama şansı Trabzonspor yönetimlerinin transfer sözü verip zamanında bitirme yeteneği kadardır.Bu arada ismi henüz açıklanmayan bir yönetici İspanya’ya gitmiş/gidecekmiş.İspanya konularında uzman diye Hacıosmanoğlu’nu gönderip adamı buhar etmezler orada inşallah.Ben Musampa haberlerinde bir çok saçmalık fark ettim.Onun için bu iş de bana biraz sallama geliyor.İnşallah yanılırım.Artık tek isteğim kör topal da olsa bir adamı alsalar da şu bize çektirdikleri Çin işkencesi bitse.Biz de alacakları 2.Jun’u görüp kafamızı duvarlara vurarak kendimizi yeni işkencelere hazırlasak

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 15:27
Aylar önce bir açıklama; bonservis bedeli 10 milyon dolar civarında bir futbolcuyla anlaştık dünya kupasının bitmesini bekliyoruz.(anlaşılan isim ricardinho..su anda beşiktaşta) bu yalancılık değildirde nedir?Madem o tarihlerde anlaştınız bu adamla hemde 10 milyon doları gözden çıkararak..takımı 2 milyon dolara satış listesine koyduğunda neden almıyorsunuz?? Herkes fatihi bu senede trabzonda izliyeceğini sanırken 1 hafta kala liglerin başlamasına bir rus takımı çıkıp fatihi alıyor..ve sonuç belli iki haftada 1 gol!!! tabi bunda fatihin verdiği demeçlerinde çok büyük rolü var.bu takım sana sultan demiş kaptanlık vermiş..bu nasıl söylemdir ya "bu sene ipler yönetimin elinde gelecek sene bana geçince ipler bi daha oturup konuşuruz??? bunlar nasıl sözler? fatihede kızgınım!! Yılan hikayesine dönüşen bir transfer dönemi... acemilikler.. bilal kısa bu adamı biz alamıyoruz ve ankaraspor cok uygun bir fiyata alıyor..ki bence bilal sol kanatta iyi oynayabilecek bir futbolcu.. sonrasında her haftabaşında %99 anlaşılan bir yıldız ve bu yıldızın hiç gelmeyişi.. Bitmeyen son 48 saatler!!Sırf Oyuncu almak için yapılan acemice gözlemler..yalanlar dolanlar.. Son günlerde ismi gecen raphael alex adlı oyuncu su an bizim en son ihtiyacımız olan bir adam lee young ın biraz daha tekniği..oynadığı yerde kesinlikle sol kanat değil.. sol iç gibi gözüküyor..tabi bizim lazaroni o adamdan ii bir sol kanat yaratırım diosa onu bilemem... Tüm bu acemi yöneticiliğe birde lazaroni faktörü ve sayın futbolcularımızın ruhsuzlukları(evet hiç biri trabzon formasına yakışmıyacak şekilde oynuyor) eklenince...(Kendimle ilgili bir örnek veriyim hepimiz halı sahalarda top oynuyoruzdur.. ben üstümde trabzonum forması ile oynadığımda bile bu futbolculardan çok daha fazla hakkını veriyorumdur o formanın..belkide bu yazdsıklarım bazılarınıza komik gelecek ama öyle) bu tablo ortaya çıkıyor..hangi tablomu????

puan durumu:

15. antep
16. denizli
17. bursa
18. trabzonspor:( :( :(

herkese saygı ve sevgiler arkadaslar...

champions
17.08.2006, 15:29
ne olacaksa olsun biran önce alex musampa farketmez getirsinler artık birini sabır mabır kalmadı valla hadi bu haftayı geçtik önümüzdeki hafta tam kadro olsak bari

Berat
17.08.2006, 15:30
Musampa Trabzonspor'da haberi doğru ise son zamanlarda aldığım en iyi haber..Gerçekten süper bir adam.. Musampa geldiğinde Türkiye Ligi'ndeki tek gerçek sol kanat oyuncusu bizde olacak..

Ali Özcan
17.08.2006, 15:33
evet ben de duydum...transfer bitmiş...Kiki Musampha ki bu adam yattara nın sol kanat versiyonu ve yattara dan daha iyisidri...Yarın akşam İstanbul da...çoştum beylerrrrrrrrrrrr.......

champions
17.08.2006, 15:34
musampa diye yazılıyo h yok yani neyse önemli değil hayırlı olsun bence iyi transfer ama madem bu adamı alıcaz 1 aydır ne diye bekliyoruz belkide brezilyadanda bi adam alırız ki almamız gerekiyor yoksa kancanın 1 aydır ne yaptığı soruları akla geliyo

UğuR
17.08.2006, 15:34
Musampa olursa süpeeeeer olur.ya hiç bir şeye inanamaz oldum.

gerçekefsane
17.08.2006, 15:35
Karar verildi mi ? Alex mi geliyor, Musampa'mı geliyor. Kanca eli boş geliyorsa brezilya masraflarını yöneticiler kendi ceplerinden karşılasınlar.

Sobis nasıldı. Sobis'i öneren ilk kişilerden biriyim. Sobis'i alsınlar

Özer Öztekin
17.08.2006, 15:35
O famousa e futebol do fenômeno Faruk Kanchão (o menagerem dos clube Trabzonspor da Turquia) agradaria a ele.Além dos ingressos, que deverão ser mantidos a R$ 5 nos próximos jogos em casa, mais novidades ainda podem surgir no Ronaldinho e Kaka nos próximos dias.O supervisor de futebol do Brazil, Moisés Cândido, afirma que mais três jogadores deverão Kanchão chegar ao time ainda para a seqüência da quinta-feira.

TERCÜME:

Trabzonspor Kulübü yöneticisi, ünlü futbol fenomeni Faruk Kanca, inanılmazı gerçekleştiriyor.Yaklaşık iki ay önce cebinde 5 brezilya kuruşu bile olmadan ülkeye giriş yapan futbol adamı önümüzdeki günlerde Ronaldinho ve Kaka ya teklif götürmeye hazırlanıyor.Brezilyalı futbol otoritesi M. Candido, Kanca nın hayali futbolcu transferleri ile zengin olduğunu iddia etti.

Mert67
17.08.2006, 15:36
evet ben de duydum...transfer bitmiş...Kiki Musampha ki bu adam yattara nın sol kanat versiyonu ve yattara dan daha iyisidri...Yarın akşam İstanbul da...çoştum beylerrrrrrrrrrrr.......
oooo süper o zaman oley be. bi tandede kaliteli forvet alsk güzel olur.

gerçekefsane
17.08.2006, 15:38
Musampa'nın lisansını çıkartıp, bu hafta Antep maçında oynatsınlar. Solda Musampa, Sağda yattara, ortada Marcelinho.

cabri
17.08.2006, 15:39
A.madrit den gelen adam boş futbolcu değildir. Şimdi bir de forvet lazım :)

Özer Öztekin
17.08.2006, 15:39
Haberi duyan arkadaşların hepsinin kaynağı Lig TV mi?, yoksa farklı yerlerden mi?

Emorfo
17.08.2006, 15:40
Biri bu adamı anlatabilir mi. Nasıl biridir kaç yaşındadır iyi ve kötü yönleri nelerdir. Bir adaya düşse yanına alacağı 3 şey nedir..

Telha TANYILDIZI
17.08.2006, 15:40
şimdi bu nereden çıktı ya
kardeşim musampadan görüşüyosanız bu kanca ne yapıyo brezilyadaa bu
kancanın çağası çoluğunadamı yazığınız gelmiyor adam 1 aydır orada ayıp yawww

champions
17.08.2006, 15:41
musampa canavar gibi topçu davidse çok benzer kendisi hem hollanda (ajax) hem fransada(bordeaux)hem ispanya(malaga ve a. madrid )hemde ingilterde
(city)oynamış bi oyuncu gitmediği bi almanya bide italya var

Emorfo
17.08.2006, 15:42
Fazla transfer yapmak kesinlikle hiç iyi değil. Trabzonspor gittikçe fenerleşiyor, o fener bile artık transfer yapmıyor pek. Biraz dikkat etmek lazım. Şu kadro bende olacak of off. Lazaroni malesef kocaman bir soru işareti.

Telha TANYILDIZI
17.08.2006, 15:42
bide türkiye vardı orayada teşrif etti tam olmuştur

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 15:43
ajanssporda son dakika geçti arkadaslar...
ellerin sorun çıkarması yüzünden musampa ile menejerler aracılığı ile anlaşılmış..
detaylar az sonra diyorlar... eller ii bi iş yaptı galiba..alex i hiç istemiyordum...

TSigalko
17.08.2006, 15:44
Musampa çok iyi oyuncu.Geçmişinde Ajax,Bordo,Malaga,M.City,Atletico Madrid gibi kluplerde oynamış.Avrupa tecrübesi olan bir oyuncu.Alabilirsek süper olur.Ama çok zor gibi geliyo bana.

champions
17.08.2006, 15:44
http://eur.news1.yimg.com/eur.i1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/empics/3399841
http://www.teamtalk.com/Images/54704.jpg
http://images.supersport.co.za/MusampaKiki060408_Gbg.jpg

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 15:46
Kiki Musampa
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search
Musampa Personal information
Full name Kiki Kizito Musampa
Date of birth 20 July 1977
Place of birth Kinshasa, DR Congo
Height 5 ft 11 in
Nickname Chris
Position Midfielder
Club information
Current club Atlético de Madrid
Professional clubs*
Years Club Apps (goals)
1994-97
1997-99
1999-03
2003-
2005-2006 Ajax Amsterdam
Bordeaux
Málaga
Atletico Madrid
Manchester City (Loan) 42 (6)
33 (5)
96 (22)
34 (2)
41 (3)
* Professional club appearances and goals
counted for the domestic league only and
correct as of 21 June 2006.

Kiki Kizito Musampa (born July 20, 1977 in Kinshasa, DR Congo) is a Dutch international footballer who currently plays for Atlético de Madrid.

Musampa first started off in the famous Ajax Amsterdam youth academy where he played a total of 31 games in two seasons and scored six goals. He subsequently signed on for Girondins Bordeaux in 1997 to further his experience in the hope to be selected for the Dutch national team competing in the 1998 FIFA World Cup although he was overlooked by then coach Guus Hiddink.

After spending two seasons at the French club, he decided to move on to Spanish club Málaga where he was to play 94 games and score a total of 22 goals in four seasons. In 2003, he was transferred to Atlético Madrid in what he viewed as a potentially good career move. In his first season with the club, he played 26 matches and scored two goals although in the following season, he was relegated to the substitutes' bench and only scrapped together eight games in 2004.

Kiki then moved to Manchester City on loan, and was nicknamed "Chris", as a pun on the phrase 'Christmas Hamper'. In June 2005 Musampa signed to play for Manchester City for a second season. The Dutchman started the season as a regular first team player, but lost his first team place in December, after which he played irregularly, with the majority of his appearances in central midfield. At the end of the season he returned to Atlético Madrid

Emorfo
http://www.football.co.uk/shared/images/players/players_16409.jpg
bu resim sakat değiştir :)

Kaan Dilek
selam renkdasöar,
evet kaynak lig tv.
alexin isi ellerin bizden tüm alacaklarini istemesi sebebiyle olmadi ve dün rota ispanyaya cevrilip a.madride oynayan musampa ile anlasilmis ve yarin istanbula ordanda trabzona getirilecekmis.

champions
17.08.2006, 15:47
bu resim sakat değiştir :)

valla hiç farketmemiştim sağol

Telha TANYILDIZI
17.08.2006, 15:48
http://eur.news1.yimg.com/eur.i1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/empics/3399841
http://images.supersport.co.za/MusampaKiki060408_Gbg.jpg

bu resimlerde cenhennemden çıkan çılgın türke benziyo
tamam isminide bulduk cehennemden çıkan çılgın tipi uygun beeee

Ali Özcan
lig tv söyledi arkadaşlar...Can Karyağdı.Alex işi de Eller yüzünden olmamış.Eller Trabzonspor dan kalan sözleşmesinin tüm ücretini isteyince Faruk Kanca masaya yumruğunu vurmuş ve almıyoruz demiş...Musampa nın uçak biletlerini de göndermişler ve o sözleşmesindeki çok güldüğümüz "beni bir takım isterse serbest kalırım..." maddesi doğruymuş...Helal olsun ya bizim takım süperstarları alıyor artık.Musampa süper abi kefilim elemana...

Özgür Öztürk
Heyecan yaptım bak şimdi. :)

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 15:50
bu adam sol kanatta deli gibi koşan bi adam kızmayın ama ibrahim üzülmez gibi..ama çok yararlı olur işallah gelir çünkü defans ve ofans her ikisindede var..

Özer Öztekin
17.08.2006, 15:50
ıloveyouszymek yazdı:
lig tv söyledi arkadaşlar...Can Karyağdı.Alex işi de Eller yüzünden olmamış.Eller Trabzonspor dan kalan sözleşmesinin tüm ücretini isteyince Faruk Kanca masaya yumruğunu vurmuş ve almıyoruz demiş...

Faruk Kanca işe yaradı sonunda, aslanım beaaa..

tirabzonli
17.08.2006, 15:52
Güzel oldu Musampa işi.Bizim böyle Avrupada oynamış adamlar almamız lazım.Fiziği güçlü ve yerden tek pas hızlı oynayan

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 15:53
Okan Yılmaz'ın Sakaryaspor'a gönderilmesinin ardından boşalan forvet mevkiinde sıkıntı çeken Konyaspor, Brezilya 1. Ligi'nde forma giyen ve oynadığı 9 maçta 6 gol kaydeden bir golcü futbolcu ile anlaşmaya vardı.

Basın Sözcüsü Memduh Oğuz, Brezilyalı forvet oyuncusuyla yüzde yüz anlaşmaya vardıklarını ifade ederek, "Daha önce yine Brezilya 1.Ligi'nde forma giyen ve irtibat halinde olduğumuz Enilto, Lima ve Tuta ile görüşmüştük. Bu futbolcuların her birisiyle ayrı ayrı sorunlar yaşadık. Son görüştüğümüz bu oyuncu ile anlaşmaya vardık. 23 yaşında ve ligde şu ana kadar oynadığı 9 maçta 6 gol attı. Ama ismini veremiyorum. Kendisini Antalyaspor maçına yetiştirmek için çalışıyoruz. Brezilya ile Türkiye arasındaki zaman ve ulaşım sorunu nedeniyle belki bu hafta yetişemiyebilir. Sadece oyuncu almak, kamuoyunun beklentisini karşılamak için değil, kendi ihtiyacımızı gidermek için oyuncu alıyoruz. Brezilya'da Konyaspor'u temsilen bir arkadaşımız var. Son pürüzleri halledip futbolcuyu alıp gelecek. Büyük aksilik olmazsa Cuma gününe kadar burada olmalarını bekliyoruz" dedi.

Yeşil beyazlıların yeni transferinin Juventude forması giyen Eder Ceccon olduğu öğrenildi.

Gençlerbirliği ile yollarını ayıran orta saha oyuncusu Sedat Yeşilkaya ile görüştüklerini belirten Memduh Oğuz, "Sedat'ı forvetten sonra düşüneceğiz. Öncelikli olarak forvet meselesine odaklanmış durumdayız. O sorun çözüldükten sonra hocamız ile orta saha ile ilgili görüşme yapacağız. Ama forvet meselesini bitirmeden önce başka bir futbolcuya bakmayacağız" diye konuştu.

Burçak
lig tv söyledi arkadaşlar...Can Karyağdı.Alex işi de Eller yüzünden olmamış.Eller Trabzonspor dan kalan sözleşmesinin tüm ücretini isteyince Faruk Kanca masaya yumruğunu vurmuş ve almıyoruz demiş...Musampa nın uçak biletlerini de göndermişler ve o sözleşmesindeki çok güldüğümüz "beni bir takım isterse serbest kalırım..." maddesi doğruymuş...Helal olsun ya bizim takım süperstarları alıyor artık.Musampa süper abi kefilim elemana...
bu nasıl işdir ya. böyle bi saçmalık olabilirmi. ilkdefa duyuyorum böyle bi anlaşma.

Rasim YILMAZ
kancanın yapamadığını konya 1 günde yaptı..bu adamda ii bi golcüydü..bakın izlicez bu sezon:):)

gerçekefsane
17.08.2006, 15:54
TRABZON'DAN BİR BOMBA DAHA!..

Turkcell Süper Lig'e istediği gibi bir başlangıç yapamayan Trabzonspor'da yönetim Marcelinho'nun ardından yıldız bir ismi daha kadrosuna kattı..

Yaklaşık 15 gündür Brezilyalı Alex için girişimlerini sürdüren Bordo Mavililer, bu oyuncunun kulübü İnternacional ile daha önce Trabzonspor'da forma giyen Fabiano Eller'in alacakları nedeniyle bir türlü anlaşma sağlanamadı.. Brezilya kulübü Eller'den kalan 600 bin dolar tutarındaki alacağını isteyince Alex'in transferinden vaz geçildi..

Bunun üzerine harekete geçen yönetim, menajerler aracılığı ile İspanya Ligi La Liga'nın köklü takımlarından Atletico Madrid'de forma giyen Kiki Musampa ile anlaşmaya vardı..

1977 doğumlu olan yıldız futbolcu ile yapılan görüşmelerde her konuda anlaşma sağlanırken, bu oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesinde yer alan, "teklif gelmesi halinde gidebilir" maddesi sayesinde transfer gerçekleştirildi.. Musampa'nın yarın sabah saatlerinde Türkiye'ye gelmesi bekleniyor..

Bordo Mavililerin yeni yıldızı kariyerine Ajax forması ile başladı.. Hollanda ekibinde başarılı futbolu ile göz dolduran ve 4 yıl başarıyla forma giyen Musampa, daha sonra Fransa'nın Bordeaux takımına transfer oldu.. Ardından İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City'de forma giydi ve son durak olarak İspanya Ligi'ni seçti.. Kiki, Malaga'da geçirdiği bir sezonun ardından Athletico Madrid'e transfer oldu..

Musampa aslen Kongolu. Sol kanatta görev yapan yıldız futbolcunun lakabı ise "Chris"..

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/13916_2_060817160232.bmp

maraton.com.tr

champions
brezilyanın arjantin ve galler hazırlık maçlarının aday kadrosu açıklanmış şu kadrodan birini mi alsak acaba
Kaleciler: Gomes (PSV Eindhoven, Hollanda), Fabio (Cruzeiro)

defans oyuncuları: Cicinho (Real Madrid, İspanya), Maicon (Inter Milan, İtalya), Marcelo (Fluminense), Gilberto (Hertha Berlin, Almanya), Luisao (Benfica, Portekiz), Alex (PSV Eindhoven, Hollanda), Lucio (Bayern Munich, Almanya ), Juan (Bayer Leverkusen, Almanya)

Ortasaha oyuncuları: Gilberto Silva (Arsenal, İngiltere), Edmilson (Barcelona, İspanya), Dudu Cearense (CSKA Moskova, Rusya), Kaka (AC Milan, İtalya), Ronaldinho (Barcelona, İspanya), Elano (Shakhtar Donetsk, Ukrayna), Julio Baptista (Real Madrid, İspanya)

Forvet Oyuncuları: Robinho (Real Madrid, İspanya), Fred (Olympique Lyon, Franse), Vagner Love (CSKA Moskova, Rusya), Rafael Sobis (Internacional), Daniel Carvalho (CSKA Moskova, Rusya)

TSigalko
ALEX OLMADI MUSAMPA GELİYOR!

Trabzonspor, büyük ölçüde anlaşmaya vardığı Brezilyalı Alex Raphael Meschini'nin transferine Eller'in sorun çıkarması nedeniyle son noktayı koyamadı.. Bordo mavililer, bunun üzerine Kiki Musampa'yı menajerler aracılığıyla bitirdi..

17 Ağustos 2006, 15:27
Lig TV muhabiri Can Karyağdı'nın haberine göre, Internacional takımında forma giyen Alex Raphael Meschini ile her konuda anlaşmaya varan Trabzonspor, aynı takımda kiralık oynayan futbolcusu Eller'in sorun çıkarması üzerine bu transferden vazgeçti ve Atletico Madrid'in Kongolu oyuncusu Kiki Musampa'yı bitirdi.

Trabzonspor, Alex'in transferinde Eller'i takasta kullanacaktı ancak, Eller'in bordo mavililerden 1.5 yıllık alacağını istemesi nedeniyle bu transfer çıkmaza girdi.

Trabzonspor yönetimi bunun üzerine alternatifte tuttuğu isimlerden son iki sezon Manchester City'de kiralık olarak forma giyen Atletico Madrid'in Kongolu oyuncusu Kiki Musampa'nın transferini menajerler aracılığıyla bitirdi.

tirabzonli
17.08.2006, 15:58
Arkadaşlar bence bu transferde Marcelinho nun da payı vardır.Çünkü Marcelinho iyi bir referans oldu transferler için.Musampa transferi de böyle olacak.Artık dünya Trabzonspor adını tanıyacak böyle transferlerle.

Berat
17.08.2006, 15:58

Adam demek aylardır boşuna beklemiyomuş..hep bu anı beklemiş ve masaya yumruğunu vurmuş..helal olsun kanca :D

eren_61
17.08.2006, 16:01
o zaman şimdi bu haber doğru mu.maraton da yazmış ama resmi sitede hiç birşey yok

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 16:02
ehehe ibrahim üzülmezin ekolü örnek aldığı kişi gelio trabzona:)
aslanım kanca..ama ii tatil yaptı kereta:Pama yinede resmi sitede yazmadıkça inanamıyo insan..

majes
17.08.2006, 16:03
Yönetim gerçekten transfer yapmış olmak için transfer yapmıyor :) iki ay Wagner , mossoro , alex , vs vs gibi futbolcuların adını verdiler sonra hiçbiri olmayınca süper yıldız Musampayı alıolar :) peki kanca ne yaptı ?? kancanın istifasını istioruz!!!! Tomas jun da da böyle son anda menajerle falan aldılar Fos çıktı :)))) Bu haber doğru ise yöneticiler ve baskan bıraksın bu işleri ya!!! adınızı duyurduğunuz yeter !!! Bu kadarı ile yetinin... Gidin liman işletin!!!!

Burçak
17.08.2006, 16:04
Adam demek aylardır boşuna beklemiyomuş..hep bu anı beklemiş ve masaya yumruğunu vurmuş..helal olsun kanca :D
eline bişi oldumu yaa biliyomusunuz?? :eek:

Rasim YILMAZ
Turkcell Süper Lig’e istediği gibi bir başlangıç yapamayan Trabzonspor’da yönetim Marcelinho’nun ardından yıldız bir ismi daha kadrosuna kattı..

Yaklaşık 15 gündür Brezilyalı Alex için girişimlerini sürdüren Bordo Mavililer, bu oyuncunun kulübü İnternacional ile daha önce Trabzonspor’da forma giyen Fabiano Eller’in alacakları nedeniyle bir türlü anlaşma sağlanamadı.. Brezilya kulübü Eller’den kalan 600 bin dolar tutarındaki alacağını isteyince Alex’in transferinden vaz geçildi..

Bunun üzerine harekete geçen yönetim, menajerler aracılığı ile İspanya Ligi La Liga’nın köklü takımlarından Atletico Madrid’de forma giyen Kiki Musampa ile anlaşmaya vardı..

1977 doğumlu olan yıldız futbolcu ile yapılan görüşmelerde her konuda anlaşma sağlanırken, bu oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesinde yer alan, "teklif gelmesi halinde gidebilir" maddesi sayesinde transfer gerçekleştirildi.. Musampa’nın yarın sabah saatlerinde Türkiye’ye gelmesi bekleniyor..

Bordo Mavililerin yeni yıldızı kariyerine Ajax forması ile başladı.. Hollanda ekibinde başarılı futbolu ile göz dolduran ve 4 yıl başarıyla forma giyen Musampa, daha sonra Fransa’nın Bordeaux takımına transfer oldu.. Ardından İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City’de forma giydi ve son durak olarak İspanya Ligi’ni seçti.. Kiki, Malaga’da geçirdiği bir sezonun ardından Athletico Madrid’e transfer oldu..

Musampa aslen Kongolu. Sol kanatta görev yapan yıldız futbolcunun lakabı ise "Chris"..

kaynak : radyospor.com

majes
Çok iyiydi vallaha :)))))))

Travelair
17.08.2006, 16:06
Yönetim gerçekten transfer yapmış olmak için transfer yapmıyor :) iki ay Wagner , mossoro , alex , vs vs gibi futbolcuların adını verdiler sonra hiçbiri olmayınca süper yıldız Musampayı alıolar :) peki kanca ne yaptı ?? kancanın istifasını istioruz!!!! Tomas jun da da böyle son anda menajerle falan aldılar Fos çıktı :)))) Bu haber doğru ise yöneticiler ve baskan bıraksın bu işleri ya!!! adınızı duyurduğunuz yeter !!! Bu kadarı ile yetinin... Gidin liman işletin!!!!

Anlaşılan Kanca bir taktikti. Orada futbolcu alır gibi yapıp Musampa'nın fiyatını düşürdüler. Adamcağızın göbeği çatladı inandırıncaya kadar :p Bu işin şakası

Bu Brezilya seferinin hesabını vermesi gerek

champions
17.08.2006, 16:07
eğer musampanın dışında brezilyadan bi transfer yapmayacaksak kanca hiç gelmeden istifa etsin sonra ne yaparsa yapsın 1 aydır orda dur ne yaptığın belli değil her gün yok maç izlemiş yok şunla görüşmüş 1 ayda olmayan bi günde oldu brezilyadan kalitelibi topçu alsın gelsin yada hiç gelmesin

oguzkoc
bu musampa denen adam deli gibi koşan, çalım atan, orta açan, kalye vurdummu gömen bir adam arkadaşlar...

en iyi performansını atletico madridde gösterdi sol kanatın değişemz oyuncusuydu... bir kaç defa hollanda milli takımına da çağrıldı... ama geçen sene eski zamanının arattı.. inşallah trabzonda eski günlerine döner... e aartık trabzonun sağ ve sol kanatında şov başladığına göre bunları değerlendirecek bir santrofor da gelir...

gerçekefsane
Musampa'yı havaalanında karşılama töreni var mı :)

Telha TANYILDIZI
17.08.2006, 16:08
evet arkadaşlar bakıyorumda bazı arkadaşlar yönetime atıp tutuyodu eskiden bende dahil hafif bi değişim söz konusu

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 16:09
abi hala atıp tutarım..madem musampayı alabiliolardı neden lig başlamadan almadılar..bunlar hep acemilik..bak 18. yiz ligte:D

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 16:11
ama resmi site hala yazmadı işi..abi son anda bi pürüz çıkmasın dermişim..sizde beni dövermişiniz:):)

gerçekefsane
17.08.2006, 16:11
musampa'dan sonraki oyuncu kim. Adnan, Ali Güneş, Sedat

Sedat veya Adnan'dan birisi gelecek.

Telha TANYILDIZI
17.08.2006, 16:12
o değilde şu avatarımdaki beniim oğlan ilerde allah nasip ederse büyük futbolcu olacak daha yeni yeni ayağa kalkıyor ama topa ilgisi büyük siz onu bekleyin olmazsa kanca bizim eve gelsin bi kaç yıl kalsın bonserviste istemez biraz sabırlı olun 18 sene kadar

oguzkoc
17.08.2006, 16:13
ya solda musampa, sağda yattara, ortada marcelinho... ee forvette kimi besleyecek bu aadamlar?

yaw gönderin şu jeffi alın bir forvet yaw...

Travelair
17.08.2006, 16:13
Yahu böyle piyango gibi adam vardı ne alaka aylardır adam arıyoruz?

gerçekefsane
17.08.2006, 16:16
Yahu böyle piyango gibi adam vardı ne alaka aylardır adam arıyoruz?

bu sayede, Yeni oyunumuz oldu KANCA NEREDE :D

tunganyan
17.08.2006, 16:16
o kolay kolay değişmezzz..yönetim kimi alırsa alsın boş vaadlerde bulunuldu..şu dakkadan sora ki gelirser gelsin sonuçta belli şeyler oldu neler oldu???transferler kampa yetişecek korkmayın endişelenmeyin...dendii...maçlar başladıı...brezilyqa seferii..tomas jun gidince adamlar gelecek hazır hepsi dendiii..jun gideli 1 ay olduu????brezilyanın hesabını kim verecek..oraya giden adamın harcamalarıyla bi adam alınırdıı..geçen senede aynısı oldu ozaman bi kiişi de gitmemiştii 3 kişi gitmişti yazı değilmi bu paralara..eğer brezilyadan o adam boş gelecekse oraya boşuna gidilmişse hiç gelmesin gerii...biz takım bi kuruş daha kazansın diye forma alıyoruzz..harçlığımızdan kesiyoruzz..adam bizim paralarla brezilyada geziyo yiyo içiyoo...maçlara gidio sesyrediyoo ohh sora ispanyadan aldık gel geri..yok öyle şey.oyuncak değil bu yönetim....bu taraftarrrr...o kadar umutlu değilseniz ne diye adam gönderdiniz oraya...ne diye bu kadar bekledinizz bunların taktik olduğunu söylemesin ban a kimse..musampayı aldıysak onun transferinde elde ettiğimiz indirimi brezilyada harcadık zaten üstüne ilk iki maçımız ve bunca taraftarın stresi de cabasıı!!!

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 16:18
Lig TV muhabiri Can Karyağdı'nın haberine göre, Internacional takımında forma giyen Alex Raphael Meschini ile her konuda anlaşmaya varan Trabzonspor, aynı takımda kiralık oynayan futbolcusu Eller'in sorun çıkarması üzerine bu transferden vazgeçti ve Atletico Madrid'in Kongolu oyuncusu Kiki Musampa'yı bitirdi.

Trabzonspor, Alex'in transferinde Eller'i takasta kullanacaktı ancak, Eller'in bordo mavililerden 1.5 yıllık alacağını istemesi nedeniyle bu transfer çıkmaza girdi.

Trabzonspor yönetimi bunun üzerine alternatifte tuttuğu isimlerden son iki sezon Manchester City'de kiralık olarak forma giyen Atletico Madrid'in Kongolu oyuncusu Kiki Musampa'nın transferini menajerler aracılığıyla bitirdi.

MUSAMPA KİMDİR ?
Futbolseverlerin Kiki Musampa diye tanıdığı Kiki Kizito Musampa, 20 Temmuz 1977’de Kongo Cumhuriyeti’nin Kinshasa kentinde doğdu. Hollanda Milli Takım forması da giyen Musampa, halen Atletico Madrid'in futbolcusu konumunda.

Dünyaca ünlü Ajax’ın altyapsından yetişen ve burada geçirdiği 2 sezonda, 31 maçta 6 gol atan Musampa, 1997 yılında tecrübe kazanmak ve 1998 Dünya Kupası’nda Hollanda Milli Takımı’yla oynayabilmek için Fransız ekiplerinden Bordeaux’a transfer oldu.. Buna rağmen Hollanda’nın o dönemki teknik direktörü Guus Hiddink’in dikkatini çekemedi.

Fransız kulübüyle 2 sene geçiren Musampa, İspanyol kulübü Malaga’ya trasnfer oldu ve 4 sezon Malaga forması giydi. Oynadığı 94 maçta 22 gole imza atan Musampa, 2003 yılında kariyerindeki en iyi atılımlardan birini gerçekleştirdi ve Atletico Madrid’e transfer oldu.. Madrid ekibiyle geçirdiği ilk sezonda 26 maçta 2 gol atan Kiki, bir sonraki sezon yedek kulübesine mahkum oldu ve sadece 8 maçta forma giydi.

Daha sonra Musampa, 2004’ün sonunda Premier League ekiplerinden Manchester City’e kiralandı ve kendisine “Noel Sepeti“ deyiminden yola çıkılarak “Chris” lakabı takıldı. 2005’in haziran ayında City ile bir sezon daha oynadı.. Hollandalı oyuncu sezona ilk 11’de başlamasına rağmen, aralık ayında ilk 11’deki yerini kaybetti ve sezon sonunda Atletico Madrid’e geri döndü.

KARİYERİ

Sene Kulüp Maç Gol

1994-97 Ajax 42 6
1997-99 Bordeaux 33 5
1999-03 Malaga 96 22
2003- Atletico Madrid 34 2
2005-06 Manchester City 41 3

kaynak: ajansspor

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 16:22
resmi siteeeeee yaz artıkta rahat rahat denize gireyim...abi tatildeyim ama geldim net cafeye transfer bekliorum...yönetim yaktın beni..yada yaktırmadın beni...güya tatile geldik...

TSigalko
17.08.2006, 16:27
Resmi site hala yazmadı.İnşallah balon haber çıkmaz buda.Bu arada Nuri Albayrak Pfdk'dan 1 ay ceza almış.

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 16:27
http://www.frmtr.com/showthread.php?t=441589

arkadaslar linke tıklayın bi okuyun beşiktaşlı arkadasların musampa yorumları

UğuR
17.08.2006, 16:28
aBİLERİM şimdi Kanca 1.5 aydan beri masaya vurmak için Brezilya da öylemi ? Vay be bizde ne yönetim var sırf masaya vurmak için 1,5 aydır Brezilya ya adam gönderiyoruz.Bu 1,5 aylık Brezilya seyahatinin giderleri klübemi yazılacak?benim ödediğim klüp üyelik aidatındanmı karşılanacak ya da Trabzon Spor un yayın hakkından kazanılan paradanmı ? yoksa Fatih Sultan Tekke nin transfer ücretindenmi ? biri bana anlatsın bu olayı........ :confused: :confused: :confused:

gerçekefsane
17.08.2006, 16:29
Jefferson'da gidici galiba, Hırvat Kaleci'de gelir. Dengeler söz konusu.

Muhalif
17.08.2006, 16:31

Hani bir karınca maili vardı internette dolaşan.. Lensini dağa tırmanış sırasında düşüren bir bayan içten Allah'a yalvarıyordu bulmak için.. Allah da bir karıncayı vesile kılmıştı.. Karınca lensi alıp taşımıştı ve o sırada tırmanan ekipten birinin gözüne almıştı lensten yansıyan güneş ve böylece bulunmuştu kadının lensi..
Karınca kendi kendine şöyle diyordu:
-Allah'ım ben bu şeyi yiyemem.. ama sen taşımamı emrettin.. sen taşımamı emrettiysen bana buna uymak düşer..

İşte Berat.. Kanca'nın transfer için Brezilyda bulunmasının tek sebebi bu hayırlı olacağını düşündüğüm transferin gerçekleşmesi için o an masaya yumruğunu vurmakmış meğer.. Biz de adamı dalgaya alıp eğlendik cahilce:D

Allah hakkımızda hayırlı bir iş için Kanca'yı vesile kılmış da bilememişiz:)

UğuR
17.08.2006, 16:31
eline bişi oldumu yaa biliyomusunuz?? :eek:

Acaba masaya bir şey oldumu ben onu merak ediyorum......

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 16:33
Lazaroni: "Yardımcılarımla uyum içerisindeyiz"
Teknik Direktörümüz Sebastião Lazaroni son günlerde kamuoyunda seslendirilmeye başlanan konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Trabzonspor camiası olarak sezona çok iddialı bir başlangıç yapmak adına ciddi hazırlıklar içerisine girildiğini ve son derece önemli oyuncular transfer edildiğini kaydeden Lazaroni şunları söyledi: “Camianın her zamanki büyük hedeflerine ulaşabilmek doğrultusundaki beklentilerini şimdilik sonuçsal olarak karşılayabilmiş değiliz. Bu tip ortamlarda, böyle beklenmeyen başlangıçlarda bazı olumsuzlukların gündeme gelmesi doğaldır.
Ancak bu olumsuzlukların arasında kulübün ve teknik heyetin içerisinde büyük kaoslar olduğunu iddia etmek pek alışılagelen bir durum değildir. Bizler gerek Brezilya’dan gelen, gerekse de Trabzon’dan katılan arkadaşlarımızla uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Kendileri bugüne kadar bana hep olumlu destek olup yardım etmişlerdir. Hiçbir yardımcımla aramızda problem yoktur”

Trabzonspor’u arzulanan yere getirmek için el ele verdiklerini de kaydeden Lazaroni, “Bu doğrultuda medyada yer alan haberlerin tamamı gerçek dışı ve hayal ürünüdür” ifadesini kullandı

abi musampa beklerken bu çıktı resmi sitedeee....

Küçükalioğlu
17.08.2006, 16:34
yaw topu topu bi muşamba alacaz berat kardeşimin çektiği çileye bak kilit elinde oyana buyana koşturuyor :D

Ozan
17.08.2006, 16:36
inşallah bu musampa haberi de asparagas değildir . inşallah alırız iyi olur alırsak . resmi sitede açıklama yapmadan inanmıyorum artık o kadar asparagas haber var ki !

yaranozlu
17.08.2006, 16:39
trabzonhaber.net te verilen habere göre, eller le problem halledilmiş, haftasonu alex trabzonda bekleniyomuş. Lazaroni de bu habere çok sevinmiş, alex i tanıomuş ve sol kanat problemini halletcekmiş

Küçükalioğlu
17.08.2006, 16:41
trabzonhaber.net te verilen habere göre, eller le problem halledilmiş, haftasonu alex trabzonda bekleniyomuş. Lazaroni de bu habere çok sevinmiş, alex i tanıomuş ve sol kanat problemini halletcekmiş
o bahsettiğin site ne iş yapar çözebilen varsa bu yana gelsin :D

Onur Muhcu
17.08.2006, 16:41
ALEX OLMADI MUSAMPA GELİYOR!

Trabzonspor, büyük ölçüde anlaşmaya vardığı Brezilyalı Alex Raphael Meschini'nin transferine Eller'in sorun çıkarması nedeniyle son noktayı koyamadı.. Bordo mavililer, bunun üzerine Kiki Musampa'yı menajerler aracılığıyla bitirdi..

(Bu haber ajansspor.com'da son dakika olarak verilmiştir. )

Peki Kiki Musampa kimdir ? Elimden geldiği kadarıyla tanıtmaya çalışıyım sizlere

Doğum Tarihi : 20.07.1977
Doğum Yeri : Kinshasa
Uyruğu : (Kongo)
Boy : 180 cm
Kilo : 77 kg
Pozisyon : Ortasaha
Son Kulübü : Manchester City

İngiltere Premier League - 2005/2006 sezonunda Manchester City'nin oynamış olduğu 27 maçın 24'ünde forma giymiş ve genel olarak her maçta 90 dakika kalmıştır. Sezon boyunca 4 sarı kart görmüş, kırmızı kartı ise hiç yok. Fa Kupasında 20/03/2006 Manchester City - West Ham maçında 1 gol atmış, diğer maçlarda golle buluşamamış, daha önce Malaga ve Atletico Madrid formalarını giymiş.

Sezon Maç İlk 11 Süre(dk.) gol sarı kart kırmızı kart
2005/2006 27 24 1.983 1 4 0
2004/2005 21 19 1.647 3 1 0
2003/2004 27 19 1.432 2 3 1
2002/2003 45 44 3.788 9 6 0

UğuR
17.08.2006, 16:42

Yok abiciğim ya KANCA masaya elini vurmuş olmaz demiş.Musampa yı alıyoruz.YA hangisi doğru sıyıracağız burada.:D :eek:

cabri
17.08.2006, 16:42
Konuları kilitlemeye gerek yok, ha musampa başlığı altında konuşuldu ha burda... Herkes havaya girmiş zaten. Milletin çenesine de kilit vurulacak değil ya...
Asparagas çıkarsa ne olacak.. çıkarsa çıksın. Bütün medya organları bas bas bu haberi veriyor zaten. Biz burda konu açıp konuşmusuz çok mu yani....

champions
17.08.2006, 16:43
aynı haberi 250 kere koymayın şuraya (lütfen)

Burçak
17.08.2006, 16:44
hakkaten yaw. yeni farketmişim . konular peşpeşe açılmış kilit kalmadı daha :):):) Berat gel az otur dinlen yaw. ;)

Cyzio
17.08.2006, 16:45
Arkadaşlar;

biri keyfekeder, öteki önemli iki soru soracağım:

1-) Musampa iki sene önce bize karşı oynayan kadroda var mıydı (keyfekeder)?

2-) Avrupa maçlarında oynatabilecek miyiz (önemli)?

Cevaplarınız için teşekkürler.

TSelif
Şu ana kadar adı bile zikredilmeyen bu adam gerçekten dediğiniz kadar iyi bir futbolcu mu yaa? Valla gittikçe sabrım taşıyo .Piyangodan çıkar gibi hergün bir adam çıkıyo beee

Jester
Arkadaşlar heyecan falan güzel de birşeyi atlamıyor muyuz? Eğer Eller ile anlaşılamadı ise adam hala bizim futbolcumuz, dolayısıyla yabancı kontenjamız da dolu. Yani Eller problem çıkarınca Alex'ten vazgeçtik Musampa'yı aldık çok mantıklı değil.

Kaynak olarak Can Karyağdı dışında birşey yok.

Ayrıca herkes adamın İspanya ve İngiltere'deki en iyi halini gözünün önüne getirip heyecan yapıyor ama son iki senedeki vaziyeti çok parlak gözükmüyor. Musampa'nın özellikle son bir yıldaki performansı hakkında bilgi sahibi olan varsa lütfen bizi de aydınlatsın.

Ben hala Kanca'nın elini kolunu sallaya sallaya geleceğine inanamıyorum, farklı birşeyler olsa gerek..

Rasim YILMAZ
'Çete' suçlamasının cezası ağır oldu!
(Flaş!) PFDK, Trabzonspor'un Vestel Manisaspor ile oynadığı karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, hakemler ile ilgili olarak 'çete' suçlaması yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'a 1 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

Ayrıntılar birazdan..

ahanda buldu cezasını:D :D :D

Murat Acar
17.08.2006, 16:46
lig tv söyledi arkadaşlar...Can Karyağdı.Alex işi de Eller yüzünden olmamış.Eller Trabzonspor dan kalan sözleşmesinin tüm ücretini isteyince Faruk Kanca masaya yumruğunu vurmuş ve almıyoruz demiş...Musampa nın uçak biletlerini de göndermişler ve o sözleşmesindeki çok güldüğümüz "beni bir takım isterse serbest kalırım..." maddesi doğruymuş...Helal olsun ya bizim takım süperstarları alıyor artık.Musampa süper abi kefilim elemana...İide alexin de uçak biletini almışlardı bunlar şimdi hiç uçağa binmemiş bi bmn üyesi renkdaşa versinler o biletleride gidip bide o baksın brezilyalardaki son duruma ha olmazmı.harbiden kancada bi işe yaramış olur hem, hemdee En azından para boşa gitmiş olmaz...:)

oguzkoc
Arkadaşlar;

biri keyfekeder, öteki önemli iki soru soracağım:

1-) Musampa iki sene önce bize karşı oynayan kadroda var mıydı (keyfekeder)?

2-) Avrupa maçlarında oynatabilecek miyiz (önemli)?

Cevaplarınız için teşekkürler.

1-) 2 sene önce bizim rakibimiz atletico madrid değil ateltico bilbao idi
2-) Evt bu turdan sonra onu oynatabileceğiz avrupa maçlarında
3-) bence biz musampayı değil brezilyadan bir adam aldık

champions
atleticodan aldık (yada alıcaz ) bilbaodan değil

avrupa maçlarında oynayacak çünkü madrid avrupa kupalarına katılamadı

Burçak
17.08.2006, 16:48
eğer bu haber sallama çıkarsa varya bilmiyorum yani. can Karyağdı daha demesinki ben Trabzonspor muhabiriyim.http://smilies.sofrayt.com/fsc/nono.gif

atlantis
17.08.2006, 16:49
Bu transfer işi dansöz misali kıvırtmaya başladı.

keles76
17.08.2006, 16:51
sol kanata musampa alınmış hayırlı olsun Milliyet gazetesi 16:40 haberi

Küçükalioğlu
17.08.2006, 16:53
ee o zaman faruk emicede brezilya vatandaşlığı için başvuruda bulunsun daha gelmesine gerek kalmadı :D

Travelair
17.08.2006, 16:53
eğer bu haber sallama çıkarsa varya bilmiyorum yani. can Karyağdı daha demesinki ben Trabzonspor muhabiriyim.http://smilies.sofrayt.com/fsc/nono.gif

Valla belli olmaz bakarsın Eller yine parasını ister falan :D

firidin
17.08.2006, 16:54

olurmu ya faruk kanca olmasa koskoca transfer dönemi boyunca kime gülücektik biz:D :D :D :D :D :D :D

kolombo
17.08.2006, 16:55
haber sallam değil akşam gazetesi muhabiri doğruladı yarın imzaya geliyor

tunganyan
TRABZONSPOR, MUSAMPA'NIN TRANSFERİNİ BİTİRMEYE ÇALIŞIYOR Dış transferde Brezilya'da yaptığı çalışmaları olumlu sonuçlandıramayan Trabzonspor, İspanya'nın Atletico Madrid takımında oynayan Kiki Kizito Musampa'nın transferini bitirmeye çalışıyor.
17.08.2006 - 16:44:00
anadolu ajansındaki habere göre transfer bitirilmeye çalışılıyomuş daha yeni koymuşlar haberi 16:44'te...anaodlu ajansı da yalan söylemez heralde..daha bitmemiş yanii bugune kadar olanlar gibi bitirilmeye çalışılıyor!!!(üç nokta)

Rasim YILMAZ
Bu transfer işi dansöz misali kıvırtmaya başladı.

Aurelio ile Nobre askere gidecek mi?

atlantis
17.08.2006, 16:58

walla zannetmiyorum şimdi gidipte nobreden nöbet tutmasını beklemez kimse:)

Onur Muhcu
'Çete' suçlamasının cezası ağır oldu!
(Flaş!) PFDK, Trabzonspor'un Vestel Manisaspor ile oynadığı karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, hakemler ile ilgili olarak 'çete' suçlaması yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'a 1 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

Ayrıntılar birazdan..

ahanda buldu cezasını:D :D :D

Arkadaşlar basit gelmesin bize PFDK'nın sergilediği bu tutum, Doğru konusanı 9 köyden kovarlar misali bir anlayış oldu bu! Düşünüyorum da şimdi Cem DEDA acaba kaç puan aldı bu hafta bilen var mı ? Penaltımızı yedi 2 puanımızı alıp götürdü bu adam, asıl madur durumda TRABZONSPOR olurken yine TRABZONSPOR ceza alıyor, çok yanlış! Cem DEDA ya bir kaç hafta maç verilmemesi gerekirdi ancak bu hafta bu şahıs yineSivasspor-Sakaryaspor maçını yönetecek, ben diyorum kı bu konuya sessiz kalmayalım işte iletişim adresi : tff@tff.org.tr herkes buraya maduruyetimizi ve maduruyetımız karşılığında yine takımımızın ceza aldıgını ama asıl suçlunun yine maç yönettiğini belirten bir iki cümle yazsın ve PFDK yı kınıyalım. .

TSigalko
Trabzon'un Musampa bombası!
Süper Lig'e istediği gibi bir başlangıç yapamayan Trabzonspor'da yönetim Marcelinho'nun ardından yıldız bir ismi daha kadrosuna kattı..

Yaklaşık 15 gündür Brezilyalı Alex için girişimlerini sürdüren Bordo Mavililer, bu oyuncunun kulübü İnternacional ile daha önce Trabzonspor'da forma giyen Fabiano Eller'in alacakları nedeniyle bir türlü anlaşma sağlanamadı.. Brezilya kulübü Eller'den kalan 600 bin dolar tutarındaki alacağını isteyince Alex'in transferinden vaz geçildi..

Bunun üzerine harekete geçen yönetim, menajerler aracılığı ile İspanya Ligi La Liga'nın köklü takımlarından Atletico Madrid'de forma giyen Kiki Musampa ile anlaşmaya vardı..

1977 doğumlu olan yıldız futbolcu ile yapılan görüşmelerde her konuda anlaşma sağlanırken, bu oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesinde yer alan, "teklif gelmesi halinde gidebilir" maddesi sayesinde transfer gerçekleştirildi.. Musampa'nın yarın sabah saatlerinde Türkiye'ye gelmesi bekleniyor..

Bordo Mavililerin yeni yıldızı kariyerine Ajax forması ile başladı.. Hollanda ekibinde başarılı futbolu ile göz dolduran ve 4 yıl başarıyla forma giyen Musampa, daha sonra Fransa'nın Bordeaux takımına transfer oldu.. Ardından İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City'de forma giydi ve son durak olarak İspanya Ligi'ni seçti.. Kiki, Malaga'da geçirdiği bir sezonun ardından Athletico Madrid'e transfer oldu..

Superspora da düştü haber.

Thedoors
Milliyet gazeteside verdi haberi..

cabri
17.08.2006, 16:59

22 yaşından sonra vatandaşlığa geçenler TR de askerlikten muaftır.

Rasim YILMAZ
hatta ikiside sünnet olsun... e türk olmak o kadar kolaymı???

Burçak
haber sallam değil akşam gazetesi muhabiri doğruladı yarın imzaya geliyor
o kim. akşam gazetesi bizim için en önde sallayanlardan zaten :)

Telha TANYILDIZI

kardeş yeri değildi ama çok güzel bi noktaya değindin gideceklermi acaba eğer gitmezlerse çifte standart olur oh ne ala ben gideyim onlar gitmesin sonrada ben türküm desinler yok öyle g....... yiyiyosa gider adam gibi askerliklerinide yaparlar türk olmak kolay değil kardeşim ne mutlu türküm diyene +askerliğini yapana

cınar#7
17.08.2006, 17:01
Musampa dogruysa sol kanat tamamdır ama bide kaleci işi war jeffersonu gonderselerde Pletikosayı alsak

atlantis
17.08.2006, 17:02
kardeş yeri değildi ama çok güzel bi noktaya değindin gideceklermi acaba eğer gitmezlerse çifte standart olur oh ne ala ben gideyim onlar gitmesin sonrada ben türküm desinler yok öyle g....... yiyiyosa gider adam gibi askerliklerinide yaparlar türk olmak kolay değil kardeşim ne mutlu türküm diyene +askerliğini yapana

Aurelio Türk vatandaşlığı için yaptığı başvuru kabul edilip, onaylanan Aurelio’nun askerlikle ilgili bir sorunu bulunmadığı belirtildi.

5 senedir Türkiye’de yaşadığı için kendisine tanınan haktan yararlanıp, Türk vatandaşlığı için yaptığı başvuru Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilip, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, ardından nüfus kağıdı çıkarılan Marco (yeni adıyla Mehmet) Aurelio’nun askerlikle ilgili bir sorunu bulunmadığı belirtildi. Türk vatandaşlığına alınan yabancıların, askerlik durumlarının araştırılması ve daha önce yapmamışsa, askere çağrılmasını dikkate alan yöneticilerin, bu konuyu sordukları Aurelio’dan, “Ülkemde askerlik yaptım” yanıtı aldıkları öğrenildi. Bunu belgelediği taktirde, Sambacı askerlikten muaf tutulacak.

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 17:03
Süper Lig'e istediği gibi bir başlangıç yapamayan Trabzonspor'da yönetim Marcelinho'nun ardından yıldız bir ismi daha kadrosuna kattı..

bu adamlarda kopyala yapıştır yapıyor nerde kaldı özgün habercilik kınadım bak şimdi süpersporu:D :D

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 17:04
heryere düştü bu haberde bi resmi siteye düşmedi:)

Harun
17.08.2006, 17:06
Musampa kimdir? Buyrun:)

http://img107.imageshack.us/img107/4301/musanpaku2.jpg (http://imageshack.us)

eren_61
17.08.2006, 17:06
heryere düştü bu haberde bi resmi siteye düşmedi:)

bizim resimi site boş.bence tamamen değiştirilmeli zaten.ayrıca merak ederim varsa boyle bişe neden ilk resmi site açıklamaz.galiba menajerler çok hızlı çalışıyo yada resmi site yavaş çalışıyo

atlantis
17.08.2006, 17:08
[QUOTE=Harun;421854]Musampa kimdir? Buyrun:)

bu menajerlik oyunu değilmi:)

Harun
17.08.2006, 17:09
[QUOTE=Harun;421854]Musampa kimdir? Buyrun:)

bu menajerlik oyunu değilmi:)

Hiç bişide kaçmıyo:d

atlantis
17.08.2006, 17:11
[QUOTE=atlantis;421861]

yemezler:) burda jun'a baksan fatihten iyi çıkarr:D

tunganyan
17.08.2006, 17:16
[quote=atlantis;421861]

hala anlamadı:D :D

Muhammet_61
17.08.2006, 17:19
Bu musampa nasıl bir adamdır bilmiyorum ama bir gerçek varki geçen seneyi tekrar yaşamaya başlıyoruz. Brezilya'da aylarca süren çalışmalardan sonuç alınamıyor ve haberlere göre yine menejerlerin tavsiyesiyle zorunlu son dakika son dakika transferleri yapılıyor. Ben bu filmi bi yerden hatırlıyorum.

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 17:21
musampa'dan sonraki oyuncu kim. Adnan, Ali Güneş, Sedat

Sedat veya Adnan'dan birisi gelecek.

Bir yıllığına kiralık olarak anlaşmaya varılan Sedat ile yarın sözleşme imzalanacağı öğrenilirken, Yeşil-siyahlı yönetim Teknik Direktör Faruk Hadzibegic'in raporu doğrultusunda orta sahaya bir transfer daha yapmayı planlıyor. Denizlispor'un, sezon sonunda başkent ekibine 500 bin dolar ödemesi durumunda futbolcuyu bonservisiyle birlikte renklerine bağlayacağı bildirildi.

sedat yalan oldu..adnan gelsin alternatif olur

Erdinç Dilek
17.08.2006, 17:24

ne Muşamba mi?:)

kolombo
17.08.2006, 17:24
bu adamın uyruğu ne bilen varmı?

oguzkoc
17.08.2006, 17:25
bu adamın uyruğu ne bilen varmı?

kongo asıllı hollandalı...

champions
17.08.2006, 17:25
kongo asıllı hollandalı

Muhammet_61
17.08.2006, 17:29
ne Muşamba mi?:)

:D:D:D:D:D

tsakrep61
17.08.2006, 17:33
valla hocam eskıden begenırdım kendısını hatta o kadar kı cm oynadıgım zamanlar trabzonspora transfer etmıstım ama son zamanlarda dogru durust forma sansı bulamayan bı topcu 2 sene manchesterda kıralık oynadı pek bıse yapamadı sonra gecen sene athletıco madrıde geldı ama orda hıc oynadıgını hatırlamıyorum
kısacası ınsallah fos cıkmaz

Sacit
17.08.2006, 17:34
haber inslh yalandır.bu adam alex ile karşılaştırılamaz alex ona bin basar.alex alamıyosun 50 yaşında adamı almaya çalışıyosun.

Nytre
17.08.2006, 17:38
hehe muşamba :) ulan işin hep gırgırında mıyız ne?

haber doğruysa diyeceğim şu : hayret 30 yaşında değil...

TSigalko
17.08.2006, 17:41
Bu adamı sol kanada almak vardı.Ama imkansız :D
http://img161.imageshack.us/img161/4833/faswq9.jpg

Ama olsun Musampa'da iyidir.
http://img130.imageshack.us/img130/3061/fas2ww0.jpg

kolombo
BU ADAMI HATIRLIYORUM GENÇLİK YILLARINDA HOLLANDA ÜMİT MİLLİ DE OYNUYODU HATTA A TAKIMINA ALINMIŞTI Bİ DÖNEM VE BİZİM MİLLİ TAKIMA BİRDE GOLÜ vardır

cabri
valla hocam eskıden begenırdım kendısını hatta o kadar kı cm oynadıgım zamanlar trabzonspora transfer etmıstım ama son zamanlarda dogru durust forma sansı bulamayan bı topcu 2 sene manchesterda kıralık oynadı pek bıse yapamadı sonra gecen sene athletıco madrıde geldı ama orda hıc oynadıgını hatırlamıyorum
kısacası ınsallah fos cıkmaz

premir lig takımı m.city takımında 38 lig maçının 27 sinde oynadı. 24 maç ilk 11 de başladı 3 maç sonradan girdi. 1 golü var. tecrübeli bir oyuncu, la liga yada premier ligde üstün bir başarısı yok ama bizim süper lig kalitesinin üstünde bence.

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 17:43
haber inslh yalandır.bu adam alex ile karşılaştırılamaz alex ona bin basar.alex alamıyosun 50 yaşında adamı almaya çalışıyosun.

la durun hemen gübre atmayın adama..oynar türkiyede hemde çokta iyi oynar..pek oynamıyodu ama oynadığı zaman 90 dakika koşuyodu adam..hızlı bi adam aynı zamanda..en önemlisi winger yani kanat adamı..e bizede bu lazımdı..
valla keşke resmi sitede yayınlansada ohh desem bi yaw...

emre81
17.08.2006, 17:48
Musampa süper adam arkadaşlar tam bize lazım olan adam hem kanatta hemde ön liberoda oynayabilir inşallah haber doğrudur çok faydalı olur

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 17:51
ee yeni kadroyu kurmaya başlıyalım:D

.......................tolga(jeff)................ .............

..musa.........milan..........akyel...........ocak .....

.........................hüso..................... ...........

..yattara...........syzmek(gökdeniz).........musam pa

.........................dos santos...........................

.........................umut bulut...........................

abi bu adamlar hırsla oynasın bu kadroyu yenecek takım yoookkkkkkkkkkk!!
ama hırs lazımmmmmmmmmmmmmm...
birde milanın yanında akyelin oynaması lazım..defalarca söledim biri türkiyenin en hızlı defansı biri hava toplarında ve son müdehalelerde mükemmel..birbirlerini tamamlıyorlarrrrrrrrr...lazaronii duy artıkk beni:D :D

gerçekefsane
17.08.2006, 17:53
@rasmuty

tolga ve jefferson'u kaleden çıkar, önümüzdeki hafta hırvat kaleci gelir.:)

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 17:56
abi pletikosa standart liege ile anlaşmak üzereymiş..bizim teklifi reddetmiş..zaten bu transferden sorada daha adam almazlar..bu sene tolga ve jejj e güvences ..yapıcak bişi yok..

saglam
17.08.2006, 17:59
ee yeni kadroyu kurmaya başlıyalım:D

.......................tolga(jeff)................ .............

..musa.........milan..........akyel...........ocak .....

.........................hüso..................... ...........

..yattara...........syzmek(gökdeniz).........musam pa

.........................dos santos...........................

.........................umut bulut...........................

abi bu adamlar hırsla oynasın bu kadroyu yenecek takım yoookkkkkkkkkkk!!
ama hırs lazımmmmmmmmmmmmmm...
birde milanın yanında akyelin oynaması lazım..defalarca söledim biri türkiyenin en hızlı defansı biri hava toplarında ve son müdehalelerde mükemmel..birbirlerini tamamlıyorlarrrrrrrrr...lazaronii duy artıkk beni:D :D

Musa ve Murat mı?? Yapma gözünü seveyim. Celalaeddin ile Ufukhan'ı koysan 10 kat daha iyi olur...

TSelif
17.08.2006, 18:00
BU ADAMI HATIRLIYORUM GENÇLİK YILLARINDA HOLLANDA ÜMİT MİLLİ DE OYNUYODU HATTA A TAKIMINA ALINMIŞTI Bİ DÖNEM VE BİZİM MİLLİ TAKIMA BİRDE GOLÜ vardır
Gençlik yıllarında :confused: :confused:

gerçekefsane
17.08.2006, 18:01
Hırvat kaleci alınır merak etme, S.Liege mi Trabzonspor'mu kendisi bilir. S.liege gitmek istiyorsa kendisi bilir. Marcelinho, yattara, musampa, Stepanov, Szymek, Gökdeniz, Umut'lu bir kadro'da oynamak istemezse kendi bilir. Uefa'da ön elemede tur geçelim.

uyum sorunu kısasürer ve lazaroni onbirde oynama yapmazsa, bu kadro çok can yakar.

Adem CAKIR
17.08.2006, 18:02
kanca sen neymissin be abi ?
Sen brezilyalara adam gönder aylarca topçu izle, yok kupa maçı bitsin, yok onu kanca beğenmesin sonunda menejerlerin tavsiye ettiği, hiç izlemediğin oyuncuyu al gel.
Tebrik ederim. Harikasınız. Büyük bitiricisiniz.

murat
17.08.2006, 18:04
musampa :D

Ufuk oynasin daha iyi... musampayi alirsa bu yonetim yine bosa para harcamis olurlar..

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 18:04
Musa ve Murat mı?? Yapma gözünü seveyim. Celalaeddin ile Ufukhan'ı koysan 10 kat daha iyi olur...

abi onlarıda koyduk ama pek ilaç olamadılar..bide murat ocak ii topçu abi..topu ayağına yakıştırıyor..23 yaşında daha..üstünde durulması lazım..zaten türkiyeden sol bek çıkmıyor..ki fatih terimde çağırdı milli takıma..boş değil bence..ama musa ve ufukhan değişebilir tabiki...

gerçekefsane
17.08.2006, 18:05
Musampa imza töreninde Puma forması mı yoksa Ts club formasımı ile imza atacak. :)

firidin
17.08.2006, 18:07
arkadaslar musampa alındımı bilmiyorum ama eğer alındıysa bazı arkadaşların bu oyuncuya iyi yaklaşmadığını görüyorum bi sebep mı var_? (sakatlık,formsuzluk,kalitesizlik....vs)_?

bu adam ole veya boyle çok iyi takımlarda oynamıs yanı futbol tabiriyle kuması iyi ama bildiginiz baska bişeyler varsa bilgilendirirseniz sevinirim.........:eek:

Telha TANYILDIZI
17.08.2006, 18:08
musampa :D

Ufuk oynasin daha iyi... musampayi alirsa bu yonetim yine bosa para harcamis olurlar..

anlamıyorum sizleri

Murat Hızal
17.08.2006, 18:08
Yine ağzımıza çalınan bir parmak bal.Tebrikler yönetim,helal olsun faruk kanca.
Musampa haberininde diğer bir çok haber gibi yalan olmasını ummaktan başka şansımız yok.

kml61ts
17.08.2006, 18:09
Yine ağzımıza çalınan bir parmak bal.Tebrikler yönetim,helal olsun faruk kanca.
Musampa haberininde diğer bir çok haber gibi yalan olmasını ummaktan başka şansımız yok.

Çok pardon da sebep?

majes
17.08.2006, 18:10
nuri gitsin limanda balık avlasın eğer tutamazsa kancayı çağırsın :))) Adı üstünde kanca :)))

Ama önce rusya tarafında çalışmalar yapıp daha iyi balıklar yakalayabilirler!! Olmadı Musampa gibi balıkçıdan hazır alırlar !!!
Ama bu sefer tecrübeli olacaklar bir ayı geçmeden hallederler!!

champions
17.08.2006, 18:12
daha düne kadar alex için defansı sıfır diyenler vardı(hiçde öyle değil )şimdi musampa transferi için nerde çıktı bu diyenler ben eminimki kimi alırsak alalım mutlaka bazı arkadaşlar yapılan transferi çeşitli nedenlerle eleştirecekler transfer değil transferin yapılış şekli eleştirilmeli bence

Murat Hızal
17.08.2006, 18:15
Sebep;sen bir buçuk ay brezilyada kalacaksın,hocanın verdiği listeye her gün alternatifler ekliyeceksin,sonuç olarak burdan boş dönceksin.Sebep neymiş ellerin alacakları.Kardeşim sen bu adamla hiç görüşmedin mi,çocuk oyuncağımı bu sonuçta adam profesyonel.Sormazlar mı adama sen bir buçuk ay ne yaptın oralarda.

Gelelim musampa dedikodularına,bu adamı kim izledi kim tavsiye etti yönetime,acaba lazaronin haberi var mı?Yoksa her zaman ki gibi menajer kazığı mı?Ayrıca manchestar city'de biraz vasatın üstüne çıkabilmiş bir adam,atletico madrid'de doğru dürüst forma bile giyemiyor.

Sonuç olarak musampa bizde iş yapabilir,ama yönetimin zihniyeti tam bir şark zihniyeti,kesinlikle başarısız.

majes
17.08.2006, 18:20
Sebep;sen bir buçuk ay brezilyada kalacaksın,hocanın verdiği listeye her gün alternatifler ekliyeceksin,sonuç olarak burdan boş dönceksin.Sebep neymiş ellerin alacakları.Kardeşim sen bu adamla hiç görüşmedin mi,çocuk oyuncağımı bu sonuçta adam profesyonel.Sormazlar mı adama sen bir buçuk ay ne yaptın oralarda.

Gelelim musampa dedikodularına,bu adamı kim izledi kim tavsiye etti yönetime,acaba lazaronin haberi var mı?Yoksa her zaman ki gibi menajer kazığı mı?Ayrıca manchestar city'de biraz vasatın üstüne çıkabilmiş bir adam,atletico madrid'de doğru dürüst forma bile giyemiyor.

Sonuç olarak musampa bizde iş yapabilir,ama yönetimin zihniyeti tam bir şark zihniyeti,kesinlikle başarısız.

Şark zihniyeti nedir?? Yanlış örnek!!
Futboldan anlamıorsan git balıkçılık yap limanda diyebirdin....