PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006-2007 l Transfer Dosyası

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

bahadır2561
30.07.2006, 12:13
arkadaşlar fatih giderse forvet oyuncumuz kalmıyo kaliteli bi forvet alınamsı lazım ama türk olacak..venim aklıma ugur yildirım(heerenven) geliyo onun türk vatandaşlıgı varmı?(hollanda milli takımında oynadıgını biliyorum...)

Mustafa
30.07.2006, 12:17
arkadaşlar fatih giderse forvet oyuncumuz kalmıyo kaliteli bi forvet alınamsı lazım ama türk olacak..venim aklıma ugur yildirım(heerenven) geliyo onun türk vatandaşlıgı varmı?(hollanda milli takımında oynadıgını biliyorum...)

uğur yıldırım forvet miydi bilmiyorum ama ben gelmesini istemem çünkü fanatik bir geyseli hatta taraftar derneğine bile üyeymiş bence umuta ceme destek vermeliyiz forvette

bahadır2561
30.07.2006, 12:20
uğur yıldırım forvet miydi bilmiyorum ama ben gelmesini istemem çünkü fanatik bir geyseli hatta taraftar derneğine bile üyeymiş bence umuta ceme destek vermeliyiz forvette
abi gayseliğini bilmiyodum ama yani cem ve umutla olacak işler deil bunlar..uefa için kaliteli golcü lazım...

Murat Hızal
30.07.2006, 12:33
Arkadaşlar marcelinho resmi imzayı attı mı?

bahadır2561
30.07.2006, 12:34
saat 12'de atacak diye söyleniyordu ama resmi siteden haber yok..

diskus
30.07.2006, 12:38
benim bildigim forvet oyuncusu degil ugur yildirim.yanilmiyorsam orta sahanin solunda oynuyor.

bahadır2561
30.07.2006, 12:39
valla ben forvet diye biliyodum..

selcuk
30.07.2006, 12:43
forvet degil ama arada sirada oynuyor

Tüysüzoğlu Onur
30.07.2006, 12:45
birakin su ugur yildirimi adam türk milli takimini hollandaya degisti ne isimiz var böle kani bozuklarla hemde abartildigi gibi bi topçu deil medyanin gazini yemis bi futbolcu.hem daha geçen gün fenere önerildi fenerde almadi.arkadasin dedigi gibi umuta ve ceme agirlik verilmeli.cem simarmassa türk futboluna damga vurabilir

omam bıyık
30.07.2006, 13:11
Bence bizim Denilson’a falan ihtiyacımız yok.Bir ipte kaç cambaz oynayacak?.Allah için Denilson’un kariyeri şu sıralar dibe vurmuş olsa da Türkiye ligi gibi durarak temposuz oynanan bir ligde iş yapacağı kesindir.Fakat bizim ihtiyacımız öncelikle Kleberson/Appiah tarzı orta sahada hem koşan bir dalga kıran hem de iyi bir servisçi.Hüseyin’den Patrick Vieira olmayacağını anladık.Szymek de eşref saatini bulunca sadece iyi bir pasör.Bugünkü futbolun olmazsa olmazı böyle niteliklere sahip bir futbolcuyu kadronuzda bulundurmak.Real Madrid’in son yıllardaki göçüşü de Makelele’nin satılmasıyla başlamıştı.Tabii tüm bu söylediklerim Fatih elden çıkarılırsa önce onun boşluğunu dolduracak bir forvet almamız gerektiği gerçeğini de unutturmaz

Erkin
30.07.2006, 13:17
birakin su ugur yildirimi adam türk milli takimini hollandaya degisti ne isimiz var böle kani bozuklarla hemde abartildigi gibi bi topçu deil medyanin gazini yemis bi futbolcu.hem daha geçen gün fenere önerildi fenerde almadi.arkadasin dedigi gibi umuta ve ceme agirlik verilmeli.cem simarmassa türk futboluna damga vurabilir

Bence de haklısın medyanın gazıyla çok abartıldığına inanıyorum Uğur'un sadce frikik yarışmasına katıldı orda bişeyler yaptı ama sahada ne yaptığı önemli. O kadar iyi olsa Heerenveen'de kalmaz halen..

Doğan BULAT
30.07.2006, 13:25
arkadaşlar denilsonla ilgili bir gelişme varmı??? haberi olan varmı ya

Tansu Onur Erdoğan
30.07.2006, 13:32
bence sol kanada mustafa keçeli alınabilir yabancı hakkını forvetten yana kullanalım

Cabri61
30.07.2006, 13:37
sol kanatımız 0.diğer takımlar bile artık hangi kantı tutacaklarını biliyorlar.mustafa keçelinin orayı dolduracağını inanmıyorum.denilson olmasın hüseyinde saç kalmaz o zaman.

Onur Muhcu
30.07.2006, 13:39
Dün havaalanına karşılamaya giderken bir kaç arkadaş Denilson'u Trabzonspor'a ülker'in alabileceğini söylüyordu ama ne kadar doğruluk payı var bilmiyorum

Miraç Atalay Çiftçi
30.07.2006, 13:42
yaw bu denilsonun bonservisi elinde degil mi?

Emre B.
30.07.2006, 13:42
Ülker bize günahını vermez

İleli
30.07.2006, 13:48
Arkadaşlar marcelinho resmi imzayı attı mı?

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/300706imza2.jpg

Travelair
30.07.2006, 13:50
Türkiye'de golcülerin aşırı derecede önemi yok. Şöyle düşünün: Türk takımları hangi mevkilere ihtiyaç duyuyor? Türkiye'de oyunlar kör dövüşü. Ortasaha mücadelesi(!). Neden? Çünkü kaliteli kanat adamları yok. Kanat adamları olan takımlar her açıdan üstün gelirler. Gerek orta, gerek adam eksiltme gerek oyun açma ve dibe inip kolay sonuca gitme olasılıkları Türkiye'de takımların yumuşak karnıdır. Onun için populist yaklaşımda bulunulmayıp iyi bir yabancı kanat oyuncusu almalıyız. Gol sorunu çekmeyiz çünkü kanatlara açılacak oyunda gol atacak eleman sadece golcü olmayacaktır. Forvet, ortasaha hatta gerekirse defans elemanları gol pozisyonlarına fazlasıyla girerler

A.T.R
30.07.2006, 13:53
Merhabalar arkadaşlar,
Marcelinho takımımıza ve ts gönüldaşlarına hayırlı olsun.Kendisi zaptedilmesi ve üzerine eger vurulmasıcok zor bir Mustang(Yabani at) gibi bir futbolcu eger ehlileştirebilir ve maksimum verimi alırsak Turkiye hadi abartayım nerdeyse 2. Hagi yi seyredecek bu sezon. Lakin bazı arkadaşlar Marcelinho yu sol kanat oyuncusu yapmış ve pascal Feundinou yu istiyor.Şaşırmayalım ve şaşırtmayalım lütfen Marcelinho orta alanda gole dönük playmaker olarak oynayan bir futbolcu yani aynen Haginin pozisyonunda.Bize soldan top taşıyacak Yattara kabiliyetinde olamsa bile o işi soldan yapabilecek ayagı düzgün bir adam lazım.Fatih Tekke'nin takımdan ayrılması yüregimi burkuyor ( henüz ayrılmadı demeyin ayrılacak göreceksiniz) ama yanılmıyorsam Trabzon Kaptanı Apoel maclarında oynattıktan sonra gönderecek ya da ben öyle arzu ediyorum.
Sözün özü bizim takımımıza öncelikle sol kanat lazım .Golcü işine gelince ise Ben Ersen Martin İle Umutun bu işi çözebileceğine inanıyorum. Tabii ki total olarak Fatih kadar Gol atamayacaklar ama Marcelinho gökdeniz ve Yattara'nın da gole dönük olduğunu hesaba katarsak pek de Gol problemimiz olacakmış gibi gelmiyor bana.Bu hesaba göre
Jefferson
Fatih Akyel Stephanov Çagdaş(Erdinç) Celo (Murat)

Huseyin Symek
Yattara Gokdeniz

Umut Marcelinho

Güzel bir kadro hatta eger sol kanat alınırsa ona yer acmak için bu takımdan kimi kesmeliyiz onu da düşünmek lazım.Walla bence Lazaroni nin işi zor
Kolay gelsin :)
Hepmize mutlu ve hayırlı bir sezon dilerim
Saglıcakla kalın

Sinan Akyıldız
30.07.2006, 13:58
Ya afbuyurun ama bu marcelinho yu izlemeyen arkadaşlarım siz uzayda mı yaşıyosunuz :D affınıza sığınarak

Abicim bu adam 2004-2005 de Almanya ligi "bundesliga" yı salladı kicker tarafından almanyada yılın futbolcusu seçildi çok değil 1 sezon önce yani afedersiniz ama sahiden uzayda olmak lazım bu adamı izlememiş olmak için , ben alman liginde sırf bu adam için izlediğim maçlar oluyodu , ve bu adam artık benım taraftarı olduğum takımın formasını giyiyo nolur biraz destek ...

Muhammet_61
30.07.2006, 14:06
Arkadaşlar sol kanatta Musa da denenebilir. Denilson olmazsa yabancı hakkımızı ya çok kaliteli bir sol açık(wagner falan diil) ya da kaliteli bir forvetten yana kullanalım. Fatih giderse tabi.

61hikmet61
30.07.2006, 14:58
şahsen ben marcelinho sol kanattır,ondan dolayı feindounoyu alalım demedim.benim dediğim,bu kadar hucum adamı bolluğunda oynanacak en iyi formasyon olarak 4-2-3-1, 4-5-1 dönüşümlü formasyonu olarak gördüğümden ön üçlüde oynayacak nitelikteki adam sayısı çok fazla.alternatifi ön alan için bol olan bir kadro.o üçlüde oynayan adamlar da daha çok serbest oynadığı için kanat oyuncusu niteliğinde olmaları gerekmiyor.-barca'da messi ve ronaldinho örneğindeki gibi-bence en fazla başımızı ağrıtabilecek pozisyon ortada oynayacak ikili mevzusu.oradaki ideal ikili hüseyin-szymek olacaktır.böylece szymek de wisladaki pozisyonuna geri dönecektir.ama herhangi bir sakatlık veya ceza,formsuzluk durumunda bu ikilinin tek alternatifi hasan kaldı.başka alternatif aklına gelenler var mı?benim anlatmak istediğim budur.

eys_61
30.07.2006, 15:04
aklıma takılan birşey var.Marcelinho yu aldık almasına da herhangi bir sağlık kontrolünden geçti mi acaba???

Şentürk
30.07.2006, 15:11
jefferson; ufukhan, stephanow, çağdaş, murat, hüseyin, szymek, yattara, gökdeniz, marcelinho, umut..
güzel bir onbir, denilsonda gelirse çok iyi olur..

champions
30.07.2006, 15:15
denilsonun yerine konuşulan cruzeirolu wagner çok iyi bi futbolcu 20 yaşında bence onun alınması daha mantıklı denilsonun yeteneklerini tartışmaya gerek yok ama takıma ne katacağı soru işareti önemli olan takıma katkısıdır
bi de kaleci transferi doğruluk payı nedir acaba pletikosa jeffersondan daha iyidir diye düşünüyorum aynı zamanda çok daha tecrübeli

LAZİO_curvanord
30.07.2006, 15:16
http://www.verkac.org/?p=1588

bunu bir okusanızaaa:confused: :confused:

Murat Acar
30.07.2006, 15:35
denilsonun yerine konuşulan cruzeirolu wagner çok iyi bi futbolcu 20 yaşında bence onun alınması daha mantıklı denilsonun yeteneklerini tartışmaya gerek yok ama takıma ne katacağı soru işareti önemli olan takıma katkısıdır
bi de kaleci transferi doğruluk payı nedir acaba pletikosa jeffersondan daha iyidir diye düşünüyorum aynı zamanda çok daha tecrübeli
Düşüncelerin çok mantıklı ancak bence denilson alınmalı çünki bizim takımı sürükleceyeck futbolcuya ihtiyacımız var.marcelinho ile denilson bu takımı büyük maçlardaki stresten kurtarabilcek o stresi kaldırabilecek futbolcular.Bu yüzden denilsonun alınması bence daha faydalı olabilir.Keşke ricardinho alınsa ama onun adı hiç geçmiyor.hayırlısı bakalım

Punisher-61
30.07.2006, 15:37
herkes marcelinhonun gec kalmasina takti kafayi bee..ama neden gec kaldi kimse söylemiyor...
bi Mahkemede durusmami diyorlar ne bilim sahit olarak katilmak ZORUNDA kaldi o yüzden... millet takti kafaya 8 günü bee..

FERO61
30.07.2006, 15:48
sizcede defans biraz pasifmi kaldi? ilerdekiler zaten geri dönmüyo...belki cok gol pozisyonuna gireriz ama okadarda gol pozisyonu veririz gibi..burda önemli olan gollü duellolardan galip cikmak,buldugumuzu degerlendirmek

champions
30.07.2006, 15:54
marcelinhoyu kimse alexe falan benzetmesin yok koşmuyo yok bilmem ne yapmıyo bu adam ayağına top bekleyen bi futbolcu değil bi 10 numaranın ne kadar koşması gerekiyosa ondan daha fazla koşuyo denilson hakkında bu konuda bi yorum yapamam yattarada düzelmeler var hangisi olduğunu hatırlamıyorum ama bi hazırlık maçında yattara defansif yönden inanılmaz işler yaptı

cınar#7
30.07.2006, 16:01
http://www.takagazete.com/resim/img/kalecidegeliyor.jpg

HIRVAT PLETİKOSA
Gazeteniz TAKA’nın ilk kez kamu oyuna duyurduğu kaleci transferinde dün yine hareketli saatler yaşandı. İstanbul’da bulunan Teknik Direktör Lazaroni başkan Albayrak’la transferdeki son gelişmeleri masaya yatırdı. Albayrak kaleci transferinde ısrarlı olunca Brezilyalı hoca “Çok daha iyisi varsa neden olmasın” cevabını verdi. Bu konuşma üzerine Nuri Albayrak daha önce anlaşma yapılan Shaktar Doneks’in Hırvat Milli takımı kalecisinin menajeriyle temasa geçti. Bu arada Jefferson’u elden çıkarmak için kiralık kulüp arandı. Görüşme yapılan kulüplerden bugün olumlu cevap alındığı taktirde Hırvat Pletikosa Trabzonspor’un yeni kalecisi olacak.

eger Pletikosa alınamazsa Ankaragucunden Bora dusunulebilinir.boylece 2 yabancı kontenjanı cıkar Denilsonun yanında birde Aurelio gibi defansif orta saha alınabilir.Alınabilecek en iyi yabancı kaleci isvecli Isaksson ama alamaz bizim yonetim.

TSKara61
30.07.2006, 16:13
Trabzonspor'un hedefi Kayserispor'un ya da Genclerbirligi'nin onlerine koyduklari hedeften buyuk degil. Oncelikle bunu kabul edelim.

Onceki teknik direktorumuz Vahid Halilhodzic'in Fransa'daki maceralarini yakindan takip eden biri olarak (her hafta PSG maclarini izlemistim) Trabzon'un bu hoca ile anlastigini ogrenince soka girmistim. Nitekim, takima oynattigi futbolla beni sasirtmadi ve bavulunu topladi ayrildi. Bilginiz olsun, Vahid issiz geziyor, herhangi bir kulup bulamadi.

Trabzonspor'un baskani kim olursa olsun, isme degil her zaman icraata baktim.
Baskandaki potansiyele, futbol bilgisine, gorgusune, is adamligi tecrubesine.
Albayrak'ta bu saydigim ozelliklerden kaci var?
Baskan yildiz oyuncu sozu verdi, almadi diye isyan edenlere soruyorum: yildiz oyuncu alacagim diye secim doneminde vaatlerde bulunan bir aday, boylesi sozlerle kendi kalitesini ortaya koymus olmuyor mu? Siz baskan adayi olsaniz yildiz oyuncular alacagim der miydiniz?
Baskanlik koltugu cok onemli. Nedeni ise teknik direktoru baskan ve olusturudugu yonetim seciyor. Takimin basina teknik direktor geldikten sonra baskanin rolu teknik direktorun isteklerini yerine getirmekten ibarettir.

Hayal kirikligimiz Lazaroni'nin takimin basina getirilmesi bir kat daha artti. Lazaroni'nin kariyeri ortada degil mi? Kariyerinin basinda olan bir adami alip takimin basina getirseler, derim ki helal olsun, risk aliyorlar ama neden olmasin. Kariyeri basarisizliklarla dolu bir adami takimin basina getirmenin anlami ne peki?
Ben soyleyeyim, is bilmezlik, hatta daha ileri gideyim aptallik, amatorluk.

Sampiyonluk yarisindaki rakiplerimize bakiyorum, GS, FB, BJK. Hepsi de Trabzonspor'dan guclu. Besiktas'ta forma giyemeyen, isliklanan, fundamental'i
inanilmaz zayif Cagdas aliniyor defansa. Tigana bu adamdan stoper olmayacagini anlayip onliberoda denedi, o da olmadi, solbeke cekti, orda da olumcul hatalar yapti. Tigana umidi kesti. Ardindan Cagdas'in bir macta aptalca hareketi ardindan isliklanmasi, ve televizyonlara yaptigi aciklama sonunu hazirladi ve biz bu adami bonservis bedeli odeyerek aldik. Bir amatorluk ornegi daha. Eger ihtiyac stoper ise, cagdas'in bonservisine ve kendisine verdigimiz para ile genc milli ya da umit milli 1 ya da 2 oyuncu alabilirdik (Aytac Ak ya da Murat Ozavci mesela)

Marcelinho'nun transferi karanliga sikilan bir kursun degil, gercekten established bir oyuncu. Piyasada bu bedel karsiliginda Marcelinho'dan genc ve yetenekli oyuncu bulmak mumkun mu? Elbette. Ama anlamamiz gereken su ki,
gecen sene Albayrak'a Hertha Berlin'den 2 oyuncu say deseniz sayabilirmiydi?
simdi say deseniz sayabilir mi?
Amatorluk budur iste. Menajerlerin oyuncagi olmak. Bu diger kuluplerde de farkli degil, alin Aziz Yildirim. Dunya futbolunu zerre takip eden biri degil, o da menajerler sayesinde transfer yapmiyor mu? Alin Galatasaray. Carusca ya da Ribery. Bunlari menajerler tavsiye etmediler mi? GS kac kere izledi de aldi bu adamlari. Yani demem o ki amatorluk sadece bizde degil, her yerde. Ama bunu ortadan kaldirmadan Istanbul kuluplerini gecmemizi bi kenara birakiorum benim icin hedef degil cunku, bir dunya kulubu olmamiz mumkun degil.
Besiktas'a bakiyoruz ote yandan. Takimin hocasi Tigana ipleri eline almis durumda. Demiroren ve dalkavuklarina transferi hoca yaptiriyor. En azindan yabanci transferleri. Runje'yi yonetim aldi, Tigana istemedi, gorecegiz neler yumurtlayacak. Ama Delgado ismini veren ve onun icin bastiran kisi Tigana. Delgado'yu da gorecegiz.

Adem Kocak gibi bir oyuncumuz var. Hem defansif ve ofansif oyunda optimum duzeyde performans gosteren, surekli forma sansi bulabilse birakin ulusal takimi yurtdisinda cok iyi bir kulupte direk forma giyebilecek bir oyuncu.
Zamaninda pesinden kosturulan Bilal Kisa, Adem'in yedegi olamaz. Haberlere bakiyorum, Adem gidiyor. Bu amatorluk, bu is bilmezlik neden?
Ersen Martin aliniyor, Mehmet Yilmaz gonderiliyor. Mehmet Yilmaz bitirici vuruslardaki zayifligi nedeni ile sampiyonluga oynayacak bir takimin santroforu olabilecek kapasitede degil. Ancak cok iyi bir stoper olabilir. Neden denenmedi?
Ersen Martin futbolcu mu? Bu adami Ersun Yanal, Fatih Terim ulusal takima cagirdiginda, ya bunlar da sasirdi demedik mi? Ersen ortaya koydugu performansla ikisini de pisman, rezil-rusva etmedi mi? Eee, simdi biz niye Ersen'i aliyoruz? Umut'u almisiz zaten, alacaksaniz yabanci alin ya da genc ve umit milli takimlara yonelin. Caner Erkin, Tevfik Kose, mevlut.
Kaleye Ahmet Sahin'i alacaginiza, gidin daha ucuza Onur Kivrak'i alin.
Ben anlamiyorum, bu kadar umit vaad eden, potansiyeli oyuncu varken, neden 25'ini gecmis vasat ya da vasat alti kariyer yapmis oyuncular aliniyor.

Fatih Tekke konusuna deginmiyorum, hala gittigine, ya da gidecegine inan(a)miyorum.

saygilar.

Çok güzel yazmışsın abi tamamen katılıyorum.

omam bıyık
30.07.2006, 16:20
Mutlak ve mutlak orta sahaya sağlam bir ön libero şart.Bizim takımda bu işi yapacak hiç kimse yok.Milan da Gattuso,Juve’de Vieira ve Emerson,Chelsea’de Makelele gibi isimler takımlarının yükünü çekiyor.Eziklerde bu işi Appiah ve Kleberson görüyor.Geysaray bile Züğürt Ağa olmasına aldırmadan Gravesen ve Maniche gibi first class ön liberoların peşinde.Çünkü modern futbolun olmazsa olmazı bu.Hem koşacak dalgakıran vazifesi yapacak hem de iyi top dağıtacak.Hele Marcelinho+Yattara+2 Forvet oynarsak-ki Brezilya bile böyle bir kadroyla oynayınca 4-4-2 de Carlos’u solda tek bırakıp Gilberto Silva ve Emerson’u göbekte oynatıyor- bu en mühim ihtiyacımız olacak.Benim naçizane kesemize uygun kaliteli ön libero tavsiyelerimse igor biscan,yaya toure,stilian petrov,fabio rochemback,igor tudor,alexei smertin’dir.Bunlardan birini almak şarttır farzdır

cınar#7
30.07.2006, 16:31
Mutlak ve mutlak orta sahaya sağlam bir ön libero şart.Bizim takımda bu işi yapacak hiç kimse yok.Milan da Gattuso,Juve’de Vieira ve Emerson,Chelsea’de Makelele gibi isimler takımlarının yükünü çekiyor.Eziklerde bu işi Appiah ve Kleberson görüyor.Geysaray bile Züğürt Ağa olmasına aldırmadan Gravesen ve Maniche gibi first class ön liberoların peşinde.Çünkü modern futbolun olmazsa olmazı bu.Hem koşacak dalgakıran vazifesi yapacak hem de iyi top dağıtacak.Hele Marcelinho+Yattara+2 Forvet oynarsak-ki Brezilya bile böyle bir kadroyla oynayınca 4-4-2 de Carlos’u solda tek bırakıp Gilberto Silva ve Emerson’u göbekte oynatıyor- bu en mühim ihtiyacımız olacak.Benim naçizane kesemize uygun kaliteli ön libero tavsiyelerimse igor biscan,yaya toure,stilian petrov,fabio rochemback,igor tudor,alexei smertin’dir.Bunlardan birini almak şarttır farzdır

yabancı ön libero için jeffersonun kiralık gonderılıp yerıne turk kalecı alınması yada szymekin gonderılmesı lazım

diskus
30.07.2006, 16:36
yabancı ön libero için jeffersonun kiralık gonderılıp yerıne turk kalecı alınması yada szymekin gonderılmesı lazım
ben bir sey mi kacirdim su an 6.ci yabanci kim bizde?jefferson,stepanov,yattara,symek,marcelinho. 5 ediyor.

cınar#7
30.07.2006, 16:38
ben bir sey mi kacirdim su an 6.ci yabanci kim bizde?jefferson,stepanov,yattara,symek,marcelinho. 5 ediyor.
sol kanata yabancı oyuncu alınacak onun için oyle soyledım yanı şımdılık resmı birşey yok

Jackdaniels
30.07.2006, 16:40

szymeki hangi mantıkla takımdan gönderiyosun aklım almıyo doğrusu iyiki kulüb içinda faal bi görev almıyosun yoksa mazallah bidaha şampiyonluk göremeyiz...

Fanatik28
30.07.2006, 16:41
Bence Pascal Feindouno yabancimiz olsun. Yanlis hatirlamiyorsam, oynadigi takimda sagbek, sagorta, ortagöbek ve önlibero oynayabilen, en son Gine milli takiminda da orta göbekte ve önlibero olarak oynayan ve golde atabilen biri. Yani mücadeleci bir yapisi olan biri. En önemlisi lider özellikleri olan biri. Symek`in yerinide doldurabilecek biri. Symek`te gönderilmek isteniyorsa, o zaman iyi bir solkanat alabiliriz.
Cok iyi bir solkanat alacaksak, yinede ilk tercihim ora olur. Ama Denilson olmasin, Ze Roberto olsun. Brezilya`da adi gecen diger oyunculari tanimiyorum.

cınar#7
30.07.2006, 16:44
szymeki hangi mantıkla takımdan gönderiyosun aklım almıyo doğrusu iyiki kulüb içinda faal bi görev almıyosun yoksa mazallah bidaha şampiyonluk göremeyiz...
gonderıyorum demedım eger alınacaksa ancak oyle yapılması lazım dedim.yoksa ben szymekin kalmasını isterim nıye bu kadar tepkı verıyosunki?

Jackdaniels
30.07.2006, 16:45
gonderıyorum demedım eger alınacaksa ancak oyle yapılması lazım dedim.yoksa ben szymekin kalmasını isterim nıye bu kadar tepkı verıyosunki?

Şuan bi yabancı kontenjanımız daha var o nedenle takımdan kimsenin gitmesine gerek yok tepkim bu yüzden....

selcuk
30.07.2006, 17:02

HIRVAT PLETİKOSA
Gazeteniz TAKA’nın ilk kez kamu oyuna duyurduğu kaleci transferinde dün yine hareketli saatler yaşandı. İstanbul’da bulunan Teknik Direktör Lazaroni başkan Albayrak’la transferdeki son gelişmeleri masaya yatırdı. Albayrak kaleci transferinde ısrarlı olunca Brezilyalı hoca “Çok daha iyisi varsa neden olmasın” cevabını verdi. Bu konuşma üzerine Nuri Albayrak daha önce anlaşma yapılan Shaktar Doneks’in Hırvat Milli takımı kalecisinin menajeriyle temasa geçti. Bu arada Jefferson’u elden çıkarmak için kiralık kulüp arandı. Görüşme yapılan kulüplerden bugün olumlu cevap alındığı taktirde Hırvat Pletikosa Trabzonspor’un yeni kalecisi olacak.

eger Pletikosa alınamazsa Ankaragucunden Bora dusunulebilinir.boylece 2 yabancı kontenjanı cıkar Denilsonun yanında birde Aurelio gibi defansif orta saha alınabilir.Alınabilecek en iyi yabancı kaleci isvecli Isaksson ama alamaz bizim yonetim.
bence alinabilecek en iyisi landreau

#10 Fietra
30.07.2006, 17:03

HIRVAT PLETİKOSA

Pletikosa gelirse ikinci yıldız sözü tutulmuş olur:)

sermin simsir
30.07.2006, 17:18

cruzerodaki wagneri hiç izledinizmi, çok iyi futbolcu derken hangi özellikleriyle iyi(süratlimi,teknikmi,iyi orta yaparmı vs), stil olarak hangi futbolcuya benziyor.görüşlerinizi<yazarsanız sevinirim

diskus
30.07.2006, 17:19
lig baslamasina 1 hafta kala bu kadar transfer yapilmasini hic de uygun görmiyorum ben.yönetim futbolculari ucuza alalim diye bu kadar bekledi ama cumartesi kayseri maci var ve alinan futbolcularin antreman durumu belli degil,icabinda takim arkadaslariyla antreman yapmadan maca cikcaklar veya yedek bekliyecekler.ve en önemlisi uefa macinda da oynayamiyacaklar muhtemelen isimleri verilmedigi icin.eger biz bu rum takiminida gecemessek busene bu transferlerin ne anlami kaldi.simdide gazetelere bakarsak kaleci degisikliginden söz ediliyor,cok yanlis bir zaman simdi,kaleciyi degistirirsek yeni gelecek kaleci uefa macinda oynayamaz.tolga da dogru dürüst oynatilmadi dostluk maclarinda.bence su 3,4 mac sonra karar verilmeli jefferson icin.

selcuk
30.07.2006, 17:21
cruzerodaki wagneri hiç izledinizmi, çok iyi futbolcu derken hangi özellikleriyle iyi(süratlimi,teknikmi,iyi orta yaparmı vs), stil olarak hangi futbolcuya benziyor.görüşlerinizi<yazarsanız sevinirim
cruzeirodaki wagner 10 numara giyniyor bence feindouno daha akilli olur wagner sol acik oynasada defansi biraz daha güclü tutmak icin pascal bence daha akillica olur

The Legend
30.07.2006, 17:24
bencede pletikosa iyi bir kaleci. alınabiliniyorsa hemen alınmalı.

cınar#7
30.07.2006, 17:33
Denilsonla Pletikosa alınsın bızı kimse tutamaz fırtına gıbı eserız

selcuk
30.07.2006, 17:38
Denilsonla Pletikosa alınsın bızı kimse tutamaz fırtına gıbı eserız
yaf eminmisiniz pletikosa bukadar iyi kaleci olduguna en cok iyi kaleci aranan lig ingiltere ama bu adam dahada dandik ukraine liginde o alinacagina ben tolgayla caferi tercih ederim biriside star demis plet... ya güldürmeyin adami benim tanidigim hrvatlar adama sövmedigini birakmiyor bizimkiler star etti adami

Mehmet_Mercanlı
30.07.2006, 17:39
Pletikosa cok güzel bir transfer olur.
ama jefersona ve tolgaya şanstanımalıyız dıye duşunuyorum.. bunlar okadarda kötü değiller..

cınar#7
30.07.2006, 17:44
yaf eminmisiniz pletikosa bukadar iyi kaleci olduguna en cok iyi kaleci aranan lig ingiltere ama bu adam dahada dandik ukraine liginde o alinacagina ben tolgayla caferi tercih ederim biriside star demis plet... ya güldürmeyin adami benim tanidigim hrvatlar adama sövmedigini birakmiyor bizimkiler star etti adami
hırvatistan,sırbistan karadag,rusya gibi ülkelerden hep iyi kaleciler çıkar pletikosada tanınmış bir kaleci ama tabiki yıldız olamaz,jeffersondan iyi ve tecrubeli oldugu için alınabilinir.Boylece jeffersonuda anadolu takımlarına yada brezilya ligine kiralarız orda tecrube kazanır.

selcuk
30.07.2006, 17:51
hırvatistan,sırbistan karadag,rusya gibi ülkelerden hep iyi kaleciler çıkar pletikosada tanınmış bir kaleci ama tabiki yıldız olamaz,jeffersondan iyi ve tecrubeli oldugu için alınabilinir.Boylece jeffersonuda anadolu takımlarına yada brezilya ligine kiralarız orda tecrube kazanır.
hayir bu sezon cafer kendini gösterecektir bide yüzkere denildiki kaleci almiyacagiz bunlar sadece caferi sasirtip hatalar yapmasi icin ist. medyasi adamin kafasini sasirtiyorlar bonservissis leandreau gibi kaleciler varken bizimkiler niye böyle bi yamugu bi dünya para verib alsin söylermisin bunlara uymayalim cafere destekliyelim

ve bu forumu takib edenler bilirki cafer fan i degilim ama su an o elimizde o ve % 99 bu sezon onunla gececek sampiyon olmak istiyorsagik ona sonuna kadar güvendigimizi göstermeliyiz

Gürkan
30.07.2006, 18:00
jafferson a kımse kotu demıyor zaten ben ce tek eksıgı tecrube,ozellıkle bızım lıgten ıyı bır takıma kıralanırsa 1-2 sene ıcınde banko oynar takımda.

fenebostan ıyı bır ıs yapmıs 19 yasında bır adamı alıp bursa ya kıralamıs.bence bu gec kalınmıs bır atılım.bunun gıbı 4-5 tane oyuncuyu alıp kıralık oynatacaksın.hem lıgtekı ufak takımlar ıyı oyuncu elde eder kalıte artar hemde 5 te 2 yıldız cıkarsa ıste sana hem futbolcu kaynagı hemde gelır.

degısık yaslarda hatta 14-15 yasındakılerıde alacaksın.

soyledıgınız kalecı ısımlerı kımı ıyı dıyo kımı kotu hagısıne ınanalım.
tecrubelı ve ıyı kalecı en az golcu kadar takıma katkı saglar belkıde daha fazla.

cınar#7
30.07.2006, 18:01
hayir bu sezon cafer kendini gösterecektir bide yüzkere denildiki kaleci almiyacagiz bunlar sadece caferi sasirtip hatalar yapmasi icin ist. medyasi adamin kafasini sasirtiyorlar bonservissis leandreau gibi kaleciler varken bizimkiler niye böyle bi yamugu bi dünya para verib alsin söylermisin bunlara uymayalim cafere destekliyelim

ve bu forumu takib edenler bilirki cafer fan i degilim ama su an o elimizde o ve % 99 bu sezon onunla gececek sampiyon olmak istiyorsagik ona sonuna kadar güvendigimizi göstermeliyiz
iyide şampiyon olmak için kalecinin tecrubeli olması gerekli illede pletikosa olcak diil senin dedigin leandreauyu izlemedim galiba isveçli oda olabilir.jeffersonun ogrenmesı gereken daha cok şey var oncelikle kalesınden acılmayı ogrenmelı boyle cok fazla hatalı gol yedı gecen sene.ben jeffersonu Didaya benzetiyorum Didada milana ilk geldiginde hatalı goller yemişti,eleştiriliyodu sonradan milan kiraladı Didayı şimdi dunyanın en iyi kalecilerinden oldu.

of-lee
30.07.2006, 18:03
iyide şampiyon olmak için kalecinin tecrubeli olması gerekli illede pletikosa olcak diil senin dedigin leandreauyu izlemedim galiba isveçli oda olabilir.jeffersonun ogrenmesı gereken daha cok şey var oncelikle kalesınden acılmayı ogrenmelı boyle cok fazla hatalı gol yedı gecen sene.ben jeffersonu Didaya benzetiyorum Didada milana ilk geldiginde hatalı goller yemişti,eleştiriliyodu sonradan milan kiraladı Didayı şimdi dunyanın en iyi kalecilerinden oldu.
şimdilik tarnsferler cok iyi ama ben kalecilere güveniyom kaleci almaya gerek yok bence denilson veya wagner den birini alırsak bu sene şampiyon olmamak için engel kalmıyo
ŞAMPİYON TRABZONSPOR

cınar#7
30.07.2006, 18:07
fenebostan ıyı bır ıs yapmıs 19 yasında bır adamı alıp bursa ya kıralamıs.bence bu gec kalınmıs bır atılım.bunun gıbı 4-5 tane oyuncuyu alıp kıralık oynatacaksın.hem lıgtekı ufak takımlar ıyı oyuncu elde eder kalıte artar hemde 5 te 2 yıldız cıkarsa ıste sana hem futbolcu kaynagı hemde gelır.
kesinlikle katılıyorum bizde boyle yapabiliriz mesela cruzeiroda oynayan Wagner alınıp bursa,sakarya,antalya gibi anadolu kluplerine kiralanabilir

Travelair
30.07.2006, 18:29
Persönliche DatenStand: 19.05.2006 http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_7942_2004_1.jpg</IMG></IMG> Romário - Faria de Souza Romário
Geburtsdatum:29.01.1966
Grösse:1,69
Nationalität: ! Brasilien
Fuss:beidfüßig
Status:Länderspiele: 74 Spiele (http://www.transfermarkt.de/wettbewerbe/nationalmannschaft/nationalmannschaft.php4?verein_id=3439)
Verein:Miami FCPosition:SturmPositionsdetails:MittelstürmerIm Team seit:2005 während der SaisonVertrag bis:2007
Marktwert:200.000

Bu yaşında gençlere taş çıkartır. Leblebi gibi gol atar. Forma satışlarını patlatır Evet ciddiyim :D

#10 Fietra
30.07.2006, 18:31
Persönliche DatenStand: 19.05.2006 http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_7942_2004_1.jpg</IMG></IMG> Romário - Faria de Souza Romário
Geburtsdatum:29.01.1966
Grösse:1,69
Nationalität: ! Brasilien
Fuss:beidfüßig
Status:Länderspiele: 74 Spiele (http://www.transfermarkt.de/wettbewerbe/nationalmannschaft/nationalmannschaft.php4?verein_id=3439)
Verein:Miami FCPosition:SturmPositionsdetails:MittelstürmerIm Team seit:2005 während der SaisonVertrag bis:2007
Marktwert:200.000

Bu yaşında gençlere taş çıkartır. Leblebi gibi gol atar. Forma satışlarını patlatır Evet ciddiyim :D
Bence de Romario alınsın.

selcuk
30.07.2006, 18:38
fransali
artik cafer yeterince tecrübeyi toplamistir (ins) artik büyük hata yapmaya hakki yok ya adam gibi oynar yada tolga oynar yabanci hakkimizi kalecide kullanacaksagik elimizdekinlen olmali bu yoksa altyapidan yetisene devredersin is biter

cınar#7
30.07.2006, 18:39
Bence de Romario alınsın.
Ortegayı alırız daha iyi hemde sol kanatta oynar ortega:D

keles76
30.07.2006, 18:48
ArkadaŞlar Kalecİ GÜven Vermezse Hata ÇoĞalir Penaltilar Artar Kİmse Tolga Jefferson GÜven Verİyor Dİyemez Bakin Deneyİmlİ Bİr Kalecİ Kesİnlİkle Alinmaliydi Fakat RÜŞtÜ Olmadi BaŞkada TÜrk Yok Bence DoĞruysa Pletİkosa SÜper Olur Bu Adam 5 Yildir Futbol GÜndemİnde Yanİ Futbol Mundİal İzleyenler Bİlİr . Adam SÜper PİŞman Olunmaz Bu Adamin KalecİlİĞİde YildizliĞida Nİye TartiŞilir Anlamiyorum.

Beytullah
30.07.2006, 19:04
sol kanat'a denılsonuda alırsak birde kaleci alırsak tamamdır ezik takım 100 yılından anca havası alır

omam bıyık
30.07.2006, 19:13
İyi bir ön libero için gerekiyorsa Szymek gönderilmeli.Jeff i gönderemeyiz ya da göndersek bile yeni bir yabancı kaleci almak zorundayız.Çünkü Türkiye’de yerli kaleci olmadığını sanırım herkes kabul eder.Lazaroni defansif futbol kurgulamayı seven bir hoca.90Dünya kupasında Romario ve Bebeto’yu en janjanlı dönemlerinde oynatmayıp takımı elettiği hep söylenegeldi.Ali Şen onu sırf bu sebepten takımdan uzaklaştırmıştı.Yanlış anlamayın bu anlayış beş para etmez demiyorum.Lucescu gibi takır takır futbol oynatır ya da Rehhagel’in Yunanistan’ın başında olduğu gibi can sıkıcı da olsa taktikleriyle bizi hedefe götürebilir.Sorun şu ki bu anlayışa sahip bir hocanın elindeki malzeme kendi kurgusunu yerleştirmesine engel olacaktır.Zaten savunma yapmayı beceremeyen bir takım Marcelinho’nun gelişiyle iyice bu alanda zaafa uğrayacaktır.Kaldı ki sağlam bir ön libero artık takımları başarıya götüren en önemli unsur sayılıyor.Eğer yabancı kontenjanı sıkıntılıysa gerekirse Szymek de gönderilmeli.Şüphesiz Szymek çok kaliteli bir futbolcu ama artık bu takımda fonksiyonsuz kalacağına inanıyorum.Kanat adamı değil zaten oraları yadırgıyor.Göbekte oynatsan oyun kurucu Marcelinho olacak.Bir koroya bir şef yeterli.Standart bir ön libero özelliğine de sahip değil. Pres yapma ve top çalma özelliği de yetersiz kalınca savunmamız çok büyük bir zaaf yaşayacaktır.Sorun Szymek’in iyi ya da kötü futbolculuğu değildir-ki şüphesiz iyi bir futbolcudur-,bu tabloda yer alacağı fonksiyonudur
Bu arada ben bu Jefferson manipülasyonuna inanmıyorum.Bir futbolcuyu gönderemeyen (Bkz.Djokaj ve Jun) ya da bir futbolcu becerip alamayan (wagner magner) bir yönetim aynı anda hem jeff i gönderip hem de yeni bir kaleci transfer edecek ha? Bizim yönetim bir işi doğru dürüst yapamazken ikisini aynı anda yapmasını beklemek biraz fazla iyimserlik olur.

champions
30.07.2006, 19:37
marcelinho nun geldiği bi takımda szymeğe gerek yok çünkü daha fazla ihtiyaç olan bölgeler var önlibero sadece hüseyinle zorlanırız özellikle avrupa maçlarında bu konuda en iyi örnek appiah bu tarz bi adam almalıyız hem defans hem ofans sürekli mücadele çok kaliteli bi sol kanat bi de appiah tarzında önlibero şu anda en gerekli noktalar

kaleci konusu da çok önemli başarıya giden takımlara bakın hepsinin kalecilerenin bu başarıda payı büyüktür uefa finalini oynayan sevillada palop
diğer finalist middlebroughnun kalecisine bakın yine müthiş bi kaleci ş.l finaline bakalım arsenali finale taşıyan isimlerden biri lehmann(yazılışı yanlış olabilir) barcelona bana göre bi istisna valdes çok iyi olmayı bırakın iyi bi kaleci bile değil
sonuç olarak daha iyisi alınacaksa jefferson kiralık olarak verilebilir pletikosanın daha iyi ve önemli olan daha tecrübeli olduğunu biliyoruz tabi bi de kalecilerin önündeki savunmalarda çok önemli orda pek sorun yaşamayız geçen seneden daha iyi olacak alınacak iyi bi önlibero savunmayı da rahatlatacak tır

Gürkan
30.07.2006, 19:37
marce alındı ıyı dıyen var kotu dıyen var.
hırvat kalecı denıyo ıyı dıyen var kotu dıyen.
yahu herkesın begenmdıgı adam yok mu.

bır konudada ortak karar cımayacak mı.

geronimo_61
30.07.2006, 19:41
hakkımızda hayırlısı olsunn
marcelinho inşallah ortalıpı toz dumana katar

şampiyonluk kupasını kaldırmak için çok çalışır
daha ne diyelim

Mert67
30.07.2006, 19:43
marce alındı ıyı dıyen var kotu dıyen var.
hırvat kalecı denıyo ıyı dıyen var kotu dıyen.
yahu herkesın begenmdıgı adam yok mu.

bır konudada ortak karar cımayacak mı.
fatih in kalması ortak olabilir bak

Lucreto
30.07.2006, 19:43
Sol kanata bi oyuncu alsınlar Fatih kalsın başka transfer yapılmasına gerek yok.

champions
30.07.2006, 19:53
bence sol kanattan sonra çok kaliteli önlibero lazım takıma

Lucreto
30.07.2006, 19:54
bence sol kanattan sonra çok kaliteli önlibero lazım takıma
Szymek ön libero oynayabiliyor.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
30.07.2006, 19:55
Beyler apoelin forumuna resim ekledim isteyen bu linke girip bakabilir
http://www.activeboard.com/forum.spark?forumID=75249&p=3&topicID=7829402

Tansu Onur Erdoğan
30.07.2006, 19:56
szymek wisşadayken ön libero oynuyodu şimdiki hüseyinin pozisyonuunda yani szymek i harcamaya göndermeye ne kadar eraklısınız
szymek ilk trabzonda göbek ve forvet arkası oynadı wislada attıgı gol seyısına bakın ts de patlama yaptıgını görürsünüz
bi marcelinhoyu aldık hemen harcadınız takımın en iyi yabancısını

champions
30.07.2006, 19:57
Szymek ön libero oynayabiliyor.
oynayabilmesi farklı bişey ben appiah gibi bi oyuncudan bahsediyorum
sadece oynayabiliyo asıl yeri değil yani

Tansu Onur Erdoğan
30.07.2006, 19:59
http://www.activeboard.com/forum.spark?forumID=75249&p=3&topicID=7829402klavyene sağlık :) süper baktım şimdi
kanki marcelinho resmide eklesene ondan cok tırsıyolarmıs onlar icin ha fatih sultan mehmet ha marcelinho :P

A.T.R
30.07.2006, 20:02
Arkadaşlar ille de önlibero şart diyorsanız gözden kacırdığınız bir durum var derim .O da Symek hem Krakow da hem de Polanya milli Takımında zaten önlibero oynuyor hem de bu işi çok iyi yapıyor bence fazla uzaga gitmeye gerek yok Symek bu işi kolaylıkla ve güzellikle yapar. Jefersonm konusuna gelince ben bu adamın süper bir kaleci olacağına inanıyorum eger çok iyi tecrubeli bir kaleci alınacaksa ancak Jefferson un kirlanmasına gönlüm razı gelir başka türlüsü asla kabul edilemez olmalı.

Tansu Onur Erdoğan
30.07.2006, 20:02
1, asıl yeri orası
2 appiahın fiyatını bi düşün onun gibi bi futbolcuya ne kdr verebiliriz onuda düşün

bi marcelinhoyu aldık herkes havalarda

Lucreto
30.07.2006, 20:03
Asıl yeri ön libero biz onu forvet arkası oynatmaya başladık.

cınar#7
30.07.2006, 20:11
bu saatten sonra kalıtelı defansif orta saha bulamayız en iyisi kaleci ve sol kanat alıp transferi bitirmek

eren_61
30.07.2006, 20:15
karşılamaya gittiğimizde hava alanında denilson alındı pazartesi açıklanıcak deniliyorudu.bu konuda bilgisi olan var mı???

Soner
30.07.2006, 20:16
bu saatten sonraki transfer ne ise yarayacak merak ediyorum dogrusu.
Ben bu saatten sonraki transferlerin takima fayda saglayamayacagini idda ediyorum uyum sorunu cekeceklerdir

champions
30.07.2006, 20:17
ben szymeğin ön liberoda oynadığını hiç görmedim şu anki mücadelesiyle orda oynayamaz ama marcelinhonun gelişiyle daha geride kalacaktır işte o zaman önliberonun göstermesi gereken mücadeleyi gösterebilir eğer dediğiniz gibi önliberoda başarıyla oynayabilecekse tabiki kalsın alabileceğimiz en iyi para 3 milyon iyi bi önlibero en az 6 -7 milyon kalması daha mantıklı sonuç olarak herşey lazaroniye bağlı acaba o ne düşünüyo onun hakkında

ama ben hala önliberoda çok başarılı olacağını düşünmüyorum çünkü hiç izlemedim siz izledinizmi

chigannes
30.07.2006, 20:18
acayip tahrik etmişsin itleri valla...

geronimo_61
30.07.2006, 20:18
Arkadaşlar ille de önlibero şart diyorsanız gözden kacırdığınız bir durum var derim .O da Symek hem Krakow da hem de Polanya milli Takımında zaten önlibero oynuyor hem de bu işi çok iyi yapıyor bence fazla uzaga gitmeye gerek yok Symek bu işi kolaylıkla ve güzellikle yapar. Jefersonm konusuna gelince ben bu adamın süper bir kaleci olacağına inanıyorum eger çok iyi tecrubeli bir kaleci alınacaksa ancak Jefferson un kirlanmasına gönlüm razı gelir başka türlüsü asla kabul edilemez olmalı.

dediklerinin yazdıkalrının her cümlesine aynen katılıyorummm

hatta bunları tam yazacakken yazını gördümmmmmmm
tebrik ederim

cınar#7
30.07.2006, 20:20
iyi yapmışşında bunun transfer bolumuyle ne alakası war?

champions
30.07.2006, 20:23
karşılamaya gittiğimizde hava alanında denilson alındı pazartesi açıklanıcak deniliyorudu.bu konuda bilgisi olan var mı???
denilson işi biraz karışık bi yönetici vazgeçildiğini söylemişti ama brezilyadaki yönetici anlaşmak üzere olduğuda söyleniyo lazaroninin istemediği desöyleniyodu sonuçta belli bişey yok pazartesi gelebilirde gelmeyebilirde brezilyadan genç bi isim de gelebilir

Mehmet_Mercanlı
30.07.2006, 20:23
bu traftar herşeye laiktir

metinulusoy
30.07.2006, 20:28
Santos, TS tarihine plaka koduyla geçti
1967 yılında kurulan Trabzonspor'un tarihinde bugüne kadar futbol takımında 5 kıta, 27 ülkeden 60 yabancı futbolcu forma giydi. Son transfer ise ilin plaka koduyla tarihe geçti.
30 Temmuz 2006 16:12
Yazı boyutunu büyütmek için

Brezilyalı Marcelo dos Santos, tarihinde futbol takımında oynayacak 61. yabancı futbolcu olacak. 1967 yılında kurulan Trabzonspor'un tarihinde bugüne kadar futbol takımında 5 kıta, 27 ülkeden 60 yabancı futbolcu forma giydi.

Kurulduğu 2 Ağustos 1967 'den bu yana 61. yabancı transferini gerçekleştiren Bordo-Mavililer, bugüne kadar yabancı futbolculardan bekleneni alamadı. 1993-1997 yılları arasında Trabzonspor'un formasını giyen Gürcü futbolcu Shota Arveladze yabancılar içinde en verimli futbolcu oldu.

Bordo-Mavili forma altında 96 maça çıkan Gürcü futbolcu 54 gole imza atarak zirveye oturdu. 1995-96 sezonunla attığı 25 golle gol kralı da olan Şota'dan sonra Trabzonspor yabancı transferinde istediği verimi bugüne kadar hiç alamadı.

BREZİLYA ÖNDE

Marcelo, Bordo-Mavili takımda forma giyecek 8. Brezilyalı oyuncu olacak. Trabzonspor'da en fazla 8 futbolcu ile Brezilyalı'lar forma giyerken, 6'şar Yugoslavya ve Gürcistan, 5 Belçikalı, 4 Ukraynalı, 3'er Gana, Polonya ve Makedonyalı, 2'şer Alman, Çek Cum., Nijerya ve Sırbistan-Karadağ, 1'er Azeri, Bulgar, Belarus, Rumen, Danimarkalı, Kamerunlu, Hırvat, İngiliz, Norveçli, Perulu, Arnavut, Avustralyalı, Fransız, Güney Koreli ve Gineli futbolcu forma giydi.

Travelair
30.07.2006, 20:31
Diniyar Bilyaletdinov 21 yaşında 186 boy sol ve sağ kanatta her yerde oynar Lokomativ Moskova golcü kimliği var Şimdiden Milli takımda

Bu adamı söylemekten dilimde tüy bitti. Fiyatı artıyor Kanata bu adamı alalım. Her 2 kanatta oynuyor. Etinden sütünden herşeyinden yararlanırız OFFF

cınar#7
30.07.2006, 20:33

Trabzonspor’un yıldız olarak transfer etmek istediği Olivera Denilson 4.500 Euro olan fiyatını dün 5.500 Euro’ya çıkarınca görüşmeler tıkanma noktasına geldi. Brezilya’da Faruk Kanca’nın pazarlık yaptığı yıldız futbolcuyla anlaşma sağlanabileceği öğrenildi. Kanca yaptığı açıklamada “Ben de yıldızla geliyorum” dedi.(Taka Gazetesi)

inşallah denilsonla anlaşma sağlanır.

attagümüshane
30.07.2006, 20:40
neden kazım koyuncu baskılı TS ürünleri fikrine yanaşılmıyor...bu mudur yani!!??
bu konu gündemin ilk sıralarına yükselmeli bence...küçük bi başlıkta,üç beş kişi yazıyor hepsi bu..olmaz ama:-(!!!?????????
marcelinho çok iyi oldu bu arada............

Travelair
30.07.2006, 20:50
neden kazım koyuncu baskılı TS ürünleri fikrine yanaşılmıyor...bu mudur yani!!??
bu konu gündemin ilk sıralarına yükselmeli bence...küçük bi başlıkta,üç beş kişi yazıyor hepsi bu..olmaz ama:-(!!!?????????
marcelinho çok iyi oldu bu arada............

Rahmetli reklam olmasın diye köyünde toprağa verildi. Ticari bir olaya girilirse kemikleri sızlar

son_perde
30.07.2006, 20:56
Mehmet Yılmaz Ankaraspor'la anlaşamadı..

Turkcell Süper Ligi ekiplerinden Ankaraspor ile transfer görüşmelerinde bulunan Trabzonsporlu golcü Mehmet Yılmaz, başkent ekibiyle anlaşma sağlayamadı..
Akşam saatlerinde biraraya gelen tarafların görüşmesinden bir sonuç çıkmazken, golcü futbolcunun bu gelişmenin ardından Turkcell Süper Ligi ekiplerinden Vestel Manisaspor ve Gaziantepspor ile görüşmelere başladığı belirtildi.

Konyaspor'un Nevşehir'deki sezon öncesi hazırlık kampına katılan golcü futbolcu Mehmet Yılmaz, Yeşil-beyazlı kulüp ile anlaşma sağlayamayınca Ankaraspor ile transfer görüşmelerine başlamıştı.

ajansspor

bu mehmet yilmaz iyince can sikmaya basladi.. onla anlasama, bunla anlasama tabi sende haklisin kimse sana Trabzonsporda aldigin parayi vermyior degil mi...

cınar#7
30.07.2006, 20:58

Turkcell Süper Ligi ekiplerinden Ankaraspor ile transfer görüşmelerinde bulunan Trabzonsporlu golcü Mehmet Yılmaz, başkent ekibiyle anlaşma sağlayamadı..
Akşam saatlerinde biraraya gelen tarafların görüşmesinden bir sonuç çıkmazken, golcü futbolcunun bu gelişmenin ardından Turkcell Süper Ligi ekiplerinden Vestel Manisaspor ve Gaziantepspor ile görüşmelere başladığı belirtildi.

Konyaspor'un Nevşehir'deki sezon öncesi hazırlık kampına katılan golcü futbolcu Mehmet Yılmaz, Yeşil-beyazlı kulüp ile anlaşma sağlayamayınca Ankaraspor ile transfer görüşmelerine başlamıştı.

ajansspor

bu mehmet yilmaz iyince can sikmaya basladi.. onla anlasama, bunla anlasama tabi sende haklisin kimse sana Trabzonsporda aldigin parayi vermyior degil mi...
mehmet yılmaz amator futbolcu bile olamaz acaba ankarasporun neyını begenmemis gitsede kurtulsak inşallah ankarasporla olan takas anlaşması bozulmamıştır.

son_perde
30.07.2006, 21:01
mehmet yılmaz amator futbolcu bile olamaz acaba ankarasporun neyını begenmemis gitsede kurtulsak inşallah ankarasporla olan takas anlaşması bozulmamıştır.

bende onu merak ediyorum.. trabzonspora hic bir faydasi olmayan bu adam simdi ankaraspora gitmeyerek bir cuval inciri berbat edecek...

Nytre
30.07.2006, 21:14
Rahmetli reklam olmasın diye köyünde toprağa verildi. Ticari bir olaya girilirse kemikleri sızlar

biz ticari bir şeyden dolayı bunu istemeyiz zaten...

kazım abi için trabzonspor ne kadar önemli ise trabzonspor için de kazım abi önemli olmalı...
ama bir vurdumduymazlık var gidiyor.

Mert67
30.07.2006, 21:41
keşke ricardinho gelseydi o zamn süper olur du ama.o olmassa inşallah denilson gelir.

tsmaniac
30.07.2006, 21:58

ajansspor

ooof mehmet yılmaz ooof ben ne diyim ağlama smileyi yokmu burda?

erdal6167
30.07.2006, 22:09
hiç bu kadar kaliteli yabancıları bir arada toplamadı trbzonspor. SMEK, STAPENOV, YATARA, MARCELİNHO, VE KALECMİZ. birde fatih gitmez ise bakın işe o zaman. defans veya sola bir adam alındı ı tamaaaam

TSelif
30.07.2006, 22:13
Bu sene ki gibi transfer dosyası bizi ne çok bunalttı yaa. Koskoca ayları sessiz sessiz geçir (aslında sessiz değil TEKKE ile) bütün alışverişi 1-2 güne sığdır ...Yaavv biz bu kadar strese nasıl dayanacaz..Bizde canız daa:( :(

tsmaniac
30.07.2006, 22:27
fatihi göndermeden alsaydı şu adamı varya odama nuri albayrağın posterlerini asacaktım ama olsun bari denilsonu alsınlar minnetkar kalacam yönetime :) biz hakediyoruz kardeşim yıldız futbolcular dünyanın en büyük kulübü biziz alsınlar denilsonu hiç bişey yapamasa bile adı yeter beeee

61hikmet61
30.07.2006, 22:28

ben oynayamaz demedim şahsen.hatta ben de szymek'in orada oynadığını biliyorum.ama yedek olarak hasana kalmamız kötü diyorum...

diskus
30.07.2006, 22:59
simdi mehmet yilmaz ankaraspor la anlasamazsa ankaraspor a onun yerine acaba futbolcumu verecegiz,parami?ankaraspor a bence ergin i verelim tabiki kiralik mehmet ide antep e verelim onun yerinede faruk +para alalim.bak su mehmete yaw ne bereketli adammis ya.

cınar#7
30.07.2006, 23:21
simdi mehmet yilmaz ankaraspor la anlasamazsa ankaraspor a onun yerine acaba futbolcumu verecegiz,parami?ankaraspor a bence ergin i verelim tabiki kiralik mehmet ide antep e verelim onun yerinede faruk +para alalim.bak su mehmete yaw ne bereketli adammis ya.
hepsi sacma olur, buyuk ihtimal bozulmaz ankarasporla yapılan antlaşma sozleşmesını fesh ederiz gider...

Tansu Onur Erdoğan
30.07.2006, 23:29
hepsi sacma olur, buyuk ihtimal bozulmaz ankarasporla yapılan antlaşma sozleşmesını fesh ederiz gider...diskusun dediği bence gayet mantıklı
ali güzeldal anlasamadı bozuldumu anlasma bozulmadı keske adem anlasamasaydı

cınar#7
30.07.2006, 23:35
diskusun dediği bence gayet mantıklı
ali güzeldal anlasamadı bozuldumu anlasma bozulmadı keske adem anlasamasaydı
mantıklı olabilirde antep kabul ederdi zaten o antlaşmaları yanı zordu demek istiyorum mehmet yılmazdan konusupda keyfimizi bozmayalım nerden baksan sorun bi satamadık adamı

Gürkan
30.07.2006, 23:37
mehmet herkesı bız zannettı kopek gıbı pısman olacak bızde yedektı ama aldıgı parayı kımse vermeyecek.burnu surtulmustur ıyıce ama artık faydası yok.

omam bıyık
31.07.2006, 00:03
Szymek ön liberoda oynar demekle oynayabilir-bu işi becerir- demek arasında çok fark var.Nihayetinde Gökdeniz’i de çabukluğuyla ve presiyle rakibin oyununu bozar düşüncesiyle-GSli Emre ve Suat hesabı- oraya koysanız olabilir.Üstelik Szymek’i orada oynatmaktan daha da mantıklı olur bu iş.Ama Gökdeniz’in fundementali bu yönde gelişim göstermemiştir ve kesinlikle başarılı olamaz.Szymek iyi bir servisçi ve oyunu çok güzel okuyor ama bu onun iyi bir ön libero olduğu ve olabileceği anlamına gelmez.Artık ilk geldiği günkü gibi pres yapmıyor ve top çalma becerisi eksik.Üstelik Dünya kupasında Polonya milli takımını takip edenler Szymek’in orada ön libero değil bal gibi playmaker(oyun kurucu) pozisyonunda oynadığını görür.İleride Zurawski sağ açık Radomski,sol açık Smolarek ve oyun kurucu Szymek.O takımın ön liberoluğunu Sobolewski yapmıştır.Zaten Szymek dikkat ettiyseniz çok top kaybı yapmıştır çünkü tüm toplar servislenmesi için ona atılmıştır.Wisla’da nasıl oynadığını bilmiyorum çünkü maçlarını veren bir Tv kanalı bulamıyordum o zaman!!.90ların başında 3-5-2 düzeninden 4-4-2 ye geçişte ön libero kavramı ortaya çıkmıştı.Bu evrimi takip edenler tüm sistemlerde artık ön liberonun bir takımı başarıya götüren en önemli unsurlardan biri olduğunu görmüşlerdir.Israrım bu yüzdendir.Elimizde 6 yabancı olacak ve bunların tahminen 4 ü hücuma dönük olacak.Kusura bakmayın ama halı saha maçlarına bile böyle çıkılmıyor artık.Lazaroni’nin sadece kafakağıdı Brezilyalı.Yoksa hücum değil defansif kurgu her zaman onun için ilk sırada gelmiştir. Szymek’le papaz olmasının altında bu yatıyor sanırım.

Emorfo
31.07.2006, 00:29
Elimizde 6 yabancı olacak ve bunların tahminen 4 ü hücuma dönük olacak.Kusura bakmayın ama halı saha maçlarına bile böyle çıkılmıyor artık.

Evet haklısın dün akşam biz böyle çıktık halı sahaya fark yedik :) Defans güvenliğini önce sağlamak lazım sonra hücüm. Körü körüne hücüm, körü körüne de defans yapmamak lazım...

Zurawski
31.07.2006, 00:35
Fatih gittikten Marcelinho,Ersen ,ve Musa Büyük geldikten sonra geç de olsa transferlerimiz şekillendi.En son Marcelinho transferiyle taraftar olarak hepimiz havaya girdik.Karamsarlık olarak algılamayın yalnız bu sene hepimiz Fatih Tekkeyi sahada fazlasıyla arayacağız.Sonuçta rekor bir fiyatla sattık Fatihi.
Az önce Rıdvanın programını izledikten sonra kendisine özellikle sistem konusunda hak verdim.Şu anda takımımızda gerçek bir santrafor yok.Ersen Martin pivot ,Umut forvet arkası(MArcelinhoyla arnı tarz,Rıdvana katılıyorum),Ömer Rıza ise kanat adamı,Ayrıca forvetlerimizin ortak özelliği hiçbiri bitirici değil hele maç başına ortalama bir gol atan Fatih Tekkeyi düşünürsek ciddi gol problemi çekebiliriz.
Ayrıca bu seneki takımımız bana ,özellikle en son Ersen ve Musa Büyük transferlerinden sonra, M.Ali Yılmaz dönemindeki toplama takımları hatırlattı.Kısaca bu seneden hiç umutlu değilim.Özellikle büyük maçlarda sahada Fatihi görüncü içimde bir umut olurdu hep.Hırsıyla ,tecrübesiyle maçta bir şey yapacağını beklerdim.Şimdi özellikle Ersen Martin transferi beni bu karamsarlığa sürükledi.Bu adam yerine yabancı transferimizi Forvet mevkine yapsak daha iyi olurdu.Nobre tarzı bir adam bizde çok başarılı olurdu.

oguzkoc
31.07.2006, 00:50
arkadaşlar niye denilson hayali kuruyoruz...

gelmesin denilson. adam akıllı fatihin yerini dolduracak bir gol makinesi lazım bize. denilson gelecek solda gökdenizle forma yarışına girecek. santrofor lazım artık vazgeçin denilsondan. sol bek arıyoruz biz ayrıca denilson gibi ofansif oyuncu değil...

Keleşoğlu
31.07.2006, 00:55
benim kafama takılan bi durum daha var bize yaramayan yabancıları habire baska takımlara kiralıyoruz bu sene kurtulduk diyelim sezon sonunda bu adamlar yine basımıza kalcak yine yabancı oyuncu fazlalıgı olcak suan kiraladıklarımız; eller,jun,djokay bide jeforsonu kiralarlarsa seneye bu adamların geri gelecegini dusunursek 10 yabancımız olacak??

vatandas61
31.07.2006, 00:57
madem ki fatihi sattik ve iyi de para kazandik, o parayla yabanci kontenjanini doldurmayacak, avrupada oynayan türk vatandasi olan birisini alabiliriz mesela. 7 milyona adam mi yok? bu 7 milyon nasil degerlendirilecek cok merak ediyorum.

majes
31.07.2006, 01:04
benim kafama takılan bi durum daha var bize yaramayan yabancıları habire baska takımlara kiralıyoruz bu sene kurtulduk diyelim sezon sonunda bu adamlar yine basımıza kalcak yine yabancı oyuncu fazlalıgı olcak suan kiraladıklarımız; eller,jun,djokay bide jeforsonu kiralarlarsa seneye bu adamların geri gelecegini dusunursek 10 yabancımız olacak??
o zamana bunlar kalmaz onlar da biliyo !!! bunlar isimlerini duyurmak ve tanınmak için trabzonu kullananıolar !!! Atay aktuğ öle değildi ama....

Fanatik28
31.07.2006, 02:09
Diniyar Bilyaletdinov 21 yaşında 186 boy sol ve sağ kanatta her yerde oynar Lokomativ Moskova golcü kimliği var Şimdiden Milli takımda

Bu adamı söylemekten dilimde tüy bitti. Fiyatı artıyor Kanata bu adamı alalım. Her 2 kanatta oynuyor. Etinden sütünden herşeyinden yararlanırız OFFF

Ah senin su sesini Yönetim bir duysa. Senin bu yazdigin adamlari, ( iddia ediyorum ) daha tanimiyorlardir bile. Simdi Marcelinho`yu transfer ederek bizi uyuttuklarini saniyorlar. Fatih gittikten sonra, ondan gelen parayla, bir kanat-forvet karisimi bir yildiz veya yildiz adayi almaliyiz. Yoksa Marcelinho transferinin bir anlami kalmaz. Sayin Baskan, daha yildiz sözünü unutmadik. Baskani her görenin, bunu ona hatirlatmasi gerek.

omam bıyık
31.07.2006, 02:46
Ah senin su sesini Yönetim bir duysa. Senin bu yazdigin adamlari, ( iddia ediyorum ) daha tanimiyorlardir bile. Simdi Marcelinho`yu transfer ederek bizi uyuttuklarini saniyorlar. Fatih gittikten sonra, ondan gelen parayla, bir kanat-forvet karisimi bir yildiz veya yildiz adayi almaliyiz. Yoksa Marcelinho transferinin bir anlami kalmaz. Sayin Baskan, daha yildiz sözünü unutmadik. Baskani her görenin, bunu ona hatirlatmasi gerek.

Aslında tanısalarda pek bir şey fark etmez.Maalesef o dediğiniz oyuncuyu bir Rus takımından almakla Real Madrid’den Ronaldo’yu almak arasında pek bir fark yok.Son yıllarda petrolden ve bilumum çakallıktan kazandıkları parayla Rusya’da takım alan iş adamları parayı sebil ediyorlar bu takımlara.Abramovich’in CSKA’nın patronu olduğunu biliyoruz.Sonra Fedorychev diye bir adam var Dinamo Moskova’nın sahibi.Adam 100 milyon dolar ayırdığı transfer bütçesinde Porto’yu sömürerek Derlei,Costinha ve Maniche’yi aldı.Zenit gibi bir sıra takımı Fatih’e o paraları nasıl veriyor?Aynı şekilde Spartak,Lokomotif gibi rus takımları da böyle.Yani onlar canı isterse,oyuncu takımında hır çıkarırsa ya da bizim kara kaşımıza kara gözümüze hayranlarsa o futbolcuyu bize verirler.

My
31.07.2006, 04:57
Ne kadar doğru bilmiyorum ma ilginç bir haber (Radyospor);

PLETIKOSA DA TRABZONSPOR’DA
31 Temmuz 2006 Pazartesi | 03:18

Marcelinho’yu transfer ederek büyük sükse yapan Trabzonspor Yönetimi, Shakhtar Donetsk’in Hırvat kalecisi Pletikosa’nın transferini bitirdi. Musa ve Ersen Martin de bugün imza atıyor. Bordo-mavililer, Shakhtar Donetsk’li kaleciyi de renklerine bağladı. Hırvat yıldız bir yıllığına kiralanırken "ilk satın alma hakkı" Trabzonspor’un olacak.

Fotomaç’ın Türkiye’ye duyurduğu kaleci Pletikosa’nın transferini Trabzonspor dün mutlu sonla bitirdi. Shakhtar Donetsk’in kalecisi Stipe Pletikosa’yı bir yıllığına kiralık olarak renklerine bağlayan bordo-mavililer, sezon sonunda satışta da öncülük hakkını sözleşmeye yazdırdı. Ön anlaşmayı dün imzalayan Hırvat kaleci birkaç gün içinde Trabzon’a gelecek. Brezilyalı Jefferson ise bu sezon kiralık olarak verilecek.

GOLCÜ BİR KALECİ
Stipe Pletikosa 1979 yılında doğdu. 53 kez formasını giydiği Hırvatistan Milli Takımı’nın 1. kalecisi. 1996-2002 yılları arasında Hajduk Split’te 141 maçta kaleyi koruyup dört de gol attı. Ardından Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımına transfer oldu ve iki sezonda altı maçta görev yaptı. Geçen sezonun ortasında kiralık olarak gittiği eski takımı Hajduk Split’te 22 maçta kaleyi korudu.

Sakarya caydı
Trabzon’da dün Jefferson şoku yaşandı. Sakaryaspor ile daha önce Brezilyalı kalecinin kiralık olarak verilmesi konusunda anlaşan bordo-mavili takım, dün Sakaryaspor’un Kolombiyalı kaleci Martinez’i aldığı haberi ile sorun yaşadı. S. Donetsk’in kalecisi Pletikosa’yı kiralık olarak alan bordomavililer şimdi Jefferson’u verip yabancı kontenjanını boşaltmak için başka kulüp arayışına başladı.

M.Yılmaz ŞENOL

My
31.07.2006, 05:11
Buda Haşim SAYİTOĞ'nun açıklaması. Kaleci transferini yalanlıyor. Karadeniz Gazetesi'nden;

BİR KART GÖRÜP 'EYVAH' DEMEYECEĞİZ
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/4853.jpg

OYNAYAN 11
Transferde iyi yolda olduklarını ifade eden Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, en büyük amaçlarının alışagelmiş değil, oynayan bir 11 oluşturmak olduğunu söyledi. Sayitoğlu, "Hedefe susamış oyuncularla yola çıkacağız. Bir kırmızı kart görüp, bir sakatlık olunca 'eyvah' demeyeceğiz, çünkü herkesin alternatif hazır olacak" dedi.

KALECİ DURUMU
Bugün iki oyuncuya imza attıracaklarını ifade eden Sayitoğlu, "Ersen Martin ve Musa Büyük kendilerini ıspatlamış, kaliteli futbolcular. İkisinin de takıma çok şeyler katacağına inanıyoruz" diye konuştu. Gündemlerinde kaleci transferi olmadığını ifade eden Sayitoğlu, sol içte oynayabilecek bir yabancı oyuncu daha alacaklarını söyledi.

TAKAS KRİZİ ÇÖZÜLDÜ
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/4852.jpg

ANLAŞTILAR
Mehmet Yılmaz, Adem Koçak ve Djokaj'a karşılık Ankaraspor'dan alınan ancak yapılan ilk görüşmelerde anlaşma sağlanamayan Ersen Martin ve Musa Büyük sorunu tatlıya bağlandı. Dün bu iki oyuncu ve menajeri ile biraraya gelen Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, her konuda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

GEÇ OLDU
Trabzonspor'a gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Ersen Martin, "Burada kadroya girip çok gol atacağım" derken, daha önce de Trabzonspor'la görüşmelerin olduğunu hatırlatan Musa Büyük ise, "Kısmet bugüneymiş. Geç de olsa bu büyük camiaya geldiğim için çok mutluyum" diye konuştu.

Nytre
31.07.2006, 07:44
kaleci transferine gerek var mı

Tristan
31.07.2006, 08:07
Az once okudum, Vestel Manisa Nurnberg'de top kosturan Sezer Ozturk'u kadrosuna katmis.

Sezer Ozturk'u gecen sene BJK almaya calismisti, Leverkusen'deydi o zaman.
Sezer Nurnberg'e transfer olmayi tercih etmisti.
Sezer U19 ve U20 ulusal takimimizda oynadi, 2005'teki turnuvada UEFA All-star takiminda yer aldi. Ortasahanin solunda, icinde, forvete donuk bir oyuncudur.

Biz de Ersen Martin ve Musa Buyuk'u aliyoruz. Bravo.
Ersun Yanal'in teknik direktorlugunu tartisabiliriz ancak Vestel'de gelecek vaad eden bir takim kurdugu bir gercek. Caner Erkin, Hakan Balta gibi oyunculara ilave olarak gecen sene Dardanel'in umit milli oyuncusu Selcuk Inan'i aldi, ki bu cocugu cok yakinda ulusal takimda gorebiliriz. Bu senede Nizamettin Caliskan (Dortmund'dan aldilar sanirim) ve Sezer Ozturk'u aldilar.
Zelenka ve Holosko transferleri icin zaten sapka cikartiyoruz.

Nuri Albayrak Zelenka adini adam Vestel'e gelene kadar duymamistir eminim, ama iste bu adam ve etrafindakiler transfer yapiyor. Sanki avrupa'da futbolcu kalmamis gibi, menajerlerin lafi ile Brezilya'ya gidiliyor 3 mac izlenip adam transfer edilmeye kalkiliyor (wagner, mossoro, vb..)

Marcelinho transferi sayesinde su an bulutlarin uzerinde geziyorlardir eminim, oysa ki 3 milyon euro bonservis bedeli ile Marcelinho ile ayni ayarda ama 25-26yasinda bir futbolcu alinabilirdi. Soylemeye calistigim Marcelinho transferi optimum mu? yoksa "yildiz" oyuncu oldugu icin mi alindi? Yani birilerini susturmak, kendilerine biraz kredi saglamak mi hedef?

champions
31.07.2006, 09:26
bu sezer öztürkü çok izlediğim bi oyuncu ama nurnberg bu sene aldı aynı sezon manisa nası aldı orasını anlamadım keşke biz alsak bu adamı en azından önümüzdeki sezonlarda

sarman61
31.07.2006, 09:30
Arkadaşlar ne mutlu bir tablo dimi güzel günler bizleri bekliyor hayırlısı.
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/300706futbolcu6.jpg

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
31.07.2006, 09:32
madem ki fatihi sattik ve iyi de para kazandik, o parayla yabanci kontenjanini doldurmayacak, avrupada oynayan türk vatandasi olan birisini alabiliriz mesela. 7 milyona adam mi yok? bu 7 milyon nasil degerlendirilecek cok merak ediyorum.

o paranın yarısı marcelinho'ya gitti bile
kalanı da kulübün masraflarına gider
yani "Büyük" başkan yine elini cebine atmayacak "Aktuğ" modeli gibi :D

Mert67
31.07.2006, 09:33
ersanın yerine fatih musanın yerinede ricardinhoveya denilson olsaydı daha süper günler bizi beklerdi.

Mert67
31.07.2006, 09:34
bi sorun olmalı iki kere yazmış özür dilerim.

sarman61
31.07.2006, 09:34
Arkadaşlar ayıp olmuş keşke bunlarıda karşılasaydınız. Bu futbolcularda bundan sonra bu forma için ter dökecekler.

Nytre
31.07.2006, 09:37
zırt pırt havaalanına gitmek zor :) orada yatalım artık.

sarman61
31.07.2006, 09:39
Hatta oraya bir çadır kuralım. Trabzonspor karşılama komitesi çadırı diyi iyi olur he :) Ama yinede karşılasak iyi olrdu. Çünkü ilk elektirik her zaman iyidir.

champions
31.07.2006, 09:43
bence sol kanada alınacak oyuncu denilson değil brezilyadan genç bi oyuncu olacak (wagner mossoro )denilson beklentisinden vazgeçelim artık yeni gelecek genç oyuncuda mutlaka iyi olacaktır takım için denilson transferinden daha da iyi olabilir

Muhalif
31.07.2006, 10:14
Hep bir yerlerde eksik kalıyorduk bugüne kadar.. inşallah bu sefer de böyle olmaz.. geçen sene herşey hazırdı bir santrafor bulsalar tamamdı iş bulamadık.. bu sene de şimdi herşey hazır bir sol açık lazım.. onu eksik bırakmasalar bari.. topla beraber hızlı ve ayağına hakim bir sol açık.. adına sen de nilson, ben diyeyim denilson:D fark etmez yeter ki takıma katkı yapacak, sol kanatta gözümüzü arkada bırakmayacak biri olsun tamamdır bu iş..

Alpayer
31.07.2006, 10:19
Bunların gelişi ani oldu.
Onun için karşılama şart değildi.:D

champions
31.07.2006, 10:28
kaç gündür çoğu kişi fatihten gelen parayla marcelinho alındı diyo nerden biliyolar anlamış değilim böyle bişey olmaz bugünlerde güzel şeyler oluyo takımımız için
1-pletikosa transferi doğru ise artık kaleyede şüpheyle bakmamıza gerek yok
2- sol kanada da brezilyadan genç bi yetenek aldığımız zaman(wagner ismi geçiyo şu anda brezilya liginin genç yıldızlarından biri çok da genç 20 yaşında ) kadro kalitesi ve genişliği artacak diye düşünüyorum
3-ersen transferinin mehmet yılmazdan daha iyi olacağını düşünüyorum musa bence iyi transfer sonuçta hem uefada hem lig hem kupa geniş kadroya ihtiyacımız var geçen senelerde yoktu geniş kadromuz

5 trilyonluk hediye

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak sözünde durdu ve Bordo-Mavili kulübe bir dünya yıldızı kazandırdı. 19 Aralık 2005 tarihindeki kongrede taraftarlara 'yıldız futbolcu' alma sözü veren Albayrak, Marcelinho'yu Trabzon'a getirterek jest yaptı. Hertha Berlin'in talep ettiği 2.5 milyon euroluk bonservis bedelini cebinden karşılayan başkan Nuri Albayrak, diğer ödemeleri Kulübe bıraktı.

Keleşoğlu
31.07.2006, 10:41
kaleci transferi luzumsuz olur,kaldıki alınacak kaleci apoel maclarında oynamayacak ve kalede tolga ya kalacaz

TSelif
31.07.2006, 10:47
kaleci transferi luzumsuz olur,kaldıki alınacak kaleci apoel maclarında oynamayacak ve kalede tolga ya kalacaz
Bence de kalecei transferi gereksiz. Bence sadece Tolga ya teslim edelim kalemizi .

Faik Yılmaz
31.07.2006, 11:09
kaç gündür çoğu kişi fatihten gelen parayla marcelinho alındı diyo nerden biliyolar anlamış değilim böyle bişey olmaz bugünlerde güzel şeyler oluyo takımımız için
1-pletikosa transferi doğru ise artık kaleyede şüpheyle bakmamıza gerek yok
2- sol kanada da brezilyadan genç bi yetenek aldığımız zaman(wagner ismi geçiyo şu anda brezilya liginin genç yıldızlarından biri çok da genç 20 yaşında ) kadro kalitesi ve genişliği artacak diye düşünüyorum
3-ersen transferinin mehmet yılmazdan daha iyi olacağını düşünüyorum musa bence iyi transfer sonuçta hem uefada hem lig hem kupa geniş kadroya ihtiyacımız var geçen senelerde yoktu geniş kadromuz

5 trilyonluk hediye

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak sözünde durdu ve Bordo-Mavili kulübe bir dünya yıldızı kazandırdı. 19 Aralık 2005 tarihindeki kongrede taraftarlara 'yıldız futbolcu' alma sözü veren Albayrak, Marcelinho'yu Trabzon'a getirterek jest yaptı. Hertha Berlin'in talep ettiği 2.5 milyon euroluk bonservis bedelini cebinden karşılayan başkan Nuri Albayrak, diğer ödemeleri Kulübe bıraktı.

Fatihin bonservisi 7.5 milyon euro
mercelinyonun ücreti 2 milyon*1.150*3 = 3.450 milyon euro toplam 5.450 milyon euro

artan para 2 milyon euro
jest yapmışmış.. onu benim külahıma anlatın siz. borsaya açık bi şirketiz eğer jest yapmış ise bilançolarda meydana çıkar... görecez....

ersen+ömer rıza+ cem +umut bi fatih yapmaz.... fatihin yokluğunun nelere malolduğunu geçen sene görmüş iken hala forvetten umtulu arkadaşlar varsa bunları ben anlayamıyorum. anlayan varsa beri gelsinnnn.

marcelinyo sakatlanırsa yerine ki,m oynatacaz forvet yo korta saha çökecek sonra ne yapacaz biri bunları da söylesin....
mevcut kadro korunsaydı ve üzerine yıldız alınsaydı şampiyonluk için umtulu olabilirdim ama elimizdeki satıp başka almak pek akıllıca değil....

ayrıca ön elemelerde hiç birisi oynamayacak son alınan futbolcuların.. yeni bir hezimet olursa bu onurda yeni yönetimin olacaktır....

arkadaşlar açın gözünüzü bunların cebinden tek kuruş bile çııkmadı.. böyle klübü bende yönetirim....hatta transferi çoktan yapardımki onlar kadar beceriksiz kimse olmaz.....

kuzey_lee
31.07.2006, 11:11
artan para 2 milyon euro
jest yapmışmış.. onu benim külahıma anlatın siz. borsaya açık bi şirketiz eğer jest yapmış ise bilançolarda meydana çıkar... görecez....

.....

maalesef bilançoda,en azından borsadaki şirketin bilançosunde ne fatihin ne de marcelinhonun bonservisleriyle alakalı en ufak bir bilgi göremeyiz..borsaya açılan şirketin futbolcu bonservisleriyle alakası yok..

laz_rail_61
31.07.2006, 11:16
Giden yıldız 1, gelen yıldız 1 yani sıfıra sıfır elde var çok iyi oyuncu aldık ama bence sol kanadı da en kısa süre de bitirmeliyiz herkes konuşuyo takımı eleştiriyor ama bi takım kurun bakalım dışarıda kalan topçular kimler kendi kendinize bir bakın çok iyi yedeklerimiz var artık kimse endişelenmesin tek derdim sol kanat inşallah onuda çözeceğiz...

AtalaY_BuğrA
31.07.2006, 11:17
maalesef bilançoda,en azından borsadaki şirketin bilançosunde ne fatihin ne de marcelinhonun bonservisleriyle alakalı en ufak bir bilgi göremeyiz..borsaya açılan şirketin futbolcu bonservisleriyle alakası yok..

Sanırım bu bizim borsaya açılış şeklimizle alakalı cunku Bjk bizden farklı halka arz gerçeklerştirdi sanırım kendini bu yüzden onlar şeyi bildirmek zorunda değil mi? La Fatih sayende ufkum acıldı umarım senin yazılarından baskaları benim gibi yararlanır :)

kuzey_lee
31.07.2006, 11:21
Sanırım bu bizim borsaya açılış şeklimizle alakalı cunku Bjk bizden farklı halka arz gerçeklerştirdi sanırım kendini bu yüzden onlar şeyi bildirmek zorunda değil mi? La Fatih sayende ufkum acıldı umarım senin yazılarından baskaları benim gibi yararlanır :)

1.kısım için ''aynen öyle'' diyorum..

2.kısım için ''la bi yürü git dalga geçme'' yeterlidir sanırım :D :D

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 11:24
mercelinyo sakatlanırsaymış, bırakın felaket tellalığı, sırf eleştiri yapmak için eleştirmeyi..sakatlanırsa 10 yıldır nasıl oynuyosan öyle oynarsın, fatih mi oynuyodu orta sahada..

geçen yıllarda fatih'in yokluğunda türkiye kupasını ve birçok önemli maçı aldık. fatih varken de biçok hezimet yaşadık. (fatihin hizmetlerini,büyüklüğü tartışılmaz o ayrı).

yani bire bir fatihin yerinin doldurulması diye bir mantalite yok futbolda.

bizde oyunun gidişatını değiştirebilecek oyuncu sayısı azdı, fatih ve yattara vardı. gökdeniz bazen sahneye çıkıyordu.şimdi mercelinyo ve sol kanata yapılacak transferle bu sayı artacak. ayrıca bu takviyelerle gökdeniz ve şimek de çok daha verimli duruma gelecek.çünkü yük sadece onların sırtında olmayacak. sağdan ve soldan gelen ortalarla da bakın göran ersen martin çok gol atacak.

AtalaY_BuğrA
31.07.2006, 11:27
2.kısım için ''la bi yürü git dalga geçme'' yeterlidir sanırım :D :D

Kesinlikle dalga için yazmadım biliyorum bazıları seni sivri laflı birisi olarak görsede seni gerçekten ne anlatmaya çalıştığını anlasalar keske neyse konumuz transferdi değil mi ?

iyattara
31.07.2006, 11:30
koşmaz pres mires yapmaz bu takım vala haberiniz olsun cok gol atar cok gol yeriz tabi golcu bulursak:) bulamazsak sadece yeriz:) brezilya ekolu top cambazları goze hitap ediyo eyvallah da brazilya yı da gorduk ortasaha kimse pres yapmıyo di e o muthiş takım elendi
işimiz zor valaa

kuzey_lee
31.07.2006, 11:32
Kesinlikle dalga için yazmadım biliyorum bazıları seni sivri laflı birisi olarak görsede seni gerçekten ne anlatmaya çalıştığını anlasalar keske neyse konumuz transferdi değil mi ?

konumuz transfer...
transfer sadece gelen oyuncular için kullanılan bir kelime değil heralde..gidenler de bi şekilde transfer oluyor..

ve gidenler ve gelenlere bakınca insan biraz tiksiniyor bazı şeylerden..

misal.ersen martin-mehmet yılmaz..aynı tarz oyuncular.birbirlerinden ne farkları olduğunu biri bize anlatsa iyi olur.zira aynı tarz oyunculardan genç olanı satıp yaşlısını almak (bildiğim kadarıyla ersen mehmetten daha yaşlı) pek akıl karı bir hareket değil.hele hele birisi senin değerin iken..

misal adem koçak-musa büyük..biri paraya trabzonspora gelmemiş bir oyuncu.diğeri ise sessiz sedasız yaşayan,efendi uslu,herkesin diş geçirebileceği bir oyuncu.musanın ademden 1 tane fazlasını söyleyebilmek için sadece ayakkabı numaralarına bakmak gerekiyor..onun dışında hiç bi fazlası yok ademden.ama gelin görün ki bazıları bizim gibi düşünmüyor..

Analyzer
31.07.2006, 11:34
Marcelinho'nun alınması muhteşem oldu ancak kadroyla ilgili hala ciddi soru işaretleri var.

Öncelikle kalemizde büyük problem var. Jefferson'a veya Tolga'ya güvenmek için elimizde yeterli veri bulunmuyor. Bu iki kaleci de geçen sezon güven vermemişti, bu sezonda da yeterli olacaklarını zannetmiyorum. Buraya bir transfer şart bence.

Stoperlerimizden birisi Çağdaş olacak. Geçen sezon birçok maçını izledim bu adamın. Tam bir saatli bomba. Her an hata yapabilir. Hiç güvenmiyorum bu adama. Defans konusunda tek güvencem Lazaroni. Defans kurgusunu ne yapıp edip oturtacaktır. Yalnız bu kaç hafta sürecek belli değil. Doğru dürüst hazırlık maçı yapmadığımız için, resmi maçlarda denemek zorundayız bunu. Allah korusun takım şablonunu oluştururken kaybedilecek puanları ve özgüveni ileride çok ararız.

4'lü defansın önünde Hüseyin oynayacak. Ön libero olarak oldukça yeterli. Lazaroni çift ön liberoyla oynamayı tercih etmezse - ki edebilir de- bu mevkiye transfere gerek yok. Zaten Marcelinho geldiği için Szymek orta sahada daha geriye kayıp Hüseyin'e yardım edecektir.

Orta sahanın soluna transfer lazım gibi görünüyor ve hatta Lazaroni bu mevkiye transfer istiyor. Denilson bu mevkiye alınacak en son adamdır. Tam bir halı saha topçusu. Lazaroni tek forvet oynayıp onun arkasında Marcelinho'yu kullanacaktır. Geriye gelmeyen, adam kovalamayan sol kanat oyuncusu istemez. Hatta Yattara'yı oynatacağından bile şüpheliyim. Sol kanatta Musa Büyük veya Gökdeniz'i düşünülüp bu mevkiye transfer yapılmayabilir.

Eğer Yattara ilk 11 oynayacak ve orta sahanın solundaki futbolcu hücuma yönelik olacaksa, santrfor mevkii çok önem kazanıyor. Burada oynayacak futbolcu güçlü, kaleye arkası dönük oynayabilen, top dağıtan bir santrfor olmalı. Elimizdeki forvetlerden bu tanıma en yakın duran isim Ersen Martin. Ama onun iyi bir futbolcu olduğunu söylemek zor. Yabancı transferi asıl bu mevki için kullanılabilir.

champions
31.07.2006, 11:36
blackseastorm elimizdekileri satmaktan bahsediyosun yani fatihin gitmesinden bahsediyosun fatihin gitmek istediği ortada sadece avrupadan istediği bi takımdan böyle bi teklif gelmedi ve o da hem kendini hem takımı düşünerek gitti kendi maddi olarak değil daha çok takımı için gittiğini söyledi topu yönetime attı ama yönetim sözleşme teklif etseydi kabul edermiydi haklı olarak hayır çok daha iyi bi para alacak takımda çok iyi para kazandıracak
hala fatihin gitmesinde yönetimi eleştirenleri anlamıyorum bundan sonra yönetimin yapması gereken çok iyi bi sol kanat ve eğer doğruysa pletikosa en önemlisi fatihten gelecek parayı dikkatli kullanmak

selcjK
31.07.2006, 11:40
Trabzon coştu bir kere; şimdi de Pletikosa
Transferde resmen atağa kalkan ve taraftarlarını heyecanlandıran Trabzonspor yeni bir bomba daha patlattı. Brezilyalı yıldız Marcelinho'yu kadrosuna katarak ses getiren bordo-mavili ekip, Hırvatistan Milli Takımı'nın kalecisi Stipe Pletikosa'yı da bir yıllığına kiraladı. Trabzonspor yöneticileri, Pletikosa'nın takımı Shakhtar Donetsk ile ön anlaşmayı dün imzaladı. Mircea Lucescu'nun çalıştırdığı Shakhtar Donetsk, Pletikosa'yı satmak istediği takdirde de önceliği Trabzonspor'a verdi. Hırvat file bekçisinin yarın Trabzon'a gelmesi bekleniyor.

HAJDUK SPLİT'TE KİRALIKTI

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Hajduk Split'te kiralık olarak oynayan Stipe Pletikosa, futbol kariyerine de bu takımda başladı. 27 yaşındaki tecrübeli kaleci Hırvatistan Milli Takımı'nın formasını da 53 kez giydi. 2006 Dünya Kupası'nda da Hırvatlar'ın kalesini korudu.

şu gerçek olsun canımı alsınlar bişe demiyorum

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 11:48
ersen martin çok süper adam değil ama mesela bizim trabzondaki maçta, oyuna girdi tüm hava toplarını aldı maçı 2-0 çevirtti. ayrıca ayaklarını da iyi kullanıyor.mehmet yılmaza çok şans verdik ama olmadı işte maalesef...

adem koçak da kaç yıldır üstüne hiçbir şey katmadı, tek yaptığı geri pas, yan pas. hedefleri olan takımın oyuncusu değil. ona verdiğimiz şansı biraz da musa'ya verelim, bakalım ne olacak...

kuzey_lee
31.07.2006, 11:50
ersen martin çok süper adam değil ama mesela bizim trabzondaki maçta, oyuna girdi tüm hava toplarını aldı maçı 2-0 çevirtti. ayrıca ayaklarını da iyi kullanıyor.mehmet yılmaza çok şans verdik ama olmadı işte maalesef...

adem koçak da kaç yıldır üstüne hiçbir şey katmadı, tek yaptığı geri pas, yan pas. hedefleri olan takımın oyuncusu değil. ona verdiğimiz şansı biraz da musa'ya verelim, bakalım ne olacak...

yapma be hocam..şans verme yüzünden başımıza gelenleri bilmiyormuyuz?nokta transferi yapacağımıza neden hala ''bi de şunu deneyelim'' mantığı?

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 11:53
nokta transfer marcelinyo oldu, musa da hırslı,koşan futbolcu çok da soru işareti değil aslında..inşallah iyi olacak diye temennide bulunalım,artık yapacak birşey yok.

kuzey_lee
31.07.2006, 11:56
nokta transfer marcelinyo oldu, musa da hırslı,koşan futbolcu çok da soru işareti değil aslında..inşallah iyi olacak diye temennide bulunalım,artık yapacak birşey yok.

tabii ki marcelinho nokta transfer ama ne musa ne de ersen npkta transfer..ya tutarsa modeliyle geldiler..bolca nasreddin hocayı anacaz bu sene..

Colakoglu
31.07.2006, 12:22
Gidenler-------------------------------Gelenler

Tomas Jun (23) Forvet-----------Marcelinho***** (31) ortasaha
Djokaj (27) Ortasaha------------Murat Ocak (24) Defans
Mehmet Yilmaz (27) Forvet------------Cem Demir (21) Forvet
Adem Kocak (22) Ortasaha-----------Umut Bulut (23) Forvet
Lee Young ( ? ) Ortasaha-------- --Musa Büyük (26) Ortasaha
Fatih Tekke (28) Forvet------------Cagdas (26) Defans
--------------------------------------Ersen Martin (27) Forvet

Fatihin eninde sonunda kesin ve net busene olmassa seneye trabzondan ayrilmak istedigini düsünürsek gitmesini kimse üzülmesin derim.
Transfer bilancosu fena degil bence giden oyuncularin 6 sinin 4 tanesi zaten alternatif isimlerdi..Gelenlerden 4 tanesi direk katki yababilecek futbolcular(marcelinho,umut,musa,cagdas)
Yas konusuna gelince yaptigimiz transferlerden sora yas ortalamamiz 24.2 ve genclerbirliginden sora (24.1) türkiyenin en genc 2. takimiyiz

bahadır2561
31.07.2006, 12:24
bu kaleci transferi gereksiz bence eger doğruysa...

eren_61
31.07.2006, 12:48
transfer yok mu?hani denilson'un bugun transfer edildiği açıklancaktı

Colakoglu
31.07.2006, 12:51
denilsonu almicaklar bence,genc bi oyuncu alacaklar galiba...

Jackdaniels
31.07.2006, 12:51
Kaleci alındıysa kesinlikle jefferson gönderilmeli aksi halde son yabancı hakkını 2. bi kalecide kullanırsan adama gülerler... yaa bu transfer olmayacak jeff kalacak yada jeff gidecek bu adam gelecek ve sol tarafa kaliteli bi eleman alınacak başka yolu yokk.

unyelimetin
31.07.2006, 13:15
Bana göre futbolda ilk önce defansın sağlam olacak.Başarı için temel şart budur.Çünkü gol yememek daha basittir.Tolga Seyhan’dan öncesi ve sonrası en güzel örnektir.Bu anlamda geçen sezon Atay Aktuğ yönetimi Ş.Ligi ön elemesine kalan takıma kaleye,forvete ve sola üç oyuncu alacağını ve kadroyu koruyacağını söylemişti.Ancak transfer için Tolga’yı sattılar ve yerine adam bile alamadılar.Sonucunu hep beraber yaşadık.

Bugün bakıyoruz yıldız sözü ile gelenler takımın yıldızını satarak transfer yapmaya çalışıyor.
Fatih'ten gelecek para 7,5 milyon avro. Fatih'in TS'dan yıllık kazancı ise 1.3 milyon avro idi. 3 yıl için 3,9 milyon avro. Marcelinho için ödenen bonservis bedeli 2,2 milyon avro... Yılda ödenecek para 900 bin avro. 3 yıl için 2,7 milyon avro.Bonservis bedelleri TS için 5.3 milyon avro artı bakiye veriyor. Ayrıca yıllık kazanç bedellerinde üç yıl için 1.2 milyon avro fark var. Bu alım satımda TS kasasına 6.5 milyon avro koyuyor yani... Lazaroni'ye üç yıl için fazladan ödenen 1.5 milyon avro ve Çağdaş'ın olmayan bonservis bedeli için fazladan ödenen 750 bin avroyu bu hesaba dahil etmiyoruz.

İşte bu 6.5 milyon avroya süper bir yabancı daha alınırsa, başkanın ''yıldız hibe edeceğim'' sözüne ancak sıra gelir.

Ama bakıyorum daha düne kadar yönetime transfer için eleştiri getiren bazı arkadaşlarımız ağızlarına çalına bir parmak bal ile her şeyi unuttular.Eminim yönetim de büyük transfer harekatını bitirmiştir.

Öyleyse ben de diyorum ki aramızdan bir arkadaşı başkan seçelim,biz de yönetimi oluşturalım,her sene bir yıldız satarak işi götürelim.

Thedoors
31.07.2006, 13:41
bugun yazılı bi basın organına (adını hatırlamıyorum) verilen beyanat da hic ic acıcı deildi.Takıma 10 milyon avroluk bir yıldız da alabilirdik fakat..vs..vs... bu cumleleri duydugumda herseyin yine angarya olma ihtimali geliyo gozlerimin onune..yapamayacagı seylerin altına girenlerle ilgili agır yorumları size bırakıyorum...

oguzkoc
31.07.2006, 13:44
iki tane 11 çıkarsak biri de en az ilk 7 için mücadele edebilecek bi kadroya sahip bir takım olduk artık arkadaşlar..

Jeff
Fatih-stepanov-çağdaş-murat
yattara-syzmek-hüseyin-gökdeniz
marcelinho-umut

Tolga
ufukhan-ferhat-erdinç-celaleddin
ömer rıza-hasan-hüseyin-musa
ersen-cem

champions
31.07.2006, 13:54
1-jefferson kiralık gidecek yerine pletikosa gelecek
2-sol kanada da ya genç bi isim yada gündemde olmayan bi yıldız alınacak (denilson değil)
3- bazı arkadaşlar hesap falan yapıyo yok fatihten şu kadar geldi yok marceloya şu kadar gitti elimizde şu kadar kaldı onunlada şunu alalım diye marcelinhonun transferini başkan karşıladı fatihten gelecek parayı illede hemen transfer yapıcaz diye bişey yok niye bu kadar konuşuluyo anlamıyorum alıcamız bi sol kanat bi de kaleci(galiba kiralık ) bu iki transferi trabzonspor zaten yapacaktır boşuna hesap yapmaya gerek yok elde edilen gelir trabzonsporda kalacak sonuçta kimsenin cebine girmeyecek

Kasım Hilal
31.07.2006, 14:02
1-jefferson kiralık gidecek yerine pletikosa gelecek
2-sol kanada da ya genç bi isim yada gündemde olmayan bi yıldız alınacak (denilson değil)
3- bazı arkadaşlar hesap falan yapıyo yok fatihten şu kadar geldi yok marceloya şu kadar gitti elimizde şu kadar kaldı onunlada şunu alalım diye marcelinhonun transferini başkan karşıladı fatihten gelecek parayı illede hemen transfer yapıcaz diye bişey yok niye bu kadar konuşuluyo anlamıyorum alıcamız bi sol kanat bi de kaleci(galiba kiralık ) bu iki transferi trabzonspor zaten yapacaktır boşuna hesap yapmaya gerek yok elde edilen gelir trabzonsporda kalacak sonuçta kimsenin cebine girmeyecek

Ben kalede hep Tolga'yı görmek isterdim ama olmayacak gibi..
İşin aslı Pletikosa çok iyi bir kalecidir..
Kesinlikle çok yaralı olur..
Ama Jeff de genç olması münasabeti ile bir değer olarak yaşatılabilir..

Mehmet_Mercanlı
31.07.2006, 14:04
iki tane 11 çıkarsak biri de en az ilk 7 için mücadele edebilecek bi kadroya sahip bir takım olduk artık arkadaşlar..

Jeff
Fatih-stepanov-çağdaş-murat
yattara-syzmek-hüseyin-gökdeniz
marcelinho-umut

Tolga
ufukhan-ferhat-erdinç-celaleddin
ömer rıza-hasan-hüseyin-musa
ersen-cem
pletikosa VE yeni yabancı geldiği zaman ........?

oguzkoc
31.07.2006, 14:05
pletikosa VE yeni yabancı geldiği zaman ........?

yeni kaleciyi almayacağımızı umut ediyorum ve yeni gelen yabancıyıda muratın yerinde sol bekte oynatacaklar... tabi gelirse...

Keleşoğlu
31.07.2006, 14:06
ya kaleci alınırsa apoel maclarında tolga ya kalacagız

54hamdi0061
31.07.2006, 14:08
apoel maçında fatihi çok arayacaz bence kalede sorun olmaz

Mert67
31.07.2006, 14:09
işte bende onu düşündüm.

Mehmet_Mercanlı
31.07.2006, 14:11
tolga cok iyibir kaleci

champions
31.07.2006, 14:11
tolga iyi olabilir ama sadece iyi olması yeterli değil trabzonspor gibi bi takımın kalecisi çok kaliteli aynı zamanda tecrübeli olmalı başarıya ulaşmak için kaleci en önemli noktalardan biri bunun için birçok örnek var arsenal finele nasıl geldi kalecisiyle aynı şekilde middlesbrough yine sevillanın kalecisi palop
italyanın buffon başarıdaki önemli isimler tabi istisnalarda var fransa barthez ve barcelona valdes gibi ama bunlar sadece istisna

Mehmet_Mercanlı
31.07.2006, 14:20
tolga iyi olabilir ama sadece iyi olması yeterli değil trabsonspor gibi bi takımın kalecisi çok kaliteli aynı zamanda tecrübeli olmalı başarıya ulaşmak için kaleci en önemli noktalardan biri bunun için birçok örnek var arsenal finele nasıl geldi kalecisiyle aynı şekilde middlesbrough yine sevillanın kalecisi palop
italyanın buffon başarıdaki önemli isimler tabi istisnalarda var fransa barthez ve barcelona valdes gibi ama bunlar sadece istisna
ben TOLGA'ya güveniyorum yeterlı forma şansı bulursa buyuk kalecı olur ama yinede doğru söylıyorsun başarılı birtakımın ardında başarılı bir kaleci vardır. ama biz önümüzdeki maç için elimizdeki imkanları söyliyoruz jef giderse kaleye mecburen tolga gecicek. biz UEFA macı için konuşuyoruz

Analyzer
31.07.2006, 14:25
Lazaroni nin ilk işi defansı oturtmak olcak daha önce dediğim gibi.
Çağdaş'ı daha tam tanımıyor Lazaroni. Bi 5 maç Çağdaş'ı dener orda, vazgeçer.
Bi 5 maç da Erdinç'i dener. Gitti 10 maç. Transfer sezonu da geçer bu arada.
Ortaya F.Akyel'i çekip sağbek Ufukhan'ı dener. Transfer de biteceği için ilk yarı böyle gider. Offf offffff.

Ben yönetici olsam tutar getiririm Denizli'den Kratochvil'i, çok da ucuza malolur.
Gol mol de yemeyiz Stephanov-Kratochvil ikilisiyle. Duran toplar, kornerler de problem olmaz.

Adem CAKIR
31.07.2006, 14:25

Geçen yıl en önemli eksiklerden bir tanesi Yattara hariç klübeden oyuna dahil olan hiç bir oyuncumuzun oyuna pozitif katkısının olmamasıydı. Sanırım Ersen ve Musa bu amaca yönelik olarak yedek kulübesinin kalitesini yükseltmek niyetiyle alındı. Musa 'nın oyunu hakkında çok fazla fikir sahibi olmamakla beraber Ersen hava hakimiyeti ile H.şükür tarzı baskı altında kafadan ayağa servis yapabilen bir topçu (M.Yılmaz'ın yapamadığı şey). İkisininde ilk 11 konusunda çok şansı olduğunu düşnmüyorum ama gereksiz oldukları fikrine de katılmıyorum... Hayırlı olsun...

Nytre
31.07.2006, 14:31
kaleciyi alırsa yabancı kontenjanımız dolmuyor mu?

Özge
31.07.2006, 14:33
doluyor ama kaleciyi alınca jeffersonu başka bir takıma kiralayacaklar

ssmuratss
31.07.2006, 14:38
plaetikosa iyi kaleci de jaff ne olacak sonra sol kanada yabancı alacaktık kontenjan dolmuyo mu nasıl alacaklar bu adamı ne olduğu belli deil
fatih zenitte başarılar umarım bol para kazanırsın

Emre B.
31.07.2006, 14:40
Ben bu sene Jeffersondan çok umutluyum

ssmuratss
31.07.2006, 14:40
yani önce alacaklar sonra kiralayacaklar :)
beceremicekler bence 2 yabancı kalecimiz olacak iddiaya giren var mı?

halil ibo
31.07.2006, 14:42
Geçen sene birkaç maçlık performansı ve hazırlık maçlarındaki uyduruk takımlarla oynanan maçlara göre Jeff'i vazgeçilmez görenlere şaşıyorum.Büyük takımın kalesinde tecrübeli maç çevirecek kaleci şart.Eğer böyle bir söylenti varsa zaten hocada onunla olmayacağını anlamış demektir.İnşallah iyi olur,hem bizim için hemde Jeff için.Kimbilir kiralık gittiği takımdaki performansı ile birinci kaleci olarak geri döner.

Nytre
31.07.2006, 14:54
ahmet şahini göndersinler jef fena kaleci değil aslında...

EmrahYalçınalp
31.07.2006, 15:02
Bu takıma kim girecek, kim yedek oturacak sıkıntısı çekmeyeli uzun zaman olmuştu. Forvette Fatih'in yokluğunu doldurabilecek miyiz, emin olamıyorum. Ama takımın sol açık (ve kısmen de sol bek) hariç her mevki için birinci ligde oynayabilecek kalitede en az iki isim sayabilecek durumda olmamız hoşuma gitmiyor değil.

Nihat Güneş
31.07.2006, 15:08
arkadaşlar boru değil yaa...hırvat milli takımı kalecisi bu...hala jefi diyenler var hangi akla hizmet anlamıyorum..önce bi top tutmayı öğrensin bi de kaleden zamanında çıkmayı 10 sene sonra bizim kaleyi koruyacak hale gelir....

pletikosa alınırsa bence en mükemmel transferimiz olur....

Nytre
31.07.2006, 16:02
ne kadara anlaşacaklarmış doğru ise..

gvnlp
31.07.2006, 16:05
Fatihin yerini doldurabilecek dünyada futbolcu var mı? hem hava toplarında etkili iki ayağıylada kaleye şut atabilen ,teknik ve topu çok iyi saklayan. bu özelliklere sahip topçu yok daha hızlısı daha iyi vuranı daha iyi basanı olabilir ama bunları yapan yok.

poetricus
31.07.2006, 16:07
Pletikosa oldukça üst seviyede bir kaleci. Bir sene önce FB de almaya çalışıp alamamıştı. Yalnız gelen bilgiler bir seneliğine kiralanacağı yolunda. Bu durumda Jefferson tecrübe kazanması için başka bir takıma kiralanacak veya satılacak. Eğer Jefferson'u da kadroda tutmaya kalkarsak Wagner ya da Denison'u beklemememiz gerekiyor ki yönetimin bu kadar iş bilmez olacağını zannetmiyorum. Peki, bir yıl sonra ne olacak? Muhtemelen, eğer kiralık gönderilirse Jefferson'un pişmesini umut edip seneye onunla devam edilir ya da Pletikosa bonservisiyle birlikte alınır. Aslında gönlümden geçen bonservisiyle birlikte alınmasıydı. "İmzayı atmadan inanmam" deniliyor ya ben daha da ileri gidip bizim forma altında FB'ye gol atamadan inanmayacağım. Tabii Pletikosa kaleci olduğuna göre onanmam için tarihi kurtarışlar ya da -Allah korusun-tarihi hatalar yapmasını bekleyeceğim.

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 16:11
bu haber çok yerde çıktı ama haşim sayitoğlu'nun "kaleci arayışımız yok" diye de haberi çıktı sabah..ama eğer alınırsa mutlaka jeff. da kiralanmalı..yabancı hakkı yedek kalecide kullanılmaz, temel fıkrası oluruz..

bir yılın sonunda jeff.in durumuna bakılır, pletikosanın performansına bakılır ona göre bi karar verilir.o sonraki iş, hele bi alınsın bakalım..

Jester
31.07.2006, 16:19
Arkadaşlar, Ersen'in transferine negatif yaklaşan arkadaşlara bazı gerçekleri hatırlatmak gerek. Bir kere şu saatte Tekke'nin yerini dolduracak bir adam almamız sözkonusu değil. Amaç toplamda takımın daha fazla gol atması ise bu seneki fark şu: eskiden bir futbolcuda toplanan gol yükü bu yıl birçok futbolcuya dağılacak.Mesele orta saha ve forvette en doğru formasyonu oluşturabilmek. Ersen evet büyük golcü değil ama iki yönden katkısı olabilir. Birincisi özellikle iç sahada kapanan takımlara karşı ortalarda kendisi veya asistçi olarak diğer arkadaşları için gol şansı yaratabilir. İkincisi de Umut'un önünde pivot santrafor olarak oynar, böylece belki kendi çok gol atamaz ama Umut'un verimini artırır. Ha bu işi Cem yapar derseniz, yapsın ne ala, ama sonuçta Fatih'in olmadığı yerde topu çizgiden geçirecek bol alternatife ihtiyacımız olacak. Ayrıca Ersen yerine kimi alacaktık ki?
Musa ise ancak Yattara'nın yedeği olur, bu yönüyle alınması kötü değil ama top tekniği zayıf tek özelliği çabuk olması olduğundan onbirde yer bulması kolay değil.
Bir de bu takas işinde şu var, Djokaj'ı satacak yer bulma konusunda çok rahat olduğumuzu zannetmiyorum, bu nedenle hem yabancı kontenjanında yer açmak hem de yukarıda belirttiğim gibi Fatih sonrası bir alternatif yaratmak adına pozitif bir adım diye düşünüyorum.

tirabzonli
31.07.2006, 16:25
Pletikosa transferini açıklamak için Jeff in kiralanmasını bekliyorlar bence.

Murat'
31.07.2006, 16:35
yaaa ne gereği vardı pletikosanın alınmasına

Nytre
31.07.2006, 16:38
cem+umut+rıza+ersen = fatih olabilir mi? .. sanmıyorum... ama fatih gitti.. bu sene gitmeseydi bir dahaki sene gidecekti...
şimdi elimizdekilerle bir şeyler yapmaya çalışacağız ama ortasaha+forvet+sol kanat lazım diye düşünüyorum.. tabi biz ancak bunlardan 2.sini alabiliriz.

iyattara
31.07.2006, 16:39
Pletikosa oldukça üst seviyede bir kaleci. Bir sene önce FB de almaya çalışıp alamamıştı. Yalnız gelen bilgiler bir seneliğine kiralanacağı yolunda. Bu durumda Jefferson tecrübe kazanması için başka bir takıma kiralanacak veya satılacak. Eğer Jefferson'u da kadroda tutmaya kalkarsak Wagner ya da Denison'u beklemememiz gerekiyor ki yönetimin bu kadar iş bilmez olacağını zannetmiyorum. Peki, bir yıl sonra ne olacak? Muhtemelen, eğer kiralık gönderilirse Jefferson'un pişmesini umut edip seneye onunla devam edilir ya da Pletikosa bonservisiyle birlikte alınır. Aslında gönlümden geçen bonservisiyle birlikte alınmasıydı. "İmzayı atmadan inanmam" deniliyor ya ben daha da ileri gidip bizim forma altında FB'ye gol atamadan inanmayacağım. Tabii Pletikosa kaleci olduğuna göre onanmam için tarihi kurtarışlar ya da -Allah korusun-tarihi hatalar yapmasını bekleyeceğim.
nie ya pletikosa nın gol atmasını bekle abi adam 4 gol atmış:D

Mehmet_Mercanlı
31.07.2006, 16:47
takıma takvıye şart solkanatta oynaya bilecek biri gerek ama olurda bide kaleye Pletikosa olursa fena olmaz
ama bence öncelik defans ve önlibero olmalı bence

oguzkoc
31.07.2006, 16:56
lazaroni hemşerisini biyere göndermez bu sene jeffle devam ederiz gibime geliyo...

Trabzonspor_29
31.07.2006, 17:08
lazaroni hemşerisini biyere göndermez bu sene jeffle devam ederiz gibime geliyo...

evet katiliyorum arkadasa,
zaten yöneticimiz haciosmanoglu bugün yineledi kaleci aramadiklarini ve bi yabanci sol kanatla transferi noktalayacaklarini! ;)

melihkuzey
31.07.2006, 17:18
denilson bitmek üzere ama menejere takıldılar. bu tür futbolcuları transfer edebilmek çok zordur zaten. lazaroni denilson'u ikna etmiş. adam gelemk istiyor. ama bonservisi elinde olduğu için menejeri biraz oyalıyor. inşallah bir pürüz çıkmazsa bu hafta içinde bu transferin bitmesi bekleniyor.

Mehmet_Mercanlı
31.07.2006, 17:24
denilson bitmek üzere ama menejere takıldılar. bu tür futbolcuları transfer edebilmek çok zordur zaten. lazaroni denilson'u ikna etmiş. adam gelemk istiyor. ama bonservisi elinde olduğu için menejeri biraz oyalıyor. inşallah bir pürüz çıkmazsa bu hafta içinde bu transferin bitmesi bekleniyor.
kaynak yokmu kardeş

laz_rail_61
31.07.2006, 17:27
defansa değil de ön libero benim de çok istediğim bir mevki ayrıca iyi bir sol kanat beni ihya edebilir...

hakancan
31.07.2006, 17:28
benim hırvat kaleci konusunda görüşüm şu.. petkovi de hırvar asıllı avustralyalı kaleciydi ve şimdiye kadar en sevdiğim kaleciydi kişiliğiyle ..bu hırvat kelecide baya bi inançlı gözüküyor ..şu anki görüşüm olumlu hırvat bir futbolcunun trabzonda oynaması beni sevindirir tıpkı vugrinec ve petkovic gibi trbzona uyum sağlayabileceğini düşünüyorum..jeferson hala kendine güvensiz gibi duruyor. ben hırvat kciyle bu sezonu tamamlama fikrinden dolayı yönetimi kutluyorum sadece hırvat olmakla kalmıyor ayrıca milli takım kalecisi..hırvat futbol ekolünün ne kadar güçlü olduğunu da biliyoruz zaten

Fanatik28
31.07.2006, 17:34
5 trilyonluk hediye

Bir dünya yildizini sat, ondan sonra bir yildiz al. Sonra onu kendi cebimden aldim de, kim yer bunu sayin Baskan. Birde sadece bonservisini kendi cebinden karsiliyor. Peki Marcello`nun 3 yil icin alacak parayi niye karsilamiyor. Yoksa yildiz sözü verirken, ben yildizin sadece bonservisini mi karsilayacagim dedi.
Uyumayin beyler!!! Marcelinho=Fatih, yani elde var sifir. Bu takima solkanatta da oynayabilecek bir forvet sart. Öyle 1-2 milyonluk yildiz adayi degil. Fatih`ten gelen parayla, Klasnic, Pizarro, Saviola, Ze Roberto, Martin Jörgensen veya Luyindula gibi birini alabiliriz.

Söyle bir hesap yapalim.
Yukaridaki isimlerden birini Fatih`ten gelen parayla aldik, =0
Marcelinho transferi Baskan karsiliyor, =0
Murat Ocak, Cem Demir, Cagdas, = 1-1,5 milyon dolar, yani Trabzonspor`un kasasindan cikan para 1,5 milyon dolar.
Bir Örnek: hamburg defanstaki yildizi Van buyten`i 10 milyon euroya satti. Onun yerini doldurmak icin 20 yasindaki Kompany`yi 8 milyon euroya aldi.

champions
31.07.2006, 17:40
en büyük sorun yabancı kontenjanı 1 hakkımız var ama kimi sol kanat diyo (bence en önemlisi)kimi önlibero (olursa tabiki iyi olur ama çok fazla ihtiyaç yok )kimi forvet diyo (bence gerekli ama alınacak kişi kendini kanıtlamış olmalı )

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 17:45
bence kesin sol kanat.şampiyonluğa oynayacak bir takımın olmazsa olmaz şartı kanatlarının iyi çalışmasıdır. gol herkes atar, fenerde lucianonun kaç golü var. hüseyin, şimek, musa, hasan, ferhat ve nicelerinden ön libero çıkarırsınız.sol kanata aldığınız adam gol de atar. ama forveti sol kanatta oynatamazsınız.hem
ömer, ersen, umut ve 3-4 tane golcü orta sahanız varken sol kanat yerine forvet almak yanlış olur...

ha sol kanata ili bir yerli alınırsa o zaman yabancı hakkı forvetten yana kullanılabilir tabi..yani ihtiyaçlar bitmez ama en acil ihtiyaç sol kanat...

bingolts
31.07.2006, 17:53
işte bu benim meramım ya bu ne iş ya
adamı gönderiyorlar kalkıpta
resmi sitede yazılanlara bak
kafamı dinlemek istiyordum onun için gidiyorum
yani gönderilme haberini hala
yazmıyorlar oysaki fatih geçen hafta bileti kesilmiş bu kadar saygısızlık çok bile kusura bakmasın bu yönetim bizi aptal yerine koyup artık www.trabzonspor.org.tr adresine girmeyeceğim çünkü orda taraftarla dalga geçiliyor isterseninz fatihle ilgili habere birde siz bakın
veya
ben kopyalıyayım durun bir dk.
Kaptanımız Fatih Tekke bugün öğle saatlerinde menajeri Ceylan Çalışkan ile birlikte Rusya’ya gitti.

Fatih, Atatürk Havaalanı’nda basın mensuplarının transferiyle ilgili sorularını cevapladı. Tekke, “Türkiye’den uzaklaşıp kafamı dinlemek istiyorum” derken, Trabzonspor’a da hayırlı bir iş yaptığını dile getirdi.

Tekke, “Geçirdiğim ameliyattan sonra böyle bir teklifin geleceğine inanmıyordum. Sonuçta hem kulübümü hem beni memnun edecek bir teklif aldık. Benim de aklımda özellikle son iki yıldır hem kafamı dinlemek hem de daha iyi futbol oynayabilmek için Türkiye’den uzaklaşmak fikri vardı. Türkiye tarihindeki en büyük parayı ülkemize Trabzonsporlu Fatih Tekke olarak kazandırmam benim için çok gurur verici bir olay” diye konuştu.

Fatih Tekke Rusya'ya gitti

trapezus61
31.07.2006, 18:02
Eeee ne var bu açıklamada. Trabzonspor org. tr. nin burda bir dalga geçmesi falan yok ki. Fatih bu sözleri 1 yıldır söylüyordu zaten... Dalga bunun neresinde? Niye bu kadar sinirlendin anlamadım???

melrok
31.07.2006, 18:09
Arkadaşım kesinleşmemiş bir olayı nasıl resmi internet sitesine koyarsın. fatih rusyaya imza atmaya giti. eğer cidi bir klupsen ancak imzadan sonra haberi koyarsın. oldu son anda bir prüz çıktı ne yapacaksın sonra. borsaya açılmış ve cidi bir klubün yapması gerekeni yapıyor Trabzonspor ve nihayete ermeden yayınlamıyor.

bingolts
31.07.2006, 18:15
Arkadaşım kesinleşmemiş bir olayı nasıl resmi internet sitesine koyarsın. fatih rusyaya imza atmaya giti. eğer cidi bir klupsen ancak imzadan sonra haberi koyarsın. oldu son anda bir prüz çıktı ne yapacaksın sonra. borsaya açılmış ve cidi bir klubün yapması gerekeni yapıyor Trabzonspor ve nihayete ermeden yayınlamıyor.

neden
çünkü taraftara hala bir açıklama
yapılmadı en azaından biz anlaştık fatihte anlaşırsa ve sözleşme imzalarsa bu tranferin gerçekleştiği haberini yazabilirlerdi
ayrıca bugün açıklama yapmayacaklarmıydı

bingolts
31.07.2006, 18:21
Eeee ne var bu açıklamada. Trabzonspor org. tr. nin burda bir dalga geçmesi falan yok ki. Fatih bu sözleri 1 yıldır söylüyordu zaten... Dalga bunun neresinde? Niye bu kadar sinirlendin anlamadım???
ben hissi davrandığım tek konu trabzonspordur ve bu kadarda hakkım olsun bırakın bence açıklamak zorundalar hem almış oldukları parayıda bakalım o parayla bir fatih alabileceklermi şu kadarını da unutmamak gerekir biz geçen yıl kaçırdığımız fırsatlar ve milyon dolarlar nerde herşeyden önce son maçta verdiğimiz üçüncülük ve giden milyon YTL ler
bence yapılan hesap hep yanlış yapıldığı için bu sonuç çıkıyor yoksa sedece futbolcu satarak para kazanan başarılı olmuş bir takım gösteremezsiniz tabiki tranfer yaparakta olmaz sağlam iskeletin üzerine ancak inşa ederek birşeyler yapabilirsiniz real madrid örneği her yıl yeni bir takım ama sonuç
barcelona örneği son üç sezon takıma gelen ve giden çok az ama başarı çok yüksek
beşiktaş örneği sayısızca transfer ama elde var sıfır bu kadar örnek yeter
birde gençleri bir üsteki konuyla ilgili örnek vermem gerekirse en çok futbolcu satan kulüp ama takımın hali ortada
grafik inişli ve çıkışlı

Jackdaniels
31.07.2006, 18:24
ben hissi davrandığım tek konu trabzonspordur ve bu kadarda hakkım olsun bırakın bence açıklamak zorundalar hem almış oldukları parayıda bakalım o parayla bir fatih alabileceklermi şu kadarını da unutmamak gerekir biz geçen yıl kaçırdığımız fırsatlar ve milyon dolarlar nerde herşeyden önce son maçta verdiğimiz üçüncülük ve giden milyon YTL ler
bence yapılan hesap hep yanlış yapıldığı için bu sonuç çıkıyor yoksa sedece futbolcu satarak para kazanan başarılı olmuş bir takım gösteremezsiniz tabiki tranfer yaparakta olmaz sağlam iskeletin üzerine ancak inşa ederek birşeyler yapabilirsiniz real madrid örneği her yıl yeni bir takım ama sonuç
barcelona örneği son üç sezon takıma gelen ve giden çok az ama başarı çok yüksek
beşiktaş örneği sayısızca transfer ama elde var sıfır bu kadar örnek yeter
birde gençleri bir üsteki konuyla ilgili örnek vermem gerekirse en çok futbolcu satan kulüp ama takımın hali ortada
grafik inişli ve çıkışlı

Mademki real madrid ve barcelonayı örnek gösteriyosun bi örnekte ben vereyim sana hemen mesela chelsea hersene birçok transfer ve yeni takımla oynuyo ve sonuç BAŞARI;)

champions
31.07.2006, 18:43
en iyi futbolcusunu satan kulüp hedef küçültmüş olmaz sattığı kulüp ondan daha büyük de değildir milan shevchenkoyu chelseaye verdi ne yani milan hedefmi küçülttü chelsea milandan daha büyük mü diyecez hayır birileri gider birileri gelir önemli olan gidenin yerini doldurabilmektir bunu sürekli hale getirmek için geleceğe yatırım yapmak gerekir (bu da gençve yetenekli futbolcuları alıp kadroda tutarak yada başka takımlara kiralayarak olur)

bize bu konuda en büyük örnek ajax ve psv örnekleri bu takımlar takımın en önemli oyuncularını satarlar ama küçük kulüp olmazlar hedeflerini de küçültmezler (benim aklıma gelenler psvnin kezman robben bommel ve parkı ajaxında ibrahimoviç van der vaart vb oyuncularını avrupadaki takımlara vermesi )

tsmaniac
31.07.2006, 18:51
cem+umut+rıza+ersen = fatih olabilir mi? .. sanmıyorum... ama fatih gitti.. bu sene gitmeseydi bir dahaki sene gidecekti...
şimdi elimizdekilerle bir şeyler yapmaya çalışacağız ama ortasaha+forvet+sol kanat lazım diye düşünüyorum.. tabi biz ancak bunlardan 2.sini alabiliriz.

forvette hepsi aynı anda oynasalar bile Fatihin yarısı kadar olamazlar :) bu arada pletikosa golde atıyormuş , mehmet yılmazdan daha golcü

gerçekefsane
31.07.2006, 18:52
Fotospor'da Mutluhan Suner yazmış. Ailton'u alın, marcelinho ve yattara'nın pasları yeter, forvet oyuncusunu uzaklarda aramayın yazmış.

champions
31.07.2006, 18:56
Fotospor'da Mutluhan Suner yazmış. Ailton'u alın, marcelinho ve yattara'nın pasları yeter, forvet oyuncusunu uzaklarda aramayın yazmış.

bu adam bjkli olmasın bjknin elinde kalan 33 yaşında yabancı bi forvet oldu ne güzel valla

oguzkoc
31.07.2006, 18:56

fena fikir sayılmaz aslında...

sulo61gun
31.07.2006, 18:57
Bize Ailtonu mu kakalamaya çalışıyor bu herif

oguzkoc
31.07.2006, 18:59
Bize Ailtonu mu kakalamaya çalışıyor bu herif

o kadar karamsar olmamak lazım aslında... ailtonun almanyadaki başarısı ortada... adamı doğru düzgün besledikten sonra gol makinesi bence... beşiktaş beceremedi bunu...

gerçekefsane
31.07.2006, 19:00
öneri getirmiş, kiralık veya bonservisiyle alın diyor. Marcelinho'yu övmüş. Fotospor Marcelinho'ya bir tam sayfa ayırmış. :)

Cenkhan
31.07.2006, 19:00
Alemciler takımına döneriz. Pascal'la Sergen'i alsaydık bari. Tesislerin oraya bir taverna açtık mı tamam. Gazetede yazı yazan tiplerdeki zekaya bak. Sola bir adam alalım, Jefferson'u kiralık verelim, Pletikosa gelsin. Mümkünse lig başlamadan önce..

Lokman
31.07.2006, 19:18
Alemciler takımına döneriz. Pascal'la Sergen'i alsaydık bari. Tesislerin oraya bir taverna açtık mı tamam. Gazetede yazı yazan tiplerdeki zekaya bak. Sola bir adam alalım, Jefferson'u kiralık verelim, Pletikosa gelsin. Mümkünse lig başlamadan önce..

Doğru valla renkdaş ama dediklerini yapacak yönetim göremiyorum ben inşallah yanılırım.

TSKara61
31.07.2006, 19:22
Ulan yuh bee Ailtonmu?????? Herif BJKnin elinde kalmis gondermek icin tum caba gosteren ve bonservisini yariya dusuren bi futbolcuyu bize oneriyo. BJK bizden Jun'u aldi, simidide bizdende ayni seviyede bi kiyak (hata) bekliyolar galiba.

Yattara123
31.07.2006, 19:43
************PLETIKOSA**************

***Fatih Akyel-Erdinç-Stephanov-Murat Ocak***

***Yattara-Gökdeniz-Huseyin-Denilson***

************Marcelinho**************

************Mossoro***************

eğer Kadro böyle olursa iş yapar

oguzkoc
31.07.2006, 19:47
************PLETIKOSA**************

***Fatih Akyel-Erdinç-Stephanov-Murat Ocak***

***Yattara-Gökdeniz-Huseyin-Denilson***

************Marcelinho**************

************Mossoro***************

eğer Kadro böyle olursa iş yapar

mossoro santrofor he :) vay bee...

Barış BAKIRTAŞ
31.07.2006, 19:51
Ailtonun ceza sahası çevresindeki son vuruşlardaki becerisi ve sert düzgün vuruşları şuanda türkiye liginde oynayan hiç bir oyuncuda yok. Alınırsa gereksiz transfer demem. Ama şu bir gerçekki elimizde bu kadar forvet varken ve daha yeni ersen martini almışken forvet almak pek akıl karı iş değil ilk önce orta sahanın soluna güzel bir transfer yapalımda.

Yattara123
31.07.2006, 19:51
mossoro santrofor he :) vay bee...

özelliklerinde forvet olduğu yazıyor..

oguzkoc
31.07.2006, 19:52
özelliklerinde forvet olduğu yazıyor..

forvet ama santrofor değil... aralarında çok büyük fark var bu iki mevki için... ilerde tek bi adam bırakılıyosa bu santrofor olmalı forvet değil...

Yattara123
31.07.2006, 20:00
forvet ama santrofor değil... aralarında çok büyük fark var bu iki mevki için... ilerde tek bi adam bırakılıyosa bu santrofor olmalı forvet değil...

Artık gelişmiş futbolda adapte diye birşey var forvet oyuncusu defans oynayabiliyorsa santroforda elbette olabilir..

Ayrıca şu anda elde o yetenekte futbolcu yok...Maalesef..

majes
31.07.2006, 20:21
Bırakın forveti metaforu da :) kulağı delik olan arkadaşlar transferden bilgi yok mu ?? Wagner mi ?? Denilsondan gerçekten vazgeçildi mi ?? Ze Roberto nie düsünülmüyor?? bunlara cvp var mı ??????
Yönetim kurulumuz toplanmış bu aksam ne karar alındı merak ettim doğrusu!!!!
GOmolinho istemiyoruz... Bize ricardinho klasında topçu bulun!!!!!(ZENİTTEN ALDIĞINIZ )7.5 milyondan 2.5 milyonunu verdiniz marcelinhoya bari kalan 5 milyonu çarçur etmeyin alın süper bi futbolcu da rahatlayalım !!!!(hibe edecekdiniz ama neyse)

tsmaniac
31.07.2006, 20:25
fatih gittikten sonra nasıl gol atacağız onu düşünüyorum fatih haricinde hiç bir futbolcumuz o kadar istikrarlı değilde, umut, cem, ersen falan ne olacağı belirsiz

Analyzer
31.07.2006, 20:48
Büyük takım en iyi futbolcusunu satmaz diye birşey yok. Hurafe bu. Juventus Zidane'ı Real Madrid'e sattı. Zidane'dan gelen parayla Thuram, Buffon ve Nedved'i alıp o sezon şampiyon oldu ve hatta o sene İtalya kupasını kazandı. Bir sonraki yıl da şampiyonlar liginde final oynadılar. Barcelona'nın da zamanındaki en iyi futbolcusu Figo'yu sattığını unutmayalım. Barca Figo'nun satışından gelen paraların büyük bölümünü Deco, Eto'o, Rüştü ve Ronaldinho'nun alınmasında harcadı. Bu transferlerin bir ortak yönü de şu: Zidane ve Figo satıldığında 29 yaşında idiler. Fatih de 29 yaşında satıldı.

Burada önemli olan en iyi futbolcunun satılmış olması değil, iyi fiyata satılmış olması ve gelen paranın da iyi futbolcu alınmasına yaraması. Kaldı ki Fatih'i şimdi satmasak seneye bedava gidecekti. Sözleşme imzalamamıştı çünkü.

Başkan cebimden aldım dese de Marcelinho transferi yapıldı. Pletikosa kiralanıyor. Sol kanata oyuncu alınacak vs. Transferler isabetli yapılırsa bu işten fazlasıyla karlı çıkacağız.

salihismet
31.07.2006, 20:49
Fatihle cok $ampiyonluklar kazantikda, o gidince i$imiz cok kötü olacak.Fatihin takim üzerinde kurdugu baskiyi hic kimse görmüyor, yani gitmek istiyorum diyen bir oyuncuyu hala yönetim zorla gönderdi diyenlere helal olsun valla. Fatih nasil $a$kinligini üzerinden atsin ki, kendisi bile o paraya nasil gittigine inanamiyor? Yurt di$indaki takimlar ona Trabzondaki gibi tolaransli davranmazlar, bana göre anla$ma süresini orada dolturmadan geri gelir. Artik Fatihin ardindan ahlanip vahlanmanin anlami yok.

Telha TANYILDIZI
31.07.2006, 20:52
arkadaşlar bence takım fena olmadı pletikosa gerçekten çok iyi bi kaleci
bizim sola çok kaliteli bi adam almamız gerek tabi bunu herkes biliyo ve söylüyo ama alacağımız adamın bence ofansif yönünden ziyade defansif yönü daha kuvvetli olmalı bu kritere ne denilson nede ricardinho uymuyor

eren_61
31.07.2006, 20:53
bundan haberi olan var mı??kaynak ne.bekliyelim mi yoksa boşuna heveslenmeyelim mi?

Murat GENEL
31.07.2006, 20:53
ya biz sola neden hiç ze roberto'yu düşünmüyoruz hem bedava

Barış BAKIRTAŞ
31.07.2006, 21:00
fatih gittikten sonra nasıl gol atacağız onu düşünüyorum fatih haricinde hiç bir futbolcumuz o kadar istikrarlı değilde, umut, cem, ersen falan ne olacağı belirsiz
Fatihi gitmesine en çok üzülenlerdenim duygusal olarak bakarsak. Ama 29 yaşına gelmiş ve her seferinde gitmek istediğini söyleyen bir futbolcunun bu kadar iyi fiyata satılması bence büyük başarıdır. Aslında bizim fatihe bağımlı kalmamız başından beri hata bunda en büyük etken jun mehmet yılmaz gibi golcülerin kendilerini gösterememesidir. Şimdi Ömer umut cem ve ersen martin bu takımda büyük bir forma savaşı verecekler buda bize olumlu yansıyacak. Ayrıca orta sahamızda ofansif anlamda oldukça güçlü. Benim kaanatimce fatihi aramayacağız.

Selman
31.07.2006, 21:11
Bencede Umut+Cem+Ersen+Ömer=Fatih o-l-a-m-a-z.

eren_61
31.07.2006, 21:14
ilk sırada sola bir futbolcu transfer olmalı.çünkü bütün takımlar biliyo ki biz sağdan yattara üzerinden oyun kuruyoruz.bu yüzden solada bir adam alıdık mı sağda yattara ortada marcelinho solda yeni transfer(ben denilsonu bekliyorum) takım harika olur.

Telha TANYILDIZI
31.07.2006, 21:18
arkadaşlar konun bi ilk sayfalarını bide son sayfalarını kontrol etsenize ne kadar değişmişiz yaaa helal olsun bize

eren_61
31.07.2006, 21:21
ya varya yaz okuluna kalmışım ingilizceden bu sıcakta okula gidiyorum ama ginede ders çalışamıyorum.heyecandan siteden çıkamıyorum.artık lig başlasın

Kasım Hilal
31.07.2006, 21:23
arkadaşlar konun bi ilk sayfalarını bide son sayfalarını kontrol etsenize ne kadar değişmişiz yaaa helal olsun bize

Fazla değişen bir şey yok aslında..
İsimler dışında..
Bu arada haberlere göre bayaüı bir oyuncumuz olmuş ha!

gvnlp
31.07.2006, 21:28
arkadaşlar Denilson deyip kudurtmayın beni adam geçen sene bordo da yatmış. 19 maçta 3 gol 0 asist ve 8 sarı kart. tam yıldız yani. bu adamın kendine faydası olmaz bize ne fayda sağlayacak. denilson o eski denilson değil. 5 para etmez. sönmüş yıldız. sen ver kutup yıldızını zenithe kal böyle sönmüş denilsona çıldıracak gibi oluyorum. denilson alınmasınnn.

selcuk
31.07.2006, 21:31
arkadaşlar Denilson deyip kudurtmayın beni adam geçen sene bordo da yatmış. 19 maçta 3 gol 0 asist ve 8 sarı kart. tam yıldız yani. bu adamın kendine faydası olmaz bize ne fayda sağlayacak. denilson o eski denilson değil. 5 para etmez. sönmüş yıldız. sen ver kutup yıldızını zenithe kal böyle sönmüş denilsona çıldıracak gibi oluyorum. denilson alınmasınnn.
bende öyle düsünüyorum ama aynisi akyel icinde gecerliydi

sadman
31.07.2006, 21:32
bence sol kanat yerine forvete bitirici bir yabancı alınmalı. şuan elimizdeki forvetler iyi birer yedek olurlar gibi geliyor bana.

majes
31.07.2006, 21:34
Bırakın forveti metaforu da :) kulağı delik olan arkadaşlar transferden bilgi yok mu ?? Wagner mi ?? Denilsondan gerçekten vazgeçildi mi ?? Ze Roberto nie düsünülmüyor?? bunlara cvp var mı ??????
Yönetim kurulumuz toplanmış bu aksam ne karar alındı merak ettim doğrusu!!!!
GOmolinho istemiyoruz... Bize ricardinho klasında topçu bulun!!!!!(ZENİTTEN ALDIĞINIZ )7.5 milyondan 2.5 milyonunu verdiniz marcelinhoya bari kalan 5 milyonu çarçur etmeyin alın süper bi futbolcu da rahatlayalım !!!!(hibe edecekdiniz ama neyse)
Marcelinho’nun bonservisini başkanımız karşılıyor
Başkanımız Nuri Albayrak, dünyaca ünlü yıldız transferimiz Marcelinho’nun bonservis bedelinin kendisi tarafından karşılanacağını açıkladı.

Seçimde verdiği yıldız transfer sözünü Marcelinho ile birlikte yerine getirdiğini kaydeden Albayrak, “Biz her fırsatta verdiğimiz sözü tutacağımızı vurguladık. Ama daha bitmedi. Trabzonspor için yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

Başkanımız Nuri Albayrak, “Trabzonspor Trabzon’un bacasız fabrikasıdır. Bu şehrin en önemli değeridir. Bu büyük değerimizin zirveye taşınması için herkes elini taşın altına koymalı, büyük camiamız lafta değil, yürekten birleşmelidir. Biz yönetim kurulu olarak Trabzonspor için ne gerekiyorsa her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Camiamızın da bunu bilmesini istiyoruz. Bu takım başarılı olursa, hepimiz sevinir, mutlu oluruz, kentimiz de kazançlı çıkar” ifadelerini kullandı.

31.07.2006 20:55:00
Baskan beni mor etti helal olsun ama sonra aksi çıkmaz daha sonra insallah !!

Cenkhan
31.07.2006, 21:34
Ze Roberto bedava değil. Bonservisi elinde. Yıllık kaç para istiyor haberiniz var mı?

diskus
31.07.2006, 21:49
arkadaslar lütfen trabzon a gelecek oyuncunun alacagi en büyük ücret 1,5 milyon euro dur,biz gelmisiz ze roberto diyoruz,adam 3 milyon euro verecek takim ariyor kendine ve bulacakta bu parayi verecek kulübü yani bosuna buraya yazi yazmayalim ze roberto yu niye almiyoruz diye.

majes
31.07.2006, 21:52
arkadaslar lütfen trabzon a gelecek oyuncunun alacagi en büyük ücret 1,5 milyon euro dur,biz gelmisiz ze roberto diyoruz,adam 3 milyon euro verecek takim ariyor kendine ve bulacakta bu parayi verecek kulübü yani bosuna buraya yazi yazmayalim ze roberto yu niye almiyoruz diye.
Baskan ikinci yıldızı aldım demek istiyorsa ??? Ze robertoyu alır ve belli bir kısmını kendi üslenir!!! İki tane sözü vardı ya !!!

gvnlp
31.07.2006, 21:55
Roberto Carlos:) ezikler iyice çıldırı hayali transferlerini aldık diye. Bence en büyük sorun sağ bekte. 3-5-2 oynarsak başka. Feridun iyiydi o da sakatlandı. Fatih stoperde daha iyi oynuyor sağ bekte açık veriyor. Bir de kaleci tabi. kim ne derse desin Jefferson sırıtıyor takımda. sola adam alırsak ufuğun önü kapanır. ben ufuğun kazanılmasından yanayım. celo ile murat da var orda. türkiyenin en iyi sol kanadı. hiç olmazsa solaklar oynuyor:)

Harun-61
31.07.2006, 22:01
Marcelinho’nun bonservisini başkanımız karşılıyor
Başkanımız Nuri Albayrak, dünyaca ünlü yıldız transferimiz Marcelinho’nun bonservis bedelinin kendisi tarafından karşılanacağını açıkladı.

Seçimde verdiği yıldız transfer sözünü Marcelinho ile birlikte yerine getirdiğini kaydeden Albayrak, “Biz her fırsatta verdiğimiz sözü tutacağımızı vurguladık. Ama daha bitmedi. Trabzonspor için yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

Başkanımız Nuri Albayrak, “Trabzonspor Trabzon’un bacasız fabrikasıdır. Bu şehrin en önemli değeridir. Bu büyük değerimizin zirveye taşınması için herkes elini taşın altına koymalı, büyük camiamız lafta değil, yürekten birleşmelidir. Biz yönetim kurulu olarak Trabzonspor için ne gerekiyorsa her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Camiamızın da bunu bilmesini istiyoruz. Bu takım başarılı olursa, hepimiz sevinir, mutlu oluruz, kentimiz de kazançlı çıkar” ifadelerini kullandı.

Muhalif
31.07.2006, 22:23

Yine ben dediydim diyeceğim ama evet dediydim:D bir arkadaş Fatih satılırsa takımı bırakırım,maçlara gitmem v.b yazmıştı heyecanla.. ben de merak etme sene başı gelir fikstürler çekilir kalem kağıt elde yine kadrolar kurar,yine maçlara gideriz demiştim.. şimdi Tekke gitti Marchelinho gelince benim gibi şevki kaçmış olanlar bile aldı kalemi kağıdı eline kadro kuruyor tekrardan:D böyledir bu işler.. taraftarlık diyoruz işte..

Fanatik28
31.07.2006, 22:40
Ya heryerde Baskan Marcelinho`nun bonservisini cebinden karsiliyor yaziyor. Secimde "ben bir yildiz transfer edecegim " dedi. Ben yildizin sadece bonservisini karsilayacagim demedi. Yani 3 yillik maliyetini de kendisi karsilamak zorunda degil mi?

Fatih tekke`nin yerini ersen Martin, Umut Bulut, Ömer Riza veya Cem demir` ( gerci onu pek tanimiyorum ) le mi dolduracagiz. Güldürmeyin beni. fatih kalitesinde bir adam almak zorundayiz. Bu ya forvet, ya da solkanat olmak zorunda. Böyle bir oyuncuyu da 7-8 milyonun altinda bulmamiz imkansiz. Artik uyanin biraz. Ben takimimi Sampiyon görmek istiyorum. En azindan bunu sonuna kadar zorlayabilmemiz gerek. Saha disindaki rakiplerimizle mücadele etmek icin de bu gerekli.
Senelerden beri hep ümit vaadeden topculari aliyoruz ve Nasrettin hoca hesabi ya tutarsa diye bekliyoruz. Bize az ama öz, yani nokta transferi lazim. Fatih gitmeden bu takima iki nokta transferi gerekiyordu. Ve simdi hala iki tane gerekiyor. Ancak bir yabanci hakkimiz var. Bari bunu iyi yapalim.

Murat GENEL
31.07.2006, 22:44
Ze Roberto bedava değil. Bonservisi elinde. Yıllık kaç para istiyor haberiniz var mı?
tmm işte bedava alınacak sadece yıllık maaşını verecen...onu yapalım artık...bjk 2 milyon euro önerdi...sen 2.1 milyon euro önersen belkide sana gelir al sana süper bi yıldız daha..

Fanatik28
31.07.2006, 22:48
Ze Roberto`ya gelince, o tabi 3 milyon verecek kulüp ariyor. Ve yüzden hala bosta. Yurtdisinda ona verilecek en cok 2-2.2 milyon eurodur. Ama bu paranin en az %35`i vergiye kesildi mi geriye 1,2-1,3 milyon euro kalir. Bizde ona pekala en az 1,5 milyon euro verebiliriz. Bonservis elinde olan bir topcuya bu para verilir. Ve en az iki yil sonra 2-3 milyona onu katar`a satip harcadigimiz parayi geri alabiliriz.

selcuk
31.07.2006, 23:01
biz vergi icinden alinmis 1.6 milyon verebiliriz ayni onuda marcelloyada verdik yani vergiyle2.4-2.6 arasi bise yapar yani jimnastikden kolaylikla fazla verebiliriz ama 3 den asaga kabul edecegeni sanmam ama liglerde basliyor bi denemek lazim aslinda bide trabzonu gösterirsin kafani dinlersin dersin...

champions
31.07.2006, 23:12
arkadaşlar bence denilsonu beklemeyin yıldız olucaksa bile bu denilson olmaz başka bi isim olur brezilyadan genç bi isim olma ihtimalide var

unyelimetin
31.07.2006, 23:18

Bu akşamki spor haberlerinde BJK'nin Ülker'in sponsorluğunda bonservisi elinde olan Ze Roberto ile yıllığı 3 milyon dolara anlaşmaya çalıştığı söylendi.

tsmaniac
31.07.2006, 23:19
ya şu pletikosa kesin olarak alındımı? onu deyin bana daaaa