PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde Yoksa Trabzonspor Niye Var" Diye Başlayan Cümleler!

Mehmet S. Pervan
30.08.2011, 01:27
Şikebahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesinden sonra saygısız spor yorumcularının dilinden düşmeyen bu cümle artık sinirleri bozmaya başladı. Kendi takımlarını yani Şikebahçe'yi Trabzonspor ile aynı kefeye koyan bu utanmaz yorumcuların da artık temizlenme vakti geldi.

Neymiş; Trabzonspor da soruşturma içindeymiş, neden onlar gidemiyormuş da aynı soruşturma içindeki Trabzonspor gidiyormuş...

1-) Başkanımız cezaevinde değil,
2-) Başkan yardımcılarımız cezaevinde değil,
3-) Asbaşkanlarımız cezaevinde değil,
4-) Teknik direktörümüz cezaevinde değil,
5-) Hiçbir futbolcumuz adına bir yargılama süreci başlatılmadı,
6-) Trabzonspor ile ilgili hiçbir fotoğraf, dosya, tape ve benzeri şeyler medyada yok. Olsaydı elbet ortaya çıkardı, bir tek bizim belgelerimizi mi almaya unutmuş gazeteciler...
7-) Silahlı suç örgütü kurmadık,
8-) TFF Başkanı'nı tehdit etmedik
9-) Biz artık soruşturma içerisinde değiliz!
10-)...

İşte biz bu nedenlerden dolayı sizin yerinize Şampiyonlar Ligi'ne BİZ gidiyoruz.

Madem sizin yerinize bizi göndermeleri bu kadar koydu size TFF Başkanı'nı suçlayacağınıza yüreğiniz varsa, adamsanız UEFA'yı suçlarsınız; dava açarsınız. E madem buna cesaretiniz yok köpek gibi etrafa saldırmayın.

Dipnot: Şikebahçe'nin karardan sonra tahkime başvurması, taraftarların İsviçre'deki UEFA binasının önüne siyah çelenk bırakmaları ve Şikebahçe'nin TFF ve UEFA aleyhine yaptığı açıklamalar sonucunda UEFA kulislerinde konuşulan şeylere göre Şikebahçe en az 3 sene Avrupa müsabakalarından men edilecek.

Helvacı61
30.08.2011, 02:03
valla karar a çok sevinmiştim. ama yönetimin transfer tutumunu gördükten sonra biz şl ne gitsek ne olur gitmesek ne olur. trabzonsporun kadrosu şl ne yakışan bir kadro değil. burak 3 maç yok kim oynayacak. sezermi, sercanmı,erenmi, kim bu şekilde gidip hem dünyaya rezil olup hemde millete maskara olacağımıza hiç gitmeyelim daha iyi bu takım avrupada bir puan bile alamaz

Ömer TOPAL
30.08.2011, 02:27
hadi bu leş kargalarının kabullenememe psikolojisine alıştık da..ulan dangalaklar 82 puanı armut agacından toplamadık biz...UEFA şerefsizleri almıyorum dedi temiz olanı aldı..bu durumda puan sırasına göre TRABZONSPOR alındı...2. başka bi takım olsa o alınırdı.. bunu anlamak idrak etmek bu kadar zor olmasa gerek.

U.Sadıkoğlu
30.08.2011, 02:32
Güzel bir derleme :)

Katalan
30.08.2011, 02:33
Aslında şu dönemde en önemli başlık bu bence de. Bireysel havaya giden küfürler yerine bu haberlere ortak bir tepki koymalıyız.

POYRAZ
30.08.2011, 05:06
Cünkü onlar haysiyetsiz ama biz haysiyetliyiz.
Cünkü onlar serefsiz ama biz serefimizle her maca ciktik.
Cünkü onlar namussuz ama biz hic bir maci satin almadik.
Cünkü onlar kancik ama biz tüm lige mertlik dersi verdik.
Cünkü bizim kazandigimiz her macta alinteri, emek, sabir ve sevgi vardi.
Insallah en kisa zamanda düserler kümeyede Türkiye kurtulur bunlarin pis mendebur suratlarindan ya.
Böylesi kancik bir camia dünyada yoktur. Suratlari arka taraflarina benziyor.

fanatikdevri
30.08.2011, 08:38
kalite farkı...adamlık farkı..

demiradam57
30.08.2011, 08:46
Arkadaşlar gereksiz bir başlık diye düşünüyorum.Ata atladık.üsküdarı geçtik.Şimdi tek odaklanmamız gereken nokta şampiyonluğun bizim üzerimize tescil edilmesidir...

My
30.08.2011, 08:50
Hazımsızlık. Eziklik. Hasetinden çatlamak.

Mert67
30.08.2011, 08:53
İlahi adalet.

Mustafa ÖZDEMİR
30.08.2011, 08:55
bundan doğal ne var .bunu anlayamayanların maksatlarının ne olduğu ortada...

amour_61
30.08.2011, 13:12
Siz hala spor programı izliyormusunuz benim midem kalkıyor izleyince

SeRHaD
30.08.2011, 13:22
http://www.serhatkalkan.net/fenerbahce-neden-uefada-yokta-super-ligde-var.html

1-Uefa Şampiyonlar ligi ve Uefa Avrupa ligi bir organizasyondur,bir turnuvadır,
2-Bu turnuvaya ülke şampiyonları ve ülke puanlarına göre lig 2. ve 3.leri gider,
3-Türkiye’de de şampiyon takım gitme hakkı kazanır fakat gitmek zorunda değildir,
4-Gitmek istemeyen takım turnuvaya dahil olmayabilir bunun hiç bir cezası yoktur,
5- Marsilya takımıda men edilmişti ve Paris takımı gitmeye hak kazanmıştı ancak Paris takımı gitmek istemediği için turnuvaya katılmamıştı,
6-Eğer ki Fenerbahçe katılsaydı ve mahkeme sonucunda da aklanamasaydı (ki büyük ihtimalle öyle olacak ) tüm rakiplerinin tazminat hakkı doğacaktı ve UEFA bunu göze alamadı.
7-UEFA bu takım şike yaptı almıyoruz demedi,bu takımın durumu kritik bizim kurallarımıza uymayacak olaylar olabilir düşüncesi ile tedbiren Fenerbahçe’yi bu sene men etmiştir.
Sonuç olarak Türkiye Süper Toto Ligi ile UEFA ligleri doğru orantılı değildir.UEFA ile kıyaslamak yanlış.

Emirhan Makul
30.08.2011, 13:25
valla karar a çok sevinmiştim. ama yönetimin transfer tutumunu gördükten sonra biz şl ne gitsek ne olur gitmesek ne olur. trabzonsporun kadrosu şl ne yakışan bir kadro değil. burak 3 maç yok kim oynayacak. sezermi, sercanmı,erenmi, kim bu şekilde gidip hem dünyaya rezil olup hemde millete maskara olacağımıza hiç gitmeyelim daha iyi bu takım avrupada bir puan bile alamaz

Ben o ekmeği hak ettim mi ben yiyeceğim arkadaş ister kavurma ile yerim ister domates peynirle yerim ister su ile katık yapar yerim ama ekmek benim arkadaş kimse ekmeğimi çalamaz ekmek benim o kadar.

Armağan Dere
30.08.2011, 13:25
Kendinizi de bizi de böle konulara kafa yorarak sıkmayın..
Biz hakkımızı aldık..Boşverin gerisini..
Her zaman şunu diyorum Fener'li savcı(ki Cemil Turan'ın resmi varmış masasında ve ondan dolayı Cemil Turan'ı sorgulaması için başka savcı arkadaşını sokmuş sorguya kendisi duygusallık yapmış) Fenerbahçe'yi bitirdi..
Bizde en ufak bir delil olsaydı kanımızı emerdi emin olun..

MehmeTS_ADANA
30.08.2011, 13:42
azizizenin çakalları artık iyice çıldırdılar .biz en büyük çakallarız diye yırtınıyorlar.çakal oğlu çakallar

volkan_627
30.08.2011, 13:43
çünkü şampiyon biziz...

Erdal DİLEK
30.08.2011, 14:30
ÇÜNKÜ onlar sucsuz

Hasan YAYLI
30.08.2011, 14:41
Biz kimsenin yerine ŞL ne gitmiyoruz,sadece bir kaç ay fb yerimizi işgal etmişti birini bırakmak zorunda kaldı şimdi sıra diğer hakkımız olanı almakta.....Tekrar belirtmekte yarar var ligin şampiyonu Trabzonspor dur....

Hasan YAYLI
30.08.2011, 14:48
Bir temel gerçeği asla göz önünden kaçırmamak lazım: Trabzonspor'un anasının ak sütü gibi helal şampiyonluğunu elinden alanlar kimlerse, Fenerbahçe'nin bu yıl Avrupa'da olamamasına yol açanlar da yine onlardır. Ne bir eksik, ne bir fazla. Kimse başka suçlu aramasın.
Bir de her şey ortaya çıkmışken, Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne gidişini ısrarla geciktirerek transfer için iki ayağını bir pabuca sokmasına neden olanlar vardır, ki süreci kötü yönetmeleri nedeniyle bugün Fenerbahçeliler'in de büyük tepkisini çekmektedirler.
Bir kez daha gördük; hayatın temel kurallarına asla sırt çevirmemek gerekiyor: "Siz gereğini doğru şekilde yapın. Sonuçlarına herkes daha kolay uyum sağlayacaktır." TFF bunu yapmadı işte. Sonunda da ne İsa'ya ne de Musa'ya yaranabildi.
Oysa mesele birine yaranma meselesi değildi. Doğruyu, gereğini yapmaktı. Yapmadı, iyice yıprandı.
ÜVEY EVLAT MUAMELESİ
Trabzonsporlu yöneticiler süreç boyunca gerek soruşturmayı yürütenlere, gerekse federasyona yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yaptılar. Temizliklerinden, masumiyetlerinden emin olmalarına ve taraftarlarının baskısına rağmen ortamı gerebilecek açıklamalar yapmaktan kaçındılar. Ancak TFF'den hep üvey evlat muamelesi gördüler. Ne zamanki federasyonun anlamsız kararsızlık açıklaması geldi, ancak o zaman tepki verdiler.
Peki TFF ne yaptı bu tepkiye karşılık.
Trabzonspor başkanına ceza verirken bir de aklınca aba altından sopa gösterdi: Ne şampiyonluğu, dosyada 3 maçınız var! Bak sen...
Soruşturmanın ilk birkaç haftasında ekranlarda sık gördüğümüz bazı güvenilir gazeteci arkadaşlarımızla yaptığımız konuşmalar geldi o an aklıma. Trabzonspor cephesinden gelen bilgiler, beklediğimiz gibi, hiçbir yasa ve etik dışı girişim olmadığı şeklindeyken, neden ısrarla medyada Trabzonspor'un da ceza alacağı şeklinde konuşulduğunu sormuştum kendilerine.
TARAFSIZLIĞI ÖLÇEN ALET
Gelen iki temel yanıt çok içten ve öğreticiydi.
Biri, "Bize hep öyle söylüyorlar" idi.
Diğeri şöyleydi: "Bu ülkede şampiyonluğu Fener'den almak çok zor, Trabzonspor'a vermek daha da zor."
Trabzonspor'la ilgili elinize bir delil, suç ya da teşebbüse dair bir kayıt ulaştı mı, sorumuza ise ortak yanıt "Hayır" oluyordu.
İşte size soruşturmanın başından beri olanların özeti. Bir kısım medya olaya Trabzonspor'u da karıştırarak pazarlık payı yaratmaya gayret ediyor, TFF de bunu kullanarak süreci belli bir kurum lehine sonuçlandırmaya çalışıyordu. UEFA duruma müdahale edip aynı odakların bir numaralı hedefi haline gelince de yeni bir kampanya başlattılar.
Fenerbahçe'nin hakkı olan Şampiyonlar Ligi, ondan haksız şekilde alınıp hiç de hak etmeyen Trabzonspor'a verilmişmiş.
Bunu söyleyebilmek için ne kadar taraflı ya da etki altında bir gözle bakılması gerektiğini ölçebilecek bir alet var mıdır acaba bu gezegende?
ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL
Hiç uzatmaya gerek yok. Trabzonsporlu yetkili ve sorumlulara buradan dostça tavsiyemizdir. "Cenaze evinde düğün olmaz" açıklamanız, sürecin başından beri yürüttüğünüz sorumluluk anlayışını taçlandırmış, sizlere yakışmıştır.
Ancak Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi gururu, tıpkı lig şampiyonluğu gibi anasının ak sütü gibi helaldir. Kimseye minnet borcu da yoktur.
Kalan kısa sürede kadronuzu güçlendirip ülkenizi en iyi şekilde temsil etmek için elinizden geleni yapınız. Dualarımız sizinle, yolunuz açık olsun.
Bitirtmeden... TFF'ye ve başkanına. Trabzonspor'un alınmasına biz de çok şaşırdık, diyorsunuz hâlâ.
Belge varsa hemen açıklayın, UEFA'yı da uyarın. Yapmazsanız namertsiniz. Yok yine işi yuvarlamaya çalışıyorsanız, o zaman
selametle. Sizin de yolunuz açık olsun.

cemoli5408
30.08.2011, 14:54
Çünkü Trabzonspor'un yanında Allah'ın adaleti var. Çünkü elin oğlu, sizler gibi namussuz değil, hakkı hak edene teslim etti.

ESER
30.08.2011, 14:56
bunlar Turk medyasi ile avrupaya baski yapabileceklerini sanacak kadar zavalli :)

muharrematasoy
30.08.2011, 15:44
onu diyenlerin ben taaa....

Emre GÜRDAL
30.08.2011, 16:02
biz TRABZON'luyuz da ondan:D

Helvacı61
30.08.2011, 16:09
Ben o ekmeği hak ettim mi ben yiyeceğim arkadaş ister kavurma ile yerim ister domates peynirle yerim ister su ile katık yapar yerim ama ekmek benim arkadaş kimse ekmeğimi çalamaz ekmek benim o kadar.
ilginç bir bakış açısı yanlız bu ekmek birazda vitrin ve temsil olayı

Mehmet BAL
30.08.2011, 17:25
medya bölümüne de yazdım

Cem Küçük
Haber 7
Fenerbahçe'yi Linç Etme Operasyonu
Şike maddesi çok açık! Teşebbüs bile olsa düşer diyor. Ama herkes nedense BJK ve Trabzon'a mahallenin namuslu çocukları muamelesi yapıyor.
3 Temmuzda başlayan şike soruşturması futbolla ilgilenen, ilgilenmeyen herkesi fena sarstı. En çok da Fenerbahçelileri sarstı. Bu normal bir durum, çünkü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dediği gibi, Türkiye'nin en güçlü ve en etkili markalarından biri Fenerbahçe…

Şike soruşturmasında birçok takımın adı geçiyor. Ancak tüm oklar Fenerbahçe'nin üzerine çevrili. Trabzonspor'un iki yöneticisi tutuksuz yargılanıyor. BJK'ın bir yöneticisi, bir kulüp çalışanı ve teknik direktörü tutuklu. Fenerbahçe'nin başkanı, iki yöneticisi, mali müşaviri, kulüp çalışanı içeride. Bir de bazı takımların hocası, menajerler ve futbolcular çeşitli suç iddialarıyla cezaevindeler.

Futbolla ilgilenen herkes biliyor ki, adli makamlar suçlu bulunan kişilere adli cezalar verirler. Kulüplere ceza ise Türkiye Futbol Federasyonu'nun yetkisinde. Futbol Federasyonu Etik Kurulu'nun verdiği rapor doğrultusunda 15 Ağustos'ta kararını açıkladı ve hiçbir kulübe küme düşürme cezası vermedi.

Nedense Fenerbahçe'ye bir şekilde düşmanlık bekleyen herkes bu karardan hoşnut olmadı. Sanki bu kararı Fenerbahçe almış gibi bir edaya büründüler. Kimsenin aklına şunu sormak gelmedi: "Ya arkadaş, bu işin içinde büyük takımlardan BJK ve Trabzon da var. Onlar da düşürülmedi. Onlar için de birkaç laf etseniz."

Kusura bakmasınlar ama BJK ve Trabzon'un reytingi yok ve kimse umursamıyor. Hâlbuki şike maddesi çok açık! Teşebbüs bile olsa düşer diyor. Ama herkes nedense BJK ve Trabzon'a mahallenin namuslu çocukları muamelesi yapıyor.

Sonra işe UEFA el attı ve bir yetkili kalktı Türkiye'ye geldi. Şike soruşturmasını yürüten savcıyla görüştü. Savcı Mehmet Berk soruşturma gizli olduğu için UEFA yetkilisine hiçbir bilgi vermedi. Kanıtları da gösteremeyeceğini söyledi.

Peşinden Futbol Federasyonu Başkanı Aydınlar'la görüşen UEFA yetkilisi gazetelerden elde ettikleri bilgilerle Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden men edin dedi. Yoksa Fenerbahçe ve Milli Takım'a ciddi yaptırımlar geleceği tehdidinde bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu bu tehdide boyun eğerek Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden men etti. Peki BJK'yi niye men etmedi? Madem sıfır tolerans, o zaman hakkında iddia olan Trabzon'u niye Şampiyonlar Ligi'ne aldınız? Federasyon bu konudan haberdar olmadığını, Trabzon'u UEFA'nın aldığını söylüyor.

Demek ki sen Türkiye Futbol Federasyonu olarak hiçbir işe yaramıyorsun. Türkiye'nin haklarını savunamıyorsun. O zaman niye o görevdesiniz. Mecbur değilsiniz o koltuklarda oturmaya.

Zaten Fenerbahçe'nin derdi Şampiyonlar Ligi'nden menedilmek değil, hakkında iddialar olan diğer takımları şartsız şurtsuz kabul edilmesi. Deniliyor ki, BJK kupayı iade etti, yöneticisi istifa etti, teknik direktörünün görevine son verildi. UEFA da bu iyi niyeti görünce etkilenmiş (!)

İyi o zaman Fenerbahçe de kupayı iade etse, iyi niye gösterse Şampiyonlar Ligi'nden men edilmeyecek miydi? Seneye herhangi bir takım Türkiye Kupası'nı şikeyle kazanırsa, gitsin kupayı iade etsin. Nasıl olsa ceza yok. İyi niyete UEFA'nın hoşgörüsü sınırsız! Öyle diyorlar...

Yapılanlardan çok yapılmayanlar yaralıyor herkesi. Fenerbahçe beni düşürün diyor. Federasyon bunu kabul etmiyor. Ya iddianame açıklandıktan sonra Fenerbahçe düşürülürse ne olacak? Kaybettiği iki yılın hesabını kim verecek?

Bu sürecin en büyük suçlusu doğru dürüst karar alamayan ve Türkiye'yi UEFA'ya karşı savunamayan Türkiye Futbol Federasyonu'dur. Ve bu Federasyon er ya da geç istifa edecektir. Bunu hep birlikte göreceğiz.

Gelelim Fenerbahçe düşsün, ölsün, bitsin diye çırpınan zavallılara. Aykut Kocaman'ın basın toplantısında dile getirdiği gibi Fenerbahçe'yi UEFA'ya mektupla, faksla, telefonla jurnalleyenler var. Tabii ki UEFA bu mesajlarla iş yapmaz. Ama futbolda dürüstlük, kardeşlik, centilmenlik diyenler bunun imkansız olduğunu gösterdiler. Özellikle Trabzonspor'un başkanı hiç samimi değil. Akbabalar gibi içinden öyle mutlu ki!

Bir de tabii basın var. Aziz Yıldırım dışarıdayken ondan ödü kopanlar şahin kesildiler. Suç duyurusunda bulunanı mı ararsın, televizyon ekranlarından ağzından salya akıtarak nefretini kusanlar mı? Bunları Aziz Yıldırım dışarıdayken niye yapamadınız? Çünkü korkuyordunuz.

Düşene herkes vururmuş. Ama şunu hatırlatmak isterim: Kötü niyetle iyi murada varılmaz. Fenerbahçe bu durumdan ee ya da geç kurtulur. Cezası varsa çeker. Gücünü toplar. Ama Fenerbahçe, Fenerbahçe'yi linç etme operasyonuna bilerek ya da bilmeyerek dahil olan hiç kimseyi affetmeyecektir.

Cem Küçük - Haber 7
cemkucuk@gmail.com
facebook.com/cemkucuk1
twitter.com/cemkucuk55

Firtina52
30.08.2011, 17:30
Haber7'nin haberi tam tamina bi skandal. Onlardan böyle haberi hic beklmezdim yaziklar olsun.

bocek
30.08.2011, 19:51
Haber7'nin haberi tam tamina bi skandal. Onlardan böyle haberi hic beklmezdim yaziklar olsun.

yahu karakterleri yok karakterleri. adamlar bizi ve bjk'yı suçlarken, konu fener'e gelince "hele bir durun... masumiyet zımbırtısı... sadece iddialar var... vs vs"... ts ve bjk'nın suçlu olduğuna inanıp fener'i savunmak nasıl oluyor anlamış değilim. beynini aldırmış bunlar ya.

haberdeki (!) şu soruyu cevaplandırmadan geçemeyeceğim:

"Madem sıfır tolerans, o zaman hakkında iddia olan Trabzon'u niye Şampiyonlar Ligi'ne aldınız?"

çünkü trabzonspor'un yönetimi kenan birkan'lardan oluşuyor. uefa, fifa yetkililerini cebinde bozuk para gibi taşıyan yöneticilerimiz var. don corleone lakaplı sadri şener pierre corne'u getirtmesi için hasan yener'i görevlendirdi. onun da elini şıklatması yetti. isviçreli ya, gelirken ziegler'i de getir dedik. öyle bir gücümüz var işte... hey Allah'ım ya... ÇÜNKÜ İDDİA FISMIŞ birader, uefa bize niye farklı davransın ya!

fteotdgs
30.08.2011, 20:07
Haber7'nin su ustteki haberinde bir cumlede gecistirilen bir tahmin(!) var ki, cok buyuk ihtimalle yanlis! UEFA'nin mufettisi sirf bu amacla savcinin ayagina gidecek ve savci daha once TFF'na gonderdigi belgelerin aksine mufettise "Size belge vermem, gizlilik var" diyecek, oyle mi??? Savci soyledi aslanim olani biteni mufettise. Mufettis/UEFA zaten biliyordu olani biteni, bir de teyidini aldilar savcidan. Dun Unal Aysal da belirtiyordu, UEFA sirf bu kirli isler icin bir takip birimi kurdu. Saniyor musunuz ki adamlar bizim Allahlik TFF'nun bilgilendirmesi ile kararlar aliyorlar? Bu haberi yapanlar da biliyor tum bunlari ama iste...malum. Bizim camia kulak asmasin bu .... haberlere. Yakinda hepsinini sesi kisilacaktir.

GULER
30.08.2011, 20:15
Kuduz kopekler gibi havlamaya devam etsinler.Yakinda geberip giderler bu aciz serefyoksunlari...

Katalan
31.08.2011, 17:02
Size bir site öneriyorum. FB nin gerçek tarihini mükemmel bir şekilde anlatıyor vatandaş. Mutlaka izleyin ve izlettirin.
http://www.akilli.tv/video/208249/Fenerbahcenin-Tarihi--1.aspx

B.AKDEMİR
31.08.2011, 18:30
O cümleleri kuranlar kafalarını kuma gömmüşlerde kıçları açıkta kalmış!!!