PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ( ÖNERİ ) Maç Yayın Kamerası Maraton Tribününe Alınsın.

Uğur GEMİCİOĞLU
28.08.2011, 07:33
Başlıkta da dediğim gibi. Yeni yapılan stadlara nazaran bizim kamera açımız düşük seviyede kaldı. Bildiğim kadarıyla Beşiktaş Ve Eskişehirspor' un stadlarında ana yayın yapan kameralar çatının üzerindeler. Böylece yayın gayet güzel gözüküyor. Biz de çatının üzerine konulamıyor herhalde. Tribünde de en son noktada. Daha da yukarı çıkamaz. O zaman daya yüksek olduğu için ana kameranın yerinin maraton tribününün en üstüne alınsın diye bir düşüncem var. Ek olarak Kapalıdaki Şampiyon Trabzonspor yazısı tekrar oraya takılsın. Maç başlamadan önce kamera haliyle en geniş açıdan alacak. Böylece her maçta o yazı da gözükecek. ( Başka bir slogan da olabilir. )

Yorumlarınız nedir acaba. Böyle bir imkan oluşturulabilir mi?

Sonuçta şu görüntüye yakın bir şey olur.

http://img600.imageshack.us/img600/1190/93863806.jpg

EMiRHAN61
28.08.2011, 08:46
Kapalı tribünün doluluk oranı daha düşük oluyor ve görüntüsü de küçük olduğu için aslında maratona dönük kamera daha iyi ama... Maraton seyircisi malum :D

Sefa
28.08.2011, 09:33
Olası gözükmüyor. Çatı daha olabilir bir yer..

Uğur GEMİCİOĞLU
28.08.2011, 10:17
Kapalı tribünün doluluk oranı daha düşük oluyor ve görüntüsü de küçük olduğu için aslında maratona dönük kamera daha iyi ama... Maraton seyircisi malum :D

Orası öyle :)

Olası gözükmüyor. Çatı daha olabilir bir yer..

Çatı için güvensiz denmişti bi ara.

Tunay ERDEM
28.08.2011, 11:44
bjk'nin stadındaki kamera açıları rezalet. en nefret ettiğim maçlar inönüde yapılan maçlar, adamlara resmen kuşbakışı bakıyoruz. hepsi nokta gibi beliriyor uzaktan. buna benzemesin de...

EMiRHAN61
28.08.2011, 12:10
Evet ben de inönüdeki maçları sevmem hele oyun kameranın hemen altında bulunan kanatta oynandığında çok kötü görünüyor gerçekten
İnönü stadında kamera çatıda bulunuyor.
http://www.itusozluk.com/gorseller/12+haziran+2010+grup+yorum+in%F6n%FC+stad%FD+konse ri/143587
Gerçi onların çatı betonarme bizimki gibi basit değil. Onlarda mümkün ama bizde mümkün olmayabilir bu nedenle.

Uğur GEMİCİOĞLU
28.08.2011, 14:59
Herkesin zevki ayrı tabi. Ama benim hoşuma gidiyor İnönü' deki açı. Ama bizde öyle bir sorun olmaz.

Sibel
28.08.2011, 15:07
Bence alınmamalı.Baktığı ilk nokta dolu bir tribün olmalı.
Maçı izlerken karşıda kapalıyı görmek bence güzel değil.

DeAgLeMaNyAq
28.08.2011, 15:43
Bu isteğiniz mümkün değil çünkü hem TFF Medya Talimatnamesi hem de UEFA Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligi Talimatnamesi içerisinde yer alan kurallar gereği pilot kameralar VIP, protokol, yedek kulübesi ve yayın stüdyosu'nun olduğu ana tribüne yerleştirilir. Kafanıza göre bunların yerini belirleyemiyorsunuz...

TFF Medya Talimatnamesi
EK1

PİLOT KAMERA

Oyun sahasının tümünü görebilecek şekilde ana tribünde merkezde konumlandırılmalı ve yerleştiği yer itibariyle taç çizgisinden 27-35°lik bir açı ile orta saha noktasından 15-20°’lik açı içerisinde bulunmalıdır. Etrafındaki seyirciden tecrit edilmiş, en az 2m X 2m büyüklüğünde, sallanmayan, yağmurdan, düşük şiddetli rüzgârdan etkilenmeyecek bir alanda konumlandırılmalıdır. Alanın ön tarafında bulunan seyircinin ayağa kalkması durumunda veya ellerini kaldırması durumu görüntüye girmemelidir. Devre arası olası ihtiyaçlar ve bu alana ulaşımın kolay ve güvenlikli olması gerekmektedir.

UEFA Şampiyonlar Ligi/Avrupa Ligi Talimatnamesi
EK4-B

http://i53.tinypic.com/k0ftiv.jpg

Samet Türkmen
28.08.2011, 16:14
Zaten maratonda kameramanın çalışması için uygun ortam olmaz taraftardan dolayı. Bu stadın yıkılacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum.

Selim Turan
28.08.2011, 18:49
Yanlış tepeden kuş bakışı maçı izlettirmek yerine Premier Lig gibi sahaya yakın olmalı... Ve Stadyumun görünümü için şu anki konumu gayet iyi kameranın...

Samet Türkmen
28.08.2011, 19:09
Umarım lig tv'de üyelerine maçı istediği kameradan izleme olanağı sunar. Pek sanmasamda.. İngiltere Sky Sports bu özellikleri sunuyormuş. Spikeri kapatabilme falan.

zafer6161
29.08.2011, 17:27
1. o yazı kapalıda yok,eskidendi,şimdi bişe yazmıyor
2. maraton olursa yayın çok yayık ve uzak olur

Uğur GEMİCİOĞLU
30.08.2011, 12:07
1. o yazı kapalıda yok,eskidendi,şimdi bişe yazmıyor
2. maraton olursa yayın çok yayık ve uzak olur

Ben de biliyorum olmadığını.Dikkat ettiyseniz tekrar takılsın dedim.

Çoğunluk kameranın şimdiki yerinden memnun. Sorun yok o zaman. :)

aggressors
30.08.2011, 14:44
evet maraton tribüne alınsın...ekran başındakiler 90 dk kapalıyı izleyip çıldırsın :)