PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Turşusu! | Ali Koç TFF'ye Bu Notlarla Gitti

Gamze
27.08.2011, 01:27
Yine ve yeniden, fazlaca da şaşırtmayan bir gerçek çıktı ortaya.

İki gündür ligden çekileceğiz diye insanları oyalayanların sahtekarlıkları dökülüyor meydana.

Ali Koç'un federasyona giderken çekilen fotoğrafında elindeki belgelerde yazılanlar tam bir kara komedi göstergesi.

Demogoji ve ajitasyonun gözüne vuran Fenerbahçe kanadı, tiyatro oynuyormuş yine meğer.

Petit'in Yeri blog yazarlarının dikkatiyle ortaya çıkan aşağıdaki fotoğrafta, Fenerbahçe'nin eylem planı yazıyor. bundan sonra artık söyleyecek fazla bir şey yok.

Yazılar şöyle:

1- Fenerbahçe'yi ligden çekemeyiz...kulüp olarak devasa küçülürüz.
2- Havuzdan çekilemeyiz. Bir ton hukuk...
3- (Bu bölümden anlaşılan) Maçlara çıkmayıp Bank Asya'ya düşme durumu ve benzeri şeyler şikeyi kabul etmek olur.
4- (Bu bölümde de milli takıma oyuncu gönderip göndermemenin etkili olmayacağı anlatılıyor.)

Ve yapılacaklar bölümü:

"Bizim gerçekten gol atmamız gerek.

Ne yapalım?

Gol atacak 3 yer var.

1. Kale PFDK tahkim kurulu yarın o kararı göreceğiz.

2. Kale CAS, UEFA kararını oraya götürürüz yerel tahkim kararından sonra savunmamız gol gelirse gelir.

3. Kale UEFA boş boşladık çok ilgisiz bıraktık. El oğlu geldi hat-trick yaptı gidiyor ama bundan sonra hala vakit var. İsviçre'de eminim nitelikli kamu otoritesi ile iletişim yürüten lobi."

http://www.medyaspor.com/images/news/belge.jpg

Haberler:

http://petitinyeri.blogspot.com/2011/08/el-oglu-geldi-hat-trick-yapt-gidiyor.html

http://www.medyaspor.com/haber/bu-ne-perhiz-bu-ne-lahana-tur-usu-3055485

Fatih Özkan
27.08.2011, 01:32
Adam değil hiçbiri!

Mustafa Ayazoğlu
27.08.2011, 01:35
El oğlu geldi hat-trick yaptı :)

http://www.hurriyet.com.tr/_np/3676/14213676.jpg

Bahattin Aydın
Bunlar 2 renk taşımayı 2 yüzlülükle aynı kefeye koyuyorlar !

6Şafak Aydın1
Az cok biliyor zaten herkes neyin noldugunu renktas. Hic sasirmadim yani. Bilgilendirdigin icin tesekkürler yinede.

FB Yönetiminin tek derdi var o da para ve menfaat. Hic birinin gercek FBli olduguna inanmiyorum kendi taraftarlinida oynatiyorlar hatta taraftarlarini kullanarak menfaat karsiliginda is görüyorlar yani taraftarin sirtindan para kazanma cabasi bunlarinki. TR Futbolun boyutu malum en yüksek yerlere kadar ulasilabiliyor kolaylikla, siyasi amaclar bilmem neler hepsi bir oyun. Bunu bile tahmin edemeyen sikebahceli taraftarlara kizmak degilde acimak lazim aslinda.

Selçuk Aydın61
27.08.2011, 01:38
bu dramadan sıkıldı halk....

KÜÇÜK EMRAH ...Olmuş ali koç

Remzi
27.08.2011, 01:40
fenerlilerin mail grubundaki yazıymış. Artık ne kadar doğruysa..

http://www.twitlonger.com/show/clve9l

Emre Dumangöz
27.08.2011, 01:44

bosversenıze öyle olsa idi ali koçun elinde ne işi var bosversnler bu işleri kendilerini yine hakl ıduruma cekmek için çabaları bu

Emirhan Makul
27.08.2011, 01:46
Güzel Başlık :)

Yayalım yayıştıralım gerek Uefaya gerek medyaya yayalım bunları.

Bence uefaya göndermemiz gerek Hem Türkçelerini hem ingilizcelerinin yazılı olduğu bir mesaj düzenleyip e-mail adresi ile beraber aktivitemize başlayalım bence :)

6Şafak Aydın1
27.08.2011, 01:47
Benim tahminim bunlar futbolu aralarinda parcalamis dagitmislar Koc grubu mesela bir yandan GS üyeleri bir yandan FB üyeleri. Sirf bu yönetime giren ne kadar maddi güce sahip oluyor tahmin edin artik taraftar sayilarini herkes biliyor. Gerisi eglence, oyuncak...

bangkook_61
27.08.2011, 01:48
Sanırım Fenerlilerin mailleri ya da forumlarından çıktı alınmış.

Gamze
27.08.2011, 01:50
Maillerden bahsediyorlar.

Doğru olabilir.

Fakat bu, perhiz & turşu ilişkisini değiştirmez.

Mustafa Ayazoğlu
27.08.2011, 01:52

Demek ki bunları taraftarı yönlendiriyor. Fikirler saçma sapan.

Hasan61
27.08.2011, 01:59
Goller ofsayta yakalandı galiba.:)

6Şafak Aydın1
27.08.2011, 02:15
Demek ki bunları taraftarı yönlendiriyor. Fikirler saçma sapan.

Daha dogrusu taraftarlari yönlendirilmek istiyor, aynen bu. Bunun beraberinde meydan bos zaten yöneticiler acisindan. Paranin gücüne inananlarin sayisi memlekette ne kadar ise bilinki 100 de 80 i 90 i 3 kizkardesleri tutuyor. Besiktasta delikanliliktan falan dem vurarak bir imaj yaratmaya calisiyor FB GSin yaninda. Sonucta hepsi bilincli veya bilincsiz (taraftarlar) sahtekarlar gözümde .

Su güzellige baksananiz: Paraya karsi yetenek ve emegin savasini vermeye calistik diyen bir TD`ye sahibiz. Eger yönetimlerimiz yanlis, eksk yetersiz yapiyorsa, yaptiysalar mazide bilinki nerdeyse tek basina entrikalarla ugrasmaktan kaynaklanan sorunlardan dolayidir gözümde. Yoksa kimse bana Futbol tarihimizin sadece 4 sampiyon ciktiginin izahini yapamaz. Bursayida sayalim hadi 5 olsun. Futbolumuz sanki cok temizidide yeni kirlendi falan gülüp gecerim buna.

salihismet
27.08.2011, 02:27
iki yüzlülük, ayak oyunlari bunlarin isi zaten, sasirmamak lazim.

Tunga
27.08.2011, 02:31
İyi de Gamze, bu haber neden bmn'de girilmiyor? Hayde!

Mert Özsarı
27.08.2011, 02:33
Bunları medyanın görmesi lazım, cıkıp televizyonlara aglıyolar duygu sömürüsü yapıyorlar millette inanıyor işte !!

Özge
27.08.2011, 02:34
UEFA'ya mail atarak yine ses getirebiliriz aslında :) Elin oğlu golleri atıyor. :)

Yunus Danışmaz
27.08.2011, 02:35
Küçüldükçe küçülüyorlar....

Serhat
27.08.2011, 02:36
gol sesimi geldi 2-2 mi oldu :D

Ezik bunların hepsi yaa ççç

salihismet
27.08.2011, 02:41
UEFA'ya mail atarak yine ses getirebiliriz aslında :) Elin oğlu golleri atıyor. :)

Bence uefa yi fazla kurcalamayalim, hayirlisiyla sampiyonlar liginde bi oynamaya basliyalim, ne olur ne olmaz.

Deniz53
27.08.2011, 02:49
gol sesimi geldi 2-2 mi oldu :D

Ezik bunların hepsi yaa ççç
2-2 değil.

2 ay oldu sevindikleri.:D

SDanışmaz
27.08.2011, 02:51
ISTE O YAZININ TAM METNI:

Düşündüm de,

1- Fenerbahçeyi ligden çekemeyiz. Bu bir şeye yaramaz. Fenerbahçe amatör kümeye gider, kulüp olarak devasa ölçekte küçülürüz, amatör branşlar dahil bir çok branştaki sporcular başka kulüplere dağılır, altyapıdaki miniklerimiz bile kaybolurlar. Bu kararı veremeyiz.

2- Havuzdan çekilemeyiz. Bir ton hukuki madde gereği mümkün değil. çok bedelli.

3- Maçlara çıkmayıp bank asyaya kendimizi düşürtmek de mücadeleyi kaybetmek olur. Adamlara temyiz edebileceğimiz bir karar bile aldırtmadan küstümcülük oynamş oluruz. Bu hareketimiz "fenerbahçe şikeyi kabul etti" manasına gelir.

4- Milli takıma göndermemek filan da biraz fasarya. Ne olacak göndermesen? Ceza alacağız bir de propaganda Fenerbahçe'den türkiyeye kötülük vs...

Bizim gerçekten gol atmamız lazım. Canlarını yakacak, ellerini başlarına alacakları bir gol. Bunlar gol değil. Sahadan çekilmek, kasıtlı olarak sert girmek vesaire, illa metafora devam edeceksek.

Ne yapalım?

Golü atabileceğimiz üç yer var.

1. Kale: PFDK tahkim kurulu, yarın o kararı göreceğiz.

2. Kale: CAS. UEFA kararını oraya götürürüz, yerel tahkim kararından sonra, savunuruz gol gelirse gelir.

3. Kale: UEFA. Çok boşladık, çok ilgisiz bıraktık, el oğlu geldi hat-trick yaptı gidiyor. Ama bundan sonra hala vakit var. İsviçrede eminim nitelikli kamu otoritesi ile iletişimi yürüten lobi şirketleri, pr şirketleri vardır. Fenerbahçe kulübü olarak gazetelerde ilan verebiliriz, Avrupa'nın önemli gazetelerine - Guardian, Le Monde, Times vs- mülakatlar ayarlanabilir, Economist'te konu irdelenebilir.

4. Kale: Mahkeme. Allah sonumuzu hayretsin.

Başka kale yok. Bu gol ancak buralardan çıkar.

Karşı tarafı düşürecek tek bir gol var, CAS. CAS, uefa kararını bozduğu zaman, bağlantılı TFF kararı da bozulmuş sayılır, tazminatı alırız, her şey terse döner. TFF'nin kararının yanlış olduğu ortaya çıkınca süreç normale döner, kitle psikolojisi derinleşir, bu ilk kararın nasıl çıktığı ve lobi faaliyetleri konuşulmaya başlanır. İnsiyatif bize geçer. CAS'tan karar çıkmasının tek bir yolu var, iyi ve geniş bir kadro kurmak. Medya ayağından, hukuk ayağına kadar her alanda bastırmak, tam saha pres. Sürekli koordinasyon. İyi planlama.

Bütün bunları yapar mıyız? Yani zor olanı yapar mıyız? Yani savaşa devam edebilir miyiz? Gerçekten mücadele eder miyiz? Soğukkanlı, planlı, stratejik bir şekilde muharebe sahasına yayılıp, mevzilere yerleşip, elimizdeki teknik ve insani tüm kaynakları en üst düzeyde kullanabilir miyiz?

Komutan lazım..

Birinin çıkıp bu işleri üstlenmesi, insiyatifi alması, parasını harcaması lazım.

İyi ekipler lazım. Ceza hukukçuları ve spor hukukçularından oluşan, üniversitelerinde saygın hocalardan sürekli mütalalar almak, bu görüşleri de kamuoyu ile paylaşmak lazım. Yine el altından bu hukukçuları medyaya çıkartarak görüşlerini kamuoyuna sunmalarına izin vermek lazım.

Avrupalı iyi hukukçuları bu ekiple koordineli bir şekilde çalıştıracak mekanizmaları kurmak lazım. CAS'da dava tecrübesi olan, örneğin Porto'yu savunan hukuk takımlarını bulmak, mutlaka görüş almak, yönlendirme zeminleri oluşturmak lazım. Gerekirse onlara burada bir ev ayarlamak, rahatça gidip gelmeleri için bütün lojistik imkanları tanımak lazım.

İsviçre'deki iyi bir hukuk firması ile anlaşarak, oradaki gazetelere demeç vermelerini sağlamak, görüşlerini almak, lokalde de rahat bırakmamak lazım.

PR firmaları ile anlaşarak fenerbahçe kimliğini yeniden üreten, mevcut "kötü, ahlaksız, kafası çalışmayan, fanatik, holigan, şikeye kol kanat geren" insan yansımalarını silmek, toplumsal olaylar, hizmetler, projeler ile halkın takımı fenerbahçe algısını yeniden üretmek ve itibarı yönetmek lazım.

Dışarıda da pr firması lazım.

Şimdi Atatürk'ün sathı müdafaa prensibi tek bir alanı bile düşmana vermeden mutlaka çatışma kuralını içerir. Amaç, düşmana sürekli zorluk çıkartmak, maliyetlerini arttırmak, lojistik sistemlerini zorlaştırmak, hareket kabiliyetlerini azaltmaktır. Beklenen netice, düşmanın psikolojik olarak yorulması, gerginleşmesi, kaynak ve imkanlarını lojistik hattının güvenliği için sürekli kullanmak zorunda kalması ve nihayetinde hem moral hem de imkan bakımından savaş kabiliyetinin azaltılmasıdır.

Biz 3 temmuz'dan bugüne kadar kuzular gibi bekledik. Hattımıza çekildik ve izledik. Yeter. Evimize kadar geldiler.

Bu sene transfer yapmayalım. Ne kadar vereceğiz bir önliberoya? 10 milyon. ne kadar vereceğiz forvete? bir 10 milyon daha. 20 milyon dolarlık bir bütçe oluşturalım. En iyi PR ve hukuk takımlarını alalım, koordinasyon kurullarını sağlayalım, vakit geçirmeden hem yerel hem uluslararası medya ile irtibatlar kuralım, toplantılar düzenleyelim, taraftar organizasyonlarını finanse edelim.

Savaşı bırakmayalım, savaşa başlayalım.

İsteğim bu.

İsteğim kazanmak.

Canlarını yakmak.

Bırakmak istemiyorum.

Temiz, net, herkesin görüp anlayabileceği bir zafer istiyorum.

Düşündüm, benim için tek gerçek sonuç budur. Kalanı fasarya. Bu savaşta da ne görev verilirse kendi adıma hazırım, gerekirse fotokopi çekerim, gerekirse kahve taşırım, her şeyi yaparım.

Yeter ki bizim elimizden kimse savaşı almasın. Daha hiç mücadele etmeden olmaz. Onların canının hiç yanmadığını görürken olmaz. Onlar kutlama yaparken olmaz. Bu adaletsiz, ahlaksız, vicdansız, nefretle örülmüş, halis her duyguyu karartarak büyütülmüş büyük koalisyonun çöktüğünü görmeden olmaz.

Sizi bilmem.

Ama ben artık savaşmak istiyorum.

ve başka hiçbir şey istemiyorum.

**

Fb'li bir taraftarın yazdığı söyleniyor. Fakat nedense Ali Koç bununla TFF toplantısına gidiyor :)

SDanışmaz
27.08.2011, 02:53
Maillerden bahsediyorlar.

Doğru olabilir.

Fakat bu, perhiz & turşu ilişkisini değiştirmez.

Bir taraftara ait olduğunu düşünüyorum ama TFF toplantısına bununla gitmesi garip değil mi?

Demek ki bunlar dışarıya karşı güçlüyüz mesajı veriyor, içeride ise ağlıyorlar :)

Hürgün Aygün
27.08.2011, 03:02
Reziller.Daha beter olursunuz inşallah...

ibrahim
27.08.2011, 03:24
Bunlari okuyunca hafiften tirsmiyorum degil. Sokaktan toplanmis fenerli birinin pek akil edecegi seyler degil bunlar...

Yaşar
27.08.2011, 03:31
bu saatten sonra istedikleri yere sürtsünler kendilerini fayda yok.
istedikleri kapıyı çalsınlar açan yok.
istedikleri golü atsınlar, hakem çoktan düdüğü çalmış.

2011sampiyonuz
27.08.2011, 03:51
UEFA kör degil hic merak etmeyin. Onlar istedikleri kadar yirtsinlar kendilerini, bu sene rüyalarinda bile göremezler sampiyonlar ligini.

Beni hayrete düsüren, hala nasil oluyorda sucsuzmus havasini yaratmaya calisiyorlar. Onlarin baskani ve yöneticileri sikeden hapiste degilmi! Savunma yapmadan suclu sayilmazmis. Yok canim! Öyle durup dururken, yeterli delil olmadan, imkansiz öyle insanlari hapiste tutmak.

Onlarin hesaplari bu sene SL ne gitmekti. Ama yemediler!!!

Tolga
27.08.2011, 06:16
Bir taraftara ait olduğunu düşünüyorum ama TFF toplantısına bununla gitmesi garip değil mi?

Demek ki bunlar dışarıya karşı güçlüyüz mesajı veriyor, içeride ise ağlıyorlar :)

Taraftara ait olsa da içinde pek hukuksal üstünlük içeren açıklamalar yokki.Planlara bak biz yine halkın kulübüyüz imajı verelim.

Hukuk şirketiyle anlaşalım. Falan filan.

Yani TV'de izlediğimiz mafyaların avukatları sayesinde kurtulma hikayeleri gibi =))

nemo_61
27.08.2011, 09:57
şimdi bunlar bizi bank asyaya düşürün diyolar ya .. bu duruma cuk diye uyan bi fıkra var;
Hoca bir gun esekten dusmus, bakmis etrafina herkes gülüyor, yerden kalkmis gülenlere donup demiski; ne guluyonuz, ben zaten inecektim.

Onur Civelek61
27.08.2011, 10:36
Her türlü şerefsizliği yapabilirler...Potansiyelleri yüksek...

Okan Çıtlak
27.08.2011, 11:13
‎'' Ancak aptallar ve ölüler düşüncelerini hiç değiştiremezler...''

- J. R. Cowell

Emre GÜRDAL
27.08.2011, 11:16
her gün aglamak istemiyosanız itiraf edin birkere ölün....

lazibere
27.08.2011, 11:18
http://spor.milliyet.com.tr/fener-in-sifreleri/spor/spordetay/27.08.2011/1431907/default.htm

Haber MİLLİYET de çıktı:)

Bastırın uşaklar

Murat Altun
27.08.2011, 11:31
Perhizlirine uymadıkalrı için habire şekerleri çıkıyor :)

Barış Burak
27.08.2011, 11:57
Gamze; eline sağlık...

Şimdi bunu gidip bir fb li ile tartışıyorum,''bak oğlum seni tff falan değil kendi yöneticin kandırıyor,al ağzından ne çıkıyor kağıdında ne yazıyor'' diyorum, susuor...Eminim aynı fb li tv de bu olaya hazırlanan bir kılıfı dinleyip aynı kılıfı bana satmaya çalışacak. Yani bu durumda camiayı endüstriyel futbola karşı en büyük güç olan taraftar kurtaracakken taraftarın özgün düşüncesi yok.O yüzden yönetici ne derse o...

Ali Koç önceden bu kadar öne çıkmazdı.Uzun boyu ve dik duruşu, beni bile endişelendirirdi bazen, bu adam başkan olursa fb iyi olur cidden diye...Ama yanıldığımı anladım.Konuşma tonundan hissediliyor özgüven eksikliği fb yöneticiliğ konusunda...

Üstelik önündeki kağıdı bile saklayamayan br yönetici durumunda.Ulan bari aralara koy sorun ve çözümlerini...

Bunlar ilahi adaletin tecellileridir bence. Bence tabi.

Birde şu var, kamu otoritesini kullanarak uefa da lobi yapmak.Burası en tehlikeli yer.Dikkat edelim.

Mustafa ÖZDEMİR
27.08.2011, 12:06
golü atan çoktan attı:D...

Süleyman50
27.08.2011, 12:10
yıllardır bu takımdan boşuna nefret etmiyormuşuz...

mourner
27.08.2011, 12:16
biz yine çok sessiz kalıyoruz..bunlar bizim şampiyonluğumuzun üstüne yatar..feneri de düşürmez..federasyonun 3 ayda veremediği kararı UEFA 1,5 saatte verdi..demekki verilebiliyormuş..
federasyon başkanı 'neden trabzonsporun seçildiğini UEFA ya soracağız diyor'
bizim başkanda ben kendim gitmedim beni UEFA gönderdi diyor..başkalarının üzüntüsü benim sevincim olamaz diyor..neden çıkıp zaten benim hakkımdı diyemiyoruz..sen böyle ezik konuşursan birtarafı kocaman aykut çıkıp Trabzon başkanını samimi bulmuyorum,bizim durumumuzdan faydalanmaya çalışan kulüpler var der..
adamlar şike yaptı,hala üste çıkıyorlar,basın toplantılarıyla eze eze aldık,anamızın ak sütü gibi helal,alın terimiz,emeğimiz diyebiliyor,sahada aldığımızı masada kaybettik diyor,her türlü baskıyı oluşturuyorlar ama bizim yöneticilerimiz çıkıpta konuşamıyor,cevap veremiyor..
UEFA seni haklı bulmuş,çalınan şampiyonluğun peşine düşeceğine,hala ezik ezik açıklamalar yapıyorlar.bakın görün,bize bu şampiyonluğu vermezler..
mehmet ali aydınlar feneri kurtarmak için 3 aydır oyalıyor,UEFA gelmese şampiyonlar ligide hayal oluyordu,o da yetmiyor feneri nasıl kurtarırız diye fener yönetimine akıl veriyor..yahu madur olan biz miyiz fener mi?
nihat özdemir canlı yayında aydınalrı azarlıyor,resmi siteden federasyona tehdit yağıyor,futbolcular teknik direktör 1 gün susmuyor,ceza yok..ama sadri şener 'delil yoksa beni neden PFDKya sevkettin diyor,30 gün hak mahrumiyeti kulübe 25000 tl ceza..
şimdi fener UEFAnın kararından sonra tutuştu..lig başlayınca küme düşürüleceğini anladı,2 sene boşa gidecek diye,lig başlamadan bank asyadan başlamak istiyor..bu şark kurnazları,federasyonla kol kola,bu şikeyi kimseye duyurmadan süper ligden başlayacaklardı,örtbas edilecek,geçiştirilecekti..ama artık anladılar ki bu işin sonu daha fena,lig başlamadan düşürün de en azından seneye süper lige çıkalım diyorlar..
bunca dalavere dönerken biz neden susuyoruz..fenerden korkuyorsak,düşmesini istemiyorsak,kulübün kapısına kilit vuralım daha iyi..

Taner Gündoğdu
27.08.2011, 12:19
yazılanlar bana da bir forumdan, bir blogtan copy/paste yapılmış gibi geliyor. çünkü bu tarz notları bilgisayara aktarırken insan biraz daha düzenler cümleleri. yada el yazısı olarak götürür bu şekilde not aldıysa. ama her durumda federasyonla görüşmeye giderken götürelecek şeyle değil yazılanlar. ister yöneticinin fikirleri olsun isterse bir taraftarın! bunlar savunmada mesnet olacak düşünceler değil

balıkesirli TS
27.08.2011, 12:31
bunlar bazı plalar içindeler neden aykut kocaman dün başbakanla görüştü birseyler yapmaya çalışıyorlar

TSuha61
27.08.2011, 13:04
Bu fenerlilerdeki beyni kuşa taksak ters uçar, toz kadar beyin yok adamlar da :) Görme engelli olmadığı halde kimler düşünemez göremez beyinsizler göremez.