PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA'ya Teşekkür Maili

Engenius
26.08.2011, 11:25
Altına adınızı soyadınızı yazıp gönderebilirsiniz.

_________

Dear Sir/Madam,

I am writing to express my heartfelt gratitude for your decision to ban Fenerbahçe and invite Trabzonspor to the Champions League.

Your resolution came as a relief after we had lost our faith that justice will ever be restored by our own Turkish Football Federation (TFF). As you all know since the arrests nothing was done by TFF. It was (and still is) as if The Courts and the TFF are speaking two different languages. For the Courts it is so serious that they put 61 people in jail, for the TFF everything is fine and there is no need to take precautions. They put 5 professors in a room who studied 15000 documents in 22 days and could not find a “crime” and decided to continue as is. However, 1,5 hours talk with the District Attorney sufficed for the UEFA's Chief Inspector Pierre Cornu to come to a conclusion. It is also striking that He preferred to talk to the Attorneys instead of consulting the TFF, their counterpart.

Mr Aydinlar, Chief of TFF, says thier priority is “market value” of the league instead of the “fair play”. For them, Fenerbahçe with 25 Million supporters will sell better than Trabzonspor with 5 Million supporters. It is a better marketable product. Thats why the media has been strongly supporting Fenerbahçe on that case. The number of sold TV subscriptions, newspapers, football jerseys etc is more important to them. Please do not be bothered by the complaints or raised voices of the poor Fenerbahçe fans who are fooled by the mainstream media. They are the victim of their own crime.

But they could not fool you. You told to the rest of the world that the Champion of the Turkish Footbal Leaugue is Trabzonspor by banning Fenerbahçe and inviting Trabzonspor. Thank you for your efforts to keep football clean and putting “FAIR PLAY” first. Your approach to the matter is beyond appreciation.

FIAT JUSTITIA, RUAT CAELUM.

Thank you.

Best Regards

Sayın Yetkili,

Size Fenerbahçe’yi men edip, Trabzonspor’u davet eden Şampiyonlar Ligi ile ilgili kararınızdan duyduğum memnuniyetimi ifade etmek için yazıyorum.

Kendi Futbol federasyonumuzun adaleti tesis edeceğine inancımızı yitirdiğimiz bir anda kararınız bizi rahatlattı. Malumunuz üzere gözaltı olaylarından beri TFF hiçbir karar üretmemişti. Sanki TFF ve Mahkemeler iki farklı dili konuşuyorlardı. Mahkemeler için durum o kadar ciddi idi ki 61 kişiyi hapse koymuşlardı, oysa TFF için bir sorun yoktu o nedenle öneem almaya da gerek yoktu. 5 profesör 22 gün boyunca 15.000 belgeyi inceledi, hiçbir suç bulamadı ve mevcut durumun devamına karar verdi. Ancak UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu için karar vermek için savcıyla yapılan 1,5 saat görüşme yetti. İşin ilginç tarafı ise Sayın Cornu’nun muhatabı olan TFF ile görüşmeden doğrudan savcı ile görüşmesiydi. Lütfen sizi protesto eden ve seslerini yükselten merkez medyanın gazına gelmiş zavallı Fenerbahçe taraftarlarına aldırmayın. Kendi işledikleri suçun mağduru oldular.

Sayın Aydınlar önceliklerinin “adil bir oyun/yarışma” değil de ligin “marka değeri” olduğunu ifade etti hep. Onlara göre 25 Milyonluk bir Fenerbahçe, 5 milyonluk bir Trabzonspor’dan daha fazla satardı. Daha pazarlanabilir bir üründü. İşte bu yüzden medya hep Fenerbahçe’nin arkasındaydı. Onlar için satılan TV aboneliği, gazete forma vb. daha önemliydi.

Ama sizi kandıramadılar. Fenerbahçe’yi men edip, Trabzonspor’u davet ederek dünyanın geri kalanına Türkiye Futbol Ligi’nin şampiyonunun Trabzonspor olduğunu ilan ettiniz. Futbolu temiz tutatrak “adil bir oyun” tarafında olduğunuz için teşekkür ederim. Bu konuya göstermiş olduğunuz yaklaşım takdire şayandır.

FIAT JUSTITIA, RUAT CAELUM. (Latince: dünyalar yıkılsa da, adaleti sağlayın)

Teşekkürler

Saygılarımla

demiradam57
26.08.2011, 11:29
Kardeş Türkçesinide yazda ne gönderiyoruz bilelim...

ozturk
26.08.2011, 11:33
Güzel düşünce ayrıca bence süreç sonlandıktan sonra emniyete,hükümete, savcıya ve hakimlere de teşekkür maili göndermemiz gerek..

Jade
26.08.2011, 11:43
Ben bu mesaja giriş syfamızdaki görseli de ekledim .. yazıları anlamasalar bile UEFA damgasını anlarlar sanırsam :)

Gurpas
26.08.2011, 11:54
Arkadaşlar ben gönderdim sizde destek olun

el fanatico
26.08.2011, 11:55
fedrasyon hiçbir suç bulamadı değil de buldular ama erteleme kararı aldılar diyelim... etik kurulu raporunda şike/teşvik olduğu kanaati vardır bazı maçlarda demişlerdi.

el fanatico
26.08.2011, 12:01
25 milyon olayı da abartı gibi geldi:) keşke sayı vermeden yazsak.
bu arada bunlar naçizane önerilerim yanlış anlaşma olmasın. mail çok güzel olmuş.

OF 61
26.08.2011, 12:01
TFF' yi, Sivas kalecisini, Eskişehir'i, Emenike'yi ''ayarlarsın'' ama UEFA gelir '' ONE MiNUTE '' der.

Mahmut Keleş
26.08.2011, 12:04
maili yollamak için google a uefa yazdım :) ue yazdım :) altta doğru listelenme de...
- uefa
-uefa SİFONU ÇEKTİ :) 2.sırada çıktı.. ççç

SEDER
26.08.2011, 12:08
haddim olmayarak maildeki "5 profesör 22 gün boyunca 15.000 belgeyi inceledi, hiçbir suç bulamadı ve mevcut durumun devamına karar verdi" ibaresinin lehimize olmadığını düşünüyorum. bence bu ibareyi ya kaldıralım ya değiştirelim.

Cigara
26.08.2011, 12:11
Bence teşekkür maili gereksiz olur. Teşekkürlük bir durum yok, sadece olması gereken oldu.

Emre Dumangöz
26.08.2011, 12:16
maili atıcamz linki de verirmsiniz :)

M.S.SOFU
26.08.2011, 14:13
evet maili kime nereye yolluyoruz?
hemen yollayacam

el fanatico
26.08.2011, 14:20
haddim olmayarak maildeki "5 profesör 22 gün boyunca 15.000 belgeyi inceledi, hiçbir suç bulamadı ve mevcut durumun devamına karar verdi" ibaresinin lehimize olmadığını düşünüyorum. bence bu ibareyi ya kaldıralım ya değiştirelim.

ben de böyle düşünüyorum, bu kısmı düzeltip
''şike/teşvik yapıldığı kanaatine varılmış ama sürecin ertelenmesine/devamına karar vermiştir''
desek daha doğru olur.

Bayundur Han
26.08.2011, 14:23
O profesorler yerini biraz degistirdim birde o 25 milyon olayini. Profesorler yerinde soyle yazdim: "O kadar kanit varken bir sonuc cikartamadilar. Belki bir sonuca varmak istemiyodular. Biz sanki fenerbahceyi kurtarmak icin yasada bir aralik ariyorlarmis gibi hissettik. mevcut durumun devamına karar verildi." Yaziyi ilk yazan Engenius'da bi goz atsa ve yukarida duzeltilmis sekilde eklerse cok guzel olur diye dusunuyorum. :

Dear Sir/Madam,

I am writing to express my heartfelt gratitude for your decision to ban Fenerbahçe and invite Trabzonspor to the Champions League.

Your resolution came as a relief after we had lost our faith that justice will ever be restored by our own Turkish Football Federation (TFF). As you all know since the arrests nothing was done by TFF. It was (and still is) as if The Courts and the TFF are speaking two different languages. For the Courts it is so serious that they put 61 people in jail, for the TFF everything is fine and there is no need to take precautions. They put 5 professors in a room who studied 15000 documents in 22 days. With so much evidence they couldn't come to a conclusion, because maybe they weren't searching for a conclusion. We felt like they were searching for a loophole to save Fenerbahçe. Eventually they decided to continue as is.
However, 1,5 hours talk with the District Attorney sufficed for the UEFA's Chief Inspector Pierre Cornu to come to a conclusion. It is also striking that He preferred to talk to the Attorneys instead of consulting the TFF, their counterpart.

Mr Aydinlar, Chief of TFF, says thier priority is “market value” of the league instead of the “fair play”. For them, Fenerbahçe will sell better than Trabzonspor. It is a better marketable product. Thats why the media has been strongly supporting Fenerbahçe on that case. The number of sold TV subscriptions, newspapers, football jerseys etc is more important to them.Please do not be bothered by the complaints or raised voices of the poor Fenerbahçe fans who are fooled by the mainstream media. They are the victim of their own crime.

But they could not fool you. You told to the rest of the world that the Champion of the Turkish Footbal Leaugue is Trabzonspor by banning Fenerbahçe and inviting Trabzonspor. Thank you for your efforts to keep football clean and putting “FAIR PLAY” first. Your approach to the matter is beyond appreciation.

Thank you.

Best Regards

su sondaki latince super olmus yav

gondermek icin link: http://www.uefa.com/community/feedback/index.html

Almanya:
SPORTBILD: sportbild@sportbild.de
KICKER: info@kicker.de

Ispanya:
MARCA: marca.com@unidadeditorial.es
AS: diarioas@diarioas.es

Fransa:
LEQUIPE webmaster@lequipe.fr

Italya:
La GAZZETTA DELLO SPORT: andrea.monti@gazzetta.it

Ingiltere:
THE SUN: talkback@the-sun.co.uk

UEFA: info@uefa.com

bu arada benim kendi sitemede ekledim bu maili. Bu konuyu kaynak olarak gosterdim.

M.S.SOFU
26.08.2011, 14:41
yolladık o linke hadi hayırlısı
yüklenelim arkadaşlar
gücümüzü gösterelim
milliyet yaptığı haberden pişman olsun
fb nin itleri tırsıp inlerine çekilsin...

Mustafa Ayazoğlu
26.08.2011, 14:43
Her gün düzenli olarak gönderiyorum..

Sami Kuk
26.08.2011, 15:13
Bir link vardı adımızı yazıp hemen gönderiyoduk nerde o link

2011sampiyonuz
27.08.2011, 04:09
Arkadasim,
degisiklik yaptigini ifade ediyorsun ama, bazilari bütün yazilari okumadan gönderebilir. Onun icin ya en bastakini degistir, yada bunu kaldir.
Cünkü 25 milyon olayi kesinlikle yanlis, abartma.
Birde "5 profesör 22 gün boyunca 15.000 belgeyi inceledi, hiçbir suç bulamadı ve mevcut durumun devamına karar verdi" cok yanlis.

Tesekkürler

6Şafak Aydın1
27.08.2011, 04:15
yollanmistir renktas. Hayirlara vesile olsun.

Bayundur Han
27.08.2011, 12:50
Arkadasim,
degisiklik yaptigini ifade ediyorsun ama, bazilari bütün yazilari okumadan gönderebilir. Onun icin ya en bastakini degistir, yada bunu kaldir.
Cünkü 25 milyon olayi kesinlikle yanlis, abartma.
Birde "5 profesör 22 gün boyunca 15.000 belgeyi inceledi, hiçbir suç bulamadı ve mevcut durumun devamına karar verdi" cok yanlis.

Tesekkürler

arkadas, konuyu ben acmadimki:D ben kendi yazimda degisiklik yaptim.

Tekke
27.08.2011, 16:20
Altına adınızı soyadınızı yazıp gönderebilirsiniz.

_________

Dear Sir/Madam,

Your resolution came as a relief after we had lost our faith that justice will ever be restored by our own Turkish Football Federation (TFF). As you all know since the arrests nothing was done by TFF. It was (and still is) as if The Courts and the TFF are speaking two different languages. For the Courts it is so serious that they put 61 people in jail, for the TFF everything is fine and there is no need to take precautions. They put 5 professors in a room who studied 15000 documents in 22 days and could not find a “crime” and decided to continue as is. However, 1,5 hours talk with the District Attorney sufficed for the UEFA's Chief Inspector Pierre Cornu to come to a conclusion. It is also striking that He preferred to talk to the Attorneys instead of consulting the TFF, their counterpart.

Mr Aydinlar, Chief of TFF, says thier priority is “market value” of the league instead of the “fair play”. For them, Fenerbahçe with 25 Million supporters will sell better than Trabzonspor with 5 Million supporters. It is a better marketable product. Thats why the media has been strongly supporting Fenerbahçe on that case. The number of sold TV subscriptions, newspapers, football jerseys etc is more important to them. Please do not be bothered by the complaints or raised voices of the poor Fenerbahçe fans who are fooled by the mainstream media. They are the victim of their own crime.

Thank you.

Best Regards

Sayın Yetkili,

Size Fenerbahçe’yi men edip, Trabzonspor’u davet eden Şampiyonlar Ligi ile ilgili kararınızdan duyduğum memnuniyetimi ifade etmek için yazıyorum.

Kendi Futbol federasyonumuzun adaleti tesis edeceğine inancımızı yitirdiğimiz bir anda kararınız bizi rahatlattı. Malumunuz üzere gözaltı olaylarından beri TFF hiçbir karar üretmemişti. Sanki TFF ve Mahkemeler iki farklı dili konuşuyorlardı. Mahkemeler için durum o kadar ciddi idi ki 61 kişiyi hapse koymuşlardı, oysa TFF için bir sorun yoktu o nedenle öneem almaya da gerek yoktu. 5 profesör 22 gün boyunca 15.000 belgeyi inceledi, hiçbir suç bulamadı ve mevcut durumun devamına karar verdi. Ancak UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu için karar vermek için savcıyla yapılan 1,5 saat görüşme yetti. İşin ilginç tarafı ise Sayın Cornu’nun muhatabı olan TFF ile görüşmeden doğrudan savcı ile görüşmesiydi. Lütfen sizi protesto eden ve seslerini yükselten merkez medyanın gazına gelmiş zavallı Fenerbahçe taraftarlarına aldırmayın. Kendi işledikleri suçun mağduru oldular.

Sayın Aydınlar önceliklerinin “adil bir oyun/yarışma” değil de ligin “marka değeri” olduğunu ifade etti hep. Onlara göre 25 Milyonluk bir Fenerbahçe, 5 milyonluk bir Trabzonspor’dan daha fazla satardı. Daha pazarlanabilir bir üründü. İşte bu yüzden medya hep Fenerbahçe’nin arkasındaydı. Onlar için satılan TV aboneliği, gazete forma vb. daha önemliydi.

Ama sizi kandıramadılar. Fenerbahçe’yi men edip, Trabzonspor’u davet ederek dünyanın geri kalanına Türkiye Futbol Ligi’nin şampiyonunun Trabzonspor olduğunu ilan ettiniz. Futbolu temiz tutatrak “adil bir oyun” tarafında olduğunuz için teşekkür ederim. Bu konuya göstermiş olduğunuz yaklaşım takdire şayandır.

FIAT JUSTITIA, RUAT CAELUM. (Latince: dünyalar yıkılsa da, adaleti sağlayın)

Teşekkürler

Saygılarımla

Yazanın eline-ağzına sağlık, yolladım, muhteşem olmuş, tek kelime ekleyemedim ...

el fanatico
27.08.2011, 16:29
Engenius;

Abi;

mail çok inceden ayar veriyor... güzel olmuş ama tavsiyelerle daha da iyi olabilir.

''5 profesör 22 gün boyunca 15.000 belgeyi inceledi, hiçbir suç bulamadı ve mevcut durumun devamına karar verdi.''

yerine;

''5 profesör 22 gün boyunca 15.000 belgeyi incelemiş, şike/teşvik yapıldığı kanaatine varılmış ama sürecin ertelenmesine/devamına karar vermiştir''

desek daha doğru olur diye düşünüyorum.

25 milyon olayında da sayı belirmemeli rakibi ''abartmamalıyız'' uefa da onları birşey ''sanmamalı'' diye düşünüyorum.

Mail genel itibariyle çok güzel emeğine sağlık ama bu kısımlar düzeltilirse daha iyi olabilir diye düşünmekteyim.

Helvacı61
27.08.2011, 16:31
onlar bize bize teşekkür etsinler şampiyonlar ligini şikecilerden kurtardık.

Engenius
27.08.2011, 18:10
Sevgili kardeslerim

Fikirleriniz icin tesekkur ederim. Ancak size katilamayacagİm. 25 milyon mevzu ile ilgili cumle "onlara gore" ile basliyor zaten. Kasten oyle yazdim. Kaldi ki vurgulamak istedigim sey guclulerin ve kalabaliklarin degil haklinin hukukunun ustunlugu idi. Etik komisyonu ile ilgili husus ise olabileecek en kibar sekilde izah edilmistir.
Mektubu hic begenmediyseniz yollamayin. Bazi yerlerini tasvip etmiyorsaniz Turkce'si orada istemediginiz yerleri silip yollayin. Ya da imzanizi atip yollayin aynen. Ama herseyden onemlisi birakin insanlar kendileri karar versin ne yapacaklarina. Selamlar.

Helvacı61
27.08.2011, 18:29
bırakın artık bu işleri bundan sonra biz köşemize çekilelim. istediğimizi aldık. daha bulandırmayalım bu suyu

Mert Özsarı
27.08.2011, 18:30
Evet bi cogunluk saglayıp herkesin yollaması lazım. Çok güzel duyuralım sesimizi.