PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ey Trabzonspor Taraftarı Bunları Sakın Unutma !

Külünkoğlu
25.08.2011, 08:30
Şike soruşturması sürecinde hangi yazar ne demişti ?

Ercan Güven : 500 bin Fenerbahçeli,’ Bağdat caddesi’nde vitrinlere bakarak yürüyeceğine şöyle, bir Vatan Caddesi’ne kadar uzansa ve “şikenin üzerine gittikleri için” emniyet mensuplarını alkışlarken, Fenerbahçe’yi başkanından başlayarak rezil etmeye kalkan “klikleri” lanetlese “doğru iş doğru adreste” olmaz mı?”

Çözüm ne mi? Reçete 1) Genel Af. Reçete 2) Süper Lig’in adını “Bank Asya” yapın olsun bitsin herkes cezalandırılsın. Bank Asya ikinci Lig olur, aşağı doğru birer rütbe sökülür olur biter.

(Kadıköy’de shaktar donetsk maçında basın tribunüne yapılan saldırı sonrası)

Ve “en nihayet” bireysel kuşkular toplum psikolojisiyle genleşip Kadıköy’de patlıyor. Aziz Yıldırım maskeli, Aziz Yıldırım tişörtlü insanlar medyaya saldırıyor. Sonra kendi güvenlikçilerine.Bunlar hep simge ! O tribünde Çocuk Esirgeme Kurumu Mütevelli Heyeti olsa, onlara da saldıracaklar besbelli. Çünkü kamu vicdanı huzur bulmuyor, haksızlık seziyor.

Alaattin Metin : Televizyon karşısına geçiyorum. Söylenenler karşısında küçük dilimi yutacak hale geliyorum. Sabah gazetelerde haberleri okuyorum, midem bulanıyor, kafam karışıyor. Vay anasını neler olmuş, neler... Oysa F.Bahçe'nin her maçına gittim. Başkanın yakın dostuyum. İyi de gazeteciyim. Ama bir gün olsun en ufak bir kuşkuya düşmedim. Kafamı karıştıracak, bir tek olay yaşamadım.

Cengiz Çandar : Hukuk ayaklar altına alınarak “adalet” e nasıl ulaşılacaksa o yol izleniyor.

(Şampiyonlar Ligine Trabzonspor'un gideceğini öğrendikten sonra)

Cengiz Çandar: Koca ömrümde TFF'nin bugünkü kararı gibi bir kepazelik görmedim. Fenerbahçe'nin Süper Lig denen soytarılar tiyatrosunda yeri yok. Çekilsin!

Metin Uca: Meğerse biz Fenerbahçe olarak "Şike yapar gibi" yapmışız sadece UEFA'nın karar alabileceği kadar yani. Ne demişti Usta ozan gebe gibi olunmaz

Fazıl Say: TFF ciddi bir rezilliğe imza attı. Futbol tarihimizdeki gelmiş geçmiş en rezil durumdur. Başkan hapistedir. Ve takımın suçu nedir? Suçlu mudur? Hala muallaktadır net cevabı yoktur. Twitter'da "ölürken sol yumrugunu kaldırdı ve son sözü Fenerbahçem oldu" tarzı 15 milyon kişi var sanırım. Helal olsun bize. TFF istifa!!

Selçuk Yula: Bu konuyu kapatalım.

Tamer Bağlan : Çok kişi yiyor bunu yine. “Fenerbahçe ve Sayın Aziz Yıldırım’dan kurtulunca, tertemiz olacak her şey” diye düşünüyor ya nefret ya eziklik ya da cahilce!

Erdoğan Şenay : yuuuh be... Gökhan Gönül kendini parçalarcasına ve de sakatlanma pahasına koşup dururken, yarattığı ve tüm Avrupa kulüplerinin imrendiği kalite performansına şike damgası mı yapıştıracaksınız yani; yazıklar olsun bu yasaya da bunu uygulamada yanlış yapacaklara da yahu...

Can Dündar : Fenerbahçe'de yaşanan, bir temizlik çalışması değil, bir iktidar çatışmasıdır; dolayısıyla siyasaldır.

Acun Ilıcalı : Aziz Yıldırım şuan yargılanıyor. Onun nasıl bir Fenerbahçeli olduğunu herkes bilir. İnşallah bu süreç onun için iyi geçer. Biz Fenerbahçeliler olarak kendisiyle her zaman gurur duyduk. Bu süreçte de (Aziz Yıldırım'ın) arkasında olacağım hep..

İlhan Cavcav : Amatör ruhla çalışan bir başkana böyle birşey reva görülmemeliydi. Fenerbahçe’nin küme düşürülmesine ihtimal dahi vermiyorum. Ortaya atılan iddalar çirkin birer iftira. Aziz Yıldırım mahkum olursa bir saniye düşünmem başkanlığı bırakırım.

Mehmet Demirkol : Ben futbolu Aziz Yıldırım olduğu için Bülent Uygun olduğu için seviyorum. Kim ne derse desin onun için seviyorum.

Reha Muhtar : Fenerbahçe’nin küme düşmesi futbolun yarattığı akla, mantığa, sosyal matematiğe uygun değildir. Bugün ne olmuşsa olmuştur. 2010-2011 yılının şampiyonluğu kimseye nasip olmaz. Bu mesele de böyle kapanır ve geleceğe bakılır. Fenerbahçe’ye gelecek ceza Türkiye’de futbolu öldürmeye hizmet etmemeli. Fenerbahçe düşürülmemeli.

Uğur Dündar : Aziz Yıldırım’ın yapacağı savunmayla çok değerli bir belge bırakacağını düşünüyorum.Geçen seneki mücadele alın teri mücadelesidir. Aykut Kocaman ve futbolcularının onların başarılarını kimsenin küçümsemeye hakkı yoktur. Futbol federasyonu bunu göz önüne alarak olumlu karar alacağını düşünüyorum.

Ogün Altıparmak : En büyük şikeci Trabzonspor'dur.

UEFA'nın aldığı karar sonrası

Bursaspor : Dün alınan karar doğrultusunda UEFA (http://www.milliyet.com.tr/index/UEFA) Şampiyonlar Ligi (http://www.milliyet.com.tr/index/Sampiyonlar%20Ligi)’ne katılacak takımlar ile ilgili tespit yapılırken, bu tespit kriterleri göz önünde bulundurulduğunda 2010-2011 sezonunu 3. Sırada tamamlayan Bursaspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Bursaspor) Kulübünün UEFA nezdindeki konumunda herhangi bir değişikliğin gündeme gelmemesine anlam veremiyoruz. Lig sıralamasındaki değişikliklerin belirli dayanakları olması gerekliliği ile Bursaspor’un durumunun yeniden incelenmesi konusunda haklarımızın sonuna kadar aranacağından kimsenin şüphesi olmasın. Söz konusu durum sonrası maddi ve manevi kayıplarımızn telafisi konusunda hukuki açıdan girşimlerimiz başlatılacaktır. 25/08/2011 bursaspor resmi sitesi

Ahmet Çakar: Tüm zamanların en skandal federasyon kararı!!! Mehmet Ali Aydınlar'ın bir Fenerbahçeli olarak federasyonun başında olması bir fiyaskodur. O koltukta bir dakika bile oturmamalıdır.

Selçuk Şahin: Sahada akıttığımız terle, gözyaşıyla hakettiğimiz Şampiyonlar Ligi'ne başka takım gidiyor, emeğimizi alınterimizi çalanlara hakkımı helal etmiyorum.

Bedri Baykam: Meşhur cehennemde Türkiye kazanı hikayesi: Kıskançlıktan insanlar birbirini aşağı çektiği için başında zebaniye gerek yok! Teşekkürler cüceler. Fenerbahçe derhal UEFA'ya tarihinin en büyük davasını açmalıdır. Ayrıca CAS'a müracaat etmelidir.

Yıldırım Demirören: fenerbahçe ve beşiktaş bize teşekkür etmeli. Biz göreve geldiğimizde bu iki güzide takımımızın kaç yıl Avrupa'dan men edileceğine dair toto oynanıyordu. Artık UEFA'dan ceza gelme ihtimali yok. Gelirse en fazla para cezası gelir. Bu iş bitmiştir.

Levent Bıçakcı : fenerBahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde yer almasının önünde hiçbir engel bulunmuyor. Müfettişin 3 günlük itiraz süresi var ama Disiplin Kurulu kararı verdi. Artık geri dönüş yok. Türk futbolu büyük badire atlattı. Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in heykelini dikmek gerek. O olmasa UEFA bu kararı almazdı. Artık Fener’e ceza yok.

Şenez Erzik : Bu iş bitti artık, UEFA kararını vermiştir ve konu kapanmıştır.

Ufuk Özerten : Şubat ayının sonunda, sıkıntılı bir süreçte geldik. Önemli kararlar aldık. Kimi eleştirdi, kimi olumlu karşıladı. Hz. Ömer'i sabah namaza kaldırıp çöz desen, öğle namazında beni yerime koyun derdi”

Uğur Meleke : Yahu olay 2010-2011’de yaşanmış; ortada ne o günün Fenerbahçeli/Beşiktaşlı futbolcuları, ne antrenörleri, ne de yöneticileri kalmış! Havutçu’nun giriştiği haltın bedelini neden şimdi Oğuzhan Özyakup ödüyor ki! Veya Yıldırım’ın denemelerinin faturası neden Dirk Kuyt’a, Hasan Ali Kaldırım’a çıkıyor?

Mecnun Odyakmaz : Maç satan karısını satar.

Listeye paragraflar ve yazarlar eklenebilir siz yazın güncelleyelim arkadaşlar.

Mehdi
25.08.2011, 08:37
Alayını mimlemişim.
Hele şu düğün bitsin.

ozturk
25.08.2011, 08:43
Gökmen özdenak : küme düşme falan olmasın. cezalar bundan sonrası için geçerli olsun
Erman toroğlu: Trabzonspolular kupayı istiyor. havada bulut kupayı unut

Cengiz Çubukcu
25.08.2011, 08:46
Bir isim dışında zaten hiç birinin gözümde zerre kadar değeri yoktu, Mehmet Demirkol da bu süreçte benim için bitmiştir....

CAFER ÖZER
25.08.2011, 08:48
ALTAN TANRIKULU unutulmasın Dün Akşam adam Lig Tv de Resmen Kudurmuştu.

ozturk
25.08.2011, 08:55
Hala devam ediyorlar..

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/ercan-saatci-fb-taraftarlari-meclise-yurusun

Badaloğlu
25.08.2011, 08:57

Evet evet, özelliklede ağzına dolamış bir Sadri Şener'in yurt dışına çıkma yasağı var muhabbetini. Adam harbiden kudurdu dün gece.

Zekasıza sormak lazımdı. Fener'in başkanı kodesteyken şampiyonlar ligin'de mücade etmesini normal karşılıyorsun ama yurt dışına çıkma yasağı olan Sadri Şener'den dolayı Trabzon'un şampiyonlar ligine gitmesi anormal oluyor öyle mi?:mad::mad:

ozceksilmez
25.08.2011, 08:58
Yönetim Şampiyonlar ligi maçlarından birini TTArenada onatma palnını şimdiden yapsın ...
Bilbao maçına bilenen, biletlerini alan ve takımın hevesini alamayan taraftara hediye olur...

Serdar Dilekoğlu
25.08.2011, 09:01

Aynen öyle Marsilya olayını vermişti.

Ama sağ tarafında adam kim ise gerekli açıklamayı kendisine yaptı.

halil ibo
25.08.2011, 09:05
Federasyon eski hukuk kurulu üylerinden Remzi Kazmaz ! Akşam yine şovunu yapan şeref yoksunlarından biriydi.En çok üzüldüğüm ve aynı zamanda nefretimi artıran adamın Karadenzili oluşu.

Cengiz Çubukcu
25.08.2011, 09:06
Federasyon eski hukuk kurulu üylerinden Remzi Kazmaz ! Akşam yine şovunu yapan şeref yoksunlarından biriydi.En çok üzüldüğüm ve aynı zamanda nefretimi artıran adamın Karadenzili oluşu.

bir de bizden sürekli hemşehrilerim diye bahsetmez mi, deli etti beni de !!

Mustafa Ayazoğlu
25.08.2011, 09:08
Sinan Engin

"Verdim gördün değil mi... Felaket manşet yaptırdım bide bütün Trabzonlular falan Mehmet Aslan diyor ki baba diyor mail yağmuruna tuttular telefon... Felaket dedi küfür ediyorlar dedi"

Aziz Yıldırım:

"Bakarım okurum sağol eline sağlık teşekkürler"

MIRCEA LUCESCU (Beşiktaş'tan Shakthar Donetsk'e transferinden sonra)

"Hayattaki en büyük hatam Sinan Engin'dir. Onun Beşiktaş'ta kalmasına göz yummamalıydım. İyi insan olmanın faturasını ödedim. Tek yaptığı iş bütün gün odasında ayaklarını masanın üzerine atarak ayak ayak üstünde Fashion TV'de mankenleri izlemekti. Zaten Fashion TV dışında bir kanal da izlemezdi."

Hürgün Aygün
25.08.2011, 09:10
Bu karaktersizlerin çoğunun ne olduğunu biliyorduk zaten bu olay daha da gün yüzüne çıkardı...

Murat Varol
25.08.2011, 09:13
ercan saatçi:trabzonspor şampiyonalr liginde oynamayı içine nasıl sindirecek.
sen bu kadar şerefsizliği nasıl içine sindirdin KÖPOĞLU KÖPEK

ozturk
25.08.2011, 09:25
"...Bu ifade aslında açıktı. UEFA, Türkiye Şampiyonu olarak Trabzonspor’u ilan ediyordu..."

Hem de hürriyette yazıyor bunlar:D

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110825/iste_o_karari_aldiran_sozler.html

Mehmet Yusuf
25.08.2011, 09:25
ercan saatçi:trabzonspor şampiyonalr liginde oynamayı içine nasıl sindirecek.
sen bu kadar şerefsizliği nasıl içine sindirdin KÖPOĞLU KÖPEK

ercan saatçi daha adabu muaşereti bilmiyor;

ağız doluyken konuşulmaz..!!!

yeterince açık bir mesaj..

:D:D

Tekke
25.08.2011, 09:34
Febeşliler KAMUOYU oluştururken biz uyumayalım arkadaşlar.

ozturk
25.08.2011, 09:36
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1056091

banu yelkovan..

fikriliman
25.08.2011, 09:57
NtvSporda Aykut Kocamanın Trabzonsporun Penaltıları irdelenmelidir söylemi ve elinde gazeteleri göstermesi gözümün önünden gitmiyor. Yüzümde her seferinde bir tebessüm oluşuyor.

pReN@_61
25.08.2011, 10:08
Bunlar babadan oğula nesil herhalde :)

TSelif
25.08.2011, 10:11
Ey gidi Hürriyetin manşeti...
Kalk koltuğumdan he mi ..

Gördün mü koltuk sevdası ne işler açtı başınıza :D

ESER
25.08.2011, 10:24
esini bir baskasiyla uygunsuz bir durumda yakalayip bu durumu normal karsilayanlara benzetiyorum bu midesizleri.

ozturk
25.08.2011, 10:26
Tahir KUm Serhat Ulueren, Mehmet Baransu, Ertem Şener

bu isimlerin sonuna kadar Trabzonspor u da işin içine katması da asla unutulmamalı.

Öyle ki dün akşam fb cl ye katılamayacak kararı çıktığında ertem şener yarın da bjk ve Trabzonsporun durumları belli olacak demişti..

Onur Civelek61
25.08.2011, 10:30
Birde Ahmet Ağaoğlu var.Çok sever(dim)im kendisini.Çatır çatır konuşurdu.Sadri Şener emniyete alındığın da ne demişti.Ben pek duymak istemiyorum ama çok ağır konuşmuştu diye hatırlıyorum.Ahmet Ağaoğlu hakkında düşünceleriniz neler?

Erdem Keser
25.08.2011, 10:32
Son soru: Koyduk mu?

pReN@_61
25.08.2011, 10:36
"Ehh volgaann, neye lazımıdı bu hareget?"

Burak TOSUN
25.08.2011, 11:01
Emre Tilev'in dün akşamdan beri zırlamalarıda unutulmamalı....

MARVEL
25.08.2011, 11:02
Yazık Yazık birtane gazetecide cıkıp Trabzonu savunmazmı yav.. Fenerbahce yine sureci kendi lehine cevirmek icin ciddi sekilde calısıyor.. Aynı hataya birdaha dusmeyelim meydanı bos bırakmayalım, ama gereksizyere kendimizi hedef halinede getirmeyelim

ftunsal
25.08.2011, 11:13

bu isimlerin sonuna kadar Trabzonspor u da işin içine katması da asla unutulmamalı.

Öyle ki dün akşam fb cl ye katılamayacak kararı çıktığında ertem şener yarın da bjk ve Trabzonsporun durumları belli olacak demişti..

Serhat ulueren daha sonra sağlam duruş sergiledi.en azından fener eyyamcılığı yapmadı.kıvırmadı fener düşsün diyen ender adamlardan...

baransu da helali var son zamanlarda trabzonun hakkı ne olacak diye söylemleri var..baransu gibileirne ihtiyaç var her ortamda

tahir ve ertem tam bir o ç.

Osman Yavuz
25.08.2011, 12:57

O Ertem Şener denen çakma İlker Yasin aynı programda aldığı duyumlara göre Trabzonspor ve Beşiktaş ile ilgili kararın yarın verileceğini ve yine aldığı duyumlara göre bu kulüplerin de ihraç edileceğini söylemişti. Yerim senin duyumunu:D

agahozlu
25.08.2011, 13:08
Lube Ayar'ı unutmayın.

asil suskun
25.08.2011, 14:04
rizeli kacmazda trt de pislikbahceyi savunup duruyor

Özge
25.08.2011, 14:04
Dün bizim Şampiyonlar Ligi'ne katılacağımız açıklanınca tvdeki bütün herkesin suratı düştü , ne güzeldi onları öyle görmek :)

Harun-61
25.08.2011, 14:49

:alkış:

Kankam Erdem ;)

Süleyman50
25.08.2011, 14:53
Dün bizim Şampiyonlar Ligi'ne katılacağımız açıklanınca tvdeki bütün herkesin suratı düştü , ne güzeldi onları öyle görmek :)
evet şoka girmiş gibiydiler:)

fernandez
25.08.2011, 15:27
Dini imanı para olmuş Şansal Büyüka

Yaşar
25.08.2011, 15:46
Geçenlerde bir iftar yemeğinde, fbli bir gazetecinin dediklerini duyduktan sonra bunların ne kadar midesiz, ne kadar yüzsüz olduklarına şahit oldum.
O yüzden fblilerin yaptıkları veya bundan sonra yapacakları konusunda şaşırmamak lazım.
bunların soyları böyle.

Erbay
25.08.2011, 15:52
Rıdvan Dilmen de futbolun içinde yokum artık demiş, yeni öğrendim :) Tıs tıs tıs :)

Umut ÖZTÜRK
25.08.2011, 15:53
Bırakın AFGURSUN lar... Bu günleri gördümya daha gam yemem. Kimin ne olduğunu herkes biliyor ama onların acısı kuyruk acısı. Ekmek yiyemeyecekler. Musluk tıkandı. Bu güne kadar hep masabaşında ezildik. Bundan böyle ezeceğiz... Hem de kimsenin gözünün yaşına bakmadan.

The Legend
25.08.2011, 15:56
kısaca tüm aziz yalakaları diyebiliriz.

Külünkoğlu
25.08.2011, 15:59
Arkadaşlar isim veriyorsunuz ama birebir kendi ağızlarından olan demeçlerini de koyun ki listemizi güncelleyelim.

Süleyman50
25.08.2011, 16:02
Rıdvan Dilmen de futbolun içinde yokum artık demiş, yeni öğrendim :) Tıs tıs tıs :)
şimdiye kadar hiç sesi çıkmıyordu...

Mustafa Ayazoğlu
25.08.2011, 16:20
* Ahmet Çakar
* Mehmet Demirkol

Hangi takım tuttukları çıktı ortaya

İskender Çakmak
25.08.2011, 16:31
sadece bunlari degil bizden olmayan haric tum Turkiyeyi bu sorusturma surecinde yaptiklarini hic bir zaman unutmayacagim

Külünkoğlu
25.08.2011, 16:41

Bursaspor : Dün alınan karar doğrultusunda UEFA (http://www.milliyet.com.tr/index/UEFA) Şampiyonlar Ligi (http://www.milliyet.com.tr/index/Sampiyonlar%20Ligi)’ne katılacak takımlar ile ilgili tespit yapılırken, bu tespit kriterleri göz önünde bulundurulduğunda 2010-2011 sezonunu 3. Sırada tamamlayan Bursaspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Bursaspor) Kulübünün UEFA nezdindeki konumunda herhangi bir değişikliğin gündeme gelmemesine anlam veremiyoruz. Lig sıralamasındaki değişikliklerin belirli dayanakları olması gerekliliği ile Bursaspor’un durumunun yeniden incelenmesi konusunda haklarımızın sonuna kadar aranacağından kimsenin şüphesi olmasın. Söz konusu durum sonrası maddi ve manevi kayıplarımızn telafisi konusunda hukuki açıdan girşimlerimiz başlatılacaktır. 25/08/2011 bursaspor resmi sitesi

Onur Civelek61
25.08.2011, 16:43
bursa haklı beyler :) ş.ligi elemesine gitmesi gerekiyordu...Şimdi ne olacak? Adalet varsa herkez için var.

Burçak
25.08.2011, 16:54
senin soyun sopun şikeci ulan !

Harun-61
25.08.2011, 16:55
Mehmet Demirkol'u unutmayalim Lütfen.

haltun
25.08.2011, 16:59
rıdvanı da yazalım istifa etmiş

Cengiz
25.08.2011, 17:00
Lube ayar
trabzonspor'un 'şampiyon' olup şampiyonlar ligi'ne gittiğini de görürüz inşallah.. hayat bu.. neden olmasın?

Acıların takımı taraftarları
Selpak Trabzonspor'a sponsor Olsun

Mustafa Ayazoğlu
25.08.2011, 17:01
bursa haklı beyler :) ş.ligi elemesine gitmesi gerekiyordu...Şimdi ne olacak? Adalet varsa herkez için var.

zamanın da neden açıklama yapmadı?

kedi gibi şampiyonluk bekliyordu.

benfica veya bilbao'yu mu eleyecekti?

anderlect bile kendi evinde yeniliyorsun ne hakkı ?

Emre GÜRDAL
25.08.2011, 17:02
bence o ogun parmaksız şunudemeye çalıştı trabzon kendi evinde 6 puan bıraktı...3 mac berabere bitti ve 6 puan gitti dmek istedi...

Tangerine Dream
25.08.2011, 17:04
Onur Belge: Kişilerin yaptığı hatalardan dolayı camiaların cezalandırılmasını doğru bulmuyorum.

Ayrıca bu şahsiyetin TFF'yi Uefa'ya şikayet edenleri vatan haini ilan etmesi de unutulmamalı.

http://www.haber365.com/Video/Belgenin_Sike_Sorustumasi_Yorumu/

hodlu
25.08.2011, 17:09
Yılların acısı intikamı çıkmıştır.Akıttığım gözyaşları,ettiğim küfürlerin günahı,verdiğimiz can kayıplarının acısı hepsi bizans medyasına kapak olsun...........

The_Storm
25.08.2011, 17:11
Daha bitmedi, yeni başlıyor.

Şikebahçe Amatör'e düşecek, Amatöre...

Oruç
25.08.2011, 17:25
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/197723_171055342942727_130800773634851_339709_2154 957_n.jpg

Hürriyet

28TS61
25.08.2011, 17:58
Lube ayar
trabzonspor'un 'şampiyon' olup şampiyonlar ligi'ne gittiğini de görürüz inşallah.. hayat bu.. neden olmasın?

sanki CL de her takim sampiyon olupta katiliyor

colman
25.08.2011, 18:13
Ey... Trabzonum ne meĞer sen ne kadar bÜyÜkmÜŞsÜn:sevinç:

omondoles
25.08.2011, 21:40

El Cevap: Koyduk ki ne koyduk...

Onur Akyüz
25.08.2011, 21:42
yaz yaz Şansal Büyüka..:)

Haçkalı
25.08.2011, 21:48
Bazı fenerliler kendi çaplarında komplo üretmeye devam ediyor.. Bi anda Don Kişot havalarına girdiler.. Biride çıkıp Aziz ve şerefsiz tayfası bizi yaktı demiyo.. Ne demiş atalarımız kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmaz..
Hatayı kabul etmek erdemdir. Şerefsizden erdem beklemek boşa vakit harcamaktır. Bu yorumları bu söylenenleri tek tek aklımıza kazıdık. Çoğu onlara kapak olarak geri döndü. Diğer kapaklarda zamanla gelecek.

Sibel
25.08.2011, 21:55
Serhat Ulueren ve Ertem Şener'i de unutmamak lazım.
Hepsi aynı,kimseyi dikkate alıp artık kızmak bile istemiyorum.
Rezil insanlık,işiniz yok başka zaten,havlayın durun!

inadina61_08
25.08.2011, 22:29
Bu başlığı sabitleyelim bence, biz güçlendikçe dost görünecek bukelamunları gelecek nesil ayırt edebilmekte zorluk çıkmasın, kime helal olsun diyeceğini bilsin, Ayrıca Trabzonsporun bu süreçte ne kadar onurlu ve lekesiz olduğunu bu çamur atanların ağzından duyup şüpheye düşmesinler, 20 yılda geçse unutulmasın bugün yapılanlar...Ayrıca Bir kitap çıkaralım kimler neler demiş şeklinde Provoke etmek amaçlı değil ayırt etmek amaçlı...Emeği geçenler sağolsun...

bordoylamavi
26.08.2011, 00:01
Evet evet, özelliklede ağzına dolamış bir Sadri Şener'in yurt dışına çıkma yasağı var muhabbetini. Adam harbiden kudurdu dün gece.

Zekasıza sormak lazımdı. Fener'in başkanı kodesteyken şampiyonlar ligin'de mücade etmesini normal karşılıyorsun ama yurt dışına çıkma yasağı olan Sadri Şener'den dolayı Trabzon'un şampiyonlar ligine gitmesi anormal oluyor öyle mi?:mad::mad:
sadri şener in yurt dışı yasağının kalkmasını bu adama kapak olarak göndermek lazım. kapağın altına bakmayı da unutmasın belki bedava çıkar

Thedoors
26.08.2011, 00:44
İşimizin ne kadar zor olduğunu daha iyi anlıyor insan,burdaki sözüm ona yazılı ve görsel medyadan alıntılanan açıklamaları okuyunca...Lobi denen şey bu işte,değerli bir ihaleyi size aldırabilir,meclisten geçmesi muhtemel bir kararı engelleyebilir veya yeri gelir böyle kamuoyu baskısı da oluşturur.
Yetersiziz bu konuda,yetersiziz çünkü lanet olası bu yirmibeş yıllık mesafe sendeletiyor bu meseleyi ister istemez.Vizyon önünde daha fazla boy göstermemiz,temsil edilmemiz gerek,bunun da neye bağlı olduğunu burdaki herkes hemen hemen biliyor ve düşünüyordur.Şu pervasızca yazılanları okuyunca aht ettiğimiz bugünler,bize kabullendirdiğimiz günlerin habercisi olur inşallah.

yaranozlu
26.08.2011, 00:47
en büyük ahlaksızlardan şansal:

fenerbahçe aklanırsa zararları kayıpları ne olacak diye soru sordu dün? bre şerefsiz, bugüne kadar hiç dedin mi ki daha muhtemel olan Fenerbahçe ceza alırsa Trabzonun hakları ne olacak diye? ayrıca ben Altan Tanrıkulu kadar alçak bir adam Tvde görmedim. keza rıdvan dilmen. bu zibidiler zamanında bizim maçlar için de yorum yaparlar sanki objektif yapabilirmiş gibi, ahlaksız şerefsizler. mide bulandırmaktan başka ne işe yararlar.

bangkook_61
26.08.2011, 01:04
Link yok ama canlı tanığıyım. Trabzon Edwards(Cadde) Cafe. Arkadaş sohbeti..

"Şikeyi asıl Fener değil Trabzon yaptı. Yahu görmediniz mi geçen seneki maçları ? Buca maçındaki golü Avea reklamına koydular ahahahh vs"

- Barış Yurduseven -

fırtına89
26.08.2011, 01:11
Emre Tilev: Şu anda Trabzonspor en düşük puanlı 4 takımdan biri. 50.000 puanlı fenerbahçe yerine 12.000 puanlı trabzon diye bişey söyledi. NOT! kendisi fanatik fenerlidir emre tilevin

Burçak
26.08.2011, 01:24
Lube ayar

ben Lube ye sponsor olmak istiyorum

meaningoflife61
26.08.2011, 01:34
Emre Tilevide Ekleyebiliriz Bunlara

sanatik
26.08.2011, 01:38
MAA = Uefa Trabzonu nasil Sampiyonlar Ligine kabul eder hesabini soracagiz. (gibi cümle kurdu dün)

MAA = Uefa Sampiyonlar Ligi konusunda cok hassas.

Orhan Kahraman
26.08.2011, 01:39
Güzel konu olmuş
Soz uçar yazı kalır

Darağacına asacağız hepinizi

fanatikdevri
26.08.2011, 02:52
ben kendi adıma hamiyi unutmıyacağım fener şike yapmazmış değilmi hami mandıralı,gürcanın yanında hık deyici olmuştu trt3 de

Orhan Kahraman
28.08.2011, 01:07
TV 8 de ahmet Çakar ile atışan gözlüklü mahlukat adını bilmiyorum

28TS61
28.08.2011, 01:09
TV 8 de ahmet Çakar ile atışan gözlüklü mahlukat adını bilmiyorum

musatafa hos sanirim

Helvacı61
28.08.2011, 04:34
bu süreçte olumlu objektif olanlarda vardı onlarıda yazalım

Mehmet Yusuf
28.08.2011, 04:40
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/197723_171055342942727_130800773634851_339709_2154 957_n.jpg

Hürriyet

bu resmi görünce cem yılmazın esprisi aklıma geldi..

dikkat etsinlerde biz ordayken oturmasınlar...

Fatih Özkan
28.08.2011, 04:45
bu resmi görünce cem yılmazın esprisi aklıma geldi..

dikkat etsinlerde biz ordayken oturmasınlar...

Çoktan oturmuşlar... 1 günlüğüne liderin değiştiği zamanları da sayarsak, çok fazla oturup kalkmışlar...
Eeee tadını aldılar bi kere :D

Ha-kan
28.08.2011, 05:44
peki bunlara karşı yöneticilerimiz neden önlem almıyor?pek ala çıkıp da şu şu yayın organının sürekli olarak trabzonspor aleyhinde yayın yaptığını duyurabilirler kamuoyuna.pasif yönetimimiz var pasif

6Şafak Aydın1
28.08.2011, 06:48
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=23895

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5314

bunlarda kaybolmasin aslinda Ridvan Dilmen ile ilgili mesajlarimi aramistim.

Hasan Cubukcu
28.08.2011, 14:49
arkadaslar Hakan arikan bu durumda neler dedi ben takip edemedim 2 aydan beri türk kanallarini izleyemiyorum !!!

Külünkoğlu
02.09.2011, 17:02
Bursaspor'un UEFA'dan beklediği yazı kulübe ulaştı. UEFA, Yeşil-beyazlı kulübün Şampiyonlar Ligi organizasyonuna Fenerbahçe'nin yerine Trabzonspor'un lig ikincisi sıfatıyla dahil edilmesine yönelik itirazı değerlendirdi. Buna göre UEFA'dan gelen yazıda, konunun muhattabının UEFA olmadığı ve kararı Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı belirtildi.

UEFA, Bursaspor'un Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden çıkartılarak Trabzonspor'un dahil edilmesine yönelik yaptığı itirazına cevap verdi ve bu kararın Türkiye Futbol Federasyonu'na ait olduğunu bildirdi.

Bursaspor Hukuk Kurulu, aynı itirazı eş zamanlı olarak Futbol Federasyonu'na yaptığı için güzünü federasyona çevirdi. Federasyondan da cevap bekleyen Yeşil-beyazlı kulüp, istediği sonucu alamazsa bu kez Tahkim Kurulu'na başvuracak.

Bursaspor'un ayrıca CAS yolunu da araştırdığı öğrenildi. Bursaspor, Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne dahil edilmesi kararını UEFA'nın verdiğini öne sürerek CAS'da hakkını arayacak, bu görüşü kabul edilmediği takdirde tazminat yolunu denemeye çalışacak.

yaranozlu
03.09.2011, 12:28
bazı arkadaşlar m.demirkola laf atıyor şimdi. bu adamın şerefsizin önde gideni olduğunu söylediğm zamanlarda bizden ödül almıştı. o kadar koymuştu ki bana o ödül, bu şerefsizin sivas maçı sonrası yorumlarını defalarca burada paylaştım ama kimse ciddiye almamış ve oylarını bu şerefsize basmıştı. bu kadar adi bir adam ekranlarda belki de yoktur. ne idüğü belirsiz gibi görünse de trabzobdan nefret ettiğine adım gibi eminim. sivas maçında maçın tekrarlanması kararının ardından böyle karar mı olur, bundan sonra maçlar nasıl oynanacak diye konuşurken kudurmuş köpek gibi nefesi kesilerek konuşuyordu. uefanın karar verdiği gün TVde ağlayacaktı resmen, hele bizi alınca, kem küm enteresan ve adil olmayan karar, yargı süreci bitmedi vs. bir de altan tanrıkulu var ama adam şerefsiz de olsa çıktı dedi ki ben fenerbahçeliyim... peki bu şerefsizlere bizim maçlar hakkında TVde yorum yaptıranlar da şerefsiz değil midir? arkadaşlar yapılacak iki önemli şey var. 1.si TSTVnin acil olarak kurulması ve maç dışında bu kanalı izlememiz. 2.si ise rıdvan, demirkol ve altan gibi yanlı karakterlerinin bizim maçlarımız hakkında yorum yapmasını engellememiz gerekir.

Necmettin ALTUNTAŞ
03.09.2011, 13:35
YARANOZLU haklısın.Ben bu adamı adam sanırdım ama meğer gizli şikebahçe hayranıymış meğer.

Onur Akyüz
03.09.2011, 16:16
bazı arkadaşlar m.demirkola laf atıyor şimdi. bu adamın şerefsizin önde gideni olduğunu söylediğm zamanlarda bizden ödül almıştı. o kadar koymuştu ki bana o ödül, bu şerefsizin sivas maçı sonrası yorumlarını defalarca burada paylaştım ama kimse ciddiye almamış ve oylarını bu şerefsize basmıştı. bu kadar adi bir adam ekranlarda belki de yoktur. ne idüğü belirsiz gibi görünse de trabzobdan nefret ettiğine adım gibi eminim. sivas maçında maçın tekrarlanması kararının ardından böyle karar mı olur, bundan sonra maçlar nasıl oynanacak diye konuşurken kudurmuş köpek gibi nefesi kesilerek konuşuyordu. uefanın karar verdiği gün TVde ağlayacaktı resmen, hele bizi alınca, kem küm enteresan ve adil olmayan karar, yargı süreci bitmedi vs. bir de altan tanrıkulu var ama adam şerefsiz de olsa çıktı dedi ki ben fenerbahçeliyim... peki bu şerefsizlere bizim maçlar hakkında TVde yorum yaptıranlar da şerefsiz değil midir? arkadaşlar yapılacak iki önemli şey var. 1.si TSTVnin acil olarak kurulması ve maç dışında bu kanalı izlememiz. 2.si ise rıdvan, demirkol ve altan gibi yanlı karakterlerinin bizim maçlarımız hakkında yorum yapmasını engellememiz gerekir.
Altan Tanrıkulu ben fenerliyim hangi taraftan olduğum belli,peki tarafını belli etmeyenler daha tehlikeli değil mi gibisinden bir laf etti lig tv de,haklı.

Bu demirkol tarafını belli etmeyen tehlikeli bir şerefsiz,Altan fenerli bir gerizekalı,sıkıntı yok.

KaFa_Sesi
03.09.2011, 16:26
Medya da her zaman ezilen bizler olacagız ne kadar bağırsak çağırsakda istanbul medyasında TS liaydın ve akil insanların bu işe el atmadığı müddetçe biz her anahaber bülteninden sonra 5 saniyelik trabzon haberlerini duymayaa mahkumuz...trabzonspor bir televizyon kanalı satın alıp trabzonsporTv kurmalıdır ... oda olmadı istanbulda yaşayan trabzon kökenli televizyon şirketleriyle işbirliği yapılmalıdır hakı olan yayın süresini söz hakkını kazanmalıdır...

Ustaalioğlu
03.09.2011, 16:28
Alex'in şampiyonluğa adını kazıdığını söylediğini de unutmamak lazım. Şikeli şampiyonluğa adını kazımak, anlamıştır herhalde brezilya milli takımına niçin alınmadığını...

karayel_5461
03.09.2011, 16:32
altan tanrıkulu...ercan saatçi..selçuk yula...
onur belge: uefa ya msj gönderenler vatan hainidir ?
ogün altıparmak..alayınızın allah belasını versin

bizim hç yazarımız yokmu bizi savunacak...neredesiniz vıp bölümü istemeyi biliyosunuz yönetimden rahat maç izlemek için önce görevinizi yapın bu takımı savunun

Külünkoğlu
14.09.2011, 11:16
Baskılı tişört giymek ve sergilemek yasak olduğu halde futbolcular bu kuralı ihlal ettiği için de disiplin kuruluna sevkedilmesi gereken Fener’e, Futbol Federasyonu’nun bir defaya mahsus ayrıcalık gösterdiği bildirildi. Federasyonun, kulübün içinde bulunduğu hassas durum nedeniyle disiplin kuruluna ikinci bir sevki gerçekleştirmediği ancak federasyon yetkililerinin, Fenerbahçe yönetimini telefonla uyardığı kaydedildi.

Kaynak: Fanatik

pazarkapılı
14.09.2011, 11:18
kurallar bir kere delinse nolur ki mantiginin tipik yansimalari....kim dediyse kim uyguladiysa geriye donuyorum lafim ona....

aseld
14.09.2011, 13:13
adamakıllı bizim hakkımız savunan kimse yok maalesef ya da var da yer bulamıyorlar

Külünkoğlu
21.09.2011, 13:34
14 takım 'Düşme olmasın' dedi

Demirören Kulüpler Birliği Başkanı seçildi. G.Saray, Ordu, Trabzon ve A.Gücü dışında 14 kulüp, düşme olmaması için TFF'ye dilekçe verdi

Ligde 18 ekibin oluşturduğu Kulüpler Birliği Başkanlığı'na Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören oybirliği ile seçildi.

Recep Mamur ve İbrahim Yazıcı'nın adaylıktan çekilmesi üzerine seçimlere tek aday olarak giren Demirören, "Küme düşmenin kaldırılması için Futbol Federasyonu'na başvurduk. Onlar da UEFA kriterleri çerçevesinde karar verecek" dedi.

Bu arada şike yapan kulübün düşürülmemesi isteğine Galatasaray, Orduspor, Trabzonspor ve Ankaragücü dışındaki 14 Süper Lig kulübünden tam destek geldi.

HEPSİ AYNI GEMİDE
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Kulüpler Birliği Başkanlığı'na seçilen Demirören'i kutladı.
Bakan, "18 kulübün yönetimi sorunların müşterek olduğu aynı gemide birlikte hareket ettikleri noktasında ortak bir irade ortaya koydu. Bu gelecek adına umut veriyor" dedi.

Recep Alkan
21.09.2011, 13:40
Baskılı tişört giymek ve sergilemek yasak olduğu halde futbolcular bu kuralı ihlal ettiği için de disiplin kuruluna sevkedilmesi gereken Fener’e, Futbol Federasyonu’nun bir defaya mahsus ayrıcalık gösterdiği bildirildi. Federasyonun, kulübün içinde bulunduğu hassas durum nedeniyle disiplin kuruluna ikinci bir sevki gerçekleştirmediği ancak federasyon yetkililerinin, Fenerbahçe yönetimini telefonla uyardığı kaydedildi.

Kaynak: Fanatik

Ulan köpeoğulları, ulan şerefsiz adiler, ulan içinde gram haysiyet, onur, grur olmayan mahlukatlar, ne demek ulan bir kerelik ayrıcalık göstermek ?

Kahpelik meslek olmuş...

Külünkoğlu
21.09.2011, 13:45
61. dakikada koro halinde kadınların bize sövmesinden sonra.

Suat Klılıç : Kadınların böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir" dedi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25252597/ (http://www.ntvmsnbc.com/id/25252597/)

Eee Erkekler sövdü diyelim hani yaptırım ?

bkandil
21.09.2011, 14:06
61. dakikada koro halinde kadınların bize sövmesinden sonra.

Suat Klılıç : Kadınların böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir" dedi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25252597/ (http://www.ntvmsnbc.com/id/25252597/)

Eee Erkekler sövdü diyelim hani yaptırım ?

Bu fenerin erkekleri ne maharetli, hep birlikte kadın sesi çıkarabiliyorlar :D

Sibel
21.09.2011, 15:13
Bu rezilliğe de bir ceza gelmesin.
Utanmaz, terbiyesiz insan kılıklı yaratıklar!

Turgay Atalay
21.09.2011, 15:21
Mehmet Ali Aydınlar editörlüğünde Federasyon tarafından yazılan "Kahpeliğin Kitabı" basılsa da zatıalilerine imzalatsak...

Legolas77
21.09.2011, 15:24

Ercan Güven : 500 bin Fenerbahçeli,’ Bağdat caddesi’nde vitrinlere bakarak yürüyeceğine şöyle, bir Vatan Caddesi’ne kadar uzansa ve “şikenin üzerine gittikleri için” emniyet mensuplarını alkışlarken, Fenerbahçe’yi başkanından başlayarak rezil etmeye kalkan “klikleri” lanetlese “doğru iş doğru adreste” olmaz mı?”

Çözüm ne mi? Reçete 1) Genel Af. Reçete 2) Süper Lig’in adını “Bank Asya” yapın olsun bitsin herkes cezalandırılsın. Bank Asya ikinci Lig olur, aşağı doğru birer rütbe sökülür olur biter.

Ve “en nihayet” bireysel kuşkular toplum psikolojisiyle genleşip Kadıköy’de patlıyor. Aziz Yıldırım maskeli, Aziz Yıldırım tişörtlü insanlar medyaya saldırıyor. Sonra kendi güvenlikçilerine.Bunlar hep simge ! O tribünde Çocuk Esirgeme Kurumu Mütevelli Heyeti olsa, onlara da saldıracaklar besbelli. Çünkü kamu vicdanı huzur bulmuyor, haksızlık seziyor.

Alaattin Metin : Televizyon karşısına geçiyorum. Söylenenler karşısında küçük dilimi yutacak hale geliyorum. Sabah gazetelerde haberleri okuyorum, midem bulanıyor, kafam karışıyor. Vay anasını neler olmuş, neler... Oysa F.Bahçe'nin her maçına gittim. Başkanın yakın dostuyum. İyi de gazeteciyim. Ama bir gün olsun en ufak bir kuşkuya düşmedim. Kafamı karıştıracak, bir tek olay yaşamadım.

Cengiz Çandar : Hukuk ayaklar altına alınarak “adalet” e nasıl ulaşılacaksa o yol izleniyor.

Cengiz Çandar: Koca ömrümde TFF'nin bugünkü kararı gibi bir kepazelik görmedim. Fenerbahçe'nin Süper Lig denen soytarılar tiyatrosunda yeri yok. Çekilsin!

Metin Uca: Meğerse biz Fenerbahçe olarak "Şike yapar gibi" yapmışız sadece UEFA'nın karar alabileceği kadar yani. Ne demişti Usta ozan gebe gibi olunmaz

Fazıl Say: TFF ciddi bir rezilliğe imza attı. Futbol tarihimizdeki gelmiş geçmiş en rezil durumdur. Başkan hapistedir. Ve takımın suçu nedir? Suçlu mudur? Hala muallaktadır net cevabı yoktur. Twitter'da "ölürken sol yumrugunu kaldırdı ve son sözü Fenerbahçem oldu" tarzı 15 milyon kişi var sanırım. Helal olsun bize. TFF istifa!!

Tamer Bağlan : Çok kişi yiyor bunu yine. “Fenerbahçe ve Sayın Aziz Yıldırım’dan kurtulunca, tertemiz olacak her şey” diye düşünüyor ya nefret ya eziklik ya da cahilce!

Erdoğan Şenay : yuuuh be... Gökhan Gönül kendini parçalarcasına ve de sakatlanma pahasına koşup dururken, yarattığı ve tüm Avrupa kulüplerinin imrendiği kalite performansına şike damgası mı yapıştıracaksınız yani; yazıklar olsun bu yasaya da bunu uygulamada yanlış yapacaklara da yahu...

Can Dündar : Fenerbahçe'de yaşanan, bir temizlik çalışması değil, bir iktidar çatışmasıdır; dolayısıyla siyasaldır.

Acun Ilıcalı : Aziz Yıldırım şuan yargılanıyor. Onun nasıl bir Fenerbahçeli olduğunu herkes bilir. İnşallah bu süreç onun için iyi geçer. Biz Fenerbahçeliler olarak kendisiyle her zaman gurur duyduk. Bu süreçte de (Aziz Yıldırım'ın) arkasında olacağım hep..

İlhan Cavcav : Amatör ruhla çalışan bir başkana böyle birşey reva görülmemeliydi. Fenerbahçe’nin küme düşürülmesine ihtimal dahi vermiyorum. Ortaya atılan iddalar çirkin birer iftira. Aziz Yıldırım mahkum olursa bir saniye düşünmem başkanlığı bırakırım.

Mehmet Demirkol : Ben futbolu Aziz Yıldırım olduğu için Bülent Uygun olduğu için seviyorum. Kim ne derse desin onun için seviyorum.

Reha Muhtar : Fenerbahçe’nin küme düşmesi futbolun yarattığı akla, mantığa, sosyal matematiğe uygun değildir. Bugün ne olmuşsa olmuştur. 2010-2011 yılının şampiyonluğu kimseye nasip olmaz. Bu mesele de böyle kapanır ve geleceğe bakılır. Fenerbahçe’ye gelecek ceza Türkiye’de futbolu öldürmeye hizmet etmemeli. Fenerbahçe düşürülmemeli.

Uğur Dündar : Aziz Yıldırım’ın yapacağı savunmayla çok değerli bir belge bırakacağını düşünüyorum.Geçen seneki mücadele alın teri mücadelesidir. Aykut Kocaman ve futbolcularının onların başarılarını kimsenin küçümsemeye hakkı yoktur. Futbol federasyonu bunu göz önüne alarak olumlu karar alacağını düşünüyorum.

Ahmet Çakar: Tüm zamanların en skandal federasyon kararı!!! Mehmet Ali Aydınlar'ın bir Fenerbahçeli olarak federasyonun başında olması bir fiyaskodur. O koltukta bir dakika bile oturmamalıdır.

Selçuk Şahin: Sahada akıttığımız terle, gözyaşıyla hakettiğimiz Şampiyonlar Ligi'ne başka takım gidiyor, emeğimizi alınterimizi çalanlara hakkımı helal etmiyorum.

Bedri Baykam: Meşhur cehennemde Türkiye kazanı hikayesi: Kıskançlıktan insanlar birbirini aşağı çektiği için başında zebaniye gerek yok! Teşekkürler cüceler. Fenerbahçe derhal UEFA'ya tarihinin en büyük davasını açmalıdır. Ayrıca CAS'a müracaat etmelidir.

abi listeye baktım da rıdvan dilmeni göremedim adam ben yorumculuga bundan sonra sıkı sıkı sarılacam feneri savunacam mı dedi yoksa bırakıyorum mu dedi bende anlam veremedim simdi

Külünkoğlu
21.09.2011, 15:27
abi listeye baktım da rıdvan dilmeni göremedim adam ben yorumculuga bundan sonra sıkı sıkı sarılacam feneri savunacam mı dedi yoksa bırakıyorum mu dedi bende anlam veremedim simdi
Güzel kardeşim, kim ne söylemişse birebir söylediklerini (tek bir harf dahi değişmesin) o şekilde koyun bu başlığa listeyi güncelleyelim.

Vehbi Sancak
21.09.2011, 15:36
buradan 3 kitap hatta ansiklopedi çıkar
1-) aykut'un irdelenmeli demesinden şike operasyonuna kadar olan sürede yazılan, çizilen ve söylenenler
futbolcuların maç sonu demeçlerinden, resmi sitelerde yazılanlardan gazeteler ve yorumculara kadar
2-) şike opersayonundan Trabzonspor'un şampiyonlar ligine davetine kadar
resmi site yazıları, gazete yazar çizer aydın müsvettelerine kadar
3-) Trabzonspor'un şampiyonlar ligine kabulundan sonrası

görev dağılımı ile güzel bir proje çıkabilir ortaya,
ben bazı yazıları word olarak kaydettim, (operasyon sonrası kısmı) fırsat buldukça arşivi genişletiyorum

Külünkoğlu
04.10.2011, 09:01
Hürriyet gazetesi yazarı funda ayaz bu ismi de unutma Trabzonsporlu...

Bu birincisi yazısı
http://www.hurriyet.com.tr/spor/amat...r/17983284.asp

Bu da hakaret edilmesine izin verdiği iyice alçaldığı hadi doğrusunu söyleyelim köpekleştiği ikinci yazısı/röportajı.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18889548.asp

ozturk
04.10.2011, 09:35

Bu birincisi yazısı

Bu da hakaret edilmesine izin verdiği iyice alçaldığı hadi doğrusunu söyleyelim köpekleştiği ikinci yazısı/röportajı.

"Trabzon ve Trabzonsporlular için "Onur" sadece kalecilerinin ismidir."

Bunun böyle olduğunu ispatlamayan Şerefsizdir..!

Bu arada ilk link açılmıyor.

Mollasalihoğlu
04.10.2011, 09:37
Kaldırmışlar sanırım..

metehan
04.10.2011, 09:37

Bu birincisi yazısı

Aşağıdaki kısım bomba. Hem kimse düşüremez hem de Bank Asya'da da desteklerler. Hayırlı işler o zaman :)

Fenerbahçe'yi ligden asla düşüremezler. Fenerbahçe yoksa Türkiye yoktur, lig yoktur. Fener'i ligden düşürseler, Bank Asya'da bile olsa yine gideriz destekleriz. Fenerbahçe sokakta maç yapsın kaldırımda bile tribün yaparız.

metehan
04.10.2011, 09:40
Kaldırmışlar sanırım..
Evet kaldırılmış, hızlarına hayran kaldım :)

Mollasalihoğlu
04.10.2011, 09:41
Evet kaldırılmış, hızlarına hayran kaldım :)

Bugün konulan duruyor ama hala..

agahozlu
04.10.2011, 09:46
Ulan dinime küfreden Müslüman olsa. Neymiş efendim Onur sadece kalecimizin ismiymiş.

Bond çantaları ile deplasmanlara gitmek, oyuncu ayartmak bunların hepsini onurlular yapar değil mi? Basket maçında Trabzonspor'a küfretmek, bayan holiganlarınızın 61.dk da küfretmesi bunlar da şereflilerin yapacağı davranışlardır. Sizin yüzünüze tükürsem o tükürüğe acırım.

Mollasalihoğlu
04.10.2011, 10:00
Yazının "onur" ile ilgili kısmı törpülenmiş..

ozturk
04.10.2011, 10:04
tilki gibi kurnazlar. pislik atıp kaçmak gibi bir şey..

"dik duruşu olmamak", rüzgar gülü olmak böyle birşey olsa gerek...

Gamze
04.10.2011, 10:31
Utanmaz arsızlar.
Ben böyle açık açığa edepsizlik görmedim.

cahana
04.10.2011, 10:45
ne oldu hürriyetçik yemedi mi?

Mustafa AYDIN
04.10.2011, 19:50

Hemda nasii :)

LANGARA
04.10.2011, 19:55
asıl onursuz olanlar yazılarının arkasında duramayanlardır.

inadına_Trabzon
04.10.2011, 20:21
şampiyonlar ligindeki her puanımız bunlara girsin :D

mavikan
05.10.2011, 19:33
ünal aysal adisinin bugün gazetelere yansıyan açıklamalarını da unutmayalım! istanbulun üç eziği da birbirinden adi!?

Mehmet Alemdar
06.10.2011, 23:35
bizim bizden başka dostumuz yoktur

Burçak
06.10.2011, 23:47
"FENERBAHÇE PKK GIBI !!!"

Ilhan Cavcav'dan akil almaz sözler !..
Cavcav, Fenerbahçe yönetimini terör örgütü PKK'ya benzetirken, Sari-lacivertli yönetimi cumhuriyet içinde yeni bir cumhuriyet kurma pesinde olan bir örgüt gibi davranmakla suçladi.. Iste Cavcav'in, IHA'ya yaptigi çirkin açiklamalar !..

Ilhan Cavcav'dan akil almaz sözler !.. Yillarin spor adami Cavcav, Fenerbahçe için son derece agir ve çirkin bir benzetme yaparak, sari lacivertli yönetimini terör örgütü PKK'ya benzetti ve cumhuriyet içinde yeni bir cumhuriyet kurma pesinde olan bir örgüt gibi davranmakla suçladi.

Fenerbahçe'yi Türk futbolunu bölmekle suçlayan Cavcav, "Üzülerek ifade ediyorum, Fenerbahçe yönetimini Türkiye'de Türkiye Cumhuriyeti varken PKK gibi, baska kuruluslar gibi Türkiye'de hükümet kurmak isteyen, cumhuriyet içerisinde cumhuriyet kurmak isteyen bir örgüte benzetiyorum" dedi.

Gençlerbirligi Kulübü Baskani Ilhan Cavcav, IHA muhabiri ENGIN KOCABIYIK'a Fenerbahçe camiasini ayaga kaldiracak açiklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin Kulüpler Birligi'nden ayrilmasini elestiren Baskan Ilhan Cavcav, "Türkiye'de 18 kulüp var. Fenerbahçe de büyük bir camia. Üzülerek ifade ediyorum, Fenerbahçe yönetimini Türkiye'de Türkiye Cumhuriyeti varken PKK gibi, baska kuruluslar gibi Türkiye'de hükümet kurmak isteyen, cumhuriyet içerisinde cumhuriyet kurmak isteyen bir örgüte benzetiyorum. Biz vatan olarak biriz. Bütün Türkiye Cumhuriyeti Türk'ü de olsa Kürt'ü de olsa Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandasidir. Bir bütünlesme içinde olmamiz lazim. Ama sporumuzda büyük, güzide kulübümüz Fenerbahçe'nin baskani tutum, davranis ve beyanlariyla sanki Fenerbahçe Cumhuriyeti'ni kurma gibi bir gayret ve çaba içerisinde. Fenerbahçe Kulübü de tutum ve davranislariyla böyle bir cumhuriyet kurma arzusunu ortaya koyuyor. Bu benim için sahis olarak önemli degil. Türkiye'de 18 kulübümüz var. Fenerbahçe eger böyle bir Cumhuriyet kurmak arzusu içerisindeyse; Kulüpler Birligi'nden ayrildigini nasil açikladiysa, Türkiye liglerinden de çekildigini ilan etsin" diye konustu.

Fenerbahçe Kulübü'ne Istanbul'daki Kartalspor, Pendikspor, Beylerbeyi, Beykozspor gibi takimlarla bir lig kurmasini öneren Cavcav, "Fenerbahçe'nin de içinde oldugu bu takimlar kendi aralarinda oynayabilir. O zaman herkes rahat eder. Fenerbahçe de rahat eder, diger kulüplerimiz de rahat eder. Fenerbahçe kulübümüzün tutum ve davranisi sahsen benim için pek önemli bir olay degil. Olay olarak da görmek istemiyorum" ifadelerini kullandi.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2774

Cavcava ne oldu da avukatlığa soyundu dersiniz.
Parayı çok sevdiğini bilmeyen yok...

Cem Akyüz
06.10.2011, 23:49
Sonra Cem niye küfür ediyor,kavga ediyor diyolar.Yahu bunları görüpte sakin kalmak mümkün mü ?.Ya kıçınızıda yırtsanız kendinize satsanız Trabzonspor sizi dümdüz edecek.Ulan ne kas kafalı insanlarsınız.Nasıl bu dünyada Müslümanlar elbet kazanacak Trabzonspor'da elbet kazanacak.Boş yere tepinmenin sağa sola kuduz köpek gibi saldırmanın bir anlamı yok.Şerefsizsiniz alayınız

Helvacı61
07.10.2011, 00:27
ünal aysal adisinin bugün gazetelere yansıyan açıklamalarını da unutmayalım! istanbulun üç eziği da birbirinden adi!?
ünal aysal koyması gereken zamanda koydu fenere şimdi günah çıkartıyor. şike sürecinin en dik başkanıydı. bir lafıyla hemen yerden yere vurmayın

Fatih Erdemir
07.10.2011, 02:24
cavcav'a ne oldu alkolu mu birakti yoksa?

Külünkoğlu
24.10.2011, 10:58
Bir kaç gün içerisinde değecek bir şey olursa burdan çok farklı bir paylaşım yapacağız... Şimdilik beklemedeyiz...

halil ibo
24.10.2011, 11:00
Bir kaç gün içerisinde değecek bir şey olursa burdan çok farklı bir paylaşım yapacağız... Şimdilik beklemedeyiz...

Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz :)

Külünkoğlu
24.10.2011, 11:32
Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz :)
Halil hocam bu sefer konu farklı, konu "sözde Trabzonsporlular..."
Bakalım bekliyoruz 2 gün çabuk geçer.

Faik Yılmaz
24.10.2011, 11:35
Asla unutmayacaklarımız arasına Başkanımız Sadri Şener' in şikecileri kurtarmak için attığı imzayıda ekliyoruz....

Düşünün adam evinizi çalıyor, çok yakın arakadaşınızda onu çalarken görüyor..... Mahkemede ise onu görmedim deyip suçlunun mümkün olan en kısa zamanda çıkmasına neden oluyor....

en az hırsızın yaptığı kadar kötü bir davranıştır başkanımızın yaptığı....

Ertan 51
24.10.2011, 11:48
Söz uçar yazı kalır,
Şefim çok güzel yerinde bir başık eline sağlık,güncelleyen renktaşlarımın da ellerine sağlık,
arşivimizde ve zihnimizde yerini net bir şekilde alsın da yeri zamanı gelince yüzlerine vuralım.

halil ibo
24.10.2011, 12:05
Halil hocam bu sefer konu farklı, konu "sözde Trabzonsporlular..."
Bakalım bekliyoruz 2 gün çabuk geçer.

Durum vahim o zaman.
Tahminim yanlış çıktı desene :(

U.Sadıkoğlu
14.06.2013, 19:48
Ben unutmadım..

Unutan var mı ?

alper*
14.06.2013, 20:13
Benimle aynı hisleri yaşayan var mı bilmiyorum ama bu tür şeyleri okuduğumda ülkemden bu ülkede yaşayan insanlardan ve bu ülkeye yerleşmiş kültürden soğuyorum.

Serdar A
15.06.2013, 12:53
Bırakın kupayı, Trabzonspor’un haline bakın

Artık gına geldi.

‘Kupa da kupa’ diye bir terane tutturmuş gidiyor…

Trabzonspor, oynadığı futbolla yerlerde sürünürken, onun başkanı-neredeyse her başarısız sonucun ardından- durmadan konuşuyor;

“O kupa müzeye gelecek!”

Başarısızlık karşısında gelecek tepkileri, Trabzonluların ‘kupa duyarlığını’ kaşıyarak örtmeye çalışıyor…
...
Yani bu kupa Trabzonspor için ne kadar önemliyse ve ‘şike ile yenmiş olan haklarının bir ölçüde giderilmesi’ anlamına geliyorsa, Fenerbahçe için de o kadar ‘yaşamsal ve onursal’ bir değer taşıyor.

Ama Trabzonluların iddiası şu; mademki o yılın lig şampiyonu olarak Fenerbahçe değil de Trabzon Avrupa kupalarına davet edildi, öyleyse kupaya sahip olmak Trabzon’un hakkı.

Ancak, UEFA’nın her kararının doğru olmadığı konusunda çok örnek var. Bizim mahkeme kararları Fenerbahçe’nin iddialarını zayıflatıyorsa da, Fenerbahçelilerin hem UEFA ve hem de ‘kupa’ konusundaki tepkilerini anlayışla karşılamak gerekir.

Aslında konumuz bu değil.

Konu, Trabzonspor’un başındaki Sayın Sadri Şener’in, her başarısızlıktan sonra ‘kupa da kupa’ diye tutturmasıdır.

Çünkü Sadri Şener şunu iyi biliyor:

Trabzonlular haksızlık karşısında hemen birleşirler ve sert tepki gösterirler. Alınan başarısız sonuçlardan sonra eğer ‘O kupa Trabzon’a gelecek’ diye açıklama yaparsa, Trabzonlular Trabzonspor’u sıradan bir takım haline getiren kendilerini bırakacak ve Fenerbahçe’ye tepki göstereceklerdir…

Ancak Trabzonlular artık durumun farkında. Sayın Şener’in, her başarısızlığın ardından Trabzonsporluların Fenerbahçe karşıtlığını kışkırttığını ve kendisini kurtarmaya çalıştığını biliyorlar.

...

...
Bir de Şenol Hoca’nın durumu var elbette. Onuruna çok düşkün olan Şenol Hoca’nın da, hem yapılan yorumlar ve hem de gelişen olaylar karşısında alacağı tavır merak edilmektedir.

Milli Takımı dünya üçüncüsü yapan, ancak acımasız İstanbul medyasına kurban edilerek geçmişte büyük haksızlığa uğratılan Şenol Hoca’ya toz kondurmayanlar bile, gelinen noktada onu da eleştirmeye başlamışlardır.

Hele de, hiç gereği yokken siyasi bir tavır alarak Muhteşem Süleyman dizisinde Başbakanla aynı düşüncede olduğunu bildirmesi, ona siyasi bir kimlik kazandırmış bulunmaktadır. Şenol Hoca, Başbakan’a dayanarak ayakta kalma hesapları yapan biri olabilir mi?

Demek oluyormuş… (Gerçekten de Şenol Hoca, dam üstünde saksağan türü bir açıklama yaparak Başbakan’a destek vermişti.)

Kupanın Trabzon’a getirilmesi için tüm hukuk yollarına başvurulduğu anlaşılmaktadır. Durum böyle iken Sadri Şener’in ikide bir ‘kupayı isterim’ diye –her başarısız sonucun ardından- kamuoyuna açıklama yapması, Trabzonluları incitmektedir.

Trabzon, ‘kupa açı’ bir kent değildir. Müzesini gezenler orada, bu kupalardan çok sayıda olduğunu göreceklerdir…

Trabzonluların bugün gündemindeki konu, Trabzonspor’un oynadığı felaket futboldur. Galibiyet aldıkları maçlarda bile dökülen bir Trabzonspor’u seyretmek Trabzonsporluların gururuna dokunmaktadır.

Sayın Şener şunu bilmelidir.

Eğer Trabzonspor sahada güçlü olursa, ulusal ve uluslararası saygınlığı da o kadar fazla olur.

Lütfen bıraksın artık şu kupa saplantısını.

Her başarısız sonuç, Trabzonluların yüreğini bir kupa kaybedilmişçesine yakmaktadır.

Sadri Şener’in çok yönlü olarak eleştirildiği, Şenol Güneş’in de ‘Artık takıma motivasyon veremiyor’ diye hedefe konmaya başlandığı Trabzonspor’da bir şeyler değişmeli artık…

Öyle değil mi, Sayın Sadri Şener?

Öyle değil mi, Sevgili Şenol Hoca?

Suat Çağlayan

Odatv.com
http://www.odatv.com/n.php?n=birakin-kupayi-trabzonsporun-haline-bakin-1212121200

NİHAT GENÇ: ŞİMDİ FENERLİ OLMAK VARDI ANASINI SATİYİM

...

Tam tersine, iş, şike iddialarından çıkıp Fenerbahçe’yi yok etmeye kadar vardı. Şike vardır yoktur buna karar verecek olan yargıdır, adalettir, yargının en önemli özelliği de şüpheleri hızla ortadan kaldırıp suçluysa suçlu suçsuzsa kararını hemen vermesi, böyle yapmadı. Süreci uzatarak toplum huzuruna zarar verdiler. Davalar uzayarak boşlukta kalan şüpheler büyüdü ve şike iddiaları manşetlerde bambaşka asılsız suçlamalara dönüştü, bir yıkıma, bir tarihten silmeye dönüştü.

Adalet’in süreci uzatması karşısında iktidara göbekten bağlanmış yandaş yalaka yazarlar ağzını açıp bir kez ‘cemaat’ diyemedi, Trabzonspor yönetimi hiç diyemedi, güya masumca bir kenarda kararı hükmü bekledi.

Ancak suçlamalar iftiralara yok etmeye doğru yöneldiğini artık aklı kesen herkesin fark ettiği günlerde, Trabzonspor yönetiminin, hop kardeşim, bir dakika, bizim derdimiz savcıların şike iddiasıdır, vardır yoktur karar verin, Fenerbahçe haksızlık yapmışsa ortaya çıkartın, ama Fenerbahçe’ye bizlerin de mağduriyetini kullanarak çullanmanız hatta parçalamanıza önce biz izin vermeyiz, demeliydi, onur, asalet böyle bir şeydir.

Hayır, Fenerbahçe manşetlerde şikenin de ötesinde yıpratılırken bir ezeli rakip karanlık yöntemlerle yok edilirken artık bu bizim çıkarımıza uygun düşür diye mi yoksa beceriksizlikten yoksa basında sözlerini yansıtacak kadar yer bulamadıklarından mı bilemem, sustular, beklediler.

Ve bu anlamlı mı dersin hınzır mı dersin sinsi mi dersin bekleyişleri, Fenerbahçe'yi değil Trabzonspor’u yıprattı.

Şike iddialarını aramızda konuşuruz ancak resmi olarak dillendirmeyi hak kazanmamız için yargının bir hükmünü kararını beklemeliyiz, derken, federasyon dahi, sahaya yansıtılmış şike yoktur, diyerek, Trabzonspor’un başından aşağı kaynar sular dökülmüş oldu.

Yanan Fenerbahçe değil Trabzonspor oldu.

Sebebi çok basit, rakibi, şike dışında fazladan dayaklar yerken seyirci kalması, hatta hoşuna giden bir tavra girmesidir.

Bu tavrı benim gibi anadan doğma bir Trabzonsporlu’nun kabullenmesi asla mümkün değildir.

Özetle, cemaate, sağcı AKP’li politikacılara ve onların yalan yanlış uyduruk iddiaları ve beyanlarına sessiz kalan Trabzonspor yönetimi bu süreçte, iflas etmiş hepimizi utandırmıştır.

Eviniz soyulmuşsa hukuktan evimizi işte bu hırsızlar soymuş diye şikayetçi olursunuz, ancak, iş polise mahkemeye gidince, birileri sadece eviniz soyulmadı bir de hiç olmadığı vuku bulmadığı halde kızlarınıza da tecavüz ettiler deyince, sessiz kaldınız, doğrusu, hayır, sadece evimizi soydular, kızlarımıza dokunmadılar diyecek yüreklilikte asalet içinde olacaktınız, beceremediniz ve BU ONUR ASALET MAÇINI KAYBETTİNİZ…

Karşı tarafta ne oldu, Fenerbahçeli herkes bu takımın kabul edilmez alengirli işlerin içinde olabileceğini taa başından beri tahmin ediyor seziyor biliyordu, ama savcılık işinin bir şike iddiasını çoktan aştığını fark ettiler ve bambaşka amaçlarla Fenerbahçe’ye saldırıldığını gayet açıkça gördüler ve hemen pozisyon aldılar.

Beraber oldular, tarihte olmadık kadar birlik oldular, direndiler, doğrudur yanlıştır onlar da seziyordu ama buna rağmen başkanlarına ölümüne sahip çıktılar.

Ve her şey hepimizin gözleri önünde oldu.

Bu topraklarda bu süreci izleyen taraflı tarafsız herkes bir şeyler’in çok tuhaf seyrettiğini gördü, ayıldı, uyandı, tepki gösterdi…

Ve hepimiz iyidir kötüdür doğrudur hala bilemeyiz ama başkanlarına sahip çıkan, gaz bombalarına karşı direnen, bütün iftiraları karambolden çıkartıp tek tek ispat haline getiren, olur olmaz suçlamalara karşı susmayıp aksine belgeleyip takımına sahip çıkarak, milyonların gizli sevgisini kazandı.

...

Şike vardır yoktur şüphelidir değildir, şu anda bilemeyiz, bu saatten sonra artık bunlar hiç önemli de değildir, bildiğimiz, Fenerbahçe taraftarları bize Güzeller’in Güzeli, unuttuğumuz çoktandır hayatımızda olmayan en güzel şeyleri hatırlattı. Onur gibi… Direniş gibi…

Onur ve Direniş, nerde olursa olsun nasıl olursa olsun, hangi ülke hangi coğrafyada hangi iklimde olursa olsun, tüm dünya tarihinde yaratılmış en güzel şeydir.

Ancak Güzel kadar güzel başka bir şey daha vardır, o da GÜZEL’İ TAKDİR EDECEK İNSANLAR’IN varlığıdır.

Güzel’i takdir edebilmeniz için içinizde, başkalarından ölümüne sonsuza kadar asla takdir beklemeyen tek başına soylu yalnız bir insan olabilmeniz gerekir…

Beşiktaşlılar, Galatasaraylılar, Trabzonsporlular, kırın içinizdeki hırs rekabet zincirlerini, bir anlık olsun, Güzel’i takdir edin…

Onur’u ve direnişi…

Bir gün Fenerbahçe’yi sahada harbi olarak kora kor yenmek ve bunun keyfini doya doya yaşamak istiyorsanız, bugün Fenerbahçe’nin onur ve direniş kavgasına hemen katılın, olmadı hak verin, olmadı, araya girip cazgırlık yapmayın, sulandırmayın.

Ortada düpedüz bir onur ve direniş kavgası var.

Sıra şikeye gelirse ve yargılanır ve hükmü verilirse, kalkar Fenerbahçe’den onun da hesabını hepimiz sorarız, ama gün, TAKDİR GÜNÜ’dür.

Nihat Genç

Odatv.com
http://www.odatv.com/n.php?n=simdi-fenerli-olmak-vardi-anasini-satiyim-1505121200
KİNDAR GENÇLİK YEŞİL SAHALARDA
...
Benzer şekilde 3 Temmuz’da başlayan ve devam ede gelen Türk futbolundaki şike iddiaları ile ilgili süreç yine iktidarın ve onun içerisinde belki de ‘cemaat/camia’ yapılanmasının ardından en güçlü grup olan Karadeniz/Trabzon eksenli yapılanmanın manipülasyonları sonucunda halkı birbirine kırdıracak düzeye geldi. Ülkenin basın tarihi ve kültürü içerisinde en köklü ve etkin yerel medyası olan Karadeniz medyası da bazı istisnalar dışında bu yangına körükle gitmekten maalesef geri kalmadı. Gelinen nokta aşağıda göreceğiniz resimlerdeki gibi fişleme ve linç etmeye kadar geldi. (resimlerde linç edilmek istenen yüzler kapatılmıştır.)
http://www.odatv.com/images/resimler/tt1.jpg
http://www.odatv.com/images/resimler/t2%281%29.jpg
Fotoğraflarda göreceğiniz üzere Facebook üzerinden Üni-TS isimli grup, Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi olan Fenerbahçe taraftarlarını tespit etmiş ve hedef göstermiş. Bu taraftarların ‘cezalandırılmasını’ bu anların görüntülü olarak kaydedilmesini iştemiş ve bu saldırıyı yapacaklara ödül olarak kombine bilet vaadinde bulunmuş. Bu açıkça suçtur. 2 yıl önce odatv’de yazılan yorumlar nedeniyle bizler hakkında hukuki işlem yapan yetkilileri derhal göreve çağırıyor ve bu yazımın suç duyurusu olarak kabul edilmesini talep ediyorum.

TAYAD saldırısı, Rahip Santoro cinayeti, Hrant Dink suikasti gibi olaylar nedeniyle AKP’nin yarattığı linç kültürünün kol gezdiği Trabzon şehrinin aklı selim sahibi insanlarını artık seslerini yükseltmeye ve bu kentin neden bu hale getirildiğini araştırmak için bilim adamlarını ayrıca göreve davet ediyorum.

Başta AKP’li Erdoğan Bayraktar ve CHP’li Volkan Canalioğlu gibi siyasiler kendi şehirlerinde yarattıkları bu canavarla er ya da geç muhatap olacaklarını artık anlamalılar. Wikileaks belgelerine kadar giren Başbakan Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde şekillenen bu mikro-milliyetçi yapılanma dökülecek kanların da vebalini taşıyacağını unutmasın.

K. Murat Yıldız

twitter.com/kmyildiz

Odatv.com
http://www.odatv.com/n.php?n=kindar-genclik-yesil-sahalarda-0304121200

şenol.08.borçkalı
15.06.2013, 12:56

sen merak etme Abi, unutmadık ,unutmayacağız..

şenol.08.borçkalı
15.06.2013, 13:00
Bir tanede benden..

http://www.ligtv.com.tr/haber/kisiler-ile-kurumler-ayrilmali

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Suçların şahsiliği ilkesi var. Gerçek ve tüzel kişi noktasında değerlendirme iyi yapılmalı. Gerçek kişilerin suçu yüzünden tüzel kişi ceza almamalı" dedi.

lazibere
15.06.2013, 13:02
Şike konusunda taraf olmayan açıklama yapan insan sayısı bir elin parmağını geçmez. O bakımdan Sürece dahil olan ve Korkularından ve yalakalığından dolayı sesleri kısılmış herkes benım için düşman mertebesindedir.

Medya her zaman 3 maymunu oynamıştır. Medya üzerindekı baskılardan sebep de insanlar dönekleşmiştir.
Medyanın çarkını gayet iyi anlayabiliyorum ama Bir camia nın taraftarı daha fazla diye, Diğer camianın katledilmesine seyirci kalınmasından iğreniyorum

Allah herkesi bildiği gibi yapsın

Siyasilerin söylemleri de tekrar tekrar iredelenmelidir

gece_bekcisi
15.06.2013, 13:18
Bu yazılanları okuduktan sonra bu FB avukatlığı yapanalara karşı hep birlik olmalıyız arkadaşlar.

aksamvakti
15.06.2013, 16:19
Şu an yapabılcegımız tek şey mail atmaktır..
Suclulara gerekn ceza verıldıkten sonra. Kıtap bıle bastırırıız bunların sozunden, belgeseller, filmler artık kaymagını yemek düşer :)

Kemal Öztel
15.06.2013, 21:46
Abi lutfen biri MEHMET DEMIRKOLU oylamadan kaldırsın oyumu bile ona vermistim vay be :(

yatmaztara
15.06.2013, 21:56
Koydukmuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

atomantcum
15.06.2013, 22:34
Yalniz Uni-TS ile ilgili resmi koymaktaki amaci anlamadim. Yapilan gercekten de alenen suca tesvik degil midir? Burada o yazari filan savunmuyorum tabi ki ama kendi icimizdeki bozukluklari ayiklamak yerine, butun yanlislara sirf bizden diye sahip cikmak neden? Bu davranis Trabzonspor taraftarinin adini lekeler, bizim acigimizi kollayanlarin eline koz verir.

Umarim bu Uni-Ts hesabi gercek degildir ancak gercek olsun olmasin, boyle bir hedef gostermeyi onaylayan zihniyete sahip insanlarin olmasi bizim ayibimizdir.

Külünkoğlu
26.06.2013, 09:47
Levent Bıçakcı : fenerBahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde yer almasının önünde hiçbir engel bulunmuyor. Müfettişin 3 günlük itiraz süresi var ama Disiplin Kurulu kararı verdi. Artık geri dönüş yok. Türk futbolu büyük badire atlattı. Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in heykelini dikmek gerek. O olmasa UEFA bu kararı almazdı. Artık Fener’e ceza yok.

Şenez Erzik : Bu iş bitti artık, UEFA kararını vermiştir ve konu kapanmıştır.

Ufuk Özerten : Şubat ayının sonunda, sıkıntılı bir süreçte geldik. Önemli kararlar aldık. Kimi eleştirdi, kimi olumlu karşıladı. Hz. Ömer'i sabah namaza kaldırıp çöz desen, öğle namazında beni yerime koyun derdi”

Külünkoğlu
26.06.2013, 09:48
Yıldırım Demirören: fenerbahçe ve beşiktaş bize teşekkür etmeli. Biz göreve geldiğimizde bu iki güzide takımımızın kaç yıl Avrupa'dan men edileceğine dair toto oynanıyordu. Artık UEFA'dan ceza gelme ihtimali yok. Gelirse en fazla para cezası gelir. Bu iş bitmiştir.

TS61_NL
26.06.2013, 09:53
Birde G. Gonule sunu hatirlatmak lazim: ANIRTA ANIRTA kupa Trabzona!!!!!!

ozturk
26.06.2013, 09:56

http://www.youtube.com/watch?v=GOp6gIrGJ94&feature=youtu.be&t=57s

Burçak
26.06.2013, 10:06
hepsine kapak olsun.
hepsinin birbirinden çıkarı var.
bi çoğu mamalanıyor.
bu nedenle gerçekleri gizlediler hep.
ama uefa şemsiyeyi gösterdi.
o şemsiyeyi açacak...

F. Yıldırım
26.06.2013, 10:07
Hiçbiri değilde Bursaspor'un 2010/11 ŞL açıklaması zoruma gitti. Ama gel gör ki yine biz onları ŞL'e gönderdik.

Berke6198
26.06.2013, 10:08
O lafları söyleyen herkese teşekkür ediyorum, A'sından, Z'sine...

Bu gün 5 kat daha fazla sevinmeme sebep oldular :)

Gökhan Koç
26.06.2013, 10:09
Abi eline sağlık çok güzel bir derleme,

Burçak
26.06.2013, 10:15
''Bursa kapalı cezaevine Hoşgeldiniz Emek hırsızları'' Pankartı için 'Açın cezasını ben öderim' diyen İbrahim Yazıcı seni de Unutmayacağız..

http://www.futbolingo.com/img/2012/10/20/bursa_kapali_cezaevine_hosgeldiniz.jpg

Süleyman50
26.06.2013, 10:22
kim ne demiş tekrar hatırlamış olduk...

Hamza Milet
26.06.2013, 19:46

Bu yavsagin oglu bizim oyuncularimizin menajeri he!
Serefsiz oglu serefsizler!

28TS61
26.06.2013, 20:03
az önce haberlerde izledim. siyasetciler hala inat edip uefa yanlis yapti, gezi parkindan dolayi ceza verildi, türkiyeye verilmis ceza diyorlar. isimlerini hatirlamiyorum sinirden kanal degistirdim.

gece_bekcisi
26.06.2013, 20:08
az önce haberlerde izledim. siyasetciler hala inat edip uefa yanlis yapti, gezi parkindan dolayi ceza verildi, türkiyeye verilmis ceza diyorlar. isimlerini hatirlamiyorum sinirden kanal degistirdim.

Afkursunlar renktaş. Sadece FB değil türk futbolu bu kirli basından yazarlardanda kurtulmalı.

28TS61
26.06.2013, 20:32
Afkursunlar renktaş. Sadece FB değil türk futbolu bu kirli basından yazarlardanda kurtulmalı.

2 senedir bizle dalga gecip ve halen dalga gecmeye calisanlara, sike sahaya yansimadi diyenlere aynen söyle cevap verip susturuyorum. biraz agir ama ancak öyle anliyorlardi.

+ anan var mi?
- var
+ bacin var mi ?
- var. eeee ???
+ onlara biri tecavüz etse, 9 ay beklicekmisin tecavüzün yansiyip yansimadigini ögrenmek icin?
cocuk dogarsa yansidi. cocuk yoksa tecavüz yok mu oluyor?
-?????

bu kadar basit bunlari susturmak aslinda

HOPA'LI TS'Lİ
26.06.2013, 20:34
UEFA bunların topuna geçirdi :)

polatmu
26.06.2013, 20:37
bu ülkede ne de çok karaktersiz varmış bak bak utanıyorum hepsi de kelli felli dinlesen adam sanırsın...

benden de allahsız kitapsız bir pislik... ahmet özhan;

TV 8 ekranlarında Cengiz Semercioğlu'na konuk olan ünlü sanatçı Ahmet Özhan'dan izleyenleri çok şaşırtan bir şike yorumu geldi.

Semercioğlu'nun Fenerbahçe'nin uğradığı soruşturmayı hatırlatarak 'şike olaylarını nasıl değerlendiriyorsun?' sorusunu ilginç bir imayla yanıtlayan Özhan Fenervahçe'li olduğunu belirtip "ŞİKE ŞİKE şampiyon olduk, ŞİKE ŞİKE lideriz" dedi. Ünlü sanat müziği ve ilahi sanatçısının argoda kullanılan imalı sözleri stüdyoda da gülüşmelere yola açtı.

Mustafa ÖZDEMİR
26.06.2013, 20:39
bu ülkede ne de çok karaktersiz varmış bak bak utanıyorum hepsi de kelli felli dinlesen adam sanırsın...

TV 8 ekranlarında Cengiz Semercioğlu'na konuk olan ünlü sanatçı Ahmet Özhan'dan izleyenleri çok şaşırtan bir şike yorumu geldi.

Semercioğlu'nun Fenerbahçe'nin uğradığı soruşturmayı hatırlatarak 'şike olaylarını nasıl değerlendiriyorsun?' sorusunu ilginç bir imayla yanıtlayan Özhan Fenervahçe'li olduğunu belirtip "ŞİKE ŞİKE şampiyon olduk, ŞİKE ŞİKE lideriz" dedi. Ünlü sanat müziği ve ilahi sanatçısının argoda kullanılan imalı sözleri stüdyoda da gülüşmelere yola açtı.

görüyoruz .şike şikemi yoksa başka şekildemi şampiyon olunuyormuş...

28TS61
26.06.2013, 20:45

görüyoruz .şike şikemi yoksa başka şekildemi şampiyon olunuyormuş...

simdik ona ve onun gibilerine sormak gerek, kim kimi şike şike sampiyon oldu diye

Ali Bektaş
26.06.2013, 20:53
Diğerlerinin pek önemi yokta NİHAT GENÇ neden böyle bir tavrın içine girdi hiç anlamadım ve anlamayacağım. Düşmanın attığı taş değil dostumun attığı gül yaralar beni özdeyişinde olduğu gibi kendisini asla affetmeyeceğim.

Külünkoğlu
28.06.2013, 08:34
Uğur Meleke : Yahu olay 2010-2011’de yaşanmış; ortada ne o günün Fenerbahçeli/Beşiktaşlı futbolcuları, ne antrenörleri, ne de yöneticileri kalmış! Havutçu’nun giriştiği haltın bedelini neden şimdi Oğuzhan Özyakup ödüyor ki! Veya Yıldırım’ın denemelerinin faturası neden Dirk Kuyt’a, Hasan Ali Kaldırım’a çıkıyor?

Külünkoğlu
28.06.2013, 08:48
Mecnun Odyakmaz : Maç satan karısını satar.

gece_bekcisi
28.06.2013, 09:24
2 senedir bizle dalga gecip ve halen dalga gecmeye calisanlara, sike sahaya yansimadi diyenlere aynen söyle cevap verip susturuyorum. biraz agir ama ancak öyle anliyorlardi.

+ anan var mi?
- var
+ bacin var mi ?
- var. eeee ???
+ onlara biri tecavüz etse, 9 ay beklicekmisin tecavüzün yansiyip yansimadigini ögrenmek icin?
-?????

:) Hemen Hemen benzer durum.

Birde şöyle var..

Birini öldürdünüz ceseti yok ettiniz. Ortada ceset yok ama suçlusunuz konuşmalara takılıyorsunuz ben öldürdüm falan diyorsunuz. Ama ceset yok. Ceset sahaya yansımadı mı diyeceksiniz.

28TS61
28.06.2013, 09:45
:) Hemen Hemen benzer durum.

Birde şöyle var..

Birini öldürdünüz ceseti yok ettiniz. Ortada ceset yok ama suçlusunuz konuşmalara takılıyorsunuz ben öldürdüm falan diyorsunuz. Ama ceset yok. Ceset sahaya yansımadı mı diyeceksiniz.

ama halen anlamiyorlar ne yazik ki.

Mehmet BAL
28.06.2013, 10:27

+ anan var mi?
- var
+ bacin var mi ?
- var. eeee ???
-?????

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Mehmet BAL
28.06.2013, 10:29
ama halen anlamiyorlar ne yazik ki.

aslında anlıyorlar da işlerine gelmiyor veya inanmak istemiyorlar bundan dolayıda aynı hikaye hep. kanun teşebbüs suç diyor. bunlar sahaya yansımadı diye kendilerini haklı görüyorlar

Süleyman50
28.06.2013, 11:01
sende mi?... demiyorum
hepiniz aynısınız...

Badaloğlu
28.06.2013, 11:37

FB: Emre Belezoğlu, Volkan, Gökhan, Mehmet Topuz, Bekir, Caner, Crıstıan, Selçuk Şahin, Stoch, Mert Günok, Uğur Boral (şimdi bjk'de)

BJK: Cenk, İ.Toroman, Necip Uysal, Almeida, Hilbert, Ersan Gülüm, Fernandes, Holosko, Sivok, İsmail Köybaşı

Bunlar oyuncu değil mi? Halen daha şikeci takımlarda oynuyorlar. Bunların hangisi bedel ödemiş ki, diğerleri ödesin? Oğuzhan'da azıcık ahlak varsa diyecek ki ''ben şike yapan takımda oynamam!'' Ama para ve İstanbul ortada duran bu ahlaksızlığın üzerine çıktığı için, etik değerlerin bir anlamı kalmamaktadır. Uğru Meleke'de böyle yazdıktan sonra artık diyecek birşey yok... Turunsol kağıtı gibi herkesin ne mal olduğunu gösterdi bu şike süreci...

Trabzonspor olarak biz 3 Temmuz'dan beri bedel ödüyoruz. Hem takımda, hem borsada. Bunları neden gündeme getirmiyor bu melek arkadaş! Objektif gazeteciysen olaya bu tarafından da bakacaksın...