PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Play-Off'larda Şampiyonluk Şansımız

titanic
24.08.2011, 11:50
Arkadaşlar her ne kadar karşı çıkıyor ve içimize sinmeyen bir uygulama gibi görünsede bu play of sisteminde bizim şampiyon olma olasılığımız daha yüksek değil mi ? Son 27 seneyi ele aldığımızda istanbul takımlarının ara ara şampiyonlukları olmasına rağmen, trabzonspor bu süreçte şampiyon olabimiş değil,ama geriye dönüp baktığımızda birkaç istisna dışında her sezon mutlaka ilk dördün içinde yeralmısız.Acaba diyorum buralardan şampiyonluk çıkarabilir miydik?

Fatih Erdemir
24.08.2011, 11:55
zaten bu sistem biz ve diger anadolu takimlarinin da sampiyon olabilmesi icin tasarlanmis fevkalade adil bir cozum yoludur :)

KoRNea
24.08.2011, 11:58
Eğer herkes eşit puanla başlarsa, şampiyonluk şansımız koca bir sıfır.

Özgür Öztürk
24.08.2011, 12:04
Derbi karnemizi göz önüne aldığımızda sonuç pek iç açıçı gözükmüyor
Zaten play-off bir kurtarma senaryosunun bir parçası seneye olacağını zannetmiyorum.
Play-Off konusunda hiç bir kamuoyu yoklaması yapmadan getirilmesinin başka bir açıklaması olamaz.

Yiğit Gayretli
24.08.2011, 12:05
Kilit diyorum !

Hasan61
24.08.2011, 12:10
Hala 27 senedir şampiyon olamadık deniliyor yuhhh diyorum.

O süreçte çalınan şampiyonluklarımız var.
Son olaylar gösterdiki bu klübün 3-4 yılda bir şampiyon olacak yapısı var.

Murat Altun
24.08.2011, 12:12
playy off tam bir saçmalık Bütün sene hakemleri ayarlmaktansa iki maçta ayarla bitsin bu iş oh ne ala

Suat Saruhan
24.08.2011, 12:16
Zaten yıllardır bu ligin kralı İstanbul Takımları yine başrol bizse figüran olmaya devam ediyoruz, futbolda saha dışında bir etkimiz malesef yok, İstanbulun lobisi güçlü ve onlar nerdesre o oluyor. Kendimizi üzmeye gerek yok çünkü kuralı onlar koyuyor bizde uyuyoruz. Eze eze yenmemiz lazım Avrupaya acılmamız lazım ki dengeler değişsin. Yoksa onlar çalar biz oynarız

arifemre
Derbi karnemizi göz önüne aldığımızda sonuç pek iç açıçı gözükmüyor
Zaten play-off bir kurtarma senaryosunun bir parçası seneye olacağını zannetmiyorum.
Play-Off konusunda hiç bir kamuoyu yoklaması yapmadan getirilmesinin başka bir açıklaması olamaz.

derbi karnemiz mi?
geçen sene istanbullulara 6 da 5 yaptık, bursayı daha ne olacak? bursayı antebi içerde dışarda yenmedik mi?

titanic
Hala 27 senedir şampiyon olamadık deniliyor yuhhh diyorum.

O süreçte çalınan şampiyonluklarımız var.
Son olaylar gösterdiki bu klübün 3-4 yılda bir şampiyon olacak yapısı var.

Bu 27 senedır kupa almadığımız gerçeğini değiştirmez.

seçuk
24.08.2011, 12:17
Ben playofflarda şansımızın daha yuksekolacagını dusunuyorum. Çünkü bizler uzun lig maratonundansa daha kısa sureli 'Türkiye kupası gibi' hedefe kilitlendigimiz sureçlerde daha başarılıoluyoruz. Hem taraftar hem de kulup hedefe kilitlenebiliyor. Son kazandıgımız Türkiye kupasını düşünürsek nedemek istedigimi anlarsınız. Birkaç gun oncesinden kupanın yeri bile hazırlanmıştı. Geçen yıl da aynı durumda hedefe dogru gidiyorduk ancak yaşananlar ortada. Yani normal koşullarda hakem vs.. gibi etmenler olmazsa playoff sistemi bize daha yararlı gelebilir.

Hasan61
24.08.2011, 12:18
Bu 27 senedır kupa almadığımız gerçeğini değiştirmez.

Siz yalandan oynanan liglerin yalan kupalarını kendinize gerçek olarak almaya devam edin o zaman.:rolleyes:

Bu ülkede şike bitmedikçe ne yaparsak yapalım şansımız yok.

Ibo61
24.08.2011, 12:18
sansimiz 0!!!!! biz, gs, bjk, fb play-off a kaldimi bize sampiyonlugu veririlermi saniyorunuz??? hayatta vermezler (yani alamayiz).....3 kardesler istemez istanbul disina sampiyonlugun cikmasini...

Özgür Öztürk
24.08.2011, 12:20
derbi karnemiz mi?
geçen sene istanbullulara 6 da 5 yaptık, bursayı daha ne olacak? bursayı antebi içerde dışarda yenmedik mi?

Geçen seneyi baz alırsak her sene şampiyonuz!

Armağan Dere
24.08.2011, 12:21
derbi karnemiz mi?

kaç sene de bir oldu bu dediğiniz..96'da bile bu başarı yoktu..Bir mucizeydi o başarı bir daha İstanbul takımlarını o şekilde yakalayacağımızı sanmıyorum..

titanic
24.08.2011, 12:21
Siz yalandan oynanan liglerin yalan kupalarını kendinize gerçek olarak almaya devam edin o zaman.:rolleyes:

Aynı şeyleri söylüyoruz aslında,

murseltaskin
24.08.2011, 12:30
Arkadaşlar buraya yazıyorum kesin dediğim çıkacak.2011-2012 sezonunu zirvede tamamlayacaz ama play-of düzeneği geldiği için dört takım tekrardan maç yapacağından yine şampiyon olamayacağız...

ozturk
24.08.2011, 12:30
Bence 0 yazıyla sıfır..

CAFER ÖZER
24.08.2011, 12:40
PLAY OF sistemi bana Göre Anadolu Takımlarının tamamen önünü kapayacaktır.
Play Of sistemi ile beraber Şu kanunun Çıkartırsan başarılı olur.
"Sözleşmesi devam eden oyuncuya 1 günü 1 saati bile kalsa Sözleşmesi bitene kadar Kulübünden izin almadan Transfer teklifi yapmak,Sözleşmeli oyuncu ile ilgili medyada Transfer haberi yapmak Şike Kapsamında değerlendirilecektir.Ve Hapis cezası gerektirir."
Türünden Bi kanun çıkarsa o zaman Anadolu Takımları Şampiyon olur.
Şimdi Lig bitti Lig sonunda Şöyle bir sıralama oluştu
1-Trabzon
2-Bursa
3-G.antep
4-İstanbul takımı
Ligler bitti 1 hafta Ara verildi ve 1 hafta sonra Play oflar oynanacak.
Şampiyonluk adayı İstanbul Takımı Öndeki 3 Takımın oyuncularına Transfer teklifinde Bulunup,Medyada da her gün haber yaptırıp oyuncuların kafasını karıştırıp o takımları çökertecektir.
Kimse Olmaz demesin
Selçuk-Egemen-Ceyhun ve hatta Engin Örneği ortada.
Engin bize 1 milyon gibi rakamlara imza atmazken Burak ne alırsa ol derken GS a 400.000 euro gibi bir rakama gitti.
Bazı Oyuncularda İstanbulun eğnelce mekanları sevdası olduğu için O oyuncular Anadoludan tez kopabiliyor.
Lig tv için futbolun kaderi oynayanlar bunun altından kalkamazlar.
Bana göre saçma sapan bir sistem.
Eğer Türkiyede Şike olmaz herkes hakkı ile oynarsa Anadoludan bir sürü şampiyon çıkar merak etmeyin.

CAFER ÖZER
24.08.2011, 12:47
Ayrıca Play of maçlarında 1 tane maçta bile yapılacak hakem hatasının telefisi yok.
1 maçta verilecek haksız kararlar
haksız kırmızı kartların telefisi mümkün olmayacaktır.
En önemli oyuncun Kırmızı gördü 3 maç ceza aldın
Sahada Galeyana geldin Hakem hatasından tepki gösterdin 3 maç seyircisiz ceza aldın.
Zaten 3 maç evindesin komple cezalsın.
Türk Futbolu tamamen biter bu saçma uygulama ile.
Madem Böyle sistem düşünüyorsun Bankasyada uygulabaşarılı olursa yaparsın,Sanki Deneme tahtası,
Bu karar ayrıca FB ve BJK için alındı Tüp kafalı dururken açıklama yapmazdı yoksa.
Diyelimki FB-BJK yı düşürmediler -20-30 puanlar verdiler ve onlarda Ligde son sırlarda yer aldılar.
Play aut oynayacaklar ve rakipleri Konya-K.paşa-Buca gibi takımlar Kim düşer.
Trabzonspor ve GS ın elbirliği ile(nasıl olsa dondurduğumuz ilişkileri düzelttik Engini verdik) Bu karara itiraz edip mahkemeye taşımaları lazımorası MAA nın babasının çiftliği değil..

fatihmazlum
24.08.2011, 12:50
anadolu takımlarının sampıyonluk sansı bu sıstemde 0 ..tff zaten artık sıke yapamıcak olan ıstanbul takımlarını korumak adına aldı bu kararı her sene 25 30 haram puanları vardı sımdı bu artık yapılayamayacak bu yuzden yenı sıstemle ıstanbul takımlarının yenıden hukumdarlık surme sansı olacak kendı aralarında al gulum ver gulum bu sene sen ol seneye ben aralarına daha anadolu klubu sokarlarmı akıllı olun..

SDanışmaz
24.08.2011, 12:51
Olsak bile içimde ukte kalır.

Gökhan Döner
24.08.2011, 12:54
Arkadaşlar her ne kadar karşı çıkıyor ve içimize sinmeyen bir uygulama gibi görünsede bu play of sisteminde bizim şampiyon olma olasılığımız daha yüksek değil mi ? Son 27 seneyi ele aldığımızda istanbul takımlarının ara ara şampiyonlukları olmasına rağmen, trabzonspor bu süreçte şampiyon olabimiş değil,ama geriye dönüp baktığımızda birkaç istisna dışında her sezon mutlaka ilk dördün içinde yeralmısız.Acaba diyorum buralardan şampiyonluk çıkarabilir miydik?

sana sadece şunu söyliyeyim.
Bu iş neden çıktı biliyomusun ?
Tff yavşakları fenevi düşürmeyip eksi puandan başlatacakları ,için adamlara şans kapısı doğması için yapılmış bir çalışma kardeş. Bizim ülkemizde futbol bitmiş ve ağlayanı yok durumda şuan.
Ha nasıl toparlanır bence bu saatten sonra hayatta toparlanmaz.

DURAS
24.08.2011, 12:59
sana sadece şunu söyliyeyim.
Bu iş neden çıktı biliyomusun ?
Tff yavşakları fenevi düşürmeyip eksi puandan başlatacakları ,için adamlara şans kapısı doğması için yapılmış bir çalışma kardeş. Bizim ülkemizde futbol bitmiş ve ağlayanı yok durumda şuan.
Ha nasıl toparlanır bence bu saatten sonra hayatta toparlanmaz.
kesinlikle katılıyorum. bilerek işi sürüncemede bırakıyorlar. nasılsa futbol başladıktan sonra bu iş soğur. ilk iş 55. maddeyi değiştir, -18 puan ver. oh ne ala.
buna kesinlikle itiraz edilmesi, bu zalimlerin hak hukuk tanımazların oyununu bozmak lazım.

Guroni
24.08.2011, 12:59
Futbolumuz ileriye mi gidiyor yoksa TFF yaptığı her hamle geriye mi götürüyor. Avrupada örnek bir tek belçika varken diğer hiçbir avrupa ülkesi bu sistemi denemiyor. İyice Güney Amerika ülkelerine döndük. Bu olayı tersten düşünelim. Bu sene puanlamada açık ara önde götürdük sonra play off'larda kaptırdık ne olacak. Tam terside olabilir ama futbolun genelinde baktığınız zaman çok yanlış bir uygulama. Sadece İlhan Cavcav gibi başkanlığı iş olarak düşünen kişilerin kabul ettiği ve Lig TV'nin çıkarları doğrultusunda yapılan bir uygulama. Gelirleri yüzde 10 artacakmış kulüplerin. Buda 3 veya 4 milyon dolara denk gelir. Playoff süresince kulüplerin konaklama, seyahat ve oyuncu ve teknik heyetin maç başı ücretlerini hesaplarsak hiç bir şey karşılamaz. İlhan Cavcav'la aynı statüde olanlar dışında bu işten bütün kulüpler zarar görür. Bir sene sonrada Hollanda gibi b sistemden vazgeçeriz.

Futbol için LİG TV'den vazgeçilmeli. Futbolu katlediyorlar.

Trabzon34
24.08.2011, 13:02
Bu sistem şansımızı azaltır diye düşünüyorum.. play off a kaldığımızda bütün güçleriyle İstanbul takımını şampiyonluğa ulaştırmak için uğraşıcaklar.. Ayrıca bu sistem pek güzel bir sistem değil.. Şimdi ben 34 haftayı niye seyredeyim? Nasılsa play off var.. Seyrederim gene o ayrı konu ama böyle düşünülebilir.. Seyirci olayları, disiplin cezaları daha çok olur.. Ama fenerasyon cezayı sadece bize verir..

Mertcan
24.08.2011, 13:17
Bu sistem bana göre en çok bize yarar çünkü şöyle bi öceki senelerin puan durumlarına bakıldığında çoğu sezonda yukarılarda bitiriyoruz ligi. 3. 4. 5. gibi... Bu yüzden bu sistem sürekli olursa çok şampiyonluk görürüz gibime geliyor ve artık en üstteki rekabetten çok 4-5-6-7 arasındaki rekaber baş gösteecek ve böylece anadolu dahada ön plana çıkmış olacak. Herşeyi unutturmak için güzel sistem. Adamların kafa çalışıyo :) Yazık...

Sami Kuk
24.08.2011, 14:22
Normalde zaten az şansımız vardı şimdi hiç olmaz..Bize yedirirmi istanbul takımları bunu..

Mustafa 42
24.08.2011, 14:42
Bana kalirsa bir yerlere sikayet etmek zorundayiz arkadaslar yoksa bu is böyle olmaz neden dün katildilar fitbol yönetim kuruluna ayip degilmi hem böyle neden öyle gibi bir seyin arkasinda duracaksin dimdik duracaksin yani tükürdügümüzü yalamamak lazim bunlarin hakkkindan hani bir söy va dinsizin hakkindan mimansiz gelir diye bunlar zaten bir numara sikeci kendileri degilmi tff deresyonu bunlar türkiyenin degil fenerin besiktasin birde ligtv federesyonlugunu yapiyorlar bence sikayet yada ihtiraz edecek kurummu yok arkadaslar bunlar öylede böyle söyle kiriyorlar amaclari feneri ayakta tutmak

TSelif
24.08.2011, 14:45
Ya anlamayacak bişey yok ki . Bu şu demek:
Zaten her sene ilk 4 içinde en az iki adi olur. Bu da demektirki şampiyonluğu anadoluya vermeye niyetleri yok.
Hatırlayın Adnan Polat ile Aziz'in telefon kayıtlarını !!!

Helvacı61
24.08.2011, 15:16
yeni sistemde şampiyonluk şansımız daha fazla. en azından satılmış anadolu takımlarının lige etkisi azaldı.

Emre GÜRDAL
24.08.2011, 15:22
yani u turnuvada şike yapılmaz mı demeye çelışıyolar lig oynaınırken kimse maç izlemzki herkes turnuvayı bekler...

pReN@_61
24.08.2011, 15:36
Bu sene ilk 4'e giremeyiz. Birçok maçımız yarıda kalabilir..Yüklü cezalar bizi bekliyor.

Sushi07
24.08.2011, 15:50
Hayatımda duyduğum en saçma uygulama.

Ligin ne anlamı kaldı?

34 maç içerde dışarda kıçını yırt lig birincisi ol, sonra play-off larda 4'üncü ol ve herşey elden gitti? Bunun neresi adil?

Senelerdir türk okul sistemine kızıyorum. Bütün emeklerin ve kaderin sadece 1-2 teste bağlanıyor. Almanyada, son iki senenin notları ve son testler ortalamaya alınıyor. Buda ona benzemis. Ne için Lig oynuyoruz o zaman?

Düşünsenize son maç günü, ve hiç bir şey belli değil. Heycan tüm lig boyunca sıfır.

Bu şikeyi mi engellicek yani?

Halemler linç edilecek bence bu sene.

ESER
24.08.2011, 16:04
PLAY OF sistemi bana Göre Anadolu Takımlarının tamamen önünü kapayacaktır.
Play Of sistemi ile beraber Şu kanunun Çıkartırsan başarılı olur.
"Sözleşmesi devam eden oyuncuya 1 günü 1 saati bile kalsa Sözleşmesi bitene kadar Kulübünden izin almadan Transfer teklifi yapmak,Sözleşmeli oyuncu ile ilgili medyada Transfer haberi yapmak Şike Kapsamında değerlendirilecektir.Ve Hapis cezası gerektirir."
Türünden Bi kanun çıkarsa o zaman Anadolu Takımları Şampiyon olur.
Şimdi Lig bitti Lig sonunda Şöyle bir sıralama oluştu
1-Trabzon
2-Bursa
3-G.antep
4-İstanbul takımı
Ligler bitti 1 hafta Ara verildi ve 1 hafta sonra Play oflar oynanacak.
Şampiyonluk adayı İstanbul Takımı Öndeki 3 Takımın oyuncularına Transfer teklifinde Bulunup,Medyada da her gün haber yaptırıp oyuncuların kafasını karıştırıp o takımları çökertecektir.
Kimse Olmaz demesin
Selçuk-Egemen-Ceyhun ve hatta Engin Örneği ortada.
Engin bize 1 milyon gibi rakamlara imza atmazken Burak ne alırsa ol derken GS a 400.000 euro gibi bir rakama gitti.
Bazı Oyuncularda İstanbulun eğnelce mekanları sevdası olduğu için O oyuncular Anadoludan tez kopabiliyor.
Lig tv için futbolun kaderi oynayanlar bunun altından kalkamazlar.
Bana göre saçma sapan bir sistem.
Eğer Türkiyede Şike olmaz herkes hakkı ile oynarsa Anadoludan bir sürü şampiyon çıkar merak etmeyin.

cok dogru tespitler. ingilterede usulsuz transfer gorusmeleri yapanlara ceza veriliyor bildigim kadariyla.

mourinho chealsea deyken arsenalli bir oyuncuya kural disi transfer gorusmesi yapmasi nedeniyle ceza almisti hatirladigim kadariyla.

sessizkral_1
24.08.2011, 16:45
Eğer herkes eşit puanla başlarsa, şampiyonluk şansımız koca bir sıfır.

bu sistemde herkes eşit puanda başlamıyor

ilk 4 e giren takımlar , puanları 2 ye bölünerek 4 lü playoff a başlıyor

örneğin biz 85 puanla 1. bitirdik fb 80 puanla 2. bitirdi bjk 75 puanla 3. bitirdi gs 70 puanla 4.bitirdi

şöyle başlayacak

1-43 (0,5 eklenemeyeceği için tff 0,5 verecek.playoff bitince 0,5 i alacak)
2-40
3-38 (0,5 eklenemeyeceği için tff 0,5 verecek.playoff bitince 0,5 i alacak)
4-35

ben böyle biliyorum

Bülent AKBULUT61
24.08.2011, 17:37
ben bu olayı desteklediğim içim şansımız bence %40

Selçuk Aydın61
24.08.2011, 18:41
bu sistem fenerin derbi istatikleri iyi oldugu için uyarlanmış en kötü zamannında bile derbileri almış bir fener !!!!!!!!!

yaranozlu
24.08.2011, 18:49
sıfır tabi ki de, bu ligde şampiyonluk şansımız olmadığını ne zaman öğreneceğiz acaba?

CAFER ÖZER
24.08.2011, 18:49
Gazetelerde Çıkan habere göre geçen sene Derby kralı Fb diyorlar halbuki
Geçen Yıl Biz GS-BJK-FB maçlarından sadece 1 maçta puan kaybettik 15 puan aldık Bursayıda dahil edersek 21 puan aldık.
Bildiğim kadarı ile FB GS la berabere kaldı Bize bir maçta yenildi.13 puan aldı Bursayıda katarsak 17 puan aldı Ama Buna rağmen gazeteler geçen sene FB derby kralı diye yazıyorlar.

macka61
24.08.2011, 19:01
hayırlısı olsun birde böyle deneyelim şansımızı

Mustafa ÖZDEMİR
24.08.2011, 19:11
her sene ilk 4 e girdiğimize göre her sene play off oynayacağız.yani şansımız şimdikinden daha fazla...