PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte "Hak" Böyle Savunulur! Helal Olsun Şenol Hocam!

Mehmet S. Pervan
20.08.2011, 18:32
(Arkadaşlar savunma çok uzun, hepsini okumak istemeyebilirsiniz ancak yine de bir göz gezdirin çok güzel ifadelere yer verilmiş. Hiç okumazsanız en azından son iki paragrafı okuyun.)

Tedbirli olarak Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’na sevk edilen Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’in savunması yasal süresi içerisinde gönderildi. Savunma aşağıdaki içerikte hazırlandı:

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU
SAYIN BAŞKANLIĞINA
SAVUNMA SUNAN : Şenol Güneş
KONUSU: : 18.08.2011 tarih ve 13-2 sayılı sevk yazısına istinaden savunma sunulması hakkındadır.
AÇIKLAMALAR :
18 Ağustos 2011 tarihli sevk yazısı ile, İspanya’da San Mames Stadı’nda yapılan basın toplantısında yaptığım ve yazılı yayın organlarında yer alan beyanlarım sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiğim belirtilmiş ve 48 saat içinde savunmamı sunmam istenmiştir. Önemle belirtmek gerekir ki sevk yazısında isnat edilen disiplin kuralı ihlali belirtilmemiştir. Basın toplantısından gazetelere yansıyan konular bir birinin içine girmiştir ve kavram kargaşaları oluşmuştur.Ne için savunma yapacağımı TFF tarafından bana gönderilen yazıdan anlayabilmiş değilim. Ne ile suçlandığımı bilmediğim için,gazetelerden ve internet sitesinden alınmış hangi cümlemin suç teşkil ettiğini bilmemekteyim.Bu sebeple, isnadı öğrendiğim tarihten itibaren makul bir süre içinde ek savunma yapma hakkımı saklı tutmaktayım.
Her zaman Türk futboluna katkı yapmaya çalıştım, yine yapacağım ve gerekirse gelip siz TFF yetkililerine bunları anlatabilirim.
Bugüne kadar mevcut gündemdeki olaylarla ilgili olarak hep sessiz kaldım, ancak İspanya’ya Türkiye’yi temsilen UEFA Avrupa Ligi müsabakası oynamaya gittiğimizde İspanya yazılı basınında kulübümüz ve Türkiye futbolu aleyhine manşetler olduğunu gördüm ve bu konuda büyük üzüntü duydum.Bende basın toplantısında sorulan bir soru üzerine benim de şüphelerim olduğunu,suçun ve suçluların bir an evvel ortaya çıkarılması gerektiğini söylemeye çalıştım.
İspanya basınında kulübümün başkanının resmi altında, hakkında koyulan tedbir gereği buraya gelemedi ibaresi vardı ve bu durum kötü niyetli olarak İspanya basınında sayfalarca işlendi. Bu benim kulübümün başkanıydı ve buna karşı kayıtsız kalamazdım, durumu izah etmeye çalıştım.
Benim amacım kimseyi veya bir kurumu suçlamak değildi. Ben sadece durum tespiti yapmaya çalıştım,ilgililerin konuya daha hassas davranmalarını ve bir an evvel ortadaki belirsizliğin kaldırılmasını istedim.
İspanya’ya Türkiye’yi temsilen gittiğimiz andan müsabakanın bitimine kadar kulüp olarak gerek saha içinde gerek saha dışında ne kadar yalnız olduğumuz bizzat yaşadım. Hatta maça çıkmadan saatler önce önemli bir oyuncum Emniyet tarafından aranıp ifade vermeye çağrılmıştır. Düşünebiliyor musunuz bu futbolcunun ve hatta takımın ve bizlerin maça konsantrasyonu ne hale gelir?
Bizler bu maça çıkmadan herkesin bizim yanımızda yer almasını isterken yukarıda anlattığım olaylar ışığında bizim yalnız bırakıldığımızı fark ettik.
İspanya’da 20 Ağustos’ta başlaması gereken ligler Futbolcu haklarının yeterli ölçüde sağlanamaması sebebiyle ertelenmiştir,orada bunlar tartışılıp çözüme kavuşturulmadan diğer bir ifadeyle futbolcu hakları sağlanmadan ligler başlamıyor ama ülkemizde başka konular tartışılırken gerek futbolcumun başına gelen gerekse kulüplerimizin düştüğü bu durum gündeme getirilip çözüm aranmıyor futbol ailesinin bireyleri yalnızlığa itiliyor.
Daha önceki yıllarda uluslar arası kulüp müsabakalarında TFF’nin bir yetkilisi kulüplerle birlikte deplasman maçlarına giderlerdi, böylece hem karşı ülke nezdinde bir güç oluşturulurdu hem de kulübün orada yaşadığı her şey gözlemlenirdi. Oysa şimdi böyle bir durum söz konusu olmadı, bir TFF yetkilisi gelseydi, bizle yaşasaydı, benim toplantıda ne demek istediğimi çok daha iyi anlardı ve sizlere aktarırdı.
Tüm bunların ışığında ayrıca;
1 Öncelikle belirtmek gerekir ki bu beyanlarım yasa ile “Türkiye’deki her türlü futbol faaliyetini yürütmek, düzenlemek ve denetlemek” görevi ve buna bağlı çeşitli görev ve yetkiler verilmiş yegane kurumun yönetim kurulunun, kamuoyunun dikkatli biçimde izlediği bir konuya ilişkin olarak vermiş olduğu kararlara ilişkindir. Bu kurumun başkanı ve tüm yönetim kurulu üyeleri seçimle göreve gelmekte ve kendilerini, üstendikleri görev doğrultusunda, tüm kamuoyunun eleştirilerine açık hale getirmektedir.
2 Sayın Kurulunuzun da takdir edeceği üzere “Hakkın icrası kapsamında hukuka aykırılığı ortadan kaldıran sebeplerden biri de ‘düşünce hürriyeti’dir. Dudakları arasından veya parmaklarının ucundan dış dünyaya aktarılan fikirlerden dolayı bir müeyyideye maruz kalma; bu ifadelerin Anayasanın 25 inci ve 26 ncı madesi ile yine Anayasanın 90 ıncı maddesi uyarınca iç hukukumuzun bir parçası sayılan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 9 uncu ve 10 uncu maddelerinde güvence altına alınan ‘düşünce hürriyeti’nin sınırlarını aşması halinde söz konusu olur. Eğer düşünce hürriyeti sınırları aşılmamış, ifade edilenler bu hürriyetle insanlara sağlanan serbest alan içinde kalmışsa, artık onlar pozitif hukukun koruması altındadır ve devlet bu kimseleri cezalandırmak bir yana, bu fikirlerini açıklama hürriyetini temin etmek durumundadırlar. ”
3 Bu çerçevede Anayasamızın ifade özgürlüğünü anayasal bir hak olarak düzenleyen 26. maddesi “Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. …” hükmünü içermektedir. Avrupa İnsan hakları Sözleşmesi’nin ifade özgürlüğünü düzenleyen 10. Maddesi de “Herkes ifade özgürlüğü hakkına sahiptir. Bu hak, kamu makamlarının müdahalesi olmaksızın ve ülke sınırları gözetilmeksizin, kanaat özgürlüğünü ve haber ve görüş alma ve de verme özgürlüğünü de kapsar. Bu madde, Devletlerin radyo, televizyon ve sinema işletmelerini bir izin rejimine tabi tutmalarına engel değildir. “ şeklinde bir düzenleme yapmıştır.
4 İç hukukumuzun parçası olan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni (AİHS) yorumlayan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) devamlılık kazanan içtihatlarıyla ifade özgürlüğünün çerçevesini belirlemiştir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Handyside v. Birleşik Krallık vakasında 07.12.1976 tarihinde verdiği kararında; “İfade özgürlüğü toplumun ilerlemesi ve her insanın gelişmesi için esaslı koşullarından biri olan demokratik toplumun ana temellerinden birini oluşturur. İfade özgürlüğü 10. Maddenin sınırları içinde, sadece lehte olduğu kabul edilen ya da zararsız ya da ilgilenmeye değmez görünen bilgi ve düşünceler için değil, ama ayrıca Devletin ya da nüfusun bir bölümüne çarpıcı gelen /şok eden, rahatsız eden bilgi ve düşünceler için de uygulanır. Bunlar çoğulculuğun, hoşgörünün ve açık fikirliliğin gerekleridir; bunlar olmaksızın demokratik toplum olmaz.” “Ayrıca politikacılara yönelik eleştirinin kabul edilebilir sınırları, sıradan insanlara göre çok daha geniştir. Sonrakinin aksine önceki, bilinçli bir biçimde ve kaçınılmaz olarak, her kelimesini ve hareketini gazetecilerin ve genelde toplumun sıkı denetimine açmaktadır ve bunun sonucu olarak da daha yüksek seviyede tolerans göstermelidir.” (Lindon v. Fransa vakıası Parag. 46)
5 Yukarıda atıf yapılan ve gerek AİHM’nin gerekse de Yargıtay’ın birçok kararında kullanılan tespitler ile TFF’nin görevi, Başkanının ve Yönetim Kurulu’nun seçilme biçimleri ve toplumun ilgisi dikkate alındığında, basına yansımış beyanlarımın ifade özgürlüğü sınırları içinde kaldığı açıktır. Söz konusu açıklamaların şahsi görüşümü içeren eleştiri sınırları içinde kaldığı, TFF’yi tahkir ve tezyif kastı taşımadığı, şiddet çağrısı barındırmadığı açıktır. Bu çerçevede ifadelerim bir disiplin kuralı ihlali değil, ulusalüstü insan hakları belgeleri ve Anayasa tarafından korunan bir hakkın kullanılmasını teşkil etmektedir.
6 Bir anayasal hakkın kullanımı niteliğindeki tutumumum, TFF tarafından disiplin ihlali sayılması ve bu sebeple tarafıma karşı yaptırımlar uygulanması, şahsımın ve çalışmakta olduğum kulübün temel haklarını ihlal etmek olacağı gibi Sayın Futbol Federasyonunun yetkilerini, CAS’ın tabiriyle, “kötüye kullanmasını / sömürmesini” teşkil edecektir. CAS, bir rüşvet iddiasının irdelendiği Benfica, Vitória Guimarães v. UEFA, Porto vakıasında verdiği kararın 35. Paragrafında “Bir disiplin kuralının tipik özelliği, etkilenen kişiye “ceza” uygulanması sonucunu doğurmasıdır ve bu sebeple –şahsı korumak için- daha sıkı bir teste tabi tutulması gerekir. CAS, 2007/a/1381 sayılı kararının 92. paragrafında tek hakem doğru biçimde bu kuralı bir federasyon ile şahıs arasında eşitsizlik bulunmasıyla meşrulaştırmıştır. Bu durum bir şahsın yaptırımdan etkilenen kişinin sporu yalnızca federasyon tarafından dikte edilen kurallar altında icra etmek veya sporu icra etmeyi tamamen bırakmak zorunda olması gerçeğiyle açıklanmıştır. Bu eşitsizlik federasyonun güçlü durumunu kötüye kullanması sömürmesi sonucunu doğurabileceğinden, yaptırımdan etkilenen kişinin haklarının korunması için çeşitli koruyucu standartlar geliştirilmelidir.” İfadelerine yer vermiştir. Bu çerçevede, son günlerde bir kulübümüzün yaptığı ağır açıklamaya karşı cevap vermekle yetinen Sayın Federasyonun, Anayasayla güvence altına alınmış bir hakkın icrası sebebiyle tarafıma yaptırım uygulaması eşitlik prensibine aykırılık teşkil edeceği gibi Federasyonun gücünü kötüye kullanması anlamına gelecektir
Son olarak şunu da belirtmek isterim ki; Zamanında bende TFF’de haksızlığa uğradım, bir birey olarak o geçirdiğim travma nedeniyle ülke dışına çalışmaya gittim, şimdi yine bir travma geçiriyorum zira ortada hep bir belirsizlik var ve ben bugüne kadar mevcut düzenin ve durumun düzelmesi adına konuştum, fikir ürettim ve her türlü desteği vermeye hazır olduğumu söyledim.
Özetle ben ne bir kurumu ne bir kişiyi suçlamadım, aleyhinde de konuşmadım. Daha önce gündemde olan konularla ilgili olarak görüşlerimi söyledim ve sorulanlara cevap verdim.Tek amacım mevcut durumun düzeltilmesi için ülke futbolu içinde yer alan her paydaşın bir araya gelerek doğru kuralları ortaya koyması ve uygulaması gerektiğini dile getirmekti.
SONUÇ VE İSTEM :
İsnadı öğrendiğimde ek savunma yapma hakkım ile Sayın Kurulunuzun toplantısına kadar ek savunma yapma hakkımı saklı kalmak kaydıyla; yukarıda açıklanan sebeplerle medyaya yansımış beyanlarım ile ilgili olarak bir disiplin yaptırımı uygulanmamasını saygıyla talep ederim.
Savunma Sunan
Şenol Güneş

5894 Sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş Ve Görevleri Hakkında Kanun md. 3/a Artuk – Gökçen – Yenidünya, Ceza Hukuku Genel Hükümler, 4. Bası, Turhan Kitabevi, Ankara 2009, Sf.425-426

Çeviri için bkz. Gemalmaz – Gemalmaz,Ulusalüstü İnsan Hakları Standartları Işığında Türkiye’de Bilgi Edinme Düşünce – İfade Ve İletişim Mevzuatı, Yazıhane yayınları, sf. 197

Alkışlar Şenol Hoca'ya :alkış:

Mehmet BAL
20.08.2011, 18:48
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Tolga Kurt
20.08.2011, 18:50
Aralıksız okudum.. Bu savunmaya karşı hiç bir ceza veremezler.. Hatta görevlerini kötüye kullandıkları için TFF kendine ceza vermelidir. :hııh

Alihan Ertürk
20.08.2011, 18:55
Fevkalade. :alkış: Resmi sitede milli takım günlerinden fotoğraflarla paylaşılması da anlamlı olmuş.

haltun
20.08.2011, 18:58
fenerasyona kapak olmuş

Semih GÜL
20.08.2011, 19:01
sanki savunma basınaçıklamasından önce hazırlanmış gibi ve bir emek ürünübir açıklma olmuş.
İsnad yok siz ne istediğinizi bile bilmiyorsunuz diyor
Hocam senin Allah'ına kurban olayım...

Ama birgerçek var bizi sindirmeye çalıştıklarını görüyoruz, hemen başkana ceza klübe ceza senol hocvadan savunma...

oRTADA bir tek suçlu ve devamlı suç işleyen biziz ya hemde olabildiğincehızlı birşekilde karar alıp kesiyorlar...

Bıravo tff bu karar alma yetiniz nedense hep bize çalışıyor...

Tunga
20.08.2011, 19:03
Şenol Hocamızı ezber bozan bu açıklamasından ve başvurusundan dolayı kutluyorum.

Şimdi federasyon yetkilileri ellerinde kanunlar, talimatlar, okuyup anlamaya çalışıyor olmalılar.

Şah ve MAT!

TFF bu kapağın altındadır...:)

fikriliman
20.08.2011, 19:05
Bravo iyi çalışılmış

.....
20.08.2011, 19:15
Resimlerle birlikte harika olmuş.

:alkış:

Mert Özsarı
20.08.2011, 19:17
Helal olsun be hocam sana.

DeAgLeMaNyAq
20.08.2011, 19:20
Hocanın fotoğrafıyla adeta kapağı koymuşuz...

Royal Heart
20.08.2011, 19:37
Federasyon özür dilemeli bu açıklamadan sonra :)

meseco
20.08.2011, 19:39
Senol hocam yine yapmis yapacagini :) Bunu MAA(L) okuduktan sonra 3 gun uyuyamaz doner durur :)

Yetkin Dil
20.08.2011, 19:39
O fotolarıda belgenin altına ekleyip gönderdiler mi acaba? süper olurdu :D

winner
20.08.2011, 19:40
İşte böyle diş gösterelim biraz.

Bu sezon zaten "oyuncak" sezon olacak.

Ceza meza hikaye olacak.

Önemli olan her alanda sıkıştırmak Tff'yi.

"Kimsenin sesi çıkmıyor nasılsa" demelerine fırsat vermemek.

Mustafa ÖZDEMİR
20.08.2011, 19:43
helal olsun hocam...

Bera Algün
20.08.2011, 19:51
yazan kadar okuyan da önemli, adam olan helal olsun hocam diyor olmayan: 30 gün hak mahrumiyeti

TSuha61
20.08.2011, 19:53
helal sana :alkış: hocam

Furkan
20.08.2011, 19:56
Çok güzel bir savunma olmuş :alkış: :alkış:

MahmutHSO
20.08.2011, 20:21
Boyle bir Teknik Direktor e degil, boyle bir "INSAN"a sahip oldugumuz icin cok sansli oldugumuzu dusunuyorum.Cok tesekkurler Senol Hocam..

ahmetdemircioglu
20.08.2011, 20:21
hocam sen bu ulkeye fazlasın arkandayız tum gucumuzle..

ibrahimtonyali
20.08.2011, 20:29
aykut penaltıları irdelerken pfdk tahkim federasyonun kulağımı sğırdı gözümü kördü bilmiyorum ama ŞENOL hoca ağzını açınca ceza verip sindirmeye çalışan federasyona ŞENOL hoca kapağı yapıştırmış bize düşen de bu federasyonu avrupaya rezil etmektir perşembe günü afiş ve tezarühatlarla

ispiroğ61
20.08.2011, 20:29
Allahım seni başımızdan eksik etmesin..

Tolunay Abdioğlu
20.08.2011, 20:31
Sana helal olsun.Allah seni başımızdan eksik etmesin.

ONUR BEKAR
20.08.2011, 20:32
:alkış::alkış::alkış: bakalım bu fenberasyon ne yapaqcak

Mustafa Ayazoğlu
20.08.2011, 20:32
Teknoloji çok gelişti...

Savunmayı netten yazıyorsun taaaa nerdekine kapak oluyor..

Hasan YAYLI
20.08.2011, 20:43
Teknoloji çok gelişti...

Savunmayı netten yazıyorsun taaaa nerdekine kapak oluyor..

ççççççççç Altına bakmayı unutmasalar bari BEDAVA çıkması muhtemel bir kapak....

titanic
20.08.2011, 20:44
Bu fedarasyon her anlamda Trabzonspor düşmanı, bunlar doğru dügzgün adamlar olsalar avrupa müsabakası öncesinde bu tür takımın moraline olumsuz etki edebilecek girişimlerin uzağında olurlardı.Helal Olsun Şenol Güneş'e kimsenin birşey söyleyemediği,zulme seyirci olduğu bir dönemde konuştu.Gerçekleri anlattı ve haksızlığı görmek istemeyenlerin bile gözlerinin içine soktu.Ben isterdimki oradaki basın toplantısında doğrudan isim vererek fedarasyonu ve ezik takımını eleştirebilsin.Bu daha dikkat çekici olurdu.Bir de şöyle birşey var fenerasyon bu masum siteme dahi bu kadar höthötlenmişken , Şenol Hoca beklediğim içerikte ve şekilde bir açıklama yapsaydı kulübün hal nice olurdu.Belkide sırf bu yüzden küme düşmemizi dahi isteyebilirlerdi.Kuvvetli şüphe sonucta,Şenol Hocanın dürüst olduğu

volkan_627
20.08.2011, 20:46
:alkış::alkış::alkış: bakalım bu fenberasyon ne yapaqcak

mal mal bakacak. şimdi bunlar iyi birşey mi dedi, yoksa kötü bir şey mi diye etik kurulunu toplayıp karar isteyecek. nerde onlarda bu yazıyı anlayacak beyin...

Semih
20.08.2011, 20:47
Büyüksün Şenol Hocam ! :)

umitnezor
20.08.2011, 20:48
çok tehlikeli bir açıklama olmuş tam da korktuğum gibi savunmayı da kendi tarzında yapmış aydınlar hiç bişe anlamaz bundan ceza alacağız yine:D:D

Erbay
20.08.2011, 20:48
Büyüksün Baba.

ibilek
20.08.2011, 20:49
Yoruma gerek varmı ?

titanic
20.08.2011, 20:52
Futbolun temiz kalan yüzü, doğruluğun ve dürüstlüğün sembolü,iyiki varsın Şenol Güneş ve iyiki seninle aynı renklere gönül vermişisz

norm
20.08.2011, 20:54
'' Size bir savunmayla 3 kapak verdim. bir bardak, tabak verirsiniz artık " -şenol güneş
:P :)

haltun
20.08.2011, 20:59
bu günlerde yapılırsa anlamlı olur

Ömür Karadeniz
20.08.2011, 21:01
..................

ibrahim
20.08.2011, 21:20
Gene biz calip biz oynayacagiz. Bu yaziyi görmezden gelecekler hatta pek sallamiycaklar. Nede olsa güc onlarda (!)

Özgür Öztürk
20.08.2011, 21:20
Antetli kapak gibi bir savunma!
Teşekkürler Şenol Hocam, Hocam.

Seni bu ülkede sadece futbol hocası olarak görenlerin aklına yanayım.

Bu ülkede Hoca kavramını hakkıyla yakıştırdığım yegane insanların başında geliyorsun ve iyi ki başımızdasın, Allah seni başımızdan eksik etmesin.

Birileri ‘’Metriste yaptığı pisliklerden dolayı içerde yatan, adelet duygusu körelmiş insanların ülke futboluna amiyane tabiri ile içine eden ve bunları fütursuzca savunup sahiplenirken’’
Birileri de ‘’senin bu pisliklere ders veren açıklamalarını savunan ve destekleyen’’ grubun içerisinde olmaktan, sayende şeref ve onur duyuyorum.
Bu onuru şahsım adına bana yaşattığın içinde teşekkürü borç olarak görüyorum.

metinbay61
20.08.2011, 21:25
Güneş yükseldiği zaman, horozu susturamazsın...Güneş doğdu...

Mustafa Ayazoğlu
20.08.2011, 21:35
Aydınlar diyordu ya Anayasanın bilmem kaçıncı maddesinde savunma hakkı cart curt.
Şenol Güneş AİHM ,CAS, Anayasa Mahkemesi maddesinin, bendinin, fıkrasından tutun paragrafından dağıttı ortalığı. İfade özgürlüğü, düşünce özgürlüğü kısıtlanamaz.

Futbol Federasyonunun yetkilerini, CAS’ın tabiriyle, “kötüye kullanmasını / sömürmesini” teşkil edecektir.

Federasyondan 48 saat içerisinde "Savunma" bekliyoruz.

Emre Dumangöz
20.08.2011, 21:38
yani kısacdası sen gücünü kötüye kullanırsan casa giderim ona göre ayağını denk al demiş şenol hocam helal olsn :)

A.Gökhan AKIN
20.08.2011, 21:40
çoktan Fenomen oldun hocam.

erol-61
20.08.2011, 21:40
okurken aklımdan geçmişdi yazayım diye sen yazmışsın:D

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Genel Kurallar).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

batugol
20.08.2011, 21:43
şenol güneş harbiden bu ülkeye fazla

sarman61
20.08.2011, 21:51
Zamanında mümtaz bir kişi için denmişti şimdi söyleyeceğim söz. Şimdi de Şenol hocam için söylüyorum.

"Seni seviyoruz savunan adam"

Bahattin Aydın
20.08.2011, 21:55
Şenol Güneş kimliği birkez daha ortada !

Önder28
20.08.2011, 22:04
Şenol Hoca . yı KOYmuş.
Fenerasyona adamlık görün de utanın diyecem, ama bu fenerasyonda o çapta yüzü kızarmaya müsait siluet yok...
helal sana ŞENOL HOCAM sonuna kadar yanındayız !

B.AKDEMİR
20.08.2011, 22:08
Karakteri yüksek insan,teşekkürler ve tebrikler.

Erdal Kılıçarslan
20.08.2011, 22:10
Bu savunmadan sonra TFF kendine hak mahrumiyeti verirse şaşırmam :)

Ahmet ÇOLAK
20.08.2011, 22:18
yine döktürmüş şenol hoca.. bu adamı başkan yapmak lazım başka çaresi yok..

ahmetdaren
20.08.2011, 22:26
Hocam eyvallah, çok güzel giydirmişsin bu insan kılıklılara. Ama bir çekincem var, bunu FFF dekiler anlarmı acaba? Yoksa bu daha çok konuşuyor hadi daha fazla ceza verelimmi diyecek?

Çağatay_
20.08.2011, 22:45
Şenol Hocamın ne paraya ne de mevkiye ihtiyacı var.

Onu bu streslere bu düzensizliğe rağmen orada tutan bir Trabzonspor sevgisi var.

Biz Trabzonspor taraftarına düşen Şenol Hocamıza gücümüzü hissettirmek ve her şeye rağmen onun yanında olduğumuzu göstermektir.

Şenol Hocamızın kendisini yalnız hissetmesine elimizden geldiği kadar engel olmalı, bunun için uğraşmalıyız.Unutmayalım ki o da yıpranabilen, yorulabilen bir insan.Ona bu zorlu yolculuğunda destek olmalıyız.

Remzi
20.08.2011, 22:50
Şenol hoca yine tffdekilerin anlayamayacağı dilden konuşmuş. Bu yaptığı cezasız kalmaz.

Oruç
20.08.2011, 22:52
Ki kendisi Trabzonspor taraftarınca 'Felsefe yapıyor' diye dalga geçilen insandır ne yazık ki.

Sefaenes
20.08.2011, 22:56
serefsizler yazdiklarini anlar mi yoksa okumadan ceza mi verirler anliyacagiz bakalim

Sibel
20.08.2011, 22:58
Tunga abinin de dediği gibi,şah ve mat olmuş.
Tebrikler hocam,fevkaladesin.

Alper Calik
20.08.2011, 23:14
Hocam aklına, yüreğine, kalemine sağlık. Seni seviyoruz. İnşallah bir gün Allah emeklerinizin karşılığını verecektir, inanıyoruz.

Ömer Faruk61
20.08.2011, 23:16
Bu Adama söyleyecek Kelime Yok.Büyüksün Teksin Kıymetini bilemiyoruz.Türkiyeye ve Trabzona çok fazlasın Hocam..

Hamdi Karamahmutoğlu
20.08.2011, 23:54
Sen sadece Trabzonspor için değil, Türk Futbolu için nimetsin be Sir Şenol Güneş.

meaningoflife61
20.08.2011, 23:56
admsın hellel şenol baba

Oğuzhan
21.08.2011, 00:07
TFF bunu okuduktan sonra istifa eder :D

Tunay ERDEM
21.08.2011, 00:25
anlaşılan o ki bu sene lime lime doğrayacaklar bizi her alanda. adamlar hükümranlıklarını kurmuş istedikleri kararları alıyorlar. bizimkileri içlerine bile almıyorlar.

Hasan Cubukcu
21.08.2011, 00:26
Senol Hoca tsnin basina geldi, yil 96 zar zor sampiyonlugmuzu elimizden aldilar , ondan sonra yanlisliklan milli takima aldilar bir bakdilar bu adam basarili oluyor ne kadar ugrastisalarda 3 oldu dünya kupasinda 52 yil sonra ikl defa bir dünya kupasina katildikdan sonra , ugrasa ugrasa adami gurbete yolladilar korede sevildi cünki adamdi , insandi , antrenördi ve Hocaydi .
Hani Trabzonspor sevgisi varya o birakamdi Senol Hocayi tekrar geldi TSnin basina olanda oldu baslrina bela oldu 1000 yilda gecse bu leke silinmez üstlerinden !!!

Ben buna Ilahi Adalet derim !!!

Senol Hoca gibi bir nimet var elimizde herkes degerini bilsin !!!
Milli takimdaki ögrencilerine bakin , Senol hocayi gördükleri zaman sagi durusuna geciyorlar ve ben bunda cok gurur duyuyorum !!!

Bazi arkadaslar dedikleri gibi anlamaz mal tff senolun yazilarini !!
sike yapildi ört bas etmeye ugrasdilar onuda agzina yüzüne bulastirdilar !!!

demiradam57
21.08.2011, 00:28
anlaşılan o ki bu sene lime lime doğrayacaklar bizi her alanda. adamlar hükümranlıklarını kurmuş istedikleri kararları alıyorlar. bizimkileri içlerine bile almıyorlar.

Bu sene TFF nin anasından emdiği sütü burunlarından getireceğiz.Artık sıra bizde.Türk futbolunun dibe vurması gerekiyordu.Atalarımızın dediği gibi

SU BULANMADAN DURULMAZ...

Hasan Cubukcu
21.08.2011, 00:29
Bu Adama söyleyecek Kelime Yok.Büyüksün Teksin Kıymetini bilemiyoruz.Türkiyeye ve Trabzona çok fazlasın Hocam..

dogru söylüyorsun benim gözümde atatürk gibi adam !!!

cok da kavgasin etmisimder Senol Hocama laf ettiklerinde !!!

adamin bir hatasini söyleyin bana , saha ici haric . zaten saha ici her antrenör elestirilebilir bunu kast etmiyorum !!!!!!!

Harun-61
21.08.2011, 00:30
Bitanesin sen Hocam...

poetricus
21.08.2011, 00:32
Şenol Hocamızı ezber bozan bu açıklamasından ve başvurusundan dolayı kutluyorum.

Şimdi federasyon yetkilileri ellerinde kanunlar, talimatlar, okuyup anlamaya çalışıyor olmalılar.

Şah ve MAT!

TFF bu kapağın altındadır...:)
Hocanın yazdıklarını anlayacak kapasitede insanlar olmadıkları için aşağılık kompleksine girip Hoca'ya ceza verecekler, üzgünüm.

bariskaratas
21.08.2011, 00:34
Tek Kelimeyle 3 maymunu oynayan TFF ye kapak yaptı Şenol Hoca

hamdi_61
21.08.2011, 00:42
Hocanın yadıklarını anlayacak kapasitede insanlar olmadıkları için aşağılık kompleksine girip Hoca'ya ceza verecekler, üzgünüm.

Aynen Hocam sizin gibi düşünüyorum.

Orhan Kahraman
21.08.2011, 00:52
Hocayı anlayabileceklerini sanmıyorum :)

Helal olsun hocam koymuşsun lafları

Fatih
21.08.2011, 01:04
Kapağın da ötesine geçmiş MAA'nın yerinde olsam oturur ağlardım...

Serdar A
21.08.2011, 01:07
Şenol Güneş bir gün TFF başkanı olursa anlayacağım ki ülke muzaffer bir yola girmiş .

Hürgün Aygün
21.08.2011, 01:09
Seni o kadar seviyoruz ki anlatamam hocam isterse yine 30 yıl şampiyon olamayalım ama sen başımızda kal hocam.Kusursuz insansın be hocam.2.babamsın.:)
Bu yazıyı okuyup suçu olmayan bile kendinde suç arar.Seni çok seviyoruz hocam çok!

l-m
21.08.2011, 01:10
Şenol hoca'dan güzel bir kapak. Beklendiği gibi. Bu adamın değeri de her önemli insan gibi yaşarken anlaşılmıyor ya ona yanıyorum.
İncisözlük yazarı olsam @2 yorumu yapmak için çok güzel bir fırsattı. :)

Mustafa 42
21.08.2011, 01:10
bende katiliyorum helal olsun senol hocaya böyle yürekli insaniyetli efendi seviyeli insan olan insanlara ihtiyacimiz var yanliz bizim baskandan daha sert aciklamalar bekliyorum neden böyle yumusak konusuyor ki acaba bir zamanlar fenerli baskan ne demisdi bu federsyon gidecek demisdi vede gitti bizim baskan neden yapmiyor bu federesyon gidecek demiyor yokmu bu kulübün gücü dosta düsmana karsi arkadaslar bu tff yaptigi bizleri bu liglerde görmek istemiyorlar herlalde neden casa sikayet etmiyoruz halen bu serefsizleriki neden bu liglerde 18 takim var neden bunlarda bu serefsizlerin pesinden gidiyorlar acaba

Berat Akçay
21.08.2011, 01:14
Helal hocam :alkış::alkış::alkış:

Sibel
21.08.2011, 01:15
Ama tabii ki anlayana sivri sinek saz...
Onlar davul sever.

Davut Özdemir
21.08.2011, 01:16
Anlamazlar...Anlatacağız

Hürgün Aygün
21.08.2011, 01:19
Şenol hoca'dan güzel bir kapak. Beklendiği gibi. Bu adamın değeri de her önemli insan gibi yaşarken anlaşılmıyor ya ona yanıyorum.
İncisözlük yazarı olsam @2 yorumu yapmak için çok güzel bir fırsattı. :)
İşte bu süperdi.:)

falcon_61_
21.08.2011, 01:22
Senol Hoca tsnin basina geldi, yil 96 zar zor sampiyonlugmuzu elimizden aldilar , ondan sonra yanlisliklan milli takima aldilar bir bakdilar bu adam basarili oluyor ne kadar ugrastisalarda 3 oldu dünya kupasinda 52 yil sonra ikl defa bir dünya kupasina katildikdan sonra , ugrasa ugrasa adami gurbete yolladilar korede sevildi cünki adamdi , insandi , antrenördi ve Hocaydi .
Hani Trabzonspor sevgisi varya o birakamdi Senol Hocayi tekrar geldi TSnin basina olanda oldu baslrina bela oldu 1000 yilda gecse bu leke silinmez üstlerinden !!!

Ben buna Ilahi Adalet derim !!!

Senol Hoca gibi bir nimet var elimizde herkes degerini bilsin !!!
Milli takimdaki ögrencilerine bakin , Senol hocayi gördükleri zaman sagi durusuna geciyorlar ve ben bunda cok gurur duyuyorum !!!

Bazi arkadaslar dedikleri gibi anlamaz mal tff senolun yazilarini !!
sike yapildi ört bas etmeye ugrasdilar onuda agzina yüzüne bulastirdilar !!!

:alkış::alkış::alkış: TFF iyice köşeye sıkıştı ne yapacağını bilmiyor,örtbas etmeye uğraşsınlar bakalım dönüp onları bulacak bu iş hiç şüphem yok.artık eski hakim savcılar yok.parayla satın alma dönemi bitti.şerefsiz mahlük MAA unutmasın görevi kötüye kullanma diye de bi suç var

Tevfik Kılıç
21.08.2011, 01:22
Diyecek kelime bulamıyorum gerçekten büyüksün hocam

Tevfik Kılıç
21.08.2011, 01:30
Taraftar olarak fenerasyonun istifasına konsantre olmalıyız.

Ayrıca yöneticilerinin yalnızca İstanbul kulüblerinden oluşan özerk futbol yasasını da sorgulamalıyız.

cemkılıç
21.08.2011, 01:31
Hocam bunlar bizi hala tanıyamamış.Cezayla bilmemneyle yıldırmaya uğraşıyolar.Ayık olun efendiler,kaz kafanıza sokun ; TRABZON BASKIYA,ZORBALIĞA BOYUN EĞMEDİ EĞMEZ...

A.T.R
21.08.2011, 01:32
Eskilerin deyimi ile "ağyarını mani, efradını câmi" bir savunma olmuş. Majino hattı yanında halt eder. :) Lakin iyi niyetli insanlar için anlam ifade eden açıklamalar bunlar. Ömer Hoca'nın (Poetricus) da belirttiği üzere iyi niyetten yoksun ve kompleks sahibi oldukları için ceza vereceklerdir.

Anlamadığım şey GS başkanı Aysal analarına söver gibi beyanatlar veriyorken TFF yetkilileri karşı cevap verip beyanatlar fışkırtmakla yetiniyorlar, herhangi bir disiplin kovuşturması düşünmüyorlar da Şenol Hocam bir şeyler söyleyince nerelerine batıyor da hemen savunma istiyorlar??

Salağa yatıyorum tabii, nerelerine battığı belli, amaçları üzüm yemek değil ki İstanbul'un üç yollusunun çıkarlarına hizmet etmek. Edep yoksunu, şerefi kırık insan müsveddeleri.

Sami Kuk
21.08.2011, 01:35
Kapak dedıkleri böyle birşey heralde:)

arifemre
21.08.2011, 01:40
tabi savunma ligtvnin ana sayfasında yok
trabzonspor kısmına tıklayınca çıkıyor
ana sayfa tff ye verilen tam destek (!) ten bahsediyor

Gamze
21.08.2011, 01:48
Şenol hoca bu memleketin futboluna seviye atlatabilir.
Ama bir anlaşılabilse...

Yine anlamayacaklar. Anlayan da sindiremeyecek.

Bravo be hocam.
Gruru duyuyorum gurur.

Murat GENEL
21.08.2011, 01:55
Bir idman ziyareti sizce de farz olmadı mı artık ??

Tevfik Kılıç
21.08.2011, 01:56
Medyanın objektiflikten uzak yayınlarını sürdürmeleri halinde işimizin çok ama çok zor olduğunu söyleyebilirm.

My
21.08.2011, 04:20
Helal olsun hocam be. Hiç hız kesmeden, her yedikleri haltı yüzlerine çarparak devam. Her çifte standartlarını, her hakkaniyetsiz kararlarını, konuşmalarını, açıklamalarını yüzlerine vurmaya devam.

winner
21.08.2011, 09:58
Türk futbolu kedisine bir efsane arıyorsa hem futbolcu hem de teknik direktörken; saha içinde yaptıkları, saha dışında söyledikleri ile Şenol Güneş'tir kesinlikle.

esra61
21.08.2011, 10:19
helal olsun....:alkış::alkış::alkış::alkış:

poetricus
21.08.2011, 11:40
Hocam hâlâ "katırlara karanfil atmaya" devam ediyorsun. O TFF (Tereslerin Futbol Federasyonu)'unda yazdıklarından birkaç cümle anlayabilecek kaç kişi var Allah aşkına?
Korkarım bir de bu yüzden küfrettiğini ya da büyü yaptığını zannnedip ayrıca ceza verecekler.

TFF'dekilerin zihnine gusül abdesti aldırmaya kalktın hocam. Olacak iş mi?

hodlu
21.08.2011, 11:46
Anlayacaklarını sanmıyorum. Ama Şenol hocam sen gerçekten bu ülkeye fazlasın. Gösterdiğin emek ve sabır için minnettarız...
Şenol Hocam şunu bil ki 'Asla yanlız yürümeyeceksin'....

Taner Gündoğdu
21.08.2011, 11:46
şimdi bu feneresyon bu açıklamayı okuyacak, atıf yapılan maddeleri inceleyecek muhtemel ki anlayamayacak, bir kurul oluşturacak, ve muhtemeldir ki 20 gün sonra "ortada bir savunma var ama savunma olduğunu kanıtlayacak kesin deliller yok" gibi saçma sapan bir açıklama yapacaktır... evet evet ben bekliyorum böyle birşey vallahi gerizekalı bunlar!

bir sitem de Şenol Hocama; Ah be hocam niye zahmet edip bu kadar detaylı bir çalışma yapıp uzun uzun savunma yazmaya çalışıyorsun? kime neyi anlatmaya çalışıyorsun? ne kadar uğraşırsan uğraş anlatabileceğin karşındakinin anlayabileceği kadardır!

atf61
21.08.2011, 11:54
herif filozof yaaa...hhocanın lakabı filozof olsun..

ardasali
21.08.2011, 12:03
Şenol gÜneŞ bu memlekete fazla::::

mourner
21.08.2011, 12:09
yönetim tepkisini koydu,susturmak için hemen cezayı kestiler,şenol hoca konuştu,savunmasını kestiler..hak aramak,ifade özgürlüğü suç olmuş,ama şikeciler cezasız kalmış..yönetim konuşuyor,şenol hoca konuşuyor,TFF bize ceza yağdırıyor,şikeciler diğer kulüplerle kol kola girmiş bizi yalnızlaştırmaya çalışıyor..
peki taraftar nerede? haklı mücadelemizde bir 10.000 kişi toplayıp sokaklara dökülemedik...herzaman ki gibi bizim taraftar elinde çekirdek olan biteni seyrediyor..

Emrah Aksoy
21.08.2011, 12:14
Turk futboluna bukadar hizmet, dunya kupasinda milli takimi 3cu yapmak, tff'nin o donemde kasasini doldurmak.

TFF'nin simdi yaptigina bakiniz.

Mustafa Ayazoğlu
21.08.2011, 12:25
Anayasamızın ifade özgürlüğünü anayasal bir hak olarak düzenleyen 26. maddesi

“Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. …”

Avrupa İnsan hakları Sözleşmesi’nin ifade özgürlüğünü düzenleyen 10. Maddesi de

“Herkes ifade özgürlüğü hakkına sahiptir. Bu hak, kamu makamlarının müdahalesi olmaksızın ve ülke sınırları gözetilmeksizin, kanaat özgürlüğünü ve haber ve görüş alma ve de verme özgürlüğünü de kapsar. Bu madde, Devletlerin radyo, televizyon ve sinema işletmelerini bir izin rejimine tabi tutmalarına engel değildir. “

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)

“İfade özgürlüğü toplumun ilerlemesi ve her insanın gelişmesi için esaslı koşullarından biri olan demokratik toplumun ana temellerinden birini oluşturur. İfade özgürlüğü 10. Maddenin sınırları içinde, sadece lehte olduğu kabul edilen ya da zararsız ya da ilgilenmeye değmez görünen bilgi ve düşünceler için değil, ama ayrıca Devletin ya da nüfusun bir bölümüne çarpıcı gelen /şok eden, rahatsız eden bilgi ve düşünceler için de uygulanır. Bunlar çoğulculuğun, hoşgörünün ve açık fikirliliğin gerekleridir; bunlar olmaksızın demokratik toplum olmaz.” “Ayrıca politikacılara yönelik eleştirinin kabul edilebilir sınırları, sıradan insanlara göre çok daha geniştir. Sonrakinin aksine önceki, bilinçli bir biçimde ve kaçınılmaz olarak, her kelimesini ve hareketini gazetecilerin ve genelde toplumun sıkı denetimine açmaktadır ve bunun sonucu olarak da daha yüksek seviyede tolerans göstermelidir.”

CAS

Futbol Federasyonunun yetkilerini, CAS’ın tabiriyle, “kötüye kullanmasını / sömürmesini” teşkil edecektir.

“Bir disiplin kuralının tipik özelliği, etkilenen kişiye “ceza” uygulanması sonucunu doğurmasıdır ve bu sebeple –şahsı korumak için- daha sıkı bir teste tabi tutulması gerekir. CAS, 2007/a/1381 sayılı kararının 92. paragrafında tek hakem doğru biçimde bu kuralı bir federasyon ile şahıs arasında eşitsizlik bulunmasıyla meşrulaştırmıştır. Bu durum bir şahsın yaptırımdan etkilenen kişinin sporu yalnızca federasyon tarafından dikte edilen kurallar altında icra etmek veya sporu icra etmeyi tamamen bırakmak zorunda olması gerçeğiyle açıklanmıştır. Bu eşitsizlik federasyonun güçlü durumunu kötüye kullanması sömürmesi sonucunu doğurabileceğinden, yaptırımdan etkilenen kişinin haklarının korunması için çeşitli koruyucu standartlar geliştirilmelidir.”

Ilelioglu
21.08.2011, 14:22
Senol Hocam gayet düsüncelerini dile getirmisitir.

TFF bizimle ugrasmaya devam etsen bakalim.

salihismet
21.08.2011, 15:30
Bu savunma bize cok sey anlatiyor. masum, mazlum ve ezilenlerin tarihi bu savunmada görülüyor. Onuruyla ayakta
kalmaya calisan, her tür haksizliga karsi olan insanklarin köseye sikistirilmis umutlari ellerinden alinmaya calisiliyor.

Kurallari, cikaci özgürlük düsmanlarinin belirledigi bir ülkede yasamaya mecbur birakiliyoruz. Onlarin sirketlerinde
üc kurus para karsiligi calismak zorunda birakilan aydin insanlari, kendi cikarlarini zeteleyecek, konusma ve yazi
yazdiklarinda o kokusmus sirketlerinden kapi disari edilebiliyorlar. Hayatimizin bu gibi insanlarin elinde olmasini düsünmek bile aci geliyor.

Hükümetleri bu gibi cikarcilar kuruyor, onlar yikiyor. Yasalari onlar yapiyor ve degistiriyor, gerktigi zaman dindarlar, gerektigi zaman cagdas.
Okul müfretadlari onlarin cikarlarina göre düzenleniyor. Körpe beyinler onlarin saltanadi sürsüm diye yikaniyor. Her türlü siddeti yaradan da
onlar.

Onlar rahatca konussun diye halkin sesi kisiliyor, kötü kosullarda yasamaya mecbur biralkiliyor. Her gün bu alcak adamlarin kendi pahali ve
parlak dergilerinde, ne kadar hümanist, cagdas, ilerici ve demokrat olduklarini okuyoruz. Her sey bu alcak zümrenin elinde, adalet,yargi, yasalari onlar yapiyor onlar degistiriyor.

Dehset verici duygulara düsürüyor insanlari bu durum, Senol hoca gibi insanlar cogalmadigi müddetce ömrümüzün kalan kismida böyle
gececege benziyor.

Gönül rahatligiyla mutluluk pozlari veren insanlarin hayatimizdaki kahredici egemenliklerini hep o isyan dolu öfkeyle düsünmeliyiz.

poetricus
21.08.2011, 15:44
Türk futboluna bu kadar hizmet, dünya kupasında milli takimi 3. yapmak, TFF'nin o dönemde kasasını doldurmak.
TFF'nin şimdi yaptığına bakınız.
Hiçbir iyilik cezasız kalmaz!

orhan42
21.08.2011, 17:06
Onuda mahrum ederler artık.Ahlaksızın biri hakem odasıı basar bi dövmediği kalır oradakileri,tehdit edere 21 günle paçayı kurtarır..Bizim başkan ve Hocamız söylenmesi gereken ve her namuslu insanın söyleyeceği şeyleri söyler disiplin işlemine tabi tutulur..Valla renkdaşlar bu şerefsizlerin olduğu lig bizim için dar..Ligden çekilsek inanın gam yemeyeceğim artık..Bu p.çler kalsın analarının liginde fenerasyon ve onun tilki görünümlü çakal başkanı bizi düşürsün..Yetter be.....

Fatih Özkan
21.08.2011, 17:09
Hocam ne denmeli sana bilemiyorum...
Seni övmeyi bile kendime yakıştıramıyorum. O kadar farklı bir insansın ki...
Allah yardımcın olsun Hocam!

61viya
21.08.2011, 18:17
Hiçbir iyilik cezasız kalmaz!

Aynen öyle oluyor hocam.

Hayko'nun bi lafı vardır: Bu ülkede anlaşılır konuşan yeterince insan var. Bazı şeyleri de anlamak için düşünmeleri gereksin insanların.

Oysa ülkem düşünmekten aciz. Yine anlaşılmayacaksın Şenol Hoca'm.

Bu takımda bir futbolcu olsam, her şeyi bi kenara koyar, senden öğrenmeye çalışırdım, hayatı, mücadeleyi, insanlığı, insana dair tüm duyguları..

Cezan açıklandığında eminim sen de şaşırmayacaksın. Yüzünde, yüzümüzde Türk futboluna gönderilmiş buruk bi tebessüm olacak..

2011sampiyonuz
23.08.2011, 03:00
Unutmasinlar!

Senol Günes in cakacagi bir kivilcimla, milyonlarca taraftarin atese atilacagini!

Öyle herkese verdigin suclar gibi, Senol Günes i haksiz yere suclayamassin TFF!

Siz önce suclulari cezalandirmasini ögrenin TFF!

Bundan sonra, sizin yaptiklariniz, yapacaklarinizin göstergesidir!

Sizden degil TFF, stad görevlisi bile OLMAZ TFF!

ozturk
23.08.2011, 08:03
15 gün hak mahrumiyeti verirler bence..

fanatikdevri
23.08.2011, 15:28
cezaya gerek yok buyurmuş tff

ozturk
23.08.2011, 15:30
PFDK Kararları - 23.08.2011

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 23.08.2011 tarih ve 6 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- TRABZONSPOR A.Ş. teknik sorumlusu ŞENOL GÜNEŞ hakkında, sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan eylemin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

2- TFF Yönetim Kurulu'nun 15.08.2011 tarihli toplantısında alınan kararla, müsabaka sonucunu etkilemeye yönelik eylemlerde bulunduğu iddiasıyla Kurulumuza sevk edilen kişiler hakkında İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın 2010/2287 numaralı dosyasında yürütülen soruşturmadaki gizlilik kararı nedeniyle tarafımıza herhangi bir belge intikal ettirilmemiştir. Gizlilik kararının kalkmasından ve belgelerin tarafımıza iletilmesinden sonra adı geçen kişilerin savunmalarının alınmasına,

Karar verilmiştir

Yaşar
23.08.2011, 15:30
Şenol Hocamızın bu yazdıklarını TFF ve PFDK'da anlayabilecek bir kişi olduğunu düşünmüyorum.

sessizkral_1
23.08.2011, 15:32
savunmayı anlayamadıkları için ceza vermemiş olabilirler :)

ozturk
23.08.2011, 15:32
Ağız tadıyla şu savunmayı bir okuyayım:)

Helal be Şenol Hoca

Mehdi
23.08.2011, 15:33
Kapak tam yerine oturmuş.Cezaya gerek duymamış hazretler.

ozturk
23.08.2011, 15:35
Savunmanın büyük kısmını okudum.Bu savunmaya da ceza verilmezmiş gerçekten..

TSelif
23.08.2011, 15:39
Sonuna kadar okudum. Yalnız adım gibi eminim bu yazıyı maa denen mal anlamayacak bile. Çünkü hocamız da belirtmiş daha kendileri bile neden savunma istediklerini bilmiyorlar .. Düşüncelerimize pranga vurmaya çalışıyorlar !!!
Büyüksün hocam :)

fernandez
23.08.2011, 15:40
Hoca öyle bir savunma yaptı ki bu yüzsüz eyyamcılar bile ceza veremedi. Helal olsun.

Sibel
23.08.2011, 15:42
PFDK'nın yapması gereken,bu savunmayı çerçeveletip duvara asmaktır.

Mustafa Ayazoğlu
23.08.2011, 15:43
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8027-9C5O8X8A.JPG

Serdar A
23.08.2011, 15:44
Tabiri caiz ise pfdk'nın yaptığı biraz el öpmek gibi oldu .

Mehmet S. Pervan
23.08.2011, 15:47
Ve Şenol Hoca'ya ceza verilmedi. Bundan sonra kulüp savunmalarını Şenol Hoca yapsın bence, şiir gibi adamsın hocam ;)

Süleyman Özcan
23.08.2011, 15:48
Şenol Hocanın yapmış olduğu savunma ile alaka bana göre en güzel özeti Osman Altunterim yapmış..

''PFDK Şenol Güneş'e ceza verilmesine gerek olmadığını açıklamış! Neden şaşırmadık acaba? Savunma yaparken TFF'nin savunmasını istedi adam! :)''

Bana göre de durumun özeti budur, hitabetinin ve bilginin gücü gerekli dersi sadece TFF'ye değil, Türkiye'ye verdi bana göre. Teşekkür ederim hocam.

KaFa_Sesi
23.08.2011, 15:49
Hayret doğru karar : /

maçı izlemeye gelirmi mehmetaydınlar... sanmam gelmez..

a f s
23.08.2011, 15:51
Tükürdüğünü yalamak diye bir atasömüz vardı değil mi?

Şenol Hocam büyüksün.

KaFa_Sesi
23.08.2011, 15:52

Şenol Hocam büyüksün.

aynen ,, Geri vites ...

TSelif
23.08.2011, 15:53

Şenol Hocam büyüksün.

Şenol Hoca iyi yalattırdı onlara ... Bütün yağlarım eridi valla :D

Oruç
23.08.2011, 15:53
Hala okuyorlardır belki savunmayı. :)

Büyüksün Hocam.

Turgay Atalay
23.08.2011, 15:56
Yalayın yalayın tükürdüklerinizi, inşallah savcı ve uefa da yalatacak tükürdüklerinizi...Kuklalar sürüsü

Barış Burak
23.08.2011, 16:02
yemedi dimi bi tarafınız? sizin o tarafınızla daha çok işimiz var... Helal Şenol Hocam.

Mustafa Ayazoğlu
23.08.2011, 16:11
Tezahürat istemez..

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8027-2D9O1Y2A.jpg

"Onurlu mücadelemiz sürecek"
Şenol Güneş

halil ibo
23.08.2011, 16:30
Dallama Aydınlar ne anladı acaba o savunmadan ? Bir ders çıkarabilir mi ?
Bazı yerlerin altını çizip kendisine hayat düsturu edinebilir mi ?
Oğlum Şenol hocamın geldiği topraklar imparatorlukların çökertildiği topraklardır.
Senin cürmün ne ki fenerbahçe cumhuriyeti dediğiniz barakanın hacmi ne ki !
İşte böyle her tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalacaksınız...

kacandan
23.08.2011, 16:42
Her zaman Türk futboluna katkı yapmaya çalıştım, yine yapacağım ve gerekirse gelip siz TFF yetkililerine bunları anlatabilirim.

Gelip siz tff yetkililerine derken aslında demek istediği
gelip siz gerizekalı tff yetkililerine bunları anlatabilir:)

volkan_627
23.08.2011, 16:45
MAA: bu ne diyor olum anlayabilen var mı???
XXX: boşver başkanım şimdi ceza versek neye cez verdiniz derlerse bir şey açıklayamayız. en iyisi ceza vermeyelim. sonra millete sakız oluruz valla.
MAA: doğru diyorsun. yaz altına cezaya gerek yok...

DeAgLeMaNyAq
23.08.2011, 16:47
O savunmaya zaten diyecek bir şeyleri olamazdı ama bu karar bana daha çok federasyonun gerilen ilişkileri yumuşatmaya çalıştığı izlenimini oluşturdu...

a f s
23.08.2011, 16:57
Hücum futbolunu en iyi şekilde oynatan Şenol Hocamızın savunmada da ne kadar başarılı olduğu ortada.

Özge
23.08.2011, 17:24
Hocam öyle bir savunma yaptı ki yapacak hiçbir şey bırakmadı onlara.Büyüksün hocam.

Ömür Karadeniz
23.08.2011, 17:27
Hocamızı tebrik ediyorum,savunmasıyla tffyi yeteri kadar yerin dibine sokmuştur.

zekeriyya
23.08.2011, 17:29
şenol hoca ya ceza mı verecekler
yemedi
ceza dan istek yaptılar
fark var iyi ile kötü arasında fark var :)

Hasan61
23.08.2011, 17:36
A.Y Faik'i bırakıp Şenol Hoca'yı istemesin avukat olarak. :D

memozcan
23.08.2011, 23:32
arkadaşlar burda gözden kaçırdığımız bir şey var gibi geliyo bana, bildiğim kadarıyla 15 ağostosta disipline sevk edilen (tedbirli-tedbirsiz) kişiler de ceza almadı...

memozcan
23.08.2011, 23:35
burada fenerasyon gene bir şark kurnazlığı yapmıştır..

teknik olarak şu an azizenin başkanlığı devam ediyo, yani imza yetkisi falan..

pfdk iki dosyayı aynı anda karara bağlayarak dikkatleri şenol hocanın üstüne çekmiş ama tutuklu isimlere konulan tedbir kararını da savunmaları alınana kadar ertelemiştir...

güneyli
23.08.2011, 23:43
arkadaşlar burda gözden kaçırdığımız bir şey var gibi geliyo bana, bildiğim kadarıyla 15 ağostosta disipline sevk edilen (tedbirli-tedbirsiz) kişiler de ceza almadı...
Evet asıl konu bu....Şenol hocamın savunması ve sadri başkanın ne ile suçlanıyoruz tarzı Federasyonu tutarlı olmaya çağıran ifadeler,cezacıları açığa düşürdü...Diğer kurula sevkedilenlerde savunmaları alınana kadar ceza almayacaklar...Fener yalnızca tuttuğunuz tarafı,güneş ise heryeri aydınlatır..Burada olduğu gibi.. Bravo hocam...:alkış:

Hasan61
23.08.2011, 23:48
burada fenerasyon gene bir şark kurnazlığı yapmıştır..

teknik olarak şu an azizenin başkanlığı devam ediyo, yani imza yetkisi falan..

pfdk iki dosyayı aynı anda karara bağlayarak dikkatleri şenol hocanın üstüne çekmiş ama tutuklu isimlere konulan tedbir kararını da savunmaları alınana kadar ertelemiştir...

Tedbirli olarak gönderildiği için imza yetkisi elinden alınmıştır.

Şenol Hocanın olayı soruşturma ile ilgili değil söylediklerinden ötürü pfdkya sevkedilmiş ve tamamen suçsuz bulunmuştur(zaten suçsuzdu).Soruşturma ile ilgisi olan kişiler hakkında süreç devam ediyor.

Mesut
23.08.2011, 23:53
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8045-7V4H7Q7S.jpg
Bugünki İstanbul'a geliş görüntülerinden pek moralli gözükmüyor Şenol hocam.
Haketmediğin durumlarla karşı karşıyasın hocam
Seni çok seviyorum

Hasan Çelik
24.08.2011, 00:39
gün itibariyle Şenol hoca'ya ceza çıkmadı pfdk'dan..Şenol hoca bütün trabzonsporluların sesi olmuştur kendisini uzun yıllar bu takımın başında görmekten onur duyarız..