PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Trabzonspor'u Bu Ligde İstemiyorlar'

Batuhan
20.08.2011, 18:24
http://im.htspor.com/2011/08/20/661019_detay.jpg?1313830442

Şike iddiaları, disiplin cezaları ve TFF’nin aldığı kararlarla ilgili konuşan Şener, Aydınlar’ın görevini yerine getiremediğini iddia etti ve “Ben olsam bu işi yapamadım der, görevi bırakırdım” diye konuştu.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, bordo mavili takımın teknik direktörü Şenol Güneş’i Disiplin Kurulu’na sevk eden, Futbol Federasyonu ve Başkan Mehmet Ali Aydınlar için ağır konuştu: Trabzonspor’u ligde istemiyorlar, herhalde Avrupa’da da oynamasını istemiyorlar.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Son günlerde yaşanan şike iddiaları, disiplin cezaları ve Futbol Federasyonu’nun bu konularda aldığı kararlarla ilgili konuşan Şener, Başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın görevini yerine getiremediğini iddia etti ve “Ben olsam bu işi yapamadım” der görevi bırakırdım” diye konuştu. Şener, şunları söyledi:

Sayın Başkan 30 gün ceza aldınız. Bir şey söyleyecek misiniz?
Ne söyleyeyim ki bu federasyona. Selam söyle. Şenol Güneş de Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş.

Bir hafta bekleseler olmaz mıydı?
Beni boşver. Ben kulüp başkanıyım. Ama Şenol Hoca verilir mi disipline. Bu karar şu anlama geliyor, beni ligde istemiyordun, herhalde Avrupa’da da istemiyorsun. Çok mu acil bir durumdu Şenol Hoca’nın disipline verilmesi. Bir hafta bekleseler olmaz mıydı? Sen Fenerbahçe, Beşiktaş lehine karar alıyorsun. Ben Athletic Bilbao ile deplasmanda eksik kadro ile mücadele ediyorum. 0-0 berabere kalıyorum, tur atlayacak duruma geliyorum. Şenol Hoca’ya disiplin muamelesi yapıyorsun. Bu ayıp değil mi? Bitsin maç ne yapacaksan yap. Yangından mal mı kaçırıyorsun. Zamanlama çok ilginç değil mi?

Açıklamalar için disipline gönderdiler.

Bizi ne ile suçluyorsunuz bilmiyorum
Bak orası da garip. Bana yazı gönderiyorlar “savunmanı ver” diye, Şenol Güneş’e gönderiyorlar “savunmanı ver” diye. Soruyoruz, “Bizi ne ile suçluyorsunuz?” diye. Gelen yanıt şu; “Şu tarihteki açıklamanız için.” İyi de o açıklamanın neresi suç? Hangi kelime, hangi cümle... Bunların hiçbiri yok. Bana neyle suçlandığımı söyle. Söyle ki, ben de kendimi savunayım, değil mi?
Ama hayır, söylemiyorlar.

G.Saray da bir açıklama yaptı bugün.

Evet biliyorum, konuştuk.

Boşuna uğraştığımı düşünüyorum
Sizin haberiniz var mıydı, “konuştuk” diyorsunuz...

- Engin’in transferi için bir araya geldiğimizde bu konuları konuşmuştuk. Ondan söz ediyorum. “Türk futbolunun kolunu keserler” diyorlar. Haklılar. Sen beni disipline veriyorsun, belge göster. Hayır göstermiyor, “iddianameyi beklerim” diyor. İddianame olur mu? Yarın ben mahkemede beraat edersem ne olacak? Bir şey söyleyeyim mi , boşuna uğraştığımı düşünüyorum artık.

Şenol Güneş eğer ceza alırsa Avrupa Kupası maçında sahada olmayacak. Niye bu Trabzon’a karşı bir tavır olsun?

Merak etme yarın kendilerinde o hakkı da bulurlar. Manen bitirmeye çalışıyorlar Trabzonspor’u, Trabzon yıkılmaz çünkü.

Bak Güreli olayı nasıl çıktı ortaya...
“4-5 Trabzonlu Futbol Federasyonu, liglere devam kararı alamazdı” demiştiniz.
Bir daha savunurum bu sözlerimi. Eğer benim dediğim gibi olsaydı, bu karar alınmazdı. Bak Hüsnü Güreli olayı nasıl çıktı ortaya.

Peki çözüm yolu nedir?

Bizi boşverin ama futbola yazık. “İnsan ben yapamıyorum” der ve çekilir bir kenara. Dışişleri Bakanı olsaydım, “Kolej mezunu değilim, ingilizcem yok” der ve bırakırdım. Tarım Bakanı olsam, “Bu işi bilmiyorum derdim” ve bırakırdım. Mehmet Ali Bey de, “Bu benim yapacağım iş değilmiş” demeli ve görevini bırakmalı.

Habertürk

Hasan YAYLI
20.08.2011, 18:28
Yine çok sert değil,tarzımız bu sanırım doğru şeyleri söylüyoruz ama yeteri kadar ürkütmüyo gerekli yerleri,gs nin açıklamasına halen ses yok baksanıza...Karadeniz insanı serttir bu imajı yakalamalıyız tekrardan yoksa sindirme girişimleri sürecek bunların....

Adem Erdoğan
20.08.2011, 18:30
İyi konuşmuş. ne ceza veriyorsa versin adi köpekler.

Çakıroğlu İhsan
20.08.2011, 19:04
Onun bunun çocukları şerefsizler böyle okudukça aklıma geldikçe daha çok çıldırıyorum..

titanic
20.08.2011, 20:59
Sadri Başkan böyle devam,Çok zekice açıklamalar

Tolga
20.08.2011, 22:05
Yönetim mantıklı açıklama serisi ve negatif zamanda pozitif program ve uygulama yapmaya devam ediyor.Helal olsun Sadri Şener.

B.AKDEMİR
20.08.2011, 22:11
Tebrikler başkanım,daha sert açıklamaların da geleceğine inanıyorum.

UmutBaykan
20.08.2011, 22:28
gayet guzel konusmus baskan,isterlerse dozu dahada sertlesir.

Çağatay_
20.08.2011, 22:49
gayet guzel konusmus baskan,isterlerse dozu dahada sertlesir.

Susmak yok topraam, tam gaz devam.

Mehmet
20.08.2011, 22:58
Hürriyet:
Sayın Başkan 30 gün ceza aldınız. Bir şey söyleyecek misiniz?

Başkanımız:
Ne söyleyeyim ki bu federasyona. Selam söyle.

Federasyona ben de selam söylüyorum.:mad:

Sibel
20.08.2011, 23:00
Bu akşam Halil Bey belirtti.TFFnin yapacak olduğu açıklamadan biraz umutluymuşlar.Ama yapılan açıklama tabii ki şok etkisi yarattı.Ve artık her daim tepkimiz dile gelecek.

ibrahim
20.08.2011, 23:30
Adam "Trabzonsporu bu ligde istemiyorlar" dedi. Söylenebilecek en agir seyi söyledi, medyadan tik yok. Hersey planlanmis, herkes play-off zibmirtisini konusuyo. Sehit haberleri gibi buda bir sekilde gündemden düserse sasirmam...

Fatih Öztürk
20.08.2011, 23:43
vakti gelecek herkes bıryerlerımızden öpecek.Trabzonspor bu lıgı boykot etmelıdır.tam kadro yönetım,tff bınasını basıp ıstıfalarını almalılar.osursak ceza verıyorlar kahpeler.

Hasan Cubukcu
20.08.2011, 23:57
düsün bir magzada calisiyorsunuz 18 arkadas ne kadar satis olursa o kadar prim alacaksiniz ama birisi yada iki kisi caliyor geri kalan isciler den ses yok gördükleri halde tek bir kisi bir seyler yapmaya calisiyor o da durmadan cezalandiriliyor !!!

böyle mantik olmaz vallahi böyle adalet olmaz nerde görülmüs böyle adilik !!

ne olursa olsun cezada yesek ligdende atsalr kesselerde sonuna kadar destek cikalim !!

Sampiyonlugmuzu caldilar ses cikarmayalim , mal mi zanettiniz bizi !!!

Oğuzhan
21.08.2011, 00:00
Bravo başkan

Davut Özdemir
21.08.2011, 01:19
Anlat başkan, konuş! Susma..

Tyler Durden
21.08.2011, 02:14
Sadri Baskan cikip biz bu federasyonu tanimiyoruz dese ne olur?
Tanimiyorsan ben seni liglerden ihrac ediyorum mu diyecek aydinlar kopegi..Bu is cozume kavusturulana kadar geri adim atmamaliyiz..
Ayrica Faruk Ozak bir kerede cikip bizi savunsun ya, ne zaman boyle olsa kosesine siniyor.
O kadar bakanlik yapmis adamsin arkadas, bir sekilde bu surece dahil ol.Gerekirse basbakana kadar cik derdini anlat..
Ise gelince ben Trabzonspor'luyum diyenleri nedense hic ortada goremiyoruz.
Trabzon milletvekilleri,butun sivil toplum kuruluslarinin ortak hareket etmesi lazim..
Bu kotu kadin cocugu o gorevi birakana kadar savasmamiz lazim.

Çağdaş DENİZ
21.08.2011, 02:16
geç kaldınız maalesef...

Armağan Dere
21.08.2011, 02:45
İstemiyorlarsa çekilelim başkan o zaman.
takım,taraftar,camia bu tiyatroyu niye izliyor ki

ESER
21.08.2011, 02:52
bu sene ligde dogranacagimiza eminim.

kayseriliyiz
21.08.2011, 03:07
istenmedigimiz yerde isimiz ne o zaman?
bizi kabul edecek lig yok mu?
baska ülkede oynayabiliyormuyuz?

Çağdaş DENİZ
21.08.2011, 03:44
azerbaycan ligine gidelim

kayseriliyiz
21.08.2011, 03:50
azerbaycan ligine gidelim
bende aynisini düsünüyorum;)

lazzz61
21.08.2011, 03:53
bılbao macı oncesı eger gereklı tepkıyı vermessek bızede yazıklar olsunn

sefayasin
21.08.2011, 04:20
adamların hak yemekle kul hakkıyla bir dertleri yok ki. nasıl çaktırmadan hallederiz bu işleri onun derdindeler. hukuğun üstün gelmesini umcaz ve sonuna kadar destek olcaz bu renklere

arahna
21.08.2011, 05:09
ligden cekilmek de ne?
zaten onu istiyorlar
inadina burda olacaksin
hergun gozlerine batacaksin

titanic
21.08.2011, 05:32
Trabzonsporu bu ligde istemiyorlar,çok yerinde ve doğru bir tespit.İstemiyorlar;çünkü tekerlerine çomak sokabilen tek takım Trabzonspor.İstemiyorlar;çünkü ahlakı,dürüstlüğü şiar edinmiş bir kulüp Trabzonspor,Trabzonspor bir Kara Murat,Trabzonspor bir Battal Gazi

fanatikdevri
21.08.2011, 05:41
istemezler paraya onurunu satmayınca sıkıntı oluyor,diğer takımlara bakın ne güzel her şey yolunda hiç bir şey olmamış sanki,iftarın ne günahı var onu alet etmeyin bari

esra61
21.08.2011, 10:20
susmak yok.....hakkımızı aramalıyız.tebrikler başkanım

yaranozlu
21.08.2011, 11:03
onların istemesi yetmez, bizim istediğimiz olur. for example; şampiyon bursaspor :) sizinle daha çok uğraşacağız bundan sonra.

M.S.SOFU
21.08.2011, 14:20
heeea
haberimiz var bizi ligte istemediklerinden
ulan o yüzden trabzonsporu tutuyoruz ya...

Mertcan
21.08.2011, 15:57
Sadri baskan yerinde aciklamalarda bulunmus. Artik yapilanlar asikar herkes ne oldugunu biliyor ve goruyor. Fakat taraftar olarak bi protesto yapsak basina yansimayacak cunku medya hep dusman oldu. Kime kimi sikayet edecez nasil tepki gosterecez aklima bisey gelmiyo illa tff binasini atese mi verelim yikalimmi yani ne yapalim

Mustafa AYDIN
21.08.2011, 21:28
Başkanım bu adamın Aziz in maşası olduğunu bilmiyormuydun.En başta neden desdek verdin.Hani desdek vermesende fener yalakalarının oylarıyla yine seçilecekti ama en azından biz desdeklememiş olurduk.
Artık geçte olsa dik duruşunuzdan taviz vermeyin.Zaman bizim ne kadar haklı ve onurlu olduğumuzu gösterecektir.

Burçak
22.08.2011, 11:46
İstezler tabiki. Çünkü onların tekerine çomak sokan tek camia Trabzonspor.

hamdi_61
22.08.2011, 11:54
MAA Sadri ŞENER'e "15 ağustos a kadar hiçbir açıklama yapma,biz gerekeni yapacağız" gibi bir güvence verdiyse Sadri Şener de bu zamana kadar susmuş olabilir.(en azından bu suskunluğun nedenini açıklar)

Tepkimizin bundan sonraki süreçte artacağını ve hatta bu hafta içinde fenerasyon başkanının istifa edeceğini düşünüyorum.

pazarkapılı
23.08.2011, 22:24
cekil ozaman....

Hasan Çelik
24.08.2011, 00:41
trabzonspor tek başına mücadele ediyor fakat sesimiz birilerinin istediği kadar gür çıkıyor..

yakın
24.08.2011, 01:04
Trabzonspor'u bu ligde "güçlü" istemiyorlar, demek lazım.

Lafın gelişi "dört büyükler" demek sıkıntı vermiyor onlara, aksine kendilerince lütufkar oluyorlar ama gerçekten "dört büyükler" demek, onlar için şeytan görmek gibi korkutucu!

Yunus Danışmaz
24.08.2011, 01:07
iyi konuşmuş ama sertlik yeterli değil, varsın bir 1 ay daha ceza alsın ama sertliğini görelim..

Tekke
24.08.2011, 13:58
Trabzonu gerçekten istemiyorlar, ama Karadeniz inadı sonunda ligi salladı, artık hiçbirşey eskisi gibi olmaz arkadaşlar, son 15 senede en az 4 şampiyonluğumuz çalındı buna rağmen hala şampiyonluk kovalıyoruz, Bakın Antepin 1 Sivasın 1 KOcaelinin 1 Kayserinin 1 kez çalındı, adamlar bitti.

BUna Karadeniz inadı derler, ve bitmez...

macuka
24.08.2011, 14:18
Trabzonu gerçekten istemiyorlar, ama Karadeniz inadı sonunda ligi salladı, artık hiçbirşey eskisi gibi olmaz arkadaşlar, son 15 senede en az 4 şampiyonluğumuz çalındı buna rağmen hala şampiyonluk kovalıyoruz, Bakın Antepin 1 Sivasın 1 KOcaelinin 1 Kayserinin 1 kez çalındı, adamlar bitti.

BUna Karadeniz inadı derler, ve bitmez...

Genclerbirliginin Ersun Yanal zamaninda Cavcav in "sattigi" sampiyonlugunu unutmussun.

Trabzonsporun ligden cekilmesi fantazidir.
Trabzonspora zarar vermeyecek akilli bir pretesto yolu bulunmalidir ve ses getirmelidir. Adamlarin istedikleri zaten bizden kurtulmak.

Bence Saibeye karisan takimlarin macina seyircilerimizin gitmemesi, buyuk bir protestodur. Daha once onerdim, tekrar onereyim cunku benim aklima yatan bir sey. Kendi evimizde saibeli takimlarla oynadigimiz mac biletlerini Kulup "tek fiyattan" satsin, butun biletleri satin alip stadi hinc hinc dolduralim. Mac baslama dudugu ile birlikte hep birlikte stadi terkedelim.