PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burs

Onur Şeref
19.08.2011, 00:21
Arkadaşlar İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İÖ) okuyorum. Geçen sene kazandım hazırlık sınavından geçerek muaf oldum ve 1. sınıftan başladım fakat çeşitli sebeplerle(ekonomik ve okulu sevmeme) bu sene sınıf tekrarı yapmak zorundayım. Bu yüzden de burs bulamıyorum veren yerler ya ortalama istiyor ya da transkript istiyor.

Bir nebze olsun rahatlamak için bursa ihtiyacım var veren kurum, kuruluş, vakıf veya hayırsever zenginlerden burs istiyorum. Bildikleriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Başlığı kişisel bir ihtiyaç için açtım fakat benim gibi bir çok kişinin de ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu başlıktan o arkadaşlarımızda inşallah hayırlısıyla burs bulabilirler.

Onur Şeref
19.08.2011, 11:51
Ordulular vakfı Ordulu öğrencilere burs veriyormuş. Acaba Trabzonlular Derneği de veriyor mu? Bilgisi olan var mı?

Emirhan Makul
19.08.2011, 11:54
Bırak okuma bilgisayarda gelecek yok lehim yapmayı bilen kasa açıp kapatıyor adım başı bilgisayarcı.

bordo61
19.08.2011, 14:14
Onur güzel başlık oldum 4. sınıf (son ) hala burs bulamadık.

Bu arada Alttan dersin felanda yok

Onur Şeref
19.08.2011, 15:00
Bilgisayarda geleceği yaratırım da artık bir burs gerekiyor. Yoksa 5 senede mi biter 6 senede mi bilemiyorum.

Canberk
19.08.2011, 23:47
Demek üniversite böyle zorluklar da çıkartabiliyor . Aramızdan da çıkabilir böyle yardımseverler bugün bize yarın size imkanı olan veya vesile olabilecek renktaşlar işe Onur'dan başlayabilirsiniz

Onur Şeref
20.08.2011, 22:43
Her zamanki gibi bu konu gerekli ilgiyi görmedi. Kapatılmasını talep ediyorum.

Muhammed
21.08.2011, 01:43
Konunun gerekli ilgiyi görmemesi normal. Çünkü gerçekten burs almak çok zor bir yerden. Paraya çok ihtiyacı olan öğrencinin parayı bir şekilde kendisinin kazanması gerekiyor. Part time iş, özel ders vs olabilir mlesea.

Armağan Dere
21.08.2011, 02:55
Onur,
İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs veriyordu sanırım..İstanbul'da bir liseden mezun olma ve İstanbul'da bir üniversitede okuma şartı vardı..

Ama genel olarak dernek,vakıf bursu falan almak istiyorsan adamın olacak içeride kardeşim..Bu ülkede ne zaman torpilsiz iş oluyor ki ordan pay biç..

agahozlu
21.08.2011, 02:56
Her zamanki gibi bu konu gerekli ilgiyi görmedi. Kapatılmasını talep ediyorum.

İlgi görmemesini düşünmene üzüldüm. Yardıma ihtiyaç duyduğun konuyu okudum fakat senin de bahsettiğin gibi burs veren yerlerin çoğu transkript, not belgesi vs istiyor. En azından benim bildiklerim. Eğer bu şartlara uyuyorsan(başarılı isen) bir yere yönlendirebilirim seni. Diğer türlü ben maalesef yardımcı olamam.

Deniz Tosunoğlu
21.08.2011, 03:02
Tukiyede durumu bilmiyorum. Onun icin soruyorum. Devlet ögrencilere burs vermiyormu? Aylik en az 150 TL verilmesi gerekir bence..

SALDIRAY
21.08.2011, 03:12
Şu somaliye tonla para toplanırken neden ülkemizin genclerine okul için burslar,şehit ailelerine yardımlar toplanmıyor.. gösterişi çok seviyoruz ancak ülkemiz içinde yararlı işlerde 0 ız.

Gökhan Topsakal
21.08.2011, 03:23
İlgi görmemesini düşünmene üzüldüm. Yardıma ihtiyaç duyduğun konuyu okudum fakat senin de bahsettiğin gibi burs veren yerlerin çoğu transkript, not belgesi vs istiyor. En azından benim bildiklerim. Eğer bu şartlara uyuyorsan(başarılı isen) bir yere yönlendirebilirim seni. Diğer türlü ben maalesef yardımcı olamam.

agah bahsettigin yerde yaş sınırı ugyulaması yoksa ben alıyım o adresi?:rolleyes:

Onur Şeref
28.08.2011, 03:57
Yok mu şu garibana burs verecek eş, dost, vakıf, dernek, şirket?

mda61
03.09.2011, 09:51
Onur, bende aynı dertten muzdaribim. Geçen sene derece yaptım, kesin burs bulurum derken, hiç bir yerden alamadım. Bu senede alabileceğimi düşünmüyorum. İlk başta bir soru sormuşsun Trabzonlulara veren dernek var mı diye ? Trabzonlu Üniversiteliler Derneği var. Feysbuka TÜSED yazarsan çıkar. O sayfada bir şey bulamayabilirsin, Aksaray'da merkezi varmış bu derneğin. Benimde bu sene haberim oldu, başvurmayı düşünüyorum. Başvurular ne zaman, nereye başvurucaz gibi sorularıma cevap bulunca sana haber veririm. Unutursam da sen irtibata geç :)

Başka vakifların da listesini çıakrmayı düşünüyorum, sana uygun görürsem de söylerim. Biraz araştır ama her yere gir, başvur. Olmadı, kapısına git, söyle :)

mda61
03.09.2011, 09:55
Tukiyede durumu bilmiyorum. Onun icin soruyorum. Devlet ögrencilere burs vermiyormu? Aylik en az 150 TL verilmesi gerekir bence..

İhtiyacı olan öğrencilere veriyor. Vermeye çalışıyor en azından diyelim. Herkese verilmiyor.

Barış Burak
03.09.2011, 21:03
Onur, kardeş i.ö ye burs verilmesi çok zor. Üstelik bursa ihtiyacı olmayan adamlar,tanıdıkları sayesinde birtden fazla burslar alabiliyor...Neyse şu teklifi söyliyim sana;

Eğer bölümü seviyorsan ve 4 senede ve ya 5 senede bitireceğini düşünüyorsan, git eğitim kredisi çek,mezun olunca başlayacağın taksitlendirme yap.

Amerikada çoğu öğrenci böyle yapıyor, deneyebilirsin.

Okulunu bitireceğin yıl sayısının planını yap önce,ona göre bir yol haritası çiz.

İnş gerekmez de burs bulursun.

Oğuzhan İnce
13.09.2011, 19:32
Arkadaşlar İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İÖ) okuyorum. Geçen sene kazandım hazırlık sınavından geçerek muaf oldum ve 1. sınıftan başladım fakat çeşitli sebeplerle(ekonomik ve okulu sevmeme) bu sene sınıf tekrarı yapmak zorundayım. Bu yüzden de burs bulamıyorum veren yerler ya ortalama istiyor ya da transkript istiyor.

Bir nebze olsun rahatlamak için bursa ihtiyacım var veren kurum, kuruluş, vakıf veya hayırsever zenginlerden burs istiyorum. Bildikleriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Başlığı kişisel bir ihtiyaç için açtım fakat benim gibi bir çok kişinin de ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu başlıktan o arkadaşlarımızda inşallah hayırlısıyla burs bulabilirler.

kardeşim ben kafamın attığı bi gün mustafa sarıgül e gittim ikametin şişlideyse sana da belki yardımcı olurlar

Emirhan Ömeroğlu
14.09.2011, 08:26
Burs arıyorum kardeşime öz kardeşime.

:D

evrents
14.09.2011, 17:44
Arkadaşlar bahsettiğiniz trabzonlular derneği filan özel üniversitede okuyan tam burslu öğrencilere burs veriyor mu?Yani burs şartlarında sadece devlet üniversitesi öğrencileri başvurabilir gibi bir ibare var mı?Burada birbirimize yardımcı olalım.

Oktay AKKUŞ
14.09.2011, 18:54
Burs mu :D bende isterim :)