PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : The Walking Dead / Yürüyen Ölüler (Dizi, Çizgi Roman)

Emirhan Uludüz
16.08.2011, 16:34
http://j.imagehost.org/0210/walkingdead.gif

The Walking Dead, Frank Darabont tarafından televizyon için geliştirilen Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard'ın aynı adı taşıyan çizgi romanına dayalı Amerikan televizyon dizisidir. Dizinin 90 dakikalık ilk bölümü 31 Ekim 2010 günü AMC televizyon kanalında, "Fearfest" süresince yayınlandı.

The Walking Dead bir zombi kıyametinin sonrasını anlatıyor; Komadan uyandığında hastanenin ve yaşadığı kasabanın tamamen terk edilmiş olduğunu gören polis şefi Rick Grimes'in dünyası bir daha eskisi gibi olmayacak! Rick Grimes önderliğinde yönetilen küçük bir grup insan, zombi ordularından uzakta kendilerine yeni bir ev aramak için Birleşik Devletler genelinde seyahat etmektedir.

Atlanta’da ise küçük bir grup insan, ölümün köşe başında olduğu her an hayatta kalma mücadelesi veriyor. Gün geçtikçe hayatta kalma koşulları zorlaşıyor. Rick ve diğerleri bu korkunç yeni dünyada savaş verirken insanlıklarına sığınabilecekler mi?

http://3.bp.blogspot.com/_mBR638Zl7Qc/TRd9sWXlk_I/AAAAAAAAAQM/M3Zz9z5LcwQ/s1600/The-Walking-Dead-3-550x346.jpg

http://www.22dakika.org/imaj/behman/walking-dead.jpg

http://galeri.uludagsozluk.com/54/the-walking-dead_102067.jpg

ÇİZGİ ROMAN

Gün içinde televizyon başında geçirmediğiniz kaç saatiniz var? En son ne zaman gerçekten ihtiyacınız olan bir şeyi istediniz? Süper marketler yok, Posta servisi yok, Kablo TV yok. Robert Kirkman, kült olmaya aday bu çizgi roman serisinde, bize zombilerden korkmaktan ziyade, bu tip bir olayla karşılaşıldığında, nasıl bir ruh haline bürüneceğimizi sorgulatıyor. Hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hezeyanlarını, ruhumuzun derinliklerine işleyen, akıcı ve aynı zamanda yalın bir dille anlatıyor.

worldmaster
16.08.2011, 16:37
Sürekli karşılaşıyorum diziyle ama bi türlü zombi filmleri/dizileri falan izleyemiyorum. Saçma geliyor arkadaş :) Hani izlerken bi an olsun gerçek olabileceğini hayal edemiyorum.

Belki kendi alanında çok iyi yapım ama bana hitap etmiyor. Neyse ilgililer yazsa daha iyi olacak. İyi seyirler...

abcabca
16.08.2011, 19:00
Sürekli karşılaşıyorum diziyle ama bi türlü zombi filmleri/dizileri falan izleyemiyorum. Saçma geliyor arkadaş :) Hani izlerken bi an olsun gerçek olabileceğini hayal edemiyorum.

Belki kendi alanında çok iyi yapım ama bana hitap etmiyor. Neyse ilgililer yazsa daha iyi olacak. İyi seyirler...

Zombilerin gerçek olması bir kaç gen mutasyonuna bakar, bence bunu da değerlendirerek öyle izle :)

Kereşenli
17.08.2011, 00:38
Zombilerin gerçek olması bir kaç gen mutasyonuna bakar, bence bunu da değerlendirerek öyle izle :)

Gece gece korkutmayın adamı yahu. ççç

worldmaster
18.08.2011, 04:36

Yahu tamam da ben böyle bön bön yürüyen saçma suratlı zombi mi görecem her defasında. Biraz da farklı bir tasvir olsa ya :)

Emirhan Uludüz
15.10.2011, 21:47
2. Sezon Yarın Başlıyor. Pazartesi altyazılar düşer herhalde nete.

Emirhan Uludüz
17.10.2011, 19:17
İkinci Sezon ilk bölümü dün yayınlandı. Altyazı birazdan tamamlanacak ancak bu sitede fazla hayranı yok sanırım dizinin :D

abcabca
18.10.2011, 15:48
2. sezon biraz durgun başladı ama yine de güzeldi.

Emirhan Uludüz
21.10.2011, 18:10
2. sezon biraz durgun başladı ama yine de güzeldi.

Aynen öyle 40dakika bir kişiyi aramak sıktı biraz.

Ömer Kibar
05.11.2011, 23:47
3. Sezonun onayını aldı. :)

Tascaynar
25.11.2011, 18:52
2.sezonu küçük bir kızı aramakla geçmekte,biraz sıktı bu diziden beklentilerim yüksekti.Ancak 6. bölümüyle olaylar da sürükleyici hale geliyor gibi.Lost'taki gibi yasanın olmadığı,herkesin başına buyruk dolandığı bir ortama dönecek gibi.Son bölümleri sıksa da büyük beklentiyle izlemeye devam edeceğim yine.

TheDayAfter61
02.03.2012, 15:38
Ara iyi gelmiş The Walking Dead'e.
İlk sezondaki heyecana yaklaşılmış.

Hasan ZAİMOĞLU
03.03.2012, 02:01
sıkılmadan izliyorum desem yeridir. :) ama şu ufak kızı bulsalar iyi olur (s02e04)

güneyli
03.03.2012, 10:55
Demirören gibileri görünce zombi görmek pek etkilemiyor insanı..

Emirhan Uludüz
09.09.2012, 12:01
3.Sezon Ekimin ilk haftası başlıyor. Umarım 2.Sezona göre daha hareketli olur.

Emirhan Uludüz
14.02.2013, 03:28
3.sezonda verilen arada geçti ve 9.bölüm pazar günü yayınlandı. 3. sezon çok güzel gerçekten iyice karıştı ortalık :D

aslı
14.02.2013, 10:46
Daryl gruptan ayrıldı ama geri dönecektir.. Zombileri geçtik bu sefer valiyle savaş başladı..
Glenn'in geleceğinden şüpheliyim.. Rick çok mu zayıflamış. Sanki insanlar habire zayıflarken küçülürken zombiler devleşiyo gitgide..
3.sezon 10. bölüm merakla bekleriz :cool:

Öznur61
14.02.2013, 11:21
bu diziyi tvdemi veriyolar veriyolarsa hangi kanal hangi günler saat kaçta yazarsanız bende bakıcam merak ettim :)

İlker Yazıcıoğlu
14.02.2013, 19:39
Öznurcuğum EMC kanalı veriyor Amerika'da malesef.
İnternetinde kota sınırın yoksa izlemeni tavsiye ederim.

The Big Bang Theory'den sonraki favori dizimdir.
Şiddetle tavsiye ederim.

İlker Yazıcıoğlu
14.02.2013, 19:42
Daryl gruptan ayrıldı ama geri dönecektir.. Zombileri geçtik bu sefer valiyle savaş başladı..
Glenn'in geleceğinden şüpheliyim.. Rick çok mu zayıflamış. Sanki insanlar habire zayıflarken küçülürken zombiler devleşiyo gitgide..
3.sezon 10. bölüm merakla bekleriz :cool:

Dizinin gidişatını çok iyi analiz etmişsin Aslı.
Aynen senin gibi düşünüyorum.
Ben çok merak ediyorum ne olacağını.
Glenn,bana da pek tuhaf geldi.
Rick'in delirmesi o grup açısından çok büyük sıkıntı yaratacaktır.
Yakında bir bölünme daha yaşanabilir.

Kurgulamayı çok güzel yapıyorlar dizide.

Öznur61
14.02.2013, 20:07
Öznurcuğum EMC kanalı veriyor Amerika'da malesef.
İnternetinde kota sınırın yoksa izlemeni tavsiye ederim.

The Big Bang Theory'den sonraki favori dizimdir.
Şiddetle tavsiye ederim.

tamm abi saol internet kotasız mutlaka bakarım aksilik çıkmazsada hangi gün?

İlker Yazıcıoğlu
14.02.2013, 20:09
tamm abi saol internet kotasız mutlaka bakarım aksilik çıkmazsada hangi gün?

Bir aksilik olmazsa pazartesi günleri aşağıda linkini verdiğim siteden izleyebilirsin.

http://www.yabancidiziizle.com/

Yalnız,izlemeye an baştan başla.Fazla bölüm yok zaten

:)

Öznur61
14.02.2013, 20:50
Bir aksilik olmazsa pazartesi günleri aşağıda linkini verdiğim siteden izleyebilirsin.

Yalnız,izlemeye an baştan başla.Fazla bölüm yok zaten

:)

saol abi bakmaya çalışırımda benim pazartesinden sonra okul başlıyor düzgün bir plan yapıp 2.dönemi başlatmam gerek.sonra 1.dönem takdiri aldın kendini saldın demesinler :D

İlker Yazıcıoğlu
14.02.2013, 21:12
saol abi bakmaya çalışırımda benim pazartesinden sonra okul başlıyor düzgün bir plan yapıp 2.dönemi başlatmam gerek.sonra 1.dönem takdiri aldın kendini saldın demesinler :D

Onu bilemem:)
Derslerin daha önemli tabi.
Başarılar dilerim.....

aslı
15.02.2013, 02:44
bu diziyi tvdemi veriyolar veriyolarsa hangi kanal hangi günler saat kaçta yazarsanız bende bakıcam merak ettim :)
e2 veriyordu ama bitmiş olması lazım. Ben netten izliyorum. dizimag sitesinden..

Dizinin gidişatını çok iyi analiz etmişsin Aslı.
Aynen senin gibi düşünüyorum.
Ben çok merak ediyorum ne olacağını.
Glenn,bana da pek tuhaf geldi.
Rick'in delirmesi o grup açısından çok büyük sıkıntı yaratacaktır.
Yakında bir bölünme daha yaşanabilir.

Kurgulamayı çok güzel yapıyorlar dizide.
Evet her ayrıntıya dikkat ediyorlar.
En sevdiğim yanı da bir sonraki bölümde neler olacağını asla tahmin edemiyorsun. Ya da tahminlerin tutmuyo
Her bölüm ayrı sürpriz (:

Emirhan Uludüz
16.02.2013, 14:58
O değilde spoiler falan dememişsiniz ne olup bitti yazmışsınız beyler biraz dikkat izlemeyen falan vardır :D

İlker Yazıcıoğlu
16.02.2013, 17:08
O değilde spoiler falan dememişsiniz ne olup bitti yazmışsınız beyler biraz dikkat izlemeyen falan vardır :D

Haklısın Emir,kusura bakma:)

Berkan
25.02.2013, 09:03
Merle ye illet olan bir tek ben mi varım :D

İlker Yazıcıoğlu
25.02.2013, 21:04
Bu konuda yalnız değilsin:)
Fakat Merle'nin değişeceğinden eminim.
Bakalım zaman ne gösterecek......

qlii
25.02.2013, 22:53
öle demeyin merle gruba döndü kral olacak .adam pisikopat felan ama kodumu oturtuyor.

İlker Yazıcıoğlu
25.02.2013, 23:42
Bugünkü bölüm iyice meraklandırdı beni gelecek için.
@qlii Katılıyorum sana.En sinir bozucu herif,bir anda dizide parlamaya başladı.Bakalım artık.
Futbolu bıraktık.Annem gibi dizilere sardım.Allah sonumuzu hayır etsin:)
Bir elişim eksik,onu da tamamlarız artık:)

Berkan
26.02.2013, 17:41
12. bölümde işler çok karışacak çok. Andrea sen ne biçim insansın :D

Alika87
27.02.2013, 01:55
dördüncü sezon baslamadi dimi??

Berkan
27.02.2013, 07:28
3. sezon 11. bölümde hocam.

Öznur61
19.03.2013, 21:16
bi bölümünü izlemek nasip olmadı inşallah izlicem ama :)

Derbeder-53
19.03.2013, 21:38
gece yarısı olunca izlemek istiyorum.fazla spoiler yemem umarım :)

İlker Yazıcıoğlu
19.03.2013, 21:45
Dizileri buradan izleyebilirsiniz arkadaşlar....

Öznur61
19.03.2013, 21:51
Dizileri buradan izleyebilirsiniz arkadaşlar....

bi bakmak lazımda bunu anlamak için en başından izlemek gerekir sanırım 3.sezon felan diyo :D

İlker Yazıcıoğlu
19.03.2013, 21:55
Öznurcuğumbir sezondaki dizi sayısı az yalnız.
Yavaş yavaş başlayabilirsin.
Çok hoşuna gider.

Öznur61
19.03.2013, 21:59
pazartesiye kadar izlediim izledim..yoksa sınavlar başlıyo ilker abi biraz zor malesef :p

İlker Yazıcıoğlu
19.03.2013, 22:11
Sınavların önemli Öznur.
Onları hallet.
Gerekirse ilerleyen dönemlerde ben bölümleri indirir sana veririm.
Önce okul.
Hadi git çalış:)

Derbeder-53
19.03.2013, 22:18
Link için teşekkür ederim. Chuck ve Prison Break. Benim bir sezonu 1 günde bitirdiğim diziler oldu. Umarım bunu da öyle bitirebilirim

pazartesiye kadar izlediim izledim..yoksa sınavlar başlıyo ilker abi biraz zor malesef :p

Sınavında başarılar dilerim! Dilerim ki; sorular çok zor olmaz inşallah!

beitar
20.03.2013, 01:44
Bomba gibi başladı, bekleyip birkaç bölüm birden izliyorum... Merle yede yavaş yavaş ısınmaya başladım aslında özünde iyi biri kardeşine çekmiştir biraz :)

yakında savaş çıkacak bakalım heyecanla bekliyoruz, rick biraz uyanık olsa ahhhh ah