PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biletix'in Şark Kurnazlığı

demiradam57
12.08.2011, 08:54
Biletix işinde yönetim net yanıt bekliyor

Trabzonspor, 'Olimpiyat gişelerinde sorun yaşıyoruz' dedi, kasaya girenle stattaki seyirci sayısının tutmadığını ileri sürdü... Benfica maçında olan Avukat Kemal Bayrak da olaya ışık tutacak bir dava açtı: Gişeden para verip bilet aldım, davetiye çıktı. Bu işin peşini bırakmam.

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/8/10/fft1mm1491459.jpg
Trabzonspor, daha önceki birçok İstanbul sınavını oynadığı Olimpiyat Stadı’ndan taşınma kararı alıp Athletic maçı için TT Arena’yı isterken olayın sadece ‘ambians’ yönü gündeme gelmişti. Ancak perde arkasında yaşanan bir olay daha vardı. O da yönetimin Olimpiyat’taki gişe rahatsızlığı! Biraz açalım... Son Benfica maçında Trabzonspor’un satılan bilet ve kasaya giren para ile stattaki seyirci sayısı arasında farklar olduğundan şüphe duyan Trabzonspor Yönetimi, bu rahatsızlığını paylaşmaktan da kaçınmadı. Olaya ışık tutan ve işin hukuki boyuta taşınmasına da yol açan isim ise bir Trabzonspor taraftarı avukat oldu. İstanbul’da meslek hayatını devam ettiren Kemal Bayrak, o gün stat gişesinden bilet aldığını ve yaşananları FANATİK’e anlattı:
‘İyi niyet göremiyorum’
“Ücretini ödeyip çocuklarımıza ve arkadaşlarıma bilet aldım. Maç bitti, eve geldik. Hatıra olarak saklayacaktım bileti. Baktım, bedel kısmında ‘0’ ibaresi var. Sonra altlarda, okunmayacak kadar küçük yazılarla ‘daveti’ ibaresini de görünce inanamadım. Çünkü biz para verip almıştık, davetli değildik! Sonrasında konuyu araştırmayı kendime görev saydım. Biletix ve Trabzonspor ile temasa geçtim. Biletix, önce okunmayan bilet yerine davetiye barkodu okunduğu için böyle olduğunu belirtti. Sonrasında inceleme başlattıklarını açıkladılar. Ancak davetiye basılmaması gereken bir tribüne davetiye basıp gişeye vermek, sonra da bunu oradaki görevlilere yıkmak iş değil. Böyle büyük bir firma bunu yapıyorsa bunun altında iyi niyet göremiyorum.”
Biletix ve Trabzon inceleme başlattı
Olayla ilgili olarak hem Trabzonspor hem de Biletix inceleme başlattı. Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, “Olayın takipçisiyiz. Ortada bir sıkıntı var. Bunun biri de bir bini de bir. Biletix büyük bir firma. Konuyu aydınlatacaklarından eminim” dedi. Biletix firması da üst düzeyde inceleme başlattı. Genel müdür yardımcıları ve hukukçuların hem kendilerine açılan dava hem de olayın iç yüzü ile ilgili çalışma yürüttüğü öğrenildi.

Arkadaşlar bu haberden de anlaşıldığı üzere Biletix firması yaklaşık 20000 biletin parasını direk cebine indirmiştir.Ortalama 40 TL.sından 800000 TL.yapmaktadır.Resmen ortada bir kurnazlık!!! görülmektedir.Bu konunun sürekli gündemde tutularak bu paranın onlardan tahsil edilmesi ve sorumlulularının yasalar önünde hesap vermesinin sağlanması gerekmektedir...

ozturk
12.08.2011, 09:04
Ben de karşılaştım bu durumla..

hatırlamıyorum ama bir ibb maçıydı..

parayla satılmaz yazıyordu üzerinde..

murat
12.08.2011, 09:16
Ben de karşılaştım bu durumla..

hatırlamıyorum ama bir ibb maçıydı..

parayla satılmaz yazıyordu üzerinde..

Bundan sonra bu durumlarda taraftarin yapacagi sey bellidir. Bundan sonra boyle biletlerin satildigi yer ve saati not edip kulube yollamak lazim, hatta mumkunse satan kisinin fotorafini cekip eklemek bile lazim. Sahtekar herif bunlar...

Yasin T.
12.08.2011, 10:56
Geçen sezon ki 7-0'lık Kasımpaşa maçında da aldığım bilette davetiyedir satılamaz yazısı vardı.

B.AKDEMİR
12.08.2011, 10:59
Bu biletix anlaşılan sezonun volesini bizim maçlardan vuruyor.Zaten tüm sene stad boş!

bordoylamavi
12.08.2011, 11:00
avukat beyefendiye tebrikler. bu olayı açığa çıkardığı için. o değil de bu kadar maç bu biletleri satmışlar da bizden bi kişi bile fark edip bu ne dememiş. en ilginci de bu

Cafer KILIÇSOY
12.08.2011, 11:01
Kardeşim almayacaksınız bu kadar basit.

Niye benim aldığım biletlerin üstünde böyle bir ibare yoktu?

murat
12.08.2011, 11:05

Benim anladigim biletix gisesinden parasini veripte aldiklari bilette bu yaziyor. Yani kimse secipte almiyor bileti.

Ayrica imzaniz 5 satirdan olusuyor, kurallara uyalim, uymayanlari uyaralim :)

Turgut Altun
12.08.2011, 11:15
Bu mesajı forumda başka bir başlıkta okumuştum, yeni bir haber değil. Belki de araştırma sonuçlanmıştır bile.

ARAF
12.08.2011, 11:25
ben trabzonda bilet almıştım ama böyle bir koltuk yoktu stadda
maçı en arkada ayakta seyrettim
biletix olmayan koltuğu satıp parayı cebe atıyor
güvenliğe söyleyince daha öncede olduğunu konuyu yönetime ilettiklerini söyledi ama sonuç yok

Murat Altun
12.08.2011, 12:02
Önemli olan burada biletix değil o davetiyelerin verildiği kişinin yaptığı şerefsizliktir Bunua sıl kulüp yöneticileri toplu olarak davetiye verdiği kişileri iyi gözden geçirmelidir Biletixin kurumsal olarak bu olaydan haberi olduğunu sanmıyorum Bence gişe çalışanları ile bağlantıdaki malesef kulüpten tribünlerden nemalanan bizden birilerinin işidir bu

Turgut Altun
12.08.2011, 12:08
Toplu davetiye alan ve dağıtan belli. Trabzoncell hattını taşıyanlara bilet verecekti. Talep az olunca elde kalan biletleri biletixe geri verdiler, onlarda satışını yaptı diye düşünüyorum. Altında başka şeyler olsaydı kokusu yayılırdı.

Travelair
12.08.2011, 12:39
UEFA bu konuda hassas. Umarım ilgimiz yoktur, gs'nin aldığı ceza gibi bir ceza almayız. Bu gibi bir uyarıyı burda 2-3 kez yapmıştım

M.S.SOFU
12.08.2011, 14:31
o zaman biletix, kulübe davetiyeleri sattık demeyip, paranın üzerine baya yatmıştır...

Mertcan
12.08.2011, 17:35

:rolleyes: pardon ya her zamanki olay nasılsa bakmayı unutmuşuz

SEDAT
12.08.2011, 17:39
- İnsan o heyecanla biletimi incelesin Staddan sesler geliyor felan yapmayın Allah aşkına bunlar naısl eleştiridir...

Tolga
12.08.2011, 17:40
Başka açıklaması yokki zaten.Kulübe yapılan bir yanlışlık ortada.Ya hakkımızı yiyorlar yada iki tarafın hakkı yeniyor.Bir an önce açıklama ve sonuç gelmeli bu olaya.

POYRAZ
13.08.2011, 03:08
Kimbilir hangi o. cocugunun cebi doldu.