PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetime Çağrı

Sinan Ayaz
12.08.2011, 02:02
25.08.2011 tarihinde Türk Telekom Arenada oynayacağımız Avrupa ligi play off 2. maçındaki maç hasılatının tamamının Afrikadaki kardeslermize gönderilmesini, sporun bir başka yönününde ortaya çıkmasında yönetimin önayak olmasını rica ediyorum. Bu yardımın duyarlı Trabzonspor taraftarını harekete geçireceğinden hiçbir şüphem yok

titanic
12.08.2011, 02:11
25.08.2011 tarihinde Türk Telekom Arenada oynayacağımız Avrupa ligi play off 2. maçındaki maç hasılatının tamamının Afrikadaki kardeslermize gönderilmesini, sporun bir başka yönününde ortaya çıkmasında yönetimin önayak olmasını rica ediyorum. Bu yardımın duyarlı Trabzonspor taraftarını harekete geçireceğinden hiçbir şüphem yok
çok güzel br fikir renktasım tebrık edıyorum.biz maça gidemeyecek olanlar da trabzonspor taraftarları olarak bır y<rdım kampanyası baslatsak hiç fena olmaz

Cihan_61
12.08.2011, 02:15
Şu Yönetıme Cagrıyı düzgün yassak daha ıyı olur...

fındıkoğlu
12.08.2011, 02:30
Çok güzel bi düşünce... İnşaallah yönetimden buna cevaben bi karşılık gelir.....
Bu ses duyulur inşaallah....

Yasin Altuntas
12.08.2011, 02:35
Ben cani veya Kalpsiz olmak istemem. Ve tabiki ordaki Insanlarin bizim Yardimimiza ihtiyaci var. Ama bence Türk Telekom Arenadaki gelen Hasilata bizimde Ihtiyacimiz var. Bizimde yeterince Borcumuz var.

İsa
12.08.2011, 02:35
Bordomavi net olarak bir kampanya başlatılsa iyi olur...

Reşit
12.08.2011, 02:43
az önce bende yardım kampanyasını izlerken aklıma geldi yazmak icin bmn ye girmiştim. benden cok yasayacaksın . belki o hasılat bizim icin büyük bir mebla değil ama ordaki bebeklerin icin hayat demek...

karaozgur
12.08.2011, 02:46
Hatta girişlere birer kumbara konup, bozuklar veya istediğiniz miktar yardımı yapabilirsiniz diye insanlar yönlendirilse...
Veya bu işi büyütüp Bilbao taraftar derneklerinide bu işin içine çeksek...
Veya şu anda STV'de kampanya var. Kampanyanın bir bacağınıda buraya çeksek...
Nöbetçi yöneticilerimizden birisi yayına bağlansa ve projemizi anlatsa, insanları uyandırsa...

Ne güzel olur...
İnsan olmanın hakkını veririz...

Sami Kuk
12.08.2011, 02:49
Öyle olursa stada yer kaLmaz bunu maçtan sonra açıklamaları lazım ama...

İstanbul Arenaya akar valla:)

Gökhan Topsakal
12.08.2011, 02:54
daha evvel neler oldugunu hiç duymamış, hiç görmemiş gibi... yine arkasında kimin oldugunu, başında kimin durdugunu, paranın ne kadarının nasıl kullanıldıgını bilmedigmiz ne idüğü belirsiz vakıflara mı verelim paramızı???

sokagınızda ya da mahallenizde hakikaten muhtac insanın olmadığını düşünüyosanı dahi, yardımınızı devlet eliyle yapın hiç değilse lütfen...

Diyanet'in düzenledigi organizasyon dışındakiler bana hiçç ama hiç güüvenilir gelmiyor...
http://www.diyanet.gov.tr/turkish/dy/Diyanet-Isleri-Baskanligi-Duyuru-11784.aspx

seyduna_efil
12.08.2011, 02:55
Bu maçın gelirleri Somaliye giderse,bilet fiyatları ne olursa olsun o stat tamamiyle dolacaktır..Ortalama 1 milyon tl gelir elde edilirse,bugune kadar en büyük yardımı biz yapmış olacağız..

Cihan_61
12.08.2011, 02:57
Ben cani veya Kalpsiz olmak istemem. Ve tabiki ordaki Insanlarin bizim Yardimimiza ihtiyaci var. Ama bence Türk Telekom Arenadaki gelen Hasilata bizimde Ihtiyacimiz var. Bizimde yeterince Borcumuz var.
Katılıyorum...ama bari yarısı verilebilir

Tolga
12.08.2011, 02:57
Sadece espri . . .

Biletler 100 TL'den başlayacak.O zaman kimse kardeşini akrabasını kankasını alıp maça gidemeyecek.Haykıranları duyabiliyorum =)

Gerçek tarafı . . .

Katılıyorum.Ben bu hakkımızın verilmesine razıyım.Mükemmel bir öneri . . .

Cem Zırıh
12.08.2011, 03:08
oneri guzel fakat ucari bi is olur cunku gelir hic bi zaman elde edemeyecegimiz bir taraftar geliri olabilir o yuzden zannetmiyorum boyle birssey yapilacagini

Tolga
12.08.2011, 03:18
Gelir ne olursa olsun ben kanaatimce söylüyorum.Fiyatlar 30 TL'den hesap edilirse 50 bin kişiden 1.5 milyon TL yapar.Ben bir hayıra vesile olması dileğiyle bağışlarım Afrika'ya 1.5 Milyon TL.Allah bize bunu emretmiş derim.Ama kulübün ne durumda olduğunu bilmediğim için 1.5 milyon TL'Yi bir arada görmediğim için söylerim.

Bir müslüman olarak güzel bir duygu olur takımım adına.

Bekir
12.08.2011, 03:21
Ortalama 50 TL bilet fiyatları ile satılıcak 50.000 Biletin toplam getirisi 2.5 Milyon TL olur.

Vergi,Hizmet Bedeli,Masraflar,Stad kirası falan düşülünce 1 Milyon TL ancak kalır,bu da büyük bir rakam değil,Bence bağışlanması gayet olumlu olur.

Tolga
12.08.2011, 03:24
Ortalama 50 TL bilet fiyatları ile satılıcak 50.000 Biletin toplam getirisi 2.5 Milyon TL olur.

Vergi,Hizmet Bedeli,Masraflar,Stad kirası falan düşülünce 1 Milyon TL ancak kalır,bu da büyük bir rakam değil,Bence bağışlanması gayet olumlu olur.

bu kısmı direk yazıp ortadaki kelimeleri bende boş geçmeyi deneyerek yazdım ama olmadı . Maddiyat maddiyat maddiyat . . .

Helvacı61
12.08.2011, 03:32
bence yanlış çünkü bu yardım maçı değil trabzonspor taraftarının kendini test edeceği maç hem rakip üzerinde hemde spor kamuoyu üzerinde baskı kuracağı maçı yardım maçına çevirmek doğru değil. her türlü yardıma evet buna hayır derim bu maça gelecek olan kişinin aklında yanlız ve yanlız trabzonspor olmalı

DeAgLeMaNyAq
12.08.2011, 03:49
Bu tarz bir kampanya biletler satışa çıkmadan deklare edilirse ilgiyi bir hayli arttırır. Lâkin yönetim bu tarz bir girişimde bulunsa dahi, gelirlerin tamamını bağışlamaz...

Salih Edip
12.08.2011, 04:29
Hiç mi yanlış transfer yapmadık arkadaş , bir oyuncu aldık 1 milyon verdik hiç oynatmadık farz edin nolcak... Verilmeli bence ne olursa olsun isterse 10 milyon olsun geliri , dünyada yiyecek birşey kalmadığı zaman paranın da bir önemi kalmayacak...

Salih Edip
12.08.2011, 04:33
daha evvel neler oldugunu hiç duymamış, hiç görmemiş gibi... yine arkasında kimin oldugunu, başında kimin durdugunu, paranın ne kadarının nasıl kullanıldıgını bilmedigmiz ne idüğü belirsiz vakıflara mı verelim paramızı???

sokagınızda ya da mahallenizde hakikaten muhtac insanın olmadığını düşünüyosanı dahi, yardımınızı devlet eliyle yapın hiç değilse lütfen...

Diyanet'in düzenledigi organizasyon dışındakiler bana hiçç ama hiç güüvenilir gelmiyor...
http://www.diyanet.gov.tr/turkish/dy/Diyanet-Isleri-Baskanligi-Duyuru-11784.aspx

Böyle kaygıları olan arkadaşları da anlıyorum , hangi vakıf olduğu önemli değil , devlet yoluyla gönderilir yeter ki oraya ulaşssın , kimsenin de aklında soru işareti kalmasın...

Kardeşlerimiz orda yiyecek ekmek bulamazken , biz burda birbirimizi yiyip enerjimizi boşa tüketmeyelim...

Bu konu çok önemli Allah rızası için öenm gösterelim...

.....
12.08.2011, 04:37
Gelirin tamamı büyük ihtimalle bağışlanmaz. Ama yine de hatırı sayılır bir miktarı bağışlanırsa gerçekten iyi olur. Güzel bir düşünce.

SALDIRAY
12.08.2011, 04:50
Biz büyük bir kulübüz. Bu maçta ortalama 1.5 ile 2 milyon arası gelir olur. Bu paranın tamamı Afrika'daki kardeşlerimize yardım olarak gönderilirse çok büyük iş başarmış oluruz. Bu gelir Trabzon için hiç. Ama onlar için büyük bir nimet. Umarım böyle bir şey gerçekleşir.

Salih Edip
12.08.2011, 04:54
Biz büyük bir kulübüz. Bu maçta ortalama 1.5 ile 2 milyon arası gelir olur. Bu paranın tamamı Afrika'daki kardeşlerimize yardım olarak gönderilirse çok büyük iş başarmış oluruz. Bu gelir Trabzon için hiç. Ama onlar için büyük bir nimet. Umarım böyle bir şey gerçekleşir.

Aynı düşünce içerisindeyim , bu para bizi batırmaz da çıkarmaz da. 1461 Trabzona oyuncu aldık oynatmadık gönderdik farzedelim bu seferlik... Trabzonsporlu olarak böyle zamanlarda duruşumuzu göstermeli duyarlı davranmalıyız.

Salih Edip
12.08.2011, 04:57
Büyük Trabzonsporun duyarlı bir taraftarı olarak , a.bilbao ile istanbulda oynayacağımız uefa avrupa ligi play off maçının gelirlerinin tamamının , somali de açlıktan ölmek üzere olan , son nefesleriyle bir umut yaşama tutunma mücadelesi veren , belki biri bizi görür diyerek çaresizce bekleyen , somalili kardeşlerimize bağışlanmasını talep ediyorum...

Maçtan elde edeceğimiz gelirden mahrum olmak , Trabzonsporumuzu çökertmez , ancak orada binlerce insanın yaşamasına vesile olabilir. Kulübümüzün sadece bir spor kulübü olmadığını , çok daha fazla şeyler ifade ettiğini , anadolu insanının güzel karakterini yansıttığını , böylesi günlerde göstermek boynumuzun borcudur diye düşünüyorum... Saygılarımla...

Bu maili gönderdim kulübe ama benim göndermemle birşey olmaz tabiki , hep birlikte organize olmalı kulübü baskı altına almalıyız. Taraftar baskısı diyip duruyolar ya , varsa eğer öyle bir baskı , uygulamak için tam sırası...

Vakit geç olduğu için forumda pek kişi yok sanırsam ama , yarın bu konuda çok etkili olmalıyız diye düşünüyorum...

Hüseyin Sahtiyan
12.08.2011, 09:58

Sen ölmüyorsun borcundan sebep, ordaki insanlar ölüyor açlıktan ama. Aradaki fark koca uçurum.

He yönetimimiz böyle birşey yapar mı, kesinlikle yapmaz.

seyduna_efil
12.08.2011, 10:22
Trabzonsporun borcu varmış,gelirlerin hepsini oraya bağışlayamazmış pehh..

Somalide her 6 dakikada bir,bir çocuk ölüyor ve çocukların ortalama yaşam süresi 4 yaşını geçmiyor..

Trabzonspor 1 milyon tl hasılatı almasa birşey olmaz ama orda ki insanlar bu parayla gelecek yardıma muhtaç,belki de bu para bir çok çocuğun hayatını kurtaracak..

esra61
12.08.2011, 10:41
fikir güzel inşallah uygulanır....

Samet Türkmen
12.08.2011, 11:27
Güzel fikir. İnşallah uygulanır.

Ayrıca 1 milyon Tl nin orada neler yapabileceğini iyi öğrenmeliyiz. 5-10 tl'ye iftar sofrası kurulan bir ülkede varın 1 milyonun neler yapabileceğini düşünün.

B.AKDEMİR
12.08.2011, 12:11
İnsanımız oldukça duyarlı.Somaliye de yardım yapılmalı.

Ancak Doğu Türkistan'da zulüm altındaki müslüman Türk'lerde unutulmamalı!Mao cu Çin'in ezdiği türlü işkencelerle yok etmek istediği Türkler içinde Suriye!ye yapılan,Filistin'e yapılan insan hakları savunuculuğu aynen yapılmalı!

Çöpten buldukları artıklar ile yaşamaya çalışan ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan halkımız konusundada aynı duyarlılığı göstermeliyiz.

Durmadan ABD yanlısı yayınlar yapan yahudi medya Doğu Türkistan'daki zulme gelince 3 maymunu oynuyor!

Neyse mübarek ramazan ayında herkese hayırlı cumalar.

Sibel
12.08.2011, 12:17
Güzel ve yürekten bir dilek...

Emre GÜRDAL
12.08.2011, 12:20
maçtaki hasılatın sadece stad kirasını gs ye verelim geri kalan paralar afrikaya gitsin trabzonsporun borcu illa bir gün kapanır ama afrikada insanlık sorunu bu gidişle kapanmaz....bozuk para olayınıdA yapılması gerekir kapılara kumpara koyacaksın bu olayıda güvenli bir şekilde yapacaksın insanlıga yardım edeceksin....

Muhammed Ayaz
12.08.2011, 12:30
dün gece samanyoluyu izlerken abimin aklına geldi bu fikir ve hemen dün gece başlığı açtık gerçekten güzel bbir düşünce bu düşünce hem insani yardım açısından hemde trabzospor açısından gayyet başarılı bir organizasyon halini alabilir.inşallah gerçekleşir.

Salih Edip
12.08.2011, 12:35
Ne yazıkki başlığa ilgi yok ve ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz :(

Samet Türkmen
12.08.2011, 16:19
İnsanımız oldukça duyarlı.Somaliye de yardım yapılmalı.

Ancak Doğu Türkistan'da zulüm altındaki müslüman Türk'lerde unutulmamalı!Mao cu Çin'in ezdiği türlü işkencelerle yok etmek istediği Türkler içinde Suriye!ye yapılan,Filistin'e yapılan insan hakları savunuculuğu aynen yapılmalı!

Çöpten buldukları artıklar ile yaşamaya çalışan ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan halkımız konusundada aynı duyarlılığı göstermeliyiz.

Durmadan ABD yanlısı yayınlar yapan yahudi medya Doğu Türkistan'daki zulme gelince 3 maymunu oynuyor!

Neyse mübarek ramazan ayında herkese hayırlı cumalar.

Git o zaman yardım et Türkistan'a ! Ne de olsa orada Somali'den daha fazla insan var açlıktan ölen.

Kimsenin kimseyi unuttuğu yok. İnsanları aptal yerine koyup böyle ikide bir filozofvari yorumlara yapmayın.

Mehmet Fatih Silik
12.08.2011, 17:00
Bende yönetime email gönderdim

doctorsurgeon
12.08.2011, 18:07
Bence belli bir kısmı verilebilir

Sinan Ayaz
12.08.2011, 18:37
Ordaki insanların durumu aklıma geldikçe içim burkuluyo düşünsenize canınızdan çok sevdiğiniz evladınız gözlerinizin önünde eriyip gidiyor ölüyor Allah böle bi acıyı kimselere yaşatmasın elimizden geleni yapmamız lazım 1milyon veya 2 milyon bu paralar Trabzonsporu küçültmez hatta Trabzonspor için hiçbişeydir bu para ama oradaki insanlar için daha fazla şeyler yapmalıyız bu hayrı yaparsak inanıyorum ki Allah başka kapılar açar bize ne bilim gruplara gireriz 3-4 maç daha fazla oynarız ordan daha fazla para kazanırız ama bu organizasyonu yapmamız lazım biraz empati kurduğumuz zaman ordaki kardeslerimizin durumunu daha iyi anlayabiliriz lütfen herkes destek olsun unutmayalım ki bu bizim elimizde olan bi durum ne kadar çok talep edilirse bu durum yönetime olabilme olasaılığı o kadar fazla olur büyüklüğümüzü bir kez daha gösterelim...

Deniz Tosunoğlu
12.08.2011, 19:12
Barcelona'da zamaninda yapmisti bu tür yardimlari. Cok iyi fikir bence..

Ömer Faruk61
12.08.2011, 19:15
Allahın İzniyle Maçta Olacağım ve bu fikri sonuna kadar destekliyorum.Yalnız duyurmamız lazım sesimizi....

MonteCristo
12.08.2011, 19:23
İyi fikir yapılırsa güzel olur.

DNA-TS
12.08.2011, 19:27
yönetim sinekten yağ çıkarma peşinde sanmam hepsini bağışlayacağını ama 5-10 bin lira yollarlar.

Mehmet Yusuf
12.08.2011, 19:28
sonuna kadar destekliyorum.
umarım bu kadar güzel bir düşünceyi hayata geçiririz.

Serdar A
12.08.2011, 19:35
Afrika'da büyüyen bir tehlike açlık .
Marshall yardımları döneminde zaten açlık sınırına yakın bölgeler , tohum/tarım politikaları ile dışa bağımlı hale getirilince ve dahası 80 yıllarda IMF politikalrı ile sistemli şekilde dışa bağımlılık programları yürütülünce kaçınılmaz son ortaya çıktı ve tehlike çığ gibi büyüyor .
Gelecek öngörünlerinde çizilen tabloya akılınca bu gün Afrikanın genelinin refah içinde olduğu söylenebilir .

Artık durum taşıma su ile değirmenin çevrilemeyeceği safhaya gelmiştir . Bu gün konuşulan Somali'ye bir iki yıl içinde Su kaynaklarını ve yer altı zenginliklerinin büyük bölümünü kaybeden Müslüman Sudan da eklenince açlıkların getirdiği ölümler belki tüm doğu afrikayı saracak .

Bu düzenin çemberine çomak sokamadıktan sonra yaptığımız yardımlar belki bu gün bir çocuğa sıcak bir çorba olacak ancak onu açlık tehlikesinden uzaklaştırmaya yetmeyecek .

Yerinde üretim olanaklarının geliştirilmesi ve motivasyon üretmek; oradaki halkın vatanlarını terketmelerini engellemek için , önemli kısmının yokluğa bağlı olarak hayatını kaybetmesini engellemek için şarttır .

Diyeceğim o dur ki; eğer bu başlıkta konuşulan proje hayat bulursa , toplanan meblağın tarım amaçlı kullanımının sağlanmasıdır . Damlaları biriktirmenin başka bir yolu yoktur .

Unutmayın ; Birleşmiş milletler ve ona bağlı örgütlerce Somaliye ulaşacak yardımlarımızda , o bölgeyi açlığa sürekleyen zihniyete bir yerde hizmet edecektir .

Allah hepimizin Ramazan ayındaki ibadetlerini kabul etsin .

Deniz Tosunoğlu
12.08.2011, 19:38
Bu arada Cristiano Ronaldo Somaliye 30 milyon avro yardim parasi yolladi..

Tolga
13.08.2011, 03:32

Ne denir bilinmez ama o paraya Yunanistan kalkınır . . .

B.AKDEMİR
13.08.2011, 13:36
Git o zaman yardım et Türkistan'a ! Ne de olsa orada Somali'den daha fazla insan var açlıktan ölen.

Kimsenin kimseyi unuttuğu yok. İnsanları aptal yerine koyup böyle ikide bir filozofvari yorumlara yapmayın.

Mesajını yeni gördüm arkadaşım,bence sen önce saygılı olmayı bir dene,sonra karşılıklı belki konuşabiliriz.

Yazımın başında somali yardımının güzel bir düşünce olduğuna değinmiştim,Daha sonra ise bu konu aracılığı ile medyaya sitem ettim.Sen bana ''git o zaman yardım et'' gibi bir tepkide neden bulunuyorsun!Sende beni eleştirebilirsin.Ama saygısızlık yapamazsın.

Bu arada ben somaliye yardımımı da yapmış bir vatandaşım.

Düşüncelerimi ifade ediş tarzıma atıfta bulunarak filozof demişsin de keşke filozoflar kadar güzel yazabilsem,bu sitede filozofvari yazılar yazan güzel arkadaşlar var yazılarını takip ettiğim.Oldukça iyi yazılar çıkıyor ortaya.

Neyse konu güzel bir konu ve tartışmaya uygun bir konu değil.Üstelik bir renktaşımla tartışmayı uzatmak da istemem.

Hayırlı günler.

Samet Türkmen
13.08.2011, 14:03
Mesajını yeni gördüm arkadaşım,bence sen önce saygılı olmayı bir dene,sonra karşılıklı belki konuşabiliriz.

Yazımın başında somali yardımının güzel bir düşünce olduğuna değinmiştim,Daha sonra ise bu konu aracılığı ile medyaya sitem ettim.Sen bana ''git o zaman yardım et'' gibi bir tepkide neden bulunuyorsun!Sende beni eleştirebilirsin.Ama saygısızlık yapamazsın.

Bu arada ben somaliye yardımımı da yapmış bir vatandaşım.

Düşüncelerimi ifade ediş tarzıma atıfta bulunarak filozof demişsin de keşke filozoflar kadar güzel yazabilsem,bu sitede filozofvari yazılar yazan güzel arkadaşlar var yazılarını takip ettiğim.Oldukça iyi yazılar çıkıyor ortaya.

Neyse konu güzel bir konu ve tartışmaya uygun bir konu değil.Üstelik bir renktaşımla tartışmayı uzatmak da istemem.

Hayırlı günler.

Yukarıdaki cevabım aynen geçerlidir. İyi günler. Doğru filozofvari demekle fazla övmüşüm sizi.

Mehmet BAL
13.08.2011, 14:38
yönetim yapması iyi olur fakat onlar yapmasa da

Bordomavi net olarak bir kampanya başlatılsa iyi olur...

bu da gayet güzel fikir

a d bacan
13.08.2011, 16:47
düşünce güzel,gerçekleşirse dahada güzel olur. bu işin takipçisi olalım inşallah

yunushanilce
13.08.2011, 18:25
helal olsun ne diyelim darısı bizim zenginlerin başına

Mustafa ÖZDEMİR
13.08.2011, 18:27
inşallah duyarlı oluruz klüp olarak...

poetricus
13.08.2011, 18:30
Barış Özbek'e verilecek para Somali'deki zavallılara gönderilseydi belki de sevabından şampiyon olurduk.

yunushanilce
13.08.2011, 19:16
Barış Özbek'e verilecek para Somali'deki zavallılara gönderilseydi belki de sevabından şampiyon olurduk.
bu şerefsiz düzendemi?

Efendioglu
13.08.2011, 19:23

Helal olsun Ronaldo'ya

Bence tamamı olmasa bile bir miktar bütün Türk klüpleri toplayıp yollamalı...

krdnz
13.08.2011, 22:21

Bizim ligde sevap para etmiyor şampiyonluk için günah lazım.

Mehmet BAL
14.08.2011, 13:04

hiç sevmesem de tebrik ederim. helal olsun

Ilelioglu
14.08.2011, 17:08
Baris Özbek'i savunma amaci ile yazmiyorum ama bakis acisi ön yargi kokuyor.

Ilelioglu
14.08.2011, 17:09
Yardima gelince;

Kesinlikle güzel bir düsünce ve insallah gerceklesir.