PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayrettin Hacısalihoğlu: "BÖLÜNMENİN, PARÇALANMANIN NEDENİ ÖZAK!"

Batuhan
09.08.2011, 17:39
http://www.karadenizgazete.com.tr/icerik/haber/konu/flash/9164-Ys2R1JtSCT3rLjqyBBAgj8kurnPl926nNKE.jpg

“Başkanları kim getirmek, kim göndermek için uğraştı?”diye soran Hacısalihoğlu, “Kendisini Trabzonspor’un sahibi gibi gören ‘ben ne istersem o olmalı’ mantığı ile hareket eden sayın Özak artık kulübün üzerinden elini tamamen çekmeli. Kaybolan birliğin sorumlusu kendisidir ” diyor.

Hayrettin Hacısalihoğlu...
Trabzonspor camiasının hiç kuşkusuz en çok konuştuğu isimlerden biri. Şenol Güneş’in ilginç benzetmesiyle “Trabzonspor camiasının Erol Taş’ı.” Yaptıklarıyla, konuşmalarıyla, kongrelerde izlediği politikalarla, çizgisinde hangi şartlar olursa olsun asla değişiklik olmayan, doğru bildiğini yapmaktan çekinmeyen bir isim... Sadri Şener’in asbaşkanlığını yaptığı bir dönemde tartışmalı şekilde yönetimle yollarını ayırırken kendisine vefasızlık yapıldığı kanaati oluşan Hacısalihoğlu’nun beyninde hiç kuşkusuz fırtınalar koptu, kopmaya devam ediyor. Çünkü kurban edildiğine inanıyor.

Trabzonspor şampiyonluğa giderken, Şenol Güneş ile müthiş uyum içerisinde çalışırken bir anda devre dışı bırakılan Hacısalihoğlu, neden niçinleri sorgularken yine doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen bir analiz yapıyor.
Aslında bir analizden öte anatomi.

Usta bir yöneticinin “Kullanıldık” deme yürekliliğini göstermesi kolay değil. Ama o söylüyor. Hem de son derece çarpıcı tespitleri, çarpıcı yorumları ve çarpıcı öz eleştirisiyle...

Hedefindeki isim ise eski bakan, eski başkan Faruk Özak oluyor. Hacısalihoğlu, 1995 yılı ile yolculuğa çıkıyor.

Trabzonspor eski asbaşkanı, bordo-mavili kulübe uzun yıllar hizmet veren Hayrettin Hacısalihoğlu ile 1995 yılından bugüne konuşuyoruz. Trabzonspor kulübünün son dönemlerinde son derece enteresan gelişmelerin yaşandığını dile getiren Hacısalihoğlu, son 16 yılın yönetimsel analizlerini yaparken, bire bir yaşadıkları ışığında “Bu başkanları kim getirmek için, kim göndermek için uğraştı” diyerek eski başkan, eski bakan, Trabzon milletvekili Faruk Özak ile ilgili önemli eleştiriler getiriyor. Hacısalihoğlu, çok tartışılacak açıklamalar yapıyor.

ÖZAK OYUNLARI BAŞLIYOR

“Yıl 1995” diyor Hacısalihoğlu ve devam ediyor.

“Trabzonspor İstanbul’da Beşiktaş’a yeniliyor. Büyük şansızlık, büyük hezimet...

Yönetim toplanıyor. Kanaat: iyi bir kadro oluşturduk, çok iyi bir hocamız var. Ancak bu duruma da kayıtsız kalamayız. Ya yönetim gidecek ya hocanın görevine son verilecek ya da bazı önemli oyuncular kadro dışı bırakılacak.

Karar: Yönetim giderse başka bir yönetim gelir. Bu hoca ve kadro da başarılı olur. (Nitekim bir yıl sonra aynı kadro şampiyonluğu Ali Şen’in yılların ardından itiraf ettiği gibi ‘Bir taşı kullanmasıyla’ kaçırıyor. 7 Türk, 2 de yabancı futbolcu A milli takımlarda oynuyor.)

Sadri Şener başkanlığındaki yönetim istifa kararı alıyor. Ticari işleri bozulan Şener’in başkanlıktan ayrılmasını da ticari yaşamına ayrı bir darbe vuracağı düşüncesinden hareketle ve bir vefa duygusuyla kafile, Sakarya deplasmanına giderken Şener’in ofisine yönlendiriliyor. Planlanmış senaryo gereği kafiledekiler başkana devam etmesi için ısrar ediyor ve medyaya görüntü veriliyor.

Ancak küçük bir sorun var; o dönem yönetimi çekip çeviren Asbaşkan, Genel Sekreter ve Futbol Şube Sorumlusunun devam etme niyeti yok. O zaman yeni bir asbaşkana ve ekibe ihtiyaç var. Faruk Özak ismi akla çok yakın geliyor. Fakat Özak görevi bir türlü kabul etmiyor. Faruk Özak’ı ikna etmek için çok çaba sarf ediyor ve birçok kişiden yardım istiyorum. Bir ara Sadri bey ‘Kabul etmiyorsa boş ver, ben kimseye yalvarmam’ diyerek tavır koyuyor.

Sayın Özak her ne kadar Allah rahmet eylesin ‘babasının futbola ve siyasete girmemesi için vasiyeti olduğunu’ söylese de sonunda ikna olup asbaşkanlığı kabul ediyor. Sonraki süreçte Şener’in işleri iyice bozulup hacizler gelmeye başlayınca kulüpteki alacağını da hibe edip görevinden ayrılıyor. (İleride alabilme umudunu yaşatmak için) Fedakarlık yapıyor.

Özak böylece yönetim içerisinde başkanlığa getiriliyor. Ancak görevden ayrılana kadar bu alacaktan tek bir kuruş ödeme yapmıyor (ayrılırken kulüp kasasında 800.000 dolar olduğu da unutulmamalı).

Şimdi bundan sonrası çok önemli. Yönetimin bir müddet çalışmaları iyi gidiyor. Sonra finans yönünden sıkışınca Trabzon dışında oturan bazı yöneticilerden özellikle de Salih Alparslan’dan borç para alınarak sıkıntı geçici olarak gideriliyor. Alparslan’a da üstü kapalı olarak daha sonraki dönemde başkanlık için işaret veriliyor. Ardından da muzice bir şekilde UEFA kupasında tur atlanılarak ekonomik gelir elde ediliyor. Dönemin Çiller hükümetinden de maddi katkı alınarak maddi sorun gideriliyor ve Alparslan’a verilen umutlar unutuluyor.”

ONURSAL BAŞKANI BAŞKANLIK İÇİN İKNA ETTİ SONRA MUHALEFETE GEÇTİ

Hacısalihoğlu, Trabzonspor’un o unutulmaz Avni Aker’ de Fenerbahçe’ye mağlup olarak şampiyonluğu kaçırdığı maçın ardından yaşanan gelişmeleri anlatırken tarihi notlar düşüyor. Ve anlatmaya devam ediyor:

“İlerleyen günlerde unutulmaz 1996 sezonunda Trabzonspor şampiyonluğu Fenerbahçe’ye kaptırınca Özak yönetimi ağır eleştiriler karşısında istifa etmek zorunda kalıyor. Özak Antalya’ya giderek Zigana tatil köyünde uzun yıllar yanında yöneticilik de yaptığı Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz’a tekrar başkan olması için ‘Mutlaka gelmen lazım. Sana ihtiyaç var’ diyerek baskı kuruyor, ısrar ediyor, devreye yakın dostlarını koyuyor. Sonunda da Yılmaz’ı yeniden başkanlık için ikna ediyor.

Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz’ın kurduğu yeni yönetime de bir süre sonra ne yazık ki en büyük muhalefeti Özak başlatıyor. Kapalı kapılar ardında muhalefeti yönlendiriyor. Arkadan vurmaya çalışıyor. Bunu da çevresine ve medyaya yaymak için büyük uğraş veriyor. Her yolu deniyor.

BAŞKANLIK İÇİN SÜMER’E SARILIYOR

Daha sonra kulübü kendince kurtarmak için Onursal Başkan Yılmaz’a karşı çıkacak bir başkan adayı arıyor. O günkü konjonktür gereği gerek kulüple ilişkisi kesilmiş ve her ne kadar kendisine zamanında çok ağır eleştiriler yapan Özkan Sümer’e sarılıyor. Sümer başkan seçiliyor.

Deneyimsiz isimlerden kurulu listeyle Sümer’in başkanlığındaki yönetimi seçim sonrası Trabzonspor zor günler bekliyor. Ama ekonomik olarak zor günler geçiren Sümer ve ekibine ne gariptir ki en büyük darbeyi yine kulübü dışarıdan yönetme planları tutmayan Özak muhalefeti vuruyor.

Sümer ikinci kez başkan seçildikten sonra dönemin yarısında sebebini hala bilmediğim nedenle istifa ediyor? Kulüp lokalinde oluşan kriz komitesi başkan ve yönetim tespitine çalışıyor. Bu kurulda Faruk Özak, Özkan Sümer ve birkaç kişi daha bulunuyor. Başkanlığa niyetli olan ve ismi ortaya atılan İskender Önal’ın başkan adaylığını geçiştiren ne gariptir ki ortağı Faruk Özak oluyor. Yapılan seçimde Özak benimsememesine rağmen Atay Aktuğ başkan seçiliyor.
Özak yine durmuyor. Düşünce ve siyasi olarak karşı olduğu bu modele muhalefetini yine kapalı kapılar ardında artırıyor ve tekrar olağanüstü kongreye gidiliyor.”

ALBAYRAK’A “SENDEN BAŞKAN OLMAZ” DİYOR

Eski başkan Nuri Albayrak’ın başkan olma sürecini de anlatan Hacısalihoğlu, bu konuda da ilginç yorumlarla Özak’ı işaret ederken şunları söylüyor:

“Aktuğ yönetimin kongre kararı almasının ardından başkanlık için birden Nuri Albayrak ismi ortaya çıkıyor. Albayrak Özak ile görüşüyor. O da kendisine ‘Senden başkan olmaz, yönetime gir biraz deneyim kazan’ anlamında ifadeler kullanarak destek vermiyor. Ama İskender Önal ve Özkan Sümer’in de aday olduğu seçimde ikisinin oylarının toplamından fazlasını alan Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetim göreve geliyor. Ama Özak’ın istemediği başkan ve yönetim olunca yine Özak senaryosu devreye giriyor.

Özak ilk günden muhalefete başlıyor. Bakanlık döneminde bu yönetime tamamen sırtını çeviriyor. Hiç destek vermediği gibi yönetimin bazı projelerinin önüne engel oluyor.

Bunun en güzel kanıtı da Akyazı projesi oluyor. Albayrak tarafından ortaya konan bu projenin hayal ürünü olduğunu, rantbl olmadığını her zaman olduğu gibi kapalı kapılar ardında anlatıyor ve projeyi açıkça engelleyen isim olmasının yanında ‘Kulübü borç batağına soktular’ diye de çevresini kullanarak kamuoyu oluşturuyor. Başbakan Erdoğan’ın Trabzon meydanında seçim konuşmasında Trabzon’a yapılması için söz verdiği Akyazı projesine sahip çıkmayan ve onu resmen engelleyen bir tutum içine giren bir bakan gerçeğiyle karşı karşıya kalınıyor. Bu arada Albayrak yönetimi görev başında iken İstanbul, Ankara ve Trabzon’da toplantılar organize edip başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği adaylıkları için isimler tespit ettirilerek Albayrak yönetimine karşı kamuoyu oluşturuluyor. Albayrak yönetimi gönderiliyor.”

http://www.karadenizgazete.com.tr/icerik/Haber/konu/9164-HzNoqSjCNaLEJvzTpr7Gc4NfCGrZTLvLyUc.jpg

SADRİ ŞENER İSMİNİ BENİMSETİYOR

Hacısalihoğlu, Sadri Şener’in başkan olmasının da yolunu açanın eski başkan, eski bakan Özak olduğunu da belirtirken şunları söylüyor:

“Kendi fikri olan Sadri Şener’in başkanlık için en çok kredisi olan isim olduğu kanaati yakın çevresi ile benimseniyor. Özak’ın kapalı kapılar ardında Albayrak yönetimine karşı kurduğu planı uygulanıyor. İlk etapta Sadri Şener başkanlığı kabul etmese de Özak ısrarını inatla sürdürüyor. Bir akşam Şener’in kardeşi Sani Şener’in evinde ablası Sezer Komsuoğlu ile birlikte görüşüyor. Sadri Şener’in başkanlığı kabul etmesi halinde oluşturulacak yönetime maddi anlamda 10 milyon TL katkı sağlayacak listeyi aileye sunuyor. (Bu listeden daha sonradan 5 kuruş destek alınamadı) Özak Başbakana yakınlığıyla bilinen Albayrak ailesine direkt karşı gözükmemek için ‘Nasılsa Sadri Şener bu işlerle uğraşmaz, başarılı olamaz ve bırakır gider, o zaman ben de kendi kontrolümde bir yönetim getiririm’ düşüncesiyle hareket ediyor. Bakan ikinci adam olarak beni istemiyor. Çünkü kendisinin Trabzonspor’da ileriye dönük planları vardır. Ama Sadri Şener benim ismim üzerinde ısrar edince çok da üzerinde durmuyor. Albayrak yönetimi gidiyor. Benim de asbaşkan olduğum Şener yönetimi geliyor.“

“SADRİ’Yİ DÜŞÜRÜN HAYRETTİN’İ BAŞKAN YAPIN”

Hacısalihoğlu, Özak’a yönelik ilginç, ilginç olduğu kadar da çarpıcı açıklamasına devam ederken çok ama çok tartışılacak sözler sarf ediyor:

“Şener yönetiminde işler iyi gitmeye başlarken, Trabzonspor şampiyonluk mücadelesi verirken, şampiyonluğu nasıl kaçırdığı konuşulurken, camiada bütünlük sağlanma adımları atılırken Özak mutlu olmuyor. Bu arada aklına her geleni her ortamda söyleyen Şener’in ifadeleri özellikle siyasi alanda Bakan Özak’ı zorda bırakıyor. Gidici gibi gözükmeyen Şener yönetimine karşı harekete geçiyor. Bazı kişileri arayarak ‘Bırakın bu adamı, başkanlıktan düşürün, Hayrettin’i başkan yapın’ diyor. Fakat ne benim defterimde ne de görüştüğü kişilerde ihanet olmaz. Bunun üzerine Trabzonspor yönetimini ve dış politikasını yönetmek için Sadri Şener üzerinde etkisi büyük olan ablası ve kardeşini araya sokar. Onların kanalıyla istediklerini yaptırmaya ve söyletmeye başlar. Ancak karşısına engel olarak çıktım. Bu işlere engel olmakta kararlı olunca da ‘Sadri başkan devam etsin. Ama Hayrettin bey yoruldu, yerine başkasını asbaşkan yapsın’ diyerek benim tasfiye olmam yönünde Başkan Şener’i ikna eder. Çünkü Faruk Özak’ın kulüp içinde yapmayı planladığı kulüp anlayışı ile bağdaşmayacak istediği girişimleri bizzat tarafımdan reddedilmiştir.

Başbakan Erdoğan’ın kulübü ziyareti sırasında Başbakan’ın peşinden giderken Özak’a ‘Hoş geldin’ dememem ipleri koparır. Ayrıca kulübe alınan personel konusunda Bakan Özak’ın görüşüne uygun olmaması kendisini rahatsız eder. Özak’ın her dediğini yapan ve emrinde bir asbaşkan olmaması Özak’ın ‘Hayrettin bey gitmeli’ düşüncesini hızlandırır. Bazı ailevi işlerinin çözümünde Özak’ın Şener ailesine destek olması benim tasfiyemi gerçekleştirir. Ayrılmamdan sonra bazı düşünceler hayata geçirilir. Büyük emeklerle alınan yat limanı ve yayla tesisleri devredilmiş, masraf gerekçesiyle iki asgari ücretli çalışanlı çiftlik kapatılmış, Özak’ın gönlü alınmış, onun emrinde bir anlayış ortaya konmuştur. Bugünkü yönetimi tamamen kendisi organize etmiş, asbaşkan Ankara’ya çağrılmış, detaylar anlatılmıştır.

Ve ilk yarı sonunda 9 puanlık farkla herkesin ‘Banko şampiyon Trabzonspor’ dediği ortamda ve 26 yıl sonra gelecek olan şampiyonluk kupasını kaldırma bir büyük ihtirasa dönüşünce olan Trabzonspor’a olur. Çünkü iyi giden tekere çomak sokulmuştur. Çünkü kulübün her açıdan dengesi bozulmuştur. Ahenk kaybolmuştur.”

BÖLÜNMENİN, PARÇALANMANIN NEDENİ ÖZAK!

1995 yılından bugüne kadar geçen süreçte hedefe Faruk Özak’ı koyan Hacısalihoğlu, Özak’ın siyasi ikbali için kulübü siyaseten kullandığını da iddia ederken çarpıcı açıklamalarını şöyle bitiriyor: “Söylenecek çok söz vardır. Geçmişte ‘Trabzonspor siyasetin içine çekilmemeli’ diyen Özak kendi siyasi ikbali için Trabzonspor’u siyaseten kullanmıştır. Trabzonspor tabii ki her dönemde siyasi iktidarlardan en iyi şekilde yararlanmalı, iyi ilişkileri olmalı. Ancak siyasetin içine girmemeli, kişiler kendi ikballeri için Trabzonspor’u kullanmamalı. Bölünmeye fırsat vermemeli, bu yönde zaaf olmamalı.

Sayın Özak kendi siyasette olmadığı dönemlerde hep bunları dile getirmiştir. Ama kendi siyasete girdikten sonra bu yöndeki tavrı tam tersi olmuştur. Trabzonspor’u kendi siyasi ikbali için siyasetin içine değil göbeğine sokmuştur. Özak’a sormak gerek: Onursal Başkan M.Ali Yılmaz’ın siyasete girdiği dönem neden arkadan ‘kulüp siyasetin içinde olmamalı, hem siyaset hem kulüp işleri gitmez’ diye kulis yaptın? Koray Aydın’ın yardım ettiği dönemde tribünde üç hilalli bayrak asıldı diye niye tepki gösterdin? Atay Aktuğ’un CHP’lilerle cenaze törenlerine dahi gitmesinden niye rahatsız oldun?

Hiç kuşkusuz bu gelişmelerin büyük bir bölümünde Sayın Özak ile birlikte olduk.

Acı olan gerçek “KULLANILDIK!”

Bu başkanları kim getirmek için kim göndermek için uğraştı. Trabzonspor’un iyi yerlere gelmesi için uzun yıllar Özak ile birlikte hareket ettik. Özak’ın iknası ile birlikte pek çok gelişmede birlikte olduk. Hiç kuşkusuz bu nedenle günahımız, suçumuz hatta akılsızlığımız var. Kullanıldık. Güvenen, kırılan, zarar görenlerden özür diliyoruz. Yalnızca kulübün menfaatini düşündük. Şahsi bir karımız, kazancımız, menfaatimiz hiç olmadı. Başarılı olduğumuz konuların takdirini de yine taraftarımıza bırakıyorum. Fakat şu kesin ki camiada her türlü bölünme, dargınlık, kırgınlıklar da dikkat edilirse hep ne yazık ki Sayın Özak vardır. Elini kulüpten çekmedikçe bu huzursuzluklar ortadan kalkmaz. Başarı olmaz, birliktelik sağlanamaz. Oluşacak yönetimlere müdahale, alınacak porselene tenkit, yapılan transferlere eleştiri, hep onun hakkıdır. Ne gariptir ki son yapılan transferlere ve harcamalara hiç ağzından ‘çıt’ çıkmamıştır.

Onun yalnız kendi çıkarları doğrultusunda dostları vardır. Bunlar da sık sık değişir. Bakın, o anda kim gerekliyse onu kullanır ve yarın kenara atar, darıltır. Sanki Trabzonspor Özak için mi vardır?

Sayın Bakanın ifadesiyle birçoğumuz ‘kısa pantolonla gezerken’ bile o Trabzonspor’dan yararlandı ve şimdi de yararlanmaya devam ediyor. Her ne kadar ustalık döneminde düşünülmediyse de sanırım kimse iyi seramik satıyor diye ne liste başı ne milletvekili ne de bakan olur!..

Keşke rahmetli babanızın vasiyetine uysaydınız!”

Karadeniz Gazetesi

Sefa
09.08.2011, 17:40
Bu başlık fazla yaşamaz gibi içeriğini de okumadım ama başlıktaki ifade doğru bir ifade..

Utku61
09.08.2011, 17:43
"Onun yalnız kendi çıkarları doğrultusunda dostları vardır. Bunlar da sık sık değişir. Bakın, o anda kim gerekliyse onu kullanır ve yarın kenara atar, darıltır. Sanki Trabzonspor Özak için mi vardır?"

Eğer doğruysa güzel bir söz söylemiş .. Kimse Trabzonspor'dan büyük olamaz olmamalı !

Recep Alkan
09.08.2011, 17:57
Çok enteresan söylemler, ciddi iddialar ile dolu bir röportaj.

Miraç Atalay Çiftçi
09.08.2011, 18:07
Vay anasını sayın seyirciler.

Emrullah
09.08.2011, 18:20
Yazının tamamını okudum. Hacısalihoğlu'nun söyledikleri doğrumudur bilmem ama ben doğru olduğuna inanıyorum. Bu benim görüşüm. Hacısalihoğlu Şenol Hoca'nın tek güvendiği isimdi. Şenol Hoca'nın güvendiğine ben de güvenirim.

Faruk Özak hakkındaki iddialar yabana atılır şeyler değil. Faruk Özak ve türevleri kulübe siyaseti sokan kişilerdir. Kulübe siyaseti sokan kim olursa olsun bizden değildir.

ÖmerFarukYılmaz
09.08.2011, 18:23
Çok ciddi iddaalar..

Gereği inşallah yapılır.

POYRAZ
09.08.2011, 18:25
Taa 1995 yillarina kadar gidilmis. Bana göre gereksiz cünkü bu aciklamalarin artik kimseye bir faydasi yok.
Hele hele icinde bulundugumuz hassas gündemde.

Misina
09.08.2011, 18:28
Biz forumda Faruk Özak hakkında konuşunca siyasi davranmakla suçlanıyorduk !

zahido
09.08.2011, 18:31
Cok yakinda yukardakine benzer seyler futbol icin Senol hocaya soylenicek..

Takimi batirdi iyi futbolculari istemedi gondertti yerine kotulerini aldi..

Yonetimle arayi hep kotu tuttu babinda haber gorecegiz..

Ligde ilk yarinin ortalarina dogru goruceksiniz bu haberi..

Az cok bu adamlari taniyorsam olucak bu dedigim..

bestrafer
09.08.2011, 18:43
Vermiş veriştirmiş vallahi. Söylenenlerin doğruluğunu yanlışlığını tartışmıyorum, ki bana doğru geliyor ama anca mı aklın başına geldi Hacısalihoğlu?

DNA-TS
09.08.2011, 18:44
yoksa derin trabzonsporun başı özak mı? :)

Ahmet Öztürk
09.08.2011, 19:18
Gözlerime inanamadım. Resmen bazılarımızın içindekileri kusmuş adam.

Hürgün Aygün
09.08.2011, 19:35
Hepsini okudum.Ben de yalan olduğuna inanmıyorum bunca şeyin ki bunların çoğu ortada.
Vay be Özak sen neymişsin...

Helvacı61
09.08.2011, 20:01
faruk özakın trabzonsporu kullandığını bilmeyen yok erdoğan albayrakta baktı bu işte ekmek var oda kullanmaya başladı. bizim tg diye taraftar grubumuzda kendisinin gönüllü amigosu oldu. bir laf vardır. insan eşşek olunca semer vuran çok olur. ilginç olan şey bunlar trabzonsporun kendilerine ihtiyacı olduğunu ima ederler utanmadan.

jeepeers
09.08.2011, 20:05
aman arkadaşlar yorumlara dikkat
siyaset yapmakla eleştirilebilirsiniz siyaseti hayat felsefesi yapmış kişiler tarafından

Bülent AKBULUT61
09.08.2011, 20:12
vay anasına enteresan

@FLU
09.08.2011, 20:21
ne faruk özak
ne sadri şener
ne de hayrettin bey

Trabzonumuza olan aşkları için hizmet etmediler etmiyorlar ,

bize , bu kulube çıkarsız hesapsız hizmet edecek adamlar lazım , büyük Allahım umarım bizi o kişilerle karşılaştırır

ULAS TARAKCI
09.08.2011, 20:22
Bende yazilanlarin tamaminin dogru olduguna inaniyorum.

ibrahim
09.08.2011, 20:23
Ahanda organik adam konustu...

Kaan
09.08.2011, 20:33
http://media1.ntvspor.net/C/I/81/ozak3_XUHNZ.jpg

Saçına kurban olduğum... Sen olmasan biz n'aparız (!)

bordo61
09.08.2011, 20:42
Çok sağlam açıklamalar.

Arkadaşlarımızdan ricam Özak'ı İktidar partisi milletvekili değil normal bir Kulüp üyesi olarak değelendirip yorum yaparsanız başlık daha düzeyli gider herkes anlaşır mutlu oluruz.

emretrabzon61
09.08.2011, 20:46
Arkadaşlar faruk özak döneminde trabzonspora 6 trilyon yardım yapılmıştır.Bu hacısalihoğlu trabzonspor başkanı sadri şenere sürekli muhalefet yapan sürekli yönetimi yerden yere vuran kişidir.Yazıklar olsun!

Bu yazıda siyasi bişey aramayın.Çünkü siyaset yapmak yarardan çok zarar getiriyor!

Sonra biri çıkar kendi siyaset yaptığı halde neden siyasi yazı yazıyorsun der ve banlar bellimi olur!

Maşallah başlığı atan arkadaş sonunada ünlem koymuş öyle bir siyaset yapıyorki ben yapsam şimdi hemen banlarlardı!

Biz ortak trabzonsporluyuz.Bu forumda her siyasi görüşten arkadaş var ondan dolayı sonuna ünlem koyarak sırf siyasi taraf tuttuğunuz için trabzonsporumuza yıllardan beri çok katkıları olan bir insana bunu yapmayın!

Ahmet ÇOLAK
09.08.2011, 20:51
söylediklerinin çoğu doğrudur heralde ama diğerlerine sorsak bu adam içinde neler neler derler.. bence böyle bi zamanda şampiyonluğun geleceği zamanda yapılacak bi açıklama değildi tamamen kendini reklam etmek için yapmış belli oldu..

Barış Burak
09.08.2011, 20:56
Hadi Hacısalihoğlunu sevmiyoruz diyelim, onun söylediklerinin pek çok benzeri açıklamaları başkaları da yaptı, Özak'ın Trabzonspora çok şey verdiği doğrudur,ama bunlar övülürken Trabzonspor'dan aldığı şeylerin verdiğinden daha fazla olması da tartışılmalıdır.

Hacısalihoğlu yerinde açıklamalar yapmış, Sadri Şener'in birbirini tutmayan açıklamaların niye böyle olduğunu da anlamış bulunuyoruz.

Allah Trabzonsporumuzu korusun.

Sibel
09.08.2011, 20:59
Hepsini okudum...İçindekileri-doğruları- bir bir dökmüş.Ve de kuşkusuz,gerçekler bunlar.

Samet Türkmen
09.08.2011, 21:03
Okumadan yazıyorum, Özak bu külüpten kıyamete kadar elini çek. Sen kimsin kendini akıl hocası ilan ediyorsun ? Trabzon'u, Trabzonspor'u kullanarak zengin oldun. Yetmedimi be adam ! Para istiyorsan gel. Cüzdanı döküp boğayım seni. Sinirimi bozuyorsun.
Okuma yazman varsa gel oku senin için milletin dediklerini !

Travelair
09.08.2011, 21:49
Yoktur birbirlerinden farkları

Sibel
09.08.2011, 21:56
Bu konuşmayı ister x kişi isterse de y kişi yapsın.Farketmiyor uzaktan bakınca bence.

Muhalif
09.08.2011, 22:03
Yazılanların doğru olduğunu ispatlayamayız ama ben de doğru olduklarına inanıyorum. Benim önümdeki en son ve bariz örnek Albayrak'ın başkanlıktan uzaklaştırılma operasyonudur. Bu uğurda Trabzonspor bile feda edilmiştir. Albayrak bence son dönemlerdeki en iyi niyetli başkandı. Ama doğru veya yanlış siyasi iradenin istemediği Ulusoy yönetimini desteklemesi sonunu getirdi.

Aykut Kocaman gibi konuşursak diyeceğim odur ki; 85. Dakikasında Ersen Martin'in attığı golle 1-0 önde olduğumuz ve sonrasında olaylar çıkıp tatil edilen Trabzonspor-Sivasspor maçı her yönüyle irdelenmelidir! Hacısalihoğlu'nun dediklerinden büyük bir kısmının doğru olduğuna sırf bu maç yüzünden inanıyorum ben.

DeAgLeMaNyAq
09.08.2011, 22:03
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1536-9C6G9I6X.jpg

Hayatta kimsenin arkasından konuşmayı sevmem. Hayrettin Bey de keşke görevdeyken Faruk Özak'la yan yana geldikleri zamanlarda yalancı pozlar vermek yerine bu düşüncelerini cesurca dile getirebilseydi...

Zafer Fidan
09.08.2011, 22:08
Ne hikmetse hep görevden ayrildiktan sonra bunlarin agzi aciliyor. Hacisaliholgu, Haciosmanoglu vs...

TekfurÇayır 61
09.08.2011, 22:16
Arkadaşlar bu kardeşiniz 1974 Dünya kupası Batı Almanya - Hollanda finalini TV'den seyretmiş ve bugün de gâyet iyi hatırlayan bir kardeşinizdir.

Söze bu cümleyle girmemin amacı yazacaklarımı okurken, futbol dünyasında yaşananları uzun bir süreden beri takip eden bir kardeşiniz olduğumu bilmenizi istemem.

Gördüğüm şudur ki, bir takım ne zaman başarılı olur, önü açık hâle gelir, o zaman o takımın câmiasından bâzı kişiler demeçler vermeğe, eleştiriler yapmaya başlarlar.

Bunun en son ve en çarpıcı örneğine GS câmiasında şâhit olduk. Seçimlerde başkan adayı çıkarmakta zorlanan, herkesin görevden kaçtığı bir câmia, TT Arena bittiğinde başkanlık için âdeta birbirini yedi. Yaşanan rezilliklere hepiniz şahit olmuşsunuzdur.

Bir aydır bizim câmiamızda da bu tür demeçlerin çoğaldığını, çeşitli insanlardan çeşitli eleştiriler geldiğini görüyorum.

Bu konuda sağduyulu davranmak bütün taraftarların görevidir.

Albayrak döneminde harabeye dönen kulübün başkanlığına kimler aday oldu hep beraber hatırlayalım.

seyduna_efil
09.08.2011, 22:29
Hacısalihoğlu'nun siyasi görüşlerini bildiğim için,bu açıklamaları bir taraftar edasıyla değilde siyasi parti örgütünün bir elemanı gibi yaptığı gün gibi aşıkardır..Geçsin bu ayakları,madem bunları biliyordu yönetimdeyken dile getirseydi ya!!!

zaferyıldız
09.08.2011, 22:41
Eee hepsi guzel syn hacisalioglu baskan da

bu aciklamalarin zamani oldugunu ve ts icin yapildigini

Kimseye anlatamazsin

Yani sen de aynisin

Ömür Karadeniz
09.08.2011, 22:44
Faruk Özakın rantçı olduğunu bilmeyenmi var,Hayrettin beyin yönetimden kovulduktan sonra bunları söylemesi enteresan.

Onur
09.08.2011, 22:50
Sanki kendinin, mevcut başkanın, önceki başkanın, MAY'ın, gelecekteki başkan adaylarının Özak'tan farkı var...

Hepsi kulübü kendinin sanıyor.

Ilelioglu
09.08.2011, 22:51
........................................

Yazmak istediklerim yine Siyasete girecegi icin yazmiyorum.

zafer6161
09.08.2011, 22:54
iyide bunlar bilinmeyen şeyler değilki

Ahmet Faruk
09.08.2011, 22:57
Benim FÖyü savunmak, HHyi yermek gibi bir amacım yok. İkisini de Tvden başka yerde görmedim.

Ama...
Yani şu açıklamalara doğrudur diyen arkadaşları kesinlikle ama kesinlikle anlamıyorum. Yahu adam bildiğin 15 yıllık Trabzonspor tarihiyle ve kendisiyle çelişen şeyler söylemiş...
İki sene önce HH ile ilgili dönen iddiaları bu forumda konuşulanları bir hatırlayın, sonra dedikleri doğru mu yanlış mı karar verin.

Ayıptır yahu, insan göz göre göre bunları söylemez.

yavuzbaha
09.08.2011, 23:10
al birini vur ötekine...ne Özaktan ne de HH dan hoşlanıyorum...
...ayrıca Türkiye de Süleyman Demirel neyse Trabzonda da Faruk Özak o...tam bir yanar döner...ne olduğu,hangi fikriyatta olduğu anlaşılamayyan bir muamma...mevcut hükümet nasıl olur da özakı mv adayı yapar,hayrrret ediyorum

Ahmet Faruk
09.08.2011, 23:12
Sırayla başlayayım:
1) Sadri Şenerin alacaklarını kulübe hibe ederek ayrılmasını iyi niyetten uzak, gelecekte tekrar alma niyeti güderek yaptığını söylüyor. Aradan geçen 17 yılda Sadri Şenerin böyle bir girişimi anımsatacak hareketi var mı?
2) Uefa kupasında tur atlayan takımın başarısını mucizevi olarak görüyor. Bu Rıdvan Dilmen söylese görürdüm ben sizi. Niye mucizevi?
3) MAYın bugün bile dillere destan kulüp yönetiminin karşısında durduğu için FÖ kötü oluyor. Bence o devirde o yönetimin karşısına çıkmayan en kötüdür. Hiç sevmediğim Özkan Sümerin ne zorluklar ile takımın belini doğrulttuğu ortada iken hem de. Sümeri zor günleri beklemesinin sebebi de kadrosunun deneyimsiz oluşuymuş. Hadi canım, MAYın arkasında ne bıraktığını bile hatırlamıyor bu d....
4) Albayraka önce kulüpte yöneticilik yap, tecrübe kazan demiş. Albayrakın bu kulübün başına açtıkları tecrübesizlikten değil miydi?
5) Sadri Şener ismini FÖ benimsetmiş. Yahu ben mi yanlış hatırlıyorum? O dönemde SŞ den sonra ikinci aday İH değilmiydi? Bildiğin başkan krizine girecekmişiz SŞ olmasa. Adamı zorla ikna ettiler, benim hatırladığım da ikna eden de HH idi.
6) Trabzonsporda işe alınanlardan bahsetmiş. HHnin kulübün çalışanlarını işten çıkardığı, yerlerine kendi işinden çıkarttığı insanları tazminat vermemek için Trabzonpsorda işe aldığı iddiası daha dün gibi orada duruyor. Açın okuyun....
7) FÖ, HHnin kulüp yönetme anlayışına karşı çıkıyormuş. Şurada karşı çıkmayan bir Allahın kulu var mı? Adamın iki saat ara ile verdiği demeçler bir birini tutmuyor, kulüpte çalışacak çoban ilanları gazetelere çıkıyordu.

Ahmet Faruk
09.08.2011, 23:14
Tekere çomak sokmakmış. Ulan 6 ay önce verdiğin demeçlere bak, bahsettiğin puan farkı 9 iken verdiğin demeçlere bir bak sonra konuş.
Hadi Allahtan korkmuyorsunuz, kuldan utanın.

~UniCef~
09.08.2011, 23:37
http://media1.ntvspor.net/C/I/81/ozak3_XUHNZ.jpg

Saçına kurban olduğum... Sen olmasan biz n'aparız (!)

Su Forumdan sevk aldigim anlar bunlardir :D

Tamamen konu disi , mantiksiz bir cümle ,ama güldürüyor :)

OLCAY ÇAKIR
09.08.2011, 23:45
Zamansız, yersiz...

Doğru yanlış.
Gerçek yalan.

Şimdi hiç zamanı değil....

Hem de hiç...

Bana geçen akşam canlı yayında, 9 puan fark nasıl kapandı diyen zihniyeti çağrıştırıyor.

Zaman, yer, mekan...

Bize özgülük kokuyor...

Cengiz Çubukcu
09.08.2011, 23:48
iyide bunlar bilinmeyen şeyler değilki

benden çok yaşayacaksın Zafer :)

Tayfun Aydın
09.08.2011, 23:52
Ersun Yanal döneminde kaybedilen Denizli maçından önce Faruk bey tarafından takım şampiyonluğa gidiyor Trabzon lu bir hoca getirelim şeklindeki söylemleri Denizli maçı öncesindeki bir antremanda Ersun Yanal ın bakan için antremanı bölmeyi red etmesi ve Ersun Yanal ın istifası ve de sonuç olarak kaçan bir şampiyonluk.Hacısalihoğlunun dediği her kelimeye inanıyorum az bile demiş.

emretrabzon61
10.08.2011, 00:18
Arkadaşlar hacısalihoğlunu savunan sizlere yazıklar olsun!

Adam şampiyonluğu kaybettik diye hemen sadri şener ve yönetimini yerden yere vurdu.Sürekli eleştirdi eleştirdi ama kendisi yönetimdeyken hiçbirşey yapmadı.

Bu adam sadri şener ve yönetimini istemiyor sizde onu savunarak bunu destekliyorsunuz benim kanımca.Birde faruk özağın trabzonsporda oynadığı dönemden itibaren verdiği katkıları unutarak tamamen siyasi amaçlı yapılan bu eleştiriyi hemen yayınlıyorsunuz.

Burda trabzonsporluluk bakışı açısından bi eleştiri yapılmamış.Desteklediği siyasi görüşten dolayı sallamış.

Şuraya siyasi içerikli bişey yazsam hemen banlıcaksınız ama kendinize gelince maşallahınız var !

Ey hacısalihoğlu ne katkın oldu bu yönetime yeter be artık çek git muhalelet olma.Şampiyonluk gitti diye yönetimi yerden yere vurdun terbiyesiz herif!

Seni istemiyoruz.

Tmm faruz özağın yanlışları olmuştur ama bukadar terbiyesizlikte olmamış.

Lütfen bu foruma siyaseti sokmayın.Eğer siyaset istiyorsanız bir konu açın orada tartışalım!

DNA-TS
10.08.2011, 00:21
bu takımın başına yeni jenerasyon yöneticiler gelecek ve böyle ufak hesaplara birbirlerinin kuyusunu kazmayacak tek düşünceleri TRABZONSPOR olacak anca o şekilde bu girdaptan kurtuluruz.
dinazorların meydanı boşaltması lazım. ben şahsen bıktım kendimi bildim bileli aynı isimlerin hep trabzonsporla anılmasından. x gidiyor y geliyor y gidiyor x tekrardan geliyor olmadı x gelmiyor ama her gelene bir kulis yapıyor.
en baştada dediğim gibi 5-10 seneye kalmaz şimdikilerle alakası olmayan yeni jenerasyonun iktidarı ele alacağını düşünüyorum.

Zafer BİLGİN
10.08.2011, 00:26
Hacısaliholu@

16 yıllık bir kronoloji yapmışsın.Soruyorum şimdi sana,bu zamana kadar nerdeydin.16 yıldan beri nerdeydin.Bu kadar yanlışı söylemek için neden 16 yıl bekledin.

Söylediklerinin bir kısmı doğru olsada,benim için kıymeti harbiyesi olmayan şeyler.

Hadi babacığım,ilerleyelim lütfen.

Tunga
10.08.2011, 00:35
Ben de bugün bir kaç kişi ile konuştum bu söylenenleri. Kendi kendime neden şimdi diye sordum.Bence sorulan iki neden sorusu var.

Birincisi neden böyle açıklamalar. Sanıyorum bu konuda Hacısalihoğlu'nu anlayabiliyorum. İnsanoğlu içine ata ata yaşayamıyor. Bir yerde patlıyor, kendini anlatma ihtiyacı hissediyor. Bu da Hayrettin Bey'de bunun dışa vurumu bence.

Sonunda konuştu ve içindekileri boşalttı. Zamanında Sadri Bey'in paratonerliğini yapacak kadar gözü kara, beraber yola çıktıklarını satmayacak kadar da dürüst davranmıştı.

İkinci neden sorusu ise "neden şimdi?"

Bence bunun için de ölü bir dönemi kullanmış olması doğal. Yani bu açıklamaları yapacaksanız en iyi zaman da bence aslında maçlar başlamadan olanı. Bu da normaldir.Trabzonspor'u veya onun büyüklüğünde bir organizasyonu yönetmek kolay iş değil. Biz burada BMN'de bile neler yaşıyor ve anlatamıyorken bu yaşananların doğruluğuna inanıyorum ben de. Ama Faruk Özak'a hiddetlendiğimiz zamanlar kadar, ona, bugüne kadar Trabzonspor'a verdiklerine de bakmadan haksızlık yapmamalı diye düşünüyorum.

Evet Trabzonspor'un herşeyine karışıyor ama öyle zamanlar oluyor ki, iyi gün dostları ortadan kaybolunca Faruk Özak gibi, Hayrettin Hacısalihoğlu gibi, Kenan İskender gibi, Özkan Sümer gibi adamlara hala ihtiyaç duyuyor Trabzonspor.

Faruk Özak benim için eski Faruk Özak değil; hele ki Euro 2016 pısırıklığı sebebiyle. Ama ne olursa olsun, ona da yüklenirken biraz daha izanla bu işi yapmak gerekli diye düşünüyorum.

İnsanın yaşadıklarını anlatmaması, içine atması, insanları bunlarla uğraşmak zorunda bırakmaması güzel ama bazen oluyor ki, siz kendi yaptığınızı anlatmaya utanırken, birileri sizin yaptıklarınızı sahiplenip "ben yaptım" diyor ki, işte o zaman "keşke zamanında konuşsaymışım" diyorsunuz.

r9emre
10.08.2011, 00:36
Hacı paşam hazımsızlık yaptı sende baktım yine yorumlar yine yorumlar.Faruk Özak'ı sevmiyorsan Trabzonspor'u kullanarak yapmayın ben ikinizide sevmiyorum fakat ettiğin hiç bir laf inandırıcı gelmiyor senin hadi paşam güle güle sana.

Tevfik Kılıç
10.08.2011, 00:48
Bu tavrını keşke en baştan koysaydın sayın HC

SEDAT
10.08.2011, 01:21
- Bilinen şeyleri söylemiş niye şaşırıdnız ki :)

Ahmet Pulusoğlu
10.08.2011, 02:17
H.H madem bu kadar cesurdun keşke kovulacağını anladigin zaman yapsaydın bu açıklamaları. o zaman bir değeri olurdu.

@FLU
10.08.2011, 02:38
bir lafa bakarım laf mı diye birde söyleyene bakarım adam mı diye

Murat GENEL
10.08.2011, 02:43
''şimdi zamanı değil'' ne zaman peki konuşulacak bunlar ? senin bu klüpten gittiğin gün bayramdır bayram..

Cafer KILIÇSOY
10.08.2011, 02:58
Hacısalihoğlu'nun anlattıklarının büyük bölümünü çok önceden biliyordum.

Anlattıklarının hepsi doğru.

Salih Kara
10.08.2011, 03:24
yazıda yer alan dönemin Tansu Çiller hükümetinden alınan maddi destek canımı sıktı.Herhangi bir yasal dayanağı varmıydı acaba? Aklıma inanmadığım wikileaks belgeleri geldi.Trabzonspor'un böyle siyasi propagandalarda kullanılması midemi bulandırıyor.Hala bu büyük kulübü siyaset üstü göremiyoruz.

Erbay
10.08.2011, 04:28
Onu bunu bilmem de Albayrak yönetimi berbat bir yönetimdi. Komediye dönmüştü iş. Siyasetin iğrenç yüzünü görmekten bıktım yahu, iyi yüzü yok mu bu zımbırtının.

fanatikdevri
10.08.2011, 04:53
yazıda yer alan dönemin Tansu Çiller hükümetinden alınan maddi destek canımı sıktı.Herhangi bir yasal dayanağı varmıydı acaba? Aklıma inanmadığım wikileaks belgeleri geldi.Trabzonspor'un böyle siyasi propagandalarda kullanılması midemi bulandırıyor.Hala bu büyük kulübü siyaset üstü göremiyoruz.

Avrupada tur atladığın zaman tantıma fonundan para alıyorsun.Özak,kartaldaki benzinlik için R.T.Erdoğan ile anlaşmış.

Fanatik34
10.08.2011, 05:01
Faruk Özak gider, baskasi gelir..Türkiye´deki düzen bu!

Futbolu özerk, bagimsiz yaptik ama Siyaset artarak futbolun icinde maalesef.

Benim takildigim nokta, Sadri Sener´in 1995´te takima güya hibe ettigi parayi "Bir gün nasilsa alirim" düsüncesi:rolleyes:

mavikan
10.08.2011, 05:03
dinime söven müslüman olsa bari , derler adama! herşeyin içindesin ama kapı önüne konulunca vıdı vıdı!? asbaşkanken sırıtıp duruyordu..

titanic
10.08.2011, 07:04
Açıklamalar doğru mudur yanlış mıdır bilemiyoruz,o muhataplarının sorunu ama bu yazının zamanlamasının üzerinde durmak gerekiyor.Olayların üzerinden o kadar zaman geçmiş neden şimdi açıklama gereği duyuyor.Birinci etken Faruk Özakın artık bakanlık koltuğunda oturmuyor olması( ki bu durumda çok daha rahat sallayabılır) ikincisi ise kendisinin kulüpteki görevinden ayrılmış olması (birilerine kabahat bulunmalıydı zaten)
Yazılanlar doğruysa bunlardan bu iki durumun gerçekleşmemesi durumunda haberimiz dahi olmayacaktı. Trabzon spor da bölünmüşlüğün sorumlusu Özaktır çıkarımında bulunabilmek için insafsız olmak gerekir.Bir defa Trabzon sporda bölünmüşlük diye bir şey yoktur.Her kongrede farklı adayların çıkıyor olması,insanların kulüp yönetiminde farklı insanları görmek istiyor olmalarını bölünmüşlük kabül etmek tamamıyle demokrasıyı özümseyemeyen insanların düşünce yapısında vardır.Futbolculuğuyla,Kulüp Başkanlığıyla,Vekilliği ile ve Bakanlığıyla hem Trabzona,hem trabzonspora hem de türk futboluna hizmet getirmiş değerli bir insanı eleştirebilmek için ondan daha fazla hizmetler yapmanın gerektiğini düşünüyorum

Suha
10.08.2011, 10:49
yıllardır entrikaların yaşandığı trabzonspor artık kendi özüne dönemli..nasıl dönecekse nasıl olacakasa olsun ama dönsün..ylllardır istanbul takımlarının artıklarını toplayan ve hezimete uğrayn trabzonspor değilmi..yıllardır bu gbi yanlış yönetimler sonucu takım dibe indi..ne varki samet aybaba döneminde toparlandı ve eski günlerine döndü.o eski günlerine kendi değerlerini katarak döndü..eğer baş edecek gücümüz varsa paran varsa oynarsın yoksa elindeki tüm oyuncular seni terkeder gider..olucaksa kendi değerlerimizle..

oflubektas
10.08.2011, 11:07
Faruk Özak gider, baskasi gelir..Türkiye´deki düzen bu!

Futbolu özerk, bagimsiz yaptik ama Siyaset artarak futbolun icinde maalesef.

Benim takildigim nokta, Sadri Sener´in 1995´te takima güya hibe ettigi parayi "Bir gün nasilsa alirim" düsüncesi:rolleyes:

O parayı hibe etmese haciz yoluyla elinden alacaklardı zaten. "Paralı başkan" diye camianin eline baktıklarından M.Ali Yılmaz verdiği paralar için kulüp aleyhine çek tanzim ettirdi. Nuri Albayrak sırf Marcelinho transferine verdiği parayı geri almak için kongreyi uzattırdı, Kartal'daki benzinliği Opet'e satarak parasını aldı.

Mesele hangi siyasetçinin el verdiği değil, bu kulübün kimsenin parasına ve nüfuzuna ihtiyaç olmadan mücadele edebilmesidir.

TSezgin61
10.08.2011, 11:15
kulübe taraftar darbesimi yapsak :)

kendi cikarlari icin hareket eden insanlar yüzünden 27 yildir sampiyon olamiyoruz...

Külünkoğlu
10.08.2011, 11:51
Faruk Özak'ın Trabzonspor'a ve Türk futboluna yaptıgı en büyük hizmet Mehmet Atalay'ı federasyon başkanlığı için istemesidir. Bu durumun yararlarını ileride çok daha iyi anlayacağız.

hodlu
10.08.2011, 11:56
Hayrettin emice lütfetmiş. Kendisi yaptığı yöneticiliğin hesabını versin önce.Bana göre Faruk Özak da hayal kırıklığıdır ancak Hayrettin emice olayı tam felakettir......

Cengiz Çubukcu
10.08.2011, 12:53
Faruk Özak'ın Trabzonspor'a ve Türk futboluna yaptıgı en büyük hizmet Mehmet Atalay'ı federasyon başkanlığı için istemesidir. Bu durumun yararlarını ileride çok daha iyi anlayacağız.

istemesi mi istememesi mi abi?

matrix5782
10.08.2011, 13:09
Bu Görüş ve Düşüncelerini Yönetimde iken neden Söylemedin.Neden Sende olmayan Erdemi Gösterip İstifa Etmedin o zaman. Kulübe Gelmeden Önce Söylediklerinle Kulüpte Yaptıkların birbirine zıt idi.Bunu O zamanlar da Söyledim Piyondun Kullanma Tarihin Doldu Gönderildin.Yönetimi oluştururken de biliyordun,Seçilerken de.... TrabzonSpor Tarihinde Gerçekleşmemiş ,Görülmemiş desteklere ve imkanlara rağmen Bir şey beceremediniz.Alayınız Kuklasınız...

''Trabzonspor Bacasız Sanayi'' Kimi Batar gelir,Kimi mevki makam sahibi olur,Kimi zengin olur, vb....

Mollasalihoğlu
10.08.2011, 13:22
Bu Görüş ve Düşüncelerini Yönetimde iken neden Söylemedin.Neden Sende olmayan Erdemi Gösterip İstifa Etmedin o zaman. Kulübe Gelmeden Önce Söylediklerinle Kulüpte Yaptıkların birbirine zıt idi.Bunu O zamanlar da Söyledim Piyondun Kullanma Tarihin Doldu Gönderildin.Yönetimi oluştururken de biliyordun,Seçilerken de.... TrabzonSpor Tarihinde Gerçekleşmemiş ,Görülmemiş desteklere ve imkanlara rağmen Bir şey beceremediniz.Alayınız Kuklasınız...

''Trabzonspor Bacasız Sanayi'' Kimi Batar gelir,Kimi mevki makam sahibi olur,Kimi zengin olur, vb....

"TrabzonSpor Tarihinde Gerçekleşmemiş ,Görülmemiş desteklere ve imkanlara rağmen" tanımını birazcık açmak mümkün mü?

halil ibo
10.08.2011, 13:33
Dedikleri doğrudur yanlıştır tartışılır.Ben onları bir yana koydum.
Fakat Türk futbol tarihinde alınabilecek kritik kararların arifesinde yapılacak açıklamalar mı ?
KESİNLİKLE HAYIR.
Benim koyu bir Trabzonspor taraftarı olarak camiadan beklentim;hukukçusu ile yazarı çizeri ve eski-yeni yöneticisi ile tüm camiamızın bir tarihe tanıklık ettiğimiz dönemde Trabzonspor'un gaspedilen şampiyonluğunun,maddi-manevi tüm haklarının savunulması ve söke söke alınması kurda,kuşa (özellikle kanarya kuşuna) yem edilmemesi için kafa patlatması,basın toplantıları,bildiriler ile uğraşmasıdır.
En azından ciddi bir savaşta kişisel hırs ve ihtiraslarımızı bir yana koyabilmeliyiz.
Aksi takdirde ha Hayrettin Hacısalihoğlu ha da Faruk N.Özak derim.Sade ve yöneticilere yakınlığı olmayan bir taraftar olarak aradaki farkı gör-e-mem...

matrix5782
10.08.2011, 13:47
"TrabzonSpor Tarihinde Gerçekleşmemiş ,Görülmemiş desteklere ve imkanlara rağmen" tanımını birazcık açmak mümkün mü?

Borç ve Harcama yetkisi ve Arkasına aldığı destek Basın,kişi,kuruluşlar vb.....

Tolga
10.08.2011, 16:12
Söylenenlerden farklı şeyler çıkartınca gayet mantıklı bir açıklama oluyor.Ama düz mantık ve bodoslama şeklinde okuyunca hepsi atmasyon haber gibi =) Kulübün son 15 yıllık kötü tarafını gösteriyor bu bence.Birde iyi tarafının özetini çıkarırsak kulüp ne durumda görürüz . . .

M.S.SOFU
10.08.2011, 16:29
bu kulüp 27 yıldır şampiyon olamıyorsa
alt yapısından adam gibi bir takım kuramıyorsa
kulübün marka değeri düşmüşse

bunların sorumlusu kim bilmiyorum ama mutlaka birileri bir şekilde bu kulübün önünü kesmiştir.

bu faruk özaktır hacsalihoğludur hacıosmanoğludur onu bilemem.

ama birleri sürekli çomak sokuyor bizim işlerimize...

Külünkoğlu
10.08.2011, 16:34
Ben onu bunu bilmem Trabzonspor diğer takımlar gibi olmadığını defalarca ispatlamıştır.
Diğer takımların şampiyon olması için 10 tane doğruya ihtiyaçları var.

İşin ilginç tarafı bizim Trabzonspor olarak bu kadar doğru yapmamıza hiçbir zaman gerek kalmadı. Buna rağmen kıyısından köşesinden döndük şampiyonlukların.

10 doğru barajını aşarak 27 senede her sene bir doğru yapsaydık ne halde olurduk ?

O yüzdendir ki bu vebali taşıyanlar bu kulüpten elini ayağını çekmeliler.
Çok seviyor olabilirler fakat bu sevgi gözleri kör edip zarar noktasına gelince orda durmalılar.
Ahmet Suat Özyazıcı'yı nasıl teknik direktör olarak düşünemiyorsak yöneticilerde böyle olmalı.

Ferman veya haşa ayet mi var ölene kadar kulübün her işine karışacaklar diye ? nedir yani ?

Külünkoğlu
10.08.2011, 16:34
istemesi mi istememesi mi abi?
"İstemesi" Cengiz istemesi. ;)

Mustafa ÖZDEMİR
10.08.2011, 20:07
çok bilmiş beyefendi konuştu yine...

Mustafa AYDIN
10.08.2011, 23:49
Daha düne kadar herkesin sövdüğü,takımı bölmekle suçladığı kişi,şimdi her nedense kıymete bindi.Çok garip.

matrix5782
11.08.2011, 00:32
Şimdi Sayın Hacısalihoğlu'na sormak lazım;
6 ay önce siz bu kulüpte asbaşkan değimliydiniz?
Trabzonspor'da başkandan daha yetkili, “dediği dedik yaptığı yaptık” tek adam olarak esip gürlemiyor muydunuz?
Şimdi çıkıp da neyin hesabını yapıyorsunuz!

Trabzonspor'a hayvan çiftliği kurdurtan, kayıkla çobanla uğraşan, kulübün bütün önceliklerini bırakıp fuzuli işler peşinde koşturan Faruk Özak mı idi yoksa siz miydiniz?

Takındığı üslup, ortaya koyduğu yönetim tarzı ile hem yöneticilerin hem de kulüp personelinin korkulu rüyası haline gelip kulüpte yüksek gerilim yaratan Faruk Özak mı idi?
Kapattığı işyerindeki personeli sırf tazminat ödememe adına Trabzonspor Kulübü'nde işe alıp çalıştıran Faruk Özak mı idi Sayın Hacısalihoğlu?

Faruk Özak'in Trabzonspor'da geçmişte yaptığı icraatları sıralayıp onları eleştiriyorsunuz.
Sizin eleştirdiğiniz dönemlerde Faruk Özak bu kulüpte yöneticilik, asbaşkanlık ve başkanlık yaptı.
Siz Trabzonspor'da asbaşkanlık yaptığınız dönemlerde ise Özak, çok önemli bakanlıkların başında idi. Faruk Özak sizin anlattığınız kadar kötü bir insan ise, havaalanı VİP Salonlarında onu saatlerce neden beklediniz? Tesislere Trabzonspor'u ziyaret etmeye geldiğinde karşısında el pençe divan durdunuz?
Madem bu insan kulüp başkanlığı döneminde sizin anlattığınız gibi ise bakanlığında daha da beter olması lazım… Bunu bile bile neden lades dediniz?

Menejer Mithat Halis'e fahiş paralar ödendiğinde siz bu kulüpte memurluk mu yapıyordunuz, asbaşkanlık mı?
Çıkın bunu kamuoyunu açıklayın.
Siz değil miydiniz Sadri Şener tarafından çizik yiyeceğinizi duyduğunuzda araya hatırı sayılır insanları sokup; “Beni görevden almasın, topluma bunun hesabını veremem” diyen.
Bunları ne çabuk unuttunuz?

Peki Sayın Hacısalihoğlu geçmişe dair her şeyi anlatmaktan imtina etmiyorsunuz da gerek yönetimlerde bulunduğunuz gerekse muhalefette kaldığınız dönemlerde yaptığınız olumsuz icraatları neden açıklamıyorsunuz?
Herkes kötü de siz sütten çıkmış ak kaşık mısınız?

90'lı yıllarda Trabzonspor'da Futbol Şube Sorumlusu iken neler yaptığınızı kamuoyu unutmuş olabilir, ama bizler hala dün gibi hatırlıyoruz.
2000 yılında Özkan Sümer'in listesini şekillendirip, onu başkan yapabilmek için ortaya koyduğunuz gayreti ve sonrasında Özkan Sümer'i yönlendiremediğiniz için olmadık atraksiyonları içine girdiğinizi daha dün gibi hatırlıyoruz!

Aynı Özkan Sümer'i, İskender Önal'ın karşısına aday olarak çıkartıp, Nuri Albayrak'ın seçimi kazanmasının baş aktörü olduğunuz ne çabuk unuttunuz?
Nuri Albayrak kulübe başkan olduğunda tv programlarındaki yaptığınız yorumları da mı unuttunuz? Albayrak hakkında ki acımasız eleştirilerinizi de inkar mı edeceksiniz?

Trabzonspor'da Faruk Özak'ı en son eleştirecek adam sizsiniz!
“Keçinin burnu açık koyunu güler misali” sizin ne konuşmaya ne de en ufak yorum yapmaya hakkınız yok…
Bir daha asla yöneticilik yüzü göremeyecek olduğunuz Trabzonspor'a giremeyecek olmanızı ve bundan dolayı ihtiraslarınız için yaptıklarınızı gayet normal buluyorum.
Fakat bir yerde durmanız gerekir.

Kamuoyunda kulüpçülük anlamında yerlerde sürünen kredinizi barı konuşarak yok etmeyin.
Bu toplum herkesi çok iyi tanıyor ve biliyor.
Sizin yaptığınıza; boş kürek çekmek derler!

Faruk Özak konusunu gelince, onu benden çok eleştiren kimse olmasın.
Bana göre Trabzonspor'a en büyük zararı veren, Trabzonspor'un el freni konumunda icraatlar yapan bir insan. Trabzonspor kulübüne zarar verme konusunda birbirinizi tartmazsınız… O yüzden sus ve kendine Trabzonspor dışında başka oyuncuklar bul…!

alanzinho67
11.08.2011, 01:42
bu kulübün en zararlı başkanları

mehmet ali yılmaz ve faruk nafız özaktır.

bu kulübe gelmiş en yararlı başkanlar

mustafa şamil ekinci ve atay aktuğ.

titanic
11.08.2011, 02:06
Kanaatim Kulüp tarihinin en iyi başkanları,Faruk Özak ve Sadri Şnerdır.En basarısızları ise Özkan Sümer ve Özkan Sümerdir

irfan61
11.08.2011, 02:07
Kanaatim Kulüp tarihinin en iyi başkanları,Faruk Özak ve Sadri Şnerdır.En basarısızları ise Özkan Sümer ve Özkan SümerdirYani N.A bile daha başarılı :)

titanic
11.08.2011, 02:13
Yani N.A bile daha başarılı :)
N.A kimdir ne iş yapar onu bilemiyorum, ama özkan sümer futbolun içinden gelmiş bir insan haliyle beklenti fazla oluyor

irfan61
11.08.2011, 02:23
N.A kimdir ne iş yapar onu bilemiyorum, ama özkan sümer futbolun içinden gelmiş bir insan haliyle beklenti fazla oluyorİsmini yazmak istemiyorum ama yazalım bari Nuri Albayrak bence gelmiş geçmiş en kötü başkandır.Ondan çektiğimizi başka hiçbir başkan dan çekmemişizdir.Allah onu bildiği gibi yapsın :mad:

Sefa Murat Dokuz
11.08.2011, 03:11
Zaten biliyorduk da arada bir kaç içine oturmuş, kin beslemiş şeyleri tersten de söylememiş değil. Faruk Özal'ın ne ... olduğunu zaten biliyoruz.

SeRHaD
11.08.2011, 10:09
Kim nedir necidir bilemem ama 9 puan öndeki yönetimi kaşla göz arasında değiştiren zihniyet olmasa Trabzonspor şikeye rağmen şampiyon olacaktı ve bunuda şöyle belirtimiş kendisi..

Ve ilk yarı sonunda 9 puanlık farkla herkesin ‘Banko şampiyon Trabzonspor’ dediği ortamda ve 26 yıl sonra gelecek olan şampiyonluk kupasını kaldırma bir büyük ihtirasa dönüşünce olan Trabzonspor’a olur. Çünkü iyi giden tekere çomak sokulmuştur. Çünkü kulübün her açıdan dengesi bozulmuştur. Ahenk kaybolmuştur.”

DNA-TS
11.08.2011, 10:17
Kanaatim Kulüp tarihinin en iyi başkanları,Faruk Özak ve Sadri Şnerdır.En basarısızları ise Özkan Sümer ve Özkan Sümerdir

Neye gore basarili neye gore basarisiz. Kulubun o anki konumu ve durumu bu kistasin neresinde. Begenmediginiz ozkan sumer doneminde elemanlarla olusturulan duzen 2 turkiye kupasi kaldirdi harcanan paralar ortada ozkan sumer ve ekibine haksizlik yapildigi kanaatindeyim. Ozkan sumeri kisisel bazda destekleyen birisi degilim.

MuratJ
11.08.2011, 11:37
Özak'ın Trabzonspor'a hiçbir katkısı olmamıştır. Ciddiye alınacak iddialar bunlar.

Davut Özdemir
11.08.2011, 11:55
Siz bu klübe yöneticilik yaptınız. Doğru da söyleseniz, yanlış ta söyleseniz, yakışıkalıyormu bu tavrınız?

Prim yapacak bir mecranız yada, at koşturacak bir tesis arkabahçeniz kalmadı galiba...

7can61
11.08.2011, 12:16
Sormazlar mı adama; "lan" madem bu Özağın geçmişte yediği naneleri bu kadar iyi biliyordun," Özak onu yolluyodu bunu getiriyordu", peki sen neden yine kendinin söylediği gibi Özağın "kurdurttuğu" yönetime asbaşkan oldun? Bilmiyormuydun başına gelecekleri. Bile bile lades dedin öyle mi? Acaba Trabzona olan sevginden mi, yoksa koltuk sevdandan mı kayanklandı bu iş? Hadi oradan sahtekarlık yapmayın!

talsuv61
11.08.2011, 12:27
FÖ 96da şampiyonluğu kaybetmemizin en önemli sebebidir. Yıllardır Trabzonu sömürdü durdu

fatihmazlum
11.08.2011, 14:27
yuzde yuz katılıyorum sıyaset on plana suruyor hep..

fanatikdevri
11.08.2011, 16:01
beyfendi çocuk numarası yapmayayım,Allahın billdiğini kuldan saklmayalım nasıl güzel oluyormu hh derdini anlatmak için gazetelere,tvlere konuşmak.ağla ağla da dinleyelim,her tarafın doğru olsa ne olur fatihe yaptıkların yüzünden sürün sürüne bildiğin kadar.
o golllerine devam ediyor.

ibrahim
11.08.2011, 23:25
Kim nedir necidir bilemem ama 9 puan öndeki yönetimi kaşla göz arasında değiştiren zihniyet olmasa Trabzonspor şikeye rağmen şampiyon olacaktı ve bunuda şöyle belirtimiş kendisi..

O zihniyet olmasa sike, tesvik, her yolu deneyen terbiyesiz takimin yolundan gidecekti belkide bu takim ve simdi daha derin bir bataklikta olabilirdik belkide.

Kim ne derse desin Faruk Özakin yönetime soktugu Nevzat Sakar olmasaydi bizde bu isin icindeydik. Buna adim gibi eminim.

Ilelioglu
11.08.2011, 23:29
Bu Baslik suan icin cok gereksiz.