PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay Hakkında Bildikleriniz

iboandibo
07.08.2011, 17:36
Arkadaşlar ülkemizde faaliyet gösteren gittigidiyor un daha gelişmiş ve uluslararası bir alışveriş sitesi.Ben birkaçşey alamay çalıştım ama acemilikle bişeyler yaptım bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar varsa ve bizlerle paylaşırlarsa sevinirim.

Samet Türkmen
07.08.2011, 17:59
Gittigidiyor'u satın aldılar tamamen zaten. Eğer ingilizceniz varsa sistem aynı çalışıyor. Kartınızla satın alıyorsunuz, para kargo size geldikten sonra aktarılıyor vs... Hatta 1 hafta deneme süresi olan ürünler falanda var.

Yasin Altuntas
07.08.2011, 18:02
Gittigidiyor'u satın aldılar tamamen zaten. Eğer ingilizceniz varsa sistem aynı çalışıyor. Kartınızla satın alıyorsunuz, para kargo size geldikten sonra aktarılıyor vs... Hatta 1 hafta deneme süresi olan ürünler falanda var.

Hayir tam tersi. Önce Para sonra Kargo ;)

Samet Türkmen
07.08.2011, 19:48
Hayir tam tersi. Önce Para sonra Kargo ;)

Ebay'de öyleyse bilmiyorum ama gitti gidiyorda ben kargoyu elime aldığımı bildiriyorum kredi kartımdaki parayı sonra aktarıyorlar satıcıya. :)

Yasin Altuntas
07.08.2011, 19:57
Ebay'de öyleyse bilmiyorum ama gitti gidiyorda ben kargoyu elime aldığımı bildiriyorum kredi kartımdaki parayı sonra aktarıyorlar satıcıya. :)

Ebayde önce Parayi gönderiyorsun. Para geldigi an Kargoyu gönderiyor.

Ayni zamanda Paypal, Havale, Kredi Karti gibi degisik ödeme yöntemleri var.

Cem Akyüz
08.08.2011, 00:38
Ebay'dan ben 2 tane Roma forması aldım önce para sonra kargo.Gittigidiyor.com dan alışveriş yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım

Samet Türkmen
08.08.2011, 01:49
Benim dediğim tam olarak anlaşılmadı sanırım :D Tabii ki alıcı önce kredi kartıyla girişini yapıyor ama site yöneticileri kargo gittikten sonra satıcıya aktarıyor parayı. Şimdi oldu sanırım :) Güvenlik için bir bekletme söz konusu ücreti.

DarthVader
08.08.2011, 02:05
Ebay dan devamlı balıkçılık malzemeleri alırım. Best seller olan kulanıcılara veya güvenilirlik oranı 90-95 in üzerinde olan kullanıcılara sonuna kadar güvenebilirsiniz. Ben devamlı karar verdiğim zaman satın alır paramıda yatırırım. 150 euro üzeri ürün almayın ve 2 ayda 1 sipariş verin. Elektronik ürünlerin gümrüğe takılma olasılığı daha fazladır. Ortaya çıkabilecek tek sorun gönderi takipsiz kargo(seri no yok) ise kaybolursa bulamayabilirsiniz. Yaklaşık 15 defa alışveriş yaptım böyle bir sorunla karşılaşmadım.

iboandibo
10.08.2011, 12:55
Arkadaşlar siteyi baya çözdüm benim yaptığım hata kargo ücreti kısmına ne yazsan kabul ediyordu.Ürün kargo seçeneklerinde Türkiye yoktu bende kargo ücreti olarak 1 yazıp satın almıştım.satıcı ile iletişim kurdum Türkiyeye yollayabileceğini ala herhangi bir kargo ücreti yatırmadığımı gördüğünü söyledi bana kargo ücretini söyledi.saha sonra ödemem için bir onay maili istedi yine kabul ederk ekstradan kargo ücreti ödedim.kargoya vermiş ama bana seçenek sunmamıştı tek tip fiyat vemeişti sanırım takipsiz kargo ile göndermiş.gerçi yorumlara bakıyorum geliş süresi olarak hemen hemen aynı zmanı buluyormuş sadece takip edilemiyor inşallah bir sorun yaşamam.sistem oldukça iyi işliyor ve güvenilir geldi bana yinede temkinli olmakta fayda var.

Deniz Tosunoğlu
10.08.2011, 13:09
Su Gittigidiyor denen sitenin logosunda neden 1 göz var :) ? Anlamadim gitti :)..