PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teoman Müziği Bırakıyor

yorumsuz6117
04.08.2011, 20:25
sevgili arkadaşlar; müziği bırakıyorum. ya çok çok uzun bir süre. ya da büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere. 3 eylül berlin son konserimdir.

anlatayım nedenini;

önce küçük bir açıklama; sanatçı denilen yaratık, dünyayla çözemediği bir sorununu başkalarına saçma gelecek bir işi çok önemseyerek halletme yoluna giden kişidir. benim durumumda gitar çalmak, şarkı söylemek vs. oluyor bu saçma iş. ama ben şarkı yazma işini hep çok önemsedim, onu hep kolladım. hayallerimdeki kahramanlarımla yarıştım, bu dünyaya inmedim bile. çok sevdiğim şarkılarımı yazdım.

hep olduğum kişi kalayım diye de çok uğraştım, çok çalıştım. bir kaç prensibim oldu, onları da kollamaya çalıştım. her zaman istediğim kadar iyi bir insan olamadım. ama çalıştım.
küçücükken bu ülkede rock müziğe dair bir hayal kurdum, nerede ne varsa takip ettim, ardına düştüm, her şeyini gözledim, inandım. hayal olduğunu bile bile.

neyse, işte bu hayal artık beni tatmin etmiyor. kendimi, arkadaşlarımı hayalkırıklığı içinde görüyorum. bir özgürlük ve gerçeklik duygusu peşine düşmüştüm, pozisyonum meğer onu temsil etmiyormuş. sadece sahnede yaşayabildiğim bir hayal bu çünkü. bir çok arkadaşımdaki hayal kırıklığı bende de var.
bu hayal beni tatmin etmeyince, önemli olmadığını bildiğim diğer bazı hayallerimi sembolik olarak şu önümüzdeki 1,5 senede gerçekleştirip müziği bırakayım bari dedim, daha da çok çalışmaya karar verdim. gizli tuttum kararımı, kimseye de söylemedim. hatta yalan bile söyledim çalışanlarıma.
ama bir süredir kendime bakıyorum ve çok yorgunum. o yüzden pes diyorum. böylece düzelmesi aslında çok uzun yıllar sürecek problemleri 1,5 senelik bir intihar saldırısına dönüştürmeyeceğim. gerçekte bir önemleri yoktu, hayatın gerçekleriyle uğraşmamak için hayal edilmiş şeylerdi. inanması her zaman kolay olmuyor.

böylece, boşu boşuna kendimi de, çalışan dostlarımı da yormamaya karar verdim. kendimi yorarken, onları da çok yordum, üzdüm. çok teşekkür ederim hepsine .
sizlere de.

bu bir hüzün yazısı değil, bir rahatlama yazısıdır.

-teoman

http://www.teoman.com.tr/aciklama.php

hamdi_61
04.08.2011, 22:18
twitter de bir yorum

teoman müziği, sinem kobal oyunculuğu bıraktı. gözler sende mustafa sarp. bırak şu futbolu!!!

:D

Emre Bekar
04.08.2011, 22:21
Kesin kafası iyidir...

zafer6161
04.08.2011, 22:42
vah vah vahh
çok üzüldüm,severek dinlediğim şarkıcıydı, :(
biz şimdi napacağız :D

Yılmaz
04.08.2011, 22:58
üzücü bi haber , hala bi yerlerde cüzdanıyla değilde ruhuyla müzik yapan birilerinin böylesine müziği bırakıyor olması üzüntü verici
kendi adıma üzüldüm

edit: değinmeden geçemiycem ; toplumda teoman denince akla direk ; kafası güzel , bi elinde sigara diğerinde bira şişesi sahnede ayyaş takılan rocker tiplemesi (yukarıda olduğu gibi ) gelir ,
azbiraz araştırıp , irdeleyip , nedir deyip tanımaya çalışınca aslında hiçde öyle olmadığı ;
toplumsal konulara kafa yoran , ülke'de ve dünya'da yaşanalara kayıtsız kalmayan , duygusal ve de milliyetçi bi insan olduğunu anlayabilirsiniz.

Adem Erdoğan
04.08.2011, 23:07
2 gün sonra döner.

_SeRKaN_
04.08.2011, 23:14
Ayılınca yazdıklarını tekrar gözden geçirir...:)

Tolga
05.08.2011, 02:05
parasızlığa dayanamaz.viski içen adam şaraba kolay kolay dönmez.

Kereşenli
05.08.2011, 02:16
Bugün aldığım en güzel haberdi.

Mehmet Yusuf
05.08.2011, 02:33
gölcükte donanmada konseri vardı bir zamanlar. gidip dinlemiştik eğlenmişyik eyy gidi eyy :)

Ali Tunahan Güllü
05.08.2011, 02:37
Blöftür o döner geri.

Murat GENEL
05.08.2011, 02:59
Çakma popçulara esir kalıyoruz iyice..Umarım bir süre ara verdikten sonra geri dönersin..Yolun açık olsun..

ibrahim
05.08.2011, 03:15
O degilde bu basligin yeri Kültür ve Sanat bölümü degilmi?

bahadır2561
05.08.2011, 08:28
Çakma popçulara esir kalıyoruz iyice..Umarım bir süre ara verdikten sonra geri dönersin..Yolun açık olsun..

:alkış: Biraz kafa dinle ve geri dön Teo ;)

Mehdi
05.08.2011, 08:35
Acımız büyük.

http://caps.avare.be/photos/anonymous_photos/3538-acimiz-buyuk.jpg

bASTURk
05.08.2011, 08:48
Bizde de Teo vardı bir tane reis.O da gittiydi.
Paso bunalımda oluyor bu Teo'lar.

Mustafa ÖZDEMİR
05.08.2011, 11:10
güzel olur...

Cengiz Çubukcu
05.08.2011, 11:11
Acımız büyük.

http://caps.avare.be/photos/anonymous_photos/3538-acimiz-buyuk.jpg

katılıyorum Mehdi :)

Turgay Atalay
05.08.2011, 13:48
Hacca git Teo hacca, bırak bu rock mock işlerini:)

Misina
05.08.2011, 14:34
Pardon da müzik mi yapıyordu bu şahıs ?

Tangerine Dream
05.08.2011, 18:22
Gündemden düştüm, adım anılmaz oldu, ne yapabilirim?

1. Önce müziği bıraktığım haberi medyaya salınacak.
2. Sanal hayran kitleleri oluşturulup "Teoman müziği bırakmasın" kampanyaları başlatılacak.
3. Bu baskılara dayanamayıp hayranlarımı kıramadığımdan dolayı "yeniden müziğe dönüyorum" çıkışı yapılacak.
4. Yeniden gündeme oturtulup adım tekrar duyurulacak ve iyi reklam yapılacak.
5. Kârlı iş!

Çakıroğlu İhsan
05.08.2011, 18:25
Herkesin reklam fikirinde olması güzelmiş..
Bırakmadan bi cd'sini alıcam diyen insan sayısı ne kadar çok olursa geri dönüşü o kadar hızlı olur..

yorumsuz6117
05.08.2011, 20:21
Teoman'ı torpidoya sokarım :D

http://www.youtube.com/watch?v=YXoaX_G8_uA

Murat GENEL
06.08.2011, 00:54
adam içiyor diye müzik yapmıyor yani..Kafası güzel Türkiye..Kimin kafası güzel tartışılır tabi :)

Samet Türkmen
06.08.2011, 17:18
edit: değinmeden geçemiycem ; toplumda teoman denince akla direk ; kafası güzel , bi elinde sigara diğerinde bira şişesi sahnede ayyaş takılan rocker tiplemesi (yukarıda olduğu gibi ) gelir ,
azbiraz araştırıp , irdeleyip , nedir deyip tanımaya çalışınca aslında hiçde öyle olmadığı ;
toplumsal konulara kafa yoran , ülke'de ve dünya'da yaşanalara kayıtsız kalmayan , duygusal ve de milliyetçi bi insan olduğunu anlayabilirsiniz.

Eminim öyledir :D

Bence yeni bir marka içki bulmuştur daha önce tatmadığı. Ondan hevesini aldıktan sonra dönecek müziğe.

TEOfilo'nun yanına gitsin.

Ali Can
06.08.2011, 17:20
bana teomanın eski şarkıları yeterde artar. yerinde bir karar olmuş.

pReN@_61
06.08.2011, 17:30
Çılgın adam Teoman :)