PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İspanya | La Liga

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

Berat
04.12.2010, 22:15
Böyle bir pas mı var yaaa.

Adam topa vurmadı,topu ayağıyla ittirdi resmen.

Kereşenli
Dakika 26 gol Pedro.

Uğurtan
Pedro..

:)

Celil Köse
Gol.

Pedro 1-0..:)

mehmet83
04.12.2010, 22:16
Golllllllllllll

Kereşenli
04.12.2010, 22:17
Nefis bir atak daha ama Messi'nin şutu direkten döndü.

Mustafa ÖZDEMİR
04.12.2010, 22:21
trabzonspor gibi oynuyor bu barça...

mehmet83
04.12.2010, 23:11
2 oldu. Messi

mehmet83
04.12.2010, 23:29
3 oldu yine Messi penaltidan

Harun-61
04.12.2010, 23:30
costuk bi kere,
bizi durdurabilene ask olsun:)

Celil Köse
04.12.2010, 23:40
Pique maç sonu selam gönderdi yine.;) :D

magicyattara
04.12.2010, 23:49
Messi inanılmaz oynuyor..o nasıl asistti öyle..

Bu arada Engin'in pozisyonuna penaltı değil diyenler,Messi'nin pozisyonuna da kesin değil demişlerdir.. :)

Harun-61
04.12.2010, 23:50
Pique maç sonu selam gönderdi yine.;) :D

ne güzel bi Avatarim var benim :)

mehmets61
04.12.2010, 23:57
cevabı sahada verdik yine.skoru maçın oynanmasını ısrarla isteyen osasuna nın hocası camacho ya armagan ediyorum kendisi eski bir real madrid futbolcusu sanırım geçen ahfta onu da üzmüşüz:)

Samet Türkmen
05.12.2010, 00:51
Bu kadar berbat bir hakem ! Aldı maçı verdi Madrid'e ! Bu sene bu hakemlerden bakalım ne kadar çekecek Valencia daha.

Fanatik34
05.12.2010, 00:53
Bu sezon Ispanya Sampiyonuuu...Real Madrid!

Uğurtan
05.12.2010, 00:53
Bu kadar berbat bir hakem ! Aldı maçı verdi Madrid'e ! Bu sene bu hakemlerden bakalım ne kadar çekecek Valencia daha.

Valencia ne kadar çeker bilmiyorum ama;

Real+Hakemler ile şampiyonluk mücadelesinde Barça'ya rakip olmaya çalışmak çok ezik bir durum..

Ramos'un 1 maçlık cezası.. Barça maçından bir maç önceki Ronaldo'ya çalınan komik penaltı v.s..

Neyse yapacak bir şey yok.. Bizim de işimize geliyor yoksa tadı kaçar iyice La Liga'nın..

Rakip yok.. :)

r9emre
05.12.2010, 00:55
İyi güzel de Barça maçında Osasuna'lu Juanfran'dı sanırım ona yapılan harekette bariz penaltıydı ve maç 0-0'dı daha.

Gökhan KAN
05.12.2010, 01:05
Real + hakemlermiş. ççç 0-0 ken maç Osasuna'nın penaltıyı vermediler. Diyene bak. ççç Bu lig böyle. Albelda geçen söyledi. Real ve Barca maçlarında hakemler etkileniyor dedi. Barca sütten çıkmış ak kaşık değil yani. ççç Bir daha güleyim.

Hüdai Pervaneli
05.12.2010, 01:08
Di maria nin penaltisi verilmedi bakiyomda kimse dillendirmemis

Uğurtan
05.12.2010, 01:26
İyi güzel de Barça maçında Osasuna'lu Juanfran'dı sanırım ona yapılan harekette bariz penaltıydı ve maç 0-0'dı daha.

Real + hakemlermiş. ççç 0-0 ken maç Osasuna'nın penaltıyı vermediler. Diyene bak. ççç Bu lig böyle. Albelda geçen söyledi. Real ve Barca maçlarında hakemler etkileniyor dedi. Barca sütten çıkmış ak kaşık değil yani. ççç Bir daha güleyim.

Penaltı kesin diyorsun..

Ben o kadar net olduğunu düşünmüyorum..

Ha verilebilirmiydi? Verilse yaktın bizi denmezdi..

Ama yüzde yüz penaltı değildi.. Orda Pedro adama direk vurmuyor..

Kırmızı kart daha ağır bir karar olduğu gibi.. Kesinlikle elle alakası yok pozisyonun bariz belliydi..

Gökhan ben geçen hafta çok güldüm..

Biraz da sen gül arkadaşım.. :)

Gökhan KAN
05.12.2010, 01:36
Kanka lafı değiştirme. :) Bu ligde iki takım hep hakemlerden rahat eder bu böyledir. Geçen sene basında Barca hakemlerden çok yardım alıyor haberleri doluydu. Aynı şekilde Real'e de oluyor.

Her neyse,

Bu lig gerçekten rezil bir lig artık. Îki takım hepsini yeniyor sonra Barca Real'i yenip şampiyon oluyor. Tadı kaçtı iyice. Real olmasa takip etmem bu ligi.

Uğurtan
05.12.2010, 01:38
Kanka lafı değiştirme. :) Bu ligde iki takım hep hakemlerden rahat eder bu böyledir. Geçen sene basında Barca hakemlerden çok yardım alıyor haberleri doluydu. Aynı şekilde Real'e de oluyor.

Her neyse,

Bu lig gerçekten rezil bir lig artık. Îki takım hepsini yeniyor sonra Barca Real'i yenip şampiyon oluyor. Tadı kaçtı iyice. Real olmasa takip etmem bu ligi.

Valencia bence iyi takım olmuş hakikaten..

Deplasman ve Real korkuları daha az olsaydı rahatlıkla galibiyet çıkarabilirlerdi..

Gerçi belki planları işliyordu ta ki kırmızıya kadar..

Kırmızı olmasaydı objektif olarak söylüyorum Real zor gol bulurdu.

Ama genel itibariyle haklısın ligin tadı kaçtı..

İngiltere'de daha büyük heyecan var valla bu sene. :)

M.City şampiyonluk alsın istemiyor değilim. Farklılık olsun.. ;)

Gökhan KAN
05.12.2010, 01:51
Kırmızı çıkmadan maç tek kaleydi zaten. Gol olurmuydu bilmiyorum. Real öne geçtikten sonra Valencia 10 kişi bizden daha iyiydi. Ben Valencia'yı aslında bize benzetiyorum. Aynı oynuyoruz. Barca biraz abartı kaçıyor.:)

Ben lig başlamadan City şampiyon olsun yazmıştım öteki başlığa.

Kereşenli
05.12.2010, 01:59
Elle müdahalenin uzaktan yakından alakası yoktu yahu. Yazık oldu Valencia'ya.

Mollasalihoğlu
05.12.2010, 02:04
Maçın başından sonuna kadar hakem Real Madrid'i ince ince doğradı.. Başka maçları izledik herhalde..

Uğurtan
05.12.2010, 02:07
Maçın başından sonuna kadar hakem Real Madrid'i ince ince doğradı.. Başka maçları izledik herhalde..

Olabilir Metin'im.. Görüşler değişebilir..

Söylemeden geçemicem ilk kez bu konuda bir şey söylüyorum da avatarın çok yakışmış.. :)

Mollasalihoğlu
05.12.2010, 02:10
Olabilir Metin'im.. Görüşler değişebilir..

Söylemeden geçemicem ilk kez bu konuda bir şey söylüyorum da avatarın çok yakışmış.. :)

İlk yarıda 4-5 tane tamamen pozisyon kesme maksatlı harekete ya faul vermedi ya da kart çıkarmadı..
Yan hakem uyarmasa Albelda'yı da atmayacaktı..

Ahmet Başkaya
05.12.2010, 02:11

Bi Barçalıdan böyle yorumlar okumak güzel :D

Hüdai Pervaneli
05.12.2010, 02:12
Halami Hakem Tartisiliyo

Mollasalihoğlu
05.12.2010, 02:13

Kaşınıyosun heralde.. :)

Kereşenli
05.12.2010, 02:13
Aldığı kararlar tartışılmayacak gibi değil.

Uğurtan
05.12.2010, 02:14

Sen bence fazla konuşma sene sonu bir 3 ay da seni bekliyor aynı durum..

Sırada Gökhan'ı da bu noktaya çekmek var..

Ama o çok zeki girmiyor iddiaya..

:D

Ahmet Başkaya
05.12.2010, 02:15
Kaşınıyosun heralde.. :)

Pardon , pardon avatarı görünce :D

Sen bence fazla konuşma sene sonu bir 3 ay da seni bekliyor aynı durum..

Sırada Gökhan'ı da bu noktaya çekmek var..

Ama o çok zeki girmiyor iddiaya..

Göreceğiz kim zeki kim değil :)

3 Ay mor gezmek yakışacak hani sana :)

Mollasalihoğlu
05.12.2010, 02:16

Olum atlama, ben rövanşa da iddiaya girdim :D

Uğurtan
05.12.2010, 02:17

Hep böyle iddialı görmek sevdiğim bir kardeşim olarak beni sevindiriyor.. Uşak kendine güveniyor diyorum.. İddialı hırslı..

Ama gel görki güvendiğin dağlara kar yağıyor kanka.. :D

Geçen hafta neler yazdığını da hatırlıyorum maçtan önce.. Sen sen ol Barça mevzuunda iddiaya girme derim ben sana..

Ahmet Başkaya
05.12.2010, 02:18
Olum atlama, ben rövanşa da iddiaya girdim :D

Seni en iyi ben anlarım dayı :D

1 ay diyerekten 2 ay Barca avatarı ile dolandırdı forumda . Şu adı Tan ile biten şahıs :)

Ahmet Başkaya
05.12.2010, 02:19
Hep böyle iddialı görmek sevdiğim bir kardeşim olarak beni sevindiriyor.. Uşak kendine güveniyor diyorum.. İddialı hırslı..

Ama gel görki güvendiğin dağlara kar yağıyor kanka.. :D

Geçen hafta neler yazdığını da hatırlıyorum maçtan önce.. Sen sen ol Barça mevzuunda iddiaya girme derim ben sana..

Şşş açmıyoruz o konuyu etik değil bir kere :)

Bir senede iki bordo-mavi şampiyon olmaz , olmamalı :)

Hüdai Pervaneli
05.12.2010, 02:21
Aldığı kararlar tartışılmayacak gibi değil.
Dimi mesela vermedigi penalti gibi

Hüdai Pervaneli
05.12.2010, 02:23
Ahmet senide cok gördük Barca Avatariyla:D

Bu gözler kimleri görmediki :D

Gökhan KAN
05.12.2010, 02:23
Uğurtan beni çekemezsin. Ben Barca'yı şanslı görmüştüm zaten. Ki Aynı durumda Real olsun maç garanti olsun yine girmem. O avatarı koyma düşüncesi bile iğrenç. :) Metin'e hala kızıyorum zaten. Yapmayacaktı öyle bişey. Oldu bir kere artık bir daha olmaz inşallah. :)

Serdær
05.12.2010, 10:49
Öncelikle Barca'lılar Real Madrid maçının hakemine sallayacaklarına kendi oynadıkları maçın hakemine baksınlar.

Maç 0-0 iken Juanfran Pedro tarafından düşürüldüğü pozisyon net penaltı.

Hakem çalamadı ! .

Daha sonra gelip Real maçıyla ilgili yorum yapsınlar .

Bizim maçta hakem bütün takdir hakları Valencia tarafından kullandı , kırmızı kart ise buna bağlamak gerekebilir.

Özge
05.12.2010, 11:03
Takibe devam:D

Samet Türkmen
05.12.2010, 11:14
Bence Real maçının hakemini konuşmak Barcalılara değil Valencialılara düşer :)

Madrid kadar olmasa da Barcelona da hakemler tarafından korunuyor. Ligin pazarlaması,heycanı için bence bu yapılıyor. Yanıldığımı varsayarsak hakemler etkileniyor diyeyim net bir şekilde.

Ayrıca hakem sadece Türkiye'de değil İspanya'da da eleştriliyor. İnanın Valencialılar bizden bu konuda çok daha abartılı durumdalar :)

Antipatik bulduğum Madrid'e bir hatırlatma : Çokta uzak olmayan bir geçmişte bizde 6-0 yenmiştik kendilerini. Belli periyodlarla gerçekleşen bir gelenek sanırım :)

Tolunay Abdioğlu
05.12.2010, 11:51
Takibe devam Real. :)

Adem Erdoğan
05.12.2010, 14:53
Ne takibi, şampiyon yine Barça.:)

Kereşenli
05.12.2010, 15:21
Takip ediyorlarmış. Bernabeu'da yine beş tane yersiniz takip biter.

Mollasalihoğlu
05.12.2010, 15:55
Liderlik heyecanı sardı yine gençleri.. Bi alışamadılar bu iyi kadrolarına rağmen.. :D

Tolunay Abdioğlu
05.12.2010, 17:44
Benim 2-3 senedir izlediğim Barcelona sürekli lider. :)

Heyecanlanıcak birşey yok yani. :D

Semih Aydın
05.12.2010, 19:51
Pellegrini coştu Malaga'yla, 4-1 öndeler Racing karşısında. Rondon iki gol atmış.

mda61
05.12.2010, 19:55
Villareal maçı için Tv karşısına geçiyorum şimdi. Adamlar içerde bir acayip oynuyorlar. Santi Cazorla, adamım :)
Ayrıca, stadları bir değişik, heryeri kapalı gibi, aydınlık değil bir de. Değişik bir hava veriyor burdan izlerken.
Hadi bakalım, iyi maç olur umarım

Erbay
05.12.2010, 21:30
Dün Ronaldo sol ayağıyla attığı golün aynısını Ajax'a da atmıştı. Bu gollerin benzerini hep atıyor sol ayağıyla, çok da rahat atıyor. Çok önemli bir özellik bence. İkinci attığı golde tarla sürmüş resmen :) Ronaldo'yu o kadar boş bırakırsan yapıştırır golü. Ronaldo 2, Messi 2 şeklinde İspanya ligi devam ediyor :)

mda61
05.12.2010, 21:33
Dün Ronaldo sol ayağıyla attığı golün aynısını Ajax'a da atmıştı. Bu gollerin benzerini hep atıyor sol ayağıyla, çok da rahat atıyor. Çok önemli bir özellik bence. İkinci attığı golde tarla sürmüş resmen :) Ronaldo'yu o kadar boş bırakırsan yapıştırır golü. Ronaldo 2, Messi 2 şeklinde İspanya ligi devam ediyor :)
Ronaldo 2 Messi 2,5
Messi her zaman önde. bu hafta izlemişsindir Osasuna maçında (:

mda61
05.12.2010, 21:34
Bir futbol mucizesi olsa da Santi Cazorla Trabzonspor'a transfer olsa :D Adam müthiş..

Erbay
05.12.2010, 21:35
Messi benim için de önde tabii ki :) 2010 yılında kaç maçta kaç gol attığını söylediler ama unuttum dehşet bir rakamdı.

SDanışmaz
05.12.2010, 23:04
Cr7 ve Mesut R.Madrid'in yarısı olmuşlar. İnş. sene sonuna kadar Ronaldo sakatlanmaz o zaman durumları vahim olur.

Barça yine bildiğimiz Barça. Ona yorum yapmaya gerek bile yok :p

Ahmet Başkaya
06.12.2010, 06:32
Cr7 ve Mesut R.Madrid'in yarısı olmuşlar. İnş. sene sonuna kadar Ronaldo sakatlanmaz o zaman durumları vahim olur.

Barça yine bildiğimiz Barça. Ona yorum yapmaya gerek bile yok :p

Messi sakatlandı da iki hafta halinizi gördük Selami zaar zoor :)

Sizin için de bu durum böyle :)

Xavi veya Messi gitsin bakalım yine nasıl zorlanıyorsunuz .

Süleyman50
07.12.2010, 13:21
Barça hakimiyeti..

FIFA ile France Football dergisinin bu sezondan itibaren ortak olarak verdiği Altın Top Ödülü'nün aday sayısı oylamayla 23'ten 3'e indirildi..
Altın Top Ödülü'nün bu yılki sahibinin Barcelonalı bir futbolcu olması kesinlik kazandı.

FIFA ile France Football dergisinin bu sezondan itibaren ortak olarak verdiği ödüle aday gösterilen futbolcuların sayısı, oylamayla 23'ten 3'e indirildi ve finale kalan 3 aday, İspanya'nın Barcelona takımının oyuncuları İspanyol Andres İniesta ve Xavi ile Arjantinli Lionel Messi oldu.

İsviçre'nin Zürih kentinde 10 Ocak 2011'de sahibini bulacak ödülün adaylarından İniesta, Xavi gibi Dünya Kupası'nın kazanan İspanya takımını vazgeçilmez oyuncularından biri olmuş ve finalde Hollanda karşısında uzatmanın son dakikalarında kupayı getiren golü atmıştı.

Barcelona'da üstün performansıyla dikkati çeken Messi ise Dünya Kupası'nda Arjantin ile çok başarılı olamadı. Arjantin, çeyrek finalde Almanya'ya 4-0 yenilerek elenmişti.

FIFA Altın Top ödülü, gazetecilerin ve FIFA'ya üye 208 ülkenin milli takımlarının teknik direktör ve kaptanlarının oylarıyla sahibini bulacak.

2010 Altın Top ödülünün elenen adayları şunlardı:
Xabi Alonso, Iker Casillas, Cesc Fabregas, Carles Puyol, David Villa, (İspanya)
Miroslav Klose, Philipp Lahm, Thomas Müller, Mesut Özil, Bastian Schweinsteiger (Almanya)
Daniel Alves, Julio Cesar, Maicon (Brezilya)
Arjen Robben, Wesley Sneijder (Hollanda)
Cristiano Ronaldo (Portekiz)
Didier Drogba (Fildişi Sahili)
Samuel Eto'o (Kamerun)
Diego Forlan (Uruguay)
Asamoah Gyan (Gana)

Süleyman50
07.12.2010, 13:22
Yılın teknik direktörü kim olacak?

FIFA ve France Football dergisi tarafından verilen Yılın Teknik Direktörü ödülünün adayları arasında İspanyol Vicente Del Bosque ve Josep Guardiola ile Portekizli Jose Mourinho yer alıyor.

FIFA ve France Football'un daha önce belirlediği 10 adaydan 7'si bugünkü oylamayla elendi ve finale 3 teknik adam kaldı.

Ödülün sahibi, gazetecilerin ve FIFA'ya üye 208 ülkenin milli takımlarının teknik direktör ve kaptanlarının oylarıyla 10 Ocak 2011'de Zürih'te belirlenecek.

İspanya Milli Takımı'nın teknik direktörü Del Bosque (59), takımını Güney Afrika'da düzenlenen 2010 Dünya Kupası'nda şampiyonluğa taşımıştı.

Josep Guardiola (39) Barcelona'nın geçen sezon La Liga ve İspanya Süper Kupası'nı almasını sağlamış, Jose Mourinho (47) ise İnter ile Serie A, İtalya Kupası ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanmıştı.

Süleyman50
07.12.2010, 13:23
Real Madrid, Mvila'nın peşinde..

Real Madrid, Fransa'nın Rennes takımında forma giyen Yann Mvila'yı renklerine katmak istiyor..
İspanyol AS gazetesinin haberinde, Fransa Milli Takımı'nda da forma giyen savunmaya dönük orta saha oyuncusu Mvila için Rennes kulübünün en az 15 milyon Avro istediği belirtildi.

Real Madrid'in Kongo asıllı oyuncunun transferi için Rennes kulübüyle temasa geçtiği, oyuncuyla İngiltere'nin Liverpool kulübünün de ilgilendiği kaydedildi.

Haberde, ''Mvila, Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun istediği tarzda bir oyuncu. Güçlü, savunma için çok çalışıyor, gerektiğinde oyunu açacak ya da yavaşlatacak tekniğe sahip'' denildi.

Mvila'nın Rennes ile sözleşmesi 2014'te sona eriyor.

Gökhan KAN
07.12.2010, 13:41
Sneijder almalıydı altın topu. Îlk 3e bile giremedi. Yazıklar olsun. Teknik adamlar neye göre oy veriyor anlamış değilim. Diğer ödülüde hiç bişey yapmayan Pep e versinler tam olsun.

Tolunay Abdioğlu
07.12.2010, 14:15
Sneijder almalıydı altın topu. Îlk 3e bile giremedi. Yazıklar olsun. Teknik adamlar neye göre oy veriyor anlamış değilim. Diğer ödülüde hiç bişey yapmayan Pep e versinler tam olsun.

Sniejder mi?

Neden?

Tolunay Abdioğlu
07.12.2010, 14:19
Ayrıca Pep'in yerine de Mourinho'yu düşünüyorsun galiba Gökhan abi.

Ama Mourinho'da bana göre fazla birşey yapmadı.Yıllardır şampiyon olan ve rakiplerinin kadrosundan en az 2 kat güçlü İnter'i şampiyon yaptı.

Kendi şehirlerine otobüs seyahati nedeniyle yorgun gelen Barcelona'yı 3-1 yendi.(Bir gol ofsayttan.)

Rövanş maçında belki olması gerekeni yaptı ama resmen kendi kalelerinin önüne Tır çekti.1-0 yenilmesine rağmen tur atladı.

Eğer futbol görsellikse yılın teknik direktörünün de Pep olması lazım.

Mollasalihoğlu
07.12.2010, 14:19
Sniejder mi?

Neden?

Şampiyonlar Ligi'nin alınmasının en büyük mimarıdır zira

Tolunay Abdioğlu
07.12.2010, 14:48
Şampiyonlar Ligi'nin alınmasının en büyük mimarıdır zira

Sırf onun için mi veriliyor bu ödül?

Yoksa Dünya'nın en iyi liginde en çok gol atma kriteri bunun içinde mi?
Yoksa Dünya'nın en iyi liginde en iyi pas yüzdesi ve uyumla oynamak,izleyenlerin gözüne hoş görünen oyunun oluşmasında ki en önemli etkenlerinden olmak kriterler arasında yer alıyor mu?

Gökhan KAN
07.12.2010, 14:50
Geçen bir yerde demiştim. Wenger, Ferguson ve Ancelotti koalisyon kurup Înter'i yönetse yine şampiyon yapamaz. Tır çekmiş, yorgunmuş gibi bahanelerde kusura bakma ama Tolunay böyle bir değerlendirme olmaz. Lig ve kupa şampiyonluğuda kazandı ayrıca. Pep in zaten ilk 3e girmesi bile rezalet. Ertuğrul Sağlam bile daha çok hakediyor. Önce Mou sonra Del Boske alsın ödülü.

ŞL de yarı final yaptı Barca ve Sneijderli Militolu Înter eledi. Bu oyuncuların bireysel olarak performansıyla elediler. Burda Sneijder ve Milito ikilisi Xavi,iniesta ve Messiyi geçiyor zaten. Gelelim Dünya kupasına. Burda Milito devreden çıkıyor. Messide attıgı gollerle o listede tutunuyor oda almaması lazım zaten. önemli olan başarı. Forlan bile Messiden daha çok hakediyor. Sneijder ve Robbenin bireysel performansıyla final oynadı hollanda. Bireyselin altını çiziyorum çünkü ispanyadaki oyun sisteminde bir futbolcuyu diğerlerinden ayıramazsın. Xavi varsa Puyolda olmali o zaman.Ben olsam o zaman Puyola veririm ödülü. Hepsinin payı aynı. Oyun sistemiyle alakalı bu. Xavi olmasa Fabregaslada zor da olsa final oynardılar yani. Ama Sneijderi çek al takımdan Înter ve Hollanda finalde olmazdı. Tüm Îspanyadaki Barcalı adamlara veriyorlarsa ödülü ben kabul edebilirim.

Tolunay Abdioğlu
07.12.2010, 14:56
Geçen bir yerde demiştim. Wenger, Ferguson ve Ancelotti koalisyon kurup Înter'i yönetse yine şampiyon yapamaz. Tır çekmiş, yorgunmuş gibi bahanelerde kusura bakma ama Tolunay böyle bir değerlendirme olmaz. Lig ve kupa şampiyonluğuda kazandı ayrıca. Pep in zaten ilk 3e girmesi bile rezalet. Ertuğrul Sağlam bile daha çok hakediyor. Önce Mou sonra Del Boske alsın ödülü.

ŞL de yarı final yaptı Barca ve Sneijderli Militolu Înter eledi. Bu oyuncuların bireysel olarak performansıyla elediler. Burda Sneijder ve Milito ikilisi Xavi,iniesta ve Messiyi geçiyor zaten. Gelelim Dünya kupasına. Burda Milito devreden çıkıyor. Messide attıgı gollerle o listede tutunuyor oda almaması lazım zaten. önemli olan başarı. Forlan bile Messiden daha çok hakediyor. Sneijder ve Robbenin bireysel performansıyla final oynadı Înter. Bireyselin altını çiziyorum çünkü ispanyadaki oyun sisteminde bir futbolcuyu diğerlerinden ayıramazsın. Xavi varsa Puyolda olmali o zaman.Ben olsam o zaman Puyola veririm ödülü. Hepsinin payı aynı. Oyun sistemiyle alakalı bu. Xavi olmasa Fabregaslada zor da olsa final oynardılar yani. Ama Sneijderi çek al takımdan Înter ve Hollanda finalde olmazdı. Tüm Îspanyaya veriyorlarsa ödülü ben kabul edebilirim.

Haklı olduğun konular var abi.Ama ben anlamıyorum bu olayı.Bir maç için mi veriliyor bu ödül?

1 maç da Sniejder ve Milito ikilisi Xavi-İniesta ikilisini alt edebilir.Ama 10 maç yapsalar 9'unu Xavi-İniesta ikilisinin tabanını oluşturduğu takım galip gelir.

Ayrıca bu ödülün sürekli hücum tabanlı oyunculara verilmesi de çok garip.Bence Pique bu üçlünün içinde olması gereken bir oyuncu.Bu da benim kendi görüşüm.

Ödülü kazanıcak adayların 3'ünün de Barcelona'dan olması çoğu kişinin kabullenemediği gerçekleri yansıtıyor.

Mollasalihoğlu
07.12.2010, 16:35
Sırf onun için mi veriliyor bu ödül?

Yoksa Dünya'nın en iyi liginde en çok gol atma kriteri bunun içinde mi?
Yoksa Dünya'nın en iyi liginde en iyi pas yüzdesi ve uyumla oynamak,izleyenlerin gözüne hoş görünen oyunun oluşmasında ki en önemli etkenlerinden olmak kriterler arasında yer alıyor mu?

Sneijder'i Barcelona'ya koysan sırıtır mı?

Ekleme: Ben olsam Iniesta'ya oy veririm ama bu Sneijder gerçeğini değiştirmez..

İskender66
09.12.2010, 17:57
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_lv_Barca_forma2.jpg

Yüzyıllık geleneğin sonu

Barcelona yüzyıllık geleneğini sonlandırmak üzere.

Sport Gazetesi'ne göre kurulduğu günden bu yana formasına para karşılığı reklam almamasıyla bir efsane haline gelen Barcelona, bu geleneğine nokta koyuyor. Ekonomik olarak sıkıntılı bir dönem geçiren Katalan ekibi, çözüm yollarından biri olarak da forma reklamını seçenekler arasına aldı. Barcelona yönetimi, forma reklamı konusunda da üç farklı opsiyondan birini seçecek. İlk olarak göğüs reklamını düşünen bordo mavililer, bunun için 25 milyon euro istiyor. İkinci seçenek ise sırt reklamı. Onun değeri de 12 milyon euro. Son seçenek şorta 6 ile 12 milyon euro araında bir paraya reklam almak. Barcelona yönetimi, önümüzdeki günlerde kesin kararını verecek.
100 yıl formasına hiç reklam almayan Barcelona, geçtiğimiz yıllarda sosyal sorumluluk çerçevesinde UNICEF'ten göğüs reklamı almıştı.

Kereşenli
09.12.2010, 22:16
Sandro Rosell'in bu geleneği bozacağı belliydi.

Barcelona'nun muhtemel rakipleri: Olympique Lyonnais, Olympique Marseille, Internazionale, Arsenal, AS Roma ve AC Milan. Arsenal hariç korkulacak takım yok. Fransızlar bize rakip olamaz zaten. Inter geçen sezonki Inter değil Benitez faciası nedeniyle. Diğer İtalyan takımları da bizi zorlayamaz.

İlker Akçay
10.12.2010, 13:16
Cruyff'tan yönetici değerlendirme dersleri
Cruyff bu makaleyi, Laporta'yı deviren yeni Barcelona yönetiminin, ilk genel kurulda Laporta dönemine ait bilançoları suçlayıcı bir şekilde açıklaması üzerine kaleme aldı.

Önümüzdeki yazıların bir kısmında, büyük kulüplerimizin nasıl yönetildiği konusuna girmeye çalışacağım. Daha doğrusu, başkanların felsefe ve stratejilerine odaklanacağım.

Bunun öncesinde, Cruyff'un bu konuda bir makalesi dikkatimi çekti. Cruyff bu makaleyi, Laporta (http://www.sporx.com/laporta/)'yı deviren yeni Barcelona (http://www.sporx.com/barcelona/) yönetiminin, ilk genel kurulda Laporta (http://www.sporx.com/laporta/) dönemine ait bilançoları suçlayıcı bir şekilde açıklaması üzerine kaleme aldı.

Hazır herkes Barcelona (http://www.sporx.com/barcelona/)'dan bahsediyorken ve Barcelona (http://www.sporx.com/barcelona/)'daki herkes de Cruyff'a teşekkür gönderiyorken, bu makalenin bize de dokunabilecek yönlerinden birkaç alıntı yapalım. Böylece Cruyff, kulüp başkanlarını ve yönetimlerini değerlendirme konusunda bize bir nebze rehber olabilir diye düşünüyorum…

“Kulübün 48.7 milyon euro zararda olduğu sonucuna vardılar. Diğer bütün üyeler gibi ben de şaşırdım ve endişelendim. Laporta (http://www.sporx.com/laporta/), yedi yıllık dönemde gerçekten bu kadar kötü bir yönetim mi göstermişti? Bu kadar büyük bir eksiyi anlamakta ve inanmakta güçlük çektim.”

“Şahsen bir kulübü üç açıdan değerlendiririm: ekonomik, sportif ve sosyal. Barcelona (http://www.sporx.com/barcelona/)'ya bu üç açıdan baktığımda, genel kurulda işittiklerimden çok daha farklı bir tablo ortaya çıkıyor. Bana göre kulüp oldukça sağlıklı bir durumda.

Kulüp yıllardır birikimlerine ve felsefelerine yatırım yapıyor. Ekonomik ve sportif çabalarının ötesinde gurur duyduğum bir okula ve sosyal işlerle uığraşan bir vakıfa sahip.”

“Laporta'nın başkan olduğu yedi yıl öncesine gidelim. Başkanlığı 60 milyon euro borçla ve ilk yılı için 150 milyon euroluk bir bütçeyle devraldı. Düşünün; bütçenin yüzde 40'ı büyüklüğünde bir borçla başlıyorsunuz.

Peki yedi yıl önce kulübün sosyal statüsü ne durumdaydı? Evrensel anlamda pek bir şey yoktu. Sportif olarak peki? Çok kötü olmasa da takımın baştan yaratılması gerekiyordu. İşe bu tabloyla başlarken aynı zamanda bütün bu olumsuzlukları değiştirecek bir planla geldiler. Sonrasında, üç yöndeki gelişimleri de izlemek kolaydı.”

“Barca'nın imajı yedi yıl öncesine göre çok daha iyi. Unicef ile yapılan anlaşma, vakfın dünyanın her yerinde faaliyet göstermesi, popülaritedeki artış kayda değer.”

“Sportif açıdan risk almaları işe yaradı. Önce Txiki (Beguristain) ve Rijkaard (http://www.sporx.com/frank-rijkaard/) ile, sonra Guardiola (http://www.sporx.com/guardiola/) ile. Yeni felsefe altyapı üzerine kuruluydu ve gelişmesi için biraz zaman gerekiyordu.”

“Bugün, yedi yıl sonra, kulüp içindeki birçok spor dalında gelen başarıların ardından (futbol, basketbol ve diğerleri) Laporta (http://www.sporx.com/laporta/) dönemi sona erdi ve şimdi yeni yöneticiler oldukça şaşırtıcı rakamlar yayınlıyorlar. Laporta (http://www.sporx.com/laporta/) yüzde 40 bütçe açığıyla başladı ve yüzde 12 ile bıraktı. Sonuç ortada. Rosell kulübü borçlu olarak devralmış olsa bile durum yedi yıl öncesinden çok daha iyi.”

“Birkaç soru: Barca'nın televizyon yayın hakları için hesaplanan değer ne kadar? 150 milyon euro. Yedi yıl öncesinin bütçesi kadar. Bu, böyle kısa bir zaman için büyük bir sıçrama. Peki nasıl oldu bu? Sosyal, ekonomik ve sportif alanlardaki gelişmelerle.”

“Peki Barcelona (http://www.sporx.com/barcelona/)'nın bugünkü değeri ne kadar? Tam olarak hesaplanamasa bile altyapıdan yetişen oyuncuların değeri korkunç. Barca kendi başarılı felsefesinin bir kölesi haline geldi. La Masia'da birçok büyük oyuncu ortaya çıktı ve maliyet bacağına kaydedilen oyuncular sadece dışarıdan gelenler.”

“Altyapıdan yetişen oyuncuları bilançoya koyarsanız ne olur biliyor musunuz? Sadece Messi 50 milyon euroluk açığı tek başına sıfırlayabilir. Buna bir de Iniesta (http://www.sporx.com/iniesta/)'yı, Busquets'i, Pedro (http://www.sporx.com/pedro/)'yu, Pique (http://www.sporx.com/pique/)'yi ve Bojan'ı ekleyin. Valdes, Xavi (http://www.sporx.com/xavi/) ve Puyol (http://www.sporx.com/puyol/)'u dışarıda tutuyorum; çünkü onlar Laporta (http://www.sporx.com/laporta/)'nın devraldığı takımın parçasıydılar. Peki tüm bu oyuncuların pazar değeri ne kadar?”

Bu yazı Barca taraftarları tarafından büyük destek gördü. Cruyff'un Laporta (http://www.sporx.com/laporta/) döneminde kulüpte büyük bir değeri olduğunu, Barca altyapısının felsefesini oluşturan insan olduğunu ve Rijkaard (http://www.sporx.com/frank-rijkaard/) ve Guardiola (http://www.sporx.com/guardiola/)'yı kendisinin tavsiye etmiş olduğunu düşünürsek, Laporta (http://www.sporx.com/laporta/) ile aralarında güçlü bir bağ olduğunu inkar edemeyiz.

Ancak Cruyff bütün savlarını oldukça mantıklı bir şekilde ortaya koyuyor. Ki Cruyff teknik direktör olduğu dönemde de oyuncuları bu üç açıdan değerlendirirdi.

Bir oyuncu transfer edeceği veya sözleşme yenileyeceği zaman bu oyuncunun aldığı/alacağı ücretin beklenen/ verdiği performansa denk olup olmadığını, ücretiyle diğer oyuncuların aldıkları arasında büyük uçurum olup olmadığını, takımla sosyal ilişkilerinin güçlü olup olmadığını sorgulayarak karar verirdi. Ve bunda da hemen hemen her zaman haklı çıkmıştı.

Dolayısıyla Laporta (http://www.sporx.com/laporta/) dönemini bu şekilde değerlendirmesi hiç şaşırtıcı olmadığı gibi, haklılık payı da çok yüksek. Sanırım bu tür bir değerlendirmeyi bizim de kulüplerimiz için yapmamız gerekiyor artık.

Cruyff'tan öğrenmemiz gerekenler hiç bitmiyor gördüğünüz gibi. Tahminimce Cantona'nın değil ama Cruyff'un felsefeleri çok geçmeden sadece sporda değil bütün yöneticilik değerlendirmelerinde önem kazanmaya başlayacak..

kaynak:sporx

Sandro Rossell hayatının yanlışını yapmak üzere eğer formaya reklam almayı düşünüyorsa...

Gökhan KAN
10.12.2010, 13:26
Barcelona kulübü Unicef reklamını alarak Barca taraftarını reklama alıştırmak istedi zaten. Maksat ilerleyen zamanlarda reklam alındığında tepkiyi aza indirmekti. Şimdi reklam konuşuluyor ve ben çok aşırı bir tepki görmüyorum. Bunu daha önce yapmış olsalardı Unicef'ten önce o zaman cayırtı kopardı. Bence bu bir stratejiydi ve tuttu..

İlker Akçay
10.12.2010, 16:08
Evet çok iyi bir rakam ama hiç şık olmadı bu tavır...

Barça'dan dev forma anlaşması

Barcelona'nın yüzyıllık geleneği sona erdi. Katanlar da endüstriyel futbola teslim oldu.

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2010/12/10/barca-dan-dev-forma-anlasmasi-1017332.Jpeg
Geçmişte formasına reklam almayan İspanya (http://www.milliyet.com.tr/index/Ispanya)’nın Barcelona (http://www.milliyet.com.tr/index/Barcelona) kulübü, forma reklamı anlaşmalarında bir rekora imza atarak, Katar (http://www.milliyet.com.tr/index/Katar) Vakfı (Qatar Foundation) ile 5,5 yıllığına 165 milyon Avro (http://www.milliyet.com.tr/index/avro) karşılığında anlaşmaya vardı.

Barcelona’nın internet (http://www.milliyet.com.tr/index/internet) sitesindeki habere göre, Katar şirketi Barça (http://www.milliyet.com.tr/index/Barca)’ya her yıl 30 milyon Avro ödeyecek ve anlaşma 2015-2016 sezonu bitiminde sona erecek.

Bu sezonun 2. yarısını da içeren anlaşma sayesinde Barcelona’nın kasasına 165 milyon Avro girecek.

TARİHİ ANLAŞMA
Katar Emiri Şeyh Hamid Bin Halife El Tani tarafından 1995’te eğitim ve bilimsel araştırma projeleri için kurulan Katar Vakfı’nın Barcelona ile yaptığı anlaşma, bir futbol takımının forma reklamı için imzaladığı en önemli anlaşma oldu.

Katar geçen hafta FIFA (http://www.milliyet.com.tr/index/FIFA)’nın oylamasında, 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma hakkı kazanmıştı.

Barcelona kulübü, daha önce formasına gelir amacıyla reklam almamıştı.

İspanyol kulübü, formasında sadece BM Çocuk Fonu’nun (UNICEF) logosunu taşıyor ve bu nedenle UNICEF (http://www.milliyet.com.tr/index/UNICEF)’e yılda 1,5 milyon Avro veriyor.

Bugünkü anlaşmanın ardından, ticari uzmanlar iki logonun da takımın formasında yer almasının yollarını arayacaklar.

Barcelona kulübü sözcüsüne göre, bu konuda çözüm bulunamaması halinde öncelik UNICEF logosunun olacak.

Fatih
10.12.2010, 16:23
Çok övünüyorlardı halbuki...:)

Gökhan KAN
10.12.2010, 16:30
Çok iyi oldu. Reklam almamak salaklıktan öte bişeydi zaten..

Tolunay Abdioğlu
10.12.2010, 16:31
Bu zamana kadar bile bu kararlığı sürdürmek bir başarıydı.Ama Barcelona yönetiminin her zaman övündüğü bir olaydı.Belki de yönetimin değişmesi bu olayın olmasında önemli rol oynamıştır.

Ayrıca 30 Milyon yılda iyi bir miktar.Çoğunun altyapıya aktarılacağını düşünüyorum.

MDanışmaz
10.12.2010, 17:11
İyi para...:)

Gökhan KAN
10.12.2010, 17:16
20:00 | Zaragoza-Real Madrid | La Liga | Ntvspor | Canlı
22:00 | Barcelona-Real Sociedad | La Liga | Ntvspor | Canlı

Harun-61
10.12.2010, 17:29
Zaragoza'dan sürpriz bekliyorum ;)

mehmets61
10.12.2010, 17:44
açıkcası istemezdim forma reklamı.reklamsız bir forma almak lazım.aldıgımız reklam da ilginç katar vakfı en azından bahis sitesi degil o da güzel:)bu arada barceloan nın sitesinde haberi bulamadım...

Gökhan KAN
10.12.2010, 18:19
Bahis sitesi olursa ne olur Mehmet ? Mantıklı bir açıklama bekliyorum. :)

mehmets61
10.12.2010, 18:37
benim düşüncem bu.hiç istemezdim reklam almasını ama yapacak bir şey yok 100 yıl direnebildik:)bir yardım vakfı nın sponsor olması kötünün iyisi olarak görüyorum:)el mundo deportivo ya baktım da taraftardan memnun olan da utanç diye yorum yazanda var.ne diyelim hayırlı olsun.anladıgım kadarıyla pazartesi imzalanacakmış sözleşme.bir vakıfın böyle bir sponsorluk girişiminde bulunmasını garipsedim açıkcası...

Hüdai Pervaneli
10.12.2010, 18:52
20:00 | Zaragoza-Real Madrid | La Liga | Ntvspor | Canlı
22:00 | Barcelona-Real Sociedad | La Liga | Ntvspor | Canlı
Ama Maclar Pazar gunu

Mollasalihoğlu
10.12.2010, 19:14
Ruhunu petrole mi sattın Barça :D

seyyah61
10.12.2010, 19:32
Reklamsiz forma gelenegi benim de hosuma gidiyordu. Fakat reklam aldiklarindan dolayi da kimseyi suclayamam. 30 milyon euro cok iyi bir rakam. Bence yönetim bunu uzun süredir planliyordu. Sükseli el clasico galibiyetinin ardindan da uygulamaya gecirdiler hem daha az tepki cekmek hem de daha iyi bir fiyata anlasabilmek icin. Artik Fabregas gelirse seneye cok iyi olur.

seyyah61
10.12.2010, 23:14
Bu arada petrol metrol alakasi yok. Katarli genclere egitim saglamak amacli kurulan, kâr amaci olmayan bir vakif.

Hüdai Pervaneli
10.12.2010, 23:31
Yuhhhhhhhh diyorum 5 Yilliga 165 Milyon Alicaklar

Tolunay Abdioğlu
10.12.2010, 23:34
http://www.contra.gr/images/xl/abidal_ronaldo_301110_xl.jpg

Gökhan KAN
11.12.2010, 00:24
Kıyamete kadar reklamsız olacak hali yoktu ya. Bugün olmasa yarın olucaktı. Bu zamanda duygusallık para etmiyor. 6 kupayı aldıkları zaman 9 milyon falan kar elde ettiler yanlış hatırlamıyorsam. Daha da az olabilir. Giderlerin ne kadar büyük olduğu buradan anlaşılıyor. Çok doğru bir karar verdiler. Bu zamanda bu paraları reddetmek enayilik.

Cem Akyüz
11.12.2010, 00:33
Barca'ya reklam hiç yakışmadı

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 00:38
Bu arada petrol metrol alakasi yok. Katarli genclere egitim saglamak amacli kurulan, kâr amaci olmayan bir vakif.

Katarlı gençlere eğitim sağlamak mı?

Ahmet Başkaya
11.12.2010, 12:30
Katarlı gençlere eğitim sağlamak mı?

Olamaz mı Alla alla :)

Gökhan KAN
11.12.2010, 12:34
Yarın maçta olacağım için Real Madrid maçını izleyemeyeceğim.

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 13:27
Olamaz mı Alla alla :)

Barça'ya verilen para yeterdi katarlı gençlerin eğitimine yahu.. :)

Ahmet Başkaya
11.12.2010, 13:38
Barça'ya verilen para yeterdi katarlı gençlerin eğitimine yahu.. :)

Çok güzeldi bu :)

Uğurtan
11.12.2010, 14:13
Bahis sitesi reklamı taşıyanların bir vakıfla böyle kafa yapmaları ne kadar ironik ve komik.. :)

Neyse konuşadursunlar böyle ufak tefek incik boncuk şeylerle..

Gelir 5'i bir yerdemizi takar gelini öper döneriz bir kaç hafta yine sesinizi duymayız..

;)

mehmets61
11.12.2010, 14:26
acaba bizim yeni sponsor katar vakfı ezici maglubiyetler sonrası psikolijik destek de veriyor mu.sevabına yapsınlar:)real madrid taraftarının ihtiyacı olabilirde:D

Ahmet Başkaya
11.12.2010, 14:28
acaba bizim yeni sponsor katar vakfı ezici maglubiyetler sonrası psikolijik destek de veriyor mu.sevabına yapsınlar:)real madrid taraftarının ihtiyacı olabilirde:D

Aslında iyi olur sizin maçlar sonrası bize sezon sonu size uygularlar :)

Gayet mantıklı :)

Kereşenli
11.12.2010, 14:42
Real Madrid taraftarının El Hezimeto'dan sonra şampiyonluğa inanmaları ne kadar üzücü. ççç

Ahmet Başkaya
11.12.2010, 14:59
Anı yaşamak güzeldir :)

Keyfine bakın :)

Adem Erdoğan
11.12.2010, 15:17
İnşallah liderliği reale kaptırırız tekrar.:)

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 16:35
Baya kızdırmış arapların formayı ele geçirmesi.. :)
Hemen 3 atarız susarsınız 5 atarız kesersiniz vs yorumlar başlamış.. :)

Katarlı şeyhlerin çocukları için, bir gol de sen at Barça :D

Bahis sitesi futbol denklemini biliyorum da Arap Şeyhlerle futbolun denklemini daha tam çözemedim.. :)

Adem Erdoğan
11.12.2010, 16:36
O şeyhlerden hayır duası alıp barnebeuda da 5 atıcaz inşallah.:)

Kereşenli
11.12.2010, 16:52
Sponsor konusunu bizleri sinirlendirsin ki? Yemişim Barcelona'nın yüzyıllık geleniğini. Yaşadığımız bu ekonomik sıkıntılar içerisinde böyle bir sponsorluğu reddetmek aptallık olurdu. Benim tek üzüldüğüm nokta bu kararın Sandro Rosell yönetimi altında alınmasıdır. Beni o saçma gelenek ilgilendirmiyor.

*

Bir de bu Real Madrid taraftarının bu kadar sevinmesini anlamıyorum aslında. Adamların forma sponsorları iğrenç bir bahis sitesine ait. Barcelona'nın sponsoru ise bir hayır kurumuna ait. :rolleyes:

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 18:59
Sponsor konusunu bizleri sinirlendirsin ki? Yemişim Barcelona'nın yüzyıllık geleniğini. Yaşadığımız bu ekonomik sıkıntılar içerisinde böyle bir sponsorluğu reddetmek aptallık olurdu. Benim tek üzüldüğüm nokta bu kararın Sandro Rosell yönetimi altında alınmasıdır. Beni o saçma gelenek ilgilendirmiyor.

*

Bir de bu Real Madrid taraftarının bu kadar sevinmesini anlamıyorum aslında. Adamların forma sponsorları iğrenç bir bahis sitesine ait. Barcelona'nın sponsoru ise bir hayır kurumuna ait. :rolleyes:

Sıkıntı burada..
Bahis sitesinin iğrenci nasıl olur? İlk sorum bu.. Futbolun bu kadar büyümesinde en büyük etken yayın gelirleri ile bahisken, dünyanın "en büyük" takımının formasında bahis sitesi reklamı olmasından daha doğal ne olabilir?

ikinci sorum ise, 150-160 milyon € sadece reklama para verebilen bir "hayır kurumu", fiili olarak ne gibi hayırlar yapmış acaba, bir şey bildiğimden değil aksine bilmediğimden soruyorum.. İlk oluşan fikir ise aklımda, şeyhin birinin egosunu tatmin ettiği..

mehmets61
11.12.2010, 19:24
ramos sakatlanmış 3 hafta yokmuş.ee federasyon vermedi cezayı ama işte ilahi adalet tecelli etti...

Kereşenli
11.12.2010, 19:26
Bahisin her türü iğrençtir benim gözümde. Bunu formasına basıp daha çok insanı bu kötü alışkanlığa davet eden takım da benim gözümde takım değildir. Bu bir, ikincisi Qatar Foundation hakkında bilgi edinmek istiyorsan burayı (http://en.wikipedia.org/wiki/Qatar_Foundation) okuyabilirsin.

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 19:30
Bahisin her türü iğrençtir benim gözümde. Bunu formasına basıp daha çok insanı bu kötü alışkanlığa davet eden takım da benim gözümde takım değildir. Bu bir, ikincisi Qatar Foundation hakkında bilgi edinmek istiyorsan burayı (http://en.wikipedia.org/wiki/Qatar_Foundation) okuyabilirsin.

O zaman Trabzonspor da, Barcelona da trilyonlarca lirayı almayacak her yıl bahisten.. Senin gözünde hiçbir profesyonel takım, takım değil demek ki.

Kereşenli
11.12.2010, 19:36
Farkındaysan öyle bir şey söylemedim. Bahis gelirleri ile forma üstüne basılan bir bahis reklamı arasında kocaman bir fark var. Ne Barcelona ne de Trabzonspor formasında bir bahis şirketinin reklamını yapmıyor. Zaten asıl mesele bu değil. Asıl mesele Real Madrid taraftarının Barcelona'yı forma sponsoru aldıkları için eleştirmeleridir. Önce kendi takımına bakacaksın sonra diğer takımlar hakkında yorum yapacaksın.

Ahmet Başkaya
11.12.2010, 19:57
Farkındaysan öyle bir şey söylemedim. Bahis gelirleri ile forma üstüne basılan bir bahis reklamı arasında kocaman bir fark var. Ne Barcelona ne de Trabzonspor formasında bir bahis şirketinin reklamını yapmıyor. Zaten asıl mesele bu değil. Asıl mesele Real Madrid taraftarının Barcelona'yı forma sponsoru aldıkları için eleştirmeleridir. Önce kendi takımına bakacaksın sonra diğer takımlar hakkında yorum yapacaksın.

Bu neye benizyor Tekel Bayisin alkol satıyorsun .

Çoluğuna çocuğuna para kazandırıyorsun araba ev alıyorsun . Sonra da hepsi iğrenç içkinin allah belasını versin falan diyorsun .

Satma arkadaş o zaman :)

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 20:11

Eleştirmedim, üstüne basa basa da söyledim..

Ama örneğin gerçekten Ahmet'in dediği gibi olmuş.. Eminim ki(!) o Katarlılardan 3 milyon € fazla verseydi bir bahis şirketi, kabul etmezdi Barcelona :)

mehmets61
11.12.2010, 20:13
bence etmezdi.şuan bile unicef logosunın kalmasını ve önceliklerinin bu oldugunu söylediler...

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 20:18
bence etmezdi.şuan bile unicef logosunın kalmasını ve önceliklerinin bu oldugunu söylediler...

Almıyorlar mı yani söz konusu reklamı, ne söylediler?

mehmets61
11.12.2010, 20:24
ikisi bir arada olucak bir çözüm arıyorlar eger katar vakfı bunu kabul etmezse önceliklerinni unicef oldugunu söylediler.açıklama bu.

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 20:31
ikisi bir arada olucak bir çözüm arıyorlar eger katar vakfı bunu kabul etmezse önceliklerinni unicef oldugunu söylediler.açıklama bu.

Görelim bakalım..

SDanışmaz
11.12.2010, 20:33
Barça'nın reklam işini pek sevmedim..

seyyah61
11.12.2010, 20:44
Metin bu kadar zorlamana gerek yok. Üstüne tartisilacak bir konu bile degil bence. Isteyen bahis firmasi reklami alir, isteyen Katar vakfinin. Forma onlarin degil mi yahu? Ayrica bunun altinda seyhlerin egolarini tatmin etmeleri gibi bir sey cikardin ki helal olsun. Kaldi ki öyle yapmis olsunlar, Barcelona ile ne alakasi var bunun? Sonucta gelen paraya bakiyorlar. 30 milyonu veren adam isterse vesikalik resmini bastirir formaya. Ayrica bir hatirlatma, eger unicef logosu ile beraber katar vakfinin logosu olmazsa reklam almayacaklar.

seyyah61
11.12.2010, 20:49
Bu arada eksik Getafe Villarreal karsisinda 89. dakikada 1-0 öne gecti.
Golü atan Albin formasini cikardi ikinci sariyi gördü. Getafe 9 kisi.
Malum noel yaklasiyor. :D

İlker Akçay
11.12.2010, 20:53
Casillas adamsın :)

Casillas'tan Messi itirafı!

Real Madrid'in başarılı file bekçisi Iker Casillas, takım arkadaşı Cristiano Ronaldo'ya rağmen ezeli rakibin Arjantinli yıldızı Lionel Messi'yi dünyanın en iyisi futbolcusu olarak nitelendirdi. Casillas'ın bu sözleri çok konuşulacak.

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2010/12/11/casillas-tan-messi-itirafi--1019292.JpegReal Madrid (http://www.milliyet.com.tr/index/Real%20Madrid)'in başarılı kalecisi Iker Casillas (http://www.milliyet.com.tr/index/Casillas), Barcelonalı Lionel Messi (http://www.milliyet.com.tr/index/Lionel%20Messi)'nin dünyanın en iyisi oldğunu açıkladı.
Real Madrid'in başarılı file bekçisi Iker Casillas, dünyanın en iyi oyuncusu olarak Barcelonalı Lionel Messi'yi gördüğünü itiraf etti.
Takım arkadaşı Cristiano Ronaldo (http://www.milliyet.com.tr/index/Ronaldo)'yu şaşırtacak açıklamalarda bulunan Casillas, Marca'ya verdiği demeçte, Messi'nin FIFA (http://www.milliyet.com.tr/index/FIFA) Altın Top ödülünün en büyük adayı olduğunu ifade etti.
5-0 biten El Clasico (http://www.milliyet.com.tr/index/El%20Clasico) hakkında fazla yorum yapmayan Casillas, Real Zaragoza (http://www.milliyet.com.tr/index/Real%20Zaragoza) engelini de 3 puanla aşıp şampiyonluk yarışına devam etmek istediklerini sözlerine ekledi.
(Goal.com)

Semih Aydın
11.12.2010, 20:54
Bu arada eksik Getafe Villarreal karsisinda 89. dakikada 1-0 öne gecti.
Golü atan Albin formasini cikardi ikinci sariyi gördü. Getafe 9 kisi.
Malum noel yaklasiyor. :D
Golden 2-3 dakika önce de Getafe'nin golü yedi hakem.. :)
Müthiş sevinç vardı.

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 20:58
Metin bu kadar zorlamana gerek yok. Üstüne tartisilacak bir konu bile degil bence. Isteyen bahis firmasi reklami alir, isteyen Katar vakfinin. Forma onlarin degil mi yahu? Ayrica bunun altinda seyhlerin egolarini tatmin etmeleri gibi bir sey cikardin ki helal olsun. Kaldi ki öyle yapmis olsunlar, Barcelona ile ne alakasi var bunun? Sonucta gelen paraya bakiyorlar. 30 milyonu veren adam isterse vesikalik resmini bastirir formaya. Ayrica bir hatirlatma, eger unicef logosu ile beraber katar vakfinin logosu olmazsa reklam almayacaklar.

Beni anlamadınız ya, ben ona yanıyorum Nilüfer'in de dediği gibi.. :)

Gökhan KAN
11.12.2010, 21:02
Kereşenli,

Sırf Real Madrid bahis sitesi reklamı taşıyor diye bunu söylüyorsun. Aynısını dün Mehmet'te yaptı ama ben uzatmak istemedim. Emin ol bahis reklamı Türkiyede yasak olmasaydı Trabzonsporda kullanılırdı. O zaman seni dinlemek isterdim işte.

Rekabetin tadını kaçırmakta üstününe yok bu Barcalıların. Adamlar bu başlığa mantıklı iki yorum yapmadan gelip sözlerimizden bir kelimeyi cımbızla alıp laf sokuyor. Sadece laf söylemeye uğruyorlar bu başlığa. Sezarın hakkını sezara vermiyorlar. Ben burda az Barcayı övmedim. Hatta sus burda söyleme diyenler oldu. Ama bu Barcalılar bunu yapamıyorlar. Îşleri hep laf sokmak. Tamam Bizde yapıyoruz ama arada birde olsa objektif olmaya çalışıyoruz. Sizler tadını kaçırıyorsunuz sadece. Bazı arkadaşları ayırıyorum tabi. Sırf laf sokucam diye objektiflikten uzak olmayalım. En azından arada bir.

Barca doğru olanı yapmıştır reklam alarak. Bunun nedenlerini açıkladım yukarda.

seyyah61
11.12.2010, 21:04
Bu arada Casillas'in Ronaldo'yu sevmedigini sagir sultan bile duydu. Dünyanin en iyisi Messi demesi normal bence.

Gökhan KAN
11.12.2010, 21:10
Îlerleyen zamanlarda Messi hakkında güzel bir yazı yazıcam bizim şu Siteyi Îlhan bir daha açsın hele. Çok güzel tespitlerim var.

mehmets61
11.12.2010, 21:20
trabzonspor un da bahis sitesinin reklamını yapmasını istemem.bu bir tercihtir bir şey diyemem ama benim düşüncem bu.

Mollasalihoğlu
11.12.2010, 21:28
trabzonspor un da bahis sitesinin reklamını yapmasını istemem.bu bir tercihtir bir şey diyemem ama benim düşüncem bu.

Bahisten para almasını peki?

Sadece işimize gelenleri konuşuyoruz..

Uğurtan
11.12.2010, 21:30
Casillas ne amaçla söylerse söylesin adamdır..

Bunu inkar eden olamaz bence..

Ronaldo keşke çeyreği kadar adam olabilse onun kadar..

Fatih
11.12.2010, 21:30
Bahisten para almasını peki?

Sadece işimize gelenleri konuşuyoruz..
Doğrucu Davut'u oynamayı severiz Metin.:)

Gökhan KAN
11.12.2010, 21:37
Mehmet sorun burda işte. Îki takım arasında olan konularda hiç bir zaman hemfikir olamıyoruz. Bu bir tesadüfmü ? Bu kadar çok tesadüf olmaz heralde.

mehmets61
11.12.2010, 22:45
hayat benim isteklerimle dönmüyor ki ben ne kadar istemesemde trabzonspor bahisden para kazanıyor.benim ki sadece bir düşünce.ben bahis olayının futbolunu kirlettigini düşünüyorum.
real madrid e takılmak hoşuma gidiyor gökhan hem fikir olmak zorunda degiliz ki.benim düşünceme katılmassın olur biter.ben tuttugum takımlar konusunda objektif olamıyorum kusura bakma.takılmam hoşuna gitmiyorsa senin söylediklerini alıntı yapıpta takılmam.ama genel konularda real madrid e takılmaya devam edecegim.

Gökhan KAN
11.12.2010, 23:05
Tabiki hemfikir olmak zorunda değiliz Mehmet. Dediğim gibi hiç olamıyoruz bunun nedenini araştırıyordum sen söyledin işte objektif olamıyorum diye..Beklediğim cevapta buydu zaten. Diğer arkadaşlarda böyle..:)

Takılmalara kızmıyorum aşırıya kaçmadıktan sonra ama buraya arada birde fikirlerinizi yazın istiyorum. Düzgün tartışalım istiyorum. Ama maalesef sürekli laf söylemek için uğruyorsunuz başlığa. Gerçi objektif olamıyorum dedin bunu o zaman diğer ben olabilirim diyen arkadaşlar varsa onlara söylüyorum.:)

Kereşenli
11.12.2010, 23:51
Bu neye benizyor Tekel Bayisin alkol satıyorsun .

Çoluğuna çocuğuna para kazandırıyorsun araba ev alıyorsun . Sonra da hepsi iğrenç içkinin allah belasını versin falan diyorsun .

Satma arkadaş o zaman :)

Arkadaşım bazı şeyleri istememizi rağmen elde etmemiz mümkün olmuyor. Bana sormuş olsaydılar zaten böyle bir uygulamaya izin vermezdim. Ne bahis sitesinin reklamını yapsınlar ne de bahis sitelerinin gelirini kabul etsinler. Zaten dediğim gibi konu bu değil. Millet (çoğunlukla Real Madrid taraftarı) Barcelona'yla forma reklamı aldıkları için dalga geçiyor. Ben bunu anlayamıyorum işte. Kendi takımınıza kim sponsor olmuş kimin reklamını yapıyorsunuz bir bakın kardeşim. Barcelona'ya laf atacağına son yıllarda Unicef'e sağladığı katkıya bir bakın. Sponsor Barcelona'ya para vereceğine Barcelona Unicef'e yıllık yaklaşık iki milyon dolar öndeme yapıyor. Bunları da göz önünde bulundurun Barcelona'yı eleştirirken. Üstelik Barcelona sürekli Unicef'in öncelikli olduğunu tekrarlıyor. İki sponsor bir arada mümkün olmazsa formamızda Unicef'in reklamı yapılacak. Yani yıllık yaklaşık 25 milyon euro'dan vazgeçilecek sırf Unicef'e katkı sağlamak için. Ama Barcelona'nın o kadar çok düşmanı var ki bunları göremiyorlar.

Hiç önemli değil biz cevabımızı sahada verdik zaten o düşmanlara.

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 00:57
. Bana sormuş olsaydılar zaten böyle bir uygulamaya izin vermezdim. Ne bahis sitesinin reklamını yapsınlar ne de bahis sitelerinin gelirini kabul etsinler..

Hem bunu istiyorsun ama yine sana sorsalar iyi takım kuralım kaliteli olsun dersin ve bu çelişkidir .

Trabzon iddaa'dan para almasın abi diyorsan almasın ilk 10 a giremezse mutlu mu olacaksın yani ? :)

İddaa'dan aldıkları ile neler neler ödüyor bu kulüpler yapacak bir şey yok .

Ben dalga falan geçmiyorum Barca ile hatta çok doğru olanı yaptı bence .

Ama Real bahis sitesi alıyor biz yardım vakfınınkini aldıkkk iştee biz buyuz derse biri .

Kimse kusura bakmasın sadece dalga geçerim bunla :)

Neyse çok uzadı bu .

Adem Erdoğan
12.12.2010, 01:04
Tartışacak başka bişey kalmadımı yahu.

Canı sıkılan gelsin bu yana başka konuda polemiğe girelim ama cevizin kabuğunu doldursun yani.:)

Kereşenli
12.12.2010, 01:33
Hem bunu istiyorsun ama yine sana sorsalar iyi takım kuralım kaliteli olsun dersin ve bu çelişkidir .

İyi bir takım kurmak için bir bahis sitesinin reklamını yapmak zorunda mı bir kulüp? Barcelona gibi bir kulüble sponsor anlaşması sağlamak isteyen çok şirket var. İlla kötü alışkanlıklara yol açan bir sitenin reklamı yapılmasına gerek yok yani. Bir de şu Trabzonspor, Barcelona vs. bahis sitelerinden para alıyorlar ve bununla neler ödüyorlar diyorsun ama bana bir rakam verir misin? Ne kadar para alınıyor söyle de bilelim.

Trabzon iddaa'dan para almasın abi diyorsan almasın ilk 10 a giremezse mutlu mu olacaksın yani ? :)

Hayır olmayacağım ama oradan para almadığımızda ilk ona giremeyeceğimizi kim söyledi sana? Koskocaman Trabzonspor bu sezon İddaa'dan gelen para ile mi şampiyonluğun en büyük adayı?

Ben dalga falan geçmiyorum Barca ile hatta çok doğru olanı yaptı bence .

Ama Real bahis sitesi alıyor biz yardım vakfınınkini aldıkkk iştee biz buyuz derse biri .

Kimse kusura bakmasın sadece dalga geçerim bunla :)

Ben sana Barcelona'yla dalga geçtin demedim zaten. Dalga geçenler var dedim. Neden üstüne alındın bilemeyeceğim arkadaşım. Ben zaten Barcelona hayır kurumunun reklamını yaparken Real Madrid bahis sitesinin reklamını yapıyor diye dalga geçmedim hiçbir zaman. İstediği şirketin reklamını yapabilir ama bunu beğenmek zorunda değilim, ki zaten Real Madrid'in sponsorunu hiç beğenmiyorum.

Neyse çok uzadı bu .

Evet çok uzadı.

pReN@_61
12.12.2010, 01:35
Getafe Villareal ilk yarı 0-0 bitmişti.Maç sonucu ne oldu?

Kereşenli
12.12.2010, 01:37
Getafe maçı 1-0 aldı.

pReN@_61
12.12.2010, 01:40
Vay be..Adamlar 10 kişilerdi bi de..

seyyah61
12.12.2010, 08:04
Barcelona'nin 2001-2002 kadrosu.
Liverpool ile bir sampiyonlar ligi maci vardi.
Simdi hatirliyorum da o macta da su anki gibi %75'e %25 topla oynama orani vardi, ki o siralar bunu her zaman yapamiyordu Barcelona. O maci 2-0 almisti Barcelona. Nedendir bilmem ama su anki kadrodan bile daha cok seviyorum o kadroyu.

---------------Bonano-----------------
Puyol---Christanval--P.Anderson---Sergi
------------Cocu----------------------
----Xavi--------------Gabri------------
Saviola------Kluivert---------Rivaldo----

Rochemback, cakma Gerard da Gabri ile degismeli oynardi. Rivaldo pek oynayamadi o sezon cünkü Van Gaal daha cok sol acikta oynatiyordu, aralarinda sorun vardi. Luis Enrique'nin de son seneleriydi. Overmars da daha cok yedek kalirdi. Ama bakinca hala ayni formasyonla oynaniyor, yani Barcelona'nin su anki oyunu uzun yillar süren sabrin ve calismanin ürünü.

Erbay
12.12.2010, 10:30
Hatırlıyorum o maçı, abim o zamanlar fanatik Liverpool'luydu. İçerden bir geldi, "adamlar 50 pas yapıp gol" attı demişti :D 50 değil ama baya bir pas yapıp gol atmıştı Barcelona.

Semih Aydın
12.12.2010, 11:24
O maci 2-0 almisti Barcelona.
3-1 kazanmış Barcelona Adem abi. Ya yanlış hatırlıyorsun, ya da araştırdığım siteler yalancı. :)
http://img696.imageshack.us/img696/7453/livbar.png

~~~

Bu arada dün Deportivo'yu Kun'un golleriyle 2-0 mağlup etmişiz, erken yattığım için seyredemedim maçı. Gol yemeden (hatta pozesyon vermeden) kazanmak güzel.
Maçın özetini baktığımda 4. dakikada Atlético Agüero'nun yerde kalmasıyla penaltı vuruşu kazanıyor ama rakip kaleciye kırmızı kart gösterilmiyor. :S
Forlan penaltı vuruşundan sonuç alamıyor ve iki dakika sonra Agüero Playstation golü atıyor (Ofsayt varmı yokmu tam göremedim ama yok gibi). :)
Forlan'ın müthiş frikiğini Deportivo file bekcisi aynı güzellikte kurtarıyor.
Birkaç dakika sonra Agüero farkı 2'ye çıkartıyor. 90'da Agüero %100'lük gol kaçırıyor ve maç 2-0 bitiyor.
Tebrikler Atlético Madrid. :alkış:
Adamsınız.
5PMhmCB_fFo

~~~

Bu arada Piatti'nin golleri harikaydı, özellikle birincisi. Almeria kümeye, Piatti Trabzon'a ! :)
-H1ejwlWOxU

Kereşenli
12.12.2010, 20:19
Mesut attı Real 1-0 öne geçti.

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 20:33
Mesut'um da atmış her şey ne güzel gidiyor :D

Nazar değmesin !

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 20:46
2 olduuuu .

Oba Barca'da handikaplı aldı mı tamamdır :)

~~

Kimin attığını demeye gerek yok sanırım :)

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 20:52
Ronaldo bi frikik çaktı ki gol çok fenaaa . :)

Serdær
12.12.2010, 21:09
3 olmus . :alkış:

Tolunay Abdioğlu
12.12.2010, 21:14
Ronalda muhteşem vurdu.Helal olsun.

SinopLu 61
12.12.2010, 21:43
3-1 kazanmış Barcelona Adem abi. Ya yanlış hatırlıyorsun, ya da araştırdığım siteler yalancı.

Canberk
12.12.2010, 21:49
3 - 1 bitmek uzere mac.
oynayacaktim iddaada ama bilmiyorum neden yazmadim :D

Semih Aydın
12.12.2010, 22:02
3. golde asisti Xabi Alonso yapmış.. Adam yahu o adam. İnşallah yaşı 30'u geçtiğinde eleştirilir Real'de de tekrar Liverpool'a gelir. :cool: Özlüyorum, 4-4'lük ön libero. Dünyanın en iyisi De Rossi'yle.

Goller:
http://www.goalsarena.com/video/spain-liga-bbva/12-12-2010-zaragoza-real-madrid_en.html

~~~

Barça da buldu golü Villa'yla dakika 8. Rakipleri Sociedad. :rolleyes:
İlk yarı sonucu; Barcelona 2-0 Real Sociedad...Diğer golü İniesta atmış.

seyyah61
12.12.2010, 23:02
3-1 kazanmış Barcelona Adem abi. Ya yanlış hatırlıyorsun, ya da araştırdığım siteler yalancı. :)

3-1 kazanmış Barcelona Adem abi. Ya yanlış hatırlıyorsun, ya da araştırdığım siteler yalancı.

Evet yanlis hatirlamisim. 1-3 bitmisti o mac.
Bu mac idi kastettigim.

http://www.youtube.com/watch?v=XuGk_X85WcI

Bu arada devre arasi Villa ve Iniesta'nin golleriyle ilk yariyi 2-0 önde kapatti.

Semih Aydın
12.12.2010, 23:09
Evet yanlis hatirlamisim. 1-3 bitmisti o mac.
Bu mac idi kastettigim.

http://www.youtube.com/watch?v=XuGk_X85WcI

Bu arada devre arasi Villa ve Iniesta'nin golleriyle ilk yariyi 2-0 önde kapatti.
Bir sezon önce de yarı finalde elemiş Liverpoolum Barcelona'yı ve ardından Alaves'i penaltılarda mağlup edip kazanmış kupayı. :meşale2::)
Bu arada Barcelona üçüncü golü buldu Messi'yle.

@SinopLu 61
Ne kopyala-yapıştır yapıyorsun cins herif. ;0

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 23:11
334 B. Şehir Bld - Trabzonspor H(2) 3.55
363 Barcelona - R.Sociedad H(1) 1.40
359 R.Zaragoza - R.Madrid H(2) 1.55
324 Wolwes - Brmingham ALT 1.50

Misli : 5 Kazanç : 57,77

Saldır Barcelona :cool:

Erbay
12.12.2010, 23:14
Messi 2010 yılında kaç maçta kaç gol attı biri hesaplasın benim matematiğim istatistiğim kötüdür de :D

seyyah61
12.12.2010, 23:16
Barcelona her zamanki gibi, siir gibi oynuyor.

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 23:17
Barcelona her zamanki gibi, siir gibi oynuyor.

Allah nazarlardan korusun bu maç :D

Harun-61
12.12.2010, 23:18
Real Madrid'de kazanmis, tebrikler ;)

seyyah61
12.12.2010, 23:20
Allah nazarlardan korusun bu maç :D
Barcelona'ya oynayinca iddaa'yi nasil da yön degistirdin. :D

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 23:23
Barcelona'ya oynayinca iddaa'yi nasil da yön degistirdin. :D

Yok canım ben aslında Barca'yı hep severdim falan dermişim :D

Kazanıp kazanıp benim oynadığım maçta da kaybetmesin bi zahmet be abi :)

seyyah61
12.12.2010, 23:26
Yok canım ben aslında Barca'yı hep severdim falan dermişim :D

Kazanıp kazanıp benim oynadığım maçta da kaybetmesin bi zahmet be abi :)
Sociedad'in almasi icin bu maci, bir mucize olmasi gerek. Ayaklarina top degmiyor neredeyse. Ayrica hakem Barcelona'nin bir penaltisini es gecti. Bir de Abidal yine her zamanki gibi havadan gelen topu gögsüyle Valdez'e verdi. Futbol iteratürüne yeni bir terim getirecek. :D

Semih Aydın
12.12.2010, 23:26
Messi 2010 yılında kaç maçta kaç gol attı biri hesaplasın benim matematiğim istatistiğim kötüdür de :D
Bak bu hafta Liverpool'la dalga geçmediğin için baktım senin için. :)

2010
52 Maç: 55 Gol 20 Asist - FC Barcelona (Şuan oynanan maç dahil)
9 Maç: 2 Gol 4 Asist - Arjantin

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 23:27
Sociedad'in almasi icin bu maci, bir mucize olmasi gerek. Ayaklarina top degmiyor neredeyse. Ayrica hakem Barcelona'nin bir penaltisini es gecti. Bir de Abidal yine her zamanki gibi havadan gelen topu gögsüyle Valdez'e verdi. Futbol iteratürüne yeni bir terim getirecek. :D

Şerefsiz hakem :D

Alves ilk yarı ne kaçırdı iyi sövdüm orda ama :D

Erbay
12.12.2010, 23:32
Bak bu hafta Liverpool'la dalga geçmediğin için baktım senin için. :)

2010
52 Maç: 55 Gol 20 Asist - FC Barcelona (Şuan oynanan maç dahil)
9 Maç: 2 Gol 4 Asist - Arjantin

Vay sağol ya duygulandım :D İlhan reis olsaydı dalga geçerdim ççç Makarasına yazıyorum yoksa Chelsea'ye çoook faha fazla uyuz oluyorum.

52 maç 55 gol... Usulca dağılalım beyler. 52 maç 55 gol inanılmaz. Çoğu maçta da en uçta oynamıyor. Nasıl övsem bilemedim. Bireysel performans tartışılıyordu yakınlarda burada, daha da başka bir şey demiyorum :)

ilhan
12.12.2010, 23:44
Şımart, elbet bir gün küllerimizden doğacağız.

Mustafa ÖZDEMİR
12.12.2010, 23:44
messi attı 4-0 ...

seyyah61
12.12.2010, 23:46
Messi resmen Sociedad defansiyla dalga gecer gibi bir gol atti. :)
4 oldu.

seyyah61
12.12.2010, 23:48
5 oldu Bojan.

Adem Erdoğan
12.12.2010, 23:48
Ben bu skoru bi yerden hatırlıyorum ama...

Ahmet Başkaya
12.12.2010, 23:49
Tamam 2 fark yetiyor abartmayın . :D

seyyah61
12.12.2010, 23:50
Ben bu skoru bi yerden hatırlıyorum ama...
Bu hakem de erken bitirdi. :D

Mustafa ÖZDEMİR
12.12.2010, 23:50
ole le o la la sse del barca...

Hüseyin İlkin
12.12.2010, 23:51
İspanya'nın Trabzonspor'unun maçı varmış, kaçırdık iyi mi. :)

Adem Erdoğan
12.12.2010, 23:52
İspanya'nın Trabzonspor'unun maçı varmış, kaçırdık iyi mi. :)

Haftaya tekrarı var Hüseyin.:)

mehmets61
12.12.2010, 23:59
nou camp ta 5 moda:D real madrid camp nou da real sociedad kadar dayanabiliyor bize demek ki:)

Gökhan KAN
13.12.2010, 01:25
Ronaldo'nun golü süpermiş...

seyyah61
13.12.2010, 01:33
Iki kisi defansi nasil cökertir:

http://rutube.ru/tracks/3868440.html?v=c7aa862fc27b4d2f7752df2af1cda7ac&autoStart=true&bmstart=0

Bir defans tek kisi karsisinda nasil aciz duruma düser:

http://rutube.ru/tracks/3868552.html?v=f6da1f0108a92f27ba934d90774feaa0&autoStart=true&bmstart=0

Bu hafta güzel frikik golleri atildi.

Nuri , Ronaldo ve Julio Cesar'in golleri güzeldi. Aralarinda benim favorim Nuri'ninkiydi. 2 metre adamin üstünden asirdi topu. Hamit ve Burak'in golleri de cok güzeldi. Bu hafta güzel gole doyduk yani.

Ayrica Sociedad macinda Barcelona tam 938 pas yapmis. Rekoru hayvani boyutlara tasidilar. Hedef 1000. :D

Gökhan KAN
13.12.2010, 01:47
Messi'nin attığı ikinci gol çok iyi. Arada şöyle farklı gol atsınlar işte. Atılan goller hep aynı olunca özetini izleyesim bile gelmiyor. Merak etmiyorum şahsen. Real Madrid maçını izleyemedim ama CR7 gol attı deyince insan merak ediyor nasıl attı diye. Ben bu duyguyu seviyorum.:)

SDanışmaz
13.12.2010, 02:07
Barça dünya pas rekorunu kırmış galiba..

Ben başka gezegenden mi geldim? İnsan olup olmadığımdan şüphelenmeye başladım..

yorumsuz6117
13.12.2010, 02:09
Gol Krallığı

Ronaldo 19

Messi 19

seyyah61
13.12.2010, 02:19
Barcelona'nin son 4 hafta performansi.
8-0
5-0
3-0
5-0

İsmail Coşgun
13.12.2010, 03:14
Messi'nin attığı 4. gole çok güldüm... :)

http://rutube.ru/tracks/3868552.html?v=f6da1f0108a92f27ba934d90774feaa0&autoStart=true&bmstart=0

Harun-61
13.12.2010, 12:45
Barca'nin 3 ve 4 golleri muhtesem...

.

Gökhan KAN
13.12.2010, 14:30
Messi tüm rekorları alt üst etmiş olacaktır futbolu bıraktığında. Gerçi Xavi bırakınca Messi'yi birde öyle görmek lazım.

Gökhan KAN
13.12.2010, 14:43
http://estaticos01.marca.com/imagenes/2010/12/13/g1312.jpg

ilhan
13.12.2010, 15:08
Tat vermemeye başladı la liga.

Müthiş goller, müthiş paslar, müthiş hareketler tat veriyor. Ama geneli itibariyle lig tat vermiyor.

Erbay
13.12.2010, 16:10
Ligin tadı tuzu yok gerçekten. İki takım, en yakın rakiplerini bile çok rahat yeniyor. Aralarındaki maçlarda da tat tuz yok :)

Tolunay Abdioğlu
13.12.2010, 16:12
Ligin tadı tuzu yok gerçekten. İki takım, en yakın rakiplerini bile çok rahat yeniyor. Aralarındaki maçlarda da tat tuz yok :)

:D:D:D

Ahahahaha. :)

Gökhan KAN
13.12.2010, 16:19
Doğru söylemişin hacı.:)

mehmets61
13.12.2010, 16:52
sociedad maçında 938 pas yapmışız yine bir rekor:)

Gökhan KAN
13.12.2010, 17:30
Altın Topu Snijder alsaydı keşke ama şu durumda Xavi'ye versinler. Tarihin en iyi orta alan oyuncusu olarak bunu hakediyor.

Birde Xavi'yle İniesta'yı bir tutanlarada bir türlü anlam veremiyorum.

Gökhan KAN
14.12.2010, 13:04
Real Madrid için Lucas Barrios'un adı geçiyor..Ama ben Tevez gelecek diyorum. Malum ayrılmak istiyor resti çekti..

Buda Transfer Listesi..

La lista: Adebayor, Tévez, Dzeko, Valdez y Lukaku

Tévez. Quiere marcharse del City y se ofrece

Siempre ha gustado a Mourinho cuando el técnico estuvo en Inglaterra. E incluso intentó ficharlo para el Chelsea. Ahora, el argentino quiere salir y se ofrece, pero el City no lo dejaría marchar por menos de 30 millones.

Adebayor. La experiencia
Con 26 años, el delantero togolés ha jugado en Metz, Mónaco y Arsenal. Ahora, en el Manchester City no es titular. Mide 1,91 m.

Lukaku. Piden más dinero
El Anderlecht se aprovecha y de 20 millones no baja. Tiene 17 años (1,94 m.). Además, quiere terminar sus estudios en Bélgica.

Dzeko. Vale 40 millones
Höness dijo en AS: "Su precio no es un secreto: 40 millones". Ha tenido problemas con el técnico. Mide 1,92 m. y tiene 24 años.

Valdez. Opción asequible
Hay buena relación entre Madrid y Hércules. Marcó seis goles en Liga. Costaría cinco millones de euros, una opción asequible para el Madrid. Puede disputar la Champions.

Tolunay Abdioğlu
14.12.2010, 13:18
Lukaku,Mourinho'nun elinde muhteşem bir futbolcu olur.

Mustafa Umut
14.12.2010, 17:20
6-8-10 üçgeni Xavi(6) İniesta (8) Messi (10). Adamlar sistematik çalışıyor :D

Harun-61
14.12.2010, 17:58
Dzeko cuk diye oturur.

gercekten saglam forvet.

Erbay
14.12.2010, 18:16
Adebayor her zaman beğendiğim bir forvet. Pivot forvet olarak ilk sırada olur listede bence. Tevez'in mental sorunları var futbolu bırakırsa şaşırmam :)

Ahmet Başkaya
14.12.2010, 18:51
Adebayor'u alalım :D

seyyah61
14.12.2010, 19:47
Ferguson'un elinde adam olmayan oyuncu Mourinho'nun elinde hic olmaz. Bence R.Madrid'e en uygun forvet Dzeko veya Adebayor olabilir. Ayrica Higuain'i Barcelona'ya verin madem. Messi ile döktürsünler. :D

Gökhan KAN
14.12.2010, 20:09
Benzema'yı verelim Adem. Gönlünüzden ne koparsa verin. :)

Tolunay Abdioğlu
14.12.2010, 21:01
Benzema'yı verelim Adem. Gönlünüzden ne koparsa verin. :)

Altyapıdaki forvetlerden birinin imzalı kramponu olur mu Gökhan abi. :p:D

Gökhan KAN
15.12.2010, 00:52
Altyapıdaki forvetlerden birinin imzalı kramponu olur mu Gökhan abi. :p:D
Benzema'ya verdiğimiz parayı Pedro'ya verseydik o zaman alırdık ha. :) 35 milyon Euro. Pedro'da daha çıkış yapmamıştı.

seyyah61
15.12.2010, 17:25
Fabregas'in gittigi gibi Barcelona altyapisindan 16 yasindan kücük futbolculardan alabilir Real Madrid. Dalga gecme manasiyla söylemiyorum. 16 yas ve alti futbolcular icin bonservis ödenmiyor, sadece belli bir yetistirme bedeli ödeniyor. Futbolcu isterse istedigi yere gidebiliyor. Ama önemli olan futbolcuyu ikna edebilmek. Ayrica bence Real Madrid'de forvet sorunu degil sistem sorunu var. Sistem oturmamis oldugu icin, hangi forvet gelirse gelsin bence Higuain'den daha cok fayda saglayamaz.

SDanışmaz
17.12.2010, 02:23
Barcelona süper starını satıyor

Barça'nın 420 milyon Euro borcu eritmek için yıldızını satacağı iddiası ortalağı karıştırdı. Konuşulan rakam ise inanılmaz..

Tarihinde ilk kez formasına göğüs reklamı almak için geçen hafta bir sponsorluk anlaşması imzalayan Barcelona'nın 420 milyon Euro'luk borcunu eritmek amacıyla yıldız oyuncusu Iniesta'yı satabileceği iddia edildi.

"Başka bir dünyanın futbolunu oynuyorlar" diye nitelendirilen Barcelona'nın orta sahasına Xavi'yle beraber en kilit ismi olan Andres Iniesta'nın 100 milyon Euro karşılığında satılabileceği iddiası ortalığı karıştırdı.

İlk olarak ABD menşeili Yahoo internet sitesinde ortaya atılan ve daha sonra Katalan Sport Gazetesi tarafından da manşete taşınan haberle ilgili olarak, 26 yaşındaki yıldız için en kuvvetli adayın Manchester City olduğu ileri sürüldü.

Haberde; "Takımdan ayrılmak isteyen Tevez'i ikna etmeye çalışan Manchester City, çok iyi bir sezon geçiren 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Iniesta'yı renklerine bağlayabilmek için İspanyol kulübü Barcelona'ya 100 milyon avro teklif götürmeye hazırlanıyor..." denildi.

Manchester Cityli bir yöneticinin, ''Çok iyi bir futbolcu, Barcelona'nın önemli bir parçası. Ancak bu durum Barcelona'nın gelecek iyi bir teklifi reddedeceği anlamına gelmiyor'' ifadelerine de yer verildi.

2010 Dünya Kupası finalinde İspanya'ya tarihinde ilk kez Dünya Kupası'nı kazandıran ve önümüzdeki ay 'FIFA Altın Top' Ödülü'nü almasına kesin gözüyle bakılan Iniesta'nın satışıyla 420 milyon Euro borcu bulunan kulübün ekonomik açıdan rahat bir nefes alması bekleniyor.

Ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren Barcelona, uzun yıllardır sürdürdüğü forma reklamı almama geleneğini bozmuş ve Katar Vakfı (Qatar Foundation) ile 5,5 yıllığına 165 milyon Avro karşılığında anlaşma imzalamıştı.

Yahoo internet sitesinde yer alan haberde bu iddia Barcelona kulübünde görev yapan bir kişiye dayandırılırken, çalışanın "Barcelona altyapısından yetişti ve muhtemelen bir yıl geçirdi. Buna karşın güzel bir teklif gelmesi halinde satışı gündeme gelebilir" ifadelerine yer verildi.

Bu arada İngiliz kulübünün Dani Alves'i de renklerine bağlamak için girişimlerini hızlandırdığı ifade edildi.

Ben satacaklarını sanmıyorum..

SDanışmaz
17.12.2010, 02:25
Barcelona başkanı Sandro Rosell herkesin peşinde olduğu ama bir türlü işini bitiremediği Neymar için atakta.

Borçlarını azaltmak için dahi oyuncusu Andres Iniesta'yı satabileceği öne sürülen Barcelona hakkında transfer iddiaları da hızlanıyor.

İspanyol AS gazetesinde yer alan habere göre bir süredir devlerin peşinde olduğu 18'lik Brezilyalı golcü Neymar da Silva Santos Junior'ın transferi için Katalan devi bir adım önde..

Barcelona başkanı Sandro Rosell'in Neymar konusunda Santos ile bir ön anlaşma yaptığı ve Brezilyalı ismin satışında ilk hakkın Barça cephesine tanınacağı ifade ediliyor. Barcelona'nın Santos'un diğer yıldızı 21'lik ofansif orta saha oyuncusu Paulo Henrique Chagas de Lima için de girişimlerde bulunacağı ifade ediliyor.

Henüz 18 yaşındayken Brezilya Milli Takımı'nın formasını sırtına geçiren ve ilk kez forma giydiği ABD maçında Fenerbahçeli Andre Santos'un ortasıyla golle tanışan Neymar Santos'ta oynadığı 112 maçta 57 gol kaydetti.

Oyunun ileri bölgesinde merkez kadar kanatlarda da forma giyebilen genç ismin transferi için geçtiğimiz yaz Chelsea ciddi bir şekilde uğraşmış fakat bir sonuç alamamıştı.

Neymar'ın menajeri Wagner Ribeiro ortaya bomba gibi düşen bu haberden sonra "Resmi bir şey yok" açıklamasında bulunurken Paulo Henrique Ganso'nun hakkını elinde bulunduran menajerlik şirketin yöneten Thiago Ferro ise bazı yöneticiler ile görüşme yaptıklarını kabul etmiş durumda

Hem borç var diyorlar hem de transfer yapacak diyorlar. Bu nasıl iştir?

ilhan
17.12.2010, 02:30
Ne yapıyorsun olm gece gece. İspanya'nın fotomaçlarını mı okuyorsun?

SDanışmaz
17.12.2010, 02:35
Sanırsam öyle oluyor :D

Aynı site hem borç var oyuncu satacak diyor hem de oyuncu alacak diyor..

Gökhan KAN
18.12.2010, 14:51
Akşam derbi var. Son yıllarda Espanyol - Barcelona derbileri zevkli geçiyor. Geçen yıl 0-0 bitmişti Nou Camp'ta. Galibiyeti kaçırmıştı Espanyol. Bakalım bu akşam ne olacak. Barca bu sene fobisi Atletico maçını kazanmıştı. 2. fobisi Espanyoluda geçebilecek mi bakalım..

Espanyol evindeki, Barca'da deplasmandaki tüm maçları kazandı.. Osvaldo, Verdu, Garcia gibi önemli isimler var Espanyol'da.

Selman
18.12.2010, 14:55
3 senedir real maçlarından daha zorlu oluyor Espanyol maçları. Kazanırsak müthiş olacak.

Gökhan KAN
18.12.2010, 19:45
Mourinho : “2010’a başarılarımı değerlendirme için 1’den 10’a kadar bir sayı vermem gerekse, 11 verirdim.ççç

Erbay
18.12.2010, 21:06
Mourinho ilkokul 2'yi atlamış herhalde ççç

seyyah61
18.12.2010, 21:13
Ula Messi o kacar mi, ayip sana yakistiramadim.

Gökhan KAN
18.12.2010, 21:17
Güzel mücadele oluyor.

seyyah61
18.12.2010, 21:22
Pedro yazdi. 1-0.

seyyah61
18.12.2010, 21:23
Espanyollu oyuncu numara yapiyor. Iyi ki kanip atagi durdurmadilar. Golden olacakti Barcelona.

Mustafa ÖZDEMİR
18.12.2010, 21:32
xavı 2-0...

seyyah61
18.12.2010, 21:34
Cok güzel bir pozisyondu. Messi'nin pasi harikaydi. Xavi de affetmedi. Espanyollu oyuncular da her seye itiraz ediyorlar. Bu mac da böyle 5'e gider.

seyyah61
18.12.2010, 21:43
Barcelona'dan kendi ceza sahasinda ver kac sov.

Gökhan KAN
18.12.2010, 21:51
Spikerde ne abartıyor arkadaş öyle.. Gözlerini bağlasan böyle paslaşırlar. Rüzgarın şiddeti ne olcak falan. :)

seyyah61
18.12.2010, 21:55
Spikerde ne abartıyor arkadaş öyle.. Gözlerini bağlasan böyle paslaşırlar. Rüzgarın şiddeti ne olcak falan. :)
Spikerde biraz Barcelona taraftarligi sezdim ben de. Gerci Ntv ve Ntvspor'da normal. :D
Ama güzel hareketlerdi. Dünyanin en büyük takimi dedigimiz bircok takimda bile defans oyunculari o topu ileriye dogru uzaklastirma amaciyla sisirirdi.

Gökhan KAN
18.12.2010, 21:58
Spikerde biraz Barcelona taraftarligi sezdim ben de. Gerci Ntv ve Ntvspor'da normal. :D
Ama güzel hareketlerdi. Dünyanin en büyük takimi dedigimiz bircok takimda bile defans oyunculari o topu ileriye dogru uzaklastirma amaciyla sisirirdi.
Evet haklısın. Bizim Pepe olsa koymuştu topun gelişine..:D

O değilde Espanyol şu mücadeleyi bizim maçta yapsa yenerler ha..

seyyah61
18.12.2010, 22:13
Bu Kameni harbi saglam kaleci. Villarreal macini da seyretmistim Espanyol'un. 10 kisi maci kazanmalarinda büyük katkisi vardi.

Gökhan KAN
18.12.2010, 22:20
Kameni çok iyi kaleci. Kafadan 30 maçını izlemişimdir.

Valdes'de ki gelişimede dikkat çekmek lazım. Daha öncede söylemiştim. Bir Casillas, Buffon olmasada Reina, Adler, Neuer kadar iyi bir kaleci.

Gökhan KAN
18.12.2010, 22:25
Osvaldo'nun golünü Emenike'nin Fenere attığı gole benzettim..

seyyah61
18.12.2010, 22:37
Villa da atti sirada Messi var. :D 1-4
5. golü de Villa atti. Artik plakayi Messi yazsin.

Gökhan KAN
18.12.2010, 22:47
İniesta tek alkışlanan adam oldu..

Gökhan KAN
18.12.2010, 22:56
Barca'nın ilk iki golü irdelenmeli.. Aykut kocaman..:)

mehmets61
18.12.2010, 23:19
her hafta avatar yapıyor barça:)

SDanışmaz
18.12.2010, 23:41
Biri bizi durdursun :)

Harun-61
18.12.2010, 23:44
nedur habu cocuklarun yaptigi yaw :D

her mac 5 ata ata bi hal olduk :)

Adem Erdoğan
19.12.2010, 01:04
yine mi 5.:) ya 4 olsun ya 6 ama 5 olmasın, onun yeri apayrı bu sezon.:)

pReN@_61
19.12.2010, 01:05
Barcelona neler yapıyor :)

Samet Türkmen
19.12.2010, 05:03
Dedelerim,büyüklerim çatlasın. Benim torunlarıma anlatacağım böyle bir takım daha önce gelmedi :D

Serdær
19.12.2010, 12:09
Dünyada forvetsiz oynayan tek takım Barcelona .

İnanılmazlar .

Tolunay Abdioğlu
19.12.2010, 12:10
5 olan maçlarda Messi gol atamıyor. :)

Çok enteresan. :D

Tayfun
19.12.2010, 12:51
Barcelona alt yapısı da şuan çok iyi bir jenerasyona sahip arkası da sağlam, makine gibi işliyor kulüp ve takım,takır takır. Diğer kulüpler imrenerek bakıyor

seyyah61
19.12.2010, 12:56
Cok güzel yahu. Gerci Valdez sinirlendi ama olsun. :)
unVOYx-Zcw4

http://www.youtube.com/watch?v=unVOYx-Zcw4

Özge
19.12.2010, 12:57
Bıkmadınız mı 5 atmaktan ?:D:D

Cengiz Çubukcu
19.12.2010, 12:59
en çok barcelona hangi maçta puan kaybedecek onu merak ediyorum :)

seyyah61
19.12.2010, 13:07
Bu da Iniesta'nin alkislanma görüntüleri.

AfqBcIWAEQM

http://www.youtube.com/watch?v=AfqBcIWAEQM

İlker Akçay
19.12.2010, 13:08

Hangi maçta kaybetmeyeceği belli Cengiz abi :)

seyyah61
19.12.2010, 13:29
Bu aksamki Sevilla macinda Madrid'in zorlanacagini düsünüyorum. Puan kaybi bile olabilir.

mehmets61
19.12.2010, 13:52

ikinci yarı hercules maçında:D

Gökhan KAN
19.12.2010, 14:38
Akşam Alonso ve Marcelo yok. Keşke Ronaldo olmasaydı da Alonso olsaydı..

Sevilla maçları hep zevkli geçer. Geçen yıl 2 farktan maçı çevirmiştik. Müthiş zevkliydi. Capel bizim maçlarda çok iyi oynar hep. Bakalım her Barca maçında atılan Konko neler yapacak..:)

http://img148.imageshack.us/img148/5427/adszmsn.png

Gökhan KAN
19.12.2010, 15:02
Kaka takımla çalışmalara başladı. Pek aramıyoruz ama özledim ben onu..

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DEntrenam iento_Real_Madrid.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1203003510769&ssbinary=true

Vkgz
19.12.2010, 19:53
böyle bir lig olmaz. resmen rezil bir lig durumuna geldi ispanya. almanya italyayı gecti uefa sıralamasında yakında bunlarıda gecerler

seyyah61
19.12.2010, 22:10
Ramos sakat degil miydi? Ne cabuk iyilesti? 3 hafta demistiler.

Semih Aydın
19.12.2010, 22:30
Pellegrini'nin Malaga'sını deplasmanda 3-0 mağlup etmek güzel.
Önümüzdeki Racing, Hercules ve Mallorca maçlarından olumlu sonuçlar alarak ilk yarıyı 4. ile 6. sıra arasında tamamlarız inşAllah, şu an altıncı sıradayız. :)

~~~

Real - Sevilla maçına gelince, bence Ronaldo ve Benzema sayesinde kazanırlar. Marcelo, Higuain ve Alonso'nun yokluğunu aramazlar diye düşünüyorum. Zaten Sevilla'da da Perotti, Navas ve Kanoute gibi önemli isimler yok kadroda ve Mourinho kendi evinde coşan birisi. Umarım Morata'yı oyuna sokar ikinci yarıda. Yeni yıldız adayımdır kendisi. :)

Mustafa ÖZDEMİR
19.12.2010, 23:05
realde işler iyi gitmiyor...

Gökhan KAN
19.12.2010, 23:18
Negredo manyak pozisyon kaçırdı.

Fatih
19.12.2010, 23:36
Di Maria 1-0:)

Gökhan KAN
19.12.2010, 23:36
Di Mariaaa golll