PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İspanya | La Liga

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

Gökhan KAN
19.09.2010, 22:04
Barca kazandı Messi sakatlandı. İnşallah ciddidir şöyle 5 6 aylık falan. Barca'da öğrenir bundan sonra Messi'siz oynamayı.

Gökhan KAN
19.09.2010, 22:10
Yabancı basından çeviri yaptım anladığım kadarıyla ayağı şişmiş Messi'nin..

Hüseyin İlkin
19.09.2010, 22:23
Resmi ana linkten kaldırmışlar galiba, böyle futbol katillerine ömür boyu futbol cezası vereceksin. http://www.totalbarca.com/wp-content/themes/totalbarca/timthumb.php?src=http://www.totalbarca.com/wp-content/uploads/2010/09/messi-ankle.jpg&w=576&zc=1&q=90

Selman
19.09.2010, 22:25
Barca kazandı Messi sakatlandı. İnşallah ciddidir şöyle 5 6 aylık falan. Barca'da öğrenir bundan sonra Messi'siz oynamayı.

Adam o kadar acı çekerken sen bunları yazabiliyorsun ya Gökhan, neden Real Madrid'i tuttuğunu açıklamana hiç gerek yok ;)

Ujfalusi'nin de Allah belasını versin.İnsan azmanı.

Fatih
19.09.2010, 22:27
Adam o kadar acı çekerken sen bunları yazabiliyorsun ya Gökhan, neden Real Madrid'i tuttuğunu açıklamana hiç gerek yok ;)

Umarım ciddi değildir eşit şartlarda yarışmamız lazım yoksa bahaneniz olur.:)

Gökhan KAN
19.09.2010, 22:29
Umarım ciddi değildir eşit şartlarda yarışmamız lazım yoksa bahaneniz olur.:)
Hiç umurumda olmaz Fatih. Sezon sonu kupayı kaldırdıkmı herşey unutulur. Bir bakarsın kupa sayısına 32 dersin..

Gökhan KAN
19.09.2010, 22:33
Yukarıdaki fotoda topuğu morarmış gibi duruyor ama bunda yok..

http://www.as.com/recorte/20100919dasdasftb_58/XLCO/Ies/20100919dasdasftb_58.jpg

İsmail Coşgun
19.09.2010, 22:51
Şüphesiz Messi Barça için çok önemli bir futbolcu. Sakatlanması çok kötü oldu Katalanlar için. Ama Barcelona sadece Messi'den ibaret tabi ki... Avrupa ve Dünya Kupasını kazanan İspanya Milli Takımının iskeleti Barçalı futbolculardan oluşuyor bildiğiniz gibi. Öte yandan Messili Arjantini'de gördük...

Messi'nin sakatlanmasına sevinmek pek etiğe uymadığını söylersek yanlış olmaz....

Gökhan KAN
19.09.2010, 22:55

Abi Tabiki acı çekmesin ama sakatlığına niye üzüleyim. Acı çekmeden uzun süre sahalardan uzak kalsın. Ne yapayım ağlıyımmı yani abi. Rakibimin futbolcusu adam. Hemde en önemlisi. Olmasa Şampiyonlar ligine zor girerler. Bundan başka ne isteyebilirim. Aynı şekilde Barcalılar'da Real Madrid futbolcularına üzülmezler sakatlanmış diye. Hoşuna gider adamın.

Türkiye liginde geçen sene Baros sakatlandı hanginiz üzüldünüz. Takım resmen çöktü Baros sakatlanınca. Belki sakat olmasa sonuna kadar zirve yarışında olacaklardı.

Fatih, geçen sene şampiyon olsaydık Baros sakat diye dermiydin eşit şartlarda yarışmadık diye. Aklına mı gelirdi.

Neyse Messi 15 gün yok diyorlar. Gijon, Mallorca,Bilbao, Rubin Kazan maçlarında yokmuş tahminen.

Ahmet Başkaya
19.09.2010, 22:56
Jose sakatlanmasında yemişim Messi'sini :)

Ahmet Başkaya
19.09.2010, 22:57
Abi Tabiki acı çekmesin ama sakatlığına niye üzüleyim. Acı çekmeden uzun süre sahalardan uzak kalsın. Ne yapayım ağlıyımmı yani abi. Rakibimin futbolcusu adam. Hemde en önemlisi. Olmasa Şampiyonlar ligine zor girerler. Bundan başka ne isteyebilirim. Aynı şekilde Barcalılar'da Real Madrid futbolcularına üzülmezler sakatlanmış diye. Hoşuna gider adamın.

Türkiye liginde geçen sene Baros sakatlandı hanginiz üzüldünüz. Takım resmen çöktü Baros sakatlanınca. Belki sakat olmasa sonuna kadar zirve yarışında olacaklardı.

Fatih, geçen sene şampiyon olsaydık Baros sakat diye dermiydin eşit şartlarda yarışmadık diye. Aklına mı gelirdi.

Neyse Messi 15 gün yok diyorlar. Gijon, Mallorca,Bilbao, Rubin Kazan maçlarında yokmuş tahminen.

Biraz abarttın hani :) :)

Harun-61
19.09.2010, 22:59
Gökhan haftalardir Messi sakatlansion diyor du, gözün aydin :(

Gökhan KAN
19.09.2010, 23:01
Geçen seneki gibi kolay mı girerler Ahmet..Kafa kafaya giderler son haftaya kadar. Adamın attığı golleri yer yüzündeki en iyi forvetler atamıyor. Adam şapkadan tavşan çıkarıyor. Olmasın Atletico ve Valencia'yla kafa kafaya giderler. Artık kim girerse..:)

İsmail Coşgun
19.09.2010, 23:25
Boşuna kasmayın arkadaşlar şampiyon Barça! :D :tsbayrak:

Özge
19.09.2010, 23:42
Çok kötü olmuş ayağı.Umarım ciddi değildir sakatlığı.

ilhan
19.09.2010, 23:50
Futbolu güzelleştiren onların görsel şovları, güzel pasları, jeneriklik golleridir. İşte bu yüzden severiz biz futbolu. Yoksa İtalya ligi paklar hepimizi. Futbolu güzelleştiren ve onu daima çekici kılan özel futbolcular hep vardır ve var olacaktır. Messi gibi, Ronaldo gibi, Di Maria, İniesta, Forlan, Aguero, Drogba, Moutinho vs. vs. vs. vs. yığınla adam sayılır. Küçük yaşta çocuklar böyle isimleri izleyip seviyorlar şimdilerde futbolu...

Ama futbolculuklarından ziyade onların insan olduğunu unutmamalıyız. Acı çeken, belki de haftalarca, aylarca oynayamayacak bir "insan" için "Oh oldu", "beter olsun" tarzı yorumlar sevelim ya da sevmeyelim pek yakışık kaçmıyor. İsterse yetenek katili bir insan olsun. "İnşallah" sakatlanır ya da "bir daha oynayamaz" tarzı yaklaşımlar insanın içindeki kin ve nefretin ne denli büyük olduğunu gösterir.

Orada sakatlanan Messi değil bir başkası olsa, hatta futbolundan midemin bulandığı Ayman bile olsa aynı şeyleri söylerdim. Ben üzüldüm. Geçen hafta Valencia'nın ayağı nasıl kırıldığında futbola lanet ettiysem, 2 sene önce Eduardo'nun ayağı kırıldığında lanet ettiysem, geçen maçta Aguero'nun o düşüşünü gördüğümde, bizim Musa Büyük'ün gs maçında ayağı kırıldığındaki o yüz ifadesini gördüğümde nasıl futbola lanet ettiysem bu akşam yine ettim.

Elbette hiçbiri babamızın oğlu değil, sevmek zorunda da değiliz. Ama insan olduklarını görmezden gelemeyiz. Gelebilenler varsa, ne mutlu onlara.

Emre ÖZTÜRK
19.09.2010, 23:57
Lidere kulak verin şampiyon Valencia :D

2003-2004 sezonunu tekrarlayacağız ve 7'ye ulaşacağız :D

SDanışmaz
20.09.2010, 00:13
Barcelona'yı R.Madrid'le karıştırmayın. Barça yıllardır takım oyunu oynuyor, Real ise bireysel.
Messi'nin sakatlanması Barça'yı etkiler ama maçları kazanamamasını etkilemez...

Paksoy
20.09.2010, 00:33
Lidere kulak verin şampiyon Valencia :D

2003-2004 sezonunu tekrarlayacağız ve 7'ye ulaşacağız :D
Valencia ŞAMPIYON:alkış::alkış::alkış:

Ahmet Başkaya
20.09.2010, 02:16
Barcelona'yı R.Madrid'le karıştırmayın. Barça yıllardır takım oyunu oynuyor, Real ise bireysel.
Messi'nin sakatlanması Barça'yı etkiler ama maçları kazanamamasını etkilemez...

Bir Realli olarak katılıyorum Messi'nin olmayışı elbette çok etkiler Barca'yı ama bu ligde Messi'siz de Barca kafaya oynar .

Ahmet Başkaya
20.09.2010, 02:17
Geçen seneki gibi kolay mı girerler Ahmet..Kafa kafaya giderler son haftaya kadar. Adamın attığı golleri yer yüzündeki en iyi forvetler atamıyor. Adam şapkadan tavşan çıkarıyor. Olmasın Atletico ve Valencia'yla kafa kafaya giderler. Artık kim girerse..:)

Messi varken de öyle olacak zaten :)

seyyah61
20.09.2010, 06:07
Ilk önce söylemem gerekir ki, sahadan sedyede aglayarak cikan, tüm dünyanin futbolunu hayran olarak izledigi bir futbolcunun sakatlanmasina oh olsun demek hos degil. Maca gelecek olursak:
Barcelona'nin bu yeni deplasman formasini cok sevdim, eski sari formayi pek sevmiyordum. Katalan diye cilkini da cikarmamak lazim.
Messi'nin sakatlanmasi tabi ki tüm keyfimizi bozdu. Umarim cok önemli bir sey degildir ama resimlerden ciddi bir sakatliga benziyor. Yan baglari kopmus ilk tetkiklere göre. Fakat herhangi bir kirik yokmus.
Söyle 3-4 hafta dinlensin Messi. Onsuz da galip gelebilecegimizi ispat etmemiz gerekiyor.

seyyah61
20.09.2010, 06:35
Gecen sene Atletico Madrid'liler (Baskanlari da dahil) Barcelona'yi yenip Real Madrid'e sampiyonluk yolunda yardim ettikleri icin bayagi sevinmistiler. Simdi de yenemeseler de Barcelona'nin en önemli oyuncusunu sakatlayarak dolayli yoldan yine yardim etmis oldular. Gözleri aydin olsun.
YnFarQzj-Hg

Tolunay Abdioğlu
20.09.2010, 10:29
Dünya'nın en teknik stoperinin olduğu bir takım Barcelona.

Messi'nin yerine oynayacak isim de en az onun kadar etkili olacaktır.Kimse heveslenmesin. :)

Tolunay Abdioğlu
20.09.2010, 10:30

Demek ki yaşamayan insan bilemiyormuş bu şeyleri.

Gökhan abi ;

Adam o kadar acı çekerken nasıl yazabiliyosun bunları.

Ahmet Başkaya
20.09.2010, 12:39
Demek ki yaşamayan insan bilemiyormuş bu şeyleri.

Gökhan abi ;

Adam o kadar acı çekerken nasıl yazabiliyosun bunları.

Tamam yahu adam acı çeksin demedi yaa :D

Acı çekmeden 6 ay oynamasın dedi :)

Doğru diyor bir bakıma Baros sakatlanınca hiç kimse acı çekiyordur erken dönsün falan demiyor yani :)

Tabiki sakatlanmasın umarım erken döner sahalara , çok gaddar gözüktü birden adam :D

MDanışmaz
20.09.2010, 12:52
Talihsiz bir sakatlık olmuş son dk'da gereksiz bir hareket umarım çok ciddi birşeyi yoktur..

İlker Akçay
20.09.2010, 12:52
Barça her şartta oynar.

Ortada bir insanın hayatı var ve umarım çabucak iyileşir.

İnşallah formsuz olur diyenleri anlıyorum da inşallah sakatlanır yok şu kadar oynamaz diyenlere anlam vermek mümkün değil.

Barça'yı sadece Messi'den ibaret görmek sadece komik daha fazlası değil :)

Çabuk iyileş Messi,ayağını o hale sokan insan azmanına da ne desem bilmiyorum.

EmreYavuz61
20.09.2010, 13:03
bir futbolsever olarak messinin acilen dönmesini bekliyorum...en azından günümüz endüstriyel futbolunda zevk veren ender oyunculardan...

Salih Edip
20.09.2010, 13:06
İnşallah ciddi değildir sakatlığı geçmiş olsun , messili messisiz farketmez Mourinho sağlam dursun yeter , şüphemiz yok :)

Ahmet Başkaya
20.09.2010, 13:06
İnşallah ciddi değildir sakatlığı geçmiş olsun , messili messisiz farketmez Mourinho sağlam dursun yeter , şüphemiz yok :)

Ha onu iyi didin :D

pReN@_61
20.09.2010, 13:10
Messi'yi izleyemediğimiz her maç zarar:)

İlker Akçay
20.09.2010, 13:23

Emin misin Salihim :) Bak Mourinho'yu çok sevdiğimi sende biliyon ama hiç şansı yok :)

Mourinho'dan büyük Barça,Barça'dan büyük Allah var :)

Gökhan KAN
20.09.2010, 13:37
O sizlerin fikri arkadaşlar. Ben yeryüzünde rakiplerim 3 İstanbul kulübü ve Bursaspor, onun dışında Barcelona oyuncularının sakatlanmasına sevinirim bu benim işime gelir. İşimi kolaylaştırır. Sene sonu geldiğinde kupayı kaldırdığında Messi sakatlandı, yok Baros sakattı, Q7 yoktu da şampiyon olduk demeyecek. Her Trabzonsporlu 7. şampiyonluğu kutluyor olucak. Yada Madrid'li 32'yi. Kaka'nın sakatlığı kimsenin aklına gelmiyor tabi. Acı çekiyordur dönsün diyeni de görmüyorum. Aynı şekilde geçen sene yine Kaka yoktu, Ronaldo 2 ay oynamadı. Kimse sakatlığına bişey demedi. Ama içten içe sevindiklerini biliyorum. Ben yazınca suç oldu.

Maçlardan önce rakipte önemli oyuncu yokken, sakatmış oynamayacakmış işimiz biraz daha kolay demeyi biliyoruz. O zaman da söyleyin keşke olsaydı şimdi acı çekiyordur diye. Fatih Tekke'nin sakatlığına kaç kişi burda üzülüyor çıkın söyleyin. Aynı şekilde diğer rakip futbolcularında. Türkiye ligindeki bakış açınızla, eğer diğer liglerde de takım tutuyorsanız, ama benim gibi ciddi manada tutuyorsanız o ligede bakış açınız aynı olması lazım değilmi. Baros sakat işimize gelir sevinirim ama Messi sakat üzülürüm. Böyle olmaz.

Ancak benim açımdan bu takımlar dışındaki futbolcuların sakatlanmasına futbolun zevki açısından, keyfi açısından üzülürüm. Çünkü ben sadece onlardan büyük zevk alabiliyorum. Çünkü tarafsızım. Ben Misimovic harika oynuyor diye niye çok sevineyim. Rakibim benim yahu. Ya kötü oynasın yada sakat olsun. Bu benim işime gelir.

İlhan'ın bakış açısı bence bu. O rakip falan ayırmıyor. Hep iyi olsun güzel oynansın rakibim de olsa önemli değil. Tabi oda onun futbola bakışı. Böyle baksanız bişey demem zaten. Ama Benim için önemli. Onun iyi oynaması takımını şampiyonluğa taşıyabilir ben bunu istemem.

Hem kim uydurdu oh olsun dediğimi yahu. Sadece sevindim. :) Oh olsun diyecek kadar sevinmedim aslında. Kendiniz böyle kelimeler türetip iyice kendinizi sinirlendiriyorsunuz sonra bana daha fazla kayıyorsunuz..:)

Özge
20.09.2010, 13:38
Messi'nin durumu netleşti

Barcelona'nın dünkü Atletico Madrid maçında sakatlanan Arjantinli yıldız oyuncusu Lionel Messi'nin sahalardan 2 hafta uzak kalacağı sanılıyor.

Barcelona kulübünün açıklamasına göre, dün Barcelona'nın deplasmanda Atletico Madrid'i 2-1 yendiği maçın uzatma dakikalarında Atletico'nun Çek savunmacısı Tomas Ujfalusi'nin sert darbesiyle sakatlanan Messi'nin sakatlığının ciddiyeti, bugün yapılacak testlerden sonra belli olacak.

Maçta takımının ilk golünü atan Messi, 90+3. dakikada Ujfalusi'nin bileğine sert bir şekilde basması nedeniyle sakatlanmış, daha önce sarı kartı bulunan Ujfalusi doğrudan kırmızı kart görmüştü.
Sahadan sedyeyle çıkarılan Messi'nin bileğinde kırık olmadığını söyleyen Barcelonalı yetkililer, Messi'nin sağ ayak bileğinin iç yan bağlarında esneme olduğunu açıkladılar.

Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola, maçtan sonraki açıklamasında, ''Herkes olan biteni gördü, sadece Cristiano Ronaldo'nun değil, tüm yıldız oyuncuların korunması gerekiyor'' dedi

ilhan
20.09.2010, 13:44
Ben güzel oynayan her futbolcunun sakatlığına üzülmekten bahsetmiyorum. Her futbolcunun sakatlığına üzülürüm ben. Bu okulu çok seven bir çocuğun kalem tuttuğu elinin kırılması sonucu okula kolunda alçıyla gidip sadece dersi dinlemesi gibi bir durum. Üzülürüm yani. :)

Diğer noktada ise, futbol güzel bir oyun. Güzelleştiren herkesi severim. Rakibim çirkef olacağına güzel oynasın alkışlayayım. Q7'yi ilk S.Lizbon'da izlemiş beğenmişim. Daha sonra Porto'da aşırı sempatimi kazanmış. Adam sırf bjk'ye gitti diye niye sevmeyeyim? Ha bjk'de başarılı olsun isterim ama Bjk'nin başarılı olmasını istemem. Delgado'yu da Basel'de severek izlerdim. Bizim ligde de beğenerek izledim. Kendisi güzel oynadıkça izledim. Ama bjk'yi izlemedim.

Kewell keza öyle. Leeds United'da izledim ilk olarak. Uzun saçlı havalı kafasında bandana falan var. Adam futbol oynuyor. Şimdi de beğenerek izliyorum. Ama gs'yi değil, Kewell'ı.

Ben güzel oynayan adamları, futbola güzellik katan adamları ayrı severim. Yattara, Alanzinho da bunlara örnektir. Benim izlediğim adam güzel gol atsın, güzel pas atsın, güzel çalım atsın. Allah'a şükür takımımızda bu dediklerimi yapan adam sayımız oldukça iyi. ;)

*

Uzun lafın kısası; umarım Messi bir an önce sahalara döner. Eğer La Liga dünyanın en iyi liginden birisiyse Messi'lere, Ronaldo'lara ihtiyacı var.

Gökhan KAN
20.09.2010, 13:49
O senin düşüncen llhan'ım. Ben Q7 iyi oynasın ama Bjk kötü olsun diyemem. Çünkü Q7 nin iyi oynamsı Bjk'yi biryerlere taşıyabilir ben bu riske giremem.

Gökhan KAN
20.09.2010, 14:02
İşte sorun bu. Bakış açıları farklı. Tabi bende bazen yapıyorum. Örnek vereyim. Turgay Şeren eskiden Trabzonspor maçlarını izlediğimde sıkılırdım çünkü hep rakip kaleciyi izlerdim deyince hoşunuza gidiyor. Ama ben Barca'nın maçlarında sıkılıyorum zevk almıyorum hep rakip alanda oynanıyor dediğimde bana yok artık falan diyorsunuz. Turgay Şeren'in bakışı Gs bakış açısı. Zevk almaz tabi. İşte ben bunu TS ile Real'i çok fazla ayırmıyorum ondan kaynaklanıyor olabilir.Ayırsamda sizler kadar ayırmadığım düşünüyorum. Beni bu şekilde anlamaya çalışın her şey hallolcak.:)

Allahını seven söylesin. Barca ve Trabzonspor'u kafanızda hemen hemen olmasada aynı kefeye koymaya çalışın.:) Soruyorum. Burada hanginiz İlhan hariç, Cangele'nin hafta sonu oynamasını oynamamasından daha çok ister. Çıkın söyleyin. Oynanama sorunu ciddi sakatlığı olması tabiki insanı üzer ama olayların gelişimi açısından sevinirmisin sevinmezmisin..

Ya ben çok fazla Real Madridliyim. Ya da sizler çok fazla Barca'lı yada diğer takımlı değilsiniz. İlhan hariç..:) Bu bunu gösteriyor. Baros sakatlanınca sakatlığı aklına gelmez ve oynamamasına seviniyorsan ben bunu anlarım. İki tarafa aynı bakmıyoruz.

İlker Akçay
20.09.2010, 14:20
Gökhan tartışmaya girmek ve olayı uzatmak istemiyorum.Ancak futbolcunun formsuz olmasını istemek ayrı bir olay sakatlansın hemde ağır sakatlansın 5-6 ay oynamasın demek ayrı bir olay.

Cangele'nin formsuz olmasını herkes ister ama Cangele 5-6 ay oynamasın diyede dilekte bulunamam.Q7 formsuz olsun bjkden çatur çutur parasını kazansın ama öyle futbol canileri Messi'nin ayağını getirdikleri duruma onu da getirsinler diye dua etmek hoş değil.

Eğer rakibinden iyi değilsen ve şampiyonluğun sadece rakiplerinin formsuzluğuna bağlı ise zaten verdiğin mücadelenin çok bir anlamı yok ama seninde dediğin gibi tarih şampiyonları yazacak buda senin görüş açın ve kısmen haklısın.

Açıkçası kötü oynadığımız maçlarda aldığımız 3 puana bile tam anlamıyla sevinemiyorum.

Ne diyelim senin bakış açından sen haklısın ''Zafere giden her yol mübahtır'' ama diğer arkadaşların bakış açıları da kendilerince haklı.

Neyse uzatmaya gerek yok Şampiyon Barça ;)

Gökhan KAN
20.09.2010, 14:44
Yarın saat 11'de Real Madrid - Espanyol. Çarşamba 9'da Barca - Gijon ve 11'de haftanın maçı Valencia - Atletico maçı var..

Tolunay Abdioğlu
20.09.2010, 14:59
İşte sorun bu. Bakış açıları farklı. Tabi bende bazen yapıyorum. Örnek vereyim. Turgay Şeren eskiden Trabzonspor maçlarını izlediğimde sıkılırdım çünkü hep rakip kaleciyi izlerdim deyince hoşunuza gidiyor. Ama ben Barca'nın maçlarında sıkılıyorum zevk almıyorum hep rakip alanda oynanıyor dediğimde bana yok artık falan diyorsunuz. Turgay Şeren'in bakışı Gs bakış açısı. Zevk almaz tabi. İşte ben bunu TS ile Real'i çok fazla ayırmıyorum ondan kaynaklanıyor olabilir.Ayırsamda sizler kadar ayırmadığım düşünüyorum. Beni bu şekilde anlamaya çalışın her şey hallolcak.:)

Allahını seven söylesin. Barca ve Trabzonspor'u kafanızda hemen hemen olmasada aynı kefeye koymaya çalışın.:) Soruyorum. Burada hanginiz İlhan hariç, Cangele'nin hafta sonu oynamasını oynamamasından daha çok ister. Çıkın söyleyin. Oynanama sorunu ciddi sakatlığı olması tabiki insanı üzer ama olayların gelişimi açısından sevinirmisin sevinmezmisin..

Ya ben çok fazla Real Madridliyim. Ya da sizler çok fazla Barca'lı yada diğer takımlı değilsiniz. İlhan hariç..:) Bu bunu gösteriyor. Baros sakatlanınca sakatlığı aklına gelmez ve oynamamasına seviniyorsan ben bunu anlarım. İki tarafa aynı bakmıyoruz.

Ben hiçbir futbolcunun bizim maçta oynamaması için sakatlanmasını istemem.Takımımın da eksik bir takımı yenmesini istemem.

Ayrıca bu adamlar bu işten para kazanıyorlar.Ayrıca biz takımımızı delicesine sevsek de futbol sadece bir oyun.Kimsenin sakatlanmasını,acı çekmesini istemem.

Ahmet Başkaya
20.09.2010, 18:38
Gökhan tartışmaya girmek ve olayı uzatmak istemiyorum.Ancak futbolcunun formsuz olmasını istemek ayrı bir olay sakatlansın hemde ağır sakatlansın 5-6 ay oynamasın demek ayrı bir olay.

Cangele'nin formsuz olmasını herkes ister ama Cangele 5-6 ay oynamasın diyede dilekte bulunamam.Q7 formsuz olsun bjkden çatur çutur parasını kazansın ama öyle futbol canileri Messi'nin ayağını getirdikleri duruma onu da getirsinler diye dua etmek hoş değil.

Eğer rakibinden iyi değilsen ve şampiyonluğun sadece rakiplerinin formsuzluğuna bağlı ise zaten verdiğin mücadelenin çok bir anlamı yok ama seninde dediğin gibi tarih şampiyonları yazacak buda senin görüş açın ve kısmen haklısın.

Açıkçası kötü oynadığımız maçlarda aldığımız 3 puana bile tam anlamıyla sevinemiyorum.

Ne diyelim senin bakış açından sen haklısın ''Zafere giden her yol mübahtır'' ama diğer arkadaşların bakış açıları da kendilerince haklı.

Neyse uzatmaya gerek yok Şampiyon Barça ;)

Madem olay futboldan zevk almak , oyuncunu formsuz olmasını istemekle sakatlanmasını istemek arasındaki fark ne :)

Sinan Akyıldız
20.09.2010, 20:37
Messi temelinde herhangi bir futbolcunun 6 ay sahadan uzak kalmasını dilemek temenni etmek ya da her türlü iması benim gözümde futbola ihanettir !

Gökhan KAN
20.09.2010, 20:53
Madrid topu Mou'ya atmıştı milli takım için şimdi Mou bana niye izin vermiyorlar diye Madrid'e kızıyor. Valdano bize resmi teklif gelmedi diyor. Acayip işler dönüyor ama..

Sacit
20.09.2010, 21:43
Yıldız düşmanı kasapları futboldan men edeceksin ya da buna yakın cezalar vereceksin ki akıllansınlar..messi yoksa pedro var pedro yoksa Barcelona var.. VİVA BARÇA
futbolun katilleri beter olun..

seyyah61
20.09.2010, 22:53
Bir de anlamakta zorlandigim bir sey var. Messi baska bir takimda olsa bu kadar basarili olamaz diyenlerle , Messi olmadan Barcelona basari yakalayamaz diyenlerin ayni kisiler olmasi. Ya Messi bu takimi bu seviyeye getirdi, ya da bu takim Messi'yi bu düzeye cikardi. Messi'yi 16 yasindayken Barcelona degil de atiyorum, Gaziantepspor kesfetseydi, su an Messi ayni yerlerde mi olurdu? Barcelona tüm hatlariyla bir takimdir ve Messi olmadan zorlanmasi söz konusu olmaz. Messi'nin attigi gollerin bir cogu pozisyon icabi goller. Kendi yetenegini de devreye sokarak attigi goller var ama, sirf Messi oynamiyor diye Barcelona cöküse gececek de degil. Barcelona'nin en önemli adami sanilanin aksine Xavi'dir ve Xavi'nin iyi oynadigi hicbir macta Barcelona kaybetmemistir.

Salih Edip
21.09.2010, 00:25
Benim anlamadığım Guardiola hakeme kızıyor , hakem napacak orada çat diye kırmızı kartı çıkardı işte başka yapabileceği birşey mi var bizim bilmediğimiz :rolleyes:

Messi dünyanın en iyi oyuncusuysa olmaması takımı tabiki etkiler , ben de messi dünyanın en iyi oyuncusu diyip de messinin olmaması barcayı etkilemez diyenleri anlamıyorum :D

Paksoy
21.09.2010, 00:28
Benim anlamadığım Guardiola hakeme kızıyor , hakem napacak orada çat diye kırmızı kartı çıkardı işte başka yapabileceği birşey mi var bizim bilmediğimiz :rolleyes:

Messi dünyanın en iyi oyuncusuysa olmaması takımı tabiki etkiler , ben de messi dünyanın en iyi oyuncusu diyip de messinin olmaması barcayı etkilemez diyenleri anlamıyorum :D
Hakem urfalusi yi kırmızından önce tartaklamsı lazımdı,:D

seyyah61
21.09.2010, 03:33
Messi dünyanin en iyi oyuncusu olabilir. Fakat Messi'yi Messi yapan da Barcelona'dir. Messi'nin olmamasi Barcelona'yi cok etkilemez cünkü Messi olmadan bile Barcelona Ispanya Ligi'nin cok üstünde bir takim. Iki mesaj öncesinde bunu kastetmistim. Tam anlatamamisim galiba.

Mustafa ÖZDEMİR
21.09.2010, 07:22
messisiz işimiz hayli zor olacak...

İlker Akçay
21.09.2010, 08:52
Madem olay futboldan zevk almak , oyuncunu formsuz olmasını istemekle sakatlanmasını istemek arasındaki fark ne :)

Aradaki fark birinde bir insan hayatının söz konusu olması ki o ayak orada kırılabilirdi bence kırılmaması büyük şans.Formsuz olmasında ise böyle bir durum söz konusu değil.Ben kendi takımımın oynadığı futboldan zevk almak isterim rakipte iyi oynasın ama şampiyon olacaksak biz daha iyi olmalıyız yoksa sakatlıklara falan bel bağlayarak olmaz bu işler.

Artık sakatlık ile formsuzluğun arasındaki farkı da algılayamıyorsak daha ne diyelim :)

Sinan Akyıldız
21.09.2010, 10:10
Hiç hazzetmediğim bir oyuncu olsada , Guti'nin sakatlanıp futbol oynamamasını istemek ile Beşiktaş'ta oynayıp formsuz olmasını istemek arasında bir fark olmalı :)

Gökhan KAN
21.09.2010, 12:11
Tamam arkadaşlar uzatmayın. Benim için Emre Belözoğlu'yla Messi arasında fark yok. Sizlerin var. Ben Emre olmayınca Fb'nin orta alanda oyunu yönlendiremeyip kötü oynayacağını bildiğim için puan kaybının yüksek olduğunu düşündüğüm için Emre'nin sakatlanmasına sevinirim. Messi'de sevindiğim gibi. Tabi sizlerde Fb'nin puan kaybına sevineceksiniz ama hiç birinizin aklına Emre'den dolayı kötü oynayıp puan kaybettiği gelmeyecek. Gelse bile Emre olsaydı keşke şimdi demeyeceksiniz. Formsuz olsun ama oynasın dersiniz garanti. Ölme eşşeğim ölme. Onun olma olasılığı benim düşüncemden çok daha düşük. Tamam mı anlaştık mı. Ben vicdansızım sizler değil uzatmayalım artık..

Gökhan KAN
21.09.2010, 12:58
Jose Mourinho : Real Madrid'i çalıştırmak aya çıkmak gibidir. Çünkü Real Madrid Dünyanın en büyük kulübü..

Gökhan KAN
21.09.2010, 22:26
Maça yarım saat kaldı ve ilk 11..

---------------Casillas--------------

Ramos-------Pepe----Carvalho-----Marcelo

------------Xabi-------Lass--------------

Ronaldo-----------Mesut-----------Di Maria

-----------------Higuain-----------------

Fatih
21.09.2010, 22:32
Gökhan'ımın üzerine gitmeyin bu kadar eminim Messi'yi herkes kadar seviyordur ama daha da eminim ki Real'i Messi'den daha çok seviyor.:)

Gökhan KAN
21.09.2010, 22:57
Fatih Marcelo'da ki gelişimin farkındamısın yoksa bana mı öyle geliyor.

Uğurtan
21.09.2010, 23:17
Lass hala oynuyor mu yahu.. :D

Real'in Hüseyin Cimşir'i olacak..

Her gelen hoca ısrarla oynatıyor..

Realliler çıldıracak :p

Gökhan KAN
21.09.2010, 23:28
Penaltı...Real atacak..

Uğurtan
21.09.2010, 23:29
Beleş penaltı..

Hayırlı olsun..

Gökhan KAN
21.09.2010, 23:30
Penaltı...Real atacak..
Ve Ronaldo 48 gün sonra golünü attı..1-0 Aha tekrarlattı hakem ama yine attı..

Fatih
21.09.2010, 23:31
Beleş penaltı..

Hayırlı olsun..
Asıl penaltıyı vermedi dengeledi bir anlamda.:)

Fatih
21.09.2010, 23:32
Fatih Marcelo'da ki gelişimin farkındamısın yoksa bana mı öyle geliyor.
Farkındayım defansif anlamda baya gelişme var.

Gökhan KAN
21.09.2010, 23:47
Lass hala oynuyor mu yahu.. :D

Real'in Hüseyin Cimşir'i olacak..

Her gelen hoca ısrarla oynatıyor..

Realliler çıldıracak :p
Bu Lass beni çıldırtıcak. 10 numara giymesi iyice çıldırtıtıyor. Birde Manu istiyor bunu.

Miraç Atalay Çiftçi
22.09.2010, 00:05
Harbiden Lass 10 numara giyiyor yahu :)
Şaka gibi...

Bu arada zemin bizde olsa kıyamet kopmuştu.

Vkgz
22.09.2010, 00:06
mourinho herzaman morinhodur. real madridi sevmem ama 2010-2011 sezonundaki şampiyonluklarını kutlarım.

Paksoy
22.09.2010, 00:08
maçı ntvspordan şifrelendiğiiçin izleyemeyenler,türksat'da arap kanalı şifresiz veriyor

11986 H 2222

Vkgz
22.09.2010, 00:11
arap deil afgan kanalı hoca o tşk:)

Paksoy
22.09.2010, 00:13
neyse işte :)

Miraç Atalay Çiftçi
22.09.2010, 00:15
Real orta sahası topu tutmakta defansı da topu rakip sahaya taşımakta zorlanıyor.

Di Maria'nin ortası akıllıca ve estetik :)

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:19
2. yarı Real Madrid çok kötü.

Paksoy
22.09.2010, 00:21
pepe tam bir kazma,kırmızı yedi

Miraç Atalay Çiftçi
Bu Pepe ne mal adam ya. Nasıl dayanıyorlar buna.

Gökhan KAN
Pepe atıldı..Kasap Pepe..

Özge
22.09.2010, 00:22
Bu Pepe'nin ne işi var Madrid'te ya.

Paksoy
22.09.2010, 00:22
zemin berbat, oyun berbat,seyirci çekirdek çitliyor:)

Paksoy
22.09.2010, 00:23
Bu Pepe'nin ne işi var Madrid'te ya.
madrid'te mi,yeşil sahalardamı, mezbaa da çalışsın bence oraya yakışıyor ,

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:24
Neyse oyun dengelendi bari..

Miraç Atalay Çiftçi
22.09.2010, 00:25
Espanyollar da gole gol ile karşılık verir gibi kırmızıya kırmızı ile karşılık verdi.

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:26
Higuain çok formsuz çok..

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:31
Kaçan gollere bak. Ondan sonra son dakikalarda işkence çekiyoruz.

Miraç Atalay Çiftçi
Ramız dayı yere dogru vurabilseydi hem Madrid rahatlatacaktı hem de Jose sakız yutmak zorunda kalmayacaktı.

Harun-61
Higuain çok formsuz çok..

Benzema...!

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:34
Benzema...!
O zaten geldiğinden beri formsuz değil ruhsuz..

Kazım Uzunboy
22.09.2010, 00:39
2 oldu. :)

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:40
Pipitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Miraç Atalay Çiftçi
22.09.2010, 00:40
Golumu atar çıkarım :) dedi adeta.

Benzema girdi.

Fatih
22.09.2010, 00:44
Pepe'nin ilk faulu direkt kırmızıydı Hakem ikincisinde telafi etti.Bu adamın dengesiz hareketlerinden çekeceğimiz var.:)

Özge
22.09.2010, 00:44
Ronaldo'nun pası da Higuain'in vuruşu da ustacaydı.

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 00:45
Krallar daima kazanır ;)

Ramos gibi bekim olsun daha ne isterim yahu ...

Şu Lass 10 numara giyiyor ya deli oluyorum ...

Kaka gelecek bi de bu takıma :)

Forza Real ...

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:45
Pepe'nin ilk faulu direkt kırmızıydı Hakem ikincisinde telafi etti.Bu adamın dengesiz hareketlerinden çekeceğimiz var.:)
Adam topu kurtarmış hala adama gidiyor uyuz herif.

Özge
22.09.2010, 00:46
Krallar daima kazanır ;)

Forza Real ...
Kaka devre arası Inter yolcusu gibi gözüküyor:D

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 00:48
Benzemaa , pas versen daha mantıklıydı ya hadi iyisin :)

Atılay
İyi üst oldu :)

Kazım Uzunboy
Ve 3 oldu :)

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:49
Benzema'ya laf söyledim ya ..:) 3-0

Özge
22.09.2010, 00:49
Yalnız çok iyi döndü.

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 00:50
Şaka maka iyi fake çekmiş iki oyuncuya ;)

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:50
Kaka devre arası Inter yolcusu gibi gözüküyor:D
65 milyonu versinler alsınlar. Hatta Maicon + 30 milyon..30 a da gider Dzeko'yu alırız. 9 numara şart bu takıma. Mou yalvardı almadılar.

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 00:51
Defansif orta saha alalım yahu ... İniesta veya Xavi'den biri iyi gider :D :D

Fatih
22.09.2010, 00:53
Krallar daima kazanır ;)

Forza Real ...
Ramos iyi olmasına iyi de yerini çok kaybediyor maçın ilk yarısında atakların çoğu Real'in sağ kanadından geldi.;)

Lass 10 numarayı giymeyi belki haketmiyor ama 10 numara mücadele ediyor takıma katkısı olduğunu düşünüyorum.

Kaka'nın akıbetini kimse bilmiyor bence İtalya'ya geri dönecek.C.Ronaldo'nun da Manu'ya geri döneceği haberleri dolaşıyor olabilme ihtimali de yok değil.Bunların dışında yeni transfer Di Maria çok farklı bir oyuncu uyum sürecini atlatırsa C.Ronaldo'dan daha yararlı olacağının görüntüsünü veriyor.

Gökhan KAN
22.09.2010, 00:56
Defansif orta saha alalım yahu ... İniesta veya Xavi'den biri iyi gider :D :D
Fabregas'ı alalım Barca'ya nispet yaparız..:D

Özge
22.09.2010, 00:58
Fabregas'ı alalım Barca'ya nispet yaparız..:D
Fabregas gelmez bence:D

pReN@_61
22.09.2010, 01:02
Madrid 3 tane attı Espanyol'a..

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 01:12
Fabregas gelmez bence:D

Figo gelir mi ? :D

mehmets61
22.09.2010, 14:40
figo ile fabregas bir degil bence ama yine de siz deneyin bakalım ne olucak:)

Gökhan KAN
22.09.2010, 15:21
Copa Del Rey eşleşmeleri....Alcorcon gelmemiş..:)

Real Murcia-Real Madrid
Real Unión-Sevilla
Logroñés-Valencia
Ceuta-Barcelona
Poli Ejido-Villarreal
Universidad de Las Palmas-Atlético
Portugalete-Getafe
Betis-Zaragoza
Xerez-Levante
Córdoba-Racing
Alcorcón-Athletic
Valladolid-Espanyol
Real Sociedad-Almería
Osasuna-Deportivo
Hércules-Málaga
Mallorca-Sporting

Samet Türkmen
22.09.2010, 19:18
Valencia'dan bu akşam Madrid'e en zor gecelerinden birisini yaşatmasını bekliyorum.

Gökhan KAN
22.09.2010, 20:54
Gijon'dan pek ümitli değilim ama hafta sonu Bilbao'dan baya ümitliyim..Yinede haydi Gijon..

EmreYavuz61
22.09.2010, 21:14
hayde barça hayde!!! 4-6 yap... :D

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 21:45
Ulan Barca hadi handikaplı verdik sana ...

EmreYavuz61
22.09.2010, 21:46
yazıklar olsun barçaya ya valla yazık.messisiz hiçbirşeymiş ya bunlar..

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 22:09
yazıklar olsun barçaya ya valla yazık.messisiz hiçbirşeymiş ya bunlar..

O kadar da değil beee ...

Derkeenn gooll ulaannn :D Hadi bir daha olm :D ...

EmreYavuz61
22.09.2010, 22:16
sana 1 gol daha ... bana 3 gol daha offf offfff .haydeee ulannn haydeee barçasın senn yaa yap 4-0 ..

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 22:19
sana 1 gol daha ... bana 3 gol daha offf offfff .haydeee ulannn haydeee barçasın senn yaa yap 4-0 ..

Yok olm ne 3 golü Messi'siz barcanın tek kazanma sebebi o bordo mavi renkler olabilir :D

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 22:40
Senden hayır gelmez de rengin aşkına la 1 gol :D

Uğurtan
22.09.2010, 22:46
Ahmet..

Yine lüzumsuz konularda gevezeleşiyosun ballim..

Lütfen sakin bak anladın sen onu :D

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 22:48
Ahmet..

Yine lüzumsuz konularda gevezeleşiyosun ballim..

Lütfen sakin bak anladın sen onu :D

Atsınlar 1 gol canımı yesinler yahu :D

Gökhan KAN
22.09.2010, 22:48
Gijon kadar öküz bir takım görmedim. İki pas yapamıyorlar. Bütün paslar öküzce. İki tane etkili adamları olsa şu maçta gol bulurlardı.

Uğurtan
22.09.2010, 22:49
Gökhan bulsunlar nolucak.. :)

Şampiyon belli ikinciyi arıyoruz biz ;)

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 22:49
At ulan gijon sen at bari şunlara ...

EmreYavuz61
22.09.2010, 22:50
hadi geçmiş olsun yattı kuponlar yine hüsran yine hüsran :D

Gökhan KAN
22.09.2010, 22:50
Şampiyon Mourinho Uğurtan.. İkincide Real Madrid...

Ahmet Başkaya
22.09.2010, 22:51
Gökhan bulsunlar nolucak.. :)

Şampiyon belli ikinciyi arıyoruz biz ;)

Fazla uzaklarda aramayın o zaman ....

:)

Uğurtan
22.09.2010, 22:51
At ulan gijon sen at bari şunlara ...

Yavaş gel :)

Uğurtan
22.09.2010, 22:52
Fazla uzaklarda aramayın o zaman ....

Aramıyoruz belli zaten son senelerde olduğu gibi kralın soytarıları canım :)

Maç bitti buarada.. 3 puan iyidir ;)

Erbay
22.09.2010, 22:53
Gijon'dan ne bekliyorsunuz ki :)

Ahmet Başkaya
Aramıyoruz belli zaten son senelerde olduğu gibi kralın soytarıları canım :)

Maç bitti buarada.. 3 puan iyidir ;)

Olan bizim kupona oldu valla :D

Gökhan KAN
Neyse herkes gördümü Messisiz Barcalonayı..messi olsa bu maçta araya sıkıştırırdı bir tane..Ne kadar zorlanıyorlar herkes gördü. Aynı İspanya milli takımı işte. Çevir çevir 1-0 bitsin. Neyse Bilbao harcar bunları.

Özge
22.09.2010, 22:59
Messi olmadan maçı zar zor kazanıyor Barca demek ki.:)

Paksoy
22.09.2010, 23:01
Valencia-A.Madrid ,haftanın maçı

Uğurtan
22.09.2010, 23:07
Neyse herkes gördümü Messisiz Barcalonayı..messi olsa bu maçta araya sıkıştırırdı bir tane..Ne kadar zorlanıyorlar herkes gördü. Aynı İspanya milli takımı işte. Çevir çevir 1-0 bitsin. Neyse Bilbao harcar bunları.

Kayda alınmıştır bu yorumda..

Yeniden başlayayım bu not etmelere..

Çok ısrarcısınız yine..

Ben bıktım sizler bıkmadınız..

:D

Fatih
22.09.2010, 23:10
Uğurtan'ın yazılarını okuyan cahil bir adam olsam Barcelona'nın hep şampiyon olduğuna inanırdım.:)

Uğurtan
22.09.2010, 23:23
Uğurtan'ın yazılarını okuyan cahil bir adam olsam Barcelona'nın hep şampiyon olduğuna inanırdım.:)

Son 6 senedeki durum nedir? :)

Son 2 senedir kendi sahanız dahil ikili maçlar ne durumdadır..

Tavşan ne ifade eder..

Bıktık yeter artık..

Sivaslılar bile artık maçtan söz etmiyorlar.. :D

Sivaslılar kadar olun bari..

Fatih
22.09.2010, 23:39
Son 6 senedeki durum nedir? :)

Son 2 senedir kendi sahanız dahil ikili maçlar ne durumdadır..

Tavşan ne ifade eder..

Bıktık yeter artık..

Sivaslılar bile artık maçtan söz etmiyorlar.. :D

Sivaslılar kadar olun bari..

Son 6 sene niye onu anlamadım?:)

Real Madrid 31 kere şampiyon olurken Barcelona 20'de kalmış hayal dünyasından çıkıp gerçek hayata dön Uğurtan.:)

Uğurtan
22.09.2010, 23:45
Son 6 sene niye onu anlamadım?:)

Real Madrid 31 kere şampiyon olurken Barcelona 20'de kalmış hayal dünyasından çıkıp gerçek hayata dön Uğurtan.:)

İşinize geleni ortaya koymaya bayılıyorsunuz..

Biz bunu inkar mı ettik :)

Şuan günümüzde olduğumuza göre en son dönemece bakmamız gerekmiyor mu..

Geçen seneye bakalım kabul etmiyorsanız bir öncesine nedir yani :)

Tavşan neydi hakikaten ? :D

Gökhan KAN
23.09.2010, 00:00
Tamam Uğurtan şuan bizden iyi takımsınız. Korkulacak bir takımsınız. Hatta Mourinho bile Barca fobisi var takımda dedi. Tabi bunlarda gelip geçecek. Bizim 2000 ler geçtiği gibi. Neyse Mourinho'nun sözüne geçeyim ben..:)

Jose Mourinho : Real Madrid'i çalıştırmak aya çıkmak gibidir. Çünkü Real Madrid Dünyanın en büyük kulübü..

Fatih
23.09.2010, 00:06
Tamam Uğurtan şuan bizden iyi takımsınız. Korkulacak bir takımsınız. Hatta Mourinho bile Barca fobisi var takımda dedi. Tabi bunlarda gelip geçecek. Bizim 2000 ler geçtiği gibi. Neyse Mourinho'nun sözüne geçeyim ben..:)

Messi oynarsa bizden iyiler Gökhan bunu da unutmamak lazım.:)

Gökhan KAN
23.09.2010, 00:10
Evet o konuda haklsın. Messi olmayınca ne haldeler istatistikler söylüyor. 17 maçın 7 sinde puan kaybetmişer. Sonra ben sakatlığına sevinince kızıyorlar. İşte bunun için seviniyorum. Bugün karşılarında dünkü Espanyol olsaydı bence gol bulurlardı.

ilhan
23.09.2010, 00:12

Real Madrid'in büyüklüğünü konuşacak değiliz fakat Mourinho'nun bunu demesi Real Madrid'in dünyanın en büyük olduğu anlamı mı taşır?

Kaldı ki atıyorum Liverpool'a gitti. Liverpool dünyanın en büyük takımıdır dese bu Liverpool'u dünyanın en büyüğü mü yapar?

Kimi futbol efsaneleri de Barça dünyanın en büyüğü diyor. Kimisi ManU en büyüğü diyor. Real Madrid'in başındaki adam çıkıp başka bir takımı dünyanın en büyüğü olarak lanse edecek değil ya.

Gökhan KAN
23.09.2010, 00:14
İlhan'ım Mou başka takımda bunu der mi sence. Mehmet Topuz falan mı Mourinho. Hem zaten tescilli büyüğüz tartışılmaz bile..

ilhan
23.09.2010, 00:19
Yahu ben Real Madrid'in büyüklüğünü tartışalım demiyorum. Mourinho'nun böyle olmasa da buna yakın demeçleri İnter kulübü için de var. Yani Real dünyanın en büyük kulübüdür, ManU en büyük kulübüdür, Barça, Milan vs. "bana göre" göreceli kavramlar.

Mesela bizim ligin en büyük kulübü kimdir? Eğer kupa mupa olaylarına giriyorsak Trabzonspor olmuyor.

Uzun lafın kısası ben dünyanın en büyük kulüpleri sıralaması yapmayı pek uygun görmüyorum. Dünyanın en büyük kulüpleri bunlar işte. Sıralamaya gerek var mı? Benim babam senin babanı döver gibi bir tartışmaya dönüşüyor olay.

Bu başlıkta Barça'yı tutanların ve Real Madrid'i tutanların birbirlerine takılmasına diyecek bi söz yok. Herkes birbirine şaka yoluyla takılıyor. Çok da eğlenceli oluyor. :) Ama iş isimler üzerinden "Bak o adam ne demiş görüyormusun" olunca iş değişiyor. Guardiola çıkıp "Barça dünyanın en büyük takımıdır" dese tepkim yine aynı olurdu.

Gökhan KAN
23.09.2010, 00:24
Tamam kanka anladım seni.. Ben Mou'nun buna yakın sözlerini İnter'de pek duymadığım için yada hatırlamıyorum o yüzden Mou'nun sözüne güvenilir manasında söyledim. İnter'de de söylemişse bişey diyemem. Tabi ki dünyanın sayılı kulüpleri bellidir. Zaman zaman en iyiler değişiyor işte. Ama yinede en büyük Real Madrid sonra Milan..:) En son büyük Barcelona..:):)

ilhan
23.09.2010, 00:29
Eyvallah baboli :)

Gökhan KAN
23.09.2010, 02:09
Bu haftayı lider kapattık sayılır. Sevilla maçı var yarın ona göre belli olcak..

Bugünden itibaren Real Madrid'in zeminini kaldrıp yenisin takmaya bile başladılar.

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DCambio_d el_c%C3%A9sped_del_estadio_Santiago_Bernab%C3%A9u. jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202986718017&ssbinary=true
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DCambio_d el_c%C3%A9sped_del_estadio_Santiago_Bernab%C3%A9u. jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202986717922&ssbinary=true
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DCambio_d el_c%C3%A9sped_del_estadio_Santiago_Bernab%C3%A9u. jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202986717827&ssbinary=true
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DCambio_d e_C%C3%A9sped.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202986686244&ssbinary=true
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DCambio_d e_C%C3%A9sped.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202986686339&ssbinary=true

Ayrıca C.tesi günü saat 9'da Levante - Real madrid saat 11'de A.Bilbao - Barcelona maçları var.

İsmail Coşgun
23.09.2010, 11:57

Bence Messi olsa da olmasa da sizden iyiler... ;) :)

Gökhan KAN
23.09.2010, 12:11
Mourinho kuralları değiştirmiyor

Real Madrid'in Portekizli çalıştırıcısı, Casillas'ın antrenman programını değiştirme isteğini reddetti.

La Liga ekiplerinden Real Madrid'in Portekizli teknik direktörü Jose Mourinho, oyuncularının antrenmanlar konusundaki taleplerini geri çeviriyor.

Marca'nın haberine göre dün yapılan antrenmanın ardından takım kaptanı Iker Casillas, Mourinho'nun yanına giderek yarınki antrenmanı bir saat geç başlatmasını rica etti. Mourinho, altyapıdaki çocuklarla ve taraftarlarla takımın bir araya geleceğini söyleyen Casillas'a olumsuz yanıt verdi. Portekizli teknik adam kurallarını bozamayacağını söyledikten sonra yoluna devam etti.

La Liga'da çıktığı dört maçta 10 puan toplayan Real Madrid, averajla Valencia'nın önünde liderlik koltuğunda oturuyor.

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2010/09/23/g2309.jpg

Gökhan KAN
23.09.2010, 12:43
Bence Messi olsa da olmasa da sizden iyiler... ;) :)
Akşam gördük abi Messi'siz Barcelona'yı. Çevir çevir 1-0 bitsin. Aynı İspanya milli takımı. İyi bir takım geldimi işler zorlaşacak. Guardiola'da zaten kabul etmiş kötü olduklarını. Messi olsa 5-0 biterdi demiş. Sevinmekte haklı olduğumu Guardiola söyledi Allah razı olsun.

İsmail Coşgun
23.09.2010, 12:54
Aynı İspanya Milli takımı. Onu doğru dedin bak..

Gökhan KAN
23.09.2010, 13:03
Aynı İspanya evet. Zor takım gelince zorlanacaklar. Çünkü kalede Casillas, sağda Ramos önünde Alonso yok.

İsmail Coşgun
23.09.2010, 13:14
Kalede Valdes, sağda Alves, ortada Mascerano var. Peki Madridte kimler yok? Onlarıda say...

Gökhan KAN
23.09.2010, 13:23
Bu isimleri benim yazdığım isimlerle zaten kıyasa bile almam. Çünkü savunma anlamında bizimkilerden kötü oldukları ortada. O yüzden zorlanırlar diyorum ya zaten. Real Madrid'de kimler yok dedin ama onu anlayamadım.

pReN@_61
23.09.2010, 13:25
Valencia'nın maçı vardı ne ettu acep

Ahmet Başkaya
23.09.2010, 13:35
Valencia'nın maçı vardı ne ettu acep

1- 1 bitti ...

pReN@_61
23.09.2010, 13:40
Eyvallah..

Desene avantajı yitirdi Valencia.

ilhan
23.09.2010, 13:43
Aynı İspanya evet. Zor takım gelince zorlanacaklar. Çünkü kalede Casillas, sağda Ramos önünde Alonso yok.

İspanya'yı dünya üzerinde zorlayan takımlarda olan futbolcularda(mevki olarak ayrılır) İspanya liginde yok. E o zaman Hercules Barça'yı nasıl yendi?

Gökhan KAN
23.09.2010, 13:47
İspanya'yı dünya üzerinde zorlayan takımlarda olan futbolcularda(mevki olarak ayrılır) İspanya liginde yok. E o zaman Hercules Barça'yı nasıl yendi?
Barca'yı zorlamak için çok önemli futbolculara gerek yok zaten. Vasatın üstü olsun yeter. Akşamki maçta Orta alana Prieto forvete Colunga olsa yeterdi Barca'ya. Ama kalede Casillas olsa biraz daha Barca'nın işi kolaylaşır. Sağda defansif açıdan sıfır olan Alves yerine Ramos olsa daha da kolaylaşır. Önlerinde sert olmayan Busquets yerine Alonso olsa bu adamlar olsada pek bişey olmaz. Ama yok. Benim anlatmak istediğim bu zaten. Bunlar olmayınca savunmayı da önde kuruyorlar zaten iki adamla rakip gol bulabilir buluyorda zaten.

Oğuz B.
23.09.2010, 13:55
Son iki sezon yenilen goller.
2009-2010
B- 24
R-35
2008-2009
B-35
R-52

Savunma yönleri güçlü olabilir birebirde ama bu olay takım olmaktan geçiyor, yani; bir arada neler yapabiliyorsun önemli olan o.

ilhan
23.09.2010, 14:09
Barca'yı zorlamak için çok önemli futbolculara gerek yok zaten. Vasatın üstü olsun yeter. Akşamki maçta Orta alana Prieto forvete Colunga olsa yeterdi Barca'ya. Ama kalede Casillas olsa biraz daha Barca'nın işi kolaylaşır. Sağda defansif açıdan sıfır olan Alves yerine Ramos olsa daha da kolaylaşır. Önlerinde sert olmayan Busquets yerine Alonso olsa bu adamlar olsada pek bişey olmaz. Ama yok. Benim anlatmak istediğim bu zaten. Bunlar olmayınca savunmayı da önde kuruyorlar zaten iki adamla rakip gol bulabilir buluyorda zaten.

Günümüz futbolunda Barça ile oynayan hiçbir rakip önce hücum etmeyi düşünmez Gökhan. Hercules'e yenilmelerine ben de güldüm şahsen. Ama girdikleri pozisyon sayısı Hercules'in girdiği pozisyonları 3'e katlıyor yine.

Hem çok pas yapıyor, hem çok pozisyona giriyorlar. Eğer günlerindeyseler zaten 3-5 atıyorlar. :)

Messi'nin yokluğu elbette etkiler Barça'yı. 3-5 değil, 1-2 atarlar ama yine kazanırlar.

*

Messi, Xavi, İniesta olmasın ben yine Barça'yı oynadığı takım kim olursa olsun favori görürüm arkadaş. :)

Ahmet Başkaya
23.09.2010, 14:24
Günümüz futbolunda Barça ile oynayan hiçbir rakip önce hücum etmeyi düşünmez Gökhan. Hercules'e yenilmelerine ben de güldüm şahsen. Ama girdikleri pozisyon sayısı Hercules'in girdiği pozisyonları 3'e katlıyor yine.

Hem çok pas yapıyor, hem çok pozisyona giriyorlar. Eğer günlerindeyseler zaten 3-5 atıyorlar. :)

Messi'nin yokluğu elbette etkiler Barça'yı. 3-5 değil, 1-2 atarlar ama yine kazanırlar.

*

Messi, Xavi, İniesta olmasın ben yine Barça'yı oynadığı takım kim olursa olsun favori görürüm arkadaş. :)

Buraya kesinlikle katılıyorum düşünürse 5 yer zaten :)

Ama son bölüme katılmıyorum be :)

Messi'siz yine favori de Xavi , İniesta çok ayrı be :)

Gökhan KAN
23.09.2010, 14:28
Casillas takım arkadaşları adına Mou'ya çocukları anaokuluna götürmek için 1 saat geç yapalım antremanı demiş. Mou'da sizin çoçuklarınızmı var dert etme endişelenme demiş.:) Çoçuğu olan azmış zaten.

ilhan
23.09.2010, 14:30
Ben bunu Barça sempatisinden ya da Barça hayranlığından falan söylemiyorum Ahmet. :) Ben ne zaman bu adamların maçına baksam, hep bunlar oynuyor. :D

Seviyorum abi pas yapan, kreatif hareketler yapan adamları, takımları. N'apayım yani:)

*

Mesela Real'e bakınca gözlerim Zidane arıyor. Zidane, Beckham, Figo, Raul, Morientes, Guti, Hiero, Helguera, Salgado, Carlos, İvan Campo, McManaman ilerde bazen Savio falan fistan. :) Ulan ne oynuyorlardı be...

Sonra Baraja, Aimar, Canizares, Albelda, Angulo, Mista, Sanchez, Canobbio, Ayala vs. vs.'li Valencia falan. :)

Şimdi devir Barça'nın devri. :)

Ahmet Başkaya
23.09.2010, 14:51
Ben bunu Barça sempatisinden ya da Barça hayranlığından falan söylemiyorum Ahmet. :) Ben ne zaman bu adamların maçına baksam, hep bunlar oynuyor. :D

Seviyorum abi pas yapan, kreatif hareketler yapan adamları, takımları. N'apayım yani

*

Mesela Real'e bakınca gözlerim Zidane arıyor. Zidane, Beckham, Figo, Raul, Morientes, Guti, Hiero, Helguera, Salgado, Carlos, İvan Campo, McManaman ilerde bazen Savio falan fistan. :) Ulan ne oynuyorlardı be...

Sonra Baraja, Aimar, Canizares, Albelda, Angulo, Mista, Sanchez, Canobbio, Ayala vs. vs.'li Valencia falan. :)

Şimdi devir Barça'nın devri. :)

Yapma bunu yahu yapma bunu :) :) ...

Biliyorum futbola bakış açını ve son derece de saygı duyuyorum açıkça :)

Ama şunu deyim arkamda Xavi ve Iniesta olsun ben de iş yaparım o takımda :)

Ondan dolayı , Xavi ve Iniesta'sız Barca'yı favori görmeyi kabul etmiyorum ;)

Uğurtan
23.09.2010, 14:58
Mou istediğini diyebilir biz zaten en büyüğüyüz demiyoruz..

Mes que un club.. ;)

Bu söz yeterli bizim için.. :D

Mustafa Yüksek
23.09.2010, 15:08
Benim kişisel düşüncem, eğer Barca Xavi'nin yerine Fabregas'ı koyabilirse uzunca bir zaman daha dünya onları konuşur...Yani Xavi bana göre bu takımın en önemli parçası, diğer parçalar değişebilir, altyapıdan takviye edilebilir ki ediliyor zaten...Ama Xavi bambaşka bir takım yapıyor Barçayı...Onu izlerken mutlu oluyorum:)

Erbay
23.09.2010, 18:31
Messi olmadan Xavi-İniesta'lı takımın(İspanya-Dünya Kupası) 3.bölgede zorlandığını görmüştük. O bölgeye kadar bildiğimiz şekilde getiriyorlardı topu ama sonuca Messi gibi oyuncu haliyle yoktu dolayısıyla top çevirmek zorunda kalıyorlardı, aynen Gökhan'ın dediği gibi. Arjantin'deki Messi ise arkadan pas gelmeyince, geriye gidiyor ve dribling yapa yapa en etkili olduğu 3.bölgeye gelmeye çalışıyordu. Ama o noktada yoruluyor ve Barcelona'da alıştığımızın aksine çok fazla top kaybediyordu.

Nereye gelmeye çalışıyorum? Ali Ece'nin deyişiyle "Xaviesta"yı Messi olmadan düşünemeyiz. Messi'yi de Xaviesta'sız. Birbirlerini tamamlıyorlar. Barcelona'nın muhteşem takım oyununa kişisel becerilerini ekleyen futbolcular bunlar ve bunlardan fazla bir şey ekleyecek futbolcu da tanımıyorum şahsen :) Xavi gibi topu 2.bölgeden ileriye taşıyan başka oyuncu bilmiyorum. İnanılmaz top tekniği var. Pres etki etmiyor o tekniğe. Top kaybı çok çok az. Selçuk da benzer işler yapmaya çalışıyor ama o bölgede top saklama ve ileriye taşıma konusunda çok geride tabii ki. 100 futbolcunun 99'unun presi gördüğünde geri döneceği pozisyonlarda Xavi tekniğiyle işi bitiriyor ve ileriye "net" pas veriyor eveleyip gevelemeden. İniesta keza öyle. Messi'nin olmadığı zaman kısa vadede Pedro gibi oyuncularla işi götürebiliyorlar. Hatta geçen sene Mourinho, Messi olmadığında başka bir oyuncu da aynı seviyede olmasa bile sistemi tamamlıyor demişti mealen. Burda da Liverpool'lu İlhan'ın(:D) dediği gibi 5 atmasalar bile 2 atıyorlar :)

Daha öndece söylemiştim, Xavi 30 yaşında. Eğer 4-5 daha yaşlı olsaydı Fabregas alınırdı. Bu sene de alınmadı, seneye de alınacağını sanmıyorum.

Şimdi ben bunları niye yazdım inanın bilmiyorum ççç

Samet Türkmen
23.09.2010, 18:54
Valencia 9 ve 10. haftalara kadar yukarılarda gider neredeyse gelenek oldu bu son yıllarda ama sonrasında ise şampiyonlar ligine katılabilmek için veirlen mücadele.

SDanışmaz
24.09.2010, 01:22
Akşam gördük abi Messi'siz Barcelona'yı. Çevir çevir 1-0 bitsin. Aynı İspanya milli takımı. İyi bir takım geldimi işler zorlaşacak. Guardiola'da zaten kabul etmiş kötü olduklarını. Messi olsa 5-0 biterdi demiş. Sevinmekte haklı olduğumu Guardiola söyledi Allah razı olsun.

Barça'da Messi Real'de Ronaldo oynamasın birbirleriyle maç yapsınlar Barça yine tavşan çizer.

Barça'yı Messi'yle özdeşleştiriyorsunuz ama Roben'in tek başına Real'i Barça'nın peşinde tutmaya çalıştığı günleri ya da geçen sene Ronaldo'nun Real'i Barça'nın peşinde tutmaya çalıştığı günleri unutuyorsunuz.

Barça Messi olsa da olmasa da yüzde 70 topa sahip olmayla oynuyor. Maç boyu rakibi ceza sahasına hapsediyor. Peki Real ne yapıyor Ronaldo'suz?

Şu an Barça Real'den daha iyidir. Real'in her fazlası ve en büyük avantajı td'sinin Mourinho olmasıdır...

*

Bu arada Türk takımları stadyum zeminini aylarca süren çalışmalar sonucu anca yenilerken R.Madrid 40 saatte tüm zemini yeniledi!

ilhan
24.09.2010, 01:27
smart61, harbi niye yazdın o mesajı? :D La Ligada Liverpool'dan niye söz ediyorsun hem? :D

TSezgin61
24.09.2010, 01:33

*

düsünür ilhan kardesim, Trabzonspor... bkn. Liverpool maci...:D

aslanlarim benim:)

ilhan
24.09.2010, 01:36
Liverpool'un eksiklerini değerlendirip hücum oynamak ile Barça'ya karşı ipe asılıyken tabureye vurup hücum etmek ayrı. :)

Harun-61
24.09.2010, 01:40
Mourinho'dan Barcelona'ya övgü

Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho, Portekiz spor gazetesi Record'a verdiği demeçte, ezeli rakipleri Barcelona'dan övgü dolu sözlerle bahsetti ve ekledi: Biz kimliğini arayan bir takımız.

Portekizli teknik adam, “Bu kimlikte en önemli şey kazanmayı bilmektir. Bunu elde etmek için zamana ihtiyacım var. Daha iyisini yapan var mıdır bilmem ama bu kadar kısa zamanda bunu başarma kabiliyetine sahip değilim” diye konuştu.

Real Madrid'de kupalar ve prestij aramadığını, sadece iyi şeyler yapıp başkalarını mutlu etmek istediğini kaydeden Mourinho, kariyerinde bu zamana kadar yaptıklarının kendisine büyük rahatlık verdiğini söyledi.

Real Madrid'in en büyük rakibi olan Barcelona için “Ona bakınca kazama kabiliyeti olduğunu görüyorsunuz, mükemmel bir takım” diyen Mourinho,
“Barça”nın La Liga ve Şampiyonlar Ligi'ni kazanmaya en yakın adaylardan biri olduğunu belirtti.

AA

@Gökhan, bak Mou bile yüksek saygi gösteriyor bize senden de bekliyorum :)

.

Gökhan KAN
24.09.2010, 01:46
Harun zaten Barca'nın bizden iyi olduğunu ve tüm kupaların en büyük favorisi olduğunu kabul ediyorum zaten. Ama Messi'yle beraber..:)

Tolunay Abdioğlu
24.09.2010, 14:49
Barça'nın altyapısı Real'le kafa kafaya oynar. :)

ilhan
24.09.2010, 14:56
Harun zaten Barca'nın bizden iyi olduğunu ve tüm kupaların en büyük favorisi olduğunu kabul ediyorum zaten. Ama Messi'yle beraber..:)

Pique'de bunu söylemiş. Her maçı kazanacak güçteyiz fakat Messi'siz zorlanıyoruz tarzı bir şeyler.

Gökhan KAN
24.09.2010, 19:32
Mourinho rakiplerin Barca'ya karşı çabuk teslim olduklarını söylemiş katılan varmı..

Uğurtan
24.09.2010, 19:52
Mourinho rakiplerin Barca'ya karşı çabuk teslim olduklarını söylemiş katılan varmı..

Ne alakası var?

Ahmet Başkaya
24.09.2010, 20:32
Ne alakası var?

Nasıl ne alakası var bordo-mavi yi gören başta Trabzon sanıp ipleri veriyor ...

Alla alla :D

Harbiden ne alakası var yahu Gökhan Abi :)

Gökhan KAN
24.09.2010, 20:56
Ne alakası var?
Bilmiyorum Mourinho'ya sor..:)

Uğurtan
24.09.2010, 20:58
Bilmiyorum Mourinho'ya sor..:)

Sen sordun diye sana sordum..

O zaman katılan var mı diye soru sormicaksın sadece Mou böyle dedi diyeceksin arkadaşım..

Arada fark var ;)

Tatlı su kurnazı derler ama malesef bu kategoride değilsin :)

Gökhan KAN
24.09.2010, 20:59
Nasıl ne alakası var bordo-mavi yi gören başta Trabzon sanıp ipleri veriyor ...

Alla alla :D

Harbiden ne alakası var yahu Gökhan Abi :)
Ahmet bu aralar 3 günde bir maç yapılıyor ya. Gijon teknik direktörü nasıl olsa yeniliriz düşüncesiyle Barca maçına yedeklerle çıktı. Oyuncuları bir daha ki maça dinlendirmek için. Bunun için söyledi..

Ahmet Başkaya
24.09.2010, 21:06
Ahmet bu aralar 3 günde bir maç yapılıyor ya. Gijon teknik direktörü nasıl olsa yeniliriz düşüncesiyle Barca maçına yedeklerle çıktı. Oyuncuları bir daha ki maça dinlendirmek için. Bunun için söyledi..

Haberim yoktu bak bu zaman o zaman doğru demiş . Gijon'un hocası da aptal mı ne :)

ilhan
24.09.2010, 21:20
Demekki -çok sevdiğim- Mourinho bile saçmalayabiliyormuş.

Gökhan KAN
24.09.2010, 21:24
Bence Mou doğru söylemiş. Bildiğin maç satmak bu..

Uğurtan
24.09.2010, 21:57
Demekki -çok sevdiğim- Mourinho bile saçmalayabiliyormuş.

Aynen öyle İlhan'ım..

Mollasalihoğlu
24.09.2010, 22:06
Gerçekten yedeklerle çıkmış ise neden saçmalamak olsun?

EmreYavuz61
24.09.2010, 23:15
yedeklerle çıkmışlar ve barça 1-0 kazandı he.. o zaman yazık barçaya...:):)

Harun-61
25.09.2010, 01:49

Basketbol'da "yine" Real'e tarihi fark attik.

34 sayi olmasi lazim :) :)

huhuuuuuu ;)

Mollasalihoğlu
25.09.2010, 03:19
yedeklerle çıkmışlar ve barça 1-0 kazandı he.. o zaman yazık barçaya...:):)

Hercules'e de yenildi.. Nedu yani?

Tolunay Abdioğlu
25.09.2010, 10:45
Mou Barça'yı bıraksın.Kendisine baksın.

Zira Barça maçında ruhunu teslim edebilir. :D

Gökhan KAN
25.09.2010, 12:12
Bugün Bilbao'dan çok ümitliyim. Llorente yok diyorlardı ama oynucak galiba. Oynarsa ümitliyim. Çok etkili isimlere sahipler. Messi'siz Barca'yı bulmuşlar bu fırsatı kaçırmamaları lazım..

-----------------İraizoz------------

İraola---S.Jose---Amorebieta---Aurtenetxe

----Gurpegi------Orbaiz----J.Martinez----

Susaeta---------------------------Gabilondo
-----------------Llorente------------------

ilhan
25.09.2010, 12:15
Bana "Gün gelecek Bilbao kadrosunda Yeste'yi göremeyeceksin" deseler, hadi ordan derdim. Vay be... Yeste'siz Bilbao.. Raul'suz Real Madrid... Futbolun bu yanını sevmiyorum işte.

Gökhan KAN
25.09.2010, 12:15
Gerçekten yedeklerle çıkmış ise neden saçmalamak olsun?
Valla bende bunu anlayamadım hocam. Yani bu konunun flu bir tarafıda yok. Her şey açık ve net. Herkesin hemfikir olacağı bir konu gibi geldi bana. Adamların bakış açılları çok farklı zaten o kesinde bu konuda nasıl farklı olur onu anlayamadım. Empati yapmıyorlar heralde. Barca futbolunu Fb oynasa ve rakipler maç başlamadan yenilmeyi kabul edip yedeklerle çıksa ve gidip Trabzonspora tam kadro çıksa ne derlerdi acaba..

ilhan
25.09.2010, 12:23
Mourinho'nun açıklamasını saçma bulduğumu belirttikten sonra Metin'imin "Neresi saçma?" tarzı mesajını alınıyorum üzerime. :) Mourinho'nun bu açıklamasını "Çok doğru noktaya temas etmiş" diye yorumlamak nasıl olağan bir şey ise, saçma bulmak da bence olağandır. Keza bu açıklamayı ligin daha 5-6. haftasında Real Madrid gibi bir takımın hocası yapıyor. İsmi önemli değil. Ali, Veli, Ahmet ya da Mehmet farketmez... Gijon'un, Bilbao'nun, X takımın hocası yapsa derimki "Ulen adam kedi-ciğer ilişkisi ayağına atıyor". Ama açıklamaları yapan "Dünyanın en büyük kulübüyüz" diyen takımın hocası. Yani böyle bir açıklamayı büyük bir kulübün hocası yapmaz, yapmamalı -bence-.

Kaldı ki ligin daha başında yapıyor. Amaç nedir? Rakipleri Barça'ya karşı daha fazla motive etmek falandır herhalde... Kaldı ki Guardiola'yı takdir ediyorum. Gerek rakipleri, gerekse kendileri için böyle -saçma- açıklamalar yapmıyor.

Bana saçma gelen bir söylem başkasına çok doğru gelebilir, anlayışla karşılarım. Hiç irdelemem de "neresi doğru bunun" falan diye. Bana saçma geldi. Nedeni de Real Madrid'in hocasının ligin daha başında yapmasıdır. Kaldıki her takım her takımla daha maçlarını yapmadı.

Bu açıklama devre arasında yapılsa bir nebze anlarım ve geriye dönüp bakılıp daha sonra hak verilebilir. Ama ligin başında yapılması saçmadır.

*

Ayrıca Gökhan,

"Barca futbolunu Fb oynasa ve rakipler maç başlamadan yenilmeyi kabul edip yedeklerle çıksa ve gidip Trabzonspora tam kadro çıksa ne derlerdi acaba.. "

Biz taraftar olarak her türlü yorumu yapabiliriz o konuda. Ama Şenol Güneş çıkıp "Bunlar başkalarına karşı böyle, bize karşı böyle onuyorlar" tarzı bir şey demez. Niye demez? Bunu bilmediğinden mi?

* *

Mazaret üretmek ve arkasına sığınmak kolaydır.

Gökhan KAN
25.09.2010, 12:28
İlhan ben saçma olduğuna katılmıyorum ama tabiki bu konunun diğer bir boyutuda var. Oda dediğin gibi Mou'nın her yerde yaptığı psikolijik baskı. Şimdiden rakipleri Barca'ya karşı uyardı ve motive etti..

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 13:02
Mourinho bizi bile burda bu denli tartıştırmayı başardı ise amacına ulaşmış demektir ;) ...

Şampiyonluk kokusunu almaya başladım :)

ilhan
25.09.2010, 13:05
Sende de ne burun varmış be Ahmet.
Erbaa'dan İspanya'daki şampiyonluğun kokusunu alıyorsun.

SDanışmaz
25.09.2010, 13:12
Baba, sene sonuna kalmaz sen Barçalı olursun :D

Mou'nun açıklamasına gelince, adama hak veriyorum. Ligdeki bütün takımların hocalarına sorsalar "Barça'yı mı yenmek kolay Real'i mi yenmek" diye herkes Real der. Hocalar da o mantıkla sahaya çıkıyorlar :D

Şaka bir yana Mou baktı ki burda papuç pahalı biraz ortalığı karıştırayım :)

Gökhan KAN
25.09.2010, 13:13
Ahmet kokoyu alıyor bende Cibeles'te ki kutlamaları görüyorum sanki..:) Herkes giymiş 32 tişörtlerini..:)

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 13:14
Sende de ne burun varmış be Ahmet.
Erbaa'dan İspanya'daki şampiyonluğun kokusunu alıyorsun.

:D:D:D

Baksana usta , biz bile tartışır olduk Barca'ya karşı lakayt kadro ile çıkıyorlar diye .

Artık rakipler Barca'ya kadro çıkarırken iki kere düşünecek oyuncular daha hırslı oynayacak :)

Ama dediklerine aynen katılıyorum , dünyanın en iyi takımıysan bunları niye sorun ediyorsun :)

Eee sen de iyi oyna senin maçına da ümitsiz çıksınlar yedeklerle :)

Ama rakipler bu çelişkiyi anlayana kadar , Mourinho şampiyonluğu ilan etmiş olur :)

Erbaa memleketim Kırşehir'den selam olsun :)

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 13:15
Ahmet kokoyu alıyor bende Cibeles'te ki kutlamaları görüyorum sanki..:) Herkes giymiş 32 tişörtlerini..:)

Mourinho'nun Barca tribünlerine gidip işaret parmağını havaya kaldırdığının kokusunu alıyorum :)

Görebiliyor musun Gökhan Abi :) :)

Gökhan KAN
25.09.2010, 13:28
Mourinho'nun Barca tribünlerine gidip işaret parmağını havaya kaldırdığının kokusunu alıyorum :)

Görebiliyor musun Gökhan Abi :) :)
Onu pek göremiyorum be Ahmet...:D

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 13:29
Onu pek göremiyorum be Ahmet...:D

ççç ççç :)

ilhan
25.09.2010, 13:34
Ahmet bu gece ya üstün açık yattın ya da sen ermişsin.

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 13:42
Ahmet bu gece ya üstün açık yattın ya da sen ermişsin.

Uğurtan bey burda yokken iki makara yapayım dedi idim :D

Bak bugün Bilbao nasıl eziyor Barca'yı ;)

ilhan
25.09.2010, 13:45
Sen ezer diyorsan ezer reyiz.

Gökhan KAN
25.09.2010, 13:45

Barcalı olduğu bir türlü kabul etmedi..Ama belli yani herşey ortada.:) İlhan açıkla artık..:)

ilhan
25.09.2010, 13:49

Mou'nun açıklamasına gelince, adama hak veriyorum. Ligdeki bütün takımların hocalarına sorsalar "Barça'yı mı yenmek kolay Real'i mi yenmek" diye herkes Barça der. Hocalar da o mantıkla sahaya çıkıyorlar :D

Şaka bir yana Mou baktı ki burda papuç pahalı biraz ortalığı karıştırayım :)

Cıks.
Atletico Madrid iyidir.
;)

*

" "Barça'yı mı yenmek kolay Real'i mi yenmek" diye herkes Barça der. "

Demişsin.
Barça'yı yenmek kolay mı?

Gökhan KAN
25.09.2010, 13:53
Ama dediklerine aynen katılıyorum , dünyanın en iyi takımıysan bunları niye sorun ediyorsun :)

Kanka Mou En iyiyiz demedi en büyüğüyüz dedi. İkisi farklı..:)

ilhan
25.09.2010, 13:53
O daha kötü o zaman Gökhan.

Gökhan KAN
25.09.2010, 13:58
Büyük kulüp arada kötü oynayamaz mı yahu..Ama iyiyiz deseydi o zaman o açıklamaya gerek yoktu derdim. Ama iyi değiller..Ne bileyim ya kafam karıştı iyice..

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 14:03
Cıks.
Atletico Madrid iyidir.
;)

*

Seni Burda birileri Realli diye suçlamaya başladığı gün en iyi olduk diye sevineceğim o gün yakındır kokuyu alıyorum :D

Kanka Mou En iyiyiz demedi en büyüğüyüz dedi. İkisi farklı..:)

Mourinho'nun dediklerinin çoğu kafa karışırıyor zaten tam da istediği bu ;)

SDanışmaz
25.09.2010, 16:45
Ahmet gündüz gündüz ne içtin la. Bize de ondan yolla :D

Cıks.
Atletico Madrid iyidir.
;)

*

" "Barça'yı mı yenmek kolay Real'i mi yenmek" diye herkes Barça der. "

Demişsin.
Barça'yı yenmek kolay mı?

Real diyecektim la. Yanlışlık olmuş orda :D

ilhan
25.09.2010, 19:12
Gijon 0 - 2 Valencia

İlk golü Mehmet Topal attı.

Paksoy
25.09.2010, 19:15
Valencia şampıyonnnnnnnnnnnnnnn, Barçalı,Realli arkadaşlar,boşuna yormayın kendinizi:D

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 19:16
Gijon 0 - 2 Valencia

İlk golü Mehmet Topal attı.

Tebrikler Mehmet'e ...

Gökhan KAN
25.09.2010, 20:36
Levante maçı 11'i.

-------------Casillas------------

Arbeloa---Carvalho--Ramos---Marcelo

-----------Xabi----Khedira-----------

Ronaldo---------Mesut Özil------Di Maria

----------------Higuain----------------

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 20:40
Lass'ın olmaması iyi ;)

Çağatay_
25.09.2010, 21:10
Mehmet Topal bugün gol attı BJK maçını izlediğim için göremedim..

Sevindim Topal adına severim kendisini beyefendi bir oyuncu.

Şimdi de Real Madrid oynuyor..

Real Madrid umarım bu sene ipi göğüsler ve dünyanın en büyük takımı olduğunu herkese hatırlatır.

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 21:11
Gol geliyor kokuyu aldım :)

Emre ÖZTÜRK
25.09.2010, 21:27
Valencia şampıyonnnnnnnnnnnnnnn, Barçalı,Realli arkadaşlar,boşuna yormayın kendinizi:D

Biz inanıyoruz yola devam Vale :)

Serdær
25.09.2010, 21:36
Çok güzel maç oluyor Levante - Real Madrid maçı

Gökhan KAN
25.09.2010, 21:39
Di Maria çok iyi bir oyuncu..

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 21:39
Hadi beee ......

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 21:44
Ronaldo'ysan yazacaksın o golü ...

Uğurtan
25.09.2010, 21:49
İlk yarı bitti..

Güzel maç oluyor..

Gökhan KAN
25.09.2010, 21:58
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs704.snc4/62432_300386609952_19034719952_1052426_3969034_n.j pg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=1052437&id=19034719952)http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs345.ash2/62491_300393484952_19034719952_1052439_7293612_n.j pg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=1052437&id=19034719952)

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 22:01
Gökhan Ne diyorsun 2-0 alırız diyorum ...

Gökhan KAN
25.09.2010, 22:06
Bende öyle düşünüyorum maç 2-0 a doğru gidiyor.

Uğurtan
25.09.2010, 22:17
Yan hakeme dua etsin Real..

Bu kadar eyyam bir bayrak..

Gökhan KAN
25.09.2010, 22:19
Mesut çıktı,B enzema girdi..

Di Maria çıktı, P.Leon girdi...

Gökhan KAN
25.09.2010, 22:20
Ulan Ronaldo at artık bir gol. Golü unuttu herif. Attığı kıytırık bir penaltı..

Gökhan KAN
25.09.2010, 22:22
Başkan Fatih Tekke'yi al..:D

Emre ÖZTÜRK
25.09.2010, 22:26
Dayan Levante 70 oldu nerdeyse :D

Uğurtan
25.09.2010, 22:33
Dakika 76 ha gayret.. :)

Gökhan KAN
25.09.2010, 22:38
Higuain'le Ronaldo formsuz olunca anca bu kadar oluyor.

Alihan Ertürk
25.09.2010, 22:45
Maçı uydudan mı takip ediyorsunuz yoksa Karasal yayından mı?.. :)

Uğurtan
25.09.2010, 22:50
Maçı uydudan mı takip ediyorsunuz yoksa Karasal yayından mı?.. :)

Tivibu yayını :)

Uğurtan
25.09.2010, 22:52
Geçmiş olsun.. :)

Serdær
25.09.2010, 22:53
Higuain gibi bir oyuncu pozisyonda kaleciyi geçene kadar üzerinden aşırtma yapsa gol olurdu.

Yazık oldu .. :cool:

Gökhan KAN
25.09.2010, 22:54
Aferin iyi mücadeleydi. Higuain son dakikada yapılacak işmi o..Neyse olur böyle şeyler.

Alihan Ertürk
25.09.2010, 22:54
Tivibu yayını :)

En iyisini yapıyormuşsun abi. :)

Biss Key'i giremediğim için NTV-NTV Spor'a şu La Liga'yı izleyemiyorum kaç senedir. :)

Gökhan KAN
25.09.2010, 22:56
Barca kaybetse bari..

Çağatay_
25.09.2010, 22:58
Real'in neye ihtiyacı var anlamıyorum.

Şahsen Robben'in satılışını hala çözebilmiş değilim..

Onu geçtim sanki farklı bir santrafor lazım..

Belki takım oturunca her şey daha iyi olacaktır..Bekliyoruzzz...

ilhan
25.09.2010, 23:00
Real'e iddaada üst verdim. 0-0 bitti. Olacak gibi değil.

Gerçi bu maç 2025 yılına kadar oynansa gol olmazdı ya neyse.

Ahmet Başkaya
25.09.2010, 23:01

Neye mi ihtiyacı var iki tane defansif orta sahaya , en az 1 tane veya ama top tutan pas yapan ileriye dönük cinsten ...

Bir de Ronaldo'nun 3 adım geriye gidip frikik kullanmasından bıktım ...

3 pozisyonda zaten 3 dakika harcıyo artistlik duruyor falan , 10 maçta bir tane gol atıyor ...

Orta açalım bari kontra yemeyelim ...

Di Maria'yı şu maçta niye çıkarır bir insan anlamam ...

Sacit
BARÇA şov başlıyor..

Gökhan KAN

Mourinho 9 numara istedi ama bir sonuç çıkmadı. Robben'in satışı para içindi. Alonso'nun transferine nakit para lazımdı. Pellegrini bunu kendi açıkladı. yoksa ben gitmesini istemiyordum dedi..

ilhan
25.09.2010, 23:03
Gol geliyor kokuyu aldım :)

Sen bir doktora görün Ahmet. :)

Gökhan KAN
25.09.2010, 23:03
Bilbao'nun çok iyi kadrosu var..