PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İspanya | La Liga

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

ilhan
27.01.2010, 14:33
Efendinin kralı bile gole giderken babasını tanımaz !! :D

Bak bu güzeldi.
:D

yazı!
yazı!
yazı ulan!

Mollasalihoğlu
27.01.2010, 14:34
Bak bu güzeldi.
:D

yazı!
yazı!
yazı ulan!

"...davalı-borçlu şirketler tarafından yapılan 12.01.2010 tarihli haksız ve hukuki dayanaktan yoksun itirazın iptali ile takibin devamına; haksız, kötüniyetli ve takibi durdurmak ve alacağımızı tahsili engellemek için kasıtlı itiraz eden davalı-borçlu şirketlerin % 40‘ dan aşağı olmamak üzere tazminata mahkûm edilmesi istemini içerir dava dilekçemizdir..."

Şu biter bitmez mikrofonlarımız sende İlhan.. Keyfimizden yazmıyoruz sanki :D

ilhan
27.01.2010, 14:36
ççç ççç ççç ççç ççç

Erbay
27.01.2010, 15:31
Messi o pozisyonda adamın kafasına çıksa haklıydı. Adam 10 saniye çekti Messi'yi, Messi kurtulmaya çalıştı ve kurtuldu. Ama hakem düdüğü çaldı. Messi, Ronaldo gibi yumruğu indirmedi. Ronaldo'nun pozisyonunda ilk anda belli oluyor nasıl sert vurduğu. Ki, rakibi fazla de çekmedi. Kurtulduktan sonra ne diyo uğraşıyorsun ki adamla.

Mollasalihoğlu
27.01.2010, 15:42
Fotoğrafta gördüğümüz Messi'nin eli, 10 cm daha diğer tarafta olsa, adamın suratında patlayacak.. Tamam savunun Messi'yi de ama göz var izan var.. Nerdeyse "Ronaldo kroşe çıkardı, Messi makas aldı" diyeceksiniz..

Sinan Akyıldız
27.01.2010, 15:48
Messi o pozisyonda adamın kafasına çıksa haklıydı. Adam 10 saniye çekti Messi'yi, Messi kurtulmaya çalıştı ve kurtuldu. Ama hakem düdüğü çaldı. Messi, Ronaldo gibi yumruğu indirmedi. Ronaldo'nun pozisyonunda ilk anda belli oluyor nasıl sert vurduğu. Ki, rakibi fazla de çekmedi. Kurtulduktan sonra ne diyo uğraşıyorsun ki adamla.

Şimdi bende buna vurgu yapacaktım :)

Messi'nin pozisyonu hakkında bir bilgim yok ama Ronaldo daha pozisyonun başında atıyor dirseği . O pozisyonlar en basitinden bir halı saha maçında bile onlarca defa oluyordur . Yani adam metrelerce çeker dayanamayıp atarsın dirseği de daha topa 2. dokunuşunda ne diye vurursunki zaten kopmuş gidiyorsun ...

http://www.youtube.com/watch?v=SB9YyK9Bv9E

Mollasalihoğlu
27.01.2010, 15:50
Şimdi bende buna vurgu yapacaktım :)

Messi'nin pozisyonu hakkında bir bilgim yok ama Ronaldo daha pozisyonun başında atıyor dirseği . O pozisyonlar en basitinden bir halı saha maçında bile onlarca defa oluyordur . Yani adam metrelerce çeker dayanamayıp atarsın dirseği de daha topa 2. dokunuşunda ne diye vurursunki zaten kopmuş gidiyorsun ...

http://www.youtube.com/watch?v=SB9YyK9Bv9E

00.31den itibaren izleyin bakalım hemen başında mı vuruyor..

Sinan Akyıldız
27.01.2010, 15:55
Evet , hatta birkez ıskalıyor bile . Saniye saniye bakmaya gerek yok zaten topu topu 3-4 saniyelik bir pozisyon sözkonusu olan .

Mollasalihoğlu
27.01.2010, 15:57
Ronaldo daha kendi kalesine dönükken taciz başlamış durumda..

Özge
27.01.2010, 16:04
Ronaldo'nun yaptığı doğru değil bunu kimse savunmuyor zaten.Rakipler rahat bırakmıyor.Dirsek atması gerekmezdi tabi.Bahsettiğiniz Messi'de sütten çıkmış ak kaşık değil.Onu da rahat rakipler bırakmıyor.

Mustafa Önal
27.01.2010, 16:11
ula yerel medyadan beter olmuşsunuz. :) arkadaşlar futbolun içinde bunlar olabilir. belki bu maçtaki hareketinde kasıt aranmaz ama daha önce bir maçta rakibe tekme attığı maçta yüzde yüz kasıt vardı. aslında ronaldo bunları ingiltere de çok fazla yapan biri değildi gibime geliyor.

Erbay
27.01.2010, 16:18
Orada Sir Alex Ferguson farkı var :) Kendini yere atmasına kimse engel olamıyor ama.

Süleyman50
28.01.2010, 08:30
Sevilla yarı finalde..

Ramon Sanchez Pizjuan'da Deportivo'ya kaybeden Sevilla ilk maçtaki 3-0'lık galibiyetin avantajıyla adını Kral Kupası'nda yarı finale yazdıran taraf olmayı başardı. Santander ise Osasuna'yı rövanşta da devirdi.

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Sevilla [0 - 1] Deportivo
44' [0 - 1] Diaz

Riazor'daki ilk maçı Negredo, Renato ve Navas'ın golleriyle 3-0 kazanarak İspanya Kral Kupası'nda (Copa del Rey) yarı finale göz kırpan Sevilla; Ramon Sanchez Pizjuan'daki rövanşta Deportivo La Coruna'yı konuk etti.

Teixeira Vitienes'in düdük çaldığı karşılaşmadan Diaz'ın ilk yarıda kaydettiği golle 1-0 mğlup ayrılan Sevilla ilk maçtaki 3-0'lık galibiyetin avantajıyla adını Kral Kupası'nda yarı finale yazdıran taraf olmayı başardı.

Günün diğer maçındaysa Racing Santander; Osasuna deplasmanı Reyno de Navarra'da Xisco (Dk.6), Henrique (Dk.23) ve son günlerin transferdeki gözde ismi Canales'in (Dk.79) golleriyle 3-0 kazandı.

El Sardinero'daki ilk maçı da 2-1 kazanan Santander bu skorun ardından kupada adını yarı finale yazdıran taraf oldu.

Süleyman50
28.01.2010, 08:30
A.Madrid, Roberto'yu kiraladı..

İspanya La Liga takımlarından Atletico Madrid, 3. kalecisi Roberto Jimenez Gago'yu Real Zaragoza'ya kiraladı.

Real Zaragoza kulübünün açıklamasında Roberto'nun sezon sonuna kadar kiralandığı belirtildi.

23 yaşındaki Roberto, Atletico'da Sergio Asenjo ve David de Gea'nın ardından 3. kaleci durumundaydı. Roberto, geçen sezon Recreativo Huelva'da kiralık oynadı.

Mollasalihoğlu
28.01.2010, 21:27
"Raul'un Madrid sevgisi.."

Real Madrid'in efsane futbolcusu Raul'un İspanyol Basını'na konuşan menajeri Gines Carvajal; deneyimli oyuncunun 2010/11 Sezonu'nun ardından kariyerini noktalayabileceğini ifade etti.
28 Ocak 2010 , 16:17

Sergilediği performansla Real Madrid tarihindeki haklı yerini alan Raul'un menajerliğini yapan Gines Carvajal; deneyimli oyuncunun kariyer planları hakkında ESPN Soccernet'e konuştu.

Yıldız oyuncunun 2010/11 Sezonu'nun ardından aktif futbolculuk kariyerini noktalayabileceğini dile getiren Carvajal "Claudio Ranieri'nin Chelsea'de çalıştığı dönemde Raul için 100 milyon Avro teklif edilmişti ancak takımdan ayrılmak gibi bir niyeti olmadığı için değerlendirilmemişti" dedi.

Raul'un şu anda geleceğiyle ilgili karar vermekte aceleci davranmak istemediğinin altını çizen Carvajal "2011'de futbolu bırakıp ailesiyle zaman geçirmek istiyor ancak yarının neler getireceğini kimse bilemez" dedi.

Yıldız oyuncunun aktif futbolu bıraktıktan sonraysa kesinlikle Real Madrid'te görev alacağını belirten Carvajal "Kesin olan tek şey Raul'un kalbindeki Real Madrid sevgisidir" dedi.

Murat Erdem
30.01.2010, 17:28
Alves'in yokluğunda ne yapacağız bakalım Gijon'a karşı. Büyük ihtimalle Puyol oynayacak sağ kanatda.

Mollasalihoğlu
30.01.2010, 21:18
Katalan arkadaşlar 2 fark atar mı bu akşam?

Semih Aydın
30.01.2010, 21:25
Katalan arkadaşlar 2 fark atar mı bu akşam?

Gijon'un defans'ı çok sağlam ama olabilir :)

Mollasalihoğlu
30.01.2010, 21:27
İddaa tutacak o yüzden :D

Özge
30.01.2010, 22:16
İbra çok etkili:D

Mollasalihoğlu
30.01.2010, 22:34
Ben haftaya 2 fark değil, direkt Barcelona'ya oynayayım, kesin puan kaybederler.. Hey Allah'ım yaa :)

Mollasalihoğlu
30.01.2010, 22:40
Aaaa, Messi'nin ayağının tabanı Sporting'liye çarptı.. Ne kadar Sporting bir hareketti ama hakem sarı kart gösterdi.. Cık cık cıkkk.

ekleme: İddaa'mı yatıran Barcelona'ya buradan sevgiler(!) !

Özge
30.01.2010, 23:14
Granero'nun golüyle 1-0 öne geçtik.Golün geleceği belliydi baskıyı kurmuştuk.

Mollasalihoğlu
30.01.2010, 23:16
Messi'nin tepiğini gördün mü Özge :)

Özge
30.01.2010, 23:20
O Messi ,Ronaldo değil ki Metin:DRonaldo çirkefin teki!Messi hiçbir şey yapmaz ki sadece oynar.:D

Mollasalihoğlu
30.01.2010, 23:40
Terbiyesiz Guti :D

Özge
30.01.2010, 23:41
Benzema'nın golüyle 2-0 oldu.Guti'nin topuk pası çok iyiydi.

ilhan
30.01.2010, 23:41
Herkes akıl edemez o pası. Harika bir kombinasyondu.

Hüseyin İlkin
30.01.2010, 23:43
O Messi ,Ronaldo değil ki Metin:DRonaldo çirkefin teki!Messi hiçbir şey yapmaz ki sadece oynar.:D

Ronaldo ile kıyaslanınca, tabii ki sadece top oynadığını düşünüyor insanlar. :cool:

Burçak
30.01.2010, 23:49
süper goldü. çok şık:)

Mollasalihoğlu
30.01.2010, 23:55
Ronaldo ile kıyaslanınca, tabii ki sadece top oynadığını düşünüyor insanlar. :cool:

Bugün yaptığı hareket ancak Selçuk Aydın ile kıyaslanır..

Özge
31.01.2010, 00:00
Messi'nin yaptıkları nedense görülmüyor.:)

Hüseyin İlkin
31.01.2010, 00:08
Bugün yaptığı hareket ancak Selçuk Aydın ile kıyaslanır..

Elini, ayağını attığı işte bir numara olmayı başarıyor diyorsun yani Metin. :D Bugün ne yaptığını bilmiyorum, ayıp etmiş diyelim, Barca'yı tebrik edelim. :)) Kayıpsız devam...

Mollasalihoğlu
31.01.2010, 00:56
Elini, ayağını attığı işte bir numara olmayı başarıyor diyorsun yani Metin. :D Bugün ne yaptığını bilmiyorum, ayıp etmiş diyelim, Barca'yı tebrik edelim. :)) Kayıpsız devam...

Yok, efendilik, futbol oynama isteği, etik Messi'nin, pislik, çirkeflif vs Ronaldo'nun işiydi ya, garibime gitti.. Hem de topla gitmeye çalışırken değil, topu kaptırdıktan sonra tekme attı iyi mi :)

Özge
31.01.2010, 01:03
2 dakika kanalı değiştirdik 2 gol olmuş ya:)

Mustafa Önal
31.01.2010, 10:09
Yok, efendilik, futbol oynama isteği, etik Messi'nin, pislik, çirkeflif vs Ronaldo'nun işiydi ya, garibime gitti.. Hem de topla gitmeye çalışırken değil, topu kaptırdıktan sonra tekme attı iyi mi :)

metin pozisyonu iyi değerlendir . ronaldonun pozisyonundaki yorumumuda göz önüne al yağan yağmur ve ıslak zemini göz önüne al topu kaptırmadan önceki yapılan baskı ve hareketi de göz önüne al diyorum sadece. eğer hala pozisyonda art niyet gözüköyor diyorsan haklısın diyorum başkada bişey demiyorum.

Mollasalihoğlu
31.01.2010, 11:37
metin pozisyonu iyi değerlendir . ronaldonun pozisyonundaki yorumumuda göz önüne al yağan yağmur ve ıslak zemini göz önüne al topu kaptırmadan önceki yapılan baskı ve hareketi de göz önüne al diyorum sadece. eğer hala pozisyonda art niyet gözüköyor diyorsan haklısın diyorum başkada bişey demiyorum.

Yaa abi bırakın bu işleri :)

Bildiğin koydu tekmeyi...

Ben Ronaldo'nun pozisyonunu yorumlarken futbolun içinde bunun olduğunu, Ronaldo'nun gitmek istediğini ve gidemediği için bu hareketi yaptığını söyledim, muhalefet olunca, Ronaldo'dan efendi olduğuna benim de inandığım Messi'nin pozisyonunu örnek verdim.. Dün Messi örnek verdiğimden daha sertini de yaptı..

Adın çıkacağına canın çıksın hesabı.. :)

Tolunay Abdioğlu
31.01.2010, 11:55
Yaa abi bırakın bu işleri :)

Bildiğin koydu tekmeyi...

Ben Ronaldo'nun pozisyonunu yorumlarken futbolun içinde bunun olduğunu, Ronaldo'nun gitmek istediğini ve gidemediği için bu hareketi yaptığını söyledim, muhalefet olunca, Ronaldo'dan efendi olduğuna benim de inandığım Messi'nin pozisyonunu örnek verdim.. Dün Messi örnek verdiğimden daha sertini de yaptı..

Adın çıkacağına canın çıksın hesabı.. :)

Evet gerçekten Messi'den beklemezdim.

Bu konuda haklısınız. :D

Mollasalihoğlu
31.01.2010, 11:57
Sarı kart ile yırttı ama ;)

Tolunay Abdioğlu
31.01.2010, 12:01
Sarı kart ile yırttı ama ;)

Bence kırmızı karttı.Topla alakası bile yoktu.Direk ayağa vurdu.

Mollasalihoğlu
31.01.2010, 12:03
Bence kırmızı karttı.Topla alakası bile yoktu.Direk ayağa vurdu.

Yahu ne gerek var, haftaya izleyemezdik Messi'yi..
Vallahi üzülürdüm görse.. Vurmasa iyiydi tabi..

Tolunay Abdioğlu
31.01.2010, 14:34
Ayrıca Guti'nin verdiği topuk pasını kolay kolay her futbolcu veremezdi.

Murat Erdem
31.01.2010, 15:36
Bize muhakkak santrafor lazım. Öyle fantezi adam değil. İbra hayal kırıklığı oldu bende. Hakiki santrafor gerek, Pandev, Milito gibi...Şimdilik kör topal gidiyoruzda. 1-2 ay sonra takvim sıkışınca, bu iş yürümez.

Murat Erdem
31.01.2010, 15:59
Akşam ki Sevilla-Valencia maçı, tam seyirlik olacak. Güzel-gollü futbol bekliyorum.

Tolunay Abdioğlu
31.01.2010, 15:59
İbrahimoviç gerçekten kötü durumda.

Eto'o yu aramaya başladı benim gözler.

Erbay
31.01.2010, 21:08
İbrahimoviç formsuz ama hemen toparlanır merak etmeyin. Biraz insan gibi oynamaya başladı sadece.

Cem Akyüz
31.01.2010, 21:15
Granero'nun gol atmasına sevindim..Getafe'den oynarken takip ediyordum..Çok iyi futbolcu olacak

ilhan
31.01.2010, 21:23
A. Madrid'in yenilmesine mi üzüleyim, iddaanın yattığına mı?

Erbay
31.01.2010, 21:28
Beni de yatırıyolar, 1 farkla yensinler. :D

ilhan
31.01.2010, 21:46
Vay vay vay :D sen de benim gibi handikap mı oynadın? ççç

Erbay
31.01.2010, 21:49
Oynadık da ne oldu ççç Oranı yüksek görünce atladım.

ilhan
31.01.2010, 21:54
Sen bu işi biliyorsun dostum. ;)

Osman Yavuz
31.01.2010, 22:00
Süper bir maç bizleri bekliyor.Sevilla-Valencia.İnşallah üst olur.:D

Ba®ış
31.01.2010, 22:08
Gs Atletico Madrid'i rahat rahat geçer.adamlar fena dağıldılar.

ilhan
31.01.2010, 22:24
Negredo'nun golüyle öne geçti Sevilla.

* * *

Harika bir gol daha attı Negredo.

Osman Yavuz
01.02.2010, 21:42
Xavi: Madrid bizi hazmedemiyor

Barcelona'nın kaptanı Xavi, Madrid basınının hakemleri baskı altına almak istediğini savunarak, "Real Madrid Barca'nın 5 puan altında ve başkent bunu hazmedemiyor'' dedi.

İspanya'da Katalonya bölgesi ile Madrid arasındaki rekabet futbola da yansırken, La Liga'da lider durumdaki Barcelona'nın kaptanı Xavi, ''Başkent, Real Madrid'in Barca'nın 5 puan altında olmasını hazmedemiyor'' açıklamasında bulundu.
İspanya'nın Madrid merkezli iki önemli spor gazetesi olan ''Marca'' ve ''AS''ın Barcelona karşıtı yayınlar yaptığını ve hakemlere baskı uygulamaya çalıştığını ima eden Xavi, ''Gazetelerini satmak zorundalar!'' ifadesini kullandı.
La Liga'da son oynadıkları ve 1-0 kazandıkları, deplasmandaki Sporting maçında Pedro'nun attığı golün ofsayt olduğuna ilişkin Madrid basınında çıkan yazıları eleştiren Xavi, ''Ofsayt değildi ve ikinci yarı İbrahimoviç'e bir penaltı vardı ama ondan konuşulmuyor. Olan şu ki, Real Madrid Barca'nın 5 puan altında ve başkent bunu hazmedemiyor'' dedi.

Katalan televizyonuna açıklama yapan Xavi, ''Madrid güçlü bir takım ama bizim felsefemize, takım oyunumuza ve birbirimize bağlılığımıza sahip değil. Ama iyi ve sonucu getirecek futbolcuları, iyi bir defansı var. Yüksek çekler verse de, iyi transferler yaptı. Sonuna kadar şampiyonluk mücadelesi verecekler'' ifadelerini kullandı.
Barcelona'nın diğer kulüplere nazaran ''ekstra bir yanının olduğunu'' savunan Xavi, ''Barca'da oynamak bir öncelik'' diye konuştu.

Süleyman50
03.02.2010, 08:20
La Liga heyecanı üç güne çıktı..

İspanya Profesyonel Futbol Ligi (LFP), bugün(salı) yaptığı olağanüstü genel kurul toplantısında, La Liga'da maçların pazartesi günü de oynanmasına karar verdi.
İspanya Futbol Federasyonu'nun (RFEF) önerisi üzerine La Liga'da pazartesi, 2. ligde de cuma günleri maç oynamamasını onaylayan LFP, kararı hemen uygulayacaklarını açıkladı.

Buna göre 12 Şubat cuma günü 2.lig, 15 Şubat pazartesi günü de La Liga'da maçlar oynanacak.

Öte yandan La Liga'nın 20. haftası sona erdiğinde en yakın rakibi Real Madrid'in 5 puan önünde lider durumda bulunan Barcelona, her gittiği yerde büyük ilgi görüyor. Katalonya bölgesel liginde mücadele eden FC Palafrugell kulübünün 100. yılı olması sebebiyle yapılan etkinliklere katılan Barcelona'nın, Girona kentindeki Josep Pla belediye futbol sahasında yaptığı antremanı 5 bin taraftar izledi.

Süleyman50
03.02.2010, 08:21
Raul yedek kalmayı bekliyormuş..

İspanyol futbolunun efsanevi futbolcularından Raul Gonzalez, Real Madrid'de yedek kalmasıyla ilgili olarak, ''Er ya da geç yedek kulübesinde oturacağım gün gelecekti'' dedi.

Real Madrid'de 1994'te başladığı profesyonel futbolcu kariyerini, bugüne kadar aynı kulüpte sürdüren 32 yaşındaki Raul, 2011'in Haziran ayına kadar olan sözleşmesini tamamlamak istediğini söyledi.

Raul, ABD'ye transfer olacağı iddialarıyla ilgili, ''İstediğim tek şey takıma ve önümüzdeki lig şampiyonluğa ve Şampiyonlar Ligi'ne konsantre olmak. Bu kupaları kazanmayı hedefliyoruz. Daha sonra ileriyi konuşacak zaman gelecek. Bakalım ne olacak?'' diye konuştu.

Real Madrid'in ''7'' numarası, bu sezon La Liga'da 7, Şampiyonlar Ligi'nde de 3 maçta ilk 11'de forma giyebildi. Bir futbolcu için yedek kalmanın iyi bir şey olmadığını anlatan tecrübeli futbolcu, sözlerini şöyle tamamladı:

''3 aydır az oynuyorum ve bugünlerin geleceği belliydi. Geçen hafta sonu Riazor'daki Deportivo maçında birkaç dakika oynayabildiğim için memnunum. 17 yaşından beri çok açık bir kariyerim var. Bu zamana kadar yaptıklarımdan gururlu ve memnunum. Yedekte oturmama çok da önem vermemek gerek. Teknik direktör ile çok iyi ilişkim var ve görevimi ve rolümü biliyorum.''

Semih Aydın
05.02.2010, 20:42
http://img15.imageshack.us/img15/3223/mourinhoz.jpg

Sezon başında yaptığı transferlerle tüm dünyayı sallayan Real Madrid'in Los Galacticos'u, Inter'in aykırı patronu Jose Mourinho'ya emanet etmeye hazırlandığı iddia edildi!..

Goal.com'da yer alan haberine göre, Florentino Perez'in yeniden başkanlığa seçilmesiyle büyük bir transfer hareketine girişen Real Madrid, büyük paralara transfer ettiği yıldızlarını, Inter'in Portekizli Teknik Direktörü Jose Mourinho'ya emanet etmek istiyor.

Tuttosport'un haberine göre Perez'in Pellegrini'den memnun olmadığı, Barcelona'yı yakalayabilmek için takımın Mourinho'nun liderliğine ihtiyaç duyduğunu söylediği iddia edildi.

Ayrıca haberde sezon sonunda Portekizli hocayı Bernabeu'ya getirmek konusunda kararlı olan Perez'in 7 milyon avro civarında bir teklif yapacağı da yer aldı. Inter'in Mourinho'nun boşluğunu Bordeaux Teknik Direktörü Laurent Blanc ile dolduracağı iddia ediliyor.

46 yaşındaki Mourinho, İngiliz teknik adam Bobby Robson ile Barcelona'da çalışmıştı.

(kaynak: ligtv.com.tr)

Tolunay Abdioğlu
06.02.2010, 21:10
Messi insan olduğuna dair bana bir açıklama yap.

Ona nasıl bir gol ulan.!

Hüseyin İlkin
06.02.2010, 21:11
Lioneeeel Meeeessi...
;)

mehmets61
06.02.2010, 21:11
la liga haftanın golü yine belli messi:)

Tolunay Abdioğlu
06.02.2010, 21:12
Messi'yi dövmeye başladılar bile.

Ama Messi oralı değil.

ilhan
06.02.2010, 21:46
Ben böyle salak bir hakem görmedim. Ulan dangalak, Barça'nın rengi zaten koyu renkler sen neden siyah formayla çıkarsın. Bir pozisyonda top İniesta'da, Lan diyorum niye şu solundaki elemana pas atmıyor. Hakem olduğunu sonradan fark ettim.

Bu arada Messi'yi tanımlayacak bir tanım yok. O nasıl bir goldür abi? Ulan önünde bir dünya insan var. Nasıl plasedir o vuruş?

SEDAT
06.02.2010, 21:55
- Messi aynı ben kerata :D

seyyah61
06.02.2010, 22:28
2-0 oldu.
Xavi atti, Messi'den mükemmel asist.
Bu arada Pique'nin kirmizisi biraz agir bir karar.
Zamanlama hatasi yapti ama cok sert bir müdahale yok.
Sari da verilebilirdi.

ilhan
06.02.2010, 22:34
Gol ofsayt gibi geldi bana. Ama pozisyon bayağı hızlıydı karar veremedim :p Sanki "karar mercii" benim. :D

Mustafa Önal
06.02.2010, 22:41
Gol ofsayt gibi geldi bana. Ama pozisyon bayağı hızlıydı karar veremedim :p Sanki "karar mercii" benim. :D
ofsaytt yok ilk pozisyonda bende öle sandım tekrarı verince değişik açılardan olmadığını gördüm :)

ilhan
06.02.2010, 22:53
Marquez kırmızı yedi + penaltı.

Çok ağır bir karar. Gerçekten ağır.

seyyah61
06.02.2010, 22:55
Ne bicim bir hakem bu yahu?
Adam denize atlar gibi baliklama daldi yere resmen.
Dedim sari verecek adama hakemi aldatmaya calistigi icin.
Iki tane stoper kirmizi gördü, haftaya bakalim ne olacak?

Mustafa Önal
06.02.2010, 22:57
Marquez kırmızı yedi + penaltı.

Çok ağır bir karar. Gerçekten ağır.

sıkıntı yok ilhan futbolun sadece sahada oynanmadığını biz iyi biliyoruz bu ülkeden. madrid basınının hafta başından beri yaptığı çalışmalar meyvesini verdi. oynamayan oyunculara şans dogacak ukaraynalımız oynar haftaya.

seyyah61
06.02.2010, 22:59
Bu arada maci gec actigim icin Messi'nin golünü görmemistim, yeni gördüm.
30 metreden plase yapmis resmen.
Tam bir solak golü.

Ali Tunahan Güllü
06.02.2010, 23:06
Messi sen nasıl bi adamsın yahu o ne biçim bir goldür nasıl gördünde vurdun öyle helal olsun..

ilhan
06.02.2010, 23:08
Ramos'un 4. dakikadaki golüyle 1-0 öne geçti Real Madrid.

sıkıntı yok ilhan futbolun sadece sahada oynanmadığını biz iyi biliyoruz bu ülkeden. madrid basınının hafta başından beri yaptığı çalışmalar meyvesini verdi. oynamayan oyunculara şans dogacak ukaraynalımız oynar haftaya.

Bence Barça bu maçı 7 kişi kalsa da yenilmezdi. :)

Mustafa Önal
06.02.2010, 23:11
haftaya en zor deplasamanlardan birini gidecek BARÇA burayı kayıpsız dönerse bu eksiklerle büyük iş başarır.

Semih Aydın
06.02.2010, 23:22
Gerrard'ın Hull City'ye 61. de attığı golden güzel mi Messi'nin golü ?

Özge
06.02.2010, 23:52
Off sinir oldum maçları izleyemedim:DMadrid maçının 2. yarısını izliyim bari:)

Dursun Kaplan
06.02.2010, 23:55
Özge bitti mi sünnet ? ççç

Özge
06.02.2010, 23:58
Özge bitti mi sünnet ? ççç
Evet ya maçları da izleyemedim zaten:D

Özge
07.02.2010, 00:46
Higuain geri döndü 3 oldu:D

Bülent Şirin
07.02.2010, 01:56
Bu gibi ısrarlı takipler öndekiler için tedirginlik, arkadakiler için umut vericidir. Aradaki fark azalmadan, arkadaki yorulup bezginliğe düşmeden takip devam ederse arkadakinin yakalayıp geçtiğini tarih bir çok defalar yazmıştır.

Öndekinin kaybedeceği bir zirve vardır, hata yapma lüksü yoktur. Strese yenilme tehlikesi her zaman vardır. Arkadaki nispeten rahattır, çünkü öndeki kaybetmezse yapacağı bir şey yoktur. Kimse kınamaz. Sezonun ilk haftalarında kaybettiği puanlara değil takipteki ısrarına bakılır ve her şeye rağmen takdir edilir. Hatırlatmak ve benzetmek gibi olmasın, 1995-96 sezonunda olduğu gibi.

Ben değil ak saçlarım konuştu. İsteyen istediği gibi yorumlayabilir...

Murat Erdem
07.02.2010, 17:35
BARCA'ya Alves şoku !
İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'nın dün evinde Getafe ile yaptığı maçtan önce ısınırken sakatlanan Brezilyalı sağ bek Dani Alves 3 hafta forma giyemeyecek.

Barcelona kulübünün açıklamasında, sağ bacağındaki sakatlığı nedeniyle geçen haftaki Sporting Gijon maçında da forma giyemeyen Alves'in 3 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Açıklamada, takımın orta saha oyuncularından Yaya Toure'nin de maçta sol bacağından sakatlandığı ve 10-15 gün sahalardan uzak kalacağı kaydedildi.

Murat Erdem
07.02.2010, 17:37
Bu gol kısırlığını üstüne, bir de takımın dinamosu Alves'in sakatlanması hiç iyi olmadı. Tehlike çanları çalıyor, ilerleyen maçlar için.
Ben gidişatı iyi görmüyorum.

Murat Erdem
07.02.2010, 17:37
Sihir, her an bozulabilir.

Tolunay Abdioğlu
08.02.2010, 16:05
Casc Fabregas : Barcelona'ya dönmek istediğimi hiçbir zaman gizlemedim.

Uğurtan
08.02.2010, 16:10
Casc Fabregas : Barcelona'ya dönmek istediğimi hiçbir zaman gizlemedim.

Gizlenecek birşey değilki bu Fabregas..

Rahat ol biliyoruz biz zaten.. :)

Ali Tunahan Güllü
08.02.2010, 16:45
Fabregas senide bekliyoruz:D

Ahmet Başkaya
10.02.2010, 00:20
Fabregas senide bekliyoruz:D
de derken ?

Figo gibi mi hala bekliyormusunuz belki döner Tuna'cım ... :)

Özkan
10.02.2010, 00:29
Barcelona'nın neden çok büyük bir takım olduğunu açıklayan sözler: "Hakemler hakkında konuşmak sadece zaman kaybıdır. Geçtiğimiz yıl kazandığımız 6 kupayı bu hakemler görev yaparken kazandık. Beni sahada 10,9 veya 8 oyuncumuzun kalması ya da aleyhimizde 3 penaltı verilmesi ilgilendirmiyor. O zaman 4 gol atmamız gerekir." Josep Guardiola

Harun-61
10.02.2010, 00:46
Barcelona'nın neden çok büyük bir takım olduğunu açıklayan sözler: "Hakemler hakkında konuşmak sadece zaman kaybıdır. Geçtiğimiz yıl kazandığımız 6 kupayı bu hakemler görev yaparken kazandık. Beni sahada 10,9 veya 8 oyuncumuzun kalması ya da aleyhimizde 3 penaltı verilmesi ilgilendirmiyor. O zaman 4 gol atmamız gerekir." Josep Guardiola

Guardiola gün gectikce gözümde büyüyor...
biz bu cümleleri Mourinhio'nun agzindan duymaya alismistik...
Helal...

Mustafa ÖZDEMİR
10.02.2010, 09:41
barça barça...

Murat Erdem
10.02.2010, 12:09
İşler bir kere ters gitmeye başladıdımı, arkası gelir ya...İşte Barça'nın ki ona benzedi, şimdi de Abidal son antremanda sakatlandı ve sekiz hafta oynayamayacak.
Bu hafta Atletico Madrid deplasmanını atlatabilirsek, bize hava da, kara da ölüm yok.
Pigue ve Marguez cezalı, Alves-Yaya ve Abidal sakat.

Uğurtan
10.02.2010, 14:31
Murat abi atlatacağız.. ;)

Barça bugünler için Barça.. :)

Gökhan KAN
10.02.2010, 14:32
İspanya basını günlerdir doğru yere parmak basıyor. Chelsea maçından bu yana hakemlerde bir değişiklik var..

Uğurtan
10.02.2010, 14:39
de derken ?

Figo gibi mi hala bekliyormusunuz belki döner Tuna'cım ... :)

Bak tekrar ediyorum sıkıldım ama Ahmet'im Katalan bi çocuğu lütfen bir Portekizli ile karıştırmayalım..

Hep beraber göreceğizki Fabregas Barça'da olacak ;)

Erbay
10.02.2010, 14:43
Daha önce de demiştim, Fabregas şimdi gelirse yedek kalır. Xavi'nin yerine düşünüyorum şahsen. Xavi şu anda 30 yaşında, ve Fabregas'tan da iyi. İniesta 26 yaşında. Kontenjanlar dolu :)

Uğurtan
10.02.2010, 14:56
Çocuk çok istiyor gelmek yapacak birşey yok.. Rekabet iyidir.. :)

Oktay AKKUŞ
10.02.2010, 15:38
Daha önce de demiştim, Fabregas şimdi gelirse yedek kalır. Xavi'nin yerine düşünüyorum şahsen. Xavi şu anda 30 yaşında, ve Fabregas'tan da iyi. İniesta 26 yaşında. Kontenjanlar dolu :)

Fabregas İniesta Xavi 3lüsü olmaz mı peki ?

Erbay
10.02.2010, 17:20
Bence olmaz. Yanlış anlamayın ama çok yumuşak kalır :) Yaya Toure veya Sergio Busquets oynuyor o ikilinin arkasında.

Tolunay Abdioğlu
10.02.2010, 19:23
Fabregas İniesta Xavi 3lüsü olmaz mı peki ?

Arkada bir tane sert oyuncu olması lazım.

Süleyman50
11.02.2010, 09:14
Sevilla yenilmesine rağmen..

İspanya Kral Kupası yarı final rövanş maçında Getafe'ye konuk olan Sevilla, rakibine yenildi abcak ilk maçtaki skor avantajı sayesinde finale yükseldi: 1-0

İspanya Kral Kupası'nı (Copa del Rey) 1934/35, 1938/39, 1947/48 ve 2006/07 Sezonları'nda müzesine götüren Sevilla, ilk maçta sahasında 2-0 mağlup ettiği Getafe ile yarı final rövanşında Coliseum Alfonso Perez'de karşılaştı.

Ev sahibi Madrid ekibi sahaya; Ustari; Torres, Cata, Rafa, Mané; Boateng, Casquero, Pedro León, Manu, Parejo, Soldado 11'i ile çıktı.

Konuk Endülüs ekibi ise sahada; Palop; Navarro, Escudé, Cala, Adriano; Romaric, Zokora, Perotti, Navas; Renato, Luis Fabiano 11'i ile çıktı.

Maça hızlı başlayan ve rakip kalede etkili gözüken Getafe, istediği golü bulamazken, konuk Sevilla ise oyunu daha çok kendi kalesinde kabul eden takım görüntüsü sergiledi ve ilk yarı golsüz eşitlikle sona erdi.

İlk yarıda aradığını bulamayan Başkent ekibi, 52. dakikada aradığı golü başarılı ismi Soldado ile buldu ve 1-0 öne geçti.

Maça uzatmaya taşımak için 1 gole daha ihtiyacı olan Getafe'ye bu şansı vermeyen Sevilla, rakibine 1-0 mağlıp olmasına rağmen Kral Kupası'nda finale yükselen ilk ekip oldu.

Süleyman50
11.02.2010, 09:15
Barça'da savunma çöktü..

Atletico Madrid maçı öncesi savunma hattındaki sakat ve cezalı isimlerin çokluğu nedeniyle sıkıntı yaşayan Pep Guardiola'ya bir kötü haber de Ukraynalı Chigrinski'den geldi.

Sol bacağında sorun yaşayan Chigrinski'nin 1 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Barcelona'da mevcut durumda Chigrinski dışında Alves ve Toure ile 2 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilen Eric Abidal'ın da sakatlıkları bulunuyor.

Teknik direktör Guardiola, pazar günü deplasmanda oynayacakları Atletico Madrid maçında kart cezalısı olan Pique ve Marquez'i de kullanamayacak.

Barcelona'nın şu anda elinde sağlam defans oyuncusu olarak sadece Puyol, Milito ve Maxwell bulunuyor.

Bu arada Katalan ekibinin altyapısından yetişen Jeffren'in sözleşmesini uzattığı bildirildi.

Uğurtan
13.02.2010, 23:25
Villa-Bilbao maçı 1-1 oldu..

Devam ediyor zevkli maç..

Özge
14.02.2010, 00:20
Real Madrid ilk yarıda gol bulamadı ama 2.yarı baskıyla golleri buldu.Gol gelene kadar iyi baskı kurduk.Ronaldo 2 gol attı diğer gol Arbeloa'dan geldi.

Villarreal-Bilbao maçı da iyi oluyor.Villarreal 2-1 önde ama Bilbao her an atabilir.

Özge
14.02.2010, 01:00
Villarreal-Bilbao maçında kırmızı kartlar havada uçtu.3 kırmızı kart vardı.2si Bilbao'ya.Bilbaolu birinin saçını çekti:DBir de penaltı kaçırdı Bilbao.

Samet Türkmen
14.02.2010, 02:27
Villarealli godin'de yapılabilecek en saçma hareketlerden birini yaptı. Hem öndesim adamda penaltı kaçırmış kalkıp sırtını tırmıklıyor yerdeki adamın :D

Gökhan KAN
14.02.2010, 02:32
Ronaldo sakat cezalı vs. olmasaydı çoktan kraldı..Sezon başı müthiş performans yakalamıştı olmadı. Yinede kral olacaktır bence.

SDinc
14.02.2010, 18:58
Bu arada Lass hakkında haklıymışsınız , takımı yavaşlatıyor ve garip garip hataları var. Ancak bana göre ondan daha rezil oynayan ve herhalde eski oyunu göz önüne alınarak eleştirilmeyen bir Xabi Alonso var. Bir insan bu kadar mı kötü oynar yahu. Her attığı 10 pastan 7'si yerine ulaşmıyor , kaç maçtır hep aynı ; Kötü , Kötü , Kötü. Real Madrid gibi bir klüpte oynuyorsa her hareketinde dikkatlı olmalı yoksa yedeğe çekilmelidir bence.

Gökhan KAN
14.02.2010, 19:06
Bu arada Lass hakkında haklıymışsınız , takımı yavaşlatıyor ve garip garip hataları var. Ancak bana göre ondan daha rezil oynayan ve herhalde eski oyunu göz önüne alınarak eleştirilmeyen bir Xabi Alonso var. Bir insan bu kadar mı kötü oynar yahu. Her attığı 10 pastan 7'si yerine ulaşmıyor , kaç maçtır hep aynı ; Kötü , Kötü , Kötü. Real Madrid gibi bir klüpte oynuyorsa her hareketinde dikkatlı olmalı yoksa yedeğe çekilmelidir bence.
Alonso konusunda sana katılmıyorum. Bir maçlık değerlendirmiyorsunuzdur umarım. Bence çok iyi paslar atıyor sezon başından beri. Lass konusunda az tartışmadım burda. Lass bize göre topçu değil. Molla nın söylediği gibi Essien lazım oraya.

Özge
14.02.2010, 22:12
A.Madrid 1-0 öne geçti.

seyyah61
14.02.2010, 22:21
Maci yeni actim, defansta kim oynuyor?

seyyah61
14.02.2010, 22:24
Simao frikikten 2-0 yapti.
Bu maci berabere bitirsek kardir.

Osman Yavuz
14.02.2010, 22:26
Barcelona'lı arkadaşlar bir Barcalı olarak sizden özür diliyorum.İddaa'da eksiklikleri göz önüne alarak 1 oynadım bu maça.4 ganyanı vardı kaçıramadım.:)Herşey istediğim gibi gidiyor şu anda.:D

Özge
A.Madrid çok iyi oynuyor.

Ahmet Başkaya
:) :) :) ... Çok güzel maç :)

Ahmet Başkaya
14.02.2010, 22:28
Barcelona'lı arkadaşlar bir Barcalı olarak sizden özür diliyorum.İddaa'da eksiklikleri göz önüne alarak 1 oynadım bu maça.4 ganyanı vardı kaçıramadım.:)Herşey istediğim gibi gidiyor şu anda.:D

Bir sınava girersin kazanamazsın geçmiş olsun derler , kazansaydım da gitmeyecektim derler ya fitil eder beni aklıma geldi de nerden geldi ise :D...

Adem Erdoğan
14.02.2010, 22:28

üst oldu üst onasaydın Osman.:)

Ahmet Başkaya
14.02.2010, 22:29
Zlatan attı :) ... Babam golden önce kurt gibi bekliyo aha şu dedi :D... Golu attı :)

seyyah61
14.02.2010, 22:29
Maci 15. dakkadan itibaren seyrediyorum.
Atletico'nun iyi oyununu görmedim.
Gördügüm tek atagi ceza sahasi disindan kazandiklari frikik.
O da gol oldu zaten.
Bu arada Ibra 2-1 yapti.

Adem Erdoğan
14.02.2010, 22:33
Atletico atar daha. Barça çok dağınık, atl. çok iyi çıkışlar yapıyor.

Özge
14.02.2010, 22:33
Zlatan 1 gol attın yeterli tamam daha dur.

Özge
14.02.2010, 22:36
Barca oynamaya başladı her an eşitliği sağlayabilir.

seyyah61
14.02.2010, 22:36
Zlatan bu gidisle hattrick yapar. :D

Semih Aydın
14.02.2010, 22:46
Saldır Atléticoooo :)

###

İlk yarı'yı 2-1 önde kapattık.

###

İkinci yarı başladı. Reyes çok iyi oynuyor.

seyyah61
14.02.2010, 23:19
Jeffren cok tecrübesiz, ayrica esas mevkisi de bek degil.
O yüzden onun bölgesinden cok acik veriyoruz.
Ne yazik ki bir alternatifimiz de yok.
Tek aklima gelen Busquets'i defansa cekip, Puyol'u saga kaydirmak.
Yedek kadroyu bilmiyorum ama alt yapidan eger defans oyuncusu varsa kadroda Jeffren'in yerine oyuna sokulabilir.

Semih Aydın
14.02.2010, 23:53
Barça bu sezon ligdeki 1. maluğbiyetini aldı yanılmıyorsam.

seyyah61
14.02.2010, 23:55
Evet ilk maglubiyet bu sezon.
Atletico Madrid'e tebrikler.

Harun-61
14.02.2010, 23:59
önemli degil, saglik olsun Barca ;)

Real'liler iyice sevinsin :)

mehmets61
15.02.2010, 00:01
sag taraf çok aksadı.sonradan giren daha iyiydi.pozisyonlarda bulduk atamayınca olmuyor tabi.tebrikler...

ilhan
15.02.2010, 01:03
İşte benim takımım.
:)

Selman
15.02.2010, 01:46
Sorun yok puan farkı 5'e düştü:)

Gökhan KAN
15.02.2010, 01:52
Atletico yu tebrik ederim. Süper oldu.

seyyah61
15.02.2010, 04:19
Mazeret üretme gibi olmasin ama defansta oynatacak sadece üc oyuncunun olmasi maci bu duruma soktu.
En azindan benim gözümde yenilginin mazereti var.
Atletico Madrid, hücum anlaminda ligin en tehlikeli takimlarindan biri.
Defanslari ise bir o kadar kötü.
Hafta ici sampiyonlar ligi maclari oldugu icin, ve ligde de pek iddialari olmadigi icin maca fazla asilmazlar diye düsündüm.
Fakat onlar da kazanmak icin ellerinden geleni yaptilar.
Barcelona esitligi saglayacak pozisyonlari da buldu.
Fakat Messi ve Ibrahimovic son vuruslarda etkili olmayinca bu sonuc kacinilmaz oldu.
Guardiola'nin tek hatasi olarak Jeffren'i sag bekte oynatmasini söyleyebilirim.
Jeffren sari görmeseydi ve kirmizi sinyalleri vermeseydi belki de cikarmayacakti.
Ikili mücadelelerde ve son hamlelerde cok etkisizdi ve yanlis kararlar verdi.
Sezonu namaglup kapatmak isterdik, olmadi.
Insallah ilerideki haftalarda bu denli büyük kadro eksikligi yasamayiz.

SDanışmaz
15.02.2010, 06:42
Vay be... Yenilmekte varmış :)

Erbay
15.02.2010, 08:04
İlk yarı Barcelona yine biraz(kendine göre değerlendirirsek :)) baskı kurdu. İkinci yarı tanınmayacak haldelerdi. Pas yapamadılar :D Bugünleri de gördük yazın bunları daha fırsat olmaz. Dağınık bir görüntü verdiler. A.Madrid hızlı hücumlarla etkili oldu. Agüero müthiş futbolcu, inanılmaz kıvrak bir bileği var. Puyol tek başına kaldı savunmada. Son dakikalara doğru, Babam, İbrahimoviç bir topa yetişemeyince "Ağır adam bu" diyince maçı izlemeyi bıraktım :)

"Adeta top sürmek için doğmuştum. Bana yaşama sevinci aşılayan yegâne şey driplingdi." Bunu diyen tabii ki Agüero :) gs'ye de bekliyorum, daha iyisini.

Mollasalihoğlu
15.02.2010, 08:14
İlhan iki duyguyu birlikte yaşadın he mi :D

Süleyman50
15.02.2010, 08:17
Atletico işi kızıştırdı..

Ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil eden Galatasaray'ı perşembe akşamı Vicente Calderon'da konuk etmeye hazırlanan Atletico Madrid; La Liga lideri Barcelona'ya ligdeki ilk yenilgisini tattırırken, komşusu ve ezeli rakibi Real Madrid'in zirve takibinde ekmeğine yağ sürmüş oldu.

Atletico [2 - 1] Barcelona
09' [1 - 0] Forlan
23' [2 - 0] Simao
27' [2 - 1] Ibrahimovic

Perşembe akşamı Galatasaray'la UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacak olan Atletico Madrid; La Liga'da lider Barcelona'ya sezonun ligdeki ilk mağlubiyetini tattırdı!..

Atletico Madrid: De Gea, Dominguez, Perea, Antonio Lopez, Ujfalusi, Assuncao, Tiago, Simao, Reyes (Valera 88'), Forlan (Jurado 82'), Agüero (Ibrahima 90+2')

Barcelona: Valdes, Milito, Keita (Pedro 8'), Maxwell, Puyol, Busquets, Iniesta, Xavi (Bojan 78'), Jeffren (Bartra 61'), Ibrahimovic, Messi

Ligin ilk yarısında Camp Nou'da oynanan maçı Barcelona 5-2 kazanmıştı.

Katalan ekibinde sakat ve cezalı isimlerin çokluğu sebebiyle teknik direktör Pep Guardiola savunma hattında önemli değişikliklere gitmek zorunda kaldı.

Karşılaşmada Iturralde Gonzalez düdük çaldı.

Mücadelenin başlama düdüğü öncesinde; Real Madrid'in 84 yaşında hayatını kaybeden eski teknik direktörü Luis Molowny için 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Sakat ve cezalı isimlerin çokluğunda sıkıntı yaşayan Katalan ekibine bir kötü haber de Keita'dan geldi; başarılı oyuncu girdiği ikili mücadelede sakatlanarak yerde kaldı ve 8. dakikada yerini Pedro'ya bıraktı.

Rakipleri karşısında çabuk geliştirdiği ataklarla etkili olan Atletico Madrid benzer bir pozisyonda golü buldu; orta sahada çalımlarla ilerleyen Reyes'in derin pasına hareketlenen Forlan 9. dakikada Valdes'i avladı: 1-0

Atletico Madrid çabuk geliştirdiği ataklarla net pozisyonlar buldu; 18'de Valdes'le karşı karşıya kalan Agüero'nun Forlan'a aktarmaya çalıştığı topu Puyol kesti, ev sahibi ekip farkı ikiye çıkarma fırsatını değerlendirememiş oldu.

Puyol'un ceza alanının hemen dışında Agüero'ya yaptığı faulün ardından kazanılan serbest vuruşu Simao kullandı; mükemmel vuran Portekizli oyuncu başkent ekibi adına 23. dakikada farkı ikiye çıkardı: 2-0

21 haftada kalesinde sadece 11 gol gören Katalan ekibi, başkentteyse 23 dakikada 2 gol yedi.

Barcelona'nın haftalardır gole hasret yıldızı Ibrahimovic 27. dakikada susukunluğunu bozdu; yan toplarda gol aramak için savunmadan gelen Puyol'den seken topla arka direkte buluşan İsveçli oyuncu farkı bire indirdi: 2-1

Başkent ekibinin 19 yaşındaki file bekçisi De Gea yaptığı kurtarışlarla ilk yarıda öne çıkan isimler arasındaydı.

44. dakikada Agüero'nun vuruşunda üzerine gelen topu kontrol eden Valdes farkın yeniden ikiye çıkmasına engel oldu, ilk yarının skorunu tayin etti.

Barcelona ikinci yarıya baskılı başladı, bu bölümde oyunu kendi sahasında kabul etmek zorunda kalan Atletico Madrid ise rakip kaleye ani ataklarla gitmeye çalıştı.

54. dakikada Ibrahimovic'ten seken topu Messi'den önce kontrol eden De Gea önemli bir pozisyonu daha savuşturmuş oldu.

Atletico 57'de 3. gole çok yaklaştı; kısa mesafedeki seri çalımlarıyla rakip savunmadan kurtulan Agüero'nun vuruşunda topu ayaklarıyla uzaklaştıran Valdes gole izin vermedi.

Xavi'nin pasıyla ceza alanı içinde buluşan Ibrahimovic yavaş hareket edince savunma araya girdi, Barcelona 59'da bir önemli pozisyondan daha yararlanamamış oldu.

75. dakikada Ujfalusi'nin vuruşunu kornere tokatlayan Valdes ev sahibi ekibi üçüncü golden etti.

Pep Guardiola son değişiklik hakkını 78. dakikada kullandı; Xavi'nin yerine Bojan oyuna dahil oldu.

88. dakikada De Gea'nın kaleci vuruşuna engel olan Barcelonalı Ibrahimovic sarı kartla cezalandırıldı.

90. dakikada Messi'nin ceza alanı dışından vuruşu direği yalayarak dışarı gitti.

Vicente Calderon'da sezonun ligdeki ilk mağlubiyetini alan Barcelona 55 puanda kalırken, puanını 27 yapan Atletico Madrid ise 15. sırada girdiği 22. haftanın ardından 11. sıraya kadar tırmandı.

forza Atletico Madrid....

Süleyman50
15.02.2010, 08:17
Sevilla üçlük attı..

22. haftada Osasuna'yı konuk eden Sevilla 3 puanı hanesine yazdırarak La Liga'da maç fazlasıyla Mallorca'dan dördüncülğü devraldı.

Sevilla [1 - 0] Osasuna
35' [1 - 0] Fabiano

La Liga'da yaptığı peşpeşe puan kayıplarının ardından zirve yarışında geride kalan, Kral Kupası'ndaysa adını finale yazdırarak Atletico Madrid'in rakibi olmaya hak kazanan Sevilla; Estadio Ramon Sanchez Pizjuan'daki 22. hafta mücadelesinde Osasuna'yı konuk etti.

Karşılaşmada Estrada Fernandez düdük çaldı.

35. dakikada Capel'in sol kanattan yaptığı ortada mükemmel bir kafa vuruşu yapan Fabiano ev sahibine skor avantajını getirdi. Sevilla devre arasına 1-0'la girmeyi başardı.

Sevilla bu skorun ardından puanını 39 yaptı ve maç fazlasıyla 37 puanlı Mallorca'yı geride bırakarak dördüncülüğü devraldı.

Endülüs'ten boynu bükük ayrılan Osasuna ise 29 puanda kalarak sekizinciliğe kadar tırmanma fırsatını değerlendirememiş oldu.

Cemalettin Taşkın
15.02.2010, 09:20
bu atletico da barcelonanın başına bela. her sezon yeniyorlar.

Özge
15.02.2010, 10:34
Liderliğe oturduk:pA.Madrid'i tebrik ediyorum.Daha farklı kazanabilirlerdi.

ilhan
15.02.2010, 11:51
İlhan iki duyguyu birlikte yaşadın he mi :D

Aguero'nun oynadığı bir takım kazanıyorsa, benim için tek bir duygu vardır.:)

Oruç
15.02.2010, 11:57
Madrid'in Barca'yı yenmesi iyi oldu. Darısı gesenin başına.

pazarkapılı
15.02.2010, 11:59
a.madrid barcelonayla oynamayıp la liganın baska takımıyla oynasa kazanamazdı...ekstra motivasyon böyle bişey...biz bunları cok iyi biliriz ülkece...haftaya a. madridi takip edecem....

Mustafa Önal
15.02.2010, 12:15
BARÇA'YI DÜN İLK kez bu kadar isteksiz gördüm. özellikle 2. 45 dakika xavi ve iniesta inanılmaz isteksiz gözüktü. gerçi takım 2 beksiz ve orta sahası oynadı. zlatan'a da bişey demiyorum. La Liga da bu kadar bocalayacağını düşünmemiştim. eleman resmen şamaroğlana döndü. her pozisyonda ofsayt, yerde, ayakta duramıyor, çok ağır , faul yapıyor. sırtında zlatan yazmasa herhalde derler kovun bunu :)

hala kendine gelemedi zlatan. atleticonun çömez kalecisi de iyi toplar çıkardı. BARÇA 2. yarıkı oyunu ile puanı hak etmedi ve alamadı. kısa sürede takım toparlayacaktır. 2-3 haftalık hakem polemiği takımı baya etkilemiş.

Oruç
15.02.2010, 12:17
İzleyemeyenler için goller:

http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=3296

SDanışmaz
15.02.2010, 13:19
Liderliğe oturduk:p

Hala daha puan farkı 5 :cool:

Mollasalihoğlu
15.02.2010, 13:22
Real MAdrid'in büyük sayılabilecek maçlarının tamamı içerde 2. yarıda..

Hüseyin Bağdat
15.02.2010, 13:27
Sorun yok puan farkı 5'e düştü:)

Bir puan farkla lider olmakta güzelmiş:D

Gökhan KAN
15.02.2010, 13:29
Uğursuz rakamdan kurtulucaz inşallah. 32 geliyor 32..

Özge
15.02.2010, 14:13
Hala daha puan farkı 5 :cool:
Selamicim sen puan hesaplamayı öğrenemedin mi hâlâ?:pBen sana öğreticem merak etme:p:D:D

Ahmet Başkaya
15.02.2010, 15:14
Selamicim sen puan hesaplamayı öğrenemedin mi hâlâ?:pBen sana öğreticem merak etme:p:D:D

1 puanla öne geçtik demi ççç ççç

Özge
15.02.2010, 15:18
1 puanla öne geçtik demi ççç ççç
Evet liderliğe oturtuk:D

Serdar Ersoy
15.02.2010, 15:25
Biz seni lider olasın diye sevmedik BARCA'm :) ççç

Mollasalihoğlu
15.02.2010, 15:45
Şimdi de Xavi..
La Liga'nın 22. haftasında deplasmanda Atletico Madrid'in konuğu olan Barcelona'da sakat futbolcuların sayısı artarken, dünkü karşılaşmanın ilk dakikalarında sakatlanan ve sahalardan 1 ay uzak kalacağı açıklanan Keita'nın ardından, bir kötü haber de Xavi'den geldi..

Kulübün açıklamasında, dün deplasmanda 2-1 kaybedilen Atletico Madrid maçında sakatlanan orta saha oyuncusu Xavi Hernandez'in de en az 2 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Xavi'nin bugün kontrolden geçtiği ve sağ bacağındaki sakatlık nedeniyle yaklaşık 15 gün forma giyemeyeceği kaydedildi.

Xavi, Barcelona'da son dönemde sakatlanan 6. oyuncu oldu.

Barcelona'da Daniel Alves, Eric Abidal, Dmytro Chygrynskiy ve Yaya Toure, Madrid deplasmanında sakatlıkları nedeniyle forma giyemediler. Malili orta saha oyuncusu Seydou Keita da dünkü maçta sakatlanmıştı

Dursun Kaplan
15.02.2010, 15:50
Üzüldüm Xavi. :p

Gökhan KAN
16.02.2010, 00:12
Xavi sakatlandığına göre takımın %50 si gitmiştir.

seyyah61
17.02.2010, 20:28
Kulüp reviere döndü.
Busquets ile Iniesta kaldi koskoca orta sahadan sadece.
Önümüzde kritik maclar varken hic de iyi olmadi bu üstüste gelen sakatliklar.

Mustafa ÖZDEMİR
18.02.2010, 11:23
barçada yenildi .şimdi şampiyonluk hesapları iyic karıştı...

Murat Erdem
18.02.2010, 11:49
Yaşanan skor kısırlığı, pozisyonları hazırlayan orta saha kurgumuz da mental yorgunluğa yol açıyor. Oluşan yılgınlığın da etkisi var bu sakatlık furyasında.
İnsan fizyolojisin de bir sınırı var. Barca'nın başına gelen bu, sınıra geldi oyuncularımız ve dökülmeye başladık. Son iki senede ki maç trafiği ve devamlı aynı oyuncuların oynamasının sonuçları çıkıyor.
Laporta, her ne kadar tarihimizin en iyi başkanlarından olsa da, hem 2006, hem de bu sezon başı transfer de stratejik hatalar yaptı ve Avrupa'da hanedanlık kurma şansını ikinci kez teptik.
2006 da Thuram-Zambrotta yerine, Buffon-İbrahimoviç'i alsaydık, hem Real'e averajla iki lig şampiyonluğunu hediye etmeyecektik, hem de CL yi tekrar kazanacaktık rahatca.
Senelerdir en zayıf halkamız olan kaleci konusunda hiç bir hamle yapılmaması, bu sene maddi gücümüz olmasına rağmen David Villa'yı almaktan vazgeçmemiz, Eto'o krizini yönetememiz, diğer aklıma gelen stratejik hatalarımız.

seyyah61
19.02.2010, 17:09
Valdes her ne kadar özevlat oldugu icin takimda tutulsa da, vasat üstü bir kalecidir. Bazen inanilmaz performans gösteriyor bazen de inanilmaz basit goller yiyor. Fakat bu kadar büyük bir takima mac kurtaran bir kaleci gereklidir. Ona ragmen dünyadaki yildiz kaleci orani da hayli düsük. Atiyorum Valdes kalitesinde bir oyuncu orta sahada olsaydi, bir cok maca yedek baslardi ve belli bir zaman sonra da satilirdi. Sanirim tek sansi bulundugu bölgede rekabetin cok az olmasi.
Bir iki istisna geldi aklima Olympic Lyon'un kalecisi Lloris ile Akinfeev. Lloris gercekten mükemmel bir kaleci, R.Madrid macinda da müthis bir performans göstermisti.

Gökhan KAN
20.02.2010, 16:46
"Son 15 yılın en iyi Real Madrid'i"

İspanya'nın Real Madrid takımının teknik direktörü Manuel Pellegrini, ''Bu takım, son 15 yılın en iyi Real Madrid'i'' dedi.

Olympique Lyon'a karşı alınan 1-0'lık yenilginin ardından eleştiri oklarının yöneltildiği isim olan Pellegrini, kendisini Real Madrid Televizyonunda savundu.

Lyon karşısında İspanyol basınında denildiği gibi takımı defansif oynatmadığını kaydeden Şilili teknik adam, ''Takımı parçalamak için yöneltilen tüm suçlamalar gerçeği yansıtmıyor. Deplasmanda oynanan tüm maçlarda ilk dakikadan itibaren gol aramak için oynadık ve Lyon'da da böyle oldu. Defansif bir sistem değişikliği yapmadık. Takım baştan beri aynı oynuyor ve bu da bizim son 15 yılın en çok puanını alan, en az gol yiyip en çok gol atan takım olmamızı sağladı'' şeklinde konuştu.

Real Madrid'in son 6 yılda 8 teknik direktör değiştirdiğini söyleyen Pellegrini, ''Şampiyonlar Ligi'nde ilk 16'ya kalamadılar ve geçen süredeki toplam 15 turnuvada sadece 2 kupa kazandılar. Ben, Real Madrid futbolunun ne olduğuna ilişkin çok açık bir fikre sahibim'' ifadelerini kullandı.

Lyon maçını futbolcularla birlikte analiz ettiklerini ve şu anda tamamen rahat olduklarını kaydeden Real Madrid teknik direktörü, futbolcularının Lyon maçını unutup La Liga'ya konsantre olduklarını vurguladı. Pellegrini, oynattığı futboldan dolayı Madridli taraftarların sokakta kendisini tebrik ettiğini de belirtti.

Uğurtan
20.02.2010, 21:58
İlk yarıda Barça 3-0 yaptı.. Bir yerlere fazla sevinmemelerinin mesajını veriyoruz..

;)

Uğurtan
20.02.2010, 22:43
Tiago 4-0..

Messi neler yaptı yine :)

Gökhan KAN
20.02.2010, 23:23
Nerede bu Barcalılar yahu. 4 atmışlar piyasada yoklar. Sadece Uğurtan kutluyor galibiyeti. Real yenilince uğruyorlar sadece başlığa. Ondan sonra biz Barcalıyız.:)

SDanışmaz
21.02.2010, 00:32
Geldim Gökhan geldim..
Bizi biraz anla be Gökan, galibiyetlere alıştığımız için ara sıra uğruyoruz :p

Barça antreman maçı yaptı. 2 fikirik golü de harikaydı. Messi'yi anlatmaya gerek yok :)

Genç oyuncular maça girerken şunu düşündüm, Barça'nın geleceği gerçekten sağlam. Çünkü alt yapı sağlam... R.Madrid gibi milyonları saçıp takım kurmaya çalışmıyor. -Gerçi onu da becerebilseler gam yemeyeceğim :D-

Yarın Real'i izleyelim bakalım ne yapacak :)

Bu arada Özge senin matematik öğretmenin kasap mı :D

seyyah61
21.02.2010, 03:07
Trabzonspor macini seyrettigim icin Barca macinda burda olamadim.
Her seyin de altinda bir neden aramayin yahu.
Tabi ki Barca'nin galibiyeti benim icin R.Madrid'in maglubiyetinden daha cok sevindirici.
Ama ikincisi de güzel yahu. :D

mehmets61
21.02.2010, 13:06
barcelona erken gol attı mı genelde fark oluyor güzel oluyor:)

Harun-61
21.02.2010, 13:32
Nerede bu Barcalılar yahu. 4 atmışlar piyasada yoklar. Sadece Uğurtan kutluyor galibiyeti. Real yenilince uğruyorlar sadece başlığa. Ondan sonra biz Barcalıyız.:)

biz burdayiz evelAllah.....;)

Ahmet Başkaya
21.02.2010, 16:29
Bugün yine liderliği kaparız ;)

Tolunay Abdioğlu
21.02.2010, 17:12
Şuan 8 puan öndeyiz Real'den.

Marquez topun başına geçtiğinde gol olacağına emindim.Beni yanıltmadı.

Mucahid Erdogan
21.02.2010, 18:54
bu akşam real herzamankı gıbı kazanacak ve aradakı puan farkı 2 ye dusecek sonrada 31 haftaya kadar beklıcez o hafta lıgın krılma noktası tabı ıkı takımda puan kaybetmesse hıc :D

Mustafa ÖZDEMİR
21.02.2010, 22:19
aman allahım .ronaldo:D...

Özge
21.02.2010, 22:21
Ronaldo'nun güzel golüyle 1-0 öndeyiz.Penaltı atıyoruz Kaka ve gooool:)

Mustafa ÖZDEMİR
21.02.2010, 22:39
süper bir gol yediniz az önce:D...

Özge
21.02.2010, 23:12
Higuain attı 3 oldu adamım ya:)

seyyah61
21.02.2010, 23:19
Atletico Almeria'ya yenilmis.
Tek atimlik silahmis onlarinki.
Barca'ya karsi özel motivasyonla oynadilar.
Zaten mactan sonra da baskanlari yalaka bir aciklama yaparak, Real Madrid'in sampiyonluguna yardim ediyoruz, Barca'yi yeniyoruz, Real Madrid'e de yeniliyoruz tarzinda bir aciklama yapmisti.
Bu arada Villarreal'in yeneceginden pek umudum yoktu, bu sezon cok kötüler gercekten.

Özge
21.02.2010, 23:27
Ronaldo karşı karşıya kaçırdı hemen peşine Villarreal attı.

Özge
21.02.2010, 23:28
Ve Higuain 4 yaptı:)

Kakaaaaaaa Leiteeeeee 5:)

mehmets61
22.02.2010, 01:07
real madrid 6 2 yenmiş bu skor bi yerden tanıdık geldi ama çıkaramadım stadda aynıydı galiba:)

Oruç
22.02.2010, 01:20
Güzel maçtı. İzlerken zevk aldım.

--------------------------

Sarı Denizaltı'ya altı torpido !

La Liga'da lider Barcelona'nın en yakın takipçisi Real Madrid, sahasında Villarreal ile karşılaştı. Real Madrid, Barça'nın farklı Zaragoza galibiyeti ile kapattığı haftada rakibine gol yağdırdı!

http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_nu_Ronaldo11.jpg

Maça iyi başlayan Real Madrid 18. dakikada Ronaldo ile 1-0 öne geçti. Bu golün 2 dakika sonrasında kazanılan penaltıyı Kaka gole çevirince fark 2'ye çıktı. Sarı Denizaltılar 31. dakikada Senna ile bir gol bulunca maçın ilk yarısı 2-1 Real Madrid'in üstünlüğüyle sona erdi.

Etkili futbolunu 2. yarıda sürdüren Real Madrid 54'te Higuain ile 3-1 öne geçti. 66'da Nilmar farkı yeniden 1'e indirse de 71. dakikada Higuain, 79. dakikada da Kaka maçtaki 2. gollerini attılar ve skoru 5-2'ye taşıdılar. Son sözü ise 87'de penaltıyı gole çeviren Alonso söyledi ve Real Madrid maçı 6-2 kazandı.

Bu sonucun ardından Real Madrid puanını 56'ya çıkardı ve Barça ile arasındaki 2 puanlık farkı korumuş oldu.

ligtv.com.tr

Mustafa Önal
22.02.2010, 10:51
bu arada basketbol da madriz i yine çarpmışız. kral kupası finalinde 80- 61 ile dağıtmışız :)

Mustafa ÖZDEMİR
22.02.2010, 10:56
madrit ne yaptı öyle:D...

Harun-61
22.02.2010, 10:58
bu arada basketbol da madriz i yine çarpmışız. kral kupası finalinde 80- 61 ile dağıtmışız :)

kötü bi espiri yapacaktim ama Madrid en azindan plaka yapmis :p
merhamet bizden ;)

Viva Barca...

ilhan
22.02.2010, 11:18
Real 6, Barça 4 gol attı bu hafta. Ben hiçbirini izleyemedim. Böyle gollü maçları izlemeyi seviyorum. Bu arada Almeria'ya yenildik. :D

Mollasalihoğlu
22.02.2010, 15:23
Ronaldo da vasat adam caaaaanım :)

Erbay
22.02.2010, 16:36
Ahım şahım bir adam değil :p Hangi maçı kurtardığını hatırlıyorsunuz :D

Semih Aydın
22.02.2010, 16:51
Tebrikler Xabi Alonso. :alkış:

Gökhan KAN
22.02.2010, 19:52
Ronaldo dünyanın en komple ve en iyi oyuncusu olduğunu gösterdi.

SDinc
22.02.2010, 20:00
Tebrikler Xabi Alonso. :alkış:
Evet formsuzluğunu üzerinden atmış , belli. Kaç haftadır vasatı aşamayan Xabi dün hatasızdı.

Ahmet Başkaya
22.02.2010, 20:38
Her maç 10 gol atsa ne var karakter yok bir kere ..:D ..

Ehemm eheemmm :) ....

Liderliği kaptık :)

Harun-61
22.02.2010, 22:18
Ronaldo dünyanın en komple ve en iyi oyuncusu olduğunu gösterdi.

Messi'den sonra diyecektin dimi Gökhan :)

Gökhan KAN
22.02.2010, 22:26
Messi'den sonra diyecektin dimi Gökhan :)
Göreceli bir kavram. Bence Ronaldo. Bir arkadaşta Ronaldinho demişti mesela. Ben komple olmasına bakarım. Bir çok özellikte Ronaldo Messiden çok çok iyi ama Messi sadece yaratıcılıkta ondan iyidir. Onun için Ronaldo.

Ahmet Başkaya
22.02.2010, 23:46
Bugün Umut'u dinlediniz mi :D

Selman
23.02.2010, 00:23
Real'i baskette de tokatlamışız geçen gün:D

Puan farkı hâlâ 5 ;)

Mollasalihoğlu
23.02.2010, 01:03
Yarasalar'ı Villa uçurdu..

İspanya La Liga'da haftanın kapanış mücadelesinde Valencia; konuk ettiği Getafe önünde David Villa'nın golleriye üç puana uzandı.. Alexis'in atılmasıyla 10 kişi kalan 'Yarasalar', Moral'in sayısına engel olamasa da Brugge maçı öncesi moral depoladı: 2-1

Valencia [2 - 1] Getafe
39' [1 - 0] David Villa
52' [2 - 0] David Villa
61' Alexis(Kırmızı Kart)
75' [2 - 1] Moral

Özge
23.02.2010, 10:33
Real'i baskette de tokatlamışız geçen gün:D

Puan farkı hâlâ 5 ;)
Selman abi kaç defa daha anlatacağım sana şu hesap işini:D

ilhan
23.02.2010, 10:40
Yarasalar'ı Villa uçurdu..

İspanya La Liga'da haftanın kapanış mücadelesinde Valencia; konuk ettiği Getafe önünde David Villa'nın golleriye üç puana uzandı.. Alexis'in atılmasıyla 10 kişi kalan 'Yarasalar', Moral'in sayısına engel olamasa da Brugge maçı öncesi moral depoladı: 2-1

Valencia [2 - 1] Getafe
39' [1 - 0] David Villa
52' [2 - 0] David Villa
61' Alexis(Kırmızı Kart)
75' [2 - 1] Moral

Villa, Villa, Villa...

Şu Valencia'ya da acayip sempatim var. Mista, Vicente, Aimar, Baraja, Angulo, Canobbio'lu kadrolarından beri :) Tesadüfidir hiç sevmediğim Benitez'in kadrosuydu. :D

Harun-61
23.02.2010, 10:42
Göreceli bir kavram. Bence Ronaldo. Bir arkadaşta Ronaldinho demişti mesela. Ben komple olmasına bakarım. Bir çok özellikte Ronaldo Messiden çok çok iyi ama Messi sadece yaratıcılıkta ondan iyidir. Onun için Ronaldo.

Avatar da kullandigin Futbolcu her ikisinden de iyi'di ;)

Mollasalihoğlu
23.02.2010, 11:11
Villa, Villa, Villa...

http://video.fanatik.com.tr/Default.aspx?VideoID=30250&auto=1

al sana villa :)

ilhan
23.02.2010, 11:13

Off, off, off... Ama bu adam atar. Saha dışından falso vererek sıfırdan gol atan bir adam Villa. Atar abi. Bu adam gol atsın, gol atmak yakışıyor.

Pası veren senin adam değil mi?

Harun-61
23.02.2010, 11:14
David Villa seneye ya Barca'da yada Liverpool'da...

demedi demeyin... ;)

Ahmet Başkaya
23.02.2010, 11:15

Bu kardeşimiz insan mı .) ...

Çok güzel bırakmış ...

ilhan
23.02.2010, 11:17
David Villa seneye ya Barca'da yada Liverpool'da...

demedi demeyin... ;)

Hiçbir yere gitmeyecek. Adamlar sene başında öyle bir maddi kriz yaşadılar ki neredeyse haciz gelecekti. Dünya para döktüler Villa için. Satmıyoruz, satmayacağız dediler. Çok takdir ettim. Silva ve Villa satılık değildir dediler. Villa'nın Valencia'dan kolay kopacağına inanmıyorum.

Ha giderse Liverpool'a gelsin tabii. :D

Harun-61
23.02.2010, 11:20
Hiçbir yere gitmeyecek. Adamlar sene başında öyle bir maddi kriz yaşadılar ki neredeyse haciz gelecekti. Dünya para döktüler Villa için. Satmıyoruz, satmayacağız dediler. Çok takdir ettim. Silva ve Villa satılık değildir dediler. Villa'nın Valencia'dan kolay kopacağına inanmıyorum.

Ha giderse Liverpool'a gelsin tabii. :D

Satmıyoruz, satmayacağız dediler. ;)

biz bu laflari cok duyduk Ilhan'im :) bu para admi deli eder, Valencia elbet satacak Villa'yi.

bknz: Ronaldo ManU ;)

Dursun Kaplan
23.02.2010, 11:21
Villa şahane bir gol attı. Adam harbiden futbolcu. Oyunda kaldığı sürece futbolu dahada seviyor insan.

ilhan
23.02.2010, 11:24
;)

biz bu laflari cok duyduk Ilhan'im :) bu para admi deli eder, Valencia elbet satacak Villa'yi.

bknz: Ronaldo ManU ;)

Ronaldo Real'e gelmek istediğini söylemişti. Asla ManU'dan ayrılmayacağım ya da ManU asla satmayacağız demedi. Platini bile bu durum için çıkıp "Futbolcular köle değildir" dedi abi. :)

Valencia'nın gözbebeğidir Villa ve Silva... Sene başında Real Madrid'e bile hayır demişlerdi abi. :) Real Madrid tonla para döktü alamadı, Barça ve Liverpool o parayı döküp alacak yani? Hiç sanmıyorum.

Liverpool'a gelirse hayır demem :D ama ayrılacağına ihtimal vermiyorum.

* * *

Valencia forumlarında takılayım ben bir kaç hafta. Oradan takip edeyim, daha sonra dönerim buralara. :)

Mollasalihoğlu
23.02.2010, 12:23
Pası veren senin adam değil mi?

Pası veren Silva, evet..

Onun da yeteneği Villa gibi tartışılmaz ama geçen sezon olduğu kadar tat vermiyor bana, bakalım son haftalarda değiştirebilecek mi durumu :)

Gökhan KAN
23.02.2010, 15:20
Barcalılar İbra Etoo takasından kazık yediklerinin farkındadırlaar umarım.

seyyah61
23.02.2010, 19:11
Eto'o gitmek istedi ve gitti.
Gtmek isteyeni zorla tutmalari sacma olurdu zaten.
Ayrica Ibrahimovic en az Eto'o kadar kaliteli bir oyuncu, hatta ondan daha komple bir oyuncu.
Zamana ihtiyaci var.

Mustafa ÖZDEMİR
23.02.2010, 23:03
Barcalılar İbra Etoo takasından kazık yediklerinin farkındadırlaar umarım.
yanılıyorsun...

Mollasalihoğlu
24.02.2010, 00:06
Eto'o gitmek istedi ve gitti.
Gtmek isteyeni zorla tutmalari sacma olurdu zaten.
Ayrica Ibrahimovic en az Eto'o kadar kaliteli bir oyuncu, hatta ondan daha komple bir oyuncu.
Zamana ihtiyaci var.

Kazığın sebebi İbra'nın kaşitesinden ziyade Barcelona'nın üzerine verdiği yüklü miktar..

Salih Edip
24.02.2010, 00:21
barca ibra için üste çok para verdi ben de öyle düşünüyorum , tamam ibra daha iyi olabilir ama o kadar da değil :)

zaten mourinho da bayağı memnun kaldı bu işten :D

Gökhan KAN
24.02.2010, 00:35
Kazığın sebebi İbra'nın kaşitesinden ziyade Barcelona'nın üzerine verdiği yüklü miktar..
Aynen öyle.

Gökhan KAN
24.02.2010, 22:35
"Ronaldo'suz Real çok bayar.."

2007/08 Sezonu'nda Real Madrid'i çalıştıran Bernd Schuster; transfer rekortmeni Portekizli süper yıldız Cristiano Ronaldo'nun olmadığı karşılaşmalarda başkent ekibini izlemenin bir keyfi olmadığına değindi.

Getafe'deki başarılı performansının ardından, serbest kalabilmesi için kulübüne 480.000 Avro ödenen ve 2007/08 Sezonu öncesi Real Madrid'de göreve getirilen teknik direktör Bernd Schuster çarpıcı açıklamalar yaptı.

Sezon öncesinde kendisi için Manchester United'a 94 milyon Avro ödenen transfer rekortmeni Portekizli süper yıldız Cristiano Ronaldo'nun görsel anlamda da
çok önemli bir değer olduğunun altını çizen Alman teknik adam "Ronaldo'nun olmadığı maçlarda Real Madrid'i izlemekten hiç keyif almıyorum" dedi.

SDanışmaz
25.02.2010, 14:26
Şuu Villa seneye Barça'da olsa fena olmaz :rolleyes:

Selman abi kaç defa daha anlatacağım sana şu hesap işini:D

Matematik Öğretmeninin telefon numarasını bana göndersene :)

Gökhan KAN
26.02.2010, 13:11
Pique de sözleşmesini 2015 e kadar uzatmış..

Süleyman50
26.02.2010, 13:46
Navas'a devler talip..

Sevilla'nın başarılı kanat oyuncusu Jesus Navas'ın Real Madrid ve Barcelona tarafından takibe alındığı iddia edildi. Yıldız oyuncunun 2010 Dünya Kupası Finalleri için İspanya Milli Takımı kadrosuna dahil edileceği de sızan haberler arasında.

Navas'ın Endülüs ekibiyle mevcut kontratının 2012 yılında sona ereceğini hatırlatan Marca Gazetesi, yıldız oyuncunun kontratında 60 milyon Avro karşılığında serbest kalmasını sağlayacak bie madde bulunduğuna da değindi.

Yüksek miktarlar karşılığında satılan Jose Antonio Reyes, Julio Baptista, Sergio Ramos, Daniel Alves, Seydou Keita ve Christian Poulsen gibi yıldızlar için sarfettiği "Satılık değil" sözlerini Navas için de tekrarlayan başkan Jose Maria De Nido'nun önümüzdeki yaz sergileyeceği tavır merakla bekleniyor.

Süleyman50
26.02.2010, 13:47
Ronaldo'nun Rooney hayali..

La Liga takımlarından Real Madrid'in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, eski takımı Manchester United'dan Wayne Rooney ile bir gün yeniden oynamak istediğini söyledi..

Manchester United'ın eski Portekizli forvet oyuncusu Ronaldo, forvet mevkiindeki eski partneri Rooney ile bir gün aynı formayı yeniden giymek istediğini belirterek, ''Hayatta her şey mümkün'' dedi.

Ronaldo, bu sezon takımına 27 gol kazandıran Rooney'nin performansına şaşırmadığını belirterek, ''O her zaman parlak bir futbolcu idi'' yorumunu yaptı.

Gökhan KAN
27.02.2010, 01:55
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Barcelonayı kuran ve 17 yıl başkanlığını yapan Nunez general Franconun ihalelerinden nemalanan bir adammış. Transferleri bu yolla yapmış olabilirler..

Selman
27.02.2010, 02:03
Gökhan saçmalamanın da bi sınırı var be kardeşim :)

Şunu biraz açsana sen ben pek anlamadım.Nasıl yapıyormuş Barca transferleri ?

Katalanlardan nefret eden bi adam Katalanların başkanına ihale veriyormuş öyle mi ? Ve o zamandan bu zamana paraları aktarıyor Barca? Bu mudur ?

Gökhan KAN
27.02.2010, 02:08
Hiç bilmiyoum valla sadece bir yerde okudum iyi bir araştırmak lazım. Dediğin gibi franco nun böyle bir adamla yan yana olması bile düşünülemez.

Gökhan KAN
27.02.2010, 02:10
Barcayı kuran Nunez katalan değilmiş bu arada. isviçreliler, ingilizler ve katalanlar kurmuş takımı. O da araya kaynamış heralde.

Mollasalihoğlu
27.02.2010, 11:10
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Barcelonayı kuran ve 17 yıl başkanlığını yapan Nunez general Franconun ihalelerinden nemalanan bir adammış. Transferleri bu yolla yapmış olabilirler..

Katalonya'nın bugün sanayi bölgesi olması ve dolayısıyla bu kadar zengin olmasının da Franco'nun planı ve emri ile yapıldığını okumuştum..

Harun-61
27.02.2010, 12:10
Real'li arkadaslar, camur atmayin Lütfen-rica ediyorum :) :)

Mollasalihoğlu
27.02.2010, 13:45
Real'li arkadaslar, camur atmayin Lütfen-rica ediyorum :) :)

Bir ülkeyi yöneten adamın, o ülkenin bir bölgesine yatırım yapıp sanayi bölgesi haline getirmesini dile getirmek nasıl bir çamur atmaktır?

mehmets61
27.02.2010, 21:07
tenerife ya başarılar diliyorum:)

Özge
27.02.2010, 21:29
Higuain attı yine 1-0:)

Özge
27.02.2010, 21:42
Higuain hızına yetişemez oldum 2-0 oldu:D

Uğurtan
27.02.2010, 22:07
Maç 3-1 devam ediyor..

Adem Erdoğan
27.02.2010, 22:08
Tenerife gibi takımlar nasıl bu ligde oynuyor ilginç.

Gökhan KAN
27.02.2010, 22:31
Granero çıktı Vaart girdi..

ilhan
27.02.2010, 22:32
Real Madrid'in kadro değeri 20 tane Tenerife yapıyormuş.

Özge
27.02.2010, 22:34
Ronaldo penaltıdan attı 4-1:)

Gökhan KAN
27.02.2010, 22:34
Penaltı....

Adem Erdoğan
27.02.2010, 22:37
2 saat boyunca liderliğin keyfini çıkartın, kolay kolay gelmez bu fırsat.:)

Özge
27.02.2010, 22:37
2 saat boyunca liderliğin keyfini çıkartın, kolay kolay gelmez bu fırsat.:)
Biz bu hafta liderdik zaten zaten Adem 1 puan önünüzdeyiz:p:D

Gökhan KAN
27.02.2010, 22:38
Çok fazla gol atıyoruz arkadaş bu ne ya...

Hüdai Pervaneli
27.02.2010, 22:40
Çok fazla gol atıyoruz arkadaş bu ne ya...
Cokta Yiyoruz

Özge
27.02.2010, 22:47
Raul ve 5 oldu maşallah:D

Gökhan KAN
27.02.2010, 22:47
Yine mi yine mi..

Adem Erdoğan
27.02.2010, 22:48
Biz bu hafta liderdik zaten zaten Adem 1 puan önünüzdeyiz:p:D

Hayalgücün çok geniş Özge.:D

ama reelin de hakkını verelim yani gelene 5 gidene 6.:rolleyes:

Gökhan KAN
27.02.2010, 22:50
Hakem 30 sn erken bitirdi orayada bir gol sığdırırdık ya neyse.

Özge
27.02.2010, 22:50
Hayalgücün çok geniş Özge.:D

ama reelin de hakkını verelim yani gelene 5 gidene 6.:rolleyes:Hayalgücü mü?:DGörüşürüz bakalım gerçek mi yoksa hayalgücü mü?:D

Gökhan yeter ya bu kadar hakem anladı o yüzden erken bitirdi:D

Adem Erdoğan
27.02.2010, 22:54
6 ile ilgili kötü anılarınız var galiba; ille de 6 atmak istiyosunuz.:D

macka61
27.02.2010, 22:55
tenerife 5 atsanız ne olurki siz barcelonaya 5 atın geçen sene 6 yı unuttunuz galiba

Gökhan KAN
27.02.2010, 22:55
Real 5. viteste..

Arjantinli Gonzalo Higuain'in 2 gol, 1 asistle damgasını vurduğu karşılaşmada düşme potasındaki Tenerife'yi deviren Real Madrid maç fazlasıyla liderlik koltuğuna yükseldi, Barcelona'nın Camp Nou'da Malaga'yı konuk edeceği mücadelenin sonucunu beklemeye başladı.

Tenerife [1 - 5] Real Madrid
29' [0 - 1] Higuain
42' [0 - 2] Higuain
46' [1 - 2] Ayoze
48' [1 - 3] Kaka
80' [1 - 4] Ronaldo (Penaltı)
90' [1 - 5] Raul

La Liga'da ezeli rakibi Barcelona'yla kıyasıya bir zirve mücadelesine giren Real Madrid 24. haftada Tenerife deplasmanı Estadio Heliodoro Rodriguez Lopez'e konuk oldu.

Ramirez Dominguez'in düdük çaldığı karşılaşmada başkent ekibi Higuain'in mükemmel performansıyla galibiyete uzanarak puanını 59 yaptı ve Barcelona-Malaga mücadelesi öncesi maç fazlasıyla liderliği devraldı.

Higuain'in 2 gol attığı, 1 asist yaptığı, 1 topunun da direkten döndüğü karşılaşmanın ardından Tenerife ise kümede kalma mücadelesi verdiği süreçte 20 puanda kaldı.

Higuain'in hücumdaki başarılı performansı kadar, Casillas'ın yaptığı kurtarışlar da Real Madrid'in farklı galibiyetinde önemli rol oynadı.

Haftanın Coliseum Alfonso Perez'deki açılış maçındaysa Getafe ve Zaragoza karşı karşıya geldi; konuk ekip sahadan Humberto Suazo'nun (Dk.3 ve 20) golleriyle 2-0 galip ayrıldı.

Gökhan KAN
27.02.2010, 23:02
Bakalım Barcelona kaç tane sallıcak..

mehmets61
27.02.2010, 23:54
ispanya federasyonu nun yaptıgı bu kıyagı unutmayın real in maçını önde yapmış böylece geçici liderlik sürüyorsunuz:) bu arada tek kale maç gol olmadı bir türlü oyun her zamanki gibi zevk veriyor ama meyvesi lazım:)

seyyah61
28.02.2010, 00:20
Cizgiden cikarilan toplar, kalecinin son anda kurtarislari, defansin son anda uzaklastirdigi toplar. Dakika 61 oldu Barcelona - Malaga maci hâlâ 0-0 .

Celil Köse
28.02.2010, 00:28
Gollllllllllllllllllllllllllllll:):)