PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İspanya | La Liga

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

Birtan Karaman
06.12.2009, 11:35
Yenmişsiz Dün :)

Messi'm Şov Yapmış Yine :)

Şu Ronaldo Videosu'da Güzelmiş ;)

Tolunay Abdioğlu
06.12.2009, 11:49
Valdes ne yaptın öle ya. :) Maçı veriyodu az kalsın.

Neyse kazandık.Barça golü yedikten sonra yazanlar goller geldikten sonra neden yazmamışlar acaba.:)

Mollasalihoğlu
06.12.2009, 12:02
Yenmişsiz Dün :)

Messi'm Şov Yapmış Yine :)

Şu Ronaldo Videosu'da Güzelmiş ;)

Messi videosu nasıl?

mehmets61
06.12.2009, 12:24
messi nin videosuda güzel:) adamı maradona nın veliahtı olarak gösteriyorlar elle gol atmadan olur mu hiç maradona dan öyle görmüş:)

Mollasalihoğlu
06.12.2009, 12:35
Ne rastlantılar yahu.. Maradona, Henry, Messi.. Hala da çamur atabiliyor olmaları ise ayrı bir güzellik :)

Berat
06.12.2009, 12:47
Ne rastlantılar yahu.. Maradona, Henry, Messi.. Hala da çamur atabiliyor olmaları ise ayrı bir güzellik :)

Senden de 3. golümüzlei lgili bir yorum beklerdim açıkçası :P

Mollasalihoğlu
06.12.2009, 13:05
Senden de 3. golümüzlei lgili bir yorum beklerdim açıkçası :P

Muhteşem, muhteşem, muhteşem :)

mehmets61
06.12.2009, 13:15
messi ile ronaldo yu karakter olarak kıyaslamam bile.futbolculuk açısından ronaldo daha iyi diyebilirsiniz bence degil kaka ondan kat kat daha iyi fakat karakter olarak messi daha düzgün bir insandır ronaldo dan...

Erbay
06.12.2009, 13:22
Barcelona'nın üçüncü golünü PES'te atamam valla.

Adem Erdoğan
06.12.2009, 13:23
Bazı yıldızlar galipken şov yapar; bazı yıldızlar ise şov yapmaz takımına galibiyet golleri getirir.:)

Adem Erdoğan
06.12.2009, 13:25
Barcelona'nın üçüncü golünü PES'te atamam valla.

:D

Yalnız 2. gol tam PES golü.:)

Pes doğrusu.:rolleyes:

Mollasalihoğlu
06.12.2009, 13:30
messi ile ronaldo yu karakter olarak kıyaslamam bile.futbolculuk açısından ronaldo daha iyi diyebilirsiniz bence degil kaka ondan kat kat daha iyi fakat karakter olarak messi daha düzgün bir insandır ronaldo dan...

Messi karakter olarak kesinlikle Ronaldo'dan üstün bir insandır..
Ancak M.Utd.'de oynadığı mevki ve skora katkısını gördüğüm Ronaldo için ezbere kimse "Messi'den kötü futbolcu" diyemez, diyeni de kaale alamam..

ilhan
06.12.2009, 14:00
Casillas'dan bir ikazda Ronaldo'ya bekliyorum.
:)

Samet Berber
06.12.2009, 14:16
O nasıl gol yahu , ayıptır ya :) .

seyyah61
06.12.2009, 15:20
Messi gencliginin verdigi heyecan, Maradona'ya benzeme istegi ve bir anlik refleksle o hareketi yapmis.
Sanki her macta eliyle gol atiyormus gibi lanse ettirilmesi komik.
C.Ronaldo'da ise kronik hale gelmis hakemi aldatma dürtüsü.
Eger dedigimin aksi dogru olsaydi, Messi'nin delil diye gösterdiginiz sadece 1 görüntüsüne karsilik , C.Ronaldo'nun onlarca hakemi aldatma hareketi olmazdi.
Ayrica M.Utd'da bayagi bir katki yapmis belli oluyor, kendini yere atarak kazandirdigi ve attigi frikiklerden.
Fifa'nin yildiz oyuncuyu koruma kampanyasi kapsami disinda tutulmasi gereken ahlaksiz ve diger futbolcularin emegine saygisiz bir futbolcudur C.Ronaldo.
Bu yüzden rakibine kasti tekmeler, bilerek kendini yere birakmalar gayet dogal onun icin.

Adem Erdoğan
06.12.2009, 15:26
Ronaldo bir zamanlar Türkiye'yi küçümseyici açıklamalar yapmıştı; onlar yarı finali göremezken biz yarı finalde Almanya'ya kılpayı elenmiştik.:)

seyyah61
06.12.2009, 15:26
Bu hareket 3 sezon öncesine ait degil.
Bu hafta yaptigi hareket ve nasil olduysa ikinci(!) sardan yedigi kirmizi kart.
Rakibi direkt sakatlamaya yönelik hareket.

http://www.dailymotion.com/video/xbe3pd_ronaldo-carton-rouge-real-madrid-vs_sport

Mollasalihoğlu
06.12.2009, 15:38
Gençliğin verdiği heyecan :)
Henry'nin bir anlık refleks..
Maradona'nın kazanma hırsı..

Baya objektif :)

Özkan
06.12.2009, 17:35
Real madrid adlı gereksiz oluşumda futbol oynayan birisinden ahlâklılık, rakibe saygı, beyefendilik vs. bekleyenlere şaşırıyorum ben. Ronaldo ne mal olduğunu rakîbine sert girerek değil real madrid'e transfer olmak için her türlü kepâzeliğe imzâ atarken göstermişti. Vaktiyle Best'in, Cantona'nın giydiği o formayı bu apaçiye verenler utansın.

Özge
06.12.2009, 19:04
Rakiplerimizi sevindirmek için Almeria'yı öne geçirdik biz:D

Adem Erdoğan
06.12.2009, 19:15
Rakiplerimizi sevindirmek için Almeria'yı öne geçirdik biz:D

Biz de rakibiniz olan Deportivo'yu yendik Özge sevinesiniz diye kıymetimizi bilin.:)

mehmets61
06.12.2009, 19:26
Biz de rakibiniz olan Deportivo'yu yendik Özge sevinesiniz diye kıymetimizi bilin.:)

güzelmiş:):alkış:

Özge
06.12.2009, 19:56
Siz şimdi sevinin Adem sezon sonu üzüleceğiniz için:D

Adem Erdoğan
06.12.2009, 20:00
Siz şimdi sevinin Adem sezon sonu üzüleceğiniz için:D

Üzüleceğim nokta Barnebeu'daki El-Clasico hiç tat vermeyecek; çünkü biz o haftaya kadar şampiyonluğu garantilemiş olacağız.:)

Neyse ya siz Laliga'da takılın almeria balmeria yanakları gülmeria;
bizim önümüzde alacağımız kıtalararası kupa var, şu anda ona konsantreyiz.:)

Özge
06.12.2009, 20:23
Üzüleceğim nokta Barnebeu'daki El-Clasico hiç tat vermeyecek; çünkü biz o haftaya kadar şampiyonluğu garantilemiş olacağız.:)

:D:D:D

Bekleyip göreceğiz:)

Mollasalihoğlu
06.12.2009, 21:48

Barçalıların futbol anlayışı hep Laporta gibi :D

Adem Erdoğan
06.12.2009, 21:59
Ne alıp veremediğiniz var arkadaş Laporta'yla; tabi çizdi real'in kaportasını.:D

Ahmet Başkaya
06.12.2009, 22:31

Kesinlikle katılıyorum karakter olarak bilemem ama futbol karakteri olarak Ronaldo ile Messi'yi kıyaslamam ...

Kolay kolay Barcalı övmem Messi değerini bilsin :) ...

Gelsin bize ... ççç

Özkan
07.12.2009, 01:20
Kesinlikle katılıyorum karakter olarak bilemem ama futbol karakteri olarak Ronaldo ile Messi'yi kıyaslamam ...

Kolay kolay Barcalı övmem Messi değerini bilsin :) ...

Gelsin bize ... çççGelmeden önce Barça'da köle olduğunu söyleyip zırlaması lâzım. Real böyle şahsiyetsiz nankörleri seviyor. Yakında Ribery de gelir.

Cem Akyüz
07.12.2009, 01:27
Ne alıp veremediğiniz var arkadaş Laporta'yla; tabi çizdi real'in kaportasını.:D

Süperççç:alkış:

Ahmet Başkaya
07.12.2009, 06:32
Gelmeden önce Barça'da köle olduğunu söyleyip zırlaması lâzım. Real böyle şahsiyetsiz nankörleri seviyor. Yakında Ribery de gelir.

Oyuncunun karakterine baksaydık bir iş hanı aşardık Real FC diye biz kulubüz takıma verdiği yarara bakaraz karakteri bizi ilgilendirmez :cool:

Ömer Kaya
07.12.2009, 08:37
Gelmeden önce Barça'da köle olduğunu söyleyip zırlaması lâzım. Real böyle şahsiyetsiz nankörleri seviyor. Yakında Ribery de gelir.
Birde Daniel Alves gelsin Tam olsun;)Seviyoruz şahsiyetsiz nankörleri;)

Hüseyin Bağdat
07.12.2009, 09:02
2-1 yenikken de kazanacağımızı düşünüyordum. Bu sene daha iyi oynuyoruz.Şampiyon olacağız buna inanıyorum...

Süleyman50
07.12.2009, 09:49
Valencia istediğini aldı!

La Liga'da zirve yarışını sürdürmek ve Sevilla'nın puan kaybettiği haftada 3. sıraya tırmanmak isteyen Valencia, Bilbao'yu geriye düşmesine rağmen mağlup etti: 1-2!

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

La Liga'da zirve yarışını sürdürmek ve Sevilla'nın puan kaybettiği haftada 3. sıraya tırmanmak isteyen Valencia, Kasım ayındaki çıkışının tesadüf olmadığını kanıtlama peşinde olan Athletic Bilbao ile deplasmanda karşılaştı.

San Mames Stadı'nda yapılan zorlu mücadelenin ilk yarısından gol sesi çıkmazken, goller ikinci yarıda geldi. Ev sahibi Bask ekibi Iker Muniain Goni'nin 58. dakikada attığı golle skor avantajını eline geçirirken, sevinci uzun sürmedi. Valencia ve İspanya Milli Takımı'nın yıldız forveti David Villa 61'de skora denge getirdi.

56. dakikada sarı kart gören Koikili Lertxundi, 74'te bir kez daha sararınca, kırmızı kartla oyun dışı kaldı ve Bilbao 10 kişi kaldı. 10 kişi kalan rakibi karşısında galibiyeti kovalayan Valencia, Jeremy Mathieu'nun 83'te attığı golle üstünlüğü ele geçirdi. Bilbao 87'de beraberliğe çok yaklaştı ancak Lopez'le penaltı kaçırdı. Kalan dakikalarda skor değişmedi ve Valencia 13. haftayı 2-1'lik galibiyetle kapattı.

Athletic Bilbao bu yenilginin ardından 13 maç sonunda 20 puanda kaldı ve haftayı 8. sırada tamamladı. Konuk Valencia ise eline geçen 3.'lük fırsatını iyi değerlendirdi ve 28 puanla 3. sırada yer aldı.

La Liga'da günün diğer maçlarında alınan sonuçlar şöyle:
Espanyol 0 - 4 Racing Santander
Malaga 1 - 1 Osasuna
Mallorca 4 - 1 Zaragoza
Tenerife 2 - 1 Sporting Gijon
Villarreal 3 - 2 Getafe

Mustafa ÖZDEMİR
07.12.2009, 16:01
barça işi götürür ...

Fatih
07.12.2009, 16:13
Ronaldo,Pepe,Marcelo hatta Guti yaptıkları hareketler sonucunda gerekli cezaları yediler.Kimsenin emeğini çalmadılar.Messi'nin yaptığı tam anlamıyla emek hırsızlığıdır.Henry zaten pişman olacağı kadar oldu ona değinmiyorum bile.

Real Madrid kulübü Dünya kulübüdür tıpkı Barça gibi.O yüzden anlamsız triplere girmeyin komik oluyorsunuz.

Adem Erdoğan
07.12.2009, 16:37
Barça canlı yayın takımıdır; real ise banttan yayın takımı.:)

Ali Tunahan Güllü
07.12.2009, 16:56
Uğraşmayın şampiyon belli her zaman ki gibi Barça!!!

Paksoy
07.12.2009, 17:37
şampiyon valencia ispanyanın 2 eziği barça real :D

Tolunay Abdioğlu
07.12.2009, 19:47
Barça canlı yayın takımıdır; real ise banttan yayın takımı.:)

Abi insanlar futbol izlemek istiyor.:)

Hasan61
07.12.2009, 21:48
çççççççççççççççBiraz geç oldu ama şimdi gördüm.
Mükemmel........

Ali Tunahan Güllü
07.12.2009, 22:27
şampiyon valencia ispanyanın 2 eziği barça real :D

Abi sen inanıyormusun dediğine:D?

Süleyman50
08.12.2009, 08:46
"Messi haketti, Barça da hak etti"

Zlatan Ibrahimovic, 'Altın Top' ödülünü kazanan takım arkadaşı Lionel Messi'yi kutladı, ama bütün Barçalı yıldızların ödülledirilmeyi hak ettiğini belirtmeden geçemedi.

Sport'a konuşan Ibra, "Barcelona'da oynayan bütün oyunculara ödül verirdim çünkü üç kupayı kazanmak gerçekten çok zor" ifadelerini kullandı.

Ibra ayrıca kendine ödenen 66 milyon avroluk bonsrvis bedelinin baskısını hissettiğini ve bunun tedirginliğiyle oynadığı itiraf etti.

"Hala stresi üzerimden atmaya çalışıyorum" diyen Ibra-cadabra sözlerini "Ama bunu büyüyorum ve şu an ortaya koyduğundan daha iyi oynamaya çalışıyorum" dedi..

Yaşadığı sakatlık yüzünden tam anlamıyla performans veremediğine dikkat çeken İsveçli yıldızi 1 ay içinde kendisini bulacağını, herşeyim daha iyi olacağını ve kendi daha rahat hissedeceğini müjdeledi.

Barcelona takım arkadaşlarına övgüler yağdıran geçen sezonun Serie A gol kralı, "Barça'daki oyuncularla oynadığınız zaman, sana oldukça gol fırsatı yaratıyolar ve size yalnızca gole odaklanmak kalıyor. Hepsine teşekkür ediyorum, herşey çok iyi çünkü bana her gün fazlasıyla yardımcı oluyorlar" ifadelerini kullandı.

İspanya Ligi'nde attığı 10 golle takımın en çok gol atan oyuncusu konumda olan Ibrahimovic, 1 fazlayala takım arkadaşı Messi'nin önünde yer alırken, 11 golle zirvede olan David Villa'yı ikinci sıradan izliyor..

Süleyman50
08.12.2009, 08:47
Kaka yeni yıla kadar yok!

Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Kaka'nın sakatlığı nedeniyle en az bir ay sahalardan uzak kalacağı iddia edildi..

Barcelona maçında kasığından sakatlanan sambacının durumunun sanıldığında ciddi olduğu ve belli bir süre dinledirileceği ileri sürüldü.

AS gazatesinin iddiasına göre; Kaka en az bir ay sahalardan uzak kalacak!Yani Brezilyaı oyuncu 'Los Galacticos'un salı günü oynayacağı kritik Marsilya maçı ve hafta sonu La Liga'da oynayacağı zorlu Valencia deplasmanında forma giyemeyecek!

Bu durumda Real Madrid 'Yarasalar' önünde kırmızı kart cezalısı Cristiano Ronaldo'dan sonra bir başka yıldızı Kaka'dan da faydalanamayacak.

Kulübü yakın kaynaklardan edilen bilgiye göre; Real Madrid, takımın gelecekteki projeleri içinde büyük yer tutan Kaka'yı riske etmeyecek ve hazır olanana kdar dinlendirecek. Bu durumun 1 ayı bulabileceği tahmin ediliyor..

Özge
08.12.2009, 13:58
Ahaaa etti iki:DBi İbra neler açtı başıma:D

Süleyman50
09.12.2009, 08:48
Sevilla'da Fabiano sıkıntısı!

La Liga takımlarından Sevilla'nın Brezilyalı forvet oyuncusu Luis Fabiano, sakatlığı nedeniyle Ocak ayına kadar forma giyemeyecek.
Sevilla Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, cumartesi günü Valladolid ile 1-1 berabere kalınan maçta sağ ayak bileğinden sakatlanan Luis Fabiano, 2-3 hafta forma giyemeyecek.
Fabiano, bu sezon çıktığı 10 lig maçında 5 gol atmıştı

Mollasalihoğlu
09.12.2009, 22:25
http://acetobalsamico.blogspot.com/2009/12/raul-ve-evlatlar.html

Süleyman50
10.12.2009, 10:56
Gijon'da Bilic şoku..

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Sporting Gijon'un forvet oyuncusu Mate Bilic, sakatlığı nedeniyle yeşil sahalardan 1 ay uzak kalacak.
Sporting Gijon Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, Bilic'in, pazar günü Tenerife'e 2-1 yenilgiyle biten maçta, sağ bacağındaki bir kas yırtıldı. Hırvat futbolcunun, 1 ay forma giyemeyeceği belirtildi.

La Liga'da Athletic Bilbao ile 7. sırayı paylaşan Sporting Gijon'un 20 puanı bulunuyor.

UğuR
11.12.2009, 12:13
Messi sakatlanmış....

Espanyol maçı kadrosuna alınmayacakmış....

Serdar Ersoy
11.12.2009, 12:47
messi'nin sakatlanması üzücü ama yerine pedro oynar oda iyi :) Ezer geçeriz espanyol'u VİVA BARCA:D:D:D:D

Süleyman50
11.12.2009, 16:20
Messi derbide zor..

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'nın Arjantinli forveti Lionel Messi'nin hafta sonu Espanyol ile yapılacak derbi maçında oynamasının şüpheli olduğu bildirildi.
Barcelona'nın dün akşam Dinamo Kiev ile oynadığı ve sahadan 2-1 galip ayrıldığı Avrupa Şampiyonlar Ligi (F) Grubu mücadelesinde, sağ ayak bileğinden bir sakatlık geçiren Lionel Messi'nin hafta sonu oynanacak ve Barcelona'nın bir diğer takımı Espanyol ile yapılacak derbi müsabakasında, forma giymesinin şüpheli olduğu belirtildi.

Arjantinli forvet Messi, bu sezon Barcelona formasıyla çıktığı tüm müsabakalarda toplam 12 gol kaydetti.

İspanyol ekip, geçen sezon mücadele ettiği 5 kulvarın hepsinde mutlu sonuca ulaşırken, ligde en yakın takipçisi ve ezeli rakibi Real Madrid'in 5 puan önünde yer alıyor.

Ali Tunahan Güllü
11.12.2009, 17:52
Messinin sakatlanması kötü oldu ama olsun bizim çoookkk skoru değişterecek adamımız var:D

Paksoy
11.12.2009, 18:06
valencia- real madrid maçında valencia yı favori göstermiş idda :D

steelturkTS
11.12.2009, 21:07
herkes valenciaya oynasın real anca son sıralardaki takımları yener.o da hande yener.

Mollasalihoğlu
11.12.2009, 21:09
Dominguez Valencia'da!
Rubin Kazan’da forma giyen milli oyuncumuz Gökdeniz Karadeniz'in takım arkadaşı Alejandro Dominguez Ocak ayından itibaren Valencia'da forma giyeceğini açıkladı.

Yerel medyaya konuşan Arjantinli oyuncu, "Valencia harika bir kulüp ve ailem oradan olacak olmamdan oldukça mutlu. David Villa ve David Silva'yla aynı takımda forma giyecek olmam benim için fantastik bir duygu" şeklinde mutlu olduğunu saklamadı.

28 yaşındaki oyuncu bu sezon gösterdiği performansla Rusya'da yılın futbolcusu seçilmişti, bu ay içinde sözleşmesi sona eren Alejandro Dominguez bonserivisinin de olmamasının etkisiyle bir çok Avrupa kulübünü peşine takmıştı.

Rubin Kazan'ın teknik direktörü Kurban Berdyev de bu sezon 17 gole imza atan ve Rusya Ligi'nde takımının üst üste 2. defa şampiyon olmasında büyük emeği olan öğrencini kaybetmekten dolayı oldukça üzgün!

Türkmen teknik adam yaptığı açıklamada, "O çok klas bir golcü. Onun eksikliği oldukça hissedeceğiz" diye Dominguez'in Rubin için ne kadar önemli biri olduğunu söyledi.

Mollasalihoğlu
11.12.2009, 21:12
Yeşil sahaların Bolt'u kim?
Alman Der Spiegel dergisi yaptığı araştırmada yeşil sahaların en pahalı ayağı olan Portekizli Cristiano Ronaldo'nun aynı zamanda en hızlı futbolcu olduğunu ortaya çıkardı..

"Kuş mu? Yoksa uçak mı?...Hayır, O Cristiano Ronaldo" Portekizli yıldız aatte 33.6 kilometrelik hızıyla futbol dünyasında zirveyi ele geçirdi.

Ronaldo'nun ardından sıralamada, bu sezon Bayern Münih'e transfer olan Arjen Robben saatte 32.9 kmlik hızıyla, üçüncü sırada Arsenal'in genç starı Theo Walcott'u 32.7 km'lik hızıyla, 4 sırada ise 32. 1'lik hızıyla uzun süre sahalaradan uzak kalacak Robin van Persie yer alırken, beşinci sırada ise Manchester Unitedlı Wayne Rooney adı var.
Lionel Messi ise en hızlı 5 isim arasında yer almadı..

CR9 hakkında eski menajeri Sir Alex Ferguson, "Ronaldo toplayken bile bu kadar hzılıysa, topsuz koşuda siz düşünün.. belki de en hızlısı" iddiasını ortaya atmıştı..

100 ve 200 metrede dünya rekorlarını elinde bulunduran Usain Bolt, saatte 44.7 kilometre hıza ulaşarak, dünyanın en hızlı insanı unvanını eline geçirmişti. Yapılan derecelere göre ikili arasında 11 11 kilometre/saatlik bir fark görünüyor.

Özge
11.12.2009, 22:06
Valencia iyi transfer yaptı.

Alihan Ertürk
11.12.2009, 22:30
O kadar kulüp arasından Dominguez'i Valencia kaptı demek , hayırlı olsun başarılı olacaktır.

Rubin'e gitmeden önce Zenit'teyken yoklasaydık belki Trabzon'a getirebilirdik Dominguez'i :)

mehmets61
11.12.2009, 22:46
velencia dominguez i aldıgına göre villa yı satacak mı acaba...

seyyah61
12.12.2009, 03:20
Messi'siz zor olacak ama yine de yeneriz Espanyol'u.
Tek korkum takimin yorgunlugu, yoksa Ibrahimovic ve Messi olmadan Inter'i yenmistik.

Tolunay Abdioğlu
12.12.2009, 08:48
Kabul ediyorum Dünya'nın en iyi futbolcusu Ronaldo.

Çünkü : Messi insan değil.

Samet Türkmen
12.12.2009, 12:41
Madridliler adına üzülerek söylüyorum ama canım takımım Valencia ,Madrid'i gene sahaya gömecek Mestalla'da bu akşam.

Ömer Kaya
12.12.2009, 17:34

Hayvanmı?:cool:
ççç

ilhan
12.12.2009, 17:36
velencia dominguez i aldıgına göre villa yı satacak mı acaba...

Sanmıyorum Mehmet. Villa'sız bir Valencia düşünemiyorum. :) Valencia sezon başında dünyanın borcu varken satmadı Villa ve Silva'yı. Yine satmaz diye düşünüyorum.

Bu güzeldi.

mehmets61
12.12.2009, 17:47
bilmem acaba sorusunu getirdi aklıma zemin hazırlıyor olabilirler mi:)

ilhan
12.12.2009, 17:49
Valencia başkanı öyle bir zemin hazırlıyormu bilmiyorum ama senin hazırladığın belli be Mehmet. :D

Paksoy
12.12.2009, 18:01
valencia yıldızı kaptı da, bu domıngez kaç yaşında

Mustafa ÖZDEMİR
12.12.2009, 18:04
barça bugün yapar şovunu...

Mollasalihoğlu
12.12.2009, 18:04
valencia yıldızı kaptı da, bu domıngez kaç yaşında

dominguez valencia'da!

28 yaşındaki oyuncu bu sezon gösterdiği performansla rusya'da yılın futbolcusu seçilmişti, bu ay içinde sözleşmesi sona eren alejandro dominguez bonserivisinin de olmamasının etkisiyle bir çok avrupa kulübünü peşine takmıştı.

.

. .. .

mehmets61
12.12.2009, 18:27
Valencia başkanı öyle bir zemin hazırlıyormu bilmiyorum ama senin hazırladığın belli be Mehmet. :D

benim için farketmez aslında satmasınlar ama bana öyle geldi nedense:) bugün velencia lıyım mesela villa gol atsın:)

Emre ÖZTÜRK
12.12.2009, 18:30
çok iyi transfer yapmışız hemde bedavaya :D

Eğer zirve iddaamız varsa bu hafta Madrid i yenmek zorundayız

seyyah61
12.12.2009, 21:18
Messi - Pedro degisikligi haric klasik 11 ile oynuyoruz.
Macin ilk 15 dakikasi Barcelona'nin bariz üstünlügü var Barcelona derbisinde.
Az önce Pedro bir pozisyondan yararlanamadi.

ilhan
12.12.2009, 21:29
Messi'yi sadece taraftarlar, arkadaşları ve maçın hakemi değil, yan hakemler bile alkışladı. İnanılmaz bir görüntüydü. Gerçekten Avrupalılar'ın futbol kültürü ve anlayışlarına bayılıyorum.

seyyah61
12.12.2009, 21:34
Sol bekte Maxwell varmis Abidal'in yerine.
Yeni farkettim.
Bu arada Pedro Messi'yi aratmiyor.

seyyah61
12.12.2009, 21:42
Xavi geri geri giderken düstü.
Hakem yanlis gördü.
Penalti.
Kacirir insallah.
Ve atti Ibrahimovic.

seyyah61
12.12.2009, 21:45
Hava topuna bakarken ayagi takildi düstü Xavi.
Keske kacirsaydi Ibrahimovic.
Barcelona her halükarda kazanirdi maci.
Ilk yari Espanyol'un pozisyonu yok dahi.

Adem Erdoğan
12.12.2009, 23:09
Valencia dalga dalga geliyor.:)

Adem Erdoğan
13.12.2009, 00:16
Navarro boş kaleye kaçırdı Villa affetmedi.:)

Hüseyin İlkin
13.12.2009, 00:16
Helal Villa.

Ömer Kaya
13.12.2009, 01:04
200 milyon Euro yokken yendık be:)

Ömer Kaya
13.12.2009, 12:23
Madridliler adına üzülerek söylüyorum ama canım takımım Valencia ,Madrid'i gene sahaya gömecek Mestalla'da bu akşam.
Sahaya gömüldük:D

çok iyi transfer yapmışız hemde bedavaya :D

Eğer zirve iddaamız varsa bu hafta Madrid i yenmek zorundayız
Zirve iddanız yokmuş kardeşim:)

Mollasalihoğlu
13.12.2009, 13:32
Maç sonrası sessizlik güzel olmuş başlıkta.. ;)

Ömer Kaya
13.12.2009, 13:43
Maç sonrası sessizlik güzel olmuş başlıkta.. ;)
ççç
Skora göre Hareket ediyorlar:)

Mustafa ÖZDEMİR
13.12.2009, 14:37
barcelona beklendği gibi yendi. real madrid baştan sona heyecan içinde geçen maçta valencia yı zorda olsa yendi .öyle görülüyorki bu yarış kolay kolay bitmeyecek...

mehmets61
13.12.2009, 18:33
THY BARÇA nın şanslı sponsorlarından biri oldu hayırlı olsun:) adamlar biliyor kim yüksekten uçtugunu ona sponsor oluyorlar:)

Mustafa ÖZDEMİR
13.12.2009, 19:25
THY BARÇA nın şanslı sponsorlarından biri oldu hayırlı olsun:) adamlar biliyor kim yüksekten uçtugunu ona sponsor oluyorlar:)
türk hava yolları turnayı gözünden vurmuş...

Mollasalihoğlu
13.12.2009, 19:50

Nivea da barça nın peşindedir herhalde..
Malum "eller" önemli... :D

Adem Erdoğan
13.12.2009, 19:53
Pepe 6 ay yokmuş.

Özge
13.12.2009, 20:03
Messisiz Barca etkisizdi.Espanyol karşısında zorlandılar.

Çok eksiktik Valencia deplasmanında.Valencia'yı favori gösterenlere cevap oldu:DGüzel maç oldu öne geçtik Valencia puan almak için çabaladı ama Garay'ın golüyle 3 puanı aldık.Higuain adamımsın ya.Çok etkili oyuncu.Önceki maçlara göre Benzema daha etkiliydi.Zor deplasmanda eksiklere rağmen 3 puanı aldık.Pepe 6 ay yokmuş.Geçmiş olsun Pepe.Tebrikler Madrid.

28TS61
14.12.2009, 01:49
Pepe 6 ay yokmuş.

bugün en cok sevindigim haber bu oldu.
bir macta yerde yatan rakibine tekme atmisti. o günden beri gicik kapiyorum pepeden

Süleyman50
14.12.2009, 08:32
Sevilla yine Kanoute'yle kazandı

Şampiyonlar Ligi'nde Glasgow Rangers'ı Kanoute penaltısıyla geçen Sevilla, La Liga'da konuk olduğu Sporing Gijon deplasmanında da Malili forvetinin tek golüyle güldü ve zirveyi takibini sürdürdü: 0-1
Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Sporting Gijon [0 - 1] Sevilla
9' [0 - 1] Kanouté

Hafta içinde sahasında oynadığı Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Glasgow Rangers'ı Kanoute'nin tek golüyle devirip grubunu zirvede bitiren Sevilla, ligin sürpriz ekiplerinden Sporting Gijon'a El Molinón'da konuk oldu.

Real Madrid ve Barcelona'nın kazandığı haftada puan kaybına tahammülü olmayan Sevilla'da sakatlığı bulunan yıldız golcü Luis Fabiano sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadı.

Haftanın kapanış mücadelesinde ilk yarının tek golü 9. dakikada konuk ekipden geldi. Jesus Navas'la duvar pasına giren Kanoute, takım arkadaşının ortasını güzel bir vuruşla değerlendirdi ve ilk 45 dakikanın skorunu belirledi.

İkinci yarıda ilk 45 dakikada attığı golün avantajını koruyan Sevilla, Gijon deplasmanında istediğini aldı.

Bu skorunun ardından Sevilla 30 puana çıktı ve 3. sıradan zirveyi takibini sürdürdü. Gijon ise 20 puanda kaldı.

Süleyman50
14.12.2009, 08:32
Zaragoza hocasız kaldı!

La Liga takımlarından Real Zaragoza'da yönetim, teknik direktör Marcelino Garcia'nın işine son verdi.

Real Zaragoza Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, dün Athletic Bilbao'ya 2-1 yenilgiyle biten maçın ardından, takımın üst üste 3. mağlubiyetine engel olamayan Garcia görevinden alındı.

Garcia'nın yerine, geçici olarak Jose Aurelio Gay'in bakacağı belirtildi.

La Liga'da küme düşme hattının 2 sıra üzerinde, 17. sırada bulunan Real Zaragoza'nın 12 puanı bulunuyor.

Görevden alınan 44 yaşındaki İspanyol teknik adam, Sporting Gijon, Recreativo Huelva ve Racing Santander takımlarını da çalıştırmıştı.

Hüseyin Bağdat
14.12.2009, 08:44
Çok zor bir deplamandan üç puanla dönmek güzel. Bu maçta Real'in puan kaybetmesini bekleyenler biraz üzüldü ama :)

Maç gerçekten çok güzeldi. Valencia puan için çok çabaladı ama biz büyük takımız bunu unuttular:)

Mollasalihoğlu
14.12.2009, 09:59
200 milyon Euro yokken yendık be:)

Çok zor bir deplamandan üç puanla dönmek güzel. Bu maçta Real'in puan kaybetmesini bekleyenler biraz üzüldü ama :)

Maç gerçekten çok güzeldi. Valencia puan için çok çabaladı ama biz büyük takımız bunu unuttular:)

Birbirini ne güzel tamamlayan iki mesaj :)

seyyah61
14.12.2009, 17:38
Birbirini ne güzel tamamlayan iki mesaj :)
Alcorcon'dan 4 yerken nerdeydi peki o büyük takim? :D
Hem hatirladigim kadariyla ilk macta Kaka, ikinci macta da Kaka ve Ronaldo beraber oynadilar. :D
Peki o maglubiyet neyi tamamliyor?
Ya da o 200 milyon euro olmadan gecen sezon Liverpool'dan yediginiz 4 gol? :D

Büyük takim olmadan önce takim olmak gerekiyor.
Forma büyük olabilir ama henüz büyük bir takim yok ortada.

Mollasalihoğlu
14.12.2009, 20:15
Forma büyük..
Takım da var ortada, henüz yeni..
Sevilla-Valencia-Barcelona deplasmanları geride kaldı.. Puan varkı maç eksiği fazlası olmadığında "2"..

İzleyelim, görelim..

Mollasalihoğlu
14.12.2009, 23:38
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202798914574/noticia/Especiales/The_best_goalkeeper_in_the_world_s_best_save.htm

The best goalkeeper in the world's best save

ilhan
14.12.2009, 23:48
Hiç insancıl bir kurtarış değil o.

Cem Akyüz
15.12.2009, 01:32
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202798914574/noticia/Especiales/The_best_goalkeeper_in_the_world_s_best_save.htm

The best goalkeeper in the world's best save

Real'in 6 numarası kim bilmiyorum..Şok içinde bakıyor Casillas'a:)

Mollasalihoğlu
15.12.2009, 10:11
M. Diarra :)

Süleyman50
15.12.2009, 11:33
Adriano 3 hafta yok!

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Sevilla'nın Brezilyalı defans oyuncusu Adriano Correia, sakatlığı nedeniyle 3 hafta forma giyemeyecek.

Sevilla Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, sol bacağındaki kasında sakatlığı bulunan Correia, 3 hafta yeşil sahalardan uzak kalacak.

La Liga'da çıktığı 14 maçtan 9 galibiyet alan Sevilla, Barcelona ve Real Madrid'in gerisinde, 30 puanla 3. sırada biliniyor.

Süleyman50
15.12.2009, 11:33
Gijon'da olaylar!

İspanya 1. Futbol Ligi'nin 14. haftasında dün(pazar) oynanan Sporting-Sevilla maçı öncesinde iki takımın taraftarları arasında çıkan kavgada 50 kişinin yaralandığı bildirildi.
İki takımın fanatik taraftarları arasında sokakta çıkan kavga sonucunda çevredeki dükkanlarda ve araçlarda ciddi maddi hasar meydana geldiği belirtildi.
bR> Verilen bilgilerde yaralılardan 12'sinin hastanede tedavi gördüğü de kaydedildi. Polisin, kavgayı provoke eden kişileri tespit ettiği ve 1 kişiyi gözaltına aldığı açıklanırken, internet aracılığıyla yollanan kışkırtıcı mesajların ve yanlış anlamaların kavgaya sebebiyet verdiği ileri sürüldü.

Sevilla'nın 1-0 kazandığı maçta futbolcular arasında sahada yaşanan gerginlik de dikkat çekti.

ispanyada pek böyle şeyler olmazdı ama...

seyyah61
15.12.2009, 18:49
O golü bizim Umut kacirsaydi, rakip kaleciye övgü degil yine Umut'a saydirirdi bizimkiler. :D
O maci canli izledim.
Casillas cok iyi bir performans sergiilemisti.
Fakat ondan sonra bircok hatali goller yedi.
Özellikle yan toplarda ve zamaninda öne cikmada zaafi var Casillas'in.

Atılay
16.12.2009, 12:16
Yılın Futbolcusunu Valencia Kaptı

16.12.2009 11:14 - Madrid

http://www315d.mackolik.com/img/txt-small.gif
http://www315d.mackolik.com/img/txt-normal.gif
http://www315d.mackolik.com/img/txt-large.gif

http://www318d.mackolik.com/img/haberbuyuk/a/alejandrodominguez151209valenciaforma_yB.jpg İspanya La Liga ekibi Valencia, Avrupa'nın dev kulüplerinin büyük paralarla kadrosuna katmak için uğraştığı Arjantin'li yıldız Alejandro Dominguez'in transferini, resmi internet sayfasından duyurdu.
Rubin Kazan'dan transfer edilen 28 yaşındaki futbolcu, 2009 Rusya Premier Lig'de 23 maçta kaydettiği 16 golle üstün bir performans sergilemiş ve takımının üst üste 2. lig şampiyonluğunu elde etmesinde önemli rol üstlenmişti.
Valencia kulübünün resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, Arjantin'li forvet oyuncusuyla 3.5 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.
Ay başında Rusya Futbol Federasyonu tarafından yılın en iyi futbolcusu seçilen Alejandro Dominguez ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Çok daha büyük rakamlı teklifleri geri çevirerek Valencia'ya geldim çünkü benim için sportif hedefler daha önemli ve Valencia gibi büyük bir kulüpte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Takımın kalitesine baktığınızda doğru yolda olduğunu görüyorsunuz.
Tüm bunların ötesinde, burada yeniden Milli takıma dönme şansım olduğunu ve Dünya Kupası'na gidebileceğimi düşünüyorum. Zaten buraya gelmemdeki en büyük sebeplerden biri de buydu. Valencia'da olduğum için çok mutluyum ve bir an evvel takıma girip iyi şeyler yapmak için sabırsızlanıyorum."
2004'te River Plate'ten Rubin Kazan'a transfer olan Arjantin'li yıldız, 2007 yılında ise ülkede o zamanki rekor ücret olan 7 Milyon Euro karşılığında Zenit St. Petersburg renklerine bağlanmıştı.
Zenit teknik direktörü Dick Advocaat ile yıldızı bir türlü barışmayan forvet oyuncusu, 2009 Mart'ta yeniden Rubin Kazan'a geri dönmüştü.

seyyah61
17.12.2009, 07:22
Barcelona finalde

6. FIFA Kulüplerarası Dünya Kupası'nın diğer finalisti Barcelona oldu. Katalan ekibi finalde Estudiantes ile karşılaşacak.

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/barcaatlante.hlarge.jpghttp://www.ntvmsnbc.com/images/icons/slideshow.gif (http://www.ntvmsnbc.com/id/25032902/displaymode/1176/rstry/25032903/) İlişkili fotoğrafları göster (http://www.ntvmsnbc.com/id/25032902/displaymode/1176/rstry/25032903/)

NTV Spor
Güncelleme: 20:59 TSİ 16 Aralık. 2009 Çarşamba

6. FIFA Kulüplerarası Dünya Kupası'nın diğer finalisti Barcelona oldu. Meksika'nın Atlante takımını 3-1'lik skorla yenen Katalan ekibi finalde Arjantin'in Estudiantes takımıyla karşılaşacak.
NTV Spor'dan da canlı yayınlanan yarı final karşılaşmasında Barcelona geriye düştüğü maçta Meksika'nın Atlante takımını 3-1'lik skorla geçmeyi başardı. Atlante Rojas'ın golüyle öne geçerken erken toparlanan Barcelona 35. dakikada Sergio Busquets ile beraberliği yakaladı. İlk yarı 1-1 sona ererken ikinci yarıda da iyi futbolunu sürdüren Barcelona'yı öne geçiren gol 55. dakikada Messi'den geldi. Bu golden sonra da ataklarını sürdüren İspanya temsilcisinde skoru belirleyen gol ise 22 yaşındaki genç isim Pedro Rodriguez'den geldi.

Maçın son dakikalarında Atlante kalesinde Messi, Ibrahimovic, Pedro ve Krkiç ile etkili olan Barcelona golü bulamayınca karşılaşma 3-1 sona erdi.

PEDRO'NUN BÜYÜK GURURU
Maçın son golüne imzasını atan Barcelona'nın genç yıldızı Pedro aynı zamanda tarihe geçti. Genç isim kulübün 110 yıllık tarihinde bir sezonda altı farklı kulvarda birden Barcelona adına gol atan ilk futbolcu oldu.

FİNAL CUMARTESİ
Yarı finalde Atlante takımını 3-1 yenen Barcelona bu galibiyetle 6. FIFA Kulüplerarası Dünya Kupası'nda finalde Estudiantes'in rakibi olurken kupanın sahibi 19 Aralık Cumartesi günü belli olacak.

ilhan
17.12.2009, 11:00
Dün Messi'nin attığı gol ile birlikte; İbrahimoviç-Eto'o takasının neden yapıldığını bir kez daha anladığımı düşünüyorum. :)

Süleyman50
17.12.2009, 16:31
Madrid'de hala kral

Corinthians resmen duyurdu: Roberto Carlos'u aldık. Ancak bu açıklama bile İspanyollar'ı durdurmaya yetmedi. Sambacı'nın Real Madrid'e geri dönmesi için ciddi bir kampanya başlatıldı.Fener'den ayrıldığını açıkladı, Corinthians onu aldığını resmen duyurdu. Sadece Türkiye ve Brezilya mı? İspanya'da da gündem Roberto Carlos...

Brezilya’nın Corinthians Kulübü, önceki gün Roberto Carlos’u transfer ettiğini resmen duyurdu. Açıklamada, Sambacı’nın Real Madrid’e gitmek istediğine de atıfta bulunularak, onun ağzından, “Real Madrid’de çok güzel anılarım var. Ancak şu an benim için en iyisi ülkeme dönmek. Corinthians’ta oynamak, kariyerimi güzel bir şekilde tamamlamamı sağlayacak” sözlerine yer verildi. Brezilya’da bunlar yaşanırken, İspanya basını farklı havadaydı. Real Madrid’e yakınlığıyla bilinen ünlü Marca Gazestesi, Roberto Carlos’u üst üste ikinci kez manşete taşırken, sakatlanan Pepe’nin yerine alınabilecek en uygun oyuncu olduğunu savundu. Marca editörü, “Real Madrid’e en güzel yılbaşı hediyesi olur” yorumunu yaparken, 3 milyon tirajlı gazetenin internet sitesinde yapılan, Carlos’la ilgili ankete 140 bin kişi katıldı. Bunların 100 bininin (yüzde 71) “Carlos dönsün” demesi, Brezilyalı yıldızın, ne kadar sevildiğinin göstergesiydi.

En çok okunanlar arasında
Carlos haberinin, en çok okunan haberler arasında olması da dikkat çekti. İspanyol taraftarların bu ilgi ve sevgisinin, Sambacı’nın rotayı Brezilya’dan Real’e çevirebileceği yorumlarının yapılmasına yol açtı.

Süleyman50
17.12.2009, 16:31
Real'den Ronaldo kitabı!

İspanya'nın Real Madrid Kulübü, Manchester United'tan 96 milyon Avro'luk rekor ücretle transfer ettiği Portekizli Cristiano Ronaldo'nun kitabını yaptı.
Kulübün marketing gelirlerinde Cristiano Ronaldo'nun imajını ön plana çıkartan Real Madrid, İspanyol gazeteci Enrique Ortega tarafından yazılan, Portekizli futbolcunun çocukluğundan itibaren futbolcu kariyerini ve yaşantısı içeren ''Gerçekleştirilen düşler'' adlı kitabı yayınladı.

Santiago Bernabeu Stadı'nda bugün yapılan kitabın tanıtımına Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, İspanyol hükümetinin spordan sorumlu Devlet Sekreteri Jaime Lissavetzk, kulübün önde gelen birçok yöneticisi ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Tanıtıma yarım saat geç gelen ve konuşmak istemediği gözlenen Ronaldo ise kulübe geldiği günden bu yana gösterdiği ilgiden dolayı başkan Perez'e teşekkür ederek, kitabının yayınlanmasından dolayı ''kendini öncelikli biri hissettiğini'' söyledi.

Kulüp başkanı Perez ise konuşmasında, ''Ronaldo, elinden gelenin en iyisini vermek isteyen biri ve Madrid de öyle. O yüzden ikisi birbirini tamamlıyorlar. İmkansızı düşleyen futbolculara ihtiyacımız var ve Ronaldo bu yüzden Real Madrid'de. O, halen kupalara aç biri'' dedi.

Portekizli futbolcuyu ''tek ve özel bir yetenek'' olarak tanımlayan Perez, Ronaldo'nun futbolu sanki bir din gibi yaşadığını söyledi. Real Madrid kulübü başkanı ayrıca, takımın bu sezonki performansıyla ilgili olarak, ''İyi yolda gidiyoruz ama halen yapacak çok işimiz var. Daha çok tutkulu olmalıyız'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan tanıtıma katılan Real Madrid'in efsanevi futbolcusu ve şu anda kulübün dış danışmanlığını yapan Emilio Butragueno, Cristiano Ronaldo ile ilgili verdiği demeçte, ''Büyük bir yeteneğe sahip, Real Madrid tarihine geçebilecek bir futbolcu. Bu sezon sakatlık problemi yaşadı ama kendisinden bekleneni vereceğinden eminim'' dedi.

Butragueno, ''Ronaldo, dünyanın en pahalı transferi olarak Real Madrid'e gelmesinden kötü etkilenmiş olabilir mi?'' yönündeki bir soruya ise, ''Sosyal açıdan biraz baskı olmuş olabilir ama o bunları kaldırabilecek olgunlukta bir kişiliğe sahip. Maddi olarak ise elbette iyi etkilendi!'' cevabını verdi.

200 fotoğrafın bulunduğu 192 sayfalık Ronaldo'nun ''Gerçekleştirilen düşler'' kitabı 17,95 Avro'ya satışa sunuldu.

SDinc
17.12.2009, 18:35
Madrid'de hala kral

Corinthians resmen duyurdu: Roberto Carlos'u aldık. Ancak bu açıklama bile İspanyollar'ı durdurmaya yetmedi. Sambacı'nın Real Madrid'e geri dönmesi için ciddi bir kampanya başlatıldı.Fener'den ayrıldığını açıkladı, Corinthians onu aldığını resmen duyurdu. Sadece Türkiye ve Brezilya mı? İspanya'da da gündem Roberto Carlos...

Brezilya’nın Corinthians Kulübü, önceki gün Roberto Carlos’u transfer ettiğini resmen duyurdu. Açıklamada, Sambacı’nın Real Madrid’e gitmek istediğine de atıfta bulunularak, onun ağzından, “Real Madrid’de çok güzel anılarım var. Ancak şu an benim için en iyisi ülkeme dönmek. Corinthians’ta oynamak, kariyerimi güzel bir şekilde tamamlamamı sağlayacak” sözlerine yer verildi. Brezilya’da bunlar yaşanırken, İspanya basını farklı havadaydı. Real Madrid’e yakınlığıyla bilinen ünlü Marca Gazestesi, Roberto Carlos’u üst üste ikinci kez manşete taşırken, sakatlanan Pepe’nin yerine alınabilecek en uygun oyuncu olduğunu savundu. Marca editörü, “Real Madrid’e en güzel yılbaşı hediyesi olur” yorumunu yaparken, 3 milyon tirajlı gazetenin internet sitesinde yapılan, Carlos’la ilgili ankete 140 bin kişi katıldı. Bunların 100 bininin (yüzde 71) “Carlos dönsün” demesi, Brezilyalı yıldızın, ne kadar sevildiğinin göstergesiydi.

En çok okunanlar arasında
Carlos haberinin, en çok okunan haberler arasında olması da dikkat çekti. İspanyol taraftarların bu ilgi ve sevgisinin, Sambacı’nın rotayı Brezilya’dan Real’e çevirebileceği yorumlarının yapılmasına yol açtı.

Sallamasyon olduğu her şekilde belli. Real'in başka işi gücü yok Carlos'u geri alacak hatta taraftarlar Carlos'un geri alınmasını isteyecek.
Pehh.

28TS61
17.12.2009, 22:13
aurelionun kalbi fb deymis.
ya seni ts kesfetmeseydi kim bilir sen suan brezilyanin hangi sahil liginde top oynuyordun

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=65500

Murat'
17.12.2009, 23:03
Yılın Futbolcusunu Valencia Kaptı

16.12.2009 11:14 - Madrid

http://www315d.mackolik.com/img/txt-small.gif
http://www315d.mackolik.com/img/txt-normal.gif
http://www315d.mackolik.com/img/txt-large.gif

http://www318d.mackolik.com/img/haberbuyuk/a/alejandrodominguez151209valenciaforma_yB.jpg İspanya La Liga ekibi Valencia, Avrupa'nın dev kulüplerinin büyük paralarla kadrosuna katmak için uğraştığı Arjantin'li yıldız Alejandro Dominguez'in transferini, resmi internet sayfasından duyurdu.
Rubin Kazan'dan transfer edilen 28 yaşındaki futbolcu, 2009 Rusya Premier Lig'de 23 maçta kaydettiği 16 golle üstün bir performans sergilemiş ve takımının üst üste 2. lig şampiyonluğunu elde etmesinde önemli rol üstlenmişti.
Valencia kulübünün resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, Arjantin'li forvet oyuncusuyla 3.5 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.
Ay başında Rusya Futbol Federasyonu tarafından yılın en iyi futbolcusu seçilen Alejandro Dominguez ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Çok daha büyük rakamlı teklifleri geri çevirerek Valencia'ya geldim çünkü benim için sportif hedefler daha önemli ve Valencia gibi büyük bir kulüpte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Takımın kalitesine baktığınızda doğru yolda olduğunu görüyorsunuz.
Tüm bunların ötesinde, burada yeniden Milli takıma dönme şansım olduğunu ve Dünya Kupası'na gidebileceğimi düşünüyorum. Zaten buraya gelmemdeki en büyük sebeplerden biri de buydu. Valencia'da olduğum için çok mutluyum ve bir an evvel takıma girip iyi şeyler yapmak için sabırsızlanıyorum."
2004'te River Plate'ten Rubin Kazan'a transfer olan Arjantin'li yıldız, 2007 yılında ise ülkede o zamanki rekor ücret olan 7 Milyon Euro karşılığında Zenit St. Petersburg renklerine bağlanmıştı.
Zenit teknik direktörü Dick Advocaat ile yıldızı bir türlü barışmayan forvet oyuncusu, 2009 Mart'ta yeniden Rubin Kazan'a geri dönmüştü.

Bakın Gökdeniz'i isteyen bir tane bile kulüp var mı?

Mollasalihoğlu
17.12.2009, 23:29
Bakın Gökdeniz'i isteyen bir tane bile kulüp var mı?

Bedava olsa olmaz m sence?

Adem Erdoğan
17.12.2009, 23:33
İstemeyen olduğunu nerden biliyoruz; illaki çrşaf çarşaf yayınlanmasımı lazım.:)

Mollasalihoğlu
18.12.2009, 17:38
http://acetobalsamico.blogspot.com/2009/12/valencia2-real-madrid3.html

Adem Erdoğan
18.12.2009, 17:43
http://acetobalsamico.blogspot.com/2009/12/valencia2-real-madrid3.html

Yorumları okurken dikkatimi çekti.:)

2. yarı acayip zevkliydi. 5 gollü bol pozisyonlu maç izlemeyeli çok olmuş. Hele Beşiktaş taraftarıysan.. : D

Berk
18.12.2009, 18:13
Forma büyük..
Takım da var ortada, henüz yeni..
Sevilla-Valencia-Barcelona deplasmanları geride kaldı.. Puan varkı maç eksiği fazlası olmadığında "2"..

İzleyelim, görelim..

Daha dur, 20 yıldır galibiyet yüzü göremediğiniz Deportivo deplasmanı da var..:D

Mollasalihoğlu
18.12.2009, 19:43
Daha dur, 20 yıldır galibiyet yüzü göremediğiniz Deportivo deplasmanı da var..:D

O maçtan sonra da korkarım başlık tenha olacak, tıpkı Valencia maçı sonrası gibi.. :)

Tolunay Abdioğlu
18.12.2009, 20:58
O maçtan sonra da korkarım başlık tenha olacak, tıpkı Valencia maçı sonrası gibi.. :)

Tıpkı Barcelona maçı sonrasındaki gibi. :) :D

Ömer Kaya
18.12.2009, 21:02
Bak buna gülerim:)
Sırf böyle konuşmayın diye 24 saat burdaydım.;)

Mollasalihoğlu
18.12.2009, 21:03

Tekrar oku istersen o günün başlığını :)

Süleyman50
18.12.2009, 21:20
Messi'nin annesi sınırda takıldı

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Messi'nin annesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nde şüpheli şahıs olarak kabul edildi!
FIFA Kulüpler Şampiyonası'nda oğlunun iki maçını izlemek için Barcelona kafilesini taşıyan THY uçağıyla Abu Dabi'ye gelen Celia Messi, pasaport kontrolünde zor anlar yaşadı. Havaalanını polisine Messi'nin annesi olduğuna zorlukla ikna ettiği öğrenilen Celia Messi, saatler sonra Birleşik Arap Emirlikleri topraklarına ayak bastı.

Özge
19.12.2009, 18:40
Estudiantes Barca karşısında 1-0 öne geçti.Gol ofsayttı :)

Hüseyin İlkin
19.12.2009, 19:50
Pedro attı. :)

Adem Erdoğan
19.12.2009, 19:54
bu adamlar baya çetin ceviz çıktı, boyle da savunma olmazki arkadaş...

Mollasalihoğlu
19.12.2009, 19:55
İlk yarı barça maç sonu barça oynanan iddia kuponu da bir güzel yattı..
Patates takım seni..

SDanışmaz
19.12.2009, 19:55
Barça futbol ne gerekiyorsa apıyordu ama olmayınca olmuyordu. Sonunda şeytanın bacağını kırdılar. 5. kupa inşallah geliyor :)

Ömer Kaya
19.12.2009, 19:58
2.yarıyı izlememiş olsam yorumları okuyup yine barça döktürmüşlan derdim ama kusura bakmayın izledim.
ççç

Adem Erdoğan
19.12.2009, 19:58
İlk yarı barça maç sonu barça oynanan iddia kuponu da bir güzel yattı..
Patates takım seni..

has oldu sana.:D

ben de barçaya oynamıştım ama kupon daha önceden yatmıştı.:)

Mollasalihoğlu
19.12.2009, 20:11
has oldu sana.:D

ben de barçaya oynamıştım ama kupon daha önceden yatmıştı.:)

Büyük takım iddia yatırmaz :)

Adem Erdoğan
19.12.2009, 20:21
Messi hemşerilerine de acımadı.:)

elle atmıştır elle.:rolleyes:

ilhan
19.12.2009, 20:34
Kupa canavarları.

Utanmasalar Türkiye kupasınıda alırlar.

Adem Erdoğan
19.12.2009, 20:37
1-La Liga şampiyonluğu
2-Copa del Rey
3-İspanya Süper Kupası
4-Şampiyonlar Ligi
5-UEFA Süper Kupası
6-Kıtalar arası Şampiyonluk Kupası

Tarihte 1 yıl içinde böyle bir başarı yakalayan başka bir takım varmıdır acaba.:rolleyes:

Mustafa Önal
19.12.2009, 20:37
başlığa rahatça girebilirim artık 6. kupa gelene kadar başlığa yazmıyacaktım. :) 6. kupada da geldi. 1yılda 6 kupa herkese nasip olmaz galiba yada 7 ayda 6 kupa :)

mehmets61
19.12.2009, 20:41
yeter barcelona yıl bitmese diger kupalarıda bu sene alıcaksın:)

Adem Erdoğan
19.12.2009, 20:44
"barça kupa kaldırmaktan pazu yaptı." :)

Selman
19.12.2009, 20:47
İspanya Kral Kupası

İspanya Kupası

La Liga Kupası

Şampiyonlar Ligi Kupası

Süper Kupa

Kıtalararası Şampiyonluk Kupası

Bi zahmet az susun, saygı gösterin :D

Hüseyin İlkin
19.12.2009, 20:49
Tebrikler..

Şahane bir olay şu yukarıdaki tablo.

Erbay
19.12.2009, 20:52
Evdeki kahve kupamı alamadılar ççç Vermem.

Mustafa Önal
19.12.2009, 20:53
başlığa KITALAR ARASI KUPA ŞAMPİYONU MU YAZSAK :)

Adem Erdoğan
19.12.2009, 20:54
"Bazı" takımlar bu kupaya hiç katılamamışlar kupayı almalarını geçtim.:)

Sacit
19.12.2009, 20:56
İspanya Kral Kupası

İspanya Kupası

La Liga Kupası

Şampiyonlar Ligi Kupası

Süper Kupa

Bi zahmet az susun, saygı gösterin :D

daha ne olsun :cool:

VİVA BARÇA

:alkış:

Mustafa Önal
19.12.2009, 20:58
"Bazı" takımlar bu kupaya hiç katılamamışlar kupayı almalarını geçtim.:)

LA adem biz daha şampyonlar liğine gidemedik adamlar kıtalar arası kuapasını alıyor...

Mollasalihoğlu
19.12.2009, 22:47
Kaç yıldır düzenleniyormuş da Real Madrid katılamamış?

Mollasalihoğlu
19.12.2009, 23:04
Dk. 3 Higuain

Özge
19.12.2009, 23:04
Higuain attı.Klasik golü bunları hiç affetmiyor.

seyyah61
19.12.2009, 23:07
Kaç yıldır düzenleniyormuş da Real Madrid katılamamış?
2000 yilindan beri.
Tam 9 yil yani.

Bu arada Higuain atti, Madrid 1-0 önde.

Özge
19.12.2009, 23:27
Van Der Vaart attı.

Mollasalihoğlu
19.12.2009, 23:27
2
Van der Vaart

Mollasalihoğlu
19.12.2009, 23:29
3
v.d. Vaart

Özge
19.12.2009, 23:29
3 oldu Van Der Vaart.

Mollasalihoğlu
19.12.2009, 23:32
2000 yilindan beri.
Tam 9 yil yani.

Bu arada Higuain atti, Madrid 1-0 önde.

ilk olarak 2000'de düzenlenen, daha sonra maddi imkansızlıklardan dolayı 5 yıl boyunca ertelenen turnuvadır. 2001'deki ispanya'da düzenlenecek ve avrupa kıtasını galatasaray temsil edecek idi.

şampiyonları ve finalistleri şu şekildedir:

2000-corinthians (finalist vasco da gama)
2005-sao paulo fc (finalist liverpool fc)
2006-sport club internacional (finalist fc barcelona)
2007-ac milan (finalist boca juniors)
2008-manchester united (finalist liga de quito)

Toplam 6 kez verilmiş, Barcelona ilk kez almış..

Baya açılmış fark.. :)

Özge
19.12.2009, 23:35
Higuain 4 oldu.

Mollasalihoğlu
19.12.2009, 23:36
Show must go on :)

Onur
19.12.2009, 23:52
Ramos, Zaragoza'nın sol kanadını felç etti. İspanya'da oynanan oyuna bakınca biz başka birşey oynuyoruz gibi geliyor...

Semih Aydın
19.12.2009, 23:54
Real coştu :)

Ömer Kaya
19.12.2009, 23:58
ilk olarak 2000'de düzenlenen, daha sonra maddi imkansızlıklardan dolayı 5 yıl boyunca ertelenen turnuvadır. 2001'deki ispanya'da düzenlenecek ve avrupa kıtasını galatasaray temsil edecek idi.

şampiyonları ve finalistleri şu şekildedir:

2000-corinthians (finalist vasco da gama)
2005-sao paulo fc (finalist liverpool fc)
2006-sport club internacional (finalist fc barcelona)
2007-ac milan (finalist boca juniors)
2008-manchester united (finalist liga de quito)

Toplam 6 kez verilmiş, Barcelona ilk kez almış..

Baya açılmış fark.. :)
çççççççççççç

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:06
Ronaldo 5 :)

Özge
20.12.2009, 00:07
Müthiş gol be Ronaldo.

seyyah61
20.12.2009, 00:08
Biri fark attik mi dedi?
Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz.
R.Madrid bir kere katilmis, onda da 4. olmus.
Ayrica Barcelona tarihte hic bir takimin yapamadigini yapti ve alinmasi mümkün tüm kupalari aldi.
Yüzyilin takimi(!) R.Madrid ise bunu bir kere bile basaramadi.

SDanışmaz
20.12.2009, 00:15
1-La Liga şampiyonluğu
2-Copa del Rey
3-İspanya Süper Kupası
4-Şampiyonlar Ligi
5-UEFA Süper Kupası

Tarihte 1 yıl içinde böyle bir başarı yakalayan başka bir takım varmıdır acaba.:rolleyes:

Uefa'yı alamadık :(

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:23
Biri fark attik mi dedi?
Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz.
R.Madrid bir kere katilmis, onda da 4. olmus.
Ayrica Barcelona tarihte hic bir takimin yapamadigini yapti ve alinmasi mümkün tüm kupalari aldi.
Yüzyilin takimi(!) R.Madrid ise bunu bir kere bile basaramadi.

Tamam, olmayız gelin güvey bir daha..

Real Madrid 20 yıl daha kupa almazsa, yakalarsınız belki ;)

Durmak yok yola devam..

seyyah61
20.12.2009, 00:25
Uefa'yı alamadık :(
Yahu rezerv ligi takimini da soksak mi lige?
O da uefa'yi alirdi.
Ondan sonra yüzyilin takimi taraftarlari ne derdi merak ediyorum. :)

Özge
20.12.2009, 00:28
Benzemaaaaa 6 oldu.

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:28
Benzema 6 .

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:29
Adamım Granero giriyor..

Adem Erdoğan
20.12.2009, 00:31
O stadın skorboard u 6'ya alışkındır yeri farklı olsa da.:)

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:33
Çift haneler falan :)

Cem Akyüz
20.12.2009, 00:35
Adamım Granero giriyor..

Getafade oynarken takip ediyordum yetenekli bir oyuncu..Madridde fazla forma şansı buluyor mu

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:36
Getafade oynarken takip ediyordum yetenekli bir oyuncu..Madridde fazla forma şansı buluyor mu

4-5 maç 11'de oynadı, kalan maçların da çoğunda 30-40 dk. oynamıştır tahminimce..

seyyah61
20.12.2009, 00:36
Franco zamaninda, devre arasi Barcelona futbolcularini tehdit etmesiyle ikinci yari attigi 11 golle gurur duyan ve bunu hazmedebilen kisinin Istanbul takimi taraftarindan davranis olarak ne farki var?

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:37
Franco zamaninda, devre arasi Barcelona futbolcularini tehdit etmesiyle ikinci yari attigi 11 golle gurur duyan ve bunu hazmedebilen kisinin Istanbul takimi taraftarindan davranis olarak ne farki var?

Gurur duyuyorum demedim. Kendi kendine gelin güvey olma..

Adem Erdoğan
20.12.2009, 00:38
Kimisi 6. gole sevinir kimisi de 6. kupaya.:)

Ama biz 6. kupaya bu kadar sevinmedik yahu.:D

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:39
Kimisi 6. gole sevinir kimisi de 6. kupaya.:)

Ama biz 6. kupaya bu kadar sevinmedik yahu.:D

Matematiğim zayıftır adem, sana zahmet olmazsa madrid ve barcelonanın tarihteki kupalarını birbirine bölüp aradaki oranı bana söyler misin :)

Cem Akyüz
20.12.2009, 00:41
4-5 maç 11'de oynadı, kalan maçların da çoğunda 30-40 dk. oynamıştır tahminimce..

Anladım..İnşallah iyi oynar 11'in değişmezi olur

Adem Erdoğan
20.12.2009, 00:42
Matematiğim zayıftır adem, sana zahmet olmazsa madrid ve barcelonanın tarihteki kupalarını birbirine bölüp aradaki oranı bana söyler misin :)

Valla bu gözler 6 kupaya da 6 ikiye de canlı olarak şahit oldu; fi tarihini pek iyi bilmediğim için sana yardımcı olamayacağım.:)

seyyah61
20.12.2009, 00:43
Gurur duyuyorum demedim. Kendi kendine gelin güvey olma..
Peki ben de olmam.
Ama en azindan hazmedebiliyorsun ki, bunu dalga gecme vesilesi olarak kullanabiliyorsun.
Ben olsaydim o saibeli galibiyetin adini agzima bile almazdim.
Neyse, pek önemli seyler degil bunlar.
Dün dündü, bugün de bugündür.
Ben bu güne bakiyorum.
Ben dogmadan önce kac kupa almissiniz, veya aritmetik hesaplarla bizimkine orani nedir hic ilgilendirmiyor beni.
Zamaninda arap kabilelerinin cokluklariyla övünmeleri yetmeyip, mezardaki ölülerini bile saymaya baslamalari gibi bir sey benim icin.
6 gol atmissiniz, tebrik ediyorum.
Sampiyonluk yarisi hep böyle zevkli gecer insallah.

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:44
Valla bu gözler 6 kupaya da 6 ikiye de canlı olarak şahit oldu; fi tarihini pek iyi bilmediğim için sana yardımcı olamayacağım.:)

Senin de matematik zayıf anlaşıldı :)

seyyah61
20.12.2009, 00:44

Adas sen bu basliktan ayrilma...

seyyah61
20.12.2009, 00:45
Yok bizim hafiza zayif.
Mesela ben dogmadan önce olan seyleri hatirlayamiyorum. :(

Hüseyin İlkin
20.12.2009, 00:45

Barca nın bir yılda aldığı kupaları sayabiliyorsa, geçer not alır herhalde. :)

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 00:53
Peki ben de olmam.
Ama en azindan hazmedebiliyorsun ki, bunu dalga gecme vesilesi olarak kullanabiliyorsun.
Ben olsaydim o saibeli galibiyetin adini agzima bile almazdim.
Neyse, pek önemli seyler degil bunlar.
Dün dündü, bugün de bugündür.
Ben bu güne bakiyorum.
Ben dogmadan önce kac kupa almissiniz, veya aritmetik hesaplarla bizimkine orani nedir hic ilgilendirmiyor beni.
Zamaninda arap kabilelerinin cokluklariyla övünmeleri yetmeyip, mezardaki ölülerini bile saymaya baslamalari gibi bir sey benim icin.
6 gol atmissiniz, tebrik ediyorum.
Sampiyonluk yarisi hep böyle zevkli gecer insallah.

Sen hatırlamazsın 2-3 sene evvel 4-1 yenip barcelona'yı şampiyon olmuştu Real Madrid. Zidane'lı dönemi hatırlamazsın, Figo'nun gelişini, Mijatoviç-Suker-Redondo-Hierro şeklindeki iskeleti de hatırlamazsın.. Onlar dündü..

Diğer konuya gelirsek ben o cevabı sana yazmadım, gırgır yapmaya devam edeceğini bildiğim için adem'den alıntı yaparak ona yazdım..

Burada İspanya tarihini konuşmanın lüzumu yok, bunun üzerinden insanlara istanbul takımı taraftarı, arap kabilesi üyesi vb gibi hitap etmeye hiç gerek yok.. Gerek var der isen birisi de kalkıp sana, Barcelona'yı, o bölgenin takımını destekleyen adamın gözümde Türkiye'den toprak isteyenleri destekleyen adamdan farkı yoktur deme hakkına sahip olur. Hiç hoş olmaz..

Kal sağlıcakla..

Adem Erdoğan
20.12.2009, 01:00

sayması zor olur diye başlarına numara koyarak yazdım.sonrada tersten doğru sayarak sağlamasını yaptım metin. evet, 6 kupa hemde 1 senede.Hatta 1 sene bile değil; tam 1 sene olduğunda bu sayının 10 olma ihtimali çok yüksek.:)

1-La Liga şampiyonluğu
2-Copa del Rey
3-İspanya Süper Kupası
4-Şampiyonlar Ligi
5-UEFA Süper Kupası

Paksoy
20.12.2009, 01:02
sevilla dan 130 tl gitti ona yanarım ,

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 01:03
sayması zor olur diye başlarına numara koyarak yazdım.sonrada tersten doğru sayarak sağlamasını yaptım metin. evet, 6 kupa hemde 1 senede.Hatta 1 sene bile değil; tam 1 sene olduğunda bu sayının 10 olma ihtimali çok yüksek.:)

Daha çok devam ederdi bu muhabbet ama keyfim kaçtı.. Bilahare bakıcaz senin çarene.. :)

seyyah61
20.12.2009, 01:09
Sen hatırlamazsın 2-3 sene evvel 4-1 yenip barcelona'yı şampiyon olmuştu Real Madrid. Zidane'lı dönemi hatırlamazsın, Figo'nun gelişini, Mijatoviç-Suker-Redondo-Hierro şeklindeki iskeleti de hatırlamazsın.. Onlar dündü..

Diğer konuya gelirsek ben o cevabı sana yazmadım, gırgır yapmaya devam edeceğini bildiğim için adem'den alıntı yaparak ona yazdım..

Burada İspanya tarihini konuşmanın lüzumu yok, bunun üzerinden insanlara istanbul takımı taraftarı, arap kabilesi üyesi vb gibi hitap etmeye hiç gerek yok.. Gerek var der isen birisi de kalkıp sana, Barcelona'yı, o bölgenin takımını destekleyen adamın gözümde Türkiye'den toprak isteyenleri destekleyen adamdan farkı yoktur deme hakkına sahip olur. Hiç hoş olmaz..

Kal sağlıcakla..
Ben Redondo, Hierro'lu kadroyu hatirliyorum. Ona da lafimiz yok. Kimsenin Real Madrid'i tutmasina lafim da yok olamaz zaten. Benim demek istedigim sadece o mac üzerinden yorum yapilmasiydi. Sanirim yanlis anlasildim, özür dilerim. Hic bir R.Madrid taraftarina Istanbul takimi taraftari , arap kabilesi gibi yakistirmam da yok zaten.

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 01:11
Ben Redondo, Hierro'lu kadroyu hatirliyorum. Ona da lafimiz yok. Kimsenin Real Madrid'i tutmasina lafim da yok olamaz zaten. Benim demek istedigim sadece o mac üzerinden yorum yapilmasiydi. Sanirim yanlis anlasildim, özür dilerim. Hic bir R.Madrid taraftarina Istanbul takimi taraftari , arap kabilesi gibi yakistirmam da yok zaten.

Canın sağolsun kardeşim, ortak paydamız belli Trabzonspor.. Problem yok.

Selman
20.12.2009, 01:24
O stadın skorboard u 6'ya alışkındır yeri farklı olsa da.:)

:D:D

Çok yaşa e mi Adem :)

macka61
20.12.2009, 01:32
evet evet hemde çok iyi alışkındır

fincher
20.12.2009, 01:54
Barcalılar aldıkları son 3 kupayı Ovrebo ya borçlu olduklarının farkındalardır umarım...

fincher
20.12.2009, 01:59
Trabzonsporun da şampiyonluklarını görmedin sanırım.En büyük son şampiyon Beşiktaş o zaman...

Adem Erdoğan
20.12.2009, 02:08
Ovrebo dediğin şu kel hakem galiba; o mu çalıştırdı takımı son zamanlarda nasıl borçlulukmuş o?

Ayrıca büyüklükten bahsetmedim hiç de senin zorunu anlayamadım ben fincher.:)

Tolunay Abdioğlu
20.12.2009, 08:25
Futbolcuysa futbolcu.

Futbolsa futbol.

Kupaysa kupa.(7-8 ayda 6 tane. )

Altyapıysa altyapı.

SDanışmaz
20.12.2009, 13:44
Bizim apartmandaki bayanlar bile Barça maçlarını izler oldular :)

ilhan
20.12.2009, 13:57
Adamım Granero giriyor..

Çok farklı bir oyun stili var. Çok beğeniyorum. :)

Mollasalihoğlu
20.12.2009, 14:12
Çok farklı bir oyun stili var. Çok beğeniyorum. :)

Kaka elinden tutarsa bir şeyler olacak gibi..

hos_cocuk61
20.12.2009, 15:54
1-La Liga şampiyonluğu
2-Copa del Rey
3-İspanya Süper Kupası
4-Şampiyonlar Ligi
5-UEFA Süper Kupası

İspanya Kral Kupası

İspanya Kupası

La Liga Kupası

Şampiyonlar Ligi Kupası

Süper Kupa

Bir kupayı unuttunuz.

Evet evet bir kupayı unuttunuz.

Barcelona'nın Tom Henning Ovrebo'ya vericeği kupayı unuttunuz.

Eee o kadar kupa aldı Barca, cimrilik yapmasın bir kupada Tom Henning Ovrebo'ya versin.

Yoksa hala daha vermedimi Barca kupasını, bak yoksa kupasını alamadığı için üzülür orcar'a aday olur. Yılın takım katleden hakemi olarak bir bir başarıyı geçde olsa alır.

Mustafa ÖZDEMİR
20.12.2009, 16:01
bu madritten korkulur...

Adem Erdoğan
20.12.2009, 19:14
Bir kupayı unuttunuz.

Evet evet bir kupayı unuttunuz.

Barcelona'nın Tom Henning Ovrebo'ya vericeği kupayı unuttunuz.

Eee o kadar kupa aldı Barca, cimrilik yapmasın bir kupada Tom Henning Ovrebo'ya versin.

Yoksa hala daha vermedimi Barca kupasını, bak yoksa kupasını alamadığı için üzülür orcar'a aday olur. Yılın takım katleden hakemi olarak bir bir başarıyı geçde olsa alır.

aybettin tüm hakem camiasına ve ispanyaya yetecek kadar kupa var; alın hepsi sizin olsun, kendi iadenizle anca kapaklarını alacaksınız çünkü.:)

Süleyman50
21.12.2009, 09:30
Atletico zor kurtuldu!

UEFA Avrupa Ligi 2. turunda temsilcimiz Galatasaray ile eşleşen Atletico Madrid, Tenerife deplasmanından zor kurtuldu, ev sahibinin bir de penaltı kaçırdığı maçta Madrid ekibi evine 1 puanla döndü.

Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Tenerife [1 - 1] Atletico Madrid
3' [1 - 0] Nino
21' [1 - 1] Jurado UEFA Avrupa Ligi 2. turunda temsilcimiz Galatasaray ile eşleşen Lille, La Liga'nın 15. haftasında Tenerife'ye konuk oldu.

Ligde ve Avrupa'da aldığı sonuçlarla taraftarını kahreden Atletico Madrid, bir an önce çıkış yakalamak ve Avrupa iddiasını sürdürmek için deplasmanda 3 puan hedefliyordu.

Ev sahibi ekip sahaya; Aragoneses, Juanlu ,Martínez, Sicilia, Bellvis, Alonso, Ricardo,Ngom Komé, Alfaro, Ayoze, Nino 11'i ile çıktı.

Galatasaray'ın rakibi ise sahada; Asenjo, Ujfalusi, Perea, Juanito, Domínguez, Assunção, Cléber Santana, Maxi Rodríguez, Jurado, Simão, Forlan 11'i ile yer aldı.

Maça hızlı başlayan ev sahibi , Nino'nun 3. dakikada attığı golle skoru 1-0'a taşırken, 21'de sahneye çıkan Jurado skoru eşitledi.

Süleyman50
21.12.2009, 09:30
Riazor'dan çıt çıkmadı..

La Liga'da zirve yarışının gerisinde kalmak istemeyen Valencia, bu sezon iyi bir performans sergileyen Deportivo La Coruna'ya Estadio Riazor'da konuk oldu ve mücadele golsüz sona erdi: 0-0
La Liga'da zirve yarışının gerisinde kalmak istemeyen Valencia, 15. haftanın kapanış maçında, bu sezon iyi bir performans sergileyen Deportivo La Coruna'ya Estadio Riazor'da konuk oldu.

Deportivo sahaya; Daniel Aranzubia, Manuel Pablo, Filipe Kasmirski, Alberto Lopo, Diego Colotto, Sergio, Antonio Tomas, Andres Guardado, Juan Valeron, Juan Rodriguez, Adrian 11'i ile çıktı.

Valencia ise sahada; Cesar Dominguez, Bruno Saltor Grau, Dealbert, Alexis Ruano Delgado, Miguel Brito, David Albelda, Ruben Baraja, Joaquin Rodriguez, Ever Banega, David Villa, Juan Mata 11'i ile yer aldı.

İlk yarıda rakip kalede daha etkili gözüken ve tehlikeler yaratan ekip olarak Deportivo göze çarparken, konuk Valencia ise yıldız golcüsü David Villa ile gole yaklaştı ancak çabalar skor tabelasını değiştirmeye yetmedi.

İkinci yarıda da Deportivo gol için bastırsa da aradığı golü bulamadı ve Deportivo ile Valencia arasındaki mücadele 0-0'lık eşitlikle bitti.

Deportivo bu beraberliğin ardından 15 maçta topladığı 27 puanla 6. sırada yer alırken, deplasmanlardaki 19. puanını alan konuk Valencia ise 15 maç sonunda 29 puana sahip oldu ve 4. basamakta kaldı.

hos_cocuk61
21.12.2009, 23:05
aybettin tüm hakem camiasına ve ispanyaya yetecek kadar kupa var; alın hepsi sizin olsun, kendi iadenizle anca kapaklarını alacaksınız çünkü.:)

Hayırdır? "Biz, siz" enteresan.

Biz Barcelona taraftarları; siz Real Madrid taraftarları oluyor galiba. Düşündürücü.

Halbuki ben İspanya liginde hiçbir takımı tutmam ve Avrupa maçlarını zevk, keyif almak için izleyen biriyim.

Eee. ne dememi bekliyorsun benden. Sen herkezi yenersin, bitanesin, canım aşkım, bütün kupalar bizim vs.. gibi.

Senin gibi "fanatizim" içeren mesajlarmı yazmamı bekliyorsun. O zaman boşuna bekliyorsun.

Senin fanatik bakışından sıyrılarak, real gözle bakarak diyorumki o kupada final Chelsea'nin hakkı idi. Adamlar resmen katledildiler.

Adem Erdoğan
21.12.2009, 23:44
hoş_uşak, git arka sayfalardaki mesajları oku ondan sonra gel ne kadar ciddiye aldığımdan bahset.

Biz burada arkadaşlarla makara gırgır yapıyoruz genel olarak, kimse kimseyi aşağılamıyor sadece muhabbet dönüyor.

laf sokmak için bir başlık arıyorsan birsürü konu var git oralarda kendine eğlence bul.;)

yazdığının içeriği umrumda değil.

hos_cocuk61
22.12.2009, 03:20
@adem6167

Yazdığım yazı eğer umrunda olsa idi; bana böyle bir cevap yazmazdın.

Çünkü bu mesajı sakin ve rahat bir şekilde okuduğun zaman kötü bir niyet yada belirttiğin gibi "laf sokmak" amaçlı olmadığını anlarsın.

Eğer bu yazıyı direkt bu başlığa girip ani bir heyecanla okuyup bende bir cevap veriyim hissi ile okur isen. Bu yazı pek tabiki sana kötü gelir yada belirttiğin gibi "laf sokma" gibi gelir.

Bahsettiğin laf sokman ve eğlence aramak gibi ilginç kelimeler ne yazıkki benim lugatımda yazmaz.

Bu arada arka sayfaları bol bol okudum.

Bahsettiğim gibi ben real gözle Avrupa futbolunu takip ediyorum. Sen ise fanatik gözle takip ediyorsun, bu son derece normal.

Ve diyorumki benim fanatik gözle bu olaya bakmamı bekleme, real gözle bakarak finalin Chelsea'nin hakkı olduğunu söylüyorum.

Çünkü bazen fanatik gözle bakıldığı zaman bazı gerçekler gözükmez; yada insan o gerçekleri görmek istemez.

Bu arada bol bol makaralar. Aman dikkat, her şakanın altında bir gerçek yatar.

Süleyman50
22.12.2009, 09:36
Messi: ''Sıra Arjantin'de..''

Barcelona'yla harika bir sezon geçiren ve 6 kupa kazanan Lionel Messi, yeni hedefinin Dünya Kupası olduğunu açıkladı..

FIFA Yılın futbolcusu ödülü için Zürih'de bulunan Lionel Messi, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu..

Ödülü alması beklenen yıldızı oyuncu, "Burada üçüncü yıl üst üste bulunmak harika bir duygu, mükemmel bir yıl geçirdik ve doruğa çıktık" şeklinde sözlerine başladı.

Barcelona formasıyla bu yıl geçirdiği en unutulmaz hatırasının hangisi olduğu şeklindeki soruya genç yıldız, "Roma'da Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırdığımız an" yanıtını verdi. Fifa'nın Abu Dabi'de düzenlediği Dünya Kulüpler Şampiyonası'nı övdü ve oradaki atmosferi 'çok ateşli' olarak değerlendirdi.

Arjantinli oyuncu bu performansı devam ettireceklerini ve 2010 yılında da bütün kupalara talip olduklarını belirtti.

Messi ödüle aday olarak gösterilen 3 Barçalı oyuncunun(Kendisi, Xavi ve İniesta) ezeli rakipleri Real Madrid'den vitrine çıkan Kaka ve Ronaldo'dan kısa olmasının ne gibi fark yarattığı şeklindeki soruya ise, "Barça uzun oyuncular da var, ama maç boyunca da durmadan koşan oyuncular da var. Futbolda boy yetenek kadar önemli değil" şeklinde yanıt verdi..

Barça'nın genç yıldızı kendisine öven Ronaldo'ya teşekkür ederken, Kaka ve CR9'un La Liga'ya heyecan getirdiğini söyledi. Barça'ya Ocak ayında transfer olması beklenen Robinho hakkında konuşmadı, Katalan ekibine gelirse 'hoşgeldin' diyeceğini söyledi.

Messi, "Barcelona'daki performansını ve başarılarını neden Arjantin Milli Takımı'nda tekrarlayamıyorsun?" şeklindeki bir soruyu ise, "Barcelona için ne yapıyorsam, Arjantin için de aynı şeyi yapmaya çalışıyorum. Eleme maçları zordu, ama Dünya Kupası çok farklı. Kulübümle yaşayabileceğim her türlü başarıyı tattım, şimdi sıra Arjantin'de" diye cevaplayarak sözlerin bitirdi.

Süleyman50
22.12.2009, 09:37
Espanyol yenilgisi görevinden etti

İspanya La Liga takımlarından Almeria'da yönetim, Espanyol yenilgisinin ardından, teknik direktör Hugo Sanchez'in işine son verdi.

Almeria Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, La Liga'da dün Espanyol'a 2-0 yenilgiyle biten maçın ardından, Sanchez ile yollar ayrıldı.

Açıklamada, ''Kulüp başkanı Alfonso Garcia ve asbaşkan Ricardo Martinez, maçtan sonra teknik direktör ve antrenör ile 1 saat görüştü. Takımın durumu analiz edildikten sonra, Hugo Sanchez ve yardımcısı Sergio Egea görevden alındı'' ifadelerine yer verildi.

Teknik direktörlük görevini, 1 yıl önce Gonzalo Arconada'dan devralan eski Real Madrid ve Meksika Milli Takımı forvet oyuncusu Sanchez, ligde küme düşme hattının 1 puan yukarısında, 17. sırada bulunan takımının durumu nedeniyle uzun süredir baskı altındaydı.

Mesut
22.12.2009, 10:22
barcelona nın posteri wallpaper şeklinde olan varmı ilk 11 olacak şekilde yanı maça çıkmadan önce çekildiği resim

Adem Erdoğan
22.12.2009, 10:47
@adem6167

Yazdığım yazı eğer umrunda olsa idi; bana böyle bir cevap yazmazdın.

Çünkü bu mesajı sakin ve rahat bir şekilde okuduğun zaman kötü bir niyet yada belirttiğin gibi "laf sokmak" amaçlı olmadığını anlarsın.

Eğer bu yazıyı direkt bu başlığa girip ani bir heyecanla okuyup bende bir cevap veriyim hissi ile okur isen. Bu yazı pek tabiki sana kötü gelir yada belirttiğin gibi "laf sokma" gibi gelir.

Bahsettiğin laf sokman ve eğlence aramak gibi ilginç kelimeler ne yazıkki benim lugatımda yazmaz.

Bu arada arka sayfaları bol bol okudum.

Bahsettiğim gibi ben real gözle Avrupa futbolunu takip ediyorum. Sen ise fanatik gözle takip ediyorsun, bu son derece normal.

Ve diyorumki benim fanatik gözle bu olaya bakmamı bekleme, real gözle bakarak finalin Chelsea'nin hakkı olduğunu söylüyorum.

Çünkü bazen fanatik gözle bakıldığı zaman bazı gerçekler gözükmez; yada insan o gerçekleri görmek istemez.

Bu arada bol bol makaralar. Aman dikkat, her şakanın altında bir gerçek yatar.

Ben avrupa futbolunu takip etmem sadece barçayı takip ederim gelir burda muhabbetimi yapar yatarım aşağı, bilmem kaç sene önce öyle olmuş böyle olmuş durup bunu 2 saat tartışacak halim yok.

Bundan sonra varsa cevap hakkını da kullan daha da alıntı yapma.
Boş muhabbetler üzerinde tartışmaktan hoşlanmam pek.

Gökhan KAN
22.12.2009, 15:47
Barcelonayı tebrik ederim..Şampiyonlar Ligini saymazsak diğer kupaları da almak zor iş helal olsun..

Higuain için ne söylesek az dünyanın en iyi forvetlerinden biri...

Süleyman50
22.12.2009, 15:49
a.madrid kötü gidişe devam ediyor, mazisine yakışmayan bir yerde bir an önce toparlanmalılar...

Mehmet Fırat
22.12.2009, 23:11
Bugün Katalunya-Arjantin maçı mı vardı? :o

Özge
22.12.2009, 23:18
Bugün Katalunya-Arjantin maçı mı vardı? :oEvet Mehmet:)İlk yarı 1-0 Katalunya öndeydi daha sonra bakmadım.

3-1 öndeler şu an.

3-2 oldu:p

Mehmet Fırat
23.12.2009, 00:19
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_tp_catalunya001.jpg

Cruyff Maradona'yı devirdi

Katalonya ile Arjantin arasında oynanan özel maçta Katalonya Arjantin'i 4-2 mağlup etti.

Nou Camp'ta oynan mücadele oldukça çekişmeli geçerken, 90 dakika sonunda gülen taraf Johan Cruyff'un başında bulunduğu Katalonya oldu.

Karşılaşmanın gollerini Katalonya adına 44'te Sergio Gonzalez, 56'da Bojan Krkic, 70'te Sergio Garcia ve 76'da Hurtado atarken, Arjantin'in golleri 63'te Pastore ve 72'de Di Maria'dan geldi.

2010 Dünya Kupası elemelerinde Uruguay maçı sonrasında yaptığı açıklamalardan dolayı FIFA tarafından 2 ay ceza alan Maradona, karşılaşmayı Nou Camp tribünlerinden izledi.

FIFA'nın konuya çok hassas yaklaşarak, Arjantin Futbol Federasyonu'na teknik direktör Diego Armando Maradona'nın Katalonya özel maçı öncesinde kamu önünde yapılan hiçbir organizasyona katılmamasını tavsiye ettiği bildirildi.

İspanyol basınında çıkan haberlerde ise, Maradona'nın Katalonya Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü Hollandalı Johan Cruyff ile birlikte fotoğraf çektirmesine bile yasak konulduğu iddia edilmişti.

1988-1996 yılları arasında Barcelona teknik direktörlüğü yaptıktan sonra bir daha aktif olarak çalışmayan Cruyff, 13 yıl aradan sonra Katalonya'nın başında ilk maçına çıktı.

(ligtv.com.tr)

Süleyman50
23.12.2009, 08:30
Terry'den Messi'ye veto..

FIFA Yılın Oyuncusu ödülünü kazanan Lionel Messi'nin, İngiltere Milli Takımı kaptanı John Terry'den oy alamadığı öne sürüldü.

Bilindiği gibi Yılın Oyuncusu ödülünün sahibi FIFA'ya üye milli takım teknik direktörleri ve kaptanlarının oylarıyla belli oluyor.

Sky Sports, İngiltere Milli Takımı kaptanı olarak oy kullanan John Terry'nin oylamada, Chelsea'den takım arkadaşları Didier Drogba ve Michael Ballack'ı ilk iki sırya koyduğu ve üçüncü sırada ise Barçalı Iniesta'ya yer vediğini öne sürdü..

FIFA'nın bu ödülde saha içi oyunun yanı sıra oyuncunun saha dışındaki tutumu ve fair play ruhunu da ödül için göz önünde tuttuğu düşünülürse, Terry'nin takım arkadaşlarını bu anlamda en iyi bileciği isimler olduğu aşikar...

Bunun yanı sıra bu durumun torpil yaratacağı da düşünülüp, yeni bir tartışma konusu başlatılabilir..

Öte Yandan İngiltere Milli Takımı menajeri Fabio Capello'nunsa Lionel Messi, Fernando Torres ve Gianluigi Buffon sıralamasında oy verdiği iddia ediliyor..

Süleyman50
23.12.2009, 08:30
Jeffren "Kazma" mağduru..

La Liga devi Barcelona'nın forvet oyuncusu Jeffren Suarez, Kazma Sporting maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle 5 hafta sahalardan uzak kalacak.

Barcelona Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, dün Kuveyt'in Kazma Sporting takımıyla 1-1 berabere biten maçta sağ bacağından sakatlanan Jeffren, 5 hafta antrenman yapamayacak.

Venezuela doğumlu 21 yaşındaki İspanyol futbolcu, Cumartesi günü 6. FIFA Kıtalararası Kulüpler Dünya Kupası finalinde Estudiantes'e 2-1 galibiyetle biten maça yedekten gelerek, etkili bir oyun sergilemiş ve teknik direktör Pep Guardiola'nın beğenisini kazanmıştı.

Guardiola, Afrika Kupası veya futbolcuların milli takımlardaki görevleri nedeniyle kadrosunda eksiklik yaşayacak Barcelona'nın, Ocak ayında Jeffren'e ihtiyaç duyacağını ifade etmişti.

Barcelona'nın orta saha oyuncusu Seydou Keita'nın da sakatlığı nedeniyle 3 hafta forma giyemeyeceği açıklanmıştı.

Can basten
23.12.2009, 10:35
Bu Kazma Sporting'in Türkiye'den yapabileceği çok transfer var bence. :)

SDanışmaz
25.12.2009, 19:54
Higuain için ne söylesek az dünyanın en iyi forvetlerinden biri...

Ben Real'den ha yolladın ha yollanacak diye bekliyorken adam inadına form tutuyor :)

ilhan
25.12.2009, 19:59
Guardiola neden sözleşme imzalamaya yanaşmıyor? Bilgisi olan var mı arkadaşlar? Yoksa "Git kendin araştır" mı diyeceksiniz. :D Araştırırım yani sorun değil de, bilen varsa bir çıtlatsın :)

Mehmet Fırat
25.12.2009, 20:03
Yanlış bilmiyorsam; Laporta önümüzdeki başkanlık seçimlerinde aday olmayacak. Ama tavsiye ettiği biri var (ismini bilmiyorum). Eğer o seçilmezse Guardiola sözleşme yenilemeyecek.

Bir diğer iddia da, bu 2 sezonda çok yorulduğu ve kariyerine bir müddet ara vermek istediği şeklinde. :)

ilhan
25.12.2009, 20:11
Şahsen üzülürüm eğer ara verme gibi bir gaflete düşerse. İnanılmaz bir isim. Çok düzgün bir kişiliği var. Hiçbir sansasyonel olayı olmadı. Hiçbir rakibiyle dalga geçici ifade kullanmadı. Ben böyle insanların futbola gerekli kişiler olduğunu düşünüyorum.

mehmets61
25.12.2009, 22:13
İlhan insan barcelona da hoca olunca ve alabilecegi bütün kupaları bir senede alınca hedef kalmadı adamın önünde daha ne alsın ki:)

Özkan
26.12.2009, 16:11
İlhan insan barcelona da hoca olunca ve alabilecegi bütün kupaları bir senede alınca hedef kalmadı adamın önünde daha ne alsın ki:)Aslında bunu vasat takımlarla da yapıp kendisini kanıtlamak isteyebilir. Meselâ Real Madrid'e gidip birkaç kupa alsa ne büyük hoca olduğunu kanıtlar. :D

SDanışmaz
26.12.2009, 17:26
Aslında bunu vasat takımlarla da yapıp kendisini kanıtlamak isteyebilir. Meselâ Real Madrid'e gidip birkaç kupa alsa ne büyük hoca olduğunu kanıtlar. :D

Hahaha çççççç

ilhan
26.12.2009, 19:17
İlhan insan barcelona da hoca olunca ve alabilecegi bütün kupaları bir senede alınca hedef kalmadı adamın önünde daha ne alsın ki:)

Aslında güzel bir gerekçe. Ama ben Guardiola gibi insanların modern futbolun içerisinde olması gerektiğine inanıyorum.

- Özkan,

Yapmayın oğlum böyle şeyler. :D :D

ççç

Gökhan KAN
26.12.2009, 22:45
Şu Lassana Diarranın yerine Gerrard ı almak lazım..Yoksa kahrımdan ölücem..Bu kadar top kaybeden başka biri daha yok..Bir de sağ kanata transfer lazım Ramos u çok yoruyoruz..Robben i niye gönderdiysek..

Gökhan KAN
28.12.2009, 12:59
Real'in gözü Santos'ta(!)

Sezon başında yaptığı flaş transferlerle gündemden düşmeyen Real Madrid, şimdi de Fenerbahçeli Andre Santos'un peşinde olduğu iddia edildi. Defans oyuncusu Pepe'nin sakatlığından sonra bu oyuncunun yerine yeni isimler arayan İspanyol kulübü bu mevkiide adayları ikiye indirdi..

Defans oyuncusu Pepe'nin sakatlığından sonra bu oyuncunun yerine yeni isimler arayan Real Madrid'in Fenerbahçe'de oynayan Brezilyalı Andre Santos ile ciddi olarak ilgilendiği iddia edildi. Marca gazetesi, Real Madrid'in transfer edilmesi muhtemel oyuncularda aday sayısını Andre Santos (Fenerbahçe) ve David Luiz (Benfica) olarak 2'ye indirdiğini yazdı.

Santos'un transferinin yaklaşık 15 milyon Avro'ya gerçekleşebileceği ifade edilirken, Pellegrini'nin bu futbolcuyu beğendiği vurgulandı.

Gökhan KAN
28.12.2009, 14:02
Henry, İbra, Casillas, Xavi, Ronaldo

http://4.bp.blogspot.com/_gJMCSTp8SGs/SZ3wsyY5qKI/AAAAAAAAB4s/bdotH3H7ltg/s1600/T-Henry.jpghttp://www.sporx.com/images/galeri/34/7687/B_cac29b145b061b83a638603ef345b37e.jpghttp://3.bp.blogspot.com/_gJMCSTp8SGs/SZ3wW8_4WUI/AAAAAAAAB3s/5NCGsGMcpY8/s1600/Cassillas.jpghttp://3.bp.blogspot.com/_9vleBtKrn2Q/SZ563uIcadI/AAAAAAAABBc/NOVH2XLjyQE/s400/xavi-milestone.jpghttp://img27.picoodle.com/img/img27/8/7/2/f_cronaldom_93fc129.png (http://www.meleklermekani.com/unluler-ve-sanatcilar/110735-unlu-futbolcularin-cocukluk-resimleri.html)

ilhan
28.12.2009, 14:05
Şu Lassana Diarranın yerine Gerrard ı almak lazım..Yoksa kahrımdan ölücem..Bu kadar top kaybeden başka biri daha yok..Bir de sağ kanata transfer lazım Ramos u çok yoruyoruz..Robben i niye gönderdiysek..

Gerrard'ın Totti gibi olacağına adım gibi eminim. Liverpool'dan ayrılamayacak. O bir Ronaldo ya da Kaka gibi değil. O bir Totti benim gözümde. Liverpool'un kalbi :)

Gökhan KAN
28.12.2009, 14:07
Gerrard'ın Totti gibi olacağına adım gibi eminim. Liverpool'dan ayrılamayacak. O bir Ronaldo ya da Kaka gibi değil. O bir Totti benim gözümde. Liverpool'un kalbi :)
Bizimki de bir umut işte İlhan..Adam doğuştan Liverpool lu..

http://img76.imageshack.us/img76/7889/stevieeeeph7.jpg

ilhan
28.12.2009, 14:09
İnanılmaz bir adam. Tıpki Kaka gibi. :)

Ba®ış
28.12.2009, 14:11
Gerrard ve Everton forması,o da güzelmiş :)

Mollasalihoğlu
28.12.2009, 23:39
Aslında bunu vasat takımlarla da yapıp kendisini kanıtlamak isteyebilir. Meselâ Real Madrid'e gidip birkaç kupa alsa ne büyük hoca olduğunu kanıtlar. :D

günü kurtarmak adına güzel espri ama matematiksel açıdan daha komik :D

ccd6167
28.12.2009, 23:45
barca...buyuk takım ılk 18 de 10 tane topcu altyapıdan..devasa birşey bu..zten bunu yapanlr basarılı oluyor

Selman
29.12.2009, 00:13
Ben bunu nasıl yeni gördüm, hayret :) Harikasın Özkan :)

Gökhan KAN
29.12.2009, 00:16
günü kurtarmak adına güzel espri ama matematiksel açıdan daha komik :D
Bütün kupaların sayısına bir baksalar kimin ne olduğu kabak gibi çıkacaktır ortaya..

Mollasalihoğlu
29.12.2009, 00:18
Bütün kupaların sayısına bir baksalar kimin ne olduğu kabak gibi çıkacaktır ortaya..

Hugo Broos geldi aklıma da neyse gerek yok şimdi, onun bir sözü vardı atasözü tadında :D

Cem Akyüz
29.12.2009, 00:26
İspanyada tuttuğum takım Bilbao başarılı olmasını isterim..Şampiyonluk olayına gelince bence şanslar eşit sonuna kadar iki takım kapışacaktır..Higuain'i izlemek keyif verici

Gökhan KAN
29.12.2009, 00:34
İspanyada tuttuğum takım Bilbao başarılı olmasını isterim..Şampiyonluk olayına gelince bence şanslar eşit sonuna kadar iki takım kapışacaktır..Higuain'i izlemek keyif verici
Higuain ne öyle ya..At önüne yazsın..Yeter ki at..

Gökhan KAN
29.12.2009, 00:51
Santos a ne diyon Metin abi..

http://estaticos01.marca.com/multimedia/primeras/09/12/g1228.jpg

Hüdai Pervaneli
29.12.2009, 00:57
david Luiz i tercihederim

Gökhan KAN
29.12.2009, 01:49
http://2.bp.blogspot.com/_9vleBtKrn2Q/SgynlTySk5I/AAAAAAAABlU/JCx_3ZgPS7o/s1600/Foto_Bata.png (http://2.bp.blogspot.com/_9vleBtKrn2Q/SgynlTySk5I/AAAAAAAABlU/JCx_3ZgPS7o/s1600-h/Foto_Bata.png)

Resimdeki rahmetli abimizin ismi Agustin Arana ya da Bilbao'luların ona verdiği ad olan "Bata". 7 sezon forvet mevkisinde formasını giydiği Athletic Bilbao'da harika sezonlar geçirmiş ve 1930-31 senesinde La Liga gol krallığını elde etmiş. Bu abimiz ile ilgili enteresan bir bilgi . La Liga tarihinin en farklı skorlu maçı olan Athletic-Barcelona (12-1) (http://www.worldfootball.net/spielbericht/primera-division-1930-1931-athletic-bilbao-fc-barcelona/)maçında Bilbaonun attığı 12 golün 7 sini atarak lig tarihinde Barcelona'ya bir maçta en fazla gol atan oyuncu olmuştur..

Mollasalihoğlu
29.12.2009, 10:01
Santos a ne diyon Metin abi..

Usta Santos yumuşak kalmaz mı Real Madrid için?

ilhan
29.12.2009, 10:07

En az Guti kadar sert oynar.
ççç ççç

Mollasalihoğlu
29.12.2009, 10:41
En az Guti kadar sert oynar.
ççç ççç

O zaman ikisini de Guardiola alsın :D

Gökhan KAN
29.12.2009, 13:35
Ben istemiyorum inşallah olmaz..Bu gelsin...

http://estaticos01.marca.com/multimedia/primeras/09/12/g1229.jpg

ilhan
29.12.2009, 13:58

O zaman ikisini de Guardiola alsın :D

Guardiola'nın tek hayali var; Fabregas. Onunda spekülasyonu yok henüz. :D En azından Guti'den temiz sicili var. ççç

Sacit
29.12.2009, 17:25
zlatan'a baksen ! kim bilir ne canlar yakmıştır.. bebek yüzlü :D

Mollasalihoğlu
29.12.2009, 18:15
Ben istemiyorum inşallah olmaz..Bu gelsin...
İtalyan stoper olsa iyi olur.. Vidic kötü olur anlamına gelmez bu zaten öyle bir şey dersem ciddiye almaz kimse herhalde :)

@ilhan

Herkesin cinsel tercihi kendine canım neyse :D

Osman Yavuz
29.12.2009, 18:27
Barca'nın tek eksiği kaldı o da Fabregas.Onu da aldık mı 3-5 yıl dünyada kimse futbol konuşmaz herhalde.

Bu arada Cem'in yazısını gördüm değinmeden geçemeyeceğim.Real Madrid'den birini transfer etme şansım olsa ilk olarak Higuain'i transfer ederim.Hele ki Katalunya Arjantin maçında Puyol'a attığı çalımı gördükten sonra onu tek geçerim.:)

Mollasalihoğlu
29.12.2009, 18:33
Barca'nın tek eksiği kaldı o da Fabregas.Onu da aldık mı 3-5 yıl dünyada kimse futbol konuşmaz herhalde.

Bu arada Cem'in yazısını gördüm değinmeden geçemeyeceğim.Real Madrid'den birini transfer etme şansım olsa ilk olarak Higuain'i transfer ederim.Hele ki Katalunya Arjantin maçında Puyol'a attığı çalımı gördükten sonra onu tek geçerim.:)

Bana kalırsa Fabregas'tan ziyade Gerrard, Essien tarzı sert birisi daha iyi gider Barça'ya..

Özge
29.12.2009, 20:48
Bana kalırsa Fabregas'tan ziyade Gerrard, Essien tarzı sert birisi daha iyi gider Barça'ya..

Gerrard'a Barça, Real ve İnter kıskacı

Serie A takımlarından İnter ile La Liga'nın iki dev kulübü Real Madrid ve Barcelona'nın yeni gözdesi Liverpool efsanesi Steven Gerrard.
La Gazzetta dello Sport'ta yer alan habere göre, Liverpool'daki kötü gidişatın devam etmesi halinde Gerrard'a 3 büyük kulübün transfer teklifi yapabileceği iddia edildi.
Liverpool'un Şampiyonlar Ligi'ne kalamaması halinde, Devler Ligi'ne katılma ihitmali garanti gibi olan Barcelona, İnter ve Real Madrid'in yıldız futbolcuyu kadrolarına katabilme savaşı vereceği haberde yer aldı.
Kırmızılılar'da yaşanan ekonomik kriz ve kulübün iki sahibi Tom Hicks ile George Gillett'in bankalara olan 350 milton Euro'luk borcu; bazı yıldız futbolcularını satmaya sebep olabilir.
Devler Ligi'ne erken havlu atan Liverpool'da yaşanan düş kırıklığının Premier Lig'de de sürmesi durumunda Gerrard'ın yanı sıra, Torres ve Mascherano'nun transfer olabileceği de öne sürüldü.
30 yaşına girecek olan Gerrard'ı özellikle Portekizli teknik adam Jose Mourinho'nun çok istediği biliniyor. Chelsea'yi çalıştırdığı dönemde de Gerrard'ı Stamford Bridge'e getirmek için İngiliz oyuncuya teklif yapmış; fakat olumsuz cevap almıştı. Liverpool'un kaptanı için bonservis ücretinin 30-40 milyon Euro arasında olduğu da öğrenildi.