PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA A.Ligi Athletic Bilbao 0 - 0 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

ertuuu
05.08.2011, 23:44
--------tolga
yumlu-giray-glo-celuska
-----serkan-aykut
burak--colman--alan
--------halil

Fatih ÇOLAK
05.08.2011, 23:44
Degil bence, ayni seyi Benfica maci öncesinde yapan arkadaslar vardi.

Bu is birazda tecrübe isi ki Bilbao bizden 10 kat daha tecrübeli bu arenada.

4 gol attik Benfica'ya karsi ücü tartismaya acik, Benfica'da 3 gol atti ama hicbiri tarismaya acik degil. Tecrübe buradanda belli olur...

Adamlar ara pasi atarak riskli oyun tercih etmediler, geldiler attilar ve gittiler...

Tecrübe mi? acaba takımda üst düzey maçlarda oynamış kaç futbolcu vardır? 2 belki 3...

MonteCristo
05.08.2011, 23:45
O cümleden bunu nasıl anladın , hayret :rolleyes:

Tarih ileri atılınca saha yetişebilir diye öyle dedim. Zaten takım bütün sene Trabzon'da oynıycak zaten 2 maçta biz izleyelim bari.

ertuuu
05.08.2011, 23:45
burdada da herkes antrenör !!

futbol oynuyorsunuz mu caba ??

takimda hic futbol oynadinizmi !!

mac oynarkene ofsaytlimi oynadiniz ve hakem varmiydi ??

ne kadar taraftar seyircinidizidi 20000 varmiyidi hic !!

futboldan para kazandinizmi profesyonel olarak ??

Senol hoca kadar mac oynadinizmi !!

Senol hoca kadar futbolcu yetisdiren varmi aramizda hatta milli takima ??

Trabzonsporu sampiyonluga oynatan varmi aramizda Senol hoca gibi , hatta adamlar SIKE yaptiklari halde ayni puanlan bitirdiler !!!

Kim Türkiye milli takimini 3 ücüncü yapti var mi aramizda Senol hoca gibi tecrübeli birisi !!!!

bunların hiçbirini zamanında morinho da yapmamıştı...

Berk
05.08.2011, 23:46
Bu is birazda tecrübe isi ki Bilbao bizden 10 kat daha tecrübeli bu arenada.

.

Yalan..
Olsa olsa biraz daha tecrbüledilirler o kadar.
Avrupa'ya çıktığında(zaten 5 yılda bir çıkıyor adamlar) saçma sapan sonuçlar alan bir takım Bilbao.
Benfica ile aynı kefeye konması büyük yanlışlık.
Bilbao'dan San Mames'te gollü tek farklı yenilgi yada bir beraberlik alırsan turu götürürsün.
Deplasmanda hiçbir varlık gösteremeyen bir takım Avrupa arenasında..

volkan_627
stoper de celustka nın oynayacağını düşünürsek bu takıma sol bek ve forvet alınırsa olur bu iş...

Meydan 08
Ben kulübe mail gönderdim dedim biletleri düşürün adamı hasta etmeyin gelemiyoz maça sizin yüzünüzden dedim :) siz de mail atın işe yarayacağı kesin gibi :)

U.Sadıkoğlu
Maçların yeri değiştiyse nasıl olacak şimdi ben meseleyi tam anlayamadım 2. maç trabzonda'mı ona göre bilet alacağız..

ertuuu
05.08.2011, 23:47
lugano yu alın işte hazır stoper...:)

Deniz Tosunoğlu
Cale sari kart cezalimisi?

tturan
burdada da herkes antrenör !!

futbol oynuyorsunuz mu caba ??

takimda hic futbol oynadinizmi !!

mac oynarkene ofsaytlimi oynadiniz ve hakem varmiydi ??

ne kadar taraftar seyircinidizidi 20000 varmiyidi hic !!

futboldan para kazandinizmi profesyonel olarak ??

Senol hoca kadar mac oynadinizmi !!

Senol hoca kadar futbolcu yetisdiren varmi aramizda hatta milli takima ??

Trabzonsporu sampiyonluga oynatan varmi aramizda Senol hoca gibi , hatta adamlar SIKE yaptiklari halde ayni puanlan bitirdiler !!!

Kim Türkiye milli takimini 3 ücüncü yapti var mi aramizda Senol hoca gibi tecrübeli birisi !!!!

Şenol Hoca ya her konuda saygı duyarım. Ancak taktik olayında bence çok iyi değil. Babacan bir yapısı var. Takımı iyi çalıştırır ancak taktik yönünden bence kendini daha da geliştirmesi gerekiyor.
Ayrıca bizler sahada kendimize göre gördüğümüz eksiklikleri söylüyoruz. Kimse geçen yıl Liverpool'a elenince takım kötü vs. demedi. Ancak bu sene oynadığımız futbol ortada(benfica maçı için) o yüzden biran önce özellikle defansif önlemler almamız gerekiyor. Yoksa ya Tolga maçın adamı olur. Ya da dağılırız.

Ilelioglu
Evet inanilmaz gucludur Ispanyol takimlari. 2 sene once uefa kupasini alan Atletico Madrid'in kohne gsyi hakemlerle uzatmalarda eledigini de biliyoruz. Siz gozunuzde buyutun takimlari... Gecen sene Andarletch'in 4'ledigi takim Bilbao...

Gurpegi: Eşleşmek istediğim son takımdı

UEFA Avrupa Ligi Play-Off’unda Trabzonspor ile eşleşen İspanya’nın Athletic Bilbao takımının futbolcularından Carlos Gurpegi, "Eşleşmek istediğim son takım Trabzonspor’du" dedi

------------------------------------------------------------

Benfica ilk maci öncesi...

Jorge Jesus(teknik direktörleri): "Kesinlikle favori degliz"

Ikinci mac öncesi...

Jorge Jesus(teknik direktörleri): "Temkinliyiz, kolay olmayacak"

---------------------------------------------------------------

Neden yapiyorlar bunu zannediyorsun? Bizden korktuklari icin mi?

Avrupa'da ne basarin varki senden korksunlar..? Neden gözünde büyütsünler?

Taktik taktik iste..

h@msi61
Cale sari kart cezalimisi?

Cale mi? Adamin sozlesmesi fesh edildi, nerden cikti karti :)

Cagdas Topal
05.08.2011, 23:48
Tarih ileri atılınca saha yetişebilir diye öyle dedim. Zaten takım bütün sene Trabzon'da oynıycak zaten 2 maçta biz izleyelim bari.

Rahat ol maç İstanbul ' da . Benfica maçı sonrası Şenol Güneş ilk maçın nerede oynanacağını bilmediği halde "yine buradayız" dediyse bu maç olimpiyattadır .

ts_tuncay_ts
05.08.2011, 23:49
Hatırlıyorumda onların staddaki maç neydi ya öyle...Ben öyle taraftar görmemiştim...

Bahattin Aydın
05.08.2011, 23:49
Ben kulübe mail gönderdim dedim biletleri düşürün adamı hasta etmeyin gelemiyoz maça sizin yüzünüzden dedim :) siz de mail atın işe yarayacağı kesin gibi :)
öyle bi durumda benm biletide alırsın artık :D

h@msi61
05.08.2011, 23:50

UEFA Avrupa Ligi Play-Off’unda Trabzonspor ile eşleşen İspanya’nın Athletic Bilbao takımının futbolcularından Carlos Gurpegi, "Eşleşmek istediğim son takım Trabzonspor’du" dedi

Ikinci mac öncesi...

Taktik taktik iste..

Ben bunlari mi one surdum? Ayrica Bilbao'nun ne basarisi var Avrupa'da, ben kocaman bir 0 goruyorum....

Ayrica 2004 yilinda 3-2'lik macta oynayan adam gayet de korkmustur, gotu nasil kurtardiklarini kendileri bile anlamamislardi nitekim...

Hasan Cubukcu
Şenol Hoca ya her konuda saygı duyarım. Ancak taktik olayında bence çok iyi değil. Babacan bir yapısı var. Takımı iyi çalıştırır ancak taktik yönünden bence kendini daha da geliştirmesi gerekiyor.
Ayrıca bizler sahada kendimize göre gördüğümüz eksiklikleri söylüyoruz. Kimse geçen yıl Liverpool'a elenince takım kötü vs. demedi. Ancak bu sene oynadığımız futbol ortada(benfica maçı için) o yüzden biran önce özellikle defansif önlemler almamız gerekiyor. Yoksa ya Tolga maçın adamı olur. Ya da dağılırız.

zaten Senol hocada diyor basit gol yiyoruz diye senol yetenek makinesi degil adam o kadar oynaya biliyor !! elinden o kadar geliyor !!!

Ilelioglu
Tecrübe mi? acaba takımda üst düzey maçlarda oynamış kaç futbolcu vardır? 2 belki 3...

Ne demek istedigini anlamadim...

Yalan..
Avrupa'ya çıktığında(zaten 5 yılda bir çıkıyor adamlar) saçma sapan sonuçlar alan bir takım Bilbao.
Bilbao'dan San Mames'te gollü tek farklı yenilgi yada bir beraberlik alırsan turu götürürsün.

Görecegiz...;)

.....
05.08.2011, 23:52
Yalan..

Avrupa tecrübesi hiç olmasın Barça ve Madrid maçları yeter :)

Ilelioglu
05.08.2011, 23:52
Ben bunlari mi one surdum? Ayrica Bilbao'nun ne basarisi var Avrupa'da, ben kocaman bir 0 goruyorum....

Ayrica 2004 yilinda 3-2'lik macta oynayan adam gayet de korkmustur, gotu nasil kurtardiklarini kendileri bile anlamamislardi nitekim...

Ben farkli birsey anlatmaya calisiyorum sen anlamamakta israr ediyorsun...

Söyle anlatayim...Rakip Besiktas'in eslestigi takim olsa bile temkinli olmak lazim...

:)

Onlarda bunu yapiyorlar iste..

Meydan 08
05.08.2011, 23:53
öyle bi durumda benm biletide alırsın artık :D

:) ben o bildiğin meydan değilim ben başka meydanım :D

h@msi61
05.08.2011, 23:54
Ben farkli birsey anlatmaya calisiyorum sen anlamamakta israr ediyorsun...

Söyle anlatayim...Rakip Besiktas'in eslestigi takim olsa bile temkinli olmak lazim...

:)

Onlarda bunu yapiyorlar iste..

Hicbir sekilde Bilbao'nun bizden daha iyi bir takim olduguna ikna olmam...

ertuuu
bilbao zor rakip değil.
bizim ne yapacağımız önemli...

tturan
zaten Senol hocada diyor basit gol yiyoruz diye senol yetenek makinesi degil adam o kadar oynaya biliyor !! elinden o kadar geliyor !!!

Basit gol yiyoruz diyor da önlemini ben mi alacağım? Yönetimle beraber Hoca alacak. Birbirlerine basın üzerinden laf sokmasını biliyorlar.

FC-ST-PAULI-61
Ilelioglu zaten Estonya 4.Lig Takimiyla oynasak eleniriz derdi...

Gökhan Baymak
Stoper lazim ilk öncelikle, ayrica Potuk su asamada isimize yaramaz.

Daha tecrübeli isme ihtiyac var.

Aklıma gelen bi stoper yok.. Avrupada bu sene oynamayan bir stoper tavsiye edin uşaklar... Alper gelsin. Onların Javi Martinez'i varsa bizimde Alper'imiz var deriz. Çok benzetiyorum ben onları... :rolleyes::rolleyes:

http://3.bp.blogspot.com/_Ck6LQcv4sOg/TJGFfX7am-I/AAAAAAAAa38/WiM-IVQCR2w/s1600/Javi+Martinez+32.jpg

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/277157_100738586656776_4225688_n.jpg

Ilelioglu
05.08.2011, 23:55
K6RxC9UwY-4

İsmail Abi
En zor rakiplerden birisi ile eşleştik. İlk maçta kesinlikle iyi bir skor almalıyız. Çünkü; Bilbao'nun evi çok tehlikelidir. Benfica deplasmanından bile zor olacaktır. Taraftar baskısının yoğun hissedildiği stadyumlarda birisidir, Bilbao'nun stadyumu...

Ama inşallah eleyeceğiz, Bilbao'yu...

Necmi6161

Ikinci mac öncesi...

Taktik taktik iste..

sence atl. bilbao bizden korkuyormu ? , bence korkuyor.

bir takımdan korkman için avrupada başarısımı olması lazım ???

trabzonspor bu sene ligde yaptıklarıyla adını yeterince duyurdu zaten.

atl. bilbao bizim üzüldüğümüzden daha fazla üzüldüğü kesin,

bu sefer yanlış kurayı çektiler.

Bahattin Aydın
:) ben o bildiğin meydan değilim ben başka meydanım :D

Pardon ben facedede yanlış eklemişim anlaşılan 4 senedir yanlış meydandaymışız :D

Full HD
05.08.2011, 23:56

Gercek bu ki Bilbao bizden hem daha tecrübeli hemde daha iyi!

Haaaa ne olur bilemem fakat favori Bilbao!

exelans_25
05.08.2011, 23:57
transfere ihtiyacımızın kabak gibi ortada olduğu halde yapılmayacak olduğunu bilmek ne acı

Hasan Cubukcu
son eslesdigmiz maci hatirliyorumda admalar bizi stadda bogdular futbol ve taraftar olarak ezdiler o günden bu güne nefret ediyorum ispanyollardan !!!

intikam maci bence !!!

Necmi6161
ilk maçın deplasmanda olması iyi oldu ,

ikinci maçı büyük ihtimalle avni aker de oynarız.

Meydan 08
Pardon ben facedede yanlış eklemişim anlaşılan 4 senedir yanlış meydandaymışız :D

soyisim benzerliği kardeşim :D

kml61ts
Arkadaşlar maç zamanları neden degişti bide şimdi transfer yapsak bilbao maçlarında oynatabilcez mi ?

tturan
05.08.2011, 23:58
Ah Yeste bizi tek başına dağıtmıştı adam. İnş. öyle adamları kalmamıştır artık.

MonteCristo
Rahat ol maç İstanbul ' da . Benfica maçı sonrası Şenol Güneş ilk maçın nerede oynanacağını bilmediği halde "yine buradayız" dediyse bu maç olimpiyattadır .

İnşallah...

h@msi61
Allah askina yahu, eslestigimiz Atletico Madrid olsa anlayacagim da Bilbao yahu.. Takimi bu kadar asagilamanin luzumu yok, hakemler biraz duzgun olsa Benfica'yi bile gecmistik belki de...

Ilelioglu
Ilelioglu zaten Estonya 4.Lig Takimiyla oynasak eleniriz derdi...

Neyse bunuda not aldim...

Ayrica gercekleri örtbas edip eleriz diyip insanlari umutlandiracagima eleniriz derim kimse umutlanmaz daha iyi...

Hayal kirikligi büyük olmasin sonra...

yorumsuz6117
05.08.2011, 23:59
Glowacki'nin önümüzdeki 3 haftada sakatlanmama ihtimali?

Sakatlanma ihtimalinden çok daha az.

Berat Akçay

Ikinci mac öncesi...

Taktik taktik iste..
Bizim taraftarda korkuyor sanıyor.Hey gidi .

Berk
Turun favorisi tabiki Athletic Bilbao gibi ama bazı arkadaşların dediği gibi aramızda 10 gömleklik tecrübe yada kalite farkı olduğu falan yok.
Orta düzeyde bir defans hattımız dahi olsa eminim şuan tur için çok çok daha fazla umutlu olurduk..

Fatih ÇOLAK
06.08.2011, 00:00
Ne demek istedigini anlamadim...

10 kat tecrübeli dedin ya, 2009-2010 da uefa gruplara kalmışlar, dandik bir gruptan çıkamamışlar...yani her sene üst düzey takımlarla avrupada en az 10 maç oynayan bir takım değil...5 yılda bir belki 1 ya da 2 kez avrupaya gidiyorlar, ayrıca benfica tarzı üst düzey milli takımlarda oynayan futbolcu sayısıda çok az...avrupa tecrübesi yok kısaca...

FC-ST-PAULI-61
06.08.2011, 00:00
Neyse bunuda not aldim...

Ayrica gercekleri örtbas edip eleriz diyip insanlari umutlandiracagima eleniriz derim kimse umutlanmaz daha iyi...

Hayal kirikligi büyük olmasin sonra...
He gercekleri örtbas ediyorum,Bilbao bizden daha iyiççç .
Umutlanmayalim,en iyisi Maci izlemeyelim.
Beyler kimse heveslenmesin 3-0 yenilecegiz Bilbao Dünya Takimi.

Yasin Altuntas
06.08.2011, 00:01
Yahu Besiktas, Fenerbahce veya Galatasaray dese biz Avni Akerde oynamak istiyoruz siz ne derdiniz ??

SU Baslik Komedinin önde gideni allah askina bir YÖnetici kapatsin su basligi

tturan
06.08.2011, 00:02
He gercekleri örtbas ediyorum,Bilbao bizden daha iyiççç .
Umutlanmayalim,en iyisi Maci izlemeyelim.
Beyler kimse heveslenmesin 3-0 yenilecegiz Bilbao Dünya Takimi.

Böyle düşünürsen yenince sevinirsin ama kaybedince üzülmezsin.

yalniz adam
06.08.2011, 00:02
ttnet arena puhahahahahha :) alemsiniz ya..ayda kaç lira sınırsız :)

Berat Akçay
06.08.2011, 00:03
Ah Yeste bizi tek başına dağıtmıştı adam. İnş. öyle adamları kalmamıştır artık.
Hatırlatma bile .Ah yeste :(

.....
06.08.2011, 00:03
Benfica maçı gibi bir tablo olacaktır. Deplasmanda atamadığımız golü bu sefer atmalıyız. Deplasmanda bir gol atmak o kadar çok önemli ki bunu ikinci maçta anladık ama olmadı.

Bu sefer gol atarsak çok rahatlarız. Tabi fazla yememek kaydıyla :)

Berat Akçay
06.08.2011, 00:04
Allah askina yahu, eslestigimiz Atletico Madrid olsa anlayacagim da Bilbao yahu.. Takimi bu kadar asagilamanin luzumu yok, hakemler biraz duzgun olsa Benfica'yi bile gecmistik belki de...
Benfica cıktığında bu kadar kötümser olmamıştı bu forum .Anlamıyorum

volkan_627
06.08.2011, 00:04
--------------------------------------tolga-----------------------------------------

celustka-----------------giray-------------------------egemen-----------------piotr

-------------------------------------zokora-----------------------------------------

---------------colman-----------------------------------------selçuk---------------

burak------------------------------- henrique----------------------------------adrian

bu kadro bilbao ile dalga geçerdi sahada. hatta şu anda twente ile eşleşmiş olurduk. ama gel gör ki egemen ve selçuk gibi 2 adam da elden gitti...

Berat Akçay
06.08.2011, 00:05
Böyle düşünürsen baştan kaybetmişsin demektir

FC-ST-PAULI-61
Böyle düsünemem.Biz Trabzonsporuz.Bilbaodan cekinecek halimiz yok.
2 Macta da kazanmaliyiz diye düsünüyorum.

volkan_627

biz hala sahada geçen yılki trabzonspor olacak sanıyorduk. ama gördük ki arada dağlar kadar fark varmış...

tturan
06.08.2011, 00:06

Fagamusta faciasını hatırlatırım. Çok basit dediğimiz Rum takımı.

h@msi61
06.08.2011, 00:06

Ben hic anlamiyorum. Ispanyollar'i eleyemedigimiz dogru ama son yillarda eslestigimiz Villereal (0-0) (2-3), Ossasuna (2-2) (0-0 ki bu macta bariz golumuz verilmedi), Bilbai (3-2 (3-0dan)) (0-2). Yani cok basit sekilde verdik hepsinde turu, Touluse'ye bile cok daha net elendik mesela. Ben futbol tarzimizin Ispanyollara uygun oldugunu ve bu turu gececegimizi dusunuyorum...

Full HD
06.08.2011, 00:07
Allah yardimcimiz olsun.

Umarim galip gelen taraf biz oluruz!

Berk
06.08.2011, 00:07
Bilbao'ya kılpayı elendiğimiz eşleşmedeki 11'imizden birkaç oyuncu yazayım da o kadroyla şuankini karşılaştırıp umut patlatması yaşayın.:D

Karel D'Haene
Emrah Eren
Erdinç Yavuz
Celaleddin
Bernd Thijs

Sonradan girenler de Hasan Üçüncü ve Augustine..:D

Ilelioglu
06.08.2011, 00:08

Ben öyle birsey söylemiyorum zaten...Anlatmak istedigimi maalesef anlamadin, daha fazla uzatmayacagim.

sence atl. bilbao bizden korkuyormu ? , bence korkuyor.

bir takımdan korkman için avrupada başarısımı olması lazım ???

trabzonspor bu sene ligde yaptıklarıyla adını yeterince duyurdu zaten.

atl. bilbao bizim üzüldüğümüzden daha fazla üzüldüğü kesin,

bu sefer yanlış kurayı çektiler.

Bu sefer bu sefer...

Hep ayni seyleri yasiyoruz yaziyoruz, sonuc ortada...

Gercek bu ki Bilbao bizden hem daha tecrübeli hemde daha iyi!

Haaaa ne olur bilemem fakat favori Bilbao!

Aynen katiliyorum. Tam olarak gercek olmasa bile bu anlayis ile yola cikmak lazim, rakibi haddinden fazla ciddiye alacaksin.

transfere ihtiyacımızın kabak gibi ortada olduğu halde yapılmayacak olduğunu bilmek ne acı

Aynen öyle..Bu Yönetimden sadece ben nefret etmiyorum sanirim.

Bizim taraftarda korkuyor sanıyor.Hey gidi .

:) Maalesef, oysa herzaman böyle aciklamalar yapiliyor ama elenen nedense hep biz oluyoruz.

10 kat tecrübeli dedin ya, 2009-2010 da uefa gruplara kalmışlar, dandik bir gruptan çıkamamışlar...yani her sene üst düzey takımlarla avrupada en az 10 maç oynayan bir takım değil...5 yılda bir belki 1 ya da 2 kez avrupaya gidiyorlar, ayrıca benfica tarzı üst düzey milli takımlarda oynayan futbolcu sayısıda çok az...avrupa tecrübesi yok kısaca...

Seribasi olmalari bile cok sey diyor...

Bakalim transfermarkt ne diyor...

Benfica: 167 Mio. Euro (42 oyuncu)

Bilbao: 122 Mio. Euro (29 oyuncu)

Trabzonspor: 70 Mio. Euro (30 oyuncu)

Hasan Cubukcu
Basit gol yiyoruz diyor da önlemini ben mi alacağım? Yönetimle beraber Hoca alacak. Birbirlerine basın üzerinden laf sokmasını biliyorlar.

yönetim almadigini biliyoruz senol yabanci hoca gibi bizi yari yolda birakip gitmeyecegine göre destek cikalim yada yönetime baski yapalim !!!

taktik verme senol hocanin görevibence !!!!

zaten takimlara zarar her zaman yönetimden gelir bakin fenere besiktasa sivas ona görede tedbirimizi almamiz lazim !!

Gökhan Baymak
biz hala sahada geçen yılki trabzonspor olacak sanıyorduk. ama gördük ki arada dağlar kadar fark varmış...

Bence dağlar kadar fark yok.. Benfica ilk maçında çok iyi oynadık. İkinci maçta
2-0 ın verdiği moralsizlik vardı... Bu takım yine çok iyi yerlere gelecek. Ama biraz sabır ve bi iki takviye gerekli. Ayrıca FOREVER Şenol Güneş & Sadri Şener :D:D

matrix5782
06.08.2011, 00:09
Vahid Halilodzic:''Trabzonspor Taraftarı Trabzonsporu Dünyanın En Güçlü Takımı Zannediyor.''

Ahmet Kuru
Besiktas'in macida Istanbul'da o yüzden...;)

Ismindede korkmak lazim, yalandan yerede olsa korkmak lazim.

Artik bende onlarin yaptigi tarz aciklamalari bekliyorum.

Ne demisti Jorge Jesus...

"Biz kesinlikle favori degiliz" (Ilk mactan önce)

Niye diyor bunu..? Halbuki adamlarin 160 Milyonluk bir degeri varken bizim 70 Milyonliuk bir degerimiz vardi...Yani favori onlardi, zaten evinde iyi oynayan bir takim...Ama bilerek böyle aciklamlar yapiyor. Niye? Cünkü Futbolcularin bu isi ciddiye almasini sagliyor, rakip takimada biz o kadar güclü degiliz gevseyin mesaji veriliyor. Yoksa bizden cekindikleri felan yok.

Hep ayni taktik..

Maddi durumu iyi olmayanlar kale arkasina bilet alabiliriler...

10 TL 5 Euro yapiyor, bugün Rapid Wien Avrupa'da mac yapsa en ucuz bilet 50 Euro olur yani 100 TL...

Üstelik Avusturya'da Futbol felan yok...
avusturya da ramazanda yok zaten.
Ayrıca avusturyadaki takımların taraftarı memleketlerine fındık veya çaya yada tatile de gitmemişlerdir değil mi?:)
bunlarıda göz önüne alarak bilet fiyatlarını değerlendirmek gerek.
Elbetteki 10 TL değil ama 50 ve 75 TL de değil.
Avusturyada işsizlik parası 500-600 euro burada 250 TL yani 100 euro. kıyaslama yaparken bunlarıda göz önünde bulundur bence.

Berat Akçay
Birşey söyleyeceğim.İlk maç takımı beğendin mi beğenmedin mi ?

Ilelioglu

Turan;

Anlindan öpüyorum, deminden beri bunu anlatmaya calisiyorum. Oh be demekki anlayanlarda var...

;)

61_Hasan_69
Bilbao'ya kılpayı elendiğimiz eşleşmedeki 11'imizden birkaç oyuncu yazayım da o kadroyla şuankini karşılaştırıp umut patlatması yaşayın.:D

Karel D'Haene
Emrah Eren
Erdinç Yavuz
Celaleddin
Bernd Thijs

Katılıyorum ama o zamanki Emrah Eren şuanki Serkandan çok daha iyi bir sagbekti..

tturan
06.08.2011, 00:10

Valla bizi böyle düşünmeye iten bu takım. Bu takımın önceki yöneticileri ve önceki futbolcuları. Anortosis faciası, Toulouse, Oţelul Galaţi facialarını hatırlatırım.

h@msi61
Vahid Halilodzic:''Trabzonspor Taraftarı Trabzonsporu Dünyanın En Güçlü Takımı Zannediyor.''

Abi o da kendisini dunyanin en iyi hocasi zannediyor ama en son gordugumde kendisini collere vurmus takim ariyordu, hey gidi....

Cengiz

famagusta dediğin takım bizi eledikten sonraki yıl (yada bir sonraki) şampiyonlar ligine girdi
bizim henüz giremediğimiz yere
o kadarda küçültmeyin

h@msi61
06.08.2011, 00:11
Katılıyorum ama o zamanki Emrah Eren şuanki Serkandan çok daha iyi bir sagbekti..

Emrah Eren'in Bilbao macindaki performansini bilsen boyle konusmazdin :)

volkan_627
Birşey söyleyeceğim.İlk maç takımı beğendin mi beğenmedin mi ?

beğenmedim. bu kadar kapalı oynamamalıydık. biz topu ileri vurduk, onlar alıp geri geldiler. bunun neyini beğeneyim...

Full HD
famagusta dediğin takım bizi eledikten sonraki yıl (yada bir sonraki) şampiyonlar ligine girdi
o kadarda küçültmeyin

Werder Bremeni rezil etti üstelik!

Yani gayet iyi takim famagusta.

Gökhan Baymak

Celustka var şimdi ama Piotr tam sakatlanacak zamanı buldu...

juliant
atletıco bılbao bızle oynadıgı donemden cok daha guclu gecen sene cok hızlı ve mucadele gucu yuksek maclar oynuyolardı ozellıkle evınde cok etkılıler gol ortalamalarına baktıgımızda ılk 20 dakka ve 85 90 arası cok gol attılar.. tabı bızde onlarla oynadıgımız donemdekı kadar gucsuz degılız.. ılk macta gol atmak sart gol atamazsak burda kazanmak ıcın oynadıgımızda kesın gol yerız tur sansımız bana gore %20ye %80 atletıco lehıne ıken ılk macın yerının degısmesıyle %40 a %60 olmustur sansımız cunku burda bız atletıcoyu 2 0 yenseydık dahı orda tam konsantreyle barcayla oynar gıbı konsantre olup bıze cıkcaklardı 3 0 yenmelerı mucıze olmazdı cok baskılılar evlerınde cunku

61_Hasan_69
06.08.2011, 00:12
Emrah Eren'in Bilbao macindaki performansini bilsen boyle konusmazdin :)

1 maçlık performansa göre değerlendirme yapmayalım..Ben şahsen begeniyordum Emrahı..

FC-ST-PAULI-61

St Pauli :"Trabzonspor Taraftari Trabzonsporu Zeytinburnuspor zannediyor."

Orhan Kahraman
Stoper eksiğimizin var olduğu Hazırlık maçlarında da görünmüştü ve kendi kendime demiştim ki büyük ihtimalle şampiyonlar liginden elendikten sonra dank eder kafalarına ve anca alırlar ama halaa o yönde bir ışık göremedim. Giden gitmiştir arkadaşlar egemen olsa selçuk olsa laflarını bırakın artık bence.Yönetim elinde tutmuş ve ya tutamamış bunu geçelim hocamızın bilbao ile kafa kafaya oynayacak bir takım çıkaracağından hiç şüphem yok takımıma güveniyorum sahaya her kim çıkarsa çıksın son damla terine kadar oynayacaktır bir önceki maçtan Şenol hocamın eksiklikleri (oyun içinde) görmüş olduğudan eminim. Güveniyorum çünkü yapabilecek başka birşeyimde yok.

A.Gökhan AKIN
Benim anlamadığım deplasmanlardaki açık futbol oynama tutkusu nedendir? biz çok büyük takımız hüleynn havaları bize ne fayda getirdi bugüne kadar? bir kezde kontrollü futbol oynasak gol atmak için çok sıkmasakda bulduğumuz kontra pozisyonları değerlendirsek fena mı olur yahu?

tturan
Böyle düşünürsen baştan kaybetmişsin demektir

Sen son 5 seneki avrupa karnemize bir bak istersen. Kazanma ihtimalin ne kaybetme ihtimalin ne daha iyi görürsün.

Berat Akçay
06.08.2011, 00:13
Ben Bilbao'yı küçük görmüyorum ki ..Sadece Benfica'dan daha kötü ve bir aksilik cıkmazsa eleyebileceğimizi söylüyorum.

Fagamusta ,Apoel bu takımlar Trabzonspor'dan 10 gömlek küçük.Bizim rakibi küçümsediğimiz için kaybettik. Bilbao ise denk takım

matrix5782
Şenol Güneş: ''Beklentileri Minimize etmeli;Ona göre Hareket etmeliyiz.''

Ilelioglu
Ayrıca avusturyadaki takımların taraftarı memleketlerine fındık veya çaya yada tatile de gitmemişlerdir değil mi?:)
Avusturyada işsizlik parası 500-600 euro burada 250 TL yani 100 euro. kıyaslama yaparken bunlarıda göz önünde bulundur bence.

Ramazan nasil bahane olur anlamiyorum...

Mac izlemek oruc tutmaya engel mi?

Tatil konusu farkli, calisma konusu gibi...Onlara birsey demem ama Istanbul'da olupta zamani olanlarin tepki göstermesi benimde tepkime yol aciyor.

Bu arada issizlik parasi aldigin ayliga göre degisir, bu bir.

Ikincisi ise, burada hersey Türkiye'dekinden daha pahali, benzin haric.

Kira, ev vs...

h@msi61
1 maçlık performansa göre değerlendirme yapmayalım..Ben şahsen begeniyordum Emrahı..

Arkadas Bilbao macinin kadrosunu yazdi. Sen de onun uzerine Emrah iyi dedin. Ben de onun uzerine Emrah'in o maclarda cok kotu oldugunu belirttim. Yani Emrah Eren'i genel olarak degil, o maclar icin degerlendirmistim...

Hüseyin Hatırlı
06.08.2011, 00:14
Orta şekerli...

Küçük takım gelse--- Bu ne ya deyip fark atmaya giderken eleniriz..

Büyük takım gelse--- Olay başlamadan biter...

Vardır bi hayır bi de kendimize yakın bi takımla oynayalım nasip :D

tturan
atletıco bılbao bızle oynadıgı donemden cok daha guclu gecen sene cok hızlı ve mucadele gucu yuksek maclar oynuyolardı ozellıkle evınde cok etkılıler gol ortalamalarına baktıgımızda ılk 20 dakka ve 85 90 arası cok gol attılar.. tabı bızde onlarla oynadıgımız donemdekı kadar gucsuz degılız.. ılk macta gol atmak sart gol atamazsak burda kazanmak ıcın oynadıgımızda kesın gol yerız tur sansımız bana gore %20ye %80 atletıco lehıne ıken ılk macın yerının degısmesıyle %40 a %60 olmustur sansımız cunku burda bız atletıcoyu 2 0 yenseydık dahı orda tam konsantreyle barcayla oynar gıbı konsantre olup bıze cıkcaklardı 3 0 yenmelerı mucıze olmazdı cok baskılılar evlerınde cunku

Biz onlarla oynadığımız zamandan bence güçlü değiliz. Bir Gökdenizimiz bir Fatih Tekkemiz, bir Ersen Martinimiz bir Mehmet Yılmazımız yok şu anda

61_Hasan_69
Arkadas Bilbao macinin kadrosunu yazdi. Sen de onun uzerine Emrah iyi dedin. Ben de onun uzerine Emrah'in o maclarda cok kotu oldugunu belirttim. Yani Emrah Eren'i genel olarak degil, o maclar icin degerlendirmistim...

ama ben Emrahın genel performansına göre iyi demiştim :) bir yanlış anlaşılma oldu orada :D

Berat Akçay
06.08.2011, 00:15
Sen son 5 seneki avrupa karnemize bir bak istersen. Kazanma ihtimalin ne kaybetme ihtimalin ne daha iyi görürsün.
Ya abi karşına cıkan takımlara bir baksana sen ...Şans bu kadar mı uzakta olur

Berat Akçay
06.08.2011, 00:16
beğenmedim. bu kadar kapalı oynamamalıydık. biz topu ileri vurduk, onlar alıp geri geldiler. bunun neyini beğeneyim...
Sen bunu dedin ya abi bişey diyemiyorum.Karşındaki Kasımpaşa değildi.Benfica geçen senenin Avrupa yarı final oynayan takımı .

umitnezor
arkadaşlar bizim duyumcularımız vardı nerdeler hala stoper haberi yok mu...athletico değil bu takımla sefayı aldığımız çorumu bile zor yeneriz bize gol atmak futbolun en basit kuralı oldu çıktı

volkan_627
Sen bunu dedin ya abi bişey diyemiyorum.Karşındaki Kasımpaşa değildi.Benfica geçen senenin Avrupa yarı final oynayan takımı .

peki ne değişti???

Gökhan KAN
Bende tahminde bulunayım. Kendimce şöyle telepatik bişeyler yaptım ve A.Bilbao diyorum. Ama yine güçlü çekeceksek bu sefer Tothenham olacak.
Alıntılamazsam ayıp olurdu.:) Yorumu yaptığımda torbalar bile değildi. Sen gel iki takımıda aynı torbaya sok. Sonra tahimini doğru yap. Allah beni kahretsin.:)

Her neyse. La Liga'yı saniye saniye takip etmiş biri olarak ve ilk maçın deplasmanda olduğunu varsayarak Allah yardımcımız olsun diyorum. .Anca Olursa kazanırız.

tturan
06.08.2011, 00:17
Ya abi karşına cıkan takımlara bir baksana sen ...Şans bu kadar mı uzakta olur

Anortosis mi zor rakip?. toulouse mu? Otelul Galati mi? Bunları eleyemezsen zaten seri başı olamazsın. Kendi şansımızı kendimiz yarattık. Kimseyi kandırmayalım.

61_Hasan_69
Alıntılamazsam ayıp olurdu.:) Yorumu yaptığımda torbalar bile değildi. Sen gel iki takımıda aynı torbaya sok. Sonra tahimini doğru yap. Allah beni kahretsin.:)

Her neyse. La Liga'yı saniye saniye takip etmiş biri olarak ve ilk maçın deplasmanda olduğunu varsayarak Allah yardımcımız olsun diyorum. .Anca Olursa kazanırız.

İlk maç İstanbulda..

Burak Seyitoğlu
şahsi kanaatim benfica'yı gözümüzde çok büyüttük, hatta şenol hoca da, futbolcular da çok büyüttü. İlk maç sürekli karşılamaya çalıştık oysa ki en iyi savunma ataktır bana göre. Biz çıkıp topumuzu oynamalıyız, oyunu kilitlemekten çok topumuzu oynayarak onlara oyunumuzu kabul ettirmeliyiz. Henrique bu hırsıyla maça yetişir eminim, adam tatili bile kesip Trabzona dönmüş. Zokora olmayabilir evet ama aykut bence o görevi görecektir. Colman ikinci maç daha etkiliydi ama dediğim gibi biz benficadan korkuyorduk arkadaş. Korkuyorduk. Resmen eski amerikan filmlerindeki korkak, pısırık çocuklar gibiydik. Tek farkımız sonunda gözümüzde büyüttüğümüze bi yumruk çakamadık. Bu maçta da korkmamalıyız. Şimdi düşünüyorum bi quaresma, bi guti, bi almeida, bi simao, fernandes, ernst, ferrari yok bu adamların kadrosunda. Biz saydığımız takıma karşı 10 kişi babalar gibi mücadele ettik. Korkulacak bişey yok korkunun da ecele faydası yok. Çıkıp adam gibi topumuzu oynamalıyız, pas yapmalıyız, kesinlikle ama kesinlikle ileride burak, halil, henrique oynamalı. ortada colman, aykut. Geride celutska, glovacki, giray ve mustafa yumlu oynamalı. Serkan miadını doldurmuştur bana göre takımda. Benim izlediğim kadarıyla adamlar sert oynuyor bu oyunu ve geride çok ama çok açık veriyorlar. orta sahayı geride kurmak yerine orta yuvarlakta basmalıyız adama. Pavel ileride basamıyor onun yerine halil oynamalı. Halil daha diri ve bu konularda, avrupa maçlarında daha tecrübeli. Ne yapacağı belli olmayan bi adam halil. Çıkar bi tane çakar çıkartamazlar. Bence korkmadan, her zamanki mücadeleci oyunumuzu sahaya yansıttığımızda bilbaoyu eleyebiliriz...

Cihan_61
06.08.2011, 00:18
Bu sefer OLACAK !!!<

Orhan Kahraman
06.08.2011, 00:19

Torbalar bile belli olmadan iki takımı aynı torbaya soktuysan ve birini bize düşürdüysen mümkünse skor felan hiç düşünme maçıda izleme hacı :)

Berat Akçay
peki ne değişti???
Benfica macında takım gayet iyiydi.Hatta 2 gol gelmeseydi geçen seneden daha iyi takım olduğumuzu söyleyenlerde oldu .Bende bunlara dahilim.Paslaşmalar falan çok iyiydi.Sadece defansta Egemen'in yokluğunu hissettim.Stoper alınsa geçen seneden daha iyi bir takım olacağımıza iddaaya bile girerim.Yeter ki sağlam stoper alalım

Ahmet Kuru
Ramazan nasil bahane olur anlamiyorum...

Mac izlemek oruc tutmaya engel mi?

Tatil konusu farkli, calisma konusu gibi...Onlara birsey demem ama Istanbul'da olupta zamani olanlarin tepki göstermesi benimde tepkime yol aciyor.

Bu arada issizlik parasi aldigin ayliga göre degisir, bu bir.

Ikincisi ise, burada hersey Türkiye'dekinden daha pahali, benzin haric.

Kira, ev vs...
niye engel olmasın oruç?
maç saati ile oruç arasında 1 saat olacak en fazla (bence maç 20:00 da başlayacak)
insanların tepki göstermesi bilet fiyatlarına.her ne kadar sana ordan 50 tl azmış gibi görünsede buradan bakınca çokda ucuz değil.Ayrıca maliyet sadece bilet değil.dağın başındaki stada gitmek yemek yemek vs vs.en basitinden benim geçen maçtaki maç için maliyeti 100 liraydı.
ayrıca bilet fiyatlarının düşük tutulup toplamda kazanılacak para da aynı.gelen taraftar sayısı fazla olacak böylelikle...

Avusturya daki yaşam standartlarına gelince.
euro ya geçmeden önceki biriktirdiklerinizi şimdi harcayın işte.okadar olacak:D

Cengiz
Anortosis mi zor rakip?. toulouse mu? Otelul Galati mi? Bunları eleyemezsen zaten seri başı olamazsın. Kendi şansımızı kendimiz yarattık. Kimseyi kandırmayalım.

galati romanya şampiyonu değil mi ?
anorthosis 2 yıl önce şampiyonlar ligine kalmadı mı ?

acayip küçük görüyosunuz bu takımları

Emirhan Ömeroğlu
06.08.2011, 00:20
İşimiz çok zor polyanna olmaya gerek yok. Elbette geçebilme ihtimalimiz var fakat çok zor.

futbalski60

A.Bilbao'nun yan toplarda zaafları olduğunu düşünüyorum bir de duran toplarda aksıyolar katılır mısın bilmiyorum ilk maçta başımız ağrıyacak gibi ikinci maçta bu takıma geçit vermeyiz diye düşünüyorum. Bir de oyun anlayışı olarak bize biraz ters gelen ekip özellikle orta alanda kaptıkları toplarla kolayca pozisyona girebiliyorlar.

conquer
Ne zaman bi takımda önemli eksikler olsa önemli bi maçta rakip kim olursa olsun takım daha istekli iyi oynuyo.

ylmzince
http://www.youtube.com/watch?v=sSlFgnM323o

onları en iyi tanıyan oyuncumuzun olmayışı kötü

.....
06.08.2011, 00:21

Abi şöyle maçı bi değerlendirir misin ?

Ne yaparız ne yaparlar ? Nasıl oynuyorlar. Sana zahmet :)

Cengiz
06.08.2011, 00:21
beklentileri yüksek tutmayalım ama takımı yerin dibine de sokmayalım
ben demiştimcilik çok kolay

ccd6167
06.08.2011, 00:22
Rakibi buyutmeyin gozunuzde yahu..xavi martinez ne xavi garcia kadar ii nede lorente cardozodan ii..

En buyuk avantajlari saha seyircileri ve oturmus bi takimlari olmalari

O kadar uat duEy pas yapan organize bi takim falan degiller

Ancak kosarlar mucadele ederler milliytcilikten dolayi..

Ust duEy bi takim degiller bunu herkes kafasina soksun yahu

Punisher-61

Evt hem o ve bizim takimi cok büyütüyoruz.....

memozcan
ilave olarak, avusturyada maça gitmek için 3 saat yol yapmıyolardır, ayrıca maçtan dönerken gece 12 de FSM de asfalt çalışması olmuyodur, insanlar egsoz kokusunda 1 saat kalmıyolardır ve ayrıca avusturyanın stadları son derece modern, olimpiyat gibi hangisi saviola hangisi cordoza büyüteçle aramıyolardır...

Berat Akçay
Kaybetmemiz bizden kaynaklanıyor.Bu takımlar cıktı 5 atarız 10 atarız.Rehavete kapılma söz konusu oldu.

En iyi olduğumuz geçen sene Liverpool karşımıza cıktı .Gruplardan cıkardık o sene .Belki de çeyrek final oynardık

Ilelioglu
06.08.2011, 00:23

Bizde her iki maci kazanalim isteriz ama kendimizi en kötüsüne hazirlamaliyiz bence, ki hayal kirikligi büyük olmasin.

Anorthosis'e elendigimizde hüngür hüngür aladigimi bilirim. Bu kadar basit bir takima.

On numara yorumlar gelmeye basladi, biranda kendimi yanliz hisstemistim buarda.

Maalesef..

Valla bizi böyle düşünmeye iten bu takım. Bu takımın önceki yöneticileri ve önceki futbolcuları. Anortosis faciası, Toulouse, Oţelul Galaţi facialarını hatırlatırım.

Aynen katiliyorum.

o kadarda küçültmeyin

Famugusta ile eslestigimiz zaman hicbir basarisi olmayan siradan bir takimdi, arkadas onu anlatmaya calisiyor.

Benim anlamadığım deplasmanlardaki açık futbol oynama tutkusu nedendir? biz çok büyük takımız hüleynn havaları bize ne fayda getirdi bugüne kadar? bir kezde kontrollü futbol oynasak gol atmak için çok sıkmasakda bulduğumuz kontra pozisyonları değerlendirsek fena mı olur yahu?

Bir mantikli yorum daha...:alkış:

Şenol Güneş: ''Beklentileri Minimize etmeli;Ona göre Hareket etmeliyiz.''

Bu aciklama yanlis...Daha cok su tarz aciklamalar bekliyorum...

"Rakip cok güclü" vs...

Cengiz
06.08.2011, 00:24
Famugusta ile eslestigimiz zaman hicbir basarisi olmayan siradan bir takimdi, arkadas onu anlatmaya calisiyor.
.

o zamanlar biz her sene şampiyonlar ligindeydik zaten ;)

tturan
06.08.2011, 00:25

Senin yorumuna göre Galati, Anortosis ve Toulouse çok büyük takım. Saygı duyuyorum. O zaman boşuna ümitlenmeyelim ama bana göre Bilbao bu takımlardan daha güçlü.

Bekir
06.08.2011, 00:25
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=32092&page=5

- Kuraklık ve açlıktan perişan durumdaki Afrika'ya "5 lira" yardım için:

AFRİKA yaz 5601 - (Diyanet)

(Boş Mesaj) 2868 - (Kızılay)

AFRİKA yaz 3072 - (İHH)

Tüm operatörler için geçerlidir.

Fatih ÇOLAK
06.08.2011, 00:26
@Ilelioglu

Bak adaş dediğim gibi 2009-2010 sezonunda gruplara kaldılar, gruptan çıkamadılar, o sezon 10 puan falan kazandılar yoksa şuan bizimle aynı puanı olurdu Uefa da, hala savunma şu 10 kat tecrübeli ifadesini :) olsa olsa bizden yarım kat fazla tecrübelidirler...

h@msi61
06.08.2011, 00:27
Ne boktan takimmisiz yahu, kurayi ceken kel bile ismimizin yazili oldugu kagidi tuttuktan sonra elini 2 saat yikiyormus. Bu ne bicim takim, Avrupa kupalarina almayalim dedigi de soyleniyor zaten.

Ayiptir yahu, bu kadar asagilamayin su takimi... Kendiniz uzulmeyeceksiniz diye, Trabzonspor'u asagilamak mi hosunuza gidiyor. Goz yaslariniz su takimin gururundan daha degerli degil...

volkan_627
06.08.2011, 00:28
Benfica macında takım gayet iyiydi.Hatta 2 gol gelmeseydi geçen seneden daha iyi takım olduğumuzu söyleyenlerde oldu .Bende bunlara dahilim.Paslaşmalar falan çok iyiydi.Sadece defansta Egemen'in yokluğunu hissettim.Stoper alınsa geçen seneden daha iyi bir takım olacağımıza iddaaya bile girerim.Yeter ki sağlam stoper alalım

gol yememek için kapandık ama biz kapanacak takım değiliz. burak, henrique, adrian gibi oyuncularla kapanamazsın. şenol hoca benfica 2. maçı öncesi bu kadar ofansif oyuncularla kapalı oynayamazlar demişti. işte bizde böyleyiz. kendi oyunumuzu oynasak skor böyle olmazdı. 2 gol gelmese diyorsun ama biz zaten gol yemeyelim diye kapandık ve 2 gol yedik. yani taktik tutmadı. kapalı oyna, 90 dakika savunma yap 2 gol ye. olacak işmi bu? ayrıca her topu ileri vurduk adamlar üstümüze geldiler. biz onları zorlayamadık ki? oysa burak ın yanına birileri yardım etmeye gelse böyle olmayabilirdi. ama gelmesi gerekenler orta sahayı geçmemiş oluyorlardı. eğer kapanıp 2 gol yiyorsan ben bu takımı beğenmem. umarım bilbao karşısında böyle oynamayız. kendi oyunumuzu oynamamız lazım...

ccd6167

Abi naptn sen ya.. Valla avrupaya gitmeyelm o zman..o takimlarn ne yaptigi ne ettigi bni ilgilendiirmiyo eleycksn sende seni eledikleri gibi

Cengiz
Senin yorumuna göre Galati, Anortosis ve Toulouse çok büyük takım. Saygı duyuyorum. O zaman boşuna ümitlenmeyelim ama bana göre Bilbao bu takımlardan daha güçlü.

o takımlar büyük takım değil, kaliteli takımlar
dikkat edersen bizle oynadıktan sonra sürekli aşama kaydeden takımlar
bilbao tabi ki onlardan daha güçlü, ama elemeye en çok yaklaştığımız takım aynı zamanda
rakipleri büyütüp kendimizi küçük, kendimizi büyütüp rakipleri küçük göstermeyelim diyorum ben

Abi naptn sen ya.. Valla avrupaya gitmeyelm o zman..o takimlarn ne yaptigi ne ettigi bni ilgilendiirmiyo eleycksn sende seni eledikleri gibi

eleyeceksin tabi ona lafım yok
ama onları çok küçültüp nasıl eleyemeyiz denmemeli bence

yalniz adam
06.08.2011, 00:29
Bende tahminde bulunayım. Kendimce şöyle telepatik bişeyler yaptım ve A.Bilbao diyorum. Ama yine güçlü çekeceksek bu sefer Tothenham olacak.

dün akşam sana iyi gelmişler...:alkış:

tamuğ yamtar
06.08.2011, 00:30
İlk maçı kendi sahamızda oynayacağımız açıklanmıştı.

Başlıkta ise deplasmanda oynayacağımız yazıyor.

Rica etsem bir arkadaşımız durumu açıklayabilir mi?

Ilelioglu
06.08.2011, 00:30

Stoper alalim bende herkes ile iddaaya girerim ama Stoper alalim.

Yahu biz o zamandan bahsediyoruz sen simdiki zamandan bahsdiyorsun. Famagusta'ya elendigimiz kadro cok iyidi...O senesi Sampiyonlugu kil payi kacirmistik.

Fatih'li, Gökdenizli kadro...

o zamanlar biz her sene şampiyonlar ligindeydik zaten ;)

Anlatmaya calistigim seyi anlamiyorsun.

Bana görede öyle.

@Ilelioglu

Bak adaş dediğim gibi 2009-2010 sezonunda gruplara kaldılar, gruptan çıkamadılar, o sezon 10 puan falan kazandılar yoksa şuan bizimle aynı puanı olurdu Uefa da, hala savunma şu 10 kat tecrübeli ifadesini :) olsa olsa bizden yarım kat fazla tecrübelidirler...

Bence öyle..

juliant
06.08.2011, 00:32

sunu bıkere anlayın bence..benfıcayla sezon basında degılde sezon ortasında karsılassaydık cok daha felaket skorlarla karsı karsıya kalırdık bu bırıncısı ıkıncısı bız deplasmanda benfıcayı 2 0 dahı yenseydık onlar bızı burda elerlerdı benfıca cok guclu takım bızım maclarda zorlamadılar bızde ıyı gorunduk ozellıkle ılk macta zaten ıkıncı macta konsantremız dustukten sonra benfıca bıraz cıddı yaklassaydı olaya ıkıncı yarı 4 tane atarlardı..bu takımda defans ve hucuma donuk ortasaha bırde forvet lazım defans dıyosunuz hep ama hucuma kalkamıyoruzkı burak ortalıyo cezasahasında bı kısı yok cunku hepsı defans oyuncuları ortasahamızda forvet adamlarımızda defanscı futbolcular bır tek adrıan hucuma donuk ama oda tam bır fıyasko bonservıs bedelınıde goz onune alırsak daha buyuk fıyasko elımızde ne kalıyo gecen senekı yedek oyuncumuz alanzınho cok komık dımı gecen senekı yedek oyuncumuz bu sene en etkılı hucum oyuncumuz..senol gunesde zaten bunu gordugu ıcın daha hazırlık macı bıle yapmamısken elestırmıstı yonetımı

Ilelioglu
06.08.2011, 00:33
Ne boktan takimmisiz yahu, kurayi ceken kel bile ismimizin yazili oldugu kagidi tuttuktan sonra elini 2 saat yikiyormus. Bu ne bicim takim, Avrupa kupalarina almayalim dedigi de soyleniyor zaten.

Ayiptir yahu, bu kadar asagilamayin su takimi... Kendiniz uzulmeyeceksiniz diye, Trabzonspor'u asagilamak mi hosunuza gidiyor. Goz yaslariniz su takimin gururundan daha degerli degil...

Disari karsi farkliyiz, sadece burada böyle yaziyoruz, farkli bir kamoyu olusturmak amac.

Punisher-61
Avrupada en bücük basarimiz nedir:
Milan barcelona liverpool gibi takimlara karsi birer galibiyet ve aston villayi elememiz...Bunlarda yillaaaaaaaaaaaaarr önce... ( ben böyle galibiyetleri basari saymam rakibi elemedikten sonra)

Ve son yillara bakildiginda hep elendik elendik elendik... Baskani dinledim rakip kolay degil kötüde degil....eh sen?????
Trabzonspor avrupada oynama kapasitesine sahip degil kimse kusura bakmasin... Adam gibi transfer yapilmadi..

Kulüb icin cok önemli olan sampiyonlar liginde elemelerde elendikten sonra hocamiz takima takviye gerektigini anladi...yani bu adam takimi bile daha tanimiyor desek yalan olmaz...

Siradan takimlarla hazirlik maclari yaparsan zayif noktalarini göremezsin...

Burak Seyitoğlu
15 yaşındaydım şikebahçeye 2-1 yenilip şampiyonluğu kaybettiğimizde ve ankarada yatılı okuldaydım. Yatılı okuldan kaçıp maç izlemeye gittim kahvenin birine. Tek trabzonlu bendim. 2-1 yenildiğimizde oradaki amcalar gözyaşlarımı dindirmeye çalışıyordu. Üzülmüşüm çok mu biz şampiyonluğu kaybetmişiz. Trabzonspor benim gözümde dünyanın en güçlü takımıdır evet çünkü kirpi de yavrusunu pamuğum diye sever. Halilodziç lahana yesin. Ben belki fanatiğim, belki holiganım, belki çok duygusalım trabzonspor konusunda ama liverpool maçında van'da sınırda nöbet yazdıklarında gidip en tehlikeli 2-4 nöbetiyle yer değiştirecek kadar da inanıyorum bu takıma. Ne olursa olsun trabzonsporlu olmak bana göre böyle birşey. Ne yapalım yani barça çıksa sahaya mı çıkmayacağız? İyi o zaman gruplara da hiç kalmayalım. Önce inanç arkadaşlar inanç. Biz inanırsak bu takım da inanır, yönetim de teknik heyet de inanır. Önce inanç...

Mustafa ÖZDEMİR
06.08.2011, 00:34
ilk maç neden ispanyaya alındı...

Cengiz
06.08.2011, 00:34

:alkış: :alkış:
ya rakibi inanılmaz büyütüler yada bizi. ortası yok

Ilelioglu
06.08.2011, 00:35
Avrupada en bücük basarimiz nedir:
Milan barcelona liverpool gibi takimlara karsi birer galibiyet ve aston villayi elememiz...Bunlarda yillaaaaaaaaaaaaarr önce... ( ben böyle galibiyetleri basari saymam rakibi elemedikten sonra)

Ve son yillara bakildiginda hep elendik elendik elendik... Baskani dinledim rakip kolay degil kötüde degil....eh sen?????
Trabzonspor avrupada oynama kapasitesine sahipmdegil kimse kusura bakmasin... Adam gibi transfer yapilmadi..

Kulüb icin cok önemli olan sampiyonlar liginde elemelerde elendikten sonra hocamiz takima takviye gerektigini anladi...yani bu adam takimi bile daha tanimiyor desek yalan olmaz...

Siradan takimlarla hazirlik maclari yaparsan zayif noktalarini göremezsin...

Senol Hoca bence takviye istemistir ama sözde Yönetim buna gerek duymadi ve bir sezonluk emek bosa gitti.

ccd6167
06.08.2011, 00:35
o takımlar büyük takım değil, kaliteli takımlar
dikkat edersen bizle oynadıktan sonra sürekli aşama kaydeden takımlar
bilbao tabi ki onlardan daha güçlü, ama elemeye en çok yaklaştığımız takım aynı zamanda
rakipleri büyütüp kendimizi küçük, kendimizi büyütüp rakipleri küçük göstermeyelim diyorum ben

eleyeceksin tabi ona lafım yok
ama onları çok küçültüp nasıl eleyemeyiz denmemeli bence

Pasa kucumseme gibi sansimiz yok zaten..eleyecegz buyuk konusmmiz lazim..pisirik olmnin mantigi yok.. O anatosis galatiden bi tane topcu bu forumda kimse sayamaz..

Kusura bakmayn ama bn elemeyi dusunmuyrum bile gruptan cktigimizdaki rakibi dusunuyrum..heyecanim boyle olsun.. Bilbao ii takim deyipte kuculemem abi..

Cihan-Ucar
06.08.2011, 00:37
Haydi Haxballa renkdaslar http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1917923245&posted=1#post1917923245 :)

volkan_627
Senol Hoca bence takviye istemistir ama sözde Yönetim buna gerek duymadi ve bir sezonluk emek bosa gitti.

o zaman yönetim gitsin. yerine adam gibi transfer yapacak birileri gelsin. burda sıkıntı bence şenol hoca da. şu anda ben gidiyorum dese türkiye de ki bütün taraftarlar ayağa kalkar. o zaman elindeki bu kozu kullanacaksın. yönetime rest çekeceksin. ya bu adamlar alınır ya da ben yokum diyeceksin. ama bizim şenol hoca trabzonspor lu olduğu için kıyamıyor. oysa bu şekilde kendi kendini yer...

SensitiveLord61

Karel D'Haene
Emrah Eren
Erdinç Yavuz
Celaleddin
Bernd Thijs

Kadroya bak be rüya :D

Cengiz
06.08.2011, 00:38
Kusura bakmayn ama bn elemeyi dusunmuyrum bile gruptan cktigimizdaki rakibi dusunuyrum..heyecanim boyle olsun.. Bilbao ii takim deyipte kuculemem abi..

burda aynıyız işte tamam :)

Kandemir
06.08.2011, 00:39
ilk maç neden ispanyaya alındı...

bizimkilerin değişik planları var sanırım:D

tturan
15 yaşındaydım şikebahçeye 2-1 yenilip şampiyonluğu kaybettiğimizde ve ankarada yatılı okuldaydım. Yatılı okuldan kaçıp maç izlemeye gittim kahvenin birine. Tek trabzonlu bendim. 2-1 yenildiğimizde oradaki amcalar gözyaşlarımı dindirmeye çalışıyordu. Üzülmüşüm çok mu biz şampiyonluğu kaybetmişiz. Trabzonspor benim gözümde dünyanın en güçlü takımıdır evet çünkü kirpi de yavrusunu pamuğum diye sever. Halilodziç lahana yesin. Ben belki fanatiğim, belki holiganım, belki çok duygusalım trabzonspor konusunda ama liverpool maçında van'da sınırda nöbet yazdıklarında gidip en tehlikeli 2-4 nöbetiyle yer değiştirecek kadar da inanıyorum bu takıma. Ne olursa olsun trabzonsporlu olmak bana göre böyle birşey. Ne yapalım yani barça çıksa sahaya mı çıkmayacağız? İyi o zaman gruplara da hiç kalmayalım. Önce inanç arkadaşlar inanç. Biz inanırsak bu takım da inanır, yönetim de teknik heyet de inanır. Önce inanç...

Benzer durumları yaşamışız ama inanın ben artık avrupada yenile yenile takımın sıradan olmasına ve yenilmesine alıştım. Alıştıranlar utansın. kusura bakma ama ben de inanç minanç bırakamdılar. Bizim yönetimle teknik heyet medya üzerinden birbirlerine transfer göndermeleri yapıyor. Sanki birbirlerine çok uzaklar.

Ilelioglu
o zaman yönetim gitsin. yerine adam gibi transfer yapacak birileri gelsin. burda sıkıntı bence şenol hoca da. şu anda ben gidiyorum dese türkiye de ki bütün taraftarlar ayağa kalkar. o zaman elindeki bu kozu kullanacaksın. yönetime rest çekeceksin. ya bu adamlar alınır ya da ben yokum diyeceksin. ama bizim şenol hoca trabzonspor lu olduğu için kıyamıyor. oysa bu şekilde kendi kendini yer...

Yönetim neden transfer yapmiyor ben onu anlamis degilim, illa Senol Hoca rest mi cekmeli?

Yönetim eksikleri görmeyecek kadar körmü?

Gercekten her sezon ayni seyleri yasiyoruz, nefret etmeye basladim yeminle...

Insan hicmi ders almaz yahu...

h@msi61
Anlamadigim takimi Avrupa'da bu kadar kucuk gorenlerin ligde en ufak basarisizlikta takima sayip sovmesi. Yahu takim bu kadar kotuyse neden sovuyorsun ligde berabere kalinca...

Erbay
06.08.2011, 00:40
Elendiğimiz takımlar ilerlemeye devam ediyor biz yerimizde sayıyoruz anca. Eski kadroda Erdinç, Celaleddin falan var ama o zaman takım oyunu vardı şimdi o takım oyununun yarısı olsa Colman'ın dili dışarda tek başına orta saha gezmezdi.

magnumm
06.08.2011, 00:40
şimdi maç tekrar olimpiyatta mı? olacak??

Berk
06.08.2011, 00:41

Abi yerlerdeyim.:D:D:D

Haklısın bu arada..

Berat Akçay
gol yememek için kapandık ama biz kapanacak takım değiliz. burak, henrique, adrian gibi oyuncularla kapanamazsın. şenol hoca benfica 2. maçı öncesi bu kadar ofansif oyuncularla kapalı oynayamazlar demişti. işte bizde böyleyiz. kendi oyunumuzu oynasak skor böyle olmazdı. 2 gol gelmese diyorsun ama biz zaten gol yemeyelim diye kapandık ve 2 gol yedik. yani taktik tutmadı. kapalı oyna, 90 dakika savunma yap 2 gol ye. olacak işmi bu? ayrıca her topu ileri vurduk adamlar üstümüze geldiler. biz onları zorlayamadık ki? oysa burak ın yanına birileri yardım etmeye gelse böyle olmayabilirdi. ama gelmesi gerekenler orta sahayı geçmemiş oluyorlardı. eğer kapanıp 2 gol yiyorsan ben bu takımı beğenmem. umarım bilbao karşısında böyle oynamayız. kendi oyunumuzu oynamamız lazım...
O kadar kapalı oynadığımızı düşünmüyorum.Sadece hep defansın arkasına top atmaya calıstık.

Benfica'nın geçen sene Avrupa liginde mağlubiyeti var mı ?
Elendiği Braga'yı 2-1 ,PSV yi 4-1 ,PSG yi 2-1, Stutgart 'ı 2-1
Şampiyonlar liginden geldiler orada Lyon'u 4-3 , Hapoel 'i 2-0 yendiler . Ama Trabzon 2 gol yedi eyvah bence

Not :Evinde olduğunu yazmamışım

volkan_627
şimdi maç tekrar olimpiyatta mı? olacak??

yine aynı eziyet. İBB ye döndük...

ccd6167
06.08.2011, 00:42
Rakibin pereirasi aimar gitan witsel cardozo saviola gibi adamlari yok..bunu anlayin en yetenklileri lorente irolua mi neydi...

Adamlar futbol oynayan akilli takimlara karsi bi hlt yiyemiyorlar.. En buyuk avantajlari sahlarindki maclarda kendi seviyelerindeki takimlara karsi buyuk ustunlk kuruyrlar bunu anlayin yahu baska bi avantajlari yk acin maclarina bakin bi izleyn

Numan Yerlikaya
06.08.2011, 00:42
Maçın Orda Olması Kötü Ya Stad Yine Dolmaz

Ilelioglu
06.08.2011, 00:43
Sunuda belirtmek lazim...

Sadece bizim icin degil diger takimlar icinde gecerli bu...

Mesela Fener Young Boysa, Gayse Karpaty Liew'e elendi...

Besiktas Liverpool'dan 8 tane yedi...

Bunlar her sezon Sampiyonluga oynayan takimlar...

Avrupa arenasi farkli, her takim ciddiye alinmali...

Erbay
Anlamadigim takimi Avrupa'da bu kadar kucuk gorenlerin ligde en ufak basarisizlikta takima sayip sovmesi. Yahu takim bu kadar kotuyse neden sovuyorsun ligde berabere kalinca...
Bizim lig ile Avrupa'da oynanan futbol arasında baya fark var. Ligde defansa gelmeyen 3-4 adamın olsa da idare ediyorsun ama Avrupa'da kaptırdığın her toptan sonra dönmeyen oyuncular sırıtıyor en basitinden.

DURAS
ilk maç neden ispanyaya alındı nedeni şampiyonluğumuz... tahkim dahil ayın 18 inde şampiyonluğumuz ilan edilemez, ancak 25 ine kadar şampiyonluğumuz tescil edilir onuda bilbao karşısında kutlamak varmış. ist. mu olur Trabzon mu onu bilmem ama...

volkan_627
O kadar kapalı oynadığımızı düşünmüyorum.Sadece hep defansın arkasına top atmaya calıstık.

Benfica'nın geçen sene Avrupa liginde mağlubiyeti var mı ?
Elendiği Braga'yı 2-1 ,PSV yi 4-1 ,PSG yi 2-1, Stutgart 'ı 2-1
Şampiyonlar liginden geldiler orada Lyon'u 4-3 , Hapoel 'i 2-0 yendiler . Ama Trabzon 2 gol yedi eyvah bence

yani biz 3 ya da 4 yemeyelim diye böyle oynadık. neyse ben beğenmedim sen beğendin. olabilir. benim şahsi fikrim umarım bilbao karşısında böyle oynamazlar...

Tolga Okumuş
06.08.2011, 00:44
Transfer etkinliğinin eksik bırakılması bu takımın büyük başarılara imza atmasını ciddi şekilde engellemiştir.

Süreç azıcık akıllı yönetilebilseydi,eksikler ve gidenlerin durumu iyi analiz edilseydi belki de şampiyonlar liginde bile istikrarlı bir takım olabilirdik.

Yetkili kişilerin vizyon eksikliği Trabzonspor'un ön elemelerde güçlü rakiplerle karşılaşmasında en büyük etkendir.

Trabzonspor UEFA ön elemeyi geçtikten sonra bile gruplardan çıkıp en azından çeyrek finali hedefleyen bir takım olmalıydı.Ama kurulan takımın hedefleri çok belli ki bunun üzerinden belirlenmedi.

Takımın çok çok net eksikleri varken o boşlukların doldurulmaması yönetimdekilerin bu işi ne kadar ciddiye aldıklarının göstergesi bana göre.

Belki de Benfica'yı eleyip yolumuza devam edecekken şimdi acaba Bilbao'yu eleyebilecekmiyiz onu kara kara düşünüyoruz.

Bence Trabzonspor'un büyüklüğü bu düşünce tarzını çoktan aşmış olmalıydı.

h@msi61
06.08.2011, 00:45
Bizim lig ile Avrupa'da oynanan futbol arasında baya fark var. Ligde defansa gelmeyen 3-4 adamın olsa da idare ediyorsun ama Avrupa'da kaptırdığın her toptan sonra dönmeyen oyuncular sırıtıyor en basitinden.

Yahu iyi kotu bu ligden uefa sampiyonu cikti, 2 kere sampiyonlar ligi ceyrek finali oynayan cikti. Gecen seneki bjk bile fena gitmedi. Yapmayin Allah askina, bu lig o kadar kotu bir lig degil...

Ilelioglu
06.08.2011, 00:45

Kesinlikle öyle..

Gökhan KAN
06.08.2011, 00:46
A.Bilbao'nun yan toplarda zaafları olduğunu düşünüyorum bir de duran toplarda aksıyolar katılır mısın bilmiyorum ilk maçta başımız ağrıyacak gibi ikinci maçta bu takıma geçit vermeyiz diye düşünüyorum. Bir de oyun anlayışı olarak bize biraz ters gelen ekip özellikle orta alanda kaptıkları toplarla kolayca pozisyona girebiliyorlar.
Duran toplarda etkili bir takım Bilbao. Kupa da Barcelona maçında hatta tavan yapmışlardı her topa vurmuşlardı. Zaten Barcelona o maçta verdiği pozisyonları 3 senede vermedi. Ama dediğin gibi duran toplarda çok demesemde zaafları var. Geçtiğimiz yıl adam paylaşımlarında hata yapıyorlardı. Amorebieta bu konuda çok sıkıntı yaşatmıştı. Zaten tarzı biraz bizim Giray gibi. Pozisyon zora girdimi indirir hiç çekinmez. Burak bu adamı attırırsa hiç şaşırmam. Yanılmıyorsam San Jose'yle beraber oynuyorlardı göbekte. Şimdi Bielsa var takımın başında. Adamın sistemi bir değişik. Nasıl kuracak sistemi oda çok önemli. Ama şunu söyliyim , o acayip sistemi oynayabilecek ender takımlardan Bilbao. Bence hoca konusunda iyi seçim yapmışlar.

Ön tarafta senin de bahsettiğin gibi çok hızlı çıkıyorlar. Gabilondo ve Susaeta özellikle Susaeta çok seri bir oyuncu. Gabilondo ise yerini bilen akıllı oynamaya çalışan bir adam. Zaten onu herkez Nihat'lı Sociedad'tan hatırlar. O zamanlar kadroya fazla giremiyordu gençti. Ama bu kanatlar kendini iyi unutturuyorlar. Martinez tipinden hiç koşan pres yapan bir adama benzemiyor ama çok top kapıyor. O toplar başa bela olabilir. Çünkü kaptığı topları koşarak kazanmıyor fazla aklıyla adamın ayağından alıveriyor. Direk kanatlara oynuyor zaten. Kanatları kapatırsak Llorente'yi durduruz. Onun en iyi özelliği ceza sahası içinde zaten kendini bir şekilde unuttturup boşluk bulması. Ceza sahası içini karıştırıp karambol yaratması. Toquero beni çok korkutuyor. Benfica maçında Nolito tam bizim belamız olacak adam demiştim. İçerde dışarda attı herif. Toqureo gördüğü yerden vuran bir adam. Sağa sola çekip vurur. Zaten zaman zaman solda oynuyor. Hocası çekip vurduğu için solda görev vermişti geçene yıl. Bu hiç hoşuma gitmiyor. Dedin ya içerde geçit vermeyiz. İşte açsa açsa bu tarz oyuncular o kilidi açar.

volkan_627
06.08.2011, 00:47
egemen-celustka ( celustka egemen in yerini alır umarım. daha izleyemediğimiz için net bir şey söyleyemem.
adrian-jaja
zokora-selçuk
henrique-umut

gidenlerin yeri dldu diyelim ama bu rakıma geçen sezon da bir sol bek bir de forvet lazımdı. yani aynı eksikler devam ediyor. biz sadece gidenlerin yerini doldurmaya çalışmışız...

seyduna_efil
06.08.2011, 00:48
Pawel gönderilip yerine Park alınırsa,bir sol bek ve kaliteli bir ön libero alınırsa tur şansımız daha yüksek olur onlardan..Biglia gelmez mi acaba??

tturan
Yahu iyi kotu bu ligden uefa sampiyonu cikti, 2 kere sampiyonlar ligi ceyrek finali oynayan cikti. Gecen seneki bjk bile fena gitmedi. Yapmayin Allah askina, bu lig o kadar kotu bir lig degil...

Bu kadar tarihte toplam 4 kere olmuş senin saydığın?

ccd6167
Gokdeniz naboa cesar rubinden alinsaydi takima

Malik ozan alinsaysdi

Bu takim gruplra kalirdi ama yonetim 5-6 mlyn euro daha harcayarak tas gibi tkim olcklarinin farknd olamayck kadar cahil ve gereksizler

Berat Akçay
06.08.2011, 00:49
sunu bıkere anlayın bence..benfıcayla sezon basında degılde sezon ortasında karsılassaydık cok daha felaket skorlarla karsı karsıya kalırdık bu bırıncısı ıkıncısı bız deplasmanda benfıcayı 2 0 dahı yenseydık onlar bızı burda elerlerdı benfıca cok guclu takım bızım maclarda zorlamadılar bızde ıyı gorunduk ozellıkle ılk macta zaten ıkıncı macta konsantremız dustukten sonra benfıca bıraz cıddı yaklassaydı olaya ıkıncı yarı 4 tane atarlardı..bu takımda defans ve hucuma donuk ortasaha bırde forvet lazım defans dıyosunuz hep ama hucuma kalkamıyoruzkı burak ortalıyo cezasahasında bı kısı yok cunku hepsı defans oyuncuları ortasahamızda forvet adamlarımızda defanscı futbolcular bır tek adrıan hucuma donuk ama oda tam bır fıyasko bonservıs bedelınıde goz onune alırsak daha buyuk fıyasko elımızde ne kalıyo gecen senekı yedek oyuncumuz alanzınho cok komık dımı gecen senekı yedek oyuncumuz bu sene en etkılı hucum oyuncumuz..senol gunesde zaten bunu gordugu ıcın daha hazırlık macı bıle yapmamısken elestırmıstı yonetımı
Ben Benfica'nın çok güçlü ve her türlü yeneceklerini söylüyorum.Hucüm diyorsun da hücuma kalktığında eksik yakalanıp daha farklı skor olmasın diye geride kalınıyordu.Sadece bir maça göre karar veriyoruz.

Her takımın Luisao ve Garay gibi stoperi de yok .Bunu önce bilelim.Kim defansa yönelik futbolcu ? Hücumu düşünen Colman mı , geri gelmeyen Henrique mi, Adrian mı Burak mı kim kaldı ? Alanzinho .Hiç biri defansa dönük değil sadece Zokora .Takviye gerekli bunu bende söylüyorum ama takımı küçümsemiyorum

Ilelioglu
06.08.2011, 00:49
Duran toplarda etkili bir takım Bilbao. Kupa da Barcelona maçında hatta tavan yapmışlardı her topa vurmuşlardı. Zaten Barcelona o maçta verdiği pozisyonları 3 senede vermedi. Ama dediğin gibi duran toplarda çok demesemde zaafları var. Geçtiğimiz yıl adam paylaşımlarında hata yapıyorlardı. Amorebieta bu konuda çok sıkıntı yaşatmıştı. Zaten tarzı biraz bizim Giray gibi. Pozisyon zora girdimi indirir hiç çekinmez. Burak bu adamı attırırsa hiç şaşırmam. Yanılmıyorsam San Jose'yle beraber oynuyorlardı göbekte. Şimdi Bielsa var takımın başında. Adamın sistemi bir değişik. Nasıl kuracak sistemi oda çok önemli. Ama şunu söyliyim , o acayip sistemi oynayabilecek ender takımlardan Bilbao. Bence hoca konusunda iyi seçim yapmışlar.

Ön tarafta senin de bahsettiğin gibi çok hızlı çıkıyorlar. Gabilondo ve Susaeta özellikle Susaeta çok seri bir oyuncu. Gabilondo ise yerini bilen akıllı oynamaya çalışan bir adam. Zaten onu herkez Nihat'lı Sociedad'tan hatırlar. O zamanlar kadroya fazla giremiyordu gençti. Ama bu kanatlar kendini iyi unutturuyorlar. Martinez tipinden hiç koşan pres yapan bir adama benzemiyor ama çok top kapıyor. O toplar başa bela olabilir. Çünkü kaptığı topları koşarak kazanmıyor fazla aklıyla adamın ayağından alıveriyor. Direk kanatlara oynuyor zaten. Kanatları kapatırsak Llorente'yi durduruz. Onun en iyi özelliği ceza sahası içinde zaten kendini bir şekilde unuttturup boşluk bulması. Ceza sahası içini karıştırıp karambol yaratması. Toquero beni çok korkutuyor. Benfica maçında Nolito tam bizim belamız olacak adam demiştim. İçerde dışarda attı herif. Toqureo gördüğü yerden vuran bir adam. Sağa sola çekip vurur. Zaten zaman zaman solda oynuyor. Hocası çekip vurduğu için solda görev vermişti geçene yıl. Bu hiç hoşuma gitmiyor. Dedin ya içerde geçit vermeyiz. İşte açsa açsa bu tarz oyuncular o kilidi açar.

Peki bunun devaminda sunu sormak lazim...

Sence deplasmanda nasil oynamaliyiz, evimizde nasil oynamaliyiz?

Ilelioglu
06.08.2011, 00:50

50 küsür senede 4 kere...:)

Istikrar denen hicbir sey yok, Süper Lig bencede kötü bir lig.

61_Hasan_69
06.08.2011, 00:51
biri cevap verecekmi ilk maç gerçekten ispanyadamı yoksa başlık hatalımı ?

juliant

ben hazırlık macı oynamamısken transferlerı elestırıyodum herkez saldırdı bana burda daha gorelım gormeden elestırmeyelım dıye sonra hazırlık macları oynadık ortada futbol adına bısey koyamadık genk macı harıc ben yıne elestırdım yıne lınce basladılar hazırlık macı bunlar bu maclarda elestırılmez dıye sımdı ıs ısten gectıkten sonramı elestırcektık neden basında elestırmıyoruz alınan futbolcuların karıyerlerı ve gıden futbolcuların oynadıkları futbol ortadayken bugun bu noktalara gelcegımız ortada degılmıydı sımdı transfer sezonu kapanmadan gene elstırıyorum yarın lıg baslayınca yanı ıs ısten tamamen gectıkten sonramı elestırcez..sımdı dıceksınız ortada bısey yok daha ıkı mac oynadık evet dogru ıkı mac oynadık ve ılk macta takımı begendım ben ama yıne soyluyorum bu takım kucuk takımları sahasında hapseder ama gol atamaz cok 0 0 maclarımız bıter hucumcu yok takımda bu gorunuyo lıg baslamadan cozum bulması lazım yonetımın

Ilelioglu
Gokdeniz naboa cesar rubinden alinsaydi takima

Malik ozan alinsaysdi

Bu takim gruplra kalirdi ama yonetim 5-6 mlyn euro daha harcayarak tas gibi tkim olcklarinin farknd olamayck kadar cahil ve gereksizler

Aynen öyle. :alkış:

seyduna_efil
06.08.2011, 00:52
Biglia - Zokora ikilisi daha çok iş yapar bu takımda..Biglia ve Park acilen transfer edilmeli..

Berat Akçay
06.08.2011, 00:53
biri cevap verecekmi ilk maç gerçekten ispanyadamı yoksa başlık hatalımı ?
Beşiktaş'ında istanbul'da olunca İspanya'ya alındı ilk maç 50 km kuralı varmış

Numan Yerlikaya
İlk Maçı Yenmek İmkansız Gibi Bişey Ama 2-1 Felan Bizim Açımızdan İyi Bi Skor Olabilir

Erbay

Onlar doğru oynadı başarılı oldu. Biz oynayamıyoruz onu demek istiyorum. Geçen sene ikinci yarıda oynadığımız oyunu hatırlayınca Avrupa'da böyle zorlanacağımızı görmek hiç şaşırtıcı gelmiyor. Üstüne en önemli oyuncularımız da gitti yani. Umut, Jaja, Burak, Alanzinho oynuyordu son 10 maç falan. Benfica maçında Henrique, Burak, Alanzinho, Adrian oynadı deplasmanda. Bu kadar hücumcuyla oynarsak yenerler bizi 2-0 çok doğal bence. İkili mücadele kazanan kaç tane oyuncumuz var, hücumcular geri dönüyor mu bunlar önemli. Karşımıza bütün oyuncuları topun arkasına geçen kademeli şekilde defans yapan basit bir takım gelse bile zorlanırız. Son 5 yıla bakarsak da görürüz bunu zaten.

h@msi61
50 küsür senede 4 kere...:)

Istikrar denen hicbir sey yok, Süper Lig bencede kötü bir lig.

Izleme kardesim o zaman ligi, takim boktan, lig kotu, neden izliyorsun ?

61_Hasan_69
06.08.2011, 00:55
Beşiktaş'ında istanbul'da olunca İspanya'ya alındı ilk maç 50 km kuralı varmış

olimpiyat ile inönüü statı arasında 50 km yokmu ?

Ilelioglu
Izleme kardesim o zaman ligi, takim boktan, lig kotu, neden izliyorsun ?

Ligden banane yahu;

Ben Trabzonspor'un basarili olmasini istiyourm.

h@msi61

Son 10 senede oldu bunlar.. Turk futbolunun cikisindan sonra. Ayrica bu ligin oyuncularindan kurulu milli takimin bir dunya, bir de Avrupa ucunculugu var. Siz elalemin iki takimin surukledigi liglerini izleyin oturup, ne diyim....

juliant
Ben Benfica'nın çok güçlü ve her türlü yeneceklerini söylüyorum.Hucüm diyorsun da hücuma kalktığında eksik yakalanıp daha farklı skor olmasın diye geride kalınıyordu.Sadece bir maça göre karar veriyoruz.

Her takımın Luisao ve Garay gibi stoperi de yok .Bunu önce bilelim.Kim defansa yönelik futbolcu ? Hücumu düşünen Colman mı , geri gelmeyen Henrique mi, Adrian mı Burak mı kim kaldı ? Alanzinho .Hiç biri defansa dönük değil sadece Zokora .Takviye gerekli bunu bende söylüyorum ama takımı küçümsemiyorum

su hucumcu saydıklarından hangısı dar alanda ıkı adam calımlayıp gol vurusu veya asıst yapabılır alanzınho harıc hepsı kosan oyuncular hıcbırınde teknık yok bızım hagı alex jaja eskı halını goz onune alırsak yattara gıbı bı futbolcumuz yok ıkı adam calımlıcak adam yok takımda saydıgın futbolcular hucum oyuncuları ama teknıklerı yok fızık guclerıyle hucum yapan oyuncular

Cengiz
06.08.2011, 00:56
lig kötüyse galati'ye, anorthosis'e laf atmayalım o zaman
hele toulouse'a hiç

Berat Akçay
olimpiyat ile inönüü statı arasında 50 km yokmu ?
Bilmiyorum yok heralde yada 2 side İstanbul olduğu için alındı .50 km biri söylemişti :)

h@msi61
Ligden banane yahu;

Ben Trabzonspor'un basarili olmasini istiyourm.

Bu kadar kotu bir ligdeki basari senin icin neden onemli ki? Lig o kadar kotuyse, basarinin ne kiymeti var...

Ilelioglu
06.08.2011, 00:57
lig kötüyse galati'ye, anorthosis'e laf atmayalım o zaman
hele toulouse'a hiç

Fransa liginden kötü ama digerlerinden kesinlikle degil.

Onlara elenmemiz bile herseyi acikliyor aslinda..

Temkinli ve kontrollü oynamaliyiz...

Berat Akçay
06.08.2011, 00:58
su hucumcu saydıklarından hangısı dar alanda ıkı adam calımlayıp gol vurusu veya asıst yapabılır alanzınho harıc hepsı kosan oyuncular hıcbırınde teknık yok bızım hagı alex jaja eskı halını goz onune alırsak yattara gıbı bı futbolcumuz yok ıkı adam calımlıcak adam yok takımda saydıgın futbolcular hucum oyuncuları ama teknıklerı yok fızık guclerıyle hucum yapan oyuncular
Sen teknik demedin ki hücum hattı defansa yönelik oyuncular dedin.Teknik var diye bişey yazmadım.Alınan futbolcular hep mücadele eden futbolcu .

Ilelioglu
06.08.2011, 00:58
Bu kadar kotu bir ligdeki basari senin icin neden onemli ki? Lig o kadar kotuyse, basarinin ne kiymeti var...

Sampiyonlar Ligine direkt katilip boy göstermek var.

Ama bizim Yönetimdeki bu anlayis ile Avrupa'da bir arpa boyu yol alamayiz.

Berk
06.08.2011, 00:59
Hocam lig tarihinde sadece 5 takımın şampiyon olduğu Türkiye'den başka bir lig yok emin olun.
Büyük liglerde yığınla şampiyon görürsünüz..

h@msi61
06.08.2011, 00:59
Sampiyonlar Ligine direkt katilip boy göstermek var.

Ama bizim Yönetimdeki bu anlayis ile Avrupa'da bir arpa boyu yol alamayiz.

Asil sizin gibi taraftarlar varken bu takim bir arpa boyu yol alamaz... Bu yonetimde, bu takim da sizin gibi zihniyetteki taraftarlar icin cok cok fazla... Iyi geceler...

Oğuzhan
06.08.2011, 01:00
Arkadaş canlı izledim maçı, bizim 3 adam full ofsaytta bekliyorlar. Ne rakip stoperi öne çekip kovalatmak var, ne biraz orta sahaya gelip beki de öne çekme düşüncesi. Öyle olunca da koşmadan maç tamamladı adamların defans hattı resmen. Burak, Pawel, Henrique üçü ofsaytta bekliyorlar öyle.

Üçe üç kalıyoruz hep önde, biz öyle bıraksak bizim defansta bize 25 dakkada 5 tane atarlar.

Adamların bir tek adamı bizim 3 defans oyuncusunun ve kalecinin yanından gol yaptı topu düşünün artık.

Daha hareketli olması lazım bizim hücum hattının, defansın dengesini bozmamız lazım.

Cengiz
türkiye'den hiçbir takım bundan böyle ön elemeden şampiyonlar ligine giremez
arsenal'i, Münih'i ,lyon'u transfer yapıp nasıl eleyeceksin
oraları geçelim

h@msi61
Hocam lig tarihinde sadece 5 takımın şampiyon olduğu Türkiye'den başka bir lig yok emin olun.
Büyük liglerde yığınla şampiyon görürsünüz..

Buyuk liglerde yiginla sampiyon gorme devirleri coktan gecti. Bakin Ispanyaya, Italyaya, Ingiltereye, Almanyaya... Son yillarda kac degisik takim sampiyon olmus.

futbalski60
06.08.2011, 01:01

Yunanistan gibi oynamak lazım deplasmanda, iyi alan savunması yapmak şart ve duran toplarla da skor bulabilirz ancak defansın ve orta ikilinin top çıkarmada dikkatli olması lazım kritik yerlerde top kaptırırsak tıpkı Benfica maçındaki gibi kalemizde pozisyon veririz Benfica maçlarında tekrarlarını da izledim verdiğimiz pozisyonların neredeyse tamamı kritik yerlerde kaptırılan pzoisyonlar Benfica'nın organize olduğu fazla bir atağı yoktu Hocanın kalan sürede takımı bu yönde çalıştırması şart.

tturan
Son 10 senede oldu bunlar.. Turk futbolunun cikisindan sonra. Ayrica bu ligin oyuncularindan kurulu milli takimin bir dunya, bir de Avrupa ucunculugu var. Siz elalemin iki takimin surukledigi liglerini izleyin oturup, ne diyim....

Son 10 sene dediğin Gs. 2000 de aldı UEFA yı. Ayrıca düşün her yıl en fazla bir takım başarılı olmuş. Tabii bu kimine göre başarıdır. Kimine göre başarısızlık ama şu bir gerçek ki. Bizim Türk takımlarıyla kim karşılaşırsa karşılaşsın. Malmö ve Antepin 2 gün önceki rakibi adamlar güçsüz gibi gözüküyor ama en azından takım oyunu, takım ruhu var adamlarda. Bizde bu yok. Biz de bir adam sakatlandı mı ya da ceza aldı mı?. O mevkii bitti. Takım oyunu olayını yapamıyoruz bir türlü.

Yiğit Gayretli
Bizim maç niye alınıyor. Bjk'nin maçı alınsın. Böyle bir saçmalık var mı ? Ben kendimce bir avantaj sahibi olmuştum. Adı üstünde kura değil mi bu ????? O zaman kura falan çekilmesin. Canları nasıl istiyorsa yazsınlar o şekilde...

h@msi61
06.08.2011, 01:02
Bizim maç niye alınıyor. Bjk'nin maçı alınsın. Böyle bir saçmalık var mı ? Ben kendimce bir avantaj sahibi olmuştum. Adı üstünde kura değil mi bu ????? O zaman kura falan çekilmesin. Canları nasıl istiyorsa yazsınlar o şekilde...

Bjk kuraya seri basi olarak girdi, bu bir etken olabilir.

Vkgz
06.08.2011, 01:03
yanlız çok ilginç bir bilgi yakaladım

-GOL ATMADAN KUPADA FİNALE ÇIKTILAR-
Alania, Rusya Kupası'nda ilginç bir istatistiğe imza attı ve geçen sezon finale kadarki maçlarda tek bir gol bile atamadan finalist olmayı başardı.

Finale kadar oynadığı maçlarda 0-0'lık sonuç alan, ancak penaltılar sonucunda tur atlamayı başaran Rus ekibi, bu organizasyondaki tek golünü ise finalde CSKA Moskova'ya attı. Ancak Alania, attığı gole rağmen maçı 2-1 yitirince kupayı rakibine kaptırdı.

:) enteresan baska bir ornegi yoktur

Ilelioglu
Asil sizin gibi taraftarlar varken bu takim bir arpa boyu yol alamaz... Bu yonetimde, bu takim da sizin gibi zihniyetteki taraftarlar icin cok cok fazla... Iyi geceler...

Seninle bugüne kadar aldigi gibi...

SL macina 3 tane Stoper ile cikiyoruz (Mustafa Yumlu, Giray Kacar ve Glo)..

Zoko ve Colman'nin alternatifi yok...Ikisinden biri sakatlansa yerlerini doldurabilecek kapasitede adam yok...

Sonra Yönetimi elestirmeyecegimde kimi elestirecegim?

juliant
Sen teknik demedin ki hücum hattı defansa yönelik oyuncular dedin.Teknik var diye bişey yazmadım.Alınan futbolcular hep mücadele eden futbolcu .

forvet hucumcu dedım mılan baros gıbı yakaladıgını atacak hagı gıbı serbest vurustan cakacak jaja gıbı ıkı bılek hareketıyle adam eksıtıp vuracak alex gıbı ıkı adam eksıtıp araya mılımetrık pas atacak adam demek ıstedım boyle bır futbolcu cok ama cok acıl lazım takıma adrıan bunu yapar dıye alındı ama fıyasko o polonya lıgınde bıle 7 asıstı 2 golu var cok komık geldı burda top oynıcak 5.mılyon euroya

61_Hasan_69
Gelde anlat !

Berk
06.08.2011, 01:04
Buyuk liglerde yiginla sampiyon gorme devirleri coktan gecti. Bakin Ispanyaya, Italyaya, Ingiltereye, Almanyaya... Son yillarda kac degisik takim sampiyon olmus.

Ben ''son yıllar'' gibi bir değerlendirme yapmadımki, söz konusu liglerin başlangıcından bu yana olan durumu özetledim.

Son yıllarda İspanya, İngiltere ve İtalya'da şampiyonluğun 2-3 takım arasında gidip geldiği doğrudur ancak bu daha önceki sezonlarda değişik takımların şampiyon olduğu gerçeğini değiştirmez.

Numan Yerlikaya
06.08.2011, 01:05
Bu Maç Engin Oynaması Lazım Toulouse Maçını Hatırladımda Oynaması Lazım

Uzay Kaplan
Bu arada 1 veya iki tane hazirlik maci yapsak iyi olur

Ilelioglu
Yunanistan gibi oynamak lazım deplasmanda, iyi alan savunması yapmak şart ve duran toplarla da skor bulabilirz ancak defansın ve orta ikilinin top çıkarmada dikkatli olması lazım kritik yerlerde top kaptırırsak tıpkı Benfica maçındaki gibi kalemizde pozisyon veririz Benfica maçlarında tekrarlarını da izledim verdiğimiz pozisyonların neredeyse tamamı kritik yerlerde kaptırılan pzoisyonlar Benfica'nın organize olduğu fazla bir atağı yoktu Hocanın kalan sürede takımı bu yönde çalıştırması şart.

Hocam duran toplarada calismak lazim özellikle. Rövans macinda Burak'in kullandigi frikik tam bir felaketti.

Usta bir ayak gol yapardi onu.

Numan Yerlikaya
06.08.2011, 01:06

Zoko ve Colman'nin alternatifi yok...Ikisinden biri sakatlansa yerlerini doldurabilecek kapasitede adam yok...

Katılıyorum Sana...

Mehmet Yusuf
06.08.2011, 01:06

Alania, Rusya Kupası'nda ilginç bir istatistiğe imza attı ve geçen sezon finale kadarki maçlarda tek bir gol bile atamadan finalist olmayı başardı.

Finale kadar oynadığı maçlarda 0-0'lık sonuç alan, ancak penaltılar sonucunda tur atlamayı başaran Rus ekibi, bu organizasyondaki tek golünü ise finalde CSKA Moskova'ya attı. Ancak Alania, attığı gole rağmen maçı 2-1 yitirince kupayı rakibine kaptırdı.

bende tavla turnuvasında hiç oynamadan yarı finale çıkmıştım :):D

Yiğit Gayretli
06.08.2011, 01:07
Bjk kuraya seri basi olarak girdi, bu bir etken olabilir.

Yemişim başını sonunu. Seri başı olmayan takımın her türlü hakkı gasp edilir diye bir kural mı var ? Hani her koşul ve şartta elimizden geleni yapmamız lazım eyvallah da ben ince hesabımı yaptım ona göre. Sen kura çektin bilader. Madem tesadüfe yer yok, çekilen kuralara göre manuel olarak ayarla. Zırvalamışlar resmen !

h@msi61
Ben ''son yıllar'' gibi bir değerlendirme yapmadımki, söz konusu liglerin başlangıcından bu yana olan durumu özetledim.

Son yıllarda İspanya, İngiltere ve İtalya'da şampiyonluğun 2-3 takım arasında gidip geldiği doğrudur ancak bu daha önceki sezonlarda değişik takımların şampiyon olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bilmemkac yilindaki Nottongam Forest'in, Koln'un ya da Bilbao'nun sampiyonluklari o ligleri buyuk yapmiyor ama. Sampiyonlar liginde Barca'nin, Manchesterin aldigi kupalar yapiyor... Ayrica Portekiz liginde de sadece 5 sampiyon var ama adamlarin takimlarinin basarilari ortada, Almanlardan eksik kalmazlar.

Erbay
Ne taraftar ne teknik ekip ne de futbolcular eleştirilmeli. Eleştirilecek tek yer yönetimdir. Şenol Güneş kabaca ben bir takım kurdum bozuldu, şimdi bir daha takım kurup o seviyeye çıkmak zorundayım, oyuncular gitmeseydi şimdi o seviyenin üstünde olacaktık demişti. Mevzu bu yani.

Samet Türkmen
Arena'da oynayacağına git Rize'nin stadında oyna. Seyirci baskısı da daha fazla olur.

Olimpiyata daha gitmem gidene de gitme derim.

Numan Yerlikaya
06.08.2011, 01:08

Bi Ara Paraguayda Mı Yapmıştı Ben Mi Yanlış Hatırladım :)

Ilelioglu
Yemişim başını sonunu. Seri başı olmayan takımın her türlü hakkı gasp edilir diye bir kural mı var ? Hani her koşul ve şartta elimizden geleni yapmamız lazım eyvallah da ben ince hesabımı yaptım ona göre. Sen kura çektin bilader. Madem tesadüfe yer yok, çekilen kuralara göre manuel olarak ayarla. Zırvalamışlar resmen !

Ikinci macin Ispanya'da olmasi bence bir dezavantaj, UEFA'nin yaptigini dogru bulmuyorum bende.

Vkgz
yıllardan beridir aston villa barcelona maçını dondondur izlemekten bıktık yeni birşeyler olsun hayatımızda :)

h@msi61
yıllardan beridir aston villa barcelona maçını dondondur izlemekten bıktık yeni birşeyler olsun hayatımızda :)

Lyon maclari var, iyidirler baya. Hem de iki mac da galibiyet. :)

Ilelioglu
06.08.2011, 01:09
Ne taraftar ne teknik ekip ne de futbolcular eleştirilmeli. Eleştirilecek tek yer yönetimdir. Şenol Güneş kabaca ben bir takım kurdum bozuldu, şimdi bir daha takım kurup o seviyeye çıkmak zorundayım, oyuncular gitmeseydi şimdi o seviyenin üstünde olacaktık demişti. Mevzu bu yani.

Kesinlikle öyle.

cendelsahinov
06.08.2011, 01:11
Kötü kura oldu. Zor ve geleneği kuvvetli bir takım. Hele ki bizim takımda bu kadar açık varken fazla umutlu olmak gereksiz. İleride topu tutabilecek yada gol atabilecek bir forvet yok. Orta saha desen alternatifsiz, herhangi bir sakatlıkta gereksiz futbolculara kalacak. Defans oyuncularının tümü değişse kimsenin itirazı olmaz. Hiç yoktan üç transfer yapılabilir. Bir stoper, bir orta saha ve sağlam bir golcü. Ayrıca saçma sapan bir şekilde Mehmet Çakır, Sezer Badur ve Eren Albayrak gibi oyuncuları kaybetmemek gerek. Bir dakika bile şans vermeden kötü olduğuna karar veriyorsanız takımda tutmanın ne anlamı var. Takımımızın transfer, organizasyon ve yönetim şeması tümüyle değişmeli. Hazırlık maçları hep düşük takımlarla. Onu geçtim hiçbir organizasyon profesyonel değil.

Gökhan KAN
Yüzde yüz katılıyorum. Fatih'de yazmış bugün Çanakkale geçilmezi oynamalıyız aynen öyle. Ya bide o stadda bişey var hocam. Bilmiyorum sanki ruhlar aleminin ayin falan yapıldığı yer gibi o hissi alıyorum ben izlerken. Biz gidiyoruz Olimpiyatta maç yapıyoruz.

Böyle bişey olur heralde.

. . . . . . . . . . . .İraizoz . . . . . . . . . .

. . San Jose. . . Amorebieta . . .?????. .

. . . . . . . . . Gurpegi(Martinez) . . . . . . . . . .
İraola. . . . . . . . . . .. . . . . . . .. .Koikili
. . . . . . . . ..Martinez(Herrera). . . . . . . . . .

Susaeta. . . . . . . . . . . . . . . . .Toquero(Gabilondo)
. . . . . . . . . . LLorente. . . . . . . . ..

Yiğit Gayretli
Ikinci macin Ispanya'da olmasi bence bir dezavantaj, UEFA'nin yaptigini dogru bulmuyorum bende.

Ben Zokora'nın olmadığı maçı iç saha avantajını kullanarak en az kayıpla atlatırız mantığındaydım. Eksiklerimiz can sıkıcı. İç sahada bunları kotarabilmek daha kolay olur İspanya'ya nispeten... İstanbul'da Bilbao'nun daha temkinli oynayacağı aşikar. Ben ne anladım şimdi bu işten ?

Fatih Öztürk
06.08.2011, 01:12
ilk maç deplasmanda gol bulalım elerız gıbı.bılbao yenılmeyecek takım değil ama bızde 12 gün ıcınde ne kadar toparlanırızkı?transfer yapsakta bı boka yaramaz bu saatten sonra.bılbaoya ılk maç çanakkale geçılmezı oynayıp gol veya goller yesek bıle kesınlıkle golu bulmamız ıcın caba gösterelım elerız bunları.

Vkgz
06.08.2011, 01:13
iyi bir skor alırsak 18inde haftasonu 21inde real madrid maçları var madrid onları epey yorar istanbula bitkin gelirler bizde işi bitiririz.

~UniCef~

Siz cok abartili bir sekilde elestiriyorsunuz.

Sanki TS , Benificaymis gibi , Sevilla mis gibi davraniyorsunuz. Eger kazanirsak ilk defa gruplara kalacagiz, yani beklenti Final degil.

Ve söylemek isterim, yavas yavas halletmek gerekir. Alt Yapidan oyuncu almak gerekir, Aykut , Sercan , Mustafa gibileriini Egitmek gerekir.

Yönetimin tek hatasi Egemen ve Selcuku kaybetmesi.

Ceyhun önemsizin teki.

Siz burda Yönetimi sanki TS tarihinin en kötü Yönetimi olarak gösteriyosunuz ama tam aksine son 15 Yilin en iyi Yönetimi önümüzde, belki senin Yasin tutmaz , ama biz ne Yönetimler gördük. Sen bilebilecegin en iyi örnek Albayrak-Haciosmanoglu Yönetimi. orda tamamen hayallere bagli, utopist size(seni degil, diger vizyoncu taraftarlari kast ediyorum) göre vizyoncu Yönetim o idi, ama sonuc ne oldu? Hic bir sey.

Bu Yönetim bizi Sampiyon yapti sadece onun icin , tsk etmek gerekir. Ve sadece bunun icin elestiri dozunu iyi ayarlamak gerekir.

Önemli olan simdi bu Yönetimin gitmesini isteye bilirsin ,ama bunlarin yerine kim gelecek ve daha iyi olacak? Hic kimse.

Ben acik söylüyorum , raziyim bu Teknik Kadro ve bu Yönetim`den. Hata herkez yapa bilir. Ben bu insanlara güveniyorum, ve eger 3 sene bunu söylüye biliyorsam ozaman takdir etmek gerekir ki , iyi isler cikarmislar.

Erbay
İlk maçın deplasmanda olması bence de iyi oldu. Bu eksiklerle anca kapanırız zaten, eksik takımın oyun kurması, yenmeye oynaması falan çok zor.

ertuuu
Bi Ara Paraguayda Mı Yapmıştı Ben Mi Yanlış Hatırladım :)

paraguay galibiyet almadı. gol attı...

ccd6167
06.08.2011, 01:14
Avrupada basarili olmk istiyrsak yonetimi 4-5 ayligina porto twente benfica gibi kuluplere staja gondermek lazim

Vkgz
iyi bir skor alırsak 18inde haftasonu 21inde real madrid maçları var madrid onları epey yorar istanbula bitkin gelirler bizde işi bitiririz....

demiradam57
Arkadaşlar 25 haziranda bizim stadımız uygun değilmi...

Burak Seyitoğlu
06.08.2011, 01:15
Avrupada basarili olmk istiyrsak yonetimi 4-5 ayligina porto twente benfica gibi kuluplere staja gondermek lazim

yahu bir ara barcelonaya gidip altyapıya, yapılanmaya bakılacak diye bir haber vardı bizimle ilgili. Anlaşma yapılmış falan diye bi haber okumuştum. Bir bilgisi olan var mı??

Ilelioglu
06.08.2011, 01:15
Ben Zokora'nın olmadığı maçı iç saha avantajını kullanarak en az kayıpla atlatırız mantığındaydım. Eksiklerimiz can sıkıcı. İç sahada bunları kotarabilmek daha kolay olur İspanya'ya nispeten... İstanbul'da Bilbao'nun daha temkinli oynayacağı aşikar. Ben ne anladım şimdi bu işten ?

Kesinlikle katiliyorum ama bunu anlayacak Yönetim yok takimin basinda maalesef.

Ispanya'da daha önce yazdigim gibi su skorlardan birini alirsak: 0-0, 1-0, 2-0, vs..

Istanbul'da turu gecmekte oldukca zorlaniriz...

Ama ilk mac Istanbul'da olsaydi 0-0'a bile Ispanya'da turu gecerdik...

Yanliz eger stoper ve orta saha takviyeleri olursa turu her türlü geceriz.

Erbay
06.08.2011, 01:16
iyi bir skor alırsak 18inde haftasonu 21inde real madrid maçları var madrid onları epey yorar istanbula bitkin gelirler bizde işi bitiririz....

İyi ki bizim lig ertelendi yoksa bu yedek kulübesiyle oyuncu dinlendirmek çok zor. Bu vesile ile geçen sene iki Liverpool maçı arasında fb'yi yenen takımımızı bir kez daha tebrik ediyorum :)

Vkgz
06.08.2011, 01:17
Favori Bilbao ama bizde süpriz yapabilecek bir ekibiz.
İki senedir kalburüstü takımlara aldıgımız sonuclar göstergesi.
Bilbao onlara nazaran biraz daha az zor lokma

Yiğit Gayretli
06.08.2011, 01:19

Ispanya'da daha önce yazdigim gibi su skorlardan birini alirsak: 0-0, 1-0, 2-0, vs..

Şu dakika itibariyle yapılacak takviyelerin 12 gün sonraki maça katkısı ne kadar olur ki ? Tartışılır...

Mevcut kadrodan maksimumu almak mecburiyetindeyiz tur için.

Berk
Umarım Giray bu turda topla birlikte gezintiye çıkma huyundan vazgeçer..

ccd6167
yahu bir ara barcelonaya gidip altyapıya, yapılanmaya bakılacak diye bir haber vardı bizimle ilgili. Anlaşma yapılmış falan diye bi haber okumuştum. Bir bilgisi olan var mı??

Yk abi ya sehir efsanesidir o.... Altyapi da onemlide scoutun ii olsun altyapiyada topcu bulurlar. Olay scout isi..

Burak Seyitoğlu
06.08.2011, 01:21
Yk abi ya sehir efsanesidir o.... Altyapi da onemlide scoutun ii olsun altyapiyada topcu bulurlar. Olay scout isi..

buldum o haberi. Hacıosmanoğlu ispanyaya gittiğimde barcelona trabzonda futbol okulu açmak istiyordu demiş. Ne oldu acaba bu durum??

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18107558.asp
(http://www.sporbucks.com/haber/8634/barca-trabzonda-futbol-okulu-acmak-istiyor)

Ilelioglu
06.08.2011, 01:21
Siz cok abartili bir sekilde elestiriyorsunuz.

Sanki TS , Benificaymis gibi , Sevilla mis gibi davraniyorsunuz. Eger kazanirsak ilk defa gruplara kalacagiz, yani beklenti Final degil.

Ve söylemek isterim, yavas yavas halletmek gerekir. Alt Yapidan oyuncu almak gerekir, Aykut , Sercan , Mustafa gibileriini Egitmek gerekir.

Yönetimin tek hatasi Egemen ve Selcuku kaybetmesi.

Ceyhun önemsizin teki.

Siz burda Yönetimi sanki TS tarihinin en kötü Yönetimi olarak gösteriyosunuz ama tam aksine son 15 Yilin en iyi Yönetimi önümüzde, belki senin Yasin tutmaz , ama biz ne Yönetimler gördük. Sen bilebilecegin en iyi örnek Albayrak-Haciosmanoglu Yönetimi. orda tamamen hayallere bagli, utopist size(seni degil, diger vizyoncu taraftarlari kast ediyorum) göre vizyoncu Yönetim o idi, ama sonuc ne oldu? Hic bir sey.

Bu Yönetim bizi Sampiyon yapti sadece onun icin , tsk etmek gerekir. Ve sadece bunun icin elestiri dozunu iyi ayarlamak gerekir.

Önemli olan simdi bu Yönetimin gitmesini isteye bilirsin ,ama bunlarin yerine kim gelecek ve daha iyi olacak? Hic kimse.

Ben acik söylüyorum , raziyim bu Teknik Kadro ve bu Yönetim`den. Hata herkez yapa bilir. Ben bu insanlara güveniyorum, ve eger 3 sene bunu söylüye biliyorsam ozaman takdir etmek gerekir ki , iyi isler cikarmislar.

Bu Yönetim gercekten iyi isler cikardi, buna katiliyorum.

Ama ders cikarmakta oldukca zorlaniyor, Avrupa'da basari icin kadro korunmaliydi, yanlisa buradan baslandi, en azindan Egemen'i tutmak gerekirdi.

Tamam bunu yapamadin diyelim ama devaminda bunlarin yerini doldurmanin haricinde ne yaptin, kaldi ki Egemen'nin yerini doldurmadilar.

Orta sahaya alinan Baris Özebk'in yeri kesa yine doldurulmadi.

O zaman Ceyhun'u ne diye biraktik?

Birdahaki sezon yine aynilarini yasayacagimiza eminim artik.

Kimse ders cikarmiyor maalesef...

Ben artik Türkiye Liginden sogudum, millet sike yaparak emegimizi caliyor, artik Avrupa'da basari istiyorum, oda bu anlayistaki Yönetimler ile cok ama cok zor.

Insallah düzeltirler...

Tascaynar
06.08.2011, 01:22
Artık grup yüzü görelim.

juliant
06.08.2011, 01:22
[QUOTE=Ilelioglu;1917923434]Kesinlikle katiliyorum ama bunu anlayacak Yönetim yok takimin basinda maalesef.

Yanliz eger stoper ve orta saha takviyeleri olursa turu her türlü geceriz.[/QUOTE

ıspanyada gol atamazsak turu gecmekte zorlancamızda hemfıkırız ama ıstanbulda 0 0 degıl 2 0 bıle kazansaydık orda tur garantı olmazdı bence ılk macın orda olması ıyı oldu cunku atletıco ılk mac burda olsaydı ıstedıgı skoru almak ıcın cokyuksek konsantreyle oynıcaktı sımdı ıse ıkıncı macda var dusuncesıyle 1 gol atınca zorlamıcak veya 2 1 ondeyken cok zorlamıcak..bunlar bızım ıcın avantaj cunku bılıyorumkı atletıco evınde taraftar destegıyle (bızım defanstakılerın acemılıklerınıde goz onune alırsak) cok ıstedıgı bı skoru alırdı

Ilelioglu
06.08.2011, 01:24
Şu dakika itibariyle yapılacak takviyelerin 12 gün sonraki maça katkısı ne kadar olur ki ? Tartışılır...

Mevcut kadrodan maksimumu almak mecburiyetindeyiz tur için.

Onlarca kez yazdik olmadi mail gönderdik, allah kahretsin ki bir Stoper transferi yapilmadi.

Yazik onca emegi, bir yilin emegi cöpe gidiyor resmen.

Celustka örnegini verecektim ama herkes Celustka olamaz sanirim.

juliant
06.08.2011, 01:26
yenı transfer yasal olarakta bıldıgım kadarıyla grup maclarına kadar oynayamaz

Gökhan KAN
Maçın tamamı varmı kayıtlı geçen maçın vardı bu da varsa iyi olur.

Ilelioglu
ıspanyada gol atamazsak turu gecmekte zorlancamızda hemfıkırız ama ıstanbulda 0 0 degıl 2 0 bıle kazansaydık orda tur garantı olmazdı bence ılk macın orda olması ıyı oldu cunku atletıco ılk mac burda olsaydı ıstedıgı skoru almak ıcın cokyuksek konsantreyle oynıcaktı sımdı ıse ıkıncı macda var dusuncesıyle 1 gol atınca zorlamıcak veya 2 1 ondeyken cok zorlamıcak..bunlar bızım ıcın avantaj cunku bılıyorumkı atletıco evınde taraftar destegıyle (bızım defanstakılerın acemılıklerınıde goz onune alırsak) cok ıstedıgı bı skoru alırdı

Ilk mac Istanbul'da 0-0 sonuclansa, turu gececegimize seninle her türlü iddaya girerdim.

Cünkü sakat cezali oyuncular dönecek ve deplasmanda zor durumlarda daha iyi oynuyoruz.

Oysa evimizdeki maclarda sonuca gitmekte zorlaniyoruz.

Örnek Benfica maci, adamlar 90 dk. pres yaptilar.

Bülent Bayraktar
06.08.2011, 01:28
o stada gideceğime olimpiyatı tercih ederim fiyatlar ucuz olursa bu kez dolacağından eminim

Full HD
06.08.2011, 01:28
Macin nerde oynanacagi belli mi?

Istanbulda ise felaket sinir olurum!

Yiğit Gayretli
06.08.2011, 01:29
Onlarca kez yazdik olmadi mail gönderdik, allah kahretsin ki bir Stoper transferi yapilmadi.

Yazik onca emegi, bir yilin emegi cöpe gidiyor resmen.

Celustka örnegini verecektim ama herkes Celustka olamaz sanirim.

Şu da var kardeşim kritik bölgelerde olmadık sakatlıklar yaşandı. Piotr götürür orayı dedik, adam sakatlandı. Tolga sakatlıktan yeni çıktı ve net şekilde formsuz. Henriq'e resmen nazar değdirdik. Barış transfer çok eleştirildi ama bu maçlarda tam da ihtiyacımız olan adamdı, sakat alındı veya abzürt bir şekilde gelir gelmez sakatlandı...

Fatih Öztürk
06.08.2011, 01:30
bugün benfıcaya elenesımızın tek sorumlusu yönetımdır.egemen varkende defans aksıyordu,gıray avrupa maçlarında barız sırıtıyor.defansa çok ıyı stoperler alınmalıydı.alınan dığer oyuncular çok ıyı.o kadar para harcayıp en önemlı mevkın defansa güclü oyuncular almazsan avrupada başarı şansa kalır.bu yönetım aklını başına alıp defansı güclendırmelı.şenol hocada ıllakı ıstıyordur.zaten şıkeyle mıkeyle hakkımız yendı.hakkımız korunmadı.enayı gıbı önelemede oynatıldık.bı boka yarayıp bunca borcun altına gırmışken defansı güçlendırsek şampıyonluğun büyük favorısı oluruz.yoksa yıne 27 senedir olduğu gıbı hakkımızın hem yönetıcılerımızın hemde Trabzonspor düşmanlarının tarafından gasp edıldığını göreceğız.

Ilelioglu
06.08.2011, 01:30
Şu da var kardeşim kritik bölgelerde olmadık sakatlıklar yaşandı. Piotr götürür orayı dedik, adam sakatlandı. Tolga sakatlıktan yeni çıktı ve net şekilde formsuz. Henriq'e resmen nazar değdirdik. Barış transfer çok eleştirildi ama bu maçlarda tam da ihtiyacımız olan adamdı, sakat alındı veya abzürt bir şekilde gelir gelmez sakatlandı...

Ceyhun bile isimize yarardi...

Avrupa'ya veda edersek, bunun en büyük sorumlusu Yönetimdir...

Yiğit Gayretli
06.08.2011, 01:31
yenı transfer yasal olarakta bıldıgım kadarıyla grup maclarına kadar oynayamaz

Listeler gönderilmediyse ve bizden önceki takımıyla Avrupa Kupası maçı oynamadıysa yasal bir engel olmaz.

Ilelioglu
06.08.2011, 01:31
Macin nerde oynanacagi belli mi?

Istanbulda ise felaket sinir olurum!

Ilk mac Ispanya, ikinci mac Istanbul.

Ilelioglu
06.08.2011, 01:32
Celustka göbekte oynayabiliyor mu?

cihayan
06.08.2011, 01:34

Eger Istanbul'da bunlarla 0-0 kalsaydik San Mamesden turla cikmamiz imkansizdi. Sen bu stadi bilmiyorsun. Buradan Real Madrid, Barcelona oyle kolay cikamiyor. Gecen yil Barcelona 0-0, 1-1lik skorlarla bunlari elerken son dakkalarda yusuf yusuflari oynamisti. Sahasinda seyircisiyle bu kadar ozdeslesen baska bir takim ben tanimiyorum. O yuzden bence ilk macin burada olmasi daha iyi oldu. Ama gecen yilki A.Bilbao'nun ne yapabilecegi az cok tahmin edilebilirdi. Simdi yeni yonetim ve yeni hocayla nasil bir sistem benimseyecekler, nasil oynayacaklar bir soru isareti. Cok genc ve yetenekli oyuncu takviyeleri var. Belki onlarin da bulundugu bu durum, yani yeni hoca yeni sistem vb. bizim icin avantaj olabilir.

Bazen A.Bilbao deplasmanda taninmayacak kadar kotu ve silik olabiliyor. Gecen yil bunlarin San Sebastian'da R.Sociedad maclarini izlemistim, cok silik bir futbol oynayip net bir skorla kaybetmislerdi. Yani tur umidimizi mutlaka ciddi bicimde ikinci maca tasimaliyiz. Ne olursa olsun ilk macta 2-0 gibi bir skor almamamiz lazim. A.Bilbao, elenmeyecek bir takim degil. Sadece Benfica ile oynadigimiz Istanbul'daki mac herkesin uzerinde oldukca olumsuz ve karamsar bir etki birakti.

juliant
06.08.2011, 01:35
Ilk mac Istanbul'da 0-0 sonuclansa, turu gececegimize seninle her türlü iddaya girerdim.

Cünkü sakat cezali oyuncular dönecek ve deplasmanda zor durumlarda daha iyi oynuyoruz.

Oysa evimizdeki maclarda sonuca gitmekte zorlaniyoruz.

Örnek Benfica maci, adamlar 90 dk. pres yaptilar.

atletıco evınde cok cok ıyı takım bunu gozardı etme kaldıkı benfıca gıbı defansı ortasahada kurmuyolar aralara top atasında burak kossun karsı karsıya kalsın..atletıconun maclarını ızledıysen barcelona bıle real deplasmanında topa sahıp oldugu kadar atletıco deplasmanında sahıp olamıyo..barca gbı takımı zaman zaman baskı altına alabılen bı takım evınde bıze ıkı pas yaptırmaz bırde bızımkılerın defanstan top cıkarma becerıksızlıklerını goz onune alırsak hatalı bı kac gol yememız kacınılmaz

E. Okan Bülbül
06.08.2011, 01:37
rezillik ya kaç senedir dışarda oynuyoruz ilk maçları. ilk maçtan tur ümitlerimiz bitiyor. şansa ilk defa nerdeyse evimizde oynamak dusuyor onuda değiştiriyolar

juliant
06.08.2011, 01:38
Eger Istanbul'da bunlarla 0-0 kalsaydik San Mamesden turla cikmamiz imkansizdi. Sen bu stadi bilmiyorsun. Buradan Real Madrid, Barcelona oyle kolay cikamiyor. Gecen yil Barcelona 0-0, 1-1lik skorlarla bunlari elerken son dakkalarda yusuf yusuflari oynamisti. Sahasinda seyircisiyle bu kadar ozdeslesen baska bir takim ben tanimiyorum. O yuzden bence ilk macin burada olmasi daha iyi oldu. Ama gecen yilki A.Bilbao'nun ne yapabilecegi az cok tahmin edilebilirdi. Simdi yeni yonetim ve yeni hocayla nasil bir sistem benimseyecekler, nasil oynayacaklar bir soru isareti. Cok genc ve yetenekli oyuncu takviyeleri var. Belki onlarin da bulundugu bu durum, yani yeni hoca yeni sistem vb. bizim icin avantaj olabilir.

Bazen A.Bilbao deplasmanda taninmayacak kadar kotu ve silik olabiliyor. Gecen yil bunlarin San Sebastian'da R.Sociedad maclarini izlemistim, cok silik bir futbol oynayip net bir skorla kaybetmislerdi. Yani tur umidimizi mutlaka ciddi bicimde ikinci maca tasimaliyiz. Ne olursa olsun ilk macta 2-0 gibi bir skor almamamiz lazim. A.Bilbao, elenmeyecek bir takim degil. Sadece Benfica ile oynadigimiz Istanbul'daki mac herkesin uzerinde oldukca olumsuz ve karamsar bir etki birakti.
katılıyorum sana bende takıp edıyorum atletıcoyu evlerınde cok baskılılar taraftarıyla bırlıkte ama dedıgın gıbı deplasmanlarda zaman zaman cok sılıkler ıste buyuzden dıyorumkı ılk macın orda olması avantaj cunku burda alcamız herhangı bı skorun ustune orda elemek ıcın almaları gereken skor neyse alabılcek gucteler

~UniCef~
06.08.2011, 01:38
Bu Yönetim gercekten iyi isler cikardi, buna katiliyorum.

Ama ders cikarmakta oldukca zorlaniyor, Avrupa'da basari icin kadro korunmaliydi, yanlisa buradan baslandi, en azindan Egemen'i tutmak gerekirdi.

Tamam bunu yapamadin diyelim ama devaminda bunlarin yerini doldurmanin haricinde ne yaptin, kaldi ki Egemen'nin yerini doldurmadilar.

Orta sahaya alinan Baris Özebk'in yeri kesa yine doldurulmadi.

O zaman Ceyhun'u ne diye biraktik?

Birdahaki sezon yine aynilarini yasayacagimiza eminim artik.

Kimse ders cikarmiyor maalesef...

Ben artik Türkiye Liginden sogudum, millet sike yaparak emegimizi caliyor, artik Avrupa'da basari istiyorum, oda bu anlayistaki Yönetimler ile cok ama cok zor.

Insallah düzeltirler...

Ama Nokta`dan bahsetmedin. Kim bunalrin yerine gelecek?

Sadri Sener saf bir insan oldugu icin Selcuga güvendi , ne yazikki tam bir karaktersizi cikti. Benim`de takimin icinde sevdigim oyuncu idi , ama oyunculara güvenmemek lazim.

Egemenin yerine Cerluska
Umutun yerine Halil
Selcugun yerine Zokora
Jajanin yerine Adrian
üstelik Henrigol

Transferler iyi , ama en daha fazlasina ihtiyacimiz var. Simdi esas Problem Selcuk ve Egemnden para kazanmamamiz.

Ders ckardilar. Nasil bir soluk`da Burakà imza attirdilar?
Engini göndermeleri gerekiyo, cok bozuyor takimin havasini.

Senol Günesin önünde Fulham örnegi var, ve eminim ki aynisini yapacak , belki o bitirmez Ünal Karamana devretir ama 10 Yil icindee eger Teknik Kadro kalir ve iyi Yönetimlerele calisirsa Final oynariz ondan eminim. Yani kaldi 7 Yil.

Önemli olan Alt Yapi . Su 1461 birsseye lazim olmuyor ve hata zaten burda. Ne yeteneksiz Teknik Direktörler var alt yapida anlamoyprum.

Fatih Öztürk
06.08.2011, 01:39
yönetıme fazla kol kanat germenın anlamı yok dostlar.4.senelerı başlıyor zıraat kupası dışında kupa yok.bılbaoya oldukı Allah korusun elendık.bu yönetımın dığerlerınden ne farkı kalırkı?alttan oyuncu çıkmadıkça hep hazıra para verdıkce ıstanbulla ıstıkrarlı kafa kafaya oynamamız mümkün değıl.

Ilelioglu

atletıco evınde cok cok ıyı takım bunu gozardı etme kaldıkı benfıca gıbı defansı ortasahada kurmuyolar aralara top atasında burak kossun karsı karsıya kalsın..atletıconun maclarını ızledıysen barcelona bıle real deplasmanında topa sahıp oldugu kadar atletıco deplasmanında sahıp olamıyo..barca gbı takımı zaman zaman baskı altına alabılen bı takım evınde bıze ıkı pas yaptırmaz bırde bızımkılerın defanstan top cıkarma becerıksızlıklerını goz onune alırsak hatalı bı kac gol yememız kacınılmaz

Oysa bazi arkadaslar kesin elerdik diyordular.

St.Pauli mesela...

Bu arada Henri 3 hafta sahalardan uzak kalabilir (kaynak: ligtv)

Burçak
her türlü girişim yapılmalı. statlarını yiyecek değiliz. sayemizde tribünleride dolar. atmosfer nasıl olur görmüş olurlardı

~UniCef~
06.08.2011, 01:40
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/ondrej-celustka/profil/spieler_70131.html

St.Pauli Takim mi?

Güldürmeyin beni.