PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Hentbol Takımına sahip çıkalım

bordo61
02.08.2011, 22:35
Sadece Adımız Trabzonspor
Yayınlanma Tarihi : 23 Temmuz 2011 / 15:09

Trabzonspor Hentbol takım Kaptanı İsmail Engin Haliloğlu yönetimden destek bekliyor.

Eğitimci olmasının yanında 25 yıldır süper lig tecrübesiyle adından hayli bahsettiren Trabzonspor Hentbol takımı kaptanı İsmail Engin Halioğlu, Hentbol takımına destek verilmediğinden bahsetti. Geçtiğimiz sezon için mucize gerçekleştirdiklerini belirten Haliloğlu Bordo-Mavili Hentbol takımı için önemli açıklamalarda bulundu. Kaptan’la sohbetimiz şu şekilde gerçekleşti:

TAKA: 20 günde kurulmuş bir takım ve yaşanan sıkıntılar var. O dönemde neler yaşandı kaptanın ağzından dinleyelim.

HALİLOĞLU: Geçen sene 2.ligde şampiyon olunca Trabzonspor adı altında kurulacağımızı bize bildirdiler. 20 günde kulübü kurdular. Büyük transferler yapamadık. Dışarıdan tespit edemedik iyi yabancı oyuncuları ve küme düşmemesi için takım kuruldu. Takımın gerçek boyutu da doğruyu söylemek gerekirse küme düşebilecek bir takımdı. Ama iyi bir ekip olduk. Yönetimsel sıkıntılar yaşadık o dönem kendi içimizde ama iyi bir ekip olduk. Küme düşmemeye oynayacak olan takım bir anda Avrupa kupalarına oynamaya başladı ve sonunda 3 yılda yakalayacağı başarıyı 1 yılda yakaladı. Çünkü yeni kurulmuş bir takımın ligde Avrupa kupasına katılması zor. Çünkü çok iyi bütçeli takımlar var. Çok köklü takımlar ve onları geride bıraktık. Play-off’a İyi kuralarla gittik. 3 maç çok üst düzeyde oynadık ve Avrupa kupalarına katılmayı başardık. Bana göre bu takım gereğini fazlasıyla yaptı. Bundan sonra ki Avrupa kupalarında veya ligde bir üst kademeleri zorlaması için bazı yatırımların gelmesi gerekiyor. Bu yatırımlar gelirse Trabzon seyircisinin de Hentbol’e düşkünlüğünü biliyoruz. Seyirciyle beraber bu takım iyi işler yapar.

TAKA: Yönetimsel sıkıntıları yaşarken Trabzonspor’un bu konuda tutumu ne oldu?Size sahip çıkmadı mı?

HALİLOĞLU: Bizim bildiğim kadarıyla adımız Trabzonspor. Yani sağ olsunlar içeriden malzeme yardımı yapıyorlar ama maddi anlamda bir yardım gelmedi. Destek verilemiyor çünkü futbol takımının da şampiyonluğa oynamasından dolayı herkesin uğraşı o yöndeydi. Hem maddi hem de manevi yardım lazım. Maddi gelmiyor. Büyüklerimiz öne çıkıp ta yönlendirme de yapmıyorlar. Yani Murat Başkan ve Ahmet Kaynak’ın sırtında bu işi bir şekilde döndürüyorlar. Ama bir daha ki sezon döndüremeyebilirler.

TAKA: Trabzonspor Hentbol takımı merkez sahası olan 19 Mayıs Kapalı spor salonunda değil de Çok Amaçlı kapalı spor salonunda maçlarını oynamak zorunda kaldı. Bunun takıma etkisi ne oldu?

HALİLOĞLU: Bizim en büyük sıkıntımız o. Çünkü şehirden uzak oynuyoruz. Şehirden uzak oynamamıza rağmen fena bir seyirci potansiyelimiz yoktu ama merkez 19 Mayıs’ta oynasak çok büyük seyirci potansiyeli ile oynayabileceğiz. Hentbolu iyi bilen bir seyircimiz var. Hakemlerin düdük çalmasında, rakiplerin oynamasında zorluk yaşatan bir seyircimiz var. Biz merkez kortu istiyoruz ama tüm uğraşlarımıza rağmen oraya sokmuyorlar bizi. İnşallah bu sene oraya girmek istiyoruz. En azından Avrupa kupası maçlarını orada oynamak istiyoruz.

TAKA: Dediğiniz gibi hakemler merkez sahada düdük çalarken çekiniyorlar. Ancak Çok amaçlı sahasında birçok maçınızda hakem hataları aleyhinizde oldu ve çok maç kaybettik. Neler söyleyeceksiniz?

HALİLOĞLU: Çok amaçlıda bu sene bizim çok canımızı yaktılar. 1 sayı farklı skorla 4 maç verdik. 3 beraberliğimiz var içerde. Bunlar hakemlerin yanlış düdüklerinden dolayı oldu. Ama yukarıda kendi sahamızda oynadığımız zaman o düdükler çalınmıyordu. Yıllardır oynadığımız için o tecrübeye sahibim. Korkuyorlar. Seyircinin Hentbol ’ü bildiğini biliyorlar. Birde oradan geçen herkes salona giriyor. İyi potansiyel oluyor. Birde Hentbol maçları seyir zevki spor dalıdır. İddialı olunca da destek veriyorlar.

TAKA: Takım Avrupa kupalarına gidecek. Trabzonspor Hentbol takımının bu şartlarda önünü nasıl görüyorsunuz?

HALİLOĞLU: Takımda çok iyi gençler var. 2-3 tane gelecek vadeden genç oyuncu var. Gençte olabilir tecrübeli de olabilir 2-3 tane iyi yabancı transferi yapılması lazım. Gençlerle beraber iyi harmoni yakalanırsa Trabzon Hentbol ’ünün 5 ile 10 yıl arasında geleceğini kurtarırlar. Ama yok bu takımla Avrupa kupası ya da lig oynamaya kalkarsanız geçen sene bana sorarsanız bir mucize gerçekleştirdi takım. Aynı mucizeyi gerçekleştirebilir mi o soru işareti. Avrupa kupasında da zor.

TAKA: Yaşadığınız bu zorluklardan sonra Trabzonspor yönetiminden beklentileriniz neler?

HALİLOĞLU: Trabzonspor yönetiminden maddi ve manevi, Özellikle de manevi istiyoruz. Çünkü maçlarımıza gelmelerini istiyoruz. Biz şehir dışına giderken bizi yönlendirmelerini istiyoruz. Nevzat Şakar Bey bu sene Asbaşkan olduktan sonra ilgilendi. Yaptıklarını biliyoruz. Bizi yönlendirdi ama tüm yönetimsel anlamda bize destek olmalarını bekliyoruz. Birde Trabzonspor’un logosunu taşıyoruz. Trabzonspor’un formasını giyiyoruz. En azından maç bittiği zaman deplasmanda Trabzonspor taraftarları bizden forma istiyorlar. Onlara bir forma bile veremiyoruz. Futbol takımı gibi değiliz. O formalarla sezonu bitirmek zorundayız. Yani biz destek istiyoruz. Maddi anlamda destekleri gelirse karşılığında da başarı gelir. Avrupa kupalarında gelir. Avrupa takımları şehrimize gelir. Reklamı yapılır. Güzel olaylar olur ama hem maddi hem de manevi destek istiyoruz. Manevi anlamda da yok. İnşallah bu sene bekliyoruz.

TAKA: Ahmet Kaynak hocanın sezon başında yönetimsel sorunları oldu ve görevden ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra yeniden takımın başına geldi. Siz takım kaptanı olarak bu git geller hakkında neler söyleyeceksiniz?

HALİLOĞLU: Sezon başında yönetimin kendi içinde birkaç sorunu oldu. O olayı hoca bazına yansıttılar ki daha bizim 2. Maçımızdı. Ahmet hocanın 2.maçıydı. Ahmet hocayla yolları ayırdılar. Sonra yönetim kendi arasında ki sorunları çözünce Murat Başkan, başkanlığa gelerek tekrar Ahmet hoca geri gelmesi bu takımı toparladı. Ahmet hoca gelmese bu takım biraz zor toparlardı. Çünkü kaos yaşamış bir takım. 2.maçında hocasını kaybetmiş bir takım yönetimini kaybetmiş, maddi anlamda ilerisini göremeyen bir takımdı. Hala maddi anlamda herkesi alacağı var ama onlar söz konusu değil. Ahmet hocanın dönmesiyle takım kendini toparladı. İyi bir ekibiz. Gençlerimiz iyi. Takımın tecrübeli oyuncuları da iyi ağabeylik yapıyor. Bu sene o sayede iyi bir takım olduğumuzdan dolayı başarı geldi. Seneye bilmiyorum. Seneye iyi görmüyorum. Çünkü bir sene yapabilirsin bu başarıyı. 2.sene yapmak zor olur.

TAKA: Peki siz takımın kaptanı olarak yönetimle bir araya geldiniz mi?

HALİLOĞLU: Önümüzde ki sezon için girişimler var ama olimpiyatlar her şeyi engelliyor. Her taraf tıkanmış durumda. Ahmet hoca milli takımda sorumlu müdür olimpiyatta. Yöneticiler sağda solda bu işin peşine gidiyorlar. Herhalde tahminim olimpiyatın bitmesine yakın bir dönemde toplanıp karar verilecek diye bir duyum aldım. Ama çokta ileriye gitmemesi lazım. Çünkü geçen sene Ağustos’un başında kampa gitmiştik. Şurada 15 günlük bir süreç var.

TAKA: Avrupa kupalarına katılacak bir takım olarak taraftarınızdan neler bekliyorsunuz?

HALİLOĞLU: Biz Trabzon seyircisini çok seviyoruz. Hentbolü bildiklerini de biliyoruz. Bize gerçekten itici bir güç oluyorlar. Çok maç çevirdiğimiz oldu onların sayesinde. Biz bizleri desteklemelerini bekliyoruz ve taraftarımızdan da bizi merkez korta gelmeleri için onların da isteklerini biliyorum. Bize de sürekli soruyorlar niye Çok amaçlıda oynuyorsunuz, gelemiyoruz. Belediye otobüs kaldırsın, Trabzonspor otobüs kaldırsın gelelim gibi teklifler sunuyorlar. Biz seyircimizden bizi desteklemelerini bekliyoruz ve merkez korta geldiğimiz zaman inşallah bu sene geleceğiz saha çizilince. Eski seyircimizle buluşmak istiyoruz.

TAKA: Son olarak söylemek istedikleriniz neler?

HALİLOĞLU: Son olarak şunu söyleyebilirim. Ben 25 yıldır süper ligde oynuyorum. 100’ün üzerinde milli takımda oynadım. Artık son dönemlerimiz bizim. Hatta 2 sene önce bırakma aşamasına da gelmiştim. Ama gerçekten arkada iyi gençler var. Onlara destek olunmasını istiyoruz. Bende bunu istiyorum.

Onların çok maç oynaması gerekiyor. Avrupa kupası oynaması lazım. Bu şekilde çok cüzi miktarlarla Trabzon Hentbolünü kurtarabilirler. Ha yok bu iş burada biterse 2-3 sene sonra sil baştan transfer yaparak Hentbole dönülmesi gerekiyor. Altta ki gençlerin küstürülmemesi gerekiyor. Tabi küstürüldü gençlerin çoğu. Ben Beden Eğitimi öğretmeniyim. Sporcularımız Lise bitiyor.

Lise bitene kadar Hentbol oynuyorlar. Yukarının karışık olduğunu görünce branş değiştiriyorlar. Bırakıp başka iş yapıyorlar. Çok iyi hentbolcularımız vardı. Yukarıdan desteği göremeyince kaçtılar. Geri çekildiler. Destek verilmesini istiyoruz ve çok büyük bütçelere de gerek yok. Normal bir futbolcunun parasına öyle süper lig de değil. 2.ligde oynayan bir futbolcuya verilen parasına bir sezon yapılıyor. Bütün takımlar biliyorsunuz bir yığın yanlış transfer yapıyorlar. Tutmuyorlar. Bir futbolcu parasını bize verirseler Avrupa kupalarına ses getirecek, Trabzon’u en iyi şekilde temsil edecek bir takım kurulacağına inanıyorum.

http://www.takaonline.com/sadece-adimiz-trabzonspor.html

------

http://www.facebook.com/trabzonspor

http://twitter.com/#!/trabzonspor

http://twitter.com/#!/h_yazicioglu

http://twitter.com/#!/atifomurden

http://twitter.com/#!/altug_tly

http://twitter.com/#!/zagortenay76

info@trabzonspor.org.tr

Canberk
02.08.2011, 23:06
Kapatırlar yakında. Önce Bayan Futbol sonra Basket. Sırada ki branş belli oldu. Boşuna mail atmaya gerek yok adam babasının malını kapatıyor sanki kimseyi de dinlemiyor

Ilelioglu
02.08.2011, 23:15
Bayan Futbol Takimini kapatan zihniyet yakinda bunuda kapatir...

Böyle yaparak sanki Futbol'da basarili olacagizda...

Yönetim ah yönetim...

:rolleyes:

Tolga
03.08.2011, 01:18
Anlamıyorum arkadaş.Sponsor mu yok?Sadece futboldan mı para kazanıyor bu takım?

Serdar Dilekoğlu
03.08.2011, 09:06
Şimdi yine dünyanın mailini atarız bu mailler bir işe yaramaz.

Ancak sinir katsayımızda bir artış gözlenir.

Umarım kapatma girişiminde bulunmazlar.

zekeriyya
03.08.2011, 11:40
miadlı evrak iş bildirimi oluşturdum
her ayın 15 inde kulübe e-mail at