PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziya Dogan "Trabzonspor'u Asla Bırakmam"

Sayfa : 1 [2]

deco
30.09.2004, 11:17
Gördügünüz bayraklar pankartlar bjk maçinda hepsini bol bol tribunde göreceksiniz Selim Dogan görevi birakmasina ragmen taraftarlik görevini yerine getiriyor..Herkes bjk maçinda avniaker'de karnavali görecek..Tam bir sov düzenlendi duydugum kadari ile..smileys/smiley2.gif

ulan nasil çikacaksin besiktasTRABZONDAN

Emin
30.09.2004, 11:38
Besiktas bu kadar kolay vazgeçmeyecek Ziya Dogan israrindan. Bugün olmazssa devre arasinda o zamanda olmayacak sezon sonunda. Bu adamlar daha çok basimizi agritir. Ama Ziya Hocayi Trabzonspordan koparamayacaklar. Çünkü Ziya Hoca akilli adam. Kariyerini BJK ye giderek çöpe atmayacak kadar akilli. Ziya Hoca kariyerinde eksik olanlari TS nin basindayken yapacak. Sampiyonluk, sampiyonlar ligi, ama BJK ye giderse bunlarin hiç birini yapamaz....

Bu yüzden Ziya Hoca TS yi ve kendini düsünerek bu takimda kalacak....

shipbroker61
30.09.2004, 11:45
gunaydin arkadaslar,

gun icinde guven tanerin mail adresine yollayacagim. bilginize.

ama tekrar soyliyim ben buraya yazarken bile utandim ondan dolayidirki yazima sizden ozurdileyerek basladim

ibrahim güven tanere yollarken de özür dileyerek basla abi nezaketen yanismileys/smiley1.gif

merak etme kardes usturuplu bir sekilde itin bi tarafina sokup cikarmayi dusunuyorum zati alilerinismileys/smiley1.gif

Kara Kartal
30.09.2004, 12:14
Sevgili Trabzonspor taraftari kardeslerim,

Ben bir Besiktas taraftariyim. Sitenize uye olmamin sebebi,sporun ozunde bulunmasi gereken ve malesef bugunlerde siddetle varligina ihtiyac duydugumuz, pozitif dusunce ve davranislar dogrultusunda, bu platformda yaziya dokulecek dusunceleriniz uzerine fikirlerimi ifade etmektir.

Malumunuz bugunlerde kendi camiam gerek yonetimsel ve gerek teknik(futbol) konularda zor gunler geciriyor. Bu zorluk dogrultusunda futbol teknik direktorunuz Sn.Ziya Dogan'a yapilan transfer teklifini kendi adima etik bulmadigimi belirtmek istiyorum.

Sporda pozitif degerlerincogu zaman oncusu ve kimi zaman da destekleyicisi olan (kanaatimce)camiamin, yoneticilerinin, boyle bir teklifte bulunmalari halenBesiktaslilik degerlerini yeterince ozumseyemediklerini (kanaatimce)gosteriyor.

Bir Besiktas taraftari olarak, sahsim adina, bu davranistan dolayi, sizlerden ozur diliyorum.

ts_fan
30.09.2004, 12:28

Ben bir Besiktas taraftariyim. Sitenize uye olmamin sebebi,sporun ozunde bulunmasi gereken ve malesef bugunlerde siddetle varligina ihtiyac duydugumuz, pozitif dusunce ve davranislar dogrultusunda, bu platformda yaziya dokulecek dusunceleriniz uzerine fikirlerimi ifade etmektir.

Malumunuz bugunlerde kendi camiam gerek yonetimsel ve gerek teknik(futbol) konularda zor gunler geciriyor. Bu zorluk dogrultusunda futbol teknik direktorunuz Sn.Ziya Dogan'a yapilan transfer teklifini kendi adima etik bulmadigimi belirtmek istiyorum.

Sporda pozitif degerlerincogu zaman oncusu ve kimi zaman da destekleyicisi olan (kanaatimce)camiamin, yoneticilerinin, boyle bir teklifte bulunmalari halenBesiktaslilik degerlerini yeterince ozumseyemediklerini (kanaatimce)gosteriyor.

Bir Besiktas taraftari olarak, sahsim adina, bu davranistan dolayi, sizlerden ozur diliyorum.

bu kadar pozitif bir sekilde gerçekleri görüp degerlendirme yaptigin için bende sana tesekkür ediyorum, keske herkes (ist. medyasi, bjk klübü muhalefeti ve yazarlari) bu gerçegi görebilmis olup senin yaptigin degerlendirmeye yakin degerlendirme yapabilselerdi...

Saygilar...

#10 Fietra
30.09.2004, 12:36
Açiklamadan önceki gün okuldakiler dalga yapiyorlardi Ziya Dogan gelecek diye akillari sira beni kizdiracaklarsmileys/smiley36.gifDedim bakin Fatih T. ve Gökdeniz gitmeyecek dedim mors olup kaldiniz Ziya Hoca da gitmeyecek dedim bigün sonra yine mors oldular ama Man Utd. zaferi daha yankili bir sekilde mors ettismileys/smiley36.gif

Guests
30.09.2004, 12:37

Böyle besiktaslilarda var mi ya?

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

electrix
30.09.2004, 12:38

sevgili besiktas taraftari kardes

bende sana tesekkür etmek istiyorum gerçi ben bu konunun ne kadar besiktas camiasindan olduguna emin olmamakla birlikte yinede adinin anilmasi yeterliydi bu kadar güzel düsüncelerin oldugu içinde sana tesekkür ediyorum darisi digerlerinin basina !...

tsakrep61
30.09.2004, 12:50

helal olsun kardes bir gun hak yyolu bulman dilegiyle

Guests
30.09.2004, 12:51

ama senin böyle dogru düsünüyo olman yapilanlari,eziktas gerçegini,ve istanbulun hala yikilmasi gereken bir saltanat oldugu gerçegini degistirmez

bunlari duymak güzel ama icraat lazim icraat!

shipbroker61
30.09.2004, 12:56

ama senin böyle dogru düsünüyo olman yapilanlari,eziktas gerçegini,ve istanbulun hala yikilmasi gereken bir saltanat oldugu gerçegini degistirmez

scholes kardes yanlis yapiyosun ama. arkadas iyi niyetli birsekilde kendisiyle alakasi olmamasina ragmen "sahsi" adina bizden ozur dilemis. ince ve farkli bir yaklasim. ama biz buna ragmen onun icin degerli olan takimina kendi aramizda kullandigimiz tanimlamalarla cevap verirsek tahrik eden taraf olmus oluruz.

biraz daha dikkat kardessmileys/smiley2.gifhatta esir sehrin insanlari serisinin son bolumunu bir daha oku istersen.

sevgi ve muhabbetle kal

Kara Kartal
30.09.2004, 13:00
Sevgili Electrix,

26.09.2004 pazar aksamindan bugune kadar resmi internet sitemizde Sn.Ziya Dogan'a teklif yapilmadigi konusunda herhangi bir aciklamada bulunulmadi. Dun (29.09.2004) yapilan aciklamar genel anlamda teknik direktorumuzun takimin basinda oldugu (medyada ismi gecen camamiz orjinli teknik direktorler onore edilerek soze baslaniyor) dogrultusundaydi. Kisisel olarak spor medyasinda cikan haberlere itibar etmem. Bu yuzden halen super ligde gorevde(!) bulunan ve ismi gecen teknik direktorlere teklif goturulmemis olmasini diledim surekli. Ta ki Sn.Ziya Dogan ve oncesinde futbol sube sorumlunuzun aciklamalarina kadar (aciklamalar gelmeseydi dahi endiselerim devam edecekti cunku beklentim resmi sitemizde direkt ad verilerek yalanlama yonunnde olmaliydi). Kanaatimce sadece camiamiz orjinli degil, halen super ligde gorevli olan hicbir teknik direktore teklif gotorulmemeli.

Bu mesjdan vesile ile Shipbroker_61 kardesimizle de bir dusuncemi paylasmak isterim. Besiktas Kulubu yonetiminin Sn.Ziya Dogan'a teklifde bulunmasi hangi acidan bakarsaniz bakin saygi duyulabilecek ya da onaylanabilecek bir davranis bicimi degil.Sn.Guven Taner'de yazisinda bunu onayladiginisoylemiyor. Sadece Besiktas yonetiminin hangi dusuncelerden yola cikmis olabilecegi konusunda kendi kanaatine gore bir secenek sunuyor. Boyle bir yaziya karsilik olarakyazdiginiz ve kendisine de gondermeyi dusundugunuz mesajinizi gondermeden once bir kez daha dusunmenizirica ediyorum. Yazinizda yaptiginiz ornekleme Inaniyorum ki siz de dahil olmak uzereulkem insaninin hemen tamami icin cok hassas bir konudur. Sn.Guven Taner bugune kadarki yazilarinda diger spor yazarlarindan farkli oldugunu(pozitif anlamda) sikca ortaya koymus bir sahsiyettir (kanaatimce).

Sevgi ve saygilarimla

Kara Kartal
30.09.2004, 13:15
Sevgili arkadaslar,

Sizin tabirinzle "Saltanat" olarak ifade edilen kavrami(ben kavramolarak nitelendiriyorum" yikmak, kanaatimcesonuna kadar mucadele etmekle olur. Saltanat konusu genel anlamda spor, local anlamda ise Isanbul-Anadolu medya saltanati ise bu mucadelenin en buyuk silahi (gozlemlerime dayanarak) basaridir. Trabzonspor'un ya da Istanbul disi bir baska spor kulubumuzun futbol konusunda alacagi kalici basarilardan gecer. Bu salt ligde sampiyonluklar ya da Avrupa'da zaferler anlamina gelmemelidir. Toplum kulturu, spor, taraftarlik, yonetim vb. bir cok konuda gerceklestirilen pozitif adimlar daha buyuk zaferdir bana kalirsa.

Sevgili arkadaslarim,

Yasadigimiz hayatin her alaninda pozitif degerlerin savunucusu olmak, basarabildigimiz olcude bunlari eyleme donusturebimek, herturlu saltanati yikmak icin onemli bir adimdir bence. Bu konular uzerine dusunduklerimi ilerleyen zamanda sizlerle paylasmaktan, kendime sizlerden birseyler katmaktanbuyuk mutluluk duyacagim.

Sevgi ve saygilarimla

Çebi
30.09.2004, 13:15
Sevgili Electrix,

26.09.2004 pazar aksamindan bugune kadar resmi internet sitemizde Sn.Ziya Dogan'a teklif yapilmadigi konusunda herhangi bir aciklamada bulunulmadi. Dun (29.09.2004) yapilan aciklamar genel anlamda teknik direktorumuzun takimin basinda oldugu (medyada ismi gecen camamiz orjinli teknik direktorler onore edilerek soze baslaniyor) dogrultusundaydi. Kisisel olarak spor medyasinda cikan haberlere itibar etmem. Bu yuzden halen super ligde gorevde(!) bulunan ve ismi gecen teknik direktorlere teklif goturulmemis olmasini diledim surekli. Ta ki Sn.Ziya Dogan ve oncesinde futbol sube sorumlunuzun aciklamalarina kadar (aciklamalar gelmeseydi dahi endiselerim devam edecekti cunku beklentim resmi sitemizde direkt ad verilerek yalanlama yonunnde olmaliydi). Kanaatimce sadece camiamiz orjinli degil, halen super ligde gorevli olan hicbir teknik direktore teklif gotorulmemeli.

Bu mesjdan vesile ile Shipbroker_61 kardesimizle de bir dusuncemi paylasmak isterim. Besiktas Kulubu yonetiminin Sn.Ziya Dogan'a teklifde bulunmasi hangi acidan bakarsaniz bakin saygi duyulabilecek ya da onaylanabilecek bir davranis bicimi degil.Sn.Guven Taner'de yazisinda bunu onayladiginisoylemiyor. Sadece Besiktas yonetiminin hangi dusuncelerden yola cikmis olabilecegi konusunda kendi kanaatine gore bir secenek sunuyor. Boyle bir yaziya karsilik olarakyazdiginiz ve kendisine de gondermeyi dusundugunuz mesajinizi gondermeden once bir kez daha dusunmenizirica ediyorum. Yazinizda yaptiginiz ornekleme Inaniyorum ki siz de dahil olmak uzereulkem insaninin hemen tamami icin cok hassas bir konudur. Sn.Guven Taner bugune kadarki yazilarinda diger spor yazarlarindan farkli oldugunu(pozitif anlamda) sikca ortaya koymus bir sahsiyettir (kanaatimce).

Sevgi ve saygilarimla

Güven Taner'in yazisi hakkindaki görüslerine katilmiyorum besiktasli arkadasim...Kendisinin bu konudaki görüsü yazisinda açikça ortadadir...Yani Güven Taner'in söyledigi BJK kulübü Ziya Dogan'i direk olarak kulübünden istedigi için etik davranmistir...Kulüple görüsmeden Ziya Dogan'la görüsülseydi o zaman etik olmazdi.....Anlaminda bazi seyler yazmis....Besiktas kulübü her iki sekilde de olursa olsunetik davranmamistir.....Hem kulüpten önce Ziya Dogan'in arandigi da açikça ortadadir....

Bu konudaki sahsi özüründen dolayi tesekkür edioruz...ama senin gibi düsünmeyen tüm besiktaslilaraellerindeki kalemleri farkli seyler için,Tabzonsporumuzu yipratmak için kullananlara karsi tavrimiz bundan sonra daha da sertlesecektir.....

diger bi konuysa su nickin....lütfen bu forumda bu nickle yazmasmileys/smiley2.gif

Çakır
30.09.2004, 13:17
Forum kurallarimizda çikabilecek tartismalara engel olabilmek amaciyla farkli takim taraftarlarinin "Trabzonspor Genel" forumunda düsünce belirtmeleri yasaklanmistir. Kara Kartal isimli üye ne kadar iyi niyetli olursa olsun forum kurallarina aykiri davranmamiz mümkün degildir. Kara Kartal isimli üyenin üyeligi askiya alinmistir...

Çebi
30.09.2004, 13:19
Forum kurallarimizda çikabilecek tartismalara engel olabilmek amaciyla farkli takim taraftarlarinin "Trabzonspor Genel" forumunda düsünce belirtmeleri yasaklanmistir. Kara Kartal isimli üye ne kadar iyi niyetli olursa olsun forum kurallarina aykiri davranmamiz mümkün degildir. Kara Kartal isimli üyenin üyeligi askiya alinmistir...

ayni seyi bende düsünüyorum....Arkadas iyi niyetliydi belki ama burada rengini belirtmesi gereksiz tartismlara yol açacakti...tesekkürler çakir....smileys/smiley2.gif

ts_fan
30.09.2004, 13:25
sahsen bu konuda kural nedir bilmiyorum, incelemedim de...bence arkadasa makul bir nick kullanmasi izniverilip burda yazmasi saglanabilir, çünkü profiline de baktim yasi bayaa fazla ve kanimca burada çok mantiklive objektif yazilarini görebiliriz...forum yöneticilerine nacizane fikrimdir, Saygilar...

shipbroker61
30.09.2004, 13:34
Sevgili Kara Kartal,

Yazdigin yazilardaki uslup ve yorumlarindaki samimiyetine tesekkur ediyorum ama emin ol senin icinde barindirdigin iyi niyetin ozelinde Guven Taner genelinde medyamizin buyuk bolumunde gorev alan insanlarda olmadigini bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Cunku Guven Taner'in burda yaptigi B.J.K yonetiminin ne dusundugunu dile getirme degil, yapilan teklifi nasil saglam bir zemine oturtabilirim kaygisi bence. Ve bu yazidaki kilit cümle "Alisveris icin nabiz yoklamak ayip degildir" benim tezimi dahada percinliyor.

ts_fan
30.09.2004, 13:39
Sevgili Kara Kartal,

Yazdigin yazilardaki uslup ve yorumlarindaki samimiyetine tesekkur ediyorum ama emin ol senin icinde barindirdigin iyi niyetin ozelinde Guven Taner genelinde medyamizin buyuk bolumunde gorev alan insanlarda olmadigini bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Cunku Guven Taner'in burda yaptigi B.J.K yonetiminin ne dusundugunu dile getirme degil, yapilan teklifi nasil saglam bir zemine oturtabilirim kaygisi bence. Ve bu yazidaki kilit cümle "Alisveris icin nabiz yoklamak ayip degildir" benim tezimi dahada percinliyor.

kardesim yine çok güzel ifade etmissin...imzami atarim bu tespitinin altina...

Salih61
30.09.2004, 14:07
Bu ilk degil kardesler...Ne zaman SAHA KALKSAK...Bu serefsizler ortaya çikiyor...Ama bu sefer oyuna gelmedik...

ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN....(ADAM OLMAYANLARA DUYURULUR)

Muhalif
30.09.2004, 14:50
ya bence recep dogru tespitte bulunmus.. keske hemen üyeligini iptal etmeseydiniz.. malum kiew maçindan sonra bu foruma aninda üye olup serefsizliklerini belgeleyenlerle bu tip yaklasimda bulunan arkadaslari ayirmak gerekir.. daha önce istanbulun en sevmedigim takimi oldugunu defalarca belirttigim bjk taraftari da olsa bu arkadas gayet olumlu mantikli cümlelerle meramini anlatmis.. bu arada çakir i da anliyorum.. zira forumda herkes gerek yasca ve gerek kültürce ayni olgunluga sahip olmayabilir ve tartismalarin çikmasi -özellikle kullanici adi itibariyle- kaçinilmaz...

simdi gerçekten fair-play diye bir sey varsa bu arkadas sahsi adina olumlu bir yaklasimda bulunmus.. bunu da dikkate almaliyiz.. bence yönetici biri arkadasla iletisim kurup(özel mesaj yoluyla olabilir) bu sitede o kullanici adini kullanmanin dogurabilecegi sorunlari ifade edebilir ve bir baska adla forumumuzda yazmasini önerebilirdi...

unutmayalim ki olaylara at gözlügüyle bakmayan insanlar azami olmasa bile asgari müstereklerde bulusabilir... tribünlerdeki kavga-gürültüleri bir nebze olsun sanal ortamda yumusatabiliriz belki...

ha bu yazima da söyle karsilik verecek arkadaslar çikacaktir simdiden yollarini kapayayim :

'' hayirdir ne o ya bir ezik gerçekleri ifade etti az biraz bizi hakli buldu diye hepiniz hemen ortaligi gülllük gülistanlik yaptinizi, sanki onlara muhtaç miyiz'' v.b

yok arkadaslar sadece su var... trabzonsporlu olduklarini söyleyip kulüp binalarini taslayanlarla mi yoksa bu tür olaylara genis boyutta yaklasanlarla mi daha ortak noktaya sahibiz... cevabiniz birinci ise yukaridaki sekilde yanit verebilirsiniz ve yorumunuza bir sey diyemem... yok ikinci ise yazdiklarimi 'ha bu yazima söyle kasilik verecek arkadaslar olacaktir' kismina kadar tekrar okuyun yeter...

selamlar..

Çebi
30.09.2004, 16:45
Bu arada TV8 de az önce GÜVEN TANER ve AHMET AGAOGLU yasanan son gelismeleri degerlendirdiler...Güven Taner yine gazetedeki kösesinde yazdiklari paralelinde konustu,Agaoglu'ysacvp olarakBesiktas kulübünün kendi sikintilarini Trabzonspor üzerine yüklemeye çalistigini,böyle bir ortamda yapilan bu hareketin yakisiksiz oldugunu sorunsuz Trabzonspor'un üzerine bu tür söylemlerle sorunlar eklenmeye çailisildigini bununda maksatli bi sekilde yapildigina inandigini söyledi....

baba3333
30.09.2004, 17:04
ziya hocamiz hiç bi yere gitmedi simdi onu yapmasi gereken besiktasin ipini çekmek bu hafta kartali TÜYSÜZ KARTAL YAPMAK DÜSER

chota
30.09.2004, 17:16
Besiktas spor klubu bu zamana kadar yapmis oldugu davranislarla Istanbulun diger iki çirkef klubunden ayrilmistir.Seba yönetimi etik olabilmek adina klup menfaatlerini hiçe saymistir.
Hatta cinconun 8-0 la sampiyon oldugu sene serefli ikincilik deyimi ilk defa besiktas için kullanilmistir.
Ama bugün besiktas yönetiminin yapmis oldugu bu haysiyetsiz davranis tarihinide silip götürmüstür.Besiktasin futbol camiasinda konumu son bir kaçsenede müthis bir erozyona ugramisti zaten.Ama bu son olay bir heyelan gibi besiktasin serefini alt üst etmistir...

CAFER ÖZER
30.09.2004, 18:04
http://img20.exs.cx/img20/3118/adamgibiadam2.jpg

Fazla söze ne hacet yetmiyormu

shipbroker61
30.09.2004, 18:11
<DIV>Arkadaslar,</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Dun aksam yazdigim mesaji asagidaki sekilde Guven Tanerin mail adresine attim. Bilgilerinize</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>+++</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Sayin Güven Taner,</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Dun gazetenizdeki kösenizde yazdiginiz yazi ile ilgili olarak hem kendi hem de genelde Trabzonspor'lularin olaya bakis ve degerelndirmelerini nacizane bir sekilde dile getirmeye çalisacagim. Yalniz oncelikle bu yazida verdigim örnek ve benzetmeler icin simdiden özür diledigimi belirtir ama konunun daha iyi altinin çizilebilmesi icin ornegin bu olmasinin gerekli oldugunun kanaatindeyim.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Simdi Sayin Taner yazinizda kendinize gore olaya farkli yönlerden bakip farkli bir gazetecilik ornegi sergilediginizi göstermek istemissiniz. Ama verdiginiz ornek ve yorumunuz savunulacak herhangi bir tarafi olmayacak sekilde yanlis. Varsayalimki Ali Bey Amca evlidir ve esiyle yazili ve yazili olmayan bir hukuk sonucunda bir evlilik akdi imzalamistir. Ama Ali Beyin bu evliligi sürerken Veli Bey geliyor ve Ali Beyin esine Ali Beyin haberi olmadan kendisiyle beraber olmasi icin teklifte bulunuyor. Ha bu arada Veli Beyde evli. Simdi sizin yazinizdaki mantiga göre bu teklif cok yakisiksiz oluyor. Gene yaziniza göre olayin farkli bir tarafida var. Ali Bey esinin isteklerini yerine getiremiyor ne bileyim ona istedigi hayat standartni saglayamiyor dahada ileri gideyim onun cinsel ihtiyaclarini karsilayamiyor.Yani aslinda karsiliyor ama bu disarda televizyonlarda insanlara enjekte edilen bir hayat gibi olmuyor. Iste bunlari gören ve bilen Veli Bey önce Ali Bey'e veya onun bilgisi dahilinde esine teklifi götürüyor. Evet sayin Taner teorinizin iflas ettigi yer bence burasi oluyor. Çünkü sizin yaziniza göre veya sizin mantik zincirinize göre Ali Beyin yaptigi bu teklif hicde yakisiksiz degil. Cunku "alis veris için nabiz yoklamak ayip degildir" sizin yazdiginz yazidan cikan mantiga göre.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Sayin Taner burdaki uyarlama isimlerin yerine baska bir isim koydugunuzda herhangi bir sey degisir mi? Mesela Ali veya Velinin yerine Ahmet Mehmet veya kendi adinizi koydugunuzda olay size hala yakisikli geliyor mu teklif? Olayin etken vey edilgen tarafinda olunmasi herhangi bir sekilde aciklanabilir mantikli bir bahane verebiliyor mu size hala. Sizce abartili bir benzetme mi oldu yoksa Besiktasin yaptigi teklifle bu teklif hemen hemen ayni mi.ip ayni mi. Ondan dolayi sayin Taner size soruyorum</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>- Trabzonspor Ziya Dogan'la bir mukavele imzalamis midir??</DIV>
<DIV>- Bu mukavelenin disinda yazili olmayan bir kader birligine girmis midir??</DIV>
<DIV>- Ona Turkiyenin en iyi kadrolarindan bir tanesini emanet edip elinden geldigi kadar destekte bulunmus mudur</DIV>
<DIV>- Yonetimi, futbolcusu, taraftariyla ona sevgisini saygisini sunup yuceltmis midir??</DIV>
<DIV>Dikkat ederseniz sorular uzuyor ama arda uzar ama cevaplari hep evet olur ve hep görevi yürüten insanin özlük hakkini yerine getirecek cevaplar olarak döner. </DIV>
<DIV>Simdi Sayin Taner neyin memnuniyetsizligi veya korkusundan bahsediyorsunuzsun Ziya Doganin adina Madem o kadar farkli ve tarafsiz baktiginiz iddia ediyorsunuz B.J.K bayan voleybol takiminda dönen olaylarin neden üstüne gitmiyorsunuz. Zannetmyorum ki mansetlerden gördügümüz o olaylarida bu sekilde yaksikli veya yakisiksiz olarak degerlendirip kamuoyuna yansittiginiz saygin kisiliginize ters düsecek bir duruma düsesiniz.</DIV>
<DIV>Onun icin sizden sahsim ve ayni arzu ve umutlar etrafinda toplanmis Trabzonsporlu kardeslerim adina istedigim sey sudur. Bizimle ilgili yazilar yazarken lütfen klubumuze mensubu sahis ve mevkileri bu kadar basite indirgeyip örneklemeyiniz. Eminim sizin icinde en az bizim icin degerli olan "ahlak, terbiye, vefa, dürüstlük" kavramlari herhangi bir ederle alinip verilecek , alinip satilacak seyler degildir. Ondan dolayi B.J.K klubunun icinde builundugu durumdan kurtulmak icin yaptigi herseyi mubah sayacak hareketlerini savunmak veya ahlaki bir tabana oturtmak yerine hem taraftar hemde o renklere gönül vermis biri olarak daha ahlaki daha sportmence çözüm ve önerilerinizi B.J.K yönetimine götürünüz. Böylesi inanin hem sizin hem Besiktasin hem de Türk Sporu icin cok daha hayirli olur.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Saygilar
Ibrahim AY</DIV>
<DIV>+++</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Biraz traslamalar yaptik haliyle ama özünde anlatmak istedigimiz anlatilmistir herhaldesmileys/smiley2.gif
</DIV>

yattara11
30.09.2004, 18:20
arkadaslar artik taraftar olarak yapacak tek birseyimiz kaldi:avni aker'i eziktas'in basina yikmak... tarihteki örnekleri için bkz:geçen seneki eziktas maçi smileys/smiley2.gif

ha olur da ters bir sonuç alirsak tabiki takimimizi sonuna kadar destekleyecegiz...zaten öyle yapiyoruz...

İleli
30.09.2004, 19:23
http://img20.exs.cx/img20/3118/adamgibiadam2.jpg

Fazla söze ne hacet yetmiyormu

yakisir helal be nerde asiliyor bu uzun sokakmi ?

Guests
01.10.2004, 02:47

scholes kardes yanlis yapiyosun ama. arkadas iyi niyetli birsekilde kendisiyle alakasi olmamasina ragmen "sahsi" adina bizden ozur dilemis. ince ve farkli bir yaklasim. ama biz buna ragmen onun icin degerli olan takimina kendi aramizda kullandigimiz tanimlamalarla cevap verirsek tahrik eden taraf olmus oluruz.

biraz daha dikkat kardessmileys/smiley2.gifhatta esir sehrin insanlari serisinin son bolumunu bir daha oku istersen.

sevgi ve muhabbetle kal

ya ibrahim arkadasa lafim yok ki alkisladim onu zaten(önceki mesajima bak)

Biz nasil burda Trabzonspor taraftari olarak binevi trabzonsporu temsil ediyorsan o da besiktas taraftari olarak besiktasi temsil ediyor.Sonuçta onun araciligiyla besiktasa lafim yani eziktasa..

Emorfo
01.10.2004, 11:15
<TABLE cellSpacing=2 cellPadding=2 width="100%"><T>
<T>
<TR>
<TD>Taraftarlarimizdan Bjk'ye kinama!</TD></TR>
<TR>
<TD>

Taraftarlarimiz, Ziya Dogan'a transfer teklifinde bulunan Besiktas'a Kunduracilar Caddesi'ne astiklari 'Adam gibi Adam Ziya Dogan. Bizimdir bizim kalacak' pankartiyla tepki gösterdi.

Besiktas'in Teknik Direktörümüz Ziya Dogan'a yaptigi transfer teklifi, Bordo-mavili taraftarlarimizi ayaga kaldirdi. Trabzon'un en islek caddesi olan Kunduracilar Caddesi'ne astiklari 'Adam gibi Adam Ziya Dogan, Bizimdir. Bizim kalacak' pankartiyla Siyah-beyazli kulübe tepki gösteren taraftarlarimiz, ellerindeki bayraklarla, davullar ve mesaleler esliginde uzun süre Siyah beyazli kulüp aleyhinde tezahüratlarda bulundu.

Trabzonspor Taraftarlar DernegiEski BaskaniSelim Dogan, Ziya Dogan ile Ispanya'ya gitmeden görüstüklerini ve kendisinden güvence aldiklarini belirterek, "Kendisi bir yere gitmiyor. Besiktas kulübünün yaptigi hiç etik degildir. Türk futbolunda böyle seyler olmamasi gerekir. Bu yapilanlar Trabzon insanini kafasina bir seyler sokarak Trabzonspor'un basarisini engellemektir. Ama biz bu oyunlara gelmeyecegiz. Bu yapilan teklifi ahlaki bulmuyoruz ve kiniyoruz" dedi.

http://img11.exs.cx/img11/319/taraftar1.jpg

http://img49.exs.cx/img49/9079/taraftar2.jpg</TD></TR></T></T></TABLE>

Kunduracilar Caddesi..

geronimo_61
01.10.2004, 17:04
trabzonda bulunan taraftar arkadaslara yikin o stadi baslarina,,, kalbim hep sizinle

EmrahYalçınalp
04.10.2004, 15:37
Uzun zaman düsündüm yazayim mi diye... Sonuçta konu kapandi. Ama çok sevdigimiz ve basaridaki rolü tartisilmaz (ama onun basarisindaki Trabzon rolü de tartisilmaz) hocamiz Ziya Dogan nasil her firsatta "sakalamaya gerek yok, benim Besiktasli oldugumu herkes biliyor" diyorsa, simdi çikip ciddi bir açiklama yapmak zorunda...

Besiktas yönetim bazinda "biz Ziya Dogan'la ilgilenmedik" dedi. O halde Ziya Hoca "teklif aldim ve bunun hakli gururunu yasadim" derken yalan söylüyor. Ya da...

Ya da çikip diyecek ki: "Ulan siz adam misiniz? Bana transfer teklifi yapmadiniz mi su tarihte..."

Ondan sonra da nasil bir camiaya aidiyetini sik sik dile getirdigini bir kez daha düsünecek... Kendisinin nasil bir camiada, nasil bir ortamda, nasil el üstünde tutuldugunu da göz önünde bulundurarak...

Lütfen meseleyi Ziya hoca'nin tartisilmasi boyutuna çekmeyelim. Adam öyle ya da böyle çok basarili. Ama Trabzonsporumun hocasi bu töhmet altinda kalmamali... Bedeli ait oldugunu söyledigi camiayi yerin dibine sokmak da olsa ben hocamin kendini yalanci konumundan kurtarmasini diliyorum... Yapmazsa da cani sagolsun. Bu takimin basinda oldugu müddetce hocamizdir. Hep destek, tam destek...

Emorfo
04.10.2004, 15:47
Ziya Dogan'den süphe etmem kesinlikle. BJK yönetimi yan çizdi. Ziya Dogan'i zor durumda birakmak için böyle bir açiklama yapmislardir diye düsünüyorum.

Onur1967
04.10.2004, 18:06
Bence istanbul basininin çirkefligidir diye düsünüyorum. En azindan Ziya Dogan'in bizi birakacagina inanmiyorum... Inanmak istemiyorum..

Mantikli düsününce de zaten gitmeyeegi anlasiliyor. Sampiyonluga oynayanbir takim birakilip gidilmez...

marna
05.10.2004, 15:50
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">Quo Vadis, Ziya?<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />[/I][/B]

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Dogan, Besiktas?in teknik direktörlük teklifi karsisinda ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">onur duymus[/B]? ancak ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">reddetmis.[/B]?

Olay bu hali ile kalsaydi, böyle bir yazi yazilmayacakti kuskusuz. Ama sokaktaki adam ve canim medyam, bu hadiseyi ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ziya Dogan?in mucizevi özelliklerine bir tane daha eklemek firsati[/B]? olarak görüp, bu sekilde tefsir edince dayanamadim dogrusu.

*

Simdi bu yaziyi, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">biraz geç kalmis bir yazi[/B]? olarak degerlendirecek olanlariniz da çikabilir. Bu, tam olarak, yapacak çok daha önemli islerim olmasindan degil, ne yalan söyleyeyim, daha çok, üsengeçligim ile açiklanabilir bir durum. Bir de, hemen yan sütunda okuyacaginiz (çok da emin olmamak lazim gerçi! Okur musunuz sahiden böyle çok alakasiz bir mevzuu?) yazinin konusu olan Sabetaylarla bu aralar kafayi bozmus olmamdan kaynaklaniyor. ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Türkiye?nin önemli meselelerinden biri olarak gördügüm bu hususta arastirma yaparken, araya bir de Ziya Dogan karistirmayayim simdi[/B]? diye düsünmedim degil.. Ama Kant?in (limonlu sicak su olani degil, düsünür olan) dedigi gibi ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">iyiligin kendisi iyiliktir[/B]? misali, yazalim gitsin o zaman..

*

Dünyanin hiçbir yerinde (çok klise bir giristir bu.. Çok da kurtarici.. Ancak Çetin Altan diyor ki, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">bir adam, ne zaman tartismada kaybedecegini anlasa bu klise ile yapar girisini!..[/B]? Eee, ne olacak simdi? Kendimizi ele vermis olduk öyle mi?), lig lideri bir takimin hocasinin bu takimi birakip, lig 13.sü bir takima gitmesi, yukarida andigim ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">mucizevi bir özellik[/B]? seklinde degerlendirilmez herhalde..Dünyanin her yerini gezmisligim ve ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">bütün dünya futbol takimlarinin mantalitelerini bilirim[/B]? iddiam yok süphesiz.. Ama bir de ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ortak akil[/B]? denen bir sey var, degil mi ya?

Öyle ya, lig liderisin ve sampiyonlugun en büyük adayisin.. Huzurlu bir ortamin, sana yanlisinda dahi sahip çikan bir yönetimin var.. Bir de buna, onlari, en büyük rüyalari Sampiyonlar Ligi?nden etmene ragmen, seni çok ama çok seven taraftar kitleni ekle.. Daha ne arar bir insan degil mi?

Hadi simdi de madalyonun diger yüzüne bakalim.. Bu seneki gelecegi belirsiz, kaotik ortami yüzünden görev yapanin da kaçmak için can attigi (tazminatim olmadan asla!), huzursuz, seyircisiyle ve camianin önde gelen isimleriyle barisik olmayan, yas ortalamasi hayli yüksek futbolcu eskileriyle donatilmis bir takim.. Eh, bunun yaninda, sizi transfer etmek isteyen yönetim kurulunun, dünyanin parasini verip getirttikleri Real Madrid?in eski hocasina bile iki basarisiz sonuçta sirtini dönmüs olmasi gerçegi var.. Gidersen sayet, dünyanin en degerli teknik adamlarindan biri sayilan Del Bosque?ye bile sahip çikmaktan aciz bir yönetim kurulu seni bekliyor yani.. Eeee, ne derler adama yahu? ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Rahat mi batti?[/B]? demezler mi? Deseler, bu laf, denileceklerin en hafifi olarak degerlendirilmez mi?

*

Benim kolay gaza gelen canim taraftarim.. Bu yönetim kurulunu begenmediginizi ve takimin da buna ragmen iyiye dogru gittigini düsündügünüzü biliyorum.. ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bu durumda yapilacak sey, bu iyiye gidisin ödülünü bir birime yüklemektir[/B]? gerçeginden hareketle Trabzonspor Teknik Direktör?üne, hiç de tasimadigi özellikler yükleme gayretinizi de anliyorum. Ancak, size de, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ya iyi güzel de bir yerlerde yanlis yapiyoruz[/B]? gibi gelmiyor mu? Benim de gerek bu sütunlarda ve gerekse televizyonda oldukça acimasizca elestirdigim (ve hatta bu yüzden bazi iyi dostluklarimin da bitme noktasina geldigi) bu yönetim kuruluna ve daha da çok, bu futbolcu kadrosuna biraz olsun haksizlik ettiginiz gibi bir endise uyanmiyor mu sizin de içinizde? Kisileri büyüttükçe tek yaptigimizin kurumu küçültmek oldugunu göremiyor muyuz?

Sezar?in hakkini tabi ki Sezar?a teslim edelim. Ziya Dogan?a, kosan, mücadele eden, maçin kaçinci dakikasi olursa olsun mücadeleyi birakmayan bir takim olusturma yolunda gayretlerinden ötürü tesekkür edelim.

Ama, bütün yanlislarina ve aleyhlerine verdigi demeçlere ragmen ona hosgörüyle (daha da çok babacan bir tavirla) yaklasan ve sahip çikan yönetim kurulunu da unutmayalim. Ve tabi, bana göre, takimin bu noktaya gelmesinde en büyük unsur olan futbolcu kadrosunu, hiç es geçmeyelim..

*

Sadet.. Ziya Dogan, Besiktas?in teklifini kabul etmeyerek kendi gelecegini kurtarmistir. Takimini yari yolda birakip giden bir adama Besiktas camiasinin da uzun vadede güvenebilecegini mi zannediyordunuz yoksa?. Del Bosque?ye gösterilen sabrin yüzde biri Dogan?a gösterilmeyecek, en ufak bir basarisizlikta kapiya koyulacakti. Ondan sonra Ziya Dogan, takimini yari yolda birakip giden teknik direktör imajiyla Türkiye?de hangi takimlari çalistirabilecekti?

Siki bir Besiktasli olan Kazim Kanat bile, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ziya Dogan simdi Trabzonspor?u birakip gelirse kendi kariyerini bitirir[/B]? diye yazmadi mi?

Iste Ziya Dogan bütün bu gerçekleri görerek Besiktas?in teklifini reddetmistir (bir de ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">onur duymus!..[/B]? Peh.. Bu da tamamen ayri bir yazi konusudur ya.. Neyse simdilik susuyorum..).. Yani, bunun Ziya Dogan?in adamligiyla, karakteriyle, ya da ne bileyim Trabzonspor?u ve bizleri çok sevmesiyle hiçbir alakasi yoktur. Zekice bir hamle yapmis, çalistirdigi takimi yari yolda birakmamakla hem Besiktas camiasindan takdir almis, hem de Trabzonsporlulara bu hareketi kendileri için yaptigi ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">zoka[/B]?sini yutturmustur!.. Bu haliyle de biz onu daha bir sevmis olduk ve o da, bir dahaki sene için Besiktas?taki yerini garantilemis oldu!..

Nasil, güzel hesap degil mi?

*

Böyle gitmek - gelmekle ilgili yazi yazinca, aklima bir hikaye geldi.. Daha da dogrusu minik bir efsane.. Ben anlatayim, bir baglanti var mi yok mu siz karar verin..

Efsaneye göre, zamanin tevhit dini olan Hiristiyanligin en önemli temsilcisi olan havari Petrus, Neron?un zulmünden ötürü Roma?da dini telkinlere devam etmekten ümidini keser. Baska sehirlerde dini yaymak için bu kentten ayrilirken Appienne yolunda bir isik buketi içinde Hz. Isa?yi görür.. Oysa Mesih göge çekileli yillar olmustur..

Havari, hayretten ne diyecegini sasirarak :

?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Quo vadis, domine (nereye gidiyorsun hazret)?[/B]? diye sorar..

Hz. Isa da ona :

?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Sen, aydinlatilmayi bekleyen kuzucuklarimi birakip Roma?dan uzaklastigin için ben tekrar çarmiha gerilmek ve aci çekmek üzere Roma?ya gidiyorum!...[/B]? diye cevap verir..

Petrus ne mi yapar? ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ziya?nin yaptigini[/B]? desem, okudugunu anlamaktan acizler, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">tamam abi bu hoca basarili ama Yusuf Reha Alp de onu peygamber yapmis ya, o kadar da degil[/B]? demezler mi..

Derler..

Ozan
05.10.2004, 21:16
ziya hocamizin gitmeyecegine inaniyordum zatan de gitmedi iste adam gibi adam böyle kisilere denir helal olsunsmileys/smiley20.gif

ts_fan
05.10.2004, 21:50
Ya da çikip diyecek ki: "Ulan siz adam misiniz? Bana transfer teklifi yapmadiniz mi su tarihte..."Ondan sonra da nasil bir camiaya aidiyetini sik sik dile getirdigini bir kez daha düsünecek... Kendisinin nasil bir camiada, nasil bir ortamda, nasil el üstünde tutuldugunu da göz önünde bulundurarak...Lütfen meseleyi Ziya hoca'nin tartisilmasi boyutuna çekmeyelim. Adam öyle ya da böyle çok basarili. Ama Trabzonsporumun hocasi bu töhmet altinda kalmamali... Bedeli ait oldugunu söyledigi camiayi yerin dibine sokmak da olsa ben hocamin kendini yalanci konumundan kurtarmasini diliyorum...

cani gönülden katiliyorum, haydi Ziya Hocam lütfen çik ve bu açiklamayi yap, yapmasanda hiç önemli degil biz sana güveniyoruz, gönlünde yatani yargilama hakkinida sahsen ben kendimde bulmuyorum...

Seni Seviyoruz Ziya Hocam...

Analyzer
05.10.2004, 23:53
Bu Ziya hoca konusundan da daral geldi artik. Bu konuda açilan forumda basindan beri yaziyorum. Burada asil konu Ziya Dogan degildir. Bizanslilarin sahada durduramadiklari Trabzonspor'u, saha disinda durdurmak için ellerinden geleni yapmalari, bizim de Trabzonspor'lular olarak bu oyunlara gelmememiz gerektigidir. Dün Gökdeniz,Yattara, Gürcistan milli maçi, bugün Ziya Dogan, yarin baska daha neler neler.

Gökdeniz olayinda burada gaza geldik. Standart, otomatige baglanmis sekilde"Kisiler Trabzonspor'dan daha büyük degildir. Gidebilir." yazilari yazildi. Yattara bara gitti dendi. "Kisiler Trabzonspor'dan daha büyük degildir. Gidebilir." yazilari yazildi. Bugün konu Ziya Dogan. Gene "Kisiler Trabzonspor'dan daha büyük degildir. Gidebilir.". Arkadaslar, hepimiz kisilerin Trabzonspor'dan daha büyük olmadigini biliyoruz zaten. Noldu Gökdeniz? 5 senelik imza atti. Noldu Yattara? Kadro disi bile birakilmadi. Noldu Ziya hoca? Trabzonspor'u asla birakmam dedi. Isterseniz bütün takim, hergün çiksin. Basin toplantisi yapsin. Herkes Trabzonspor'dan ayrilmayi düsünmedigini söylesin. Ertesi gün gene çiksinlar, Trabzonspor'dan ayrilmayi düsünmüyoruz desinler. Ziya hoca da maçlardan sonra yaptigi basin toplantilarina, bu cümleyle baslasin. Baskan, yönetim kurulunu toplayip basin açiklamasi yapsin. Sik sik, biz Trabzonspor'u birakmayi düsünmüyoruz desinler. Ne oluyoruz yahu? Bizans basinindaki, bizans takimlarininyönetim kurullarindaki kuduz köpeklerin gazina geliyoruz hemen?

Su anda ligde 8 maçta 7 galibiyet 1 beraberligimiz var. Üstelik en zorlu maçlari biz oynadik. Futbolcular her maçta, kötüoynasalar bile canla basla terlerinin son damlasina kadar savasiyor. Ziya hocanin takima katkilari, nereden nereye getirdigi, galibiyet yüzdesi ortada. Yönetim kurulu, kulübü iyi yönetiyor. Yillardir arayip da bulamadigimiz bir birlik ve beraberlik sözkonusu. Hem takimda, hem yönetim kurulunda, hem de taraftarlar arasinda.Iyi bir taraftarin görevi, en ufak bir durumda futbolculari, hocayi, baskani, yönetimi protesto etmek degildir. DESTEKLEMEKTIR. Onlar da insan,bazen hata yaptiklari da olur bu çok normal. Ama yine insan penceresinden bakarsak, yaptiklari bu kadar güzel isin takdir edilmesini beklemek de onlarin hakki. Gökdeniz'i, Yattara'yi, yönetimimizi, aslan yürekli futbolcularimizi ,Ziya hocayi destekleyelim. Trabzonspor en büyük kulüptür, efsanedir. Bu takima da büyük taraftar yakisir. Taraftara yakisani yapalim. Saygilar.Edited by: Analyzer

Muhalif
06.10.2004, 00:09
analyzersmileys/smiley32.gifher zaman ki gibi.. konularda bazi olumsuz görüsleri daha ortaya çikmadan önlemenin yolunu buldum.. artik arkadaslar ziya hocanin sözlerini ist.basini su sekilde yönlendirerek yansitir gibi ifadeler kullanarak gerçekten de o düsüncelerde olan arkadaslarin bazi seyleri yazmasini önlemeye çalisiyorum ne yalan söyleyim.. zira ist. basini söyle diyebilir deyince yazacak kisinin kafasinda böyle bir plan olsa da vazgeçiyor belki yazmaktansmileys/smiley17.gifbu kendimce bir taktik tabi.. ama son zamanlarda olumsuz yazilar bayagi azaldi gerçekten bu konularda.. yalniz tek takintim hala daha thijs.. onu da idare edin artik ne deyimsmileys/smiley2.gif

sanatik
06.10.2004, 00:51
Bu Ziya hoca konusundan da daral geldi artik. Bu konuda açilan forumda basindan beri yaziyorum. Burada asil konu Ziya Dogan degildir. Bizanslilarin sahada durduramadiklari Trabzonspor'u, saha disinda durdurmak için ellerinden geleni yapmalari, bizim de Trabzonspor'lular olarak bu oyunlara gelmememiz gerektigidir. Dün Gökdeniz,Yattara, Gürcistan milli maçi, bugün Ziya Dogan, yarin baska daha neler neler.

Gökdeniz olayinda burada gaza geldik. Standart, otomatige baglanmis sekilde"Kisiler Trabzonspor'dan daha büyük degildir. Gidebilir." yazilari yazildi. Yattara bara gitti dendi. "Kisiler Trabzonspor'dan daha büyük degildir. Gidebilir." yazilari yazildi. Bugün konu Ziya Dogan. Gene "Kisiler Trabzonspor'dan daha büyük degildir. Gidebilir.". Arkadaslar, hepimiz Trabzonspor'un kisilerin Trabzonspor'dan daha büyük olmadigini biliyoruz zaten. Noldu Gökdeniz? 5 senelik imza atti. Noldu Yattara? Kadro disi bile birakilmadi. Noldu Ziya hoca? Trabzonspor'u asla birakmam dedi. Isterseniz bütün takim, hergün çiksin. Basin toplantisi yapsin. Herkes Trabzonspor'dan ayrilmayi düsünmedigini söylesin. Ertesi gün gene çiksinlar, Trabzonspor'dan ayrilmayi düsünmüyoruz desinler. Ziya hoca da maçlardan sonra yaptigi basin toplantilarina, bu cümleyle baslasin. Baskan, yönetim kurulunu toplayip basin açiklamasi yapsin. Sik sik, biz Trabzonspor'u birakmayi düsünmüyoruz desinler. Ne oluyoruz yahu? Bizans basinindaki, bizans takimlarininyönetim kurullarindaki kuduz köpeklerin gazina geliyoruz hemen?

Su anda ligde 8 maçta 7 galibiyet 1 beraberligimiz var. Üstelik en zorlu maçlari biz oynadik. Futbolcular her maçta, kötüoynasalar bile canla basla terlerinin son damlasina kadar savasiyor. Ziya hocanin takima katkilari, nereden nereye getirdigi, galibiyet yüzdesi ortada. Yönetim kurulu, kulübü iyi yönetiyor. Yillardir arayip da bulamadigimiz bir birlik ve beraberlik sözkonusu. Hem takimda, hem yönetim kurulunda, hem de taraftarlar arasinda.Iyi bir taraftarin görevi, en ufak bir durumda futbolculari, hocayi, baskani, yönetimi protesto etmek degildir. DESTEKLEMEKTIR. Onlar da insan,bazen hata yaptiklari da olur bu çok normal. Ama yine insan penceresinden bakarsak, yaptiklari bu kadar güzel isin takdir edilmesini beklemek de onlarin hakki. Gökdeniz'i, Yattara'yi, yönetimimizi, aslan yürekli futbolcularimizi ,Ziya hocayi destekleyelim. Trabzonspor en büyük kulüptür, efsanedir. Bu takima da büyük taraftar yakisir. Taraftara yakisani yapalim. Saygilar.

cok dogru ve gerekli yazi. bravo analyzer. Umarim taraftarlarimiz bizans medyasinin uyduruk / trabzonsporu durdurmak icin yapilan haberleri ciddiye almaz ve bahsettigin gibi her ne olursa olsun trabzonsporumuzu DESTEKLER. Yarin öbür günü ligde alinabilecek bir yenilgiden sonra ( umarim hic olmaz hep böyle devam ederiz ama olabilir ) gelecek maci düsünüp takim / hoca / yönetimdesteklenmeli. Önümüzdeki dönemlerde bizi bekleyen sorunlar var daha. Özellikle Derby maclari Taraftarimizin davranislari Sonuc ne olursa olsun cok önemli. yukardaki Yazida Ziya Doganda belirttigi gibi özellikle bu maclar hernekadar önemli olursa olsun alinabilecek yenilgi kiev maci ardindan olanlarin tekrarlanmasina yol acmaz inschallah.

Elbette Analyzer bahsettigi gibi Tartisma kritikde olacakdir ancak bunlar YAPICI olmasi gerek KIRICI degil. Futbolcularimizi etc. küstürmekle kendi kendimize zarar veriririz. Zaten bize yeterince Zarar vermek bizi durdurmak isteyen var ve sezon ilerledikcede bunlar dahada cogalacakdir. Biz Tarafdar olarak hernekadar Trabzonda yasamiyorsakda birbirimize kenetlenmemiz ve Trabzonspora DESTEK olmamiz gerek. Sitemize Eklenen Dr Hakan Kulacoglu yazisini bu konuyla ilgili bir zahmet okuyun ( Sizden korkan, Sizin gibi olsun!..BASLIGINDA ) ve görünki biz taraftar olarak görevlerimizi yerine getirdigimiz Takdirde Sampiyonluga cok daha yakin olacagiz. Icimizdeki Irlandalilar diye adlandirdigimiz grubu Trabzonsporu bu Sampiyonlukdan etmekde durdurulam firsat vermeyelim. Bunu Hepimiz bilmeliyiz. Sampiyon olmak istiyorsak bunu ANCAK Birlik beraberlik ile basarabiliriz. Takimimizin Hocamizin Yönetimimizin her ne kadar hata olmus olsada Yerden yere vurma yerine alinabilecek yenilgi veya beraberlikden sonra ONLARA GÜVENDIGIMIZI - COK SEVDIGIMIZI - ONLAR BIZIM HERSEYIMIZ OLDUGUNU - GÖSTERMEMIZ gerek. SEZON SONUN KADAR. SAMPIYON OLURUZ OLMAYIZ ALLAH BILIR. AMA Birbirimizi kirmak engellemek yok etmek yerine hep beraber BIRLIKDEN GÜC DOGAR düsüncesiyle ilerlerlersek - inanin bizi kimse tutamaz. Sezon Sonunda gülen biz oluruz ve o kütük faiklere - serefsiz bicakcilarada kim ne oldugunu ispatlariz. ZAMAN BIRLIK ZAMANI. Maclarimizda TEK amacimiz TAKIMI POSITIV ETKILEMEK VE MACI KAZANMAK OLMALI. Sampiyon oldukdan sonra bizi engellemek iseyenlere verilebilecek en büyük PROTESTO ve DERS budur. mac icinde Takim gol yiyip yenik duruma düsmesi ardindan DESTEK &amp; MORAL gerekli PROTESTO degil. Bir gol daha gerekiyorsa uzatma dakikalari dahil BU DESTEK SÜRMEL ve takim ateslenmeli. BAKIN BILBAO TARAFTARI BU ACIDAN COK ÖNEMLI VE IYI BIR ÖRNEK SAYILIR. MAC OYNANIRKEN TAKIMIMIZ TEZAHÜRATTAN ETKILENIP DAHA IYI OYNAMALI VE GEREKEN GOLLERI ATABILMELI. Trabzonda yasayamayan Avni Akerde maclara gidemeyen Gurbetci Taraftarin Temennisi olarak iletmek istiyorum ve Trabzonda veya Türkiyede Trabzonsporumuzu izleyebilenleri maclara gidebilenleri gercekden kiskanmiyoruzda degil smileys/smiley2.gif

Sevgiler SaygilarEdited by: TesTosTeron

metehan
06.10.2004, 11:19
Ziya hoca hakkinda herkes fikrini belirtti. Ona tam destek verenler de var, Yusuf Reha Alp gibi soguk bakanlar da. Ama bence ne olursa olsun bu konu TS'un gündeminden artik çikarilmali. Sampiyonlugu kendine hedef seçmis ve ona odaklanmis bir camianin artik bu tür tartismalarla kendine zarar vermemesi lazim.

Ziya Dogan söyleyecegini söyledi. Mevcut sartlarda aksi zaten düsünülemezdi. Bence butartismayi artik kapatalim ve asil hedefimize odaklanalim.

Çebi
06.10.2004, 20:14
<CENTER>DOGAN?LA 3 YIL DAHA</CENTER>Bordo-Mavili yönetimde teknik heyetle uzun vadeli sözlesme imzalama görüsü agirlik kazandi

AKSILIK OLMAZSA
TRABZONSPOR yönetim Kurulu?nda göreve geldiginden bu yana büyük basarilara imza atan Teknik Direktör Ziya dogan?la uzun vadeli sözlesme imzalanmasi konusunda fikir birligi dogdu. Özellikle aralik kongresinde bir aksilik olmazsa
tekrar seçilmesine büyük oranda kesin gözüyle bakilan Aktug, bu konudaki görüsünü çalisma arkadaslarina da açti.

YÖNETIM ISTIYOR
AKTUG?UN yaklasimi yönetim tarafindan da kabul gördü. Buna göre Aktug yeniden seçilirse ilk is olarak Ziya Dogan?la yeniden masaya oturacak ve kendi görev süreleri olan 3 yil boyunca birlikte çalisma dogrultusunda anlasma zemini arayacak. Teknik Direktör Ziya Dogan\'i tercih ederek hedefi 12\'den vurduklarini belirten Aktug, ?Iyi ki O?nu takimin basina getirmisiz? dedi.

KARSILIKLI MEMNUNIYET
TARAFLAR arasinda karsilikli memnuniyet olduguna da dikkat çeken Baskan Aktug, ?O bizden memnun, biz de ondan. Sezon sonunda sözlesmesi bitiyor. Ama biz sezon bitmeden kendisiyle yeniden masaya oturmak ve en az 3 yil daha birlikte olmak istiyoruz\'\' diye konustu. Aktug, Besiktas galibiyetiyle artik Trabzonspor?un önünün açildigini da sözlerine ekledi.

SONUÇLAR ÇOK BASARILI
BU arada Teknik Direktör Ziya Dogan?in Bordo-Mavili takimin basindayken elde ettigi rakamlar büyük basari olarak yorumlandi. Bordo-Mavili ekipte 23 lig maçina çikan Dogan, bu karsilasmalarda 19 galibiyet, 3 beraberlik ve sadece 1 yenilgi elde etti. Ayrica Dogan yönetiminde, kalesinde 19 gol gördü. Dogan yönetiminde Trabzonspor geçen yili ikinci tamamlarken bir de Türkiye Kupasi kazandi.

sanatik
11.10.2004, 23:00
<TABLE =metin cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Ziya Dogan Seminere Katildi
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/091004seminer.jpgTeknik Direktörümüz Ziya Dogan, dün aksam Türkiye Spor Yazarlari Dernegi (TSYD) Trabzon Subesi'nin düzenledigi Spor Basini Egitim Semineri'ne katildi.

09.10.2004 14:11:00 </TD></TR></T></TABLE>
<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>

TSYD Trabzon Subesi Lokal'inde spor muhabirleriyle bir araya gelen Dogan, kendisinin her zaman önemli hedefleri oldugunu ve bunlari basaracak bir takimda çalismak istedigini belirterek, Trabzonspor'u bu nedenle tercih ettigini ancak futbolcularin sampiyonluk için çok yönlendirmenin de dogru olmadigini ifade etti.

Trabzonspor'u basarili buldugunu belirten Ziya Dogan, "Sampiyonlar Ligi'nden elendikten sonra Gençlerbirligi maçini kazandik. Daha sonra da UEFA Kupasi'nda Ispanya'dan maç yorgunu olarak döndükten iki gün sonra çikip Besiktas'i yendik. Buna bir bakmak lazim. Bence Trabzonspor basarilidir" dedi.

Transferle ilgili gazetelerde çikan haberlerin dogru olmadigini ifade eden Ziya Dogan, "Bunlarin hepsi de yalan. Transfer dönemi bittikten sonra hiçbir yöneticiden transferle ilgili isteklerimiz olmadi. Kamuoyunu bu sekilde haberlerle bu yönde yönlendirmenin dogru oldugunu düsünmüyorum. Ben bu tür seylerin etkisinde zaten kalmam" seklinde konustu.

Ziya Dogan, ligde 4 büyük takimdan baska bir besinci büyük takim çikip çikmayacaginin sorulmasi üzerine, "Anadolu'dan baska takimlarda sampiyonluk için oynayacaklardir. Ben bunu çok istiyorum. O zaman lige kalite ve renk gelecektir. Buna inaniyorum. Ancak böyle bir takim gelirken bunun psikolojik savasina da hazir olmalidir." diye konustu.

KAYNAK (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/haber.asp?PID=449&amp;HID=11&amp;haberID=28014)

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =article_baslik align=middle bgColor=#1ba93a colSpan=100>Anadolu'dan sampiyon çikacak</TD></TR>
<TR>
<TD rowSpan=2>http://www.internetspor.com/ana/picid=5513</TD>
<TD =black10 vAlign=top align=right width="100%">16:32 11.10.2004
<HR width="100%" noShade SIZE=1>
</TD></TR>
<TR>
<TD =black14 align=left>Teknik Direktör Ziya Dogan, Türk futbolunun gelecegi için Anadolu'dan mutlaka sampiyon çikmasi gerektigini söyledi</TD></TR></T></TABLE>

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Dogan, Fenerbahçe, Besiktas ve Galatasaray'dan sonra Trabzonspor'un sampiyonluklar yasadigini bunlarin yanisira artik Anadolu'dan bir takimin sampiyon olmasini çok istedigini söyledi.

Türk futbolunun gelecegi için Anadolu takimlarindan da sampiyon çikmasi gerektigini belirten Dogan, "Gençlerbirligi bu sansi yakalamisti ancak psikolojik bir savasla iki haftada takimi dagittilar. Anadolu'dan sampiyon takimlar mutlaka çikacaktir ama bu yolda hem ligde galip gelerek iyi mücadele etmeleri gerekir, hemde pskolojik savasi yenmeleri gerekir.

Trabzonspor, Fenerbahçe, Besiktas ve Galatasaray'dan sonra Anadolu'dan sampiyon takim çikacaktir. Türk futboluna bir rekabet bir renk gelecektir. Bunu ben çok istiyorum" dedi.
"Trabzonspor'un sampiyon oldugu yillara baktigimiz zaman hem sahada mücadele vermis hemde pskolojik bir savas vermis oldugunu görüyoruz" diyen Dogan,

"Sahada kazanmis ama bu psikolojik savasi verirken de camianin bir bütün oldugunu görüyoruz. Parçalanmis bir camia hiçbirseyin mücadelesini veremez. Trabzonspor bunu son dönemlerde kaybettigi için uzun bir ara sampiyon olamadi. Iyi bir psikolojik savas veremedi. Anadolu takimlari sampiyonluk mücadelesi verirken sadece takim olarak degil disarda da psikolojik bir savasin verilmesi lazim.

Psikolojik savasa hazir olmayan takim ne kadar ugrasirsa ugrassin sampiyonluk elde etmesi zor olur" seklinde konustu.

KAYNAK (http://www.internetspor.com/ana/detay.php?id=20041011163233)

sanatik
12.10.2004, 21:05
http://www.karadenizhaber.com/images/index_r1_c4.jpg

http://www.karadenizhaber.com/yazarlar/images/ioksuzlabel.gif

RIZA ÇALIMBAY?IN YAPTIGI DOGRU MU?

Riza Çalimbay ligde son yillarda basarisini kanitlamis bir teknik adam... Simdilerde Çaykur Rizespor?un basinda... Yesil- mavili ekip de fena gitmiyor. Ama, Besiktas?ta yasanan kaos nedeniyle bir çok teknik direktörün gündeme gelisi sirasinda Riza Çalimbay?in takindigi tavir beni çok rahatsiz etti.
Çaykur Rizespor?u rahatsiz etmek, kafalarina soru isaretleri sokmak amacinda degilim. Ancak, bir takimla sözlesmesi olan bir hocanin henüz görevde olan baska bir hocanin yerine "resmen" talip olmasi eger etikse sorun yok! Ben etik olmadigi kanaatindeyim. Çalimbay?in "Baskanim izin verdi. Besiktas çagirirsa hemen giderim" demesi hiç hos degildi... Çünkü hemen akabinde Çaykur Rizespor baskani Ekrem Cengiz?in Besiktas?i kinamasi ve bu istege hiç sicak bakmamasi Çalimbay?i kontra yemis duruma düsürdü.
Çalimbay?in düsüncesinde Besiktas olabilir. Her hocanin da böyle düsünceleri vardir. Ama, siz eger bir takimla sözlesmeli iseniz ve o takin size güvenip yola çikmissa, sizin de o takimi yari yolda birakmaniz bilmem nasil izah edilebilir? Sonuçta Riza Çalimbay hem Besiktas?a gidemedi ve hem de verdigi demeçlerin ezikligi ile kaldi. Peki ya Çaykur Rizespor? Onlarin durumunu soran var mi? Hiç mi kirilmadilar? Riza Çalimbay?a eskisi gibi bakabilecekler mi?
Ne demisti Ziya Dogan? "Ben adamim, sonra Besiktasli, etik davraniyorum. Herkes etik davransin." Bilmem kimlere gönderme yapmisti?

KAYNAK (http://www.karadenizhaber.com/yazarlar/ioksuz.htm)

Onur1967
13.10.2004, 16:56
Ziya dogan bizimle uzun yillar kalmali gitmemeli çünkü gitmesi için hiç bir sebep yok..

Ziya hoca ile yillarca devam etmeliyiz diye düsünüyorum..

sanatik
13.10.2004, 17:27
http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/images/karadeniz_solmenu.gif

Haddini bil Demirören

NE ALIYORMUS

"Ben istesem Ziya Dogan'i, Riza Çalimbay'i, Samet Aybaba'yi alirim. Ben Besiktas'im. Bana kimse etik degerlerden bahsetmesin' sözlerine Rizespor Genel Kaptani Yilmaz Zehiroglu sert tepki göstererek, "Herhalde manavdan sebze-meyve aliyor. Zaten Istanbul kulüplerinin bu küstahça sergiledigi tavir yüzünden Anadolu onlara farkli bakiyor" dedi.

TABELAYA BAKSIN

"Öyle aga tarzi tavirlarla kendini kurtarmaya çalismasin. Önce bir tabelaya baksin. Parayla herseyin olmayacagini görmüs olmali" diyen Zehiroglu, "Acinacak hale gelmis sayin Baskan. Konusurken haddini bilmeli" diye konustu.

ARAGORN01
13.10.2004, 17:51
http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/images/karadeniz_solmenu.gif

Haddini bil Demirören

NE ALIYORMUS

"Ben istesem Ziya Dogan'i, Riza Çalimbay'i, Samet Aybaba'yi alirim. Ben Besiktas'im. Bana kimse etik degerlerden bahsetmesin' sözlerine Rizespor Genel Kaptani Yilmaz Zehiroglu sert tepki göstererek, "Herhalde manavdan sebze-meyve aliyor. Zaten Istanbul kulüplerinin bu küstahça sergiledigi tavir yüzünden Anadolu onlara farkli bakiyor" dedi.

TABELAYA BAKSIN

"Öyle aga tarzi tavirlarla kendini kurtarmaya çalismasin. Önce bir tabelaya baksin. Parayla herseyin olmayacagini görmüs olmali" diyen Zehiroglu, "Acinacak hale gelmis sayin Baskan. Konusurken haddini bilmeli" diye konustu.

Demirören'in bu yaptigi küstahça yorumu dinledigimde, bizim yöneticilerimizden biri çikip buna haddini bildirir diye düsünmüstüm. Ancak kimse çikip bir sey söylemedi.

Rize yöneticisine helal olsun.smileys/smiley32.gif

sanatik
04.11.2004, 19:23
http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/images/karadeniz_solmenu.gif (http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/read/today/spor.htm)

SÖZLESMENIN ANLAMI NE!
Trabzonspor ile sözlesme uzatma konusunu suanda düsünmek istemedigini ifade eden Dogan, "Ilk geldigim gün de söyledim Trabzon'da mutluysam, sonuna kadar buradayim. Zaten Türkiye'de 3-4 yillik sözlesme yapmanin anlami ne, eger bir iki kötü sonuçta hemen gönderilmen gündeme gelecekse. Gönlüm tabii ki Avrupa'daki meslektaslarim gibi uzun bir sözlesme yapmak. Çünkü aileni o zaman getirebilirsin. Bu bir teknik adam için önemlidir. Ama suanki sistemde bu düsünce çok zor" diye konustu.

TATIL ÖZLEMI ÇEKIYORUM
Dogan, 9 yildan beri ailesi ile birlikte tatil yapamadigini da ifade ederek, "Futbolun disinda en çok yapmak istedigim sey, sakin bir yerde kafayi dinlemek, özellikle ailemle birlikte olmayi çok arzuluyorum. Insallah bu yil devre arasinda tatil yapma firsati bulacagim" diye konustu. Ankaragücü maçinin çok zor geçecegini de ifade eden Dogan, "Hedeflerimiz dogrultusunda kazanmak istiyoruz. Bu maçin ardindan verilecek araya moralli girmek arzusundayiz" dedi.

ilginc aciklama yapmis ama bence dogru söylüyor.

Burçak
25.04.2007, 14:46
şaşırdınız dimi . heygidi günler. birazdan kilit yiyecek başlık :)

WERTHeR
25.04.2007, 14:48
İnsanı günaha sokma forever61:)

Oemer61
25.04.2007, 14:48
Kovmassalar birakmaz tabi:mad: . Eger yönetimin azicik akli varsa sezon sonunda bu adami postalar, yoksa sampiyonlugu filan unutalim, kümede kalmaya calisalim!!!!!!!!

Burçak
25.04.2007, 14:49
bazen diyorum ki bu ziya o ziya mı. :))