PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aston Villa, K. Orhan ve Ron Atkinson

serdarhoca
07.06.2004, 03:41
Hey gidi yillar. Yil 1995 ne maçlardi o maçlar. K. Orhan'in Kaçarava'nin 4 kisi arasindan çikardigi topu 90'a takmasi ve o sevinç, pesine Ron Atkinson'un sakizi yutup dona kalmasi, Trabzon sehrinin sabaha kadar horon tepmesi, yeni sayilan yerel tvlerin klipler yapmasi. Ahhhh ah. Rabbim o sevinci yine yasatir umarim.smileys/smiley13.gif

kadirsa_2000
07.06.2004, 09:06
Ahh hocam ah unutulur mu yav. Sevinç coskumuhtesemdi ama kutlamalardan sonra yattigimizdamahallenin ortasindasabaha kadar hiç durmadan kornasina basan kamyonu da unutamiyorum smileys/smiley5.gif

serdarhoca
07.06.2004, 10:00
http://web.ttnet.net.tr/serdaronal61/k.orhan_gol_sevinci.jpg

http://web.ttnet.net.tr/serdaronal61/ron_atkinson_sok.jpg

Punisher-61
07.06.2004, 10:26
o ne macdi be...macin genis özetini o zamanlari eurosport kanalinda izlemistim...Alman spiker o muhtesem Gole hayran kalmistismileys/smiley32.gif

AtalaY_BuğrA
07.06.2004, 10:41
O Maçi benden daha iyi kimse hatirliyamaz çok ani var çok anim var. Trabzon daki maçtan Tolunayin formasi hatiradir gören arkadaslar var hali saha maçida giydim. Hele bide ingilterede eleyip geldigimiz maç var o maç sonrasi havaii fisek almistik onu yaktik alt mahalleye düsmüstü smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Mehmet
07.06.2004, 10:41
Harikaydi!

tsakrep61
07.06.2004, 13:25
hey gidi gunler

l-m
07.06.2004, 13:36
Vallahi o zamanlar çok fazla futbolla ilgilenmedigimden çok net bir sey söyleyemeyecegim.Sadece silha seslerinden uyuyamamistik diyeiblirim.Atkinson'un yüz ifadesi herseyi anlatiyor.

Çakır
07.06.2004, 13:51
Iste hayatimda en unutamadigim Trabzonspor maçi. Izledigimde 15 yasindaydim evde ailemle beraber izliyorduk. Gol oldu çildirdik, havalara siçradik, koltuklarin minderleri, gazeteler, televizyon kumandalari havalarda uçustu.Gol sonrasindakio gurur,o mutluluk,o sevinç, o heyecan anlatilir gibi degil! Aston Villa'nin son dakikalarda kaçirdigi golleri ve meshur penaltiyi unutaniniz yoktur saniyorum.

"Atkinson topun basinda" (Bu hoca Ron Atkinson degil, futbolcu Daniel Atkinson)
"Atkinson vuruyor kaleci Victoooor! Bir sut daha yine Victor aman Allah'im!!!! Tekrar Atkinson ve ne yazik ki bu kez top filelerimizde... Simdi Trabzonspor'un isi çok daha zor..."

Aston Villa maç boyunca elinden ne gelirse yapip da geçemedigi o maçin cengaveri, aslani, kaplani Victor Grishko'yu bir penalti vurusu sonrasinda, üstelik penaltinin tam 3 vurus sonrasinda gole çevirerek geçebilmisti.

Maç bitti babam hadi dedi "Tura gidiyoruz giyin formalarinizi" O büyük mutluluk ve Trabzonsporluluk gururuyla tarihin en uzun zafer turlarindan birini atmistik. oaksami unutmam mümkün degil. Hayatim boyunca hep hatirlayacagim 4-5 aksamdan biridir. Hatirlayinca yine gözlerim parladi birden smileys/smiley20.gif

Çakır
07.06.2004, 13:56
http://web.ttnet.net.tr/serdaronal61/k.orhan_gol_sevinci.jpg

O ani tekrar tekrar yasamak için bordomavi.net size imkan sunuyor arkadaslar buyrun indirin smileys/smiley2.gif

http://www.bordomavi.net/Multimedya/videolar/96AstonVilla-Or (http://www.bordomavi.net/Multimedya/videolar/96AstonVilla-OrhanKaynak1-1.wmv) hanKaynak1-1.wmv

grandiose
07.06.2004, 17:52
maç sonrasi çilgina dönüp sehir turuna çiktigimizi hatirliyorum.. sonrasinda da müsait araba bulamayip sabahin besbuçugunda 20 kilometre yolu yayan yürüyerek eve döndügümüzü smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif

Trabzonuma ayaklarim feda olsun...

Muhalif
07.06.2004, 20:18
arkadaslar bu maçla ilgili ben de bir sey anlatayim.. son bursa maçina edremitten bursaya gittim.. sabah sabah iki genç stad etrafinda bekliyordu.. bana bilet nasil alacagiz falan dediler.. yardimci oldum neyse.. çocuklar manisadan gelmisler manisanin bir köyünde oturuyorlar ve aslen manisalilar.. trabzon hastasi 2 kardesler ama.. küçük olan anlatti bana.. aston villa maçini bilmem hangi kanal veriyormus köyde çikmiyormus o da.. maç ta gece.. maçi izlemeye manisaya inmis çocuk.. gece maç bitince kutlamalar falan köye dönmeye araç bulamamis.. 10 km yolu yürümüs sabah 4 de eve varabilmis.. belki pek önemli bir sey degil ama beni asil duygulandiran bir manisalinin trabzonspor için 3 saat gece karanliginda yürümesidir.. biz iste bu yüzden büyük takimiz çünkü her yerde taraftarimiz var ve trabzon lu olmayanimiz da en az olanimiz kadar seviyor bu takimi...

selamlar..Edited by: BesinciMevsim

masteribo
08.06.2004, 00:43
bu mac oynayisinda ben daha 8 yasindayim ama o maci be hayatta unutmam orhan in golunu, hele o spikerin bagirisi asla unutamam

orhan la cok cosmustuk o yillar sonrada kendine cok yazik etti

trapezus61
08.06.2004, 15:03
trafik kazasi gecirdigim icin bir bacagim kirikti. henuz yeni amelyat olmus ve platin takilmisti bacagima...iki koltuk degnegiyle yuruyebiliyordum. annemle yaptigim cetin ve zorlu muharebelerden sonra koltuk degneklerimi aldim ve arkadaslarimin da yardimiyla kale arkasinda cilginlarin safina katildim.

Kucuk orhan golu attiginda koltuk degneklerini firlatisimi , o muthis coskuyu ve ayagimdan gunlerce gecmeyen o derin siziyi hic unutmayacagim.....

chota
08.06.2004, 17:35
Victorun devlestigi maçti.Ingilizleride elemis olmamiz olayi daha degerli yapmisti.

Hatirlayaniniz varmi bilmem ama bütün Istanbul medyasi o günlerde nasilda yalakalik yapardi.Hergün Trabzonspor posterleri verilir tvlerde dekorlar bordo mavi olurdu.

Bende diyorumki o günler yine yakindir...

t-mac
08.06.2004, 18:07
o maçin 2. yarisini bütün dis etkenlere ragmen izlemistim ve okadar heyecanli bir maç izleyecegimi bidaha düsünmüyorum.

hatirliyorum chota o zamanlarida dedigin dogru mütis bir yalakalik vardi bizans medyasinda, adamlarin içinde var yalaklik

chota
08.06.2004, 18:16
Köpegimiz olacaklar yine...

kubilay67
09.06.2004, 14:29
evet

kubilay67
09.06.2004, 14:37
bu maçin benimanilarimda çok ayri bir yeri var. yil 1995 ben yeni zelandaya Yeni zelandali yengemin ailesinin yanina gitmistim. türkiyedeki haberleri yerel gazetelerin dis haberler sayfasindan takip edebiliyordum. tv'de avrupadan futbol pek verilmiyordu. sadece çok önemli haberler arasira veriliyordu. aksam yemegini yemis tv karsisina geçmistik. haberler falan derken sira spor haberlerine geldi. haberi tam anlayamadim ilk anda. görüntü veriliyor ve gol pozisyonu izlenebiliyordu. ekranda bordo mavi renkleri görünce heyecanlandim. iste tam o anda maçi anlatan spikerin ingilizce '' Turkish team Trabzonspor'' dedigini isitebildim. havalara uçtum. Trabzon'um maçi almisti. o an gurbette ne kadar duygulandim ne kadar gurur duydum anlatamam. ertesi günü haberleri gazetelerden detayli bir sekilde heycanla okudugumu hala hatirliyorum. selamlar.

tsakrep61
26.06.2004, 16:27
ulan kucuk orhan nasil harcadin kendini gordun mu ne guzel bizde dokturuodun heyt be

Kul
27.06.2004, 13:50
kendi etti kendi buldu... kimse kovmadi... kendi tercihini yapti hayatini bitirdi...

Keleşoğlu
22.07.2005, 19:15
bugun ilginc bise oldu bakirkoyde ingilizce kursuna gidiyorum,ingiliz hocam uzerimde 714980 nolusmileys/smiley4.gif(tsclub) trabzonspor formami gorunce owww trabzonspor dedi?!adam aston villa taraftariymis!!!tam olarak anlamadim ama 'onceki macta juventusa 3tane attik sonratrabzonspora elendik'gibi bisey dedi..(tabi trabzon bu juventus degil!smileys/smiley1.gif)dusunsenize oyle bi mac ki,adamlara okadar kymuski 10 sene sonra bile hatirlayabiliyolarsmileys/smiley17.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Armağan Dere
23.07.2005, 00:13
Hey gidi yillar. Yil 1995 ne maçlardi o maçlar. K. Orhan'in Kaçarava'nin 4 kisi arasindan çikardigi topu 90'a takmasi ve o sevinç, pesine Ron Atkinson'un sakizi yutup dona kalmasi, Trabzon sehrinin sabaha kadar horon tepmesi, yeni sayilan yerel tvlerin klipler yapmasi. Ahhhh ah. Rabbim o sevinci yine yasatir umarim.smileys/smiley13.gif abi gene kipirdadi içim ah ne günlerdi çocuktum o zaman babamin bi sevinci vardi ki anlatamam hala o golü izlerim hep trabzonspor.org.tr'den spiker de öle seviniyo ki kaçavaranin ortasi orhannn ve gooooollllll ahhh ahhh

Armağan Dere
23.07.2005, 00:24
su anda golü izledim gene gözlerim doldu hele o teknik direktörün o sekil kalmasi ama yakin gelecek gene o günler

oflubektas
23.07.2005, 10:42
bugun ilginc bise oldu bakirkoyde ingilizce kursuna gidiyorum,ingiliz hocam uzerimde 714980 nolusmileys/smiley4.gif(tsclub) trabzonspor formami gorunce owww trabzonspor dedi?!adam aston villa taraftariymis!!!tam olarak anlamadim ama 'onceki macta juventusa 3tane attik sonratrabzonspora elendik'gibi bisey dedi..(tabi trabzon bu juventus degil!smileys/smiley1.gif)dusunsenize oyle bi mac ki,adamlara okadar kymuski 10 sene sonra bile hatirlayabiliyolarsmileys/smiley17.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Aston Villa'nin o sezon bizden bir tur önce eledigi takim Juve degil,bir önceki sezonun Uefa sampiyonu Dennis Bergkamp'li Inter'di. Peki aranizda ikinci maç sonrasi Bagdat Caddesi'nde konvoya çikan yok mu ya?

kutoz
24.07.2005, 17:04
Sevinçten agladigim bir maçti. Kendimi kaybetmistim ve sevinçten oturma odasinin duvari yumruklamisim. Yan komsu ertesi gün esime anlatiyordu; duvardan gelen sesle öyle korkmuslarki, binayi birilerinin bastigini zannetmis.

izmirdenayhan
24.07.2005, 23:50
Ankara da askerligimi yaparken radyodan dinlemistim...

sevinçten gözlerim doldu pek de kimseyle paylasammistim ama aslanlar helal olsun size bee diyip durmustum topçularimiza

onurts61
01.08.2005, 00:11
14 yasindaydim gol oldugunda kendimi yalin ayak disari attim son saniyelerin gecmesi icin dua ettim ve o arada gozlerimden yaslar bosaliyordu cok guzel bir geceydi cok guzel umsrim boyle gunleri gelecektede yasariz

bizimkoylu61
05.08.2005, 11:10
ORHANIN GOLU MANNNYAKTIII Yaaa o golu hic unutmuyorum

ERCAN_TS
12.08.2005, 14:11
yemin ediyorum o gece hüngür hüngür aglamistim...elendik saniyordum..sabah dersaneye gittim herkes beni tebrik ediyor(kütahyadayim)...inanilmaz bir duyguydu...
hele spikerin " KIM VURURSA GOL OLABILIR ORHAAN VE GOLLLLL"

ALLAH ASKINA BU ZIHINLERDEN ÇIKARMI HIÇ.....

ERCAN_TS
12.08.2005, 14:13
ya ben simdi omaça kilitlendim tüylerim diken diken oldu...ne günlerdi ya...acaba diyorum o sevinçlerin yarisini bundan sonrea yasayabilirmiyiz.... smileys/smiley19.gif

shotaarveladze
12.08.2005, 14:31
Çaykarali_61 trabzonspor org tr den nasil izliyon golleri ya. Nerde var bir yardim rica etsem?

Armağan Dere
13.08.2005, 19:37
Çaykarali_61 trabzonspor org tr den nasil izliyon golleri ya. Nerde var bir yardim rica etsem? kardes üye olman gerekiyor ücretsiz olarak bi de sana link vereyim ordan bi dene ama üye olcan orda üyelik yazacak zaten tiklarsin

http://www.trabzonspor.org.tr/videolar.asp (http://www.trabzonspor.org.tr/videolar.asp)

İleli
20.08.2005, 16:16
ozamanlar 10 yasindaydim evde cumbur cemaat bakiyorduk maca 1-1 oldugunda evi dagitmistik babam kahvede 4 tane sandaliye kirdigi haberleri gelmisti ey gidi gunler eyy!!!!

İskender66
22.08.2005, 12:18
O zamanlar 20 yasindaydim. Hayatimda en unutamadigim ve dün gibi aklimda olan bir maçti. Orhanin golü çok süperdi. Sevinçten çildirmistik..

daedalus
12.09.2005, 18:19
vay be neredeyse 10 yil olmus. bi de simdi avrupadaki halimize bakin...

Orhan o maça yedek baslamisti yanlis hatirlamiyorsam. Biz 10 kisi kaldiktan sonra girmisti oyuna. O golü attiktan sonra ilk 11 'de oynamaya baslamisti.

h@msi61
05.01.2006, 00:09
orhan adamlari burda 1-0yendigimiz ilk maçtada kafayla harika bir gol yazmisti. hatta daha sonra fotospor ingilizlerin villasini gece kondu yapan goller die Orhan kaynakin posterini vermislerdi. büyük bir zaferdi ey gidi günler..

wien_ts
05.01.2006, 01:31
bu orhan nedentrabzondan ayrilmisti arkadaslar..

Mollasalihoğlu
05.01.2006, 02:30
hamdisanirim diodu ki son dakikalar soner'i gördüm,bembeyaz kesilmisti.o derece mücadele vardi...

Adem Erdoğan
05.01.2006, 08:51
beyler aston villa ile olan ilk maçtaki orhanin kafa golü varmi herhangi biyerde.

halil ibo
05.01.2006, 09:45
Bende Güney Deniz Saha Komutanliginin Kantininde seyretmistim o güzel maçi.Rakip takim taraftarlari tarafindan tebrik ve takdir edilmek ne kadar güzelse.Konak Meydaninda tur atan arabalarda olamamak o kadar aciydi.

Faik Yılmaz
05.01.2006, 11:29
O KADAR BAGIRMISTIMKI K. ORHANIN GOLÜNDE....

3 GÜN SESIM ÇIKMAMISTI.....

selokal61
05.01.2006, 12:22
o maçi radyodan dinliyordum gol oldugunda annem ben kardesim hep beraber ortaligi yiktik

belkide simdiye kadarki yasadigim en büyük gol sevinciydi

gilimalı
05.01.2006, 14:02
insanin aklina sadece birsey geliyo ah nerde o günler simdi bi anortosisi bile eleyemiyoruz

Cabri61
11.01.2006, 02:36
o maçda kale arkasindakilere baksaniza.....

hamucera
30.01.2006, 00:41
bu maçin görüntülerini izledim.sonrasindada nasil tüm türkiyenin ayaklandigini. iste biz böyle ayaga kaldiririrz diyorum. maçtan sonra tüm tv ve radyolar bizden bahsetti. kanallar bize özel programlar yapti. tümünü videoya çekmistim o zaman. izlemeye doyamiyorum. hey gidi günler hey. ingiliz takimi eleyen ilk türk takimi ünvanini almistik.

61 POWER
31.01.2006, 00:13
INGILTERE DEKI MACTA ORHANIN GOLÜNDE FITIRDIM .O GÜNLER YINE GELECEK!

Faik Yılmaz
31.01.2006, 08:35
ula ORHAN ne güzel oynuyordun trabzonda.

sonra kendinide heba ettin bizide sattin......

o zaman 200 milyar lira gibi rekor bir ücret almisti zannerdsem.....

hamucera
31.01.2006, 09:52
abisi yakmiti orhani o zaman kendisi gitmek istiyorum diye tutturmamisti. hatta bjk teknik direktörüde ben alinsin demedim demisti. ama o günler gelecek. ve herkes önümüzde diz çökecek. gerçi yine biz istesek diz çöktürürüzde su aksilikler bi birakmadi bizi.

TAMTÜRK61
31.01.2006, 11:08
Hatirlamaz miyim bu maci ne macti .ne gollerdi..smileys/smiley9.gif

onurkaradeniz
31.01.2006, 11:24
ne günlerdi beesmileys/smiley19.gifo maçtan sonra takimi karsilamaya gitmistik havaalanina böyle bi gurur olamaz yani istanbulda trabzonspor taraftarlari olarak 3 büyüklere (sözde) ders vermistiksmileys/smiley2.gif

Külünkoğlu
31.01.2006, 11:54
Bu tip maçlari hep eski mahallemde seyrederdim, is olacagina varacak ya o gün Almanya'dan gelen akrabami kiramadim kavacik'daki evinde maçi seyretmeye basladik gerilim had safhada tabi, penalti da olunca oturmak yok bize. K.Orhan golü atinca evden bir firladik, gümbür gümbür silahlar patliyor,yerimizde duramiyoruz arabaya atladik dogru taksim'e gidiyoruz,bir kaç dakika sonrasilahlar kesildi. Dedim ki "abi bi yanlislik olmasin ?" "la yok bitti bu is" dedi basti gaza, o zaman mertfm yeni çikmis herkes o kanala ayarlamis kemençe kiyamet. taksime çikan yollarkilit olmus, millet deli gibi seviniyor.Karnavala daldik tabi, bayagi bi eglendik, sabah ise giderken ögrendimki maç 2-1 olmus, o heyecanla1-1 ken evden çikmis eglenirken de kimseye sormamistim. Arkadaslar "maç 2-1 oldu adamlar üst üstte kornerler atti" deyince "ula iyi ki 1-1'den sonrasini seyretmedim" dedim.

onurkaradeniz
31.01.2006, 12:56
Bu tip maçlari hep eski mahallemde seyrederdim, is olacagina varacak ya o gün Almanya'dan gelen akrabami kiramadim kavacik'daki evinde maçi seyretmeye basladik gerilim had safhada tabi, penalti da olunca oturmak yok bize. K.Orhan golü atinca evden bir firladik, gümbür gümbür silahlar patliyor,yerimizde duramiyoruz arabaya atladik dogru taksim'e gidiyoruz,bir kaç dakika sonrasilahlar kesildi. Dedim ki "abi bi yanlislik olmasin ?" "la yok bitti bu is" dedi basti gaza, o zaman mertfm yeni çikmis herkes o kanala ayarlamis kemençe kiyamet. taksime çikan yollarkilit olmus, millet deli gibi seviniyor.Karnavala daldik tabi, bayagi bi eglendik, sabah ise giderken ögrendimki maç 2-1 olmus, o heyecanla1-1 ken evden çikmis eglenirken de kimseye sormamistim. Arkadaslar "maç 2-1 oldu adamlar üst üstte kornerler atti" deyince "ula iyi ki 1-1'den sonrasini seyretmedim" dedim.

ne günlerdi beesmileys/smiley19.gif

vallahi metin abi hasret kaldik yavsmileys/smiley18.gif

61 POWER
04.02.2006, 01:11
SIMARIK INGILIZLER BIDAHA CÜRET EDEMEZLER!

KUYMAK
04.02.2006, 07:44
Vay be ne günlerdi ozaman ki futbolcularda baskaydi hepsi aldigi paranin hakkini veriyordu.

İslam Sezer
04.02.2006, 16:35
arkadaslar bu maçla ilgili ben de bir sey anlatayim.. son bursa maçina edremitten bursaya gittim.. sabah sabah iki genç stad etrafinda bekliyordu.. bana bilet nasil alacagiz falan dediler.. yardimci oldum neyse.. çocuklar manisadan gelmisler manisanin bir köyünde oturuyorlar ve aslen manisalilar.. trabzon hastasi 2 kardesler ama.. küçük olan anlatti bana.. aston villa maçini bilmem hangi kanal veriyormus köyde çikmiyormus o da.. maç ta gece.. maçi izlemeye manisaya inmis çocuk.. gece maç bitince kutlamalar falan köye dönmeye araç bulamamis.. 10 km yolu yürümüs sabah 4 de eve varabilmis.. belki pek önemli bir sey degil ama beni asil duygulandiran bir manisalinin trabzonspor için 3 saat gece karanliginda yürümesidir.. biz iste bu yüzden büyük takimiz çünkü her yerde taraftarimiz var ve trabzon lu olmayanimiz da en az olanimiz kadar seviyor bu takimi...

selamlar..

kastamonulu bir TS li olarak aynen katiliyorum kardes

Önder28
04.02.2006, 19:25
Erzincan da bekar evinde kaliyordum . Golü atinca öyle bir patirandikki alt komsunun çocugu uyanmis bize kizdilar. Ama umurumuzda bile degildi. Hey gidi günler hey.

hayat61
16.02.2006, 17:50
Sabahlari erken kalkiyorum diye annem izletmeyecek.Izlemesem deliririm.Aksam18:00 yatip 21:00 deuyandim.(Sabahlari annem yataktan sürüyerek uyandirabilir di beni)Uykumu aldim öldürsendeyatmam diyerek maçi izledim.Hiç bu kadar heyecanlandigi mi hatirlamiyorum.K.Orhan'in golünden sonra nasil bagirmissak üst kattaki komsumuz kavga ediyoruz diye bizi ayirmaya gelecekmis.O günleri tekrar yasayacagimiza yürekten inaniyorum.

uftinci
25.02.2006, 12:36
Spikerin su lafini unutmuyorum senol hacanin üzerinde bilmem su kadarlik bi mont aston villa antrenörün üzerinde pahali bi takim var. Bu benzetme beni çok güldürmüstü bide antrenörlerinin golden sonra çigneigi sakizi yuttugunu söylemisti. Çok daha sakizlar yutturacagiz...

KRALL61
14.03.2006, 18:30
95 yilinda ,deplasmandaki aston villamacini belcikada evdeizliyoruz babam abilerimarkadaslarim vs.. ev tiklim tiklimdoluts 1-0 yeniliyor dkk 92 apo korneri kullanacak evde herkezin moreli bozuk mac uzatmaya gidiyor dedimki bu korner GOL olacakherkez donup bana bakti apo korneri kullandi ve gol oldu o han evdemiyim stadyumdamiyim farki yok,ev yikiliyorrrduu

hayat61
25.04.2006, 16:01
bu orhan nedentrabzondan ayrilmisti arkadaslar.. Orasi muamma.

O sezon K.Orhan besiktas alt yapisindan yetisen bir futbolcuyu ciddi sekilde sakatlanmasinina sebep olmustu.(Ayagini kirmisti sanirim.Kim oldugunu hatirlamiyorum hatirlayan varsa,yazarsa sevinirim.)Fanatik besiktasli tanidigim "gör bak biz onu ne olursa olsun transfer edecegiz ve oynatmayip futbol kariyerini bitirecegiz" demisti.Bende "hiçbir takim oynatmayacagibirini,bir çuval para verip transferedecek kadar aptal olamaz dedim.Amma ve lakinarkadasim hakli çikti.

Samsa
26.04.2006, 10:21
bu orhan ne yapiyor simdi? hala top oynuyormu?

emre81
26.04.2006, 12:33
orhan su an Kocaelinde oynuyor

Burçak
28.07.2006, 11:31
Trabzondan ayrılacam diyip kendini ykan futbolculara bir örnekte K. Orhan işte.

Kemal Musaoğlu
28.07.2006, 19:13
bu maç tüylerimi diken diken ediyor.

cabri
28.07.2006, 22:18
Rize de üniv. okuyordum o yıllarda, maçtan sonra 5-6 arkadaş yurttan kaçıp Trabzon a gitmiştik. Gece 11 de minübüscüyü zar zor ikna etmiştik Trabzon a gidebilmek için... hey gidi günler, Trabzon a geldiğimizde saat 12 olmuştu ama yine de eglenmeye vaktimiz vardı... Horonlar, mermiler, kornalar....
Sokaklarda kimse kalmayınca geri döndük geldiğimiz minübüsle. Sağolsun yurdun bekcisi de anlayışlı bi adamdı, sokakta bırakmadı bizi... :)

Tansu Onur Erdoğan
28.07.2006, 22:40
şimdi en sevdiğim futbolcu nasıl tekkeyse o zamanda k.orhandı be bilim acaip severdim adam cok klas goller atardı bitane kocaeline atmıstı ayagının dısıyla hala hafızamda
oda parayı tercih etti gitti

muratyasar
31.07.2006, 01:25
unutamayacagim gunlerden biridir. İstanbul teksasa donmustu. Her yerden silah sesleri geliyordu. Babamla evin terasina cikip ne kadar mermi varsa atmistik. Unutamayacagim olaylardan biride o sirada olayi fazla abartan yan binadaki komsumuzun silahindaki mermiler bitince pompali tufekle camdan disari ates etmesiydi.
Sabaha kadar uyuyamamistim. Mukemmel bir geceydi.

sarman61
31.07.2006, 10:38
Arkadaşlar o maç o kadar sevinmiştim ki anlatama ama o maçtan sonraki lazio yenilgisine çok ağlamıştım. Ah ulan ne maçtı o lazio maçı elimizden zor kurtulmuşlardı. Hami öyle setr şut çekmiştiki rakip defans oyunucusu sedyelik olmuştu. O sene lazio uefa şampiyonu olmuştu dimi. Yanlış hatırlamıyorsam.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
31.07.2006, 11:00
hamdisanirim diodu ki son dakikalar soner'i gördüm,bembeyaz kesilmisti.o derece mücadele vardi...

hepimiz bembeyaz kesilmiştik,
tırnakları değil parmakları yiyorduk neredeyse..
Gazetelerinde dalga geçiyorlardı bizimle bi de
o kadar sevinmiştim ki şimdi bile boğazım düğümlendi.
tüm istanbul kekoları da gazetelerinde destek veriken bi yandan da olmaz bu iş tadında yazılar yazmışşlardı.

Gurbette formayı giyip göğsümüzü gere gere gezmiştik...

61-POWER-2
11.08.2006, 18:50
bu maci hatirliyorum,harika bir galibiyet...

MURAT_29
18.08.2006, 12:22
bu maçı ankarada izlemiştim galibiyetten sonra sabaha kadar şehir turu ve horon vardı harika bir gündü allah tekrarlarını nasip etsin

frango
18.08.2006, 17:08
o zamanlar pendikteydim maçtan sonra ne sialahlar atılmıştı ey gıdı eskı gunler ey ey eyyyy

trapesus
21.08.2006, 04:26
Samsunda da silah atılmıştı.

Gürkan
21.08.2006, 17:33
tüylerim diken diken oldu valla düşününce.

İslam Sezer
21.08.2006, 17:40
kötü günlerde nostalji iyi oluyor moral depoluyoruz.aslında bazı ruhsuz futbolculara bunları izletmek lazım...

Thedoors
21.08.2006, 19:42
ilkokuldaydım..kahvede babamın yanında izliyodum maçı..kornerden gelen topu orhan kafayla ağlara gönderdiğinde kahve yıkılmıştı..gözlerim doldu yine...

Uluhan
04.09.2006, 00:24
orhanın golünden sonra atkinsonun yüzündeki ifade gene ömrümün sonuna dek hatırlayacağım sanırım

Cem Akyüz
16.11.2006, 21:23
biz evde 20 kişi izliyorduk orhan golü atınca eyvah eyvah ev yıkıldı en altta ben üstümde amcamlar bağırıyorduk sonra taksime gitmişdik araba bozulmuşdu bağıra bağıra yürüyoduk hey gidi hey

sweetrose
16.11.2006, 21:41
O maçı çok iyi hatırlıyorum; Maçtan sonra evimizin hemen önünde; sahil yolunu kestik; caminin yanında bulunan araba lastiği satan yerden eski lastikleri alarak yolun ortasına attılar ve benzinle yaktıLAR. şu an ismini hatırlamadığım bir abimizde kemençe çalarak yolun ortasında horon oynayanları coşturuyordu. Yanlış hatırlamıyorsam gece 3'e kadar sürmüştü eğlence.. O kadar sevinçliydik ki; şampiyon olmuş derecesinde sevinmiştik..

ey gidi günler hey...

cicero9
29.11.2006, 23:25
sevinmeyi özledik be trabzonsporum :o :)

medjay
05.12.2006, 20:45
valla arkadaşlar öyle ballandıra ballandıra anlatmışki coştum birden golleri buldum

http://www.youtube.com/watch?v=SQYE1NS8rSU
http://www.youtube.com/watch?v=fxF7ozTs60Q

deli_hamsi
06.12.2006, 14:07
uşaklar o maçi Dursun Dereli nin spikerluğylan dinleyen varmi uçarsınız daa ancak ben bunlari vermeyrım paylaşım çünki o kadar netten anlamayrım ama ikinci yarsını Dursun Derli şivesiyle size yazayrı m

ikinci yari başladi Şenol Güneş takımı kenardan kontrol altina aldi 77. dakkaya girmek uzereyuk astonvilla sağdan atağa kalkti iyinsonun ortasina atkinson kafayi vurdi aaayy top tam kaleye girerken Ogün elilan tutti. Ogüni hakem gördi kırmizi kartini çıkardai Ogüni dişari atti penalti noktasini gösterdi penaltı atışıni rikason kullandi vuuuhh viktor kurtardi dönen tota bidaha vurdiler gene kurtardi ula o karasuratli herif varya atkinson araya girdi dokundi ona gol oldi onemli değil biz kazanacağuk çok acayip oynayruk ingilizler zorlarindan donlarina edecekler derken topi ortasahada tolunay kapti Unala uzatti Unal sahayi aykılamasina geçti sonere uzatti Soner bi çalul bi daha aferum uşağum ye oni ye sol kanatta abdullahi gördi Abdullah topi aldi çalım atacağdi ayağina bi daldiler topi kornere attiler dakk aseksendokuz korner atışini Abdullah kullandi kalede sping titremeye başladi defens salaklaşti top defansa çarpti kaçarava topi çevirdi top geldi kuçuk oranın öğune kuçuk oran topa iman kuvvetiylan bi çakti top filelerde goooool gooooolll gooolll gol ula gooll şimdi durum 1-1 TRABZONSPOR uçinci tura yukselırken aston villa doğri ahıra

magicyattara
08.12.2006, 12:41
Geçenlerde bi arkadaşla konuşuyoruz aston villa maçını,Çocuk maçın hala 1-1 bittiğini sanıyormuş.

Hey gidi günler,ne sevinmiştik.Trabzon şehir merkezine arabayla girememiştik.
Gecenin o saatinde binlerce kişi çıldırmış gibiydi,bizde dahil.

K.Orhan unutulurmu hiç,ben özellikle onun için maçlara giderdim.
İlk maçtada müthiş bi gol atmıştı,haminin ortasında.

Unutulmaz,unutulmaz....

alper_61
08.12.2006, 23:14
Orhanın golünü her izlememde tüylerim tiken tiken oluyor yaw

Cabri61
16.02.2007, 01:35
http://www.youtube.com/watch?v=vj2syhwx-ME
az önce bu videoyu gördüm aklıma geldi yine.
oyuncuların inancına bakın yaaaaa

sweetrose
16.02.2007, 09:13
Maçtan sonraki; sahilde yapılan; yolun kesildiği, kemençenin çalındığı, lastiklerin yakıldığı eğlenceyi hatırlıyorumda; inanç varmış inanç...

Hüseyin Çümen
17.02.2007, 03:09
http://www.youtube.com/watch?v=vj2syhwx-ME
az önce bu videoyu gördüm aklıma geldi yine.
oyuncuların inancına bakın yaaaaa

ağlatmayın işte tam yatacam ağlattınız bizi saolsunlar o maçı az çok hatırlıyorum

Hüseyin Bağdat
27.02.2007, 16:06
bu maçı nasıl unutabilirim.maçı kahvede izliyorduk.Orhanın golünden sonra sevinçle yumruğumu masaya nasıl vurmuşsam kolumdaki saati kırmakla kalmayıp bileğimide incitmiştim:)
bileğimin acısına aldırmayıp sabaha kadar dışarlarda turlamıştık:)
ahh ahh şimdi izlerken o günler aklımageldi ne günlerdi :)))

forza61ts
27.02.2007, 21:18
ey gidi gunler heyyyyyyyy..

MURAT_29
01.03.2007, 14:39
ankarada evde izlemiştim o maçı maçtan sonra dayım babam ve ben sabaha kadar dolaşmıştık arabayla ne geceydi golu attığımızda dayım beni fırlatıpı tavana yapıştırmıştı

sbay
04.03.2007, 12:16
o macta ben kale arkasındaydım...tam bizim önümüzdeki kaleye atılmştı...hiç unutmam gol olduğunda az daha ezıliyodum...ama cok sarmıstı....

gokmen
06.03.2007, 11:49
evt tarihimiz yeniden masaya yatırıldı... bir şampiyonluk göremedim ama yine herşey hatırlamak cok sahane :D

murathanerol
08.03.2007, 08:01
atkinsan denilen adam fb ye gelmişti diye hatırlıyorum..Ama o zamanki yabancı oyuncularla (3 gürcü,topla alakaları yoktu)Aston villa yı elemek gerçekten inanılmaz..

cuneytr
10.07.2007, 15:07
hayatta beni en cok gururlandıran olayların basında gelmiştir hep. o cosku,sevinç,bagırma bir daha görebilecegimiz seyler mi acaba?

Cabri61
02.09.2007, 12:48
http://www.youtube.com/watch?v=Gxczo7rWrtg
youtube da Aston villa maçı ile ilgili tgrt de telekritik programı
ekleyen arkadaşa teşekkürler

buyukkaptan
21.12.2007, 18:53
http://takagazete.com/videoplayer.php?dosya=efsanetrabzonspor.swf

taka gazetesine teşekkur

Cem Akyüz
22.12.2007, 02:50
http://takagazete.com/videoplayer.php?dosya=efsanetrabzonspor.swf

taka gazetesine teşekkur

ağlattı bu video beni ya bunu pc ye falan indiremezmiyiz bi şekilde

ÖmerFarukYılmaz
08.02.2008, 22:48
hey gidi gunler

şimdi bekleki umut topu duzeltebilsin

unique
08.02.2008, 23:36
Trabzondaki ilk maçta tribündeydim, son dakikalarda Hami'nin kornerine K. Orhan inanılmaz bir kafa çakarak maçı bize 1-0 kazandırmıştı. Nereden nerelere, şimdi el alemin amatör Romen takımlarına iki maçta da yenilip eleniyoruz artık.

orhan42
09.02.2008, 00:07
"köşe atışını hami kullanacak.Hami'den ortaaaa...Kim vursa gol oluuur!!!!!" ve K.Orhan'dan o muhteşem kafa...ve bizim ev bir defa daha yıkılıyor.Ciddiyet abidesi babam ağabeyim ve ben sarmaş dolaşız...Hele o ikinci maçta kaçarava topa vurduğun da hadi beee derken K.Orhan'ın o güzel vuruşu...Golün ardından Villa t.d'nün bakışları...Ve yine bizim evin yıkılışı...Ya şimdi..Bizim ev ne zamandır yerli yerinde...

Erkan
27.04.2009, 15:29
Mac oncesi. ve sonrasi The Independent gazetesinde cikan yazilar:)..
Oncesi:

Football: Villa ready to show Turks respect: Trabzonspor have the firepower

By PHIL SHAW

Tuesday, 18 October 1994

AFTER the clouds of coloured smoke which greeted them in Milan, Aston Villa step into the Avni Aker Stadium at Trabzon tonight amid reports that the Turkish team's followers are in the habit of firing guns into the air.
Whatever their veracity, Villa have had warning shots aplenty before the first leg of their Uefa Cup second round tie.
The most pertinent came from Brian Whitehouse, Villa's chief scout, who has watched Trabzonspor twice. After their draw at Ankaraguku, he informed Ron Atkinson that Villa's opponents were 'probably as good as Inter'. The impression was confirmed by Sunday's 3-1 defeat of Denizlispor, which took them to within a point of the leaders, Besiktas.
Trabzonspor are unbeaten at home, and dispatched Dinamo Bucharest in the first round. Two of their players, Kemizkanoglun Ogun and Cikrikci Orhan, played in Turkey's 5-0 rout of Iceland last week. That result, along with the three draws Galatasaray have achieved against Manchester United over the last year, demonstrate that Turkish football is currently on a high.
Whitehouse's report will ensure that Villa show the appropriate respect, and having seen off Bergkamp, Bergomi, Pagliuca and company, they ought to account for Trabzonspor over two legs. Optimism is qualified because while Villa are capable of winning the League Cup at Wembley, or of overcoming the Uefa Cup holders, they appear uninspired by less glamorous fixtures.
The outcome this evening may hinge, therefore, on their ability to metamorphose once more from the side who have taken only one of the last 15 Premiership points available into a big-game team. The transformation will be eased greatly if Andy Townsend, who showed his best Villa form against Internazionale, is passed fit.
The Irish international, who counts as an 'assimilated' player, missed Saturday's drab draw with Norwich with a groin injury but has been given until this afternoon to recover. As for the three permitted 'foreigners', Mark Bosnich may give way to Nigel Spink in goal, narrowing the choice to Dean Saunders, Dwight Yorke, Paul McGrath and Steve Staunton. Nii Lampety is absent on duty with Ghana.
Some 50 Villa supporters have made the arduous trek, others perhaps having been put off by horror stories from English fans in the 'hell' of Istanbul and Izmir. However, at least one aspect of the Black Sea port is designed to make the visitors feel at home. Trabzonspor's colours, omnipresent in the city, are claret and blue.

Sonrasi: Football: Mini-comeback will do the trick for Villa: Late strike lifts turks

Wednesday, 19 October 1994

Trabzonspor 1 Aston Villa 0 ASTON VILLA face another examination of their resilience in the Uefa Cup - though surely not as searching as that in the previous round against Internazionale - after conceding a late goal in the first leg of this second- round tie by the Black Sea last night.
Ron Atkinson's team, coming through the hot-house atmosphere of the Avni Aker Stadium, looked to have achieved an even better result after a committed and composed performance, when 12 minutes from time Orhan Kaynak sent a bullet-like header rifling into Villa's net.
'We were excellent in the first half, but in the second half they played considerably better and we played considerably worse,' Atkinson said.
Villa will now attempt to overturn the one-goal deficit in a fortnight's time at Villa Park, just as they did against Inter before beating the holders in a penalty shoot-out.
After surviving Trabzonspor's frenetic opening - with Phil King kicking off his own line from Cengiz - Atkinson's side took a stranglehold on the game.
Harrying and rushing their opponents at every opportunity, and with Andy Townsend overcoming a groin strain to play in midfield, Villa dictated the pace of the game. And with Welsh international Dean Saunders a particular threat, they should have grabbed a priceless away goal after 10 minutes.
Saunders escaped his marker to collect Steve Staunton's pass and crossed to the far post where Ray Houghton had his shot blocked. It fell directly into the path of Guy Whittingham, preferred to Dalian Atkinson, but the striker saw his side-foot effort from six yards cannon away to safety off the underside of the bar.
Two minutes later Whittingham forced keeper Viktor to fumble another Saunders centre, but as Houghton moved in for the kill Unal cleared the danger.
As Trabzonspor responded Orhan, Unal and Lemi were all off target. But seconds after the interval Villa had to thank the same part of the bar that denied Whittingham as Hami struck it with a dipping volley.
Staunton was booked for Villa, though the cautions for Lemi and Kemal could prove decisive as Trabzonspor will be without both defenders for the return match after collecting their second yellow cards of the competition.
Trabzonspor: Grishko; Lemi, Ogun, Kemal, Tolunay, Abdullah, Cengiz, Unal, Soner, Hami (Hamdi, 88), Orhan (Kahi, 89).
Aston Villa: Spink; Barrett, McGrath, Ehiogu, King; Houghton, Richardson, Townsend, Staunton; Whittingham, Saunders.
Referee: M Piraux (Bel).

Ve ayni donemin diger maclari da:)

Sport: The Week in Review

Saturday, 22 October 1994

THE changed nature of European football competitions was illustrated when Manchester United were left happy with a 2-2 draw in the Champions' League at home to Barcelona but Newcastle United were left rueful with a 3-2 win, also at home, against Athletic Bilbao. The differences? Lee Sharpe equalised late in the round-robin stage of the European Cup while Newcastle led by three in the two-legged Uefa Cup.
Aston Villa were content with a one-goal deficit after their trip to Trabzonspor in Turkey in the same competition. In the Cup-Winners' Cup, Arsenal were pleased with a 2-1 win at Brondby, Chelsea less so with a goalless home draw.
Ernie Els proved irresistible in the World Match Play Championship at Wentworth. In the final he was never behind Colin Montgomerie and collected the largest prize in Europe, some pounds 160,000.
Michael Schumacher returned from his two-race suspension with victory in the Grand Prix of Europe. Nigel Mansell's return was less succesful, ending up in gravel.
As Great Britain prepared to take on the impressive Australians at Wembley, Gus Risman, one of rugby league's legends, died at the age of 83.
Richard Wetherell

Only seven months previously Atkinson had pulled off a tactical coup when his Villa team outsmarted Manchester United in the final of the Coca- Cola Cup, denying them the chance of the treble. Yet as the 1994-95 season got under way, that was forgotten as Villa entered a slump which saw them knocked out of the Uefa Cup by Trabzonspor of Turkey (though Villa had beaten Internazionale in the previous round) and lose eight out of nine Premiership matches, culminating in a 4-3 defeat at Wimbledon after they had led 3-1.

TSezgin61
27.04.2009, 15:37
gel gör ki, ayni k.orhan söhretler turnavasinda besiktasi tercih edip formasini giymistir...

zaman su gibi akip gidiyor

legend_of_61
05.06.2009, 19:41
ben bunu dursun derelioglundan dinlemistim haha:D

Emre HIZAL
06.06.2009, 14:13
En son o maçtan sonra tura çıkmıştım hatta ilk tura çıkışımdır o gun bugundur bekliyorum oyle bi mutluluk yaşasak ve tekrar formalarımızla bayraklarımızla tura çıksak diye...

Hayriye Ayan
06.06.2009, 23:56
Mac oncesi. ve sonrasi The Independent gazetesinde cikan yazilar:)..
Oncesi:

Football: Villa ready to show Turks respect: Trabzonspor have the firepower

By PHIL SHAW

Tuesday, 18 October 1994

AFTER the clouds of coloured smoke which greeted them in Milan, Aston Villa step into the Avni Aker Stadium at Trabzon tonight amid reports that the Turkish team's followers are in the habit of firing guns into the air.
Whatever their veracity, Villa have had warning shots aplenty before the first leg of their Uefa Cup second round tie.
The most pertinent came from Brian Whitehouse, Villa's chief scout, who has watched Trabzonspor twice. After their draw at Ankaraguku, he informed Ron Atkinson that Villa's opponents were 'probably as good as Inter'. The impression was confirmed by Sunday's 3-1 defeat of Denizlispor, which took them to within a point of the leaders, Besiktas.
Trabzonspor are unbeaten at home, and dispatched Dinamo Bucharest in the first round. Two of their players, Kemizkanoglun Ogun and Cikrikci Orhan, played in Turkey's 5-0 rout of Iceland last week. That result, along with the three draws Galatasaray have achieved against Manchester United over the last year, demonstrate that Turkish football is currently on a high.
Whitehouse's report will ensure that Villa show the appropriate respect, and having seen off Bergkamp, Bergomi, Pagliuca and company, they ought to account for Trabzonspor over two legs. Optimism is qualified because while Villa are capable of winning the League Cup at Wembley, or of overcoming the Uefa Cup holders, they appear uninspired by less glamorous fixtures.
The outcome this evening may hinge, therefore, on their ability to metamorphose once more from the side who have taken only one of the last 15 Premiership points available into a big-game team. The transformation will be eased greatly if Andy Townsend, who showed his best Villa form against Internazionale, is passed fit.
The Irish international, who counts as an 'assimilated' player, missed Saturday's drab draw with Norwich with a groin injury but has been given until this afternoon to recover. As for the three permitted 'foreigners', Mark Bosnich may give way to Nigel Spink in goal, narrowing the choice to Dean Saunders, Dwight Yorke, Paul McGrath and Steve Staunton. Nii Lampety is absent on duty with Ghana.
Some 50 Villa supporters have made the arduous trek, others perhaps having been put off by horror stories from English fans in the 'hell' of Istanbul and Izmir. However, at least one aspect of the Black Sea port is designed to make the visitors feel at home. Trabzonspor's colours, omnipresent in the city, are claret and blue.

Sonrasi: Football: Mini-comeback will do the trick for Villa: Late strike lifts turks

Wednesday, 19 October 1994

Trabzonspor 1 Aston Villa 0 ASTON VILLA face another examination of their resilience in the Uefa Cup - though surely not as searching as that in the previous round against Internazionale - after conceding a late goal in the first leg of this second- round tie by the Black Sea last night.
Ron Atkinson's team, coming through the hot-house atmosphere of the Avni Aker Stadium, looked to have achieved an even better result after a committed and composed performance, when 12 minutes from time Orhan Kaynak sent a bullet-like header rifling into Villa's net.
'We were excellent in the first half, but in the second half they played considerably better and we played considerably worse,' Atkinson said.
Villa will now attempt to overturn the one-goal deficit in a fortnight's time at Villa Park, just as they did against Inter before beating the holders in a penalty shoot-out.
After surviving Trabzonspor's frenetic opening - with Phil King kicking off his own line from Cengiz - Atkinson's side took a stranglehold on the game.
Harrying and rushing their opponents at every opportunity, and with Andy Townsend overcoming a groin strain to play in midfield, Villa dictated the pace of the game. And with Welsh international Dean Saunders a particular threat, they should have grabbed a priceless away goal after 10 minutes.
Saunders escaped his marker to collect Steve Staunton's pass and crossed to the far post where Ray Houghton had his shot blocked. It fell directly into the path of Guy Whittingham, preferred to Dalian Atkinson, but the striker saw his side-foot effort from six yards cannon away to safety off the underside of the bar.
Two minutes later Whittingham forced keeper Viktor to fumble another Saunders centre, but as Houghton moved in for the kill Unal cleared the danger.
As Trabzonspor responded Orhan, Unal and Lemi were all off target. But seconds after the interval Villa had to thank the same part of the bar that denied Whittingham as Hami struck it with a dipping volley.
Staunton was booked for Villa, though the cautions for Lemi and Kemal could prove decisive as Trabzonspor will be without both defenders for the return match after collecting their second yellow cards of the competition.
Trabzonspor: Grishko; Lemi, Ogun, Kemal, Tolunay, Abdullah, Cengiz, Unal, Soner, Hami (Hamdi, 88), Orhan (Kahi, 89).
Aston Villa: Spink; Barrett, McGrath, Ehiogu, King; Houghton, Richardson, Townsend, Staunton; Whittingham, Saunders.
Referee: M Piraux (Bel).

Ve ayni donemin diger maclari da:)

Sport: The Week in Review

Saturday, 22 October 1994

THE changed nature of European football competitions was illustrated when Manchester United were left happy with a 2-2 draw in the Champions' League at home to Barcelona but Newcastle United were left rueful with a 3-2 win, also at home, against Athletic Bilbao. The differences? Lee Sharpe equalised late in the round-robin stage of the European Cup while Newcastle led by three in the two-legged Uefa Cup.
Aston Villa were content with a one-goal deficit after their trip to Trabzonspor in Turkey in the same competition. In the Cup-Winners' Cup, Arsenal were pleased with a 2-1 win at Brondby, Chelsea less so with a goalless home draw.
Ernie Els proved irresistible in the World Match Play Championship at Wentworth. In the final he was never behind Colin Montgomerie and collected the largest prize in Europe, some pounds 160,000.
Michael Schumacher returned from his two-race suspension with victory in the Grand Prix of Europe. Nigel Mansell's return was less succesful, ending up in gravel.
As Great Britain prepared to take on the impressive Australians at Wembley, Gus Risman, one of rugby league's legends, died at the age of 83.
Richard Wetherell

bi zahmet çevirip kosaydın ne anlayacaz burdan yaaa

Hayriye Ayan
06.06.2009, 23:58
artık bıktık eski başarılarla avunmayı
yeni başarılar istiyoruz

Ömer ERKAN
07.06.2009, 11:25
artık bıktık eski başarılarla avunmayı
yeni başarılar istiyoruz

;)Ogün Ler Yakinda

ince_memed
20.06.2009, 00:45
o maç gecesi ilk yarıyı seyretmiştim babam okul var yat dediğinde istemeyerek uyumaya gittim ve de sabah oldu.

ilk işim radyoyu açmak oldu sipker 2 dk sonra o.lyon 3 trabzonspor 4 deyince bastım çığlığı annem bişey oldu sanıp geldi yanıma .

maç kazandığımız söyledim ama maçı canlı izlemeyemediğime mi yanayım skoramı sevineyim bilemedim.ilk defa sevinerek ve koşarak okulun yolunu tuttuğumu hatırlarım...

matalar
24.06.2009, 01:18
victor ne kalecilik yapmıştı. bence hayatının maçıydı o.....

Gökhan KAN
24.06.2009, 03:58
victor ne kalecilik yapmıştı. bence hayatının maçıydı o.....
Bende o günleri pek hatırlamadığım için hep o maçtan sonra Victor iyi kaleci diye bilirdim..Buradakiler kötüydü diyor..

matalar
24.06.2009, 10:33
Bende o günleri pek hatırlamadığım için hep o maçtan sonra Victor iyi kaleci diye bilirdim..Buradakiler kötüydü diyor..
Tam bi kovaydı ama o gün ne olduysa adam devleşti.gerçi sonraki turda (lazio maçı) herşeyi berbat etmişti yine.

Varlıbaş61
31.07.2009, 08:45
o maçı unutmak mümkün mü...
çok heyecanlıydı..
1-1 olduktan sonra attığım sevinç çığlığını bir daha atmam herhalde:)
maç 2-1 e dönünce korkudan tv'nin fişini çekmiştim...
Silah seslerini duyunca anladım ki tur bizimdi:D
golümüze çılgınca sevinen spiker Orhan Şengürbüz'e de Allah'tan rahmet diliyorum...

mehmets61
02.10.2009, 15:39
Maç ile ilgili aklımada kalan ilginç gazete başlıgı villa gecekondu oldu:)

Özgür60
03.10.2009, 00:45
o maçı unutmak mümkünmü o gece silah ve korna sesleriyle erbaa inlemişti unutulmaz bi geceydi.

Mustafa ÖZDEMİR
06.10.2009, 22:22
biz yetişemedik o maça ama videolarla yaşatıyoruz o maçı...

Anıl C
01.11.2009, 00:36
0ekAqukqibY (http://forum.bordomavi.net/%3Cobject%20width=)

Orhan Kaynak'ın deplasmanda attığı gol
spiker Kerem Öncel
harbi kendini kaybediyo

SEDAT
01.11.2009, 18:38
oy oy oy şimdi yine gelince aklıma gelince ağlamaklı oldum ne sevinmiştik ..emin olun arkadaşlar bu zaferin izleri çok büyüktür çok..

Fatih Oflaz
01.11.2009, 19:43
o maç gecesi ilk yarıyı seyretmiştim babam okul var yat dediğinde istemeyerek uyumaya gittim ve de sabah oldu.

ilk işim radyoyu açmak oldu sipker 2 dk sonra o.lyon 3 trabzonspor 4 deyince bastım çığlığı annem bişey oldu sanıp geldi yanıma .

maç kazandığımız söyledim ama maçı canlı izlemeyemediğime mi yanayım skoramı sevineyim bilemedim.ilk defa sevinerek ve koşarak okulun yolunu tuttuğumu hatırlarım...

:) Süper anlatım....

ilk defa sevinerek ve koşarak okulun yolunu tuttuğumu hatırlarım..

the king
29.12.2009, 09:48
Aston Villa - Trabzonspor 1 kasım 1994 maç kitapçığından..

http://img229.imageshack.us/img229/5885/1trabzonspor1994.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/7283/2trabzonspor1994.jpg

http://img693.imageshack.us/img693/1848/3trabzonspor1994.jpg

http://img177.imageshack.us/img177/6726/4trabzonspor1994.jpg

http://img693.imageshack.us/img693/7677/5trabzonspor1994.jpg

6_DenizhaN_1
29.12.2009, 12:04
Şu anları görünce ne kadar da gururlanıyor insan..
Aynı anda hüzünleniyor..
Bir spikerin bu denli sevincini TS için anlatması ne kadar da uzak kalmış Of..

Murat'
29.12.2009, 12:14
Çok güzel bir geceymiş anlaşılan.

Ama ben hatırlamıyorum tabi ki.

Benim gördüğüm en büyük zafer Dinamo Kiev maçıdır.

Murat'
29.12.2009, 12:27
http://img17.imageshack.us/img17/7677/5trabzonspor1994.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/6726/4trabzonspor1994.jpg
http://img85.imageshack.us/img85/1848/3trabzonspor1994.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/135/2trabzonspor1994g.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/6417/1trabzonspor1994m.jpg

pazarkapılı
18.02.2010, 10:52
orhanın golünden sonra teknik direktörlerinin yüz ifadesini unutamam....

Trabzon34
18.02.2010, 11:27
Anılarım depreşti be.. Herifler gol atınca üst kattaki şerefsiz fb li "gol" diye bağırmıştı.. Ama biz golü çaktığımızda öyle bir bağırdım ki değil üst kattaki, karşı mahalledeki bile duymuştu.. :)

MehmetUğurPolat
25.02.2010, 23:49
Mükemmel bir geceydi zaman zaman hala anımsar gülümserim...

Y-DRMS
25.02.2010, 23:54
o günleri bir daha görecekmiyiz

miaksoy
18.03.2010, 20:32
macin ilk 5 dakikasi

yehvGEaNpZQ

Ceyhun Öncü
18.03.2010, 20:59
nebicim ingilizce bu ya :D amerikalilarinkini anliyorumda bunlarinki cok kaba

Keramettin
18.03.2010, 21:15
Spikerde harikaydı Dursun Dereli :D

Trabzon34
10.05.2010, 11:01
Çok uzun yıllar oldu böyle bir avrupa başarısı görmeyeli.. Bu sene Uefa gruplarına kalırsak bizim için iyi bir sonuç olur, avrupa da yeniden güzel günler görmeye başlarız diye umuyorum.. Özledim avrupa maçında kazanmayı..

ukkarahan
22.10.2010, 11:41
o maçta üniversitede okuyordum. sınıftaki tüm fenerbahçelileri sabaha kadar uyutmadım bana eşlik ettiler nerede ise sabahın ilk ışıklarına kadar şehirde konvoylar vardı.

Mustafa ÖZDEMİR
23.10.2010, 11:23
hatırlamıyorum ama internetten devamlı izliyorum o maçı .rakip teknik direktörün donup kalması herşeyi anlatıyor...

HIRCINBEY
20.12.2010, 19:22
Hey gidi heyy

Armağan Dere
20.02.2011, 12:38
http://www.youtube.com/watch?v=XZ9LDqt40X8 Sert bir korner kim vurursa gol olur ve goooooollll

(İşte bir daha geliyor bir kafa ve stuıge mağlup ediliyor):)...Orhan'ın sevinci de görülmeye değer

O zaman ki coşku şimdi kalmamış

EmreYavuz61
20.02.2011, 15:18
Vay anasını be...!!!
Biraz burdan okudum...Biraz babama sordum o anlattı...Tüylerim diken diken oldu be...!
Şöyle bi gözümü kapadım o maçı izlediğimi varsaydım da müthiş müthiş...!

Sormak istediğim bir soru var...Bu maç tam olarak ne maçıydı...?Kaçıncı tur vs...?

Armağan Dere
21.02.2011, 01:05
Vay anasını be...!!!
Biraz burdan okudum...Biraz babama sordum o anlattı...Tüylerim diken diken oldu be...!
Şöyle bi gözümü kapadım o maçı izlediğimi varsaydım da müthiş müthiş...!

Sormak istediğim bir soru var...Bu maç tam olarak ne maçıydı...?Kaçıncı tur vs...?

Uefa Kupası 2.tur maçı kardeşim,3.turda Lazio'ya elenmiştik...

EmreYavuz61
21.02.2011, 15:07
Uefa Kupası 2.tur maçı kardeşim,3.turda Lazio'ya elenmiştik...

3.turdan sonra 4.tur muydu , yoksa Çeyrek Final mi...? :)

Armağan Dere
23.02.2011, 01:16
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/179883_10150110402857072_585902071_6249787_8281673 _n.jpg

Fatih Özkan
06.04.2011, 01:55
1 Kasım 1994 Aston Villa – Trabzonspor maçı hayatımın unutulmaz maçlarından biriydi. Trabzonspor’un kazandığı 1-0′lik ilk maçın rövanşında, TRT Radyo1 anlatımı için Birmingham Villa Park Stadı’ndaydım. Sağım solum İngiliz radyolarına anlatım yapan spikerlerle doluydu. Maça Trabzonspor iyi başlamıştı, ancak ilerleyen dakikalarda Aston Villa baskıyı artırdı. Trabzonspor rakibine karşı direndikçe direniyordu. Kaleci Victor inanılmaz kurtarışlar yapıyordu.

Maçın ikinci yarısında gole giden topu Ogün eliyle kesince ‘kırmızı’yı gördü. Takımımızın 10 kişi kalması İngilizlerde “turu geçtik” havası yarattı. Ama zaman ve Trabzonspor onları haksız çıkartacaktı…

Ogün’ün gördüğü kırmızı kart sonrası kullanılan penaltıyı kaleci Victor kurtarmış, dönen topu bir kez daha kurtarmış ancak Atkinson’un üçüncü vuruşta gol atmasına engel olamamıştı. Hem on kişi kalmış hem de 1-0 yenik duruma düşmüştük. O dakikalarda heyecandan ölmek üzereydik.

89. dakikada çok tehlikeli gelişmeyen bir akın sonrası soldan korner kazandık. O anda garip bir şey hissettim. Abdullah topu alıp köşe vuruşunu kullanmaya giderken gol olacağı içime doğmuştu. Maçın son dakikalarındaydık ve turu geçmek için gol bulmamız gerekiyordu. Uzatmalar tur şansımızı neredeyse imkansız hale getirecekti. Ve o muhteşem an yaşandı…

Oyuna sonradan dahil olan Gürcü Katcharava’nın aut çizgisinden kale önüne çevirdiği topu K.Orhan çok sert bir vuruşla filelere yapıştırdı. O anda mutluluk, heyecan, coşku, duygusallık hepsi benim için birbirine karıştı. Mikrofonda kendimi duygularıma ve coşkuya bıraktım ve o anın tadını çıkarmaya başladım.

Radyodaki duygu – heyecan-coşku-mutluluk dolu o anlatımımın yıllar sonra, maçın görüntüleri üzerine montajlandığını görünce o anları yeniden yaşadım. Her dinleyişimde de yaşamaya devam ediyorum… Benim için oldukça önemli olan bu kaydı kimler hazırladıysa hepsine teşekkür etmeliyim. Beğeni mesajları için de çok teşekkürler…

http://www.keremoncel.com/2010/09/21/bordo-mavi-resital/

Kerem ÖNCEL'in sitesinden alıntıdır...

Cengiz
07.08.2011, 11:07
kücük orhan'ın golünde korneri abdullah kullanmı$tı. trabzonspor'un golü sonrası trabzon $ehrinde körfez sava$ında sarf edilen kur$un miktarı kadar kur$un zahi edilmi$ti. Ehiogu'nun orhan'ın attıgı golün hemen sonrasında gelen golüyle bir ulus, bir millet aptalla$mı$, ünal ve hamdi en yakınlarında bulunan staunton'u dövmeye yeltenmi$lerdi. Takımın en okumu$u hami kenardan iki dakika hesap yaptıktan sonra ''ula u$aklar , tur geciyoruz vurmayın adama'' diye tac cizgisi üzerine kadar gelmi$tir. Bu ingiliz televizyonlarına tüm takımın sahadaki oyunculara taktik vermesi olarak yorumlanmı$tı.

(ich, 07.10.2008 01:04)

ççç ççç

Armağan Dere
25.09.2011, 03:25
Türk futbolunun efsane maçlarındandır...

http://www.keremoncel.com/wp-content/uploads/2010/09/tsxx.jpg

Ceyhun Dündar
05.10.2011, 01:42
Ben hayatımda ilk defa bu kadar korkmustum camdan bı kursun gelıp tavana saplandıydı) en ust katta oturmamız daha da tehlıkelı duruma getırıyordu ıslerı:)

Emre Bekar
13.11.2011, 18:53
Bu maçı göremeyenlere üzülüyorum gerçekten:)ne günlerdi be

E. Cumur61
19.02.2017, 07:20
https://youtu.be/cV8PooHGl6E

BBC'den iste o unutulmaz macin 20dk'lik ozeti

Ozan Yılmaz
19.02.2017, 12:40
Tam bir Çanakkale geçilmez,

Dualar yardımcımız :)

tonya55
19.02.2017, 20:58
ne aksamdi insallah böyle basarilari gene görürüz.

Ozan Yılmaz
14.09.2017, 12:27
https://youtu.be/0ekAqukqibY

Ayrıca bkz. http://topraksaha.net/08/2017/villa-parktaki-orumcek-aglari/

güzel bir yazı

Armağan Dere
11.10.2018, 01:57
https://youtu.be/rrZthiEp8Ik

Trabzondaki maç haminin direkten dönen topu çok iyi

David_LuiZ4
15.10.2018, 23:01
Villa Park'da giydiğimiz forma Trabzonspor tarihinde en güzel formaydı bence...Rövanş gecesi Trabzon'da silahlar hiç susmamıştı yoldan tek tük araç geçiyordu herkes evinde tv başındaydı...

İngilizler maça seyircisiyle baskılı başlamıştı..Şimdi adını hatırlayamadığım bir futbolcumuz ( Hamdi ya da Ogün olabilir ) maçtan sonra şöyle demişti: "Adamlar öyle baskılı başladı ki ilk dakikalarda bu maç nasıl bitecek diye birbirimize bakıyorduk." Gerçekten de 90 ların İngiliz deplasmanları rakipler için çok zordu...Biz o zorluktan yani okyanusdan çıkıp Lazio deresinde kaleci Victor sayesinde boğulmuştuk..Villa'yı eleyen o kadro Uefa kupasında en az bir yarı final görebilirdi...

Fatih Öztürk
16.10.2018, 01:01
Aston Villa'nin o sezon bizden bir tur önce eledigi takim Juve degil,bir önceki sezonun Uefa sampiyonu Dennis Bergkamp'li Inter'di. Peki aranizda ikinci maç sonrasi Bagdat Caddesi'nde konvoya çikan yok mu ya?

Ben çıktım. :D

Rahmetli Babamın 78 model olacak Ford kamyoneti vardı, turu geçince Pendik'ten bi başladık te Bağdat caddesi Şaşkınbakkal civarına kadar kamyonet arkasında çılgınlar gibi tur atladık. Cadde, cadde olalı böyle bir kalabalık görmemiştir. 2018 yılından selamlar. :D

oflubektas
19.10.2018, 09:48
Ben çıktım. :D

Rahmetli Babamın 78 model olacak Ford kamyoneti vardı, turu geçince Pendik'ten bi başladık te Bağdat caddesi Şaşkınbakkal civarına kadar kamyonet arkasında çılgınlar gibi tur atladık. Cadde, cadde olalı böyle bir kalabalık görmemiştir. 2018 yılından selamlar. :D

Aleyküm Selam. Ben hala buradayım :) Gerçekten hafta içi olmasına rağmen İstanbul Avrupa Yakası'nda Taksim, Anadolu yakasında Bağdat Caddesi fethedilmişti.

Bu arada babanıza da Allah'tan rahmet dilerim.

İlker Yazıcıoğlu
19.10.2018, 13:15
İkinci maçtan sonra, meydan parkındaki (Eski hali tabi ki) bütün sandalyeler kırılmış ve dağıtıılmıştı,çok iyi hatırlıyorum...

Daha çocuktuk tabi, o anı hiç unutmam. O zaman küçük dolmuşlar vardı, maçı bir akrabamızda izlemiştik eve dönerken meydanda inmiştik dolmuştan.

Hey gidi günler...

Fatih Öztürk
19.10.2018, 21:48
Aleyküm Selam. Ben hala buradayım :) Gerçekten hafta içi olmasına rağmen İstanbul Avrupa Yakası'nda Taksim, Anadolu yakasında Bağdat Caddesi fethedilmişti.

Bu arada babanıza da Allah'tan rahmet dilerim.

Güzel günlerdi. Eksik olmayın hocam, sağolun.

İkinci maçtan sonra, meydan parkındaki (Eski hali tabi ki) bütün sandalyeler kırılmış ve dağıtıılmıştı,çok iyi hatırlıyorum...

Daha çocuktuk tabi, o anı hiç unutmam. O zaman küçük dolmuşlar vardı, maçı bir akrabamızda izlemiştik eve dönerken meydanda inmiştik dolmuştan.

Hey gidi günler...

Dostum bu günleri gördüğümüz için şanslı jenerasyonuz vesselam. :)

İlker Yazıcıoğlu
22.10.2018, 09:14
Güzel günlerdi. Eksik olmayın hocam, sağolun.

Dostum bu günleri gördüğümüz için şanslı jenerasyonuz vesselam. :)

Aynen öyle dostum,şükür...

Armağan Dere
07.02.2022, 00:44
https://youtu.be/rC9MxUsCEy4

MEKANİK61
05.03.2022, 20:27
........

Armağan Dere
24.02.2023, 02:21
https://youtu.be/2FV1NsDARZo

Armağan Dere
24.02.2024, 12:00