PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tercih yapacak renktaşlara yardım

Barış Burak
24.07.2011, 19:42
Renktaşlar,başlığı lys-ygs tercihi yapacak arkadaşlara yardım amacıyla açıyorum.Benim gibi üniversitede okuyan renktaşlar buraya üniversitesini ve bölümlerini yazsınlar,böylelikle okuduğumuz üniyi ve ya bölümü tercih edecek olan kardeşlerimiz bizden gerekirse özel mesajla iletişime geçebilirler.Ygs-Lys başlığında yoğunluk oluşturmamak için açtım bu başlığı,çünkü orada bir sayfada bölümü yazsak başlık iki sayfa ilerlediğinde kimse geri dönmek istemeyebilir diye düşündüm:)

Eğer forum yöneticisi gereksiz görürse başlığı kapatabilir,ben başlıyorum;

1_ Y.T.Ü Makina Mühendisliği

DKaraduman
24.07.2011, 20:09
Bilkent Üniversitesi - Endüstri Mühendisliği

Ertan1982
24.07.2011, 20:27
Su Endüstri Mühendisi ne is yapiyor ne alanda calisiyor merak ettim.Almanyada bunun karsiligi ne bilen var mi?

DKaraduman
24.07.2011, 20:52
Su Endüstri Mühendisi ne is yapiyor ne alanda calisiyor merak ettim.Almanyada bunun karsiligi ne bilen var mi?

http://www.youtube.com/watch?v=IUMoItMQiCk&feature=share

Tüm ülkelerde karşılığı endüstri mühendisidir.

En basit şekilde söylemek gerekirse, bir işlemin sürecini en karlı, en elverişli hale getirmeye çalışır.

Ali Can
24.07.2011, 21:24
İtü - Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Ahmet Demir
24.07.2011, 21:48
ben de odtü endüstri mühendisliğinde okuyorum.
bilgi almak isteyen arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

mda61
24.07.2011, 22:36
Bogazici-Psikoloji

Tercih konusunda her türlü yardıma açığım.

Abdülkadir Kılıç
24.07.2011, 23:45
Dışarıda Uluslararası ilişkiler mi? İçeride İşletme mi?

Bir de buraya yazayım.

sefayasin
25.07.2011, 01:51
istanbul.gazi.ankara.ege üni. bilg. müh. okuyan renkdaşlardan mesaj bekliyorum. biraz bilgi alabilirsem çok iyi olur. tercih yapmadan önce

Anıl Caner
25.07.2011, 01:59
Mezunum ama her konuda yardımcı olabilirim. Anadolu Üniversitesi İngilizce işletme. İibf fakültesindeki herhangi bir bölüm hakkında veya eskişehir'de yaşamak hakkında. bir tık uzağım :)

bahadır2561
28.07.2011, 14:42
Hacettepe İktisat mı Gazi Kamu mu?

Özellikle Hacettepe İİBF'yi bilen renktaşlar yazarsa sevinirim

Oktay AKKUŞ
28.07.2011, 15:59
Ben de bir soru sorabilmek istiyorum. Meslek yüksek okulu mezunu olacağım seneye 2 senelik fakat bunu uzatmak istiyorum. Ne bileyim bir İktisat veya başka bir bölüm açık öğretimden okuyup tamamlamak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı? PMYO mezunu olacağım ve açıköğretimden okuyabileceğim tamamladığımda güzel bir diploma sahibi olabileceğim bir bölüm.

Tahsin Ağaoğlu
28.07.2011, 16:06
Maltepe Mimarlık,Beykent Mimarlık yazmayı düşünüyorum..Ama Beykent sıkıntı biraz...Nasıldır bilen var mı ?

Canberk
28.07.2011, 17:03
Yapmıyorum Tercih :D

sefayasin
28.07.2011, 17:08
istanbul üniversitesinde mühendislik nasıl. az yardım edin yaa

Fatih Yücel
28.07.2011, 17:33
Ben de bir soru sorabilmek istiyorum. Meslek yüksek okulu mezunu olacağım seneye 2 senelik fakat bunu uzatmak istiyorum. Ne bileyim bir İktisat veya başka bir bölüm açık öğretimden okuyup tamamlamak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı? PMYO mezunu olacağım ve açıköğretimden okuyabileceğim tamamladığımda güzel bir diploma sahibi olabileceğim bir bölüm.

Onur Açıköğretim diploması yeterli dersen mezun olduktan sonra açıköğretimde sınavsız geçiş yapabileceğin bölümler vardır onları öğren (her bölüme göre değiştiği için bilgi veremiyorum) sonra kayıt yaptır bir yıl intibak verebilirler seçeceğin bölüme göre yada direk 3. sınıftan da başlayabilirsin.

Oktay AKKUŞ
28.07.2011, 18:23
Onur Açıköğretim diploması yeterli dersen mezun olduktan sonra açıköğretimde sınavsız geçiş yapabileceğin bölümler vardır onları öğren (her bölüme göre değiştiği için bilgi veremiyorum) sonra kayıt yaptır bir yıl intibak verebilirler seçeceğin bölüme göre yada direk 3. sınıftan da başlayabilirsin.

Teşekkürler :) Sınavsız geçiş bölümleri hakkında bilgi almam gerekli ve sınavlı geçişte hangi bölümleri tavsiye edersiniz.

Ayrıca mezun olduktan sonra spor ile ilgili birimlerle ilgilenmek istiyorum da bunlar hakkında bilgisi olan var mı ? Ne bileyim polis + hakem gibi polis + antrenörlük gibi şeyler vb. ne gibi imkanlar olduğunu bilmek istiyorum.

SEDAT
28.07.2011, 18:26
- Yüksek İstirihatler Fakültesi , Kampüs =Bizim ev :D çok rahat bir bölüm bence...

Volkan Taş
29.07.2011, 20:30
Viyana Teknik Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisligi..
arkadaslar yurt disi düsünen varsa avusturya icin bende yardimci olabilirim..

Burak DERELİ
29.07.2011, 20:34
2 yıllık direk geçiş yapacam
elektrik mi önerirsiniz?
elektronik mi?

Oğuzhan İnce
29.07.2011, 20:51
Marmara gazetcilik

İlker Akçay
29.07.2011, 23:59
2 yıllık direk geçiş yapacam
elektrik mi önerirsiniz?
elektronik mi?

Elektrik veya Elektronik ile ilgili bir bölüm okumuyorum,Makine Mühendis adayıyım ama gerek çevremdeki Elektrik bölümü öğrencilerinden gerekse mühendislerden ve hocalardan genel yönlendirme Elektrik üzerine..

İş Alanı ve genişliği yönünden elektrik Türkiye'de ! çok daha yaygın..

Canberk
30.07.2011, 00:06
Evet Burak bence de Elektriği tercih et. Sorun olursa Çağatay_ (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=10596) 'a ulaş o Y.T.Ü'nde Elektrik Mühendisliği okuyor ama başlıktan haberi yok sanırım :D

Gökhan Uzun
30.07.2011, 00:55
Ytü makina

Yunus Emre AYAZ
30.07.2011, 02:01
Maltepe Mimarlık,Beykent Mimarlık yazmayı düşünüyorum..Ama Beykent sıkıntı biraz...Nasıldır bilen var mı ?

beykent sıkıntı deil konumu sıkıntı öğrenci profili ve mimarlık fakültesi iyidir hatta tr'de vakıf univ. arasında ilk 3'tedir ama ayazağa çingene mahallesi gibi bi yer o ayrı :D

Mehmet Yusuf
30.07.2011, 02:24
veteriner fakültesi düşünen arkadaşların sorularını alabilirim.

Burak DERELİ
30.07.2011, 11:10
Elektrik veya Elektronik ile ilgili bir bölüm okumuyorum,Makine Mühendis adayıyım ama gerek çevremdeki Elektrik bölümü öğrencilerinden gerekse mühendislerden ve hocalardan genel yönlendirme Elektrik üzerine..

İş Alanı ve genişliği yönünden elektrik Türkiye'de ! çok daha yaygın..

Evet Burak bence de Elektriği tercih et. Sorun olursa Çağatay_ (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=10596) 'a ulaş o Y.T.Ü'nde Elektrik Mühendisliği okuyor ama başlıktan haberi yok sanırım :D

Cevaplarınız için teşekkürler.Bende elektrik düşünüyodum ama elektronikte yandan gülümsüyordu kafama takıldı, elektrik yazacam

evrents
30.07.2011, 13:23
5 ağustos(tercihlerin son günü)'dan sonra kaç gün içinde açıklanır acaba sonuçlar?Geçen sene kaç gün içinde açıklanmıştı?

Sibel
30.07.2011, 14:51
- Yüksek İstirihatler Fakültesi , Kampüs =Bizim ev :D çok rahat bir bölüm bence...
ççç Kampüse bak :D

Berat Akçay
31.07.2011, 21:59
...........