PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin'de Irkçılık ve Çocuklara Şiddet

Ahmet KESKİN
21.07.2011, 23:09
http://haber.mynet.com/detay/dunya/uygurlu-cocugu-sokak-ortasinda-dovduler/583005

delirmek üzereyim.... nedir bu masumların gördüğü bu zulum...:mad::mad::mad:

Samet Türkmen
21.07.2011, 23:15
Sasdece 30. saniyesinde bile şu yorumu yazıyorum ki, kıyametten öncesi gerçekten kötü bir zaman olacak. Böyle hayvani yaratıklar olacak ki, kopacak ki kıyamet bunların üzeirne bir anlamı olsun. Kalkıpta müslümanlara kıyamet kopmayacağına göre ... Ben eminim ki bunu yapan insanlar daha ölmeden derin acılar bulacaktır.

Uygurlu olup olmaması da önemli değil.

Enes Ünal Kaya
21.07.2011, 23:16
ben ırkcılık olduğunu sanmıyorum olayın.. tabi ne olursa olsun yapılmaz içim yandı o ayrı

Ahmet KESKİN
21.07.2011, 23:17
oturdum ağlıyorum sinirimden....

Ahmet KESKİN
21.07.2011, 23:18
çinde uygurlara müthiş bır ırcılık var daha dogrusu dogu Türkistanda yani sincan da sokaklarda 2*-3 sene önceydi sanırım 1000 lerce uygur linç edilerek öldürürldü... onlarında videolarını koydular o zamanda

.....
21.07.2011, 23:21
Öyle pis küfür edesim geliyor ki bazen. Bunları toplayacan işkence yapacan. Şerefsizler.

Allah'ınızdan bulursunuz inşallah. Sebilerden alıyorlar sinirlerini galiba. Tabi erkeklik ne arar bu pisliklerde.

Ahmet KESKİN
21.07.2011, 23:23
neden bu dünya böyle anlamıyorum ... savasla kanla insanlara zulumle ne geciyor ellerine...

kardeş kardeş yaşamak durruken...

.....
21.07.2011, 23:41
Kıyamet alametleri. İnsanların içini kin ve nefret bürümüş.

Harun-61
21.07.2011, 23:44
Yarabbim sen herseye kadirsin.

Iyiki yarattin Cehennemi...

hep Müslümanlar, hep müslümanlar...niye hep biz ?

Birlestir kalplerimizi Yarab...

Yasasin Zalimler icin Cehennem....

.

.....
21.07.2011, 23:54
Yarabbim sen herseye kadirsin.

Iyiki yarattin Cehennemi...

hep Müslümanlar, hep müslümanlar...niye hep biz ?

Birlestir kalplerimizi Yarab...

Yasasin Zalimler icin Cehennem....

.

Biz(müslümanlar) kendi aramızda birlik olamıyoruz. Şu an diğer müslüman ülkelerde de durum aynı. Müslümanların birbirine sahip çıkması gerekirken çoğusu kendi çıkarının peşine düşmüş. Önce birbirimize samimi bir şekilde sarılmamız ve kardeş olduğumuzu göstermemiz lazım. Yoksa bu durum düzeleceğe benzemiyor.

Cihan_61
22.07.2011, 00:02
Ulan cekik Gözlü serefsizler....

Birtan Karaman
22.07.2011, 00:08
http://www.youtube.com/watch?v=m30G0oeGKgg&feature=related

Ali Can
22.07.2011, 00:51
şeref yoksunu bunlar.. şerefsizin önde depar atanı... o çocuğun yaşadığı korkuyu dehseti bile düşünmek istemiyorum...

61_Hasan_69
22.07.2011, 00:56
Kuyruk acıları !
http://www.youtube.com/watch?v=yPsUxLLeV1E

POYRAZ
22.07.2011, 01:05
Ben Türkiye'ye gidiyorken ucakta yanimda Dogu Türkistanli bir adam vardi yillar önce.
Türkiye'ye varana kadar saatlerce o konusmustu ben dinlemistim.
Cinliler hakikatten cok zulüm etmisler onlara. Hatta Dogu Türkistanlilarin iki erkek cocuk sahibi olmalari da yasaklanmis.
Eger Dogu Türkistanli bir annenin bir erkek cocugu var ise, tekrar hamile kaldiginda cocugun cinsiyeti erkek ise anne karninda igne ile cocuk öldürülüyormus. Böylece Dogu Türkistan halkinda erkek nüfusun artisi önleniyormus.
Osmanlinin kitalara hükmettigi dönemlerde Asya'da yasayan Türkler rahat etmisler. Osmanlilar Güney Rusya'ya girince Ruslar Osmanlinin üstünlügünü kabul edip senelik vergi ödemeyi kabul etmisler. Osmanli'dan gözü korkan Cin ise Osmanli devletinin kendi irkindan ve dininden olmamasina ragmen tüm cografyalardaki insanlari zulümlerden korudugunu, bunu yapan devletin kendi akarabalari olan insanlari korumasiz birakmayacagini düsünerek o cografyada yasayan insanlara zulmedememistir.
Cin irki ile Türk irkinin arasindaki husumet binlerce sene öncesine dayanirmis.
Zaten iki sene kadar önceki olaylari herkes hatirlar. Siradan bir protesto yürüyüsü yapan bebek arabali insanlarin bir cogunu kafalarindan tek kursunla vurmak suretiyle öldürmüslerdi Cinli polisler. Televizyonlarda görmüstük.
Cuma namazindan cikar cikmaz üzerlerine Cin polisinin üzerlerin ates actigi Dogu Türkistanlilar da hatirliyorum televizyonlardan.
Allah belalarini versin o zulümü yapanlarin. Süphesiz ki Allah pek sabirlidir. Zamani geldigi zaman azabi da bu sabirla orantili olarak bir o kadar siddetli olacaktir. Zerre kadar haksizliga veya zulme ugrayan zulmedenden hakkini alacaktir.

Deniz Tosunoğlu
22.07.2011, 01:31
Tek cözüm Türk-Islam Birligi kurmak... Avrupa Birligi (Hristiyan Birligi) nasil kurulduysa, Islam Birligide öyle kurulsun!!!

Ahmet KESKİN
22.07.2011, 01:37
ortada lider yok ... Türk İslam birliği için... hristyan lar ne güzel kurmuslar birliklerini ama bize müsade edilmiyor... bizler cokça zulum görmeden uyanmamız söz konusu deil...

tarihde bunu yüzlerce gördükk...

sabırlı miletiz...
merhametli milletiz...
kan dökmeyi sevmiyoruz.. ama gerekirsede kendi kanımızda dahil düşman kanı dökmede üstümüze yok...

sadece dünyada barış ve kardeşlik istiyorum... din dil ırk ayrımı olmadan yasamayı ögrenmeli bu dünya yoksa zaten ölümden öte köy yok...

dönüş Allaha....

Yasin T.
22.07.2011, 01:44
Tek cözüm Türk-Islam Birligi kurmak... Avrupa Birligi (Hristiyan Birligi) nasil kurulduysa, Islam Birligide öyle kurulsun!!!

Abi gözünü seveyim hangi birlikten bahsediyorsun.Filistin'de ki zulümlere Suudi kralının kıçını kımıldattığını gördün mü sen hiç? Müslümanlık ölmüş artık. Orta doğu ve Afrika'da ki iç isyanlarda malum zaten.Böyle bir ortamda İslam birliğinin kurulması imkansız.
Orta Asya Türk ülkeleri de SSCB zamanında iyice asımile edilmiş.Çoğu kendilerini Rus olarak görüyor.Hatta son oynadığımız Kazakistan-Türkiye maçındak Kazak taraftarları bizim aleyhimize tezahurat yapmışlardı.Hatta protokol tribününde de bazı olaylar yaşanmıştı.
Bazen diyorum ki keşke Osmanlı da zamanında sömürseydi.

Ahmet KESKİN
22.07.2011, 01:51
Osmanlının derdi hem işgaldi... ama gönülleri işgal etmekdi zafere böyle varılacagının farkındaydı...

Serdar Ersoy
22.07.2011, 02:12
Irkçılık yüzünden olduğunu düşünmüyorum. Olayı doğru bulmuyorum o ayrı konu. Fakat ırkçılık yüzünden yapıldığını sanmıyorum.

Ahmet KESKİN
22.07.2011, 02:16
yaa sebeb ne olursa olsun hırsızlıkmı yaptı ver polise gerci oda auynısını yapacak... kundakdaki cocuga kursun sıkılıyor orada... anne karnında bebekler cinsiyeti yüzünden öldürülüyor... sebeb ırcılık veye deil ortadaki duruma bakmak lazım...

Mayls
22.07.2011, 02:23
Eğer bu dünyada adalet yoksa, bu hepimizin suçu. İyi bir dünya için ne yaptık ki?

.....
22.07.2011, 02:24
Ben Türkiye'ye gidiyorken ucakta yanimda Dogu Türkistanli bir adam vardi yillar önce.
Türkiye'ye varana kadar saatlerce o konusmustu ben dinlemistim.
Cinliler hakikatten cok zulüm etmisler onlara. Hatta Dogu Türkistanlilarin iki erkek cocuk sahibi olmalari da yasaklanmis.
Eger Dogu Türkistanli bir annenin bir erkek cocugu var ise, tekrar hamile kaldiginda cocugun cinsiyeti erkek ise anne karninda igne ile cocuk öldürülüyormus. Böylece Dogu Türkistan halkinda erkek nüfusun artisi önleniyormus.
Osmanlinin kitalara hükmettigi dönemlerde Asya'da yasayan Türkler rahat etmisler. Osmanlilar Güney Rusya'ya girince Ruslar Osmanlinin üstünlügünü kabul edip senelik vergi ödemeyi kabul etmisler. Osmanli'dan gözü korkan Cin ise Osmanli devletinin kendi irkindan ve dininden olmamasina ragmen tüm cografyalardaki insanlari zulümlerden korudugunu, bunu yapan devletin kendi akarabalari olan insanlari korumasiz birakmayacagini düsünerek o cografyada yasayan insanlara zulmedememistir.
Cin irki ile Türk irkinin arasindaki husumet binlerce sene öncesine dayanirmis.
Zaten iki sene kadar önceki olaylari herkes hatirlar. Siradan bir protesto yürüyüsü yapan bebek arabali insanlarin bir cogunu kafalarindan tek kursunla vurmak suretiyle öldürmüslerdi Cinli polisler. Televizyonlarda görmüstük.
Cuma namazindan cikar cikmaz üzerlerine Cin polisinin üzerlerin ates actigi Dogu Türkistanlilar da hatirliyorum televizyonlardan.
Allah belalarini versin o zulümü yapanlarin. Süphesiz ki Allah pek sabirlidir. Zamani geldigi zaman azabi da bu sabirla orantili olarak bir o kadar siddetli olacaktir. Zerre kadar haksizliga veya zulme ugrayan zulmedenden hakkini alacaktir.

Yazınızı okurken kendimden geçtim. Teşekkür ederim.

Ula halen daha sebilerden , kadınlardan ve yaşlılardan ne ister bu şerefsizler anlamış değilim. yahudileri biliyoruz o kansız pislikleri ama bu çinlilere ne oluyor onu anlamadım. İstedikleri birşeyler varsa açıkça söylesinler. Öyle çocuklara saldırmakla efelik olmaz.

Hey gidi Atalarımız dünyaya nasıl hükmetmiş şimdi ise neler yaşanıyor. O yüzden tek yürek olmamız lazım. TEK YÜREK!

Ahmet KESKİN
22.07.2011, 02:35
Eğer bu dünyada adalet yoksa, bu hepimizin suçu. İyi bir dünya için ne yaptık ki?

kendi payıma elimden geleni yapıyorum cocugumun rahatını ve huzurunu düşünüyorum su an... ve Dünyanın bu gidişi beni cok ürkütüyor...

.....
22.07.2011, 02:46
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.

Bizim sorunumuz bu. Bu zihniyetten vazgeçmediğimiz sürece zor düzelir bu olaylar. . Eskiden karşılıklı esnaflardan siftah yapmayan varsa , siftah yapan müsteriyi karşındakine yollardı. Ben siftah yaptım karşıdaki esnaf yapmadı ona git.

Allah aşkına şu devirde böyle yapan kaç kişi vardır soruyorum size? Herkes kendi derdine düşmüş helal haram farketmez olmuş.

Bununla ne alakası var demeyin herşey böyle başlıyor. Önce kendimizi daha sonra etrafımızdakileri düzeltmeliyiz.

*
*

Yukarıda yazılmış İslam birliği diye. O da çok zor artık. Müslüman ülkelerin liderleri hep birilerine çalışıyor. Farkındaysanız karışıklık olan ülkelerin neredeyse tamamı Müslüman ülkelerde. Somali , Filistin açlıktan kuruyor. Hani nerde zengin petrol zengileri ? Hepsi kendi derdine düşmüş.

Duyarlılık bakımından yine en duyarlı milletiz diye düşünüyorum. Bir zulüm olduğunda hemen protesto yapıyoruz. En azından onu yapıyoruz. Bunu yapmayanlarda var. Yardımsa yardım yapıyoruz. Allah duyarlı vatandaşlarımızdan razı olsun.Sayısını arttırsın.

Hasan ZAİMOĞLU
22.07.2011, 03:13
Rabbim bizlere Kürşad ve beraberindeki 40 yiğide verdiği cesareti versin inşallah...

Ahmet KESKİN
22.07.2011, 03:18
Amin................

.....
22.07.2011, 03:26
Rabbim bizlere Kürşad ve beraberindeki 40 yiğide verdiği cesareti versin inşallah...

Amin kardeşim. Amin.

Öztürk Adem
22.07.2011, 10:04
Ya Ey Allahım bunları helak eyle yarabbim.Bu nasıl bir davranış.Ey büyÜk OSMANLI bugün yine sen olsaydın.

Deniz Tosunoğlu
22.07.2011, 17:20
Islam Birligini kurmak kolay. Türkiye, Bangladesh, Endonezya, Malezya, Nijerja ve Pakistan ile is yapabiliriz. Rahmetli Erbakan hoca zaten bunu dile getirmisti: http://tr.wikipedia.org/wiki/D-8

zafer6161
22.07.2011, 17:44
ben çinlileri adam yerine daha doğrusu insan yerine saymıyorum,vallahi onlar başka bi yaratık,abi yılan kedi köpek her ne pok bulursalar yiyorlar,hatta şöyle bir ata sözleri bile var,,,çinliler uçan uçak hariç 2 kanatlı ,duran masa hariç dört ayaklı her şeyi yerlermiş...bu zulumleri sadece insanlara karşı değil,canlı canlı hayvan derilerini yüzmeler,çeşitli işkenceler,aklınıza ne gelirse bu pisliklerden çıkıyoır,,,,öbür dünyada ALLAH bunların acısını alacak,pis yaratıklar,şerefsiz köpekler,küçük çocuktan ne istiyorsunuz,kafama takılan ise o çocuğun anne babası nerde,nasıl yanlız kalmış orda :)

ha birde şu var,gecenlerde bir video izledim,yemin ederim bu onların yanında iyiliktir

macuka
22.07.2011, 17:52
bayagi bir Cin e giden birisi olarak bu konuda da bir yorum yapmak farz oldu.

Birincisi, orda o cocuga o darbeleri vuran serefsiz, aynisini ona yapmak lazim.

Ikincisi ordaki olay buyuk ihtimalle hirsizlik olayi. Cocugun hirsiz olma ihtimali cok yuksek, polisi beklerken hirpaliyorlar. Buna benzer bir olayla karsilastim, adamin birini yakalamislardi, polis geldi ve halkin onunda joplarla hirsizi hosaf ettiler. bu goruntuyu goren kimse hirsizligin h sinden gecemez.

3.su ise her zaman soyledigim, Cin ABD nin yerinde olsa su anda dunyada yapilan zalimlikler en az 10 kat fazla olurdu.

.....
22.07.2011, 18:14
ben çinlileri adam yerine daha doğrusu insan yerine saymıyorum,vallahi onlar başka bi yaratık,abi yılan kedi köpek her ne pok bulursalar yiyorlar,hatta şöyle bir ata sözleri bile var,,,çinliler uçan uçak hariç 2 kanatlı ,duran masa hariç dört ayaklı her şeyi yerlermiş...bu zulumleri sadece insanlara karşı değil,canlı canlı hayvan derilerini yüzmeler,çeşitli işkenceler,aklınıza ne gelirse bu pisliklerden çıkıyoır,,,,öbür dünyada ALLAH bunların acısını alacak,pis yaratıklar,şerefsiz köpekler,küçük çocuktan ne istiyorsunuz,kafama takılan ise o çocuğun anne babası nerde,nasıl yanlız kalmış orda :)

ha birde şu var,gecenlerde bir video izledim,yemin ederim bu onların yanında iyiliktir

Hamile olan kadınların , karınlarındaki çocuklarıda yediklerini duymuştum.

Allah bunları ıslah etsin yuhh yuhh yuhhh

Ömür Karadeniz
22.07.2011, 22:18
Yazık günah,o çocuğun günahı ne o mavi ayakkabılı yavşağı evire çevire döveceksin.

Ahmet KESKİN
22.07.2011, 22:28
olayı bir arlkadasıma sordum oda dedi bildidgi cat pat çinceyle hırsızlık olayı dedi...

ne olursa olsun bu yapılmamalı ...

ordada iki milletin birmirinden kortugunu söyledi çinliler uygurlulardan uygurlularda çinlilerden...

aralarında birbirlerine müthiş bir kin var haliyle uygurlular işgal altında.. ayaklanması normal.. çinlilerde baskı yolunu tutuyor sindirmek için...

ama anne karnında iikinci bir erkek cocuguna müsade etmiyor sadece her uygurluya bir erkek cocuk müsadesi var ikincisi öldürülüyor...

ibrahim
23.07.2011, 01:32
Gaybanalarda dünya nüfusunun 5te 1ini olusturuyolar. Savas acalim, yasatmayalim desen seferberlik halinde sayilari tüm Türk ülkelerinin iki kati oluyo. Istediklerini ezer gecerler...

Adem Erdoğan
23.07.2011, 01:47
Çinliler insan değil yaratık. Dünyayı çok büyük bir tehlike bekliyor önümüzdeki 50 yıl içerisinde.

Bu yaptıkları ne insanlıkta ne de komünizmde var.

Çağdaş DENİZ
23.07.2011, 02:40
valla yukarıdaki video insanı dinden imandan çıkarır.o kadar sinirlendim adamlara.
bu arada daha türkiyede biz birlik olamıyoruz. türk-kürt alevi-sünni...
kaldı ki türk-islam birliği yok bilmem ne birliği:(

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 03:33
valla yukarıdaki video insanı dinden imandan çıkarır.o kadar sinirlendim adamlara.

ne İslam birliği ne dogu blok birliği nede Türk birliği sadece hayal ... kurbanlık koyun gibi sıramızı bekliyoruz.. orta dogu tek tek yıkılıyor ve iç çatışmalarla tükeniyor...

bizde biz yeniden diriliz diyoruzda ...

tabi tabi tarihi örnek gösteriyoruz

bizi yok etmek isteyenler tarihi örnek almıyorlar sanki bu defa üzerimize gelenler.. eskisine göre daha yıkııcı ve yok edici bir sekilde gelecek...

nasıl başarırız peki örnek atalarımıza göre daha cesur daha akıllı daha karakterli daha dirençli olarak .. varmı .. floşşşşşşşşşşş

Harun-61
23.07.2011, 12:06
Gaybanalarda dünya nüfusunun 5te 1ini olusturuyolar. Savas acalim, yasatmayalim desen seferberlik halinde sayilari tüm Türk ülkelerinin iki kati oluyo. Istediklerini ezer gecerler...

Bedir'de, Canakkale'de biz kac kisi idik, onlar kac kisi idi...

evet onlarda Iman gücü zirve'de idi...

ya biz........:(:o

Sinan Ayaz
23.07.2011, 12:25
Çin Dünya için büyük bir tehlike güçlü devletlerin bu şerefsizlere karşı birşeyler yapması şart adamlarda yürek namına bişey yok ama nufus olarak o kadar fazlalarki yapacak bişey kalmıyor ancak içinde ABDninde bulunduğu güçlü bi ittifk bunları durdurabilir önümüzdeki yıllarda çok büyük sıkıntılar görebilir Dünya bu şerefsizler yüzünden

Çağdaş DENİZ
23.07.2011, 12:40
maalesef tarihi süreç aleyhimize işliyor:(
haklısınız arkadaşlar maalesef:(

Deniz Tosunoğlu
23.07.2011, 13:15

http://www.youtube.com/watch?v=g1UriOlmK-w

Bu olmazmi ? Olmasini cok isterim.. Insallah o gunleri görürüm..

a f s
23.07.2011, 13:21
Konu önemli ama başlık ile içerik örtüşmüyor.

Çağdaş DENİZ
23.07.2011, 13:27
http://www.youtube.com/watch?v=g1UriOlmK-w

Bu olmazmi ? Olmasini cok isterim.. Insallah o gunleri görürüm..

valla kardeşim şöyle bir durum var şimdi:
öncelikle global dünya diye bir kavram çıktı biliyorsun.Artık bilek gücünden, birebir çarpışmadan çok silah yani para önem kazandı.Ne kadar birlik olursan ol paran yoksa silahın yoksa gücün de yok.Sadece burda unutulan nokta şudur.O para ve silaha hakim olabilecek nüfüs gücü de sağlanmalı.
Dünyada çin,abd,rusya...Bu üç devin de nüfus ve silahı var.Yani onlara karşı bu zulüm görmüş milletleri bir araya toplamak elbetteki güzel ancak Arapların petrolü,parası bizde olmadan onlarla mücadele etmemiz çok zor.
Ama gün gelecek biliyorum adalet yerini bulacak.Zulüm görenler yine Allah'ın büyüklüğünü çiğnemeyip zülmedenlere zulmetmeyecek ama onları af da etmeyecek.Cezalarını hakettikleri şekilde çekecekler.Ölümlerin, acıların ,çekilenlerin unutulmadığını unutamayacaklar...

macuka
23.07.2011, 13:49
Bizim icin guneydogudaki Kurtler ne ise, onlar icinde Cindeki Uygur lar ayni sey. O yuzden bu konularda yorum yaparken kendi evinin icinede bakmak lazim.
Video daki olay daha once de dedigim gibi buyuk ihtimalle hirsizlik olayi ki, bu adamlar hirsizin irkina bakmadan acimadan linc edebilirler, tipki bizim halkimizin kapkacciyi yakalasa ne hale cevirecegi gibi.
Cocuga yaptiklari seyler ise onlarin hayvanligi...

Her boku yeme konusuna gelince, bu da bir kultur iste.. Bizim bir suru seyden de onlar igreniyor merak etmeyin:) onlarda bizim icin agizlarinin tadini bilmiyorlar diye dusunuyor:)

Deniz Tosunoğlu
23.07.2011, 13:56
Bizim icin guneydogudaki Kurtler ne ise, onlar icinde Cindeki Uygur lar ayni sey. O yuzden bu konularda yorum yaparken kendi evinin icinede bakmak lazim.
Video daki olay daha once de dedigim gibi buyuk ihtimalle hirsizlik olayi ki, bu adamlar hirsizin irkina bakmadan acimadan linc edebilirler, tipki bizim halkimizin kapkacciyi yakalasa ne hale cevirecegi gibi.

Her boku yeme konusuna gelince, bu da bir kultur iste.. Bizim bir suru seyden de onlar igreniyor merak etmeyin:) onlarda bizim icin agizlarinin tadini bilmiyorlar diye dusunuyor:)

Abi biz ne zaman guney dogudaki normal vatandas Kürtleri öldürdük?

macuka
23.07.2011, 14:27
Abi biz ne zaman guney dogudaki normal vatandas Kürtleri öldürdük?

Onlarda disari bir sey sizmadigi icin, rahat hareket ediyorlar. Onlar olduruyorlar ama konu ortak anlaminda soylemek istedim. Uygur Turkleride ayrilmak istiyor Cin den. Cinliler bunu kabul etmiyor. Ortak noktamiz bu.

Ha birde, senin sordugun soruyu meclisteki Kürt milletvekillerinden birine yoneltirsen, sana bu islerin oldugunu anlatacaktir.

Isin ozeti aslinda, Cinliler acimasiz bir millet, ben bu video olayinda irkcilik olmadigini vurgulamaya calisiyordum sadece.

Çağdaş DENİZ
23.07.2011, 15:29
Onlarda disari bir sey sizmadigi icin, rahat hareket ediyorlar. Onlar olduruyorlar ama konu ortak anlaminda soylemek istedim. Uygur Turkleride ayrilmak istiyor Cin den. Cinliler bunu kabul etmiyor. Ortak noktamiz bu.

Ha birde, senin sordugun soruyu meclisteki Kürt milletvekillerinden birine yoneltirsen, sana bu islerin oldugunu anlatacaktir.

Isin ozeti aslinda, Cinliler acimasiz bir millet, ben bu video olayinda irkcilik olmadigini vurgulamaya calisiyordum sadece.

kendinle çelişmişsin bence editlesen iyi olacak ...

Trabzon-Spor-61
23.07.2011, 15:53
Birde haala bu cinleri, japonlari seven türkler var. Yok neymis, sempatiklermis.

Bunlar domuzlardan beter bikere, önüne ne geliyorsa yiyorlar.

Tsunami cikdiginda acikcasi, sadece orada yasayan müslümanlara ve yayilan radyasyona üzüldüm, gerisine sevindim hatta, azaliyorlar diye.

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 16:08

DOGU TÜRKİSTAN İŞGAL edilmiş... biz işgalmi ettik doguyu...

onlarla buradaki ayrılıkcı kürtleri bir tutmamak lazım... ordaki bir bagımsızlık davası .. buradaki ise hainlikdir...

Selim Turan
23.07.2011, 16:17
Birde haala bu cinleri, japonlari seven türkler var. Yok neymis, sempatiklermis.

Bunlar domuzlardan beter bikere, önüne ne geliyorsa yiyorlar.

Tsunami cikdiginda acikcasi, sadece orada yasayan müslümanlara ve yayilan radyasyona üzüldüm, gerisine sevindim hatta, azaliyorlar diye.

Japonlar ve Çinliler aynı millet değildir. Belirtmekte fayda var. Hatta konuştuğumuz dil bile uzaktan akrabadır Japonlar ile...

Selim Turan
23.07.2011, 16:24
Bizim icin guneydogudaki Kurtler ne ise, onlar icinde Cindeki Uygur lar ayni sey.

Çin Halk Cumhuriyeti tarihi üzerinde biraz bilginiz olsa idi böyle dayanaksız bir şeyi buraya yazmazdınız. Doğu Türkistan aynı Tibet ve İç Moğolistan gibi 60 yılı aşkın işgal altındadır. Çin hükümeti buralardaki varlığını meşru göstermek için yarım yüzyıldır Doğu bölgelerinde yaşayan yüz binlerce çinliyi Batı'daki Uygur bölgelerine yerleştirmektedir. Bugün Doğu Türkistan'da hatırı sayılır bir Çinli nüfus varlığı bulunmaktadır malesef.

Batı dünyası ve medyası ise sürekli Tibet'i konuşur. Tibeti gündeme getirirler. Onlarda bilir aslında Doğu Türkistan'da neler olup bittiğini ama söz konusu Türk ve Müslümanlar olunca ses çıkarmazlar.

Hal böyledir. Türkiye'nin iç siyasi konularıyla uzaktan yakından benzerliği yoktur. Aksine illede Doğu Türkistan'daki olayları bir şeylere benzetmeye çalışmak isteyen olursa Buda İsrail'in Filistinlilere yaptıklarının aynıdır.

macuka
23.07.2011, 16:33
iyiymis yaw, burayi alevlendirdim:)
Fazla kitap kurdu olmadigimdandir, ifade eksikliginden dolayi bir seyleri eksik gedik soylemis olabilirim.
Benim soylemek istedigim sonucta suydu aslinda, Uygur Turkleri de bagimsizlik pesinde, Kurtler de.
Ben orasi isgal edilmis, burasi isgal edilmemisden yola cikmadim. iki tarafin isteklerinin benzerliginden bahsettim.

Cinliler sadece uygurlara degil kendi insanlarinada ayni sekilde davranan millet konu hirsizlik ise diye de video hakkinda yorum yapmaya calistim. Gorduklerimi yazdim.

Yoksa benim ne isim olur siyasetle tarihle yaw:)

bordox
23.07.2011, 16:59
iyiymis yaw, burayi alevlendirdim:)
Fazla kitap kurdu olmadigimdandir, ifade eksikliginden dolayi bir seyleri eksik gedik soylemis olabilirim.
Benim soylemek istedigim sonucta suydu aslinda, Uygur Turkleri de bagimsizlik pesinde, Kurtler de.
Ben orasi isgal edilmis, burasi isgal edilmemisden yola cikmadim. iki tarafin isteklerinin benzerliginden bahsettim.

Cinliler sadece uygurlara degil kendi insanlarinada ayni sekilde davranan millet konu hirsizlik ise diye de video hakkinda yorum yapmaya calistim. Gorduklerimi yazdim.

Yoksa benim ne isim olur siyasetle tarihle yaw:)

Hırsını sokak ortasında yürüyen,masum bir Kürt çocuğunda almak ne kadar da ulvi bir işe hizmet etmek olurdu,tüm sorunlarımızı kökünden çözerdi.
Suç varsa suçla mücadele edecek kurumlar var.Bizler mağaradan dün ortaya çıkmış bir millet değiliz,binlerce yıllık bir medeniyet ve örfi kültürün çocuklarıyız.
Hatırlatayım dedim.

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 17:01
vel hasıl öle ama işgal altında olmak başka ... vatan topragını dış güç destegiyle bölmek başka ..hatta buna destek demiyelim gazlamak diyelim tarihde bunun cok örnegi var kürt isyanlarının...

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 17:04
Hırsını sokak ortasında yürüyen,masum bir Kürt çocuğunda almak ne kadar da ulvi bir işe hizmet etmek olurdu,tüm sorunlarımızı kökünden çözerdi.
Suç varsa suçla mücadele edecek kurumlar var.Bizler mağaradan dün ortaya çıkmış bir millet değiliz,binlerce yıllık bir medeniyet ve örfi kültürün çocuklarıyız.
Hatırlatayım dedim.

kürt cocugu rum cocugu Türk cocugu ve ya herhangi bir millet mensubu nun cocugu.. fark etmez ... konu dagılıyor sanırım cocuklara yapılan siddet e karşı cok asabiyimdir...

sokakda cocuguna bagıran azarlayan ve döven birisi görünce dayamayarak müdehale eden birisiyimdir.. buna bile tahalmülüm yoktur....

Çağdaş DENİZ
23.07.2011, 17:26
konu bonu kalmadı ama süper tartışma ortamı var:D

macuka
23.07.2011, 17:34
Hatırlatayım dedim.

soylediklerin dogru ama bizim icin soyledigin binlerce yillik medeniyetin cocuklariyiz diye bitirince olmamis, lakin cinlilerin medeniyeti bizden de eskidir ama bak Ayilar hala cocuga nasil vuruyorlar:)

Birde uslup daha yumusak olsa daha iyi olur, sonucta benim bildigimden sizler, sizlerin bildiginden ben bir seyler ogrenelim diye muhabbetimiz.
Hatirlatayim dedim, kismi tehdit gibi olmus yaw:)

macuka
23.07.2011, 17:36
kürt cocugu rum cocugu Türk cocugu ve ya herhangi bir millet mensubu nun cocugu.. fark etmez ... konu dagılıyor sanırım cocuklara yapılan siddet e karşı cok asabiyimdir...

sokakda cocuguna bagıran azarlayan ve döven birisi görünce dayamayarak müdehale eden birisiyimdir.. buna bile tahalmülüm yoktur....

Ustad cocuga bazen azar gerekiyor valla:) tecrube ile sabit:)

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 17:50
Ustad cocuga bazen azar gerekiyor valla:) tecrube ile sabit:)

yapma üsdadım ... egitimi basttan vereceksin ki onada gerek kalmaycak.. cocuklar ne olursa olsun suclu olmaz ...ebebeyinleri hatalıdır her zaman...

Özge
23.07.2011, 18:00
Başlığı değiştirdim bu arada.:)

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 18:05
tesekkürler... + cocuklara şiddet diye eklerseniz daha iyi olur... buda tartışılıyor başlıkda...

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 18:17
Ç,ndeki durumun özü için su degerlendirmeler yeterli sanırım...

Yine İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün raporuna göre, Doğu Türkistan, 1997’den beri devlet güvenliği sebebiyle idam cezasına çarptırılan 200’den fazla insanla, dünyada en çok idam cezası uygulanan bölge olmuştur. 11 Eylül 2001’den sonra Çin yönetimi, Doğu Türkistanlı Müslümanları, “ayrılıkçı”, “terörist” veya “karşı-devrimci” olarak nitelendirmek için zemin bulmuşken Çin halkının çoğunluğunu da, Han ve Uygur milletleri arasında düşmanca duyguları besleyerek Doğu Türkistan Uygurlarının terörist olduğuna inandırmıştır.

Çin yönetimi, Doğu Türkistan’da 145 hapishane ve 30’dan fazla da toplama kampı açmıştır. Doğu Türkistan Enformasyon Merkezi verilerine göre, 250 bin Müslüman siyasi tutuklu bu cezaevlerinde yatmaktadır. Yine aynı kaynak, Urumçi Liudavan cezaevinde her ay 20-30 Müslümanın işkence sonucu öldüğünü bildirmektedir. Ayrıca Doğu Türkistan Günlüğü gazetesinin 12 Nisan 2000 tarihli nüshasında Doğu Türkistan’ın pek çok il ve ilçelerinde inşa edilen 1500 caminin kapatıldığı, 153 caminin inşaatının durdurulduğu ve Çin Komünist Partisine sadakat bildirmeyen 25 bin Türk görevlinin işine son verildiği açıklanmıştır.
Doğu Türkistan Müslümanları üzerindeki dini baskılar, özellikle 11 Eylül saldırılarından sonra Çin yönetiminin “terörizmle mücadele” adı altında yaptığı faaliyetlerle daha da yoğunlaşmıştır. Hatta 1980’lerde ve 1990’larda yapılan ve silahlı Uygur milliyetçi gruplara atfedilen çok sayıda patlama olayını ve diğer şiddet içeren faaliyeti Çinli yetkililer, bu politikaya alet etmek üzere dünyaya duyurmuş ve “karşı terörizm” bağlamında meşru kılmak amacıyla bir bahane olarak kullanmıştır. Aralık 2001 sonunda Çin, kendi ifadesiyle “terörist” suçları cezalandırmak için yasanın zaten içerdiği önlemleri daha da kesin hale getirmek amacıyla ceza yasasının bazı maddelerini değiştirmiştir. Bu değişikliğe göre ölüm cezasının uygulanma alanı genişletilmiş, ifade ve dernek kurma özgürlüğü daha çok denetim altına alınmıştır.
-polis kesimi Çin yönetimi tarafından “bölgede ve sınırda güvenliği sağlamak” amacıyla yerleştirilmiştir. Çin hapishanelerinden Doğu Türkistan çalışma kamplarına gönderilen Çinli mahkumlar içinse Doğu Türkistan kampları oldukça cazip gelmektedir; zira bu kamplardaki şartlar Çin’dekine göre hafifletilmiş durumdadır. 1991-1994 tarihleri arasında iskan edilen mahkumların sayısı 40 bini aşmaktadır. Sadece 2001 yılında bölgeye yerleştirilen mahkum sayısı bir milyonun üzerindedir. Mahkumlar, Doğu Türkistan’daki çalışma kamplarına gitmeden önce bir belge imzalamaktadırlar. Buna göre, mahkumlar cezaları dolduktan sonra dahi ölene kadar Doğu Türkistan’da yaşayacaklarına ve başka bir bölgeye gitmeyeceklerine dair taahhütte bulunmaktadırlar ve bu belgeye göre mahkumlar, bölgede “reformist çiftçiler” tanımlaması ile yaşama ve istekleri doğrultusunda ailelerini de çağırma hakkına sahip olmaktadırlar. Bu insanların nereye yerleştirilecekleri sorusu da Çin yönetimi tarafından kolayca çözülmüştür: Uygurlar tarafından işletilen tarım arazilerinde kurulan çalışma kamplarına.

Doğu Türkistan topraklarında nüfus yapısına ilişkin olarak zorunlu doğum kontrolü ve toplu kürtaj uygulanmaktadır. Yürüttükleri iskan politikası ile “azınlık millet” durumuna düşürdükleri Uygur halkının şehirde bir, köydeyse ikiden fazla çocuk sahibi olmaları kesinlikle yasaklanmıştır. Bu yasağa uymayanlar çok ağır ekonomik ve idari cezalara çarptırılmaktadır. Özellikle kırsal kesimlerde yaşayan köylü kadınlar, hiçbir sağlık veya hijyen tedbiri alınmaksızın zorunlu bir toplu kürtaj operasyonuna tabi tutulmaktadır. Eğer kürtaj yapılmamışsa, hamile kadınların çocukları zorla karınlarından çıkarılarak katledilmektedir. Bu kural dışında doğan çocuklar, vatandaşlık hakkı, isim gibi insani haklardan yoksun bırakılmaktadırlar. Örneğin, 1991 yılında Hoten vilayetine bağlı Karakaş ilçesinde zorunlu olarak kürtaja tabi tutulan kadınların sayısı 18 bin 765’tir ki, bu sayı da ilçedeki anne adaylarının %49’unu teşkil etmektedir.

Sincan gazetesinin 12 Eylül 1992 tarihli yayınına göre Doğumu Yasaklama Kanunu’nu tam olarak uygulamak için hükümet tarafından bu ilçeye 432 kişilik Çinli memur kadrosu tayin edilmiştir.
Yapılan kürtaj ve zorla kısırlaştırma uygulamaları yüzünden her yıl on binlerce kadın ve çocuk ölmekte; hamile kalan kadınların eşleri devlet memuruysa işten atılmakta ve bütün sosyal haklardan mahrum edilmektedir. Yine örnek birkaç olay aktarılacak olursa, 180 bin nüfusa sahip Çapçal nahiyesinde sadece 100 kadına doğum izni verilmiş, devlet dairelerinde çalışmakta olan 40 kişi, eşleri hamile kaldığı için işinden atılmıştır. 200 bin nüfusa sahip başka bir ilçede ise hamile kalan 35 bin kadının 686’sı zorla kürtaja tabi tutulmuş, direnen 993 kadının karnı yarılarak çocukları yok edilmiş; 10 bin 705 kadın zorla kısırlaştırılmıştır. Doğu Türkistan’da zorunlu kürtaj politikası o kadar dramatik bir noktaya varmıştır ki, kaldırım kenarlarında yasa dışı doğduğu için ölüme terkedilmiş yeni doğmuş bebekler görmek mümkün hale gelmiştir.

bordox
23.07.2011, 18:26
soylediklerin dogru ama bizim icin soyledigin binlerce yillik medeniyetin cocuklariyiz diye bitirince olmamis, lakin cinlilerin medeniyeti bizden de eskidir ama bak Ayilar hala cocuga nasil vuruyorlar:)

Birde uslup daha yumusak olsa daha iyi olur, sonucta benim bildigimden sizler, sizlerin bildiginden ben bir seyler ogrenelim diye muhabbetimiz.
Hatirlatayim dedim, kismi tehdit gibi olmus yaw:)

Tehdit etmek gibi bir niyetim yok,haddime de değil,sadece insanlar çok iyi bildikleri,içinde yüzdükleri şeyi göremiyor bazen.Uslup konusunda da bence sert bir uslup yok ama sana öyle hissettirdiysem özür dilerim.

Oğuzhan İnce
23.07.2011, 18:27
Sanırım biraz daha yazarsak tepkimizi çindekiler duyacak...
Çin le Türkistanın farkını onu bunu anlatmaya gerek duymuyorum şimdi,japonlarla çinliler aynı mıdır değil midir onu da tartışırsak ayıp olur :)
Ama şu kadarını söyleyebilirim ki Onların Sincan bizimse uyguristan dediğimiz bölge tarihte türktü bugün de Türktür...
Hani bizim orta orta asya diye inlediğimiz yer var ya işte tam da orasıdır...
İlginçtir ki parayla topraklarını satan filistinliler kadar değer görmez oradaki müslüman Türk halkı...Ne diyelim yazık günah.

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 18:37
Sanırım biraz daha yazarsak tepkimizi çindekiler duyacak...
Çin le Türkistanın farkını onu bunu anlatmaya gerek duymuyorum şimdi,japonlarla çinliler aynı mıdır değil midir onu da tartışırsak ayıp olur :)
Ama şu kadarını söyleyebilirim ki Onların Sincan bizimse uyguristan dediğimiz bölge tarihte türktü bugün de Türktür...
Hani bizim orta orta asya diye inlediğimiz yer var ya işte tam da orasıdır...
İlginçtir ki parayla topraklarını satan filistinliler kadar değer görmez oradaki müslüman Türk halkı...Ne diyelim yazık günah.

aynen dediğin dogru oradaki soydaşlarımıza bir baksalar buradakiler kendilerini görecekler.. cok benziyor yasam tarzımız konusmamız ama aramızda binlerce kilometre var...

ayırdılar bizleri kardeşlerimizden .. unutturdular öz yurdumuzu dogdugumuz ve yetiştigimiz yerleri...

sadece internetden bakın sadece girin videolara yasam nasıl işliyor Türkmenistanda yedikleri ne giyfikleri ne dinleri dilleri ne .. merak eden yok mu acaba ...

Mayls
23.07.2011, 20:25
Bence ırkçılık konusuna yaklaşırken herkes dikkatli olmalı.

Örneğin bu başlığa gelip "Çinliler ırkçı" demek ve bütün Çinlilere kin kusmak da ırkçılıktır. Çoğumuz bunun farkında değilizdir ama dikkatli olmak lazım. Irkçılık çok kötü bir şeydir. Irkçılara kin kusarken ırkçılık yapmayalım.

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 20:58
kesenlikle ben Türk milletini cok severim.... içden söylüyorum.. ama Türk olupda kadın satan tecavüz eden hırsızlık yapan .. keyfine adam öldüren... insanlara zulmeden lerde var ben bunlarımı yücelteyim.. hayır söz konusu deil

ben ırkcı olabilirim nasılmı iyinin yanlısı olmakda bir tarfadır... kötünün yanlısı olmakda bir tarfadır... iş şimdi felsefeye dönecek ama söylemek lazım...

Bir ülkenin ayakda durmasını saglayan asıl degerleridir...

kişi devleti için sorumlu bir birey , halkı için bir devrimci , ülkesi için milliyetçi , inançı için mücahit , gerektiğinde milis..

bunlar bir kişide olursa eger ki ben kendimi bu sekil yetiştiriyorum evladımıda bu sekilde yetiştirmeye calısıyorum... bilinçli toplum olma yolunda bence en büyük adımı atmıs oluruz....

BU milletin evlatları..

Ne mutlu Türküm demeye korkar oldu çıkar biri bana ırkcı der diye..

bu milletin evladı

Yüksek Türk senin için yüksekliğin hududu yoktur demeye korkutuldu.. biri cıkıp sen ırkcısın der diye

bu milletin evladı

Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olaganüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir ..demeye korkutuldu..

bu milletin evladı

Eger bende bazı fevkaladelikler görüyör, buluyorsaniz bunlari sadece ve yanliz Türk olmama, Türklüğüme bağlayınız.. demeye korkutuldu...

bu milletin evladı

Türk Milletinin karakteri yüksektir, Türk Milleti çalışkandır, Türk Milleti zekidir... demeye korkutuldu

neden sen ırcısın der diye birileri...

bu miiletin evladı

Türk, Türk olduğu için asildir. çoğumuz, büyük babamızın babasını hatırlamayız. Bütün soy gururumuzu, Türk olmanın içinde buluruz.. demeye korkutuldu...

bu milletin evladı

Mensup olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir ferdi olmak sıfatıyla şanım ve şerefim vardır.. demeye korkutuldu...

bu milletin evladı

Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlatlarından ibarettir. Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır... demeye korkutuldu...

bu milletin evladı

Türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır... demeye korkutuldu.. neden birileri cıkarda sen faşistsin ırkcılık yapıyorsun der diye...

BENDE DİYORUM Kİ...

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım.Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.... M.K ATATÜRK

+1967

Sadece şunu soruyorum gümüz Türkiyesinde bu sözleri hatırlamak ve söylemek gerek medya, gerek aydın, gerek gereksiz kişiler tarfından ırkcılıkla suclanmamıza neden deil mi..

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 21:06
hee su konuda acıklayalım yaratılanı severiz yaratandan ötürü... kürt de ermanide rumda fark etmez kapımızı calarsa ikramsız cevirecek deiliz elimiz her zaman olara uzatıldı yinede uzatılacak...

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 21:20
2 sene öncesine kadar kürt karkeşlerimizi... benim kadar savunan olmaz hala ölede ... sorun devlet meselesi halk meselesi deildir...

10 yıl öncesi 20 yıl öncesi daga cıkan evladının.. cenazesini bırakın almayı dagda çakal kurt yesin ölüsünü bize Allah göstermesin diyen büyüklerimiz var orda... ttaaa gidelim eskilere osmanlıya nasıl millet oldugumuzu görsünler veziri rum sırp devşirme ... bu millet nasıl ırkcılık yapabilir Allah aşkına...

doguda terörist ev basıyor... ordaki vatandaş ne yapacak.. elindekini mecbur veriyor..
sonra asker geliyor sen yardım yataklık yapıyorsun deyip sürüyor veya fişliyor...

ondan sonra bdp hadep neyse artık cıkıyor 2 milyon oy alıyor...

burda tartıssakda anlamayanlar olacak...

ayrılıgı bu devlet istiyor

ARZI MEVUD size bir sey hatırlatıyor mu... VAAD edilen topraklar...

süreç belli...

ABD kuvvetin altınlarına çökmek için ve Afkanistana girmek için ikiz kulelerini binlerce insan varken patlatıyor .. bunuda İslam alemine bagdaştırıyor...

offf offff

Oğuzhan İnce
23.07.2011, 21:22
önümüzdeki bir kaç gün ırkçı ve bölücü olmaya hazırlan sen abi.

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 21:25
Allah etmesin aman aman... bizde yok öle insanlar ölmesin mutlu ve huzurlu yasasın tek dileğim ALLAH dan...

norvecdeki olayda cok korkunc düşünsene norvecde terörö off off yazık orda olenlerin yası 14/18 90 tane genc

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 21:40
önümüzdeki bir kaç gün ırkçı ve bölücü olmaya hazırlan sen abi.

heeee birileri burdada dahil bana sen ırçılık yapıyorsun derse diyosan ..merak etme ..

ben neler gördüm...

okul bahcesinin sote bölümünde tırnagımı keserken tırnak makasıyla ... elimdeki tırnak makasını satır olarak gören ve bunu okula yayan larıda gördük ...

insanlık büyük bir şerefdir ... anlaya bilene ... hem Rabbaniyiz hem insani...

kavmimi ( milletimi )sevecegim tabi...

maide suresi 54 ayet
Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir."

Mesut
23.07.2011, 21:53
Kuyruk acıları !
http://www.youtube.com/watch?v=yPsUxLLeV1E
Çok güzel bir video

Ahmet KESKİN
23.07.2011, 22:00
artık eskileri yaad ettiğimiz yeterlidir... gelecek nesillere ne bırakacagız bunları düşünmemiz lazım... 1000 yıllık 500 yıllık 100 yıllık anektodlarla yasıyoruz.. ne yapmısız yeni nesile ne örnek gösterecegiz...

mesele artık üretken ve calıskan olma topluma faydalı olma zamanıdır... ayrılıklarla ve fitnelerle ugrasmamalı ve bu fitneleri yayanlara uyulmamalıdır herken önce kendinden sonrada ailesinden mesuldur..

bu sorumulukları yerine getirebiliyorsan o saatden itibaren ülkene faydan dokunabilir.. yoksa kendine ve ailesine bir faydası olmayanın bırakın ülkeye topluma faydasını zararı olur... her seyden önce okumak ve iyi analiz edip ona göre davranmak gerekir...

Enes Ünal Kaya
24.07.2011, 03:21
Hızlı tren faciası!
Çin'in doğusundaki Cıciang eyaletinde hızlı trenin iki vagonunun raydan çıkarak köprüden uçması sonucu 32 kişi öldü, 100'den fazla yaralı var.
Güncelleme:23 Temmuz 2011 23:06

MyNet

Cafer KILIÇSOY
24.07.2011, 03:21
ALLAH'ım

Bundan iki sene önce 9 yaşındaki Uygur kız çocuğunun ellerini arkadan bağlayıpta yüzüne bakamayan ve arkadan makineli tüfekle tarayan canilere vereceğin cezayı görmek istiyorum Ya Rabbim.

Ama bu dünyada, ama öbür dünyada. Senin herşeye gücün yeter (Amin).

Ahmet KESKİN
24.07.2011, 12:07
.................................................. .............

Cihan_61
24.07.2011, 12:10
ALLAH'ım

Bundan iki sene önce 9 yaşındaki Uygur kız çocuğunun ellerini arkadan bağlayıpta yüzüne bakamayan ve arkadan makineli tüfekle tarayan canilere vereceğin cezayı görmek istiyorum Ya Rabbim.

Ama bu dünyada, ama öbür dünyada. Senin herşeye gücün yeter (Amin).
Amin. :)