PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avni Aker’de Kareografi

dellalpi
03.03.2006, 22:57
50 mesaja ulasamadigim için bu konuyu baska basliklarda dile getirmistim ama burda daha etkili olur sanirim konu maç basinda çogunlukla kartonlarla yapilangösteri.artik bizde istanbuldaki derbi maçlarinin basindaki tribün sovlarini avni aker de görmeliyiz.en azindan bununla ilgili bir çalismaya girmeliyiz,maliyeti nedir ne gerekir gibi.eminim ki fb bjk maçinin basindakiITaat et çalismasindan daha yaratici oluruz.ayrica bu sezon bunun için bolca sansimiz var trabzonda üç derbi maçi....

U.Sadıkoğlu
03.03.2006, 23:03
51 yapmissinsmileys/smiley4.gif

Emiroğlu
03.03.2006, 23:16
tribün organizasyonu olarak 0 iz.. klasik tezahuratlar ayni tablolar.. alisaila gelmisin disiinda bisi yok.. Tribün liderler birlesti.. artik hepsi galiba Gurbetci Gencler Baskanina Bagli.. Onlarinda Organizasyonlari Genelde Deplasman Maclarinda oLmuyor.. Üstüne Düüsülmesi Gereken Bi Konu Ama hiçbi Gelisme Yok.. Ayni Taraftar Ayni Stad.

kuzey_lee
03.03.2006, 23:23
bu konu hakkinda tribunde gerekli kisiler fikir üretmekte ve çalisma yapmakta.yalniz kareografi dediginiz olayi gerçeklestirmek için öncelikle tribunun fiziki olarak buna uygun olmasi gerekir ki bu da avni akerde mevcut degil.simetrik olmayan tribunlerde bunu gerçeklestirmek baya zordur.ayrica tribune gelen insanlarin bu konudaki bakis açisi da çok önemli.zira trabzon gibi bir yerde bunu yapmaniz için insanlarin bilinçlenmesi tabiri caizse 10 firin ekmek yemesi gerekmekte..maddi olarak çok bir zorlugu yok.bugun resim dersinde ortaogretimde kullaniulan kartonlarin tanesi 250 ykr.1000 tane ile ufak tefek bi kareografi yapabilirsin ama burada önemli olan maddi yönü degil insanlarin olaya bakis açisidir

zafer6161
03.03.2006, 23:41
BIZIMKILER ANCAK ILK 10 DK TRABZONUM BENIM BIRICIK SEVGILIM DIYE BAGIRIRLAR ONDAN SONRA CEKIRDEK MOLASI

kuzey_lee
03.03.2006, 23:44
BIZIMKILER ANCAK ILK 10 DK TRABZONUM BENIM BIRICIK SEVGILIM DIYE BAGIRIRLAR ONDAN SONRA CEKIRDEK MOLASI

gördügüm kadariyla sen de trabzonda oturuyorsun..bu bizimkiler dedigin yine sen ben senin benim çevrem tanidigim..herkes 2 kisiyi uyarsa sorun kalmaz ama bu konuda tribun grubu diye nitelendirilen kesimin disinda kimsenin samimi oldugunu düsünmüyorum.

Egemen
04.03.2006, 00:07
kareografiye gerek yok bence. 90 dakka bagiralim yeter... yada cekirdek yemeyelim :):):) (yedigimden demiyorum yanlis anlasilmasin.)

FANATIK61
04.03.2006, 00:53
fsst fsst fiyüfist....smileys/smiley32.gifBuna bayiliyorum...

Isliklara...smileys/smiley2.gif

Serhat ŞAHİN
04.03.2006, 01:15
valla ben bjk taraftarinin takimi desteklemelerine hastayim. adamlar susmuyor abi...

fanatikdevri
04.03.2006, 02:37
bisim gibi cilgin yok herkes bisden tirsiyor daha da iyisini yapabiliris bu guc bizde var

Uğurtan
04.03.2006, 02:53
Abi fenerli olmayan ayaga kalksin diyoruz gaza getirmek için herkes kalkiyo iki bisiy bagiriyoz sora oturuyolar bizde otur asagi diye çikisuyolar azinlik olunca napacan? Bunun çözümü su istanbuldaki maça 40 yasinin altindakiler genelde gidiyor bunun çogunlugu ise 30 un altindakiler bizde ise çogunluk taraftar grubu disindakiler 30 yas üstü adamlar ve ceketli esnaf adamlar bunlarla tribünde bisiy yapilmazzzz...smileys/smiley19.giftrabzon da tribün olayi çözülecekse bunun çözülmesi lazim...

Badaloğlu
04.03.2006, 09:41
Bu isin en kolay yolu Milanin, Istanbul'da yaptigi gibi tribünlerdeki taraftarlarina kirmizi-siyah poset giydirmek olmustu...O bile güzel bir görüntü vermisti...

En basitinden bu yapilabilir.Kale arkasini 3'e böleceksin mavi-bodo-mavi posetleri bu millete giydireceksin, al sana kareografi...

selcjK
04.03.2006, 11:11
haha bizim taraftarimiz takimini dogru dürüst desteklemiyor birakin kareografiyi, ama çekirdek kabuklariyla birseyler yapilabilir belki, bizim stadlarimiz ingilteredeki stadlara benziyor geçen sivas maçinda dikkat ettimde maraton full oturuyordu, ilginç bi manzaraydi, tek farki ingilizler otururken bagiriyor ama bizimkiler otururken yaptiklari iki sey var bir çekirdek yemek, iki en ufak bi hatada kendi futbolcusuna küfretmek bu kadar aciziz ne yazik ki :(

Berk Akçay
04.03.2006, 11:24
haha bizim taraftarimiz takimini dogru dürüst desteklemiyor birakin kareografiyi, ama çekirdek kabuklariyla birseyler yapilabilir belki, bizim stadlarimiz ingilteredeki stadlara benziyor geçen sivas maçinda dikkat ettimde maraton full oturuyordu, ilginç bi manzaraydi, tek farki ingilizler otururken bagiriyor ama bizimkiler otururken yaptiklari iki sey var bir çekirdek yemek, iki en ufak bi hatada kendi futbolcusuna küfretmek bu kadar aciziz ne yazik ki :(

aynen katiliyorum kardesim dediklerine belki takimin kötü gidiside buna etken olabilir

U.Sadıkoğlu
04.03.2006, 11:44

Isliklara...smileys/smiley2.gif FIST FIST FIIIS FIISsmileys/smiley4.gifaynen

h@msi61
04.03.2006, 11:51
kareografi bi yana taraftarimiz hala 20 senelik tezahuratlari yapiyor. tribün olarak takima pekbi olumlu etkimiz ne yazikki olmuyor.en kötüsüde Trabzon büyüktür küfretmez, asar keser affetmez dedikten 2 dakka sora toplu halde anani.... cimbombom die bagirilmasi. ya madem küfrediceksin önceki tezahurati yapmayin komik duruma düsüyoruz. bu konuda çalismalar yapilmali bence Avni Aker tribünleri üzerine düsen görevi gerçeklestirememekte...

Nytre
04.03.2006, 13:08
20lik tezahurat yapiliyor diyen arkadaslarimizin kendileride 20 yillik tezahuratlari hala yapmiyorlar mi acaba?....

yeni tezahuratlarda var ancak eskiler daha fazla...

bu isler bilriktelikle olur ya da yenilige açik insanlarin tribun gruplarinda baskin olmasiyla olur sanirim...

bir tezahurat yapiyorsun tribune gidiyorsun adam diyorki sana "kim ezberletecek bunu"...

ondan sonra ne desen bos....

ancak çilginlar grubu yenilik konusunda tezahuratlar yapiyor fakat bunu toplu olarak söylemek gerekiyor ...

Erbay
04.03.2006, 18:07

Isliklara...smileys/smiley2.gif FIST FIST FIIIS FIISsmileys/smiley4.gifaynen
smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifAbi neresi güzel yasmileys/smiley4.gifFisst Fiist fiyüfist

cakal 61
04.03.2006, 18:36
kardesim trabzonsporu izlemek icin neler yapiyoruz trabzonda bir insan bir ayda iki kere maca gitmeli ve 90 dalkika bagirmali ben bilet fiyatlarini goruncenasil trabzonda degilim diyorum sivas macindabir ara yer kamerasi cekdi butun millet cekirdek yiyor smileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif

Külünkoğlu
04.03.2006, 18:56
Bu isin en kolay yolu Milanin, Istanbul'da yaptigi gibi tribünlerdeki taraftarlarina kirmizi-siyah poset giydirmek olmustu...O bile güzel bir görüntü vermisti...

En basitinden bu yapilabilir.Kale arkasini 3'e böleceksin mavi-bodo-mavi posetleri bu millete giydireceksin, al sana kareografi...

Ahmet iyi güzel diyorsunda hatirlarsan böyle bir seyi ufak çapta denemeye kalktik bordo ve mavi Trabzon yazilarindan 45cm 25 cm kartonlar hazirladik 380 tane. eger o gün orda 380 tane karton havaya kalksaydi güngören stadi için konusuyorum güzel bir görüntü olacakti. ama ne oldu 10 tane karton kalkti havaya...

Ilk önce tribun kültürü ondan sonra kareografi

selcjK
04.03.2006, 18:58
abi taraftara versen alin kartonlar maç baslayinca havaya kaldirin diye, adamlar direk üzerin oturur bence smileys/smiley36.gif

Külünkoğlu
04.03.2006, 19:43
abi taraftara versen alin kartonlar maç baslayinca havaya kaldirin diye, adamlar direk üzerin oturur bence smileys/smiley36.gif

bir tane alip otursalardi iyiydi maçtan sonra baktim üçbes tane alip evine götüren bile vardi. Allah islah etsin böyle ...........lari. Lazio formatinda hazirladigimiz kareografi güme gitti. Nerden aklima getirdiniz simdi asabim bozuldu gene.

garalahana
04.03.2006, 19:58
kalearkasinda kareografi olacak mi bilmem ama 200 kusur mesala yanacak bunu biliyorum...Cilginlar smileys/smiley2.gif

cIlgInIm
04.03.2006, 20:04
yok ya bütünlüklük yok birbirlerinden habersiz vurdum duymaz bir tavirla bagiriyorlar.. maratonu zate mafettiler. marotonun ne atesli bölgesi olan olan orta kisim maraton özel oldu kapalidan farki kalmadi.. maratonun iki yan tarafda biraz bagirma oluyor onlarda bir birlerini cekemiyorlar bir birlerinin sesini kesmek icin ne dedikleri anlasilmayacak sekilde bagiriyorlar.. önce bütünlügün saglanmasi lazim .. taraftar toplu hareket etmeli yoksa 4 kösede bagirsa ne dendigi anlasilmadigi sürece tezahurat etsen ne olur etmesen ne olur ..

Mustafa Mahmutoğlu
04.03.2006, 20:07

smileys/smiley36.gifaslinda dogru birde eger son dakikalarda öndeysek yada berabereysek bagaririz..kardesim baksana ezikbahçe'nin tribününe adamlar susmak bilmiyor kardesim yaa...hadi ya bizde artik toparlanalimsmileys/smiley2.gif

İHSAN
04.03.2006, 20:40

aynen katiliyorum kardesim dediklerine belki takimin kötü gidiside buna etken olabilir BENCE EN BÜYÜK ETKENLERDEN BIRI.

Emre B.
04.03.2006, 20:45
Su karikatürden pankart yapalim

Uğur Aydın
04.03.2006, 22:27
Bilhassa Trabzondaki kardeslerime sesleniyorum bizim kemençemizle kültürümüzle dalga geçenlere yine en iyi cevap onlar olacaktir,ne bilim takim galipken butun stad horon vaziyeti alsa,bir tezahurat esliginde veyahut pankartlarda bunu göstersek,bide 90 dakika susmamak lazim oda isin cabasi

hakan_sen
04.03.2006, 22:29
Evet maurali 90 dakika susmamak lazim takim yenik olsa bile biz bu genisligi ve rahatligi yakalarsan bizi kimse durduramaz.

Sevgiyle

Uğur Aydın
04.03.2006, 22:29
Lazca bi pankart olamazmi,yoksa devlet elmi koyarsmileys/smiley2.gif

hakan_sen
04.03.2006, 22:32
Türkçe pankart kaç kontrolden geçiyor ona hiç izin vermezler bölücülüge girer diye.

Uğur Aydın
04.03.2006, 22:42
Evet dogru

BDiler61
04.03.2006, 22:51

olayin kisaca özeti bu

dellalpi
04.03.2006, 23:12
ohooo biz burda habireyapilmayani anlatirsak bosuna zamn harciyoruz demektir bu isi yapmanin o kadar zor olduunu sanmiyorum hiç yapamsak milanlilar gibi posetleri geçiririz kafamiza...

hakantpl
05.03.2006, 00:44
Evet maurali 90 dakika susmamak lazim takim yenik olsa bile biz bu genisligi ve rahatligi yakalarsan bizi kimse durduramaz.

Sevgiyle

Aynen Katiliyorum

ftunsal
05.03.2006, 01:10
top rakipdeyken tüm tribün isliklasa yeterde artar bile.hem bizim adamlar topu alalimda kafamiz sismesin smileys/smiley36.gif hem rakip verelim su topu da kulaklarimiz sagir olmasin der smileys/smiley36.gif

ÇaGaTaY
05.03.2006, 01:34
aynen bi de poset olayini bilmem ama,herkesin hemen hemen formasi var,kardesim su formayi giyde gel allahini seversen ya,hadi onu geçtim üstüne bordo-mavi biseler al da su tribün kimin tribünüdür belli olsun lig tv den bakinca ya

eren_61
05.03.2006, 12:14
kesinlikle önce tribünlerin birlikte hareket etmesi lazim.hepbir agizdan bagirilmali.ama biz daha bunu bile beceremiyoruz.herkez kafasina göre hareket ediyor.artik birinin buna dur demesi lazim.tribün liderlerini toplayip konusmasi lazim.

Mustafa Mahmutoğlu
05.03.2006, 12:33
haklisin...hiç ses çikmiyor..

bobmarley
05.03.2006, 13:16
yazilanlari gördükçe inanamiyorm..istanbulda olsa stad..emin olun çok farkli olurdu bu tribün durumu..

Nytre
05.03.2006, 14:22
rakibe baski kurmak gerekiyor.. çekirdek sesleri bu baskiyi kurmuyor ne yazikki!!!

islik lazim yuhlama lazim..

degok
05.03.2006, 15:29
rakibe baski kurmak gerekiyor.. çekirdek sesleri bu baskiyi kurmuyor ne yazikki!!!

islik lazim yuhlama lazim..

Bi de trübüne gelen kendi taraftarini dövmemek, anasina bacisina küfür etmemek lazim.

sultantekke
05.03.2006, 17:31
gerçekten stadlarda çekirdek isi canimi sikiyor benim ne öyle çitr çtr yasaklasinlar kardesim suyla giremiyosun çekirdeklede sokmasinlar ah ah nerde o eski trabzonspor trübünü inlettigin zaman rakibin dizi titreyecek...

kuzey_lee
05.03.2006, 22:25
Bi de trübüne gelen kendi taraftarini dövmemek, anasina bacisina küfür etmemek lazim.

hep sikayet ettigimiz bagirmama olayini yapiyorsa taraftar kim olursa olsun dayagi hak ediyor demektir.orada 50 kisi bagiriyorda digerleri susuyorsa dayak degil baska seyleri de hak etmistir.ondan sonra çok daha buralarda ''çekirdek''ten sikayet edersiniz

chigannes
05.03.2006, 22:34
arkadaslar tribünlerde var bi sorun bu aksamki kayseri seyircisini görünce sinir oldumyaaa

kayserikadar bagiramiyorsa taraftar yazik valla atesli taraftar anketine attigim oylara

altay maçina gitme sansim oldu izmirde ama ses çikmiyor 100-150 kisi bagiriyor gerisi oturuyor utanmadan ayaga kalkan cosan seyirciye de göremiyoz oturun diyolar densizler... çildirdim

izmir seyircisi ise cosmustu

bilmiyorum nasil cosar seyirci ama kaplan taraftarimiz kedi olmus durumumuz agir biran önce inlemeli tribünler

KuĞu
06.03.2006, 09:56
bu tribün organizasyonlari ilgili yönetici stad müdürü ve dernek baskanlarinin bir araya gelerek sezon baslamadan planlanmis olmasi gerekiyordu suanda satilmis kombineler siniflara ayrilmis tribünler vs. bu isleri yapmak çok zor bu kadar olduguna sükür

Erdinç Dilek
06.03.2006, 10:46
çilginlara uyun çildirin bir..! ki..! üç..! laylaylaylaylaylaylaylaylaaaayyyyyyy aaaaaa Trabzoooonnnn

bordoo..! mavi...! Sampiyooonn..! Trabzoonnn..! ha bu arada sampiyon kelimesiyle bu kadar kafiyeli bir il daha varmi yaa.

bir kaç tane tribün sovu videosu çilginlardan:

http://www.kalearkasi.net/video.php

degok
06.03.2006, 12:41

hep sikayet ettigimiz bagirmama olayini yapiyorsa taraftar kim olursa olsun dayagi hak ediyor demektir.orada 50 kisi bagiriyorda digerleri susuyorsa dayak degil baska seyleri de hak etmistir.ondan sonra çok daha buralarda ''çekirdek''ten sikayet edersiniz

Sevgili kardesim bagirmayan ayip ediyor dogrudur. Bizim sesimiz kisiliyor bagirmaktan ama bunun çözümü dayak yada küfür degilki. Türübünde ben böyle bir arbede görünce resmen soguyorum maçtan. Bence daha medeni bir çözüm yakisir bize.

kuzey_lee
06.03.2006, 22:40
medeni çözüm olmaz...ya döve döve yada döve döve..yoksa çok daha buralarda taraftar bagirmiyo denir

Nytre
06.03.2006, 23:31
bizim taraftar saman alevi gibi...

bi yaniyor aninda sönüyor..

arkadaslar ben diyorum ki bizim tribunlere gençler çekelim... 15-28 yas arasi taraftar grubunu çekelim...

Serhat ŞAHİN
07.03.2006, 19:15
Bizim oranin özelligi sanirim, hemen sesimiz gidiyor/kisiliyor. Dogulu arkadaslar gibi deilki sesimiz :P

Berk Eren
07.03.2006, 19:52
bi fener maci 2-0 yenildigimiz,ilk yarim saat top febelilerin ayagina geliyor tum stad islikliyor ama bole bi gurultu yok,yanimda arkadasim korktu kulakarini kapatti agladi aglayacaksmileys/smiley36.gifiste rakip,sonuc,zaman gozetmeden bole olmali her 90dakka..bide bi bjk maci vardi istanbuldan dj filan gelmisti..adam kaskollari filan kaldirin diyordu iyi biseler yapiyordu,ama sonra macin ilk dudugu ile 3lu cektirecekti unuttusmileys/smiley36.gifmutlaka bu konuda yeni seyler bulup hayata gecirmeliyiz..

MeKanSiZ
07.03.2006, 19:58
bizim taraftar saman alevi gibi...

bi yaniyor aninda sönüyor..

arkadaslar ben diyorum ki bizim tribunlere gençler çekelim... 15-28 yas arasi taraftar grubunu çekelim...

katiliyorum..Edited by: MeKanSiZ

Bülent Bayraktar
29.03.2006, 17:52
bjk nin çarsi grubu çapulcular toplulugu ama adaamlar her maç yeni we süper besteler yapip 90 dakika durmadan bagiriyorlar hayran oluyorum adamlar mali içiyorlar ondansonra kafa iyi olunca beste yapiyorlar

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
29.03.2006, 18:03
takim saglam olsun
kafada olsun sampiyonluga oynasin
gerisi kolay ama simdi uefa ya katilmam bile sansa kalmis
-20 derce sogukta maça gitmisiz
kafadan da 1 gol yemisiz
gel de bagir... smileys/smiley36.gif

eskiden 30 000 full çeken Avni aker simdi 14.000 ortalamaya oynuyor
takim iyi olmadigi için taraftar ya hiç gitmiyor gitse de efor sarfetmiyor..
bence asil mesele takimi düzeltmek... smileys/smiley1.gif

Bülent Bayraktar
29.03.2006, 18:07
biraz dedgin dogru takimin güçlü olmasi lazim

Nytre
29.03.2006, 18:21
belki de dediginiz bilimsel bir gerçektir.. yani insanin bu davranis sekli..

ancak ingilterede en son siradaki takimin seyircisi nasil 20 ile 30bin arasinda degisiyor anlamiyorum.

sümela61
29.03.2006, 18:28
medeni çözüm olmaz...ya döve döve yada döve döve..yoksa çok daha buralarda taraftar bagirmiyo denir

valla ben giderim 90 dakika boyunca sahada kim ne yapiyor ona bakarim, keyif almaya çalisirim maçtan... zaman zaman bagiririm, zaman zaman susarim... herkes istedigini yapmakta özgür... hangi çagda yasiyorsunuz arkadaslar?...kisi bagirmaktan, küfretmekten, kavga etmekten hoslaniyor olabilir... herkesin hayattaki durusu farklidir... birbirimize saygili olmayi ögrenmeliyiz... yani sadece bizim yaptiklarimiz, düsündüklerimiz olmasi gerekenlerdir, digerleri yanlistir diye bir sey yok hayatta... aslinda yanima davul zurna alsam da pek bir sey farketmeyecegini biliyorum, en güzeli fark edecek kisilere sivrisinek olabilmek...

Sacit
29.03.2006, 18:34

sinema izlemeye geliyolar sanki bagirin ulan smileys/smiley7.gif

Harun
29.03.2006, 18:37
bjk nin çarsi grubu çapulcular toplulugu ama adaamlar her maç yeni we süper besteler yapip 90 dakika durmadan bagiriyorlar hayran oluyorum adamlar mali içiyorlar ondansonra kafa iyi olunca beste yapiyorlar

Böyle bilip bilmeden içiyorlar aliyorlar kesiyorlar diyorsunuz ya helâl vallakaçkere çarsinin içinde maç izlediniz.Içmiyorlar demiyorum ama belli 5-10 kisilik grup sadece bu.Zaten dünyada tribünlere takilipta bu ise bulasmayanda yoktur.Fakat buisin hapla sarapla alakasiyok.Adamlar artik olayi asmis.Tek bir el isareti tek bir davul ve ayni anda tüm stadin tezaurati.Bir tatangalar bir gecekondu bir texsas bile bizden daha iyi organize oluyor.Tribüne futbolcusunu dahi çagiramayan bir taraftar profilihakkinda fazla yorum yapmak mantiksiz bence. Edited by: Harun

Badaloğlu
29.03.2006, 19:03

Fatih, biraz abartmissin kardesim...Benimde en uyuz oldugum nokta su:Adamin sivil hayatta herhangi bir isi gücü yok,herhangi bir sifati yok,ya da disarda süt kuzusu ama tribüne takilmaya baslayan yeni yetmelere bir bakiyorsunuz ki; bir anda agabeylerin yanindaaslan kesiliyor.Bu tip adamlari çok gördüm, ve yine bu tip adamlar yüzünden kendi içimizde çok kavgalar oldu.Bunlarin hepsi yanlis,ayrim yapmak istemiyorum ama çoluk çocugun tribün reisini yada arkadaslarini tanimasi ona tribünde ayricalik taniyormus havasi mevcut.Yada kendisi kendini bir halt zannediyor ve dönüp tribünlere bagirsaniza lan .... diye bagiriyor.Bundan dahaezik bir durum olabilirmi?Bunu kabullenmem imkansiz, sen kimsinki bana küfür edeceksin, bagiririm ya da bagirmam kime ne?

Biz Trabzonspor taraftari futbolu çok iyi biliyoruz,ya da iddia ediyoruz diyelim...Ama tribün bir kültürdür,o da bizde yok...Trabzonda olmasi için bazi sartlarinda olmasi gerek, özellikle ekonomik sart çok önemli,tribünlere takilanlarin çogu ya ögrenci ya isi gücü olmayan adamlardir.Yanlis anlasilmasin ama isi gücü olmayan adamda, kendine orada sosyal bir yer edinmek için her halti yer...

sümela61
29.03.2006, 19:15

Fatih, biraz abartmissin kardesim...Benimde en uyuz oldugum nokta su:Adamin sivil hayatta herhangi bir isi gücü yok,herhangi bir sifati yok,ya da disarda süt kuzusu ama tribüne takilmaya baslayan yeni yetmelere bir bakiyorsunuz ki; bir anda agabeylerin yanindaaslan kesiliyor.Bu tip adamlari çok gördüm, ve yine bu tip adamlar yüzünden kendi içimizde çok kavgalar oldu.Bunlarin hepsi yanlis,ayrim yapmak istemiyorum ama çoluk çocugun tribün reisini yada arkadaslarini tanimasi ona tribünde ayricalik taniyormus havasi mevcut.Yada kendisi kendini bir halt zannediyor ve dönüp tribünlere bagirsaniza lan .... diye bagiriyor.Bundan dahaezik bir durum olabilirmi?Bunu kabullenmem imkansiz, sen kimsinki bana küfür edeceksin, bagiririm ya da bagirmam kime ne?

Biz Trabzonspor taraftari futbolu çok iyi biliyoruz,ya da iddia ediyoruz diyelim...Ama tribün bir kültürdür,o da bizde yok...Trabzonda olmasi için bazi sartlarinda olmasi gerek, özellikle ekonomik sart çok önemli,tribünlere takilanlarin çogu ya ögrenci ya isi gücü olmayan adamlardir.Yanlis anlasilmasin ama isi gücü olmayan adamda, kendine orada sosyal bir yer edinmek için her halti yer...

imza - kase -mühür... harika yazmissin... smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ben bagirmiyorum diye maça gitmeyecem he?... herkes kendi isine baksin... beni nasil digerleri zerre kadar ilgilendirmiyorsa, kimsenin de haddine degil benim bagirip, bagirmamam...

Berat
29.03.2006, 19:23

Belki de bagiran gruptaki elemanlar keyiflerinden degil de maçtaki bilet isinden sagladiklari rantin bedelini ödemek,gruplarinda yer alan daha genç çocuklar da "reis"lerinin gözüne girmek için bagiriyorlardir..

Fatihcim sen o bagirmayanlari dövme en iyisi,onlara da bedava bilet dagit,onlar o biletleri gisenin yaninda satip maça da bedava girsinler..kafalari da güzel olsun.. o zaman bagirirlar belki..smileys/smiley2.gif

kutoz
29.03.2006, 19:29

Belki de bagiran gruptaki elemanlar keyiflerinden degil de maçtaki bilet isinden sagladiklari rantin bedelini ödemek,gruplarinda yer alan daha genç çocuklar da "reis"lerinin gözüne girmek için bagiriyorlardir..

Fatihcim sen o bagirmayanlari dövme en iyisi,onlara da bedava bilet dagit,onlar o biletleri gisenin yaninda satip maça da bedava girsinler..kafalari da güzel olsun.. o zaman bagirirlar belki..smileys/smiley2.gif

Örnek, V.Manisa-Trabzonspor maçi. Belki de adam hayatinda ilk kez Trabzonspor'u canligözle izliyordu. Kendinden geçmis, sahayapür dikkat dalmis.Oda ne, birisi bagiriyor"Oturun, oturun pinarbasi yapacagiz" Nerde, bizimki hala sahanin içinde. Derken,pinarbasi yapmak için oturun diyen,adamcagiza daliyor. Ortalik karisiyor, üzerine 5 kisi birden çillaniyor. Kimin demeyin canim, Trabzonspor taraftarinin. Polisler elinden zor aliyor. Onun o ortamdan çikarilmasi bile yatistirmiyor sinirleri.Birisi yanlislikla,çit çikarsa yiyeceksopayi. Ki, çitiorada amigoluk yapmayaçalisan 40 yaslarinda bir abiçikariyor. Neyse, daha fazla anlatmiyim dimi. Edited by: kutoz

sümela61
29.03.2006, 19:38

hay agzina saglik Berat... ne de güzel tasvir etmissin...

bir de benim gözümün önüne hep su tablo gelir: agizlardan disari sizan köpük-salya karisimi bir seyler, (ilaveten) yok mu satasilip hir-gür çikarilacak birisi diye aranan nefret dolu gözler...

ama tabii böyleleri var diye, maça gitmemek pes etmek yok... çünkü birilerine taraftarligin gol kaçiran oyuncusuna "ana avrat" küfür etmemek oldugunu,anlatmak lazim...Edited by: sümela61

Hüseyin Çümen
29.03.2006, 20:15
bizim taraftar için yapilacak bise kalmadi ben olimpiyatta maçi izlemeye gittim sivas maçi yamin ederim maçin daha 10. saniyesi tezahürata basladim adam arkadan oturun göremiyorum dedi ben tezahürat edecem abi dedim daha maçin basi bi celalllendi bana tek suçum tezahürat etmek adama bitane yapistirasim geldi orda ama agir bi küfür ettim gurbetçilerin arkasina geçtim olacak is degil maç evdede izlenir ama tezahürat edip maçin atmosferini yasamak hem bizim için hemö takim için hos olur

acaba stada girmeden önce taraftar a brosür mü dagitilsa böle böle tezahüratlr var sizde katilin diye

belki yeni stad yapilinca taraftar biraz daha hareketlenebilir febe eskiden bagirmazdi yeni stadla adamlar costu

bide bu iste bejeke çok iyi adamlari sevmiyorum ama saglam bagiriyolar benim maçlardan sonra bigün sesim kisik oluyo insallah böle bi taraftarlik hepimize nasip olur

Nytre
29.03.2006, 20:45
tribun kültürümüzün olmamasinin bir sebebi de baska taraftarlari görememizdir. bir istanbul takimi olsaydik(Allah korusun!) eskisehir bursa karsiyaka göztepe ... gibi takimlar birbirlerine gidiyorlar görüyorlar ve aralarinda bir rekabetten dolayi daha iyi organize oluyorlar..

ama bizde öyle mi? gelen giden yok :)) görmüyoruz!... görenlerde gelip bunu uygulayamiyor çünkü bir devamlilik olmuyor.

bu da bir sebep.. ayrica stadimizin tribunleri hiç kullanisli degil akustik desen sifir... bunlar yan etkenler sayilabilir.

tribun egitimimi versek ne etsek?

kuzey_lee
29.03.2006, 21:28
gözünün önüne salyalar gelen insanlar mümkünse o agzi salyali adamlarin her deplasmana öyle ya da böyle,yönetim destek vermedigi zamanlarda da gittigini,sizlerin ''ulan hava soguk kahveye gidemem'' dediginiz zamanlarda otobuslerde 100lerce kilometre yol gittigini,gerektigi zamanlarda takimi için (simdi bir çogunuz anlamaz ne anlama geldigini) kavga ettigini yaralandigini düsünsün de öyle konussun..

yanlis anlasilmasin bu söylediklerim reklam yapmak için,ya da övünmek için yapilan hareketler degildir ama bazen insani bunlari söyletmeye mecbur birakiyorsunuz..trabzonda azcik tribunden ses çikmadimi taraftar gruplarina b.ok atanlar simdi gelmisler karsimizda ''ben keyfime bakarim,salyali adamlarla isim olmaz'' edebiyati yapiyor...kimse suçsuz ya da hatasiz degildir illaki ama insanlari böyle ''agzindan salya akiyor'' seklinde kirletenler ''ben oraya keyif almak için geliyorum'' derken aslinda trabzonsporun onlar için bir keyif araci oldugunu da belirtmektedirler ki bu tür insanlarin zor günlerde keyif alinmayacak trabzonspordan kaçtiklari daha önce tecrübeyle sabitlenmistir ki bu tür canlilara biz ''trabzonsporlu'' demiyoruz

sümela61
29.03.2006, 21:56
gözünün önüne salyalar gelen insanlar mümkünse o agzi salyali adamlarin her deplasmana öyle ya da böyle,yönetim destek vermedigi zamanlarda da gittigini,sizlerin ''ulan hava soguk kahveye gidemem'' dediginiz zamanlarda otobuslerde 100lerce kilometre yol gittigini,gerektigi zamanlarda takimi için (simdi bir çogunuz anlamaz ne anlama geldigini) kavga ettigini yaralandigini düsünsün de öyle konussun..

yanlis anlasilmasin bu söylediklerim reklam yapmak için,ya da övünmek için yapilan hareketler degildir ama bazen insani bunlari söyletmeye mecbur birakiyorsunuz..trabzonda azcik tribunden ses çikmadimi taraftar gruplarina b.ok atanlar simdi gelmisler karsimizda ''ben keyfime bakarim,salyali adamlarla isim olmaz'' edebiyati yapiyor...kimse suçsuz ya da hatasiz degildir illaki ama insanlari böyle ''agzindan salya akiyor'' seklinde kirletenler ''ben oraya keyif almak için geliyorum'' derken aslinda trabzonsporun onlar için bir keyif araci oldugunu da belirtmektedirler ki bu tür insanlarin zor günlerde keyif alinmayacak trabzonspordan kaçtiklari daha önce tecrübeyle sabitlenmistir ki bu tür canlilara biz ''trabzonsporlu'' demiyoruz

çok kisa yazacagim, ve daha fazla bir sey demeyecegim... çünkü bu forum sayfalari kisisel tartismalarla harcanmayacak kadar degerli benim gözümde...

bir kere bugüne kadar hiç bir yazimda seviyesiz ve hos olmayan tabirler kullanmadim, gaza gelip kullanacak birisi de degilim... örnegin su an bu satirlari yazarken bile yüzümde bir tebessüm olduguna emin olabilirsiniz... orada kullandigim salya-köpük vs. gibi tabirlerin bütün taraftari kapsamadigini sadece amaci hir-gür çikarmak olan kisileri kapsadigini eminim ki gayet iyi biliyorsunuz... ama sizde tribünlere oynama duygusu agir basmis olmali, ki bu durumda size bir sey diyemem... yok eger bunu bilmiyorsaniz, o zaman yine size bir sey diyemem...

bakin isteyen istedigini yapsin tribünde (baskalarina müdahele etmek ve rahatsiz etmek hariç), benim bu konuda bir sikintim yok... dikkat çekmek istedigim sey, bir baskasi sizin gibi düsünmediginde, yapmadiginda buna tahammül etmeyi bilmek... bu da olgunlukla dogru orantili bir durumdur...

keyif meselesine gelince... burda da mükemmel bir taktikle, kiyisindan kösesinden geçmedigim bir fikri bana isnad etmissiniz... su an yine tebessüme yol açti bu bende... keyif almak farkli bir seydir, sevinmek ya da üzülmek farkli... ben futboldan keyif alan birisiyim... bunun için ille de Trabzonspor maçini izlemem gerekmiyor... örnegin birazdan baslayacak Sampiyonlar Ligi maçi da bana keyif verebilir... ben maç izlerken güzellikler görmek isterim, çirkinlikler degil... tahmin ediyorum ki farkli frekanslardan konusuyoruz... bir kere her seyden önce olaylara nefretle yaklasmiyorum... umarim siz de öyle yaklasmiyorsunuzdur...

Trabzonspor'dan kaçmak mi?... ben daha yeni tadina variyorum Trabzonsporlulugun, öyle kaçmak falan bana çooook uzak... skora göre taraftarlik yapan birisi degilim, Trabzonspor'dan gurur duyuyorum... burada böyle yazilar yaziyorsam bunun altinda yatan neden de, ayni takimi tuttugum kisilerin örnek davranislariyla da gurur duymak istememdir...

ben bu yazilari yazarken bile kendimden utaniyorum, çok degil 2-3 gün önce minik bir yürekten kagida geçmis yazilar eklendi foruma... beni utandiran sey: kendime sordugum "o minik yüregin bahsettigi seylerin yaninda ben nelerden bahsediyorum?" sorusudur...

siz belki hala nefret edip, kiziyorsunuz ama ben sizden etmiyorum...benim elimden gelen bu, nefreti beceremiyorum... hele ki ayni tarafta oldugum birisiyse asla ve asla...

sevgilerimle...

kuzey_lee
29.03.2006, 22:03
söylediklerim senin söylediklerinden çok farkli degil.oraya keyif almak için geliyorum diyen de sendin,salyalardan bahseden de..oraya keyif almak için gelenle trabzonsporu desteklemek için gelen arasinda daglardan daha da büyük farklar vardir ki yineliyorum keyif almak için gelenler daha sonra takim kötü,keyif alinmayacak durumdayken arkasini dönüp sampiyonlar ligi maçlariyla yetineceklerdir..o keyif alamama durumunda agzi salyali insanlar yine trabzonsporun pesinde olacaktir..39 senedir oldugu gibi

falcon61
29.03.2006, 22:05

Örnek, V.Manisa-Trabzonspor maçi. Belki de adam hayatinda ilk kez Trabzonspor'u canligözle izliyordu. Kendinden geçmis, sahayapür dikkat dalmis.Oda ne, birisi bagiriyor"Oturun, oturun pinarbasi yapacagiz" Nerde, bizimki hala sahanin içinde. Derken,pinarbasi yapmak için oturun diyen,adamcagiza daliyor. Ortalik karisiyor, üzerine 5 kisi birden çillaniyor. Kimin demeyin canim, Trabzonspor taraftarinin. Polisler elinden zor aliyor. Onun o ortamdan çikarilmasi bile yatistirmiyor sinirleri.Birisi yanlislikla,çit çikarsa yiyeceksopayi. Ki, çitiorada amigoluk yapmayaçalisan 40 yaslarinda bir abiçikariyor. Neyse, daha fazla anlatmiyim dimi.

kutoz senle manisada tribünde tanistirmistik orada tezahuratlarda amigoluk yapan Burhan abi idi sopa atacak olanlar! da gutbetçi gençler yani bizim grubun büyükleri resimde arkasinda duran beyler lütfen sokkataki vatandas gibi düsünüp yorumlamayin kuzey lee nin de dedigi gibi bedava bilet için yapilmayacak seyleride yapiyor bu taraftar emin olun..

Resim sadece adama sopa atilmadigini , polise falan ihtiyaç duyulmadigini sadece bir anlik bi kivilcim oldugunu göstermek için Burhanettin Akyüz önceki abimiz....

uploads/falcon61/2006-03-29_220215_manisa14.jpg

kuzey_lee
29.03.2006, 22:10
az once mithat kardesimdem ögrendim ki manisa maçinda sizlerin kavga dediginiz sey bizim burhan abi dedigimiz,saydigimiz abiyle çok samimi olmaktan dolayi her zaman yaptigimiz sey..yeri vakti geldi ben bile ayni sekilde kizdim kendisine..bu onun yapisiyla ve bizim onunla samimiyetimizle alakali bisey..

olaylarin aslini ögrenmeden yorum yapilmamasinin sakincalari konulu dersimiz sona ermistir...

Nytre
29.03.2006, 22:10
buradaki insanlarin kaçi deplasmana gitmistir ve o güzelligi yasamistir bilmiyorum ama bir takimi sevmek kadar onun pesinden düsünmeden gitmekte güzeldir...

kutoz
29.03.2006, 22:21
az once mithat kardesimdem ögrendim ki manisa maçinda sizlerin kavga dediginiz sey bizim burhan abi dedigimiz,saydigimiz abiyle çok samimi olmaktan dolayi her zaman yaptigimiz sey..yeri vakti geldi ben bile ayni sekilde kizdim kendisine..bu onun yapisiyla ve bizim onunla samimiyetimizle alakali bisey..

olaylarin aslini ögrenmeden yorum yapilmamasinin sakincalari konulu dersimiz sona ermistir...

Fatih, olayi sana söylendigi gibi yada Mithatin söyledigi gibi farz edelim. Peki kim biliyor sizin bu samimiyetinizi. Etrafa yansiyan görüntü, malesef samimiyetin eseri degil. Kaldi ki olay önümde oldugu için konusulanlara da sahidim. Konunun uzamamasi için, arada geçen diyalogu yazmak istemiyorum. Reis, ona çok fazla samimi davranmiyordur. Tabi, buda birönceki olayin siniriyle yapilmis bir davranis olabilir. Çünkü eliyle yüzünü tutmus, diger eliyle yumruk vurma pozisyonundaydi. Suda bir gerçek tabik. Yüzü tutulan büyügümüz de çikar bana söyle diyebilir "Sana ne kardesim, bu bizim iç sorunumuz" Bende amenna derim. Ama dedim ya, herkes aranizdaki samimiyeti bilmeye bilir. Malesef ki, bir sürü insanda benim gibi düsündü o atmosferde.

Sizin samimiyet anlayisiniza saygi duyuyorum, sadece disariya yansiyan görüntü, Trabzonspor taraftari birbirini yedi oluyor. Bu sizi rahatsiz etmiyor olabilir, beni rahatsiz etti o kadar. Bunu paylasmak istemistim kisaca.

Bulunmadigin bir mekanda, sana anlatinlara inanarak yorum yapma. Bence ders bu olmali Fatih.Olayin tam önümde oldugunu ve Burhan abinin araya girenlere söylediklerini duydugumu, Mithat'in söyledigi gibi, samimiyetten degilde, Reis'in bir önceki olaydan dolayi sinirlerine hakim olamamasi desek daha dogru olur. Mithatin o diyalogu duymasi imkansizdi, bulundugu yer itibariyle. Ama illede sahit istiyorsan, BMN.de yazan o gün benim yanimda olan birkaç isim verebilirim sana.

Konu bu degil ama. Asil önemli olan, yapilan davranislarin o arkadaslari tanimayanlar üzerinde biraktigi olumsuz intibadir. Yoksa, her toplulukta ufak tefek olumsuzluklar yasanabilir tabiki.Edited by: kutoz

selcuk
29.03.2006, 23:48
lyon milan macini gördünüz macin basinda tüm stad kareografi yapti kolay gözüküyor yani bizimkiler bunu beceremiyorsa yani yakinda basimiza tas yagar

Nytre
30.03.2006, 04:06
adama kartonu verirsin "ne yapacagim bunu" diye sorar bir de manasiz manasiz suratina bakar... üstüne üstlük bir de der ki "gerek yok böyle seylere"....

kuzey_lee
30.03.2006, 21:00
ve buyrun cenaze namazina..

bir taraf azgzi salyali insanlar benzetmesi yaparken diger taraf da bugün konya maçinda maratonda çekirdekçilerin ''konya'' diye bagirmasindan,çekirdekçi taraftardan sikayetçi oluyor..

ne istedigini bilmeyen bir taraftar zihniyetiyle karsikarsiyayiz

Nytre
30.03.2006, 21:16
"konya" diye bagiranlara agir ithamlarda bulunabilirim....

hep bunu yapiyor bizim çekirdekçiler...

ondan sonra cehennem tabiki cennet olur ...

bu zihniyete yazik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

Nytre
30.03.2006, 21:17
hayir küfret söv ama konya ne demek?

Seyit Hoca
31.03.2006, 00:14
yok...yok..tahammülsüzüz biz...adam Konya diye bagirurken PROTESTO ediyo TRabzon u muzu be...Allah Allahh...Hadi FENER yense de bagirilsa kak verecem de ..KONYA bu ya...bildiginiz KONYA:::yapmayin...100 kis yuhluyo 10 bin kisyi bagirdi diye..vay be...en ruhlu o yüz kis öle mi ? Taraftarin duygularina gem vuramazsiniz beyler..O an Konya diye bagirmak geldi içlerinden protesto amaçli...Konya yi sevdiklerinden degil...Ne çabuk unuttunuz maça sirtini çevirip maç seyreden taraftari...Protesto kendini bazen böle de gösterebilir..Tahammül...Ben bagirmadim...bagirmam da ...çikmaz agzimdan..ama alkosladim golde...olmaz mi?

OFFFFFFF.....TRABZON um ya..nerelere götürdün bizi ya..Mutsuz bir forum oldu burasi..OFFFFFFFFFFFFFFFF

eys_61
31.03.2006, 09:38
yakinda avni akerde Trabzon kümeye! sesleri de duyarizsmileys/smiley7.gif

ozcan_asanoglu
31.03.2006, 09:52
hayal kirikligi yasayarak çildirmis duruma gelen bir topluluktan hersey beklenir...

ama kendinde olmayan biri, yaptiklarindan da sorumlu olmaz çünkü ne yaptiginin farkinda degildir..

Şentürk
31.03.2006, 13:48
yakinda avni akerde Trabzon kümeye! sesleri de duyarizsmileys/smiley7.gif

smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

frango
31.03.2006, 14:20
taraftarunda psikolojisi bozulmus maraton trubun tayfunu yuhluoki kesinlikle tasvip etmiyorum ondan once yuhlanacak adamlar var neyse kale arkasindaki erdogdulularda tayfunu destekleyip maratona tepki vermeleri guzeldi maraton trubunde oldugumdan nutandim nerdeyse maraton trubun bitmis birakin cekirdek yemeyi millet uyuyo resmes
kale arkalarindaki taraftarlari kesinlikle tebrik ediyorum çok iyiydiler

Fatih Akgün
31.03.2006, 14:22
ben su ana kadar trabzondakimaça giden seyircilerimizin daha dogru dürüstbagirdigini takima bir 12. oyuncu destegi verdigini son senelerde görmedim zaten avni aker in büyüsüde bozulmus önüne gelen sanki amatör takimla oynamaya geliyomus gibi elini kolunu sallayarak geliyo 2-3 atiyo gidiyo bizim seyirci artik takimin bu halinden sonra iyice koptu bu hale getirenlere yaziklar olsun

Harun
31.03.2006, 14:43
hayir küfret söv ama konya ne demek?

Bir taraftar kendi sahasinda rakibi lehine tezaurat yapiyorsa bunda o tarftarin suçu yoktur.Taraftari ona yöneltende suç vardir.Ordaki ''konya'' sesleri ile taraftar çok ince mesajlar vermistir,tabi anlayana...
Sende oyna sende kazan sanada alkis tutatayim,hak edene hakkini veriyorum,gibi birçok seyler söylenebilir bunun için.Ben bile sahsen Konyanin attigi 2. golden sonra alkisladim adamlari.Helal olsun dedim.Taraftarimiz artik heyecan istiyor,zaten bagirmayan kös kös oturan bir profil var saolsun futbolcularda buna eslik ediyor.

frango
31.03.2006, 15:29
konya lehine tezarat yapmak tabiki dogru deyil ama adamlari alkislamak da kotu bisey deyil adamlar mucadele ettiler ve kazandilar sende cik oyna seni alkislasinlar

Aslıhan
31.03.2006, 15:35
bu kadar ruhsuz bu kadar kendini bilmez herseyden vazgeçmis bir takim olursa protestoda edilir rakip takima tezahüratta yapilir

Hüseyin Çümen
31.03.2006, 15:43
trsbxondan baska hiç bir takim için ne türkiyede nede avrupada kesin bagirmam alkislayana saygi duyulabilir bence yapilmamasi lazim

trabzontaraftar profili bu degildir trabzon yenikse dahi taraftar tezahürat yapip takimi ateslemeye en azindan çalismali

biz artik her takimin sabirsizlikla bekledigi bi deplasman olduk halbuki biz korkulan taraftar olmaliyiz eyvah trabzona gidiyoruz demeli takimlar ama nerde tiyatro ya yakisicak seyirci toplulugumuz var stadda çikardigi tek ses belki üsüyüncegaz oluyo yellenme sesi bide çekirdek yeme sesidir iste korkulu taraftar hele bizim maraton ölmüs!

trabzon kaç senedir disarda içeriye göre daha fazla puan aliyo bundan sonuç çikartmak çok kolay taraftar isini yapmiyor kardesim

bordox
31.03.2006, 15:46
Yapana degil, yaptirana bakacaksin.O insanlar Trabzonspor formasinin hakkini istiyorlar fazlasini degil.

Ne kadar beceriksiz olursan ol,kimse kötü kosamaz,kötü mücadele edemez.

Gölgesinden korkan futbolculardan bikkinlik geldi.Hafta içi o stada gelen insanlar, rakiplerin puan kaybiyla umutlanmis o insanlar bu kadar vurdum duymaz bu kadar lakayit,bu kadar bezgin futbolculari alkislasaydi bir sonraki Denizli maçida giderdi.

Pazar saat 16:00'da görecegiz kimin nasil tavirlardan anladigini.Edited by: bordox

Burçak
31.03.2006, 15:55
sebep ne olursa olsun rakip gol atinca gol diye bagirilmaz

halil ibo
31.03.2006, 16:04
Kesinlikle katiliyorum bu nereden çikti yahu rakip gol atinca gol diye bagirilir mi ? Rakibi alkislarsin,takdir edersin baska sahaya sirtinida dönersin ama rakip gol atinca gol diye bagirmak en basit tabiriyle HAINLIKTIR.Tipki kendi futbolcuna sövmen gibi.

eys_61
31.03.2006, 16:06
insanlar maça gidince bagirmak istemeyebilir,oturup çekirdek çitlyerek takimina destek(?) vermekten hoslaniyor da olabilirler.biletini alip içeri giren kisi bir tüketici olduguna göre bu konularda serbestlige sahiptir.

takima tezahürat yaparak destek vermek isteyenlerin organize olabilmesi için yapilacak sey basit aslinda.yönetimin bir yer göstermesi.avrupada kale arkalarinda ayakta maç izlemek serbest birakilmistir hatta çogu stadda kale arkasinin belli bölümlerinde koltuk bile yoktur.bizim kale arkalarimiz buna pek müsait degil simdilik ama yeni yapilacak olan stadda bu hususa da bir çözüm getirilirse daha "yogun" biçimde destek verilebilir.

kale arkalari yapilana kadar geçici çözüm yeniden maratonda taraftar gruplarina yer verilmesi olabilir.

tabi bütün bunlar kendisine "taraftar" diyen insanlarin daha maçin 65.dksinda kendi takimini birakip rakip lehine tezahürat yapmasina çözüm olamaz ne yazik kismileys/smiley7.gif

bordox
31.03.2006, 16:12
Size yaranilmaz arkadas bunu anladim.Açip bakin hafta içi Türkiye'de oynanan maçlarda hangi takimin taraftari stadini Trabzonspor taraftari kadar doldurmus.

Sosyal ve ekonomik olarak bunu ne kadar zor sartlar altinda sürdürdügünü göz önüne alin sonra çikin taraftara vurun.

Anaorthisis olayindan bugüne kadar ne yaptilar bu futbolcular ne bekliyorlar mücadele etmek için.Rakiplerin puan kaybetmis adamlarin zerre umrunda mi?Gençlerli futbolcu Uefa için oynuyor,Konyali hava için oynuyor bizim topçu ne yapiyor.Eller belde emir yagdiriyor,yaptiklari her haraketi neden ben dahil Trabzonspor'u takip eden herkes ezbere biliyor?Neden kendilerini gelistirmiyorlar neden her maçi yeni bir sevgiliyle tanisma olacakmis gibi heyecanla oynamiyorlar...Futboldan nefret ediyorlarsa bugüne kadar kazandiklari yeter de artar bile onlara.

Maç bitecek küçük mutlu dünyalarina dönecekler olan taraftara olacak.Kendi derdi yetmezmis gibi birde Trabzonspor'un derdine yanacak,hafta sonuna kadar içi içini yiyecek.

Sonra yine ayni seyleri görecek yetmeyecek adamlarin iki lafindan biri misyon olacak,birakin gideyim olacak.Birisi aldigi para yetmezmis gibi en adi olaylara girisecek.Sonra sanki 10 sene sampiyon yapmislar gibi sahada gezecekler.

Bütün bu olanlara ragmen halataraftar suçlu olacak.Konya maçinda taraftar az bile yapmistir.Amayanlis insana yapmistir o konuda hem fikiriz.Tayfunçikinca isler yoluna girecek olsa adam emin olunkendini sakatlar oynamaz.

TSelif
31.03.2006, 16:13

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif..ne gol diye bagirilir ne de o takim lehine tezahürat yapilir ..

Ölecegimi bilsem yine de bagirmam ki bu ölümden de beter

Aslıhan
31.03.2006, 16:18

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif..ne gol diye bagirilir ne de o takim lehine tezahürat yapilir ..

Ölecegimi bilsem yine de bagirmam ki bu ölümden de beter

bagirmam bagiramam ama bagiranada sesimi çikarmamsmileys/smiley18.gif

Nytre
31.03.2006, 17:03
bende çogu kez duydum rakibe tezahurat edenleri... ama hiç bir zaman eslik etmedim... konya konya diyerek hiç bir takim motive olmaz ...

ne oldu? bizimkiler konya dedi de trabzonspor yendi mi maçi? eger hakkini vermek istiyorsan rakip takima alkislarsin o kadar...

bir de yesil-beyaz çekselerdi...

Badaloğlu
31.03.2006, 18:10
Trabzonspor, bizi artik hasta ediyor,gebertiyor bizleri.Yeter daaa...Bu kadar utandigimiz yeterrrr...Nedir bunlarin derdi?bir anlasam!...Sirada kim var?Denzilimi?sonra?Fener, sonra?... yahu ben yoruldum artik bu salak futbolu seyretmekten biktim usandim.Bunlar seyrettirmekten usanmadi.Yahu Vahid hoca, K.Erciyes maçindan ders almadinmi?su kardoyu bir salla daaa...Hem diyorsun futbolcuya dayali düzen var hemde her hafta ayni adamlari oynattiyorsun!!!

96 yilindan sonra bir bir türlü tribünler olarak eski ihtisamli günlerimize dönemedik.Kaçan son 2 seneki sampiyonluklarda dahi o eski günlerdeki gibi tribünler olmuyor.Olamiyor...Taraftarinda futbolcuya inanci kalmamiski en siradan maçlarda bile artik rakibi alkislar olmuslar.Neden?çünkü Ankaraspor,Kayserispor,sonra bu Konya maçi...Ayrica kazandigimiz Rize berabere kaldigimiz içerdeki Gençler maçi...Tribünlerde sahadakilere inanmiyorlar.Yani ilk golü atsak bile hatta 2 tane atsak bile maçi aldigimizin garantisi olmuyor.Bu yüzden bu taraftarin aslinda verdigi takima bir tepkidir.Kimse Konyaspor demeyle Konyasporlu olmuyor ama Trabzondaki bir BJK maçinda 0-3 yenik durumdayken maçi 3-3'e getirdigimiz dönemler vardi.Taraftar o maçta komple sirtini sahaya dönerek sahadakileri protesto etmislerdi.Bu davranis dogrudur yanlistir diye tartismiyorum ama sonuçta bu tepki bile birseyleri ateslemeye yetmisti.Simdi herhangi bir kivilcim çikmiyorsa bu takim bitmis demektir.Taraftar en son suçlanan kisi olmali...Eskiden tribünlerde yaraticilik vardi,simdi bir halt yok.Çünkü taraftar maça izdirap çekmeye geliyor,keyif alamiyor.

Bana ne çok koyacak olanda su feneri bu senede Avni Aker'de yenemeyecegiz ya; ona üzülecegim.Eger yenemezsek bundan sonra tipki Galatasaray maçlari gibi Avni Akerde her maçta biz bu takimi yenememe psikolojisine girecegiz.Bu da beni deli edecek.Sampiyon kim olursa olsun su Fener maçini kazanin bu sene yaptiklarinizi unutayim.Baska sizi ben affetmem,Allah affetsin...

Cabri61
01.04.2006, 03:36

konuk taraftar bölümüne oturabilirlersmileys/smiley7.gif

halil ibo
01.04.2006, 11:23
Hazirladi mi benim güzel tarftarim yesil-siyah çaputlari Denizlispor için.smileys/smiley5.gif

Nytre
01.04.2006, 16:03

"gol" diye bağıranları tespit edip kombinelerini iptal edeceksin!

Aslıhan
01.04.2006, 16:31
yok yok siz direk taraftarliktan atin istifalarini isteyinsmileys/smiley4.gif

zafercalikoglu
01.04.2006, 16:37
Herkes haddini bilecek,futbolcusuda hocasida ,taraftarida,

Nytre
01.04.2006, 16:39
etmezler... inat ederler etmezler...

bagiran taraftara ayakta durana "otur kardesim izleyemiyoruz" diyen adamdan ne olur?

Aslıhan
01.04.2006, 16:39
Herkes haddini bilecek,futbolcusuda hocasida ,taraftarida,

herkes haddini bilse bunlar zaten olmaz di sorun daburda zatensmileys/smiley9.gif

Nytre
01.04.2006, 16:42
herkes her ise karisiyor... herkes her isi ben daha iyi bilirim yaparim diyor..

bu anlayistan çok muzdarip olduk belkide trabzonda bu anlayis olmasa bir bursa bir kocaeli gibi gelisirdi.

Harun
01.04.2006, 21:23

"gol" diye bagiranlari tespit edip kombinelerini iptal edeceksin!

Bende maçi izledigim yerde gol diye bagirdim.Biz gibiler ne olacak peki, bizde mi iptal olacagiz?smileys/smiley1.gif

Nytre
02.04.2006, 00:15
sen numarani ver bana gerekli islemleri yaptiralim...smileys/smiley1.gif

TSezgin61
21.04.2006, 02:56
ya niye zor yarabbim....niye bizim insanimiz birkerede hep bir agizdan bagirmayi denemiyor...yada ayakta durup destek olmayi...

SessizKral
21.04.2006, 11:04
YA BEN BURSADA OTURUYORUM DOSTLAR HER HAFTA FULLL ÇAKIYOR STAD BIR DK SUSMUYOR...ben hiç avni ekerde maç izlemedim ama tv den gördüyüm kadariyla taraftar pek iyi degil...gençleri stada çekmek lazim...bursada bu böle..trübün yas ortalamasi 18 i geçmez ama süper yani....

Murat Acar
21.04.2006, 11:12

Isliklara...smileys/smiley2.gif

FIST FIST FIIIS FIISsmileys/smiley4.gifaynen
smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifAbi neresi güzel yasmileys/smiley4.gifFisst Fiist fiyüfist
smileys/smiley18.gifsmileys/smiley18.gif

simdi daha bi güzel oldusmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifMORDA PEK YAKISTI

Fisst fisst fiyüsfistttttt

geronimo_61
21.04.2006, 11:27
valla yapilacak tek sey var otur kardesim izleyemiyoruz maçi diyen arkadaslari maçi çok daha rahat izleyebilecekleri bir bölüme yollamak

kusura bakmayin ama burasi hastahane odasi da olabilir çekirdekçiler ve tiyatrocular tribünleri dizayn edilip oraya da koyabiliriz...

yaklasik 2 yildir trabzonda maç izleme serefini yakalayamadim ama ondan önceki 7 sene olmak üzere tribün ambiyansi göremedim ne yazik ki bir tek çilginlar var aslinda yönetimin bu konuya el atmasi gerektigi düsüncesindeyim ben...

maratonun ortasinda çilginlari düsünemiyorum bile,,, yerim kombine biletleri (kombine bileti olan arkadaslar yanlis anlamasinlar, onlar büyük bir özveri örnegi gösteriyorlar) tüm kombineleri kale arkasi va kapaliya alsinlar maratonda 3000 kisilik özel bir yer yapsinlar valla bak nasil ses geliyo..

geronimo_61
21.04.2006, 11:31
yada söyle bir organizasyonu taraftar kendisi yapacak simdiden gelecek sene için para biriktirmeye baslanacak 3000 kombinelik para toplanacak çok özel ve düzenli bir organizasyonla çilginlar ve bagiran herkes birlesecek maraton kombinelerini kapatacagiz o zaman daha ii olur kanisindayim

belki orada olmayabilirim ama maddi olarak yardim yapacagima simdiden söz veririm. Ama kimse kusura bakmasin derin, detayli ve birlikte bir organizasyona. kimisi bir kendine alir bir de kasaya birakir kombine parasini, kimisi 10 verir kimisi 20 al sana derin ve kocaman bir kombine havuzu...

sweetrose
21.04.2006, 20:53
güzel çalismalar tebrikler....

Talhaosman
21.04.2006, 22:07
bizimkiler stada maçi izlemeye geliyolar...

Bülent Bayraktar
22.04.2006, 00:40
hakket öyle

erdal6167
22.04.2006, 01:25
gercekten artik seyirciyle rakip takimi etkleyemiyor. ben diorum ki. stadin ön tarafini davlarla dolduralim. o davullar hiç susmasin. bu davulcular hep birbirinden haberdar olsun. davul ne calarsa seyirci onu söylesin.

Cenkhan
22.04.2006, 02:32
Valla hiç öyle zannedildigi gibi olmuyor.. Bir kisi otur diyince oturmuyorum dersin, bir baskasi diyince ters ters bakarsin da arkandaki 10 kisiye Don Kisot'luk yapamiyorsun.. Futbolcu çekirdeklik maç oynamasin, biz de hiç oturmadan rahat rahat maç izleyelim..

ctmeoy
22.04.2006, 04:08
soru:ne zaman avni akerde organize sekilde tezahürat yapilir

cevap:taraftar gruplarinin basindaki adamlar ne zaman ceplerini doldurmak maksatiyla degil de destek olmak maksatiyla islerini yaptiklari zaman.

SiNaNi
22.04.2006, 10:18
Anlamadigim sey rakip gol atinca neden "gool" diye bagirilir.Öyle yapanlarin Trabzonsporlulugundan süphe ederim.Ne demek yani "goool".Ondan sonra o sahadaki futbolcunun halini düsünebiliyor mu bunu yapanlar. O stada gitme amaci nedir ki.Kendi futbolcusunu moralmen çökütmek mi.Zaten acayip bir baski var Avne Aker de futbolculara.5 dk tezahürat sonra islik, küfür, elestri.Bence bunlari yapanlari belirleyebilirsek en büyük tribün faaliyetini gerçeklestirmis oluruz.

Nytre
22.04.2006, 17:51
fb maçi için bir sey yapilabilir... umarim çilginlar ya da maraton yönetimle ya da kendi aralarinda bir seyler yaparlar.

Bartuğ13
22.04.2006, 21:42
umarim bu maçta fenerin kalkan belli basli bölgelerini indirmeliyiz.tribünle önce bir tirsmalarini saglamaliyiz.taraftara büyük görev düsüyor

Nytre
22.04.2006, 21:53
en güzel kareografi maça herkesin forma/bayrak/atki ile gelmesi...

Emiroğlu
22.04.2006, 22:42
Çiçek vermicekmiyiz?

Emre Emiroğlu
22.04.2006, 22:48
Centilmen Arkadaslarimizdan Diyarbarkir Macinda Yaptiklari Gibi Hem Fener Kafilesine Cicek Vermenin Dogal Bisi oLdugunu Savunmalarini, Hemde Cicek Vermelerini talep Ediyorum

eys_61
22.04.2006, 23:13
sapla samani karistirmakta üstümüze yok

Emre Emiroğlu
22.04.2006, 23:47
Ne Farki Var.. Önemli oLan Futbolun Temizligi Etik Kurallari Degilmiydi.. Öyle Diyordunuz Geçen Hafta.. Sap Samanlik Bisi Yok.Eger Varsada Anlatirmisin.. anlamamis oLabilirm.

Emiroğlu
22.04.2006, 23:48
Hangisi saman hangisi sap ?

Bence ikiside ayni sey karissada bise olmaz....

Bülent Bayraktar
23.04.2006, 01:01
fb maçinda taraftar müthis olmalii

TSelif
23.04.2006, 01:10
Bence olacak. Stadimiz dolacak.. Cincon maçindaki gibismileys/smiley32.gif

zky_ts
23.04.2006, 01:12
kesinlikle katiliyorum...herkes maça...smileys/smiley17.gif

TSezgin61
23.04.2006, 04:00
yaa benim aklimda bir organizasyon var, ve bunu ben cok öncedende belirtmistim. ama ilgilenen olmadi heralde.

iki kale arkasi (cilginlar,erdogdulular) tüm mesale ile yanacak. maraton tribününde, maraton özel bölümü haric hem sag hem sol tribünlerde mesaleler yanacak. ve maraton özel bölümünde büyük bir bayrak "KORKUNUN ECELE BIR FAYDASI YOK, BURASI TRABZON BURDAN CIKIS YOK" acilacak. ve bu bayragin etrafinda ayriyette mesaleler yanacak....seref tribünü bayraklarla eslik edecek.

bu organizasyon stadimiza en uygun ve stadimizda yapilacak en büyük organizasyon olur bence. bunu FB macinda yapsak manyak olur....

ctmeoy
23.04.2006, 04:13
umarim fener taraftari gelir cünkü biz rakip takim taraftari olan maclarda takimi daha yürekten destekliyoruz her maca keske rakip takim taraftari gelse

KuĞu
23.04.2006, 04:18
2500 fenerli gelecek tüm biletleri istemisler galiba :)))

TSezgin61
23.04.2006, 04:23
2500 fenerli gelecek tüm biletleri istemisler galiba :)))

hepisinin....

ctmeoy
23.04.2006, 04:24
gelsinler de analarinin a..larini görsünler

KuĞu
23.04.2006, 04:28
gelenlerin çogu rizeden ve ktü den gelir zaten istanbuldan gelecek çapulcularla 2500 yaparlar, rize maçi sorunsuz bitse de haftaya bi sinirharbi tasinmasa ...

herkes tüm sezonun sinirini onlardan çikarmasa..

Nytre
23.04.2006, 13:26
kim gelirse gelsin isterse bir tane isterse bin tane...

bizim iismiz trabzonspor ve trabzonsporun galibiyeti.. biz takimimza destek olmakla yükümlüyüz.. giyecek herkes formasini atkisini alacak ellerine bayraklari....

taraftarim diyen formasiz gelmesin.

TSelif
23.04.2006, 13:32
Evet formasiz gel--me--yiiiinnnn!!!!!!!!!http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Tahsin Armutcu
23.04.2006, 13:40
yaa benim aklimda bir organizasyon var, ve bunu ben cok öncedende belirtmistim. ama ilgilenen olmadi heralde.

iki kale arkasi (cilginlar,erdogdulular) tüm mesale ile yanacak. maraton tribününde, maraton özel bölümü haric hem sag hem sol tribünlerde mesaleler yanacak. ve maraton özel bölümünde büyük bir bayrak "KORKUNUN ECELE BIR FAYDASI YOK, BURASI TRABZON BURDAN CIKIS YOK" acilacak. ve bu bayragin etrafinda ayriyette mesaleler yanacak....seref tribünü bayraklarla eslik edecek.

bu organizasyon stadimiza en uygun ve stadimizda yapilacak en büyük organizasyon olur bence. bunu FB macinda yapsak manyak olur....

trabzondaki arkadaslar yukarida bahsedilen bir organizasyonun gerceklersme sansi mumkun mudur?eger gerceklersirse gercekten ock guzel olur

Nytre
23.04.2006, 13:40
formasiz atkisiz bayraksiz gelenler FENERLI OLSUN!!!!!....

ayrica yönetim türk ve trabzonspor bayraklari dagitmali...

Hüseyin Çümen
24.04.2006, 21:04
formasiz atkisiz bayraksiz gelenler FENERLI OLSUN!!!!!....

ayrica yönetim türk ve trabzonspor bayraklari dagitmali...

aynen katiliyrm hangi takimi destekledigini nerden bilecez belki febe lisin ve bizim tribünde maçi izliosun o yüzden herkes bu hafta ts cluplara hücum etsin maçta ne azindan bi kaskol bulundursun

o serefle alakasi olamayan lar dünyayi bordo mavi görsün

kuzey_lee
25.04.2006, 00:03

cevap:taraftar gruplarinin basindaki adamlar ne zaman ceplerini doldurmak maksatiyla degil de destek olmak maksatiyla islerini yaptiklari zaman.

nasil bir baglanti kurdun bir..ikincisi kaç tane tribun grubunun basindaki adamlari tanirsin?kaç kez o grup dediklerinle maça gittin?

Emre Emiroğlu
25.04.2006, 01:14
info@trabzonspor.org.tr (info@trabzonspor.org.tr) Beyler Toplu Sekilde Isteklerimizi Mail Atalim.. Bi Mac Icin Bize Yönetim Yardim Etsin Cehenneme Cevirelim Orayi.. Ben Bi Mail Attim... Olgun Bi Uslupla DIleklerimizi Yazdim.. Yazdiklarimiz Arasinda Mesale Konfeti Bayrak Konulari Var.. Ama Bunlari Onlardan Talep de Etmedim.. Sadecee Biz SOkucaz Biraz Yardimci oLun Isteginde Bulundum.. Hala Yanit YOk. Mesale Buluruz Diye Polisler Ayakkabilarimizi Bile Cikarttiriyor Artik.. Bu Rezillik Sadece Trabzonda Yapiliyor... 1 Mac Olsun Yönetim Yardim Etsin.. Bi Sekilde Sokalim.. Galatasaray Maci icinde 250 Mesale Alindi Ama Iceriye Sokulamadi Mesaleler Protokol Önünde Yakildi.. Bu Konuda Yönetim Yardimci olmaliEdited by: lazmania

ctmeoy
25.04.2006, 04:00

nasil bir baglanti kurdun bir..ikincisi kaç tane tribun grubunun basindaki adamlari tanirsin?kaç kez o grup dediklerinle maça gittin? kardes hayirdir neden dokundu sana laf anlamadim ben pasadan baskasini tanimam bilmiyorum sen tanirmisin cok beraber maca gittik onla cogu kez sahit oldum kulubun verdigi paralari cebine indirdigini tatmin etmediyse cevap yaz sana bir yasanmis olayi anlatirim

kuzey_lee
25.04.2006, 18:19
tribun gruplarindaki adamlar pasadan ibaret mi?ki pasa su anda görünürde varmi?böyle konusarak bir çok insani zan altinda biraktigininfarkinda degilmisin?bana dokunan bisey yok da böyle çamur at izi kalsinlar pek hayirli seyler degil

zanoylu
25.04.2006, 18:24
Kisa vadede yapilacak en iyi kareografi her taraftarin üzerinde forma olmasi ve yapilan tezahüratin karsi bir grup tarafindan sirf bastirilmak için degil destek olarak artmasi.Yani herkes ayri bi telden çalmamali o zaman çorba oluyor iste,pekte bir etkisi olmuyor.....

ctmeoy
26.04.2006, 00:10
@kuzey_lee

kardesim ben sadece yasanmis olmus olaylar üzerine konusuyorum ha bügun bu olaylar gerceklesiyormu bilemem ama gecen seneye kadar bu tür olaylar oluyodu ben kimseyi incitmek karalamak istemedim.

hata yaptigimi düsünmüyorum ben sadece bazi kisilerin sirf rant amaciyla tribun lideri vasfinda bulundugunu söylemek istedim.

eger yaniliyorsam ben olaylari yanlis anladiysam senin nezdinde hapsinden özür dilerim.......

saygilarimla

kuzey_lee
26.04.2006, 00:21
su anda yapildigini bilmiyorum diyosun ama ''çözüm budur'' diyosun..ne yaman çeliskidir bu sormasi ayip?

neyse..konu avni akerde kareografi.hayalden daha ötedir simdilik.imkansizdan da

Nytre
26.04.2006, 16:02
FORMANI GIY TRIBÜNE KOS BU KADAR BASIT!...

bunuda yapamayacaksak?

Talhaosman
26.04.2006, 21:18
lütfen öaçtan önce bagirmayalim, emerjimizi maça saklayalim , maç baslamadan bagiranlara bi anlam veremiyorum valla