PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Savas Ay Basin Konseyi Tarafindan Kinandi

ARAGORN01
02.03.2006, 14:41
BASIN KONSEYI, TRABZONSPOR KALECISINI IRKSAL KÖKENI NEDENIYLE ASAGILADIGI IÇIN SAVAS AY?I UYARDI<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Basin Konseyi, Trabzonspor?un Brezilyali siyahi kalecisi Jef?i irksal kökenine vurgu yaparak asagiladigi gerekçesiyle Fotomaç Gazetesi Yazari Savas Ay?in ?Uyarilmasina? karar verdi. Karar söyle:
-- KARAR --
SIKAYETÇI: Trabzonspor A.S. Genel Müdür Yrd. Altug Atalay
SIKAYET EDILEN: Fotomaç Gazetesi Yazari Savas Ay
SIKAYET KONUSU: Fotomaç gazetesinin 3 Aralik 2005 tarihli nüshasinda ?Kaptan Sahada? isimli kösede yayinlanan ?Mübarek Sanki Otobüs Topuydu? baslikli yazida, Fenerbahçe?nin Sükrü Saraçoglu Stadi?nda Trabzonspor?u agirladigi ve 2-2 beraberlikle sonuçlanan maçta Trabzonspor?un Brezilyali siyahi kalecisi Jef?e (Jeferson) plastik su sisesi atildigi, Trabzonspor?un ?kara dut kalecisi Jef?in küçük boy pet sisenin omuzuna isabet etmesiyle ?fukara sümügü gibi yere yapistigi?, kalecinin bu davranisiyla ?rol kestigi? ve böylece ?siyah irk daha mukavim (dayanikli) olurmus? seklindeki inanisi yalan çikardigi, Fenerbahçeli Alex?in Jef?in kulagina egilerek (yazarin kurgulamasina göre) ?Küçücük su sisesi sirtina dink etti diye neden çimene serilirsin sabalak? dedigi yolunda ifadelere yer verilmistir.
IDDIA: Sikayetçi Trabzonspor Sportif A.S. Genel Müdür Yardimcisi Altug Atalay, Basin Konseyi?ne yaptigi basvuruda, Savas Ay?in kullandigi ?siyah irk - fukara sümügü ? sabalak? gibi sifatlarla kaleci Jef?i irksal kökeni nedeniyle küçük düsürdügünü belirtmis, gereginin yapilmasini istemistir.
CEVAP: Sikayet edilen Fotomaç Gazetesi Yazari Savas Ay, Basin Konseyi?ne cevap göndermemistir.
DEGERLENDIRME VE KARAR: Durumu degerlendiren Basin Konseyi Yüksek Kurulu (BKYK), 17.02.2006 günlü toplantisinda,
Yazida ilk bakista bir futbolcunun hakemi kandirmaya yönelik hareketinin mizahi bir dille elestirildigi izlenimi dogsa da, kalecinin pek çok defa irksal kökeni nedeniyle küçük düsürüldügü, kalecinin futbolcu olarak maçtaki davranisini elestirmekten ziyade irksal kökenine vurgu yapildigi, böylece siyahi kaleci Jef?in irksal kökeni nedeniyle asagilandigi gerekçesiyle:
Basin Meslek Ilkeleri?nin ?Yayinlarda hiç kimse; irki, cinsiyeti, sagligi, bedensel özrü, yasi, sosyal düzeyi ve dini inançlari nedeniyle kinanamaz, asagilanamaz.? seklindeki 1. maddesinin ihlal edildigi sonucuna varmis ve,
Fotomaç Gazetesi Yazari Savas Ay?in ?Uyarilmasina? oybirligi ile karar vermistir. (BKYK/2006/012-013)

cakal 61
02.03.2006, 14:44
utanmaz birde trabzona geliyor smileys/smiley7.gifpapazi kim vurdu diye senide o papazin yanina yollamadilar kismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

TSezgin61
02.03.2006, 14:46
uyarilmasinasmileys/smiley7.gif

Şentürk
02.03.2006, 14:52
ne uyarilmasi idam etmek lazim bunun gibileri!smileys/smiley7.gif

Aslıhan
02.03.2006, 14:52
bu tarz insanlar hakkinda yorum yapilmasinin bile gereksiz ve zaman kaybi oldugunu düsünüyorumsmileys/smiley7.gif

The Legend
02.03.2006, 14:55
Bari arkadan uyarsinlar

Uğurtan
02.03.2006, 15:05
Savas AY-Fatih Altayli v.s bunlar gazeteci mi ki? Kim gazeteci diyorki bunlara provaktör ve birilerinin kalemsörlerinden baska ne ki bunlar...Ah güzel Türkiyem kimlerin eline kaldin biraz radikal kararlar alabilsen böleleri türer mi hiç!!!smileys/smiley7.gif

coach
02.03.2006, 15:16
Trabzonspor A.S. Genel Müdür Yrd. Altug Atalay

Helal olsun abi sana,Savas AY'isina bundan daha büyük ceza verilemezdi.

Emorfo
02.03.2006, 15:23
Savas Ay denen asagilik herif Trabzon'a Papaz cinayetini arastirmaya gelmis, Papaz'i öldüren gencin dis hekimi olan babasinin bürosuna gelmis... Acili baba Savas Ay'i içeriye aliyor roportaj yapiliyor... Tahmin edin Savas Ay denen ............ bu büroda ne yapiyor. Acili babadan bir bardak su istiyor bu esnada adamin mukattesadi olan adamin özel mali olan aile resmini masanin çekmecesinden çaliyor... Acili baba bu durumdan sonradan haberdar oluyor ve dümdüz gidiyor tabi... mahkemeye verecegini söylüyor Savas Ay bir hirsizdir diyor...

Bu küçük olay bile Savas Ay denen ............in kisiligini ortaya koymaya yetiyor. Ilk görüldügü yerde katli vaciptir...

Tmac61
02.03.2006, 15:30
Sabahlara kadar varil, çöp, otomobil lastigi yakmaktan kafayi bulmus "Savas" adli "abi" sifatli kisiliktir...

Adli dengesinden süphe duydugum insan...

Barış BAKIRTAŞ
02.03.2006, 16:25
Bari arkadan uyarsinlar
smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif

Muhalif
02.03.2006, 16:35
Bari arkadan uyarsinlar

yok olmaz öyle.. yukaridaki yaziya bakinca bir davayi andiriyor.. dedigin sekilde olursa bu isin davasi da olmaz sonra:)

BDiler61
02.03.2006, 16:40
bu adamin adini bile yazmamak lazim bu forum.....endini önemli bir sanacaksmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

falcon61
02.03.2006, 16:47
O yaziyi bende okudum hatta mail atmistim kinama amaçli bu haberle görüüruzki idari yapimiz bosl durmuyor bence iyi bi haber gerçi Kinama! biraz hafif kaçmis ama neyse....smileys/smiley7.gif

uslanmazlaz
02.03.2006, 16:50
bu adamda ne ayak dir çözemedim ya ne istiyor trabzondan s..........sizsmileys/smiley7.gif

İ.Öztel
02.03.2006, 17:01
bu adami dünyayi sinirlayan bütün katmanlardan disari atmak lazim. Dünya bu adama nasil katlaniyor yaf .. böyle MAL bi insani barindirdigimiza haala sasiriyorum.smileys/smiley5.gif

Tahir
02.03.2006, 17:08
Seref denen insani nitelikden yoksun asagilik k...k.Bu kadari yetmez ama sinir bozmaya degecek,gale alinacak bir tip degil bu insan müsvettesi.

hamucera
02.03.2006, 17:29
Bari arkadan uyarsinlar
smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif

yazik be uyaranlara onlaringünahi ne

Külünkoğlu
02.03.2006, 17:30
ya su dalas ay dediginiz dogrularin !babasi zipkin gibi fissek gibi adam degil mi ?

ben bu vatandasi büyü filminde yangin çiktikdan sonra pardon bayagi bi sonra gelip sanki olayi yasamiskalfa baci gibiyerden kül alipyüzüne süren ama her yalancinin foyasinin ortaya çiktigi gibi ayse teyzeye inat eden fanilasinin beyazligi ile sobelenen hokkabaz olarak biliyorum. Siz ona basin mensubu diyorsaniz bilemem.

TAMTÜRK61
02.03.2006, 17:36
Savas Ay da güya halktan geldim, ezilenleri iyi bilirim gibi programlar yapar.

Demek ki hala kafasinda bir takim saplantilar var.

Bak Savas Ay efendi,hic kimse Trabzonspor'umuzun futbolcusuna irki,kisiligi ne olursa olsun laf söyleyemez.

Bir de gazeteciyim diyorsun. O zaman git! Gazetecilik Yasasini ögren de gel!smileys/smiley7.gif

Murat'
02.03.2006, 17:43
ya arkadaslar bu adamin yaptiginin etoya yapilanlardan ne farki war kiii ............ adam buna yüklü bir para cezasi verece de görecek ......

FANATIK61
02.03.2006, 17:52
Insallah hapis yatarda görür gününü...

Seref...Savas Ayi

Alpayer
02.03.2006, 17:53
birakin su ......... ........unusmileys/smiley7.gifyazmayin adini foruma.

Murat'
02.03.2006, 18:09
yani bizimn haber bültenleri de eto yu haber yapiyor habu ...... hakkinda ben ulsal basin da hiçbisey göremedim

SKY-GUARD
02.03.2006, 18:30
Bu adamin TRABZON'a bir daha girememesi lazim....

Adem Erdoğan
02.03.2006, 18:35
Gun ola harmanola gun ola savas ay trabzona gele

coach
02.03.2006, 18:52
Asagidabasarili gazeteci Savas Ay'i görüyorsunuz.Hadi savas oynada senlendir bizi hadi savas hadi ohh yandan

tempo temposmileys/smiley32.gifhttp://img159.imageshack.us/img159/5853/dansedenkadin2azss5kw6sy.gif

hamucera
02.03.2006, 18:56
kusura bakma ama ben onun için ellerimi otnatmam onun için buraya bu ............ ile ilgili yazida yazmam

eys_61
02.03.2006, 19:05
kagit üzerinde hesabimizi kestik ama içimizdeki ates söndümü?

-hayir

savas ay denen asagilik herif daha isimiz bitmedi seninlesmileys/smiley7.gif

Ali_Aydın_29
02.03.2006, 19:35
ulaa bu dallamayi artik kaale almamak gerekir..birakin ............(ler) konussun..

IT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR..

tsmaniac
02.03.2006, 19:49
adi kirletti bu forumu .........savas Gay

Emre B.
02.03.2006, 19:50
Içimden o adam için neler geçiyo ama buraya yazsam kesin ceza alirim

fanatikdevri
02.03.2006, 20:01
topuklarina sikcaklar bak bakiim bi daha bole seyler yazabiliomu agzina bile alamz artik trabzonu

kutoz
02.03.2006, 20:09
Çok ilginç bir durum var ortada... Bir tarafta kinama diger tarafta, Trabzonspor Kulübü Baskani Nuri ALBAYRAK'in Savas Aya verdigi röportaj. (Tiklayin) (http://www.sabah.com.tr/2006/02/25/yaz14-10-126.html)

Trabzonspor futbolcusuyla dalga geçen bir insanla, baskanimiz nasil olurda röportaj verir. Iste, baskanimizin Savas Ay'a verdigi röportaj. Röportaj 25 Subat 2006 tarihlidir.
Nuri Albayrak nasil imamlik yapti?..

http://www.sabah.com.tr/2006/02/25/im/276DA880D6DD4B409BDA9ABFb.jpgTrabzonspor Baskani Nuri Albayrak'la sohbete daldik. Asik suratli, soguk, mesafeli göründü önce. Konustukça, sevecen, sicak, çocuk ruhlu bir Karadeniz usagi çikti ortaya. Bakin nasil:
- Futbolcu geçmisiniz var mi?
- Oynadik ama mahallede, okulda filan.
- Nasil oldu baskanlik?
- Bir ise girerken kardeslerimle kolektif karar aliyoruz. Kardesler olur verdi. Babama "Böyle kararimiz var. Uygun görürsen Trabzonspor'a baskan olmayi düsünüyorum" dedim. "Kardeslerin raziysa mahzuru yok" dedi. Son olarak anamin da duasini almam lazimdi. "Oglum oldun elli yasina. Hala dopin pesine mi kosaysun?.." dedi ama razi ettik. Anayi, babayi, kardesleri dinlemezsen o is hayir etmez.

Hatalar ne?
- Son olaylar etkiledi Trabzon'u?
- Trabzon'un bir numarali sanayisi futboldur. Futbol iyi oldugu zaman sehirde o hafta her sey düzeliyor.
- Hatalar neydi?
- Son üç yilda 3 kongre, degisen 4 teknik adam. Istikrar sart. Öze dönüs var simdi. Altyapidan gelenler en çok bizde oynuyor. 1-2 takviye ile seneye ligi sallayacagiz. Geçmisimizi örnek aliyoruz. 75-85 arasi. 10 yilda 7 sampiyonluk, kupalar
- Özel hayat bitti mi baskan olunca?
- 2 aydir hayatimin tamamini Trabzonspor kapladi.
- Yenge hanim sikayetçi mi?
- Çocuklar sikintili mi? "Çok streslisin" diyor. Eve tasimamaya çalissam da duygusal bir yapim var; belli ediyorum. 3 evlat bizle beraber yasiyor. En ufak olan topu seviyor.

Cüneyt Arkin zamani
- Sinema, tiyatro su bu yok mu?
- Herkes söylüyor, Kurtlar Vadisi'ne gidemedim mesela. Zaten son sinemaya gidisimde Cüneyt Arkin genç bir jöndü. Tiyatroya da 3-4 defa gitmisligim vardir.
- Kitap okumak, sarki türkü dinlemek, söylemek filan?
- Bizim sosyal hayatimiz yazin köye gitmek. Yaylalara, Uzungöl'e çikmak.
- Tayyip Erdogan'la yakinliginiz var. Torpil yapabilir mi Trabzonspor'a?
- (gülerek) Olur mu öyle sey?
- Baskan olurken onun da hayir duasini aldiniz mi?
- Bilgisi olsun diye söyledik ama asla etki yapmaz. O bütün ülkenin basbakani.
- Nasil tanistinizdi?
- Imam hatipten taniriz kendisini. Bizden yukari siniftaydi, agabeyimizdi. Okul münazaralarinda müthis bir yetenegi vardi. Dogal liderdir. Sonra Refah Parti saflarinda daha yakin tanis olduk.
- Bu dostluk size agir fatura ödetti ilk basta. Aile olarak epey sikinti çektiniz.
- Bize yapilanlar agir, üzücü seylerdi. Ufacik evlatlarimizi bile subede gecelettiler ki, gelip teslim olalim.
- Bazi eziyetler oldugu söylenir?

Voltajlar niye düstü?
Nuri Albayrak bu soru üzerine hüzünleniyor. Yanit diger yanimda oturan kardesi Muzaffer Albayrak'tan geliyor:
- Büyük abim Mustafa Albayrak çok dirençli bir insandir. Onu aldilardi. Çikinca sakasini yapti; "Ben içerideyken Fatih'te voltajlar düstü fark etmediniz mi?" dedi.
- (Muzaffer Albayrak'a) Siz de alindiniz mi?
- Hayir. Arandim ama bulunamadim. Sakarya'da bir arkadasin villasindaydim. Isteseler bulurlardi. Ama haksizliga ugradigimizi teskilatin çogu biliyordu. Bizi iyi tanirlar, biz özel harekatçilarin üniformalarini dikeriz yillardir.

Müslüman agzini nasil bozar?
- Zor günlermis?
- Bir gece yarisi 200 polisle Altunizade'de Hilal Konutlari'ni çevirdiler. Eve doldular. 80 yasinda haci babam bile sinirinden agzini bozdu.
- Nasil yani?
- (gülerek) Bizim ilahiyatçi bir akraba var. Prof. Dr. Habip Hoca. Bir hadisi hatirlatti. "Müslüman zulüm altinda agzini bozabilir" dedi. Babam da basti kalayi. Ayni sitede bakan Abdülkadir Bey'in oglu Murat Aksu'nun da evi vardi. Orada saklaniyormusuz güya. Orayi bile aramaya kalktilar.
- Nuri Bey, hanimefendi iyi dayanmis bunca sikintiya.
- Karadeniz kadini ne de olsa. Teyze kizimdir.
- Siz asabi misiniz? Hanima hiddet siddet oluyor mu hiç?
- (gülerek) O kadar da yigit delikanli degiliz.
- Cekete bakayim. Oooo Zegna'ymis. Beliniz de bos. Silahiniz yok mu?
- Ruhsatli Baretta'm var ama tasimam. Köye gidince bir-iki atariz.
- Gökdeniz, Fatih olayi nereye varacak?
- Yoksulluktan gelme çocuklar. O zaman mahallede okulda kurduklari arkadasliklar, ileri yillarda sorunlar dogurmus. Artik tertemiz sayfalar açilacak. Adalete karismak olmaz, konuyu kayit harici görüselim.

Fatih, Karadenizli mi?
- (on dakika sonra) Bu off the record anlattiklariniz bende kalacak baskan.
- Imamlik yaptiniz mi hiç?
- Yaptim. Staj için Fatih Draman'da bir camide yaptim.
- Minbere çiktiniz, cuma hutbesi okudunuz öyle mi?..
- Yapmadan mezun etmezler.
- Neydi okudugunuz hutbe?
- Istanbul'un fethiyle, Fatih Sultan Mehmet'le ilgiliydi. Büyük hükümdardi, çag açip çag kapatti.
- Bellini portresini yapmis. Burnu Karadeniz usagi gibi.
- (gülerek) Sadece Istanbul'u degil, Trabzon'u da fethetti ya, oradan geliyordur.

Adem Erdoğan
02.03.2006, 20:58
hemen baslamis yalanmaya serro.Baskana helal olsun delikanli adam herseyi birbir anlatmis.Azizin yaptiklarini sorsa bide bakalim agzini açabilevcekmi.

selokal61
02.03.2006, 21:16
bu savas ay haddini fazla asti iyi bir ceza yemesi lazimsmileys/smiley7.gif

Çagman
03.03.2006, 00:37
bi seref ay'i Savas

osmanlida boyle konsuluyormusya smileys/smiley36.gif

Badaloğlu
03.03.2006, 08:41
Çok ilginç bir durum var ortada... Bir tarafta kinama diger tarafta, Trabzonspor Kulübü Baskani Nuri ALBAYRAK'in Savas Aya verdigi röportaj. (Tiklayin) (http://www.sabah.com.tr/2006/02/25/yaz14-10-126.html)

Trabzonspor futbolcusuyla dalga geçen bir insanla, baskanimiz nasil olurda röportaj verir. Iste, baskanimizin Savas Ay'a verdigi röportaj. Röportaj 25 Subat 2006 tarihlidir.
Nuri Albayrak nasil imamlik yapti?..

http://www.sabah.com.tr/2006/02/25/im/276DA880D6DD4B409BDA9ABFb.jpgTrabzonspor Baskani Nuri Albayrak'la sohbete daldik. Asik suratli, soguk, mesafeli göründü önce. Konustukça, sevecen, sicak, çocuk ruhlu bir Karadeniz usagi çikti ortaya. Bakin nasil:
- Futbolcu geçmisiniz var mi?
- Oynadik ama mahallede, okulda filan.
- Nasil oldu baskanlik?
- Bir ise girerken kardeslerimle kolektif karar aliyoruz. Kardesler olur verdi. Babama "Böyle kararimiz var. Uygun görürsen Trabzonspor'a baskan olmayi düsünüyorum" dedim. "Kardeslerin raziysa mahzuru yok" dedi. Son olarak anamin da duasini almam lazimdi. "Oglum oldun elli yasina. Hala dopin pesine mi kosaysun?.." dedi ama razi ettik. Anayi, babayi, kardesleri dinlemezsen o is hayir etmez.

Hatalar ne?
- Son olaylar etkiledi Trabzon'u?
- Trabzon'un bir numarali sanayisi futboldur. Futbol iyi oldugu zaman sehirde o hafta her sey düzeliyor.
- Hatalar neydi?
- Son üç yilda 3 kongre, degisen 4 teknik adam. Istikrar sart. Öze dönüs var simdi. Altyapidan gelenler en çok bizde oynuyor. 1-2 takviye ile seneye ligi sallayacagiz. Geçmisimizi örnek aliyoruz. 75-85 arasi. 10 yilda 7 sampiyonluk, kupalar
- Özel hayat bitti mi baskan olunca?
- 2 aydir hayatimin tamamini Trabzonspor kapladi.
- Yenge hanim sikayetçi mi?
- Çocuklar sikintili mi? "Çok streslisin" diyor. Eve tasimamaya çalissam da duygusal bir yapim var; belli ediyorum. 3 evlat bizle beraber yasiyor. En ufak olan topu seviyor.

Cüneyt Arkin zamani
- Sinema, tiyatro su bu yok mu?
- Herkes söylüyor, Kurtlar Vadisi'ne gidemedim mesela. Zaten son sinemaya gidisimde Cüneyt Arkin genç bir jöndü. Tiyatroya da 3-4 defa gitmisligim vardir.
- Kitap okumak, sarki türkü dinlemek, söylemek filan?
- Bizim sosyal hayatimiz yazin köye gitmek. Yaylalara, Uzungöl'e çikmak.
- Tayyip Erdogan'la yakinliginiz var. Torpil yapabilir mi Trabzonspor'a?
- (gülerek) Olur mu öyle sey?
- Baskan olurken onun da hayir duasini aldiniz mi?
- Bilgisi olsun diye söyledik ama asla etki yapmaz. O bütün ülkenin basbakani.
- Nasil tanistinizdi?
- Imam hatipten taniriz kendisini. Bizden yukari siniftaydi, agabeyimizdi. Okul münazaralarinda müthis bir yetenegi vardi. Dogal liderdir. Sonra Refah Parti saflarinda daha yakin tanis olduk.
- Bu dostluk size agir fatura ödetti ilk basta. Aile olarak epey sikinti çektiniz.
- Bize yapilanlar agir, üzücü seylerdi. Ufacik evlatlarimizi bile subede gecelettiler ki, gelip teslim olalim.
- Bazi eziyetler oldugu söylenir?

Voltajlar niye düstü?
Nuri Albayrak bu soru üzerine hüzünleniyor. Yanit diger yanimda oturan kardesi Muzaffer Albayrak'tan geliyor:
- Büyük abim Mustafa Albayrak çok dirençli bir insandir. Onu aldilardi. Çikinca sakasini yapti; "Ben içerideyken Fatih'te voltajlar düstü fark etmediniz mi?" dedi.
- (Muzaffer Albayrak'a) Siz de alindiniz mi?
- Hayir. Arandim ama bulunamadim. Sakarya'da bir arkadasin villasindaydim. Isteseler bulurlardi. Ama haksizliga ugradigimizi teskilatin çogu biliyordu. Bizi iyi tanirlar, biz özel harekatçilarin üniformalarini dikeriz yillardir.

Müslüman agzini nasil bozar?
- Zor günlermis?
- Bir gece yarisi 200 polisle Altunizade'de Hilal Konutlari'ni çevirdiler. Eve doldular. 80 yasinda haci babam bile sinirinden agzini bozdu.
- Nasil yani?
- (gülerek) Bizim ilahiyatçi bir akraba var. Prof. Dr. Habip Hoca. Bir hadisi hatirlatti. "Müslüman zulüm altinda agzini bozabilir" dedi. Babam da basti kalayi. Ayni sitede bakan Abdülkadir Bey'in oglu Murat Aksu'nun da evi vardi. Orada saklaniyormusuz güya. Orayi bile aramaya kalktilar.
- Nuri Bey, hanimefendi iyi dayanmis bunca sikintiya.
- Karadeniz kadini ne de olsa. Teyze kizimdir.
- Siz asabi misiniz? Hanima hiddet siddet oluyor mu hiç?
- (gülerek) O kadar da yigit delikanli degiliz.
- Cekete bakayim. Oooo Zegna'ymis. Beliniz de bos. Silahiniz yok mu?
- Ruhsatli Baretta'm var ama tasimam. Köye gidince bir-iki atariz.
- Gökdeniz, Fatih olayi nereye varacak?
- Yoksulluktan gelme çocuklar. O zaman mahallede okulda kurduklari arkadasliklar, ileri yillarda sorunlar dogurmus. Artik tertemiz sayfalar açilacak. Adalete karismak olmaz, konuyu kayit harici görüselim.

Fatih, Karadenizli mi?
- (on dakika sonra) Bu off the record anlattiklariniz bende kalacak baskan.
- Imamlik yaptiniz mi hiç?
- Yaptim. Staj için Fatih Draman'da bir camide yaptim.
- Minbere çiktiniz, cuma hutbesi okudunuz öyle mi?..
- Yapmadan mezun etmezler.
- Neydi okudugunuz hutbe?
- Istanbul'un fethiyle, Fatih Sultan Mehmet'le ilgiliydi. Büyük hükümdardi, çag açip çag kapatti.
- Bellini portresini yapmis. Burnu Karadeniz usagi gibi.
- (gülerek) Sadece Istanbul'u degil, Trabzon'u da fethetti ya, oradan geliyordur.

Erkan agabey, anladigim kadari ile bu adam 17.02.2006 tarihinde basin konseyi tarafindan kinandiktan sonra; 25.02.2006 tarihinde Trabzonspor baskani ile röportaj yapiyor.Yani hatasini telafi etme pesinde,gönül alma durumlari,yakalalik vaziyetleri...

Savas Ay bu...Sasirtmadi beni...Yalakalik yapmaya devam ediyor...Yanliz mülakat da bile, gene kendi kafasindan kurdugu sorulara cevap almaya bakmis...

Bir alkisda Altug ATALAY'a gerçekten oldugu mevkiyi dolduran, gazeteciligin hakkini veren ve asil önemlisi olan Trabzonspor'un hakkini kimseye yedirmeyen has Karadeniz usagi sana HELAL olsun...Sen böyle devam et biz hep yaninda olacagiz,destegimiz hep sürecek...

Kadiköydeki Fenerbahçe-Trabzonspor maçindan sonra, bu maçla ilgili gazetelerdeyazilan yazilar içinde en uyuz oldugumuz, en gicik oldugumuz,en çok tepki verdigimiz yazi Savas AY'in basin konseyi tarafindan kinanmasina neden olan bu yazi idi...Bu yazinin cezasiz kalmadigina çok sevindim...

Bu yazidan sonra BMN üyeleri arasinda bir çok arkadasimiz burada cevap yazmaya bile gerek yok,yok cevap verirsek kendini birsey sanir gibi...bos seyler yerine, bu adamin cezaalmasini sagladigimiz tepki yazilarinin bosa gitmedigini görmek beni çok sevindirdi.Aslinda tepki vermemek bu gibi adamlarin ekmegine yag sürer...Savas AY'a tepki vermiyorsak, artik Altug ATALAY'a Trabzonspor takimini asagilayici, küçük düsürücü buldugumuz yazilarin yazarlari hakkinda sikayetlerimizi ieletmeliyiz.Çünkü o bizim hislerimize tercüman olmustur.

Geregini yaptigi için Altug ATALAY'asmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifEdited by: Badaloglu

Naim
03.03.2006, 08:55
Savas Ayisini Amele sümügü gibi yapistirdiya nazari itibarinda Basin koneyinin helal olsun Atalaya smileys/smiley32.gif

Ayşe Aygün
03.03.2006, 09:10
Nasil Kazim Kanat yemiyo Trbazona girmeye bu adamida ayni yapacaksin bir daha Trbazonun T bile agzina almiyacak. Birakin asaglik kopleksli adamlari lafini etmeye bile degmez.

Kemal Musaoğlu
03.03.2006, 09:19
basit bir insan örnegi.yazdigi yazilarla kendini assaliyor.

Emin
03.03.2006, 09:20
Baskan'in bu röpörtaji kesinlikle hataydi. Keske yapmasaydi. Bu adamla röpörtaj yapmaya mahkum veya muhtaç degiliz. Çirkin olmus. Baskan yanlis yapmis. Eksik bilgidendir diye ümid ediyorum...

Erdinç Dilek
03.03.2006, 11:11
uyarilma sekli belirtilmismismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

61viya
03.03.2006, 11:19
Haysiyet yoksunu,asagilik herif.Sen Jef,n irkiyla ugreasacagina git önce kendi türünü belirle.Bildigim insan tanimina uymuyorsunda..Aadi herif.

Bu arada helal olsun sna Altug abi...Hep böyle olalim!

zanoylu
03.03.2006, 12:18
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Ablasina bakarsaniz nasil bir insan oldugunu daha iyi anlarsiniz.Onun için bu konusmalar yakismis ona aslini inkar etmemis yani....smileys/smiley7.gif</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Nytre
03.03.2006, 15:16
dogru bir sey yapilmis...

yazarim diye geçenen "sabalak"lar böyle cezalandirilmali.....

bordox
03.03.2006, 15:52
Ciddiye alinacak biri degil.

Akın_61
03.03.2006, 17:18
Arkaslarima katiliyorum savas ay ciddiye alinaçak bir adam degil kalitesiz,çapsizin biri...

sultantekke
03.03.2006, 17:49
arkdaslar benimduydugum kadariyla bu ad... eskiden yunan televizyonlarinda TÜRKIYE aleyhine programlar yapmis yani demekki vatan hayini böyleleri ülkemizde nasil yasr anlayamiyorumsmileys/smiley7.gif

Oruç
03.03.2006, 18:38
Bu adami dövmek lazim...

kutoz
03.03.2006, 21:20
Baskan'in bu röpörtaji kesinlikle hataydi. Keske yapmasaydi. Bu adamla röpörtaj yapmaya mahkum veya muhtaç degiliz. Çirkin olmus. Baskan yanlis yapmis. Eksik bilgidendir diye ümid ediyorum...

@Emin;

o röportaji buraya koymamdaki amaç, seninle ayni paraleldeki düsüncemi belirtmekti. Keske baskanimiz da, bu kinamanin üzerine; "Senin gibi birisiyle ben röportaj yapmam" ya da daha kibar bir üslupla "Zamanim yok" demis olsaydi. Olan olmus, yapilacak çok fazlada birsey yok bu saatten sonra. Ama Savas Ay denen zübükzadeye haddinin bildirilmesi bile, onun yarin bize yaklasiminda çok etkili olacaktir.

tonyali_61
03.03.2006, 21:44
Bu "SEBEK AYI"in haddini bildirenlererin yüregine saglik.

oumaer61
03.03.2006, 22:11
dikkate alinacak bir "insan"smileys/smiley7.gif degil gerçekten

baget55
03.03.2006, 22:53
Kendi terbiyesizligi..smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

UğuR
03.03.2006, 23:08
bU ADAMI gazeteci olarak sayanlara ona gazetelerinde yer verenler ayip ediyor aslinda.

Mustafa Mahmutoğlu
04.03.2006, 10:08
dikkate alinacak bir "insan"smileys/smiley7.gif degil gerçekten

evet bencede böyle terbiyesiz herifleri kaale almamak gerekir..smileys/smiley7.gif