PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adamına Göre Muamele Bu Olmalı !

Nytre
14.07.2011, 11:10
Türk Futbolunun içine girdiği çıkmazı daha da derinleştiren TFF'nin fb sponsoru başkanı maa'n yaptığı açıklamaların ardında sadece kalbinden geçenleri olduğunu artık bilmeyen yoktur !

TFF'nin talimalatları açık ve nettir !

Şüpheye - kaosa - bulanıklığa sebep vermeyecek kadar açık ve kesin olan bu yasaların sadece ulusal değil uluslararası arenada da (uefa-fifa) belli sorumluluklara karşılık geldiğini unutup "bugünü kurtaralım" anlayışıyla şikeye karışan kulüplerin pazarlık peşine düşmesine kimse göz yumamaz !...

Özellikle de son şampiyonluk yarışında her şeyin nasıl cereyan ettiğine tv başında tanık olan TRABZONSPOR YÖNETİMİ - CAMİASI VE TARAFTARI tüm olanlardan sonra hakkını aramak yerine oturup bir köşeye çekilmesini sindiremediğimiz aşikardır...

Bu suskunluk bir bekleyiş midir yoksa sindirilmişliğin sonuçları mıdır belki de zaman gösterecek ancak hakkın yerini bulması için adaletsizliğe boyun eğip kulüpler birliğinin yaptığı "tek ses tek yürek" açıklamasının arkasında suskun kalmanın bedelini ödememek için susma vakti değildir !

Yaşanan operasyonlardan yüzünün akıyla çıkan , şampiyonluk yarışında elinden kupası şikeyle alındığı kanıtlanan , kulübü milyonlarca dolar zarara uğratan , taraftarının hakkı gasp edilen , bu uğurda canlar veren bir kulüp "bugün bize yarın size" diyen bir zihniyetin bastırdığı anadolu kulüplerinin arasında yer alması akla ve mantığa uygun değildir !

Yönetim sessiz kalıyorsa Taraftar susmamalı ! Taraftar susturulmaya çalışılıyorsa Taraftar sormalı !

NEDEN ? ...

TFF'nin başkanı ve yönetim kurulu yeni çıkan yasayla birlikte kamu hizmeti verme statüsündedirler ve görevlerini kötüye kullanmanın yanında kendilerine görevlerini yapmaları şeklinde yapılan açıklamalara da tehditkar tavırlar sergileyerek içinde bulundukları durumu daha da kötüye götürürken bir çok maçta şike yaptığı ispat edilen ve başkanı ve yöneticileri tutuklu bulunan fb.yi hala korumaya çalışmaktadırlar..

Şimdi TFF'nin ETİK KURULU TALİMATININ 7.MADDESİNİ AYNEN AKTARIYORUM !

B- SĐKE ve TESVĐK PRĐMĐ ĐDDĐALARININ ĐNCELENMESĐ
MADDE 7 - ĐNCELEME, RAPOR ve ĐTĐRAZ
(1) TFF Yönetim Kurulu, ihbar üzerine ya da re’sen öğrendiği ve ciddi bulduğu sike ve
tesvik primi iddialarını, incelenmesi için Kurul’a intikal ettirir.
(2) Kurul, kendisine intikal ettirilen müsabakalarla ilgili olarak her türlü resmi ya da özel
kurulus, kurum veya kisilerden ve adli mercilerden bilgi ve belge isteyebilir; gerektiğinde
müsabakada görevli hakemleri, gözlemcileri, temsilcileri, ilgili futbolcuları ve
yöneticileri, aracı kisileri ve bunların dısında olayın aydınlatılmasına yardımcı olabilecek
kisileri çağırıp dinleyebilir.
(3) Kurul, yukarıda belirtilen kurum, kurulus ve kisilerle doğrudan doğruya yazısma yapmak
ve tebligat çıkarmak yetkisine sahiptir.
(4) Kulüpler, kulüp yöneticileri, kamu hukuku ve özel hukuk tüzel kisileri anlasmalı futbol
müsabakalarının önlenmesi amacı çerçevesinde ve bu amaca hizmet etme bilinci
doğrultusunda, Kurul’un her türlü bilgi, belge ve delile ulasması konusunda gereken
yardımı yapmakla yükümlüdürler.
5
(5) Kurul, sorusturma ve arastırma sonucu elde edeceği delilleri serbestçe değerlendirir. Bir
sorusturma konusu olayla ilgili olarak, Kurul her türlü delili değerlendirme hak ve
yetkisine sahiptir.
(6) Kurul bu madde kapsamında yapacağı arastırma neticesinde bir rapor düzenler ve TFF
Yönetim Kurulunca gerekli kararın verilmesini teminen TFF Baskanlığına sunar. Bu
raporlara karsı ancak Yönetim Kurulu’nun konuya iliskin kararı ile birlikte Tahkim
Kurulu nezdinde itiraz edilebilir.
(7) Kurul’un raporu TFF Yönetim Kurulu açısından mütalaa niteliğindedir. Bir müsabakada
sike yapıldığı veya tesvik primi verildiği hususundaki nihai kararı delillere ve vicdani
kanaatine göre TFF Yönetim Kurulu verir.

Yukarıdaki ilk maddede gayet açık bir şekilde diyor ki TFF YONETIM KURULU şike ve teşvikle ilgili olarak ciddi gördüğü iddiaları kimseye gerek duymadan bile kendisi araştırmak için ETİK KURULUNA iletip soruşturma açma yetkisine sahiptir ! Bu yaptırıma ek olarak da diğer talimalatlarda ise TFF'YE GEREKLİ TÜM BELGELER BİLGİLER DELİLER muhatap kurum kim ise (emniyet - savcılık -medya ....vs) onunla işbirliğine girip derhal karar vermek için çalışmalara başlamalıdır !

PEKİ DÜN NE OLDU ?

Bilal Aziz fenerbahçeli olsaydı yine TFF görevini yapacak mıydı ???????????? ADAMINA GÖRE MUAMELE BU OLMALI !!!

http://www.cnnturk.com/2010/spor/futbol/01/09/bilal.aziz.ozerin.lisansi.askiya.alindi/558738.0/index.html

""""Kayserispor yönetimi, şike iddialarına adı karışan Bilal Aziz Özer'in lisansını geçici olarak askıya aldı. Özer, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edildi. """

Bilal Aziz , şike iddiaları nedeniye pfdk'ya sevk ediliyor ve lisansı derhal askıya alınıyor !!! ortada kanıt yok delil yok ama iddialar var ! yukarıdaki maddede ne diyor ? ciddi bulduğu şike iddiaları bile yeterlidir!!

Peki bugün ne yapılıyor ? HİÇ BİR ŞEY !

Bugün ise Ortada bırakn iddiaları , deliller - suçlular - tutuklular - itiraflar bile varken TFF görevini kötüye kullanmaktadır ve ETİK KURULUNU VE DİSİPLİN KURULUNU ÇALIŞTIRMAMAKTADIR !!!

bu tamamiyle kanunsuzluktur !

Buna ek olarak TFF'NİN DİSİPLİN TALİMATININ 81. MADDESİNDE İSE DİSİPLİN İHLALİLNİN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ KONUSUNDA KUVVETLİ ŞÜPHELERİN BULUNDUĞU VE DİSİPLİN CEZASININ DERHAL UYGULANMAMASI DURUMUNDA AMAÇLANAN SONUÇLARA ULAŞAMAYACAĞININ ANLAŞILDIĞI HALLERDE , KESİN BİR CEZA HÜKMÜ TESİS EDİLENE KADAR KULÜBE SEYİRCİSİ OYNAMA - SAHA KAPAMA CEZASI VERİLEBİLMEKTEDİR !

açıklamalak gerekirse : sevgili adaletli tff ligler aynı tarihinde başlayacak demesine rağmen disiplin ihlali gerçekleştirdiği artık şüpheye yer bırakmayan kulüpler elini kolunu sallayarak çıkıp oynayamaz !!!!!!!!!
ya sahası kapanacak ya da seyircisiz oynayacak ! ta ki sorun çözülene kadar !!!!!

TFF BAŞKANI TÜRK FUTBOLUNU BİR İMPARATOR EDASIYLA ŞAHSİ GÖRÜŞLERİ İLE YÖNETECEĞİNİ SANDIĞI VE HUKUKTAN ANLAMADIĞINI VURGULADIĞI İÇİN BUNLARI ONUN GÖZÜNE SOKMAK GEREKMEKTEDİR ! BU GÖREV DE YÖNETİMİMİZE VE TARAFTARIMIZA DÜŞMEKTEDİR !!!

tff'den önce mağdur durumdaki trabzonspor yönetimi ve taraftarı harekete geçmelidir ve artık hak yerini bulsun diye ve de hakkımız yenmesin diye masaya yumruğu vurma zamanıdır !

hak hukuk adalet bilmeyen ve fb.nin uşağı olmuş anadolu kuluplerine ve tff'yi beklemek sadece başını öne eğip kaderinin başkaları tarafından tayin edilmesini beklemektir !!!!