PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF'nin aldığı karar doğru mu yanlış mı?

Mehmet
13.07.2011, 09:31
Arkadaşlar
Malum o gazetelere kızıyoruz ama
bir anket başlatmışlar ve kısa sürede sonlanacakmış
Federasyonun malum bu şike olaylarında Fenerbahçeyi kurtarma adına aldığı karar doğrumu yanlışmı diye lütfen değerlendirelim,

tabiki yanlış karar (!)

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18237570.asp?gid=381

anket bu linktedir.

Başka site linki oldu ama forum sorumlularından özür dilerim malum konu bizi çok derinden irdeliyor.

28TS61
13.07.2011, 09:37
tabiki hayir oyu verdik

zafer6161
13.07.2011, 09:37
ne doğru ne yanlış,liglerin ertelenmesi gerekirdi

Oğuz ZEYTİN
13.07.2011, 09:39
Manipüle edilmeye uygun bir şekilde hazırlanmış basit bir anket. %99 Hayır dahi çıksa sonucu EVET'e çevirebilirler.

Sonuçta AMİRAL GEMİSİ o!

28TS61
13.07.2011, 09:42
ne doğru ne yanlış,liglerin ertelenmesi gerekirdi

aa olur mu, o zaman fenevi nasil kurtarcaklardi.

birde keske süper kupa finalini biz fenev ile oynasaydik. o zaman tff görürdü ne karar vermis oldugunu

Cengiz
13.07.2011, 09:47
bence şu an için doğru karar sayılabilir. ya avrupaya takım göndermiyorum ligi erteliyorum diyecekti ya da aynen devam diyecekti
ilkini yapmaya yüreği yetmediğinden ikinciyi seçti

Hekimoğlu
13.07.2011, 09:56
O iğrenç siteye girmem kusura bakmayın fenerasyonun niyeti zaten belli şu an ölü taklidi yapıp kurtarabilecegini sanıyor.

tsmusampa61
13.07.2011, 09:58
yanlış karar.. pısırık karar.. italyada bir telefon görüşmesiyle 2 büyük kulüp düşürülüyo.. biri -30 la başlıyo.. biz hala kuvvetli delillere rağmen bekliyoruz.. pısırık tff yada fenerli tff diyebiliriz..

Bıyıkoğlu
13.07.2011, 10:09
Bir bakıma daha iyi bu karar. fb lige başlayacak, iddaaname 3-4 ay sonra hazırlanıp fb suçlu bulunursa ligden ihraç edilecek, sezon sonuna kadar maç yapamayacak, takım dağılacak, maç gelirleri sıfıra inecek. Seneye de bank asya liginde başlacak.
Şimdi düşme kararı verseler lige direk bank asya'dan başlayacak. Travması daha az olacak.

28TS61
13.07.2011, 10:14
tff nin bunu yapabilecegine inanan var mi ?

http://spor.milliyet.com.tr/ya-iki-sezon-giderse/spor/spordetay/13.07.2011/1413725/default.htm

Berk
13.07.2011, 10:16
http://www.ultraslan.com/Default.asp

sinansisman61
13.07.2011, 10:23
şimdilik feneri kurtardılar.
aziz yıldırım neden içeri girdi? demekki fenerbahçe başkanı yönettiği takımda usulsuzluk yapmış! çünkü operasyon futbolla ilgili.
asıl savcılık bu olayı sonuçlandırdıgında feneri ozaman nasıl kurtarcaklar!?
şike yapıldıysa bu bizim herşeyimiz olan Trabzonspor bile olsa bi alt lige düşürceksinki kimse cesaretedemesin birdaha. ama işin içinde fener oldugu için yedi cihan şike yapsa yine düşürmezler! olan Türk futboluna ve geçen sene yıgınla emek harcayan futbolcularııza oldu

xunutulmazx
13.07.2011, 10:28
sonuna kadar yanlış karar.bir takım insanlar fb nin kellesini kurtarmak amaçlı türk futbolunun geleceğini törpülemeye hakkı yoktur..
akıl erdiremediğim nokta şu,şikenin çıkmasından bir takım insanlar ve klüpler neden rahatsız oluyor.kim olursa olsun bırakın suçlular cezasını çeksin..özellikle cavcav ın bu konularla alakalı ne çıkarı var acaba..

NEŞAT BAŞOĞLU
13.07.2011, 11:52
Her zaman heryer de hayır...

Hekimoğlu
13.07.2011, 12:11
Adam tam bir fanatik holigan gibi davranıyor daha seçildiğinin ilk haftasında nasıl bir kayırma yapacağını belli etti hukuken saçmalıyor partizanca konuşuyor mahkemelerin uefa'nın fifa'nın birilerinin duruma el koyması lazım yoksa taraftar el koyacak kaçacak delik arayacak bu meczup.

UĞUR DURTAŞ
13.07.2011, 12:19
kesinlikle yanlış fb nin yerinde biz olsaydık şimdiye bir alt kümedeydik neyse bunları anlamazlar federasyon yetkilileri........dosya sonuçlana kadar lig ler başlamamalı.

U.Sadıkoğlu
13.07.2011, 12:19
Yönetimin sert bi açıklama yapması gerekiyor !

Tolga
13.07.2011, 13:16
Artık bu olayın futbolun içindeki pislikleri sildiğine falan inancım kalmadı.Tamamen mafya toplama organizasyonu bu.1 hafta öncesine kadar ölüsünden dirisine gelmişine geçmişine dualar ettiğim herkese siyasiler dahil bugün ana avrat düz gidiyorum.Futbolda adaleti sağlamakla hiçbir alakası yok bu işin.

Olay Ankaraspor'a olunca adamların sözlerini bile dinlemeyen bir devlet ve federasyonu var ortada.Ama Ankaraspor 2 senedir gıkını çıkartamadı şimdi özür diliyoruz.Bank Asya'dan devam etsinler.Ama iş kendilerinin de para kazandığı yere gelince en kralının elinde deliller yokmuş.BSG.

Bana bu şampiyonluğu 2 sene sonra verse ne olur ? Ben yarın kazanacağım Lig gelirlerini kaybetmişim.Şampiyonlar Ligi gelirlerimi kaybetmişim.Taraftar ürünlerinden gelecek parayı kaybetmişim.En önemlisi prestij yapacak olduğum zamanı kaybetmişim.Sonra kuru bir özür dileyecekler.

Ama bu devran böyle dönsün dursun.Türkiye Cumhuriyeti'ne kazık atmayan hiçbir Allah kulu büyük sayılmıyor.Fakat Karadeniz insanı kazık atmasını bilir.Bunun hesabını kimse sormasa bile ben soracağım . . .

nesta61
13.07.2011, 14:24
arkadaslar rahat olun eger bu yuce turk adaleti namuslu serefli calisirsa iddaanameyi guzel hazirlayip fener kume duserse sezonun 12 haftasi yada ilk yari sonlarina dogru bank asyaya gidecek ve orda 1 mac oyniyamadan gelecek sezonu bekliyecek ve kos koca 2 senesi bosa gidecek fenerbahce bir klub satin almazsaa 10 yil deyil 20 yil geriye gider ve toparlanmasi oyle kolay kolay olmaz ALLAH bunlara oyle bir bela versinkiii TRABZONSPORUN icin canini veren taraftarlarimiz rahat uyusun...

Faik Yılmaz
13.07.2011, 14:26
Son kararıyla....

T.F.F kendisi küme düşmüştür.....

BAHADIR33
13.07.2011, 14:28
yanlışlıkla evet'e tıkladım abdestim bozulmuş mudur? :)

Samet Türkmen
13.07.2011, 14:36
Eminim fb için düşürme kararı çıksaydı bizi de düşürürlerdi. Doğru mu bilmem ama bu pis ortamda en azından bizim lehimize oldu diye düşünüyorum bu kararı.

GLADYATÖR
13.07.2011, 14:40
Bu federasyon iddianameyi bekleyecek kadar uzun ömürlü olamayacak.Pardon fenerasyon diyecektim. Ama neşteri vuracak okkalı bi adam çıkarmı memlekette,orası karışık işte.

Ömer Yüce
13.07.2011, 15:01
yanlışlıkla evet'e tıkladım abdestim bozulmuş mudur? :)

Edit yap linç edilirsin :D

Ilelioglu
13.07.2011, 15:23
TFF inandirici gelmiyor ve bu yüzden hayir.

TFF: Delil ve belge alma sansimiz yok.

Spor Hukuku Enstitüsü: Anayasa'ya göre var.

:D

Erkin
13.07.2011, 15:26
Adamlar maymuna donduler Fener'i kurtaracagiz diye ya..

Dakikada 10 yalan soyluyorlar..

Dursun Suleymanoglu
13.07.2011, 15:27
Sabaha kadar hayır oyu versen yine sonucu %90'a yakın evet çıkartacaklar hiç şüpheniz olmasın

Erkin
13.07.2011, 15:29
Sabaha kadar hayır oyu versen yine sonucu %90'a yakın evet çıkartacaklar hiç şüpheniz olmasın

Hurriyet ne beklenir ki zaten.. Asagilik herifler..

refik61
13.07.2011, 15:41
arkadaşlar Ünal Aysal belki kendi menfaatlerini düşünerek böyle bir aaçıklama yaptı diyebiliriz.ancak söylediklerine katılmamak ta mümkün değil.gerçekten federasyon böyle bir karar almakla. özellikle m.ali aydınlar fenerbahçenin yöneticisi gibi hareket ettiği kanısındayım.Başkanları aziz yıldırımı ziyaret ediyor hemde savcının haberi olmadan.üstelik 45 dakika görüşüyorlar,Çok değerli as başkanımız yoğun bakımda yatıyor nezkatande olsa insan hastaneye gider hiç değilse sağlık durumunu dotorlardan öğrenebilirdi.Bu federasyonu zaten trabzonsporun federasyonu olarak benisemiyorum,eminim tüm trabzonspor lular ve trabzon şehride benisemiyordur.yalaka klüpler olduğu sürece türk futbolu geri gider ileri gitmez,yazıklar olsun fenerasyon federasyonuna ve destek verenlere

Coloradoydu
13.07.2011, 15:53
İki tarafı keskin bıçak...

Soruşturma aşaması gizli. O yüzden savcılık hiçbir delili TFF ile paylaşamıyor. İddianame mahkeme tarafından kabul edilene kadar beklemek gerekecek. Bu durumda da TFF'nin iddianamenin kabulünü beklemeden hızlı bir karar çıkarması adil olmayacaktır. Tabi bir kimsenin tutuklanabilmesi için hem savcının hem hakimin, o kişinin suçu işlediğine kuvvetle kanaat getirmesi gerektiğini düşünürsek TFF'nin delillere bakmasına çok da gerek yok denebilir. Ancak bu durumda da " delillere bakılmadı, adil bir değerlendirme yapılmadı" denecektir.

İddianamenin kabulünü beklemek en doğrusu. Bu yüzden TFF ligi ertelemeli denebilir. Ancak hala gözaltılar devam ediyor. İfadeler tamamlanmadı. Hatta başka gözaltıların olması da muhtemel. Bu durumda iddianamenin hazırlanıp kabul edilmesi aylar alacaktır. Bu kadar uzun bir erteleme de farklı sıkıntılara götürür.

refik61
14.07.2011, 08:30
ben anlamış değilim yahu bizim yöneticilerin ela kaş ela gözlerine bayıldılardamı sorgudan sonra serbest kalıyorlar,yani bizim yöneticiler serbest hala fenerle aynı kefeye konulmak gibi bir düşünce hakim,yahu taraftar kalk ayağa ve tepkini eylemini yasal sınırlara içersinde koy,resmen hile ile şike ile ve teşvik ile şampiyonluğumuzu aldılar,trabzon şehrinin parasını çaldılar, üstüne üstlük su yüzüne kendi klüplerini çıkramaya çalışıyorlar,madur olan trabzonspor hala bizim üzerimizden kendilerini aklamaya çalışıyorlar,ey.......... yerel basın taka hariç uyumayın,trabzonspor varsa sizlerde varsınız,trabzonsporun haklarını sonuna kadar sizlerde arayın,fener ve beşiktaş ın delilleri artık belli gibi,sivasında öyle,inşallah nevzat bey de alnının akıyla çıkar ve er yada geç trabzonsporumuzun şampiyonluğu ilan edilir.

Mehmet
18.07.2011, 13:03
3 Temmuz Pazar Günü özel yetkili savcı Mehmet Berk tarafından başlatılan soruşturma kapsamında aralarında futbol dünyasının ünlü isimleri başta olmak üzere birçok kişi gözaltına alındı.
Yaşanan bu gelişmelerin ardından akıllarda tek bir soru vardı: “Adı şike iddialarına karışan kulüplere yaptırım olacak mı?”
11 Temmuz Pazartesi günü gündemdeki konulara ilişkin olağanüstü toplanan TFF Yönetim Kurulu, acil bir karar aldı. Toplantı sonunda açıklama yapan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, o gün için ellerinde delil bulunmadığını dolayısıyla Süper Lig'in planlandığı şekilde başlayacağını ve Süper Kupa Finali'nin Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında daha önce belirlenen tarihte yapılacağını söyledi.
Biz de hurriyet.com.tr olarak, TFF'nin aldığı bu acil kararın doğru olup olmadığını sizlere sorduk. Şimdi ise 398 bin 335 kişinin oy verdiği anketin sonuçlarını açıklıyoruz. Buna göre Türk halkının görüşü, TFF'nin verdiği kararın‘yanlış olduğu yönünde. Ankete katılanların yüzde 58,9'u tercihini 'yanlış' seçeneğinden yana kullanırken, yüzde 41,1'i TFF'nin verdiği kararın doğru olduğunu savundu.