PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çocuklarımız ve Trabzonspor

Nytre
28.02.2006, 19:40
Arkadaslar son yillarda Trabzon sokaklarinda bjk gs gibi takimlarin atkilarini takan Trabzon gençleri var hatta bunlarin bazilari çocuk yasta.

bu durumdan sizler gibi bende çok rahatsizim .. bunlarin sayisi 250-300olsa bile ben bir tanesine bile tahammül edemiyorum.

futbolda karsilikli hosgörü ve tahammül olmali ancak burasi Trabzon ve biz büyüklerimizden Trabzonlu olan Trabzonsporu tutar'i ögrendik.

simdi bir hatada ailelerde. çocuguna bu ezik takimlarin esyalarini taktiranlarda onlara vatan sevgisi gibi Trabzonspor sevgisi veremeyen bilinçsiz ailelerde.

ben burada ÇOCUKLARIMIZA TRABZONSPORUMUZU SEVDIRMENIN YOLLARI adi altinda konu açacaktim ancak sigmadi.

benzer konu kalearkasi.net adresindede tartisiliyor.

benim bazi önerilerim var.

1- bordomavi.net ve kalearkasi.net isbirligiyle ilkokullara ortaokullara ve liselere Trabzonsporlu futbolculari baskanimizi yönetimimizi ve t.direktörümüzü götürmek ve orada soru-cevap esliginde bir konferans.

2-Trabzonsporumuzun tarihini unutulmaz maçlarin görüntüleri esliginde sunmak ve bu arada yine eski futbolcularimizin o maçlarda yasadiklarini anlatmasi (örnek hami orhan ünal soner senol günes....)

3-çocuklarimizin arasinda "trabzonsporu tanimlayin" adi altinda bir resim yarismasi yapmak...

benimkiler simdi bunlar ya sizin yollariniz ???

zafer6161
28.02.2006, 19:53
nerde ben göremiyorum trabzonun içinde oturmama ragmen ama ara da sirada 3,5 numünelik çikiyo iste

FANATIK61
28.02.2006, 20:07
Var var hemde cok var, bu sene izinde iken Mahallelerde cok gördüm ufak olsun büyük Istanbul Takimlarim Formalarini giyordu. Sordum birisine dedi bana Dayim getirdi Istanbuldan.

Nasil yeni Yönetim soruyu bil bilet kazan kampanyasini baslatti. Cocuklara ve Genclere de Soruyu bil Forma, Atki, vs cesitli hediylerkazandirsin. Bölyelikle Trabzonsporun reklami artar....

#10 Fietra
28.02.2006, 20:13
Ne yazik ki bu olay bu sene sonu patlama yapti.Yazin Trabzon'da Istanbul takimlarinin formalarini satan yerler falan da gördüm.Babanin biri çocugunu almis yanina Alex formasi ile dolastiriyor.Trabzon'da artik bu olaylar sallanmamaya basladi.Içten zehirleniyoruz herhalde.Trabzon'daki bu duruma çok üzüldüm ve yazin ciddi bi sekilde bu basligi açmayi düsündüm ama sonra utandigimda midir nedir açmadim.O kadar paranoyak hale gelmistim ki internet cafede oyunda Fenerbahçe'yi alan bi çocuk gördügümde neden aldin diye sordum.Neyseki Trabzonsporluymus oyun icabi dedi.Isin kisasi bu olayi ciddiye almamiz gerekiyor.Ben üstüme düseni yapmaya çalisiyorum.2 kuzenimi Avni Aker ile tanistirdim ve isi saglama aldim.Simdi sirada küçük kiz kardesim varsmileys/smiley1.gif

Can basten
28.02.2006, 20:46
Valla hiç anlamam, Trabzonlu olup da Trabzonspor'u tutmayan çocuga patlatacan iki tane bak adam oluyor mu olmuyor mu???

Smile koymama bakmayin ciddiyim...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

İleli
28.02.2006, 20:48
2 sene once bende bi cocuk gormustumezik formasisi giyiniyordu babasi yaninda...cocuktur buyudugunde bakalim giyinebilecekmiTrabzonda o formayi

Adem Erdoğan
28.02.2006, 21:10
yaw ne yapsin usaklar buluyolar biyerden bisedir diye geçiriyolar sirtlarina.
ama trabzonda dis illerden de baya insan var .adamlari tutup zorla trabzon formasi giydirecek halimiz yok.trabzonspor avrupada basariyi ya......in onlarda dogru yolu bulurlar.eeee bizde gözümüzü barcelona lyon aston vila zaferleriyle açtik.

eys_61
28.02.2006, 21:13
Valla hiç anlamam, Trabzonlu olup da Trabzonspor'u tutmayan çocuga patlatacan iki tane bak adam oluyor mu olmuyor mu???

Smile koymama bakmayin ciddiyim...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

aynen abi valla büyük konusmayayim ama insallah bizim çocuk(lar) dogustan fanatik olacak.is gene ana-baba da bitiyor bence.

aklin yolu bir: TRABZONSPOR

zafer6161
28.02.2006, 21:14
VALLA BENDE GÖRDÜGÜMDE SORUYORUM HANGI TAKIM COCUK FB DEDIGI ZAMAN HEMEN TS YI TUT DIYORUM COCUKTA TAMAM ABI DIYOR

SONRA BURDA FORMA GIYEN COCUKLA RIN COGUNLUGU TRABZONLU DEGIL MEMUR COCUGU

zanoylu
28.02.2006, 21:19
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Bende o çocuklarin çogunun memur çocugu oldugunu tahmin ediyorum.Hiçbir trabzonlunun çocuguna ezik formasini alacagini tahmin etmiyorum...........</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Nytre
28.02.2006, 21:55
arkadaslar bu konuda herkesin bir anisi var . benimde var da çocuklarimiza trabzonspor sevgisi kazandirmak için baska neler yapabiliriz firki olan var mi?

bunlari eyleme geçirmeliyiz...

kutoz
28.02.2006, 22:59

Can usagun yok ya, oyle vuriysun ki. smileys/smiley4.gifBaba olda, sorarim ben sana.

Egitim sart... Gurbette yasayan ve görevim icabi sehir sehir geziyorum. Benim 11 yasinda bir kizim var. Emin olun bu saatten sonra baska bir takimi tutmasi imkansiz. Yaklasik 1 ay öncede, "Trabzonspor Genç Üye Karti"ni aldi. Artik hiç ayrilamaz... Söylemek istedigim, birazda ebeveynlede bitiyor bu is. Çocuga ne verirseniz, onunla yürür karanligin üzerine... Yeter ki, vediginiz bilginin isigi dogru olsun...

izmirdenayhan
28.02.2006, 23:07
hAKLISIN GADASUM BIZZAT SAHIDIM S ENIN SEVIMLI KIZININ NASIL BIR TRABZONSPORLU olduguna..Ne mutlu sana..!!!!

BDiler61
28.02.2006, 23:11

Can usagun yok ya, oyle vuriysun ki. smileys/smiley4.gifBaba olda, sorarim ben sana.

Egitim sart... Gurbette yasayan ve görevim icabi sehir sehir geziyorum. Benim 11 yasinda bir kizim var. Emin olun bu saatten sonra baska bir takimi tutmasi imkansiz. Yaklasik 1 ay öncede, "Trabzonspor Genç Üye Karti"ni aldi. Artik hiç ayrilamaz... Söylemek istedigim, birazda ebeveynlede bitiyor bu is. Çocuga ne verirseniz, onunla yürür karanligin üzerine... Yeter ki, vediginiz bilginin isigi dogru olsun...

bencede olay ailede bitiyor.Ben anne tarafindan Trabzonluyum ve evde malesef febe hakimiyeti var.Beni benden büyük kuzenlerim Trabzonsporlu yapti bende benden küçükleri yapiyorum.Forma atki türü seyler aliyorum sürekli onlara.

Can basten
28.02.2006, 23:44
VALLA BENDE GÖRDÜGÜMDE SORUYORUM HANGI TAKIM COCUK FB DEDIGI ZAMAN HEMEN TS YI TUT DIYORUM COCUKTA TAMAM ABI DIYOR

Nabaysin Zafer korkutay misun yoksa usaklari???smileys/smiley4.gif

Nytre
28.02.2006, 23:46
korkutmuyordur...

çocuklarin ruhunda var !...

dr_st
01.03.2006, 00:05
valla bu konuda ben de çok üzülüyorum.. trabzonlu olup ta trabzonsporu tutmayan adama ben ne diyeyim artik. su siralar hastanede nöbetteyim yanimda fenerli bi asistan abi var.. artik halimi siz düsünün...

ftunsal
01.03.2006, 00:56
zehirle onu smileys/smiley1.gif

Burçak
01.03.2006, 09:06
arkadaslar bu çok çok çok ciddi bir konu. ve üzülerek söylüyorumki arada sirada ezikl formalilar sokaklarda görülüyor.

bende biliyorumki bu ezik formalariyla dolasanlarin çogu memur çocugu . aslen trabzonlu degil. baska yerlerden memur olarak trabzonda bulunanlarin çocuklari. ama yinede olmamali.

mesela küçük çocuklarda baska takimlara sempati duymalarda baslamis. ama akillari kesmiyor hala. çocuklar tv yi açinca onlari görüyor.

iste bunun önüne geçmek için ciddi sekilde çalismalar olmali. bunun en güzel yollarindan biriside trabzonsporlu futbolcularin esofmanlariyla okullara ziyaretlere gitmeleri. ufakta olsa hediyeler verilmesi. o yastaki çocuk o sevgiyi bi gördümü ömrü boyunca birakmaz daha. onlara gerçek kimliklerini hatirlatmakta yardimci olmaliyiz.

iste bu noktada bizim ne yapabilecegimizi bulmamiz gereklidir. gidipde idmanda fatihe yada baskasina falanca okula gelirmisin diyemeyiz. ama bu konunun nekadar ciddi oldugunu klüpteki yetkililere bi sekilde hatirlatmamiz lazim.(onlarda biliyordur ama IHMALE getiriyolar).

Jade
01.03.2006, 09:07
bi arkadasim tanik olmustu.. dürümcüye fb formali bi çocuk gelmis, dürüm istemis.. adam da ona "s... la s... git...sana dürüm mürüm yok" diye kovmus.:) çok gülmüstüm bunu duyunca.. buradan çikacak sonuç nedir.. babalari o formayla dolasamayacak kadar korkak oldugu için çocuklarini kurban olarak seçiyorlarsmileys/smiley7.gif

Punisher-61
01.03.2006, 09:26
ben cok az gördüm oda ayakkabi temizleyen 1-2 cocukta... ama bunun ailelerin bir sucu yok bence TVlerde sadece GS FB ve BJK oldugu icin kücükler sadece bi Takimi görüyor..yani Takimin Basarili olmasi pek önemli degil.. son 3 yila bakinca trabzonsporun 2 lig ikinciligi ve 2 Türkiye Kupasi var mesela...

aslinda bir Trabzonspor TV kurulsa Kücüklere Trabzonspor TV izletiriz böylece Trabzonsporu ve Trabzonspor tarihinide ögrenirler

bahadiroglu
01.03.2006, 10:46
bende bu sene çok rasladim böyle tiplere eskiden daha dogrusu eski dedigim 1-2 sene önce böyle seyler yoktu trabzonda.yeni çikti anlayacaginiz.

trabzonda fener formasi satilamaz diye bazilari kasiliyordu aldim hepsine teker teker uzun sokaktan tut meydana kadar fener formasini satmak için disariya asanlari gösterdim.

trabzonun ufak diyebileceginiz ilçelerinde de durum artik ayni.ufacik bir ilçede bile gezerken eziklaerin formalariyla gezenlere rastlayabiliyorsunuz ayni benim rastladigim gibi.

öyle lafla peynir gemisi yürümez, trabzonda sunu giyemezler bunu yapamazlar diyor herkes ama kimse bunlari pek ciddiye almasin.

özellikle trabzon disinda yetismis arkadaslarimizin yazilarina bakiyorum onlar bile bilmeden iddia ediyorlar ,trabzonda söyle olmaz böyle olmaz..

trabzonda hersey oluyor.2-3 seneye kadar ezikler havalimanindan 100 er kisilik gruplarla stada kadar yürüye yürüye maça gitseler ben sasirmam.artik trabzon eskisi gibi cehennem falan degil.çünkü gençler genç degil adam degil.isleri güçleri mafya özentisi..tabii herkesi kapsamiyorum burda ama bir sürü grup türedi su an trabzonda,kendini pisikopat sanan bakalim bu isin sonu nereye gider..

Tmac61
01.03.2006, 10:55
Taraftar çok gevsedi suçu gençlere atmak degil sorun..

90li yillari hatirlayin futbolculara maçta taslar yagardi, her maç
çikisi olay olurdu burakin rakip kendi takimimiz korkardi seyirciden...

Simdi öyle mi aman kirilmasinlar ama üzülmesinler diye kimse bise demiyor böyle olunca taraftar da "ATES"ini kaybetti...

E böyle bir taraftardan kim neden korksun...

Biraz otoriter olacak yikacak dökecek otoritesini konusturacak ki ilgi çeksin..

trapezus61
01.03.2006, 11:15
Sevgili arkadasima öncelikle bu hassas konuyu gündeme getirdigi için tesekkür ederek baslamak istiyorum sözlerime...

Trabzon kenti kendine has özellikleriyle, futbola ve futbol takimina duydugu asiri sevgisiyle hatta askiyla Türkiyede hep ekol olmustur. Hatta diyebiliriz ki bu anlamda Trabzonspor Türkiyenin tek sehir klübüdür. Anadolunun her sehrinde bizans takimlarinin hegomanyasi yasanirken Trabzon bu sömürge düzenine karsi hep ayakta kalan son kaledir. Elbette rakiplerimiz gizli gizli bu kaleyi fethetmek ve içten çökertmek için her yolu denemektedirler. Hele de bu son sezonda yasanan veyahut baska bir tabirle yasatilan basta Gökdeniz olayi olmak üzere oynanan senaryolar Türkiyede Trabzonspor sempatisine çok büyük darbe vurmus rakiplerimiz 50 yilda yapamadiklarini bir kaç ay içinde gerçeklestirmistir. Tabi bunda bu senaryolari önceden tespit edemeyip önlem alamayan ve hatta çanak tutan Trabzonspor yönetimlerinin suçu da asikardir.

Türkiye genelinde büyük sempati kaybeden Trabzonsporun artik içten yikilmasi çok daha kolaydir. Bugün sokaklarimizda bizans formasiyla gezmeye baslayan küçük çocuklarin bulunmasi bunun ilk ve planli adimidir. Ki eger bu çocuklar disardan gelen memur çocuklari degilde bizim çocuklarimiz ise felaket çok daha yakindadir. Burada hedef Trabzonu diger anadolu kentleri haline getirmek ve bizans hegomanyasini yavas yavas ve planli bir sekilde sehir içine yaymaktir. Bu kisa süreli bir çalisma degildir. 50 yil sonrasinin Trabzon sehrini düsünmek bile istemiyorum...

Burada en büyük görev ailelere düsmektedir. Her baba çocuguna Trabzonspor sevgisini asilamali, Trabzonsporlu olmanin ne demek oldugunu bellegine kazimali ve hepsinden önemlisi bu Trabzonsporlu kimligiyle gurur duymasini saglamalidir. Ailesinden bu egitimi almayan her çocuk bugünkü sartlarda dogal olarak bizans takimina karsi sempati duyacak ve ilerde de kendi çocuklarini o sekilde yetistirecektir. Iste Trabzon için asil tehlike budur.

Benim biri 11 digeri 5 yasinda iki çocugum var. 11 yasindaki kizimi artik hiçbir kuvvet degisteremez. 5 Yasindaki oglum da Trabzonsporlu ama bu bilinçi kafasina yerlestirmeden asla birakmam. Herkes bu duyarlilikta olursa fethedilmek için her yolun denendigi son kalemiz asla yikilmayacaktir. Burada en büyük görev de bizlere ve klübü yönetenlere düsmektedir. Trabzonda yasayan çocuklara Trabzonspor sevgisi asilamak çok kolaydir. Yukarida arkadaslarimin bahsettigi projelerin hepsi çok kolaylikla hayata geçirilebilir. Trabzonsporum her maçini belli bir kontenjan dahilinde ögrenciler ücretsiz olarak izleyebilir... Bu örnekleri istedigimiz kadar çogaltmamiz mümkündür.

Trabzonlu olmayip da Trabzonsporu tutanlara hep büyük bir saygi duydum. Onlar bizim camiamizin en büyük degerleridir bana göre... Geçtigimiz iki yil içerisinde Trabzonlu olupda Trabzonsporu tutmayan 4 arkadasimi Trabzonsporlu yapma basarisini gösterdim. Onlara dogduklari yerin, tasimalari gereken kimligin ne anlama geldigini anlattim. Çok yakin aile dostum olan fanatik F. Bahçeli bir babanin 7 yasindaki oglunu 3 yasindan beri asilayarak ve aldigim Trabzonspor formalariyla su anda fanatik bir Trabzonsporlu yaptim. Bu ugurda mücadele etmeye de devam edecegim. Bunlari niye mi anlatiyorum...?

Sevgili Arkadaslarim, bu yolda hepimizin yapabilecegi çok sey var. Herkes üzerine düseni yaparsa SON KALE asla fethedilemiyecektir. Sampiyon olmak elbette önemlidir. Ama Trabzon ve Trabzonspor kimligini korumak herseyden daha önemlidir. Ozaman hep beraber görev basina... Bu kentin gelecegi hepimizin ellerinde. Yüreginizdeki TRABZONSPOR aski hiç sönmesin...

Külünkoğlu
01.03.2006, 11:39
Iki çocugum var ikisi de Trabzon adli kahramanin çocuklari karanliklara kaçiran canavari (bu canavar'in ismi3 hafta da bir ayni oluyor) nasil yok ettigini dinleyerek büyüdüler. Formalarini aldim ve mutlaka belli yasa geldiginde 7-8 yas arasi maça götürecegim sonasi'da bu olacak.

Kulüp ne yapmali ? Çocuk tribunu.... 6-12 yas arasiyillik 50 -100 YTL arasi Özel bölüm yapilacak bu bölümde sadece çocuklar olacak. içeride hem bayan hem de bay güvenlik görevlisi olacak. Çocuklarin önde isimleriarkada isim ve soyisimlerinin yer aldigi formalar kombine karti ile beraber verilecek. Yeterli düzeni aldiginizda çok güzel bir uygulama olur.Düsünsenize babaniz sizi 7 yasindayken maça götürüyor arkadas ediniyorsunuz ve o yildanberi tanidiginiz kisilerle maça gitmeye devam ediyorsunuz. Bundan daha güzel bir baglilik olur mu ?

Jade
01.03.2006, 11:56
külünkoglu çocuk tribünü fikrin harika bence.. neden trabzonspor un basinda senin gibi yaratici insanlar olmaz.. ya da basta olan insanlarinhayalleri hep sinirli olmak zorunda mi??

BURAK DOGU
01.03.2006, 13:06
Trabzonsporumuz herseyden önce bir kültürdür... bu kültürü çocuklarimiza kardeslerimize ögretmeliyiz... gelecegimizi mutlu ve huzurlu görmek istiyorsak bunu yapmak her insanin görevidir...

Mollasalihoğlu
01.03.2006, 13:13
Iki çocugum var ikisi de Trabzon adli kahramanin çocuklari karanliklara kaçiran canavari (bu canavar'in ismi3 hafta da bir ayni oluyor) nasil yok ettigini dinleyerek büyüdüler. Formalarini aldim ve mutlaka belli yasa geldiginde 7-8 yas arasi maça götürecegim sonasi'da bu olacak.

Kulüp ne yapmali ? Çocuk tribunu.... 6-12 yas arasiyillik 50 -100 YTL arasi Özel bölüm yapilacak bu bölümde sadece çocuklar olacak. içeride hem bayan hem de bay güvenlik görevlisi olacak. Çocuklarin önde isimleriarkada isim ve soyisimlerinin yer aldigi formalar kombine karti ile beraber verilecek. Yeterli düzeni aldiginizda çok güzel bir uygulama olur.Düsünsenize babaniz sizi 7 yasindayken maça götürüyor arkadas ediniyorsunuz ve o yildanberi tanidiginiz kisilerle maça gitmeye devam ediyorsunuz. Bundan daha güzel bir baglilik olur mu ?

bu fikirin üzerine gidilmeli...

Reha
01.03.2006, 14:32

Hay aklina bin yasa Metin'im, bu konu mutlaka yönetime iletilmeli mutlaka!

Nytre
01.03.2006, 15:01
arkadas|ar burada

"sunu sunu yapaba|im"..

"sunu yaparsak iyi 0|ur"

diyebi|eceginiz bir prje fikir düsünce var mi?

Tmac61
01.03.2006, 15:06
BMN ahalisi söyle bir örnek vereyim...

Bursada her hafta (maç olan her hafta) bir okuldaki ögrenci grubunu
stradin maraton kisminin sol tarafina bizdeki konuk takim tribününe
denk gelen yere getirirler ve küçük yasta takim sevgisini o stadin
atmosferini asilarlar...

Bursa asilli çok yoktur ama bursa taraftari çoktur bu yüzden..

Klüp yönetimine duyrulur...

ozcan_asanoglu
01.03.2006, 15:10
bir çok açidan çok basarili olan faruk özak döneminde her maça bir okul bedava getiriliyordu, çok faydasi oldu..simdi 18-19 yas arasi arasi olan bir çok genç belki de o yüzden trabzonsporlu...

kesinlikle bu tür bir uygulamaya baslanmali...

Nytre
01.03.2006, 21:03
tabi bu uygulamalara bizlerde sahit olduk çogu kez...

gerçi bize sira gelmemsti...

bu uygulama dogrudan ve etkili bir uygulama...

bmn üyelerinden bmn yönetimine oradanda trabzonspor kulübüne ...

geronimo_61
02.03.2006, 10:39
arkadaslar bence bu konuda en büyük sorumluluk aileye mahalledeki abiye kahvehanedeki çayciya dürümcüye sucuya gazteciye düsüyor hep beraber % de 100 trabzon için çalismaliyiz

görürsek de kirariz bacaklarini

geronimo_61
02.03.2006, 10:44
bu konu hakkinda bende basimdan geçen bir olay yazmak isterim

yil yanilmiyorsam 2000

trabzon fener maçi var trabzonumda..

topladik paralari maça gidecegiz bizde de zonguldakli ama trabzona yerlesmis bir arkadas var feneri tutuyor. bende gelecegim dedi.

bende maça gelirse ilk tekmeyi benim atacagimi oradan da hastanelik olarak ayrilacagini söyledim hiç saka yapmadigimi anladi

neyse yarim saat kadar aramizdan ayrildi. geldiginde hepimiz sok olmustuk yüzünün bir tarafi bordo bir tarafi mavi üstelik bordo mavi formayla.

ula dedim kimse inanmaz bunu fenerli olduguna nasil edeceguk. götürdük stada mükemel atmosferde 2-0 la aldik puani

hiç unutmam dedi ki bçle bir sevgi yok anasini satayim her maç burdayim artik ve trabzonumdan ayrilana kadar her maçi ayni coskuyla izledik...

hidayete erdirdik çok sükür

onurts61
02.03.2006, 11:27
Amcamla yengem bi anlasma yapmislardi eger kiz cocuklari olursa yengem 3 isim soyliyecek amcam birini sececek eger erkek olursa amcam 3 isim soyleyecek yengem birini sececek , cocuk erkek oldu ve amcan 3 isim soyledi ogun ,hami tolunay smileys/smiley36.gifyengem ogun ismini secti

Ben kucukken babama sorarlardi bu cocuk trabzonsporlu olmazsa ne yaparsin diye babamin cevabi cok ilgincti test isterim demisti eger trabzonsporlu degilse bu cocuk kesinlikle benden degildir diye etrafa takilirdi.

oflubektas
02.03.2006, 13:18
Arkadaslarinin etkisiyle fenerli olan yegenine (ki benim de halaoglu oluyor) bizim Peder Bey su sözü söylemis ve yeniden "aslina rücû" ettirmisti:

"Ne mutli saa da. Fener-Trabzon maçi oldugu zaman çift tarafli küfür yiycesun haberun yok:))

fincher
02.03.2006, 13:34
bu sorun sadece Trabzonda degil tüm Türkiyede var.Ancak ben bunun tek sebebi olarak basarisizligi görüyorum.23 senedir sampiyon olamayan bir takim,küçük bir çoçuk bu kadar sabirli olamaz.çocuklar güçlüyü sever,ve tuttugu takimin tutmadigi güçlülere kafa tutmasini ister.basari gelmedikçe uzun vadede Trabzonspor taraftari,nesil gençlestikçe azalacaktir...

cakal 61
02.03.2006, 15:10
mackada mac izlemiyorum gs li cok ama trabzon da gormedim evde arsinde dayim var usagi gs li usak gittigi trabzon maclarinin hic birinde galip gelememis bunla ben 0-0 biden antep rum d. kiev maclarina gittim ve rum macinda kizginlikla macdan cikar cikmaz kavga ettim ve o gunden bu yana kanusmuyorum biz trabzon disinda takim icin neler yapiyoruz sen trabzon topraklarinsa o. c. takimlari tut evde sade ben trabzonsporluyum babam bjk li ama bilirler trabzon yenildimi gunesim battigini onun icin hic birsey soylemezler TRABZONDA OLUPDA BASKA TAKIM TUTANLAR DAYAK DAN BASKA HIC BIRSEYDEN ANLAMAZ

Külünkoğlu
02.03.2006, 15:11
Degerli Arkadaslarim, bu ve benzer taleb ve fikirlerimizi baskanimiz eger bize zaman ayirabilirse birinci agizdan iletecegim.

Bir konuya da hassasiyet göstermenizi rica ediyorum, Kardeslerimizi yegenlerimizi çocuklarimizi asagidaki linkteki gibi ortamlardan mahrum etmeyiniz.

http://img103.imageshack.us/img103/2360/furkan26ei.jpg

Naim
02.03.2006, 15:52
Valla kendi çoçugumuzu Allah daha nasip etmedi ama yegenimiçin dayimla bir taktik yaptik
dayim bir TS formasi alip arkasina Yattara Enes Yazdirdi (Trabzonspor diyemedigi için yattarayi Trabzonolarak bellettik)
ben eve her geldigimide üstünde formayi görürsem 1ytl vermek üzere anlastik
simdi her onu ziyaretimde kosa kosa odaya gidip kapiyi kapatip formayi giyiyor parayidakapiyor
bu sayede hem beni seviyor hem trabzonu
Nasil fikir ama smileys/smiley2.gif
Kisisel Çalismalarin yaninda Trabzonspor Klubununde Külünkoglunun belirttigi projeye ilgi göstermesi lazim Metin abi bu projeyi febe nin gerçeklestirebileceginden bahsediyordu 2-3 ay önce ve büyü tehlike olarak gösteriyordu sonuna kadar hak veriyorum ve Trabzon gibi bir ortamda bu projeyi gerçeklestirmek daha kolay olacak bence
çoçuklar için ucuz formalar yapilip satisa sunulabilir Edited by: Külünkoglu

Külünkoğlu
02.03.2006, 17:08
Naim biz yapmazsak baskalari mutlaka yapacaktir firsatlar kaçirilmamali. Hatta bu mesajlari buraya yaziyoruz amatipki sms olayinda oldugu gibi taklite maruz kalmayalim sonra.

Edited by: Külünkoglu

Murat'
02.03.2006, 17:52
daha 18 yasimdayim ama çocuklarim olursa inanin ki onlari benden daha koyu trabzonsporlu yapacagim ama tabi bu bide trabzonsporun performansina bagli...ben hiç sampiyonluk göremedim ama insallah bvenimle birlikte çocuklaarim görür...öyle trabzonsporlular yetistirmemiz lazim kiii 40 sene sampiyon olmasak bile bu takima küsmemeleri lazim

TAMTÜRK61
02.03.2006, 18:01
Arkadaslar son yillarda Trabzon sokaklarinda bjk gs gibi takimlarin atkilarini takan Trabzon gençleri var hatta bunlarin bazilari çocuk yasta.

bu durumdan sizler gibi bende çok rahatsizim .. bunlarin sayisi 250-300olsa bile ben bir tanesine bile tahammül edemiyorum.

futbolda karsilikli hosgörü ve tahammül olmali ancak burasi Trabzon ve biz büyüklerimizden Trabzonlu olan Trabzonsporu tutar'i ögrendik.

simdi bir hatada ailelerde. çocuguna bu ezik takimlarin esyalarini taktiranlarda onlara vatan sevgisi gibi Trabzonspor sevgisi veremeyen bilinçsiz ailelerde.

ben burada ÇOCUKLARIMIZA TRABZONSPORUMUZU SEVDIRMENIN YOLLARI adi altinda konu açacaktim ancak sigmadi.

1- bordomavi.net ve kalearkasi.net isbirligiyle ilkokullara ortaokullara ve liselere Trabzonsporlu futbolculari baskanimizi yönetimimizi ve t.direktörümüzü götürmek ve orada soru-cevap esliginde bir konferans.

2-Trabzonsporumuzun tarihini unutulmaz maçlarin görüntüleri esliginde sunmak ve bu arada yine eski futbolcularimizin o maçlarda yasadiklarini anlatmasi (örnek hami orhan ünal soner senol günes....)

3-çocuklarimizin arasinda "trabzonsporu tanimlayin" adi altinda bir resim yarismasi yapmak...

Güzel düsünmüssün,tesekkürler,ben de böyle bir problemi gündeme getirmeyi düsünüyordum.

Meslegim geregi Samsun'un ve Corum'un köylerini ve ilcelerini gördüm.

Meslege ilk basladigim yillarda Bafra'nin bir köyünde ders disinda ögle arasi kücük cocuklara (4.-5.sinif ögrencilerimle) okulun bahcesinde top oynuyoruz.

Cocuklar kendi aralarinda topu bana,hey Sota gibi vur,Ben Hami'yim gibi sözler duydum. Sordugum da Trabzonspor'u tuttuklarini söylediler.

Ne kadar sevindim bilemezsiniz,zaten Türkiye'ye döndügümde bu anilarimi toparlayarak bir kitap yazmayi düsünüyorum. Corum'un köylerinde de ayni Trabzonspor sevgisiyle karsilastim. Burada Ts'yi titanlar cocuklar degil de yetiskinlerdi.

-Sordugum da Neden Trabzonspor diye? Trabzonspor Istanbul'u yikti sampiyon oldu. Kisacasi bu ezilmis,fakir; fakat kalpleri temiz, gönülleri zengin insanlar kendilerini Trabzonspor'un basarisinda bulmuslardi ve onun icin Trabzonspor'u destekliyorlardi.

Evet Nytre kardesim yukaridaki yazinda maddeler halinde yazilmis olanlari uzun vadede sirasiyla BMN'yi devreye sokarak ve eski yildiz futbolcularimizi devreye sokarak anlatmaliyiz ,anlattirmaliyiz.

Trabzonspor'umuzun tarihini anlatan kitap ta cikti piyasaya.Ancak o zaman bilincli bir Trabzonspor taraftari cikaririz. Ben ders disinda sürekli ögrencilerime TS nedir ? Anlatiyorum,acikliyorum.

Murat'
02.03.2006, 18:06

Güzel düsünmüssün,tesekkürler,ben de böyle bir problemi gündeme getirmeyi düsünüyordum.

Meslege ilk basladigim yillarda Bafra'nin bir köyünde ders disinda ögle arasi kücük cocuklara (4.-5.sinif ögrencilerimle) okulun bahcesinde top oynuyoruz.

Cocuklar kendi aralarinda topu bana,hey Sota gibi vur,Ben Hami'yim gibi sözler duydum. Sordugum da Trabzonspor'u tuttuklarini söylediler.

Ne kadar sevindim bilemezsiniz,zaten Türkiye'ye döndügümde bu anilarimi toparlayarak bir kitap yazmayi düsünüyorum. Corum'un köylerinde de ayni Trabzonspor sevgisiyle karsilastim. Burada Ts'yi titanlar cocuklar degil de yetiskinlerdi.

-Sordugum da Neden Trabzonspor diye? Trabzonspor Istanbul'u yikti sampiyon oldu. Kisacasi bu ezilmis,fakir; fakat kalpleri temiz, gönülleri zengin insanlar kendilerini Trabzonspor'un basarisinda bulmuslardi ve onun icin Trabzonspor'u destekliyorlardi.

Evet Nytre kardesim yukaridaki yazinda maddeler halinde yazilmis olanlari uzun vadede sirasiyla BMN'yi devreye sokarak ve eski yildiz futbolcularimizi devreye sokarak anlatmaliyiz ,anlattirmaliyiz.

Trabzonspor'umuzun tarihini anlatan kitap ta cikti piyasaya.Ancak o zaman bilincli bir Trabzonspor taraftari cikaririz. Ben ders disinda sürekli ögrencilerime TS nedir ? Anlatiyorum,acikliyorum.

böyle seylere rastlamak gerçekten de güsel arkadaslar gerçekten sevindirici

FEDAİ
02.03.2006, 18:16
Bir kizim varsimdilik bagiriyoruz,boydo-mavi enbüyük tyabzon diye. 3 ay sonra da herif geliyor O'na daha simdiden bagiriyorum kanina islesinbordo-mavi diye.eee haliyle babasi gibi fanatik olmak zorunda...

Murat'
02.03.2006, 18:20
iii o daha ii trabzonbsporlu olur o zamn

A.Hilal Çakıroğlu
02.03.2006, 20:06
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Trabzon'daki yada Trabzonlu çocuklarin Trabzonsporlu olmasi önemli ama sadece laf olsun diye "Trabzonsporluyum" dememeleri de önemli. Bu açidan sokakta baska takim formasiyla gördügümüz çocuklara "bundan sonra TS'u tut " demekten fazlasini yapmaliyiz. o takimlari tutmalarinda tabiki ailelerinin payi büyük ama bu erdemi aileler göstermiyorsa biz gösteririzsmileys/smiley2.gifillaki kardesimiz, yegenimiz, yakinimiz yada Trabzonlu olmasi gerekmiyor. Çevremizdeki çocuklara Trabzonsporu,Dogrularimizi, herseyin sampiyonluk olmadigini vs...anlatmakla, onlari TS genç üyesi yapmakla baslayabiliriz. Çocuklar farkli olmayi severler bu açidan sadece genç üye kimlik karti bile onlari mutlu edecektir. Düsünsenize çevrenizdeki kaç çocukta tuttugu takima ait kimlik karti var? Benim çevremdeki çocuklarin oldukça hosuna gitti. Maliyeti de yok.smileys/smiley2.gif

bu açidan bmn olarak yarisma da yapabilir belkismileys/smiley1.gifkim daha fazla çocugu TS genç üyesi yapacak?smileys/smiley4.gif

bu arada diger önerilerin hepsi çok güzel ama daha çok Trabzon'da uygulanabilecek seyler</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">

kutoz
02.03.2006, 21:17
Izmir'de ki Altay maçinda, tribünde 14 yildir görmedigim meslektasi olan Of'lu bir arkadasima rastladim. Maç öncesi tezahüratlara basladigimizda elinde cep telefonunu kaldirmis, tribünlerin sesini birine dinlettigini fark ettim. Ne yapiyorsun diye sordugumda, küçük kizinin tezahüratlari dinlemek istedigini söyledi. Aradan 5 dakika geçti, telefon hala açik. Ben iyice sasirdim. Kapatsana dedim. "Abi kapatamiyorum ki, kapatinca aglamaya basliyor. Simdide agzinda düdük, tezahüratlara eslik ediyor" dedi...

Olay budur dedim kendi kendime... Ebeveynler istedikten sonra, hiçbir çocuk bizansa esir olmaz...

Yasasin, yüreklerden dalga dalga tasan Trabzonspor sevgisi...

Burçak
02.03.2006, 21:22
Izmir'de ki Altay maçinda, tribünde 14 yildir görmedigim meslektasi olan Of'lu bir arkadasima rastladim. Maç öncesi tezahüratlara basladigimizda elinde cep telefonunu kaldirmis, tribünlerin sesini birine dinlettigini fark ettim. Ne yapiyorsun diye sordugumda, küçük kizinin tezahüratlari dinlemek istedigini söyledi. Aradan 5 dakika geçti, telefon hala açik. Ben iyice sasirdim. Kapatsana dedim. "Abi kapatamiyorum ki, kapatinca aglamaya basliyor. Simdide agzinda düdük, tezahüratlara eslik ediyor" dedi...

Olay budur dedim kendi kendime... Ebeveynler istedikten sonra, hiçbir çocuk bizansa esir olmaz...

Yasasin, yüreklerden dalga dalga tasan Trabzonspor sevgisi...

böle bi durumda bataryanin bittigini düsünemiyorumsmileys/smiley4.gif

saka bi yana, gerçektenebeveynlere büyük görevler düsüyor. en ufak bi hediye bile o küçük yürege çok büyük sevgi asilayabilir.

cakal 61
02.03.2006, 22:09
en korktugum olay

1. sampiyonluk gormeden olmek

2.cocugumun baska takim tutmasi

allah bunlari gostermesin

AMIN

Nytre
03.03.2006, 15:23
umarim adim adim somut bir organizasyona gider bu konu...

yukarida arkadasimin dedigi gibi köylerde ilçelerde trabzonsporumuzun stadina gelememis bir sürü çocuk ve genç var bu kisiler buraya gelemiyorsa bizim onlara trabzonsporu götürmemiz lazim....

bmn. olarak bu tip organizasyonlar kulübü harekete geçirmemiz gerektiginde bizim yapabilecegimiz aktiviteleride kaçinmadan yapmamiz gerekmektedir.

burada gelecege yatirim yapmak söz konusudur.

sultantekke
03.03.2006, 18:42
tabiki düsünceler çok güzel ancak yinede smp yonluk sart akli futbola yeni ern çocuklar sampiyon olmus takimlarin oyuncularini duyduklari için onlarin ismini anarlar

lazrail_ts
03.03.2006, 19:14
arkadaslar maalesef ciddi bir konu üzücü ama gercekten cocuklar medyada hangi takimi cook görüyosa maalesef onu tutuyor ve bu ilerde o takimin taraftari olmasina neden oluyo ve bunun en bariz örenegi benim küçük kardesim bjk tutuyodu simdi 13 yasinda ve fanatik ts li cok dayak yedi sonunda deli bi ts taraftari oldu.burda ben bunu döndürdüm anlattim konustum ve ikna ettim ya bizim konusamadiklarimiz ne oluyo aci bir gekcek trabzonda yasayan cocuklarda coooook febe gayse bejeke li var bunun için bu olayi ciddi ciddi ele almak gerekiyo.

Akın_61
03.03.2006, 19:29
Arkadaslar bnede katiliyorum is ebeveynlerde bitiyor.Benim 5 yasinda kardesim var simdiden alistiriyorum bordo-mavi,torakdeniz rengimiz büyük bordomavimiz...birazdaha buyüsün insallah maçlarada götürecegim...

Cengiz Çubukcu
03.03.2006, 20:21

böyle seylere rastlamak gerçekten de güsel arkadaslar gerçekten sevindirici

babamin memuriyeti dolayisiyla ve kendi isimden dolayi hayatimiz gurbetlerde geçiyor...bugüne kadar o kadar çok animiz oldu ki anlatmakla bitmez..yukaridaki yazilanlarin hepsine harfiyen katiliyorum...trabzona gittigim zaman kutsal topraklara gittigimi düsünüyor ve mutlu oluyorum ama kendi dayimin oglu bile cimbomu tuttugunu söylüyor, kahroluyorum...

yeni nesile bazi seyleri hem anlatmakla birliktehem de takimin basari ve istikrari yakalamasi sarttir..

Nytre
04.03.2006, 13:11
bir takimi sevmek için sampiyon olmasi gerekmiyor... bunu aklinizdan bir kere çikarin arkadaslar.. trabzonspor da dünyada avrupadaki bazi kulüpler gibi çok derin manalari olan objeleri simgeliyor ve bu benim için yeterli bir durum...

sehrimi kültürümü kemençemi dalgalarimi firtinami denizimi daglarimi yesilligimi hirsimi inadimi dürüstlügümü onurumu gururumu tarihimi gelecegimi hayatimi askimi düsüncelerimi ...............

bunlar sampiyonluktan bir metal parçasindan daha önemli ve bunlar kalicidir..

Ancumah
05.03.2006, 16:42
yaw kan çekmesi lazim bunu asilamak yeterli

zanoylu
05.03.2006, 16:58
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Trabzonlu olupta çocugu ezikleri tutan hata ona o formayi alan adamin adamligindan süphe ederim ......Kansizligin gelebilecegi en son noktadir bu</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">

UğuR
05.03.2006, 21:26
Benim iki tane çocugum var büyügü 6 küçügü 3 yasinda onlara her Trabon maçinda bordo mavi en büyük Trabzon çektirtiyorum.Büyügüne formada aldim.Bide maça getirdimmi is tamamdir diye düsünüyorum.gerçi arkadaslari bazen kafasini karistiriyorlar ama evel Allah sorun çikartçaklarini düsünüyorum.Biz Istanbul da yasadigimiz için disardaki arkadaslari kafalarini karistirabiliyorlar ama Trabzon daki durumun böyle olmamasi lazim.

Nytre
05.03.2006, 22:33
bizim ailledeki her üye trabznsporludur...

biz simdi gidipte ebeveynllere söyle davranin diyemeyiz ancak ççcuklara bunu yapabilliriz...

hakantpl
05.03.2006, 22:39
Sampiyonluk Sart Degil Trabzonsporlu olmanin Gurur Ve haysiyet Sahibi olmayla esdeger oldugunu çocuklarimiza Asilamaliyiz.

Nytre
09.03.2006, 03:17
Sampiyonluk Sart Degil Trabzonsporlu olmanin Gurur Ve haysiyet Sahibi olmayla esdeger oldugunu çocuklarimiza Asilamaliyiz.

bunun çok yolu var...

birindenbaslamak lazim

TAMTÜRK61
23.03.2006, 11:30
Cocuklarimizin ezik taraftari olmamasi icin acilen sampiyon olmamiz lazim. Yönetime,taraftara,teknik yönetim ve futbolculara büyük görev düsüyor..

Naim
23.03.2006, 11:36
Cocuklarimizin ezik taraftari olmamasi icin acilen sampiyon olmamiz lazim. Yönetime,taraftara,teknik yönetim ve futbolculara büyük görev düsüyor..
bunlardan önce bize büyük görev düsüyor bence ünyeli kardesim
öncelikle kendimiz çoçuklarimiz için bazi seyler yapmaliyiz
diger sayfalarda herkesin farkli farkli taktikleri var
bir de ahmet abiden dinledim kahvaltida daha yasina girmemis çoçugunu trabzonspor üyesi yapmis hemen bence en büyük taktik bu olmali yok öyle yapamiyorsak kendimiz kafadan bir taraftar karti yapip ufakligin resmini koyariz karta
al sana bundan daha iyi aidiyet duygusumu olur?

halil ibo
23.03.2006, 11:53
Sonra evrakta tahrifat suçundan içeri smileys/smiley36.gif.Herseyde oldugu gibi buradada is dogru örnek olmaktan geçiyor.Bu sene tavuklarin maçini izlerken o kadar kendimi kaybetmisim ki 5 yasinda olan kizim kucagima geldi ve ''Baba su fenerlileri dövmek lazim'' dedi.Devre arasinda açik olanpencereden disari ''Trabzon,Trabzon'' diye bagirmaya basladi.

Isin sirri bu dogru ve iyi örnek oldugumuz zaman hersey kendiliginden gelecektir.Ileri ki yaslarda arkadas çevresinden etkilenmemesi içinde kisiligi tam oturana kadar telkinleri eksik etmeyeceksin.Kendisiyle birlikteTS Club'dan alisveriside ihmal etmemek gerekiyor.

Nytre
23.03.2006, 14:17
arkadaslar ben sunu inkar ediyorum!... çocuklarimizi kazanmak için trabzonspor sampiyon olmalidir!.. peki buradaki kaç üye trabzonsporumuzun sampiyonlugunu gördügü için trabzonsporu tutuyor ki?.

çocuklarimiza vermemiz gereken mesaj su olmalidir!..

trabzonspor trabzon kentinin bir parçasi olmamakla birlikte anadolunun sahiplendigi bir kavramdir. trabzonspor sadece 11 kisiden olusan bir takim degil bölgenin ve istanbula isyan eden anadolu insaninin sesidir kulagidir tepkisidir !..

trabzonspor bir kulüp degil kültürdür yasamdir olaydir tutkudur!..

hiç bir istanbul kulübünün parasi trabzonsporumuzun onuruyla gururuyla durusuyla boy ölçüsemez!..

morientes
23.03.2006, 15:25
Benim çocugum eziklerden birini tutarsa ona evimde ekmek yedirirsem ............im..

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Sacit
23.03.2006, 15:38

ama sampiyonlukla da süslemeliyiz bunu smileys/smiley32.gif

Naim
23.03.2006, 15:45
Sonra evrakta tahrifat suçundan içeri smileys/smiley36.gif.Herseyde oldugu gibi buradada is dogru örnek olmaktan geçiyor.Bu sene tavuklarin maçini izlerken o kadar kendimi kaybetmisim ki 5 yasinda olan kizim kucagima geldi ve ''Baba su fenerlileri dövmek lazim'' dedi.Devre arasinda açik olan*pencereden disari ''Trabzon,Trabzon'' diye bagirmaya basladi.

Isin sirri bu dogru ve iyi örnek oldugumuz zaman hersey kendiliginden gelecektir.Ileri ki yaslarda arkadas çevresinden etkilenmemesi içinde kisiligi tam oturana kadar telkinleri eksik etmeyeceksin.Kendisiyle birlikte*TS Club'dan alisveriside ihmal etmemek gerekiyor.

*
Abi eger Genç üye yapamadiysan bir çözüm olarak örnek vermistim
madem oyle o zaman BMN minik Card Bastiralim
hem ufakliklarimiza büyük bir moral olur hemde BMN nin gelecegine saglam bir nesil birakiriz smileys/smiley2.gif

halil ibo
23.03.2006, 15:47
Bak bunu tuttum.Metin kardes duydun mu ?

Nytre
23.03.2006, 18:19
yapilsin tabi çocuklarimiza deger verdigimizi ve onlari önemsedigimizi göstermis oluruz...

hep kulüpten beklememek lazim böyle seyleri.. ayrica trabzonspor kulübüne ücretsiz olarak üye olabiliyorlar ben kardesimi yaptim ama kimse ugrasmiyor bunlarla!

Hüseyin Çümen
23.03.2006, 18:33
malesef bu durum trabzonlu çokcuklarda var istanbul takimlarina yatkinlik bayadir basladi ne yalan söyliyim babam okadar sikistirmasina ramen ilkokul 1 deyken gese yi tutmustum neyseki geçti ama bunda çevrenin çok büyük etkisi var ozaman arklar hep geseli bizede siçradi

aile ye bu durumda çok is düsüyor olayi çevreye birakmamak lazim çocuk dogdugundan itibaren sürekli asi yapilmali messela çocuklar konusmaya basladiklarinda onlara ilk trabzon demeyi ögretebiliriz smileys/smiley36.gifnebiliyim çocugun üstüne basina lisansli ürünler alinabilinir her yer bordo mavi olur nasil din sevgisi asiliyosak trabzon sevgiside asilanmali ama bu kesinkikle erken olmali çevreye çikamadan saglam temeller atilmali

benim kuzenim mesela: dayisi dahi trabzonlu dayisi buna gese lilik asilayip durmus forma almis bi gün formayi giyip yanimiza geldi dedim çabuk çikar o formayi senin azini burnunu dagitirim ondan sonra fanatik bi trabzonsporlu oldu demekki siddet te is yarayabilir eer vaz geçiremiyosak çocugu tuttugu ezikten siddet pekte unutulabilecek bi çözüm deil smileys/smiley2.gif

Colakoglu
23.03.2006, 18:40
Suc trabzonsporlu olmayan anne babalardami yoksa bizlerdemi isin orasi
tartisilir,tamam kardesim baska memleketten geliyosundur trabzona memur
olarak belki fenerlisindir ama bu adamlara trabzonda olduklarinin
farkina vardirmamiz lazim,saricaksin dayagi okadar bende trabzonda
izine gittigimde gördüm istanbul eziklerinin formalarini satan bi yer
acayip sinirime dokundu,toplanip 10-20 kisi dagitacaksin orayi bak
bidaha oluyomu...bu konuda hic tolerans gösterilmemeli hatta bi linc
ekibi kursak diyorumsmileys/smiley36.gif

Emiroğlu
23.03.2006, 18:43
Gerçekten Trabzonlu Genc Arkadaslarimizda istanbul Takimlarina karsi Sempati Var.. Fakat Biyere kadar... Bir Sürü Arkadasim Var (bir sürüden kastim 20 civari ) baska takimlari tutuyorlardi.. Fakat Üniversiteyi Kazanip Veya Baska Bir Etken Sonucu Sehirden Ayrilmak Zorunda Kalip Trabzonu Terk Ettikten Sonraaa , Disarida Trabzonspora Karsi Nasil Haksiz Ve Küfür dolu Sözcükler Sarfedildigini , Dislandigini Haksiz Suclamalarla Karsilasildigini Trabzonlulari Assalamaya Kadar Varan Sözcükleri Duyduktan Sonra Özlerine TRABZONSPOR umuza Dönmeye kadar verdiklerini söylüyorlar... bu arkadaslar içinde bayan arkadaslarim da var... insan disariya gidince memleketindeki dogalligi güzelligini anliyor diyor.. disari gidince bi trabzonlu olarak baska bir takimi tuttugumu söylemeye utandigim anlar bile oldu diyorlar.. demek istedigim cocuk ve genc kesimde istanbul sempatizanligi var fakat az bisi kaninda sereflilik yatan biyerden sonra özüne dönüyor.

Burçak
24.03.2006, 09:17
iste siksik görmek istedigimiz görüntüler.

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/230306panel3.jpg

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/230306panel5.jpg

Y.Sert
24.03.2006, 09:32
Benim çocugum eziklerden birini tutarsa ona evimde ekmek yedirirsem ............im..

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

valla bende yemin ettim,evlatliktan reddederim diye.

Nytre
24.03.2006, 12:26
iste siksik görmek istedigimiz görüntüler.

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/230306panel3.jpg

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/230306panel5.jpg

aslinda bu ögrencilere gelirken küçükte olsa trabzonspor kulübü hediyeler gönderseydi iyi olurdu.

Lokman
24.03.2006, 17:07
iki tane erkek yegenim var ablamin çocuklari çocuklara almadigim sey kalmadi ama olmuyor çocuk dayi tamamda kaç senedir sampiyon olmamis basari yok millet dalga geçiyor dedi üzüldüm valla bir yandanda utandim yya veledlerin bile diline makara olduk yazik valla ondan sonrada defolun lan ne bok yiyorsaniz yiyin dedim ama hakta verdim çocuklara yani onlar ne anlar trabzonun tutku oldugundan bunu anlatamazsinizda çocuklara onlar basari ister arkadaslarini kizdiracak zaferler ve kiskandiracak transferler isterler gençligi böyle kazanirsiniz yoksa gitti gidiyor valla arastirilsin birsekilde taraftarimizin 25 yas alti çok azaldi artik çünkü anlatilan basarilar gençligi cezbetmiyor artik onlar kupa görmek istiyor.

Burçak
24.03.2006, 17:11
kunteper okadar dogru yazdinki. hiç birimiz bunu görmek istemiyoruz belki. ama gidisat bu yönde. en büyük tehlikede bu. o yüzden ne yapip edip en kisa zamanda sampiyonluk yakalamamiz gerekli. o heyecani onun güzelligini yeni nesil görmeli. sonrasi çok daha kolay olur.

Trapezus-61
24.03.2006, 17:16
Evet istanbul takimlarina karsi bir heves var bizim usaklarda bende bu kis TRBZON'a gelince gördüm bizim ilçede, giymis fener formasini gelmis kafeye diyo ki kimse bisey yapamaz banasmileys/smiley7.gifsimdi dedim yapistir sunun agzina iki üç tokat görsün gününü, biz burda eziklerin arasinda gururla formamizi giyerken bizim ordaki usagan yaptigina bak.... çok bos biraktik oralari çooookkk

Trapezus-61
24.03.2006, 17:22
Çocuklari TS'li yapmanin yolu giydireceksin formayi götüreceksin bikaç maça alacak serumu damardan daha birakmaz...Benim yegen vardi baktim eziklerden bahsediyo gittim bayrak forma falan v.s. biseyler aldim.Iki okudum üfledim en sonda götürdüm geçen yilki 5-0'lik istanbul-TS maçina adam benden fanatik oldu yauww...

TSelif
24.03.2006, 17:23
Evet istanbul takimlarina karsi bir heves var bizim usaklarda bende bu kis TRBZON'a gelince gördüm bizim ilçede, giymis fener formasini gelmis kafeye diyo ki kimse bisey yapamaz banasmileys/smiley7.gifsimdi dedim yapistir sunun agzina iki üç tokat görsün gününü, biz burda eziklerin arasinda gururla formamizi giyerken bizim ordaki usagan yaptigina bak.... çok bos biraktik oralari çooookkk

Keske yapistirsaydin da bi daha rüyasinda bile göremeseydi o sey renkli formayi

Külünkoğlu
24.03.2006, 17:24
Bak bunu tuttum.Metin kardes duydun mu ?

o kadar bagiriyorsunuz ki duymamak imkansiz :)) notunuzu aldim. Insallah hayata geçiririz.

Bu konuda o kadar doluyuz ki benim aklima baska bir sey daha geliyor.Benden önce belki arkadaslarimda dile getirmis olabilir,Mesela Trabzonspor kulübünün koordinesinde (Halkla Iliskiler) eskiden bizde forma giyen bir futbolcumuz ilefaal bir futbolcumuzla Il ve ilçe bazinda ziyaretler düzenlememiz gerekir.Simdiki gibi okullarla sinirli degil o ilin en büyük salonunda bir program yapmak çesitli Dernek veVakiflari ziyaret ve devamin dasoru cevaplimini bir konferans, Salonun disinda da TS Clup tiri ve üyelik hizmetleri hazir bekleyecek tabiki.

Kurumlar birbiriyle uyumluçalistiktan sonra ve makamlarin hakki verildiginde neler olmaz ki.

Burçak
24.03.2006, 17:25

kusmuk demek istedi arkadas smileys/smiley4.gif

TSelif
24.03.2006, 17:27
Azerbaycandan annesi ile birlikte 5 yasinda çok tatli bi kiz geldi..Annesi bizimle birlikte çalisiyo..Çocukta onunla kaliyo yalniz diye..Önce ayse dedim hangi takimi tutuyosun ..fb dedi abla..

Bak dedim Ayse ..sana fenerle lgili bir iki sey anlatacam ..Neyse uzatmayalim..Çocuk simdi TRABZONSPOR marslari söylüyo..Beni her gördüsünde nasilsin TRABZONSPOR diyo..yani çocuklari küçükten alistimak gerek..smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

TSelif
24.03.2006, 17:29

kusmuk demek istedi arkadas smileys/smiley4.gif

Evet aynen onu demek istedimsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Trapezus-61
24.03.2006, 17:31
Yapistiracaktimda aramizda 10 yas fark vardi küçüktü dedim onlar gibi olmayayim. ona o tokati yapistiracak olan anasi babasi ama nerdee...hayatta kabullenemiyorum bu olayi Trabzonlu olupta baska takimi tutani yok herkes istedigi takimi tutarmista v.s. ARKADASsmileys/smiley20.gifTrabzonluysan böyle bi hakkin yok gidecek oldugun yol tek...Diger takimlari tutanlar için o kulüpler sadece bir takim ama bizim için TS bir yasam kaynagi....

Lokman
24.03.2006, 18:16
Trapezus-61
arkadasim bizim zamanimizla simdiki gençlerin arasinda çok uzun yillar yok belki ama yasam tarzi ve hayattan beklentiler konusunda o kadar büyük farkliliklar olduki simdinin sevdalari ama her sevda, bizim yasadigimizdan farkli yasaniyor artik daha öncede yazdim.

Bu çocuklar insan ona göre davranalim tut olum demekle tutamaz bu takim bu çocuklar veya bir kaç futbolcunun gitmesiylede okula tutmaz yine o takimi bazen ters bile tepebilir bu çocuk sinir olur futbolcuya tutacagi varsada tutmaz bu defa arkadaslar sampiyonluk derim baska birsey demem ben öyle bir babanin ogluyumki adam kopmus resmen annemim eve aldigi kanaryayi bile disari atti benim evimde benim aldigim yemle beslenemez diye ama artik olmuyor.

İleli
25.03.2006, 04:06
gecen sene tsclub'dan 6 aylik erkekyegenime forma alip ismini yazdirmistim(Melik 61) bu sene gidim insallah obur kucuk erkekyegenlerede alacam!!!

eksik etmeyin bordomavi giydirin cocuklari!

U.Sadıkoğlu
25.03.2006, 11:16
ben caddeye giderken bilerek atki takiyorum forma giyiyorumsmileys/smiley2.gif

Hüseyin Çümen
25.03.2006, 17:45
gecen sene tsclub'dan 6 aylik erkekyegenime forma alip ismini yazdirmistim(Melik 61) bu sene gidim insallah obur kucuk erkekyegenlerede alacam!!!

eksik etmeyin bordomavi giydirin cocuklari!

iste çocuklari ts li yapmanin en kolay yolu bu hayata gözlerini bordomavi açcaklar bu kadar basit

birde bi arkadas 25 yas alti trabzonlu sayisi çok azaldi diyor okadar da degil abartma bilader benim sülalemde ts disi takim tutan bi kuzenim var oda kiz yani

morientes
25.03.2006, 18:17
Ben zonguldakta olmama ragmen ezik gsli kardesimle birbirimizi yiyoruz.Adam üv.gelmesin ,Trabzona tekbir lafdirek savas sebebi.Siz trabzonda nasil dayaniyonuz. Ben iyiki orda oturmuyorum .Ölürmüsün öldürürmüsün.Senin sehrinin takimi trabzon gibi bir efsane sen gidip,ezik tutacaksin.Böyle kisiler kisiliksiz,özenti,yalaka tiplerdir.Bakiniz,yalak1 .E.Gürsoy,yalak2. Sinan Engin ,yalak3.Ö.Çavusoglu

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

TSelif
25.03.2006, 18:21
Ben zonguldakta olmama ragmen ezik gsli kardesimle birbirimizi yiyoruz.Adam üv.gelmesin ,Trabzona tekbir lafdirek savas sebebi.Siz trabzonda nasil dayaniyonuz. Ben iyiki orda oturmuyorum .Ölürmüsün öldürürmüsün.Senin sehrinin takimi trabzon gibi bir efsane sen gidip,ezik tutacaksin.Böyle kisiler kisiliksiz,özenti,yalaka tiplerdir.Bakiniz,yalak1 .E.Gürsoy,yalak2. Sinan Engin ,yalak3.Ö.Çavusoglu

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

evet ne kadar TRABZONSPOR destekçisi oldugunu gördük..Ezik kupayi TRABZONSPOR alsin diyo..Daha elendiginden bile haberi yoksmileys/smiley7.gif

aliemre
25.03.2006, 18:22
TEK CÜMLEE:::

AGAÇ YASKEN EGILIR..........

Nytre
27.03.2006, 00:49
en çokta erciyeste tribunlerde yerini alan o küçük trabzonsporlulara üzüldüm...

serseerii
27.03.2006, 09:46
yalla ben 18 yasindayim t.s den daha sampiyonluk görmedim sadece arada bi aldigi türkiye kupasni hatirliyorum hatta anortosis e elendi milletin agzinda sakiz oldum önüne gelen n dalga geçti ama hiç bi zaman t.s sevgim bitmedi bitmez de benim babam trabzonlu ama ilk zamanlar fener i tutuyomus t.s birinci lige çikti ilk maçta fener i2-0 yendi la baktim adamlar süper oynuyo hemde benim kentimin takimi hemen geçtim t.s ye diyo benim küçüklükten büsürü t.s formam var iste bu yüzden ölümüne t.s benim oldugum yerde en büyük ve tek büyük t.s allahina kadar lann

Hüseyin Çümen
27.03.2006, 14:09
çocuklarimiza yazik kaç haftadir trabzonun oynadigi maçlari seyreden bi çocuk trabzonu nasil tutsun

çocuklarimizin istanbul takimlarini tutmamamsi için kayseri erciyes gibi maçlari islememesi lazim

morientes
28.03.2006, 15:02
sampiyonluk sart

Burçak
28.03.2006, 15:14
sampiyonluk sart

baska söze gerek yok aslinda.

sampiyon olunmasada trabzonspor taraftari hep olacaktir. ama bi gerçek varki kabul etsekte etmesekte bu yillar geçtikçe zayif halkalara dönüsür. o yüzden en kisa zamanda sampiyonluk yakalayip temelleri daha saglam atmaliyiz.

zafercalikoglu
29.03.2006, 13:38
evet bizler alistik çile çekmeye saç bas yolmaya ama,yeni nesil ole degil,bir an once yeni bir taraftar kitlesi yakalalamak için basari buda ancak ilk once türkiyede ve avrupada basari demek tir,

zanoylu
29.03.2006, 13:48
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Evet 2000 li yillarda g.s nin avrupada yakaladigi basarilardan sonra hangi çocuga sorsan çogunlugu g.s yi tuttugunu söylüyordu. Bunun nedeni o basarilardi ve belli bir taraftar alt yapisinin olusmasina neden oldu, bozulmayi ve dagilmayi önlemek istiyorsak Trabzonsporun acil olarak sportif basari elde edip taraftar portalinin ihtiyaçlarina karsilik vermesidir. Her ne kadar bizler ölümüne Trabzonspor desekde taraftar alt yapisini kurmak ve kurtarmak için bu tek yol....</TD></TR>

Nytre
29.03.2006, 14:32
keske o çocuklara bir daha bu soruyu sorma firsatiniz olsa yüzde kaçi hala gs.yi tutuyordur?

zanoylu
29.03.2006, 14:51
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Yani su an için sana katiliyorum ama, bir takimin taraftar altyapisini olusturmasi lokalde basarilarla saglamlasiyor....</TD></TR>

SessizKral
29.03.2006, 19:31
çocuklarada bu istanbul takimlarinin antipatikligini neden bu kadar basarili oldugunu bir sekilde anlatmamiz gerek .....

Burçak
21.07.2006, 13:31
zaman aşımına uğramış ama gündemde kalması gereken bi konu olarak düşünüyorum. bu yaz aylarında sokaklarda bordomavili minikleri görmek çok güzel.

Nytre
21.07.2006, 14:46
şu anda ankaradayım..
bir kaç tane küçük çocuk gördüm trabzonspor forması ve şapkası ile doolaşıyorlardı çok hoş görüntüler.

Aslıhan
21.07.2006, 15:09
Dün çalıştığım işyerinde bir kız çocuğu bana ''hangi takımı tuttuğumu'' sordu ''ts'' dedim. Bende ona sordum fb dedi neden diye sordum bana;heyecanlı bir ses tonuyla '' ama ts hiç birinci olamıyo ki'' dedi .

Anlatmak istediğim aileler ilgilenmez ise trabzonlu çocuklar bile artık başka takımları tutuyor.Ya şampiyon olmamız lazım ya da çocuklarla ilgilenmemiz ve onlara ts nin nasıl asil bir takım olduğunu , değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini çok ama çok iyi anlatmamız gerekiyor :) :)

hakankurt1967
21.07.2006, 15:32
Dün çalıştığım işyerinde bir kız çocuğu bana ''hangi takımı tuttuğumu'' sordu ''ts'' dedim. Bende ona sordum fb dedi neden diye sordum bana;heyecanlı bir ses tonuyla '' ama ts hiç birinci olamıyo ki'' dedi .

Anlatmak istediğim aileler ilgilenmez ise trabzonlu çocuklar bile artık başka takımları tutuyor.Ya şampiyon olmamız lazım ya da çocuklarla ilgilenmemiz ve onlara ts nin nasıl asil bir takım olduğunu , değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini çok ama çok iyi anlatmamız gerekiyor :) :)
ewet benim kardesim de gs yi tutuyordu zamanında gs bir cok kez samp. oldugundan bu lanet olası takımı tutuyordu.
ama allaha sukur suan trabzonsporlu aklı basına geldi artık kımse onu donduremez bu sevdadan nerdeyse bendede koyu TRABZONSPORLU olacak ve arkadaslarınıda bu sevdaya cagırıyorbir cok arkadasıda sayesinde TRABZONSPORLU oldu benim yolumda ileliyor bende bir cok arkadasımı ekledim bu sevda yoluna.
TRABZONSPOR ASKI BİR BASKADİR BENİM KALBİMDE VE HER TRABZONSPORLUNU KALBİNDE

Gürkan
21.07.2006, 22:04
yegenıme trabzonsporlulugu asılayacaktım lakın neyle kucucuk cocuk ne anlar sıkeden asılllıkten.sole sampıyonluk olacakta etraf olacak bordo mavı bak ozaman sen

Mayls
21.07.2006, 22:16
hocam insanin birazda kaninda olacak
benim ailemde kimse TSyi tutmuyor ben haric. bana kimse trabzonsporlulugu asilamadi. kücükken renkler hosuma gidiyordu. simdi o zamanki sempati aska dönüstü

Emre B.
22.07.2006, 00:25
Yolda 3-4 yaşlarında bir çocukta Trabzonspor forması gördüm.Anne babasını elinden tutmuş yürüyordu.Gerçekten çok güzel bir görüntüydü

Cabri61
22.07.2006, 01:57
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/210706res15.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/170706res15.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/170706res9.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/170706res8.jpg

gayet güzel gözüküyorlar

Kasım Hilal
22.07.2006, 21:50
Bu başarı meselesi..
Başarı olursa çocuklar bizim takımı tutar..
BEnim küçük kardeşimin konuşmayı yeni yeni öğrendii dinemler gesenin UEFA ve Süper kupayı aldığı dönemlerdi ve nerede ise geseli olacaktı..
Zaten o dönemin zıpır çocuşlarının çoüu bügün cimcom taraftarı ne yazık ki..
Zorla döndürdüm vallahi..

İşin özü başarıda..

Bir iki şampiyonluk gelse üstüste bakın o zaman..
Sadece Trabzon değil tüm Türkiye bordo mavi boyanır evvelAllah!

eys_61
22.07.2006, 23:18
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/210706res15.jpg

her babanın vazifesi bu,abimizi tebrik ediyorum

Sevgi
23.07.2006, 01:21

kesinlikle şampiyonluk şart öyle anlatmayla bilmem neyle olmuyor artık.Çocuklara forma almaktan iflahım kesildi :( ŞAMPİYONLUK ŞART bunun başka çaresi yok.

Nytre
23.07.2006, 21:52
böyle resimleri burada toplayalım arkadaslar .. bunu bir albüm yapabiliriz ileride.. elimizde arşiv olsa iyi olur.

eren_61
23.07.2006, 22:39
allah babamdan razı olsun beni bu sevgiden mahrum etmemiş hatta öyle bir aşılamışki trabzonsporuma olan aşkımı kelimelerle ifade edemiyorum.allahım birde şampiyon olduğunuda görebilsem.inşallah bu sene oluruz.dualarımızı kabul et yarabbim

kudu_61
24.07.2006, 14:19
Herkese görev düşüyor :
1- Aile : Çocuğunuza sevgiyi kolay aşılayamazsınız neticede anlamayacaktır şampiyonluk nedir bilmeyen birisi trabzon şampiyon olmadığı için başka takımı tutacak değil çünkü şampiyon ne bilmiyor eğer şampiyonun ne olduğunu anlayacak çağa kadar gelip te trabzon sevgisi aşılanmamışsa iş o zaman zor ama imkansız değil çikolata dondurma cart curt etkili olabilir yapılması gereken ezikleri kaka öcü olarak tanıtmak biraz daha büyüdükten sonra ise içki sigara kumar gibi göstermek çocuğu eziklerden vazgeçirebilir...
2- Trabzon esnefına düşen görev : Ezik takımın malzemesini satmayın çocuklara kötü örnek olmayın
3- Yönetime düşen görev : Adam gibi transfer yapın yattara gibi bir adam da sol kanada alın çocuklar bayıla bayıla izlesin
4- Futbolculara düşen görev : Bu takımı şampiyon yapın
5- Taraftara düşen görev : Eziklerin trabzon sokak ve caddelerinde çocuklarımıza kötü örnek olmalarını engeleyin....

NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DİYENE...

Naim
24.07.2006, 14:21
Abi boşverin başarı maşarı
Yetiştiren adam nasıl yetiştiriyor gözünüzü seveyim
Al bu hafta sonu metin abinin aslanıyla tanıştık
bu yaşta bu fanatizm
benden beter
kafa göz kırma bile var adam da (adam diyorum 3 yaşında çoçuk ama harbi adam gibi taraftar)
siz kafaya alacaksınız
inşallah 5 ay sonra bu konuda
Nasıl Trabzonsporlu Yetiştirilir Kitabımın ilk sayfasından başlıyorum yazmaya

denizgezmis
24.07.2006, 16:29
ben ofta .bi tane gördüm fener formalı dolaşıyodu.15 dakika sonra gördüm baktım forma yırtılmış çocuğun yürücek hali yok

hamibasoglu
23.08.2006, 15:58
Bu başlık çok önemli.Trabzonsporlu ana babanın çocuğu için pek sorun yok ama anadolunun çeşitli kentlerinde doğup büyüyüp hür iradesi ile takım seçecek çocuklar bu haliyle trabzonu zor seçer.Zira her defasında alay konusu olur arkadaşlarına.Benim 9 yaşında istanbul'da doğmuş büyümüş bir yeğenim var acaip T.S.'LU. her pazartesi ağlayarak geliyordu okuldan!!!!!!!!Şimdi soruyorum ben çocuk olsam ve anam babam trabzonsporlu olmasa neden Trabzon'u tutayım.Bana en ufak bir neden gösterin!!??Yani gelecekte böyle devam ederse Trabzon sınırları içerisine gömüleceğiz.
Çok acil şampiyon olmalıyız.
ya da trabzonda bile fb-gs-bjk formalarına alışmalıyız.

k@ndemir
23.08.2006, 16:17
hollandadaki kuzenim!babası sağolsun fanatik yapmış onu!

http://img246.imageshack.us/img246/9264/alperim6161613lrlm1.jpg

trabzondaki kuzenim,formayı ben aldım ona!trabzonda 2tane cincon formalı küçük çocuk görünce dayanamadım gittim aldım!

bian kuzenimi cincon formalı hayal ettim ve ecel terleri döktüm!

http://img139.imageshack.us/img139/5116/heyyyyy1967bfon5.jpg

Jade
23.08.2006, 18:16
benim de izmir de doğma büyüme 6 yaşında yeğenim var takım tutma konusunda kafası karışık olunca hemen koşup bordomavi formasını aldım tabii.

sonuç..

(bir telefon konuşması)

ben
- hangi takımı tutuyorsun?
o
- trabzonspor
sonra telefonu annesine verip arkadan bağırıyor... ama okulda fenerbahçeeeeeee...... niye diyoruz e okulda herkes fenerbahçeli ve galatasaraylıymış..

ama "çocuklar anne babalarının tuttuğu takımı tutar di mi anneeee" diye de soruyor annesine..:)

anlayacığınız çocuk ne yapacağını şaşırmış durumda.. izmir deki beşiktaş trabzon maçında beşiktaş galibiyet golünü atınca beşiktaş trününe gidelim diye ağlamaya başlamısını hiç saymıyourum tabii:))

kısacası ne kadar uğraşırsan uğraş başarı önemli..

Gürkan
23.08.2006, 19:15
benim de izmir de doğma büyüme 6 yaşında yeğenim var takım tutma konusunda kafası karışık olunca hemen koşup bordomavi formasını aldım tabii.

sonuç..

(bir telefon konuşması)

ben
- hangi takımı tutuyorsun?
o
- trabzonspor
sonra telefonu annesine verip arkadan bağırıyor... ama okulda fenerbahçeeeeeee...... niye diyoruz e okulda herkes fenerbahçeli ve galatasaraylıymış..

ama "çocuklar anne babalarının tuttuğu takımı tutar di mi anneeee" diye de soruyor annesine..:)

anlayacığınız çocuk ne yapacağını şaşırmış durumda.. izmir deki beşiktaş trabzon maçında beşiktaş galibiyet golünü atınca beşiktaş trününe gidelim diye ağlamaya başlamısını hiç saymıyourum tabii:))

kısacası ne kadar uğraşırsan uğraş başarı önemli..

bende de bir yeğen var anne(kardesım gslı ama futbolla alakası yok.sorarsan gs.) baba fb lı.yegene hangı takım deyınce fenerbahce dıyor.sebebıde babası tutdugu ıcın.bana da duskun ama baba tabı aynı evde.bende benım cocuguma bırı yapsa kızarım dıye fazla ustelemıyom.arasıra saka yollu. gecen bızdelerdı babası sehır dısında oynuyoruz.sordum hangı takım dıye ts dedı.ama babası gelınce fb olacakmıs.(4,5 yasında ama bıraz cıkarcı :D ) bakalım farklı sehırlerdeyız.aklı ermeye baslarsa bı sortı yapacam ufaktan.azcık tehdıtlen deneyecem olursa bır ts lı daha katarız ınsallah.

bı kuzen bır ara fb dedı.bazı kuzenler bızım ezıklerden onlara uydu.ama basarılı bır operasyonla ts ye cevırdık.
trabzondan akrabalar var baska takımları tutuyolar. akraba demeyecem dalacam.adam trabzonda olup nasıl baska takım tutar anlamıyorum.