PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri ŞENER Savcılıkça Serbest Bırakıldı

Vkgz
12.07.2011, 19:39
Başkanımız serbest

Hasan Yener ve Temel Tarık Kazancıoğlu'da serbest.

Timur
12.07.2011, 19:40
ben dün demistim.

tutuksuz falan yargilanmicak degil mi?

hamucera
12.07.2011, 19:43
Kapakları hazırlayın daha gelecek kapaklar var

alexispapas
12.07.2011, 19:45
200000 tl kefaletle serbest diyorlar????????

ilyskm
12.07.2011, 19:47
Ne demek simdi 200 bin tl... Ulan serefsizogluserefsizler bir sey bulamadiniz simdi camur at izi kalsin oyle mi?

sarman61
12.07.2011, 19:51
Kefaletle serbest bırakılma talebiyle mahkemeye başvuruldu diyor televizyonda.

alexispapas
12.07.2011, 19:52
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18237691.asp?gid=381

elturca61
12.07.2011, 19:53
yaa sike olsaydi serbest birakmazlar tahmin baska birsey....

Görkem Şişman
12.07.2011, 19:57
200.000 TL kefaletle serbest deniyor. bu para ne için ?

macka61
12.07.2011, 20:00
öyle yada böyle serbest hukuk uzamını bir arkadaşımız açıklasın kefalet hukukta ne manaya geliyor

sessizkral_1
12.07.2011, 20:02
Sadri başkan direk FİFAYA başvurun inceleme komitesi yollasınlar

inadına_Trabzon
12.07.2011, 20:06
dünkü açıklamaya tepkimizi azaltmak için içeri aldılar. demekki

Helvacı61
12.07.2011, 20:08
şimdi bir açıklama yapsa federasyona ne iyi olurdu laf soksa

sessizkral_1
12.07.2011, 20:11
şimdi bir açıklama yapsa federasyona ne iyi olurdu laf soksa

gs bile sessiz kalmadı emin ol gerekeni yapacaktır

inadına_Trabzon
12.07.2011, 20:11
kefaletle serbest bırakılması ,, paraları yoktu şike yapamadılar a cevap olabilir mi ? paramız yok değil , ama yapmadık. der gibi.

balıkesirli TS
12.07.2011, 20:13
bir başkan içerde yatacak serbest kalacak fedeasyon hala bulgu yok diyecek...bu adamlar hukuku bile dinlemez...işin içine koç gibi iş adamları girdi... adam ne demişti ali koç: daha yeni başlıyor demişti demekki bunu kastetmiş net ve açık...

sarman61
12.07.2011, 20:13
Ortada bir yanlış var. Serbest mi bırakıldı yoksa Kefalet talbiyle mahkemeye mi sevk edildi. Şayet serbest bırakıldıysa Ntv Spor u yalan haber yapmaktan dolayı gerekli tepki hem BMN tarafından hemde hukuksal boyutta gerekli işlem yapılmalı.

Mehmet
12.07.2011, 20:17
http://www.hurriyet.com.tr/_np/4736/13914736.jpg
Savcılık Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i 200 Bin TL kefalet karşılığında serbest bırakılması talebi ile mahkemeye sevk etti.

http://www.hurriyet.com.tr/p/spacer.gif
Futbolda 'Şike Soruşturması' kapsamında dün gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen eski Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in savcılıktaki sorgusu devam ediyor.

diplomat61
12.07.2011, 20:22
http://www.hurriyet.com.tr/_np/4736/13914736.jpg
Savcılık Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i 200 Bin TL kefalet karşılığında serbest bırakılması talebi ile mahkemeye sevk etti.

http://www.hurriyet.com.tr/p/spacer.gif
Futbolda 'Şike Soruşturması' kapsamında dün gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen eski Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in savcılıktaki sorgusu devam ediyor.

Nuryüzlü Başkanım... O Güleryüzün Hiç Solmasın.... TRABZONDA DEVASA KARŞILAMA YAPMALIYIZ....

Hekimoğlu
12.07.2011, 20:26
Oh çok şükür

Ilelioglu
12.07.2011, 20:30
200000 tl kefaletle serbest diyorlar????????

Mahkemeye sevkedildi deniliyor?

:confused:

Proof
12.07.2011, 20:31
V1U3v5p6xXg

Hoppaaaaaaa

oguzkoc
12.07.2011, 20:31
bu demek oluyorki sadri şener şike ile çok alakasız bir suçtan ötürü tutuldu içerde. ve bunun karşılığında kefaletle salındı. şikeyle hiç bir bağlantısı yok arkadaşlar eksik teşebbüs bile değil

oguzkoc
12.07.2011, 20:33
Ortada bir yanlış var. Serbest mi bırakıldı yoksa Kefalet talbiyle mahkemeye mi sevk edildi. Şayet serbest bırakıldıysa Ntv Spor u yalan haber yapmaktan dolayı gerekli tepki hem BMN tarafından hemde hukuksal boyutta gerekli işlem yapılmalı.

kefalet talebiyle mahkemeye sevkedildi. kefaletini ödedikten sonra üzerinde bulunan adli soruşturma tamamen sonlanıcak. sadri şener şike ile alakasız çok başka bi suçtan ötürü içerdeymiş demekki bu da bu anlama geliyor

28TS61
12.07.2011, 20:37
bu 200 bin tl kefalet olayi neyin nesi ? hem haber yapiyorlar ama haberi eksik yapiyorlar

Nytre
12.07.2011, 20:43
sadri şener acaba trabzonsporumuzun haklarını savunmak ıcın çıkş yapacak mı???

sessizkral_1
12.07.2011, 20:44
UEFA listeyi onaylamış.

UEFA ayrıca söz konusu kulüpleri şike ve teşvike bulaştıkları tespit edilmesi durumunda ihraç edecek.

Hakan Baki
12.07.2011, 20:45
UEFA, Futbol Federasyonu'nun Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Lİgi için yolladığı listeyi onayladı.!

lig tv

Mayls
12.07.2011, 20:49
Kefaletle nasıl serbest kalınıyor? Yargılanmayacaksa kefaletin amacı ve anlamı nedir? Birisi bunu açıklasın lütfen. Resmi sitede kefaletten söz edilmiyor.

Ilelioglu
12.07.2011, 20:52
Mahkemeye sevkedilecek deniliyor...:cool:

Birileri yanlis paylasim yapiyor.

DeAgLeMaNyAq
12.07.2011, 20:54
İnşallah Nevzat Şakar'da aynı şekilde serbest kalır...

metehan
12.07.2011, 21:02
Haber Türk'e göre Sadri Şener birazdan Adliye'den çıkacak ve basına bir açıklama yapacakmış.

The Legend
12.07.2011, 21:24
hele şükür

Önder28
12.07.2011, 21:32
Benim duyduğum başkanımız şike soruşturmasından değil, başka bir soruşturma ile ilgili gözaltına alınmış....
Eğer böyle ise zamanlaması çok manidar. Şike soruşturmasını sulandırma operasyonu için düğmeye basılmış demektir....

jako13
12.07.2011, 21:35
Arkadaşlar mahkeme kefalete dahi gerek görmeyebilir...

jako13
12.07.2011, 21:37
kefaletle serbest bırakılması demek hakkında dava açılmayacak anlamına gelmez. Lakin bu durum "kuvvetli suç süphesi" olmadığının delilidir. Hukuken vaziyet budur.

Ilelioglu
12.07.2011, 21:40
kefaletle serbest bırakılması demek hakkında dava açılmayacak anlamına gelmez. Lakin bu durum "kuvvetli suç süphesi" olmadığının delilidir. Hukuken vaziyet budur.

Artik hersey Nevzat Sakar ve Recep Denizer'in ifadesine bagli.

StyLe
12.07.2011, 21:44
İçime sindiremiyorum bu olanları, hazmedemiyorum, çıldırıyorum!.. Göz göre göre şike yapan bir takım var ve kanunlar bu güce karşı işlemiyor. Fenerbahçe'nin yerinde biz olsaydık çoktan kalemimiz kırılmıştı. Madem öyle takım avrupa şampiyonlar ligi ön eleme maçlarına çıkmasın vallahi çıkmasın billahi çıkmasın, ülke puanı düşecekse düşsün, böyle adilik, şerefsizlik, haysiyetsizlik olmaz ya, Allah hepsinin belasını versin.

jako13
12.07.2011, 21:51
Biz bu işten beraat edeceğiz..başkanın tutuklanmaması önemli bir gösterge..! Şimdi bu dallama fenerasyon ne bok yiyecek.. diyelim ki ilk hafta Trabzon-Fb karşılaştığında ve o maçta takımımız aleyhine haksız bir penaltı çalındığında .... ne olacak bunu ölçüp biçen oldumu acaba.. bu kadar ahlaksız adam "keranede" bir araya gelmez..!

bordoylamavi
12.07.2011, 22:01
kefalet talebiyle mahkemeye sevkedildi. kefaletini ödedikten sonra üzerinde bulunan adli soruşturma tamamen sonlanıcak. sadri şener şike ile alakasız çok başka bi suçtan ötürü içerdeymiş demekki bu da bu anlama geliyor
suç demeyelim de suçlama diyelim

zageralidr
12.07.2011, 22:14
Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraklıd yazıyor her yerde, aslı nedir?

ilknurozmen
12.07.2011, 22:16
Sok dakika: kefaletsiz, serbest başkanımız, Yurt dışına çıkış yasağı var.

srdr
12.07.2011, 22:22
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=95246 başkanın adliyeden ayrılışı

OnurKul
12.07.2011, 22:28
200 bin TL'lik kefaleti kaldıran mahkeme yurt dışına çıkış yasağı koyarak Şener'i serbest bıraktı.

Son ve kesin haber budur.

blacksea35
12.07.2011, 22:34
Kefalet yok, yurtdışına çıkış yasağı var diye duydum tvlerden. Başkanımıza geçmiş olsun diyor, şikeyi her kim yaptıysa cezasını çekmesini yüce türk adaletinden bekliyorum. Bu karar bizim aleyhimize bile olsa gelecekte Trazonsporumuza çok yararları olacağı aşikardır.Üç kız kardeşler bir daha böyle şike mike ile dans etmeye tevessül edemiyeceklerdir....

zafer6161
12.07.2011, 22:46
ben şeyi merak ettim,sakın yanlış anlamayın,
mahkemenin elinde 200 bin tl beleş para almak varken neden parayı almadı,hani kozlar mahkemede,200 bin tl yi alsa alırdı,

Ilelioglu
12.07.2011, 22:55
Hukukcular yargilanacak diyor...:cool:

yaranozlu
12.07.2011, 23:24
yurtdışına çıkış yasağı neden? noluyoruz arkadaş ya, nasıl bir pisliğe bulaştık, utanıyorum valla... ben suçsuz olsam böyle bir olaydan sonra çıkışta basına derim ki, zerre kadar suçum yoktu, saçma bir şekilde beni çağırdılar, vs. ama suçulu gibi baş eğik çıkıyoruz dışarı. ve yurtdışına çıkış yasağı... ! l

Çağdaş DENİZ
12.07.2011, 23:33
arkadaşlar olayı hukuken anlatıyorum.Bir daha lütfen tekrarlatmayın bana:)
SADRİ ŞENERİN HUKUKİ DURUMU NEDİR?YARGILANACAK MI?KAFALET NEDİR?

1-Bilindiği gibi Sadri Şener emniyette ifadesi alınıp,savcılıkta ifade vermek için beşiktaş'taki ÖZEL YETKİLİ ağır ceza mahkemesi savcısına getirilmişti.
2-Burada iki ihtimal doğmuştu.birincisi savcının kovuşturmaya yer olmadığı kararı vererek sadri şener hakkında tamemen suşsuz olduğu,yapılan eylemin suç unsuru içermediği anlamına gelen KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞI kararı vermesiydi.Bu durumda başkanımız serbest bırakılacaktı.Bu olmadı:(
3-İkinci ihtimalde ise savcı ifadesini almak üzere tutuklu ya da tutuksuz yargılanmak üzere sadri başkanı mahkemeye sevk edecekti.Ancak bilindiği gibi tutuklama kararı verilebilmesi için beLirli şartlar gerekiyor.Bunları tekrar sayarsak A)kuvvetli şüphe B)kaçma tehlikesi C)delilleri karartma tehlikesi...evet arkadaşlar bunlardan A şıkkının yanında B veya C şıklarından biri gerçekleştiğinde savcı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk eder...
4-Unutulan nokta Tutuklama kararı verilebilmesi için son şart ve en önemli şart şudur: ADLİ KONTROL uygulanamayacaksa tutuklama kararı verilebilir.
5-Peki adli kontrol nedir?Adli kontrol demek kişinin delilleri karartma tehlikesini ya da kaçma tehlikesini önleyebilecek önlemlerdir.Örneğin yurtdışına çıkış yasağı...
6-Sadri başkan hakkında adli kontrol uygulanarakhakkında adli kontrol kararı verilmiştir.Yani hakkında yurtdışına çıkış yasağı vardır
7-Ayrıca ortada dolaşan kefalet mevzuu var.Bu durumu da açıklayayım:Bilinndiği gibi Sadri başkan her ne kadar tutuksuz yargılanacak da olsa ceza alma ihtimali var.Bu durumda belirli bir ceza alması olasılığında örneğin 2 yıl.bu iki yılın her günü için 100 tl den kefalet hesaplanarak kişiden istenebilir.örnekte iki yılı hesaplayalım:365 gün x 2 = 730 gün 730 x 100 = 73.000 TL para eder...

Halmanli
12.07.2011, 23:39
şerefsizbahçeyi kurtarmak için herkesi işin içine çekiyorlar

Serap G.
12.07.2011, 23:39
"Nöbetçi hakimlik, savcı Berk'in 200 bin liralık kefalet talebini uygun görmeyerek, CMK'nın 109. maddesinde düzenlenen ve adli tedbir uygulaması olarak geçen yurt dışına çıkış yasağı koyarak Sadri Şener'i serbest bıraktı."
Hüriyet

Çağdaş DENİZ
12.07.2011, 23:42
oooo süper kefalete bile gerek görümedi:)
kesin mi bu bilgi peki?

Serap G.
12.07.2011, 23:43
Hürriyette yazilan aynen bu ama dedigim gibi Hürriyet ne kadar güvenilir onu bilemem :/

Samet Türkmen
12.07.2011, 23:49
Diğer şartlardan değil de davanın gidişatında bir aksama olmaması için de yurtdışına çıkış yasağı konulmuş olabilir mi ? İlla ki bir suçu var veya ileride tutuksuz yargılanacağı anlamına gelmiyor bence sadece.

fındıkoğlu
13.07.2011, 00:05
Çok şükür..
Bu işlere bulaşmadığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum sadi başkan...:alkış::alkış:

Metin Ural
13.07.2011, 00:07
tutuksuz yargilanacak diye anliyorum ben bu durumdan.

Çağdaş DENİZ
13.07.2011, 00:09
evet tutuksuz yargılanacak ve % 90 beraat eder...

Ilelioglu
13.07.2011, 00:17
oooo süper kefalete bile gerek görümedi:)
kesin mi bu bilgi peki?

Evet sadece yurt disi yasagi var.

;)

MARVEL
13.07.2011, 00:33
BORSA FORMUNDAN ALINTIDIR
-----------------------------------------

Şener'in ve yönetim kurulunun serbest bırakılması apayrı bir dalga apayrı bir ufuk açtı. Maddi delil olsa Şener bırakılamazdı, o zaman Aziz Yıldırım ve ekibine ayrı Şener'e ayrı muamale yapıldığı anlamı çıkar ki bunun altına yargıtay başkanı bile giremez. Gözaltına alınan Trabzonlu işadamının trabzonspor maçı dışında başka bir maç ile ilgili gözaltına alınabileceği düşüncesi var. Çünkü bu işadamı daha önce Diyarbakır maçı ile ilgili olarak adı basında geçmişti. Nevzat Şakar'ın tutuklanma ihtimali de sıfır çünkü Şakar teşvik şikesi yaptıysa bunun ödemesini kendi maddi imkanlarıyla yapacak durumda değil. Öyle bir maddi gücü yok. Kulübün kaynaklarını kullanması gerekirdi. O durumda da kulübün mali saymanının gözaltında olması gerekirdi. Kulübün mali saymanı ve diğer hiç bir yöneticisi göz altında değil. Ben pozitif algılama içindeyim ve objektif olmaya çalışıyorum. Kağıdı 23,00 seviyelerinden çeviren Şener'in tutuklanması idi. Zincir kopmuştur. FB'nin hala şampiyonlar ligine katılma ihtimalini düşük görüyorum UEFA nın katılabilirler açıklamasına rağmen. Kuvvetli şaibe altında olan 2 takım var Sivas ve Fener. Bunların yöneticileri direkt suçlandığı için kulüplerin ceza almaması ceza hukuku açısından imkansız. Kişiler ayrı kulüpler ayrı kişilere ceza kesilebilir kulübe kesilemez savı var ama hukukta böyle bir şey yok. Öyle bir zırvalığa imza atılırsa Türk futbolu dünyanın nezdinde paçavra olur, tuvalet kağıdı muamelesi görür. Moritanyada bile buna gülerler. TFF ve Fener topu sürekli taca gönderip zaman çalışmaya kazanmak isteyebilirler nitekim onu yapıyorlar. Savcılığın yaşana sürecin kaderine etki etmeyerek yeter sayıda ve karine oluşturabilecek gerekli belgeleri kısa zaman içerisinde TFF'ye ulaştıracağını düşünüyorum. Aksi bir durum, görevi kötüye kullanmak ve ihmale girer. Gerekli deliller ulaştırılırsa süreç yürür. Fenerin en büyük destekçisi UEFA Asbaşkanı Erzik. Platini ile anlaşmışlar gözüküyor ama deliller yürürse taşlar yerinden oynar. Şu anda savcılık frenaj yapıyor. Hükümet tarafından siyasi bir baskı olup kulağa kar suyu kaçırılmadığı takdirde; savcılık gerekli belgeleri TFF ye ulaştıracaktır diye düşünüyorum. Siyaset erki böyle bir tarafgirlik sergilerse, böyle bir kapı açarsa, iktidarın bozulmaz sihri değişmeye başlayabilir Cesur Başbakan imajı yerine Adaletsiz kayırmacı Başbakan imajı yerleşmeye başlayabilir. Ve herkes kendi için kendine göre bir adalet isteyebilir ki, bu da adaletin çökmesi demektir. Bu olayı cumhurbaşkanından ilkokul 2 ye giden çocuktan dağdaki çobandan, üniversitedeki profa kadar herkes takip ediyor ki yapılacak bir yanlış, yanlışı yapanın üzerine bir daha çıkmamasıya yapışır. Benim görüşüm Şener'in gözaltına alınması hata idi, ifadeye çağrılmalıydı, delilsiz zan üzerine, FB gazı alma amaçlı gözaltına alındığı belli oluyor. Delil olsa bırakmaları mümkün değildi. Yeni bir ihbar olmadıkça 10 dalga da olsa trabzonspordan salıverilenler bir daha bu konu için gözaltına alınamazlar. Sırada hakem dalgası var, Buca-Sivas maçında fenerin son maça rahat çıkarıılmas için Buca'nın Sivasa mağlup ettirildiği iddiaları var. Eskişehir-Trabzon maçını yöneten hakem grubu hakkında iddialar var. Buca-Fener, Sivas-Fener maçının hakemleri hakkında iddialar var. Hatta Eskişehir-Bursa maçında, Bursanın yarıştan kopartıldığı maçtır yine bu maç için iddialar var. Bu maçların çoğunda da Fener var. Eğer başlarsa 3.hakem dalgası; bırakın Şmpiyonlar ligi Fener'in Dereağzı İdman Tesislerine gidecek durumu kalmayacağını düşünüyorum.
Hepinize saygılar

Samet Yildirim
13.07.2011, 00:35
Yurt disi yasagi Nevzat Sakardan dolayidir eger oda serbest kalirsa Baskanimiz ile alakalida yurt disi yasaga kalkar bana göre...

Bana göre sorun olmayacak...

TAMTÜRK61
13.07.2011, 01:26
İşler karıştı, bizi de işin içine çekmeye çalışıyorlar. Şafak karanlık!

OnurKul
13.07.2011, 02:59
Avukatıma süreci yorumladı arkadaşlar, anladığım kadarıyla aktarıyorum:

Sadri Şener'i tutuklatacak ve suçlu bulacak bir delil olmadığından serbest bırakmışlar. Buna adli kontrol diyorlar, bir soru soracağında ya da suçlu bulunduğunda eliyle koymuş gibi bulmak için yurt dışı yasağı koyuyorlar.

Tüm bunların amacı hakkında bir delil veya suç unsuru olduğunda bulmak. Şu an için suçsuz diyebiliriz.

Armağan Dere
13.07.2011, 03:07
BORSA FORMUNDAN ALINTIDIR
-----------------------------------------
Sırada hakem dalgası var, Buca-Sivas maçında fenerin son maça rahat çıkarıılmas için Buca'nın Sivasa mağlup ettirildiği iddiaları var. Eskişehir-Trabzon maçını yöneten hakem grubu hakkında iddialar var. Buca-Fener, Sivas-Fener maçının hakemleri hakkında iddialar var. Hatta Eskişehir-Bursa maçında, Bursanın yarıştan kopartıldığı maçtır yine bu maç için iddialar var. Bu maçların çoğunda da Fener var. Eğer başlarsa 3.hakem dalgası; bırakın Şmpiyonlar ligi Fener'in Dereağzı İdman Tesislerine gidecek durumu kalmayacağını düşünüyorum.

Doğru sölüyor olabilirler...Ama Adnan Polat'ın da alınacağını düşünüyorum ilerleyen süreçte..

Mustafa Kara
13.07.2011, 03:22
Sıkııntı yok Allah'ın izniyle. Suanda rahatız.

ilteriş
13.07.2011, 08:42
çok şükür.burada okuduklarımla rahatladım arkadaşlar.

zafer6161
13.07.2011, 09:40
ben şeyi merak ettim,sakın yanlış anlamayın,
mahkemenin elinde 200 bin tl beleş para almak varken neden parayı almadı,hani kozlar mahkemede,200 bin tl yi alsa alırdı,yani :p

hala cevap alamadım

28TS61
13.07.2011, 09:50
hala cevap alamadım

mahkeme parayi aralarinda nasil bölüsecekleri yüzünden anlasamadigindan parayida ret etmisler :)

Travelair
13.07.2011, 10:16
Hayırlı olsun. Hayırlısıyla çıkalım şu davadan

Harun-61
13.07.2011, 10:29
Yurt Disina cikma yasagi neden konuldu acaba ?

61_Serhat_61
13.07.2011, 10:37

Bence Nevzat Şakarı bekliyorlar... Onunda ifadesini alıp (inşallah temiz çıkacaktır) sonra o yasakları kaldırqcaklar... Yani eğer (allah korusun) Şakar temiz çıkmazsa başkanı yine emniyete almak için yurt dışı yasağı kondu... Bence...

28TS61
13.07.2011, 10:50

her hangi bi durumda tekrar ifadesi alinmasi gerekirse zaman kaybina ugranmasin diye. normal bisey abartilacak bisey yoktur.

ayni seyi mesela almanyada issiz olanlar icinde gecerli. tek fark sehir den fazla uzaklasamazsin diyor kibarca.

CAFER ÖZER
13.07.2011, 11:17
Mahkeme Bizim Başkana Serbestsin ama Aziz senin arkadaşınya durumu kötü kağıt bardakta çay içiyor yer yataklarında yatıyor Haftalıkta 250 tl haracamsına izin veriliyor,Ayrıca Kendisi ile beraber bir sürü yalaka Köpek var içerde kemik bekliyorlar ,Ne dersin bi el at Şuna yardım et ne verisin demiş O da 200 bin benden demiş
Artık bundan sonra işin Mizah tarafına bakın derim.
Suçlu olsa idi hapse atarlardı,Tutuksuz yargı gayet normal adı geçiyor Mahkemede tekrar ifadesine başvurmak gerekebilir Yurt dışı yasağı ondan dolayıdır.yada Nevzat Şakar ın açıklamalarından sonra tekrar bilgisine başvurmak gerekebilir.

Çağdaş DENİZ
13.07.2011, 11:31
Avukatıma süreci yorumladı arkadaşlar, anladığım kadarıyla aktarıyorum:

Sadri Şener'i tutuklatacak ve suçlu bulacak bir delil olmadığından serbest bırakmışlar. Buna denetimli serbestlik diyorlar, bir soru soracağında ya da suçlu bulunduğunda eliyle koymuş gibi bulmak için yurt dışı yasağı koyuyorlar.

Tüm bunların amacı hakkında bir delil veya suç unsuru olduğunda bulmak. Şu an için suçsuz diyebiliriz.

sayın renkdaş...denetimli serbestlik mi? adli kontrol mü? ikisi çok farklı kavramlar:)
denetimli serbestlik belirli bir cezası ertelenen kimsenin belirli bir süre kasıtlı bir suç işlememesini öngören süreye denir:D

OnurKul
13.07.2011, 14:15
sayın renkdaş...denetimli serbestlik mi? adli kontrol mü? ikisi çok farklı kavramlar:)
denetimli serbestlik belirli bir cezası ertelenen kimsenin belirli bir süre kasıtlı bir suç işlememesini öngören süreye denir:D

Özür dilerim, doğrusu adli kontrol :) o yazıda da gerekli düzeltmeyi yapıyorum :)

OnurKul
13.07.2011, 14:17
hala cevap alamadım

Mahkemeler ticari kuruluşlar değildir. Ticari düşünme :) Mahkeme o paranın alınması için bir gerek duymamıştır. Çünkü an itibari ile suç yoktur.