PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim" Mustafa Kemal Atatürk

Vkgz
10.07.2011, 15:54
"Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim"
Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk bu sözü söyleyeli nereden baksanız 100 yıla yakın zaman olmuş. Bu zaman zarfında Türk sporunda dünya bazında çok çevik çok zeki sporcular birkaç bireysel tesadüfler dışında pek çıkmamış ancak Ahlak daima Türk sporcusunun en övündüğü kişilik özelliklerinden olmuş. Rıza'lar, Metinler, Şenollar Sporun içindeki Özhanlar, Sebalar, Şamil Ekinciler hep Türk sporunda Efendilikleriyle idol olmuşlar.

Ama gün gelmiş Türk futboluna masa başından iyi anlayan Rus mafyalarıyla aram iyi aman dikkat edin diyenler, benim aram komutanlarla iyi aman dikkat edin diyenler musallat olmuşlar.

Onların spor anlayışına göre şampiyonluk için sahada değil masada da mücadele etmek gerekiyormuş. Hatta masa başıda yetmemiş takımlarının göbeğine keskin nişancı futbolcularını koymuşlar ve kendine ve arkadaşlarına göre çok ahlaklı çok iyi arkadaş olan bu sözde futbolcu(lar) üstün ahlakı çerçevesinde cumhuriyet tarihinde görülmemiş şekilde Milletin Vekiline bile sövme cürretini göstermiş, sahanın içine adam koyan ahlaklı başkanlar saha kenarına da adam koymaz mı? Koymuşlar tabiki, saha kenarına koydukları kukla adamlarla işlerini yürütmüşler, al bu yazdıklarımızı basına okuyacaksın demişler vermişler kuklalarının eline.

Artık bazı takımlarla araları çok iyi olan menajerlerin çekmecelerinden mafya liderlerinin resmi çıkmamalıdır. Hiçbir futbolcu sahadaki arkadaşlarına seni öldüreceğim boğazını keseceğim işareti yapmamalıdır. Hiçbir futbolcunun kardeşi başka bir futbolcuya maçı sat dememelidir. Hiçbir teknik adam gönlündeki başka bir takım için dakika 45'te en iyi oyuncusunu sahadan almamalıdır. Telefon görüşmelerinde başkanlar yakalanmamak için şifreli konuşmalar yapmamalıdır. Türk futbolu bu kişilerden temizlenmelidir.

Gün temizlenme günüdür Ata'nın sözünü dinleme günüdür.

Gün Zeki, Çevik ve Ahlaklı Sporcuları Sevme Haklarını Teslim Etme Günüdür.

Gün Ahlaksız sporcu ve spor adamlarını sistemin dışına itme günüdür.

Dipnot: Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'ya teşekkür ederiz.