PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garip Isimler

KuĞu
23.02.2006, 01:09
bu konu geçen aksam izledigim bir real madrid maçindan sonra aklima geldi, bilgisayar basindaydim maçi sadece dinliyordum arada tv ye bakiyordum pozisyon oldukça neyse rakip kimdi hatirlamiyorum ama spiker bir futbolcu adini çok sik tekrarlamaya baslayinca neoluyo ya dedim çünkü okundugunda yöresel olarak hiç yabanci olmadigim birseyi diyor gibiydi futbolcunun adi yazilisini tam bilmiyorum sadece sanirim söyle yaziliyordur coramina tabi sipiker söylerken c ile söylemiyordu, neyse bu maç boyunca sürüp gitti sipiker her söylediginde ne dedigini farkediyormu acaba ama ben çok güldüm smileys/smiley4.gifaklima digerleri geldi scilacci, benjamin thochak falan yazilislar yanlissa bosverin böyle biseydi herhaldesmileys/smiley4.gif

neyse ben konuyu burdan yolçikarak açayim siz duydugunuz garip isimleri yazin smileys/smiley4.gif

Punisher-61
23.02.2006, 01:20
böyle futbolcu isimler aklima gelmiyor ama nüfusa gecmis bazi komik isimler duydum:

Oksa Birak
Ayse Donsuz
Kaymak Bal
Rüstü Düzer
Çetin Ceviz
Eyüp Sazan
Kurban Etyemez
Yaprak Döner
Keles Koyun
Olgun Portakal
Turgut Tatlimuhalebici
Yagmur Sagnak
Avukat Güven Kurtul
Yosma Alver
Selma Veren
Dünya Malidüzdür
Jandarma Kizkaçiran
Incil Tevrat
Hayati Kopya
Fikri Faiz
Behçet Becerir
Sabit Ayar
Sabit Isler
Nazik Emer
Satilmis Dönekogullari
Aman Vermez

Yeter Yalama
Fatma Donukara
Oya Bilir
Kaya Bilir

Döndü Yandanverdi

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Hüda Topaloğlu
23.02.2006, 02:20
uploads/agantha/2006-02-23_021800_untitled.JPG

Bi seferinde pederle evde maç izilioruz birden spiker bu adamin ismini söyleyince ben utanmistimsmileys/smiley4.gif, burdada hep soyadla hitap edereler + buranin "j" harfi turkçemizdeki "Y" harfi gibi okunuor, artik siz dusunun yani,

hani diyorum trabzonspor bunu alsa buda fenere gol atsa ne guzel olurdusmileys/smiley4.gif, mansetleri artik siz dusununsmileys/smiley4.gif

eys_61
23.02.2006, 02:36
Fikri Faiz

abi bu bizim fikri amca yaw.kendisi besikdüzülüdür.

schumi
23.02.2006, 02:36
harbi bomba baslik olmus, nerelere gider Allah bilir, bu tip isimlerin efsaneleri scilacci, magat, boksiç... dir, ilkokuldayken sürekli esprilere konu olurdu smileys/smiley36.gif

İ.Öztel
23.02.2006, 02:56
yesiç i de unutmayin smileys/smiley36.gif

Erdinç Dilek
23.02.2006, 09:55
benimde basimdan geçen bir olay dayim ile bir çiklet firmasinin satis yapacagi yerlerin rutu(güzergahini)' ni hazirlamak için satis noktalarini (dükkan bakkal) tek tek dolasip isim ve yer bilgilerini topluyorduk dayim biraz yorulmustu zonguldak i bilenler bilir zonguldak kdz.eregli yolu üzerinde üçköy diye bir yere gittik dayim yegenim su dükkani da sen hallet dedi arabadan dökümanlari alarak asagi indim dükkana girdim ve durumu anlattiktan sonra sordum :

-adiniz..

-Satilmis

-soyadiniz--

-Araç

gülmemek için kendimi zor tutuyordum

TheCrow
23.02.2006, 10:25
Ben de hep Türk isimlerini Ingilizce'ye uyarlayip gülmüsümdür,adamlara ne garip gelir kimbilir.Örnek:

Durmus-----Stopped

Satilmis----Sold

Döndü-----Returned

Hayati-----Vital

Fikri-------Mental

Sabit-----Constant

hayat61
23.02.2006, 11:23
Satilmis ismiyle ilgili bir örnekte benden

Satilmis MANTAR-Resmi görevli

Nufüs memurlarinini yaptigi isim hatalari disinda aklima gelen ilginç isimler:Palmiye,Evdegül,Öliyis.

Faik Yılmaz
23.02.2006, 11:34
durkiz

yeter

imdat

kurtar

Adem Erdoğan
23.02.2006, 12:07
YILDIZa gerek yok jarakoviç tam bize göre ama yattara biraz gölgede kalabilir.

CaMoKa
23.02.2006, 13:02
bizim düzceli bir arkadasin babaannesinin adi

SUSUKA...

fazla söze gerek yok...

surfiveus
23.02.2006, 13:26
Rahmetli babannemin adi Sise'ydi. Hem sagliginda hem göçtükten sonra yüzümüzde bir tebessüm birakiyor anildikça. Nur içinde yatsin...Canim benim..

halil ibo
23.02.2006, 14:05
Benimde esimin eski çalistigi isyerinin çaycisi Kiraz'di.Bu normal bir isim tabii ama yeni isyerindeki çaycinin adiniögrenincebayagi bir gülmüstük.Onunda adi :Portakal'mis.smileys/smiley36.gif

Nytre
23.02.2006, 14:46
DURKIZ

durdu

satilmis...

hanim

Erdinç Dilek
23.02.2006, 15:13
Rahmetli babannemin adi Sise'ydi. Hem sagliginda hem göçtükten sonra yüzümüzde bir tebessüm birakiyor anildikça. Nur içinde yatsin...Canim benim..

bak sen öyle deyince benimde aklima geldi benimde annaannemin annesinin ismi Nokta Nene idi. hatta bir anisini anlatayim size herkese anlatirim nur içinde yatsin, simdi Nokta Nenem aygazda çay yapmak istemis aygazi yakmisüstünede ince ince çubuklari kirmis koymus ki çay erken kaynasinda çabuk çabuk içeyim diye hey gidii Nokta Nenem..

Tmac61
23.02.2006, 15:58
Simdi geldi elime üyelik sözlesmesi isim söle;

Özgür Kuzu smileys/smiley4.gif

Alternatif takiliyo bu kuzu rahat yani kendi halinde smileys/smiley36.gif

Erbay
23.02.2006, 17:55
uploads/agantha/2006-02-23_021800_untitled.JPG

Bi seferinde pederle evde maç izilioruz birden spiker bu adamin ismini söyleyince ben utanmistimsmileys/smiley4.gif, burdada hep soyadla hitap edereler + buranin "j" harfi turkçemizdeki "Y" harfi gibi okunuor, artik siz dusunun yani,

hani diyorum trabzonspor bunu alsa buda fenere gol atsa ne guzel olurdusmileys/smiley4.gif, mansetleri artik siz dusununsmileys/smiley4.gif
smileys/smiley4.gif Küfür gibi ismi var adamin

KaRaKaN61
23.02.2006, 18:00
hahaha acayip isim var adamdasmileys/smiley36.gif