PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vahid Halilhodzic Görevi Birakti

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

osman__61
22.02.2006, 12:42
evet arkadaslar takimda kalip kalmayacagi henüz belli olmayan teknik patronumuzdan memnunmuyuz? kalmalimi gitmelimi. ben kalmasindan yanayim. böyle kaliteli bir hoca zor buluruz sezon sonu. yorumlariniz nedir?

Emorfo
22.02.2006, 12:45
Vahid hoca 2 ay önce kalacagini açiklamisti zaten... Yeni yönetim seçildiginde Cevahir Otel'de Karagümrük maçindan sonra baskanla biraraya geldi, gelecek için plan ve projeler konusuldu ve devam karari alindi... Büyük bir terslik olmazsa Vahid hocayla devam edilecek...

Konu taraftarin hocayla ilgili görüsleriyse bendevam etmesindenyanayim... Trabzonspor'a son yillarda gelmis en kariyerli hocadir ve ne yaptigini gayet iyi biliyor.

halil ibo
22.02.2006, 12:52
Kimler geldi,kimler geçti...Fransa'da bir spor dergisine yaptigi açiklamalardan sonra sigortami attirmisti hoca.Aklinda hep gitmek varsa yararli olmaz.Gitme düsüncesinden siyrildiysa kalmasini isterim.Istikrardan yana biri olarak (en az 2 sezon)hiç olmazsa bir tam sezon saha sonuçlari ne olursa ve hangi hoca olursa olsun kalmasindan yanayim.Artik sehiri,taraftari,futbolcusunu ve ülkeyi tanimis bir hocanin tam yararini görecekken ayrilmasi iyi olmaz.Dilerim sezon sonu anlasirlar.

The Legend
22.02.2006, 13:00
Kalmasindan yanayim.

eys_61
tek kelime: "kalmali"

Ayşe Aygün
Sürekli hoca degistirmek istikrar getirmedigini hepimiz biliyoruz. Hoca kalmak istedikten sonra ve hocadanda memnun gözüküyoruz suan belki hoca o kötü günlerde bazi kelimeler etmis olabilir ama hangimiz yapmadikki. o yüzden hocanin kalmasi taraftariyim.Takim kadro yönetim tam rayna oturmus durumda. Ynei bir hocanin gelmesi demek. sistemin tekrar sil bastan degismesi. yeni kadro kurulmasi yeni arayislara neden olacaktir.ve bizm bunlarai kaldirma lüksümüz olmadigini düsünüyorum.Vahit hoca istedigini yapti bence ve onunla devam etmeliyiz.

zahido
22.02.2006, 13:19
Bir Halilhodžić yorumu
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/220206hoca.jpgTecrübeli gazeteci Ertugrul Akçayli bugünkü Fanatik Gazetesi?nde yer alan yorumunda Teknik Direktörümüz Vahid Halilhodžić?le ilgili önemli tespitlerde bulundu.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>

Halilhodžić?in gerek futbolculuk, gerekse de teknik adamlik kariyerinde Yugoslavya?nin yetistirdigi en büyük isimlerden biri oldugunu vurgulayan Akçayli, ?O çalistirdigi takimlarda beyefendiligi, dürüstlügü ve disiplini ile basarilari yakalayan adamdir?? ifadesini kullandi. Akçayli, yazisinda su görüslere yer verdi:

Halilhodžić?i tanir misiniz?

Trabzon?u ve Trabzonspor?u ilk görüsüm ve taniyisim 1968 yilinin ya bir Eylül, ya da Ekim günüdür. Ahmet Suatlar?i, Özkan Sümerler?i sonralari Senol Günes ve Ali Kemal gibi gelecegin yildizlari ile bir araya gelisim. Bordo-Mavili takim, ilerleyen yillarla beraber büyüdü büyüdü ve nice sampiyonluklara uzandi.
Trabzon?un ilk dönemlerini ve sampiyonluklarini yasayanlar daha sonraki inisli çikisli zaman dilimlerinde, basarisizliklarla, taraftarlarla futbolcular ve yönetimler arasindaki yakisiksiz olaylara tanik oldukça, gördüklerine inanamadilar.
Bordo-Mavili kulüp zor devreler, kötü sonuçlardan geçti. Simdi teknik direktör Halilhodžić yönetimindeki Trabzonspor 3 haftadir aldigi galibiyetler ve yaptigi çikisla taraftarlarinin yüzünü güldürüyor. Bordo-Mavili takimin basina geldikten ve ilk kötü sonuçlarda, sahada gezinen oyunculari, sehirdeki huzursuzlugu gördükten sonra isyan edip, ?Benim burada ne isim vardi?? diyecek kadar pismanlik duyan Halilhodžić, sabriyla, dayatmasiyla, beyefendiliginin altindaki çelik gibi disipliniyle zorluklari asmasini bildi. Futbolcularinin da ona olan inanci ve güveni pekisti.
Peki, simdi basarilari bir bir yakalayan Trabzonspor?un basindaki sövalye görünümlü bu beyefendi insani, yani Halilhodžić?i acaba, Bordo-Mavili taraftarlar taniyorlar mi?
Gelin 40 yil öncesine, zaman tüneli içinde eski Yugoslavya?ya dönelim. O yillarin Yugoslavya ligine ve milli takimlarina. Dönem 1966?1973. Velez Mostar?da üç isim, biri Halilhodžić, digeri Dujan Bayeviç ve üçüncüsü hepimizin yakindan tanidigi Nejat Biyediç. Ilk ikisi forvet, onlarin arkasinda orta sahanin beyni Nejat Biyediç. Attigi adrese ve ayaga teslim paslarla, ilk ismi gollerle bulusturuyor. Halilhodžić uzun boyu, fuleli ve süratli sprintleriyle, kafayla, ayakla attigi gollerle göz kamastiran bir yildiz. Nitekim Fransizlar hemen kapiyorlar Halilhodžić?i. O artik Paris Saint Germain?dedir. Orada futbol oynamakta, orada gollerini aglarla bulusturmaktadir. Stilini merak ederseniz Van Basten?in ilk versiyonudur.
Paris?e gitmeden önce, Velez Mostar?da, Yugoslavya?nin ünlü; Partizan, Hajduk, Kizilyildiz ve Dinamo Zagreb takimlarinin korkulu rüyasidir Halilhodžić.
Sonraki yillar mi, üç yildiz ayri ayri ülkelerde teknik direktördür.
Dujan Bayeviç Yunanistan?in Olympiakos takiminda büyük basarilara imza atar.
Halilhodžić, çalistirdigi takimlarda beyefendiligi, dürüstlügü ve disiplini ile basarilari yakalayan adamdir.
Trabzonlular ve Trabzonsporlular Halilhodžić gibi sabirli olsunlar, sehir yönetimiyle, futbolculariyla, taraftarlariyla kenetlenir ve arzulanan destegi tam olarak verirlerse, eski coskulu günlerin geri gelmesi hiç de zor degildir.
Trabzonsporlular, kariyeri böylesine parlak bir futbol asiliyle çalistiklarini bilmelidirler.

Kulubün resmi sitesine bu haberi koyduklarinagöre kalicak gibi görünüyor..

Mustafa
22.02.2006, 13:29
vahid hoca kesinlikle kalmali ve onun istedigi transferleri yaparsak kesinlikle basarili oluruz

Barış BAKIRTAŞ
22.02.2006, 13:41
Kesinlikle kalmali...

selçukabi
22.02.2006, 13:44
Istikrar basarinin en önemli kilavuzudur. General Halilhodzic takimin basinda kalmali, transferde de bir dedigi iki edilmemeli

EmrahYalçınalp
22.02.2006, 13:46
Ben Fransiz dergisine verdigi demeçten sonra gitmesi gerektigini düsünüyordum. Kizdigimdan degil, artik adamin galibiyetlerin gelmemesinden ciddi olarak bunaldigini ve verecek birseyinin kalmadigini düsündügümden... Ayrica "disiplin" denen seyin lisede ceza veren kurum olmanin disinda anlami olmadigini düsünen topçularin fazlaligi nedeniyle sevilmedigi endisesini de tasiyordum. Ancak simdi bir çok futbolcuyla yollar ayrildi... Galip gelmeye de basladik... Eger kendisi de istiyorsa bence de kalip iddiali sonuçlara imza atmali. Ancak ne kadar iyi olursa olsun Trabzonspor'un büyüklügünü anlamadan "nerden düstüm ben buraya" edebiyati yapacaksa, ki bir dönem söylemlerinden çok hareketleriyle bunu çok belli ediyordu, o zaman gitmesi bizim için de, onun için de daha iyi olur.

Tarihimizin en kötü günlerini geçiriyorken bile bu kadar çok taraftar destegi bulmasi ise gerçekten ilginç ve takdire deger...

Adem Erdoğan
22.02.2006, 13:47
2 durum var trabzonspor ligi ii bitirirse yani istikrar saglanirsa vede
kalmak isterse kalsin.gitmek isterse gider zaten.ama istedigimiz gibi
bitmezse abbas passenger.onun yerinesmileys/smiley32.gif MIRCEA LUCESCUsmileys/smiley32.gif

rigormortis
22.02.2006, 13:48
lucescu olabilir aslinda ei fikir ama vahid de ei bazi maçlarda ne yaptigi belli olmasada...

İ.Öztel
22.02.2006, 13:49
halil hodziç smileys/smiley20.gif

Murat'
22.02.2006, 13:51
lucescu olmazsa vahid hoca olsun

metehan
22.02.2006, 13:57
Ben de devam etmesinden yanayim.

Harun-61
22.02.2006, 13:58
Ben Fransiz dergisine verdigi demeçten sonra gitmesi gerektigini düsünüyordum. Kizdigimdan degil, artik adamin galibiyetlerin gelmemesinden ciddi olarak bunaldigini ve verecek birseyinin kalmadigini düsündügümden... Ayrica "disiplin" denen seyin lisede ceza veren kurum olmanin disinda anlami olmadigini düsünen topçularin fazlaligi nedeniyle sevilmedigi endisesini de tasiyordum. Ancak simdi bir çok futbolcuyla yollar ayrildi... Galip gelmeye de basladik... Eger kendisi de istiyorsa bence de kalip iddiali sonuçlara imza atmali. Ancak ne kadar iyi olursa olsun Trabzonspor'un büyüklügünü anlamadan "nerden düstüm ben buraya" edebiyati yapacaksa, ki bir dönem söylemlerinden çok hareketleriyle bunu çok belli ediyordu, o zaman gitmesi bizim için de, onun için de daha iyi olur.

Tarihimizin en kötü günlerini geçiriyorken bile bu kadar çok taraftar destegi bulmasi ise gerçekten ilginç ve takdire deger...

smileys/smiley32.gif

Y.Sert
22.02.2006, 14:03
halil agayla uzun süreli anlasilmali bence.5 yil felan.bu takimi baska kimse ayaga kaldiramaz.bende her zaman yerliden yerlinin yerlisinden yanayim,ama olmuyor kardesim olmuyor.ilk kötü sonuçta homurdaniyoruz.kendi adamlarimiza sabir gösteremiyoruz.bende isterdim ki bir giray hoca gelsin,onunla basarilar yakalayalim,yada senol hoca.ama olmuyor.dedigi dedik,astigi astik ve dürüst biri lazimdi.bence oda halil aga.

Külünkoğlu
22.02.2006, 14:09
"Vahid Hocayla Devam mi ?"

Bende diyorum ki simdi sirasi mi ?

Naim
22.02.2006, 14:21
Bos ir soru olmus zaten kararlar verilmis transferler yapilmis gidenler gönderilmis Gelecek sene ki transfer politikasi ortaya çikmis
bu takim 2 sene içerisinde bu kadro yapisini korur ve 2 transfer yaparsa uzun dönemler sampiyon oluruz
ama bu sene basindaki hatalar yapilmasin lütfen yok iyilestirme yok adam satip para kazanma

Tmac61
22.02.2006, 14:27
Konu zaten fazla olmus...

Kisaltalim biraz...

Vahid hoca KALMALI...

Muhalif
22.02.2006, 14:31
Bu konu taraftar arasinda bir kamuoyu arastirmasi olarak ele alinirsa güzel herkes fikrini belirtsin.. ama Senol Günes için böyle bir konu açildigindan gitmisti sanirim sonunda:))

Vahid Halilhodzic'i tam çözemedik daha.. bildigimiz en büyük özelligi disiplin ki bizim takima da bu lazimdi zaten.. zira oyuncu degisikliklerine, taktiklerine bazen hayret etmemek mümkün degil... onu da sinirli sayida yetenekli ve maç çevirecek oyuncuya sahip olmamiza baglayayim ben simdilik.. elinizde alex-nobre-anelka-tuncay gibi ofansa yönelik oyuncu bolsa ofansif, hüseyin-adem-ferhat-hasan v.b defansa yönelik oyuncu bolsa defansif anlayisi benimsemek gerekiyor bir yerde..

Ben kalmasi gerektigini düsünüyorum.. çünkü oyuncular onu harcayamadilar açikçasi, kendileri gönderildiler.. Eger yönetim istedigi transferleri de yaparsa seneye Hodzic ile sampiyonluk bekliyorum ben..

Ha kendisi kalmak istemez, giderse ayri konu.. Lucescu diyenler mantikli düsünüyor.. Ben de Saffet Susic'i ekleyim yanina..

İleli
22.02.2006, 14:40
Bence Kalmali...

Ligi 3.bitirir yada kupayi kazanirsak avrupayi garantilersek kalabilir Vahid hoca!

cIlgInIm
22.02.2006, 14:44
vahid hocayi yolladik diyelim yerine kim gelecek bu hocayi yollayan bir yönetim yerine bundan daha kaliteli birini almak zorunda o yuznden hocamizdan daha kaliteli biri alinamicagina göre hocamizla devam etmeliyiz sonuna kadar .. takima cok sey katti katmyada devam ediyor

KUYMAK
22.02.2006, 14:45
Kalacak zati..

Baska bir alternatif düsünemiyorum..

DKaraduman
22.02.2006, 14:52
Bencede Kalmali

selcuk
22.02.2006, 14:55
bana göre cok defansifama yollanirsa rangnick, hitzfeld,eriksson bunlarin ücünden biri getirilmeli lucescu asla yani daha cok kalmasindan yanayim

Barış
22.02.2006, 14:56
Vahid Halilhodzic'i tam çözemedik daha.. bildigimiz en büyük özelligi disiplin ki bizim takima da bu lazimdi zaten.. zira oyuncu degisikliklerine, taktiklerine bazen hayret etmemek mümkün degil... onu da sinirli sayida yetenekli ve maç çevirecek oyuncuya sahip olmamiza baglayayim ben simdilik.. elinizde alex-nobre-anelka-tuncay gibi ofansa yönelik oyuncu bolsa ofansif, hüseyin-adem-ferhat-hasan v.b defansa yönelik oyuncu bolsa defansif anlayisi benimsemek gerekiyor bir yerde..

Ilk geldiginde söylemisti zaten elimdeki kadroya göre belirlerim nasil oynayacagimi.Kaldi ki Lee-Hüseyin-Adem-Ferhat dan olusan bi orta sahanin rakibi ezmesi beklenemez.

KUYMAK
22.02.2006, 15:01
vahid hocayi yolladik diyelim yerine kim gelecek bu hocayi yollayan bir yönetim yerine bundan daha kaliteli birini almak zorunda o yuznden hocamizdan daha kaliteli biri alinamicagina göre hocamizla devam etmeliyiz sonuna kadar .. takima cok sey katti katmyada devam ediyor

Katiliyorum..

Kimse bu kadar kisa sürede onun yaptiklarini yapamazdi.olaya sadece oynanan oyun kalitesi açisindan bakmayalim. Devre arasinda takimin yarisini gönderdi.Kendi istedigi futbolculari aldirtti ve su ana kadar begenmedigim futbolcu yok.Gençleri takima kazandiriyor.En önemlilerinden biride forma kimin hakkiysa formayi ona veriyor.Bu kisi yeri geldiginde Ali yeri geldiginde ferhat yeri geldiginde adem olabiliyor. Emrah, Volkan gibilerinin de hakki neyse onu veriyor. Hocamizin en sevdigim özelligi iste bu adil olmasi. Büyükler adaletle büyük olur.Osmanli bütün cihan a adalet sayesinde hakim olmustur Vahid Hoca da Trabzonspor a.

ahmetturk
22.02.2006, 15:01
kalmali

Şentürk
22.02.2006, 15:03
o adam türkiyeye gelmis en iyi ve kaliteli tek hocadir. trabzonu çözmüs tanimisti ve ne yapacaginida biliyorçfutbolcular artik kötü oynarsam hoca beni oynatmaz diye anladilar ve bu sistem yavasyavas yerlesiyor bunu saglayan yönetimin gösterdigi güvenle beraber vahid hocadir.düsünüyorumda bu hoca bize geçen yil gelse neler olurdu acaba!!!!smileys/smiley24.gifherhalde kesin sampiyon olurdu sampiyonlar ligine de giderdik....

oskayb
22.02.2006, 15:04
hoca kalmali ,bana göre giderse sehir ve takimin futbol disi olaylar ve skandallarla fazlaca anilmaya baslamasi sebep olabilir.

bu yüzden sadece hoca açisindan degil trabzonspor içinde bu islerden tamamen soyutlanmali ve bu pislikler çözülmelidir. yoksa basari da hayal ,hocanin kalmasi da.

coach
22.02.2006, 15:16
Vahit hoca Tabzonspor'un bugünü ve yarinidir,kesinlikle kalmali.

UğuR
22.02.2006, 15:21
Kalmali,istedigi transferler yapilmali

Can basten
22.02.2006, 15:21
Arkadaslar yalniz birseyi gözden kaçirmayalim ki, anladigim kadariyla Trabzonspor Kulübü zaten kendisinigöndermek istemiyor...Fakat daha önceleri,hocanin mutsuz oldugu ve Fransa'ya dönmek istedigi haberleriyansimisti basina... Takimin iyiye gitmesiyle bu konuyu yeniden degerlendirecektir sanirim..

Ben de kalmasindan yanayim. Ha gitti mi, adam hazir, Giray Bulak...

Berk Eren
22.02.2006, 15:31
sonuna kadar ustunde durulmali,hatta onumuzdeki sene icin degil 2 senelik bi anlasma yapilmali..yeni temelleri vahid hocayla attik,onla dewam edilmeli..Istikrar cok ama cok onemli..Vahid hoca sampiyon yap bizismileys/smiley1.gifKALMALI...

BDiler61
22.02.2006, 15:34
kesinlikle kalmali ve istedigi tüm transferler yapilmali

KUYMAK
22.02.2006, 15:46
Arkadaslar yalniz birseyi gözden kaçirmayalim ki, anladigim kadariyla Trabzonspor Kulübü zaten kendisinigöndermek istemiyor...Fakat daha önceleri,hocanin mutsuz oldugu ve Fransa'ya dönmek istedigi haberleriyansimisti basina... Takimin iyiye gitmesiyle bu konuyu yeniden degerlendirecektir sanirim..

Vahid Hoca da hemfikiriz arkadasim ama merak ettigimden soruyorum.
Giray Bulak daha önce takima teknik direktörlük yapti.Onu da gördük yani Trabzonspor a ne verdiki onu tekrar teknik direktör olarak görmek istiyorssun.

Can basten
22.02.2006, 16:00

Vahid Hoca da hemfikiriz arkadasim ama merak ettigimden soruyorum.
Giray Bulak daha önce takima teknik direktörlük yapti.Onu da gördük yani Trabzonspor a ne verdiki onu tekrar teknik direktör olarak görmek istiyorssun.

Giray Bulak'in teknik bilgisi, modern futbol anlayisi,karizmasi ve memleketinin Trabzon olusuylahocamiz olmaya layik birteknik adamoldugunu düsünüyorum...

Ilk geldigi zamani ise karistirmayalim bence, zira o zamanlar Mehmet Ali Yilmaz döneminin son zamanlariydi, takim göçmüstü, idari ve mali durum rezaletti, o dönemde gelen hiçbir hoca basarili olamazdi, nitekim Sadi Tekelioglu, PeterBriegel gibi hocalar da basarisizlik yasadilar. O nedenle o denemeyi pek kistas olarak kabul etmiyorum...

Hüda Topaloğlu
22.02.2006, 16:24
giray hocani kalitesi tartisilmaz, can basten in dedigi gibi onun zamanindaki takim aklima geldikçe canim sIkIlIyor, o sezoniddaamiz olmamasina ragmen serafimovski son dakka galataya beraberlik golunu atincabile nekadar sevinmistik, herneyse

Vahit hoca ise apayri bir format, ronaldinho yu bile yeri gelince yedekte oturtan birisinin kendine olan ozguveni, Birde buna muthis futbol taktik zekasini ekleyince baska ne istiyebiliriz, benim asil korktugum adami kaçiracaktik elimizden, insallah boyle devam eder ve buyuk dusunmeye baslariz artik...

Hekimoğlu
22.02.2006, 16:44
giray bulak'in problemi karakteri.trabzonspor'un 2000'deki kongresi öncesi özkan sümer'e karsi açiklamalar yapip may'i destekledigini söylemis hatta kontrolünde 50 oy'un oldugunu söyleyecek kadar saskin bir insan.üstelik bu açiklamalari yaparken trabzonspor'un basinda teknik adamdi.sümer kazaninca istifa etmek zorunda kaldi.anlamsiz sekilde hami'yi yedek biraktigini hatirliyorum.hami ile kisisel problemleri nedeniyle yapmisti bunu.oyuncularin hiç birinin sevmedigi ve sevemeyecegi bir kisilik.vahid hoca devam etmesi için ikna edilmeli.

yaranozlu
22.02.2006, 16:45
valla ben Vahid hocanin oyuncu seçimini ve bazen oynattigi futbolu sevmiyorum. kendisini seviyorum ama Trabzona türk hatta Trabzonlu hoca gelmesinden yanayim. tabii ki simdi hocayi gönderemeyiz ama sezon sonuna kadar ligde 3. lük veya kupayi alamayisimiz zaten hocayi gönderir. eger bunlari yaparsa zaten kalsin. Ama senol günesin gitmesini istemiyodum, gittikten sonra da (her ne kadar tarihimizin en kötü dönemlerinden birini yasattiran) Giray Hocayi istiyodum. bence bunu fazlasiyla hak ediyor. Trabzon hariç her gittigi takimda basarilar yakaladi ve Trabzonsporlugundan hiç taviz vermedi. Hele feneri her gittigi takimda hasat etti....smileys/smiley36.gif

sanatik
22.02.2006, 16:48

vahid hocanin bir aciklamasi oldu konuya ve sözlerim carpitildi dedi, genel olarak fransaya gitmek isterim dedigini iletmisdi.

eren_61
22.02.2006, 16:49
bence kesinlikle gönderilmeli sezon sonu.yerine ise lucescu gelmeli.hem türkiye ligini iyi biliyo hemde cok iyi hoca

ozcan_asanoglu
22.02.2006, 16:55
arkadaslar trabzonda, trabzonlu hoca devri bit-mis-tir, ka-pan-mis-tir. basarili olma sansi sifirdir..kim olursa olsun..giray hoca dahil hiç kimse..

trabzonlu olmayan hocalardan da denenmeyen bir kaç kisi kaldi onlar da ancak küme düsmek tehlikesi yasayan takimlari kurtarirlar..

tek sansimiz yabanci..

o da elimizde bir tane var herkes sevdi, caimaya uyum sagladi..takimi toparladi..tecrübesi herseyi var..o halde devam..

Salih Yazıcı
22.02.2006, 17:03
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">kesinlikle kalmalismileys/smiley32.gif</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Mayls
22.02.2006, 17:05
bence bizi ya Vahid Hoca Sampiyon yapar yada Senol Hoca. Ziya Hocada olabilir

Mustafa Önal
22.02.2006, 17:07
suanki durumda hoca tartismasi yersiz. antep maçinda bende asiri derecede vahid hocaya sinir oldum . yabanci yeni hoca getirsen takimi taniyana kadar devre olur yerli hoca desen türkiye nin en iyi yerli hocalari geldi bu takima hepsinin kalbinde bizansin usaklarinin sevgisi yatiyordu bi yere kadar hizmet ettiler. bizim kendi degerlerimize gelince onlara hiç sahib çikmadik. ziya dogan in en ufak bi istegi yerine getirilmedigi zaman medyaya açiklama yapmasina sesi çikmayan insanimiz yönetimimiz senol hocaya olmadik kelegi attilar. o da trabzon asigi oldugu için göz yumdu. bu takima yerli hoca gelmesi çok zor. gelse bile belli yere kadar basarili olur. biz ünallari , hamileri, fatihleri gelecekta bu takimin hocasi olcak sekilde yetistirelim önce .vahid hoca sezon sonuna kadar burda inaniyorum ki sezon sonunda yine devam etcek.

Recep Çaltepe
22.02.2006, 17:23
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

bir takimin basariyi yakalamasi için en önemli etken istikrardir. zaten basin sözcüsü, hafta basinda yaptigi açiklamada istikrari hedeflediklerini belirtti. istikrardan kastedilen en büyük sey ise (en azindan su anki pozisyonda) teknik direktör degisikligine gitmemektir, yani yönetim de istikrar adina vahid hocayla devam edecek gibi.

bu arada istikrar konusuna deginmisken fenerbahçe bile sirf istikrar adina uyusturucu kullanmaktan beyni bozulmus olan daum'da israr ediyor ki biz neden vahid hoca'yla devam etmeyelim. ilk geldigi zamanlarda ben de inanmiyordum bu takima bir sey katabilecegini ama soruyorum size acaba hangi yerli hoca (trabzonlu olanlari biraz daha ayri tutyorum) takiminin basinda kalirdi bu kadar olaydan sonra. vahid hoc^anin mücadeleden kaçmayan bir yapisi var ve su siralar bizim en çok ihtiyaç duydugumuz sey bu. umarim seneye büyük hedefler pesinde kosan bu takimin basinda yine o olur.</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<BLOCKQUOTE id=d589ae27></BLOCKQUOTE>

61 TS 1967
22.02.2006, 17:25
KESINLIKLE Vahid HOCA!!

zedboysts
22.02.2006, 17:27
Vahid Hoca su zamanda giderse takimin isi biter bence. Ben kesinlikle kalmasindan yanayim.

TAMTÜRK61
22.02.2006, 17:33
bence kesinlikle gönderilmeli sezon sonu.yerine ise lucescu gelmeli.hem türkiye ligini iyi biliyo hemde cok iyi hoca

Kusura bakma ama ,iste bizi bu zihniyet basarili yapamiyor.

Bu gitsin,su gelsin. Bak Besiktas'a ne hale geldi. Luce adam olsaydi o kadar puan öndeyken Bjkyi sampiyon yapardi. Simdi Bjk Riza Calimbay'in zamanini arar oldu.

Simdi Trabzon iyi gidiyor.Vahid hoca takimi yeni bastan takviye yapti,düzene soktu ve hala calisiyor. Ama bazilari hemen Vahid degissin demeye basladi. Yeni hoca gelecek ve onun da alisma devresi zaman alacak TS'mizin bir yili daha güme gidecek. Bakin Fbye Daum'la kac yildir götürüyor..

VAHID HOCA'YI DESTEKLIYORUMsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

selokal61
22.02.2006, 17:43
vahid hocayi zorlan trabzonda tutmanin anlami yok bence gitmek istoyarsa gider kalmak istiyorsa kalir.

coach
22.02.2006, 18:01
Istikrar açisindanda kalmasi gerekiyor hatta 5 sene trabzonspor'u çalistirmasi lazim.Bu zaman zarfinda mutlaka takimi sampiyon yapicaktir.

Nytre
22.02.2006, 18:03
vahid hoca trabzonsporun durumundan dolayi sanirm o eski hocaligini ortaya çikaramadi.. hani futbolcular gibi yeteneklerini ortaya çikaracak ortam yoktu..

simdi takim biraz toparlandi.. bakalim simdi hocamiz ne yapcak.

ben istikrardan yanayim artik gömlek degistirip gibi hoca degistirmek istememeliyiz..

hakikiofkopat
22.02.2006, 18:04
kalmali. sirf o atkiyi takisina kurban be smileys/smiley36.gif

TAMTÜRK61
22.02.2006, 18:31
vahid hoca trabzonsporun durumundan dolayi sanirm o eski hocaligini ortaya çikaramadi.. hani futbolcular gibi yeteneklerini ortaya çikaracak ortam yoktu..

simdi takim biraz toparlandi.. bakalim simdi hocamiz ne yapcak.

ben istikrardan yanayim artik gömlek degistirip gibi hoca degistirmek istememeliyiz..

Aynen sizin gibi düsünüyorum Nytre, sürekli hoca degistirenlerin durumu ortada. Vahid Hoca ancak bir ortam buldu calismaya..

agahozlu
22.02.2006, 18:45
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">kesinlikle evet.zaten takimi iyice tanimaya basladi.ve istedigi oyunculari yönetime bildirirse de alinacagini zannediyorum.eger kalirsa basarili olacagimiza inaniyorum</TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=28b3fac4></BLOCKQUOTE>

mustafa_aydin
22.02.2006, 18:46
surekli hoca degismek de iyi degil, ama vahid hocanin oynattirdigi futbol da hos degil. cok negatif bir takimi suruyor sahaya. gaziantep macina bakin, ortasahadan syzmeki cekip defansif oyuncu koydu, ve su dakilararda bizim kontrataklarimizin surdugu dakilarlarda en iyi ofansif oyuncularimizi cekip defans oynatmasi cok aptal bir secim. bu ikinci devrede takimin nasil oynayacagini gorecegiz, ama ben iyi seyler beklemiyorum. keske turkiyedeki hocalar kolay kolay istifa etmeseler, hangilerin iyi oldugunu daha kolay gorurduk ve basarili adamlari getirebilirdik.

Emiroğlu
22.02.2006, 18:55

smileys/smiley32.gifBence sorulmasi gereken asil soru buydu Bende diyorum

Simdi sirasi mi ?

Emiroğlu
22.02.2006, 18:56

Bence de asil sirulmasi gereken soru budur.Simdi sirasi mi _?

zanoylu
22.02.2006, 20:31
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Ben Vahid hocanin gerekli destek ve imkani buldugunda basarili olacagi inaniyorum.Bu konuda yönetim,taraftar,camiamiza ve futbolcularimiza görev düsüyor.Yani uzun lafin kisasi birazda poh poh lanmaya ihtiyaci var......smileys/smiley4.gif</TD></TR>

Punisher-61
22.02.2006, 20:45
Bence bu sezon sonu degerlendirilmeli..

Egemen
22.02.2006, 20:50
bi durun yaa sezon bitsin...

bordox
22.02.2006, 20:53
Fransiz ekolü suanda dünyada en geçerli ekol.Her yerde en önde futbolcular genelde Fransizlar,özellikle son yillarda Ingiltere gibi üst düzey bir ligi hem oyuncu hem de Hoca olarak götürüyorlar.

Bence sadece A Takima degil alt yapiyada çok büyük katkilari olur Vahit Hocanin.

Sene sonunda her sey daha net belli olacak ama onu birakmak bizim için kayip olur.

kutoz
22.02.2006, 21:00
Vahid Hoca'yla devam mi?

Evet, devam edilmeli...

Basarinin altin anahtarinin markasi, tamamen i s t i k r a r dir...

Semih Kırsüleymanoğlu
22.02.2006, 21:01
kesinlikle kalmali!!!!!!!!!!!!!!!!
Takimi rasgele oynatmiyor... her maca ayri taktik yapiyor! basta futbolcular buna herhalde alisamadilar ama simdi hersey yolunda...

falcon61
22.02.2006, 21:02
Takim ne kadar iyi oynarsa hocada o kadar cesur olucak gibi gözüküyo hocaya güvenim tam..

toshiba
22.02.2006, 21:17
Bence kesinlikle kalmalidir.

Istedigi transferlerin devre arasinda yapilmadigini soylediginde yonetim tavir aldi hocaya. Ve bundan dolayi aralarinda sogukluk soz konusu. Bu konuda kesinlikle yonetim sucludur. Soz verdigi transferleri yapmadilar, takim iyi sonuclar almayinca da kendi aralarinda kararlar aliyorlar falan, sezon sonu icin. Sezon sonu gitmesi gereken varsa bu hoca degil yonetim olmalidir.

Burçak
22.02.2006, 21:28
bence bu soru çok zamansiz sorulmus. ama illaki bi cevap verilecekse ewet diyorum. zamani gelince neden evet dedigimide açiklarim.

Lapina
22.02.2006, 22:01

Bence de asil sirulmasi gereken soru budur.Simdi sirasi mi _?

Tamamen katiliyorum

Özer Öztekin
22.02.2006, 22:33
Gitmesini isteyenin olacagini pek sanmiyorum...Anlayamadigim basarili olmaya namzet, hakikaten degerli bir hocayi , bu kadar sikintiyi atlattiktan sonra hem de takim tam rayina girmek üzere iken tartisilir hale getirmek, hem de gitmesini istemiyorum diyerek bunu yapmak hangi akla hizmet etmektedir? Kimin çikarinadir? Bunun yeri ve zamani midir? Basimizdaki binbir türlü sorun tam da küllenmeye, hocaya olan sempati ve takima olan güven artmaya baslamisken suyu bulandirmak niye?

Emre B.
22.02.2006, 22:53
En az 2 sene daha kalmali

Taner Gündoğdu
22.02.2006, 23:55
buraya yazilanlar kayit altina alinmali! 2 maç kaybettigimizde bakalim herkesin yorumu nasil degiscek? çok merak ediyorum... çünkü kayseri hezimeti sonrasi hiç hos seyler yazilmamistismileys/smiley7.gif

61 POWER
23.02.2006, 00:39
vahid haca bence kalsin,ileride faydali olur!

mustafakaya
23.02.2006, 00:45
trabzon sehrinin takim üzerindeki kisir çekismelerine zerre kulak asmayacak, dogru bildigini yapacak bir adam. kesinlikle kalmali.

oumaer61
23.02.2006, 00:48
kalmasi yerinde olur...

Yasemin
23.02.2006, 00:55
bencede kalsin smileys/smiley1.gif

KuĞu
23.02.2006, 00:56
brems - leekens gönderdikten sonra güzel sekilde andigimiz hocalardi daha sonralari devam etseydik dedik.

yeni yada bizden daha ince düsünen biri olunca kamuoyu olarak pek hazmedemiyoruz hemen kendimize benzetmeye çalisiyoruz ve elestirmeye basliyoruz, oysa hoca bildigini uyguluyor hesap yapiyor ama biz çok biliyoruz....! neyse !

vahid hoca inançsiz bir futbolcu ordusu ve kucaginda bomba bulmus bir yönetim görüce umutsuzluga kapilmis gitmek istegini çesitli yollardan dile getirmisti.

simdi isler yoluna girmeye basladi ve sanirim vahd hoca artik kendini daha çok takima verecektir kafasi rhatlayinca çalisma istegi basarma istegi artacaktir ve günü kurtarmaya çalismayacaktir.

sanirim basarimiz kalici oldukça o yapimiza biz ona alistikça ne o gitmek isteyecektir nede biz birakmak!

bahadır2561
23.02.2006, 13:41
kesinlikle devam...

gerçekefsane
23.02.2006, 13:46
Gider yada kalir, giderse de zorla güzellik olmaz demis büyüklerimiz.

pasha_61
23.02.2006, 13:49
bence uzun süreli anlasma yapilmali vahid hocanin oyun anlayisi bence çok iyismileys/smiley2.gifsmileys/smiley2.gif

gerçekefsane
23.02.2006, 13:52
bence uzun süreli anlasma yapilmali vahid hocanin oyun anlayisi bence çok iyismileys/smiley2.gifsmileys/smiley2.gif

sözlesmesi dikkatle yapilmali, tazminat maddesi smileys/smiley2.gif

Mehmet_Mercanlı
23.02.2006, 14:06
bence gitmeliben luceskuyu istiyorum ...

Fatih Akgün
23.02.2006, 14:11
lucescu gerçekten iyi ama bence sezon sonu takima kattiklarina bakip öyle hareket edilmeli

Sönmez Özlü
23.02.2006, 14:19
Gitmek istiyorsa israr etmeyelim. Ama kalirsa bence çok iyi olur. Seneye cidden iyi is yapariz. Hocanin tek eksigi Türk futbolunu ve takimi tanimamasiydi onu da gideriyor. Takim düzene giriyor. Sene sonu üç banko transferle isler yoluna girer iyice.

Eyüphan
23.02.2006, 15:01
Giderseçok yazik olur. Kaliteli bir hoca. Ne zaman ne yapilacagini iyi biliyor. TrabzonSpor'umuz emin ellerde.

grandiose
23.02.2006, 16:37
Vahid hoca iyi hoca.. vahid hocasaglam Hoca.. kalmali bence..... saygilar

Ahmet AYDIN-28
23.02.2006, 16:53
Ben de kalmasindan yanayim. En azindan istikrar açisindan.

Ama giderse eger yerli hoca ihtimali zayif oldugundan alternatifim Saffet Susiç.

Tahir
23.02.2006, 17:13
Vahit hoca geteirilebilecek en iyi yabanci hocadir istikrar için basari için kesinlikle kalmalidir.Ayrica önerilen diger yabancilarin hiç birinin Vahit hocadan iyi oldugunu düsünmüyorum.Yerli hoca bakimindan takimin basinda görmek isteyecegim bir hoca olmadigindan Vahit hoca kalmalidir.Takimi iyi tanidigindan , hirsli oldugundan, açik sözlü oldugundan dolayi hoca ile devam edilmelidir.Kesin ve kesin hoca göreve devam etmelidir.

pasha_61
23.02.2006, 17:26
Aynen katiliyorumsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley2.gif

Hekimoğlu
23.02.2006, 17:59
devam,devam,devam,de.......... böyle gider.

Harun
23.02.2006, 18:17
Simdiye kadarki performansiyla iyi hoca oldugunu gösterdi.Sehire ve takima alistikça daha iyi olacagina inaniyorum.Sunu unutmamak gerek; biz hoca seçerken saadece trabzonspor degil Trabzon sehrinede uyumlu birini seçmek durumundayiz.Bu bizim için bir engeldir.O yüzden hocadan yana istikrar saglanmasi gerek diye düsünüyorum.

Erbay
23.02.2006, 18:26
Böyle her maçi kazanacaksak kalsin.smileys/smiley17.gif

61_dnc_TS
23.02.2006, 18:28
basindan beri destekliyorum...

kaplan6161
23.02.2006, 19:16
Sahis olarak tanimiyorum. Ama bana göre oyunu okuyamiyor. kazanilan maçlar taktiksel degil tamamen sans ve kisisel becerilerle kazanilmistir. bence gönderilsin

smertkan
23.02.2006, 20:43
PSG de hocalik yapmis adama oyun ve taktik açidan yetersiz demek fazla iddacilik olur.

Hocanin Türkiye ligine Trabzona yabanci oldugu uyum saglayamadigi herkesin ortak fikri.

Hoca bu mücadelesi ile bizi daha iyi yerlere tasiyacagini düsünüyorum.

BJK ya bakin adamlar bir türlü kendilerine gelemediler.Topçuysa topçu hocaysa hoca ama olmadi.

Lucescu diyen arkadaslarada Lucescunun Son BJK sezonunu takiminin eriyip gitmesine engel olacagina atese körükle gittigini hatirlamalarini isterim.Ayni zamanda Lucescunun Türkiyede Korkak Futbol oynatiyor diye elestirildigini animsiyorum.

Vahid hocayla TS iyiye gitmeye basladi bu iyyiye gidis süreklilik kazanirsa hocaylada devam etmek gereklidir.Istikrarin tanimida geregide budur.

zanoylu
23.02.2006, 22:25
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Bu konu hakkinda görüsümü daha öncede yazmistim ama günün anlam ve önemine binayen tekrarlama geregi duydum.....

Evet KESINLIKLE devam...</TD></TR>

hamucera
23.02.2006, 22:28
devam etmeli adam kafayi yedi. onun gibi istek ve hirs olsa zaten simdi üst turdaydik

zafer6161
23.02.2006, 23:01
elenmemize ragmen sonuna kadar devam

asem61
23.02.2006, 23:05
hoca kalsin tabiki.bu hocadaki kazanma azminin yarisi futbolcularda olsa herkesi yeneriz altayada birak 4 ü 10 cekerdik.hoca kalmali

lazyilmaz
23.02.2006, 23:59
Sahis olarak tanimiyorum. Ama bana göre oyunu okuyamiyor. kazanilan maçlar taktiksel degil tamamen sans ve kisisel becerilerle kazanilmistir. bence gönderilsin

Yuzde yuz katiliyorum. Bu hocayla hic bir maci ezerek kazanamadik.
dedigin gibi tamamen sans smileys/smiley11.gif

Hasan Cubukcu
24.02.2006, 01:11
Vahid Yeni geldiginde ne yaziyorduk simdi Hocayla ilgili ne yaziyoruz .

Hic kimse farkina varmadimi hoca pes etti , vahid de anladi Trabzonsporda dis etkenler büyük rol oynadigini .Simdi bana hic kimse kizmasin !!!! Görünen köy kilavuz istemez .Her sey ap acik .

manomat
24.02.2006, 02:32
vahid iyi bir hoca olabilir ancak taktiksel hatalar yapmaya devam ediyor .. Takimi iyi calistirmak yetmiyor. Bazen öne gectiginde skoru koruyabilecek oyuncu degisikliklerini de yapabilmen lazim.. Sana goller lazim oldugunda da bunu bileceksin ve ona göre kadro sahaya süreceksin, yedekleri degil!.. Sanirim Daum'dan fazla etkilenmeye basladi ve her hafta degisik degisik 11 ler ile sahaya cikmaya basladik, kime neyi kanitlamaya calisiyor anlamis degilim...Kupadan elenmemizin tek sorumlusu Vahid hocadir, baskasi degil..Oldu olacak Altay'a 4 lü yerine 5 lli hatta 6 li defansla cikasydik, bu ne bicim taktik..Orta sahada pres yapamiyorsun nasil gol atacaksin?????

Önümüzdeki yil sampiyonlugu degil de iyi bir yerde bitirmekmek istiyorsak Vahid ile devam edilebilinir yani uzun vadeli olabilir. O zamana kadar da Türk takimlarini tanimis olur ve de kendi hatalarini da düzeltmis olur.. Önümüzdeki yil sampiyonlugu düsünüyorsak o zaman takimin basina kaliteli ve yerli bir hoca getirmemiz gerekiyor. Yabanci olarak Luce. olabilir, gerisi hikaye...

Yerli diyorum cünkü, Manisa'nin ve Denizli'nin hatta Rize'nin cikisini gördükten sonra Vahid hocada bu kadar israr etmemizde bir anlam yok..En iyi yerli hocaya parayi basip takimin basina getirmek gerekiyor diye düsünüyorum yoksa Altay maci gibi maclar daha cok seyrederiz....

falcon61
24.02.2006, 02:33
Vahid Yeni geldiginde ne yaziyorduk simdi Hocayla ilgili ne yaziyoruz .

Hic kimse farkina varmadimi hoca pes etti , vahid de anladi Trabzonsporda dis etkenler büyük rol oynadigini .Simdi bana hic kimse kizmasin !!!! Görünen köy kilavuz istemez .Her sey ap acik .

smileys/smiley32.gif

Aynen katiliyorum bundan baska söylenecek bisey yok...

Metin Ural
24.02.2006, 06:57
istikrarin olmadigi yerde basarinin da olmayacagini düsündügümden devam edilmesi gerektigine inaniyorum.

Çakır
24.02.2006, 07:55
Altay maçinda hocanin yapabilecegibaska bir sey yoktu, yapmasi gereken ne varsayapti Vahid hoca. Ama futbolun kurali bu, bir süre sonra da is futbolculara kaliyor, onlarin yeteneklerini sergilemesi gerekiyor. Fatih, Szymkowiak, Yattara, Ali Güzeldal, Ergin Keles, Djokaj. Hepsini oynatti iste, taktik geregi ofanstan baska birsey de düsünmedi bu oyuncular. Ama olmuyor,takim olarak kilitli savunmalari açma basarisini hala gösteremiyoruz. Altay savunmasini bile çözememis olmamiz kötüye isaret. Maçta 2 tanehatirda kalangol pozisyonumuz var ikisi de kontraataktan, bu bile durumumuzu ortaya koyuyor.

Kapanan takimlari açmak için bize uzun boylu pivot bir golcü lazim, saga sola top indirecek, yapilan ortalara yükselip vurabilecek. Ceza sahasina o kadar orta yapildi, hepsi de bosa gitti fark ettiyseniz.Devre arasinda getirilenve sakat oldugu için geri yollananNemeloo'nun üzerinde durulmasini dahocanin bu eksikligi görmesine bagliyorum. Onun gibi uzun boylu, güçlü biri olsa belki isler degisebilirdi. Bakalim zaman ne gösterecek. Yeni sezonda yeni birkaç transferle bu eksikliklerin üstesinden gelinir herhalde, devre arasindaki transferlerin iyi çikmasi bize bu umudu veriyor.

Hoca konusuna gelince, Vahid Halilhodzic gibi bir hoca bu kadar basit sekilde elestirilmemeli. Halilhodzic bizim içinönemli bir degerdir, onun bu takimin basinda olmasi da Trabzonspor'umuz adina bir sanstir.Takimdaki aksak noktalariiyi tespit edip gerekeniyapacaktir. Elinde fazladan kim vardi da oynatmadi ki hoca? Bunlari düsünmek lazim.

selçukabi
24.02.2006, 08:06
Vahid Hoca'nin dünkü maçta hiçbir taktiksel hata yaptigini düsünmüyorum, camiada öyle bir hava varki, sanki Yattara-Szymek-Tekke-Gökdeniz'in yanina 3 yildizla seneye sampiyon olacaz....yok böyle bir sey, sampiyon olacaksak bu arkadaslarin alternatiflerini üretmek veye disardan ithal etmek gerekiyor.Dünkü maçta hemen hemen hepsi kötüydü, Yattara tek adam geçemedi, Tekke her topu kaybetti, Szymek 2 %100 gollük pas atiyor maçi kurtariyor baska bir sey yapmasina gerek yok.Kadro yapilanmasinda teshisi iyi koymak lazim, biz çok duygusal davraniyoruz, Vahid Hoca'nin yerine gelecek yerli hoca da ayni sekilde davranacaktir.O yüzden yine söylüyorum Vahid Hoca ile devam edilmeli.

noname
24.02.2006, 08:25
Birisi bana söylesin.. Gömülü defanslara karsi orta sahadan (ya da rakip sahanin ortasindan) doldurma toplarla ne yapilabilir? Sifira inmeden nasil etkili olunabilir? Vahid Hoca'ya çok sasirdim. Belki son 2-3 dakika da yaparsin öyle bir sey ama 20 küsürüncü dakikalarda yandan isaret edip sisirme top gönderip oyun yönetmesine çok sasirdim! Yakistiramadim.

Ama hocayla kesinlikle devam edilmeli!

Erdinç Dilek
24.02.2006, 08:56
sen gaziantep maçindaki kadroyla niye bu kadar oynarsin kardes ömer rizanin yerine bir tek fatih tekke yi al takimi öyle sür sahaya son maçta en sonki halinden 5 kisi yoktu sahada takimla bu kadar oynanmaz, tamam chelsi nin teknik direktörü oynuyor ama onada adam bol sende bu kadar adam yokki neyin pesindesin, tayfuna nasil tahammül ediyorsun bir insan para alip takimini satsa bu kadar bile kötü oynamaz beee, yaziklar olsun sana tayfun ve su zamana kadar hiçbir taktiksel oyununu göremedgim vahid halilhodzic agam.. ne günlere kaldik , en sevmedigim Hüseyin dün takimin en iyisiydi helal olsun ona

Naim
24.02.2006, 09:00
Kaybettik üzüldük
belki ilk dakikalarda kaçan goler atilsaydi bugun zafer sarkilari söylenecekti finale kadarda önümüze ciddi rakip çikmayacakti ama oldu bir kere
ben ce çikardigi kadro ufukhan -tayfun yanlisi disinda tamamen istedigimizdüzendeydi fakat yattaranin ve fatihin siki marke edilmeleri bizi çok zorladi
orta sahadaki sikintimiz hala sürüyor sadece simekle olmuyor artik gökdeniz de takima katildiktan sonraki durumlara bakicaz
fakat bir maç gitti diye kelle istemeyi geçmek lazim
yada zamaninda alamadigimiz kellelerin cezasini baskalarinin çekmesi
istikrar trabzon için çok önemli ve mutlaka istikrarli bir kadro ve teknik yönetim sart

Hekimoğlu
24.02.2006, 12:01
düzen degisti hoca kalacak futbolcu gidecek.her ne kadar altay maçindaki sistemini ve oyuncu seçimlerini begenmesemde elenmenin sorumlusu asla vahid hoca degil.kalmali.

bobmarley
24.02.2006, 12:46
Ikilemde kaldigim bi hoca..keske daha farkli zamanlarda takimin basinda olsaydi die dusunuyorm..bu psikolojiyle seneye nasil oynaticak bu takimi en çok merak ettigim konu bu..fakat azminden ve dobraligindan son derece memnunum..ufukhani gözlerimizin önünde takima o kazandirdi..keza tolgada öyle..en çok sevindigim konu bu..kalmasindan yanayim..çok kritik bi karar aslinda bu..ama bi okadarda riskli..seneye ayni futbolu oynarsak bir yilimiz daha heba olabilir..

Şentürk
24.02.2006, 13:00
bu maçta(altay)tek hirs yapan ve tur isteyen vahid hoca ve szymek ti

insallah kalir

Nytre
24.02.2006, 13:28
DEVAM edi|mesi gereki0r..

istikrar önem|i...

telha23
24.02.2006, 14:30

Yuzde yuz katiliyorum. Bu hocayla hic bir maci ezerek kazanamadik.
dedigin gibi tamamen sans smileys/smiley11.gif
bencede

okan61
24.02.2006, 14:30
bu hoca bizim yapimiza uygun bir hoca hirsli mücadeleyi seven ama mücadeleyi seven bir kadro olmasi lazim tabiki vahid hoca sen bu takima daha çok seyler vereceksin

Taner Gündoğdu
24.02.2006, 17:02
bir adam bu kadar kolay harcanmaz! vahid hoca ne yapsin? bir arkadas demiski 20.dk dan sonra sisirme toplar basladi... vahid hoca ne yapabilir? altay kapanmis defansa, fatih hiç ama hiç oynamak istemiyor, yattara kanattan top getirmiyor, adam geçemiyor.... saymakla bitmez... bu durumda defans oyuncusu pas atacak adami bulamayinca ne yapacak topu sisirecek.. bu maçtan sonra vahid hocayi elestirmek büyük haksizlik olur. elinde kadroyu çok iyi kullandi. bu tür maçlar fazla olmaz. çünkü en önemli silahlarimiz durmus, rakipde çirkin bir futbol anlayisina bürünmüstü. bu sartlarda bu kadar futbol...

uftinci
24.02.2006, 17:12
Fenerbahçeye 2-1 yenilip sampiyonlugu kaybettigimiz maç+Dinamo kiev+Anortosis maçlari bu gösteriyorki kader anlarinda kesin alip önümüzü açacak maçlari çeviremiyoruz. Bu da takimda futbol kalitesinin ve tecrübe eksikliginin göstergesi. Bence dün sahada tek bir adam vardi. Djokaj gerisi bos. Fatih TEKKE'de dahil hepsi tel tel döküldü.

Dün fatihde de bi sorun vardi ama ben anlamadim. Sanki maçi satmisiz gibi bi havada oynadik. Buda lige asilmak için hocanin bi taktigidir belkide.

Hoca gitmelimi kalmalimi yorumuna tek ekleyebilecegim su. Hiçbir maçi taktiksel olarak kazanamayiz. Çikin oynayin gol atmaya çalisin attiginizdan az gol yiyin hocanin taktigi bu. Bu taktikle seneye sampiyonluk yine hayal. Simdi siz cevap verin hoca gitmelimi kalmalimi?smileys/smiley7.gif

Son olarak djokaj'in sayfasinda da yazacagim onu ama 40 yillik bir trabzonlu gibi oynadi seni ayakta alkisliyorum geri kalan 10 kisiyede tessüflerimi bildiriyorum.smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Erbay
24.02.2006, 17:12
Birisi bana söylesin.. Gömülü defanslara karsi orta sahadan (ya da rakip sahanin ortasindan) doldurma toplarla ne yapilabilir? Sifira inmeden nasil etkili olunabilir? Vahid Hoca'ya çok sasirdim. Belki son 2-3 dakika da yaparsin öyle bir sey ama 20 küsürüncü dakikalarda yandan isaret edip sisirme top gönderip oyun yönetmesine çok sasirdim! Yakistiramadim.

Ama hocayla kesinlikle devam edilmeli!

smileys/smiley32.gif Aynen ya.Orta sahadan orta yapiyorlar.Ben böyle hep yenersek kalsin demistim.Saka bir yana bizim oynadigimiz taktikle ancak malatya gibi küme düsmemeye oynayan takimlar oynar.Takim 3 kisinin üzerine kurulmus.Onlarin tasiyacagi toplarla gol ariyoruz.Kapali savunma olunca da hiç birsey yapamiyoruz.Ama kadronun da çok yetersiz oldugunu unutmamak lazim

halil ibo
24.02.2006, 17:25
Tek maçtaki neticeden sonra galeyana gelip asip kesmek ne derece dogru.Hangi hoca gelse bu futbolcularla bundan iyisi olmayacak herhalde.Senol Günes'i götüren oyunculara bakin.Aynilariyla Vahid Hocada ayni sonuçlari almadi mi ? Yeni gelenlerle biraz kipirdanma oldu.Oyun olarak olmasada sonuç olarak istedigimiz sonuçlar alinmaya basladi.Sezon sonunu beklemekten baska çare yok.Zaten yönetimde bu konuda sezonun bitmesini bekliyor.Bu anlamda Karadenizli aceleciligiyle erken açilmis bir baslik olarak degerlendiriyorum.Belli bir oyun sablonu ve bir takim kimligi ortaya çikarsahocayi göndermek dogru olmaz.Hoca göndermekle beklenen basari gelmiyor.Bunu hala anlamadik mi ? Hem kim gelecek onuda bir düsünün.Hüsnü Özkara mi ?

lakerta
24.02.2006, 17:38
her yenilgi yada olumsuz olaylardan sonra yok su gitsin bu gitsin diye topik neden açiliyor yaa????Beyler herkes aklini basina alsin bu takimin adam olmasi için vahid hoca lazim.Adam gibi adam daha kimi istiyosunuz???Besiktasami dönelim herhafta bi teknik direktör mü degistirelim???bu topic kapatilsin bencee

coach
24.02.2006, 17:43
Bu topic kapatilmali bu ve bunun gibi topic'ler camiyayi zehirliyor,Vahid hoca en az 5 sene daha Trabzonspor'u çalistirmasi lazim.

zanoylu
24.02.2006, 17:54
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Evet istikrar sart.........</TD></TR>

Emre B.
24.02.2006, 17:58
Istikrar saglanmali.En az 3 sene daha hocamiz takimin basinda kalmali

hamucera
24.02.2006, 18:07
istkrar istikrar. bunun için bir adami hemen yollamak olmaz. adam forvet olmayinca ne yapsin. çikip kendi oynayip gol atamaz ya.

UmutBaykan
24.02.2006, 18:12
bence böyle iyi herkesin dedigi gibi istikrar da lazim o yüzden bu hoca kalmali..

hayat61
24.02.2006, 18:18
istikrar istiyorsak hoca kalmali

emre81
24.02.2006, 18:42
Bence bu sezonki takim baz alinarak hoca degerlendirilmemeli. Kadromuzun yeterli olmadigi ve devre arasinda yapilan transferlerin kisa dönem çözümleri olarak iyi oldugu asikar. Vahid Hocanin bu takimi vasat transferler ile sampiyon yapamayacagi da belli takimda eksik olan disiplin ve otorite sayesinde saglandi fakat oyun olarak istenen düzeye gelemedik. Eger seneye kaliteli transferler tapacaksak ve hocaya alternatifli bir kadro kuracaksak Vahid Hoca kalmali ama transferde geçmisteki gibi davranacak suya sabuna dokunmayip 2. sinif transferlerle para harcamadan biseyler bekliyosak bu sekilde basarili olabilecek tek kisi var o da Lucescu.

Ama bu yorumlari yaparken Vahid Hocanin takimda kalmak isteyip istemedigini de gözönüne almaliyiz, çünkü bu sezon yasadigimiz tatsiz diyaloglari tekrar yasarsak sampiyonluk hayal olur.

Atmaca
24.02.2006, 18:48
Ne Lucescu su yahu. Dünyanin en iyi teknik adamlarindan birini bulmusuz, daha konusuyorsunuz. Lucescu sanki Gençlerbirligini sampiyon yapmisda konusuluyor. Gs yi yada bjk yi bende sampiyon yaparimö en kötü 2.

emre81
24.02.2006, 18:54
Ne Lucescu su yahu. Dünyanin en iyi teknik adamlarindan birini bulmusuz, daha konusuyorsunuz. Lucescu sanki Gençlerbirligini sampiyon yapmisda konusuluyor. Gs yi yada bjk yi bende sampiyon yaparimö en kötü 2.

Farkindaysan ben hocayi gönderip Lucescuyu alalim demedim, eger bir dahaki sezonda tam manasiyla konsantre olacaksa ve takimda kalmak istiyorsa devam edilmeli fakat bu sezon yasandigi gibi çesitli sevimsiz diyaloglara yer verecekse fransiz gazetelerinden gitmek istedigi haberlerini okuyacaksak yerine Lucescu alinmali dedim ve Lucescu alinabilecek en iyi hoca olur böyle bir durumda.

Atmaca
24.02.2006, 19:11
Zaten mesele belli: eger Trabzonda sartlar ve zemin uygun olursa, kadroda genis ve kaliteli tutulursa her teknik adam basarili olur. Ama malesef zaten yasanilan olaylar ortada, çok sikintili bir dönem insallah arkada kalmistir.

bordox
24.02.2006, 19:24
Vahit Hoca'nin elestirilecek icraatlari oldu ama farkindaysaniz iki sezondur 2.olan ve iki defa sampiyonlar ligi kapisindan dönen futbolcular grubuyla çalisiyor.Bu o kadar basit degil.Tüm futbolcular kariyerlerine çok büyük etki yapacak bu olaylar sonucunda ister istemez moral ve fiziki çöküs yasar.Eski performanslarina ulasmalari için belli bir süre geçmesi gerekiyor.

Ayrica yillarca Trabzonspor'un gol yükünü çeken Gökdeniz-Fatih ikilisi bozuldu bizim bu iki futbolcunun gol yollarindaki etkinliginden baska güçlü oldugumuz bir hücüm organizasyonumuz yoktu.

Ve en önemlisi kalede ve defansda oynayan önemli futbolculari kaybettik.Bir takimin en az oynanacak yeri kale ve defanstir ama biz bu sene en çok futbolcuyu bu mevkilerde denedik.

Tüm bunlarin isiginda Trabzonspor'u sikintili dönemde devralan, özellikle derbilerde basarili olan ve gençlere görev vermekten çekinmeyen Vahit Hoca basarilidir kim ne derse desin.

Vahit Hocakalmali ve onun alt yapida da etkin olmasini saglamaliyiz.

Harun
24.02.2006, 20:12
Devre arasi degil,sezon sonu degil.Yazilanlara bakildiginda da çogumuz istikrardan yanayiz.Bence kapatilabilir bu konu.

denizci61
24.02.2006, 20:31
Tabi ki devam...Sampiyon olmayi istemeyen varsa onu bilemem tabiki... Hem kimi getireceksin ki? Bos isler bunlar

dellalpi
24.02.2006, 21:02
arkadaslar uzun süre sonra trabzonsporumuza kazandirdigimiz KALITELI bir hocayi lütfen bu kadar kolay harcamayalim.tek maçla antrenör degerlendirmeyelim zaten bu maçta vahid hocanin teknik bir hatasi yoktu,birazda kabahti syzmek disinda yüreksiz oynayan futbolcularimizda bulalim.türkiyede yasanan antrönör kiyimina bizde katilmayalim lütfen biraz istikrarr

kubilay
24.02.2006, 22:35
Sonuna kadar vahid hoca..bitanesin hocam!!!

kaplan6161
24.02.2006, 22:41
Barcelona maçini izledikten sonra Trabzonsporun oynadigi maç o kadar sikiciydi ki maç dan dun oynandi. Sansa atilan 1 gol ondan sonra ne taktik var ne bir güzel görüntü. Öncedende yazdigim gibi taktik yok Ben ezikbahçeyi hiç sevmem ama taktik ayni kissel basarilara kalmis. Maçta aksayan adamlari alacagi yerde maçin 83. dakikasina kadar klübede oturup sakiz çignemekaçikçasi beni delirtti.Lee young kim ki eli belinde dolasip millete emir veriyor. Adam taç atiyor kendi adamini zora sokup sakatlanmasina neden olacak hoca orada oturmus sakiz çigniyor. Madem orada sakiz çigneyeceksin o zaman yedeklerle oyna aslari sakla. En azindan çikisin olur. fatih oyundan sayesinde sakatlanip çikti. yanina gitmis olan olduktan sonra gitsen ne gitmesen ne. Oyunculari sahaya yayilisindan belli elenecegimiz. Simdide yönetim ayibini örtmek için bilmem kaçinci dakikada yok topu taca atan takim (altay) taci kullanmis Yönetim bunu söyleyerek kendilerini küçülttügü gibi Koskoca Trabzonsporu da küçültmüstür. Ilk önce adam gibi oyun oyna ondan sonra kalk bir hata varsa söyle. Geçen sene ve ondan önceki sene sampiyonlugu kovalamis ve hakem hatalari yüzünden sampiyon olamamis bir takimin basindasin. Elimde istedigim futbolcu yok mazeretine kapilma madem yapamiyorsun çek git. Yönetim beni kovsun bende tazminatimi alayim. Bu takim para basmiyor. Ligdede görecegiz bakalim ne olacak. Aslari çekip yedekleri oynatirsa hiç mi hiç sasmam.

gerçekefsane
24.02.2006, 22:47
Halilhodzic ile yola devam edilmemelidir.

Altay maçinda yanlis kadro seçimi ile hayal kirikligina ugratti.

bordox
24.02.2006, 22:59
Altay maçindan sonra Hoca'yi savunmak zor is.Nedenide basit ama olaya söyle iki yorum getirelim.

1.Trabzonspor olarak kazanmak,fark yapmak gibi stresi yüksek maçlarda genel olarak basarisiz oldugumuz gerçek.

2.Kupa maçlarinda bazen böyle sonuçlar çikabilir.Nedenini kimse bilmiyor ama tamamen sürpriz sonuçlar alinabiliyor.Bunu Man.Unt da Real Madrid'te yasiyor.

h@msi61
24.02.2006, 23:08
tak sepeti koluna vahid, herkes kendi yolunaa....

hamucera
24.02.2006, 23:45

peki dogru 11 nasildi

en az 3gol atmasi gereken bir takim kurun o zaman bakalim bu adfam mi daha iyi anliyo siz mi ?. ayrica tek hatali yani vardi belki tayfun ufukhan tercihi. ama ondada bidigi birsey vardir bence. nede olsa biz 90 dk ile degerlendiriyoruz. adamin her günü bu adamlar ile geçiyordu

irfanköse276
24.02.2006, 23:50

peki dogru 11 nasildi

en az 3gol atmasi gereken bir takim kurun o zaman bakalim bu adfam mi daha iyi anliyo siz mi ?. ayrica tek hatali yani vardi belki tayfun ufukhan tercihi. ama ondada bidigi birsey vardir bence. nede olsa biz 90 dk ile degerlendiriyoruz. adamin her günü bu adamlar ile geçiyordu

eger ademle çikmis olsaydi bu seferde korkaklikla suçlanacakti. altay gibi takima bu kadar defansif bi orta sahayla çikilirmiydi vs vs diyecektik. Gerçekten Halilhodziç'in isi çok zor

hamucera
25.02.2006, 00:21
valla ya dam ne yapsa yok. takim oynamadiktan sonra sanki o oynayacakti. aklima may in lafi geldi. adamlar alin dedi biz aldik. onlar oynamiyorsa gidip ben nmi oynayayim demisti. zaten o maçta campbell için dedigini dedi. hakkaten ya adamlar oynamadi diyen yok. çok merak ediyorum kadro için elestirenler acaba nasil bi kadro kurarlardi. adem oynasa ne olacakti. ikinci yari oynadi gördük.

Cyzio
25.02.2006, 00:25
Arkadaslar, Merhaba.

Sitenizi epeydir takip ediyorum. Dünden itibaren de üye olmayi arzu ettim ama üyelik geçici olarak durudurlmustu. Az evvel üyeligimi gerçeklestirdim ve ilk mesajimi yaziyorum.

Bilmiyorum içinizde yasi bana yakin olan var mi? Yani 44. Dile kolay, Trabzonsopr'un bütün sampiyonluklarini bilfiil yasamis bir insanim.

Konuyu fazla dagitmadan Vahid Hoca'ya geçecegim. Sevinerek gözlemledim ki, Altay maçinin üzüntüsü çogunuzun Vahid Hoca konusundaki olumlu görüslerini degistirmemis. Ben de öyle düsünenlerdenim. Vahid Halilhodzic, Çok kariyer sahibi ve Trabzonspor'a bilhassa son senelerde gelmis en iyi hocalardan biridir. Kendisiyle "kesinlikle devam" taraftariyim.

Aranizda olmaktan çok memnunum. Selamlar.

hamucera
25.02.2006, 00:36
hosgeldin. simdi senin yerinde olmak vardi diyebilirim. 25 yasindayim bi sampiyonluk göremedim görecegimde yok. hiç olmayanda bi sampiyonluk görsem

Mustafa Önal
25.02.2006, 11:30
geçen bi kanalda izledim lig tv olabilir. tüm liglerin istatistiklerine bakiyorlar. en fazla beraberlik alinan lig fransa ligi ben italya demistim ama fransa çikti. belki de vahid hoca nin bizim istedigimiz gibi futbol oynatmamasinin nedeni yetistigi ekol olabilir. zaten vahid hocayla 2 farkli kazandigimiz maç sayisi 3 ü geçmez 3 fark hiç yok. ama sunu gözlemledim takima özel posisyon çalistirmasi yok yani insan biraz farkli atak kombinasyonlari dener. duran top organizasyano dener.geçen yil senol hoca geldikten sonra bunu hemen fark etmistik. elinde simko yattara gibi elemanlar varken bence farkli veryasyonlarda denemeli. simdi sola adam alindi . altay maçinda bir tane isabetli orta kesilmedi. herkes sunu bekliyo 18 kez ne olursa olsun uçan kral vurur. buna spikerlerde alismis kesilen her topta heycanlaniyo. hoca kalmali ama bu kadar düz oynana topla isimiz zor. biraz gösterisli futbolda bizimkileri simartir. hocanin isi çok zor.biz her seyin en iyisini istiyoruz. ama onu vercek nitelikli topçu sayisi , mantalitesi az.

eren_61
25.02.2006, 12:31
ya hala vahid hoca kalsin diyenleri anlamiyorum.eger bunlari senol haca yapsaydi simdiye çoktan gitmis yerine yenisi gelmisti.aynen sezon basinda 2 maglubiyette oldugu gibi.ayrica senol hocanin istedigi hiçbir futbolcu alinmamisti.adam resmen kariyerine leke sürdü ama birgün bil kariyerim demedi.vahid hocanin ne kariyeri varmis onu anlamadim zaten ve her ma ç sonrasi kariyerim diye ahlanip vahlaniyo.senol hocanin tek suçu trabzonsporlu olmak

voldamirin
25.02.2006, 12:40
bence kalması gerekir hocanin takimla uyusmasi cok gusel altay macini goze alarak gitsin demek yanlis olur sonucta son 8 macin 7sini aldik...ki takim iyi oynamiyor diyoruz bide iyi oynarsa dusunun..bence kalması takim icin iyi olur yoksa bu takim daha cok teknik adam gorur...biras istikrar...istikrarsiz basari gelmez...

osman__61
25.02.2006, 12:55
görüyorumki Altay maçinin faturasini hocaya kesiyor bazilari. simdi soruyorum: 2. lig ekibi yedeklerle çikmis hemde, bu takimi biz kendi yedeklerimizle yenmemiz lazimdi yedeklerle. bunun faturasini hocaya kesmek futboldan anlamamaktir.smileys/smiley7.gif

yaranozlu
25.02.2006, 12:59
bu adamla büyük düsünemeyiz. kalan maçlarin hepsini kazansak, ne olur? en fazla 3. oluruz. kupa gitti, sen de gideceksin Vahit. ama sezonu bitir bakalim. kariyermis, ne kariyeri? 2. lig takimini 1-0 zor yenion. fransadan topçu getircem dedin gittin, sirplari(vatandaslarini) getirttin. hadi stepanov neyse de o djokaj ne ya!.... takimi degistirdin, 10 adam gönderip aldin? kayseriye yenildin bise demedik, karagümrügü son dakika golüyle yendik, ligte kazandigimiz 3 maç da eziyetle.. bana göre türkiyedeki en iyi kadro bizde ama zorla maç kazanioz. bunun nedeni de vahittir. kaskol takarak sempatimizi kazandin, ilk yari oynanan kötü futbola ses çikarmadik ama geleli az olmadi. takimda olumlu katkin yok. bu kadar temposuz oynayan bi takim görmedim. antebi yendik ama nasil yendik? hayatimda bu kadar ezildigimiz bi maç görmedim. kisacasi yönetimimiz de büyük düsünüyo, sen yoksun bi dahaki sene...

CaMoKa
25.02.2006, 13:02
ooo gene hocaya veryansin baslamis kardeslerim unutmamalidirki bu hoca yeni olusmus kadroyla iyi maçlar çikarmaya basladi en ufak bir kayipta neden sirtinizi dönüyorsunuz aksine sahip çikmaliyiz hep bunu dedim ve bunu diyorum bize en ihtiyaç duyulan dönemdir bu iyi bir ritim yakalanmis bazi kendini bilmezler nedeni ile bu ritim bozulursa bu takimi inanilmaz etkiler hala UEFA sansimiz varken bu davranislar yanlis...

telha23
25.02.2006, 13:07
ben ersun yanali istiyorum tam bi taktik uzmani ayni morinho gibi bu is yabanci isi degil türk isi ben ersun yanal derim

uzun vadede teknik adam degismeyecekse bu ersun hoca olmalidir

poetricus
25.02.2006, 13:19
Bilmiyorum içinizde yasi bana yakin olan var mi? Yani 44. Dile kolay, Trabzonsopr'un bütün sampiyonluklarini bilfiil yasamis bir insanim.

Konuyu fazla dagitmadan Vahid Hoca'ya geçecegim. Sevinerek gözlemledim ki, Altay maçinin üzüntüsü çogunuzun Vahid Hoca konusundaki olumlu görüslerini degistirmemis. Ben de öyle düsünenlerdenim. Vahid Halilhodzic, Çok kariyer sahibi ve Trabzonspor'a bilhassa son senelerde gelmis en iyi hocalardan biridir. Kendisiyle "kesinlikle devam" taraftariyim.

Aranizda olmaktan çok memnunum. Selamlar.

Öncellikle aramiza hos geldiniz. Takma isminiz bir yerlerden tanidik geliyor ama bilmeme ki tahmin ettigim kisi misniz? Her neyse... Bir büyügümün benimle ayni fikirde olmasindan son derece memnunum. Vahid Halilhodziç takimi tabir caizse cehennemden çikaran adam. "Yerlinin yerlisi" bir hoca basimizda olsa "pismesi için" en yakin firina pardon Akçaabat Sebatspor'a gönderileek gençleri takima kazandiran adam. Bu vefasiz düsünceler niye? Trabzonspor'un kaç senedir kritik maçlarda, finalözelligi tasiyan maçlarda, tamam mi devam mi maçlarindakiperformansi ortadayken bütün suçu Hoca'ya kesmek bana pek mantikli gelmiyor. Ayrica Altay maçinda Szymkowiak disinda herkes üzerine ölü topragi serpilmis gibiydi. 11 oyuncu degistirme hakki olsaydi belki ise yarardi ama bilmem ki bizim yedeklerde maçi çevirecek 11 kisi var miydi. Bence biraz daha sagduyulu düsünmeliyiz.

Selamlar!

osman__61
25.02.2006, 13:28
en iyi oldugumuz devirde bi derbi galibiyeti alamadik. ama en kötü sezonumuzda bu adamla bjk yi yendik ve az kalsin fb yi de yeniyoduk. hoca kalmali ve kalacak isallah.

Jackdaniels
25.02.2006, 13:28
Daha iyisini bilen varsa buyursun getirsin baska hoca!!!Görüyorum ki bazi arkadaslar vahid hocanin degerini hala anlayamamis yazik...

Fatih Akgün
25.02.2006, 13:33
bende kalsin diyenlerdenim bu takima takviyelerle hoca bu takimi iyi yerler getirir bundan hiç süphem

no NAME
25.02.2006, 13:42
derlerki" bir hocanin takima verdigi taktik maç baslayinca biter. ondan sonrasi futbolcuya aittir. sahaya çikip oynayacak olan odur". sen dünyanin en iyi taktik dehasi olsan da sahaya çikip mücadele edecek olanlar baskalaridir. onlar istemedikten sonra sen kenarda "söz meclisten disari" kudursan bile birsey degismez. allah askina hocaya yüklendiginiz kadar sahada mücadele vermeyen futbolculara yüklensenize. birisinin allah vergisi olan dogustanmidir bilinmez sakatligi var, öbürü pas atmayi bilmez bir digeri orta yapmaktan bihaberdaha baskasi cani istemediginde adam geçmez, öbürü orta sahadan oyun kurmaktan haberi yok tek bildigi surlara gülle sallamak. simdi oturduk bu maçin sorumlusu hocadir diyoruz. birakin lütfen. takimda hocadan önce su "cani istedigi zaman futbolcu olanlari" elestirin, hatta takimdan yollayin sonra hocayi konusalim.

selam ve hürmetle

Emiroğlu
25.02.2006, 13:43
Beyler Bence SUAN IÇIN cok bos bir tartisma... bu adam simdi birakip gidemez... gidip gitmeyecegini lig sonunda tartissak daha iyi olur.. Hazir Bir Galibiyet Serrisi Yakaladik.. Destek oLup Lig Sonunda Tartismak Varken Bu Tartisma Simdi NEden..

gerçekefsane
25.02.2006, 13:54
"BOSNAKAVT!" <DETAILS>

Bordo-Mavili takimin son iki maçini kazanmasina karsin Teknik Direktör Halilhodziç?in oyuncu tercihleri ve degisim hatalari futbol otoritelerini çildirtti. Halilhodziç?in Gaziantepspor maçinda idmansiz Lee Yong?u tercih etmesine karsin büyük umutlarla transfer ettigi Djokaj?i yedek soyundurmasi sasirtici bulunmustu. Ayni maçta takim asiri baski yerken Yattara?yi 88. dakika kenarda tutmasi elestirilmis, idmansiz ve moralsiz Erdinç?i de sahaya sürmesi, ?kumar? olarak nitelendirilmisti.

Izmir?de de Sasirtti

Halilhodziç, Izmir?de Altay ile yapilan kupa maçinda da herkesi saskina çevirdi. Bosnak çalistiricinin takimin en formda isimleri arasinda olan Ufukhan, Ferhat ve Celalettin?i bu maçta yedek soyundurmasi, iki maç hiç yer vermedigi Ali Güzeldal?a sarilmasi ise saskinlikla izlendi. Yunanistan?in Iraklis ve Fransa?nin Lens kulüpleriyle görüsme halinde olan Halilhodziç?e yönetimin de güvenmedigi ve sezon sonunda yollari kesin olarak ayiracagi kaydedildi.

gunebakis.com.tr</DETAILS>

ofaruk3452
25.02.2006, 14:07
bence vahid le devam bir numara lig sonunda takimi üst siralarda görünce ona gitme diyeceksiniz

ama o gidecek

Mehmet Alemdar
25.02.2006, 14:19
gitsin bu hoca ile olacak is degil bu adam altay maçina giderken yattara yi tesislerde birakmis sebeb ise yattaranin isal olmasi ve wc gitmesiydi sonra yattara da taksiye arkadan stada gelmistir bence gitmesi gerek

OmeR.
25.02.2006, 15:44
Konu: Vahid Hocayla Devam mi?

Cevap: Hayir

</span>

sbay
25.02.2006, 16:28
basinda söledim eger yeni yönetim gelirse yollari ayirmali ama gelenlerde devam etti.sezon sonu gönderilmeli

Emorfo
25.02.2006, 16:31
gitsin bu hoca ile olacak is degil bu adam altay maçina giderken yattara yi tesislerde birakmis sebeb ise yattaranin isal olmasi ve wc gitmesiydi sonra yattara da taksiye arkadan stada gelmistir bence gitmesi gerek

hocanin gitmesi için bu nasil bir teshis, bazi yorumlar gerçekten akillara zarar

Murat'
25.02.2006, 16:32
içimden dewam gelmek geliyor amaaa

Uğurtan
25.02.2006, 16:36
Katiliyorum kesinlikle biraz daha mantikli davranmamiz lazim..Daum gbi bir futbol cahili devam ediyorsa...Der yorumlara ne diyebilirimki...Ben vahid hoca nin suan düsündüklerinin %10 unu bile daha gerçeklestiremedigi kanisindayim ve bence kalmali..Sonuna kadarda arkasinda durulmali...

tamer__61
25.02.2006, 16:37
bravo arkadaslar

yine hocaya yüklenmeye basladiniz

aferin devam edin

yine basa dönelim ne olacak ki 20 yildan cok oldu sampiyonluk görmeyeli

nedirki 20 yil

siz galiba bir 20 yil daha beklemek istiyosunuz

iste geldi bize lazim olan adam disiplinmi disiplin

adamda korkaklik yok heran birini kesebiliyor takimdan

iste yillardir bize hep korkak hocalar gelmisti

ve bu durumlara dustuk

sonunda bulduk bize lazim olan hocayi

birakinda adam rahat calissin

?Burada futbolcuya dayali bir sistem var. Bu sistemin içinde hocalar gidiyor, yönetimler birakiyor ama oyuncularin rahati, huzuru bozulmuyor. Bu sistemi yikmadan gitmem?
v.halilhodziç

gitme hocam

arkandayiz

Emre B.
25.02.2006, 16:55
bravo arkadaslar

aferin devam edin

nedirki 20 yil

ve bu durumlara dustuk

?Burada futbolcuya dayali bir sistem var. Bu sistemin içinde hocalar gidiyor, yönetimler birakiyor ama oyuncularin rahati, huzuru bozulmuyor. Bu sistemi yikmadan gitmem?
v.halilhodziç

gitme hocam

arkandayiz

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

hakan_sen
25.02.2006, 17:00
Bu hoca ile muhakkak devam etmemiz lazim yap boz tahtasina döneriz sonra..

Uğurtan
25.02.2006, 17:01
Bende destekliyorum hami ler ogünler hep kisiye dayali gittik gittik te noldu?

Emiroğlu
25.02.2006, 17:03
ADAM TAKIMI TAM KADRO OYNATABILMEK IÇIN GÜN SAYIYOR.. TAM ANLAMIYLAA KAFASINDA KI ILK 11 I BIR KEZ OLSUN SÜREBILMIS DEGIL.. TAMAM KANIMIZCA OYUNCU DEGISIKLILKLERINDE ILK 11 LERDE HATA YAPTIGINI SÖYLÜYORUZ FAKAT SUAN HOCANIN GITMESINI TARTISMAK GERÇEKTEN COK YANLIS. ZATEN ÖNEMLI BI IDDAMIZ KALMADI.. TEK HEDEF 3.LÜK ONA DA YAKINIZ.. COK ZOR DEGIL.. SUAN BU CIRPINIS NEDEN ANLAMIYORUM

Emiroğlu
25.02.2006, 17:05
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

bravo arkadaslar

aferin devam edin

nedirki 20 yil

ve bu durumlara dustuk

v.halilhodziç

gitme hocam

arkandayiz

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Kemal Musaoğlu
25.02.2006, 17:09
vahit hocayi sonuna kadar destekliyorum.

mitralyoz61
25.02.2006, 17:21
Arkadaslar o giderse kim gelecek?? önce bu soruyu yanitlayalim bence.Ben her zaman yabanci hocadan yanayim zaten bu gün hangi türk hocayla anlasabilirizki varmi bize uygun biri su an türkiyede ?

Bence kalsin Atay Aktug yönetimine yaptigimiz yanlisi ona yapmayalim.

hamucera
25.02.2006, 17:35
v.halilhodziç

bu laf herseye bedel. bu

Tansu Onur Erdoğan
25.02.2006, 18:07

yattara kimdir ya hoca yaptiginda hakli koskoca kafile yattarayi bekleyemz taksiyle gelsin demis adamin farki burda kisiye göre muamele yapmiyo demekki

hodzic le devammmsmileys/smiley32.gif

BDiler61
25.02.2006, 18:25
bencede hoca kalmali

aleminkrali
25.02.2006, 18:36
vahid hoca trabzonspora gelen son 15 yil icindeki en iyi hocadir.

sonra giderse kim gelecek,taktikten anlamayan turk hocalar mi????

insallah kalir....

fanatikdevri
25.02.2006, 19:09
bencede kesinlikle kalmasindan yanayim ozledigimiz sampiyonluga vaid hocayla ulasacagimiza inaniyorum trabzonsporumuzu layik oldugu noktaya vahid hoca tasir diye dusunuyorum

izmirdenayhan
25.02.2006, 19:23
1-Kurumuyla bütünlesmeyen,saygi duymayan kisinin o kuruma fayda verebilecegini düsünmüyorum...

2-Su ana kadar ki istatistikleri TRABZONSPOR tarihinin en kötü sonuçlari

3-Sürekli suçu baskasinda arayan kuruma olmadigi gibi ekibine de saygisi olmayan biri...

4-Liderlik kimligi sergileyemiyor.....

Saha kenarinda hareketli olmak iyi teknik direktör olmakta önemli bir kriter degildir.....

O da zaten bizi istemedigi için bir an önce gitmesi gereklidir...

sultantekke
25.02.2006, 19:32
ben katilmiyorum vahid hoca devam etmeli istikrari yakalayamiyan takimlar hoca degisiminden dolayi basarili olamiyor

eren_61
25.02.2006, 21:27
1-Kurumuyla bütünlesmeyen,saygi duymayan kisinin o kuruma fayda verebilecegini düsünmüyorum...

3-Sürekli suçu baskasinda arayan kuruma olmadigi gibi ekibine de saygisi olmayan biri...

Saha kenarinda hareketli olmak iyi teknik direktör olmakta önemli bir kriter degildir.....

kesinlikle dogrusmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

zanoylu
25.02.2006, 21:34
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Bu konunun hala açik olmasi bence uygun degil olmayan, varolmayan konularda yorum yapmak .Hem konunun muhattabina zarar verir hemde taraftarlar arasinda hosnutsuzluk yaratir( karsilikli dialoglarda ) onun içindir ki kendimize daha fazla zarar vermeyelim.....</TD></TR>

U.Sadıkoğlu
25.02.2006, 21:35
ee vahid gidecek kim gelecek bole konusanlar size diyom soyleyin bagalum

eren_61
25.02.2006, 21:36
bazilari zannediyoki biz sadece altay macina bakarak hocaya gitsin diyoruz.bir okuyun bunlar yalansa söyleyin

gruplarin içinde 9 puan almasina ragmen gruptan çikamayan tek takim tS , karagümrügün gol atabildigi tek takim TS, türkiye kupasi grup maçlarinda, evinde rakibine 3 farkli yenilen tek takim yine TS ligde 13 dakikada 4 gol yiyen tek takim yine ts... son iki dakikaya galip girip maçi maglup bitiren tek takim evet evet yine TS ......vay be yine de "ilk" lerin ve "tekl"erin takimiyiz arkadaslar......yürübeee kim tutar seni.....

ben yazmadim bunu.altay maçi kural hatasi formunun 5. sayfasindan aldim

westsideboy
25.02.2006, 21:37
bence vahid hoca kalmali çünkü o hoca olmasa bizim durumumuz böyle olmazdi hem vahid hoca gitse takimin basina kim gelecek?? yaptirdigi transferlerde çok iyi.<!--
var SymReal&#079;nLoad;
var SymReal;

Sym()
{
window.open = SymWinOpen;
if(SymReal != null)
SymReal();
}

Sym&#079;nLoad()
{
if(SymReal&#079;nLoad != null)
SymReal&#079;nLoad();
window.open = SymRealWinOpen;
SymReal = window.;
window. = Sym;
}

SymReal&#079;nLoad = window.&#111;nload;
window.&#111;nload = Sym&#079;nLoad;

//-->

izmirdenayhan
25.02.2006, 21:56
-CEVAP VERIYORUM....

TRABZONSPOR gibi bir takimin t.direktör bulamayacagini düsünenler bu takimin kalibresinin farkinda degillerdir......

Güvenç Kurtar gibi bir hoca bile gitti Rizespr'a 2-3 haftada farketti durum,takima bir kimlik kazandirdi ivme verdi.....

U.braems,G.leekens,... geldiklerinde TRABZONSPOR su ankinden dahaiyi bir kulüp degildi....

Bu takimin büyüklügünün,KURUMSALLASMA yönünde önemli adimlar attiginin lütfen farkina varin arkadaslar....

61-firtina
25.02.2006, 22:12
En iyisi neyse oolsun Yeterki basari gelsin

poetricus
25.02.2006, 23:28
Arkadaslar o giderse kim gelecek? Önce bu soruyu yanitlayalim bence. Ben her zaman yabanci hocadan yanayim. Zaten bu gün hangi Türk hocayla anlasabiliriz ki var mi bize uygun biri su an Türkiye'de?

Dostum sordugun soruya bak! Trabzon'da metrekare basina bir teknik direktör adayi düsüyor. Eski futbolcu ve hocalarin, ikinci, üçüncü hatta amatör liglerde hocalik yapmis herkesin Trabzonspor'da göreve hazir oldugunu bilmiyor musun? Trabzonspor hocasiz kalir mi? Önce bir Vahid Hoca'dan hayirlisiyla kurtulalim elbet "yerlinin yerlisi", bir "öz evlat" buluruz.

poetricus
25.02.2006, 23:35
Son iki dakikaya galip girip maçi maglup bitiren tek takim evet evet yine TS!

Küçük bir hatirlatma: Bildigim kadariylaBayern München de Sampiyonlar Ligi final maçinda Manchester United karsisinda son dakikaya 1-0 önde girmis, son dakikada yedigi iki golle maçi ve dogal olarak da kupayi kaybetmisti. Hatirladigim kadariyla Hoca'yi da kovmamislardi.

Bu arada Güvenç Kurtar'in bugüne kadar Kocaelispor disinda, çalistirdigi bütün takimlari küme düsürdügünü de hatirlatayim.Urbain sadece Trabzonspor'a degil, Türkiye'ye gelmis yabanci hocalarin en iyilerinden biridir. Leekens'in bu takim için neler yapmaya çalistigini ve nasil gönderildigini de lütfen hatirlayalim.Sir Alex Ferguson kaç yildir Manchester United'in basinda bilen var mi? VahidHalilhodziç'in bir takim uygulamalari benim kafamda soru isareti.Tam olarak o Türkiye'yi ve Trabzon'u biz de onu tanimiyoruz. Nasil bir takim devraldigini da unutmayalim.Ölçülebilir seylerden hareket edersek bugün bu takimda forma giyen pekçokveya her an giyebilecek durumda olan pekçok genci Vahid Halilhodziç sayesinde kazandigimizi unutmayalim. Ergin ve Ali'yifirina verenVahid Hoca miydi? Bugüne kadarGeorge Leekens disinda yerli ve yabanci hangiteknik adam genç yeteneklere bu kadar sans verdi? Bence bazi seyler için acele ediyoruz. Hemen mahkeme kuruluyor, hem savci, hem hakim hem de cellat olmaya soyunuyoruz. Son yillarda iki yil üst üste ayni hocayla çalistigimizi hatirlayan var mi?Ister idari ister teknik olsun istikrarli ve devamli yönetimler basari getirir. Görevde kaldigi süre içindeki icraatlarina bakarak verilecek hüküm bakis açimizin eseridir. Saha sonuçlari tartisilmaz gerçekler. Ama onlarin ne kadar hocanin eseri oldugunu bence tartisabiliriz. Ona bakarsaniz Trabzonspor'un iki hafta üst üste maglup olmasi ilk kez Senol Günes'e nasip olmustur. Az kalsin üç kez üst üste maglubiyet de ona nasip olacakti ki istifa etti. Ama bu Senol Günes'in Trabzonspor'un hocasi olarak dört yil kadar basarili olmasini engellemistir. Tarihte aldigimiz en agir yenilgi olan 7-1'lik besiktas maglubiyeti de Senol Hoca yönetiminde gerçeklesti. Ama bütün bunlar Hocanin Trabzonspor ve Millî Takim'da büyük basarilar kazanmasina mani olmadi. Bu örnekler daha da çogaltilabilir.Ben biraz acele ettigimizi düsünüyorum.

Bunlari herhangi bir arkadasima cevap olarak yazmadim. Sadece kendimizi sorgulamamiz gerektigine inaniyorum. Son yillarda iki de bir "Istemezük"ayaklanan yeniçerilere benzemeye basladikki böyle bir taraftar tavri bir camia için tehlikelidir.

Selam ve muhabbetle...

Emiroğlu
26.02.2006, 00:02
SITE YÖNETICILERINDEN BU KONUNUN KAPATILMASINI TALEP EDIYORUM..

ÖNÜMÜZDE ZOR MACLAR VARKEN KONUSUP TARTISMAMIZ GEREKEN BASKA KONULARI KONUSMAK VARKEN SUAN BUNLARI TARTISMAK COK YERSIZ TARAFTARI BÖLEN VE HUZURSUZLUK CIKARTAN BI KONU OLDU.. KONUSMAYALIM DEMIYORUM AMAA LIG SONUNA DOGRU TARTISMAYA BASLASAK DAHA YARARLI OLACAGINI DÜSÜNÜYORUM.. BU SAATTEN SORA HOCA ZATEN GIDEMEZ.. SUAN KONUSMANINDA BI ANLAMI YOK..

toshiba
26.02.2006, 00:17
Elde oyuncu mu varda oynatmiyor adam? Eger arjivlere bakilacak olursa devre biterkennerelere oyuncu alinmasi gerektigini soyledi. Yapilmamasi halinde nerelere gelinebeilecegini de soyledi adam gercekci konustu. Sirplar da dahil hocanin istedigi gercek oyuncular degildi diye dusunuyorum gelen oyuncularin.

Birde eski teknik adamlar gibi ezilmiyor futbolcularin altinda. En azindan Emrah gibi takimi SL'ye girmeye hazirlandigi sirada satmaya kalkan bi adama haddini bildirdi gondertti takimdan. Bu da bir artisidi rteknik adamimizin.

Sezon sonunda bari istediklerini alirsak seneye sampiyon yapacaktir bizi diye dusunuyorum.

Mollasalihoğlu
26.02.2006, 00:28
feridun ve ufukhan varken tayfun'u oynatiyor mesela..

Berk Eren
26.02.2006, 01:37
vahid hocanin gidipte bu takimin basina öz trabzonlu birisinin getirilmesi yanlis olur..tabiiki isterim bole biseyi ama basarili olunamaz..hangi oz trabzonlu teknik adam yattarayi zapt edecek,hangisi gokdenizi rahat bir sekilde oynatabilecek veya yedek soyundurabilecek,hangisi fatih formsuzken yedek soyunduracak onu,ve hangisi alt yapiya onem verecek..vahid hoca suanda bizi sampiyonluga goturebilecek isimlerin en basinda geliyor..adam ne zorluklarla neler yapiyor,hala baskalari gitsin diyo..adam taktigini veriyor,antep deplasmaninda maci 2farkla aliyor hala yok takim cok kapanmis,ezilmis filan..vahid hoca seneye her mac kapanalim tek atak tek gol yapalim,sampiyon olalim,sonuna kadar VAHID HALIHODZIC...

Berk Eren
26.02.2006, 01:40
ve bise daha renkdaslarim birakin bu son iki dakkada iki gol yedi,yok ewinde su kadar fark yedi muhabbetlerini,biz sampiyonluk macini evimizde 1-0 ondeykenkaybettik 96da,senol hoca kotu hoca mi ozaman???!!!

hamucera
26.02.2006, 02:58
evet bence öle

çok kaliteli bi hoca degil. ama bu adam kalmali ne olursa olsun. yoksa ne sampiyonluk nede istikrar.

zaten 20 yildir olamadik. alistik artik ben 1 senemi daha feda edebilim. e azindan istikrarli bi takimimiz olur

Özer Öztekin
26.02.2006, 03:00
bu adamla büyük düsünemeyiz. kalan maçlarin hepsini kazansak, ne olur? en fazla 3. oluruz. kupa gitti, sen de gideceksin Vahit. ama sezonu bitir bakalim. kariyermis, ne kariyeri? 2. lig takimini 1-0 zor yenion. fransadan topçu getircem dedin gittin, sirplari(vatandaslarini) getirttin. hadi stepanov neyse de o djokaj ne ya!.... takimi degistirdin, 10 adam gönderip aldin? kayseriye yenildin bise demedik, karagümrügü son dakika golüyle yendik, ligte kazandigimiz 3 maç da eziyetle.. bana göre türkiyedeki en iyi kadro bizde ama zorla maç kazanioz. bunun nedeni de vahittir. kaskol takarak sempatimizi kazandin, ilk yari oynanan kötü futbola ses çikarmadik ama geleli az olmadi. takimda olumlu katkin yok. bu kadar temposuz oynayan bi takim görmedim. antebi yendik ama nasil yendik? hayatimda bu kadar ezildigimiz bi maç görmedim. kisacasi yönetimimiz de büyük düsünüyo, sen yoksun bi dahaki sene...

Tüm maçlarini kazansan da adam seni göndermek istiyor Hocam....Çünkü gözünün üstünde kasin var...Olaylari degerlendirme diye bir ders olsaydi yukaridaki arkadasa 10 üzerinden - (eksi) 125689 verirdim.

hcicek61
26.02.2006, 03:19
ILK BASLARDA BEN HOCANIN KALMASINDAN YANAYDIM" FAKAT SON HAFTALARDA SONUÇLAR IYI AMA DEVAMLI DEGISIK KADRO, HOCANIN OLMAZ OLMAZ TAVIRLARI VS YANI PEK HOCANIN KALMASINDAN YANA DEGILIM. BENCE YERLI VE TRABZONU TANIYAN BIR HOCAYLA YENI SEZONA BASLAMALIYIZ. BENIM ÖNERIM ZIYA DOGAN VEYA SAMET AYBABA

batugol
26.02.2006, 05:29
Vahit hocanin degisik kadro ile sahaya cikmasinin ne zarari oldugunu ve neden bu kadar sikayet edildiginianlamis degilim. Bir takimin tum oyuncularininher zaman icin ilk onbirde oynayabilecek duzeyde olmasi avantaj midir dezavantaj midir ? Soyle bir dusunun bakalim son iki senedir ligiikinci bitirdik, ama oynayan oyuncu sayisi 16 yi gecti mi? Ilk 11 de oynayan da sonradan oyuna girecek de belliydi. Sakatlik ve cezalar cok olmadigi icin ligi 2. bitirebildik. Hatta yanlis hatirlamiyorsam Huseyinin gecen sene kart cezalisi diye oynamadigi hic bir maci kazanamamistik. Bu sene basimiza neler geldigi belli fazla yazmaya gerek yok.

Vahit Hocanin geldiginden beri bu takimda yapmak istedigi enonemliicraat , futbolcu hegemonyasini yikmaktir. Su ana kadargorunen debuyuk olcudebasarili oldugudur.Devre arasinda curuk elmalarin buyuk bir kismi gonderildi. Alinan oyuncularin daperformansi tatmin edici ve son bes mac da kazanildi. Hocanin bundan sonraki amaci tum oyunculari ilk 11 de oynatacak duzeye getirmektir. Ayrica ben Vahit Hocanin iyi bir taktisyen oldugunu dusunuyorum, oyuna gore sahaya ilk 11 surmesinin neresi kotu ? Daha bir Barcelona, Chelsea, Real Madrid olamadik maalesef , oldugumuzda rakipler bize gore oyunun belirler ama olana kadar kazanmak icin rakibe gore oyun taktigi ve oyuncu degisikligi yapilmasi son derece normal. Galatasarayin Avrupa sampiyonu oldugu zamani hatirlayin her maca neredeyse degisik kadro ile cikiliyordu.

Bir de bu futbolcularla butun gun beraber olan hoca o hafta kiminhazir kiminhazir olmadigini hocadan daha iyi bilebilme imkanimiz var mi?Gaziantep macindaYattara niye yok diye ortalik yikildi, Altay macinda Yattaranin nasil oynadigi malum.O zaman da bazi arkadaslar gene Hocanin taktigi kotu o yuzden oyanayamadi diye yazdi.Herkese gorusune saygiliyim, forumun amaci da bu olmali biribirimize saygili olarak fikirlerimizi aciklamak.

Sonuc olarak Vahit Hoca kalmali ve sabirli olmaliyiz. Son yirmi iki yildir sampiyon olamiyorsak bunun en buyuk sebebi de istikrari yakalayamamizdir. Her basarisiz iki uc sonuctan sonra herkesin kellesini isteye isteye, alt yapi yerine sadece yabanci diye alinan futbolculara verilen para ve harcanan zaman yuzunden bu hallere geldik diye dusunuyorum.Her sene bu sene desampiyon olamadik diye yasanan panik arkasindan hoca ve yonetim degisikligi artik bir fayda vermiyor. Bu kisir donguyu bir yerden kirmak lazim.O yuzden sabir ve istikrar hayatta hic bir sey hemen ve kolayolmuyor.

Su ana kadarki icraatlari ile hem yonetim hem Vahit hoca basarilidir bence, ikisinin de devamindan yana gonlum.

Tansu Onur Erdoğan
26.02.2006, 06:23

1-kurumuyla bütünlesmedigini saygi duymadigina nasi karar verdin?

2-su ana kadarki istatislikleri ts tarihinin en kötü sonuclari degil daha kötüleride war arti onun döneminde morinhoda gelse sonuc bundan farkli olmazdi

3-yattarayi gec kaldi diye beklememesi kuruma ve teknik kadroya olan saygisindan kaynaklandigini gösterir aciklamasida zaten( bu kadro bir kisiyi bekleyemez taksiyle gelsin demis)

4-liderlik kimligi sergilemiyo dedigin adam tam bi lider fransadada öyle aniliyo zaten

sonsözüm bu takim sizin gibiler oldugu sürece sampiyon falan olamaz maalesef ahmet gelir ahmeti begenmez mehmet gelir mehmeti begenmezler nedir bu ya adam futbolculunda dünyanin en iyi forvetlerinden biriydi gecen aciklanan dünyanun en iyi teknik direktörleri arasinda ilk 50 ye girmis adam

sizin futbol bilginiz dahami fazla bu adamdan bu adam giderse kim gelicek giray bulakmu ersun yanalmi birakin bu isleri smileys/smiley7.gif

Tansu Onur Erdoğan
26.02.2006, 06:25
bazilari zannediyoki biz sadece altay macina bakarak hocaya gitsin diyoruz.bir okuyun bunlar yalansa söyleyin

gruplarin içinde 9 puan almasina ragmen gruptan çikamayan tek takim tS , karagümrügün gol atabildigi tek takim TS, türkiye kupasi grup maçlarinda, evinde rakibine 3 farkli yenilen tek takim yine TS ligde 13 dakikada 4 gol yiyen tek takim yine ts... son iki dakikaya galip girip maçi maglup bitiren tek takim evet evet yine TS ......vay be yine de "ilk" lerin ve "tekl"erin takimiyiz arkadaslar......yürübeee kim tutar seni.....

ben yazmadim bunu.altay maçi kural hatasi formunun 5. sayfasindan aldim sahada vahid oynamiyo arkadasim biraz düsünerek yazin ya bütün bu skorlardan nasil hocayi sorumlu tutuyosun senol günes olsaydi cikicakmiydik bu gruptan insaf ya

mkmsas
26.02.2006, 10:10
Su sayfalari okuyunca Trabzonspor'un neden yillarca sampiyon olamadagi dah iyi anlasiliyor. En basitinden Altay maçi için Halil hicayi elestirenler maça nasil ve hangi kadroyla çikmasi gerektigini de yazsalardi da ne düsünürek elestirdiklerini anlayabilseydik. Kaldi ki elestiren herkes kendi kadrosunu yazsa 17-18 oyuncudan onlarca farkli kadro kuruldugunu görmüs olacaktik. Bu isi o kadar iyi biliyoruz ki son 8 maçinda 7 galibiyet almis takimin hocasini yerden yere vuruyoruz bir de gelmis geçmis en basarisiz hoca yapiyoruz.ben halil hocanin kendimce olumlu özelliklerini ortaya koyarak kalmasini savuncagim. gerekçelerim ve gitmesini isteyenlerin iddialarina cevaplarim asagidadir. karsi görüsteki arkadaslar da gönül ister ki iki satir yazip gitsin demesin ayrintili gerekçelerle bizleri ikna etsinler.

1-Halil hoca geldiginde takim son üç maçinda yenilmis bir sezon öncesinin rakiplerini ezen trabzon'un dan eser kalmamisti. Szymek sakat, gökdeniz cezali idi. o gelince f.tekke de sakatlandi ve takimin dört yildizindan sadece yattara elde kaldi. Takim doksan dakikayi biraktim altmis dakika tempolu oynaycak mücadele edecek durumda degildi. Savunma ve kale evlere senlik gelene hosgeldin gidene eyvallah diyordu. Üstüne Eller de gitmeye karar vermis savunma sayi olarak eksilmis durumda idi. Bu durumda Maurinho.capello gelse ne yapabilir ki.

2-Takimin teknik durumu bu iken psikolojik durumu daha da kötü idi. Yönetim son günlerini sayarken takim içi arkadaslik,takimdaslik ruhu,Trabzon ve trabzonspor için mücadele arzusu diye bir seyden söz etmek mümkün degildi. Emrah,erdinç,Volkan,Ibrahim gibi ruhsuzlar hem takimi hem sehri sabote ediyorlardi. Bu da isleri içinden çikilmaz hale getiriyordu. buradan sonra bakalim halil hoca ne yapmis.

3-Ilk geldiginde futbolculari paragöz ve ruhsuz olmakla suçlayip gündeme bomba gibi oturdu. o açiklamalari son derece yerindeydi ve devre arasi kastettigi oyunculari takimdan temizleyerek (erdinç hariç) en önemli hamlesini yapti.

4-ilk yarinin son haftalari sakatlarin da iyilesmesi ile rize galibiyeti ile baslayan süreçte takim umut verdi. Rize maçinin ardindan Fener maçi hakemin engeli nedeniyle kazanilamadi. Ardindan Ankara maçi son iki dakika yenen gollerle kaybedildi. Bu maçin sonucunu Halil hocaya yüklemek haksizliktir. 2-0 ve 2-1 önde iken laubali vuruslar yüzünden golleri kaçiranlar taç atisinda bile duracagi yeri bilemeyip gol yememize neden olanlar vermelidir hesabi.Son maçta ise bjk galibiyeti ile ilk yari bitirildi.

5-Devre arasi takimda tam anlami ile operasyon yapildi ve neredeyse birtakim gönderildi. Gönderilenler içinde su kalsaydi diyecegimiz bir ismin oldugunu sanmiyorum. Ama bu isimlere Erdinç de eklenebilirdi.Ama halil hocanin kayseri maçindan sonra bazi isimleri göndermem gerekirdi ama sayisal eksiklikten dolayi burdalar diyerek bu oyuncuyu kastettiginin düsünüyorum.

6-Halil Hoca'nin en önemlis artisinin maça göre kadro ve taktik belirlemesi bunu da iyi yapmasi oldugunu düsünüyorum. Bakinca F.bahçe-Bjk-G.antep maçlari bunlarin en iyi örnekleri olarak gözüküyor. Antep maçinda Yattara'yi oyuna geç soktu diye elestirilere katilmiyorum. Aksine Altay maçindaki bitmis Yattara'yi görünce hak bile veriyorum. Bence o maçtaki tek hatasi Szymek-Erdinç degisikligi idi. O maç için Halil Hoca'yi elestirenler Ö.Riza o golleri kaçirmasa ve fark gelse ne yazacaklardi.

7-Takim artik mücadele ediyor,kosuyor ve gol atti mi takim halinde seviniyor. Bir devre arasinda bunlari basarmak her babayigidin harci degildir.

8-Altay maçinda çikardigi kadroyu elestirenler ilk yarim saatte üç farki rahatlikla yakalayabilecek pozisyonlari hatirlamiyorlar mi? Bu maçin sonuna dogru kosmayan mücadele etmeyen oyunculardir suçlu.Aldigi her topu geldigi gibi ceza alanina ortalayan Yattara'yi ya da ikinci yari her ayagina gelen topu ezen Fatih Tekke'ye na yapabilirdi. Kimse bana oyndan alsaydi demesin.Çünkü oyundan alsaydi bugün bir elestirenler ozaman on elestirecekti.

9-Yapilan trnasferlerdeki yüksek isabet. Bu bir hoca için önemli bir artidir. Birde gariban Senol hoca'nin istedigi adamlar alinmadi diyenlere sadece bir örnek.Zurawski'nin yasi fazla, bu oyuncuya verecegimiz paraya onu bir daha satamayiz diye engel olan Senol Hoca degil miydi.Simdi istedigin kadar dizine vur.

Kemal Musaoğlu
26.02.2006, 10:15
yukaridaki arkadasa katiliyorum.

Mustafa Mahmutoğlu
26.02.2006, 10:23
ya arkadaslar..bence vahid halilodziç hakli.neden mi?çünkü gerçektende istedigi transferler gerçeklesmedi.geçen seneye bakalim szymkowiak i aldik.ama zurawskiyi alamadik.neden?parami yetmedi?adamin herhangi bir rahatsizliimi wardi?hayir.biz alamadik.eger alsaydik zurawskiyi su anda hem szymkowiak in performasi bir kat daha yüksek olucakti hemde su anda bu durumda olmucaktik.bakin fatih tekkeye adam sakatlandi,ömer rizayi aldik oda sakatlandi,ali güzeldalla ergin war ee onlarda tam alisamadilar.alcaktik.her neyse vahid halilodziç konumuz.ben tam anlamis degilim.çok karisik cevaplar veriyor vahid halilodziç hocamiz.bir ara:"benim isdigim transferler yapilmadi" diyor.2 maç öncede:"ben savasmayi seçtim,sonuna kadarda savasacagim" diyor.hangisi dogru vahid hocam!?vahid hoca disiplinli bir hoca ewet dogru.aslinda bu adam ne istiyorsa yapilmasi lazim.simdi o büyük ihtimalle bir transfer daha isticek.neden mi?çünkü gazetede okudum nuri albayrak demiski:"gökdeniz durduk yere fatih tekkeyi suçluyor ve basimizi agirtiyor.biz böyle bir oyuncuyu yuvamizda barindaramayiz.sezon sonunda göndermeyi planliyoruz" demis.eger bunlar dogruysa bence bir transfer daha gerekli ama eger halilodziç in istedigi transfer yapilmazsa halilodziç tabii ki basarili olcaktir.bir seri yakaladik bu sivas maçinida kazanirsak VAHID HALILODZIÇILE DEVAM

mustafakaya
26.02.2006, 13:18
yahu hoca elindeki kadroyu genisletmek istiyor, alternatif olusturmaya çalisiyor, hep ayni oyunculara yüklenmeyeyim diyor, derinlikli bir kadro olusturmaya çabaliyor ve bunu yaparken trabzonspor altyapisindan beslenmeyi ihmal etmiyor. yapilan transferlerde mümkün oldugunca genç, diri oyuncular alinmasina dikkat ediyor. ve isteksizleri takimdan yolluyor ve yolladi da. devre arasinda büyük çapli bir operasyon yapti zaten. insallah kalirsa sezon sonu daha bir oturtacak. gidecekse bile hocanin takim üzerindeki icraatina izin verilmeli. çünkü mücadele istegini kaybetmisleri yolladi. samet aybaba'nin kendi döneminde yaptigi kismi gençlestirmenin faydasini ileri ki sezonlarda gördük. vahid hocaninkini de görecegiz insallah. senol günes hoca elindeki onbire çok yükleniyordu. geçen seneki kupa maçlarinda astakima çok yüklendi ve biz lig yarisinda zayif kaldik. ki geçen sene kupa haybeye oynaniyordu. bu seneki gibi bir para da yoktu ortaya. biz önce düzgün mücadele eden bir takim sonra da lig sampiyonlugu istiyoruz.kupa falan bos.

yaranozlu
26.02.2006, 14:08
vahit hocayi savunanlara saygi duyuyorum ama onu elestirenlere karsi sölediklerini düsününce bunlari yazmak istedim. vahit hocanin elinde takim mi var, elindeki oyuncularla ne yapsin, takim yeni kuruldu, yok isinamadi vs. . bana göre vahit hocanin elinde türkiyenin en iyi kadrosu var. Takimi o kurdu, ilk yari yenilirken konusuodu bise demiyoduk ama bu takimi o kurdu. Istediklerini gönderdi yerlerine istediklerini aldi. Yendigimiz maçlar güç bela, averajimiz eksi... Karagümrügü nasi yendik maça gidenler bilir. Agliyoduk yaa.. Sahaya o mu çikcak diyenler, ne demek yani. verdigi taktigi mi uygulamiiyo futbolcular. antep maçinda tarihimizde ilk defa 9 oyuncuyla defans yapma fiikrini kendileri mi çikardilar. takim yeniymis, isinamamis... bunlar kötü takimlarin söledigi yalanlardir. Ziya dogan geldiginde hiç maç kaybetmeden seri galibiyetlerle ilerlerken ilk onbirde direk oynayan Tolga, Volkan gibi isimler hepsi yeniydi. ama adam gibi oynuyolardi. Volkan takima isindi da noldu, gitti. Adam gibi taktik verirsen odunu bile iyi oynatirsin ama Vahit hoca geldiginde beri taktiksel olarak hiç ama hiç ilerleme göremedim ben. ufak takimlara karsi bile ezik oynuyoruz. az daha karagümrüge yenilcektik... attigimiz goller tamamen ayni. Yattara, Fatih veya Szymkowiak bi hareket yapip tehlike olusturacak, yine bu isimlerden biri bitirici vurusu yapacak. Bu golleri 5 yasinda çocugu takimin basina getirsek yine atariz. Ama oyunun genelinde iki pas arka arkaya yapamiyoruz. Takimin hemen hepsi milli oyuncular, böle bi takim böle maçlar çikariyorsa ki 5 ay oldu geleli, bütün suç Vahit hocadadir. Kariyerinden bahsedip duruyo, Trabzonu sürekli küçümsüyo, arkadasi Tiganadan ben hiç böle bise duymadim... kariyerini düsünüyo da kariyeri için hiç bise yapmio. benim anladigim son olaylardan da korkmustur zaten, Trabzonu kafasinda silmis, sezon bitse de gitsem, baskanimizin da onu istedigini düsünmüyorum, böle bi takimin bu sekjilde top oynamasini istemiyorum. ben beklerdimki Altay maçinda sagdan soldan saldirip sahayi Altaya dar etcez die ama nerde... Sivas Altaydan da iyi defans yapio, bakalim nolcak, ins. yeneriz ama bu Vahit hocayi kurtarmaz. Kupa gitti yok yere...

eren_61
26.02.2006, 14:11
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

İslam Sezer
26.02.2006, 15:47
vahid hoca kalmali.giderse yazik olur,hersey silbastan,önümüzdeki seneyide kaybederz...

Akın_61
26.02.2006, 16:16
Bence vahit hoca ile devam etmeliyiz bize istikrar lazim...vahit hoca tecrübeli bi hoca kesinlikle kalmali

FANATIK61
26.02.2006, 18:03
Sivas Macindan sonra yine herkes Hocaya yüklenecek, Allah askina Yattara ile Szymek ne yapta bugün, onlari oyundan aliyor Vahid Hoca ikiside Kafalarini salliyor. Sallarsin tabiki cünkü mevkilerinde onlar ile rekabet edecek Futbolcu yok Kadroda, onunu icin Kafalarina göre oynuyorlar...

Emre B.
26.02.2006, 18:06
Hoca istifa etmemeli.Bu gün futbolcular kötü oynadi

AyhanPe
26.02.2006, 18:10
oyuncu degisikleri ve özellikle zamanlamasi adami fitik eder..senol
hoca ondan cok daha iyi okuyordu oyunu.bu oyuncularla daha basarali
olurdu..

canim TS
26.02.2006, 18:10
Sivas Macindan sonra yine herkes Hocaya yüklenecek, Allah askina Yattara ile Szymek ne yapta bugün, onlari oyundan aliyor Vahid Hoca ikiside Kafalarini salliyor. Sallarsin tabiki cünkü mevkilerinde onlar ile rekabet edecek Futbolcu yok Kadroda, onunu icin Kafalarina göre oynuyorlar...

haklisin dostum, amapeki Hüseyini niye oyunda cikarmadi? O ne yapti, bügün rakipe pas vermekten baska. Oyunculari niye gec alir? Ufukhani niye oyatmas?

Neyse Hocanin taktiri artik. Hoca dir 11 kuran ben degil. Sordum sadece zaten.

Tunga
26.02.2006, 18:11
Vahid Hoca devam etmeli bence de. Hem de bir haftadir kimseye düzmedigim methiyelerimi (!) ona göndersem de kalmali.

Kalmali da, artik yönetimler de, hocalarin arkasina saklanmamali.

Ey Trabzonspor camiasi: "Sevkle Vahid Hoca'ya desteginiz Senol Hoca'da neredeydi? Ilk yarida Istanbul'da Sivas'a yenilen Trabzonspor bu aksamki takimdan daha mi kötüydü?"

Gönder Senol'u, gönder Vahid'i, gönder Ziya'yi...

NEREYE KADAR? 20 SENEDiR BiLDIGIMIZ TEK ÇÖZÜM GÖNDERMEK!

SANSA BAK YAHU, DÜNYADAKI BÜTÜN KÖTÜ HOCALAR (!) DA BIZI BULUYOR!

Adnan Mollasalihoğlu
26.02.2006, 18:14
Ya birakin bu isleri Senol Hoca'nin ne suçu vardi o zaman bu takim onun zamaninda da bu kadar oynuyordu.Sivas maçi Malatya maçi Altay maçi takimda ne taktik var ne bise boyuna ortadan sisirme toplar.Bu hocayla degil sampiyonluk mücadelesine gitmek Tuvalete bile gidilmez.Kendi futbolcusunu yermekten baska hiçbirsey yapamaz.Aciz insan.Senol hoca bilmiyordu zaten futbolculara yermeyi yenilince hep suçu üstleniyordu ya vahid hiç duydunuz mu kendini elestirdigini???Hoca al bavulu ko yola bu kadar diyorum...

Mustafa Önal
Sivas Macindan sonra yine herkes Hocaya yüklenecek, Allah askina Yattara ile Szymek ne yapta bugün, onlari oyundan aliyor Vahid Hoca ikiside Kafalarini salliyor. Sallarsin tabiki cünkü mevkilerinde onlar ile rekabet edecek Futbolcu yok Kadroda, onunu icin Kafalarina göre oynuyorlar... hoca neden elinde hazir olani kullanmayi beceremiyor. iki maçtir tayfun dedi durdu. tayfun ne yapiyo iki haftadir. kendi evimizde gol atabilecek 3 oyuncuyuda oyundan aliyon golü kim atcak. sey diceksiniz onlar sahada yoktu. girenler olabilcekmiydi.bu takimda ömer rizadan daha iyi sivas savunmasiyla mücadele etcek topçumu var.son 10 dk sag beksiz oynasan ne olcak 1 forvet fazla oyna . fener maçinda degisiklikleri zamaninda yapamadim dedi . bir çok kez futbolculari suçladi. hepsine es geçtik takima ne katti onu bi görsek. yaptigi icrat ne ? bu takim hocasiz da maç kazandi bundan önceki sezonlarda

yakup midi
Vahid Hoca devam etmeli bence de. Hem de bir haftadir kimseye düzmedigim methiyelerimi (!) ona göndersem de kalmali.

Kalmali da, artik yönetimler de, hocalarin arkasina saklanmamali.

Ey Trabzonspor camiasi: "Sevkle Vahid Hoca'ya desteginiz Senol Hoca'da neredeydi? Ilk yarida Istanbul'da Sivas'a yenilen Trabzonspor bu aksamki takimdan daha mi kötüydü?"

Gönder Senol'u, gönder Vahid'i, gönder Ziya'yi...

NEREYE KADAR? 20 SENEDiR BiLDIGIMIZ TEK ÇÖZÜM GÖNDERMEK!

SANSA BAK YAHU, DÜNYADAKI BÜTÜN KÖTÜ HOCALAR (!) DA BIZI BULUYOR! siz gönder gönder deyince benim de aklima geldi gönder hüseyini gönder tayfunu gönder celalettini gönder lee yi gönder gitsin....göndersinler ülser olduk manyak olduk manyak.....bu adamlar futbolcu bide hüseyin milli takima çagriliyor......

Tansu Onur Erdoğan
26.02.2006, 18:20
birakim ya senol hoca istifa diyenler simdi senol hocanin günahi neydi diyo senol günes nedir yane yapmis senol günes ziya dogandan tas gibi takim aldi onun eline gecince böyle olduk birakin bu isleri

izmirdenayhan
26.02.2006, 18:24
Aman sakin haaaa Vahid hoca hakkinda olumsuz bisey yazmayin yazan bozguncudur.!!!!!

Küme düsme potasina girsek dahi hoca kalmali..

o bir general,gerilla,hirsli,Avrupa'nin 50.t.direktörü,takimi birakip gidecegini söylesede,sürekli aglasa da çok mücadeleci biri,saha kenarinda izliyor maçi,Fransa görmüs adam,....

Hem biz ne anlariz futboldan.......Tüm sorumluluk kötü sonuçlar için futbolcularda,taraftarlarda,yönetimde...ama kesinlike teknik patronun sorumluluigu yok..Ayrica çok önemli bir kriter daha...o geldikten 2 ay sonra takim gol attiginda daha güzel sevinmeye basladi bunu da becermek çok zor bir isti dogrusu.!!!!!!!

Sonsuza kadar vahiiiidd ile...bosverin gerekirse tüm futbolcular yollansin.!!!!!!!

izmirdenayhan
26.02.2006, 18:48
Sorulmus cevaplayayim.

Sayin hocamizin demeçlerinden,bizzat duydugum sözlerinden,davranis modelinden çikardim...Durup duruken hocaya yapmadigi seyleri atfetmek gibi bir çaba içinde degilim...

2-su ana kadarki istatislikleri ts tarihinin en kötü sonuclari degil daha kötüleride war arti onun döneminde morinhoda gelse sonuc bundan farkli olmazdi...

-Morinho da gelse farkli olmazdi sadece sizin tafinizdan öngörülen bir varsayim..Ben futbolu bilmiyorum Hodziç i elestirdigim için ama siz olmayan bir durumlarla ilgili tahmin yapip kestirip atabiliyorsunuz..Eyvallah ne diyeyim....

3-yattarayi gec kaldi diye beklememesi kuruma ve teknik kadroya olan saygisindan kaynaklandigini gösterir aciklamasida zaten( bu kadro bir kisiyi bekleyemez taksiyle gelsin demis)

-Ben kuruma saygisizlik derken Yattara olayindan bahsetmedim ki.Bir takimin sözlesmeli maasli isçisi bütün kamuoyu karsisinda benim burada ne isim var ben buraya kariyerimi zedelemeye gelmedeim derse o kisinin kuruma saygili oldugunu söylemek pek kolay degildir....

4-liderlik kimligi sergilemiyo dedigin adam tam bi lider fransadada öyle aniliyo zaten,

-Lider ekibini kurar ancak ondan sonra ekibinden saygi görür,lider gerektiginde sorumlulugu üstüne alir,lider sürekli ekibini disariya olumsuz lanse etmez,lider zor anlarda öncü tavir sergiler...

sonsözüm bu takim sizin gibiler oldugu sürece sampiyon falan olamaz maalesef ahmet gelir ahmeti begenmez mehmet gelir mehmeti begenmezler nedir bu ya adam futbolculunda dünyanin en iyi forvetlerinden biriydi gecen aciklanan dünyanun en iyi teknik direktörleri arasinda ilk 50 ye girmis adam

-Beni tanimadan beni sampiyonluga engel zümre içine koymaniza sasirdim dogrusu....Istikrararin,ekip isinde herkesin sorumluugu oldugunun bilincindeyim iste bu yüzden aylarca HODZ,C den liderlik bekledim ama artik ONDAN UMUDUMU KESTIM..bu da benim kulübe üye olan 30 senedir bu takimin attigi her takimi takip eden bir kisinin hakki..!!!

sizin futbol bilginiz dahami fazla bu adamdan bu adam giderse kim gelicek giray bulakmu ersun yanalmi birakin bu isleri http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

-Benim dediklerimin tam tersini söylerken sizin muhtesem futbol bilginiz oluyor da benim neden futbol bilgim olmuyor???.Elestisri herkesin hakkidir..Kisilik hakllarina sayguisizlkik yapmamamk kaydiyla...

Altay maçini canli ve diger tüm maçlari tv den izledim ve hocanin takima verdigi olumlu bir gelisme göremiyorum....

Saygilarimla....

AyhanPe
26.02.2006, 18:54
taktiksel olarak fena degil gerci hoca ama oyunu okuyup müdahale
etmekte cok gec kaliyor..ömer riza symek ve hüseyin cok
kötüydüler..hani yedek klübeside pek zengin sayilmaz ama bosu bosunada
onlari oraya koymuyorsun..üc dört mactir cildirtiyor bi zamaninda
oyuncu degisikligi yapmayarak.kazandigimiz antep macinda fitik oldum
resmen.

Taner Gündoğdu
26.02.2006, 19:01
ferhat ve tayfuna nasil sabretti 90 dk. anlamadim. ufukhani unuttu gitti...

Medallion
26.02.2006, 19:03
Vahid Hoca Tayfun'u, Hasan Ucuncu'yu oynatarak, kim calisirsa onu oynatirim mesaji veriyorsa, isteksiz oldugu zaman Yattara'yi bile kesiyorsa, disiplini saglamak icin bir futbolcuyu beklemiyorsa tek diyecegim sey helal olsun olur. Yoksa ezikler Daum' u begenmiyor, Gese'ler Gerets'i BJkliler deTigana yi. Lucesku her yenilgiden sonra sucu hakemlere atan, aglayan, kisiliksiz adamin biri. Ziya Dogan korkak futbol oynatiyor. Senol Gunes takimi ne hallere soktu. Ozkan Sumer yuzunden takimdan ne adamlar gitti. Yazmakla bitmez.

Dilegim Hocayla 3 yillik sozlesme yapip, takimdaki kalan amator ruhlu futbolculara yol vermek. Boylesidaha mantikli.

Tunga
26.02.2006, 19:04
Bir insani desteklemek demek onun yaptigi herseyi dogru bulmak demek degildir. Bu nedenle Vahid Hoca'yi elestirmek de hakkimdir, onun kalmasini istemek de.

Vahid Hoca'nin yaptigi her hareketi dogru bulmuyorum. Örnegin devre arasi konusmalari hosuma gitmemisti. Antep maçi sonrasi takim iyiye gidiyor dediginde de ona %100 katilmadim.

Bunlar bir tarafa, 20 senedir denenmedik hoca kalmadi. Keza yönetim de. Demek ki tüm sistem, taraftarlar ve sadece tek tek maça endeksli destek veren / köstek olanlar da dahil, tüm sistemde bir sorun var.

Türkiye'de Trabzonspor'un sampiyon olmasini birakin, ikinciligi almasi bile artik çok daha zor. Simdi buradan çikisla, bizim Istanbul takimlariyla ayni sartlarda mücadele etmemiz zor. O zaman biz kendimiz gibi mücadele etmeli, tarzimizi ortaya koymaliyiz.

Vahid Hoca meselesine gelince. Vahid Hoca'yi geçen 4 aya ragmen hala taniyamiyorum, bazen büyük takdirimi, bazen de büyük elestirilerimi üstüne topluyor. Bir karar vermek oldukça zor. Ama bu aksam oynadigimiz rezalet maç da dahil, henüz sorunun o olduguna inanmiyorum. Çünkü takimda alternatifsiz oyuncularin çoklugu, onlarin diledigi zaman performanslarini yüksek, diledikleri zaman da düsük tutmalarinin getirdigi sikinti bu karari vermemi geciktiriyor.

Çok sevdigim Hüseyin bile alternatifsiz olusunun avantajini çok iyi kullaniyor. Normal sartlarda bu aksamki kadar isteksiz oynayan bir oyuncunun belki de bir maç dinlendirilmesi gereklidir. Ama bunu su anki Trabzonspor kadrosunda yapamazsiniz. Yattara 90 dakika dökülür, ama oyundan alinirken teknik direktör yuhalanir. Benzer tepkilerden Senol Günes de, Ziya Dogan da, Samet Aybaba da nasibini almistir.

E simdi bu kadar yan etken yerinde dururken çikip da hocayi gönderelim demek "insafsizlik" degil de "acelecilik" olur.

Ben de 30 senedir futbol takip ediyorum ama belli ki siz çook daha iyi anliyorsunuz futboldan. Hemen karar verebiliyorsunuz. Bravo. Ben anlayamiyorum, o da benim eksikligim. Mazur görün.

TSunami
26.02.2006, 19:12
aslinda meseleyi tartismak lazim. neden kalsin? neden gitsin. yada gitse kim gelecek. büyük ihtimalle lucescu. sonra her maçi antep maçi gibi oynayacagiz. hep kazansak bile kalpten gidecegiz. tribünde kafayi yiyecegiz. gelebilecek türk hoca yok. kesinlikle yok.
hocanin eksileri neler. bizi çildirttigi son iki maçi saymazsak,
1.türkiyeye uymayan tarzi. futbolcularla arasinda tam güven olusturamamasi. bazi seyleri medya önünde halletmesi.
2."giderim" kartini çok sik kullanmasi.
3.trabzon taraftarina hiç uymayan garantici oyun anlayisi.
bunlara baktigimizda oyun açisindan elinde yeterli kadro olamamasi ve kendi takimini olusturamamasindan dolayi fazla birsey söyleyemem. ama mevcut kadroyu kullanmasi bakimindan bazi futbolcularda israr etmesi veformda oyuncularin kullanilmamasi, oyuna müdahale etmemesi beni çildirtiyor.
artilari ise
1.disiplin. (bu en kritik nokta. bu konuda bazi oyuncularin durumu ile ilgili taraftarla karsi karsiya kalinabilir.)
2.senol hocanin yapamadigi seyi yapabilmesi. rest çekebilmesi. istedigi oyuncuyu aldirmasi.
3.kariyeri. ismini kullanarak daha rahat transfer yapabiliriz.
4.ve en önemlisi. istikrar. çok sik hoca degismesi iyi degil.

bütün bunlara baktigimda isin içinden çikamiyorum. ancak eger degisecekse bari simdi degissin. gelen hoca takimin eksiklerini giderip sistemini kuruncaya kadar bir kaç ay geçer. simdi zamanimiz var. ama sezon sonu yok. kalacaksa da simdiden planlama yapilmali ve bu ikide bir gündeme gelmemeli.

mustafakaya
26.02.2006, 19:44
ne hocanin, ne yönetimin gitmesi gerekiyor..trabzonspor'dan gitmesi gereken bir zihniyetvar. o da anlik yorumlar yapmak. uzun vadeli plan yapmamak. bilmemiz gereken bir teknik direktörle anlastigimiz zaman onunla sözlesmesi bitene kadar anlastigimiz. ya sözlesmesi bitince gider ya da kendiçalismak istemez, birakir gider. isteksiz hiçbir sey olmaz. bu futbolcular için de böyledir. biz taraftar olarak ise ömür boyu trabzonspora imza atmisiz. bizim istedigimiz trabzonspor ruhuna uymayan serserileri bu takimin yaninda görmemek. tek istegimiz bu..

izmirdenayhan
26.02.2006, 19:48
ya sözlesmesi bitince gider ya da kendiçalismak istemez, birakir gider. isteksiz hiçbir sey olmaz. bu futbolcular için de böyledir. biz taraftar olarak ise ömür boyu .....

...TRABZONSPOR u istemeyen maasli isçi futbolcu da olsa gider t.direktör olsa da...Benim takimimin büyüklügünün farkinda olacak futbolcu kadar en az hatatta daha fazla bunu hisssedecek t.direktör..!!!!

Hasan Cubukcu
26.02.2006, 23:55
Gercektende cok hoca degisitiriyoruz , her yeni Hoca geldiginde bir ayda ancak futbolcularlan tanisiyor ondan sonra biraz basarisiz oldumu yollamaya kalkiyoruz (Ziya Dogan , Senol Günes ) .
Biraz sabirli olsak daha iyi olur !!!!!

irfanköse276
27.02.2006, 00:38
Elbette devam!!! yönetimin verecegei en yanlis karar olur hoca degisikligi.. Vahid hocadan memnun olmadigim noktalar var. Ancak futbolda istikrar sart

kaplan6161
27.02.2006, 01:05
Sizce takimin beyni kim? Bence ilk önce teknikdirektör. Beyin organlarin çalismasini saglar. Egerbeyinde bir sorun varsa organlar islevini yerine getiremez. Getirsebile istendigi gibi olmaz.Adam kafaya koymus ben gidecegim diye sizce o maçlara mi odaklanir yoksa bosver ben hangi takimin transferini mi degerlediriyim diye düsünür. Beyin islemiyor. Buda organlari etkiliyor. Yönetimin yapmasi gereken ameliyati sezon sonuna birakip yeni bir beyin nakli yapmak.

Cyzio
27.02.2006, 02:01
Evvela Poetricus kardesime "Evet Haklisiniz; ben o bildiginiz Cyzio'yum" demekle baslayayim. Sizinle, sanal da olsa ayni ortamlarda yer almak, benim için ne büyük bir seref.

Sonra, konumuza geri dönelim. Bugünkü Sivas maçindan sonra, gene sevinerek gözlemliyorum ki, yazanlarin büyük çogunlugu hala Vahid Hoca'nin kalmasindan yana. Bu olumlu bir durum. Bir kere bugünkü maç sonucunu bir "is kazasi" olarak yorumlamak gerekir. Bu tür skorlar, bu sezonun sonuna kadar olacaktir; bunu bekleyin. Takim bu sene bir sürü çok agir bir travma geçirdi: Anorthosis maçi, Gökdeniz'in aldigi ceza, arabalarin kursunlanmasi... Bunlardan herhangi biri (üçü birden degil) alelade bir takimin basina gelseydi, o takimin yeri besincilikten çok daha asagilarda bir yerde olurdu.

Kaldi ki, hocanin kendini gösterebilecegi ilk maç olan Samsun maçinda, hakemler Trabzonspor'a her zamanki azizliklerini yapip, resmen üç puanini gasp etmislerdir. Gene Trabzonspor'un kendini gösterecegi maçlardan biri olan Fenerbahçe maçi da, hakem destegiyle (hata kelimesini kasten kullanmiyorum; çünkü hatalar istemeden yapilirlar ve hep ayni takimin lehine veya aleyhine olusmaz; istatistiksel olarak, her takima esit olarak dagilmasi gerekir) zar zor berabere bitirilmistir. Sadece hakemler sayesinde uçup giden bu 5 puani Trabzonspor'un ve Vahid Hoca'nin hanesine yazarsaniz bile, takimin su andaki durumundan iki derece daha yüksek olup 3. duruma oturmus (bu sene için konulmus hedef) bir takimin teknik direktörünü tartisiyor olacaktik.

Gelelim bugünkü maça: Sivasspor'un geçen hafata da Galatasaray'a kök söktürdügü ve Türkiye liglerinin en zor gol yiyen takimlarindan biri olduguunutulmamali. Bunun pesisira golcümüzün de sakatligi (maalesef elimize mevcut bir ikincisi yok), gol yollarimizi iyice tikadi.

Uzun lafin kisasi, problemli oyunculari takimdan uzaklastirma, gençleri takima kazandirma, gerçek bir disiplin, Avrupa'nin sayili taktisyenleri arasinda olma, zor durumlarda klübü ve sehri birakmama (araba kursunlanmasi ve papaz cinayeti olaylari pek çok Avrupali teknik direktörü, aksaminda kaçirtacak cinsten olaylardir) gibi yönleri, beni Halilhodzic'le uzun süreli bir mukavele yapma arzusuna sürüklüyor.

Poetricus kardesimin de isabetle üzerinde durdugu gibi "yerlinin yerlisi" ve "öz evlat" hikayeleri yillarca bu klübün basina musallat olmus en büyük problemlerdir. Ve bu problemler, niçin sadece bize mahsustur; bilemem. Mesela neden bir Bursaspor'da teknik direktör denilince hemen Bursalilar akla gelmez? Niçin Öz Samsunluluk, Öz Kayserililik, Öz Diyarbakirlilik, Öz Barselonalilik, Öz Milanoluluk olmaz da, "Öz Trabzonluluk" diye bir kavram vardir? Burada cevap verilmesi gereken çok önemli bir soru vardir: Teknik direktör seçerken, dogum yerine mi bakilmalidir, yoksa kariyeri ve yeteneklerine mi? Mehmet Ali Yilmaz'in bermutad maglubiyetlerden birinin sonrasinda Giray Bulak hakkinda sarf ettigi su sözleri hala kulaklarimda ve hala kanimi dondurmaktadir:

-"Takimi 2. Lige düsürse de, onunla beraberiz."

Bu ne demektir, bilir misiniz? "Giray Bulak benim için Trabzonspor'dan üstündür" demektir. Dünyada hiç bir klüp bu zihniyetle yönetilmez, yönetilemez.

Maalesef basin da bu konuya, adeta yangina gidermiscesine körükle gitmektedir. Özellikle de iki büyük yalan kullanarak:

1-) Yabanci teknik direktörü Trabzon takimi ve taraftari kaldiramaz.

Yahu neden kaldiramasin? Bu halk yamyam mi? Herhangi bir yabanci teknik direktörün basina, Trabzon'da bir sey gelmis mi? Ya da yabanci bir futbolcunun? Taraftarin hiç "Sota disari...", "Leekens istifa...", "Yattara'ya yuuuhhhh.", "Yeter artik Sommers, yeter artik..." diye bagirdigi görülmüs mü? Bu laf, Trabzonspor taraftarina yapilabilecek en büyük hakaretlerden biridir.

2-) Yabanci Teknik Direktörlere Verilen Imkanlar Yerlilere Verilse....

Bu da tamamen birsafsatadir. Senol Günes (diger kesintili olanlari saymiyorum) 1993 Ekim - 1997 subat aylarinda kesintisiz 3.5 sene Trabzonspor'da görev yapmis ve sadece bir Türkiye Kupasi kazanmistir.

Basinimiz yerli teknik direktöre bu kadar düskünse acaba neden Fenerbahçe'de Oguz Çetin ve Besiktas'da Riza Çalimbay'a sahip çikmamistir?

Evet, biraz fazla konusup, basinizi sisirdim ama bazi gerçekleri, sanirim anlatabildim. Bu anlattiklarim yüzünden "Vahid Hoca ile devam" diyorum.

Selamlar.

Emiroğlu
27.02.2006, 02:56
Evvela Poetricus kardesime "Evet Haklisiniz; ben o bildiginiz Cyzio'yum" demekle baslayayim. Sizinle, sanal da olsa ayni ortamlarda yer almak, benim için ne büyük bir seref.

Sonra, konumuza geri dönelim. Bugünkü Sivas maçindan sonra, gene sevinerek gözlemliyorum ki, yazanlarin büyük çogunlugu hala Vahid Hoca'nin kalmasindan yana. Bu olumlu bir durum. Bir kere bugünkü maç sonucunu bir "is kazasi" olarak yorumlamak gerekir. Bu tür skorlar, bu sezonun sonuna kadar olacaktir; bunu bekleyin. Takim bu sene bir sürü çok agir bir travma geçirdi: Anorthosis maçi, Gökdeniz'in aldigi ceza, arabalarin kursunlanmasi... Bunlardan herhangi biri (üçü birden degil) alelade bir takimin basina gelseydi, o takimin yeri besincilikten çok daha asagilarda bir yerde olurdu.

Kaldi ki, hocanin kendini gösterebilecegi ilk maç olan Samsun maçinda, hakemler Trabzonspor'a her zamanki azizliklerini yapip, resmen üç puanini gasp etmislerdir. Gene Trabzonspor'un kendini gösterecegi maçlardan biri olan Fenerbahçe maçi da, hakem destegiyle (hata kelimesini kasten kullanmiyorum; çünkü hatalar istemeden yapilirlar ve hep ayni takimin lehine veya aleyhine olusmaz; istatistiksel olarak, her takima esit olarak dagilmasi gerekir) zar zor berabere bitirilmistir. Sadece hakemler sayesinde uçup giden bu 5 puani Trabzonspor'un ve Vahid Hoca'nin hanesine yazarsaniz bile, takimin su andaki durumundan iki derece daha yüksek olup 3. duruma oturmus (bu sene için konulmus hedef) bir takimin teknik direktörünü tartisiyor olacaktik.

Gelelim bugünkü maça: Sivasspor'un geçen hafata da Galatasaray'a kök söktürdügü ve Türkiye liglerinin en zor gol yiyen takimlarindan biri olduguunutulmamali. Bunun pesisira golcümüzün de sakatligi (maalesef elimize mevcut bir ikincisi yok), gol yollarimizi iyice tikadi.

Uzun lafin kisasi, problemli oyunculari takimdan uzaklastirma, gençleri takima kazandirma, gerçek bir disiplin, Avrupa'nin sayili taktisyenleri arasinda olma, zor durumlarda klübü ve sehri birakmama (araba kursunlanmasi ve papaz cinayeti olaylari pek çok Avrupali teknik direktörü, aksaminda kaçirtacak cinsten olaylardir) gibi yönleri, beni Halilhodzic'le uzun süreli bir mukavele yapma arzusuna sürüklüyor.

Poetricus kardesimin de isabetle üzerinde durdugu gibi "yerlinin yerlisi" ve "öz evlat" hikayeleri yillarca bu klübün basina musallat olmus en büyük problemlerdir. Ve bu problemler, niçin sadece bize mahsustur; bilemem. Mesela neden bir Bursaspor'da teknik direktör denilince hemen Bursalilar akla gelmez? Niçin Öz Samsunluluk, Öz Kayserililik, Öz Diyarbakirlilik, Öz Barselonalilik, Öz Milanoluluk olmaz da, "Öz Trabzonluluk" diye bir kavram vardir? Burada cevap verilmesi gereken çok önemli bir soru vardir: Teknik direktör seçerken, dogum yerine mi bakilmalidir, yoksa kariyeri ve yeteneklerine mi? Mehmet Ali Yilmaz'in bermutad maglubiyetlerden birinin sonrasinda Giray Bulak hakkinda sarf ettigi su sözleri hala kulaklarimda ve hala kanimi dondurmaktadir:

-"Takimi 2. Lige düsürse de, onunla beraberiz."

Bu ne demektir, bilir misiniz? "Giray Bulak benim için Trabzonspor'dan üstündür" demektir. Dünyada hiç bir klüp bu zihniyetle yönetilmez, yönetilemez.

Maalesef basin da bu konuya, adeta yangina gidermiscesine körükle gitmektedir. Özellikle de iki büyük yalan kullanarak:

1-) Yabanci teknik direktörü Trabzon takimi ve taraftari kaldiramaz.

Yahu neden kaldiramasin? Bu halk yamyam mi? Herhangi bir yabanci teknik direktörün basina, Trabzon'da bir sey gelmis mi? Ya da yabanci bir futbolcunun? Taraftarin hiç "Sota disari...", "Leekens istifa...", "Yattara'ya yuuuhhhh.", "Yeter artik Sommers, yeter artik..." diye bagirdigi görülmüs mü? Bu laf, Trabzonspor taraftarina yapilabilecek en büyük hakaretlerden biridir.

2-) Yabanci Teknik Direktörlere Verilen Imkanlar Yerlilere Verilse....

Bu da tamamen birsafsatadir. Senol Günes (diger kesintili olanlari saymiyorum) 1993 Ekim - 1997 subat aylarinda kesintisiz 3.5 sene Trabzonspor'da görev yapmis ve sadece bir Türkiye Kupasi kazanmistir.

Basinimiz yerli teknik direktöre bu kadar düskünse acaba neden Fenerbahçe'de Oguz Çetin ve Besiktas'da Riza Çalimbay'a sahip çikmamistir?

Evet, biraz fazla konusup, basinizi sisirdim ama bazi gerçekleri, sanirim anlatabildim. Bu anlattiklarim yüzünden "Vahid Hoca ile devam" diyorum.

Selamlar.

Gerçekten kendisimisiniz baska bi insanmisiniz bilmiyorum ama yaptigginiz yorumlarin hepsi bence ayakta alkislanmasi gereken sözler.Gerçekten Tebrik ediyorum smileys/smiley32.gif

Tansu Onur Erdoğan
27.02.2006, 04:29
Sorulmus cevaplayayim.

Sayin hocamizin demeçlerinden,bizzat duydugum sözlerinden,davranis modelinden çikardim...Durup duruken hocaya yapmadigi seyleri atfetmek gibi bir çaba içinde degilim...

2-su ana kadarki istatislikleri ts tarihinin en kötü sonuclari degil daha kötüleride war arti onun döneminde morinhoda gelse sonuc bundan farkli olmazdi...

-Morinho da gelse farkli olmazdi sadece sizin tafinizdan öngörülen bir varsayim..Ben futbolu bilmiyorum Hodziç i elestirdigim için ama siz olmayan bir durumlarla ilgili tahmin yapip kestirip atabiliyorsunuz..Eyvallah ne diyeyim....

-Ben kuruma saygisizlik derken Yattara olayindan bahsetmedim ki.Bir takimin sözlesmeli maasli isçisi bütün kamuoyu karsisinda benim burada ne isim var ben buraya kariyerimi zedelemeye gelmedeim derse o kisinin kuruma saygili oldugunu söylemek pek kolay degildir....

4-liderlik kimligi sergilemiyo dedigin adam tam bi lider fransadada öyle aniliyo zaten,

-Lider ekibini kurar ancak ondan sonra ekibinden saygi görür,lider gerektiginde sorumlulugu üstüne alir,lider sürekli ekibini disariya olumsuz lanse etmez,lider zor anlarda öncü tavir sergiler...

-Beni tanimadan beni sampiyonluga engel zümre içine koymaniza sasirdim dogrusu....Istikrararin,ekip isinde herkesin sorumluugu oldugunun bilincindeyim iste bu yüzden aylarca HODZ,C den liderlik bekledim ama artik ONDAN UMUDUMU KESTIM..bu da benim kulübe üye olan 30 senedir bu takimin attigi her takimi takip eden bir kisinin hakki..!!!

sizin futbol bilginiz dahami fazla bu adamdan bu adam giderse kim gelicek giray bulakmu ersun yanalmi birakin bu isleri http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

-Benim dediklerimin tam tersini söylerken sizin muhtesem futbol bilginiz oluyor da benim neden futbol bilgim olmuyor???.Elestisri herkesin hakkidir..Kisilik hakllarina sayguisizlkik yapmamamk kaydiyla...

Altay maçini canli ve diger tüm maçlari tv den izledim ve hocanin takima verdigi olumlu bir gelisme göremiyorum....

Saygilarimla....

verdigin düzeyli cevap icinn cok tesekkür ederim...ilk defa karsi fikirde bulundugum bi kisiden dogru düzgün ve düzeyli bi cvp aldim tekrar tekrar tesekkür

ayri fikirleri savunuyoruz bu belli ben hodzic süper antrenör bundan iyisi yok demiyorum..ama trabzonspora gelebilecek en iyi hoca oldugunu ve ona güvenilmesi gerektigini söylüyorum

yillardir avutup durduk kendimizi kendi icimizden trabzondan trabzonsporu yakindan taniyan bi hoca olsun dedik durduk türkiyedede kendi evladina bizden fazla güvenip o koltuga oturtan diger bi ikinci takimda yok

bknz:giray bulak ,sadi tekelioglu,senol günes,turgay semercioglu,hiç biride basarili olamadi senol günesin de biraz basariliymis gibi görünmesine sebep hep en iyi kadro kendisine verildiginden kaynakli

demek istedigim bu saygilar

selçukabi
27.02.2006, 08:25
Vahid Hoca'nin kalmasi yönünde ben de oy kullaniyorum. Geçen seneki Konya-Trabzonspor maçindan (1-1) sonra Ziya Hocanin istifa ettirilmesinden sonra da dönüs yolunda savunmustum, bizim elimizdeki kadro sampiyonluk için yeterli degil diye, biz kadro yapilanmasindaki teshisi iyi yapamazsak, bu ......lari yildiz yapacak sihirbaz ararsak çok daha teknik adam degistiririz.Unutmayalim ki büyücü febenin türkiye ligindeki iki senelik sampiyonluk hikayesinin altinda yatan en önemli etken teknik adam ve yönetim istikraridir.

Faik Yılmaz
27.02.2006, 08:31
oyuna hiç bir sey katamayan....

futbolcu degisikligi yapmayi bile beceremeyen....

basarisizlikta sadece futbolculari suçlayan....

bu hoca DEFOLSUN GITSIN....

BIZE KAZANDIRDIGI HIÇ BIR SEY YOK BU ADAMIN.....

Erdinç Dilek
27.02.2006, 08:39
bu adamin lakapi II.Daum Borapat olsun... hiçbir katkisi yok hiçbir taktiksel varvasyonu yok. eger bunlari bilinçli yapiyorsa aldigi her lokma haram olsun ona... çek git vahid..

Faik Yılmaz
27.02.2006, 08:40
valla inadina yaptigini bile düsündüm dün....

yani bi hocaya takimi sabote et desen bu kadar kötü maç yönetilir...

ozcan_asanoglu
27.02.2006, 08:41
arkadaslar bazi yönlerini elestirsek bile istikrar için kalmali..yönetim eger göndermek istiyorsa da derhal göndermeli..sezon sonu çok geç olur..her sene ayni terane..yeni hoca, takimi tanimiyor, transfer mevsimi hemen geçiyor suydu buydu gitti bir iki yil daha..

bu takima takviyeler yapilsin vahit hoca basarili olur..önüne gelen takima yenilirken takimin basina geldigini unutmayalim..gelen her hocayi elestir, hiçbirini begenme..bunun sonu yok..

Y.Sert
27.02.2006, 08:42
halil aga kalsin dedistim,yine diyorum. 3 haftadir bu takim gol yemiyor.çünkü defansa 2 adam aldi.seneye orta sahaya ve forvete de kendi adamlarini aldirip koyarsa takim düzelir.

yaranozlu
27.02.2006, 08:51
bu adam hasta yaa.. maçta hiç bise yapmamisiz, sivasa az daha içerde 3 puan verecektik, maç sonrasi Vahit dioki, Fatihin olmamasi bizi bitirdi. böle maçlarda skoru degistirecek tek oyuncum Fatih.. vay beee.... noldu aldigin adamlara.. Djokajlar, rizalar.. bunlar skoru degistiremiyosa niye aldin.... Birak bu isleri Vahit... Çocuk mu eglendiriyoz burda.. her maç sonrasi çikip artislik yapion, takimda hiç ilerleme yok.. 90 dakka bi pozisyonumuz yok ya, böle bise var mi? bi de gerillaciymis disiplinliymis. ne disiplini Allah askina. takim iki pas yapamiyo. Hakem hakem olsa en az 2 kirmizi kartimiz var. Ulan Djokaj sen kimsin taraftarin önünde top oynamadan kabadayilik yaparsin. Iki gol attin diye kendini bise mi saniyon. ben hayatimda bu kadar disiplinsiz takim görmedim. Ben hep Senol Günes taraftariydim, onun döneminde top oynuyoduk en azindan, Manisaya yenildigimiz maçta penaltiyi atsaydik, o maçi alirdik.. Ah Senol hoca ah, bizi kimlere biraktin. Takimi çapulcular çalistiriyo....

ancibranoz
27.02.2006, 09:10
en azindan sezon sonuna kadar onunla devam etmek zorundayiz. smileys/smiley5.gif

Erdinç Dilek
27.02.2006, 09:50
halil aga kalsin dedistim,yine diyorum. 3 haftadir bu takim gol yemiyor.çünkü defansa 2 adam aldi.seneye orta sahaya ve forvete de kendi adamlarini aldirip koyarsa takim düzelir.

evet dogru en iyi olan defansimiz ama üç hafta gol yemediysek defansta iyi olmamizin yaninda rakip takimin beceriksiz futbolcularininda bunda katkisi var

Faik Yılmaz
27.02.2006, 10:11
balili denilen dallama pislik yapmaya çalismak yerine gol atmaya açlisssaydi....

1 puan bile alamayacaktik....

Aslıhan
27.02.2006, 10:37

evet dogru en iyi olan defansimiz ama üç hafta gol yemediysek defansta iyi olmamizin yaninda rakip takimin beceriksiz futbolcularininda bunda katkisi var

sunu da unutmayin gol atmayida beceremiyoruz pozisyonada giremiyoruzbundan önce en azindan sagli sollu ataklar yapardik pozisyon bulurduk artik onlarda yok zar zor belki bi gol bulabiliyoruz o da fatih ve yattaranin kisisel becerileriyle

ben Trabzonsporum kensi sahamda rakibimi ablukaya almam ve bogmam lazim ama nerdeeee

ben gitmesinden yanayim gereksiz yerde gereksiz çikislar yapiyo

aslinda bu istikrarsizlikta dogru degil ama.....

uftinci
27.02.2006, 10:58
Konu: VAhid hocayla devam mi?

Bu soru bile basli basina beni çildirtiyor. Ne devami ya! Geldigi günden beri gitsin diye burda bas bas bagiriyoruz ya. Ne gerillasi bu adam gerilla degil pisirik korkak bi antrenör. 3 gol atmamiz gereken altay maçina 1 forvet le çikan hocadan ne olur. Defansin toparlandigi dogru ama bi o kadarda ofans bozuldu.

Defansin nasil oldugunu tüm rakiplerine saldiran ofansif oynayan manisaya karsi görecez. Ben askerligimi manisada yaptim jandarma olarak. Bi çok maçina gittim. Takim acaip yol kattetmis transfer iste böyle yapilir dedirtiyorlar. Zelenka, Holosko, Meduna bunlarin 3'üde çok iyi yabancilar. Orda takimi bozan adam tek dhane onundanhangi takimdan manisaya gittigini söylemeye gerek yok. Bu takima eger 3. lük lazimsa ne bu hocayla olur ne takimdaki bu heyecanla...

Faik Yılmaz
27.02.2006, 11:00
bu takimda bi bahar temizligi yapmak farz oldu....

halil ibo
27.02.2006, 11:03
Arkadaslar sakinlesin lütfen.Yeni bir hocanin bu kadroyla ne fark yaratabilecegini düsünün.Senol Hocanin basini yedik yetmedi mi ?Eger kendisi birakip gitmeyecekse hoca kalmali.

[Halilhodžić sözlerini söyle sürdürdü: ?Ekibimin zayif yanlarini çok iyi biliyorum fakat kimse bunlara inanmak istemedigi için bunlari söylemek istemiyorum. Üçüncülük hedefimizi devam ettirmek için elimizden geleni yapacagiz. Ancak, Trabzon?dan daha iyi takimlar da var. Bunlari görmek istemeyen var ise bu onlarin sorunu olur.?]

Tekrarliyorum,ülkemizi,rakipleri ve en önemlisi elindeki malzemeyi bilen ve taniyan hocanin kalmasi orta ve uzun vadede isimize yarayacaktir.Eger istedigi takviyeleride yönetim sezon sonu yaparsa istedigimiz takimi seyretme sansimiz olacak.Aksi takdirde yeni hoca,yeni futbolcular kaybolan yillar...

Faik Yılmaz
27.02.2006, 11:06
valla oda dogru ama elindeki degerleri kullanmak lazim...

takim orta sahada aksiyor al adekm koçagi

ömer riza bi sey yapamiyor al 2. yari ali güzeldali

yani kendi sahasinda berabere olan TRABZONSPOR gibi bi takim ilk oyuncu degisikligini 80. dakikkadami yapar. nerde onunda hocaligi ya... ben olsam 2. yariya 3 degisiklikle girerdim. tayfunun yerine ufukhan, ferhatin yerine adem koçak, ömerin yerine ali güzeldal.

bunlaridami yapamiyorsun....

gilimalı
27.02.2006, 11:41
ne hocalar geldi geçti bu takimin basindan ama hiç biri vahid hoca kadar sanssiz degildi geldigi takimin ne hallerde oldugunu herkes çok iyi biliyor ne kadar sansiz bir sezon geçirdiüimiz ortada neden oyuncu degismiyo diyoruz allah askina kimi alsin oyuna hoca koskoca trabzonsporun maç çevirmek için ali güzeldalin 17-18 yasindaki çocuklarin eline kaldiysa vay halimize bence vahid hocayi degilde bu takimi bu hale getirenlerin o koltukta nasil olduda o kadar oturdu onu konusmak lazim yeni sezonda baskanimiz iyi bir takim kurarsa bence vahid hocayla bu is tamam olur