PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Ligin Başlangıç Tarihi Ertelensin!

Vkgz
04.07.2011, 11:29
Fenerbahçe'li bir başkana sahip olan federasyon eğer savcılıktan dosyanın gelmesini beklemeden ligi katekulliyle 7 ağustosta başlatırsa bu ülkede adaletin olduguna kim nasıl inanacak?

Lig en az 1 ay ertelenmeli, küme düşürülme cezalarının verilmesi kararının sezon öncesinde verilmesi için.

Fenerbahçe, Sivas küme düşürülmeden lig başlatılmamalı

........

Araştırmacı Atilla Türker "Elde çok ama çok net bilgiler var 2 ay içinde federasyon radikal karar alacak, şuan bunu söyleyebilirim"
Araştırmacı Baransu " Herşey belgeli, herşey çok net ortada"

Adalet yerini bulacak galiba...

Sertan Danışer
04.07.2011, 11:38
Fenerbahçe'li bir başkana sahip olan federasyon eğer savcılıktan dosyanın gelmesini beklemeden ligi katekulliyle 7 ağustosta başlatırsa bu ülkede adaletin olduguna kim nasıl inanacak?

Lig en az 1 ay ertelenmeli.
lig en az 1 ay irdelenmeli!!!!

Mollasalihoğlu
04.07.2011, 12:25
Uefa muhtemelen sıkıştıracak TFF'yi..

Bence çözüm ligin ertelenmesi değil, lig başlamadan TFF'nin gereğini yapmasıdır.

Zira basından gelen haberlere bakılırsa yenilen naneler ayan-beyan ortada..

Özge
04.07.2011, 12:33
Uefa 2 haftaya kadar kararın verilmesini istedi yazıyordu bir yerlerde.Umarım doğru haberdir ve erkenden bitirirler bu işi.Ligde de erteleme olmaz.

sarman61
04.07.2011, 12:36
Elle tutulut deliller varsa. Büyük ihtimalle varki bu insanlar gözaltına alındı. Federasyon gereğini yapmalı ve sonucu açıklamalı Şampiyonlar ligine kim gidecekse onu açıklamalı kim ön eleme oynayacaksa onuda açıklamalı.

irfanköse276
04.07.2011, 12:40
BEnce de..

Nasıl olsa 15 takımla oynanacak zaten süper lig..

Fikstür zaten hayet geniş ve rahat olacak

halil ibo
04.07.2011, 12:43
Uefa 2 haftaya kadar kararın verilmesini istedi yazıyordu bir yerlerde.Umarım doğru haberdir ve erkenden bitirirler bu işi.Ligde de erteleme olmaz.

Yani aksi düşünülemez ki zaten.Geç gelen adalet,adalet değildir.
Adamlar şampiyonlar ve UEFA Avrupa Ligi için senin oyalama vs.taktiklerini yemez senin keyfini beklemez ki.
Kim düşecek ? Gerçek şampiyonun hakkı verilecek ve yola devam edeceğiz inşallah.

Sinan SARI
04.07.2011, 14:27
Geçmiş olsun. Biz bunları düşünürken dün basında çıkan haberlere göre yeni fenerasyonun ''dava uzasa bile'' ligi zamanında başlatacağı konuşuluyordu. Eğer ki onların beklemediği bir sonuç (Küme düşürülme) çıkarsa Ankaraspor gibi o ana kadar yapılan maçlar hükmen karşı takım lehine galip sayılıp ligden ihraç edilecek.

nesta61
04.07.2011, 14:30
ligin ertelenmesine gerek yok onumuzdeki gunlerde federasyon ve uefa safini belli edecek bakalim neler olacak.4

sanatik
04.07.2011, 14:32
Bana en mantikli kararlarin vesaire en hizli bir sekilde verilmesi gerekdigi geliyor türk futbolunun isin icinden en hayirli bir sekilde cikabilmesi icin. Diger türlü federasyon bekleyecek hersey bir kac ay icinde kesinlesince hareket etmeye baslayacak ve kaybeden daha cok olacak.

Lig baslamadan gelecek iki hafta icinde federasyon herseyi bitirmesi gerekiyor ama bitermi bilemem.

DeAgLeMaNyAq
04.07.2011, 15:19
Pek ümidim yok ama çok belli de olmaz. Şu an ağırlıklı olarak iki farklı görüş var. Ya göz önünde olan tüm isimler, bir şekilde serbest bırakılıp tutuksuz yargılanacak. UEFA'ya da şuan için bir sıkıntı yok mesajı verilecek. Ya da tüm bu isimler tutuklanıp cezaevine gönderilecek. TFF'nin de bir an önce bir karar vermesi gerekecek. Mehmet Ali Aydınlar da ne mübarek bir adammış ki göreve geldikten 1 hafta sonra bu olayla karşılaştı ve belki de kendi takımının pimini çekme şerefine nail olacak. İtalya'daki olay da federasyon mahkemenin sonuçlanmasını beklemeden karar alıp küme düşürme ve puan silmeleri uygulamaya koydu. Yani dava süreci tamamlanmamasına rağmen, federasyon delillerin kuvvetli olduğuna kanaat getirip bu kararı verdi. Aynı dik duruşu bizim federasyon sergiler mi emin değilim. Zaten federasyon yargı kararı kesinleşmeden böyle bir şeyi yaparsa da ortalık fena karışır gibime geliyor...

Fatih Özkan
04.07.2011, 15:45
Kuraların çekilmesine bişe kalmadı zaten. Kesin karar verilmeli bir an önce...
Madem deliller açık ve net, gereken yapılsın.

DKaraduman
04.07.2011, 16:09
Acele edip de yanlış kararlar vermektense bence de ertelenmesi daha uygun olur. UEFA'nın sıkıştırması Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi için daha çok. Yani oraya Fenerbahçe'yi göndermezsin olur, biter. Lig için henüz hazır değiliz tarzı bir mesaj da yayınlarsın, UEFA'nın buna karşı çıkacağını zannetmiyorum.

irfanköse276
04.07.2011, 16:14
Bu konu da ciddi bir kamuoyu baskısı yaratmamız gerektiğini düşünüyorum...

murat
04.07.2011, 16:18
Ligi gectimde SL ne olacak. Ligi seneyede bize verseler artik bundan sonra onemli degil cunku sampiyonlugumuz 7 oldu bu kesin.

sanatik
04.07.2011, 16:40
Ya birde simdi fenerbahce küme düsürülecekse oyuncular ne yapacak merak ediyorum. Onlar acisinanda bir an evvel belli olmasi gerekir. Mesela Emre Belözoglu Bank Asyada oynamak icin can atiyordur simdi degilmi ?

Celal Demir
04.07.2011, 16:55
Ligi gectimde SL ne olacak. Ligi seneyede bize verseler artik bundan sonra onemli degil cunku sampiyonlugumuz 7 oldu bu kesin.

abi nasıl şampiyonluğumuz 7 oldu oldu daha hiçbirşey belli değilki bence bukadar ümitlenmemek lazım şimdiden...

angraf
04.07.2011, 16:58
Ertelenme falan olmaz Mahkeme sonucuna göre düşenler , - puanla başlıyanlar belirlenir avrupaya gidecek takımların listesi ve şampiyonluk tescili tekrarlanır olur biter.

Serdar Dilekoğlu
04.07.2011, 17:43
Fifa çarşamba gününü bekliyor ki savcılık kararı büyük bir ihtimal çarşamba yada perşembe günü açıklanacak.

Eğer ki kulüp başkanlarına tutuklama kararı çıkarsa Fenerbahçe nin şampiyonlar liginden ihracı söz konusu.

Yani cuma günü futbol olarak kararların verileceği son gün olarak gözüküyor.

Ama dava süreci daha uzun süreceğe benziyor.

murat
04.07.2011, 18:08
abi nasıl şampiyonluğumuz 7 oldu oldu daha hiçbirşey belli değilki bence bukadar ümitlenmemek lazım şimdiden...

Ben olacaklarla konusuyorum. Yani farzedelimki karar seneye cikti! Bizim sampiyonlugmuzu geri verirler, belki cok tatli olmaz ama en azindan 7 olur ama SL icin tekrar sampiyon olmak lazim. Gecen seneden kalan hakkimizi veremezler bize. Onun icin bu sorusturma hizlanmali lig onemli degil demek istedim...

Mustafa Kara
04.07.2011, 18:14
İtalya'da Juventus küme düştüğünde dava 2 yıl sonra bitti. Çarşamba ya da Perşembe günü açıklanacak dosyalarla birlikte TFF'nin ön soruşturması ile Fenerbahçe küme düşürülebilir. Juventus şampiyon olduğunda küme düşürüldü ligler 2 hafta ertelendi. Açılan dava 2 sene sonra sonuçlandı ve Juventus kaybetti. Şimdi aynı durum bizde olucak. TFF deliller ışığında (basında geçtiği gibi ise zaten kurtuluşları yok ) kararı erken vermek zorunda(vermelidir).

28TS61
04.07.2011, 22:01
lig ertelenmesi bi yana karar vermeleri lazim. önümüzde sampiyonlar ligi eleme maclarimiz var. sampiyonluk kararimiz cikarsa o zaman direk katilacagiz.

Vkgz
04.07.2011, 22:23
...................

Vkgz
04.07.2011, 22:42
Dünya şampiyonluğunun coşkusunu, Zidane`ın Materazzi`ye attığı kafa yüzünden fazla yaşayamayan İtalya, ikinci bir şok dalgasıyla sarsıldı. Juventus, Lazio ve Fiorentina küme düşürüldü.

2006-07-15 Zaman

italyanlar 15 günde küme düşürmüşler takımları

Soruşturma Mayıs ortalarında günyüzüne çıkmış 29 Haziran 2006'da Roma Olimpiyat stadyumunda 200 gazetecinin önünde açıklanmış

Yani federasyonun kurtuluşu yok bu takımlar iddaalar doğruysa sezon başlatılmadan küme düşürülecek.

Vkgz
17.07.2011, 14:54
Anlaşılan o ki her hafta bir dalga geliyor toplamda 130 kişi demişlerdi.
Demekki kaldı 2 dalga , ki Şakar'ı 10 gün sonra çağırdıklarına göre bu kesin
Savcı en son görüşmede ne demişti Fenerasyon başkanına Soruşturma bittiğinde belgeleri vereceğim.

Soruşturma en geç 31 temmuzda bitecek ki zaten adli tatil var bitmek zorunda.

Demeki belgeler 31 Temmuz itibariyle Fenerasyonda olabilecek.

Lig 1 ay ertelendiği taktirde Fenerasyon 1 ayda ilgili kararı verebilir rahatlıkla ve küme düşecek takımlar 2 yıl kaybetmemiş olurlar.

metinulusoy
17.07.2011, 16:32
En azından iddianame yayımlanana kadar ertelenmeli....gaç başlaması sorun yaratmaz zaten en az 3 takım düşeceği için lig yetişir:)
Şaka bir yana ertelenmezse Türk futbolu çok kötü durumlara düşebilir...

Emre Dumangöz
17.07.2011, 16:32
uefa böle bişeyi asla yapmaz bir fb yüzünden tar,ihleri ileri atıcanı zannetmıyorum gereyini yapar fb almaz

Enes Ünal Kaya
17.07.2011, 16:34
Ligimiz İRDELENSİNNN !!!!

İbrahim Gökhun Öztürk
17.07.2011, 16:38
Lig ertelenmemeli...Eğer fener ve türevleri bu ligden ihraç edilemiyorsa kapatsın herkes dükkanı gitsin...Ben her maçı izleyen futbolsever olarak küme düşürülmeler olmazsa birdaha tek bir dakika bile izlemem şahibeligden...

Mayls
17.07.2011, 17:07
Lig ertelenmeyecektir bu saatten sonra. Olağan şekilde başlayacağını düşünüyorum. İçimde hep bir umut vardı ancak UEFA ön elemeleri başladı artık. Dolayısıyla -en azından bu yıl- her şey olduğu gibi devam edecek. Zaten bir ay içinde karar vermeyecektir TFF.

Bence Süper Kupa'yla ilgili bir değişiklik olur, hepsi o.

xunutulmazx
17.07.2011, 20:02
ligimizin 15 gün ertelenmesinde fayda var diye düşünüyorum..

Samet Türkmen
17.07.2011, 21:35
Lig ertelenmesin. Fb,bjk vi diğerleri küme düşürülüp,şampiyonluk bize verilsin. İsterse lig başladıktan sonra düşürülsünler. Doğru olan budur.