PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MHK Başkanı Belli Oldu

Sami Kuk
28.06.2011, 20:03
29 Haziran'da yapılacak olan TFF Kongresi öncesinde Mehmet Ali Aydınlar ismi üzerinde uzlaşı sağlanırken..Merkez Hakem Komitesi (MHK)'nın başına Rizeli eski hakem Yusuf Namoğlu'nun getirileceği öğrenildi..
Ufuk Özertem başta olmak üzere bir çok ismin gündeme geldiği Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı için Yusuf Namoğlu ismi üzerinde uzlaşma sağlandığı ortaya çıktı.

Daha önceki dönemlerde de adı sık sık Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı için geçen ancak bu teklifleri kabul etmeyen Namaoğlu'nun Mehmet Ali Aydınlar'a "evet" dediği öğrenildi.

YUSUF NAMOĞLU KİMDİR ?

Yusuf Namoğlu, 08.02. 1947 tarihinde Rize’de doğdu.İlkokulu Ortaköy Kılıç Ali Paşa ,Ortaokulu Gaziosmanpaşa, liseyi Maçka Lisesinde tamamlandıktan sonra üniversite eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat bölümünde devam etti ve İnşaat mühendisi olarak mezun oldu. Üniversite eğitimi aşamasında, Talebe Cemiyetinin yönetim kurulunda,1974-1978 yılları arasında ise İnşaat Mühendisleri Odasında 4 yıl oda yönetiminde ve Sivil Toplum Örgütleri ile Demokratik Kitle Örgütlerinde yönetici olarak görev yapmıştır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Sporcu Kimliği:

Spor yaşamına 15 yaşında Feriköy Spor Kulübü Genç Takımında oynayarak başlayan Yusuf Namoğlu ,kısa bir süre sonra A Takımına yükseldi. 1. Mahalli Lig’in de Beşiktaş Yıldız Amatör Takımı’nda top koşturduğu yıllarda eğitimine de devam ederek Milli Türk Talebe Fedarasyonunun açtığı hakem kurslarına katılmıştır.

12 yıl süre ile ülkemizdeki sayısı oldukça sınırlı olan FIFA kokartlı hakem ünvanını alarak adı Uluslar arası sahalarda geçmeye başlayan Yusuf Namoğlu yine bu süreç içinde Asya ve Akdeniz oyunlarının final turnuvalarının yönetiminde görev almış, milletvekili seçildikten sonra bu görevini bırakmıştır. Halen FIFA ve UEFA gözlemcisi olarak yeşil sahalardaki görevine devam etmekte olan Yusuf Namoğlu, aynı zamanda 1 yılda en fazla Derby maçı yöneten hakem ünvanına da sahiptir.

Yaşamı boyunca birlik, beraberlik, hoşgörü, sevgi ve sağduyuyu ilke edinerek bu yaklaşımla Türkiye genelinde bulunan 18 Hakem Derneğini tek çatı altında toplamış "Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’ni kurarak 2 dönem genel başkanlığını ve Türk Futbol Vakfı Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Mehmet Ali Aydınlar'ın yönetim listesi:

"Göksel Gümüşdağ, Lütfi Arıboğan, Önder Karaduman, Hüsnü Güreli, Erhan Kamışlı, Kemal Olgaç, Cüneyt Tanman,Servet Yardımcı , Yunus Egemenoğlu, Mehmet Akif Üstündağ, Mehmet Baykan, Ergün Tekin, Arif Koşar, Hakan Kanık..."

Benim Bildiğim koyu beşiktaşlıdır.Yıldırım Demirören istedi bunu olduda.Hiç olmassa fenerli değil.:) Rizeli hem zararı olmaz bize..

Furki61
28.06.2011, 20:04
Önder Karaduman oleey.İnşallah hakkımızı yedirmez

ozturk
29.06.2011, 09:01
bu yıl şampiyon bjk :D